اخبار مازندران - آخرین و مهم ترین اخبار مازندران از خبرگزاری‌های ایران | خبری
اخبار مازندران

اخبار مازندران

طرفداریطرفداریچند ثانیه قبل
قلعه نویی معمولا تیماش نیم‌فصل دوم افت میکنن ک بیشترش بخاطر استفاده از بازیکنای مسن هستولی امسال تیمش جوونه و بنظرم شانسش از تراکتور بیشتره چون تراکتور اگ دوتا باخت متوالی بیاره امکان اینکه بره تو حاشیه زیاده و از طرفی با توجه به یارگیریش فشار زیادی واس قهرمانی روش هستسپاهانم همینطور ولی قلعه رگ خواب لیگ دستشهپرسپولیس اگ بتونه تو نیم فصل یه مهاجم خوب مثل انصاریفرد رو جذب کنه و همچنین رضاییان رو و کمال هم به مرز آمادگی برسه بنظرم رقابت سختی خواهد داشت با این دوتیمالبته نباید از استقلال و شهرخودرو هم غافل شداستقلال مربیش کاربلده و فوتبال خوبی بازی میکنه و پدیده هم بازیکنای خوبی رو جذب کرده و از پارسال قویتره و حمایت هوادار رو هم دارهاگ کالدرون سیستمش جا بیفته و تیم تقویت بشه بدون شک میتونیم قهرمان شیمدرکل اگ تو لیگ بین ۳تیم اول باشیم و تو آسیا هم از گروه صعود کنیم و تو حذفی هم قهرمان بشیم خیلی خوب و ایده‌آله
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، رتبه بندی دانشگاه‌های جهان ۲۰۲۰ نظام رتبه بندی بین المللی تایمز با موضوعات مهندسی و فناوری منتشر شد. این فهرست دانشگاه هایی را نشان می‌دهد که در رشته‌های مهندسی عمومی، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی مکانیک و هوافضا، مهندسی عمران و مهندسی شیمی پیشرو هستند. بالاترین رتبه دانشگاه آسیا متعلق به دانشگاه ملی سنگاپور است که در رده دوازدهم قرار دارد و پس از آن دانشگاه پکن چین در رده سیزدهم دنیا قرار دارد. ۳۳ دانشگاه ایرانی در این رتبه بندی حضور دارند که بالاترین رتبه دانشگاه‌های ایرانی متعلق به دانشگاه تهران با رتبه ۲۰۱ - ۲۰۵ است. جدول رتبه دانشگاه‌های ایرانی در رده بندی موضوعی تایمز ۲۰۲۰ (مهندسی و فناوری) ردیف نام دانشگاه رتبه جهانی ۱ دانشگاه تهران ۲۰۱–۲۵۰ ۲ دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل ۲۵۱–۳۰۰ ۳ دانشگاه صنعتی امیرکبیر ۳۰۱–۴۰۰ ۴ دانشگاه کاشان ۳۰۱–۴۰۰ ۵ دانشگاه صنعتی شریف ۳۰۱–۴۰۰ ۶ دانشگاه تبریز ۳۰۱–۴۰۰ ۷ دانشگاه یاسوج ۳۰۱–۴۰۰ ۸ دانشگاه بین المللی امام خمینی ۴۰۱–۵۰۰ ۹ دانشگاه علم و صنعت ایران ۴۰۱–۵۰۰ ۱۰ دانشگاه صنعتی اصفهان ۴۰۱–۵۰۰ ۱۱ دانشگاه مازندران ۴۰۱–۵۰۰ ۱۲ دانشگاه شهرکرد ۴۰۱–۵۰۰ ۱۳ دانشگاه بوعلی سینا ۵۰۱–۶۰۰ ۱۴ دانشگاه فردوسی مشهد ۵۰۱–۶۰۰ ۱۵ دانشگاه گیلان ۵۰۱–۶۰۰ ۱۶ دانشگاه سمنان ۵۰۱–۶۰۰ ۱۷ دانشگاه الزهرا (س) ۶۰۱–۸۰۰ ۱۸ دانشگاه شهید مدنی آذربایجان ۶۰۱–۸۰۰ ۱۹ دانشگاه خوارزمی ۶۰۱–۸۰۰ ۲۰ دانشگاه خواجه نصیر طوسی ۶۰۱–۸۰۰ ۲۱ دانشگاه کردستان ۶۰۱–۸۰۰ ۲۲ دانشگاه شهید بهشتی ۶۰۱–۸۰۰ ۲۳ دانشگاه شهید چمران اهواز ۶۰۱–۸۰۰ ۲۴ دانشگاه صنعتی شاهرود ۶۰۱–۸۰۰ ۲۵ دانشگاه شیراز ۶۰۱–۸۰۰ ۲۶ دانشگاه صنعتی شیراز ۶۰۱–۸۰۰ ۲۷ دانشگاه ارومیه ۶۰۱–۸۰۰ ۲۸ دانشگاه زنجان ۶۰۱–۸۰۰ ۲۹ دانشگاه بیرجند ۸۰۱+ ۳۰ دانشگاه اصفهان ۸۰۱+ ۳۱ دانشگاه شاهد ۸۰۱+ ۳۲ دانشگاه شهید باهنر کرمان ۸۰۱+ ۳۳ دانشگاه یزد ۸۰۱+به این ترتیب ۳۳ دانشگاه ایرانی در جمع یک هزار و ۸ دانشگاه برتر دنیا در رتبه بندی موضوعی ۲۰۲۰ تایمز در گروه مهندسی و فناوری قرار گرفته‌اند.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کانون پرورشی و فکری کودکان و نوجوانان گلستان، محبوبه رجب نسب در آیین اختتامیه جشنواره قصه گویی گلستان اظهار کرد: مرحله استانی بیست و دومین جشنواره قصه‌گویی استان پس از رقابت ۳۶ نفر در سه بخش صحنه‌ای «زنان و مردان، نوجوانان و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها» با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد. مدیرکل کانون پرورشی و فکری کودکان و نوجوانان گلستان افزود: با نظر داوران مسابقه پنج نفر از بخش زنان و مردان، سه نفر از بخش دختر و پسر و سه نفر از بخش پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها مجوز حضور در مرحله‌ کشوری را کسب کردند. وی ادامه داد: در بخش مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها «نورنیاز آق» با قصه‌ «هرکاری راهی دارد»، «زهرا گرمابه» با قصه‌ «شنگول و منگول» و «فرشته آبکار» با قصه‌ «غاز گردن دراز» به مرحله ملی راه پیدا کردند. رجب نسب تصریح کرد: «اسما زاهدی» با قصه‌ «قلب مترسک»، «محمد امین آسمانی» با قصه‌ «دزد و داروغه» و «نادیا فروغی» با قصه‌ «آسیاب بچرخ» در بخش دختران و پسران ۱۴ تا ۱۸ سال به‌عنوان نفرات اول تا سوم معرفی شدند. وی افزود: در بخش زنان و مردان بالای ۱۸ سال هم «علی رجبلو» با قصه‌ «دختری به اسم فرشته»، «سیده سارا مهرپویا» با قصه‌ «خاله پیرزن»، «معصومه شهریاری» با قصه‌ «پری نازه دست درازه» عناوین اول تا سوم را کسب کردند.
مهرمهر2 ساعت قبل
محمدحسین طبرستانی در گفتگو باخبرنگار مهر در کربلای معلی در تشریح وضعیت خدمات رسانی موکب اظهار کرد: ۲ ورزشگاه به مساحت ۱۰ هزار و هشت هزار مترمربع با ۲ موکب مستقل درمانی فضایی را برای استقرار ۳ هزار و ۲۰۰ تن از خواهران و چهار هزار و ۲۰۰ نفر از برادران مهیا کرده است. مسئول موکب فاطمه الزهرا بابل از وجود ۷۵ پزشک اورژانس، جراح و دندانپزشک و ۳۱۳ نفر خادم مرد و زن در موکب خبر داد و افزود: برگزاری ۲۲ جلسه فرهنگی، مراکز ماساژ درمانی، حجامت، خیاطی، کفاشی و مهدکودک خواهران از دیگر امکاناتی است که در این موکب به زوار ارائه شده است. وی با تاکید بر اینکه باید جایگاه مازندران در مراسم اربعین تقویت شود تصریح کرد: خدمت رسانی امروز موکب داران به برکت خون شهداست و در واقع رهروان واقعی اربعین شهدای مدافع حرم هستند. وی مستقر در کربلای معلی درباره برنامه‌های این موکب برای روز اربعین اظهار کرد: برنامه دسته روی هیئت، شب جمعه از محل موکب با مداحی مداحان شهرستان شروع شده و به سمت شارع عباسیه و سپس قبله گاه امام و نهایت داخل حرم ختم می‌شود. مسئول موکب فاطمه الزهرا بابل ادامه داد: سخنران مراسم صبح اربعین موکب فاطمه الزهرا شهرستان بابل حجت الاسلام علیرضا پناهیان و مداح مراسم سعید حدادیان خواهد بود.
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
با فرارسیدن شروع تعطیلات آخر هفته و اربعین حسینی و سفر مسافران از اقصی نقاط کشور به مازندران هم اکنون ترافیک در ۲ جاده اصلی و مهم هراز و کندوان پرحجم و شلوغ است و پیش‌بینی می‌شود این حجم ترافیک در ساعات آینده نیز بیشتر شود. مرکز مدیریت راه‌های مازندران در گزارش روز پنجشنبه خود اعلام کرد: هم اکنون ترافیک در محور هراز در اکثر مناطق بویژه در پیچ پرند، چلاو، پلور، گزنک و تونل وانا سنگین و پرحجم است. این مرکز همچنین ترافیک در تنها جاده اتصالی غرب مازندران به پایتخت کشور یعنی کندوان را نیز پرحجم اعلام کرد. رئیس اداره مدیریت راه‌های مرکز مدیریت راه‌های مازندران روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به شرایط جوی مساعد در تعطیلات پیش رو و وضعیت فعلی ترافیک در جاده‌های استان، پیش بینی می‌شود این حجم ترافیک طی ساعات آتی افزایش یابد. در حال حاضر وضعیت راه‌های مازندران از نظر شرایط جوی آفتابی است و هواشناسی استان نیز از آفتابی بودن آسمان تا پایان تعطیلات اتی خبر داد.
ایمناایمنا2 ساعت قبل
وی افزود: در مسابقات کشوری کشتی در خوزستان، مهدی زاده که سومی باشگاه‌های جهان را در کارنامه‌ی خود دارد نایب‌قهرمان شد. وی ادامه داد: در سال گذشته مسابقات کشوری کشتی در اصفهان برگزار شد و کشتی گیران فرنگی کار اصفهانی توانستند در گروه (ب) قهرمان کشور شوند؛ نوجوانان فرنگی و آزاد نیز در گروه خود اول شدند. رئیس هیئت کشتی اصفهان با اشاره به استقبال کم ورزشکاران از کشتی، تصریح کرد: درگذشته چند رشته‌ی ورزشی محدود وجود داشت و این‌همه تنوع سبک‌ها مختلف نبود؛ اکثر جوانان یا به کشتی روی می‌آوردند یا به بوکس. میرزایی با اشاره به گذشت یک سال از ریاستش در هیئت کشتی اصفهان، گفت: در یک سال گذشته علاوه بر بعد قهرمانی و مسابقات کشتی از لحاظ عمرانی و ساخت‌وساز نیز پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم. برای مثال بازسازی سالن اختصاصی کشتی پوریای ولی که بعد از گذشت نیم‌قرن، بازسازی و مرمت شد و در۳۰ مهرماه با حضور معاون وزیر افتتاح می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
فریبا بریمانی در مراسم گرامیداشت روز جهانی عصای سفید که از سوی اداره کل بهزیستی و کانون نابینایان مازندران با حضور مسئولان کشوری، استانی و جمعی از نابینایان و کم بینایان استان در مجتمع پذیرایی میزبان برگزار شد، ضمن تبریک روز جهانی عصای سفید به روشندلان اظهار کرد: همه ما وظیفه داریم به انتظارات روشندلان توجه کنیم. وی تصریح کرد: درحال حاضر حدود ۱۸۹ هزار نفر از اختلالات ذهنی رنج می‌برند که تحت پوشش خدمات سازمان بهزیستی بوده و برنامه‌های مختلفی درحال اجرا است تا از توانمندی‌های این افراد استفاده شود. مدیر کل دفتر امور مراکز توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی گفت: تلاش‌های خوبی صورت گرفت تا قانون حمایت از معلولان اجرایی شود و امیدواریم تا پایان سال اعتباراتی برای استان‌ها تخصیص پیدا کند و به نابینایان خدماتی بهتری ارائه شود.
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
مدیر کل دفتر امور مراکز توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی گفت: حدود ۵ هزار نفر دانشجو از نابینایان هستند و تا زمانی که افراد خود را باور نداشته باشند نمی‌توان شاهد پیشرفت بود، اگر می‌بینم که بسیاری از روشندلان و معلولان به پیشرفت‌های خوبی رسیدند، نتیجه خودباوری است. به گزارش ایسنا، فریبا بریمانی در مراسم گرامیداشت روز جهانی عصای سفید که از سوی اداره کل بهزیستی و کانون نابینایان مازندران با حضور مسئولان کشوری، استانی و جمعی از نابینایان و کم بینایان استان در مجتمع پذیرایی میزبان برگزار شد، ضمن تبریک روز جهانی عصای سفید به روشندلان اظهار کرد: همه ما وظیفه داریم به انتظارات روشندلان توجه کنیم. وی تصریح کرد: درحال حاضر حدود ۱۸۹ هزار نفر از اختلالات ذهنی رنج می‌برند که تحت پوشش خدمات سازمان بهزیستی بوده و برنامه‌های مختلفی درحال اجرا است تا از توانمندی‌های این افراد استفاده شود.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
مسئول موکب فاطمه الزهرا بابل که از ۱۵ محرم در کربلای معلی مستقر شده خواستار فرآهم شدن بستر مناسب پیاده روی اربعین از سوی مسئولین جهت حضور حداکثری مردم شد. وی از پذیرایی زائرین با ۳ وعده غذایی گرم به همراه میان وعده خبر داد و تصریح کرد: پخت روزی حدود ۳۰۰ کیلو بامیه و پخت یک تن قطاب تاکنون از میان وعده غذایی است که برای زائرین مهیا شده و می‌شود. وی با تاکید بر اینکه باید جایگاه مازندران در مراسم اربعین تقویت شود، افزود: خدمت‌رسانی امروز موکب‌داران به برکت خون شهداست و در واقع رهروان واقعی اربعین شهدای مدافع حرم هستند. مسئول موکب فاطمه الزهرا بابل، مازندران را جزء ۶ استان دارنده بیشترین زائر معرفی کرد و با بیان اینکه مسئولین باید قدر و ارزش مردم استان را بیش از پیش بدانند، یادآور شد: باید مسئولین ظرفیت و بستر حضور حداکثری مردم را فرآهم کنند تا در تاریخ بعدها به نام متوکلین عباسی از آن‌ها یاد نشود. مسئول موکب فاطمه الزهرا بابل ادامه داد: سخنران مراسم صبح اربعین موکب فاطمه الزهرا شهرستان بابل حجت الاسلام علیرضا پناهیان و مداح مراسم سعید حدادیان خواهد بود.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
وی تصریح کرد: درحال حاضر حدود ۱۸۹ هزار نفر از اختلالات ذهنی رنج می‌برند که تحت پوشش خدمات سازمان بهزیستی بوده و برنامه‌های مختلفی درحال اجرا است تا از توانمندی‌های این افراد استفاده شود. بریمانی خاطرنشان کرد: یکی از شاخص‌های تخصیص منابع، نیاز سنجی است و درحال طراحی سامانه‌ای هستیم که این منابع دقیق‌تر اختصاص پیدا کند. ۶ هزار نابینا مرد و زن در مازندران هستندجمال باقری نسامی سرپرست اداره کل بهزیستی مازندران نیز در ادامه این مراسم بیان کرد: در مازندران حدود ۶ هزار نابینا وجود دارد که از این میزان ۴ هزار نفر مرد و ۲ هزار خانم هستند. وی خاطرنشان کرد: در این میان ۳ هزار و ۵۰۰ نفر از روشندلان مستمری بگیر سازمان بهزیستی هستند که خدمات کمک‌ آموزشی، توانبخشی و خدمات تحصیلی را دریافت می‌کنند. سرپرست اداره کل بهزیستی مازندران تصریح کرد: قانون حمایت از حقوق معلولان قانون جامعی است که در مجلس شورای اسلامی در حمایت از نابینایان تصویب شد و درخواست ما از مسئولان اجرای قانون بوده و انتظاری فراتر نداریم.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ علیرضا ثقفی اظهار داشت: در اجرای طرح مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر، ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان و شهرستان‌های تابعه با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی موفق به شناسایی ۱۰ قاچاقچی مواد مخدر در سطح استان شدند. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، افزود: پس از هماهنگی با مرجع قضائی، تیم‌های عملیاتی تشکیل و در یک اقدامی ضربتی متهمان را دستگیر کردند. وی، خاطر نشان کرد: در این عملیات‌ها، در مجموع ۵۳ کیلو انواع مواد مخدر از قاچاقچیان کشف شد و متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند. ثقفی با بیان این که، گفت: مواد مخدر یک عامل مهم برای به خطر افتادن بهداشت و سلامت جوامع بشری است و ره آورد آن تزلزل خانواده‌ها، نگرانی و ناامنی شهروندان و در نتیجه تنزل امنیت انسانی آنان می‌شود. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همچنین از شهروندان خواست: برای رسیدن به جامعه‌ای آرمانی و جلوگیری از هرگونه ناهنجاری‌های اجتماعی با پلیس همکاری کرده و هرگونه اطلاعات و اخباری در این زمینه و سایر مسائل امنیتی را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام دارند.
مهرمهر3 ساعت قبل
مجید بهادری در گفتگو با خبرنگار مهر با اظهار اینکه ۱۱ هزار هکتار سططح کشت کلزا در استان قرارداد منعقد شده است گفت: این میزان دو هزار و ۵۰۰ هکتار نسبت به سال قبل افزایش داشته است. وی افزود همچنین در سال قبل در این بازه زمانی سطح کشت کمتر از ۵۰۰ هکتار بود ولی اکنون در استان در منطقه فریم هزار هکتار زیر کشت کلزا رفته است و در مجموع چهار هزار و ۵۰۰ هکتار در استان زیر کشت کلزا رفته است. وی با اظهار اینکه امید به افزایش روند کشت کلزا در استان داریم تصریح کرد: سال قبل ۱۱ هزار هکتار در استان براثر سیل خسارت دید و کاهش محصول امری طبیعی بوده است. معاون سازمان جهاد کشاورزی مازندران یادآور شد: همچنان درگیر تبعات سیل هستیم و دلیل کاهش تولید کلزا در سال قبل حوادث قهری بوده است. وی با اشاره به اینکه ۱۳۶ تن بذر به استان حمل شده است تصریح کرد: از نظر تامین کود با چالش و مشکل مواجه هستیم و ضرورت تامین آن احساس می‌شود.
سلامت نیوزسلامت نیوز3 ساعت قبل
سلامت نیوز: جلسه علنی امروز مجلس با اعتراض نمایندگان سه استان شمالی کشور در مخالفت با انتقال آب دریای خزر، برای لحظاتی متشنج شد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از اسکان نیوز در جریان رای گیری طرح یک فوریتی الحاق یک تبصره به ماده ۲۰۶ آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی؛ نمایندگان استان‌های گیلان، مازندران و گلستان به جایگاه هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی رفتند، مهرداد لاهوتی، کاظم دلخوش، قاسم احمدی لاشکی، علی نجفی خوشرودی، کوچکی نژاد، شاعری و دیگر نمایندگان استانهای ساحلی در حرکتی اعتراضی در جایگاه هیات رئیسه تجمع کردند.
ایران‌جیبایران‌جیب4 ساعت قبل
معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری ۱۰ نفر جوان گرفتار شده در شرکت هرمی موسوم به کیونت (گلدکوئیست سابق) خبر داد. معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری ۱۰ نفر جوان گرفتار شده در شرکت هرمی موسوم به کیونت (گلدکوئیست سابق) خبر داد. به گزارش مهر، سرهنگ کارآگاه تقی پور معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیح خبر اظهار کرد: در ساعت ۱۰ صبح هجدهم مهرماه امسال فردی با مراجعه به پلیس آگاهی از عضویت برادرش در یک شرکت هرمی کارآگاهان اداره چهاردهم را درجریان موضوع قرار داد. سرهنگ جهانگیر تقی پور در خصوص فعالیت شرکت موسوم به کیونت عنوان داشت: شرکت کیونت در واقع همان شرکت هرمی موسوم به گلدکوئیست است که با تغییر عنوان و رویه اینبار تحت عنوان استخدام در شرکت‌های دولتی و معتبر اقدام به جذب اعضای عمدتا جوان می‌کند. سرهنگ تقی پور در پایان گفت: تمام متهمین با صدور قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی و جهت تحقیقات بعدی در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی هستند.
مازن آنلاینمازن آنلاین4 ساعت قبل
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران: پیام مازند - ساری - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران گفت: کارخانه فولادسازی بهشهر پس از شش سال تعطیلی با رفع مشکلات به چرخه تولید بازگشت. به گزارش خبرگزاری مهر، حسن خیریانپور اظهار داشت: در راستای عملیاتی کردن دستورات استاندار محترم مبنی بر احیای واحدهای صنعتی و تولیدی تعطیل شده با پیگیری‌های مجدانه استانداری و چندین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، کارخانه فولاسازی واقع در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد پس از ۶ سال تعطیلی، مشکلاتش مرتفع شد و به مدار تولید بازگشت. خیریانپور گفت: این واحد صنعتی دارای ظرفیت رسمی ۷۲۵ هزار تن تولید میلگرد فولاد است که حدود ۳۳۰ نفر اشتغال مستقیم دارد. وی افزود: این واحد به دلیل مشکلات از شهریور سال ۱۳۹۲ تعطیل شده بود که با طرح این مسائل و مشکلات در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و پیگیری‌های استانداری و همکاری دستگاه‌های اجرایی مشکلات مرتفع شد و به مدار تولید بازگشت. خیریانپور همچنین تصریح کرد: طی چندین ماه گذشته نیز کارخانه فولادسازی با حدود ۱۲۰ نفر اشتغال پس از چند سال تعطیلی احیاء و فعالیت خود را از سر گرفت.
مازن آنلاینمازن آنلاین4 ساعت قبل
پیام مازند - ساری - فرودگاه‌های استان مازندران اخیرا آمار تعداد پروازهای ۶ ماهه نخست امسال سه فرودگاه زیر مجموعه خود را منتشر کرده که مقایسه این آمار با مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد که تعداد پروازها در این فرودگاه‌ها افزایش داشته است. مدیرکل فرودگاه‌های استان مازندران روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: تعداد پروازهای امسال فرودگاه‌های استان ۶۳ پرواز به نسبت مدت مشابه پارسال افزایش یافته است. سعدالله وطن خواه افزود: هر چند تعداد افزایش پرواز در فرودگاه‌های مازندران رشد آنچنان بالایی نداشته است اما در مقایسه با وضعیت دیگر فرودگاه‌های کشور که تراز منفی تعداد پرواز دارند مازندران وضعیت خوبی در این زمینه دارد و می‌توان از آن به عنوان موفقیت پروازی نام برد. وطن خواه پیش بینی کرد که این روند افزایش تعداد پرواز فرودگاه‌های مازندران تا پایان امسال تداوم یابد و وضعیت پروازی پررونقی را شرکت‌های هواپیمایی در استان مشاهده خواهند کرد. در ۶ ماهه نخست امسال، ۲۲۷ هزار و ۸۸۷ نفر مسافر از طریق سه فرودگاه مازندران به مقاصد مختلف اعزام شدند.
مازن آنلاینمازن آنلاین4 ساعت قبل
کارآمدی دولتپیام مازند - ساری - مدیرکل فرودگاه‌های مازندران از تامین و تخصیص ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز برای رفع کمبودهای زیر ساختی فرودگاه‌های استان خبر داد و گفت که عملیات اجرایی طرح‌های مرتبط در هفته دولت امسال آغاز می‌شود. وی گفت که برای ایجاد ۹ کیلومتر دیوار بتنی اطراف این فرودگاه، از سوی فرودگاه‌های کشور یکصد میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است و عملیات اجرایی این پروژه به عنوان یکی از طرح‌های هفته دولت امسال است. وطن خواه از اجرای پروژه زهکشی، فاضلاب مرکزی و تصفیه خانه فرودگاه ساری به عنوان پروژه‌های دیگری نام برد که در هفته دولت امسال آغاز می‌شود. او با اعلام این که ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای طرح زهکشی، فاضلاب مرکزی و تصفیه خانه فرودگاه ساری اختصاص یافته است، افزود: ۱۲ کانال عرضی و ۲ کانال طولی در باند فرودگاه احداث می‌شود تا روان آب‌ها جمع آوری گردد. سالانه با انجام ۶ هزار و ۴۸۰ پرواز در فرودگاه‌های ساری، نوشهر و رامسر در استان مازندران ۶۲۲ هزار مسافر از طریق این سیستم حمل و نقل به مقاصد مختلف در سراسر کشور جابه جا می‌شوند.
مازن آنلاینمازن آنلاین4 ساعت قبل
پیام مازند - نوشهر- فرماندار شهرستان عباس‌آباد میزان خسارت وارده به تاسیسات زیربنایی، کشاورزی، دام و طیور و مسکونی در بارندگی شدید و سیل اوایل هفته‌جاری در این شهرستان را حدود ۲۱ میلیارد تومان اعلام کرد. بارندگی رگباری شنبه شب و روز یکشنبه هفته جاری در غرب مازندران سبب طغیانی شدن رودخانه‌ها و در نهایت جاری شدن سیل در برخی از شهرستان‌های ساحلی این منطقه از جمله رامسر، عباس آباد، چالوس، نوشهر و تنکابن شد که در برخی از نقاط خسارت زیادی وارد کرد. جواد اصلانی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این میزان خسارت، ۱۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان آن مربوط به بخش‌های تاسیسات زیربنایی، کشاورزی، دام و طیور و بقیه نیز بناهای مسکونی و لوازم خانگی بوده است. وی افزود: هم اکنون این میزان خسارت به شکل مکتوب و مستند برای بررسی به واحد مدیریت بحران استانداری ارسال شده است امیدوارم این پیگیری‌ها نتیجه دهد و با پرداخت اعتبار بتوان بخشی از خرابی‌های به بار آمده ناشی از این حادثه در این شهرستان ترمیم شود. شهرستان عباس آباد با سه نقطه شهری، ۴۳ روستا و جمعیتی دستکم ۵۰ هزار نفر در غرب مازندران واقع است.
مازن آنلاینمازن آنلاین5 ساعت قبل
پیام مازند - ساری - با فرارسیدن شروع تعطیلات آخر هفته و اربعین حسینی و سفر مسافران از اقصی نقاط کشور به مازندران هم اکنون ترافیک در ۲ جاده اصلی و مهم هراز و کندوان پرحجم و شلوغ است و پیش‌بینی می‌شود این حجم ترافیک در ساعات آینده نیز بیشتر شود. مازندران چهار جاده اصلی هراز، سوادکوه، کیاسر و کندوان دارد که در اکثر تعطیلات آخر هفته و نیز تعطیلات مناسبتی این جاده مملو از خودروی مسافران و همواره با ترافیک همراه است به طوریکه جز لاینفک و صفت همیشگی جاده‌های این استان شده است. مرکز مدیریت راه‌های مازندران در گزارش روز پنجشنبه خود اعلام کرد: هم اکنون ترافیک در محور هراز در اکثر مناطق بویژه در پیچ پرند، چلاو، پلور، گزنک و تونل وانا سنگین و پرحجم است. این مرکز همچنین ترافیک در تنها جاده اتصالی غرب مازندران به پایتخت کشور یعنی کندوان را نیز پرحجم اعلام کرد. در حال حاضر تنها ۲ جاده کیاسر و سوادکوه ترافیک روان و عادی دارد.
مازن آنلاینمازن آنلاین5 ساعت قبل
مسئول موکب فاطمه الزهرا (س) مازندران: پیام مازند - کربلا - مسئول موکب فاطمه الزهرا (س) مازندران در کربلا گفت: دو ورزشگاه با دو موکب مستقل برای خدمات دهی به زائران اربعین مهیا شده است. محمدحسین طبرستانی در گفتگو با خبرنگار مهر در کربلای معلی در تشریح وضعیت خدمات رسانی موکب اظهار کرد: ۲ ورزشگاه به مساحت ۱۰ هزار و هشت هزار مترمربع با ۲ موکب مستقل درمانی فضایی را برای استقرار ۳ هزار و ۲۰۰ تن از خواهران و چهار هزار و ۲۰۰ نفر از برادران مهیا کرده است. مسئول موکب فاطمه الزهرا بابل از وجود ۷۵ پزشک اورژانس، جراح و دندانپزشک و ۳۱۳ نفر خادم مرد و زن در موکب خبر داد و افزود: برگزاری ۲۲ جلسه فرهنگی، مراکز ماساژ درمانی، حجامت، خیاطی، کفاشی و مهدکودک خواهران از دیگر امکاناتی است که در این موکب به زوار ارائه شده است. وی با تاکید بر اینکه باید جایگاه مازندران در مراسم اربعین تقویت شود تصریح کرد: خدمت رسانی امروز موکب داران به برکت خون شهداست و در واقع رهروان واقعی اربعین شهدای مدافع حرم هستند. مسئول موکب فاطمه الزهرا بابل ادامه داد: سخنران مراسم صبح اربعین موکب فاطمه الزهرا شهرستان بابل حجت الاسلام علیرضا پناهیان و مداح مراسم سعید حدادیان خواهد بود.
مازن آنلاینمازن آنلاین5 ساعت قبل
رئیس مرکز مدیریت راههای مازندران: پیام مازند - ساری - رئیس مرکز مدیریت راههای مازندران وضعیت ترافیک در کندوان و هراز را نیمه سنگین تا سنگین اعلام کرد. محسن هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: براساس سامانه‌های هوشمند و گزارش‌های دریافتی از راهداران، وضعیت تردد در هراز محدوده پرند تا سه راهی چلاو، گزنگ تا آب اسک و همچنین محدوده مشاع در استان تهران در مسیر جنوب به شمال نیمه سنگین و گاها سنگین و سایر مقاطع این محور عادی و روان است. وی افزود: ترافیک در محور کندوان نیز در مخدوده مکارود تا ولی آباد، سیاه بیشه تا پل زنگوله و محدوده گچسر در استان البرز نیمه سنگین سنگین و ترافیک در محور کناره و کیاسر عادی و روان است.
مازن آنلاینمازن آنلاین5 ساعت قبل
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر مازندران: پیام مازند - ساری - رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر مازندران، از کشف ۵۳ کیلو گرم انواع مواد مخدر و دستگیری ۱۰ سوداگر مرگ در طرح ارتقاء امنیت اجتماعی استان خبر داد. سرهنگ علیرضا ثقفی اظهار داشت: در اجرای طرح مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر، ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان و شهرستان‌های تابعه با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی موفق به شناسایی ۱۰ قاچاقچی مواد مخدر در سطح استان شدند. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، افزود: پس از هماهنگی با مرجع قضائی، تیم‌های عملیاتی تشکیل و در یک اقدامی ضربتی متهمان را دستگیر کردند. وی، خاطر نشان کرد: در این عملیات‌ها، در مجموع ۵۳ کیلو انواع مواد مخدر از قاچاقچیان کشف شد و متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند. ثقفی با بیان این که، گفت: مواد مخدر یک عامل مهم برای به خطر افتادن بهداشت و سلامت جوامع بشری است و ره آورد آن تزلزل خانواده‌ها، نگرانی و ناامنی شهروندان و در نتیجه تنزل امنیت انسانی آنان می‌شود.
مازن آنلاینمازن آنلاین6 ساعت قبل
معاون سازمان جهاد کشاورزی مازندران: پیام مازند - ساری - معاون سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: ۱۱ هزار هکتار از اراضی کلزا استان براثر سیل دچار آسیب و خسارت شده است. مجید بهادری با اظهار اینکه ۱۱ هزار هکتار سططح کشت کلزا در استان قرارداد منعقد شده است گفت: این میزان دو هزار و ۵۰۰ هکتار نسبت به سال قبل افزایش داشته است. وی افزود همچنین در سال قبل در این بازه زمانی سطح کشت کمتر از ۵۰۰ هکتار بود ولی اکنون در استان در منطقه فریم هزار هکتار زیر کشت کلزا رفته است و در مجموع چهار هزار و ۵۰۰ هکتار در استان زیر کشت کلزا رفته است. وی با اظهار اینکه امید به افزایش روند کشت کلزا در استان داریم تصریح کرد: سال قبل ۱۱ هزار هکتار در استان براثر سیل خسارت دید و کاهش محصول امری طبیعی بوده است. معاون سازمان جهاد کشاورزی مازندران یادآور شد: همچنان درگیر تبعات سیل هستیم و دلیل کاهش تولید کلزا در سال قبل حوادث قهری بوده است.
ایسناایسنا11 ساعت قبل
معاون سازمان اوقاف کشور از فعالیت پنج موکب اوقاف در سامرا خبر داد. به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام غلامرضا عادل در بازدید از موکب اوقاف لرستان در سامرا، اظهار کرد: امسال حضور زائران در شهر سامرا بی‌نظیر است. وی به فعالیت پنج موکب اوقاف در سامرا اشاره کرد و افزود: موکب ادارات‌کل اوقاف استان‌های لرستان، قم، مازندران، زنجان و آذربایجان شرقی به همراه حسینیه اعظم زنجان در حال انجام وظیفه و خدمت‌رسانی به زائران هستند و اقدامات آنان چشم‌گیر است. عادل در ادامه با اشاره به اینکه هزینه موکب‌ها از محل نیات موقوفات مرتبط و کمک‌های خیران تأمین شده است، ادامه داد: موکب‌ها تا پایان اربعین آماده خدمت‌رسانی به زائران حسینی خواهند بود. معاون فرهنگی سازمان اوقاف، حضور میلیونی عاشقان و دلدادگان حسینی در پیاده‌روی اربعین را فرصتی برای تضعیف روحیه دشمنان خواند و گفت: باید از ظرفیت اربعین در تقویت وحدت مسلمانان استفاده شود.
مهرمهر11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو اربعین، محمد حسن معطری درباره اجرای برنامه‌های قرآنی شبکه قرآن ویژه اربعین حسینی، تاکید کرد: یکی از برنامه‌های شاخص این شبکه، پویش تلاوت و قرائت قرآن و هدیه آن به روح امام حسین (ع) و شهدای کربلا بود ویژه ماه محرم بود که شبکه قرآن آن را در اربعین و پیاده روی عظیم میلیونی زائران و عاشقان اباعبدالله (ع) نیز تداوم بخشید. قائم مقام شبکه جهانی قرآن و معارف سیما، با بیان اینکه ترویج این امر البته مختص به محرم و صفر نیست و به تمام طول سال سرایت خواهد کرد، بیان داشت: هدف این پویش بزرگ مردمی در تمام جهان، ترویج تلاوت قرآن و همچنین تکریم شهدای دشت کربلا است. معطری درباره دیگر اقدام شاخص شبکه قرآن بیان کرد: یکی از حوادثی که امسال در بهار شاهد آن بودیم سیل استان‌های گلستان، مازندران، لرستان و … بود که به سفارش سردار قاسم سلیمانی، موکب‌های اربعین به کمک مردم شتافته و خدماتی که به زائران می‌دهند را به سیل زدگان ارائه کردند و این حرکت زیبایی بود که دوربین‌های شبکه قرآن سیما نیز آن را ثبت و ضبط کردند که در نهایت به تهیه مستند حب الحسین (ع) انجامید. وی با بیان اینکه این مستند روز پنج شنبه از شبکه قرآن پخش می‌شود، توضیح داد: سیل بهار ۹۸ در واقع، رویدادی بود که در آن همه ملت ایران از امتحان الهی سربلند بیرون آمدند و این مستند سعی دارد که تلاش‌های مردم به خصوص خادمان اربعین و اباعبدالله (ع) را در دوران سیل بهار و همچنین اربعین حسینی به تصویر بکشد تا این عظمت عشق به اباعبدالله (ع) نمایان شود. قائم مقام شبکه قرآن در خاتمه گفت: یکی دیگر از برنامه‌های این شبکه، ختم قرآن کریم توسط عاشقان اباعبدالله (ع) در سراسر جهان است که البته این برنامه در سایت شبکه قرآن سیما بارگذاری شده و علاقمندان می‌توانند با مراجعه به این وبسایت در پویش تلاوت نیز شرکت کنند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد11 ساعت قبل
شروع فعالیت رسمی شرکت تعاونی پست پیشگامان در سراسر کشورگروه بنگاه‌ها: با اعطای احکام ایجاد و مدیریت شعب، فعالیت رسمی شرکت تعاونی پست پیشگامان، تنها اپراتور تعاونی پست کشور آغاز شد. به گزارش روابط عمومی گروه تعاونی پیشگامان، مراسم اعطای احکام و مدیریت شعب شرکت تعاونی پست پیشگامان، همزمان با روز جهانی پست ۱۷ مهر با اعطای احکام مدیران شعب استان‌های خراسان رضوی، مازندران، یزد، سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، کرمان، خوزستان و زنجان برگزار شد. مدیرکل دفتر نظارت بر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور در این مراسم با تاکید بر اهمیت فعالیت اپراتورهای خصوصی و مزایای خصوصی‌سازی پست کشور به بیان اولویت‌های ضروری این حوزه پرداخت و نوآوری و کاهش زمان ارائه خدمات را از جمله مواردی دانست که اپراتورهای بخش خصوصی باید برای آن اهمیت ویژه‌ای قائل شوند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴13 ساعت قبل
ساعت ۲۴- مدیرعامل باشگاه فرهنگی، ورزشی و اقتصادی تراکتور گفت: بر اساس رای کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازی سازمان لیگ، باشگاه تراکتور موفق به کسب مجوز حرفه‌ای بین المللی شد. غلامرضا صادقیان با اعلام خبر اخذ مجوز باشگاه حرفه‌ای بین المللی، افزود: گام نهادن در مسیر حرفه‌ای و تبدیل تراکتور به یکی از باشگاه‌های حرفه‌ای دنیا هدف و برنامه مالک این باشگاه بوده و اکنون تراکتور جزو ۶ باشگاه لیگ برتر است که توانسته مجوز حرفه‌ای بین المللی را کسب کند. وی خاطر نشان کرد: در خصوص اخذ این مجوز باشگاه تراکتور از زمان حضور مالک جدید با ۱۷۰ نفر از طلبکاران این باشگاه تسویه حساب کرده که یک رکورد جالب را به جا گذاشته است. مدیرعامل باشگاه تراکتور اظهار کرد: کسب این مهم پس از دستیابی عنوان پنجمین تیم پرطرفدار دنیا، افتخار بزرگ دیگری برای تراکتور است. تیم تراکتور از هفته هفتم لیگ برتر فوتبال دوشنبه ۲۹ مهر ماه مهمان تیم نساجی مازندران خواهد بود.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین13 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز - رییس سازمان لیگ کشتی ایران گفت: حضور کشتی گیران مطرح و عنوان دار خارجی باعث افزایش کیفیت مسابقات می‌شود از طرفی کشتی گیران ما فرصت بازی با آنها را پیدا می‌کنند. رییس سازمان لیگ کشتی ایران گفت: از آنجایی که امسال سقف قرارداد ورزشکاران افزایش پیدا کرده است تمام ملی‌پوشان و قهرمانان ایران در مسابقات حضور دارند. مسابقات کشتی فرنگی ۱۳، ۱۴ و ۱۵ آذرماه و رقابت‌های کشتی آزاد ۲۸ و ۲۹ آذر ماه سال جاری به میزبانی ایران برگزار می‌شود. وی در خصوص رقابت‌های لیگ برتر کشتی فرنگی گفت: در این مسابقات از هر گروه ۲ تیم به دور نهایی صعود می‌کند اما هنوز مکان مسابقات نهایی مشخص نشده است. هفته اول و دوم رقابت‌های لیگ برتر کشتی فرنگی کشور چهارشنبه به میزبانی اهواز برگزار شد.

به انتهای لیست رسیدید

اخبار مازندران

استان مازَندَران (به مازندرانی: مازِرون یا مازِندِرون) دربارهٔ این پرونده تلفظ راهنما·اطلاعات به مرکزیت شهر ساری در شمال ایران و در کرانه‌های جنوبی دریای مازندران می‌باشد. این استان از پرجمعیت‌ترین استان‌های ایران و هم‌مرز با استان‌های گلستان، سمنان، تهران، البرز، قزوین و گیلان است. بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر استان مازندران شهر ساری می‌باشد که قدمتی در حدود ۶۰۰۰ سال را داراست، همچنین پرجمعیت‌ترین شهرستان استان مازندران شهرستان بابل با جمعیتی بیش از ۵۳۰ هزار نفر می‌باشد . قله دماوند مرتفع‌ترین کوه ایران و بلندترین آتشفشان آسیا و خاورمیانه در مازندران و در شهرستان آمل قرار دارد. این استان یکی از پرجمعیت‌ترین مناطق ایران از لحاظ تراکم جمعیتی است. مازندران استان دارای ۲۲ شهرستان است. ویکی‌پدیا