اربعین

ایرناایرنا1 ماه قبل
وی با بیان اینکه هیچ اعتبار دولتی برای موکب داران اربعین دریافت نشده و نخواهد شد گفت: جلوه‌های مردمی اربعین باید همچنان حفظ شود و نباید خدشه‌ای به آن وارد شود. ** ۲ شهرک معنوی اربعین در چذابه و شلمچه برپا می‌شودحجت الاسلام موسوی گفت: بر اساس طرح جامع، ۲ شهرک معنوی اربعین در مرزهای چذابه و شلمچه با حجم پذیرایی از ۲ میلیون زائر و احداث یک هزار ساختمان برپا می‌شود. وی با بیان اینکه گام نخست ساخت شهرک معنوی اربعین امسال با واگذاری حدود ۳۰۰قطعه زمین به موکب داران انجام شد افزود: در گام بعدی، جانمایی جدید استقرار مواکب مردمی در مرز شلمچه اربعین سال آینده مشخص خواهد شد. بر اساس طرح جامع اربعین، همه سازه‌های احداث شده در شهرک‌های معنوی اربعین از مصالح مقاوم و دایمی خواهد بود. به گزارش ایرنا در این نشست دغدغه‌ها، پیشنهادها، نظرات موکب داران برای برپایی بهتر اربعین حسینی درسال آینده مطرح شد.
فارسفارس3 هفته قبل
عکاس مسیحی و انگلیسی اربعین با بیان اینکه رسانه‌های غربی بر مسائل منفی اسلام تاکید دارند، گفت: قصدم از عکاسی اربعین نمایش ابعاد مختلف اسلام بود. امیلی گاث ویت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، در خصوص انگیزه‌اش از برگزاری نمایشگاه آثارش در کشورهای مختلف اظهار داشت: برای من بسیار جذاب و مهم است که پیاده‌روی اربعین را به مردمی که نمی‌توانند در این رویداد حضور داشته باشند، نشان دهم. وی اظهار کرد: اولین بار برای ساخت مستندی به عراق و مراسم پیاده‌روی اربعین دعوت شدم و اطلاعاتی از اربعین نداشتم، اما بار دوم خودم درخواست کردم به اربعین بروم و می‌خواستم مسائل مختلف اسلام را به مردم نشان دهم، چراکه رسانه‌های غربی بیشتر بر تبلیغات منفی تمرکز دارند. گاث ویت در پاسخ به این سوال که چه اتفاق جذابی را در اربعین دیده‌اید، خاطرنشان کرد: در سال ۲۰۱۸، حدود ۵۷ درصد کسانی که در پیاده‌روی اربعین شرکت کردند، خانم بودند و مسأله مهم برایم این بود که قدرت زنان و نقش آنها را در اربعین به مردم نشان دهم. این عکاس انگلیسی افزود: مهم‌ترین مسأله این است که عراق و اربعین جای امنی برای بانوان بوده و پشت صحنه همه اتفاقاتی که در اربعین رقم می‌خورد، حمایت، تلاش و فعالیت زنانی است که در پشت موکب‌ها فعالیت دارند و من سعی می‌کردم بیشتر از این صحنه‌ها عکاسی کنم.
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
عکاس مسیحی و انگلیسی اربعین با بیان اینکه رسانه‌های غربی بر مسائل منفی اسلام تاکید دارند، گفت: قصدم از عکاسی اربعین نمایش ابعاد مختلف اسلام بود. امیلی گاث ویت در خصوص انگیزه‌اش از برگزاری نمایشگاه آثارش در کشورهای مختلف اظهار داشت: برای من بسیار جذاب و مهم است که پیاده‌روی اربعین را به مردمی که نمی‌توانند در این رویداد حضور داشته باشند، نشان دهم. وی اظهار کرد: اولین بار برای ساخت مستندی به عراق و مراسم پیاده‌روی اربعین دعوت شدم و اطلاعاتی از اربعین نداشتم، اما بار دوم خودم درخواست کردم به اربعین بروم و می‌خواستم مسائل مختلف اسلام را به مردم نشان دهم، چراکه رسانه‌های غربی بیشتر بر تبلیغات منفی تمرکز دارند. این عکاس مسیحی ادامه داد: اربعین یک نکته مثبت در مورد مسلمانان است و غربی‌ها چیزی در مورد آن نمی‌دانند و باید آنها ببینند که مسلمانان چگونه در اربعین از همه افراد با ملیت‌های مختلف پذیرایی کرده و با آغوش باز از آنها استقبال می‌کنند. این عکاس انگلیسی افزود: مهم‌ترین مسأله این است که عراق و اربعین جای امنی برای بانوان بوده و پشت صحنه همه اتفاقاتی که در اربعین رقم می‌خورد، حمایت، تلاش و فعالیت زنانی است که در پشت موکب‌ها فعالیت دارند و من سعی می‌کردم بیشتر از این صحنه‌ها عکاسی کنم.
خبر فوریخبر فوری4 هفته قبل
‌امام جمعه ایلام بر تدوین منشوری مدون برای خدمت‌رسانی مناسب به زائران اربعین تاکید کرد و گفت: مردم ایلام در میزبانی زائران اربعین حسینی سنگ تمام گذاشتند. حجت‌الاسلام الله‌نور کریمی‌تبار صبح امروز در دیدار با سید‌محمد علوی‌فر ‌رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان و رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین حسینی استان ایلام اظهار داشت: برنامه‌ریزی برای اجرای کنگره عظیم و معنوی و مردمی اربعین حسینی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است. امام جمعه ایلام گفت: برگزاری مراسم اربعین حسینی با این حجم حضور نیازمند تدوین راهکار و منشوری مدون بوده تا بتوان امر خدمت‌رسانی و انجام سایر امور را به نحو احسن به انجام رساند. نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام با اشاره به تلاش مردم ایلام در میزبانی زائران حسینی ‌خاطرنشان کرد: مردم ایلام در میزبانی زائران اربعین حسینی سنگ تمام گذاشتند. در این نشست سید محمد علوی فر (زریون)، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان و رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین حسینی استان ایلام، گزارش مبسوطی از اقدامات انجام شده و درحال انجام برای اربعین ۹۸ را ارائه داد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 هفته قبل
به گزارش مشرق، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (شنبه) و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۹۸ جز (۲) بند (د) تبصره (۱۱) ماده واحده این لایحه را به تصویب رساندند. بر اساس این مصوبه، زائران اربعین که از تاریخ بیست و چهارم شهریور ماه سال ۱۳۹۸ تا دوازدهم آبان‌ماه سال ۱۳۹۸ از مرزهای زمینی به مقصد کشور عراق از کشور خارج می‌شوند از پرداخت عوارض خروج معاف می‌شوند.
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم در ایلام، حجت‌الاسلام الله‌نور کریمی‌تبار صبح امروز در دیدار با سید‌محمد علوی‌فر ‌رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان و رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین حسینی استان ایلام اظهار داشت: برنامه‌ریزی برای اجرای کنگره عظیم و معنوی و مردمی اربعین حسینی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است. امام جمعه ایلام گفت: برگزاری مراسم اربعین حسینی با این حجم حضور نیازمند تدوین راهکار و منشوری مدون بوده تا بتوان امر خدمت‌رسانی و انجام سایر امور را به نحو احسن به انجام رساند. امام جمعه ایلام برنامه‌ریزی، دقت نظر، وحدت در کمیته‌ها را مورد اشاره قرار داد و یادآور شد: از هم‌اکنون برای برگزاری اربعین ۹۸ برنامه‌ریزی کنید تا بتوانید به موقع اجرای آن را به انجام رسانید. نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام با اشاره به تلاش مردم ایلام در میزبانی زائران حسینی ‌خاطرنشان کرد: مردم ایلام در میزبانی زائران اربعین حسینی سنگ تمام گذاشتند. در این نشست سید محمد علوی فر (زریون)، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان و رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین حسینی استان ایلام، گزارش مبسوطی از اقدامات انجام شده و درحال انجام برای اربعین ۹۸ را ارائه داد.

فیلم/ عکاس انگلیسی: راهپیمایی اربعین دید جهانی مثبتی نسبت به اسلام ایجاد می‌کند

فارسفارس2 هفته قبل
فیلم/ عکاس انگلیسی: راهپیمایی اربعین دید جهانی مثبتی نسبت به اسلام ایجاد می‌کندامیلی گاث ویت، عکاس انگلیسی راهپیمایی اربعین گفت: اربعین خیلی مهم است، چرا که ما نیاز داریم که یک دید جهانی مثبت درباره اسلام، جوامع مسلمانان و صلح داشته باشیم.
ایسناایسنا2 ماه قبل
در اختتامیه‌ی دومین سوگواره اربعین در آیینه‌ی رسانه بر راه‌اندازی دبیرخانه دائمی این سوگواره در ایلام تاکید شد. به گزارش ایسنا، در سالروز شهادت حضرت فاطمه‌ی زهرا (س) اختتامیه‌ی دومین سوگواره اربعین در آیینه‌ی رسانه، اربعین را به فاطمیه وصل کرد. «عبدالحمید کرمی» رئیس خانه مطبوعات استان ایلام نیز در این مراسم با بیان اینکه همایش بزرگ اربعین از دستاوردهای انقلاب اسلامی و خون شهیدان است، تصریح کرد: استقرار دبیرخانه‌ی سوگواره اربعین در ایلام کمترین انتظار اصحاب رسانه و مطبوعات استان بعد از برگزاری دو دوره‌ی موفق این سوگواره در استان است که امیدواریم محقق شود. وی با اشاره به نقش مردم استان ایلام در حماسه‌ی اربعین، گفت: این نقش باید بیش از گذشته مورد توجه رسانه‌ها مخصوصا رسانه‌ی ملی قرار گیرد. در این مراسم که با اجرای آیینی «حسن یوسفی‌نژاد» اجرا شد، دکتر «حبیب‌الله بخشوده» اشعار عاشورایی خود را قرائت کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 هفته قبل
به گزارش مشرق، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (شنبه) و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۹۸ جز (۲) بند (د) تبصره (۱۱) ماده واحده این لایحه را به تصویب رساندند. بر اساس این مصوبه، زائران اربعین که از تاریخ بیست و چهارم شهریور ماه سال ۱۳۹۸ تا دوازدهم آبان‌ماه سال ۱۳۹۸ از مرزهای زمینی به مقصد کشور عراق از کشور خارج می‌شوند از پرداخت عوارض خروج معاف می‌شوند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم ازلنجان، محسن کوهکن در گردهمایی خادمان موکب الشهدا شهرستان لنجان اظهار داشت: مقام معظم رهبری همواره عنایت خاصی بر مراسم اربعین داشته‌اند و به مسئولان نیز سفارش و تاکید کرده‌اند تا آنجا که می‌توانند تسهیلات لازم را برای زائران اربعین فراهم کنند و این مسئله نشان از اهمیت بزرگداشت پیاده‌روی اربعین دارد. وی افزود: پیاده روی اربعین برای زیارت حرم امام حسین (ع)، همواره مورد تاکید ائمه معصوم (ع) بوده است چراکه این تجمع عظیم سبب تقویت جبهه حق علیه باطل شده بر همین اساس باید دست به دست یکدیگر داده و راه زائران را برای زیارت اربعین هموار کنیم. نماینده مردم لنجان در مجلس تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع امسال در کمیسیون تلفیق این دغدغه وجود داشت که عوارض اربعین به صورت کامل حذف شود و خوشبختانه این مهم به تصویب رسید و سال آینده عوارض پیاده روی اربعین به صفر رسیده است و زائران دیگر دغدغه پرداخت عوارض را نخواهند داشت. وی بیان کرد: از سوی دیگر عمده حرکت زائران اربعین از مرزهای زمینی و به صورت پیاده انجام می‌گیرد و امسال توفیقی را داشتم که از مرز مهران به کربلای معلی سفر کنم خود از نزدیک با مردم صحبت کرده و مشکلات آنان را از نزدیک مشاهده کردم. انتهای پیام/ ز
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، موکب فرهنگی رسانه‌ای فجر برای نخستین بار در کشور تشکیل و فعالان رسانه‌ای اخبار همایش بزرگ اربعین را مخابره کردند. مدیر موکب فرهنگی رسانه‌ای فجر در این مراسم گفت: در این موکب بیش از ۵۰ فعال رسانه‌ای استان سمنان اخبار همایش بزرگ اربعین حسینی را از عراق ارسال کردند. علی مهرزاد با اشاره به ضرورت اطلاع‌رسانی از همایش بزرگ اربعین گفت: بیش از ۲ هزار دقیقه برنامه زنده در ایام اربعین از شبکه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی پخش شد. مدیر حوزه‌های عملیه برادران استان سمنان نیز با اشاره به همایش بزرگ اربعین حسینی اظهار داشت: این همایش بزرگ هر سال پیام وحدت و همدلی مسلمانان را به جهانیان مخابره می‌کند و نیاز است تا اطلاع‌رسانی درستی از همایش بزرگ انجام شود. به گزارش تسنیم در این آئین تجلیل تعداد زیادی از فعالان موکب‌های مختلف این استان در همایش بزرگ اربعین حسینی حضور داشتند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از استان ایلام، رحمت‌الله قیصوری صبح امروز در جمع خبرنگاران به تشریح بودجه ۹۸ ایلام اشاره کرد و اظهار داشت: در بودجه ۹۸ اعتبارات خوب و قابل قبولی به استان ایلام اختصاص یافته است. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ایلام‌گفت: بودجه استانی و ملی استان ایلام از روند ۲۰ درصدی رشد برخوردار است. وی اختصاص بودجه اربعین را مهمترین ردیف بودجه‌ای استان ایلام نام برد و افزود: بودجه ۹۷ اربعین ۲۰ میلیارد تومان بوده که در بودجه ۹۸ به ۲۶ میلیارد تومان افزایش یافته است که این اعتبار از افزایش ۳۰ درصدی برخوردار است. قیصوری تکمیل زیرساخت‌های اربعین در حوزه راه، خدمات بهداشتی درمانی، اقدامات امنیتی و انتظامی، ارتباطات و حمل و نقل اربعین ۹۸ را از اقدامات مهم برای برگزاری کنگره عظیم اربعین نام برد و تصریح کرد: با اختصاص اعتبارات و افزایش آن تکمیل زیرساخت‌های اربعین ۹۸ با کیفیت بهتر و سرعت بیشتر به انجام می‌رسد. انتهای پیام/انتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- نویسنده «اربعین طوبی» گفت: این کتاب اولین رمان با موضوع پیاده‌روی اربعین است و در خلال داستان‌هایی که در این کتاب روایت می‌شود به ریشه‌های این پیاده‌روی و تشکیل این کنگره عظیم از سالیان قبل تا امروز پرداخته استمحسن امامیان نویسنده «اربعین طوبی» است. در این سفر یکی از اقوام ایرانی خاله بتول برایم ماجرای زندگی وی را تعریف کرد و همین داستان ایده نگارش «اربعین طوبی» را شکل داد. ما در «اربعین طوبی» به دنبال اشتراکات بودیم و سعی کردیم آن‌ها را تقویت کنیم، نقطه مشترک این دو ملت هم محبت اهل بیت بوده که ما خواستیم آن را قوی‌تر کنیم. حقیقت این است که خانواده خاله بتول بعد از سی و چند سال مفقودی فرزندشان، همچنان امیدوار به بازگشت وی هستند. میزان-چه اتفاقات‌های دیگری برای پرداختن به زندگی خاله بتول روی داد؟ مستندی درباره زندگی وی نیز ساخته شده که شبکه افق آن را پخش کرد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عباس دهقان پیش از ظهر امروز در مراسم گردهمایی مواکب شهرستان اندیمشک در سالن کوثر ساختمان فرمانداری اظهار کرد: برپایی خیمه عزای اباعبدالله (س) برگ زرینی بر سینه شهروندان اندیمشک است. وی افزود: در موسم اربعین حسینی (ع) با برپایی ۷۳ موکب در شهرستان اندیمشک یک میلیون نفر از زائران اربعین حسینی در اندیمشک پذیرایی و استقبال شدند. رئیس ستاد بازسازی عتبات اندیمشک با بیان اینک دو موکب برای پذیرایی زوار اربعین در کشور عراق به نمایندگی از شهروندان اندیمشک به خدمت زوار پرداخت عنوان کرد: ۶۰ هزار نفر زائر خارجی از ۵۹ کشور که قصد شرکت در آئین اربعین را داشته در اندیمشک اسکان داده شد. وی گفت: ۳۰۰ هزار نفر زائر اربعین حسینی (ع) در دروازه طلایی خوزستان اسکان و شهرستان اندیمشک با افتخار به ارائه خدمات به زائرین اباعبدالله (ع) پرداختند. به گزارش خبرنگار مهر، شهرستان اندیمشک در شمال استان خوزستان و حلقه اتصال استان‌های ایلام، لرستان و خوزستان است.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، در سالروز شهادت حضرت فاطمه‌ی زهرا (س) ظهر امروز اختتامیه دومین جشنواره «اربعین در آئینه رسانه» با حضور مسولان استانی، اصحاب رسانه و منتخبان برگزار شد. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اصحاب رسانه استان ایلام نیز برای حضور در این پدیده نادر فرهنگی با تمام توان حضور و امروز در اختتامیه اقدامات خود را برگزار می‌کنند. رئیس خانه مطبوعات استان ایلام گفت: استقرار دبیرخانه‌ سوگواره اربعین در ایلام کمترین انتظار اصحاب رسانه و مطبوعات استان بعد از برگزاری دو دوره‌ی موفق این سوگواره در استان است که امیدواریم محقق شود. دانشیار گروه علوم قرآن دانشگاه ایلام در ادامه گفت: رسانه‌ای کردن اربعین حسینی در سطح ملی و فراملی مستلزم توجه رسانه ملی به صورت ویژه به اربعین است. وی تلاش اصحاب رسانه استان ایلام را ستودنی دانست و افزود: اصحاب رسانه استان در مباحث رسانه‌ای اربعین سنگ تمام گذاشته که انشاالله این روند ادامه داشته باشد.

وقتی همه خادم امام رضا (ع) می‌شوند

تابناکتابناک5 روز قبل
نواختن نقاره‌ حرم امام رضا پس از شفای بیمار یک بیمار پیش از ظهر روز گذشته در حرم مطهر رضوی شفا یافت و به پاس لطف و …بارش برف در حرم علی بن موسی الرضا (ع) شب گذشته حرم مطهر امام هشتم شیعیان امام رضا (علیه السلام) شاهد بارش برف …روضه کو به کو منزل به منزل؛ محمود کریمی روضه «کو به کو منزل به منزل» را به مناسبت ایام فاطمیه با صدای حاج محمود …دیشب تا صبح گریه کردی؛ محمود کریمی «دیشب تا صبح گریه کردی» یکی از قطعات حاج محمود کریمی مداح اهل بیت است …. زائری که از خراسان تا کربلا پیاده می‌رود با پای تاول زده ۲۴ روز است که پرچم «السلام علیک یا ابوالفضل العباس (ع)» …سینه‌زنی مسیحیان به شیوه شیعیان یک گروه کر مذهبی مسیحی در آمریکا شعری با مضامین انرژی مثبت را با رهبر …توصیه‌های آقا مجتبی تهرانی به یک زوج جوان توصیه هایی از حاج آقا مجتبی تهرانی به یک زوج جوان را پس از قرائت خطبه …روایتی از یک تغییر نام در تاریخ مسیحیت و تشیع روایتی از یک تغییر نام مهم در تاریخ مسیحیت و تشیع را به مناسبت آغاز سال …ولادت حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام از نوادگان پیشوای دوم شیعیان و مکنیٰ به …احکام رد مظالم چیست؟ عدم رعایت حقوق دیگران دوقسم دارد: یک قسم امور مالی و قسم دیگر امور غیر …خدمت‌رسانی بی‌وقفه به زائران رضوی‌ این روزها در مشهدالرضا (ع) همه در حال خدمت رسانی هستند و در این میان …راهپیمایی اربعین حسینی در سراسر ایران پیاده روی اربعین همزمان با اربعین حسینی در شهرهای مختلف ایران برگزار شد …حضور زائران خارجی در پیاده‌روی اربعین شیعیان و محبان اهل بیت (ع) از سراسر جهان با حضور در پیاده‌روی اربعین …صلیت؛ باسم کربلایی «صلیت» قطعه تازه‌ای است که باسم کربلایی برای حماسه حسینی خوانده است. این …رپرهای آمریکایی در راه کربلا پیاده روی اربعین، محل حضور مردمانی از ملل مختلف است که با زبان و ادبیات …تردد زوار اربعین در پایانه مرزی مهران تردد زوار اربعین در پایانه مرزی مهران مثل روزهای گذشته چشمگیر است. از …توصیه‌های کلیدی برای زائران اربعین زائران حسینی در سفر به کربلا همزمان با اربعین حسینی، ممکن است به واسطه …
مهرمهر1 ماه قبل
حامد نگارش در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در راستای برپایی سلسله نشست‌های عکس در خصوص رویداد عظیم پیاده روی اربعین حسینی (ع)، نشست تخصصی عکس اربعین با حضور خانم امیلی گرت وایت از کشور انگستان برگزار می‌شود. وی بیان داشت: امیلی گرث وایت عکاس خبری است که در امسال برای ساخت مستندی درباره بزرگترین اجتماع مذهبی دنیا کیلومترها مسیر پیاده‌روی اربعین را طی و صحنه‌هایی خارق‌العاده‌ای را تجربه کرده که قرار است در این نشست گوشه‌ای از تجربیات خود را بازگو کند. مدیر برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی عکس اربعین عنوان کرد: خانم امیلی گرت وایت روز شنبه ۲۷ بهمن‌ماه از ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه در جمع عکاسان خبری قم و سایر علاقمندان به عکاسی در ساختمان حوزه نمایندگی ولی فقیه در حج و زیارت واقع در خیابان قدوسی تجربیات عکاسی خود از مراسم پیاده روی اربعین حسینی (ع) را برای حاضرین بیان می‌کند. نگارش افزود: حضور در این نشست تخصصی عکس با عنوان «دلداده مسیح از اربعین می‌گوید» علاوه بر عکاسان، برای سایر علاقمندان نیز آزاد است و محدودیتی برای حضور وجود ندارد. وی در روزهای اخیر با سفر به ایران در شهر مقدس قم نیز حضور یافته که شرکت در این نشست تخصصی عکس یکی از برنامه‌های این خانم عکاس انگلیسی تبار است.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی شامگاه یکشنبه در دیدار با رئیس عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به کمالات و کرامت‌های ائمه اطهار بیان کرد: دوست و دشمن نمی‌تواند کمالات اهل بیت (ع) را انکار کند که این امر از ویژگی‌های بارز ائمه اطهار است. وی اظهار کرد: آن دسته از افرادی که دارای فکر و اندیشه آزاد هستند، به میزان شناخت شأن از اهل بیت (ع) نسب به آنها ارادت دارند. آیت الله عبادی با بیان اینکه در شرایط کنونی رقابت‌ها سر مسائل دنیایی و حکومتی است، افزود: در شرایط آخر الزمان امروزی که جهان در خفقان است، اربعین راه تنفسی برای آزادی است. نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به ایثارگری‌ها و تلاش‌های امام (ره) برای پیروزی انقلاب بیان کرد: علی رغم وجود بسیاری از دشمنی‌ها علیه امام (ره)، هنگام رحلت ایشان در تمام دنیا پرچم‌ها به منظور عزا برافراشته شد. وی بیان کرد: در شرایط کنونی، دنیا می‌داند که تنها کسی که زیر آسمان می‌تواند بشر را نجات دهد رهبر اسلام است اما به دلیل هوای نفس با او می‌جنگد.
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، دیروز اولین اکران بین‌المللی مستند «اربعین، حقیقت جاری» با حضور جمعی از علاقه‌مندان در مرکز اسلامی منچستر در کشور انگلیس برگزار شد. این مستند روایتگر حضور جمعی از اندیشمندان و هنرمندان آمریکایی، روس، اروپایی و علاقه‌مندانی از آمریکای لاتین در مراسم اربعین حسینی است. «اربعین، حقیقت جاری» تولید شبکه پرس تی وی است و توسط محمد رضا محمدی نجات تهیه و کارگردانی شده است. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، نشست تخصصی عکس اربعین با حضور «امیلی کرث ویت» از کشور انگلستان و به همت ستاد مرکزی اربعین حسینی، امروز در ساختمان حج و زیارت برگزار شد. این عکاس انگلیسی در این نشست اظهار داشت: سفر من برای تشکر از ایرانیان است چراکه ایران حمایت فراوانی از من داشت و آثار من در این کشور چاپ شد. وی اظهار داشت: در سال ۲۰۱۸ در پیاده‌روی اربعین حضور یافتم و از نجف به سمت کربلا پیاده‌روی کردم. این عکاس انگلیسی بر حضور در اربعین سال آینده تأکید کرد و گفت: امیدوارم خانم‌های بیشتری در مستندهایی که می‌سازیم حضورداشته باشند. این عکاس حضور در حرم حضرت زینب (س) را آرزوی خود توصیف کرد و خاطرنشان ساخت که از این مسئله هیجان‌زده است.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی ظهر یکشنبه در آیین اختتامیه دومین سوگواره اربعین در آئینه رسانه استان اظهار داشت: اگر اربعین نبود این همه زیرساخت در ایلام درست نمی‌شد و ایلام به این شکل و شمایل مرکز توجه در کشور نبود. وی تصریح کرد: اربعین یک ظرفیت بزرگ برای ایلام است و بایست قدر این فرصت بزرگ را دانست. استاندار ایلام با اشاره به اینکه خدا اربعین را به کمک مردم ایلام آورده و امروز باعث خیرو برکت فراوانی در ایلام شده است، افزود: خبرنگاران، فضای مجازی و به طور کلی اصحاب رسانه در اربعین سنگ تمام گذاشتند و از این بابت از همه این عزیزان تشکر می‌کنم. وی عنوان کرد: در ۴۰ سالگی نظام هستیم و همه بایست در گفتار و کردار و عملکرد با وحدت و برادری و همبستگی بیشتر پخته‌تر از گذشته عمل کنیم. وی ادامه داد: رسانه‌ها در این ایام به دستاوردهای نظام و انقلاب بپردازند و نقش خطیر خود را همچون گذشته به نمایش بگذارند.

نشست تخصصی عکس اربعین در قم به روایت تصویر

4+
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
وی با بیان اینکه همایش بزرگ اربعین در تمام دنیا بی‌نظیر است گفت: اطلاع‌رسانی در باره این همایش بزرگ امری ضروری است که برپایی موکب رسانه‌ای از سوی استان سمنان در این زمینه یک ابتکار بسیار خوب بود. رئیس اتحادیه رادیو تلویزیون‌های اسلامی در عراق از فعالان رسانه‌ای همه ۳۱ استان ایران خواست تا موکب‌های رسانه‌ای را در عراق مستقر کنند. حجت‌الاسلام و المسلمین حسینی با اشاره به حمایت‌ها و تمهیدات اندیشیده شده از سوی دولت عراق برای حضور فعالان رسانه‌ای جمهوری اسلامی ایران در همایش بزرگ اربعین در عتبات عالیات افزود: ویزای همه خبرنگاران فعال در موکب‌های رسانه‌ای در کشور عراق برای ایام اربعین حسینی به صورت رایگان صادر می‌شود. وی خاطرنشان کرد: همچنین در تلاشیم تا شرایط بهتری را برای اسکان فعالان رسانه‌ای جمهوری اسلامی ایران در زمان حضور در موکب‌های رسانه‌ای اربعین حسینی فراهم کنیم و امیدواریم فضاهای اقامتی خبرنگاران ایرانی در ایام اربعین نسبت به سال ۹۷ وضعیت بهتری داشته باشد. حجت‌الاسلام و المسلمین حسینی با اشاره به تعدد شبکه‌های رادیو و تلویزیونی کشورعراق تصریح کرد: امروز بیش از ۱۲۰ شبکه رادیویی و تلویزیونی فعال کشور عراق زیر نظر این اتحادیه فعالیت دارند.
مهرمهر1 ماه قبل
خانم امیلی گرت ویت، عکاس ۲۵ ساله مسیحی اهل لندن انگلیس در ایام اربعین امسال توانست در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی (ع) حضور یابد و گوشه‌هایی از عظمت این رویداد و اجتماع بزرگ شیعیان را از زاویه دوربین خود ثبت کند. او پس از طی مسافتی از مسیر پیاده‌روی اربعین، توانست به پشت بام حرم‌های مطهر سید الشهدا (ع) و قمر بنی‌هاشم (ع) نیز راه پیدا کند و فیلم اشک‌های او در حرم مطهر امام حسین (ع) خبرساز شد. امام حسین (ع) با حضرت مسیح شباهت‌های زیادی به هم دارند و معتقدم حضرت سیدالشهدا (ع) مسیح ثانی استاین عکاس از تأثیرات زیارت اربعین بر خودش نیز برای جمع حاضر اینگونه گفت که امام حسین (ع) درب ایمان را به روی من گشود و من دیندار واقعی نبودم هر چند که به خداوند اعتقاد و باور داشتم اما پس از اربعین نوع دینداری من تغییر یافت. او می‌گوید امام حسین (ع) با حضرت مسیح شباهت‌های زیادی به هم دارند و معتقدم حضرت سیدالشهدا (ع) مسیح ثانی است. سعید فرجی و امیر حسامی‌نژاد دو تن از عکاسان با سابقه کشور نیز کتاب‌های عکس خود را به این عکاس انگلیسی تبار اهدا کردند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، از تصویب مصوبه‌ای در مجلس در رابطه با معافیت زائران اربعین حسینی از پرداخت عوارض خروج از کشور در لایحه بودجه سال ۹۸ کشور خبرداد و اظهار داشت: این مصوبه در باشکوه برگزار شدن مراسم اربعین حسینی کمک فراوانی خواهد کرد. نایب رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه زائران در سال یکبار می‌توانند بدون پرداخت عوارض از کشور خارج شوند، گفت: در ایام دیگر سال، عوارض خروج از کشور از متقاضیان سفر به عتبات عالیات به همان شکلی که در قانون بودجه سال آینده پیش‌بینی شده دریافت می‌شود. عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با بیان اینکه به لطف الهی مردم در استان، کشور، جهان اسلام و بسیاری از مردم جهان عظمت اربعین را درک کرده‌اند بیان کرد: اربعین حسینی گردهمایی آزادگان جهان است که امروز وظیفه داریم در خدمت به این مراسم معنوی برای برگزاری باشکوه آن تلاش کنیم. انتهای پیام/ن
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
چطور شد تصمیم به حضور در راهپیمایی اربعین گرفتید؟ سال ۲۰۱۷ یکی از گروه‌های مستندساز ایرانی از من دعوت کرد که برای ساخت مستندی درباره پیاده‌روی اربعین به این مراسم بیایم. درباره فیلمی که در ایوان حرم امام حسین (ع) استوری کردید و بغضی که داشتید برایمان بگویید. مراسمی که پیام و نماد آن صلح باشد را به شکل پیاده‌روی اربعین در جایی دیگر از دنیا هم دیده‌اید؟ در دنیا تصویر بسیار نادرستی از عراق و جامعه مسلمین وجود دارد. در یکی از برنامه‌های‌تان گفته بودید امام حسین (ع) دروازه ورود شما به ایمان شد. در این سفر میلیون‌ها نفر از کشورهای مختلف حول محبت امام حسین (ع) دورهم جمع شده‌اند.
مهرمهر2 ماه قبل
جلال میرزایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ۲۴ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های اربعین در استان طی سال ۹۸ از طرف دولت در نظرگرفته شده بود که پیشنهاد نمایندگان استان این بود که ۱۰۰ میلیارد تومان به ردیف اربعین ایلام اضافه شود. وی افزود: اعضای کمیسیون تلفیق در نهایت طی مذاکرات این چند روز به جمع بندی قبل از رای گیری رسیدیم که ۵۰ میلیارد تومان دیگر به مبلغ ردیف اربعین ایلام اضافه شود. وی ادامه داد: هم اکنون مبلغی که برای زیرساخت‌ها برای سال آینده داریم ۷۴ میلیارد تومان است که البته مجددا پیگیر این موضوع هستیم که در صحن علنی مجلس تلاش کنیم این مبلغ افزایش یابد.

دیشب تا صبح گریه کردی؛ محمود کریمی

تابناکتابناک2 ماه قبل
توصیه هایی از حاج آقا مجتبی تهرانی به یک زوج جوان را پس از قرائت خطبه …روایتی از یک تغییر نام مهم در تاریخ مسیحیت و تشیع را به مناسبت آغاز سال …حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام از نوادگان پیشوای دوم شیعیان و مکنیٰ به …عدم رعایت حقوق دیگران دوقسم دارد: یک قسم امور مالی و قسم دیگر امور غیر …این روزها در مشهدالرضا (ع) همه در حال خدمت رسانی هستند و در این میان …شیعیان و محبان اهل بیت (ع) از سراسر جهان با حضور در پیاده‌روی اربعین …پیاده روی اربعین، محل حضور مردمانی از ملل مختلف است که با زبان و ادبیات …زائران حسینی در سفر به کربلا همزمان با اربعین حسینی، ممکن است به واسطه …
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، این کتاب که با تلاش گروه نویسندگان پایگاه تخصصی «حریم حرم» و طی گفت‌وگو با خانواده و همسفران شهدا گردآوری شده، شامل مجموعه روایت‌هایی از سفر زیارتی اربعین و خاطرات مربوط به پیاده‌روی مسیر نجف تا کربلای جمعی از شهدای مدافع حرم در سال‌های اخیر است. از آنجایی که سفر زیارتی اربعین در سال‌های اخیر با جنگ علیه تروریسم در عراق و سوریه همزمان بوده و بسیاری از رزمندگان مقاومت از جمله شهدای مدافع حرم، درگیر مبارزه با تروریست‌های تکفیری در کشورهای عراق و سوریه بوده‌اند، خاطرات اربعین شهدای مدافع حرم، به خوبی تأثیرات متقابل دفاع از حرم در برابر تروریست‌ها و حضوردر پیاده روی اربعین را به تصویر می‌کشند. در این کتاب تلاش شده علاوه بر روایت خاطرات، بخشی از وجوه شخصیتی و سلوک فردی و اجتماعی شهدای دفاع از حرم نیز مورد توجه قرار گیرد. علاقه‌مندان به تهیه این کتاب می‌توانند با شماره ۰۹۱۲۳۸۵۱۷۰۶ تماس حاصل کرده و یا به آ‌ی‌دی amoodeakhar@ در پیام‌رسان‌های تلگرام، سروش و بله پیام دهند. انتهای پیام/
ایسناایسنا2 ماه قبل
استاندار ایلام از تلاش رسانه‌ها در انعکاس رویداد مهم پیاده‌روی اربعین تقدیر کرد. به گزارش ایسنا، «قاسم سلیمانی‌دشتکی» در مراسم اختتامیه‌ی دومین سوگواره اربعین در آیینه‌ی رسانه، اظهار کرد: رسانه‌های استان در اربعین سنگ تمام گذاشتند و در دیگر زمینه‌ها در ارائه به موقع اطلاعات تلاش قابل تقدیری دارند. سلیمانی‌دشتکی گفت: برخی گزارش‌ها از جمله این‌که «استان ایلام از لحاظ هزینه خانوار جزو ۵ استان اول کشور است» و «در زمینه کسب و کار نیز جزوء ۳ استان ضعیف کشور است»، غیرکارشناسی است و مشکل این گونه آمارها و گزارش‌ها، رسانه‌ها نیستند، بلکه مشکل از نحوه گزارش‌دهی دستگاه‌های اجرایی است. وی با اشاره تلاش برخی دستگاه‌ها برای بیان عملکرد در قالب بازدید خبرنگاران، خاطرنشان کرد: این بازدیدها هم باید برنامه‌ریزی شده و دقیق و با حضور همه‌ی اصحاب رسانه باشد. وی یادآور شد رسانه‌ها در این ایام به دستاوردهای نظام و انقلاب بپردازند و نقش خطیر خود را چون گذشته به نمایش بگذارند.

به انتهای لیست رسیدید