اربعین

اربعین

تسنیمتسنیم30 دقیقه قبل
وی با اشاره به خدمات آستان قدس رضوی به زائران عرب زبان ابراز کرد: سالانه ده‌ها هزار زائر عرب‌زبان به این حرم شریف مشرف می‌شوند که بخش عمده آن‌ها برادران و خواهران عراقی هستند. تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه برای ارائه خدمات هر چه بهتر به زائران عرب زبان، یک رواق و صحن حرم مطهر رضوی را به زائران عرب زبان حضرت رضا (ع) اختصاص داده‌ایم، تصریح کرد: بنای ما بر این است به همان میزان که برای رفاه زائران ایرانی تسهیلات، امکانات و خدمات ارائه می‌دهیم، به همان میزان به زائران عراقی نیز خدمات ارائه کنیم. وی گفت: ما به عنوان خادمان حضرت رضا (ع) شرمنده زائران ایرانی و غیرایرانی این بارگاه شریف هستیم، چون شأن و منزلت زائران حضرت ثامن الحجج (ع) را بسیار بیشتر از میزان خدمات ارائه شده خود می‌دانیم. وی افزود: دشمن از اتحاد، همدلی و هماهنگی دو ملت ایران و عراق خرسند نیست و همان گونه که سعی می‌کنند در یک کشور بین اقوام و مذاهب مختلف تفرقه بیاندازند، تلاش می‌کنند بین کشورهای اسلامی نیز اختلاف ایجاد کنند. تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا، رمز سلطه ظالمانه خود بر کشورهای اسلامی را ایجاد اختلاف می‌داند، عنوان کرد: امیدواریم با رهنمودهای رهبری معظم انقلاب اسلامی و مرجعیت شیعه عراق به گونه‌ای عمل کنیم که اتحاد و همدلی این دو ملت بزرگ شیعه روز به روز بیشتر شود.
ایلناایلنا41 دقیقه قبل
ستاد اربعین شهرداری تهران با سفر به کشور عراق و برگزاری جلسات متعدد، سعی در تسهیل این رویداد عظیم برای مشتاقان حسینی را دارد. به گزارش ایلنا، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری و رئیس ستاد اربعین شهرداری تهران به همراه هیاتی برای بررسی و حل مشکلات مربوط به اربعین به عراق سفر کرد. هیات اعزامی ایرانی در دیدار با مکارم سرکنسول ایران در نجف اشرف به تشریح فعالیت‌های پیش بینی شده از سوی شهرداری تهران در راهپیمایی اربعین حسینی پرداخت که در این جلسه مقرر شد نماینده‌ای از شهرداری تهران جهت حضور در شهر نجف به سرکنسول معرفی شود. در ادامه این سفر، یزدانی معاون خدمات شهری و رئیس ستاد اربعین شهرداری تهران با موسوی تولیت مسجد کوفه و مزار میثم تمار به بحث و تبادل نظر پرداختند که در این جلسه فعالیت‌های شهرداری تهران در شهر کوفه، در خصوص موارد مربوط به نحوه خدمات رسانی به زائران و عاشقان حسینی در مراسم پیاده روی اربعین تشریح شد. گفتنی است اعضای ستاد اربعین شهرداری تهران در ادامه برنامه‌های این ستاد، امروز پنجشنبه در بغداد با ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران و رئیس ستاد اربعین عراق دیدار و گفتگو می‌کنند.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری و رئیس ستاد اربعین شهرداری تهران به همراه هیاتی برای بررسی و حل مشکلات مربوط به اربعین به عراق سفر کرد. هیات اعزامی ایرانی در دیدار با مکارم سرکنسول ایران در نجف اشرف به تشریح فعالیت‌های پیش بینی شده از سوی شهرداری تهران در راهپیمایی اربعین حسینی پرداخت که در این جلسه مقرر شد نماینده‌ای از شهرداری تهران جهت حضور در شهر نجف به سرکنسول معرفی شود. در ادامه این سفر، یزدانی معاون خدمات شهری و رئیس ستاد اربعین شهرداری تهران با موسوی تولیت مسجد کوفه و مزار میثم تمار به بحث و تبادل نظر پرداختند که در این جلسه فعالیت‌های شهرداری تهران در شهر کوفه، در خصوص موارد مربوط به نحوه خدمات رسانی به زائران و عاشقان حسینی در مراسم پیاده روی اربعین تشریح شد. گفتنی است اعضای ستاد اربعین شهرداری تهران در ادامه برنامه‌های این ستاد، امروز پنجشنبه در بغداد با ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران و رئیس ستاد اربعین عراق دیدار و گفتگو می‌کنند.

در آلمان به من گفتند برای پیشرفت باید در پارتی شرکت کنید/ بعضی مسوولان در آلمان نظر خودشان را به جای نظر رهبری به طلاب می‌گویند/ حوزه علمیه هامبورگ در معرض خطر است/ گفتند رهبری راضی به شرکت طلاب در روز قدس آلمان نیستند/ مدیریت جدید شهریه و حقوق طلاب را قطع کرد+ فیلم و عکس

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل
آنچه در ادامه می‌آید، گفتگوی صمیمانه با سه نفر از طلاب حوزه هامبورگ است (کنعان، محمد و مهدی). دو هفته قبل از این که من بیایم، حاج آقا ترابی از ایران آمده بودند تا مدیر اکادمی باشند. ** شما چگونه با ایشان آشنا شدید؟ دو هفته قبل از ما آقای ترابی آمده بودند و به من گفتند که زیر نظر آقای ترابی کار کنم. همین امروز در غیاب ما حاج آقا ترابی تودیع شده‌اند در حالی که مخالفتمان را کاملا اعلام کرده‌ایم. حاج آقا کار اداری نمی‌کند و به طور جهادی عمرش را صرف این کار کرده و کسی را نمی‌شناسیم که بتواند این کار را بکند.
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، آئین بزرگداشت دریابان شهید سجاد افراسیابی از شهدای مدافع وطن خوزستان آئین بزرگداشتی در اندیمشک برگزار می‌شود. آئین بزرگداشت دریابان شهید سجاد افراسیابی در مسجد خاتم الانبیاء (ص) اندیمشک واقع در کوی شهدا، خیابان فلاح برگزار می‌شود که جمعی از خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران و رزمندگان دفاع مقدس در آن شرکت می‌کنند. در این برنامه که به مناسبت چهلمین روز شهادت رزمنده دلیر دریابان شهید سجاد افراسبابی برگزار می‌شود جمعی از دوستان و همرزمانش نیز حضور می‌یابند و یادش را گرامی می‌دارند. همچنین به مناسبت اربعین شهادت مرزبان شهید سجاد افرسیابی مجلس دیگری در مسجد الزهرا (س) اندیمشک واقع در کوی شهدا، خیابان شهید باباییان، نبش خیابان شهید رحیمی برگزار می‌شود. این برنامه ویژه بانوان است که در روز پنجشنبه ۲۷ تیرماه از ساعت ۹ صبح به منظور بزرگداشت اربعین شهید افراسیابی آغاز می‌شود.
انتخابانتخاب17 ساعت قبل
فرمانده مرزبانی ناجا کسانی که اقدام به قاچاق اسلحه و مشروبات الکی از مرزهای شمال غربی کشور می‌کنند را کوله‌بر ندانست و گفت: دستگاه قضایی با افرادی که با اظهار نظرهایشان مخل اجرای ماموریت‌های قانونی مرزبانی می‌شود، برخورد کند. رضایی با اشاره به ۸۷۵۵ کیلومتر مرز در کشور، افزود: در حوزه دیپلماسی، نشست‌های مرزی افزایش پیدا کرده است. فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به تردد زائرین اربعین از مرزهای کشور، گفت: امسال به دنبال این هستیم که مرز خسروی را فعال کنیم تا خدمات رسانی به زائرین اربعین تسهیل شود. وی به موضوع قاچاق کالا به صورت انفرادی در مرزهای شمال غربی کشور اشاره کرد و گفت: ما با این افراد بر اساس قانون مقابله می‌کنیم. وی با تاکید بر اهمیت آگاهی مرزنشیانان از قوانین و مقررات مرزی، تصریح کرد: در استان گلستان مشکل تردد غیر مجاز و قاچاق کالا نداریم.
مهرمهر19 ساعت قبل
رضایی با بیان اینکه در حوزه انسدادی بیشترین توجه ما به مرزهای جنوب شرق و شمال غرب است، بیان کرد: سال گذشته ابزارهای خوبی وارد سازمان شد و در دو هفته گذشته هفت فروند شناور نیمه سنگین را به ناوگان شناوری مرزبانی در جنوب اضافه کردیم. وی ادامه داد: تا پایان سال هم ۹ فروند شناور نیمه سنگین دیگر به ناوگان شناوری مرزبانی اضافه می‌شوند که تعدادی از آنها به دریای شمال اختصاص خواهد یافت تا قدرت و تحرک دریای ما را افزایش دهند. رضایی تصریح کرد: سال گذشته اقدامات دیپلماسی فعالی با ترکیه داشتیم و اکنون آرامش مدیریتی در مرز مشترک با این کشور حاکم است. وی یادآور شد: اگر عراق آماده باشد مرز چهارم یعنی مرز خسروی هم باز خواهد شد تا خدمات دهی به زائران تسهیل شود. وی یادآور شد: دلیل وقوع جرائم مرزی در برخی استان‌های مرزی آشنا نبودن آنها به قوانین و مقررات مرزی است.
ایلناایلنا21 ساعت قبل
معاون گردشگری سیستان و بلوچستان با اشاره به برگزاری اولین اجلاس وزرای گردشگری کشورهای حاشیه اقیانوس هند در سال ۱۳۹۹، گفت: سیستان و بلوچستان پایتخت گردشگری کشورهای حاشیه اقیانوس هند در سال ۱۴۰۰ شده است. میرحسینی یادآور شد: بنابراین با انتخاب سال ۱۴۰۰ برای معرفی سیستان و بلوچستان به عنوان پایتخت کشورهای حاشیه اقیانوس هند درصدد توسعه گردشگری در این منطقه برآمده‌ایم. میرحسینی همچنین از برگزاری اولین اجلاس وزرای گردشگری کشورهای حاشیه اقیانوس هند در سال ۱۳۹۹ به میزبانی ایران خبر داد و گفت: احتمالا این اجلاس در چابهار و زاهدان برگزار خواهد شد. او با اشاره به اینکه سند گردشگری استان سیستان و بلوچستان در سال ۱۳۹۴ آماده و در نهایت در سال ۱۳۹۶ تبدیل به مقصد گردشگری ایران شد، گفت: ساخت زیرساخت‌های گردشگری در سیستان و بلوچستان آغاز و ۶ مسیر گردشگری برای استان تعریف شد. تولید رفتار مسئولانه، حفظ ارزش‌های بومی، تولید سرمایه اجتماعی، مشارکت فعال مردم را در حوزه گردشگری شاهد هستیم که منجر به توسعه پایدار گردشگری شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
نعمت‌الله بیرانوندی پیش از ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان در مجتمع قضایی شهید تندگویان اظهار کرد: تعزیرات حکومتی پیوند ناگسستنی با قضا و در عین حال فلسفه وجودی با دولت دارد که باید بین این دو مجموعه رابطه و تعامل ایجاد کند. وی افزود: ایفای نقش فعال در تحقق شعار سال، تعامل همه‌جانبه با مدیریت ارشد استان، برنامه‌ریزی برای گشت‌های تعزیرات و همچنین برخورد جدی با پدیده شوم قاچاق در حمایت از تولید داخلی و اشتغال از جمله برنامه‌ریزی‌ها برای مدیریت در تعزیرات استان خوزستان تعیین کرده‌ام. مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان با تأکید بر اینکه با تدوین برنامه آینده‌نگری برای خوزستان این استان نباید معبر، بارنداز و محلی برای قاچاق باشد، تصریح کرد: تعزیرات حتی در مقوله اربعین هم می‌تواند ایفای نقش داشته باشد و در این زمینه نیز فعالیت می‌کنیم. بیرانوندی با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت اصناف برای پیشبرد اهداف یادآور شد: اصناف یک ظرفیت هستند که از قبل انقلاب از شکل‌گیری مبارزات امام راحل نقش پررنگی داشتند، در پیروزی انقلاب، دفاع مقدس، بازسازی و حتی تحمیل‌های ظالمانه‌ای که به ناحق بر مردم روا شده نقش اصناف قابل انکار نیست. در پایان این مراسم با تقدیر از تلاش‌های رضا سعیدی مدیرکل سابق، نعمت‌الله بیرانوندی به عنوان مدیرکل جدید تعزیرات حکومتی استان خوزستان معارفه شد.
تسنیمتسنیم22 ساعت قبل
وی افزود: دو هزار و ۳۶۵ نفر خدمت‌رسانان کانونی را به مناطق سیل‌زده فرستادیم. قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل‌زدگان کشور بر همین اساس از تمام ظرفیت‌های موجود از جمله کانون‌های فرهنگی هنری، پایگاه‌های بسیج، مبلغان و سازمان تبلیغات اسلامی در این زمینه استفاده می‌کند. در ادامه نشست علیرضا زندوکیلی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری گفت: طرحی را با عنوان «هنر برای همه» چند ماهی است کلید زده‌ایم. وی افزود: هدف این است که این طرح به صورت دنباله‌دار و با رویکرد قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل‌زدگان ادامه پیدا کند تا ان‌شاالله بتوانیم گام مثبت و بلندی برداریم. در این نشست برخی از نمایندگان دستگاه‌های عضو قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل‌زدگان نیز به بیان پیشنهادها و نقطه‌نظرهای خود پرداختند.
مهرمهر22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، نعمت‌الله بیرانوندی پیش از ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان در مجتمع قضایی شهید تندگویان اظهار کرد: تعزیرات حکومتی پیوند ناگسستنی با قضا و در عین حال فلسفه وجودی با دولت دارد که باید بین این دو مجموعه رابطه و تعامل ایجاد کند. وی افزود: ایفای نقش فعال در تحقق شعار سال، تعامل همه‌جانبه با مدیریت ارشد استان، برنامه‌ریزی برای گشت‌های تعزیرات و همچنین برخورد جدی با پدیده شوم قاچاق در حمایت از تولید داخلی و اشتغال از جمله برنامه‌ریزی‌ها برای مدیریت در تعزیرات استان خوزستان تعیین کرده‌ام. مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان با تأکید بر اینکه با تدوین برنامه آینده‌نگری برای خوزستان این استان نباید معبر، بارنداز و محلی برای قاچاق باشد، تصریح کرد: تعزیرات حتی در مقوله اربعین هم می‌تواند ایفای نقش داشته باشد و در این زمینه نیز فعالیت می‌کنیم. بیرانوندی با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت اصناف برای پیشبرد اهداف یادآور شد: اصناف یک ظرفیت هستند که از قبل انقلاب از شکل‌گیری مبارزات امام راحل نقش پررنگی داشتند، در پیروزی انقلاب، دفاع مقدس، بازسازی و حتی تحمیل‌های ظالمانه‌ای که به ناحق بر مردم روا شده نقش اصناف قابل انکار نیست. به گزارش خبرنگار مهر، در پایان این مراسم با تقدیر از تلاش‌های رضا سعیدی مدیرکل سابق، نعمت‌الله بیرانوندی به عنوان مدیرکل جدید تعزیرات حکومتی استان خوزستان معارفه شد.
تسنیمتسنیم22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، محمد نوذری صبح امروز در نشست هم اندیشی احزاب استان ایلام با رویکرد انتخابات اظهار داشت: زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات باید فراهم شود. وی با اشاره به حیثیتی بودن موضوع امنیت انتخابات اظهار داشت: امنیت انتخابات از جمله موضوعات حیثیتی است و باید برای برقراری نشاط انتخاباتی استان همه ما تلاش کنیم تا حضور حداکثری را در انتخابات را فراهم آوریم. نوذری به نقش احزاب در انتخابات و ایجاد شور انتخاباتی اشاره و گفت: مشارکت بیشتر مردم در حقیقت میزان مشروعیت انتخابات، نظام سیاسی را بالا می‌برد و این از کارکرد احزاب نشات می‌گیرد. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام به ایجاد خانه احزاب در ایلام گریزی زد و یادآورشد: استان ایلام جزو ۱۵ استان صاحب خانه احزاب در کشور است و خانه احزاب می‌تواند با مشارکت احزاب فعال ایلام، تکثر سیاسی که لازمه پویایی فضای سیاسی است را در جامعه نشر دهد. نوذری اولویت سال جاری استان را ۳ موضوع مهم عنوان و بیان کرد: امسال سه موضوع بسیار مهم اربعین، کنگره بزرگ ۳۰۰۰ شهید استان و انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را در پیش رو داریم و تمام تمرکز به این مباحث ختم می‌شود.
ایلناایلنا23 ساعت قبل
به گزارش ایلنا، سردار «حبیب اله جان نثاری» در بازدید از مرز مهران با اشاره به تمهیدات و تدابیر یگان‌های ویژه برای ماموریت بزرگ اربعین حسینی (ع)، گفت: به حول و قوه الهی از چند ماه پیش اقدامات پشتیبانی و مهندسی توسط یگان ویژه در مرز مهران در حال انجام است و با پیگیری‌ها و همت تمامی فرماندهان و مسئولان مشکل خاصی نداریم؛ یگان ویژه تمام قدرت و توان خود را در راستای تسهیل تردد زائران اربعین به کار می‌گیرد. وی بر لزوم ارائه خدمات و تقویت زیر ساخت‌ها در حوزه‌های مختلف تاکید و عنوان کرد: سالانه تغییرات خوبی در روند تردد زائران صورت می‌گیرد که باید با احصاء نقاط ضعف و تقویت قوت‌ها، برنامه‌های دقیق‌تر و بهتری برای تسهیل در تردد زائران داشته باشیم. این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر آمادگی یگان ویژه برای تامین امنیت مراسم اربعین حسینی (ع)، یادآور شد: مصمم هستیم با همراهی و همکاری سایر نهادها و ارگان‌ها بهترین و بیشترین خدمات را امسال به زائران ارائه دهیم. جانشین فرمانده یگان‌های ویژه ناجا، ملاحظات امنیتی و کنترلی را از اولویت‌های این یگان در مراسم اربعین حسینی (ع) در مرز مهران دانست و تصریح کرد: پیش بینی می‌شود امسال بیش از سال‌های گذشته، زائر اربعین از مرز مهران عازم عتبات عالیات شوند بنابراین تمهیدات لازم برای افزایش زیرساخت‌ها و ملاحظات امنیتی و کنترلی برای رفاه حال زائران توسط یگان‌های ویژه ناجا اتخاذ شده است. سردار جان نثاری، ایجاد طرح‌های امنیتی و کنترلی یگان ویژه را برای جلوگیری از تردد زائران فاقد مجوز در اربعین حسینی (ع) عنوان کرد و گفت: خروج از مرز برای شرکت در مراسم معنوی اربعین حسینی (ع) فقط با مدارک قانونی امکان پذیر است، در غیر این صورت خروج از مرز غیرممکن است.
برنابرنا1 روز قبل
یازدهمین نشست هماهنگی قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل‌زدگان روز سه‌شنبه ۲۵ تیر با حضور نمایندگان دستگاه‌های عضو این قرارگاه در محل ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور برگزار شد. در این نشست بر ادامه یافتن طرح هنر برای همه با محوریت حمایت از سیل‌زدگان تاکید شد. در ادامه نشست علیرضا زندوکیلی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری گفت: طرحی را با عنوان «هنر برای همه» چند ماهی است کلید زده‌ایم. وی افزود: هدف این است که این طرح به صورت دنباله‌دار و با رویکرد قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل‌زدگان ادامه پیدا کند تا ان‌شاالله بتوانیم گام مثبت و بلندی برداریم. در این نشست برخی از نمایندگان دستگاه‌های عضو قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل‌زدگان نیز به بیان پیشنهادها و نقطه‌نظرهای خود پرداختند.
فارسفارس1 روز قبل
استاد دانشگاه و پژوهشگر تاریخ اسلام گفت: دانشجویان و قشر دانشگاهی سراسر کشور باید با عزت دینی به عتبات عالیات سفر کنند. قنبری اضافه کرد: همه جوانان و قشر دانشجویی باید بدانند زائر با مسافر فرق می‌کند چراکه زائر از زمانی که عزم سفر می‌کند همه ذهن خود را به سوی آن کسی که به زیارتش می‌رود معطوف می‌کند که باید دانشجویان با عزت دینی به سفر عتبات عالیات بروند. وی تصریح کرد: هر کسی که به زیارت امام حسین مشرف می‌شود باید دارای وزن از نظر دینی و اعتقادی باشد. در واقع به عقیده من باید بحث زائر در هنگام زیارت کربلا به چادر حضرت زینب گره خورده باشد. وی گفت: ‌ دانشجویان و قشر دانشگاهی که به عنوان زائر به عتبات عالیات می‌روند مهاجران معنوی هستند چون با میثاق به این سفر می‌روند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان: پیام خوزستان - اهواز - مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان گفت: با تدوین برنامه آینده‌نگری برای خوزستان این استان نباید معبر، بارنداز و محلی برای قاچاق باشد. به گزارش خبرنگار مهر، نعمت‌الله بیرانوندی پیش از ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان در مجتمع قضایی شهید تندگویان اظهار کرد: تعزیرات حکومتی پیوند ناگسستنی با قضا و در عین حال فلسفه وجودی با دولت دارد که باید بین این دو مجموعه رابطه و تعامل ایجاد کند. وی افزود: ایفای نقش فعال در تحقق شعار سال، تعامل همه‌جانبه با مدیریت ارشد استان، برنامه‌ریزی برای گشت‌های تعزیرات و همچنین برخورد جدی با پدیده شوم قاچاق در حمایت از تولید داخلی و اشتغال از جمله برنامه‌ریزی‌ها برای مدیریت در تعزیرات استان خوزستان تعیین کرده‌ام. مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان با تأکید بر اینکه با تدوین برنامه آینده‌نگری برای خوزستان این استان نباید معبر، بارنداز و محلی برای قاچاق باشد، تصریح کرد: تعزیرات حتی در مقوله اربعین هم می‌تواند ایفای نقش داشته باشد و در این زمینه نیز فعالیت می‌کنیم. به گزارش خبرنگار مهر، در پایان این مراسم با تقدیر از تلاش‌های رضا سعیدی مدیرکل سابق، نعمت‌الله بیرانوندی به عنوان مدیرکل جدید تعزیرات حکومتی استان خوزستان معارفه شد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان: پیام خوزستان - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان از آماده سازی محورهای منتهی به مرزهای شلمچه و چذابه پیش از پایان شهریورماه و آغاز مراسم اربعین حسینی خبر داد. به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، غلامعباس بهرامی نیا اظهار کرد: پروژه‌های تعریف شده این اداره کل برای اربعین حسینی در حال انجام است. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان تأکید کرد: پیش از پایان شهریورماه کارهای اجرایی لازم در محورهای منتهی به مرزهای شلمچه و چذابه به پایان خواهند رسید. بهرامی نیا با اشاره به اجرای دو پروژه دیگر در پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه، ادامه داد: باید هرچه سریعتر تکلیف بستن دیوار در مسیری که کامیون‌ها در مرز چذابه در حال تردد از آن هستند، مشخص شود. وی بیان کرد: در مرز شلمچه نیز احداث گیت‌ها و سایه‌بان برای اتباع خارجی در حال انجام است و تلاش خواهیم کرد این پروژه نیز پیش از شروع راهپممایی اربعین حسینی، به بهره‌برداری برسد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشبا توجه به استقبال مراجعین جوان مشتاق زیارت کربلای معلی و عتبات عالیات در ایام اربعین اباعبدالله الحسین علیه السلام و به منظور تکریم مشمولان و شرکت حداکثری در این کنگره بزرگ مسلمانان و مراسم پرشور معنوی و سیاسی جهان تشیع، تمامی دانش آموزان، دانشجویان و طلاب حوزه‌های علمیه دارای معافیت تحصیلی در سنوات مجاز تحصیلی، به شرط آنکه در بازه زمانی «هفتم مهرماه تا سوم آبان ماه ۱۳۹۸» درخواست خروج از کشور خود را از طریق سامانه اینترنتی این سازمان ثبت کنند، بدون اخذ وثیقه، ضمانت نامه بانکی و … مجوز خروج از کشور برای آن‌ها صادر خواهد شد.
مهرمهر1 روز قبل
وی افزود: با اندکی تغییر در اعتبارات، امور را انجام می‌دهیم تا مرکزیتی برای همه در مسیر قبل از مواکب در تقاطع جاده‌ای که از پارکینگ‌ها و مواکب می‌آید، باشد. مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری خوزستان تصریح کرد: سه قطعه زمین هم تهیه شده که چهار هزار متر آن برای مدیریت خدمات شهری است و دو قطعه هم به علوم پزشکی و هلال احمر دادیم. مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری خوزستان با اشاره به پیگیری برای موضوع فاضلاب گفت: تعمیرات خط انتقال آب از بستان به چذابه و بعد هم از مخازن به سمت مواکب از جمله مطالبات است. صدیقی افزود: برای اتوبوس‌ها سال گذشته فقط برخی شهرهای استان در حد متوسط کار کردند ولی بیشتر بار بر دوش شهرداری اهواز بودد. مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری خوزستان در پایان تصریح کرد: از زائران نیز برای جابجایی درون مرزی هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌شود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سردار عباس زاده ظهر امروز در جلسه ستاد اربعین خوزستان اظهار کرد: برای جاده عبدالخان از چذابه به سمت سه راهی بستان نیروهای آجا برای استقرار نیازمند مصوبه شورای تأمین هستند. وی افزود: در بازدیدهای میدانی که در معیت سردار فتحی زاده از دو مرز انجام دادیم، با توجه به اینکه امسال ویزای اربعین حذف شده پیش بینی می‌شود، تردد خودروهای شخصی میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند که با این وضعیت حداقل نیازمند افزایش و توسعه ۳۰ درصدی ظرفیت پارکینگ‌های هر دو مرز هستیم. فرمانده انتظامی خوزستان تصریح کرد: پایانه مرزی شلمچه نیاز به سرویس‌های بهداشتی و چشمه‌های حمام بیشتر دارد. همچنین هر دو مرز نیازمند وسایل سرمایشی و سایه بان بسیار هستند. سردار عباس زاده در پایان گفت: اقدامات آن چنانی برای استقرار مواکب انجام نشده که ساخت و ساز را به صورت کامل انجام دهند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، رضا نجاتی ظهر امروز در جلسه ستاد اربعین خوزستان اظهار کرد: با هماهنگی بین کشور ایران و عراق، ویزا برای اربعین امسال حذف شده که گامی رو به جلو برای افزایش تعداد زائران و مشارکت همه مردم در این همایش مذهبی معنوی است. وی یادآور شد: روز جمعه گذشته بازدیدی همراه با استاندار و مدیران کل راه و شهرسازی، حمل‌ونقل و سپاه پاسداران داشتیم، هرچند پروژه‌های راه در حال انجام است اما انتقاداتی وجود دارد. مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان تصریح کرد: راه و شهرسازی وعده داده که زمان باقیمانده را در نظر داشته باشد تا پروژه راه‌های منتهی به چذابه را زودتر تحویل دهند. وی با اشاره به اینکه تعیین تکلیف پارکینگ یکی از مصوبات جلسه روز جمعه گذشته بود، اضافه کرد: در حوزه ترافیک و پارکینگ وقتی برای اتلاف کردن و ریسک نداریم، بنابراین پیمانکار باید از حسن خلق کاری قبلی برخوردار باشد. مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان در پایان با تأکید بر اینکه حذف ویزای کشور عراق تنها خاص ایام اربعین است، گفت: زائران توجه داشته باشند برای عزیمت به عراق تنها ویزا حذف شده و همراه داشتن پاسپورت الزامی است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حبیب اله آصفی ظهر امروز در جلسه ستاد اربعین خوزستان اظهار کرد: مردم استان خوزستان در پذیرایی از زائران اربعین خوش درخشیدند. وی افزود: بنا بر اعلام ستاد مرکزی اربعین حسینی، امسال استقبال به‌خصوص خودروهای شخصی بسیار زیاد خواهد بود و اعلام نیاز به توسعه پارکینگ به تهران ابلاغ شده است. وی عنوان کرد: اعضای ستاد مرکزی بر به‌کارگیری حسینیه‌ها و اماکن عمومی تأکید بسیاری دارند. معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان در پایان گفت: همچنین محور قرار گرفتن برخی شهرها از جمله اندیمشک به دلیل ظرفیت ریل راه‌آهن جزو تأکیدات برای تردد زائران است. سیلاوی افزود: زائران اربعین باید گذرنامه همراه داشته باشند ولی ویزای عراق در این ایام لغو شده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی ظهر امروز سه‌شنبه در جلسه ستاد اربعین خوزستان اظهار کرد: به راه و شهرسازی تأکید کردم که پروژه چهار خطه و ۶ خطه شدن مسیر منتهی به مرزهای استان را هرچه سریع‌تر انجام و راهداری هم نسبت به استقرار نیوجرسی، انجام خط‌کشی و نصب تابلو و علائم اقدام کند. وی با اشاره به افزایش حضور زائران در سال جاری افزود: هر سال زیرساخت‌های موجود در چذابه نسبت به سال‌های قبل بهتر می‌شود و حتی از آن جمله می‌توان به حل مشکلات آب، برق و فاضلاب اشاره کرد. استاندار خوزستان بیان کرد: مشکلات جاده پشت مواکب چذابه نیز باید حل شود تا خودروی موکب داران در میان مواکب چذابه نباشند. شریعتی عنوان کرد: اربعین نماد و تابلوی استان خوزستان است؛ بنابراین در توسعه زیرساخت‌های مرزی نباید کوتاهی کرد. وی ادامه داد: از مرزها نیز در طول سال برای واردات و صادرات استفاده می‌شود و صرفه اقتصادی برای استان به دنبال دارد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
فرمانده انتظامی استان یزد با تاکید بر اینکه مدیریت مسیرها و نقاط حادثه خیزی برای حرکت کاروان‌ها وجود دارد که باید با راهداری هماهنگی‌های لازم را داشته باشیم گفت: سال گذشته کاروان‌ها مسیرهای غیر ایمن را انتخاب می‌کردند که باید از سوی ستاد اربعین مسیرهای ایمن به آنها معرفی شود. میرحیدری به اهمیت بحث آموزش زائران اشاره کرد و افزود: آمادگی داریم که کارشناسان از پلیس گذرنامه و پلیس پیشگیری خدمت عزیزان برسند و تحت آموزش قرار گیرند. فرمانده انتظامی استان یزد با بیان اینکه پایش تصویری طول مسیرها را مدنظر داریم تصریح کرد: سال گذشته بحث جایگاه‌های سوخت با مشکلاتی مواجه بودیم که باید به آن توجه شود. وی خاطرنشان کرد: نوع خودروهایی که در کاروان‌ها برای انتقال زائران اربعین حسینی استفاده می‌شود از تعاونی‌های باشد که از خودروهای ایمن و به‌روزی استفاده می‌کنند تا در ارتباط با طول مسیر زائران با مشکل روبه‌رو نشوند. میرحیدری در پایان ادامه داد: در بحث هوشیاری زائران و احتمال حملات بیو تروریستی و آلودگی غذا باید تمام تلاش‌ها در این خصوص از سوی موکب‌ها صورت گیرد که مشکلی در این مورد پیش نیاید.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، سید احمد دهقان حسینی ظهر امروز در ستاد اربعین که در سالن حمیدیا استانداری یزد برگزار شد با بیان اینکه موکب‌های سپاه الغدیر استان یزد در ایام اربعین امسال در فضایی به مساحت ۸ هزار مترمربع با اسکان ۷ هزار نفری مستقر خواهد شد اظهار داشت: موکب‌های مستقر شده به مدت ۱۲ روز به زائران خدمات می‌دهند و این خدمات را تا دو روز بعد از پایان مراسم اربعین حسینی نیز ادامه خواهند داد. معاون آماد و پشتیبانی سپاه الغدیر استان یزد گفت: پذیرایی شربت، چای، نانوایی، برپایی موکب تیم پزشکی توسط بسیج جامع پزشکی و راه اندازی موکب طب سنتی و اسلامی و همچنین اجرای برنامه‌های مذهبی از جمله برنامه‌های سپاه الغدیر استان یزد در ایام اربعین حسینی است. وی برق را یکی از مشکلات اساسی موکب‌های مستقر شده در ایام اربعین حسینی دانست و تصریح کرد: تهیه موتور برق و کابل برق از جمله مباحثی است که باید برای سهولت در ارائه خدمات موکب‌ها فراهم شود. حضور ۸۰۰ جهادگر یزدی در مناطق سیل‌زدهمعاون آماد و پشتیبانی سپاه الغدیر استان یزد به حضور داوطلبانه ۹۰ نفر از پاسداران سپاه الغدیر استان یزد به مناطق سیل‌زده اشاره و خاطرنشان کرد: اعزام گروه‌های درمانی و پزشکی شامل ۲۵ تیم و همچنین حضور ۸۰۰ جهادگر از استان در مناطق سیل‌زده برای کمک رسانی از دیگر خدماتی بود که انجام گرفت. وی در پایان عنوان کرد: ۱۵۰ میلیون ریال در حوزه فعالیت‌های فرهنگی، فضای سازی، هدیه به کودکان و غیره در مناطق سیل‌زده کمک شده است.
فارسفارس1 روز قبل
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: کاروان‌های اعزامی دانشجویان دانشگاه‌های کشور نشان‌دهنده هویت واقعی دانشگاه و حقیقت جلوه دینداری و خداپرستی آنها است. زائری که می‌خواهد خدا را زیارت کند باید به زیارت امام حسین برود که این نشان‌دهنده ارزش این سفر معنوی است. رستمی ادامه داد: دانشجویان باید بدانند انتظارشان از زیارت کربلا چیست و بدانند در این سفر چه می‌خواهند که در این رابطه باید با مفاهیم زیارت آشنا باشند. رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در پایان گفت: دانشگاه‌ها امروز باید انواع گرفتاری‌های جامعه مانند ازدواج، خانواده، اعتیاد و … را با ارائه راهکار رفع کنند. این در حالی است که تمام مقدمات برای رفع مشکلات کشور در دانشگاه‌ها وجود دارد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
مسئول اجرایی ستاد مردمی اربعین یزد گفت: ما برای اینکه بتوانیم عملکرد مطلوب و مورد نظر خود را داشته باشیم، اولین استانی در کشور بودیم که کارگروه مربوطه را تشکیل داده و نسبت به اعزام و برپایی موکب‌ها به خوزستان اقدامات لازم را انجام دادیم. وی با بیان اینکه ۹ موکب از استان یزد به مدت ۲۸ روز در مناطق سیل‌زده استقرار یافتند تصریح کرد: دانشگاه شهید صدوقی با ۳۰ کادر پزشکی با ۷۰ میلیون دارو به شهر هویزه وارد و اقدامات ارزنده بسیاری را در این مناطق انجام داد. وی در ادامه به خدمات ستاد اربعین استان یزد در سال گذشته اشاره کرد و افزود: کارهایی که در ستاد اربعین حسینی استان یزد در سال گذشته انجام شد بسیار منظم و بدون تلفات اجرا و به شکلی بود که دیگران نیز این فعالیت ابراز رضایت می‌کردند. مشهدی بافان به سهمیه‌ای که به موکب‌های استان یزد در جریان اربعین حسینی امسال در نظر گرفته شد اشاره و عنوان کرد: سهمیه امسال موکب‌های استان یزد ۲۵ هزار و ۵۰۰ نفر اسکان در روز و ۳۷ هزار پرس غذا در هر وعده برای موکب‌های استان یزد در نظر گرفتند. مسئول اجرایی ستاد مردمی اربعین یزد ادامه داد: شروع فعالیت موکب‌های استان یزد از تاریخ ۷ مهر ماه تا ۳ آبان ماه خواهد بود و امسال دنبال این هستیم که چند روز پس از پایان اربعین حسینی هم بتوانیم خدمات را به مردم عرضه کنیم.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه، ۲۵ تیر) با فائق زیدان رئیس شورای عالی قضایی عراق دیدار و گفت‌وگو کرد. لاریجانی ضمن خوشآمدگویی به طرف عراقی از اینکه عراق دوران سختی را پشت سر گذاشته و امروز روابط مناسبی با ایران دارد، ابراز خرسندی کرد. رئیس قوه مقننه عنوان کرد: اگر در این زمینه موانع قانونی و حقوقی وجود دارد باید بین دو کشور برطرف شود. لاریجانی، عادی سازی روابط کشورهای اسلامی و عربی با اسرائیل را مسئله‌ای خطرناک دانست و گفت: نقش عراق در این زمینه بسیار اهمیت دارد چرا که نباید اختلافات با کشورهای اسلامی موجب صلح و هدایت آنها به سمت اسرائیل شود. رئیس شورای عالی قضایی عراق اضافه کرد: تلاش می‌کنیم که کشورهای منطقه و سعودی را در این زمینه متقاعد و از راه خطایی که رفته‌اند بازگردانیم.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
مدیرکل انتظامی و امور مرزی استانداری خوزستان با اشاره به حذف ویزا از سفر اربعین گفت: زائران باید توجه کنند که فقط ویزا حذف‌شده اما پاسپورت و دیگر موارد قانونی برای خروج از کشور باید رعایت شود. رضا نجاتی ظهر امروز در ستاد برگزاری مراسم پیاده‌روی اربعین با اشاره به حذف ویزای اربعین اظهار داشت: با هماهنگی میان دو کشور ایران و عراق ویزا برای اربعین سال ۹۸ حذف شد که گامی مؤثر برای افزایش تعداد زائران و مشارکت همه مردم در این همایش مذهبی معنوی است. وی افزود: زائران باید توجه کنند که فقط ویزا حذف‌شده اما پاسپورت و دیگر موارد قانونی برای خروج از کشور باید رعایت شود. وی ادامه داد: هرچند انتقاداتی در زمینه راه‌های دسترسی به مرزها وجود دارد اما وعده تحویل پروژه راه‌های منتهی به چذابه تا قبل از آغاز مراسم اربعین داده شد. فرمانده انتظامی خوزستان ادامه داد: متأسفانه همچنان اقدامات لازم برای استقرار مواکب در مرزها انجام نگرفته و کار ساخت‌وساز مواکب به‌صورت کامل انجام نشده است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی افزود: زائران باید توجه کنند که فقط ویزا حذف‌شده اما پاسپورت و دیگر موارد قانونی برای خروج از کشور باید رعایت شود. مدیرکل انتظامی و امور مرزی استانداری خوزستان به بازدید مدیران دستگاه‌های مرتبط از مرز چذابه اشاره کرد و گفت: روز جمعه گذشته در بازدیدی که همراه با استاندار، مدیران کل راه و شهرسازی، حمل‌ونقل و سپاه پاسداران از مرز چذابه داشتیم پروژه‌های راه در حال انجام بود. وی با اشاره به بازدید جانشین معاون هماهنگ‌کننده ناجا از دو مرز شلمچه و چذابه، افزود: با توجه به اینکه امسال ویزای اربعین حذف‌شده، پیش‌بینی می‌شود تردد خودروهای شخصی به میزان قابل‌توجهی افزایش پیداکرده و حداقل نیازمند افزایش ۳۰ درصدی ظرفیت پارکینگ‌ها در دو مرز شلمچه و چذابه هستیم. عباس زاده تصریح کرد: پایانه مرزی شلمچه در کنار چشمه‌های حمام، نیاز به سرویس‌های بهداشتی بیشتری دارد و در کل هر دو مرز نیازمند وسایل سرمایشی و سایه‌بان‌های بسیاری هستند. فرمانده انتظامی خوزستان ادامه داد: متأسفانه همچنان اقدامات لازم برای استقرار مواکب در مرزها انجام نگرفته و کار ساخت‌وساز مواکب به‌صورت کامل انجام نشده است.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

عوارض خروج از کشور