اربعین

افکارنیوزافکارنیوز3 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشدر پایان نشست امروز کارگروه هماهنگی ستاد مرکزی اربعین حسینی، شهریار حیدری مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی، از بررسی و تصویب دستور العمل ساماندهی زائرین اربعین حسینی سال ۱۳۹۸ خبر داد. شهریار حیدری با مرور شرایط برگزاری اربعین در سال گذشته، و حضور بیش از دو میلیون زائر در این مراسم، ابراز امیدواری کرد با تصویب دستور العمل ساماندهی زائرین اربعین سال ۱۳۹۸، اربعین امسال منسجم‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود. مدیر کل امور مرزی وزارت کشور، همچنین با اشاره به مشخص بودن چارچوب کار ستاد اربعین، از جمله آثار ابلاغ و اجرای دستور العمل تصویب شده، افزایش بازدهی کمیته‌های ۱۳ گانه ستاد اربعین و در نتیجه تسهیل و تقویت ارائه خدمات به میلیون‌ها زائر اربعین حسینی برشمرد.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به پیش‌بینی حضور ۳ میلیونی زائران ایرانی در پیاده‌روی اربعین گفت: امسال برای اعزام زائران از ظرفیت‌های جدید استفاده می‌کنیم. شهریار حیدری دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به نهایی شدن دستورالعمل ساماندهی و‌مدیریت زائران اربعین ۹۸ اظهار داشت: ما سعی کردیم در جلسات مختلف این دستورالعمل را بررسی و متناسب با شرایط امسال تدوین کنیم. ما پیش‌بینی می‌کنیم در اربعین امسال بیش از ۳ میلیون ایرانی در حماسه پیاده‌روی اربعین شرکت کنند که در این صورت شاهد افزایش ۵۰ درصدی زائران هستیم. به‌کارگیری ظرفیت‌های جدید برای اعزام زائران اربعین ۹۸حیدری با بیان اینکه با حذف هزینه ویزای عراق اعزام زائران به حماسه اربعین بهتر انجام می‌گیرد، افزود: ویزای عراق حذف نشده بلکه هزینه آن از زائران گرفته نمی‌شود. دبیر ستاد مرکزی اربعین از پیش‌بینی ظرفیت‌های جدید برای ثبت‌نام زائران اربعین خبر داد و گفت: با توجه به پیش‌بینی افزایش تعداد زائران، برای هماهنگی بیشتر ظرفیت‌های جدید برای ثبت‌نام زائران اربعین حسینی خواهیم داشت که پس از نهایی شدن اعلام می‌کنیم.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
وی افزود: اربعین راهکاری است تا بتوانیم ارزش‌ها، نام، روش و منطق امام حسین (ع) را جهانی کنیم که کارکرد تاثیرگذاری دارد و کار بسیار ارزشمندی است به همین سبب افراد باسعادت به این فرآیند کمک می‌کنند. سبقه مردمی اربعین باید حفظ شودوی تصریح کرد: سبقه مردمی اربعین باید حفظ شود، نباید دولت به جای مردم این ارزش و نهاد فرهنگی را تقویت کند، کار ما خدمتگذاری به زائران اربعین است به همین سبب تمام کمیته‌ها باید توجه داشته باشند که به هیچ عنوان سبقه مردمی اربعین نباید ضعیف شود. اکرمی ادامه داد: سبقه معنوی اربعین نباید ضعیف شود، به اربعین به جای نگاه سمبلیک، نگاه ارزشی داریم زیرا اربعین را تنها مناسک و مراسم نمی‌بینیم بلکه نقطه نقطه اربعین حاوی ارزش‌های انسانی و اسلامی است به همین سبب باید سبقه معنوی اربعین هر سال افزایش یابد. وی با اشاره به وظایف کمیته‌ها افزود: کمیته‌های اربعین باید کار خود را شروع کنند و نقاط ضعف و قوت در اربعین سال گذشته را شناسایی و نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف برطرف کنند. اکرمی ادامه داد: کمیته‌ها هر سال باید ابتکارات و خلاقیت‌های بسیاری داشته باشند و هر کمیته باید به دنبال کاهش هزینه‌ها با توجه به شرایط اقتصادی موجود باشد زیرا به هر میزان که هزینه‌ها کاهش یابد زائران هم راضی هستند.
ایرناایرنا3 ماه قبل
وی با بیان اینکه هیچ اعتبار دولتی برای موکب داران اربعین دریافت نشده و نخواهد شد گفت: جلوه‌های مردمی اربعین باید همچنان حفظ شود و نباید خدشه‌ای به آن وارد شود. ** ۲ شهرک معنوی اربعین در چذابه و شلمچه برپا می‌شودحجت الاسلام موسوی گفت: بر اساس طرح جامع، ۲ شهرک معنوی اربعین در مرزهای چذابه و شلمچه با حجم پذیرایی از ۲ میلیون زائر و احداث یک هزار ساختمان برپا می‌شود. وی با بیان اینکه گام نخست ساخت شهرک معنوی اربعین امسال با واگذاری حدود ۳۰۰قطعه زمین به موکب داران انجام شد افزود: در گام بعدی، جانمایی جدید استقرار مواکب مردمی در مرز شلمچه اربعین سال آینده مشخص خواهد شد. بر اساس طرح جامع اربعین، همه سازه‌های احداث شده در شهرک‌های معنوی اربعین از مصالح مقاوم و دایمی خواهد بود. به گزارش ایرنا در این نشست دغدغه‌ها، پیشنهادها، نظرات موکب داران برای برپایی بهتر اربعین حسینی درسال آینده مطرح شد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، محمد نوذری در نشست برنامه ریزی اربعین امسال اظهار داشت: سند جامع اربعین ایلام کتاب راهنمای عمل امسال است. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام افزود: حرکت در مسیر تدوین شده سند اربعین در امسال موجب آن می‌شود تا نواقص سال‌های قبل مرتفع شود و ضمن احصا موارد پیشرو به جهت برنامه ریزی اربعین پیش رو از هم اکنون برنامه ریزی کنیم. وی با اشاره به ظرفیت اربعین برای استان ایلام خاطرنشان کرد: تمام تلاش برای برگزاری اربعین پیش رو در راستای برنامه مدون و چهارچوب ابلاغی سند جامع اربعین خواهد بود و ادارات مرتبط با مبحث اربعین به این کتاب به دقت توجه و موارد مرتبط دستگاه متبوعه را پیگیری کنند. وی گفت: در این سند کلیه راهکارهای امنیتی، انتظامی، خدماتی و معنوی همراه با جانمایی ایستگاه‌ها و موکب‌ها پیش‌بینی‌ شده است و سند جامع اربعین امسال ایلام کتاب راهنمای عمل است. انتهای پیام/ ع
فارسفارس1 هفته قبل
شهریار حیدری دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به نهایی شدن دستورالعمل ساماندهی و‌مدیریت زائران اربعین ۹۸ اظهار داشت: ما سعی کردیم در جلسات مختلف این دستورالعمل را بررسی و متناسب با شرایط امسال تدوین کنیم. پیش‌بینی افزایش ۵۰ درصدی زائران اربعینوی با بیان اینکه در دستورالعمل جدید مدیریت و ساماندهی زائران اربعین به افزایش تعداد زائران نیز توجه شده است، افزود: با توجه به حذف هزینه ویزای عراق به طور حتم تعداد زائران اربعین امسال بیش از گذشته خواهد بود. ما پیش‌بینی می‌کنیم در اربعین امسال بیش از ۳ میلیون ایرانی در حماسه پیاده‌روی اربعین شرکت کنند که در این صورت شاهد افزایش ۵۰ درصدی زائران هستیم. به‌کارگیری ظرفیت‌های جدید برای اعزام زائران اربعین ۹۸حیدری با بیان اینکه با حذف هزینه ویزای عراق اعزام زائران به حماسه اربعین بهتر انجام می‌گیرد، افزود: ویزای عراق حذف نشده بلکه هزینه آن از زائران گرفته نمی‌شود. دبیر ستاد مرکزی اربعین از پیش‌بینی ظرفیت‌های جدید برای ثبت‌نام زائران اربعین خبر داد و گفت: با توجه به پیش‌بینی افزایش تعداد زائران، برای هماهنگی بیشتر ظرفیت‌های جدید برای ثبت‌نام زائران اربعین حسینی خواهیم داشت که پس از نهایی شدن اعلام می‌کنیم.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، حجت‌الاسلام الله نور کریمی‌تبار عصر امروز در نشست ستاد هماهنگی اربعین اظهار داشت: پیاده‌روی اربعین نمایش هویت اصلی امت اسلامی است. وی افتخار میزبانی زائران اربعین حسینی به استان ایلام را نعمتی الهی و معنوی نام برد و گفت: مزایای معنوی اربعین و حضور میهمانان اربعین برای استان ایلام از زویای مختلف در استان ایلام فضیلت‌مند است. امام جمعه ایلام تدوین چشم انداز برای اجرای روند روبه رشد اجرای برنامه‌های اربعین استان ایلام را یادآورشد و افزود: در اجرای برنامه‌های اربعین پیش رو تلاش کنیم در استان شرایط میزبانی خوب و در شان زائران اربعین حسینی را فراهم کنیم. امام جمعه ایلام خاطر نشان کرد: برنامه‌ریزی برای امنیت و چاره‌اندیشی برای وقایع پیش‌بینی نشده مد نظر مجریان و برنامه ریزان اربعین پیش رو قرار گیرد. وی در خاتمه با تاکید بر مهیا کردن شرایط میزبانی برای زائران اربعین پیش رو تصریح کرد: شکر نعمت قرار گرفتن استان ایلام در مسیر تردد زائران عتبات عالیات را فراموش نکنیم و تلاش کنیم با خدمت بیشتر این مهم را پاس بداریم.
ایرناایرنا1 ماه قبل
'میر مسعود حسینیان ' سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلای معلا روز چهارشنبه در یادداشت اختصاصی برای ایرنا، بر نقش مواکب اربعین در کمک به هموطنان سیل زده تاکید کرد و از دست اندرکاران دعوت کرد موکب‌های کمک رسانی به سیل زدگان تشکیل دهند. اربعین نماد اخلاص، فداکاری، همدلی، همکاری، ایثار، و مدیریت مردمی در اسکان، تغذیه، امنیت، حمل ونقل و.. است. اربعین مدرسه ایثار است، دانشگاه فداکاری است، کلاس عشق ورزی است، مکتب از خود گذشتگی است. این می‌تواند بهترین پیام اربعین باشد، این که مواکب اربعین این بار عازم خدمات رسانی به مردم آسیب دیده در سیلاب‌های اخیر در شهرهای مختلف ایران باشند. این امر نشان می‌دهد روحیه اربعینی ملت مسلمان ایران فقط محدود به زمان اربعین نمی‌شود بلکه اربعین در طول زمان جریان دارد.
مهرمهر4 روز قبل
وی افزود: قرار نیست دولت به جای مردم ستاد اربعین را تقویت کند بلکه وظیفه ما خدمت گزاری به زائرین اربعین حسینی است. خروجی کار کمیته‌های ستاد اربعین استان باید تسهیل در روند اعزام زائرین باشد تا با آرامش خاطر از مبدا به سمت مقصد رفته و بازگردند. خوشبختانه فعالیت دبیرخانه و کمیته‌های ستاد اربعین در سطح استان در سال گذشته خوب بوده است. به گزارش مهر، محسن امیدی، دبیر ستاد اربعین استان مرکزی نیز در این نشست به ارائه خدمات مطلوب ستاد اربعین استان به زائرین نسبت به استان‌های دیگر اشاره کرد و بیان داشت: امیدواریم در سال جاری با قدم‌های محکم و عزمی راسخ بتوانیم خدمات بهتری را برای زائرین اربعین انجام دهیم. در ادامه این نشست، مسئولین هریک از کمیته‌های ستاد اربعین استان به ارائه گزارش اقدامات انجام شده در این رابطه پرداختند.
فارسفارس2 ماه قبل
عکاس مسیحی و انگلیسی اربعین با بیان اینکه رسانه‌های غربی بر مسائل منفی اسلام تاکید دارند، گفت: قصدم از عکاسی اربعین نمایش ابعاد مختلف اسلام بود. امیلی گاث ویت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، در خصوص انگیزه‌اش از برگزاری نمایشگاه آثارش در کشورهای مختلف اظهار داشت: برای من بسیار جذاب و مهم است که پیاده‌روی اربعین را به مردمی که نمی‌توانند در این رویداد حضور داشته باشند، نشان دهم. وی اظهار کرد: اولین بار برای ساخت مستندی به عراق و مراسم پیاده‌روی اربعین دعوت شدم و اطلاعاتی از اربعین نداشتم، اما بار دوم خودم درخواست کردم به اربعین بروم و می‌خواستم مسائل مختلف اسلام را به مردم نشان دهم، چراکه رسانه‌های غربی بیشتر بر تبلیغات منفی تمرکز دارند. گاث ویت در پاسخ به این سوال که چه اتفاق جذابی را در اربعین دیده‌اید، خاطرنشان کرد: در سال ۲۰۱۸، حدود ۵۷ درصد کسانی که در پیاده‌روی اربعین شرکت کردند، خانم بودند و مسأله مهم برایم این بود که قدرت زنان و نقش آنها را در اربعین به مردم نشان دهم. این عکاس انگلیسی افزود: مهم‌ترین مسأله این است که عراق و اربعین جای امنی برای بانوان بوده و پشت صحنه همه اتفاقاتی که در اربعین رقم می‌خورد، حمایت، تلاش و فعالیت زنانی است که در پشت موکب‌ها فعالیت دارند و من سعی می‌کردم بیشتر از این صحنه‌ها عکاسی کنم.
ایرناایرنا4 روز قبل
به گزارش ایرنا، «بهروز اکرمی» روز چهارشنبه در نشست ستاد اربعین حسینی استان مرکزی افزود: اربعین از جمله همایش‌ها و آیین‌های مردمی و معنوی است که باید توسط کارگزاران و کمیته‌های دولتی حفظ شود. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: نگاه مسئولان برگزاری ستاد اربعین حسینی در استان به آیین اربعین نباید اداری باشد بلکه باید همه تلاش‌ها برای اعتقاد صورت پذیرد. جانشین ستاد اربعین حسینی استان مرکزی گفت: پیاده روی عظیم اربعین نمایش قدرت و اقتدار این مذهب بزرگ در جهان است که شیعیان را به هم نزدیکتر می‌کند. دبیر ستاد اربعین حسینی استان مرکزی گفت: ۳۵ میلیارد ریال خدمات در فروردین امسال توسط موکب‌های این استان در بین مردم مناطق سیل زده استان‌های لرستان و خوزستان ارایه شده است. استان مرکزی با ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
عکاس مسیحی و انگلیسی اربعین با بیان اینکه رسانه‌های غربی بر مسائل منفی اسلام تاکید دارند، گفت: قصدم از عکاسی اربعین نمایش ابعاد مختلف اسلام بود. امیلی گاث ویت در خصوص انگیزه‌اش از برگزاری نمایشگاه آثارش در کشورهای مختلف اظهار داشت: برای من بسیار جذاب و مهم است که پیاده‌روی اربعین را به مردمی که نمی‌توانند در این رویداد حضور داشته باشند، نشان دهم. وی اظهار کرد: اولین بار برای ساخت مستندی به عراق و مراسم پیاده‌روی اربعین دعوت شدم و اطلاعاتی از اربعین نداشتم، اما بار دوم خودم درخواست کردم به اربعین بروم و می‌خواستم مسائل مختلف اسلام را به مردم نشان دهم، چراکه رسانه‌های غربی بیشتر بر تبلیغات منفی تمرکز دارند. این عکاس مسیحی ادامه داد: اربعین یک نکته مثبت در مورد مسلمانان است و غربی‌ها چیزی در مورد آن نمی‌دانند و باید آنها ببینند که مسلمانان چگونه در اربعین از همه افراد با ملیت‌های مختلف پذیرایی کرده و با آغوش باز از آنها استقبال می‌کنند. این عکاس انگلیسی افزود: مهم‌ترین مسأله این است که عراق و اربعین جای امنی برای بانوان بوده و پشت صحنه همه اتفاقاتی که در اربعین رقم می‌خورد، حمایت، تلاش و فعالیت زنانی است که در پشت موکب‌ها فعالیت دارند و من سعی می‌کردم بیشتر از این صحنه‌ها عکاسی کنم.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
‌امام جمعه ایلام بر تدوین منشوری مدون برای خدمت‌رسانی مناسب به زائران اربعین تاکید کرد و گفت: مردم ایلام در میزبانی زائران اربعین حسینی سنگ تمام گذاشتند. حجت‌الاسلام الله‌نور کریمی‌تبار صبح امروز در دیدار با سید‌محمد علوی‌فر ‌رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان و رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین حسینی استان ایلام اظهار داشت: برنامه‌ریزی برای اجرای کنگره عظیم و معنوی و مردمی اربعین حسینی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است. امام جمعه ایلام گفت: برگزاری مراسم اربعین حسینی با این حجم حضور نیازمند تدوین راهکار و منشوری مدون بوده تا بتوان امر خدمت‌رسانی و انجام سایر امور را به نحو احسن به انجام رساند. نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام با اشاره به تلاش مردم ایلام در میزبانی زائران حسینی ‌خاطرنشان کرد: مردم ایلام در میزبانی زائران اربعین حسینی سنگ تمام گذاشتند. در این نشست سید محمد علوی فر (زریون)، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان و رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین حسینی استان ایلام، گزارش مبسوطی از اقدامات انجام شده و درحال انجام برای اربعین ۹۸ را ارائه داد.
فارسفارس1 هفته قبل
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین گفت: امسال مرز خسروی یک ماه قبل از اربعین بازگشایی می‌شود. مرز خسروی، یک ماه قبل از اربعین باز می‌شودشهریار حیدری مدیرکل امور مرزی وزارت کشور در گفت‌وگو‌ با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها برای برپایی باشکوه‌ پیاده‌روی اربعین حسینی اظهار داشت: امسال با توجه به پیش‌بینی افزایش تعداد زائران اربعین به دلیل حذف هزینه ویزا، برنامه‌هایی را به منظور سهولت سفر زائران تدارک دیده‌ایم. وی‌ به ترافیک موجود در مرزها در روزهای منتهی به اربعین سال گذشته اشاره کرد و افزود: سال گذشته با وجود آمادگی ایران، مرز خسروی بازگشایی نشد و زائران از مرزهای مهران، شلمچه جذابه‌ وارد خاک عراق شدند که بیشترین تردد نیز از مرز مهران بود؛ بر همین استس در روزهای منتهی به اربعین شاهد ترافیک در این مرز بودیم. حیدری با بیان اینکه برای جلوگیری از ترافیک برای زائران هر استان مرز مشخصی تعیین شد، گفت: امسال با توجه به مذاکرات مرز خسروی بازگشایی می‌شود و دولت عراق هم تاکنون بیش از ۹۵ درصد برای بازگشایی این مرز اعلام آمادگی کرده است. دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به بازگشایی مرز خسروی یک ماه قبل از اربعین خاطر نشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است مرز خسروی یک ماه قبل از اربعین بازگشایی شود تا امکانات مورد نیاز استقرار یافته و‌زیرساخت‌ها برای تردد زائران فراهم شود.
ایرناایرنا1 روز قبل
حویزاوی گفت: در این خصوص مکاتباتی با سازمان متبوع انجام شده ولی واقعیت این است که تصمیم‌های مدیریت کلان استان و مصوبات ستاد اربعین می‌تواند تاثیر گذار باشد. هم اکنون بخش هایی از جاده ۶۰کیلومتری سوسنگرد به چذابه آسیب دیده و جاده ۷۰کیلومتری بستان به الوان نیز که از مسیرهای فرعی تردد زائران اربعین حسینی است به دلیل سیلاب خسارت جدی دیده است. وی گفت: چنانچه ستاد اربعین خوزستان تصمیم بگیرد مسیر چذابه برای تردد زائران باز باشد باید هرچه زودتر کارها و اقدام لازم صورت گیرد چرا که فرصت چندانی نداریم. ستاد اربعین حسینی در جمع بندی نشست روز شنبه خود هیچ تصمیمی برای اجرایی شدن طرح جامع اربعین، مشابه آن چیزی که در اربعین پارسال در مرز چذابه اتفاق افتاد نگرفت. بهبود وضعیت روشنایی پایانه مرزی چذابه، مالچ پاشی زمین‌های اطراف پایانه و مواکب توسط منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان و هماهنگی بین بخشی برای ارتقای وضعیت رفاهی زائران از نکات مورد تاکید در نشست ستاد اربعین خوزستان بود.
ایرناایرنا1 روز قبل
حویزاوی گفت: در این خصوص مکاتباتی با سازمان متبوع انجام شده ولی واقعیت این است که تصمیم‌های مدیریت کلان استان و مصوبات ستاد اربعین می‌تواند تاثیر گذار باشد. هم اکنون بخش هایی از جاده ۶۰کیلومتری سوسنگرد به چذابه آسیب دیده و جاده ۷۰کیلومتری بستان به الوان نیز که از مسیرهای فرعی تردد زائران اربعین حسینی است به دلیل سیلاب خسارت جدی دیده است. وی گفت: چنانچه ستاد اربعین خوزستان تصمیم بگیرد مسیر چذابه برای تردد زائران باز باشد باید هرچه زودتر کارها و اقدام لازم صورت گیرد چرا که فرصت چندانی نداریم. ستاد اربعین حسینی در جمع بندی نشست روز شنبه خود هیچ تصمیمی برای اجرایی شدن طرح جامع اربعین، مشابه آن چیزی که در اربعین پارسال در مرز چذابه اتفاق افتاد نگرفت. بهبود وضعیت روشنایی پایانه مرزی چذابه، مالچ پاشی زمین‌های اطراف پایانه و مواکب توسط منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان و هماهنگی بین بخشی برای ارتقای وضعیت رفاهی زائران از نکات مورد تاکید در نشست ستاد اربعین خوزستان بود.
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از خرمشهر، حجت‌الاسلام سید عبدالنبی موسوی‌فرد شب گذشته در آئین تجلیل از موکب‌داران اربعین حسینی (ع)، اظهار کرد: در این سال‌های اخیر در مسئله اربعین حسینی تحول بنیادین و توفیق بی‌بدیلی به وجود آمد و در واقع این حماسه عظیم از رویش‌های انقلاب اسلامی است. وی عنوان کرد: حضور گسترده و میلیونی زائران اربعین حسینی سال به سال گسترش پیدا می‌کند و این تنها اراده خداوند متعال است که دل‌ها را متوجه زیارت امام حسین در اربعین حسینی کرده است. نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان گفت: در بحث اربعین حسینی مردم بیش از همه پیشتاز هستند، سال گذشته ۴۰۰ موکب برای خدمت به زائران راه‌اندازی شد و با توجه به رایگان شدن ویزا، آمار حضور زائران در اربعین آینده افزایش می‌یابد. موسوی‌فرد عنوان کرد: در مرز شلمچه بحث جابجایی مسیر اربعین حسینی مطرح است، برای این اقدام باید تمام بسترهای لازم فراهم و همراه با مطالعه دقیق و جامع باشد. امام جمعه اهواز با تاکید بر ضرورت تکریم زائران در طول مسیر اربعین حسینی، اظهار کرد: امکانات کامل باید در مسیر جدید ایجاد شود و در صورت نبود امکانات جابجایی مسیر مناسب نیست.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین گفت: امسال مرز خسروی یک ماه قبل از اربعین بازگشایی می‌شود. شهریار حیدری مدیرکل امور مرزی وزارت کشور با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها برای برپایی باشکوه‌ پیاده‌روی اربعین حسینی اظهار داشت: امسال با توجه به پیش‌بینی افزایش تعداد زائران اربعین به دلیل حذف هزینه ویزا، برنامه‌هایی را به منظور سهولت سفر زائران تدارک دیده‌ایم. وی‌ به ترافیک موجود در مرزها در روزهای منتهی به اربعین سال گذشته اشاره کرد و افزود: سال گذشته با وجود آمادگی ایران، مرز خسروی بازگشایی نشد و زائران از مرزهای مهران، شلمچه جذابه‌ وارد خاک عراق شدند که بیشترین تردد نیز از مرز مهران بود؛ بر همین استس در روزهای منتهی به اربعین شاهد ترافیک در این مرز بودیم. حیدری با بیان اینکه برای جلوگیری از ترافیک برای زائران هر استان مرز مشخصی تعیین شد، گفت: امسال با توجه به مذاکرات مرز خسروی بازگشایی می‌شود و دولت عراق هم تاکنون بیش از ۹۵ درصد برای بازگشایی این مرز اعلام آمادگی کرده است. دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به بازگشایی مرز خسروی یک ماه قبل از اربعین خاطر نشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است مرز خسروی یک ماه قبل از اربعین بازگشایی شود تا امکانات مورد نیاز استقرار یافته و‌زیرساخت‌ها برای تردد زائران فراهم شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
شهریار حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به آخرین اقدامات در خصوص مراسم اربعین سال ۹۸ بیان داشت: سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین امروز با دستور تعیین شرح وظایف دستگاه‌ها بر اساس شرایط سال ۹۸برگزار می‌شود. مدیر کل امور مرزی وزارت کشور با اشاره به آخرین وضعیت مرز‌ها برای مراسم اربعین در سال جاری خاطر نشان کرد: باید مرز‌ها برای خروج زائران تقویت شود. استفاده از آن، ظرفیت زیادی را برای خروج زائران اربعین ایجاد خواهد کرد. این موکب‌ها، تاکنون بیش از هشت میلیون غذای گرم در چهار استان سیلزده در اختیار مردم قرار داده‌اند. وی با اشاره به افزایش جمعیت زائران اربعین با حذف روادید گفت: در چند سال آینده، سفر اربعین برای هشت میلیون نفر هدفگذاری شده است.
مهرمهر1 هفته قبل
شهریار حیدری، در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تشکیل کارگروه‌های ستاد مرکزی اربعین حسینی به منظور برپایی هرچه بهتر مراسم اربعین امام حسین (علیه‌السلام) اظهار کرد: سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی با حضور تمامی دستگاه‌ها و کمیته‌ها برگزار شد و شرح وظایف ۱۳ کمیته تخصصی زیرمجموعه ستاد مرکزی اربعین، ستاد عراق و ۳۱ کمیته استانی در این جلسه عنوان شد و طی یکی دو روز آینده به تمامی این کمیته‌ها دستورالعمل اجرایی ابلاغ می‌شود. مدیرکل امور مرزی وزارت کشور با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی برای برقراری امنیت زائران گفت: نهادهای اطلاعاتی، امنیتی، نظامی و دیگر دستگاه‌ها عضو این کمیته هستند تا برای ایجاد امنیت زائرین برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند. اربعین امسال زائران می‌توانند از مرز خسروی هم عبور کنندحیدری با اشاره به بازگشایی مجدد مرز خسروی برای اربعین امسال گفت: شرایط مرز خسروی کم کم به بهره‌برداری نزدیک می‌شود و تقریبا وارد مرحله اجرایی و عملیاتی شده است، بنا بر رصدهای آخر ما هم از این مرز دریافتیم که انشااله تا اربعین این مرز برای عبور زائران بازگشایی شود. بدون هماهنگی ستاد مرکزی هیچ ماشین متعلق به حمل و نقل عمومی از مرز خارج نمی‌شودسخنگوی ستاد اربعین حسینی (ع) یادآور شد: قرار شده است که گمرک امسال برای کاپوتاژ کردن ماشین‌ها صد در صد با ستاد اربعین هماهنگ باشد و بدون هماهنگی با ستاد هیچ‌گونه کاپوتاژی انجام ندهد. امسال همزمان با برگزاری اربعین حسینی (ع) به دلیل رایگان شدن صدور روادید و پیش بینی افزایش جمعیت زائران با شرایط خاصی رو به رو هستیم.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم در ایلام، حجت‌الاسلام الله‌نور کریمی‌تبار صبح امروز در دیدار با سید‌محمد علوی‌فر ‌رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان و رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین حسینی استان ایلام اظهار داشت: برنامه‌ریزی برای اجرای کنگره عظیم و معنوی و مردمی اربعین حسینی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است. امام جمعه ایلام گفت: برگزاری مراسم اربعین حسینی با این حجم حضور نیازمند تدوین راهکار و منشوری مدون بوده تا بتوان امر خدمت‌رسانی و انجام سایر امور را به نحو احسن به انجام رساند. امام جمعه ایلام برنامه‌ریزی، دقت نظر، وحدت در کمیته‌ها را مورد اشاره قرار داد و یادآور شد: از هم‌اکنون برای برگزاری اربعین ۹۸ برنامه‌ریزی کنید تا بتوانید به موقع اجرای آن را به انجام رسانید. نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام با اشاره به تلاش مردم ایلام در میزبانی زائران حسینی ‌خاطرنشان کرد: مردم ایلام در میزبانی زائران اربعین حسینی سنگ تمام گذاشتند. در این نشست سید محمد علوی فر (زریون)، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان و رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین حسینی استان ایلام، گزارش مبسوطی از اقدامات انجام شده و درحال انجام برای اربعین ۹۸ را ارائه داد.
انتخابانتخاب1 هفته قبل
پس از موافقت رییس جمهور با اعمال ٣٥ درصد تخفیف در ارز مورد نیاز ویزای اربعین، سازمان حج و زیارت نرخ جدید ثبت نام اربعین را اعلام کرد. به گزارش ایسنا، ‪رییس بانک مرکزی در نامه‌ای به رییس‌جمهور پیشنهاد کرده بود: این بانک بابهره‌گیری از سامانه نیما بتواند برای عاشقان امام حسین (ع) که در راهپیمایی اربعین حسینی حضور می‌یابند، ۳۵ درصد تخفیف نسبت به نرخ نیما، در نظر بگیرد که امروز با اعلام موافقت رییس جمهور، سازمان حج و زیارت نرخ جدید ثبت نام اربعین را‬ ٢٣٤ هزار و ۸۷۵ تومان اعلام کرد. قیمت ثبت‌نام سفر اربعین از زمان آغاز ثبت نام در سامانه سماح تا کنون با توجه به نوسانات ارز، سه مرتبه اصلاح شده است. این سازمان هفته گذشته پس از کاهش نرخ ارز در سامانه نیما متاثر از تغییرات بازار، هزینه ثبت نام اربعین را ٣٧١ هزار و ٨٨٠ تومان اعلام کرده بود. شهریار حیدری دبیر ستاد اربعین پیش‌تر گفته بود: مابه‌التفاوت این هزینه از طریق سازمان حج و زیارت به مردم بازگردانده می‌شود.
الفالف1 هفته قبل
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین گفت: امسال مرز خسروی یک ماه قبل از اربعین بازگشایی می‌شود. گروه اجتماعی الف، ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۹:۴۲ ۳۹۸۰۲۲۱۰۶۳شهریار حیدری مدیرکل امور مرزی وزارت کشور در گفت‌وگو‌ با فارس با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها برای برپایی باشکوه‌ پیاده‌روی اربعین حسینی اظهار داشت: امسال با توجه به پیش‌بینی افزایش تعداد زائران اربعین به دلیل حذف هزینه ویزا، برنامه‌هایی را به منظور سهولت سفر زائران تدارک دیده‌ایم. وی‌ به ترافیک موجود در مرزها در روزهای منتهی به اربعین سال گذشته اشاره کرد و افزود: سال گذشته با وجود آمادگی ایران، مرز خسروی بازگشایی نشد و زائران از مرزهای مهران، شلمچه جذابه‌ وارد خاک عراق شدند که بیشترین تردد نیز از مرز مهران بود؛ بر همین استس در روزهای منتهی به اربعین شاهد ترافیک در این مرز بودیم. حیدری با بیان اینکه برای جلوگیری از ترافیک برای زائران هر استان مرز مشخصی تعیین شد، گفت: امسال با توجه به مذاکرات مرز خسروی بازگشایی می‌شود و دولت عراق هم تاکنون بیش از ۹۵ درصد برای بازگشایی این مرز اعلام آمادگی کرده است. دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به بازگشایی مرز خسروی یک ماه قبل از اربعین خاطر نشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است مرز خسروی یک ماه قبل از اربعین بازگشایی شود تا امکانات مورد نیاز استقرار یافته و‌زیرساخت‌ها برای تردد زائران فراهم شود.
ایرناایرنا2 هفته قبل
** حرکت جهانی مهدویت اربعینوی در ابتدای این مصاحبه گفت: ما یک حرکتی در موسسه با عنوان 'حرکت جهانی مهدویت اربعین ' آغاز کرده‌ایم که در ارتباط با استفاده از فضای بی نظیر و معنوی اربعین برای صلح جهانی است که برای اولین بار در سال‌های اخیر صورت می‌گیرد. ** پیام مهم اربعین به جهانیانشجاعی ادامه داد، حاضران در مراسم اربعین با این اقدام خود این پیام را به جهان و جهانیان مخابره می‌کنند که اگر سیاستمداران فاسد و علمای متعصب مذاهب اجازه بدهند مردم دنیا با هم مشکلی ندارند و اربعین نمونه سازگاری همه مردم جهان با یکدیگر است. وی تاکید کرد، اربعین با چنین نگاهی بار صلح جهانی را درباره آماده شدن مردم برای ظهور مصلح کل دارد چون شماری از حاضران در این مراسم مطرح می‌کنند که از جنگ، ظلم، فساد و بی عدالتی‌ها خسته و متنفر هستند. رییس موسسه منتظران منجی اضافه کرد: راهپیمایی عظیم اربعین دارای فضایی پر از مهربانی است و می‌تواند بر روی دل‌های سنگین‌ترین افراد نیز تاثیر گذار باشد و حتی برخی از اهالی رسانه از کشورهای غرب که برای جمع آوری اخبار منفی در اربعین حضور می‌یابند، تحت تاثیر این فضا قرار می‌گیرند. وی افزود، موارد گفت و گو در این دوره‌ها و کارگاه‌ها درباره موضوع خانواده آسمان اهل بیت (ع) است که در چند جلسه مداوم انجام می‌شود.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، کورش مودت شامگاه پنجشنبه در مراسم تجلیل از خادمین اربعین در صحن غدیر مسجد جامع خرمشهر، اظهار کرد: طرح جامع سایت اربعین شلمچه توسط منطقه آزاد در حال آماده‌سازی است و تلاش می‌شود تا زیرساخت‌های تا اربعین امسال فراهم و مسیر اربعین تغییر کند. وی افزود: با راه‌اندازی مسیر جدید اربعین برخی مشکلات موجود همچون مشکل رفت‌وآمد رفع می‌شود اما نگرانی‌هایی از آماده نشدن زیرساخت‌ها و امکانات در مسیر جدید وجود دارد. سرپرست فرمانداری خرمشهر انتقال مسیر فعلی به سایت جدید اربعین شلمچه را بسته به آماده شدن تمام زیرساخت‌ها دانست و گفت: اگر روند آماده‌سازی زیرساخت‌ها برای اربعین امسال پایان یافت، موکب‌ها به محل جدید منتقل می‌شوند، در غیر این صورت بازهم از مسیر قبلی استفاده خواهد شد. مودت با یادآور شدن اینکه سال گذشته از فاصله آبادان تا مرز شلمچه ۴۵۰ موکب خدمات رسان مستقر بوده‌اند، افزود: از این تعداد ۱۵۰ موکب متعلق به خرمشهر بوده و ۴۰۰ موکب تنها در مسیر میدان مقاومت تا مرز شلمچه مستقر بودند و این مرز شاهد تردد بیش از ۱ میلیون نفر بوده است. وی با یادآور شدن اینکه مرز شلمچه در اربعین طی سال‌های اخیر همواره جایگاه مطلوب داشته است، این امر را نتیجه استقبال مردم و ارتباط خوب همه مسئولان دانست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (شنبه) و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۹۸ جز (۲) بند (د) تبصره (۱۱) ماده واحده این لایحه را به تصویب رساندند. بر اساس این مصوبه، زائران اربعین که از تاریخ بیست و چهارم شهریور ماه سال ۱۳۹۸ تا دوازدهم آبان‌ماه سال ۱۳۹۸ از مرزهای زمینی به مقصد کشور عراق از کشور خارج می‌شوند از پرداخت عوارض خروج معاف می‌شوند.

فیلم/ عکاس انگلیسی: راهپیمایی اربعین دید جهانی مثبتی نسبت به اسلام ایجاد می‌کند

فارسفارس2 ماه قبل
فیلم/ عکاس انگلیسی: راهپیمایی اربعین دید جهانی مثبتی نسبت به اسلام ایجاد می‌کندامیلی گاث ویت، عکاس انگلیسی راهپیمایی اربعین گفت: اربعین خیلی مهم است، چرا که ما نیاز داریم که یک دید جهانی مثبت درباره اسلام، جوامع مسلمانان و صلح داشته باشیم.
فارسفارس1 هفته قبل
وی با تأکید بر اینکه نیاز است آمادگی و هماهنگی‌ها بین بخش‌های مختلف در حد مطلوب صورت بگیرد، عنوان کرد: ۸‌مهرماه سال ۹۸ (اول ماه صفر)، عملیات اربعین حسینی (ع) آغاز می‌شود؛ حدود ۴ ماه و ۲۳ روز تا اربعین حسینی (ع) و جبران کمی‌ها و کاستی‌ها زمان باقی مانده است. وی تصریح کرد: در صورتی که جمعیت زائران اربعین، امسال بیش از سال گذشته باشد باید بار حمل و نقل عمومی را به حمل و نقل خصوصی واگذار کنیم. جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا عنوان کرد: در خصوص اربعین حسینی (ع) باید مدیریت افکار عمومی صورت بگیرد و اطلاع‌رسانی و عملیات روانی به موقع انجام شود. وی تصریح کرد: در اربعین حسینی (ع) سال ۹۸ تلاش می‌کنیم از تمام ظرفیت‌های نیروی انتظامی استفاده کنیم و آنها را پای کار بیاوریم. لازم است مسؤولان در مرزها حاضر شوند و زیرساخت‌ها را قبل از اربعین حسینی (ع) فراهم کنند.
مهرمهر4 روز قبل
وی افزود: اول از همه باید مشکلات و نواقص سال گذشته برطرف شود، موضوع ترافیک و قفل شدن پایانه برکت که پارسال اتفاق افتاد امسال باید برطرف شود. استاندار ایلام با اشاره به اینکه مدیریت اعزام زائران باید به صورت کاروانی برگزار شود، تصریح کرد: یک قسمت امور اربعین مربوط به زیرساخت‌ها و کار عمرانی است، مسئولان این حوزه تمهیدات لازم را در نظر بگیرند. وی بیان داشت: قسمت دوم اربعین شامل موضوعات اجتماعی، فرهنگی، امنیتی و … است که به طور مثال باید ساماندهی موکب‌ها به موقع انجام شود. سلیمانی دشتکی تصریح کرد: اربعین مردمی برگزار شود و و امور را به مردم واگذار کنیم، بحث امنیت اربعین بسیار مهم است و در این حوزه همه جوره پای کار باشیم. وی تصریح کرد: نواقص زیرساخت‌ها باید قبل از مراسم اربعین به اتمام رسد و ساز و کار اربعین سال ۹۸ را روی ۵ میلیون نفر برنامه ریزی می‌کنیم.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی صبح امروز در نشست ستاد اربعین استان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در استانداری ایلام برگزارشد، اظهار داشت: راهپیمایی عظیم اربعین مهم‌ترین رویداد در استان ایلام است که بایست با تمام توان به موضوع آن پرداخته شود. استاندار ایلام مبحث مربوط به کاپیتاژ را یادآور و تاکید کرد مباحث فنی و تخصصی کاپیتاژ و هماهنگی‌های بین دو کشور ز هم اکنون پیگیری و با تفاهم دو کشور به نحوی مدیریت شود که مشکلات سال گذشته در اربعین پیش رو حادث نشود. سلیمانی دشتکی عنوان کرد: یک قسمت امور اربعین مربوط به زیرساخت‌ها و کار عمرانی است مسئولان این حوزه تمهیدات لازم را در نظر بگیرند. وی مردمی بودن مراسم اربعین را یادآور و بیان داشت: اربعین مردمی برگزار شود و بایست امور را به مردم واگذار کنیم. انتهای پیام/ ع

به انتهای لیست رسیدید