اربعین

اربعین

قدس آنلاینقدس آنلاین25 دقیقه قبل
تنها خودروی جامانده در پارکینگ بزرگ اربعین مهران، به شهرداری مهران منتقل می‌شود. به گزارش قدس آنلاین پارکینگ بزرگ اربعین شهر مهران که تا یک‌ ماه پیش بیش از ۵۰ هزار خودرو را در خود جای داده بود، امروز میزبان تنها یک خودروست، خودرویی که تا کنون مالک آن برای تحویل آن مراجعه نکرده‌است. این خودروی جامانده در پارکینگ بزرگ اربعین مهران که در میان همسایگان ۵۰ هزاری خود جا مانده، همچنان در انتطار مالک خود میهمان شهر مهران است. حجت‌الله نصیری‌پور شهردار مهران در ارتباط با آخرین وضعیت این خودرو به جا مانده به خبرنگار تسنیم در ایلام گفت: تنها خودرو پارک‌شده در پارکینگ بزرگ اربعین به شهرداری مهران منتقل می‌شود. شهردار مهران گفت: تا زمان مراجعه مالک از این خودرو نگهداری می‌شود.
ایسناایسنا34 دقیقه قبل
ایسنا/گیلان شهردار آستارا از آمادگی این بندر مرزی جهت جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی خبر داد. وی با اشاره به اینکه محدوده شهر آستارا حدود ۵۴ هزار نفر جمعیت دارد، افزود: بیش از ۹۸٫۲ درصد مردم این شهر باسواد هستند و ۴۷ درصد از شهروندان آن از مدارک عالی دانشگاهی برخوردارند. شهردار آستارا مرز زمینی آستارا را سومین مرز پرتردد کشور دانست و خاطرنشان کرد: بطور متوسط سالانه حدود ۶ میلیون نفر گردشگر داخلی و بالغ بر یک میلیون نفر گردشگر خارجی در این شهر حضور می‌یابند. معیتی در بخش دیگر سخنان خود از وجود منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا به عنوان یک پتانسیل مهم در توسعه اقتصادی کشور نام برد و تصریح کرد: همه ظرفیت‌ها برای جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی در این شهر که دروازه طلایی اروپا است، وجود دارد. به گزارش ایسنا، در این جلسه شهرداران استان یزد و غرب استان گیلان به گفت و گو و تبادل نظر در خصوص طرح‌های ایجاد شده در زمینه‌های پسماند، مدیریت و زیباسازی شهری و افزایش درآمد پرداختند.
تسنیمتسنیم41 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام؛ پارکینگ بزرگ اربعین شهر مهران که تا یک‌ ماه پیش بیش از ۵۰ هزار خودرو را در خود جای داده بود، امروز میزبان تنها یک خودروست، خودرویی که تا کنون مالک آن برای تحویل آن مراجعه نکرده‌است. این خودروی جامانده در پارکینگ بزرگ اربعین مهران که در میان همسایگان ۵۰ هزاری خود جا مانده، همچنان در انتطار مالک خود میهمان شهر مهران است. حجت‌الله نصیری‌پور شهردار مهران در ارتباط با آخرین وضعیت این خودرو به جا مانده به خبرنگار تسنیم در ایلام گفت: تنها خودرو پارک‌شده در پارکینگ بزرگ اربعین به شهرداری مهران منتقل می‌شود. شهردار مهران گفت: تا زمان مراجعه مالک از این خودرو نگهداری می‌شود. انتهای پیام/۸۶۱/ش
فارسفارس1 ساعت قبل
آئین ملی تکریم از مبلغین اربعین با نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و متولیان اعزام طلاب و گروه‌های تبلیغی جهادی اعزام کننده در تالار اجتماعات مدرسه عالی دارالشفا برگزار شد. به گزارش خبرگزاری فارس، آئین ملی تکریم از مبلغین اربعین با نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و متولیان اعزام طلاب و گروه‌های تبلیغی جهادی اعزام کننده در تالار اجتماعات مدرسه عالی دارالشفا برگزار شد. سرپرست حجاج ایرانی بر ضرورت هماهنگی و هم‌افزایی متولیان اعزام مبلغان اربعین تأکید کرد و یادآور شد: باید برای هماهنگی و هم‌افزایی اعزام مبلغان اربعین، تلاش بیشتر و مستمری در طول سال صورت بگیرد و تنها و محدود به زمان اربعین نباشد و متولیان اعزام علاوه بر هم‌افزایی، باید برنامه‌ریزی واحدی در این خصوص داشته باشند. در بخش دیگری از این همایش حجت الاسلام استقامت مسئول دبیرخانه دائمی مبلغین اربعین کشور با ارائه گزارشی از فعالیت‌های مبلغین خواهر و برادر تصریح کرد: برای پاسخ گویی به نیازهای زائران نیاز به ۳۰ هزار طلبه آموزش دیده از خواهران و برادران است که این امر با توجه رشد حضور خواهران در حماسه بزرگ اربعین، لزوم حضور خواهران مبلغ را دو چندان کرده است. استقامت با معرفی سامانه حبیب افزود: این سامانه علاوه بر امکان دانش افزایی، بستر رصد و شناسایی خلأهای تبلیغی را داراست.
مهرمهر1 ساعت قبل
علی اصغر کاظمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پس از برگزاری کنگره بزرگ اربعین و برگشت ترافیک محورهای استان به روال عادی، بلافاصله ادامه عملیات تکمیلی پروژه‌های بزرگراه ایلام- مهران در دستور کار قرار گرفت. وی افزود: هم اکنون در تونل دوم راه کربلا در حال آماده سازی دیواره‌ها برای اجرای لاینینگ (طاق بتونی هستیم) و ۴۳۰ متر از حفاری تونل ۸۴۰ متری کیلومتر ۵ نیز به انجام رسیده و با پیشرفت مناسب عملیات حفاری ادامه دارد. کاظمی خاطر نشان کرد: در قسمتهای باقیمانده مسیر پیمانکاران مشغول عملیات راه سازی وتکمیل پل‌ها هستند. وی در خصوص باند برگشت منطقه کنجانچم نیزگفت: ادامه عملیات راه سازی این قطعه نیز برآورد شده و ظرف روزهای آینده فراخوان مناقصه آن نیز اعلام می‌شوند.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
رئیس‌ سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: اربعین ‌یک جلوه از اهتمام ماست و به فضل خداوند ما مطمئنیم این سفر زیارتی اربعین هر سال پررونق‌تر از قبل می‌شود. وی افزود: سازمان تبلیغات کشور ستاد اربعین سال آینده رو پرقدرت‌تر از امسال تشکیل می‌دهد و برای شهر مهران یک مرکز و اداره ویژه در نظر و ایجاد می‌شود. قمی بیان کرد: ما آمده‌ایم از تک‌تک مردم شهر مهران قلبا قدردانی کنیم بابت خدمت خالصانه‌ای که به زائران اربعین داشتند و ارادت خود را ابراز کنیم. وی تصریح کرد: مردم و شهر مهران جزو حافظه ملت ایران هستند، مردم با شنیدن نام مهران امروز یک عالم خاطره دوست‌داشتنی در ذهن آن‌ها نقش می‌بندد. وی ادامه داد: مردم ایران این شهر را دوست دارند، سازمان تبلیغات به اینجا آمد که بگوید برای این شهر و مردم این دیار و هویت آن احترام قائل است.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
ایسنا/فارس رئیس دانشکده فرهنگ و ارتباطات اسلامی دانشگاه امام صادق (ع) با بیان اینکه در دیوان حافظ، موضوع عاشورا را با الفاظی نظیر پیرمغان، دیر، و …مشاهده خواهیم کرد، گفت: پیرمغان در شعر حافظ وجود مقدس سیدالشهدا (ع) است. به گزارش ایسنا یک محقق و پژوهشگر اسلامی بیان اینکه شعر حافظ مانند قرآن لایه لایه و بطن بطن است، گفت: حافظ جدال بین تن و جان را برای ما از قرآن گرفته است و می‌گوید «هر چه کردم همه از دولت قرآن کردم». نقویان با تأکید بر اینکه درباره حافظ هرچه بگوییم و بنویسم کم است، گفت: هر وقت می‌توانیم بگوییم که قرآن بس است، درباره حافظ هم می‌توانیم بگوییم بس است. نقویان با تاکید بر اینکه شعر حافظ به تعبیر خودش نظم پریشان است، گفت: وقتی به شعر حافظ نگاه می‌کنیم ظاهرش این است که هر کدام از جایی است. او با اشاره به این بیت شعر حافظ که «کس چو حافظ نگشاد از رخ اندیشه نقاب»، عنوان کرد: حافظ تأکید می‌کند که لطایف حکمی را با نکات قرآنی جمع کرده است؛ همه می‌دانیم که قرآن پر رمز و راز است و شعر حافظ هم این چنین است.
رکنارکنا11 ساعت قبل
وی ادامه داد: ما نیز هر ساله شاهد آنفولانزای فصلی هستیم و این اتفاق جدیدی نیست، اما همیشه اعلام خطر و آمادگی، اقدامات پیشگیرانه و تأمین واکسن و دارو را از ضروریات بیماری آنفولانزا می‎دانیم. وی ابراز کرد: از ۱۰۳ بیمار بستری با تشخیص آنفولانزا، ۴۸ مورد زن و ۵۵ نفر مرد هستند که نشان می‎دهد جنسیت نقشی در آنفولانزا ندارد. *بیماری آنفولانزا در گلستان در مرحله کنترل و مقابله است/ تفاوت سرماخوردگی با آنفولانزامعاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی استان گلستان با بیان اینکه این میزان بیمار در استان گلستان در مقایسه با سال قبل تفاوت زیادی نداشته است، متذکر شد: بیماری در حال کنترل و مقابله است و پرسنل ما در خط مقدم، اقدامات لازم را در دستور کار قرار دادند. *کمبود دارویی در گلستان تا ۴۸ ساعت آینده رفع می‌شودوی بیان کرد: ممکن است در حال حاضر کمبود دارویی داشته باشیم، اما دارو در حال ارسال است و ظرف ۴۸ ساعت آینده به دست ما خواهد رسید. عارف‎نیا در پاسخ به برخی شایعات مبنی بر اینکه بیماری آنفولانزا از طریق زائران اربعین و از کشور عراق وارد ایران شده است، ابراز کرد: مرکز مدیریت بیماری‎های واگیر کشور چنین نظریه‎ای ندارد و این بیماری آنفولانزای فصلی است که در کل جوامع وجود دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
ایسنا/ایلام جشن میلاد خجسته پیامبر مکرم اسلام و امام جعفر صادق (ع) به همت سازمان تبلیغات اسلامی کشور با حضور هنرمندان و مداحان برجسته کشور در محل امام زاده سید حسن (ع) برگزار شد. وی با بیان اینکه مهران در زمان جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس اولین شهری بود که در برابر تجاوز دشمن استقامت کرد و شش هزار رزمنده سراسر کشور در این شهر به درجه رفیع شهادت رسیدند، تصریح کرد: هر سال بر عظمت اربعین و استقبال از این رویداد فرهنگی افزوده می‌شود. حجت الاسلام و المسلمین «عبدالله امینی» امام جمعه مهران نیر گفت: سراسر زندگی پربرکت پیامبر مکرم اسلام (ص) عبودیت بود و تمام کمالات یک انسان کامل در وجود ایشان قرار داشت. مولودی خوانی، اجرای موسیقی و برنامه‌های شاد فرهنگی از دیگر برنامه‌های این جشن بود. انتهای پیام
ایسناایسنا12 ساعت قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: قرارگاه بررسی اربعین ۹۸ در این استان تشکیل شده است تا مطالبات، مشکلات و نیازهای اربعین در قالب نشست‌های ماهیانه بررسی و رصد شود و توسعه و تکمیل زیرساخت‌های اربعین از اهم برنامه‌های مورد بحث این قرارگاه است. «قاسم سلیمانی دشتکی» در همایش تقدیر از موکب داران اربعین ایلام اظهار کرد: اربعین در کنار برکت‌های متعددی که برای استان ایلام داشت در واقع شناسنامه و معرف واقعی و اصلی ایلام است که استان را به کشور و حتی دنیا شناساند و به لطف اربعین در سطح ملی و حتی در سطح دنیا معرفی شد. مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام نیز گفت: اربعین هرسال پرشورتر از سال‌های گذشته برگزار می‌شود و امسال اربعین نیز حضور گسترده مردم تجلی بخش عظمت حماسه اربعین بود. وی افزود: مردم استان ایلام و به ویژه شهروندان مهرانی اربعین امسال را به مانند سال‌های گذشته سربلند و مفتخر بیرون آمدند و عظمت مهمان نوازی خود از زائران میلیونی اربعین را به همگان نشان دادند. این همایش با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور و مسئولان موکب‌های استان ایلام برگزار شد.
مهرمهر15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد قمی شامگاه پنجشنبه در جشن میلاد پیامبر اعظم (ص) در صحن امامزاده سید حسن شهرستان مرزی مهران اظهار داشت: شهرستان مهران با ۱۲ هزار نفر جمعیت طی ایام اربعین میزبان چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر زائر است که این میزبانی و مهمان نوازی مردم این شهرستان خارق العاده و چیزی شبیه معجزه است. وی تصریح کرد: مهران دارای هویت و این شهر دارای شخصیت است، کلمه مهمان نوازی در مقابل عظمت کار مردم مهران در ایام اربعین بسیار کم است چراکه مردم این شهرستان طی این ایام سختی‌های زیادی تحمل کردند و حتی نمی‌توانستند از خانه‌های خود خارج شوند. وی با اشاره به اینکه مهران در ایام اربعین میزبان موکب داران و زائران زیادی می‌شود، گفت: این میزبانی حرکت بزرگی است که توسط مردم مهران انجام می‌شود. حجت الاسلام قمی عنوان کرد: خوش به سعادت مردم مهران که میزبان این حجم زائران امام حسین (ع) هستند، امیدواریم این شهرستان بیشتر از گذشته آبادتر شود تا توفیق خدمات رسانی به زوار اربعین همچنان در این شهرستان استمرار پیدا کند. وی گفت: مردم مهران با این حرکت عظیم و عاشفانه در میزبانی از زوار امام حسین (ع) نشان دادند، حق بزرگی بر گردن مسئولان کشوری و استانی برای توجه بیشتر از گذشته به این شهر دارند.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
ما تجربه کردیم که در هشت سال دفاع مقدس، این جوانان بودند که جنگ را پیش بردند. اگر در حال حاضر نسل جوان ما پا به عرصه بگذارد؛ در تمام عرصه‌ها حرفی برای گفتن داریم. لازم است که جوانان مجری کشور شوند و امیدواریم که در چهل سال دوم انقلاب نیز جوان‌گرایی به ما نتیجه مثبتی ارائه دهد. وی تصریح کرد: امیدوارم برگزاری این مراسم افتخارآفرین در شب میلاد پیامبر (ص)، به این نتیجه منتهی شود که همه مجاهدات ارزشمند این خدمت‌گزاران در حوزه سلامت و درمان، مورد توجه خاص پیامبر اکرم (ص) قرار بگیرد. این مجموعه متشکل از بسیج دانشگاه علوم پزشکی، سپاه پاسداران، بنیاد سلامت، بیمارستان رضوی، نیروهای انتظامی، صنعت نفت، نظام پزشکی و نظام پرستاری، بیمارستان‌های خصوصی به‌ویژه بیمارستان پاستور و … هستند.
خبر فوریخبر فوری17 ساعت قبل
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: هدایای معنوی رهبری را به تک‌تک خانواده‌های مهرانی تقدیم کرده‌ایم. رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: سازمان تبلیغات کشور درصدد است تا با تقویت ساختار سازمانی نسبت به اختصاص اداره ویژه به مهران اقدام کند. وی در ادامه عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی به مردم ایلام خاصه مهران را یادآور شد و افزود: هدایای معنوی رهبری را به تک‌تک خانواده‌های مهرانی تقدیم کرده‌ایم. رئیس سازمان تبلیغات کشور استقبال مردم مهران را از این حرکت فرهنگی یادآور شد و خاطرنشان کرد، استقبال مردم مهران از این حرکت فرهنگی بی‌نظیر بود. با هم تصاویری از این اقدام فرهنگی و معنوی را ببینیم.
مهرمهر17 ساعت قبل
حجت‌الاسلام‌ سید عبدالفتاح نواب بر ضرورت هماهنگی و هم‌افزایی متولیان اعزام مبلغان اربعینی تأکید کرد و یادآور شد: باید برای هماهنگی و هم‌افزایی اعزام مبلغان اربعین تلاش بیشتر و مستمری در طول سال صورت بگیرد و تنها و محدود به زمان اربعین نباشد و متولیان اعزام علاوه بر هم‌افزائی باید برنامه‌ریزی واحدی در این خصوص داشته باشند. آیت الله سید مجتبی حسینی تأکید کرد که ایجاد الفت و برادری و تلاش برای وحدت بیشتر زائران ایرانی و عراقی از وظایف طلاب است. در ابتدای همایش حجت الاسلام استقامت مسئول دبیرخانه دائمی مبلغین اربعین کشور با ارائه گزارشی از فعالیت‌های مبلغین خواهر و برادر اعلام کرد برای پاسخ‌گویی به نیازهای زائران نیاز به ۳۰ هزار طلبه آموزش دیده از خواهران و برادران می‌باشد که این امر با توجه رشد حضور خواهران در حماسه بزرگ اربعین لزوم حضور خواهران مبلغ را دو چندان کرده است. وی با معرفی سامانه حبیب افزود: این سامانه علاوه بر امکان دانش افزایی، بستر رصد و شناسایی خلأهای تبلیغی را دارد. مسئول دبیرخانه دائمی مبلغین اربعین افزود امسال برای اولین مبلغین در مبادی مرزی حضور پر رنگ و فعالی داشتند و فعالیت‌های حوزه کودک و نوجوان پر رنگ‌تر از سال‌های گذشته بود و همچنین تدابیری برای ارتباط و فعالیت‌های تبلیغی برای رانندگان اتوبوس انجام گرفت.
فارسفارس18 ساعت قبل
وی با بیان اینکه تضادی میان شرع و عقل نیست افزود: قرآن، پیامبر را اسوه حسنه معرفی کرده است و به همین نسبت، بزرگانی که در عصر ما مانند آیت‌الله علامه طباطبایی زندگی کرده‌اند الگوی علمی و عملی تمام عیار برای همه سالکان و رهروان طریق معرفت الهی هستند. نجفی قدسی با بیان اینکه گرامیداشت یاد علامه از این جهت است که باید همیشه الگوها و اسوه‌های حسنه را به جامعه معرفی کنیم، لذا اگر ۲۰۰ سال هم بگذرد ما یاد علامه را گرامی می‌داریم. آیت‌الله سیدمحمدغروی: حوزه به علوم عقلی و فلسفی اهتمام ویژه داشته باشددر ادامه آیت‌الله سیدمحمدغروی، عضو شورای عالی حوزه علمیه گفت: همه ابعاد وجودی حضرت محمد (ص)، ویژه بود و مقام نورانیت آن حضرت قبل از خلقت آفرینش به وجود آمده و همه آفرینش از طفیل وجود اوست. عضو شورای عالی حوزه علمیه افزود: البته فلسفه‌های موجود مفید است اگرچه قابل نقد هم هست لذا بسیاری از معارف بلند ما باید بر اساس مبانی عقلی تبیین شود و نباید حوزه به حکمت و علوم عقلی بی تفاوت باشد که اینچنین هم نیست. عضو شورای عالی حوزه علمیه بیان کرد: باید همایش‌های مختلفی در مورد تبیین و اعتبار عقل ایجاد شود و بر مبنای آیات و روایات این مسئله را تبیین کنیم همچنین از نوآوری‌های علامه در این زمینه بهره‌مند شویم.
فارسفارس18 ساعت قبل
آیت‌الله جوادی آملی تصریح کرد: ما وقتی منتظر هستیم که جهانی حرف بزنیم و فکر کنیم و عمل کنیم ولی اگر قمی فکر کنیم و حرف بزنیم جهانی نخواهیم شد. آیت‌الله جوادی آملی: رسالت علما معرفی قرآن و آموزه‌های آن در سطح جهان استبه گزارش خبرگزاری فارس بزرگداشت سالگرد ارتحات آیت‌الله علامه طباطبایی و گردهمایی استادان علوم عقلی باحضور آیت‌الله جوادی آملی و طلاب و اساتید مجمع عالی حکمت اسلامی در دارالقرآن علامه طباطبایی واقع در شهر قم برگزار شد. در این برنامه آیت‌الله جوادی آملی گفت: خداوند مسئولیتی را بر عهده علما قرار داد که از عهده آنان بر می‌آیند و می‌توانند تراث پیامبر (ص) و عترت را ارث ببرند و آن مسئولیت، معرفی قرآن در بعد جهانی است. عقل، زبان بین‌المللی قرآنآیت‌الله جوادی آملی اظهار کرد: زبان بین‌المللی قرآن، عقل و استدلال و فطرت است و اگر می‌خواهیم با جهان حرف بزنیم باید با حکمت، برهان عقلی و استدلال حرف بزنیم. آیت‌الله جوادی آملی اظهار کرد: قرآن فرمود کشوری که خون داد و پاک شد باید میوه پاک بدهد و این باید به دست حوزویان صورت می‌گیرد.
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد فتاحی روز پنجشنبه در همایش تقدیر از موکب داران اربعین ایلام اظهار داشت: طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری نیز سازمان تبلیغات اسلامی کشور اقدام به قدردانی خانه به خانه از خانواده‌های مهرانی کرد و ۸۰ نفر از طلاب اعزامی از استان‌های تهران، قم و ایلام با حضور در درب خانه‌های شهر مهران با اهدای لوح تقدیر و قاب تکه‌ای از فرش متبرک حرم رضوی از مردم مهران به عنوان میزبان اصلی اربعین تقدیر کردند. وی افزود: سازمان تبلیغات اسلامی بعد از اربعین هم عرصه را خالی نکرد و با برنامه ریزی‌های انجام گرفته کمی بعد از اتمام اربعین با اهدای هدایای معنوی با حضور در خانه‌های شهر مهران از شهروندان این منطقه تقدیر کردند و قدردان میزبانی خودجوش و بی منت مردم مهران از زائران اربعین هستند. وی تصریح کرد: اربعین امسال سازمان تبلیغات اسلامی کشور و به تبع آن استان ایلام به عنوان متولی قرارگاه فرهنگی اربعین فعالیت خوبی در مهران‌ انجام داد و در حوزه‌های مختلفی چون نماز، فضای مجازی، مشاوره و آموزش مبانی دینی، تبلیغات، بانوان فعالیت داشت. مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام نیز گفت: اربعین هرسال پرشورتر از سال‌های گذشته برگزار می‌شود و امسال اربعین نیز حضور گسترده مردم تجلی بخش عظمت حماسه اربعین بود.
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی روز پنجشنبه در همایش تجلیل از موکب داران اربعین استان ایلام که با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور، امام جمعه ایلام و دیگر مسئولان استان و موکب داران اربعین ۹۸ در استان برگزار شد از مردم استان بویژه موکب داران تشکر کرد و گفت: مردم استان ایلام به ویژه مردم شهر مهران در اربعین امسال سنگ تمام گذاشتند و از این بابت از همه تقدیر و تشکر دارم. استاندار ایلام در ادامه اربعین را افتخار نظام و استان ایلام خواند و گفت: خدا امروز به واسطه اربعین ایلام را مرکز توجه در عالم قرار داده است و در این مسیر زیرساخت‌های استان را متحول کرده است. رئیس ستاد اربعین استان در ادامه از تردد بیش از ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تردد از مرز مهران در اربعین امسال خبر داد و گفت: در یک شب بیش از ۳۲۶ هزار نفر و بیش از ۳۴۵۰ اتوبوس از مهران تردد داشتند و این یک رکورد بی نظیر در تاریخ برگزاری مراسم اربعین بود. استاندار ایلام در ادامه ضمن تقدیر از خدمات موکب داران گفت: به گفته رئیس تبلیغات اسلامی کشور استان ایلام در ایام اربعین به یک موکب بزرگ در پذیرایی از زوار مبدل شده بود و این میزبانی شایسته جای تقدیر دارد. وی افزود: امسال قرارگاه زیرساختی اربعین را برپا خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم که این قرارگاه زیرساخت‌های مورد نیاز برای اربعین آینده را پیگیری نماید.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
ایسنا/اصفهان مسئول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در استان اصفهان با بیان اینکه دشمن نمی‌خواهد حکومت شیعه موفق شود، گفت: تکلیف امروز این است که بتوانیم مملکت مان را اداره کنیم و به مردم خدمت کنیم. ‌ خمینی شهر در راهپیمایی اربعین یکی از فعالترین شهرستان‌های استان بود. دشمن نمی‌خواهد حکومت شیعه موفق شود. وی با تاکید اهمیت رسیدگی به فقرا، گفت: بعد از ایام عزاداری امام حسین (ع) باید ببینیم که چقدر حسینی شده‌ایم. حجت الاسلام والمسلمین کوچکی افزود: روحیه شهادت طلبی، فرهنگ عاشورایی است و هیئت مذهبی اصلی‌ترین نقش را در تبیین فرهنگ عاشورایی دارند.
فراروفرارو19 ساعت قبل
فرارو- تظاهرات عراق در آستانه ورود به هفته چهارم، گسترده‌تر شد. دولت عراق تلاش‌های زیادی انجام داد تا اوضاع را آرام کند و معترضان را به خانه‌های خود بازگرداند. در این میان، یک مسئله نامحسوس دیگر در شکل‌گیری و تداوم اعتراضات عراق نقش مهمی داشت. دولت چنان در پیگیری این تک تیراندازان تساهل و تعلل کرد که معترضان، دولت عادل عبدالمهدی را به «دولت تک تیراندازان» ملقب کردند. بخوانید: اعتراضات عراق روز به روز پیچیده‌تر و مطالبات آن رادیکال‌تر می‌شود.
فارسفارس19 ساعت قبل
میرزایی به کمبود سرویس بهداشتی در مهران اشاره کرد و گفت: اگر یک خیر ۲۰۰ چشمه سرویس بهداشتی را راه‌اندازی نمی‌کرد، مشکلات بیشتر از این هم می‌شد. در این بین یکی از موکب‌داران از جای خود بلند شد و از مسؤولان‌ خواست به جای تقدیر از موکب‌داران اربعینی به مشکلات آن‌ها رسیدگی کنند و راهکارهایی به منظور ارتقای بهتر خدمت‌رسانی به زوار اربعین ارائه دهید. در ادامه این مراسم، حجت‌الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه چون اراده الهی تقویت اربعین است هیچ‌کسی نمی‌تواند آن را تقلیل دهد، گفت: اگر در زمینه خدمت‌رسانی به زائران اربعین کوتاهی کنیم سختی برای زائران ایجاد می‌شود اما اصل اربعین کمرنگ نخواهد ‌شد. حجت‌الاسلام قمی با بیان اینکه ما ساختارها را دگرگون کردیم تا به مردم مهران خدمت کنیم، گفت: در نظر داریم در خدمت به مردم مهران کوتاهی نکنیم. در پایان مراسم نیز از موکب‌داران برتر در اربعین ۹۸ تقدیر شد.

عکس/ مهمانان سرزده در مهران

14+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، جمهوری اسلامی ایران از اواخر دهه ۷۰ شمسی توانست به دانش بومی ساخت سانتریفیوژ به عنوان اصلی‌ترین ابزار در غنی سازی اورانیوم ۲۳۵ دست یابد. سانتریفیوژIR-۱ نخستین سانتریفیوژ ایرانی است که با مهندسی معکوس ساخته شده و با ظرفیت غنی سازی یک سو اولین مواد غنی شده ایران را تولید کرده است و می‌توان از آن به عنوان پدر سانتریفیوژهای ایرانی یاد کرد. البته چند سالی است که نسل‌های پیشرفته سانتریفیوژ هم توسط متخصصان ایرانی به خوبی طراحی و ساخته می‌شود. صالحی در خصوص پیشرفت‌های ایران در ساخت سانتریفیوژ می‌گوید: ما وقت مرده در برجام را گرفتیم که از مهندسی معکوس خارج شویم. ما الان کتاب راجع به سانتریفیوژ نوشتیم این‌ها مثل کتاب آشپزی است و همه مراحل و مواد اولیه ساخت ماشین سانتریفیوژ را توضیح داده بعد همه معادله‌های علمی را نرم افزاری کردیم فرق ما با گذشته این است که مشخصات یک سانتریفیوژ را به برنامه می‌دهیم و به راحتی و به صورت سه بعدی خروجی مناسب را می‌گیریم.
مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سردار احمدعلی گودرزی در کمیسیون اطلاعات و عملیات مرزبانی ناجا با قدردانی از زحمات مرزبانان در تأمین امنیت زائران اربعین حسینی، گفت: مرزبانان گره گشا بودند و هماهنگی‌های مرزی باعث اثرگذاری مأموریت اربعین شد که مورد قدردانی ستاد کل نیروهای مسلح قرار گرفت. وی افزود: کنگره عظیم پیاده روی اربعین، طلایه‌دار همایش مسلمانان جهان بود که بحمدالله به خوبی برگزار شد و نتایج آن خاری بر چشم دشمنان استکباری علیه مسلمانان بود. جانشین فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه آموزش‌ها در مرزبانی منتج به نتیجه شده است، گفت: تصادفات و اقدامات که منجر به آسیب‌پذیری می‌شد، کاهش پیدا کرده و این موضوع اهمیت بسیار بالایی دارد. وی با اشاره به راه‌اندازی قرارگاه مقداد در مرزبانی ناجا، خاطرنشان کرد: قرارگاه مقداد راه اندازی شده و فعال است و این قرارگاه وظیفه دارد رویدادهای مرزی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن مورد بهره‌برداری قرار دهد. جانشین فرمانده مرزبانی ناجا با بیان فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی در خصوص اهمیت رصد فضای مجازی، گفت: مرزبانی رکن اصلی تأمین امنیت کشور است که باید در زمینه رصد فضای مجازی ورود کند و بر رویدادهای مرزی کنترل داشته باشد.
مهرمهر20 ساعت قبل
وی با بیان اینکه تضادی میان شرع و عقل نیست افزود: قرآن، پیامبر را اسوه حسنه معرفی کرده است و به همین نسبت، بزرگانی که در عصر ما مانند آیت‌الله علامه طباطبایی زندگی کرده‌اند الگوی علمی و عملی تمام عیار برای همه سالکان و رهروان طریق معرفت الهی هستند. نجفی قدسی با بیان اینکه گرامیداشت یاد علامه از این جهت است که باید همیشه الگوها و اسوه‌های حسنه را به جامعه معرفی کنیم، لذا اگر ۲۰۰ سال هم بگذرد ما یاد علامه را گرامی می‌داریم. وی با بیان اینکه او یک مرد الهی بود، افزود: یکبار که برای دعوت خدمت آیت الله جوادی آملی برای حضور در مراسم بزرگداشت علامه بودم، فرمودند هرقدر یاد علامه شود همانند آن است که از قرآن و معارف اسلامی گفته‌اید، همچنین فرمودند من اگر به بیت علامه نیایم، کجا بروم؟! نجفی قدسی افزود: در احوالات ایشان بیان شده که موفقیت خود را مرهون عمل به حدیث «من اخلص لله اربعین صباحا، ظهرت ینابیع الحکمة من قلبه علی لسانه» می‌دانست، یعنی کسی که خود را چهل روز برای خدا خالص کند، چشمه‌های حکمت از قلبش به زبانش جاری می‌شود. مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی اظهار کرد: این تحفه بسیار زیبایی از علامه است و هر کس بخواهد به علامه برسد این شروع کار است و اگر کسی واقعا ۴۰ روز تهذیب نفس کند راه برای او باز است، و چهل روز راه طولانی نیست و لذا در روایات هم آمده است که «أن الراحل إلیک قریب المسافه».
نامه‌نیورنامه‌نیور20 ساعت قبل
معاون استاندار کرمانشاه با بیان اینکه فعالیت افراد متقاضی حضور در انتخابات در حال رصد است، عنوان کرد: استان براساس سیاست کلی ستاد انتخابات کمیته‌های شش گانه را شکل داده و مشغول مهیای فضای انتخابات است، امنیت کامل، مشارکت حداکثری، فضای سالم و رقابتی مدنظر ستاد انتخابات استان است. الهی تبار همچنین در پاسخ به سوءالی در رابطه با احتمال مهندسی انتخابات در کرمانشاه گفت: مطالب اشاره شده تحت عنوان مهندسی انتخابات کذب محض است و استان با قدرت و چهارچوب اشاره شده انتخابات را برگزار خواهد کرد. معاون استاندار کرمانشاه در رابطه با طرح سوءال نماینده مجلس از استانداری کرمانشاه گفت: طرح سوءال و تحقیق جزو اختیارات نمایندگان است و در طول سال هم نشست هایی را داریم و بسیار هم خوب است. جاسمی نماینده کرمانشاه هشت سوءال را از استانداری داشته که برای پاسخ به آن در کمیسیون مربوطه حضور پیدا کردیم. معان استاندار کرمانشاه در رابطه با ساماندهی مرزها نیز گفت: ما در حریم مرزها ورود پیدا کردیم و خیلی از روستاها را از این حریم خارج شدند.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
ایسنا/کرمانشاه معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه از آغاز رسمی فعالیت ستاد انتخابات استان در راستای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز شنبه (۲۵ آبان) خبر داد. وی افزود: در استان نیز از روز شنبه (۲۵ آبان) ستاد انتخابات استان کار خود را آغاز می‌کند، هرچند دبیرخانه این ستاد از روزهای گذشته فعالیت داشته، اما آغاز رسمی کار این ستاد از روز شنبه خواهد بود. الهی تبار تاکید کرد: اصل کار ما در انتخابات صیانت از آرای مردم است نه صیانت از یک فرد خاص. الهی تبار خاطرنشان کرد: بحث تحقیق و تفحص روال خاص خود را دارد و مشکلی در این زمینه وجود ندارد. الهی تبار از پیگیری اجرای مهندسی فرهنگی در استان خبر داد و افزود: برنامه داریم تا با هم افزایی تمام دستگاه‌های فرهنگی بتوانیم برنامه‌های مهم فرهنگی در استان انجام دهیم.
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست خبری که صبح امروز در استانداری کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به اینکه زلزله بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان بار مالی برای دولت داشت اظهار داشت: ۳۱۴۱ میلیارد تومان وام در این مناطق امهال و ۱۲۰۰ میلیارد تومان سود آن‌ها به بانک مرکزی پرداخت شد. استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه در ۱۲ ماه سال گذشته ۱۶۳۹ میلیارد تومان اعتبارات استانی به استان ابلاغ شد عنوان کرد: با وجود تنگناها در هفت ماه امسال ۱۶۰۰ میلیارد تومان به استان ابلاغ شد. ساخت سریال نون. خ با سرمایه‌گذاری سه میلیارد تومانی استانداری کرمانشاهاستاندار کرمانشاه گفت: سریال نون. خ با هزینه ۱۵ میلیارد تومان در استان کرمانشاه ساخته می‌شود که سه میلیارد تومان آن توسط استانداری کرمانشاه پرداخت می‌شود. وی افزود: سریال نون. خ فرصت بسیار مناسبی را فراهم آورده تا در طول ماه مبارک رمضان پتانسیل‌های استان به مردم کشور نشان داده شود‌. بی گمان این اتفاق خوب موجب ایجاد انگیزه و دلگرمی بیشتر در میان این عزیزان خواهد شد.

به انتهای لیست رسیدید