اربعین

اربعین

همشهریهمشهری4 روز قبل
وی افزود: در حال حاضر فناوری فضایی به عنوان ایجاد زمینه‌های رقابتی در میان کشورها شناخته شده و مبنایی برای مقایسه از نظر توسعه اقتصادی و صنعتی کشورهاست. با توجه به ویژگی‌ها و کاربردهای منحصر به فرد فناوری‌های فضایی در اموری همچون ارتباطات، مخابرات، سنجش از دور، آموزش از دور، مکان‌یابی و ناوبری، زندگی بدون استفاده از فضا دیگر متصور نیست. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: ایران نیز تاکنون فعالیت‌هایی چشمگیری در حوزه فضایی صورت داده و توانسته به چرخه فضایی دست یابد و پژوهشگاه فضایی ایران، از جمله نهادهای تاثیرگذار برای توسعه این فناوری در کشور به شمار می‌رود. وی خاطرنشان کرد: در حوزه طراحی و ساخت ماهواره نیز ماهواره مخابراتی ناهید ۱ را به پایان رسانده که آماده پرتاب است و ماهواره سنجشی پارس ۲ هم در دست تجمیع است، همچنین مدل مهندسی ماهواره ناهید ۲ نیز پایان رسیده و مراحل ساخت مدل کیفی و پروازی آن در دست اقدام است. وی خاطر نشان کرد: مهم‌ترین مسأله درحوزه فضایی این است که همه این موفقیت‌ها در شرایطی حاصل شد که کشور و به ویژه حوزه فضایی در تحریم بوده و دستیابی به این فناوری‌ها ممکن نبوده است.
الفالف4 روز قبل
براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای سوری عملیات را در محور نخست در «جبل زاویه» در جنوب استان ادلب از حدفاصل مناطق «خان شیخون - الهبیط» به سمت مناطق شمالی (برای پاکسازی مناطق جنوبی جبل الزاویه) آغاز کردند. به گفته منابع میدانی، در محور دوم در «جبل اربعین» در جنوب شرق استان ادلب نیز عملیات نیروهای ارتش سوریه از حومه شهر «معره نعمان» به سمت شهرک راهبردی «اریحا» در دستور کار قرار گرفته است. خبرها حاکیست، همزمان با آغاز عملیات، چند گروه از نیروهای تازه نفس ارتش سوریه نیز با انواع تجهیزات نظامی سنگین به محور «جبل زاویه» در جنوب استان ادلب اعزام و در منطقه مستقر شدند. از سویی دیگر، جنگنده‌های روسی به مواضع تروریست‌ها در شهرک «احسم» در جنوب استان ادلب حمله کردند و شماری از نیروهای ارتش ترکیه در این حملات کشته و زخمی شدند؛ مواضع تروریست‌ها در شهرک «کفرنبل» در جنوب استان ادلب نیز توسط جنگنده‌های روسی هدف قرار گرفت. براساس اطلاعات به دست آمده، تروریست‌ها در محور جنوب غرب استان ادلب و مناطق هم مرز با شمال غرب استان حماه در نزدیکی ایستگاه مراقبتی نیروهای ارتش ترکیه (شیرمغار) حملاتی را علیه مواضع نیروهای سوری در حومه شهرک الکرکات انجام دادند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
به گزارش مشرق، رئیس یک فراکسیون پارلمانی عراق اعلام کرد پیشرفت زیادی در مذاکرات تشکیل دولت صورت گرفته و بیش از ۴۰ نماینده اهل سنت موافقت خود را برای دادن رای اعتماد اعلام کرده‌اند. محمد الخالدی رئیس فراکسیون بیارق الخیر گفت پیشرفت زیادی در مذاکرات تشکیل دولت صورت گرفته است و بیش از ۴۰ نماینده اهل سنت هم آمادگی خود را برای دادن رای اعتماد به کابینه محمد توفیق علاوی اعلام کردند. وی افزود این گفت‌وگوها به مراحل پیشرفته‌ای رسیده است به طوری که بیش از ۴۰ نماینده اهل سنت در داخل پارلمان و از طریق تماس‌هاس مستقیم با آنها، حمایت خود را از دولت اعلام کرده و گفته‌اند آماده‌اند به آن رای اعتماد دهند. محمد توفیق علاوی نخست وزیر مکلف عراق چهارشنبه خواستار برگزاری نشست رای اعتماد به کابینه خود در روز دوشنبه هفته جاری شده بود. این در حالی است که یک منبع سیاسی پنجشنبه گذشته گفته بود که گروه‌های اقلیت سنی و کردی به رهبران اکثریت (شیعه) گفته بودند با دادن رای اعتماد به دولت محمد توفیق علاوی مخالف هستند.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رئیس یک فراکسیون پارلمانی عراق اعلام کرد پیشرفت زیادی در مذاکرات تشکیل دولت صورت گرفته و بیش از ۴۰ نماینده اهل سنت موافقت خود را برای دادن رای اعتماد اعلام کرده‌‌اند. محمد الخالدی رئیس فراکسیون بیارق الخیر گفت پیشرفت زیادی در مذاکرات تشکیل دولت صورت گرفته است و بیش از ۴۰ نماینده اهل سنت هم آمادگی خود را برای دادن رای اعتماد به کابینه محمد توفیق علاوی اعلام کردند. محمد توفیق علاوی نخست وزیر مکلف عراق چهارشنبه خواستار برگزاری نشست رای اعتماد به کابینه خود در روز دوشنبه هفته جاری شده بود. این در حالی است که یک منبع سیاسی پنجشنبه گذشته گفته بود که گروه‌های اقلیت سنی و کردی به رهبران اکثریت (شیعه) گفته بودند با دادن رای اعتماد به دولت محمد توفیق علاوی مخالف هستند. العامری از طیف‌های اهل سنت و کردها خواست برای عبور از این پیچ خطرناک (با گروه‌های اکثریت) همکاری کنند.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله حبیب الله شعبانی عصر شنبه به مناسب روز جهانی راهنمایان گردشگری، در دیدار با جمعی از فعالان این حوزه، با تاکید بر اهمیت موضوع گردشگری، خاطر نشان کرد: متأسفانه نتواسته‌ایم، همدان را در ردیف برخی از شهرهای دیگر معرفی کنیم و این موضوع نشان می‌دهد که نیازمند برنامه ریزی دقیق و پیدا کردن راه حل مورد نیاز آن هستیم. وی تصریح کرد: در این حوزه عوامل مختلفی وجود دارد که باید به صورت تخصصی مورد بحث قرار گیرد و یکی از آنها تربیت نیروهای متخصص برای ورود در این عرصه است. نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه با وجود مشکلات اقتصادی کشور، خانواده‌ها به دنبال مقصدهایی هستند که ارزان‌تر باشد، ابراز داشت: امروز نیازمند واحدهای اقامتی ارزان قیمت در همدان هستیم تا خانواده‌ها در آن بتوانند به راحتی اقامت داشته باشند. امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه کشور ما دارای فرهنگ قدرتمندی است، اظهار داشت: فرهنگ غالب، همیشه خودش را تحمیل می‌کند لذا باید مراقب باشیم که فرهنگ گردشگر بر ما غالب نشود چرا که فرهنگ و تمدن ما بر خلاف تمدن‌های دیگر که عمری ۳۰۰ ساله دارند، دارای قدمت و عظمت بسیار زیادی است. نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به حضور گردشگران خارجی در شهر قم، خاطر نشان کرد: در قم طلابی که مسلط به زبان‌های خارجی هستند به عنوان راهنمایان گردشگری، با نگاه تبلیغی خود که دارای دغدغه هستند، این حس را به خوبی در مخاطب خود القا می‌کنند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/خراسان رضوی شورای اسلامی شهر مشهد به مناسبت یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان پیامی منتشر کرد. با وجود همه مشکلات و تنگناهای موجود، این مهم در نیمه ابتدایی دوره فعالیت شورای پنجم به‌ شکل کامل اجرا شده که حاصل آن نیز پیشبرد اهداف مدیریت شهری مشهد برای ارتقاء سطح کیفی خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران بارگاه منور امام نور و رحمت، حضرت امام رضا (ع) و همچنین افزایش اعتبار و جایگاه اولین کلان‌شهر مذهبی جهان تشیع در منطقه شده است. ما بر این باوریم که اختلاف‌سلیقه‌ها و اختلاف‌نظرهای سیاسی یا فرهنگی نمی‌تواند و نباید مانع خدمت به مردم و پیشرفت در اهداف عالیه نظام باشد. مدل کوچک تعامل شورای اسلامی شهر مشهد با نمایندگان این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و سایر نهادهای حاکمیتی در دو سال گذشته نشان داد که باوجود اختلافات دو گروه در مبانی و تفکرات سیاسی، می‌توان در راه اصلاح امور و بهبود شرایط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مردم گام‌های مثبت و تأثیرگذاری برداشت. ازاین‌رو و باوجود محدودیت‌های ایجادشده در ورود کاندیداهای تمام سلایق سیاسی به رقابت انتخاباتی، همچنان اعتبار ایران اسلامی و ساختن کشورمان در اولویت امور است، پس بر همه هم‌میهنانمان از تمام گروه‌ها و دسته‌ها و اقلیت‌ها فرض است با حضور در پای صندوق رأی، از بین کاندیداهای موجود، افراد اصلح با شایستگی‌های لازم را انتخاب و به خانه ملت روانه کنند تا در مسیر پیشرفت ایران اسلامی خلل و توقفی ایجاد نشود.» انتهای پیام
مهرمهر1 هفته قبل
این مقام انتظامی عنوان کرد: سردار شهید سلیمانی جان خود را برای امنیت مردم گذاشت لذا حضور ما قطعا در انتخابات به نوعی می‌تواند قدردانی از سردار شهید سلیمانی نیز باشد. معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان کرمانشاه به اقدامات نیروی انتظامی در انتخابات اشاره کرد و گفت: وظیفه نیروی انتظامی در چند مرحله تقسیم می‌شود که مرحله اول تأیید صلاحیت کاندیداهای انتخاباتی اقدامات خود را انجام داده است و در مرحله دوم همین ایامی است که تبلیغات کاندیداها در آن قرار دارد که یکی از وظایف نیروی انتظامی نظارت بر اقداماتی که کاندیداها انجام می‌دهند. این مقام انتظامی افزود: اگر تخلفات انتخاباتی در ایام تبلیغات مشاهده شود، گزارش تخلفات به هیئت نظارت اعلام می‌شود و این در دستور نیروی انتظامی قرار دارد. وی به روز انتخابات اشاره کرد و گفت: تمام همکاران نیروی انتظامی در آماده باش ۱۰۰ درصدی به سر می‌برند و بحث حفاظت و کنترل شعبه اخذ رای به عهده همکاران نیروی انتظامی است. وی خاطر نشان کرد: با تمام تلاش در خدمت رسانی به مردم حضور داریم، تا موضوع انتخابات را نیز پشت سر بگذاریم.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: تاکنون بالای ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هزینه شده و بیش از ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان دیگر نیاز است که فاز اول این پروژه تکمیل شود. سلیمانی دشتکی در ادامه به هزینه‌های انجام شده اشاره کرد و گفت: تاکنون بالای ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هزینه شده و بیش از ۳ میلیارد و نیم میلیون تومان دیگر نیاز است که فاز اول این پروژه تکمیل شود. وی افزود: ساخت زائر سرا یک کار عام المنفعه است و باید همه در این زمینه تلاش کنیم به سرعت آن را تکمیل نمائیم. وی ادامه داد: امسال بانک‌های خصوصی هم برای کمک به تولید ورود کرده‌اند و از طرفی در مصارف بانک‌های خصوصی نسبت به سال‌های گذشته تحول ایجاد شده است. وی ادامه داد: بانک رفاه نیز خرید دو آمبولانس، دستگاه دندانپزشکی و ۷۰۰ میلیون تومان کمک به بیمارستان‌ها داشته است.
مهرمهر1 هفته قبل
وی افزود: آمریکا در ۴۰ سال گذشته در کدام یک از توطئه‌های خود علیه ملت ایران به نتیجه دلخواه خود رسیده‌اند که امروز تصور کردند با شهادت سردار سلیمانی می‌توانند به اهداف خود برسند. جوانی بیان کرد: امروز گرچه آمریکاییها از یک جهت خوشحال هستند که عامل شکست‌های چند ساله خود را از سر راه برداشتند ولی آنها بدانند شهید سلیمانی امروز از سردار سلیمانی خطرناک‌تر شده است. وی با تاکید بر اینکه دوران لشکر کشی و اشتغال کشور به برکت انقلاب اسلامی تمام شده است، گفت: سردار سلیمانی به عنوان فرمانده قدس در شکست دادن آمریکا نقش اول را داشتند. جوانی خاطر نشان کرد: داستان عین الاسد سیلی اول و قابلیت تکرار توسط مقاومت در جای دیگر نیز است. وی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی برای جوانان ما اسطوره و مدل چگونه زیستن و فداکاری و غیره است، گفت: شهید سلیمانی تربیت یافته اسلام، امام و رهبری است و برای قوی شدن راه سردار سلیمانی بهترین گزینه است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله ابراهیم رئیسی صبح امروز با حضور در گلزار شهدای کرمان با شهدا تجدید میثاق کرد. رئیسی با حضور بر سر مزار شهدای مقاومت به مقام شامخ سردار شهید سلیمانی ادای احترام کرد. رئیس قوه قضائیه صبح امروز به منظور شرکت در آئین اربعین سردار سلیمانی وارد کرمان شد. دیدار با قضات و کارکنان دادگستری کرمان و شرکت در شورای قضائی استان از دیگر برنامه‌های سفر رئیسی به استان کرمان است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
چرا؟ چون مدل اسلام انقلابی و اسلام سیاسی بیشترین تهدید را برای منافع استکبار و نظام سلطه دارد. به تعبیر سردار شهید، سپهبد سلیمانی؛ «جمهوری اسلامی، مرکز اسلام و تشیع است. بدانید جمهوری اسلامی حرم است و این حرم اگر ماند، دیگر حرم‌ها می‌مانند. کوتاه‌سخن اینکه «بقای این انقلاب به خاطر خون شهیدان است … شهادت است که پای ماندگاری و پایداری و بقای ارزش‌ها را امضاء می‌کند. خدای متعال آن حقیقت را به برکت خون شهید حفظ می‌کند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/گیلان رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با تأکید بر لزوم برگزاری مراسمی باشکوه برای پاسداشت اربعین سردار دل‌ها در استان گیلان، یادآور شد: مراسم استانی اربعین سردار سلیمانی در رشت برگزار خواهد شد. حجت‌الاسلام اشجری با اشاره به ابلاغیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور مبنی بر برگزاری مراسم اربعین سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: مردم ایران و حتی کشورهای همسایه امنیت خود را مدیون سردار سلیمانی می‌دانند، زیرا این چهره بین‌المللی مقاومت سختی‌ها را به جان خرید و همواره در میدان مبارزه با استکبار جهانی حاضر بود. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه سردار سلیمانی اسوه ولایت‌مداری و مرد صحنه‌های سخت بود، عنوان کرد: سردار سلیمانی همواره ارتباط قلبی و باطنی خود با علمدار انقلاب اسلامی را حفظ کرد و تا پای جان بر عهدی که با رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردم ایران بسته بود، ایستاد. وی با تاکید بر لزوم برگزاری مراسمی باشکوه برای پاسداشت اربعین سردار دل‌ها در استان گیلان، یادآور شد: مراسم استانی اربعین سردار اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه، ۲۷ بهمن ماه در مصلی امام خمینی (ره) شهر رشت برگزار خواهد شد. انتهای پیام
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، مراسم گرامیداشت چهلمین روز درگذشت پاسدار سپهبد حاج قاسم سلیمانی پنجشنبه بیست و چهارم بهمن ماه در مصلای امام خمینی ارومیه برگزار می‌شود. این برنامه به همت شورای تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی ترتیب داده شده است. مردم ارومیه با حضور در این برنامه پشتیبانی خود از نظام و انقلاب اسلامی را مجددا نشان داده و باری دیگر مشتی محکم بر دهان یاوه گویان خواهند زد. به گزارش تسنیم؛ در جریان حمله به کاروان الحشدالشعبی در نزدیکی فرودگاه بغداد، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌همراه ابومهدی المهندس معاون الحشد الشعبی و چند نفر از اعضای این سازمان به شهادت رسیدند و برخی دیگر نیز مجروح شدند. انتهای پیام/۷۵۴۸/ ع
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، مراسم چهلمین روز شهادت شهیدان حاج قاسم سلیمانی وابومهدی المهندس و شهدای همراه‌شان در حادثه تررویستی بغداد به شهادت رسیدند، در اهواز برگزار می‌شود. این مراسم معنوی پنج شنبه ۲۴بهمن ساعت ۱۹ به میزبانی نماینده ولی فقیه دراستان خوزستان و امام جمعه اهواز باحضور میهمانان داخلی وخارجی برگزار می‌شود. مکان این مراسم که با حضور چهره‌های شاخص جبهه مقاومت برگزار می‌شود، مصلی مهدیه امام خمینی (ره) اهواز است. انتهای پیام /۳۴۱/ ع
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 هفته قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، سردار حسین دهقان، عصر امروز در مراسم گرامی داشت چهلمین روز سردار سلیمانی با بیان اینکه با حاج قاسم ۴۰ سال زندگی کردیم و ۴۰ سال با هم در معرکه خطر بودیم، گفت: وقتی با حاج قاسم دیدار می‌کردیم، همت، خرازی، باکری و همه شهدای شاخص کشور را در چهره او می‌دیدیم. مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح با بیان اینکه حاج قاسم همیشه غبطه می‌خورد که چرا از این قافله عقب مانده است، افزود: با احمد کاظمی دو یار بودند که هیچگاه جدایی را تحمل نمی‌کردند. وی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی جز در مراسم رسمی با حضور رهبر معظم انقلاب لباس رسمی بر تن نمی‌کرد و هیچ‌گاه سعی نکرد عظمت کارهای خود را به زبان بیاورد، گفت: سردار سلیمانی یک فرمانده شجاع و دارای تدبیر بود که حکیمانه رفتار و سازنده عمل می‌کرد و همیشه تلاش می‌کرد افراد تحت امر خود را رشد دهد. شهید سلیمانی نمونه کاملی بود از روندی که ما به تکالیف الهی عمل کنیم و خداوند بهترین نتایج را رقم بزند. پس از شهادت ایشان بیش از ۵۰ میلیون نفر در داخل و خارج کشور برای عزاداری به میدان آمده و ابراز وفاداری کردند و گفتند که راه سردار سلیمانی را ادامه می‌دهیم و این در سایه الطاف خداوند بود که دل‌ها را به این سمت معطوف کرد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
سفیر ایران با تعدادی از اعضاء گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان دیدار کرد. به گزارش ایسنا، دو طرف در این دیدار بر ضرورت تقویت همکاریهای پارلمانی بین دو کشور تاکید کردند. طرف ایرانی نیز در این دیدار اظهار کرد: پارلمان‌ها نقش مهمی در رفع موانع و مشکلات همکاریهای دوجانبه در حوزه‌های مختلف دارند. طرف ایرانی تصریح کرد که پارلمان‌های دو کشور می‌تواند زمینه ساز ارتباط گسترده‌تر مردمی بین دو کشور باشند. به گزارش ایسنا، گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان بزرگترین گروه دوستی پارلمانی در مجلس پاکستان با عضویت ۱۳۷ نماینده است و رئیس این گروه آقای نوید قمر است.

تصاویر حاج قاسم سلیمانی در شهرهای مختلف ایتالیا

مهرمهر2 هفته قبل
یک NGO غیراسلامی در ایتالیا همزمان با اربعین سردار حاج قاسم سلیمانی اقدام به نصب تابلوهایی با عکس ایشان کرد. متن پوستر: «بهشت دیگری هست و آن صحنه نبرد است، صحنه نبرد برای وطنت»
ایلناایلنا2 هفته قبل
در جلسه شورای معاونان و مدیران بعثه مقام معظم رهبری اعلام شد واحدهای مختلف این حوزه برای برگزاری حج آینده آمادگی دارند. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، در این جلسه معاونان فرهنگی، امور بین‌الملل و توسعه مدیریت و منابع و همچنین مدیریت‌های واحدهای مختلف بعثه مقام معظم رهبری از آخرین اقدامات انجام شده درباره برنامه‌های موسم حج ۹۹ گزارش ارائه و آمادگی خود را برای برگزاری حج آینده اعلام کردند. استفاده از زائران در قالب یاوران حجاج، تاکید بر پیگیری فعالیت‌های حوزه پزشکی حج و زیارت و هماهنگی معاونت‌ها و مدیریت‌های مختلف برای افزایش و هم‌افزایی برنامه‌های فرهنگی حج از جمله مباحث مطرح شده در این جلسه بود. از دیگر محورهای مطرح شده در این جلسه می‌توان به تاکید بر برگزاری جلسات آموزشی، فعال شدن گروه‌های علمی، فعال شدن در حوزه فضای مجازی، هماهنگی برای تولید و توزیع محصولات فرهنگی زائران و اطلاع رسانی برنامه‌های فرهنگی حج اشاره کرد. وی افزود: امت حزب الله یکبار دیگر در روز ۲۲ بهمن‌ماه امسال با حضور گسترده خود در اجتماع بزرگ سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پاسخ کوبنده‌ای به دشمنان دادند و باید قدردان و سپاسگزار حضور مردم باشیم.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه چهارشنبه مراسم اربعین شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهانشان با حضور مردم انقلابی‬ در مسجد صاحب الزمان (عج) ورامین برگزار شد. گفتنی است در این مراسم که از طرف شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و سپاه ورامین برگزار شد، جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم با عزاداری چهلم شهادت سردار دل‌ها را گرامی داشتند. سردار غیاثی‌راد، معاون فرهنگی رزمندگان کشور، در این مراسم طی سخنانی به بیان ویژگی‌های شخصیتی سردار سلیمانی پرداخت و اظهار داشت: شجاعت و غیرتمندی و ویژگی‌های اخلاقی سردار، غربی‌ها و آمریکایی‌ها را به اعتراف واداشته است. وی افزود: شهید سلیمانی به یک اسوه و الگو تبدیل شده و شهادت او انقلاب دیگری را بر پا کرد.

مراسم اربعین شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش در تبریز

26+
مهرمهر2 هفته قبل
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محسن محمودی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به فرا رسیدن اربعین سردار دل‌ها گفت: شهادت سپهبد شهید سردار سلیمانی و همرزمش ابومهدی المهندس و همراهانشان، انقلاب دیگری را برپا کرد و در گام دوم انقلاب روند انقلاب را سرعت بخشید. وی افزود: تعظیم ملت‌های مسلمان و آزادگان دنیا در برابر این شهید و تشییع تاریخی ملت ایران نشان داد انقلاب اسلامی، امام، رهبری و شهید سلیمانی بر دل‌ها حکومت می‌کنند. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: اگر چه در طول این ۴۰ روز هزاران مراسم در کل کشور برای این شهدا برگزار شد ودر راهپیمایی باعظمت ۲۲ بهمن نیز میلیون‌ها ایرانی یاد آنان را گرامی داشتند ولی به منظور برگزاری مراسم ویژه اربعین شهید سلیمانی و همرزمانشان از ۲۴ تا ۲۷ بهمن در سراسر کشور برگزار می‌شود. محمودی افزود: به همین منظور مراسم اربعین سردار دل‌ها فردا پنجشنبه بعد از نماز مغرب در مصلای تهران برگزار خواهد شد. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از مردم شهید پرور تهران دعوت کرد، با شکوه هرچه تمام‌تر در این مراسم شرکت کنند و برای بار دیگر با آرمان‌های امام و شهدا تجدید میثاق کنند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مجتبی اشجری چهارشنبه در نشستی ضمن تقدیر از حضور حماسی مردم گیلان با وجود بارش شدید برف در راهپیمایی ۲۲ بهمن، اظهار کرد: مردم گیلان بارها ولایتمداری خود را اثبات کرده‌اند. وی در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم اربعین سردار دل‌ها «حاج قاسم سلیمانی»، افزود: مردم ایران و حتی کشورهای همسایه امنیت خود را مدیون سردار سلیمانی می‌دانند. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه سردار سلیمانی اسوه ولایت‌مداری و مرد صحنه‌های سخت بود، بیان کرد: سردار سلیمانی همواره علاقه قلبی و ارتباط باطنی خود با علمدار انقلاب اسلامی را حفظ کرد و تا پای جان بر عهدی که با رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردم ایران بسته بود، ایستاد. وی با تاکید بر لزوم برگزاری مراسمی باشکوه برای پاسداشت اربعین سردار دل‌ها در استان گیلان، گفت: مراسم استانی اربعین سردار اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه، ۲۷ بهمن ماه در مصلی امام خمینی (ره) شهر رشت برگزار خواهد شد.
ایرناایرنا2 هفته قبل
به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی حج، در این جلسه معاونان فرهنگی، امور بین الملل و توسعه مدیریت و منابع و همچنین مدیریت‌های واحدهای مختلف بعثه مقام معظم رهبری از آخرین اقدامات انجام شده در خصوص برنامه‌های موسم حج ۹۹ گزارش ارائه و آمادگی خود را برای برگزاری حج آینده اعلام کردند. استفاده از زائران در قالب یاوران حجاج، تاکید بر پیگیری فعالیت‌های حوزه پزشکی حج و زیارت و هماهنگی معاونت‌ها و مدیریت‌های مختلف برای افزایش و هم‌افزایی برنامه‌های فرهنگی حج از جمله مباحث مطرح شده در این جلسه بود. از دیگر محورهای مطرح شده در این جلسه می‌توان به تاکید بر برگزاری جلسات آموزشی، فعال شدن گروه‌های علمی، فعال شدن در حوزه فضای مجازی، هماهنگی برای تولید و توزیع محصولات فرهنگی زائران و اطلاع رسانی برنامه‌های فرهنگی حج اشاره کرد. حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در این جلسه با اشاره به حضور با شکوه مردم در مراسم یوم الله ۲۲ بهمن و اربعین شهیدان مقاومت اظهار داشت: یاد سردارشهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهانشان همیشه در دل‌ها خواهد ماند. وی افزود: امت حزب الله یکبار دیگر در روز ۲۲ بهمن ماه امسال با حضور گسترده خود در اجتماع بزرگ سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پاسخ کوبنده‌ای به دشمنان دادند و باید قدردان و سپاسگزار حضور مردم باشیم.
ایرناایرنا2 هفته قبل
«سید نوید قمر» رئیس گروه دوستی پارلمانی پاکستان و ایران روز چهارشنبه در اسلام آباد میزبان «سید محمدعلی حسینی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان بود. سفیر ایران و رئیس گروه دوستی پارلمانی پاکستان و ایران همچنین در خصوص اهمیت تقویت صنعت گردشگری به ویژه در حوزه‌های تفریحی و سلامت علاوه بر توریسم زیارتی، گفت وگو کردند. سفیر ایران افزود: پارلمان‌های دو کشور می‌توانند زمینه ساز ارتباط گسترده‌تر مردمی بین ایران و پاکستان باشند. سید نوید قمر هچمنین از جمهوری اسلامی ایران به خاطر تسهیلاتی که برای زائران پاکستانی بویژه در ایام اربعین فراهم می‌کند، ستایش به عمل آورد. اعضای هیأت گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان در مجلس شورای اسلامی به ریاست «احمد امیرآبادی ‌فراهانی» نیز بیست و ششم خردادماه امسال در جریان سفر به اسلام‌آباد، با رؤسای مجالس ملی و سنای پاکستان دیدار کردند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی جانشین فرمانده کل سپاه با بیان این‌که شهید سلیمانی می‌تواند تبدیل به یک مکتب شود و هر کسی بتواند به این روند عمل کند، خداوند او را به همان مرتبه و رفعت و بزرگی می‌رساند، گفت: می‌توان جزو مکتبی شد که سرمنشا آن حضرت امام (ره) بود و مثل شهید سلیمانی عمل کرد. وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی دل‌های امت و ملت را بیدار کرد، دل‌های جوانان در گوشه کنار دنیا آنچنان به تلاطم درآمد و مردم با دیدن دلارامی مثل حضرت امام (ره) نمی‌توانستند آرام بگیرند و به قوت رهبری انقلاب اسلامی تکالیفشان را مستقیما از امامشان گرفتند. وی افزود: قدرت، نیرو و استطاعتی در جوان‌های انقلاب اسلامی به وجود آمد و نتوانستند طی ۴۱ سال دشمنی‌ یک مورد پیروزی عنوان کنند، بلکه این انقلاب اسلامی است که می‌تواند بگوید همواره بر جبهه آمریکا و همراهان او پیروز شدیم. وی اضافه کرد: قدرت و توانمندی‌های انقلاب اسلامی از مرزها فراتر رفت و طیف وسیعی از دنیای اسلام را در بر گرفت و این‌گونه بود که نگرانی‌های دشمنان اسلام بیشتر شد. وی یادآور شد: شهید سلیمانی بیش از ۲۲ سال فرمانده سپاه قدس بود و خیلی زود مشخص شد که روند نیروی قدس با آمدن سردار سلیمانی متفاوت شده و روند دیگری رقم خورده است.
ایرناایرنا2 هفته قبل
به گزارش عصر چهارشنبه اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، نمایشگاه نخستین مهرواره عکس بچه‌های اربعین در دو بخش نوجوان و بزرگ‌سال صبح روز چهارشنبه، ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ افتتاح شد. هدیه خوبان، به چاپ چهاردهم رسیدکتاب هدیه خوبان جف برامبو از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ چهاردهم رسید. کتاب هدیه خوبان برنده پنج جایزه مهم بهترین کتاب کودک سال ۲۰۰۰ شده است. این جوایز عبارتند از: جایزه معنای کتاب، برای بهترین کتاب کودکان، جایزه ممتاز کتاب کودکان، مدال نقره کتاب برگزیده والدین برای کودکان، جایزه بهترین کتاب کودک از سوی «ناشران مستقل و آزاد» و جایزه بهترین کتاب مصور (Cuffie). برای نمونه، او در کتاب هدیه خوبان لحاف را به عنوان نمادی برای طرح موضوع هدیه و بخشش انتخاب کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، مراسم اربعین سرداردل‌ها شهید سپهبد قاسم سلیمانی، شهید ابومهدی المهندس و همرزمان‌شان پنجشنبه، ۲۴ بهمن‌ماه از ساعت ۱۸:۳۰ در مرکز همایش‌های بین‌المللی شهید آوینی فرهنگ‌سرای بهمن برگزار می‌شود. بیشتر بخوانیدجدیدترین گفتگوی سید حسن نصرالله به مناسبت اربعین شهادت حاج قاسمانتهای پیام/
سینماپرسسینماپرس2 هفته قبل
سینماپرس: نمایشگاه نخستین مهرواره عکس «بچه‌های اربعین» در دو بخش نوجوان و بزرگ‌سال در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گشایش یافت. به گزارش سینماپرس، نمایشگاه نخستین مهرواره عکس «بچه‌های اربعین» در دو بخش نوجوان و بزرگ‌سال صبح روز چهارشنبه، ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ افتتاح شد. در این نمایشگاه از ۴۵۹ اثر که از سوی ۹۵ عکاس نوجوان (زیر ۱۸ سال) و بزرگسال از ۱۸ استان کشور به دبیرخانه ارسال شده بود، ۵۵ اثر منتخب به نمایش گذاشته شد. نگاه نوجوانی که در این راهپیمایی حضور داشته و تلاش کرده است با نگاه خودش مجموعه عکسی تهیه کند. ویژگی که ممکن است در آثار هنری بسیاری از هنرمندان بزرگ‌سال ما نباشد.» کریمی‌صارمی تاکید کرد: «ما در انجمن عکاسان نوجوان کانون پرورش فکری تلاش می‌کنیم که بحث صداقت و مطالعه را در بین بچه‌ها جا بیندازیم.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به مجاهدت‌ها و حضور همیشه در صحنه مردم تبریز، گفت: تبریز، پا به پای انقلاب ایستاده است. محمد رضا پورمحمدی امروز در مراسم اربعین شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش در تبریز با تاکید بر اینکه این مردم، مردم ۲۹ بهمن هستند، اظهار کرد: قیام ۲۹ بهمن، نقطه عطف انقلاب اسلامی ایران بود، تبریز دیار شهدای محراب، علامه‌ها، باکری‌ها تجلایی‌ها و یاغچیان‌ها بوده و در هر لحظه‌ای ک انقلاب و کشور نیاز به مساعدت داشت، تبربز پیشگام بود. وی افزود: نمی‌دانیم با چه زبانی از مردم ولایتمدار و غیرتمند تبریز تشکر کنیم، با وجود این‌که فقط دیروز مراسم اربعین سردار سلیمانی را اطلاع رسانی کردیم، اما شاهد حضور حداکثری و حماسی مردم در این مراسم هستیم. به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه آذربایجان، سر ایران بوده و این عنوانی شایسته برای این خطه است، گفت: این مردم در یکی دو ماه گذشته اولین راهپیمایی را کردند، به طوریکه مقام معظم رهبری چهار بار به حضور مردم تبریز اشاره کردند. وی در بخش پایانی سخنانش با تاکید بر این‌که نمی‌گذاریم خون شهید سلیمانی پایمال شود، خاطرنشان کرد: بازاریان، صنعتگران و مردم تبریز در برگزاری مراسم گرامیداشت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، سنگ تمام گذاشتند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه از آمادگی کامل این ناوگان برای خدمات رسانی به شرکت کنندگان در مراسم اربعین شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدشان خبر داد. به گزارش ایسنا، فرنوش نوبخت از آمادگی کامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه برای ارائه خدمات حداکثری جهت رفاه حال شهروندان و شرکت کنندگان در مراسم چهلم سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش خبر داد و گفت: روز پنجشنبه ۲۴ بهمن ماه ۹۸ همزمان با شروع مراسم از ساعت ۱۹ تا پایان مراسم، سرویس دهی در دو ایستگاه شهید بهشتی و ایستگاه مصلی امام خمینی (ره) انجام خواهد شد و ‏سرویس‌دهی در خطوط هفتگانه مترو تا ساعت۲۲:۳۰ همانند روزهای گذشته انجام خواهد شد. ‎به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در ادامه با اشاره به اینکه مراسم چهلم سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی بعد از نماز مغرب و عشاء در مصلی امام خمینی (ره) تهران برگزار خواهد شد تمهیدات لازم برای برگزاری مراسم برنامه ریزی شده و در صورت نیاز قطارهای فوق العاده نیز اعزام می‌شود. انتهای پیام

به انتهای لیست رسیدید