اربعین حسینی

اربعین حسینی

مهرمهر15 دقیقه قبل
خبرگزاری مهر، گروه بین الملل رامین حسین آبادیان: علیرغم اینکه طرح تأمین امنیت زوار اباعبدالله الحسین (ع) در کربلا در روز اربعین حسینی (ع) با موفقیت کامل اجراء شد، اما برخی تلاش‌ها برای خدشه دار کردن این دستاورد راهبردی کلید خورده است. فرماندهی عملیات بغداد از آگاهی‌های امنیتی شهروندان و موکب‌ها همکاری بسیار زیاد آنها با نیروهای امنیتی و تعهد آنها به فرمان‌های امنیتی صادر شده توسط فرماندهی کل تمجید کرد. نخست وزیر عراق، انقلاب امام حسین (ع) را انقلابی علیه انحراف و ظلم دانست و تصریح کرد که زیارت اربعین، در دل خود، حامل پیام مخالفت با تخریب و فساد است. درهمین ارتباط، برخی از شخصیت‌ها و جریان‌های سیاسی عراقی در بحبوحه برگزاری مراسم پرشکوه و بی نظیر اربعین حسینی (ع) با صدور بیانیه‌ای خواستار برگزاری تظاهرات گسترده ضد دولتی شدند. این درحالی است که عراق به تازگی حرکت خود به سمت آرامش را آغاز کرده و اکنون نیز همگان از دستاوردهای موفقیت طرح تأمین امنیت حسینی (ع) سخن می‌گویند و نه جار و جنجال و آشوب.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴17 دقیقه قبل
ساعت۲۴-رئیس‌جمهور در پیامی با قدردانی از حضور پرشور و حماسی محبان امامت و ولایت در راهپیمایی بزرگ و جهانی زیارت اربعین حسینی، تصریح کرد که این حماسه بی‌نظیر و وصف‌ناپذیر، امسال به‌رغم خواسته استکبار جهانی و حامیان آنان، موجب قدرت‌نمایی بیشتر اسلام و یأس و ناامیدی مضاعف دشمنان گردید. متن پیام حسن روحانی به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیممن أراد الله به الخیر قذف فی قلبه حب الحسین علیه السلام و حب زیارته «امام صادق (ع)» بار دیگر استقبال پرشور و حضور حماسی محبان امامت و ولایت در راهپیمایی بزرگ و جهانی زیارت اربعین در سرزمین خاطره‌های باشکوه، جلوه تازه‌ای به عظمت اسلام و وحدت مسلمانان بخشید. این حماسه بی‌نظیر و وصف‌ناپذیر، امسال به‌رغم خواسته استکبار جهانی و حامیان آنان که قصد داشتند با برخی تحریکات و توطئه‌های مزورانه، قدرت سیاسی، فرهنگی، و معنوی این حماسه عظیم مشتاقان مکتب حسینی را کم‌رنگ‌تر نمایند، به یاری خدا در کمال آرامش و امنیت برگزار شد و موجب قدرت‌نمایی بیشتر اسلام و یأس و ناامیدی مضاعف دشمنان گردید. اینجانب با آرزوی قبولی زیارت همه زائران عزیز که با شور و شوق خود طراوت‌بخش این همایش بزرگ بودند، از همت خیرین، هیأت‌های مذهبی و کرامت موکب‌داران که با تلاش بی‌وقفه، آسایش زائرین را فراهم کردند، قدردانی می‌کنم و توفیق روزافزون ملت و دولت عراق را که میزبانان اصلی این مراسم وحدت‌آفرین بودند، از خداوند منان مسألت دارم. امیدوارم با توجهات الهی، شاهد عشق و علاقه روزافزون ملت شریف ایران اسلامی به سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران با وفای ایشان باشیم و دستاورد این حرکت بزرگ جهانی که همه ساله پرشورتر از سال قبل برگزار می‌گردد، نزدیک‌تر شدن هر چه بیشتر دل‌های مؤمنین و امت اسلامی به همدیگر و تجلی عظمت اسلام باشد.
ایلناایلنا21 دقیقه قبل
در واقع این طرح نه تنها برای شرکت بیمه سوددهی نداشت بلکه ضریب خسارت بیش از ۱۰۰ درصدی به همراه داشت. به عبارتی سیستم تنبیه و پاداش برای رانندگان در نظر گرفته شده است که نوع رانندگی افراد در نرخ حق بیمه شخص ثالث آنها تاثیر گذار خواهد بود. خوشبختانه این لایحه به صحن مجلس رفته است و امیدوارم با نظر مثبت نمایندگان مجلس تصویب شود. وی همچنین در پاسخ به برنامه بیمه مرکزی برای رتبه بندی شرکت‌های بیمه گفت: توانگری مالی یکی از شاخص‌های مهم برای انتخاب شرکت بیمه از سوی بیمه گذاران است که از سوی بیمه مرکزی بررسی و اطلاع رسانی می‌شود تا افراد قبل از تهیه بیمه نامه از وضعیت مالی شرکت بیمه مطلع باشند. در حوزه‌های دیگر نیز با موسساتی توانمند در حوزه رتبه بندی، مذاکره شده است و در آینده نزدیک این مهم نیز انجام و اطلاع رسانی می‌شود.
ایسناایسنا22 دقیقه قبل
پیاده‌روی اربعین در سال ۹۸ نیز همچون سال‌های گذشته به پایان رسید و زائران حسینی در حال بازگشت به خانه‌هایشان هستند. بر همین اساس خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) نیز با انتشار نزدیک به ۲ هزار مطلب در قالب‌های گوناگون خبر، گفت‌وگو، گزارش میدانی، گزارش‌ تصویری، ویدئو و … در انعکاس این رویداد بزرگ جهان اسلام سهیم شده است. انعکاس اخبار پیاده‌روی اربعین در این خبرگزاری از نگاه حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، دینی و … انجام شده است. همچنین گزارش‌های میدانی، تصویری و فیلم از شهرهای مرزی و کشور عراق، پوشش خبری پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی، برگزاری مراسم اربعین در استان‌های مختلف ایران منتشر شده است. انعکاس اخبار پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی، حضور مسئولان کشوری و لشکری در حاشیه پیاده‌روی اربعین، تشریح اقدامات کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین، عزاداری هزاران نفر از دانشجویان در محضر رهبر معظم انقلاب، تمهیدات پلیس برای تسهیل تردد زائران اربعین و تعهدات زیرساختی اربعین برای سال‌های آینده نیز از دیگر موضوعات و رویدادهایی است که مورد بررسی قرار گرفته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز26 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در پیامی با قدردانی از حضور پرشور و حماسی محبان امامت و ولایت در راهپیمایی بزرگ و جهانی زیارت اربعین حسینی، تصریح کرد: این حماسه بی‌نظیر و وصف‌ناپذیر، امسال به‌رغم خواسته استکبار جهانی و حامیان آنان، موجب قدرت‌نمایی بیشتر اسلام و یأس و ناامیدی مضاعف دشمنان گردید. متن پیام حجت الاسلام حسن روحانی به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیممن أراد الله به الخیر قذف فی قلبه حب الحسین علیه السلام و حب زیارته «امام صادق (ع)» بار دیگر استقبال پرشور و حضور حماسی محبان امامت و ولایت در راهپیمایی بزرگ و جهانی زیارت اربعین در سرزمین خاطره‌های باشکوه، جلوه تازه‌ای به عظمت اسلام و وحدت مسلمانان بخشید. این حماسه بی‌نظیر و وصف‌ناپذیر، امسال به‌رغم خواسته استکبار جهانی و حامیان آنان که قصد داشتند با برخی تحریکات و توطئه‌های مزورانه، قدرت سیاسی، فرهنگی، و معنوی این حماسه عظیم مشتاقان مکتب حسینی را کم‌رنگ‌تر نمایند، به یاری خدا در کمال آرامش و امنیت برگزار شد و موجب قدرت‌نمایی بیشتر اسلام و یأس و ناامیدی مضاعف دشمنان گردید. اینجانب با آرزوی قبولی زیارت همه زائران عزیز که با شور و شوق خود طراوت‌بخش این همایش بزرگ بودند، از همت خیرین، هیأت‌های مذهبی و کرامت موکب‌داران که با تلاش بی‌وقفه، آسایش زائرین را فراهم کردند، قدردانی می‌کنم و توفیق روزافزون ملت و دولت عراق را که میزبانان اصلی این مراسم وحدت‌آفرین بودند، از خداوند منان مسألت دارم. امیدوارم با توجهات الهی، شاهد عشق و علاقه روزافزون ملت شریف ایران اسلامی به سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران با وفای ایشان باشیم و دستاورد این حرکت بزرگ جهانی که همه ساله پرشورتر از سال قبل برگزار می‌گردد، نزدیک‌تر شدن هر چه بیشتر دل‌های مؤمنین و امت اسلامی به همدیگر و تجلی عظمت اسلام باشد.
تسنیمتسنیم27 دقیقه قبل
وی افزود: از زحمات خواهران و برادرانی که در این قرارگاه به زائران حسینی خدمت‌رسانی می‌کنند تشکر می‌کنم، ‌خداوند پاسخگوی این تلاش‌ها‌ست چون کار بسیار مهمی را انجام می‌دهند و این حماسه بسیار باارزش است. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: خدمتگزاری و تلاش برای ایجاد رفاه زائران حسینی دارای اجر عظیمی است، آنچه مهم است این خدمتگزاری باید به فرهنگ تبدیل و بدنه‌سازی شود و اصل این است که حرکت مردمی است. ذوالنور گفت: در هر حرکت مردمی دولت وظیفه دارد کمک کند، نماز جمعه و راهپیمایی ۲۲ بهمن و روز قدس و ۱۳ آبان مردمی است ولی دولت کمک می‌کند تا شرایط لازم برای برگزاری این مراسم‌ها انجام شود. نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت و جایگاه اربعین حسینی عنوان کرد: محوری وسیع و محکم‌تر از نهضت حسینی و مراسم اربعین وجود ندارد، اربعین حسینی مغناطیسمی است که از سراسر دنیا زائران حسینی را جمع می‌کند و باید فرهنگ‌سازی و آن را تقویت کرد. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: عشق به اباعبدالله (ع) فراگیری شده و بسیار مهم است، هر کمکی از دستم بربیاید برای خدمت‌رسانی به زائران حسینی انجام می‌دهم.
ایسناایسنا30 دقیقه قبل
رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم رونمایی از پوستر پویش‌های # زائران-مسجدی و #از-قطره-تا-دریا گفت: کنگره عظیم اربعین نمایشی از عشق و ارادت شیعیان و حتی پیروان دیگر مذاهب و ادیان به حضرت سیدالشهدا (ع) است. مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، همچنین از اجرای پویش زائران مسجدی خبر داد و گفت در این پویش زائران اربعین حسینی عکس‌های فردی و جمعی خود را با کانون فرهنگی و هنری مسجد محله خود و یا مساجد مسیر پیاده روی اربعین را در صفحات فضای به با هشتک #بچه‌های مسجد و #زائران مسجدی اشتراک می‌گذارند. وی اضافه کرد: کاربران فضای مجازی می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در اینستاگرام به آدرس setad. fahma و ادمین کانال بچه‌های مسجد bachehayeemasjed@ و ستاد اربعین فهما Setad_Fahma@ در پیام رسان سروش مراجعه کنند. رییس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، بیان کرد: به بهترین عکس‌ها و نقاشی‌ها جوایز نفیسی اهدا و نمایشگاهی از آثار منتخب برپا خواهد شد. وی در پایان گفت: امیدوارم مردم حسینی با استقبال و پیوستن به این پویش‌ها بتوانند به جهانی شدن فرهنگ سرخ عاشورا کمک کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین32 دقیقه قبل
اعتمادآنلاین| حسن روحانی، رئیس‌جمهوری در پیامی با قدردانی از حضور پرشور و حماسی محبان امامت و ولایت در راهپیمایی بزرگ و جهانی زیارت اربعین حسینی، تصریح کرد که این حماسه بی‌نظیر و وصف‌ناپذیر، امسال به‌رغم خواسته استکبار جهانی و حامیان آنان، موجب قدرت‌نمایی بیشتر اسلام و یأس و ناامیدی مضاعف دشمنان گردید. متن پیام رئیس‌جمهوری به این شرح است: «بسم الله الرحمن الرحیممن أراد الله به الخیر قذف فی قلبه حب الحسین علیه السلام و حب زیارته «امام صادق (ع)» بار دیگر استقبال پرشور و حضور حماسی محبان امامت و ولایت در راهپیمایی بزرگ و جهانی زیارت اربعین در سرزمین خاطره‌های باشکوه، جلوه تازه‌ای به عظمت اسلام و وحدت مسلمانان بخشید. این حماسه بی‌نظیر و وصف‌ناپذیر، امسال به‌رغم خواسته استکبار جهانی و حامیان آنان که قصد داشتند با برخی تحریکات و توطئه‌های مزورانه، قدرت سیاسی، فرهنگی، و معنوی این حماسه عظیم مشتاقان مکتب حسینی را کم‌رنگ‌تر نمایند، به یاری خدا در کمال آرامش و امنیت برگزار شد و موجب قدرت‌نمایی بیشتر اسلام و یأس و ناامیدی مضاعف دشمنان گردید. اینجانب با آرزوی قبولی زیارت همه زائران عزیز که با شور و شوق خود طراوت‌بخش این همایش بزرگ بودند، از همت خیرین، هیأت‌های مذهبی و کرامت موکب‌داران که با تلاش بی‌وقفه، آسایش زائرین را فراهم کردند، قدردانی می‌کنم و توفیق روزافزون ملت و دولت عراق را که میزبانان اصلی این مراسم وحدت‌آفرین بودند، از خداوند منان مسألت دارم. حسن روحانیرئیس جمهوری اسلامی ایران» منبع: ایسنا
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین39 دقیقه قبل
خبرگزاری میزان- رئیس‌جمهور در پیامی با قدردانی از حضور پرشور و حماسی محبان امامت و ولایت در راهپیمایی بزرگ و جهانی زیارت اربعین حسینی، تصریح کرد که این حماسه بی‌نظیر و وصف‌ناپذیر، امسال به‌رغم خواسته استکبار جهانی و حامیان آنان، موجب قدرت‌نمایی بیشتر اسلام و یأس و ناامیدی مضاعف دشمنان گردید. گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی، در پیامی با قدردانی از حضور پرشور و حماسی محبان امامت و ولایت در راهپیمایی بزرگ و جهانی زیارت اربعین حسینی، تصریح کرد که این حماسه بی‌نظیر و وصف‌ناپذیر، امسال به‌رغم خواسته استکبار جهانی و حامیان آنان، موجب قدرت‌نمایی بیشتر اسلام و یأس و ناامیدی مضاعف دشمنان گردید. متن پیام رئیس‌جمهور به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیممن أراد الله به الخیر قذف فی قلبه حب الحسین علیه السلام و حب زیارته «امام صادق (ع)» بار دیگر استقبال پرشور و حضور حماسی محبان امامت و ولایت در راهپیمایی بزرگ و جهانی زیارت اربعین در سرزمین خاطره‌های باشکوه، جلوه تازه‌ای به عظمت اسلام و وحدت مسلمانان بخشید. این حماسه بی‌نظیر و وصف‌ناپذیر، امسال به‌رغم خواسته استکبار جهانی و حامیان آنان که قصد داشتند با برخی تحریکات و توطئه‌های مزورانه، قدرت سیاسی، فرهنگی، و معنوی این حماسه عظیم مشتاقان مکتب حسینی را کم‌رنگ‌تر نمایند، به یاری خدا در کمال آرامش و امنیت برگزار شد و موجب قدرت‌نمایی بیشتر اسلام و یأس و ناامیدی مضاعف دشمنان گردید. حسن روحانیرئیس جمهوری اسلامی ایرانانتهای پیام/
مهرمهر41 دقیقه قبل
محمدرضا خالدی در گفت و گو با مهر، با بیان اینکه پاکبانان کاشانی به مدت ۱۳ روز برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در کربلا حضور داشتند، اظهار داشت: پاکبانان کاشانی وظیفه تنظیف خیابان التربیه به طول یک کیلومتر و منتهی به باب القبله حرم مطهر امام حسین (ع) را به عهده داشتند. وی از جمع آوری بیش از ۶ تن زباله در هر روز توسط پاکبانان کاشانی در این معبر خبر داد و ابراز داشت: ۴۰ پاکبان کاشانی در سه شیفت کاری بصورت شبانه روزی در خدمت زائران اربعین حسینی بودند. معاون خدمات شهری شهرداری کاشان با اشاره به اینکه نیروهای خدماتی اعزام شده از تمام شهرهای ایران به عتبات عالیات زیر نظر مرکز استان فعالیت می‌کردند، تصریح کرد: کاشان تنها شهری بود که مستقل و با تعامل ایجاد شده با شهرداری کربلا اقدام به تنظیف معابر زائران حسینی در این شهر نمود. وی همچنین از آمادگی کامل شهرداری کاشان برای مهار روان آب و سیلاب‌ها در صورت بارش نزولات جوی خبر داد و افزود: شهرداری کاشان به این منظور مسیر سیلاب‌ها را پاکسازی، بندها را استحکام و همچنین رودخانه‌ها را لایروبی کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما44 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رئیس جمهور در پیامی با قدردانی از حضور پرشور و حماسی محبان امامت و ولایت در راهپیمایی بزرگ و جهانی زیارت اربعین حسینی، تصریح کرد: این حماسه بی‌نظیر و وصف‌ناپذیر، امسال به‌رغم خواسته استکبار جهانی و حامیان آنان، موجب قدرت‌نمایی بیشتر اسلام و یأس و ناامیدی مضاعف دشمنان گردید. متن پیام آقای روحانی به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیممن أراد الله به الخیر قذف فی قلبه حب الحسین علیه السلام و حب زیارته «امام صادق (ع)» بار دیگر استقبال پرشور و حضور حماسی محبان امامت و ولایت در راهپیمایی بزرگ و جهانی زیارت اربعین در سرزمین خاطره‌های باشکوه، جلوه تازه‌ای به عظمت اسلام و وحدت مسلمانان بخشید. این حماسه بی‌نظیر و وصف‌ناپذیر، امسال به‌رغم خواسته استکبار جهانی و حامیان آنان که قصد داشتند با برخی تحریکات و توطئه‌های مزورانه، قدرت سیاسی، فرهنگی، و معنوی این حماسه عظیم مشتاقان مکتب حسینی را کم‌رنگ‌تر نمایند، به یاری خدا در کمال آرامش و امنیت برگزار شد و موجب قدرت‌نمایی بیشتر اسلام و یأس و ناامیدی مضاعف دشمنان گردید. اینجانب با آرزوی قبولی زیارت همه زائران عزیز که با شور و شوق خود طراوت‌بخش این همایش بزرگ بودند، از همت خیرین، هیأت‌های مذهبی و کرامت موکب‌داران که با تلاش بی‌وقفه، آسایش زائرین را فراهم کردند، قدردانی می‌کنم و توفیق روزافزون ملت و دولت عراق را که میزبانان اصلی این مراسم وحدت‌آفرین بودند، از خداوند منان مسألت دارم. حسن روحانیرئیس جمهوری اسلامی ایران
مهرمهر44 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در پیامی با قدردانی از حضور پرشور و حماسی محبان امامت و ولایت در راهپیمایی بزرگ و جهانی زیارت اربعین حسینی، تصریح کرد: این حماسه بی‌نظیر و وصف‌ناپذیر، امسال به‌رغم خواسته استکبار جهانی و حامیان آنان، موجب قدرت‌نمایی بیشتر اسلام و یأس و ناامیدی مضاعف دشمنان گردید. متن پیام حجت الاسلام حسن روحانی به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیممن أراد الله به الخیر قذف فی قلبه حب الحسین علیه السلام و حب زیارته «امام صادق (ع)» بار دیگر استقبال پرشور و حضور حماسی محبان امامت و ولایت در راهپیمایی بزرگ و جهانی زیارت اربعین در سرزمین خاطره‌های باشکوه، جلوه تازه‌ای به عظمت اسلام و وحدت مسلمانان بخشید. این حماسه بی‌نظیر و وصف‌ناپذیر، امسال به‌رغم خواسته استکبار جهانی و حامیان آنان که قصد داشتند با برخی تحریکات و توطئه‌های مزورانه، قدرت سیاسی، فرهنگی، و معنوی این حماسه عظیم مشتاقان مکتب حسینی را کم‌رنگ‌تر نمایند، به یاری خدا در کمال آرامش و امنیت برگزار شد و موجب قدرت‌نمایی بیشتر اسلام و یأس و ناامیدی مضاعف دشمنان گردید. اینجانب با آرزوی قبولی زیارت همه زائران عزیز که با شور و شوق خود طراوت‌بخش این همایش بزرگ بودند، از همت خیرین، هیأت‌های مذهبی و کرامت موکب‌داران که با تلاش بی‌وقفه، آسایش زائرین را فراهم کردند، قدردانی می‌کنم و توفیق روزافزون ملت و دولت عراق را که میزبانان اصلی این مراسم وحدت‌آفرین بودند، از خداوند منان مسألت دارم. امیدوارم با توجهات الهی، شاهد عشق و علاقه روزافزون ملت شریف ایران اسلامی به سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران با وفای ایشان باشیم و دستاورد این حرکت بزرگ جهانی که همه ساله پرشورتر از سال قبل برگزار می‌گردد، نزدیک‌تر شدن هر چه بیشتر دل‌های مؤمنین و امت اسلامی به همدیگر و تجلی عظمت اسلام باشد.
ایسناایسنا48 دقیقه قبل
رئیس جمهور در پیامی با قدردانی از حضور پرشور و حماسی محبان امامت و ولایت در راهپیمایی بزرگ و جهانی زیارت اربعین حسینی، تصریح کرد که این حماسه بی‌نظیر و وصف‌ناپذیر، امسال به‌رغم خواسته استکبار جهانی و حامیان آنان، موجب قدرت‌نمایی بیشتر اسلام و یأس و ناامیدی مضاعف دشمنان گردید. به گزارش ایسنا، متن پیام حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی به این شرح است: «بسم الله الرحمن الرحیممن أراد الله به الخیر قذف فی قلبه حب الحسین علیه السلام و حب زیارته «امام صادق (ع)» بار دیگر استقبال پرشور و حضور حماسی محبان امامت و ولایت در راهپیمایی بزرگ و جهانی زیارت اربعین در سرزمین خاطره‌های باشکوه، جلوه تازه‌ای به عظمت اسلام و وحدت مسلمانان بخشید. این حماسه بی‌نظیر و وصف‌ناپذیر، امسال به‌رغم خواسته استکبار جهانی و حامیان آنان که قصد داشتند با برخی تحریکات و توطئه‌های مزورانه، قدرت سیاسی، فرهنگی، و معنوی این حماسه عظیم مشتاقان مکتب حسینی را کم‌رنگ‌تر نمایند، به یاری خدا در کمال آرامش و امنیت برگزار شد و موجب قدرت‌نمایی بیشتر اسلام و یأس و ناامیدی مضاعف دشمنان گردید. اینجانب با آرزوی قبولی زیارت همه زائران عزیز که با شور و شوق خود طراوت‌بخش این همایش بزرگ بودند، از همت خیرین، هیأت‌های مذهبی و کرامت موکب‌داران که با تلاش بی‌وقفه، آسایش زائرین را فراهم کردند، قدردانی می‌کنم و توفیق روزافزون ملت و دولت عراق را که میزبانان اصلی این مراسم وحدت‌آفرین بودند، از خداوند منان مسألت دارم. حسن روحانیرئیس جمهوری اسلامی ایران» انتهای پیام
ایسناایسنا48 دقیقه قبل
ارائه طرح مشترک ژاپن و فرانسه به ایران به شرط پایبندی کامل به برجام/ کدام احزاب و جبهه‌ها برای انتخابات مجلس مجوز فعالیت دارند؟ / قدردانی روحانی از میهمان‌نوازی عراقی‌ها/ تاکید وزارت خارجه قطر بر ضرورت ایجاد گفت‌وگوی سازنده میان ایران و اعراب و … از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز شنبه، بیست و هشتم مهر ماه ۱۳۹۸ است. کدام احزاب و جبهه‌ها برای انتخابات مجلس مجوز فعالیت دارند؟ ۸۲ حزب با گستره فعالیت ملی، ۳۴ حزب استانی و شش جبهه سیاسی تاکنون از کمیسیون ماده ۱۰ احزاب مجوز فعالیت سیاسی و انتخاباتی دریافت کرده‌ و می‌توانند برای انتخابات مجلس شورای اسلامی با نام و نشان حزبی خود فعالیت کنند. همچنین سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها درباره آخرین وضعیت طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس گفت: سرنوشت طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس به نظر رئیس مجلس بستگی دارد و در کمیسیون قابل تغییر نیست. حمید ملانوری مدیرکل سیاسی وزارت کشور با انتشار اطلاعیه‌ای گفت: دبیران کل احزاب ملی و استانی در روز دوم آبان ماه، نمایندگان خود را در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب انتخاب می‌کنند. ژاپن و فرانسه طرحی مشترک برای دادن وامی حدودا به ارزش ۱۸٫۴ میلیارد دلار به ایران رای تامین مواد غذایی و دارویی ارائه داده‌اند و شرط آن پایبندی کامل تهران به برجام است.
فارسفارس49 دقیقه قبل
رئیس جمهور در پیامی با قدردانی از حضور پرشور و حماسی محبان امامت و ولایت در راهپیمایی بزرگ و جهانی زیارت اربعین حسینی، تصریح کرد که این حماسه بی‌نظیر و وصف‌ناپذیر، امسال به‌رغم خواسته استکبار جهانی و حامیان آنان، موجب قدرت‌نمایی بیشتر اسلام و یأس و ناامیدی مضاعف دشمنان گردید. به گزارش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در پیامی با قدردانی از حضور پرشور و حماسی محبان امامت و ولایت در راهپیمایی بزرگ و جهانی زیارت اربعین حسینی، تصریح کرد که این حماسه بی‌نظیر و وصف‌ناپذیر، امسال به‌رغم خواسته استکبار جهانی و حامیان آنان، موجب قدرت‌نمایی بیشتر اسلام و یأس و ناامیدی مضاعف دشمنان گردید. متن پیام حجت الاسلام حسن روحانی به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیممن أراد الله به الخیر قذف فی قلبه حب الحسین علیه السلام و حب زیارته «امام صادق (ع)» بار دیگر استقبال پرشور و حضور حماسی محبان امامت و ولایت در راهپیمایی بزرگ و جهانی زیارت اربعین در سرزمین خاطره‌های باشکوه، جلوه تازه‌ای به عظمت اسلام و وحدت مسلمانان بخشید. این حماسه بی‌نظیر و وصف‌ناپذیر، امسال به‌رغم خواسته استکبار جهانی و حامیان آنان که قصد داشتند با برخی تحریکات و توطئه‌های مزورانه، قدرت سیاسی، فرهنگی، و معنوی این حماسه عظیم مشتاقان مکتب حسینی را کم‌رنگ‌تر نمایند، به یاری خدا در کمال آرامش و امنیت برگزار شد و موجب قدرت‌نمایی بیشتر اسلام و یأس و ناامیدی مضاعف دشمنان گردید. انتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین53 دقیقه قبل
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، تصاویر، تلاش‌بی وفقه پاکبانان در تمیز نگه داشتن محوطه پایانه مرزی مهران در ایام اربعین حسینی را نشان می‌دهد. انتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
انتخابانتخاب57 دقیقه قبل
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران از امداد رسانی به بیش از ۳۴۰ مصدوم در برگزاری مراسم جاماندگان اربعین حسینی از سوی امدادگران هلال احمر استان تهران خبر داد. شاهین فتحی درباره پوشش امدادی مراسم جاماندگان اربعین حسینی گفت: از شب گذشته تا ظهر اربعین تمامی شعب جمعیت هلال‌احمر استان تهران در آماده‌باش کامل بودند تا خدمات مختلف خود را به جاماندگان اربعین ارائه کنند. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران افزود: در مراسم پوشش امدادی مراسم جاماندگان اربعین در تهران و ری، بالغ بر ۳۱۰ نفر از کارکنان، پزشکان، پرستاران، نجاتگران و امدادگران خواهر و برادر در قالب ۶۲ تیم عملیاتی حضور داشتند. ۳۶ دستگاه خودرو از جمله آمبولانس، خودروی نجات، اتوبوس آمبولانس، خودروی فرماندهی و ارتباطات نیز در جریان پوشش امدادی مراسم جاماندگان اربعین در طول مسیرهای اصلی و اطراف حرم عبدالعظیم حسنی (ع) مستقر بوده است که عوامل عملیاتی این جمعیت نیز خدمات خود را به شرکت کنندگان مراسم ارائه کردند. وی از زحمات تمامی عوامل حاضر در مراسم تقدیر کرد و اذعان داشت: از تمامی مسئولان، عوامل عملیاتی کادر و داوطلب و همچنین هموطنانی که در این مراسم بزرگ عزاداری شهادت سرور و سالار شهیدان، همیار و همراه جمعیت هلال‌احمر استان تهران بودند کمال تشکر را دارم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز59 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، حرکت خودجوش تجمعی ضد استکباری به همت حشد الشعبی، عتبه حسینی، بسیج کربلا و موکب دانشجویان جهان اسلام در مسیر راهیپیمایی اربعین حسینی (ع) برگزار شد. حاضران این تجمع که در ابتدای مسیر از فعالان فرهنگی و دانشجویی کشورهای مختلف بودند مسیر خود را از عمود ۱۴۰۴ آغاز کرده و در ادامه مسیر بعد از گذر از خیابان‌های اطراف مسیر راهپیمایی به سمت پل ضریبه حرکت و در نهایت در این مکان تجمعی داشتند. این تجمع با عنوان «الحسین یجمعنا» با هدف حفظ وحدت در میان کشورهای مسلمان به ویژه جریان مقاومت صورت گرفت و در نهایت در پل ضریبه کشورهای مختلف از جمله فلسطین، لبنان، یمن، بحرین، پاکستان، نیجریه، آذربایجان، افغانستان، به یکدیگر ملحق شده و شعارهای استکبارستیزی سر دادند. در طول مسیر نیز گروه‌های مختلف مردمی به این جریان پیوستند. گفتنی است موکب دانشجویان جهان اسلام نیز در این حرکت که بر محوریت تحکیم وحدت مسلمانان تأکید داشت مشارکت کرده و بخشی از این مراسم را تحت پوشش قرار داد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
قطعا اعمال و رفتار و افکار ۵ درصد یک جامعه را نمی‌توان به کل آن جامعه تعمیم داد». اما متاسفانه رسانه‌های اصلاح طلب همصدا با دشمن، بجای بازتاب زیبایی‌های این مراسم عظیم و باشکوه، به انتشار اخبار منفی و غیرمستند می‌پردازند. این روزنامه اصلاح طلب بدون هیچ مستندی مدعی شده است که ۹۵ درصد مردم ایران درگیر طلاق و آلوده به دزدی و اعتیاد به مواد مخدر هستند. این روزنامه اصلاح طلب مدعی دشه است که با تصویب FATF مشکلات بانکی رفع می‌شود. «داریوش قنبری» فعال سیاسی اصلاح طلب در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: «واقعیت این است که یکسری انتظارات در حوزه اجرا از رئیس‌جمهور وجود دارد که نمی‌توان آنها را نادیده گرفت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه‌ای، از ملت‌های شریف عراق و ایران، گروه‌های مردمی، کارگزاران و نهاد‌هایی که به هر شکل، یاری‌گر عاشقان و عارفان حسینی در حماسه بزرگ حسینی و مهدوی اربعین بوده‌اند تقدیر و تشکر کرد. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه‌ای، از ملت‌های شریف عراق و ایران، گروه‌های مردمی، کارگزاران و نهاد‌هایی که به هر شکل، یاری‌گر عاشقان و عارفان حسینی در حماسه بزرگ حسینی و مهدوی اربعین بوده‌اند تقدیر و تشکر کرد. دل­های حق‌طلب در تمام مرز‌های جغرافیایی، ظهور موعود برافرازکننده پرچم هدایت در جهان را انتظار می­کشند که برای گسترش عدالت و آرامش بشریت گام بردارد. قیام سیدالشهدا (ع) که فلسفه آن مبارزه با ظلم و بی­عدالتی بود، امروز چنان در سراسر پهنه گیتی گسترانیده شده که تنها یکی از تلألؤ‌های پرتوآفرین آن را می­توان در پیاده­روی عظیم به‌سوی مرقد مطهر ایشان در ایام اربعین حسینی (ع) نظاره­گر بود. انتهای پیام/

توصیه‌های سردار اشتری به رانندگان

مهرمهر1 ساعت قبل
سردار حسین اشتری در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اعلام خدمت رسانی ماموران نیروی انتظامی به زائران در مسیر بازگشت اظهار کرد: حدود ۷۵ درصد زائران اعزامی به مراسم پیاده روی اربعین به کشور بازگشته‌اند و تمهیدات لازم برای بازگشت سایر زوار نیز پیش بینی شده است. سردار اشتری بیان کرد: نیروهای پلیس در روزهای آینده نیز در خدمت زائران هستند و تلاش می‌کنیم تا پایان زمان بازگشت خدمت لازم را انجام دهیم تا مردم دغدغه‌ای نداشته باشند. وی اضافه کرد: از رانندگان انتظار داریم ضمن رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی و احتیاط کامل، از حرکت در مسیر بازگشت با خستگی و خواب آلودگی جدا خودداری کنند و به پیشواز حادثه نروند. اشتری افزود: پس از دو تا سه ساعت رانندگی حتما باید ضمن توقف در پارکینگ و یا توقفگاههای مسیر، ۱۵ دقیقه استراحت کرده و با آرامش و نشاط بیشتری رانندگی کنند تا به سلامت به مقصد برسند. وی اظهارامیدواری کرد بازگشت زائران باقیمانده از مراسم اربعین حسینی بدون هیچ حادثه‌ای صورت گیرد.

(تصاویر) سختی کار پاکبانان در مرز مهران‎

13+
فراروفرارو1 ساعت قبل
ایسناایسنا1 ساعت قبل
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام گفت: کاروان پیک امید کانون با بیش از ۷۰ مربی داوطلب در مهران برنامه اجرا کرد. «مهدی جمالی» در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اربعین امسال در پایانه مرزی مهران، موکب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با عنوان «موکب بچه‌های اربعین» تماشاخانه و تریلی تئاتر سیار در قالب کاروان پیک امید، در نقطه صفر مرزی مهران مستقر شد و با برنامه‌های متنوع فرهنگی، ادبی، هنری و بخش‌های فیلم، کلیپ، نمایش، گفتگو با کودکان، مداحی، غرفه‌های مختلف نقاشی، سفال، کاردستی برای کودکان زائر فعال بود. وی با بیان اینکه در این کاروان بیش از ۷۰ مربی از استان‌های مختلف کشور به صورت داوطلبانه حضور داشتند، تصریح کرد: دومین تماشاخانه سیار کانون با امکانات صوتی و تصویری و دارابودن سینمای سیار و یک صحنه‌ی اجرای نمایش به‌واقع یک مرکز فرهنگی هنری کانون است که به‌صورت سیار فعالیت می‌کند. جمالی تصریح کرد: کاروان پیک امید در مرز مهران خدمات فرهنگی هنری خود را به راه‌پیمایان اربعین حسینی - به‌ویژه کودکان و نوجوانان - با قومیت‌ها، زبان‌ها و گویش‌های مختلف ارایه خواهد کرد. انتهای پیام
فردا نیوزفردا نیوز1 ساعت قبل
خبرگزاری مهر: وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه خط آهن شلمچه-بصره در مرحله تحویل زمین قرار دارد، گفت: ساخت بزرگراه مهران – نجف در دستور کار قرار دارد که در این راستا مذاکرات لازم با طرف عراقی انجام شده است. به گزارش سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، محمد اسلامی اظهار داشت: تعامل و پکپارچگی اجرایی سازمان‌ها و دست‌اندرکاران طرح جابه‌جایی زائران اربعین حسینی، تجربه موفقی را در سال‌جاری رقم زد. اسلامی یادآور شد: همچنین توسعه محور مهران به پایانه مرزی و تبدیل آن از چهارخطه به شش خطه و تفکیک مسیر موکب‌ها از سواره‌روها، الزامی است که در دستور کار قرار دارد و امسال در مرز چذابه اجرایی شد. وزیر راه و شهرسازی افزود: در راستای ارتقای خدمات مسافران به عتبات عالیات، اجرای عملیات ساخت بزرگراه مهران – نجف در دستور کار قرار دارد که در این راستا مذاکرات لازم با طرف عراقی انجام شده است همچنین اتصال خط آهن از شلمچه به بصره در حال پیگیری است که در مرحله تحویل زمین قرار دارد. گفتنی است وزیر راه و شهرسازی در پایان از تمامی دست اندرکاران و شرکت‌های بزرگ حمل و نقل، اصناف و انجمن‌های حمل و نقل و رانندگان بخش حمل و نقل جاده‌ای که بی وقفه به امر جابه‌جایی مسافران فعالیت دارند، تشکر و قدردانی کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، راهپیمایی عزاداران حسینی هرساله در روز اربعین از میدان امام حسین (ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (س) بر گزار می‌گردد و بیمه آسیا امسال کلیه راهپیمایان در طول این مسیر را تحت پوشش بیمه حوادث قرار داده است. این گزارش می‌افزاید، عاشقان اباعبداالله الحسین (ع) که از حضور در راهپیمایی نجف تا کربلا جا مانده‌اند، در روز اربعین به نیابت از زیارت مرقد مطهر امام حسین (ع) و به قصد رجاء از میدان‌های پنجگانه تهران به سوی حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (س) پیاده روی می‌کنند.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
احمد محمد‌ی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره وضعیت ورود و خروج زائران اربعین حسینی (ع)، اظهار کرد: خروج زائران اربعین حسینی از کشور همچنان ادامه دارد و تا ساعت ۱۲ امروز سه هزار نفر ایران را به‌مقصد عراق ترک کرده‌اند. وی با بیان اینکه میزان ورود زائران به کشور نیز کاهش یافته است، ادامه داد: روز گذشته ۲۷۰ هزار زائر و تا ظهر امروز ۱۳۰ هزار زائر به کشور بازگشته‌اند. از ابتدای ماه صفر مجموعا سه میلیون و ۱۰۰ هزار نفر به عتبات عالیات مشرف شده‌اند و دومیلیون و ۶۰۰ هزار نفر به کشور بازگشته‌اند. دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی تصریح کرد: روند ثبت‌نام در سامانه سماح نیز متوقف شده است. وی همچنین درباره وضعیت حمل‌ونقل زائران در کشور عراق گفت: امسال معطلی طولانی‌مدت زائران برای استفاده از وسایل حمل‌ونقل وجود نداشت و مشکلات موجود در این زمینه نیز به‌دلیل افزایش تعداد زائران، کمبود وسایل نقلیه و ضعف زیرساخت‌های کشور عراق بود.
پارس نیوزپارس نیوز1 ساعت قبل
پارس نیوز، به گزارشاولین فردی که به‌عنوان خاله کودکان در صداوسیما مطرح شد «آزاده آل‌ایوب» بود که با نام «خاله نرگس» شناخته شد. نه همیشه اسباب زیارت فراهم است اما اینجا فرصت‌ها از دست می‌رود، می‌مانم. مامان نمی‌توانم به امام‌حسین (ع) نه بگم، حتی اگر به‌قیمت از دست دادن آرزوهایم باشد. از آذر همان سال تاکنون «خاله نرگس و من» تمام دنیا زیبایی‌هایش را مدیون همان انتخابند … حسین و دیگر هیچ. خانه‌شان را در اختیار زائران قرار می‌دهند و از همه دارایی‌شان می‌گذرند تا بهترین پذیرایی را از زائران امام‌حسین (ع) بکنند.
فارسفارس1 ساعت قبل
فرمانده قرارگاه اربعین ناجا گفت: بدون هیچ مشکلی در ترددها، حدود ۹۷ درصد زائران اربعین حسینی به کشور بازگشته‌اند. به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، سردار محسن فتحی زاده در جمع خبرنگاران در پایانه مرزی مهران اظهار داشت: اربعین حسینی سال ۹۸ رو به پایان است و ۹۷ درصد زوار موفق به بازگشت شده‌اند. وی افزود: هم‌اکنون مشکلی در ترددها وجود ندارد و تردد در مسیرهای منتهی به مرزها روان است. فرمانده قرارگاه اربعین ناجا ادامه داد: به نظر می‌رسد تا روزهای آینده نیز تمامی زوار به کشور بازگردند. فتحی‌زاده تصریح کرد: امسال بدون هیچ مشکلی ترددها مدیریت شد و مهمان‌نوازی موکب‌های عراقی در پذیرایی از زائران مثال‌زدنی بود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ «نصیف الخطابی»، استاندار استان کربلا امروز -یکشنبه- در یک کنفرانس مطبوعاتی تأکید کرد که تعداد زائران اربعین حسینی (ع) به بیش از ۱۷ میلیون نفر رسید و پلیس استان امنیت بیش از ۱۱ هزار موکب را تأمین کرده است. «قیس المحمداوی»، فرمانده عملیات فرات میانه نیز در این کنفرانس تأکید کرد که طرح زیارت اربعین بسیار عالی بود و ما آن را بدون هیچ نقصی به طور کامل اجرا کردیم. «علی الحمدانی»، فرمانده عملیات فرات میانه وابسته به حشد الشعبی نیز گفت: «ما با تمام نیروهای امنیتی به صورت متحد و یکپارچه عمل کرده و با این طرح دقیق دستاورد بزرگی را در تمام استان‌های فرات میانه محقق کردیم». بر اساس این گزارش، زیارت اربعین یکی از مهمترین مناسبت‌های دینی است و میلیون‌ها مسلمان با پیاده‌روی به سمت کربلا این روز را زنده نگه می‌دارند. همچنین هزاران موکب و هیأت در مسیر منتهی به شهر کربلا برای پناه دادن به زائران و ارائه غذا به آنها مستقر می‌شوند.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
مخاطبان تلویزیون در ایام اربعین حسینی، ۵۷۰ دوره قرآن کریم را ختم کردند. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت سیما، همزمان با ایام اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفای ایشان، مخاطبان تلویزیون با شرکت در پویش مردمی ختم قرآن کریم شبکه قرآن و معارف سیما و با ختم ۵۷۰ دوره قرآن، ثواب قرائت این مصحف شریف را به ارواح پاک شهدای کربلا هدیه کردند. شرکت کنندگان پویش «باقرآن باحسین» که در مسیر پیاده‌روی اربعین نیز به اجرا درآمد، با امام حسین علیه السلام عهد بستند هر روز یک صفحه قرآن بخوانند و مستندهای آن به صورت روزانه در ایام اربعین از شبکه قرآن و معارف سیما پخش شد. پویش مردمی ختم قرآن کریم با رونمایی سامانه‌ای آنلاین در سایت www. qurantv. ir از یکشنبه (۲۱ مهرماه) آغاز و تا ساعت ۲۴ شنبه (۲۷ مهرماه) (اربعین حسینی) ادامه داشت. انتهای پیام

به انتهای لیست رسیدید