اربعین ۹۸

اربعین ۹۸

فارسفارس2 روز قبل
آئین ملی تکریم از مبلغین اربعین با نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و متولیان اعزام طلاب و گروه‌های تبلیغی جهادی اعزام کننده در تالار اجتماعات مدرسه عالی دارالشفا برگزار شد. به گزارش خبرگزاری فارس، آئین ملی تکریم از مبلغین اربعین با نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و متولیان اعزام طلاب و گروه‌های تبلیغی جهادی اعزام کننده در تالار اجتماعات مدرسه عالی دارالشفا برگزار شد. سرپرست حجاج ایرانی بر ضرورت هماهنگی و هم‌افزایی متولیان اعزام مبلغان اربعین تأکید کرد و یادآور شد: باید برای هماهنگی و هم‌افزایی اعزام مبلغان اربعین، تلاش بیشتر و مستمری در طول سال صورت بگیرد و تنها و محدود به زمان اربعین نباشد و متولیان اعزام علاوه بر هم‌افزایی، باید برنامه‌ریزی واحدی در این خصوص داشته باشند. در بخش دیگری از این همایش حجت الاسلام استقامت مسئول دبیرخانه دائمی مبلغین اربعین کشور با ارائه گزارشی از فعالیت‌های مبلغین خواهر و برادر تصریح کرد: برای پاسخ گویی به نیازهای زائران نیاز به ۳۰ هزار طلبه آموزش دیده از خواهران و برادران است که این امر با توجه رشد حضور خواهران در حماسه بزرگ اربعین، لزوم حضور خواهران مبلغ را دو چندان کرده است. استقامت با معرفی سامانه حبیب افزود: این سامانه علاوه بر امکان دانش افزایی، بستر رصد و شناسایی خلأهای تبلیغی را داراست.
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: قرارگاه بررسی اربعین ۹۸ در این استان تشکیل شده است تا مطالبات، مشکلات و نیازهای اربعین در قالب نشست‌های ماهیانه بررسی و رصد شود و توسعه و تکمیل زیرساخت‌های اربعین از اهم برنامه‌های مورد بحث این قرارگاه است. «قاسم سلیمانی دشتکی» در همایش تقدیر از موکب داران اربعین ایلام اظهار کرد: اربعین در کنار برکت‌های متعددی که برای استان ایلام داشت در واقع شناسنامه و معرف واقعی و اصلی ایلام است که استان را به کشور و حتی دنیا شناساند و به لطف اربعین در سطح ملی و حتی در سطح دنیا معرفی شد. مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام نیز گفت: اربعین هرسال پرشورتر از سال‌های گذشته برگزار می‌شود و امسال اربعین نیز حضور گسترده مردم تجلی بخش عظمت حماسه اربعین بود. وی افزود: مردم استان ایلام و به ویژه شهروندان مهرانی اربعین امسال را به مانند سال‌های گذشته سربلند و مفتخر بیرون آمدند و عظمت مهمان نوازی خود از زائران میلیونی اربعین را به همگان نشان دادند. این همایش با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور و مسئولان موکب‌های استان ایلام برگزار شد.
مهرمهر3 روز قبل
حجت‌الاسلام‌ سید عبدالفتاح نواب بر ضرورت هماهنگی و هم‌افزایی متولیان اعزام مبلغان اربعینی تأکید کرد و یادآور شد: باید برای هماهنگی و هم‌افزایی اعزام مبلغان اربعین تلاش بیشتر و مستمری در طول سال صورت بگیرد و تنها و محدود به زمان اربعین نباشد و متولیان اعزام علاوه بر هم‌افزائی باید برنامه‌ریزی واحدی در این خصوص داشته باشند. آیت الله سید مجتبی حسینی تأکید کرد که ایجاد الفت و برادری و تلاش برای وحدت بیشتر زائران ایرانی و عراقی از وظایف طلاب است. در ابتدای همایش حجت الاسلام استقامت مسئول دبیرخانه دائمی مبلغین اربعین کشور با ارائه گزارشی از فعالیت‌های مبلغین خواهر و برادر اعلام کرد برای پاسخ‌گویی به نیازهای زائران نیاز به ۳۰ هزار طلبه آموزش دیده از خواهران و برادران می‌باشد که این امر با توجه رشد حضور خواهران در حماسه بزرگ اربعین لزوم حضور خواهران مبلغ را دو چندان کرده است. وی با معرفی سامانه حبیب افزود: این سامانه علاوه بر امکان دانش افزایی، بستر رصد و شناسایی خلأهای تبلیغی را دارد. مسئول دبیرخانه دائمی مبلغین اربعین افزود امسال برای اولین مبلغین در مبادی مرزی حضور پر رنگ و فعالی داشتند و فعالیت‌های حوزه کودک و نوجوان پر رنگ‌تر از سال‌های گذشته بود و همچنین تدابیری برای ارتباط و فعالیت‌های تبلیغی برای رانندگان اتوبوس انجام گرفت.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی روز پنجشنبه در همایش تجلیل از موکب داران اربعین استان ایلام که با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور، امام جمعه ایلام و دیگر مسئولان استان و موکب داران اربعین ۹۸ در استان برگزار شد از مردم استان بویژه موکب داران تشکر کرد و گفت: مردم استان ایلام به ویژه مردم شهر مهران در اربعین امسال سنگ تمام گذاشتند و از این بابت از همه تقدیر و تشکر دارم. استاندار ایلام در ادامه اربعین را افتخار نظام و استان ایلام خواند و گفت: خدا امروز به واسطه اربعین ایلام را مرکز توجه در عالم قرار داده است و در این مسیر زیرساخت‌های استان را متحول کرده است. رئیس ستاد اربعین استان در ادامه از تردد بیش از ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تردد از مرز مهران در اربعین امسال خبر داد و گفت: در یک شب بیش از ۳۲۶ هزار نفر و بیش از ۳۴۵۰ اتوبوس از مهران تردد داشتند و این یک رکورد بی نظیر در تاریخ برگزاری مراسم اربعین بود. استاندار ایلام در ادامه ضمن تقدیر از خدمات موکب داران گفت: به گفته رئیس تبلیغات اسلامی کشور استان ایلام در ایام اربعین به یک موکب بزرگ در پذیرایی از زوار مبدل شده بود و این میزبانی شایسته جای تقدیر دارد. وی افزود: امسال قرارگاه زیرساختی اربعین را برپا خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم که این قرارگاه زیرساخت‌های مورد نیاز برای اربعین آینده را پیگیری نماید.
فارسفارس3 روز قبل
میرزایی به کمبود سرویس بهداشتی در مهران اشاره کرد و گفت: اگر یک خیر ۲۰۰ چشمه سرویس بهداشتی را راه‌اندازی نمی‌کرد، مشکلات بیشتر از این هم می‌شد. در این بین یکی از موکب‌داران از جای خود بلند شد و از مسؤولان‌ خواست به جای تقدیر از موکب‌داران اربعینی به مشکلات آن‌ها رسیدگی کنند و راهکارهایی به منظور ارتقای بهتر خدمت‌رسانی به زوار اربعین ارائه دهید. در ادامه این مراسم، حجت‌الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه چون اراده الهی تقویت اربعین است هیچ‌کسی نمی‌تواند آن را تقلیل دهد، گفت: اگر در زمینه خدمت‌رسانی به زائران اربعین کوتاهی کنیم سختی برای زائران ایجاد می‌شود اما اصل اربعین کمرنگ نخواهد ‌شد. حجت‌الاسلام قمی با بیان اینکه ما ساختارها را دگرگون کردیم تا به مردم مهران خدمت کنیم، گفت: در نظر داریم در خدمت به مردم مهران کوتاهی نکنیم. در پایان مراسم نیز از موکب‌داران برتر در اربعین ۹۸ تقدیر شد.
فارسفارس3 روز قبل
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: شهر مهران موکب‌ بزرگی است که نه تنها در اربعین بلکه در طول سال هم پذیرای زائران امام حسین (ع) است، بنابراین باید به فراهم‌سازی زیرساخت‌ها و‌آبادانی آن اهتمام بیشتری داشته باشیم. این استان در این زمینه باید بدرخشد چرا که موکب بزرگی است که در طول سال هم‌ پذیرای زائران است. در جنگ تحمیلی در طول هشت سال خبری از آبادانی نبود. تردد حدود ۵ میلیون زائر اربعین از مهران/ ۳۲۶ هزار زائر در یک روز از مرزمهران عبور کردنداستاندار ایلام با بیان اینکه حضور روحانیون در اربعین امسال پرشور و‌موثرتر بود، خاطر نشان کرد: ۴۵۰ هزار زائر در محرم از مرز مهران عبور کردند. سلیمانی دشتکی با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ درصد زائران اربعین حسینی از شهر مهران عبور کرده و از کشور خارج شدند، افزود: در طول ایام اربعین ۳۲۶ هزار نفر در یک‌شب از مرز مهران تردد کردند و‌ بیش از ۳ هزار دستگاه در مهران مستقر شد.
مهرمهر5 روز قبل
وی در ادامه گفت: از ۷ میلیون ۶۰۰ هزار نفر تردد از مرزهای چهارگانه کشور قریب ۴ میلیون ۷۰۰ هزار نفر از مرز مهران تردد داشته‌اند. وی افزود: همپای حضور بی نظیر جمعیت و تردد زوار از مرز مهران بیش از ۳۰ هیئت بلند پایه در اربعین امسال به مرز مهران آمدند و از نزدیک در جریان روند امور قرار گرفتند. سلیمانی دشتکی در ادامه به جابجایی صنوف از داخل شهر ایلام اشاره کرد و گفت: در این راستا یکی از مکان هایی که مقرر شده است به خارج از شهر انتقال یابد زندان ایلام است. وی ادامه داد: البته بایست در این کار تسریع ایجاد شود و اگر تا بهمن ماه سال جاری این اتفاق نیافتد، اعتبارات اختصاص یافته برگشت داده خواهد شد. گفتنی است در این نشست مدیرکل زندان‌های استان از کاهش حدود ۱۳ درصدی ورودی زندانیان نسبت به سال گذشته خبر داد.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی عصر سه شنبه در شورای معاونین استانداری ایلام اظهار داشت: اربعین ۹۸ دیدگاه‌ها را نسبت به ایلام بیش از پیش تقویت کرد و اربعین افتخار بزرگی برای نطام، ایلام و دست اندرکاران این کنگره عظیم بود. وی با اشاره به اینکه مراسم تجلیل از خادمین اربعین حسینی در ایلام برگزار می‌شود، گفت: این کمال بی تدبیری یک مدیر است که مطالبات مردم را بی پاسخ بگذارد. وی تصریح کرد: معاونین استاندار، فرمانداران، مدیران کل، بخشداران و معاونین و مدیران ستادی موظف هستند حداکثر ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت جواب ارباب رجوع را بدهند. استاندار ایلام گفت: دستورالعمل حقوق شهروندی را همه بایست اجرا کنند، اگر کسی نمی‌تواند استعفا بدهد. وی بیان داشت: همه باید در جهت بالارفتن مشارکت حداکثری در انتخابات تلاش کنیم و در حین انتخابات تغییر غیر ضروری نبایست انجام شود.
صدا و سیماصدا و سیما5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، رئیس کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین گفت: بنیاد مستضعفان در کیفی سازی تکریم زوار اربعین امسال نقش بسزایی داشت و بر اساس آمار‌ها حدود ۲۰ درصد از خدمت رسانی به زوار توسط بنیاد مستضعفان ارائه شده است. آقای پرویز فتاح در مراسم تکریم از خادمان این بنیاد در اربعین افزود: کارکنان بنیاد مستضعفان به صورت داوطلبانه و بدون هیچ چشم داشتی در خدمت رسانی به زوار امام حسین (ع) شرکت کردند. وی با اشاره به خدمات رسانی رایج به زوار گفت: در دو مقطع کمبود آب در مرز‌ها، اقدامات خوبی برای رفع این مشکل صورت گرفت. آقای فتاح با تاکید بر نقش تمام زیر مجموعه‌های بنیاد مستضعفان در خدمت رسانی به زوار اربعین گفت: در اربعین امسال بیش از ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از زوار اربعین از خدمات بنیاد مستضعفان استفاده کردند و این سند افتخاری برای این نهاد انقلابی است. رئیس کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین نیز در این مراسم گفت: بنیاد مستضعفان در حماسه بزرگ اربعین نقش خوبی ایفا کرد و بر اساس آمار‌های موجود حدود ۲۰ درصد از خدمت رسانی به زوار اربعین ۹۸ از سوی این بنیاد ارائه شده است. آقای حسن پلارک با اشاره به تامین آب مورد نیاز زوار در دو مقطع حساس اربعین افزود: اگر مدیریت، پیش بینی و همکاری بنیاد مستضعفان در آبرسانی به زوار حسینی نبود در دو مرز شلمچه با بحران مواجه می‌شدیم. وی گفت: حضور به موقع بنیاد در آبرسانی به زوار نه تنها در دو مقطع کمبود آب در مرز‌ها بلکه در روز‌های اوج حضور زوار در فاصله نجف و کربلا و کمبود آب در روز‌های پایانی در خود شهر کربلا نیز بسیار موثر بود. استاندار ایلام نیز در این مراسم با اشاره به حجم انبوه و کم نظیر جمعیت در راهپیمایی اربعین گفت: پوشش ۲۰ درصد از خدمات رسانی به زوار کار بسیار بزرگی است و انصافا بنیاد در راهپیمایی امسال سنگ تمام گذاشت. آقای قاسم سلیمانی دشتگی با اشاره به کیفیت خدمات رسانی بنیاد در اربعین امسال افزود: پیشنهاد می‌کنم که بنیاد در هر سه مرز شلمچه، مهران و قصر شیرین موکب دائمی احداث کند. در پایان این مراسم به پاس خدمات بنیاد مستضعفان در اربعین ۹۸ از سوی ستاد مرکزی اربعین یک قطعه کاشی از قبه حرم امام حسین (ع) به نمایندگی از خادمین بنیاد به رئیس بنیاد مستضعفان اهدا شد.
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: معاونان استاندار، فرمانداران، مدیران کل، بخشداران و مدیران ستادی موظف‌اند حداکثر ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت جواب ارباب رجوع را بدهند. «قاسم سلیمانی‌دشتکی» در نسشت شورای معاونان با تاکید بر اینکه مدیران استان باید مدافع استان باشند و دنبال جذب منافع و افزایش درآمد برای استان باشند، اظهار کرد: نباید با ارائه آمار ضعیف منافع استان را از بین برد. وی بر پاسخگویی به مطالبات مردم تاکید کرد و گفت: این کمال بی تدبیری یک مدیر است که مطالبات مردم را بی پاسخ بگذارد، بنابراین مدیران باید در هر شرایطی پاسخگوی مردم باشند و با مدیرانی که خواست و مطالبات مردمی را بی‌پاسخ می‌گذارند، برخورد می‌شود. استاندار ایلام با تاکید بر اینکه معاونان استاندار، فرمانداران، مدیران کل، بخشداران و مدیران ستادی موظف‌اند حداکثر ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت جواب ارباب رجوع را بدهند، گفت: همه باید دستورالعمل حقوق شهروندی را اجرا کنند و اگر کسی نمی‌تواند استعفا بدهد. استاندار ایلام با تاکید بر اینکه اربعین ۹۸ دیدگاه‌ها را نسبت به ایلام بیش از پیش تقویت کرد، اربعین افتخار بزرگی برای نطام، ایلام و دست اندرکاران این کنگره عظیم بود و مراسم تجلیل از خادمین اربعین حسینی در ایلام برگزار می‌شود.
ایمناایمنا5 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، صفحه رسمی بنیاد مستضعفان در اینستاگرام با انتشار یک پست نوشت: رئیس بنیاد مستضعفان در مراسم تکریم از خادمین بنیاد مستضعفان در اربعین گفت: تمام کارکنان بنیاد مستضعفان به صورت داوطلبانه و بدون هیچ چشم‌داشتی در خدمت‌رسانی به زوار امام حسین (ع) شرکت کردند. خدا به ما لیاقت داد تا علاوه بر خدمت به زوار در دو مقطع کمبود آب در مرزها بتوانیم سقای مردم باشیم. پرویز فتاح در ادامه با تاکید بر نقش تمام زیرمجموعه‌های بنیاد مستضعفان در خدمت‌رسانی به زوار اربعین گفت: در اربعین امسال بیش از ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از زوار اربعین از خدمات بنیاد مستضعفان استفاده کردند و این سند افتخاری برای این نهاد انقلابی است. رئیس کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین در ادامه این مراسم گفت: بنیاد مستضعفان در حماسه بزرگ اربعین نقش خوبی ایفا کرد و بر اساس آمارهای موجود حدود ۲۰ درصد از خدمت رسانی به زوار اربعین ۹۸ توسط بنیاد مستضعفان ارائه شده است. حسن پلارک در ادامه با اشاره به تامین آب مورد نیاز زوار در دو مقطع حساس اربعین گفت: اگر مدیریت، پیش‌بینی و همکاری بنیاد مستضعفان در آبرسانی به زوار حسینی نبود در دو مرز شلمچه و مهران با بحران مواجه می‌شدیم.
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/ایلام در مراسم تجلیل از خادمین اربعین حسینی که با حضور دکتر فتاح رئیس بنیاد مستضعفان، استانداران ایلام، خوزستان، کرمانشاه و جمعی از مسئولان کشوری برگزار شد از خدمات استاندار ایلام نیز تجلیل شد. «قاسم سلیمانی دشتکی» استاندار ایلام به نمایندگی از طرف استان‌های ایلام، خوزستان و کرمانشاه در این همایش، اظهار کرد: از همه دست اندر کاران اربعین در مرکز و همکاران در استان‌های خوزستان، کرمانشاه و ایلام تشکر می‌کنم. وی با قدردانی از تلاش‌های بنیاد مستضعفان، گفت: ۲۰ درصد خدمات برای حدود ۷ تا ۸ میلیون تردد زوار اربعین حسینی کار بسیار سنگینی بود که در اربعین امسال بنیاد مستضعفان انجام داد. وی پیشنهاد کرد: بنیاد مستضعفان در کنار کارهای خوب و ماندگار خود در امر خدمت‌رسانی‌ در ایام اربعین، اقدماتی مانند راه‌اندازی دائمی موکب‍‌ها و سوله‌های چندمنظوره برای زائران و تجار داشته باشند. در اربعین ۹۸ بیش از ۶۲ درصد زائران و بیش از ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر زائر از مرز مهران تردد کردند.
افکارنیوزافکارنیوز6 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشجلسه شورای برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری، با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت و علی‌رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت و معاونان و مدیران بخش‌های مختلف بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، امروز در تهران برگزار شد. در ادامه این جلسه آقای علی‌رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت، گزارشی از روند برنامه‌های اجرایی حج تمتع و اربعین ارائه و اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون بحث آسیب‌شناسی حج ۹۸ را در استان‌ها انجام داده‌ایم و تا پایان آبان ماه این موضوع به نتیجه نهایی خواهد رسید. وی همچنین در خصوص وضعیت اعزام زائران به عتبات عالیات یادآور شد: با ایجاد امنیت بهتر شهر‌های زیارتی اعزام زائران عتبات عالیات از سرگرفته خواهد شد. رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به زلزله اخیر در آذربایجان شرقی از ارائه برخی کمک‌های جمع‌آوری‌شده توسط این سازمان در شهر‌های زلزله‌زده خبر داد. در ادامه این جلسه موضوع کلیات حج ۹۹ مورد بحث و بررسی قرار گرفت و آقای اکبر رضایی معاون امور حج و زیارت سازمان حج و زیارت گزارشی در این خصوص ارائه کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته ان‌شاءالله در بهمن‌ماه ثبت‌نام زائران حج ۹۹ را کلید خواهیم زد و بدیهی است بخشی از اقدامات مقدماتی بایسته پیش از این تاریخ به انجام خواهد رسید.
فارسفارس6 روز قبل
رئیس کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین گفت: بنیاد مستضعفان در کیفی سازی تکریم زوار اربعین امسال نقش بسزایی داشت و بر اساس آمار‌ها حدود ۲۰ درصد از خدمت رسانی به زوار توسط بنیاد مستضعفان ارائه شده است. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، ‌ پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان در مراسم تکریم از خادمین بنیاد مستضعفان در اربعین گفت: تمام کارکنان بنیاد مستضعفان به صورت داوطلبانه و بدون هیچ چشم داشتی در خدمت رسانی به زوار امام حسین (ع) شرکت کردند. فتاح در ادامه با تاکید بر نقش تمام زیرمجموعه‌های بنیاد مستضعفان در خدمت رسانی به زوار اربعین گفت: در اربعین امسال بیش از ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از زوار اربعین از خدمات بنیاد مستضعفان استفاده کردند و این سند افتخاری برای این نهاد انقلابی است. حسن پلارک در ادامه این مراسم گفت: بنیاد مستضعفان در حماسه بزرگ اربعین نقش خوبی ایفا کرد و بر اساس آمار‌های موجود حدود ۲۰ درصد از خدمت رسانی به زوار اربعین ۹۸ توسط بنیاد مستضعفان ارائه شده است. گفتنی است در پایان این مراسم به پاس خدمات بنیاد مستضعفان در اربعین ۹۸ از سوی ستاد مرکزی اربعین یک قطعه کاشی از قبه حرم امام حسین (ع) به نمایندگی از خادمین بنیاد به رئیس بنیاد مستضعفان اهدا شد.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس بنیاد مستضعفان در مراسم تکریم از خادمین بنیاد مستضعفان در اربعین گفت: تمام کارکنان بنیاد مستضعفان به صورت داوطلبانه و بدون هیچ چشم داشتی در خدمت رسانی به زوار امام حسین (ع) شرکت کردند. خدا به ما لیاقت داد تا علاوه بر خدمت رسانی رایج به زوار در دو مقطع کمبود آب در مرزها بتوانیم سقای مردم باشیم. پرویز فتاح در ادامه با تاکید بر نقش تمام زیرمجموعه‌های بنیاد مستضعفان در خدمت رسانی به زوار اربعین گفت: در اربعین امسال بیش از ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از زوار اربعین از خدمات بنیاد مستضعفان استفاده کردند و این سند افتخاری برای این نهاد انقلابی است. حسن پلارک رئیس کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین در ادامه این مراسم گفت: بنیاد مستضعفان در حماسه بزرگ اربعین نقش خوبی ایفا کرد و بر اساس آمارهای موجود حدود ۲۰ درصد از خدمت رسانی به زوار اربعین ۹۸ توسط بنیاد مستضعفان ارائه شده است. پلارک در ادامه با اشاره به تامین آب مورد نیاز زوار در دو مقطع حساس اربعین گفت: اگر مدیریت، پیش بینی و همکاری بنیاد مستضعفان در آبرسانی به زوار حسینی نبود در دو مرز شلمچه با بحران مواجه می‌شدیم.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، طی آیینی که با حضور معاون قضایی دادگستری استان خوزستان در آمفی تئاتر اتاق بازرگانی خرمشهر برگزار شد، از خدمات نعمت الله روشن روان رئیس جدید دادگستری و حمید مرانی پور دادستان جدید آبادان که پیش‌تر به ترتیب رئیس دادگستری و دادستان خرمشهر بودند، تقدیر و این مسئولیت‌ها به غلامی و باوی محول شد. نعمت الله روشن روان رئیس پیشین دادگستری خرمشهر نیز در این مراسم گزارشی از عملکرد خود در ۶ سال و ۹ ماه تصدی این پست ارائه کرد و گفت: در آغاز فعالیت من به عنوان رئیس دادگستری موجودی محاکم خرمشهر یک هزار ۵۲۰ پرونده بود که این تعداد اکنون به ۸۲۰ پرونده رسیده است. وی افزود: واحد اجرای احکام مدنی در سال ۹۲ نیز ۴۳۴ پرونده بوده که اکنون ۵۶ فقره هستند. روشن روان مرمت و تجهیز ساختمان دادگستری خرمشهر و راه اندازی مهمانسرا در محل دادگستری قدیم این شهر را از دیگر اقدامات انجام شده در مدت تصدی مسئولیت به عنوان رئیس دادگستری برشمرد. احمد زابلی معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه خرمشهر نیز در این آیین تکریم و معارفه اظهار کرد: خرمشهر یکی از امن‌ترین شهرستان‌های استان خوزستان است و اتخاذ سیاست‌ها برای اداره رویدادهای ملی همچون اربعین در پرتو این امنیت میسر شده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین6 روز قبل
پیام خوزستان - خرمشهر- ناصر غلامی دادستان پیشین آبادان به عنوان رئیس جدید دادگستری و فاخر باوی به عنوان دادستان خرمشهر معرفی شدند. به گزارش خبرنگار مهر، طی آیینی که با حضور معاون قضایی دادگستری استان خوزستان در آمفی تئاتر اتاق بازرگانی خرمشهر برگزار شد، از خدمات نعمت الله روشن روان رئیس جدید دادگستری و حمید مرانی پور دادستان جدید آبادان که پیش‌تر به ترتیب رئیس دادگستری و دادستان خرمشهر بودند، تقدیر و این مسئولیت‌ها به غلامی و باوی محول شد. نعمت الله روشن روان رئیس پیشین دادگستری خرمشهر نیز در این مراسم گزارشی از عملکرد خود در ۶ سال و ۹ ماه تصدی این پست ارائه کرد و گفت: در آغاز فعالیت من به عنوان رئیس دادگستری موجودی محاکم خرمشهر یک هزار ۵۲۰ پرونده بود که این تعداد اکنون به ۸۲۰ پرونده رسیده است. وی افزود: واحد اجرای احکام مدنی در سال ۹۲ نیز ۴۳۴ پرونده بوده که اکنون ۵۶ فقره هستند. روشن روان مرمت و تجهیز ساختمان دادگستری خرمشهر و راه اندازی مهمانسرا در محل دادگستری قدیم این شهر را از دیگر اقدامات انجام شده در مدت تصدی مسئولیت به عنوان رئیس دادگستری برشمرد.
فارسفارس6 روز قبل
آیا همه مسوولیت با شهرداری تهران انجام می‌دهد؟ خیر، قسمتی از کار به شهرداری باز می‌گردد و بخشی هم توسط عراقی‌ها انجام می‌شود. در خصوص توزیع نیرو در داخل عراق توضیح دهید؟ در کربلا شهرداری تهران، رشت، همدان و اصفهان حضور داشتند. هفته آینده گزارش اربعین را به شورا می‌دهیم از سقف در نظر گرفته شده بیشتر هزینه نکرده‌ایم. چه زمان گزارش عملکرد اربعین را به شورای شهر ارائه می‌کنید؟ گزارش آماده شده است و در مرحله نهایی کردن قیمت‌ها هستیم در هفته آینده گزارش را به شورا ارائه می‌دهیم. برای برگزاری اربعین تهران جلسات متعددی با استانداری و فرمانداری تهران و ری داشته‌ایم.
مهرمهر6 روز قبل
اسفندیار رستمزاد در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تشریح و ارائه گزارشی از آن در رابطه با اربعین ۹۸ گفت: اربعین امسال یک حماسه جهانی بی نظیر بود و همکاری و همدلی همه دست اندرکاران علت مدیریت مناسب شرایط ویژه‌ی استان در آن ایام بود. مدیرکل آموزش و پرورش استان در رابطه با جایگزین کردن وسایل گرمایشی غیر استاندارد با وسایل گرمایشی استاندارد در مدارس گفت: با تلاش شبانه روزی همکاران ما در اداره کل نوسازی، تعمیر و تجهیز مدارس استان تمام مدارس استان به وسایل گرمایشی استاندارد مجهز می‌شوند. وی افزود: تاکنون قریب ۹۶۵ کلاس به وسایل گرمایشی استاندارد مجهز شده و سعی می‌شود تا قبل از شروع فصل سرما باقیمانده کلاس‌ها نیز تحت پوشش قرار بگیرند.
مهرمهر1 هفته قبل
رئیس ستاد اربعین استان گفت: در اربعین امسال در یک شبانه روز بیش از ۳ هزار خودرو حمل موکب‌ها را به آن طرف مرز فرستادیم. وی در ادامه به دیپلماسی موفق بین دو کشور ایران و عراق در ایام اربعین اشاره کرد و گفت: در این ایام ارتباط مسئولان دو کشور ایران و عراق و دو استان ایلام و واسط عراق بسیار خوب و مطلوب بوده است. سلیمانی دشتکی در ادامه ضمن تشکر از همکاری و همدلی بسیار خوبی که در ایام اربعین در استان ایجاد شد تشکر کرد و گفت: دراینجا بایست از نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام که در ایام اربعین همواره پیشگام بوده تشکر کنم. استاندار ایلام در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر این مهم که تمام مدارس استان بایست به وسایل گرمایشی استاندارد شده مجهز شود، افزود: خوشبختانه اقدامات خوبی در بحث ایمن سازی وسایل گرمایشی صورت گرفته است. وی افزود: تاکنون قریب ۹۶۵ کلاس درس با وسایل گرمایشی استاندارد مجهز شده و سعی می‌شود تا قبل از فصل سرد باقیمانده کلاس‌ها نیز تحت پوشش قرار گیرد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: استان ایلام با وجود اینکه در محدوده نقاط حساس در حوزه مواد مخدر واقع شده اما خوشبختانه از پاک‌ترین استان‌ها در کشور است. «قاسم سلیمانی دشتکی» در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گفت: استان ایلام با وجود اینکه یک استان مرزی است و در محدوده نقاط حساس در حوزه مواد مخدر واقع شده اما خوشبختانه از پاک‌ترین استان‌ها در کشور است. وی به رتبه ۲ استان در ارزیابی‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور اشاره کرد و گفت: به یقین این موفقیت و دیگر اتفاقات مثبت استان حاصل و نتیجه وحدت و همدلی مردم با مسئولان و مجموعه دلسوزان استان است. استاندار ایلام ادامه داد: همچنین بر اساس ارزیابی‌های بعمل آمده در حوزه سرمایه گذاری استان ایلام با بیش از ۲۰۰ درصد سرمایه گذاری در صدر میزان سرمایه گذاری در چهار ماهه نخست امسال در کشور قرار گرفته است. وی تصریح کرد: بعد از سالها تلاش، پتروشیمی دهلران با سرمایه گذاری حدود ۵۸۰ میلیون دلار و میادین آبان و پایدار با سرمایه گذاری حدود ۷۰۰ میلیون دلار در حال انجام است.
مهرمهر1 هفته قبل
وی افزود: در این زمینه لازم است از مجموعه دستگاه‌های درگیر در کار بویژه از دستگاه قضا، نیروی انتطامی، سپاه و اطلاعات تشکر کنم. وی ادامه داد: امروز استان ایلام به افتخاری برای کشور در عرصه‌های ملی و جهانی مبدل شده است و این را مدیون وحدت و همدلی بی نظیری هستیم که در استان وجود دارد. وی ادامه داد: همچنین بر اساس ارزیابی‌های بعمل آمده در حوزه سرمایه گذاری استان ایلام با بیش از ۲۰۰ درصد سرمایه گذاری در صدر میزان سرمایه گذاری در چهار ماهه نخست امسال در کشور قرار گرفته است. وی در ادامه گفت: بطور مثال در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی، وزارت نفت ظرف یکسال گذشته حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان در استان سرمایه گذاری کرده است که از آن جمله می‌توان به پروژه‌های مهم لرزه نگاری در ایوان و آبدانان و دهلران با یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اشاره کرد. وی افزود: بعد از سالها تلاش، پتروشیمی دهلران با سرمایه گذاری حدود ۵۸۰ میلیون دلار و میادین آبان و پایدار با سرمایه گذاری حدود ۷۰۰ میلیون دلار در حال انجام است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
گردشگری در ایلام نیازمند برنامه‌ریزی و توجه مسئولان استظرفیت‌های گردشگری استان ایلام از جمله آثار باستانی و تاریخی، مناظر بکر طبیعی، آب و هوای چهار فصل، وجود صنایع دستی و تولید آن در ایلام و از همه آن بالاتر ظرفیت عظیم اربعین و تردد میلیونی هموطنان کشورمان در این ایام می‌تواند استان ایلام را یکی از قطب‌های گردشگری کشور کند. استفاده بهینه از ظرفیت عظیم گردشگری در استان ایلام نیازمند برنامه‌ریزی و توجه مسئولان به این ظرفیت است تا بتواند با ایجاد اشتغال، بهبود وضعیت معیشتی، جذب سرمایه‌های بخش‌ خصوصی خارجی را برای ایلام در پی داشته باشد. ساماندهی اقتصاد گردشگری در دستور کار قرار داردبرای چرایی غفلت از ظرفیت گردشگری در استان ایلام با توجه به دارا بودن شاخص‌های مهم و تاثیرگذار در اقتصاد استان ایلام، با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام به گفت‌‌وگو پرداختیم، عبدالمالک شنبه‌زاده از در دستور‌کار بودن برنامه‌هایی برای ساماندهی اقتصاد گردشگری در استان ایلام خبر داد. وی اظهار داشت: ایلام از استان‌های پیشرو در عرضه صنایع دستی است و در ایام اربعین نمایشگاه‌های صنایع دستی شامل ۸۵ غرفه محصولات صنایع دستی در ایلام و دیگر شهرستان‌های مسیر زائران برای عرضه آثار دستی به زائران اربعین برپا شد. مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام ادامه داد: علاوه بر برپایی نمایشگاه صنایع دستی در شهر ایلام در شهرستان‌های دهلران، مهران، سیروان، سرابله و ایوان نیز نمایشگاه صنایع دستی در اربعین برپا شده بود.
ایمناایمنا1 هفته قبل
سازمان اورژانس و امداد و نجات نیز نسبت به ارسال گزارش آماری مأموریت‌ها و تعداد مجروحین خارج از مرز به دبیرخانه اقدام کند. سپس مقرر شد؛ انجمن طرفداران ایمنی راه‌ها ضمن تغییر عنوان مراسم به «روز یادبود قربانیان تصادفات ترافیکی»، از جامعه‌شناسان و روانشناسان دعوت به عمل آورد و سازمان صدا و سیما ضمن پرداختن به مضمون ایمنی در فیلمنامه، از مشاوران ایمنی و ترافیکی بهره گیرد. همچنین وزارت آموزش و پرورش ماموریت داده شد؛ به موضوع ایمنی دانش‌آموزان در محتوای درسی و جشنواره فیلم رشد بپردازد. پلیس راهور نیز ضمن نظارت سختگیرانه‌تر بر صدور گواهینامه، نسبت به ارسال گزارشی از توزیع تصادفات رانندگی بر اساس شهر اخذ گواهینامه و سن رانندگان به دبیرخانه اقدام کند. همچنین مقرر شد دبیرخانه در تهیه مدل توسعه حمل‌ونقل به استان‌های شمالی، جلسه‌ای مشترک با حضور سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، مشاور سازمان و پلیس راهور برگزار کند.
فارسفارس1 هفته قبل
نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت به ضرورت توسعه خدمات به زائران اربعین در مجتمع‌های زیارتی ساخته شده در مناطق مرزی کشورمان و هتل‌های احداث شده در شهرهای نجف و کربلا اشاره کرد. ارائه خدمات به زائران اربعین در ایران و عراق باید ارتقا یابدبه گزارش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت در جلسه چهارشنبه شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت اظهار داشت: برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات بهتر به زائران در مجتمع‌های زیارتی ساخته شده در مناطق مرزی کشورمان و هتل‌های احداث شده در شهرهای نجف و کربلا امری ضروری است. وی تصریح کرد: سازمان حج و زیارت در حیطه وظایف ذاتی خود در این حوزه راهکارهای مناسب را به خدمت خواهد گرفت تا به رسالت و ماموریت‌های خود در عتبات عالیات عمل کند. حجت الاسلام والمسلمین حمید احمدی رئیس کمیته فرهنگی و آموزش ستاد مرکزی اربعین نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از فعالیت‌های این کمیته در اربعین ۹۸، اقدامات فرهنگی در سال‌های گذشته را در راستای تغییر رفتار و فرهنگ زائران موثر دانست و در عین حال گفت: برای رسیدن به نقطه مطلوب همچنان باید تلاش کرد. وی افزود: همه دستگاه‌های که در حوزه فرهنگی به این کمیته کمک می‌کنند، باید هماهنگ عمل کرده و این موضوع تقریبا پذیرفته شده است.
مهرمهر2 هفته قبل
محمد تقی حلی ساز در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین آمار جمع بندی خدمات سازمان حج و زیارت هلال احمر در اربعین ۹۸ گفت: به طور کلی بیش از ۲ میلیون خدمات متعدد از سوی بخش‌های مختلف جمعیت هلال احمر و مرکز پزشکی به زائرین اربعین ارائه شده است. حلی ساز افزود: این خدمات شامل پانسمان، اندازه گیری قند خون، فشار، گچ گیری، انجام برخی آزمایشات، سرم درمانی و غیره بوده است. رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت درباره جزئیات خدمات هلال احمر در عراق اظهار داشت: به طور کلی مرکز پزشکی در اربعین امسال ۳ نوع پایگاه خدماتی درمانی در عراق برپا کرد. حدود ۲۴ پایگاه مختص هلال احمر بود و تامین نیروهای امدادی، درمانی و داروهای این مراکز نیز بر عهده ما بود. وی تصریح کرد: مجموعا حدود ۴۰ پایگاه هلال احمر برای خدمت رسانی به زوار در اربعین فعال بود و بیش از ۲ میلیون خدمات متعدد به زائرین ارائه شد.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در نشست خبری امروز خود با ارائه گزارشی از مراسم اربعین ۹۸، اظهار کرد: امسال سه حادثه بزرگ داشتیم که در آنها هم‌افزایی خوب و نتایج مطلوبی حاصل شد. مراسم اربعین نیز سومین حادثه‌ای بود که توانستیم در آن مدیریت منسجم و هماهنگی را در مدت محدود اعمال کنیم. رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: استان قدس و شهرداری تهران به رویژه در کشور عراق زحمات بسیاری کشیدند و بسیج، سپاه و استانداری نیز خدمات خوبی ارائه دادند. وزیر کشور افزود: تفاوتی که مراسم اربعین امسال با سال آینده خواهد داشت افزایش جمعیت و گرمای هوا است. حدود ۱۶ سال این مراسم در گرمای زیاد برگزار می‌شود و باید اقتضائات مناسب با آن شرایط را در نظر بگیریم.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
به عنوان کسی که چندسالی است توفیق زیارت اربعین نصیب اش شده و از خدمات هلال احمر ایران در عراق بهره مند شده‌ام باید بگویم، کیفیت ارایه خدمات هلال احمر ایران به مراتب بالاتر از همکاران عراقی شان است. حل مشکلات «ابن سبیل» به روش هلال احمردر کنار خدمات درمانی ماندگار؛ امسال هلال احمر یک خدمت قابل توجه نیز ارایه کرد که ریشه در سنت اسلامی «ابن سبیل» داشت. سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در طرح «بازپیوند»، زائران مهجور و درمانده در پیاده‌روی اربعین را به خانواده‌های خود رساند. ۱۵ روزی بود که در نجف خدمت رسانی می‌کرد. خوب است در سال‌های بعد چند ایستگاه امداد هلال احمر در مسیر ایجاد شود، تاول و درد و بیماری مسیر نمی‌شناسد.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
خبرگزاری تسنیم: وزیر کشور با اشاره به اینکه اقتضائات فرهنگی اربعین می‌طلبد کمیته مستقلی در شورای انقلاب فرهنگی تشکیل شود، پیشنهاداتی برای برگزاری بهتر این مراسم در سال‌های آینده مطرح کرد چرا که از این پس حدود ۱۶ سال این مراسم در گرمای زیاد برگزار خواهد شد. مراسم اربعین نیز سومین حادثه‌ای بود که توانستیم در آن مدیریت منسجم و هماهنگی را در مدت محدود اعمال کنیم. وی ادامه داد: این وضعیت مستلزم این است که برای سال‌های بعد نیز برنامه‌ریزی بیشتری داشته باشیم ضمن اینکه اقتضائات فرهنگی اربعین می‌طلبد کمیته مستقلی در شورای انقلاب فرهنگی تشکیل شود. وزیر کشور افزود: برخی فکر می‌کردند آب و غذا فقط به ایرانی‌ها داده می‌شود ولی این‌طور نبود و از هر مراجعه‌کننده‌ای به موکب‌ها پذیرایی می‌شد. درباره وضعیت تردد نیز نگرانی‌هایی وجود داشت اما مدیریت خوب و علمی در حوزه ترافیک نقش مهمی ایفا کرد و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته الگوی پیاده‌شده تنها با کمی اختلاف اجرایی شد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/ایلامایسنا/ ایلام مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام گفت: قبل از دولت تدبیر و امید زیر ۲۰ کیلومتر در استان ایلام بزرگراه وجود داشته اما امروز قریب ۱۶۰ کیلومتر بزرگراه در استان ایجاد شده است که از این میزان، ۱۴۰ کیلومتر یعنی ۷ برابر ۳۵ سال قبل از دولت یازدهم در استان بزرگراه ایجاد شده است. مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام ادامه داد: روند بهبودی وضعیت بیکاری استان ایلام در دولت تدبیر و امید به ویژه در دو سال اخیر شتاب مطلوبی گرفته است، به طوری که نرخ بیکاری استان در سال ۹۶ عدد ۱۱٫۷ را نشان می‌دهد، در سال ۹۷ به ۱۱٫۲ می‌رسد، در بهار ۹۸ به ۹٫۳ و در تازه‌ترین برآورد یعنی تابستان امسال به ۸٫۷ درصد می‌رسد. قیصربیگی تصریح کرد: سرمایه‌گذاری بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومانی وزارت نفت در حوزه‌های مختلف استان تنها نمونه‌ای از حجم سرمایه گذاری‌ها در استان ایلام ظرف یک سال گذشته است. وی با بیان کارگاه راه سازی کشور در استان ایلام دایر شده است، تصریح کرد: قبل از دولت تدبیر و امید زیر ۲۰ کیلومتر در استان ایلام بزرگراه وجود داشته اما امروز قریب ۱۶۰ کیلومتر بزرگراه در استان ایجاد شده است که از این میزان، ۱۴۰ کیلومتر یعنی ۷ برابر ۳۵ سال قبل از دولت یازدهم به بعد در استان بزرگراه ایجاد شده است. قیصربیگی ادامه داد: دوسال گذشته مقدمات ایجاد دو آزادراه بزرگ کرمانشاه، ایلام، مهران، کربلا و آزادراه خرم آباد، پل زال، چیلات، نجف اشرف فراهم شده است تا استان ایلام علاوه بر اینکه به شبکه آزادراهی کشور متصل شود به مسیر حمل و نقل کشور عراق نیز اتصال یابد.

به انتهای لیست رسیدید