اخبار ارتش جمهوری اسلامی ایران - آخرین و مهم ترین اخبار ارتش جمهوری اسلامی ایران از خبرگزاری‌های ایران | خبری
ارتش

ارتش

تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «مولود چاووش‌اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه در مصاحبه با روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو، تاکید کرد که روسیه و ترکیه همکاری خود برای دستیابی به توافق نهایی درباره حل و فصل اوضاع استان ادلب سوریه را ادامه خواهند داد. لازم به یادآوری است که مقامات آنکارا انتظار دارند در جریان سفر هیئت نمایندگی ترکیه به مسکو و در پایان مذاکرات امروز دوشنبه، ۱۷ فوریه (۲۸ بهمن ماه)، توافق نهایی در این باره منعقد شود. چاووش ‌اوغلو توضیح داد: «هنوز کار زیادی در این زمینه انجام نشده است، ما همچنان به طور فعال با طرف روسی درباره این موضوع همکاری می‌کنیم. پاسخ نهایی درباره نتیجه کار را بعد از نشست مقامات دو کشور در مسکو پیدا خواهید کرد. وی، در این صورت دیدار ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان، روسای جمهوری روسیه و ترکیه را بعید ندانسته بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
به محض این که کلید آزادسازی ادلب زده شد٬ تنش بین سوریه و ترکیه نیز درگرفت. چرا که اردوغان بر این باور است که در حمله به ادلب٬ غیرنظامیان آسیب می‌بینند. سه موضع شفاف و آشکار تهران در مورد ادلبالف) سخنان معنی‌دار تخت‌ روانچیبه محض پیچیده شدن روند آزادسازی ادلب٬ در شورای امنیت سازمان ملل٬ نشستی در این مورد برگزار شد. تخت روانچی در نشست شورای امنیت این سازمان با موضوع بررسی اوضاع در ادلب سوریه، سخنانی بر زبان آورد که عمده‌ترین بخش‌های آن چنین بود: ۱. تخت روانچی، خواستار اجرای موافقتنامه سوچی درباره ادلب شد که در نشست‌های روند آستانه نیز بر اهمیت آن تأکید شده است.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از ملت تایمز، ده‌ها هزار شهروند مسلمان و غیرمسلمان هندی که از حدود دو ماه پیش علیه قانون تبعیض مذهبی دست به تحصن زده‌اند قصد حرکت به‌سوی منزل «امیت شاه» وزیر کشور هند را داشتند. تعداد زیادی از نیروهای ارتش و پلیس هند ضمن ممانعت از حرکت معترضان خشمگین به‌سوی منزل وزیر کشور تصریح کردند: اجازه اقدام علیه مسئولین دولتی به معترضین داده نخواهد شد. این در حالی است که مسئولین تحصن اعلام کرده‌اند که به‌زودی با اخذ مجوزهای لازم تظاهرات و تحصن پیشروی به‌سوی منزل وزیر کشور هند را نیز آغاز خواهند کرد. معترضین تأکید کرده‌اند: تا زمانی که دولت هند قانون بازنگری تابعیت را که طبق آن غیرهندی‌ها به‌شرط مسلمان نبودن تابعیت هندی دریافت می‌کنند پس نگیرد اعتراضات ادامه خواهد داشت. این در حالی است که اعتراضات در شهرهای دیگر به‌خصوص بمبئی نیز ادامه دارد و علی‌رغم گذشت حدود ۲ ماه از تصویب قانون بازنگری تابعیت، هند نتوانسته اعتراضات را کنترل کند.
مهرمهر14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، قرار است کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی تشکیل جلسه بدهد. بر اساس این گزارش، کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه هفته جاری به منظور بررسی اوضاع اخیر غزه تشکیل جلسه می‌دهد. این درحالی است که تنش در مرزهای باریکه غزه در پی حملات موشکی اخیر مقاومت و ارسال بالون‌های آتش‌زا به سمت اشغالی در واکنش به عدم پایبندی رژیم صهیونیستی به تعهدات خود برای آرام‌سازی اوضاع مجددا افزایش یافته و ارتش صهیونیستی نیز طی روزهای اخیر بارها اقدام به بمباران پایگاه‌های مقاومت فلسطین در این باریکه کرده است.
ایرناایرنا14 ساعت قبل
بخش عمده این تسلیحات پس از عبور از مرز ترکیه و سوریه و به گروه‌های تروریستی ازجمله هیات تحریر الشام (جبهه النصره سابق) داده شده است. در روزهای اخیر روسیه و ترکیه یکدیگر را در وضعیت پیش آمده در ادلب سوریه متهم کرده‌اند. دمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه نیز در پاسخ به اتهام رئیس جمهوری ترکیه به روسیه در مورد ادلب گفت که ترکیه متعهد شده بود کانون تروریستی در ادلب را خنثی کرده و از بین ببرد. وی افزود: ترکیه بجای ازبین بردن تروریست‌ها در ادلب همچنان به ارتش سوریه و مراکز نظامی روسیه حمله می‌کند اقدامی که روسیه زیر بار آن نخواهد رفت. در بیانیه روز پنجشنبه وزارت دفاع روسیه آمده است: سلاح‌ها برای تروریست‌ها در ادلب از ترکیه ارسال می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
اولیانوف در صفحه توئیتر خود، ضمن اشاره به برخی ایرادات در گزارش‌های سازمان منع تسلیحات شیمیایی درباره حمله ادعایی به منطقه «خان شیخون»، نوشت: ‌ «تحقیقات درباره حمله شیمیایی به خان‌شیخون، مشکلات اساسی در روش کاری سازمان منع تسلیحات شیمیایی را نشان داد که هنوز هم وجود دارد». اولیانوف با بیان اینکه امتناع دبیرخانه سازمان منع تسلیحات شیمیایی از بازدید کردن از مکان‌های حوادث شیمیایی تصادفی نیست، اظهار داشت: «اگر بازرسان از این مناطق بازدید کنند، اطلاعات را که برایشان ناخوشایند است به دست می‌آورند، مانند چیزی که در سال ۲۰۱۸ در دوما رخ داد و باعث رسوایی در داخل و اطراف سازمان منع تسلیحاتی شیمیایی شد». دبیرخانه سازمان منع تسلیحات شیمیایی به بهانه نگرانی‌های امنیتی، این را نپذیرفت. بر اساس سندی که این پایگاه منتشر کرده، گزارش سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در مورد استفاده از بمب شیمیایی در «دوما» در سال ۲۰۱۸، دروغ بوده است. ادعاهای کشورهای غربی در حالی مطرح می‌شود که سوریه در سال ۲۰۱۳ در چارچوب توافقی میان آمریکا سلاح‌های شیمیایی خودش را زیر نظارت سازمان منع سلاح‌های شیمیایی یا امحا کرده و یا به خارج از سوریه ارسال کرده است.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
به محض این که کلید آزادسازی ادلب زده شد٬ تنش بین سوریه و ترکیه نیز درگرفت. چرا که اردوغان بر این باور است که در حمله به ادلب٬ غیرنظامیان آسیب می‌بینند. سه موضع شفاف و آشکار تهران در مورد ادلبالف) سخنان معنی‌دار تخت‌ روانچیبه محض پیچیده شدن روند آزادسازی ادلب٬ در شورای امنیت سازمان ملل٬ نشستی در این مورد برگزار شد. تخت روانچی در نشست شورای امنیت این سازمان با موضوع بررسی اوضاع در ادلب سوریه، سخنانی بر زبان آورد که عمده‌ترین بخش‌های آن چنین بود: ۱. تخت روانچی، خواستار اجرای موافقتنامه سوچی درباره ادلب شد که در نشست‌های روند آستانه نیز بر اهمیت آن تأکید شده است.
جام نیوزجام نیوز14 ساعت قبل
توقف انتخابات الکترونیک در ایستگاه دولتوضوع برگزاری انتخابات الکترونیکی سابقه‌ای قریب به ۲۰ سال دارد. به موجب قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب سال ۱۳۷۸، برگزاری انتخابات الکترونیک در تبصره‌های از ماده ۹ این قانون مورد اشاره قرار گرفته است. همان طور که مشخص است زیر ساخت‌ها هنوز در دولت تأمین نشده علی رغم اینکه شورای نگهبان بارها گفته است که از انتخابات الکترونیک استقبال می‌کند. نهایتا نکته قابل توجه این است که الکترونیکی شدن انتخابات علی الخصوص در قسمت اخذ رأی الکترونیک در ایستگاه «دولت» توقف داشته است و آنچه از گفته‌ها مشخص می‌شود این است که دولت و وزارت کشور به عنوان مجریان برگزاری انتخابات تا کنون توانایی برگزاری انتخابات به این شیوه را نداشته‌اند. نظارت استصوابی از زمانی که فرد نامزد انتخابات مجلس می‌شود تا پایان دوره نمایندگی فرد باید ادامه داشته باشد نه اینکه صبر کنند مجلس تمام شود و سپس صلاحیت افراد را بررسی کنند.
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، رژیم آمریکا در دور جدید تحریم‌های غیرقانونی علیه ایران اعلام کرده بود که قصد دارد فروش نفت ایران را به صفر برساند. هدف مشخص این برنامه این بود که فروش نفت ایران به صفر رسیده و اقتصاد ایران متلاشی شود. متعاقب متلاشی شدن اقتصاد ایران دو حالت مطلوب و نیمه‌مطلوب برای آمریکا می‌توانست پیش بیاید: حالت مطلبوب؛ ایران ساقط شود و در حالت نیمه‌مطلوب؛ حداقل تن به دور جدیدی از مذاکرات یک‌طرفه دهد. اگر قرار است کشوری صادرکننده نفت باشد، صادرکننده نفت می‌شود. اگر قرار است کشوری صادرکننده موز شود، صادرکننده موز می‌شود، و اگر قرار است کشوری صادرکننده الماس شود، صادرکننده الماس می‌شود.
ورزش۳ورزش۳17 ساعت قبل
خط حمله ترسناک شارجه امارات نقطه مقابل خط دفاعی آسیب پذیر این تیم می‌باشد. پرسپولیس جلوی الدحیل بدشانس بود که زود دروازه خودی را باز دید و در ادامه تیم الدحیل برای حفظ پیروزی به عقب نشست و فضا را از قرمزهای پایتخت گرفت. شرط برد قرمزها عدم اجازه زدن گل اول بازی توسط تیم حریف که خط حمله خطرناکی دارد می‌باشد. اگر خط دفاعی با تجربه پرسپولیس در نیمه اول بازی تمرکز خودش از دست ندهد، خط جلو و مثلث هجومی ترابی، امیری و علیپور پیام آور گل در بازی خواهند بود. این پرسپولیس اگر مانند بازی با الدحیل در اوایل بازی غافلگیر نشود، روز سختی برای نماینده امارات در شارجه رقم خواهد زد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، دو روزنامه‌نگار مجله نیویورکر آمریکا در گزارشی تحقیقی به جزئیات این واقعه، چگونگی جان به‌در‌بردن سردار سلیمانی از آن ترور و همچنین تأثیرات شهادت قاسم سلیمانی بر بازتعریف مرزهای ترور دولتی پرداخته‌اند. (برای همین هم شاید) وقتی در سوم ژانویه دولت آمریکا از عملیات کشتن قاسم سلیمانی خبر داد، ابتدا علت آن را «تهدید فوری» از جانب او علیه جان آمریکایی‌ها عنوان کرد. قاسم سلیمانی و محمود سلیمان، از فرماندهان ارشد ارتش سوریه و نزدیک به بشار اسد، همراه او بودند … جلسه‌ای غیرمعمول و رده‌بالا میان سه فرمانده از لبنان، ایران و سوریه بود … محمود سلیمان همان کسی بود که برنامه هسته‌ای سوریه را هدایت می‌کرد. مرگ یک پیمانکار آمریکاییحمله راکتی به پایگاه کی-۱ کرکوک زمینه‌ساز تحولاتی شد که در نهایت با ترور سردار سلیمانی به اوج خود رسید و ایران و آمریکا را تا مرز درگیری نظامی همه‌جانبه پیش برد. آلیسا جی. من به شما درباره سه حمله داعش که تنها چند روز پیش از این حمله روی داده بود گفتم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
ساعت ۲۴-ماجرای شرکت کریپتوای جی، بی طرفی سوئیس را نابود کرد و لاپوشانی جمعی مقامات، برای سال‌ها اعتبار سوئیس را خدشه دار خواهد کرد. نابودی بی‌طرفی سوئیسعملیات سیا و بی ان دی در پوشش یک شرکت سوئیسی به نام «کریپتوای جی» انجام شد. ظاهرا شرکت کریپتوای جی از همین جایگاه سوئیس در فروش گسترده محصولات خود استفاده کرده و به نوعی از بی‌طرفی علنی سوئیس بهره برده است. از همین رو، برخی محافل رسانه‌ای سوئیس می‌گویند «رسوایی» شرکت کریپتوای جی، ضربه مهلکی به بی طرفی سوئیس زده است. تلویوزیون دولتی سوئیس (SRF) اعلام کرده که مقامات دولتی سوئیس از جاسوسی کریپتوای جی اطلاع داشته‌اند، ولی هیچ کاری نکرده‌اند.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
این عکس‌العمل پس از انتشار گزارشی در مورد تعداد کودکانی صورت گرفت که این روزها در شرایط جنگی زندگی می‌کنند. «سیو د چیلدرن» (کودکان را حفظ کنید) یک موسسه خیریه حمایت از کودکان جهان در بریتانیا است که در سال ۱۹۱۹ برای ارتقای زندگی کودکان جهان تاسیس شد. کودکان در نواحی جنگ زدهکودکان مناطق صورتی رنگ نقشه در شرایط بدتری زندگی می‌کنند/ نمودار: خبرگزاری فرانسهبه گزارش خبرگزاری فرانسه، حدود ۱۷۰ میلیون نفر از کودکان آفریقایی در مناطق جنگی زندگی می‌کنند. پسران نیز بیشتر در معرض قتل، ضرب و شتم، آدم‌ربایی و استخدام در ارتش یا مدارس جنگی قرار می‌گیرند. این دختر حداقل به ۳ نفر فروخته شد که او را کتک زده و مورد اذیت و آزار جنسی قرار می‌دادند.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
ارتش ترکیه خود را برای اعزام دهها تن از نیروهای ویژه نظامی به ادلب سوریه آماده می‌کند. قدس آنلاین؛ به نقل از المنار، گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از آن است که ارتش ترکیه خود را برای اعزام دهها تن از نیروهای ویژه نظامی و کارشناس به ادلب سوریه آماده می‌کند. این مرکز تاکید کرد که روستاهای طویله و تل طویل از توابع منطقه تل تمر مورد هدف حملات توپخانه‌ای نیروهای ترکیه و هم پیمانان آنها قرار گرفتند. لازم به ذکر است که دولت سوریه بارها بر مخالفت خود با لشکرکشی نیروهای ترکیه به این کشور تاکید کرده است. آنکارا مدعی شده که حضور نظامیان این کشور در سوریه برای دفاع از منافع ترکیه صورت می‌گیرد.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
بنا به گفته یک مسئول برجسته آمریکایی در وزارت خارجه این کشور که خواست نامش فاش نشود، آمریکا و طالبان بر سر یک توافق آتش‌بس یک هفته‌ای توافق کرده‌اند. به گفته این مسئول، مذاکرات گسترده صلح بعد از دوره آتش‌بس که طالبان در این مدت دست از حملاتش خواهد برداشت، ‌ از سر گرفته می‌شود. این مقام خاطرنشان کرد، واشنگتن اوضاع را زیر نظر می‌گیرد و در صورت عدم نقض آتش‌بس به مرحله اجرای توافق منتقل خواهد شد. یک رهبر طالبان نیز روز چهارشنبه گفت، اجرای توافق آتش‌بس روز جمعه خواهد بود. این مقام ادامه داد، این توافق آتش‌بس شامل کل کشور و نیز مقامات افغانستان خواهد بود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
ساعت ۲۴-سامانه‌های دفاع هوایی یمن یک فروند جنگنده از نوع «تورنادو» را در حریم هوایی استان الجوف ساقط کردند. به نقل از سایت شبکه المسیره، یحیی سریع، سخنگوی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مورد حمایت انصارالله اعلام کرد، سامانه‌های دفاع هوایی یمن شب گذشته یک فروند جنگنده از نوع تورنادو را در آسمان استان الجوف منهدم کردند که در حال انجام عملیات خصمانه بود. وی افزود: سامانه‌های دفاع هوایی این جنگنده را با موشک پیشرفته زمین به هوا و با تکنولوژی جدید ساقط کردند. یحیی سریع اظهار کرد: افراد مسلح انصارالله این جنگنده را در آسمان الجوف واقع در ۱۴۳ کیلومتری شرق صنعا، پایتخت منهدم کردند. همچنین المسیره گزارش داد، سامانه‌های دفاع هوایی ارتش یمن در سال ۲۰۱۸ توانسته بودند دو جنگنده را ساقط کنند به طوریکه در هفتم ژانویه اولی از نوع تورنادو در استان صعده و دومی جنگنده اف ۱۵ در آسمان صنعا را به فاصله چند ساعت سقوط کردند.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
فرمانده ارتش ملی لیبی تاکید کرد که اقدامات نیروهای وابسته به وی در این کشور هم چنان ادامه خواهد داشت. قدس آنلاین؛ به نقل از الاتحاد، «خلیفه حفتر» فرمانده ارتش ملی لیبی روز گذشته در جریان اعتراضات علیه مداخلات ترکیه در لیبی گفت که اقدامات نیروهای وابسته به وی متوقف نخواهد شد. وی مدعی شد که نیروهای ارتش ملی در یک قدمی تصرف طرابلس قرار گرفته‌اند. حفتر تاکید کرد که ارتش ملی به اقدامات خود ادامه می‌دهد و متوقف نمیشود. فرمانده ارتش ملی لیبی، نیروهای ضد خود را شبه نظامیان و خائن توصیف کرد.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
سخنگوی نیروهای مسلح یمن می‌گوید یک فروند جنگنده «تورنادو» که در حال عملیات خصمانه بر فراز استان «الجوف» در یمن بود، ساقط شده است. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، منابع یمنی بامداد شنبه از ساقط شدن یک فروند جنگنده متعلق به ائتلاف متجاوز سعودی خبر دادند. شبکه «المسیره» به نقل از سخنگوی نیروهای مسلح یمن گزارش داد یک فروند جنگنده «تورنادو» که در حال عملیات خصمانه بر فراز استان «الجوف» در یمن بود، ساقط شده است. این مقام نظامی یمنی خبر داد این جنگنده ائتلاف متجاوز سعودی، به‌وسیله موشک پیشرفته زمین به هوا، با فناوری جدید ساقط شده است. از سوی دیگر شب گذشته چند مزدور ائتلاف سعودی در کمین ارتش یمن در منطقه جیزان کشته شده و تعدادی نیز زخمی شدند.
الفالف2 روز قبل
اما برای فوکو این مهم بود که انقلاب ایران یک انقلاب دینی غیرسکولار است. اما احسان نراقی روایت جالبی را از حضور فوکو در ایران به دست داده است. کتاب ۶ فصل دارد: «زندگی»، «نراقی و دیگران»، «نراقی و انقلاب»، «نراقی و اندیشه»، «کتاب‌ها» و «ضمائم». اما همانطور که اشاره شد یکی از نکات مهم این کتاب در روایت سفر فوکو به ایران است. شاید همین کیفیت راهی باشد برای درک بهتر برگشت نگاه مثبت فوکو به انقلاب ایران و بعدها بازگشت او از نظریاتش.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
نشریه آمریکایی هیل در گزارشی اعلام کرد آسیب مغزی وارد شده به سربازان این کشور در نتیجه حملات موشکی ایران جدی است. در این گزارش آمده است: برای برخی افراد، علائم آسیب‌دیدگی مغزی تا ماه‌ها یا حتی سال‌ها مشخص نخواهد شد. در حالی که زمانی فکر می‌کردیم آسیب‌دیدگی‌های مغزی ملایم بی ضرر هستند، اکنون می‌دانیم که این مساله، یک مشکل سلامت عمومی بزرگ و فزاینده است. این مطلب می‌افزاید: کسانی که دچار صدمه مغزی شده‌اند دو برابر بیشتر احتمال زوال عقلی دارند. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا قبلا در نشستی خبری گفته بود: «من شنیدم که آن‌ها (نظامیان آمریکایی) سردرد و چیزهای دیگری (مشکلات دیگری) داشتند!
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
نیروهای سوری با در دست گرفتن کنترل منطقه راهبردی «اورم الکبری»، بر بزرگترین پایگاه «جبهه النصره» در جنوب غربی حلب مسلط شدند. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، ارتش سوریه در ادامه پیشروی‌های خود در حومه جنوب غربی حلب، جمعه شب موفق شد بر منطقه «اورم الکبری» تسلط پیدا کند. این منطقه راهبردی که پس از درگیری سنگین ارتش سوریه با تروریست‌های جبهه النصره بازپس گرفته شده، از بزرگترین پایگاه این گروه تروریستی در حومه جنوب غربی حلب محسوب می‌شود. اورم الکبری به دلیل قرار گرفتن در مسیر جاده حلب-ادلب از اهمیت راهبردی برخوردار است و افزون بر آن، تسلط ارتش سوریه بر این منطقه به معنای سقوط بزرگترین پایگاه جبهه النصره در جنوب غربی حلب است. انتهای پیام
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
سامانه‌های دفاع هوایی یمن یک فروند جنگنده از نوع «تورنیدوا» را در حریم هوایی استان الجوف ساقط کردند. به نقل از سایت شبکه المسیره، یحیی سریع، سنخگوی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مورد حمایت انصارالله اعلام کرد، سامانه‌های دفاع هوایی یمن شب گذشته یک فروند جنگنده از نوع تورنیدوا را در آسمان استان الجوف منهدم کردند که در حال انجام عملیات خصمانه بود. این جنگنده با موشک پیشرفته زمین به هوا و دارای تکنولوژی جدید ساقط شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
او درباره تلفات نظامیان آمریکایی در حمله اخیر سپاه پاسداران گفت: «عدم اعتراف دولت آمریکا به کشته‌های عین‌الاسد، نشانگر خواری [مسئولان آمریکایی] است». فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران تصریح کرد که واشنگتن در آینده، به کشته شدن سربازانی اعتراف خواهد کرد که اکنون مدعی است ضربه مغزی شده‌اند. وی همچنین توضیح داد که آنچه در حمله سپاه به پایگاه عین الاسد عراق اهمیت داشت، «ریختن آبروی آمریکا و از بین بردن هژمونی آن بود؛ زیرا ما به بزرگترین پایگاه آمریکا حمله کردیم». سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ۱۸ دی ماه پایگاه عین الاسد عراق (مقر نظامیان آمریکا) را هدف عملیات موشکی خود قرار داد. شهید سلیمانی و المهندس و چند نفر از یارانشان ۱۳ دی ماه در حمله پهپادی ارتش آمریکا به فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.
عصر ایرانعصر ایران3 روز قبل
سفیر روسیه در ترکیه گفت که پیام‌های بسیار تهدیدآمیزی را در شبکه‌های اجتماعی دریافت کرده است که به علت حوادث ادلب او را مستحق مرگ می‌دانند. به گزارش خبرگزاری فارس، «الکسی یرخوف» سفیر روسیه در آنکارا گفت که شرایط ادلب در شمال سوریه موجب ایجاد یک جو هیجانی و متخاصم علیه روسیه در شبکه‌های اجتماعی ترکیه شده است. سفیر مسکو در ترکیه افزود: «این نفرت‌پراکنی پنج سال پیش نیز رخ داد و آن زمان به جای ادلب، حلب دچار بحران بود؛ اما در نهایت چه شد؟ بحران هواپیما (انهدام جنگنده روسی توسط ترکیه) و ترور سفیر روسیه «آندره کارلوف» به وجود آمد. آیا تاریخ به کسی درس نمی‌دهد؟» او «عطش خونریزی» در میان برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی و برخی پیام‌ها و نفرت‌پراکنی‌ها را موجب مسدود شدن راه تفکر منطقی دانست. ابراز نگرانی سفیر روسیه در ترکیه در حالی است که «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه روز چهارشنبه ایران و روسیه را شریک آن‌چه «کشتار غیرنظامیان» در ادلب خواند؛ دانست.
انتخابانتخاب3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری آناتولی، ارتش ترکیه نیروها و تجهیزات جدید شامل بیش از یکصد دستگاه تانک و خودروی نظامی به مرزهای استان «هاتای» با سوریه اعزام کرده است. این تجهیزات که شامل بیش از یکصد دستگاه تانک، خودرو و ادوات ساخت و ساز است، وارد شهرستان ریحانلی در استان هاتای شد. تانک‌ها، خودروها و ادوات نظامی پس از تخلیه از کامیون‌ها، به سمت یگان‌های مرزی روانه شدند. سوریه بارها با محکوم کردن حملات نظامی ترکیه و همپیمانان آن در خاک سوریه اعلام کرده است که اقدامات آنکارا در شمال سوریه نخواهد توانست به احیای مجدد گروه‌های تروریستی کمک کند. ورود ارتش ترکیه به شمال سوریه برای حمایت از گروه‌های مسلح ضدسوری بر تنش اوضاع افزوده و در جریان گلوله باران مواضع ارتش سوریه و ترکیه از سوی ۲ طرف، ده‌ها نفر از نیروهای آنها کشته یا زخمی شده‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
وی افزود: پیدا کردن منشاء حمله سایبری بسیار دشوار و زمان بر است، اما شرکت زیرساخت در حال بررسی و یافتن منشاء حمله اخیر سایبری به کشور است. رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: ترکیب فناوری سایبری با حوزه‌های دیگر، قابلیت‌هایی را برای حمله یا مقابله با آن ایجاد می‌کند. وی افزود: حمله سایبری آمریکایی‌ها در پدافند سایبری ما گیر افتاده است و ناموفق بود. رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: متاسفانه بودجه شبکه ملی اطلاعات در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی رای نیاورد و حذف شد. وی افزود: یکی از الزامات پایداری شبکه سایبر را شبکه ملی می‌دانیم و شبکه ملی اطلاعات پدافند حملات سایبری است.
خبر فوریخبر فوری5 روز قبل
به رغم هشدارهای ارتش عراق به تظاهرکنندگان، صدها هزار تظاهرکننده امروز (چهارشنبه) اقدام به بستن مسیرهای اصلی در مرکز بغداد و دیگر استان‌ها کردند. حاتم الجابری، ستوان پلیس بغداد گفت، صدها تظاهرکننده بار دیگر مسیرهای منتهی به پل السنک را بند آوردند و دو خیابان الرشید و ابو نواس در مرکز بغداد را بستند. تظاهرکنندگان مسیرها را با تایرهای شعله‌ور بستند، نیروهای امنیتی نیز تلاش کردند آنها را از این مسیرها دور کنند. یک منبع اظهار کرد، نیروهای پلیس و ضد شورش مسیر را به روی آنها بستند وتیر هوایی شلیک کردند عملیات تعقیب و گریز نیز در شهر بین تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی رخ داد. به گفته شاهدان عینی، تظاهرکنندگان خواستار برکناری استاندار هستند، نیروهای ضد شورش نیز درصدد متفرق کردن آنها از اطراف منزل استاندار برآمدند.

به انتهای لیست رسیدید

ارتش

ارتش جمهوری اسلامی ایران که به‌اختصار آجا نیز نامیده می‌شود، پیکرهٔ اصلی نیروهای مسلح ایران را تشکیل می‌دهد.وظیفهٔ اصلی ارتش «پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی و نظام جمهوری اسلامی کشور» است و فرماندهی آن را امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی برعهده دارد. ارتش ایران، به‌همراه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، نیروهای مسلح ایران را تشکیل می‌دهند. ارتش ایران خود شامل چهار نیروی زمینی، هوایی، دریایی و پدافند هوایی است. اکنون فرماندهی کل ارتش ایران را سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی به‌عهده دارد که پس از سرلشکر عطاءالله صالحی از جانب فرماندهی کل قوا به‌این سِمت منصوب شده‌است. ویکی‌پدیا