ارتش آزاد

ارتش آزاد

افکارنیوزافکارنیوز15 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشوبسایت زمان الوصل وابسته به معارضین سوری مدعی است به تازگی هیاتی نظامی از نیروی هوایی سوریه با سفر به کشور مصر، برای خرید تعدادی از جنگنده‌های میگ۲۱ این کشور که سال‌هاست در نیروی هوایی مصر به صورت ذخیره و غیر عملیاتی نگهداری می‌شوند به توافقاتی رسیده است. نیاز شدید نیروی هوایی سوریه به تجهیزات جدیدنیروی هوایی سوریه تقریبا آخرین بخش از ارتش این کشور بود که وارد درگیری‌های داخلی این کشور شد. از ابتدای ماه جولای ۲۰۱۲ و با تبدیل آشوب‌های خیابانی به جنگ تمام عیار در این کشور نیروی هوایی سوریه برای حمایت از یگان‌های زمینی ارتش وارد عمل شد. فروش میگ‌های مصری به سوریهدر صورت نهایی شدن این قرارداد نیروی هوایی سوریه که در حال حاضر تعداد بسیار کمی جنگنده عملیاتی در ساختار خود دارد جان دوباره‌ای خواهد گرفت. طبق پیش بینی‌ها حدود ۴۰ فروند جنگنده میگ۲۱ مصری در حالت ذخیره نگهداری می‌شوند که در صورت فروش به سوریه بخش زیادی از خلبانان نیروی هوایی این کشور که به علت نبود جنگنده عملیاتی بیکار شده بودند می‌توانند دوباره به خدمت نیروی هوایی سوریه در بیایند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
کشور مصر از جمله بزرگترین کاربران جنگنده میگ۲۱ ساخت شوروی سابق بود که نیروی هوایی این کشور در جنگ ۶روزه در سال ۱۹۶۷ و یوم‌کیپور در سال ۱۹۷۳ با رژیم صهیونیستی از آنها استفاده کرد. نیاز شدید نیروی هوایی سوریه به تجهیزات جدیدنیروی هوایی سوریه تقریبا آخرین بخش از ارتش این کشور بود که وارد درگیری‌های داخلی این کشور شد. از ابتدای ماه جولای ۲۰۱۲ و با تبدیل آشوب‌های خیابانی به جنگ تمام عیار در این کشور نیروی هوایی سوریه برای حمایت از یگان‌های زمینی ارتش وارد عمل شد. در شروع جنگ حدود ۴۰۰ جنگنده در نیروی هوایی این کشور در حالت عملیاتی قرار داشتند که بخش بزرگی از آنها را جنگنده میگ۲۱ تشکیل می‌داد. فروش میگ‌های مصری به سوریهدر صورت نهایی شدن این قرارداد نیروی هوایی سوریه که در حال حاضر تعداد بسیار کمی جنگنده عملیاتی در ساختار خود دارد جان دوباره‌ای خواهد گرفت.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
این کودتا در زمانی اتفاق افتاد که اردوغان نظام پارلمانی ترکیه را به نظام ریاست جمهوری تغییر داد. اسب اردوغان علیه غرب به حدی تاخت شد که روسیه از خطای سرنگوی سوخو ۲۴ از سوی ارتش ترکیه و حتی کشتن سفیر روسیه در داخل خاک ترکیه چشم پوشی کرد. پوتین همان روزها شمال سوریه؛ حلب و ادلب را واگذار کرد. آمریکا به زین کردن اسب عثمانی اردوغان ضربه نهایی را زد و او را رم داد. ما باید از این خشم استفاده کنیم و اردوغان را میهمان کنیم تا قبل از اینکه اسب عثمانی او اسب تروآ نشده است …
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
شب سیاه ۱۵ ژوئیهورق رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در همین شب سیاه برگشت. این کودتا در زمانی اتفاق افتاد که اردوغان نظام پارلمانی ترکیه را به نظام ریاست جمهوری تغییر داد. اسب اردوغان علیه غرب به حدی تاخت شد که روسیه از خطای سرنگوی سوخو ۲۴ از سوی ارتش ترکیه و حتی کشتن سفیر روسیه در داخل خاک ترکیه چشم پوشی کرد. آمریکا به زین کردن اسب عثمانی اردوغان ضربه نهایی را زد و او را رم داد. ما باید از این خشم استفاده کنیم و اردوغان را میهمان کنیم تا قبل از اینکه اسب عثمانی او اسب تروآ نشده است …۲۳/۳۱۰۳۱۰
فارسفارس1 روز قبل
وزارت دفاع ملی ترکیه از آغاز چهارمین گشت‌زنی مشترک روسیه و ترکیه در شمال سوریه خبر داد. آغاز چهارمین گشت‌زنی مشترک روسیه و ترکیه در شمال سوریهبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع ملی ترکیه در گزارشی اعلام کرد که آنکارا و مسکو روز دوشنبه (امروز) چهارمین گشت‌زنی مشترک خود را در شمال سوریه آغاز کردند. » نخستین گشت‌زنی مشترک ارتش این دو کشور، پس از گفت‌و‌گوی تلفنی «یاشا گولر» رئیس ستاد مشترک ارتش ترکیه با «والری گیراسیموف» همتای روسی‌اش، دهم آبان ماه جاری آغاز شد. طبق توافق «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه و «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در ۲۲ اکتبر گذشته (۳۰ مهر) در شهر سوچی در جنوب روسیه، شبه‌نظامیان کرد سوریه تا عمق ۳۰ کیلومتری در شمال سوریه عقب‌نشینی کردند و مقرر شد تا دو کشور گشت‌زنی مشترک در این منطقه داشته باشند. ارتش ترکیه به همراه تروریست‌های موسوم به «ارتش آزاد» سوریه از ۱۷ مهر ماه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و با هدف ادعایی دور کردن خطر شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کردند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
به نوشته خبرگزاری دولتی سوریه (سانا)، این حمله به روستای «الدرداره» واقع در حومه منطقه «رأس العین» در استان «الحسکه» انجام شده است. بنا بر این گزارش، این حمله تلفات جانی نداشته است، اما خسارت‌های مالی بر جای گذاشته است. بر اساس این گزارش، این مین را نیروهای ارتش ترکیه و شبه‌نظامیان وابسته به آن در حومه روستای الدسدیه نصب کرده بودند. با وجود برقراری آتش‌بس طبق توافق «سوچی»، حملات ترکیه به شمال سوریه به طور کامل متوقف نشده است و ارتش ترکیه هر از گاهی دست به حملاتی در مناطق شمالی سوریه می‌زند. ارتش ترکیه به همراه تروریست‌های موسوم به «ارتش آزاد» سوریه از ۱۷ مهر ماه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و به بهانه دور کردن خطر شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به گزارش مشرق، رسانه‌های سوری می‌گویند پهپادهای ارتش ترکیه روز یکشنبه به نقاطی در شمال این کشور حمله کرده‌اند. به نوشته خبرگزاری دولتی سوریه (سانا)، این حمله به روستای «الدرداره» واقع در حومه منطقه «رأس العین» در استان «الحسک» انجام شده است. بر اساس این گزارش، این مین را نیروهای ارتش ترکیه و شبه‌نظامیان وابسته به آن در حومه روستای الدسدیه نصب کرده بودند. با وجود برقراری آتش‌بس طبق توافق «سوچی»، حملات ترکیه به شمال سوریه به طور کامل متوقف نشده است و ارتش ترکیه هر از گاهی دست به حملاتی در مناطق شمالی سوریه می‌زند. ارتش ترکیه به همراه تروریست‌های موسوم به «ارتش آزاد» سوریه از ۱۷ مهر ماه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و به بهانه دور کردن خطر شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کرد.
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌های سوری می‌گویند پهپادهای ارتش ترکیه روز یکشنبه به نقاطی در شمال این کشور حمله کرده‌اند. به نوشته خبرگزاری دولتی سوریه (سانا)، این حمله به روستای «الدرداره» واقع در حومه منطقه «رأس العین» در استان «الحسک» انجام شده است. بر اساس این گزارش، این مین را نیروهای ارتش ترکیه و شبه‌نظامیان وابسته به آن در حومه روستای الدسدیه نصب کرده بودند. با وجود برقراری آتش‌بس طبق توافق «سوچی»، حملات ترکیه به شمال سوریه به طور کامل متوقف نشده است و ارتش ترکیه هر از گاهی دست به حملاتی در مناطق شمالی سوریه می‌زند. ارتش ترکیه به همراه تروریست‌های موسوم به «ارتش آزاد» سوریه از ۱۷ مهر ماه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و به بهانه دور کردن خطر شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کرد.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
خبرگزاری فارس: رسانه‌های سوری می‌گویند پهپادهای ارتش ترکیه روز یکشنبه به نقاطی در شمال این کشور حمله کرده‌اند. به نوشته خبرگزاری دولتی سوریه (سانا)، این حمله به روستای «الدرداره» واقع در حومه منطقه «رأس العین» در استان «الحسکه» انجام شده است. بر اساس این گزارش، این مین را نیروهای ارتش ترکیه و شبه‌نظامیان وابسته به آن در حومه روستای الدسدیه نصب کرده بودند. با وجود برقراری آتش‌بس طبق توافق «سوچی»، حملات ترکیه به شمال سوریه به طور کامل متوقف نشده است و ارتش ترکیه هر از گاهی دست به حملاتی در مناطق شمالی سوریه می‌زند. ارتش ترکیه به همراه تروریست‌های موسوم به «ارتش آزاد» سوریه از ۱۷ مهر ماه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و به بهانه دور کردن خطر شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کرد.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشرسانه‌های سوری می‌گویند پهپادهای ارتش ترکیه روز یکشنبه به نقاطی در شمال این کشور حمله کرده‌اند. اخبار بین الملل- به نوشته خبرگزاری دولتی سوریه (سانا)، این حمله به روستای «الدرداره» واقع در حومه منطقه «رأس العین» در استان «الحسک» انجام شده است. بر اساس این گزارش، این مین را نیروهای ارتش ترکیه و شبه‌نظامیان وابسته به آن در حومه روستای الدسدیه نصب کرده بودند. با وجود برقراری آتش‌بس طبق توافق «سوچی»، حملات ترکیه به شمال سوریه به طور کامل متوقف نشده است و ارتش ترکیه هر از گاهی دست به حملاتی در مناطق شمالی سوریه می‌زند. ارتش ترکیه به همراه تروریست‌های موسوم به «ارتش آزاد» سوریه از ۱۷ مهر ماه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و به بهانه دور کردن خطر شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کرد.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 روز قبل
ترکیه در حال برنامه ریزی چه چیزی است؟ میزان و ابعاد عملیات احتمالی ترکیه در نواحی کردنشین سوریه نامشخص است. ابعاد این عملیات احتمالی ترکیه با اقدام اخیر ارتش آمریکا در بستن حریم هوایی سوریه به روی جنگنده‌های ترکیه و هشدار مقام‌های آمریکا به ترکیه از بابت انجام این عملیات می‌تواند مختل شود. اما نیروهای دموکراتیک سوریه مصمم به این هستند که به هر قیمتی از شمال شرق سوریه دفاع کنند. ترکیه در گذشته چه اقداماتی انجام داده است؟ پیش از این ترکیه دو عملیات نظامی برای مقابله با کردها در داخل خاک سوریه انجام داده است. این عملیات نظامی هدفش جلوگیری از اقدام کردهای سوریه در مرتبط ساختن اراضی تحت کنترلشان در شمال شرق سوریه با عفرین بود.
ایسناایسنا2 روز قبل
دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داد، گروه‌های مسلح همپیمان ترکیه با حمایت واحد توپخانه‌ای این کشور، به روستای تل‌شعیر واقع در حلب حمله کردند. همچنین گزارش‌ها حاکی از آن است تعدادی از نظامیان داعشی ضمن تغییر نام، به گروه‌های تحت حمایت ترکیه پیوسته‌اند. پیش از این هم منابع میدانی سوریه از وقوع درگیری شدید میان ارتش سوریه و ترکیه در روستای ام‌شفیعه در شهر مرزی راس‌العین واقع در شمال شرق سوریه خبر داده بودند. همچنین دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، نیروهایی از داعش در میان گروه‌های مسلح سوری همپیمان ترکیه حضور دارند. سازمان مذکور اعلام کرد، نظامیان داعشی نام خود را تغییر داده و به گروه‌های همپیمان ترکیه وارد شده‌اند و از جمله این نظامیان شخصی ملقب به «ابواسامه الشامی» است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، «رجب طیب اردوغان» و «ولادیمیر پوتین» روسای جمهور ترکیه و روسیه شنبه شب درباره آخرین تحولات مربوط به سوریه با یکدیگر تلفنی گفت‌وگو کردند. خبرگزاری آناتولی گزارش داد، ‌ دو طرف روسی و ترکیه‌ای در این تماس تلفنی آخرین تحولات سوریه را مورد بحث و بررسی قرار داده و بر پایبندی به توافق سوچی تاکید کردند. ارتش ترکیه به همراه تروریست‌های موسوم به «ارتش آزاد» سوریه از ۱۷ مهر ماه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و با هدف دور کردن خطر شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کردند. هشت روز پس از این عملیات (۲۵ مهر) آنکارا و واشنگتن توافق کردند که ترکیه به مدت ۱۲۰ ساعت عملیات خود را متوقف کند تا شبه‌نظامیان «یگان‌های مدافع خلق» کرد از منطقه امن خارج شوند. پس از توافق آمریکا و ترکیه، «رجب‌طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه و «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه ۳۰ مهر ماه جلسه‌ای در سوچی برگزار کردند و به توافقی دست یافتندکه طبق آن یگان‌های کرد در طول ۱۵۰ ساعت، ۳۰ کیلومتر از مرز ترکیه و سوریه عقب‌نشینی می‌کنند و نیروهای امنیتی ترکیه و روسیه گشت‌زنی‌های مشترکی را در این منطقه انجام می‌دهند.
فارسفارس3 روز قبل
روسای جمهور ترکیه و روسیه در تماس تلفنی با یکدیگر، آخرین تحولات مربوط به سوریه را مورد بحث و بررسی قرار دادند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «رجب طیب اردوغان» و «ولادیمیر پوتین» روسای جمهور ترکیه و روسیه شنبه شب درباره آخرین تحولات مربوط به سوریه با یکدیگر تلفنی گفت‌وگو کردند. خبرگزاری آناتولی گزارش داد، ‌ دو طرف روسی و ترکیه‌ای در این تماس تلفنی آخرین تحولات سوریه را مورد بحث و بررسی قرار داده و بر پایبندی به توافق سوچی تاکید کردند. ارتش ترکیه به همراه تروریست‌های موسوم به «ارتش آزاد» سوریه از ۱۷ مهر ماه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و با هدف دور کردن خطر شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کردند. هشت روز پس از این عملیات (۲۵ مهر) آنکارا و واشنگتن توافق کردند که ترکیه به مدت ۱۲۰ ساعت عملیات خود را متوقف کند تا شبه‌نظامیان «یگان‌های مدافع خلق» کرد از منطقه امن خارج شوند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، در درگیری روز شنبه یگان‌های ارتش سوریه و عناصر وابسته به ارتش ترکیه در ریف راس العین (شمال سوریه)، یک روستا آزاد شد. خبرگزاری سانا گزارش داد که به دنبال این درگیری‌ شدید، ارتش سوریه توانست روستای «ام شعیفه» واقع در ریف راس العین استان الحسکه را از عناصر تحت حمایت ترکیه بازپس بگیرد. در ادامه گزارش سانا آمده که نیروهای ارتش سوریه پس از آزادسازی این روستا، عناصر وابسته به ترکیه را به سمت روستای «المحمودیه» در ریف راس العین سوق و تحت تعقیب قرار دادند. تروریست‌های وابسته به ترکیه تحت عنوان «ارتش آزاد سوریه» از صبح شنبه حملات خود را در چند منطقه در استان الحسکه علیه ارتش سوریه و شبه‌نظامیان کرد آغاز کرده‌اند. مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه –نزدیک به معارضان- گزارش داد که ترکیه با حملات فشرده و گسترده توپخانه‌ای به محورهای درگیری و روستاهای اطراف آن، در حال حمایت از عناصر ارتش آزاد است.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
افکارنیوز، به گزارش «رجب طیب اردوغان» و «ولادیمیر پوتین» روسای جمهور ترکیه و روسیه شنبه شب درباره آخرین تحولات مربوط به سوریه با یکدیگر تلفنی گفت‌وگو کردند. اخبار بین الملل- خبرگزاری آناتولی گزارش داد، ‌ دو طرف روسی و ترکیه‌ای در این تماس تلفنی آخرین تحولات سوریه را مورد بحث و بررسی قرار داده و بر پایبندی به توافق سوچی تاکید کردند. ارتش ترکیه به همراه تروریست‌های موسوم به «ارتش آزاد» سوریه از ۱۷ مهر ماه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و با هدف دور کردن خطر شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کردند. هشت روز پس از این عملیات (۲۵ مهر) آنکارا و واشنگتن توافق کردند که ترکیه به مدت ۱۲۰ ساعت عملیات خود را متوقف کند تا شبه‌نظامیان «یگان‌های مدافع خلق» کرد از منطقه امن خارج شوند. پس از توافق آمریکا و ترکیه، «رجب‌طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه و «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه ۳۰ مهر ماه جلسه‌ای در سوچی برگزار کردند و به توافقی دست یافتندکه طبق آن یگان‌های کرد در طول ۱۵۰ ساعت، ۳۰ کیلومتر از مرز ترکیه و سوریه عقب‌نشینی می‌کنند و نیروهای امنیتی ترکیه و روسیه گشت‌زنی‌های مشترکی را در این منطقه انجام می‌دهند.
فارسفارس3 روز قبل
نیروهای ارتش سوریه پس از درگیری شدید با عناصر وابسته به ارتش ترکیه در ریف «راس‌العین» استان الحسکه، موفق شدند یک روستا را بازپس بگیرند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در درگیری روز شنبه یگان‌های ارتش سوریه و عناصر وابسته به ارتش ترکیه در ریف راس العین (شمال سوریه)، یک روستا آزاد شد. خبرگزاری سانا گزارش داد که به دنبال این درگیری‌ شدید، ارتش سوریه توانست روستای «ام شعیفه» واقع در ریف راس العین استان الحسکه را از عناصر تحت حمایت ترکیه بازپس بگیرد. در ادامه گزارش سانا آمده که نیروهای ارتش سوریه پس از آزادسازی این روستا، عناصر وابسته به ترکیه را به سمت روستای «المحمودیه» در ریف راس العین سوق و تحت تعقیب قرار دادند. تروریست‌های وابسته به ترکیه تحت عنوان «ارتش آزاد سوریه» از صبح شنبه حملات خود را در چند منطقه در استان الحسکه علیه ارتش سوریه و شبه‌نظامیان کرد آغاز کرده‌اند.
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
نیروهای ارتش سوریه پس از درگیری شدید با عناصر وابسته به ارتش ترکیه در ریف «راس‌العین» استان الحسکه، موفق شدند یک روستا را بازپس بگیرند. خبرگزاری فارس: در درگیری روز شنبه یگان‌های ارتش سوریه و عناصر وابسته به ارتش ترکیه در ریف راس العین (شمال سوریه)، یک روستا آزاد شد. خبرگزاری سانا گزارش داد که به دنبال این درگیری‌ شدید، ارتش سوریه توانست روستای «ام شعیفه» واقع در ریف راس العین استان الحسکه را از عناصر تحت حمایت ترکیه بازپس بگیرد. در ادامه گزارش سانا آمده که نیروهای ارتش سوریه پس از آزادسازی این روستا، عناصر وابسته به ترکیه را به سمت روستای «المحمودیه» در ریف راس العین سوق و تحت تعقیب قرار دادند. تروریست‌های وابسته به ترکیه تحت عنوان «ارتش آزاد سوریه» از صبح شنبه حملات خود را در چند منطقه در استان الحسکه علیه ارتش سوریه و شبه‌نظامیان کرد آغاز کرده‌اند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 روز قبل
به گزارش این مرکز، ارتش ترکیه نیز با حملات فشرده و گسترده توپخانه‌ای به محورهای درگیری و روستاهای اطراف آن، در حال حمایت از عناصر ارتش آزاد است. بنا بر این گزارش، توپخانه ترکیه مواضع ارتش سوریه را نیز در این منطقه هدف قرار داده که در پی آن چندین نفر زخمی شده‌اند. به گزارش این مرکز، نیروهای دموکراتیک و ارتش سوریه شامگاه گذشته روستای «ام شعیفه» را از عناصر وابسته به ترکیه پس گرفتند. خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) هم خبر داد که ارتش سوریه ظهر امروز با نظامیان ترکیه و عناصر وابسته به آن درگیر شده است. قاسیون جزئیات بیشتری درباره تجاوز جدید نظامیان ترکیه و عناصر وابسته به این کشور در استان الحسکه سوریه منتشر نکرد.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
یکی از مهم‌ترین ابعاد عملیات ارتش ترکیه در خاک سوریه٬ به‌کارگیری مخالفین سوری مسلح بود که در سالیان اخیر٬ از حمایت‌های مالی٬ تسلیحاتی و آموزشی ترکیه٬ برخوردار بوده‌اند. رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه از برخی مواضع سران کشورهای اروپایی انتقاد کرده و بر این باور است که مخالفین مسلح سوری٬ برخلاف گفته اروپایی‌ها٬ تروریست نیستند. در واقع برخی از تصاویر و اخباری که از اقدامات و رفتارهای مخالفین سوری مسلح تحت حمایت آنکارا منتشر شده٬ نگران‌کننده‌تر از آن است که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت. مضرات مخالفین سوری برای ترکیهاگر چه در شرایط فعلی٬ استفاده از مخالفین مسلح سوری٬ فواید موقتی برای ترکیه به همراه آورده است، اما مشخص نیست که این فواید تا چه اندازه ماندگار و پایدار خواهد بود. تداوم حمایت ترکیه از مخالفین مسلح سوری٬ در آینده٬ مانعی جدی بر سر راه بازگشت آنکارا و دمشق به توافق‌نامه‌ امنیتی آدانا خواهد بود.
فارسفارس3 روز قبل
تروریست‌های وابسته به ترکیه از صبح امروز حملات خود را در چند منطقه در استان الحسکه علیه ارتش سوریه و شبه‌نظامیان کرد آغاز کرده‌اند. درگیری نظامیان و تروریست‌های وابسته به ترکیه با ارتش سوریه در الحسکهبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری از آغاز حملات گروه‌های تروریستی موسوم به «ارتش آزاد» وابسته به ترکیه در استان الحسکه واقع در شمال شرق سوریه خبر دادند. به گزارش این مرکز، نیروهای دموکراتیک و ارتش سوریه شامگاه گذشته روستای «ام شعیفه» را از عناصر وابسته به ترکیه پس گرفتند. خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) هم خبر داد که ارتش سوریه ظهر امروز با نظامیان ترکیه و عناصر وابسته به آن درگیر شده است. قاسیون جزئیات بیشتری درباره تجاوز جدید نظامیان ترکیه و عناصر وابسته به این کشور در استان الحسکه سوریه منتشر نکرد.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری سانا، منابع رسانه‌ای از وقوع درگیری میان ارتش سوریه و نیروهای ترکیه در حومه «رأس العین» خبر می‌دهند. بر اساس این گزارش، این درگیری در روستای «ام شعیفه» در حومه رأس العین رخ داده است. رسانه‌های عربی اعلام کردند که در جریان این درگیری، عناصر تروریستی ارتش آزاد نیز نیروهای ترکیه را کمک کردند. گفتنی است، این برای چندمین بار است که نیروهای مقاومت سوری با نیروهای ترکیه در رأس العین درگیر می‌شوند.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 روز قبل
وزیر امور خارجه ترکیه روز جمعه در سخنانی گفت که این کشور توطئه بزرگی را در شمال سوریه خنثی کرد. قدس آنلاین؛ «مولود چاووش‌اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه روز جمعه گفت که آنکارا توطئه بزرگی را در سوریه خنثی کرد. چاووش‌اوغلو که در جمع اعضای هلال احمر ترکیه صحبت می‌کرد از کمک این نهاد امدادرسانی به حدود ۳۰ هزار نفر در دو منطقه تل ابیض و راس العین در شمال سوریه خبر داد. ارتش ترکیه به همراه تروریست‌های موسوم به «ارتش آزاد» سوریه از هفده مهر ماه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و با هدف دور کردن خطر شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کردند. هشت روز پس از این عملیات (۲۵ مهر) آنکارا و واشنگتن توافق کردند که ترکیه به مدت ۱۲۰ ساعت عملیات خود را متوقف کند تا شبه‌نظامیان «یگان‌های مدافع خلق» کرد از منطقه امن خارج شوند.
افکارنیوزافکارنیوز4 روز قبل
افکارنیوز، به گزارش «مولود چاووش‌اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه روز جمعه گفت که آنکارا توطئه بزرگی را در سوریه خنثی کرد. اخبار بین‌الملل- وی که طی مراسمی در آنتالیا صحبت می‌کرد، گفت: میز را بر سر آنها برگرداندیم و این موضوع فقط درباره تروریست‌ها نبوده بلکه توطئه کسانی که به دنبال ایجاد یک دولت تروریستی بودند نیز خنثی کردیم. چاووش‌اوغلو که در جمع اعضای هلال احمر ترکیه صحبت می‌کرد از کمک این نهاد امدادرسانی به حدود ۳۰ هزار نفر در دو منطقه تل ابیض و راس العین در شمال سوریه خبر داد. ارتش ترکیه به همراه تروریست‌های موسوم به «ارتش آزاد» سوریه از هفده مهر ماه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و با هدف دور کردن خطر شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کردند. هشت روز پس از این عملیات (۲۵ مهر) آنکارا و واشنگتن توافق کردند که ترکیه به مدت ۱۲۰ ساعت عملیات خود را متوقف کند تا شبه‌نظامیان «یگان‌های مدافع خلق» کرد از منطقه امن خارج شوند.
جام نیوزجام نیوز4 روز قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس بین‌الملل جام نیوز به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، یک خودروی بمب‌گذاری شده پیش از ظهر امروز در نزدیکی مقر پلیس در شهر حلب سوریه منفجر شد که دو کشته و چهار زخمی در پی داشت. این انفجار در منطقه «الراعی» در شرق حلب رخ داد که در اشغال تروریست‌های «ارتش آزاد» قرار دارد. یک منبع سوری در این باره گفت که گروهک داعش عامل این حادثه تروریستی است و خودرو در حالی منفجر شد که راننده در آن حضور داشت و به نظر می‌رسد مواد منفجره نه داخل خودرو بلکه در کمربند انتحاری راننده جاسازی شده بود. وبگاه خبری عنب‌بلدی وابسته به معارضان سوریه نیز نوشت که در پی این انفجار خسارت‌های زیادی به خانه‌ها و مغازه‌های اطراف وارد آمد و پس از انفجار عناصر ارتش آزاد اقدام به بستن مسیرهای منتهی به منطقه کردند. روز گذشته نیز انفجار بمب در داخل خودروی وابسته به شرکت آب ترکیه در حومه شمال حلب، یک کشته و چندین زخمی در پی داشت.
فارسفارس4 روز قبل
وزارت دفاع روسیه خبر داد که صبح امروز هشتم نوامبر (۱۷ آبان) سومین گشت‌زنی مشترک روسیه و ترکیه، فعالیت خود را در قامشلی آغاز کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع روسیه امروز جمعه از آغاز سومین گشت‌زنی مشترک با ترکیه در سوریه خبر داد. وزارت دفاع روسیه سه‌شنبه گذشته خبر داد که دومین گشت‌زنی مشترک با ترکیه را در منطقه‌ای به طول ۱۶۰ کیلومتر در شمال شرق سوریه انجام داد. نخستین گشت‌زنی مشترک ارتش ترکیه و روسیه، پس از گفت‌و‌گوی تلفنی «یاشا گولر» رئیس ستاد مشترک ارتش ترکیه با «والری گیراسیموف» همتای روسی‌اش، دهم آبان ماه جاری آغاز شد. ارتش ترکیه به همراه تروریست‌های موسوم به «ارتش آزاد» سوریه از ۱۷ مهر ماه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و با هدف ادعایی دور کردن خطر شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کردند.
فارسفارس4 روز قبل
ارتش سوریه برای مقابله با هر گونه تجاوز احتمالی ترکیه، به ارسال تجهیزات نظامی به مناطق مرزی با این کشور به ویژه در استان الحسکه ادامه می‌دهد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه استقرار ارتش سوریه در مرزهای این کشور با ترکیه، باز هم تجهیزات نظامی به شمال شرق سوریه ارسال شد. این اقدام ارتش سوریه با هدف تثبیت مواضع خود جهت دفاع از شهروندان و خاک این کشور در برابر تجاوز احتمالی ترکیه انجام گرفت. شماری از نیروهای ارتش سوریه طی دو روز گذشته در نوار مرزی با ترکیه مستقر شدند. در همین رابطه، مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» روز گذشته (پنجشنبه) گزارش داد که نیروهای روس تجهیزات نظامی به پایگاه‌های خود در شمال سوریه ارسال کردند.
رکنارکنا5 روز قبل
رکنا: «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه گفت، با توجه به بی‌تعهدی آمریکا در قبال پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، کشورهای اروپایی نباید برای دفاع از خود به آمریکا اتکا کنند. ماکرون در مصاحبه با نشریه انگلیسی «اکونومیست»، با اشاره به این‌که «اکنون در حال گذران مرگ مغزی ناتو هستیم» گفت، آمریکا «در حال پشت کردن به ما است» که این موضوع را می‌توان در خروج ناگهانی نیروهای آمریکایی از شمال شرق سوریه بدون مشورت با متحدان ناتو مشاهده کرد. رئیس جمهور فرانسه در پاسخ به این سوال که آیا هنوز به ماده پنجم پیمان ناتو باور دارد یا خیر گفت: «نمی‌دانم. اما فردا (در آینده) ماده پنج چه معنایی خواهد داشت؟» ماده پنج با عنوان «دفاع جمعی» بیان می‌دارد حمله به یک متحد ناتو، حمله به کل کشورهای ناتو است. من عمیقا به این موضوع اعتقاد دارم». برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
فارسفارس5 روز قبل
روسیه از سخنان رئیس‌جمهور فرانسه که هشدار داده بود ائتلاف ناتو به «مرگ مغزی» دچار شده استقبال کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روسیه روز پنجشنبه از سخنان «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه مبنی بر اینکه «سازمان پیمان آتلانتیک شمالی»، معروف به «ناتو» دچار مرگ مغزی شده استقبال کرد.» «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه امروز گفته بود با توجه به بی‌تعهدی آمریکا در قبال پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، کشورهای اروپایی نباید برای دفاع از خود به آمریکا اتکا کنند. ماکرون در مصاحبه با نشریه انگلیسی «اکونومیست»، با اشاره به این‌که «اکنون در حال گذران مرگ مغزی ناتو هستیم» گفت، آمریکا «در حال پشت کردن به ما است» که این موضوع را می‌توان در خروج ناگهانی نیروهای آمریکایی از شمال شرق سوریه بدون مشورت با متحدان ناتو مشاهده کرد. رئیس جمهور فرانسه در پاسخ به این سوال که آیا هنوز به ماده پنجم پیمان ناتو باور دارد یا خیر گفت: «نمی‌دانم. اما فردا (در آینده) ماده پنج چه معنایی خواهد داشت؟» ماده پنج با عنوان «دفاع جمعی» بیان می‌دارد حمله به یک متحد ناتو، حمله به کل کشورهای ناتو است.
برترین‌هابرترین‌ها5 روز قبل
روسیه از سخنان رئیس‌جمهور فرانسه که هشدار داده بود ائتلاف ناتو به «مرگ مغزی» دچار شده استقبال کرد. خبرگزاری فارس: روسیه روز پنجشنبه از سخنان «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه مبنی بر اینکه «سازمان پیمان آتلانتیک شمالی»، معروف به «ناتو» دچار مرگ مغزی شده استقبال کرد.» «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه امروز گفته بود با توجه به بی‌تعهدی آمریکا در قبال پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، کشورهای اروپایی نباید برای دفاع از خود به آمریکا اتکا کنند. ماکرون در مصاحبه با نشریه انگلیسی «اکونومیست»، با اشاره به این‌که «اکنون در حال گذران مرگ مغزی ناتو هستیم» گفت، آمریکا «در حال پشت کردن به ما است» که این موضوع را می‌توان در خروج ناگهانی نیروهای آمریکایی از شمال شرق سوریه بدون مشورت با متحدان ناتو مشاهده کرد. رئیس جمهور فرانسه در پاسخ به این سوال که آیا هنوز به ماده پنجم پیمان ناتو باور دارد یا خیر گفت: «نمی‌دانم. اما فردا (در آینده) ماده پنج چه معنایی خواهد داشت؟» ماده پنج با عنوان «دفاع جمعی» بیان می‌دارد حمله به یک متحد ناتو، حمله به کل کشورهای ناتو است.

به انتهای لیست رسیدید