اخبار ارتش جمهوری اسلامی ایران - آخرین و مهم ترین اخبار ارتش جمهوری اسلامی ایران از خبرگزاری‌های ایران | خبری
ارتش جمهوری اسلامی ایران

ارتش جمهوری اسلامی ایران

خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ارتش جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب اسلامی و نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران چهل ساله میشود. قدم دوم: برقراری نظام اسلامی با همکاری و رای مردم که در روز دوازدهم فروردین ۱۳۵۸ نظام جمهوری اسلامی ایران رسما اعلام و استقرار یافت. قدم چهارم: حفظ و استمرار و گسترش انقلاب بدست فرزندان انقلابی و برومند ایران زمین بود که در دوم اردیبهشت ۱۳۵۸ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکیل شد که در کنار ارتش مایه عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه گردید. جذب، آموزش که بحمدللهارتش مردمی و مکتبی و انقلابی جمهوری اسلامی ایران در طول چهل سال گذشته بدون هیچ توقعی و صادقانه خدمات بسیاری برای حفظ ایران اسلامی ارائه نمود که حتما همه میدانند و نیازی به نوشتن و یا گفتن ندارد و فقط به مهمترین آن‌ها از جمله حفظ ساختار سیاسی و یکپارچگی ایران اسلامی و تمامیت ارضی و استقلال جمهوری اسلامی ایران و ایجاد زیرساخت‌های دفاعی در مقابل دشمنان و ایجاد امنیت عمومی برای زندگی آرام مردم و توسعه یافتگی کشور جمهوری اسلامی ایران است. پس همه با هم برای سرفرازی و عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران.
ایرناایرنا1 ماه قبل
در این بیانیه به فرازهایی از سخنان امام خمینی (ره) معمار کبیر انقلاب اشاره شد که فرمودند ارتش اساس یک مملکت است، حافظ یک مملکت است و اگر ارتش، اسلامی و فکرش اسلامی بشود، مملکت را به کمال مطلوب می‌رساند. این بیانیه افزود: امام خمینی (ره) در باره ارتش فرمودند که اگر سلسه مراتب حفظ نشود ارتش رو به ضعف می‌‏رود، و اگر خدای نخواسته ارتش ما رو به ضعف برود کشور ضعیف خواهد شد. اگر ارتش اصلاح بشود استقلال کشور حفظ می‌‏شود، و اگر خدای نخواسته در ارتش یک فسادی باشد استقلال کشور به خطر می‏ افتد. در ادامه بیانیه ناجا صلابت، اقتدار، ولایتمداری و وحدت ارتش در کنار سپاه و دیگر نیروهای مسلح در پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی نظام جمهوری اسلامی ایران اسلامی مورد تاکید قرار گرفته است. ناجا در این بیانیه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، این روز را به فرماندهان و رزمندگان ارتش به عنوان بازوی توانمند و مقتدر نظام جمهوری اسلامی ایران که از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون حماسه آفرینی کرده‌اند و سند افتخاری برای نظام جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شوند، تبریک گفت.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امیر سرتیپ کیومرث حیدری در این دیدار گفت: هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران قدرت منطقه است و در سطح خاورمیانه هیچ هوانیروزی به پای هوانیروز ارتش نمی‌رسد. فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه هوانیروز می‌تواند در حوزه‌های مختلف با هوانیروز جمهوری عراق همکاری کند، افزود: هوانیروز ایران در تمامی حوزه‌ها به مرز خودکفایی رسیده است و این توانمندی را دارد که در حوزه‌های آموزشی، فنی، تربیت خلبانان، تولید تسلیحات خاص بالگردی و قطعات همکاری مطلوبی را با هوانیروز عراق داشته باشد. امیر سرتیپ حیدری خاطرنشان کرد: امروز هوانیروز ارتش با تجاربی که دارد می‌تواند در حوزه‌های مختلف، همکاری خوبی را در جهت ارتقا سطح آموزشی و حوزه‌های بالگردی با هوانیروز ارتش عراق داشته باشد. سپهپد حامد عطیه خوین فرمانده هوانیروز عراق هم در این دیدار گفت: در دیداری که از هوانیروز ایران داشتم توانمندی هوانیروز را از نزدیک مشاهده کردم، هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی از تجهیزات بسیار خوبی برخوردار است. وی با بیان اینکه همکاری هوانیروز ایران و عراق بسیار اهمیت بخش خواهد بود، افزود: همکاری دو هوانیروز ایران و عراق می‌تواند در ارتقا امنیت منطقه اثر بخش باشد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
امیرسرتیپ سید حسام هاشمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ساری، با بیان اینکه پس از شکل‌گیری انقلاب اسلامی زمانی همه قوا و دشمنان بر ارتش می‌تاختند تا آن را تضعیف یا انحلال کنند امام راحل (ره) روز بیست و نهم فروردین ۵۸ را روز ارتش و نیروی زمینی نامیدند، اظهار داشت: امام فرمودند تضعیف ارتش حرام است، ملت پشتیبان ارتش و ارتش هم با ملت است. مشاور نظامی فرمانده کل قوا گفت: با خون شهدا و همبستگی و همدلی سپاه، بسیج و مردم ارتش امروز جایگاهی پیدا کرد که مقام معظم رهبری ارتش را یک طیبه و حزب اللهی فرمودند. جانشین هیئت معارف جنگ شهید صیاد شیرازی با بیان اینکه امروزه فعالیت ارتش را در صحنه و میدان مناطق سیل‌زده می‌بینید، عنوان کرد: آنها کنار دیگر رزمندگان قرار گرفتند و شب و روز ندارند. وی با اعلام اینکه این جوانان از شهدا، جانبازان و گذشتگان درس گرفتند و امروز این درس را در مناطق سیل‌زده پیاده می‌کنند، گفت: این ارتش واقعا طیبه مردمی است و خواهد بود چون فرمانده‌اش کل قوا و مرجع تقلید، سکان این ارتش را بر عهده دارد. انتهای پیام/ش

نمایشگاه اقتدار هوایی ارتش جمهوری اسلامی

11+
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، مراسم روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در محل اقامتگاه سفارت ایران در مسکو با حضور وابستگان نظامی، شخصیتها و مقامات دولتی و نمایندگان و مسئولان پارلمان‌های فدراسیون روسیه برگزار شد. در این مراسم مهدی سنایی سفیر کشورمان در فدراسیون روسیه در سخنانی ضمن گرامیداشت این روز عنوان کرد: ارتش، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی سه محور اصلی قدرت جمهوری اسلامی ایران هستند و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی همواره خواهان صلح و آرامش بوده و نقش ارزنده‌ای در مبارزه با تروریسم و صلح و ثبات در منطقه داشته‌اند. وی همچنین با اشاره به اقدام غیر منطقی و غلط آمریکا در تروریستی اعلام کردن نیروی نظامی یک کشور این موضوع را کنار سایر اقدامات این کشور تهدیدکننده صلح و ثبات منطقه خواند. مهدی سنایی همچنین اظهار داشت: فعالیتهای نظامی و موشکی ایران صرفا بازدارنده و صلح آمیز است و ایران در زمینه تقویت بنیه دفاعی خود و دفاع از حاکمیت کشور هیچ تردیدی به خود راه نمی‌دهد. سنایی در بخش دیگر از سخنان خود ضمن اشاره به روابط دوستانه و حسنه ایران و روسیه عنوان کرد: همکاریهای دفاعی دو کشور در راستای مقابله با تروریسم و افراط گرایی در منطقه است.
مهرمهر1 ماه قبل
استاندار خراسان رضوی بیان کرد: ویژگی ارتش جمهوری اسلامی ایران این است که فرمانده این نیرو فقیهی عالی مقام است و هیچ نیرویی در دنیا برای خشنودی خداوند نمی‌جنگد و این تنها مختص نیروهای مسلح کشور است. رزم حسینی گفت: ارتش از مکتب اسلامی دفاع می‌کند و ما جز در صدر اسلام این ویژگی را نداشتیم و امروز محتوای ارتش ما مکتبی است و با پشتوانه مردمی حرکت کرده و اقدامات لازم را به انجام می‌رساند. امروز وقتی کشور با سیل مواجه می‌شود ارتش پای کار می‌آید و این نشان دهنده مردمی بودن این نهاد است. وی تاکید کرد: ظرفیت‌های خراسان رضوی در حوزه اقتصادی بسیار بالا است و نیازمند همراهی کارآفرینان برای شکوفا کردن آنها هستیم. باید اختلاف‌ها را کنار بگذاریم و مشهد و دیگر شهرهای خراسان رضوی را به عنوان الگو به کشور معرفی کنیم.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سرتیپ دوم ستاد امیر محسن آذرافروز پیش از ظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در ارتباط با برگزاری روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در اصفهان اظهار داشت: رویکرد ارتش جمهوری اسلامی همواره مردمی بوده است به نوعی که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی نیز ارتشی‌های مؤمن و انقلابی با مردم کشور همراه شده و به روند پیروزی انقلاب اسلامی کمک کردند. فرمانده ارشد نظامی آجا در منطقه اصفهان با تاکید بر اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران در جنگ هشت ساله در کنار دیگر نیروی‌های مسلح در راه دفاع از میهن و اسلام به جان فشانی پرداخت، ابراز داشت: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در اوج خودکفایی است به نوعی که بسیاری از جنگنده‌ها و سامانه‌های نظامی مورد نیاز مانند سامانه‌های موشکی، ناوهای دریایی بومی سازی شده است. رونمایی از جدیدترین سامانه‌های پیشرفته و اتوماتیکی نظامی در روز ارتشوی ادامه داد: در روز ارتش جمهوری اسلامی از جدیدترین سامانه‌های پیشرفته و اتوماتیکی نظامی که متناسب با جنگ‌های امروزی در مرکز اصفهان ساخته شده است در تهران رونمایی می‌شود. امیر آذرافروز با بیان اینکه امروز ۱۸۲ مرکز دارالقرآن در ارتش وجود دارد، گفت: در ارتش جمهوری اسلامی ایران معنویت موج می‌زند چراکه از دیدگاه ما ایمان مهم‌ترین سلاح نیروهای ارتشی است و با اتکا به این سلاح در کنار آمادگی نظامی است که ارتش می‌تواند همواره پیروز میدان باشد. تأثیر امنیت در رونق تولید و برون‌رفت از تنگناهای اقتصادیوی در بخش دیگری از صحبت‌های خود بر عملیاتی کردن شعار سال توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران اشاره و ابراز داشت: ارتش جمهوری اسلامی ایران رونق امنیت را برای رونق تولید و برون‌رفت از تنگناهای اقتصادی را مدنظر قرار داده است ضمن اینکه در راستای خودکفایی در همه زمینه‌ها بر استفاده از استعدادهای داخلی تاکید دارد.

نماهنگ اقتدار و شکوه ارتش جمهوری اسلامی ایران

آخرین خبرآخرین خبر1 ماه قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدباشگاه خبرنگاران/ اقتدار و شکوه ارتش جمهوری اسلامی ایران، در نماهنگی زیبا به تصویر کشیده شده است.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
استاندار خراسان رضوی گفت: افتخار ارتش جمهوری اسلامی ایران مردمی بودن است که بخشی از آن را در حادثه سیل اخیر دیدیم. استاندار خراسان رضوی بیان کرد: ویژگی ارتش جمهوری اسلامی ایران این است که فرمانده این نیرو فقیهی عالی مقام است و هیچ نیرویی در دنیا برای خشنودی خداوند نمی‌جنگد و این تنها مختص نیروهای مسلح کشور است. امروز وقتی کشور با سیل مواجه می‌شود ارتش پای کار می‌آید و این نشان دهنده مردمی بودن این نهاد است. وی تاکید کرد: ظرفیت‌های خراسان رضوی در حوزه اقتصادی بسیار بالا است و نیازمند همراهی کارآفرینان برای شکوفا کردن آنها هستیم. باید اختلاف‌ها را کنار بگذاریم و مشهد و دیگر شهرهای خراسان رضوی را به عنوان الگو به کشور معرفی کنیم.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
بالگردهای هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم روز ارتش در تهران، با پرواز بر فراز حرم مطهر امام خمینی (ره) از مقابل جایگاه رژه رفتند. بالگردهای هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم روز ارتش در تهران، با پرواز بر فراز حرم مطهر امام خمینی (ره) از مقابل جایگاه رژه رفتند. دراین رژه ده‌ها فروند از انواع بالگردهای بل ۲۰۵، بل ۲۰۶، بل ۲۱۴ و بالگرد‌های سنگین شینوک، بالگردهای تهاجمی کبرا و سایر بالگردهای هوانیروز ارتش که به موشک شفق و دوربین دید در شب مجهز شده‌اند حضور داشتند. رژه مشترک نیروهای مسلح به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در جوار مرقد مطهر امام خمینی (ره) با حضور رئیس جمهور و فرماندهان ارشد نیروهای مسلح برگزار شد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگارمهر، بالگردهای هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم روز ارتش در تهران، با پرواز بر فراز حرم مطهر امام خمینی (ره) از مقابل جایگاه رژه رفتند. دراین رژه ده‌ها فروند از انواع بالگردهای بل ۲۰۵، بل ۲۰۶، بل ۲۱۴ و بالگرد‌های سنگین شینوک، بالگردهای تهاجمی کبرا و سایر بالگردهای هوانیروز ارتش که به موشک شفق و دوربین دید در شب مجهز شده‌اند حضور داشتند. رژه مشترک نیروهای مسلح به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در جوار مرقد مطهر امام خمینی (ره) با حضور رئیس جمهور و فرماندهان ارشد نیروهای مسلح برگزار شد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
در پیام بهرام سرمت که نسخه‌ای از آن روز چهارشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت آمده است: ۲۹ فروردین، روز پاسداشت حماسه آفرینی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران و تکریم دلیر مردانی است که یاد و نام پرافتخارشان با حماسه و ایثار قرین گشته است. پیام ادامه یافته است: نیروی متعهد و غیرتمندی که در اوج حرکت توفنده انقلاب اسلامی و در لبیک به فرمان امام امت، به اقیانوس عظیم ملت در راه مبارزه با رژیم ستمشاهی پیوست و با این اقدام هوشمندانه، مردمی بودن، انقلابی‌گری و وفاداری خود به نظام اسلامی را به اثبات رساند. در این پیام تصریح شده است: ارتش جمهوری اسلامی ایران علاوه بر ایفای موفق و تحسین برانگیز ماموریت‌های دفاعی، در عرصه سازندگی و عمران و آبادانی کشور و خدمت رسانی به مردم در بحران‌ها و حوادث طبیعی نیز سهم ویژه و حائز اهمیتی را ایفا نموده است. پیام می‌افزاید: ارتش توانمند، امروز نیز به مدد تجارب ارزشمند اندوخته از دوران جنگ و با صلابت و کوبنده‌تر از همیشه و متحد و یکپارچه در کنار سایر نیروهای مسلح، آماده دفاع از اقتدار و امنیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در برابر تهدیدهای دشمنان می‌باشد. استاندار قم در این پیام، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عزیز ارتش، فرارسیدن روز ارتش جمهوری اسلامی ایران را به نیروهای فداکار و جان برکف ارتش در جای جای ایران اسلامی به ویژه فرماندهان و کارکنان سخت کوش این یگان در استان قم تبریک و تهنیت عرض نموده، توفیق‌ها و سرافرازی همه این عزیزان را در راه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی تحت توجهات حضرت ولی عصر (عج) و فرامین فرماندهی معظم کل قوا را از درگاه ایزد منان مسالت کرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
در دیدار فرماندهان نیروی زمینی ارتش و سپاه مطرح شدخبرگزاری میزان- سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه و هیئت همراه با امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در ستاد فرماندهی نیروی زمینی ارتش دیدار کردند. گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه و هیئت همراه با امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در ستاد فرماندهی نیروی زمینی ارتش دیدار کردند. فرمانده نیروی زمینی سپاه در این دیدار با تاکید بر لزوم اتحاد و همدلی هر چه بیشتر نیرو‌های مسلح عنوان داشت: خوشبختانه هم افزایی بسیار خوبی بین نیروی زمینی سپاه و نیروی زمینی ارتش وجود دارد. وی افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک ید واحده هستند. سردار پاکپور با اشاره به اقدامات نیرو‌های مسلح در زمینه امداد رسانی به مناطق سیل زده یادآور شد: ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خادم ملت هستند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
مراسم گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در ترکیه، این مراسم با حضور سفرا، شخصیت‌ها، روسای احزاب و وابستگان نظامی کشورهای جهان در آنکارا برگزار شد.
رکنارکنا1 ماه قبل
رکنا سیاسی: مراسم روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در محل اقامتگاه سفارت ایران در مسکو با حضور وابستگان نظامی، شخصیت‌ها و مقامات دولتی و نمایندگان و مسئولین پارلمان‌های فدراسیون روسیه برگزار شد. در این مراسم مهدی سنایی سفیر کشورمان در فدراسیون روسیه در سخنانی ضمن گرامیداشت این روز عنوان کرد: ارتش، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی سه محور اصلی قدرت ج. ایران هستند و نیرو‌های مسلح ج اسلامی همواره خواهان صلح و آرامش بوده و نقش ارزنده‌ای در مبارزه با تروریسم و صلح و ثبات در منطقه داشته‌اند. وی همچنین با اشاره به اقدام غیر منطقی و غلط آمریکا در تروریستی اعلام کردن نیروی نظامی یک کشور این موضوع را کنار سایر اقدامات این کشور، صلح و ثبات منطقه را تهدید می‌کند. مهدی سنایی همچنین اظهار کرد: فعالیت‌های نظامی و موشکی ایران صرفا بازدارنده و صلح آمیز است و ایران در زمینه تقویت بنیه دفاعی خود و دفاع از حاکمیت کشور هیچ تردیدی به خود راه نمی‌دهد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
فرمانده منطقه یکم امامت نداجا گفت: رژه ۲۹ فروردین نشانگر اقتدار جمهوری اسلامی ایران بوده و نشان‌دهنده این است که جمهوری اسلامی ایران کشوری نیست که هرکسی بخواهد به آن چشم طمع داشته باشد، بلکه کشوری است که ارتش، سپاه، بسیج و مردم، نیروی زمینی، دریایی و هوایی دارد. وی افزود: امسال هم در تمام استان‌ها به جز استان‌های درگیر سیل ارتش و سایر نیروهای مسلح در برابر مردم رژه می‌روند. امیر دریادار دوم محمدی ادامه داد: دخالت آمریکا در تیر ماه با حمله به هواپیمای مسافر بری و در ۲۹ فروردین با دخالت در خلیج‌فارس نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با عنوان حماسه‌های ناوشکن سهند، سبلان و ناو موشک انداز جوشن وارد شد و حماسه آفرینی بزرگی کرد که برای نیروی دریایی ارتش نیز روز بزرگی است. وی عنوان کرد: امروز با اقتدار اعلام می‌کنیم رژه ۲۹ فروردین نشانگر اقتدار جمهوری اسلامی بوده و نشان دهنده این است که جمهوری اسلامی ایران کشوری نیست که هرکسی بخواهد به آن چشم طمع داشته باشد، بلکه کشوری است که ارتش، سپاه، بسیج و مردم، نیروی زمینی، دریایی و هوایی دارد. وی ابراز کرد: رژه در ساعت ۸ صبح ۲۹ فروردین آغاز می‌شود، مراسم رژه شناورهای سطحی و زیرسطحی نیز در ۸ صبح ۲۸ فروردین برگزار می‌شود.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا در این مراسم که با حضور شخصیت‌های نظامی چین، وابستگان نظامی سفارتخانه‌های خارجی مقیم این کشور و جمعی از کارکنان و دیپلمات‌های ایرانی برگزار شد، شرکت کنندگان روز ارتش جمهوری اسلامی ایران را به 'محمد کشاورز زاده' سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین ایران و ناخدا 'صمدیان' وابسته نظامی ایران در پکن تبریک گفتند. 'محمد کشاورز زاده' سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تبریک روز ارتش جمهوری اسلامی ایران به دلاورمردان ارتش، گفت که ارتش جمهوری اسلامی ایران پاسدار انقلاب و تمامیت ارضی ایران است. وی با اشاره به برگزاری این آیین باشکوه گفت: مقامات نظامی چین و وابسته‌های نظامی کشورهای دیگر در این مراسم حضور داشتند. وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران در چین هم در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تبریک این روز به تمامی ارتشیان ایران اسلامی گفت: این مراسم فرصتی بود تا بتوانیم بخشی از رشادت‌ها، دستاوردها و توانمندی‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را در حوزه بین الملل به نمایش بگذاریم. ناخدا صمدیان افزود: با توجه به بزرگی و گستردگی کشور چین، نمایندگان دستکم ۵۰ کشور خارجی در این مراسم شرکت داشتند.
ایسناایسنا3 ماه قبل
در نشستی که با عنوان «نشست صمیمی ارتش جمهوری اسلامی ایران با مردم و اصحاب رسانه» در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، معاونان هماهنگ کننده نیروهای چهارگانه ارتش به تشریح دستاوردهای ارتش جمهوری اسلامی در چهل سال گذشته پرداختند. وی با اشار به نقش نزاجا در دفاع مقدس گفت: هیچ عملیاتی در دوران دفاع مقدس نیست که نیروی زمینی ارتش در آن حضور نداشته باشد و در تمام عملیات‌های دفاع مقدس یگان‌های توپخانه، زرهی و هوانیروز به پشتیبانی از رزمندگان پرداختند. وی افزود: نیروی هوایی اولین نیرویی بود که جهاد خود کفایی را تأسیس کرد و اگر این نهضت قطعه سازی نبود ما قادر به نگهداری از هواپیماهای ارتش جمهوری اسلامی نبودیم. امیر دریادار کاویانی معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش (نداجا) نیز در این نشست با بیان اینکه «امروز نیروی دریایی ارتش قابل مقایسه با پیش از انقلاب نیست»، به وضعیت نیروی دریایی ارتش پیش از انقلاب اسلامی اشاره و اظهار کرد: پیش از انقلاب ناوگان نیروی دریایی کاملا وابسته به خارج از کشور بود و حتی تکاوران دریایی ما توسط انگلیسی‌ها آموزش می‌دیدند. امیر کاویانی تصریح کرد: ما امروز از یک نیروی دریایی ساحلی به یک نیروی دریایی با توان راهبردی تبدیل شده‌ایم که قادر به حضور در آب‌های دور دست برای حفاظت از منافع جمهوری اسلامی است.

فیلم/ شاهکار ارتش جمهوری اسلامی در خوزستان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
ایرناایرنا1 ماه قبل
علیرضا رزم حسینی روز پنحشنبه در مراسم رژه نیروی زمینی ارتش در مشهد افزود: فرماندهی ولی فقیه عالی مقام و ممتاز از دیگر ویژگی‌های نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران است که دستورات ایشان نه فقط یک فرمان نظامی بلکه یک تکلیف شرعی و الهی است. وی اظهار داشت: مکتبی بودن، دفاع برای آرمانهای اسلام و انقلاب و محتوای مکتبی و اسلامی نیز ویژگی دیگر نیروی مسلح و ارتش ایران است. وی با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران کارنامه درخشانی در طول چهل سال انقلاب از خود‌ به جا گذاشته است گفت: از جمله این فداکاری‌ها می‌توان به کمک رسانی در سیل اخیر استانهای مختلف کشور اشاره کرد که نیروهای ارتش و سپاه پاسداران در کنار دیگر نیروهای امدادی وارد عمل شدند. وی گفت: ظرفیت‌های اقتصادی خراسان رضوی بسیار زیاد است و نیاز به کارآفرینان و مجاهدان اقتصادی دارد که این ظرفیت‌ها را شکوفا کنند. در این مراسم رژه یگانهای پیاده و موتوری نیروهای مسلح خراسان رضوی و فرود چتربازان ارتش به مناسبت گرامیداشت ۲۹ فروردین در بولوار نماز مشهد ‌برگزار شد.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
استاندار خراسان رضوی گفت: مردمی بودن ارتش و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از جمله ویژگی هایی است که آن را از نیروهای نظامی سایر کشورها متمایز می‌کند. به گزارش مشهد فوری، علیرضا رزم حسینی روز پنحشنبه در مراسم رژه نیروی زمینی ارتش در مشهد افزود: فرماندهی ولی فقیه عالی مقام و ممتاز از دیگر ویژگی‌های نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران است که دستورات ایشان نه فقط یک فرمان نظامی بلکه یک تکلیف شرعی و الهی است. وی اظهار داشت: مکتبی بودن، دفاع برای آرمانهای اسلام و انقلاب و محتوای مکتبی و اسلامی نیز ویژگی دیگر نیروی مسلح و ارتش ایران است. وی گفت: ظرفیت‌های اقتصادی خراسان رضوی بسیار زیاد است و نیاز به کارآفرینان و مجاهدان اقتصادی دارد که این ظرفیت‌ها را شکوفا کنند. در این مراسم رژه یگانهای پیاده و موتوری نیروهای مسلح خراسان رضوی و فرود چتربازان ارتش به مناسبت گرامیداشت ۲۹ فروردین در بولوار نماز مشهد ‌برگزار شد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
سید «علی آقازاده» در این پیام که نسخه‌ای از آن روز پنجشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفته، افزوده است: بیست و نهم فروردین ماه، روز ارتش جمهوری اسلامی و بزرگداشت ایثارگری‌های دلاور مردانی است که با دفاع از حریم ولایت و صیانت از استقلال و تمامیت ارضی میهن اسلامی به ویژه در طول سال‌های پرافتخار دفاع مقدس بر بلندای رفیع عزت و سرافرازی ایستادند. وی در این پیام ادامه داده است: ارتش جمهوری اسلامی مظهر اقتدار، پایداری و تبلور استقلال و آزادی ملت ایران است که با تعهد و پایبندی به ارزش‌های دینی و ملی در تمام عرصه‌های مهم تاریخ این مرز و بوم خوش درخشیده و در خدمتگزاری صادقانه پیش قدم بوده است. آقازاده ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام و رشادت‌های جانبازان و ایثارگران گرانقدر، فرا رسیدن روز ارتش جمهوری اسلامی ایران را به دلاورمردان حماسه آفرین ارتش تبریک و تهنیت گفته و از خداوند متعال سربلندی ایران اسلامی را خواستار شده است. امام خمینی (ره) در سال ۵۸، روز بیست و نهم فروردین را به عنوان روز ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کردند و این روز در تقویم رسمی کشور به همین نام ثبت شده است. ۱۹۵۵/۳۰۷۵انتهای پیام /*
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
فرمانده ارشد قرارگاه شمال‌شرق ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران در بخش‌های مختلف به خودکفایی رسید و روی پای خود ایستاده است. امیر رضا آذریان صبح پنجشنبه در مراسم رژه یگان‌های ارتش در مشهد اظهارکرد: روزی که دشمن پس از پیروزی انقلاب به دنبال انحلال ارتش بود امام خمینی (ره) دستور دادند ارتش باید بماند و در شهرهای بزرگ به رژه پرداخته و پشتیبانی خود را از جمهوری اسلامی ایران اعلام کنند. وی افزود: ارتش با این پیام دوباره در نظام جمهوری اسلامی ایران متولد شد و این تولد را در این روز همه ساله جشن می‌گیریم و امروز باید بدانیم تثبیت امنیت کشور در روزهای اول انقلاب توسط ارتش انجام شد. وی خاطرنشان کرد: امروز نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران مانند گذشته سنتی نیست و در قالب نیروهای واکنش سریع و مدرن به روز بوده و در غرب، جنوب غرب و شرق کشور مستقر و از مرزهای کشور حفاظت می‌کند. فرمانده ارشد قرارگاه شمال‌شرق ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: همه ترفندهای دشمن در عرصه‌های مختلف رصد شده و برنامه ریزی لازم برای خنثی کردن این توطئه‌ها به انجام می‌رسد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری صبح پنجشنبه در مراسم رژه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران که در پارک ملت رشت برگزار شد اظهار کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران نماد عزت، اقتدار و عزت ملی و با صلابتی غرور آفرین در کنار ملت ایستاده است. وی افزود: نیروهای ارتشی که افتخار آفرینان دوران ۸ سال دفاع مقدس بوده در دوران صلح و حوادث طبیعی همانند سیل اخیر نیز خالصانه خدمتگزار مردم هستند. سالاری در ادامه با تأکید بر اینکه ملت ایران همواره قدرشناس خدمتگزاری و فداکاری نیروهای مسلح است، گفت: مردم ایران اسلامی به سرافرازی ارتش، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی در فداکاری و دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی افتخار می‌کند.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، اولین دوره مسابقات بوکس ارتش به میزبانی مرکز آموزش‌های هوایی شهید خضرایی نیرو هوایی ارتش از تاریخ ۸ الی ۱۰ بهمن ماه برگزار شد و در نهایت نیروی هوایی ارتش اول، نیروی دریایی راهبردی ارتش دوم و نیروی هوایی سوم شدند. امیر فولادی رئیس تربیت بدنی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه برگزاری مراسم اختتامیه این مسابقات ضمن ابراز رضایت کامل از نحوه برگزاری مسابقات عنوان کرد که رشته بوکس در ارتش باعث ارتقای و افزایش آمادگی جسمانی و همچنین روحیه دلاوری و مبارزه‌ای ورزشکاران و کارکنان ارتش ج. ا. ا می‌شود. وی در ادامه خبر داد که نفرات برتر این دوره از مسابقات زیر نظر هیئت بوکس آجا آماده شرکت در مسابقات بین المللی چابهار خواهند شد. در این مراسم امیر فولادی رئیس سازمان تربیت بدنی ارتش، حسین ثوری رئیس فدراسیون بوکس و جمع کثیری از فرماندهان عالی رتبه ارتش و نیروهای مسلح به همراه پیشکسوتان این رشته حضور داشتند. انتهای پیام/
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، امیر رضا آذریان صبح پنجشنبه در مراسم رژه یگان‌های ارتش در مشهد اظهارکرد: روزی که دشمن پس از پیروزی انقلاب به دنبال انحلال ارتش بود امام خمینی (ره) دستور دادند ارتش باید بماند و در شهرهای بزرگ به رژه پرداخته و پشتیبانی خود را از جمهوری اسلامی ایران اعلام کنند. وی افزود: ارتش با این پیام دوباره در نظام جمهوری اسلامی ایران متولد شد و این تولد را در این روز همه ساله جشن می‌گیریم و امروز باید بدانیم تثبیت امنیت کشور در روزهای اول انقلاب توسط ارتش انجام شد. فرمانده ارشد قرارگاه شمال‌شرق ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: ارتشیان در دوران دفاع مقدس نیز در کنار دیگر رزمندگان ایستادند و از ارزش‌های انقلاب اسلامی دفاع کردند و بعد از آن تلاش شد با تأسیس جهاد خودکفایی بتوانیم روی پای خودمان بایستیم و ادوات مورد نیاز را در داخل تولید کنیم. وی خاطرنشان کرد: امروز نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران مانند گذشته سنتی نیست و در قالب نیروهای واکنش سریع و مدرن به روز بوده و در غرب، جنوب غرب و شرق کشور مستقر و از مرزهای کشور حفاظت می‌کند. فرمانده ارشد قرارگاه شمال‌شرق ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: همه ترفندهای دشمن در عرصه‌های مختلف رصد شده و برنامه ریزی لازم برای خنثی کردن این توطئه‌ها به انجام می‌رسد.

به انتهای لیست رسیدید

ارتش جمهوری اسلامی ایران

ارتش جمهوری اسلامی ایران که به‌اختصار آجا نیز نامیده می‌شود، پیکرهٔ اصلی نیروهای مسلح ایران را تشکیل می‌دهد.وظیفهٔ اصلی ارتش «پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی و نظام جمهوری اسلامی کشور» است و فرماندهی آن را امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی برعهده دارد. ارتش ایران، به‌همراه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، نیروهای مسلح ایران را تشکیل می‌دهند. ارتش ایران خود شامل چهار نیروی زمینی، هوایی، دریایی و پدافند هوایی است. اکنون فرماندهی کل ارتش ایران را سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی به‌عهده دارد که پس از سرلشکر عطاءالله صالحی از جانب فرماندهی کل قوا به‌این سِمت منصوب شده‌است. ویکی‌پدیا