ارتش یمن

ارتش یمن

ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
ساعت۲۴- رفتارهای تحریک‌آمیز و اظهارات خصمانه مقامات انگلیس علیه تهران حاکی از این است که انگلیسی‌ها این روزها به دنبال جلب رضایت ترامپ به هر قیمتی هستند. بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس چهره مورد علاقه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و دومنیک راب وزیر خارجه وی ظاهرا جلب رضایت کاخ سفید را در اولویت‌های ویژه‌ خود قرار داده‌اند. در راستای جلب رضایت آمریکا اخیرا مسوولین انگلیس رفتارها و اظهاراتی علیه تهران داشته‌اند. یک ربع بعد آزاد شد.» دومنیک راب اعلام کرد که حمید بعیدی‌نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن در اعتراض به بازداشت سفیر انگلیس در تهران، به وزارت امور خارجه انگلیس احضار شده است. مهرماه امسال به دنبال حمله حوثی‌های یمن به مواضع نفتی آرامکو در عربستان انگلیس همسو با آمریکا ایران را متهم کرد.
ایرناایرنا3 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایرنا، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس چهره مورد علاقه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و دومنیک راب وزیر خارجه وی ظاهرا جلب رضایت کاخ سفید را در اولویت‌های ویژه‌ خود قرار داده‌اند. در راستای جلب رضایت آمریکا اخیرا مسوولین انگلیس رفتارها و اظهاراتی علیه تهران داشته‌اند. وقتی پلیس به من گفت یک فرد خارجی را دستگیر که مدعی است سفیر بریتانیا است من گفتم امکان ندارد. یک ربع بعد آزاد شد.» دومنیک راب اعلام کرد که حمید بعیدی‌نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن در اعتراض به بازداشت سفیر انگلیس در تهران، به وزارت امور خارجه انگلیس احضار شده است. مهرماه امسال به دنبال حمله حوثی‌های یمن به مواضع نفتی آرامکو در عربستان انگلیس همسو با آمریکا ایران را متهم کرد.
فارسفارس1 هفته قبل
دولت سعودی در پنج سال گذشته پنج ائتلاف مختلف تشکیل داده و رهبری آن‌ها را بر عهده گرفته است. سیاست تشکیل ائتلاف‌های مختلف با نام‌های گوناگون از سال ۲۰۱۵ در رأس اقدامات سیاست خارجی دولت سعودی قرار گرفته است. پس از آن دولت سعودی خواستار برگزاری نشست فوق العاده مکه با حضور سران کشورهای عربی شد تا به زعم خویش کشورهای عربی را علیه ایران متحد سازد. پس از حمله پهپادی گسترده یمنی‌ها به تأسیسات آرامکو نیز، دولت سعودی همه کشورها را به مقابله با ایران فراخواند. دولت سعودی سپس اعلام کرد که ۴۱ کشور اسلامی برای حضور در این ائتلاف نظامی اعلام آمادگی کرده‌اند.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشیگان توپخانه ارتش و کمیته‌های مردمی یمن عملیاتی را در استان جیزان علیه مزدوران سعودی انجام داد. اخبار بین الملل - شبکه المسیره گزارش داد در این عملیات، مواضع مزدوران سعودی در شرق و غرب منطقه «جبل النار» هدف چند فروند خمپاره قرار گرفت. یگان توپخانه ارتش یمن عملیات دیگری را در استان حجه انجام داده و مواضع مزدوران سعودی را در منطقه «حیران» هدف قرار داد. در پی این عملیات، خسارات و تلفاتی به صفوف مزدوران سعودی وارد شده است. در استان «الضالع» نیز حملات مزدوران سعودی دفع شد و تلاش آن‌ها برای حمله به مواضع نیرو‌های یمنی در جبهه «قعطبه» ناکام ماند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، سلسله عملیات‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن علیه مزدوران سعودی ادامه دارد. بر اساس این گزارش، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مواضع مزدوران سعودی در جبهه «حیران» در استان حجه را هدف قرار دادند. به دنبال این عملیات، شماری از عناصر مزدور سعودی کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند. گفته می‌شود که مواضع مزدوران سعودی در جبهه مذکور هدف سنگین‌ترین حملات توپخانه‌ای توسط یمنی‌ها قرار گرفته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد، یک فروند پهپاد ائتلاف سعودی در استان «الجوف» واقع در شمال یمن با موشک زمین به هوا ساقط شد و بعدا درباره این موشک صحبت خواهد شد. بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، وی اعلام کرد، این سومین باری است که پهپادی شناسایی-هجومی از نوع «CH-۴» هنگام انجام «اقدامات خصمانه» سرنگون می‌شود. همچنین یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن صبح امروز (سه‌شنبه) در یک حمله موشکی پادگان «الصدرین» واقع در استان «الضالع» در جنوب یمن را هدف قرار داد. شبکه اسکای نیوز با اعلام این خبر نوشته است که در این حمله موشکی ۱۱ تن کشته و ۲۰ نفر نیز زخمی شده‌اند. ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از آن زمان تا کنون تقریبا به عملیات‌های خود علیه اهداف وابسته به ائتلاف متجاوز پایان داده بودند تا اینکه در هشتم دی ماه سخنگوی نیروهای مسلح یمن در کنفرانسی خبری هشدار داد، در صورت ادامه حملات ائتلاف سعودی، این عملیات‌ها از سر گرفته خواهد شد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش شبکه خبری «المسیره»، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که پدافند هوایی ارتش توانست یک فروند هواپیمای جاسوسی ائتلاف سعودی از نوع «CH-۴» را که در حال بررسی منطقه بود، در استان الجوف سرنگون کنند. پدافند هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در اگوست ۲۰۱۸ نیز دو هواپیمای جنگی وابسته به ائتلاف سعودی را در جیزان در جنوب عربستان و استان صعده یمن سرنگون کردند. سخنگوی نیروهای مسلح یمن تصریح کرد که سال جاری نیز «سال دفاع از انقلاب» خواهد بود. در همین ارتباط، اندیشکده «آمریکن سینکر» (American Thinker) مرداد ماه ۹۸ اعلام کرد؛ عربستان روزانه ۲۰۰ میلیون دلار برای جنگ یمن هزینه کرده است. آمریکا از حامیان اصلی جنگ یمن و تامین کنندگان تسلیحات برای ائتلاف سعودی است که هفته پیش در اقدامی تروریستی، سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس را به شهادت رساند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- نیرو‌های یمنی موفق شدند ضربات مرگباری به مزدوران سعودی وارد کرده و تلفات و خسارات سختی را برای آنان رقم بزنند. نیرو‌های یمنی امروز سه شنبه، ۱۷ دی، موفق شدند رشته عملیات موفقیت آمیزی را به اجرا در آورده و ضربات مهلکی بر مزدوران وارد کنند. نیرو‌های یمنی محل تجمع مزدوران سعودی در پایگاه «الصدرین» در منطقه «مریس» در شمال استان «الضالع» را هدف قرار دادند. در جریان این عملیات در جنوب در جریان این عملیات در جنوب یمن که هنگام برگزاری مراسم رژه نظامی برگزار شد، دستکم ۱۱ مزدور سعودی به هلاکت رسیده و ۲۰ مزدور دیگر زخمی شدند. • بیشتر بخوانید: از سوی دیگر «یحیی سریع»، سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن از سرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی سعودی در استان «الجوف» خبر داد.
فارسفارس1 هفته قبل
یگان موشکی ارتش یمن در یک حمله موشکی، پایگاه مزدوران ائتلاف سعودی در جنوب یمن را هدف قرار داد. ۱۱ کشته و ۲۰ زخمی در حمله موشکی ارتش یمن به مواضع ائتلاف سعودیبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن صبح امروز (سه‌شنبه) در یک حمله موشکی پادگان «الصدرین» واقع در استان «الضالع» در جنوب یمن را هدف قرار داد. شبکه اسکای نیوز با اعلام این خبر نوشته است که در این حمله موشکی ۱۱ تن کشته و ۲۰ نفر نیز زخمی شده‌اند. وبگاه خبری اخبار الیمن نیز نوشته است که هنوز مشخص نیست این حمله به وسیله موشک بالستیک یا پهپاد صورت گرفته است. برخی منابع خبری یمنی نیز اعلام کرده‌اند که موشک شلیک شده رژه نظامی تیپ چهارم الصدرین را هدف قرار داده است و احتمال بالا رفتن تعداد تلفات وجود دارد.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نیروهای موشکی ارتش یمن، عصر یکشنبه سه موشک «زلزال-۱» را به سمت محل استقرار شبه‌نظامیان ائتلاف سعودی در منطقه «عسیر» شلیک کردند. به نوشته وبگاه انصارالله، در این حمله موشکی، شماری از شبه‌نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی کشته و زخمی شدند. این حمله موشکی یمن در پی حملات هوایی بعد از ظهر امروز (یکشنبه) ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن از جمله شهرستان «الدریهمی» استان الحدیده صورت گرفته است. نیروهای ارتش یمن امروز همچنین موفق شدند با مقاومت در برابر مزدوران ارتش سعودی، مانع نفوذ آنها به خاک یمن از محور عسیر شوند. همزمان با تشدید این درگیری‌ها، نیروهای یمنی موفق شدند طی یک هفته اخیر چند پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی را منهدم کردند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری، انتشارخبرحمله آمریکا در بغداد و شهادت سردار قاسم سلیمانی، نگرانی از تشدید تنش نظامی در خاورمیانه و خلیج‌فارس را افزایش داد و همین موضوع موجی از التهاب را در بازار‌های جهانی ایجاد کرد؛ به‌طوری که تحت‌تأثیر این رویداد قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت و تا لحظه تنظیم این گزارش با ۴درصد رشد به مرز ۷۰دلار نزدیک شد. نقره نیز با یک‌درصد رشد مواجه شد. پیش از این هنگام حمله نیروهای مقاومت و ارتش یمن به ۲پالایشگاه عربستان، بازارهای جهانی نفت و طلا با چنین جهش‌هایی روبه‌رو شده بودند. برخی منابع خبری پیش‌بینی می‌کنند درصورت تشدید تنش‌ها احتمال رشد قیمت نفت تا مرز ۸۰دلار هم وجود دارد. اغلب بازار‌های سهام در سراسر دنیا ازجمله شرق آسیا به این موضوع واکنش نشان و با نزول به‌کار خود پایان دادند. با این حال در دل هر ۲ رویداد ریسک تنش وجود دارد و بازار‌های مالی به هر ۲رویداد واکنش نشان می‌دهد.
فارسفارس2 هفته قبل
طی ساعات گذشته و در پی حمله تروریستی ارتش آمریکا به خودروی حامل حاج قاسم سلیمانی، بازار نفت به دلیل تشدید نگرانی‌ها نسبت به بالاگرفتن تنش در خاورمیانه با افزایش قابل توجه قیمت به این اتفاق واکنش نشان داد. به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ، قیمت نفت طی ساعات گذشته و با انتشار خبر شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی با افزایش شدید مواجه شد. بر همین اساس قیمت نفت برنت با حدود ۳ درصد افزایش به ۶۸٫۱۸ دلار رسید و قیمت آمریکا نیز به مرز ۶۳ دلار رسید که این نوع نفت هم نسبت به دیروز حدود سه درصد افزایش قیمت داشته است. اصلی‌ترین دلیل این واکنش جدی بازار نگرانی بالا گرفتن قابل توجه تنش نظامی در خاورمیانه و منطقه خلیج فارس به عنوان یکی از اصلی‌ترین منابع تامین نفت در بازار جهانی است. آخرین باری که بازار این گونه شاهد افزایش یکباره قیمت بود به زمان حمله نیروهای مقاومت و ارتش یمن به تاسیسات نفتی البقیق به الخریف در عربستان بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- منطقه غرب آسیا در سال ۲۰۱۹ شاهد تحولات گسترده‌ای بود که از جمله آنها می‌توان به تظاهرات در کشور‌هایی لبنان و عراق اشاره کرد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ منطقه غرب آسیا، سال ۲۰۱۹ را در حالی پشت سر گذاشت که در این سال حوادث و تحولات مهمی در این منطقه روی داد. برخی از تحولاتی که طی سال ۲۰۱۹ در این منطقه روی دادند به شرح زیر است: عربستان؛ حمله به تاسیسات نفتی آرامکوماه سپتامبر سال ۲۰۱۹، تاسیسات نفتی آرامکو در منطقه «بقیق» و «هجره الخریص» از سوی یگان موشکی و پهپادی ارتش یمن هدف قرار گرفت. معترضان لبنانی تظاهرات گسترده‌ای را در سراسر این کشور آغاز کردند و با ادامه تظاهرات، «سعد حریری»، رئیس دولت پیشبرد امور لبنان» از سمت خود استعفا داد. در همین حال اراضی اشغالی اشغالی در سال ۲۰۱۹ شاهد تظاهرات ضد نژادپرستی آفریقایی‌تبار‌های ساکن سرزمین‌های اشغالی بود.

ارتش یمن تصاویر لحظه انهدام پهپاد ائتلاف سعودی را منتشر کرد

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
به گزارش مشرق، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز پنج‌شنبه تصاویر لحظه اصابت موشک زمین‌ به هوای این کشور به پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی در استان الحدیده در غرب یمن را منتشر کردند. سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی ارتش یمن ساعتی پیش در حساب توییتری خود قول داد که تا ساعاتی دیگر فیلم لحظه اصابت موشک به پهپاد «کاریال» را منتشر خواهد کرد. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴فیلم لحظه هدف گیری پهپاد متجاوز (دانلود) این پهپاد دیروز چهارشنبه (۱۱ دی) بر فراز شهرستان «المصیف» استان الحدیدهع هدف قرار گرفت و سرنگون شد. ارتش یمن از زمان انتشار آن گزارش، شش پهپاد ائتلاف سعودی را در شمال و غرب یمن هدف قرار داده و آن‌ها را سرنگون کرده‌اند. عمده تسلیحات به کار گرفته در این عملیات‌ها سامانه‌های دفاع موشکی «فاطر یک» و «ثاقب یک»، ساخت یمن است.

لحظه انهدام پهپاد ائتلاف سعودی توسط یمن+فیلم و عکس

افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز پنج‌شنبه تصاویر لحظه اصابت موشک زمین‌ به هوای این کشور به پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی در استان الحدیده در غرب یمن را منتشر کردند. اخبار بین الملل - سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی ارتش یمن ساعتی پیش در حساب توییتری خود قول داد که تا ساعاتی دیگر فیلم لحظه اصابت موشک به پهپاد «کاریال» را منتشر خواهد کرد. این پهپاد دیروز چهارشنبه (۱۱ دی) بر فراز شهرستان «المصیف» استان الحدیدهع هدف قرار گرفت و سرنگون شد. ارتش یمن از زمان انتشار آن گزارش، شش پهپاد ائتلاف سعودی را در شمال و غرب یمن هدف قرار داده و آن‌ها را سرنگون کرده‌اند. عمده تسلیحات به کار گرفته در این عملیات‌ها سامانه‌های دفاع موشکی «فاطر یک» و «ثاقب یک»، ساخت یمن است.
ایرناایرنا2 هفته قبل
به گزارش چهارشنبه شب المیادین، پدافند هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز چهارشنبه سه فروند پهپاد شناسایی و جاسوسی متعلق به ائتلاف سعودی را در مناطق مختلف یمن سرنگون کردند. بر اساس این گزارش، پدافند هوایی یمن ابتدا یک فروند پهپاد از نوع فانتوم را در استان حجه واقع در شمال یمن سرنگون کردند. این گزارش می‌افزاید؛ تنها ساعاتی پس از سقوط این پهپاد، پهپادهای دیگر ائتلاف سعودی نیز در بخش مرزی الدائر واقع در استان جیزان عربستان و جنوب الحدیده یمن هدف موشک‌های یمنی قرار گرفت و منهدم شدند. روز سه‌شنبه نیز دو پهپاد دیگر ائتلاف سعودی از سوی پدافند هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن سرنگون شده بودند. پدافند هوایی یمن روز جمعه ۱۳ دسامبر (۲۲ آذر) نیز یک هواپیمای جاسوسی نیروهای متجاوز را در منطقه جیزان واقع در جنوب عربستان سرنگون کرد.
ایرناایرنا2 هفته قبل
به گزارش چهارشنبه شب المیادین، پدافند هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز چهارشنبه سه فروند پهپاد شناسایی و جاسوسی متعلق به ائتلاف سعودی را در مناطق مختلف یمن سرنگون کردند. بر اساس این گزارش، پدافند هوایی یمن ابتدا یک فروند پهپاد از نوع فانتوم را در استان حجه واقع در شمال یمن سرنگون کردند. این گزارش می‌افزاید تنها ساعاتی پس از سقوط این پهپاد، پهپادهای دیگر ائتلاف سعودی نیز در بخش مرزی الدائر واقع در استان جیزان عربستان و جنوب الحدیده یمن هدف موشک‌های یمنی قرار گرفت و منهدم شد. روز سه‌شنبه نیز دو پهپاد دیگر ائتلاف سعودی از سوی پدافند هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن سرنگون شده بودند. پدافند هوایی یمن روز جمعه ۱۳ دسامبر (۲۲ آذر) نیز یک هواپیمای جاسوسی نیروهای متجاوز را در منطقه جیزان واقع در جنوب عربستان سرنگون کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
به گزارش مشرق به نقل از المسیره، پدافند هوایی ارتش یمن روز چهارشنبه یک فروند پهپاد متعلق به ائتلاف سعودی را در حال انجام مأموریت جاسوسی در جازان واقع در جنوب عربستان منهدم کرد. این چندمین پهپادی است که پدافند هوایی ارتش یمن طی ۷۲ ساعت گذشته توانسته آن را سرنگون کند. ارتش یمن روز دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری مجموعا پنج پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی را در مناطق مختلف یمن اعم از الحدیده، صعده و حجه هدف قرار داد. سامانه دفاع هوایی یمن امروز (چهارشنبه) با انهدام این پهپاد جاسوسی، ششمین هواپیمای جاسوسی ائتلاف سعودی-اماراتی را طی سه روز اخیر هدف قرار دهد و آن را سرنگون کرد.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشعربستان سعودی در سال ۲۰۱۹ تحولات مهمی را پشت سر گذاشت که برخی از آن، تغییراتی اساسی در سیاست خارجی این کشور ایجاد کرد. این قانون از آخر ماه آگوست (دهه اول شهریور گذشته) اجرایی شده و از جمله اقدامات محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی برای اصلاحات اجتماعی در این کشور تلقی می‌شود. این حمله در واکنش به حملات مکرر عربستان سعودی و رد هرگونه گفت‌وگو برای تمام کردن جنگ انجام شد. با گذشت بیش از سه ماه از این حادثه، عربستان سعودی هنوز درنیافته است که یمن این حمله را از کجا و چگونه اجرایی کرده است. پس از این ماجرا، «خالد بن سلمان» برادر محمد بن سلمان و معاون او در مقام وزیر دفاع، به عمان رفت و با مقامات این کشور و طبق نقل برخی گزارش‌ها با طرف یمنی دیدار کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
به گزارش مشرق به نقل از المسیره، پدافند هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن عصر امروز سه‌شنبه یک فروند پهپاد جاسوسی ائتلاف متجاوز سعودی را در آسمان الدریهمی در الحدیده سرنگون کردند. این دومین پهپاد طی دوازده ساعت گذشته است که توسط نیروهای یمنی سرنگون شده است. نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن صبح امروز یک فروند پهپاد جاسوسی متعلق به متجاوزان سودانی را در منطقه «الطینه» در بخش «حیران» در استان حجه سرنگون کردند. عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ با تشکیل ائتلافی متجاوز از رژیم‌های مرتجع عربی، جنگی ویرانگر را علیه یمن با هدف تسلیم کردن مردم این کشور در برابر سیاست‌های خود و جلوگیری از تشکیل دولت مستقل و غیروابسته به خود آغاز کرده است که این حملات هیچ نتیجه‌ای به‌جز قربانی شدن میلیون‌ها انسان بیگناه و ویران شدن زیرساخت‌های حیاتی یمن نداشته است.
رکنارکنا2 هفته قبل
به گزارش رکنا، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن صبح امروز (سه شنبه) یک پهپاد دیگر ائتلاف سعودی از نوع «فانتوم» را سرنگون کردند. بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، «یحیی سریع» سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن اعلام کرد، پدافند هوایی ارتش این پهپاد جاسوسی را در منطقه «الطینه» شهر «حیران» در استان «حجه» (در شمال غرب یمن) سرنگون کرده است. پدافند هوایی ارتش یمن دیروز نیز دو پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی را سرنگون کرد، که یکی از آن دو از نوع «کارایل» (Karayel) بود و در منطقه «الصلیف» الحدیده ساقط شد. اما پهپاد دوم که دیروز ساقط شد در حال پرواز بر منطقه «رازح» واقع در صعده در حال پرواز بود. المسیره در ادامه اعلام کرد، پهپادی که امروز ساقط شد یازدهمین پهپاد سرنگون شده در ماه جاری میلادی (دسامبر) است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، سامانه دفاع هوایی ارتش یمن و کمیته‌های مردمی، صبح امروز- سه‌شنبه- موفق شد یک فروند پهپاد جاسوسی ائتلاف متجاوز سعودی را در استان حجه واقع در شمال غرب یمن منهدم کند. سرتیپ ستاد «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن تصریح کرد، سامانه دفاع هوایی موفق شد یک فروند پهپاد جاسوسی از نوع «فانتوم» را در منطقه «الطینه» در ناحیه «حیران» واقع در استان حجه ساقط کند. وی افزود، این پهپاد متعلق به نیروهای سودانی بود که در جریان انجام ماموریت خصمانه‌اش در این منطقه، توسط سلاحی مناسب ساقط و منهدم شد. طی ۲۴ ساعت گذشته این سومین پهپاد جاسوسی ائتلاف تحت رهبری سعودی است که توسط سامانه دفاع هوایی ارتش یمن ساقط می‌شود. طبق اعلام منابع نظامی یمن، سامانه دفاع هوایی ارتش این کشور از ابتدای ماه دسامبر جاری، ۸ فروند پهپاد جاسوسی را در مناطق مختلف این کشور هدف قرار داد.
فارسفارس2 هفته قبل
ارتش یمن که بیش از سه ماه و در چارچوب عمل به ابتکار رئیس شورای عالی سیاسی یمن، پاسخ حملات ائتلاف سعودی را نداده بود، هفته جاری به نجران موشک شلیک کرد و از تعیین نه هدف مهم در عربستان و امارات خبر داد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن ۲۹ شهریور از توقف مشروط عملیات‌های تلافی‌جویانه پهپادی و موشکی ارتش یمن علیه عربستان خبر داد و اعلام کرد، امیدوار است ریاض هم به حملات خود پایان دهد. سریع، بتازگی از تعیین «شش هدف» بسیار مهم در عربستان سعودی و «سه هدف» در امارات خبر داد. اما آنها از این فرصت برای تغییر قواعد درگیری استفاده کردند و باید بمباران عمق دشمن از سر گرفته شود و اگر به حملاتش علیه یمن پایان ندهد ضربات سخت‌تری دریافت کند. وی گفت، هر گونه هدف گرفتن غیرنظامیان یمنی از سوی امارات و سعودی با وسیله مناسب پاسخ داده خواهد شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
«محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن، ائتلاف متجاوز به فرماندهی سعودی را به اتخاذ گام‌های عملی و جدی برای تحقق صلح در یمن فراخواند. الحوثی تأکید کرد، هر اقدامی با یک واکنش در سطح خودش روبه‌رو خواهد شد. هفته جاری «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن از مقابله همه‌جانبه با تحرکات خصمانه علیه کشورش خبر داد و درباره توسعه بانک اهداف ارتش یمن در طول و عرض جغرافیایی کشورهای ائتلاف متجاوز هشدار داد. سریع از توسعه بانک اهداف نیروهای یمنی صحبت کرد و افزود، این بانک اهداف شامل مراکز حیاتی و حساس در طول و عرض جغرافیایی کشورهای ائتلاف متجاوز خواهد بود. وی ادامه داد: در سطح اول بانک اهداف ۹ هدف بسیار مهم هستند که شش هدف در عربستان سعودی و سه هدف در امارات است.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 هفته قبل
رئیس کمیته عالی انقلاب یمن خطاب به ائتلاف سعودی اعلام کرد، زبان صلح از طریق‌ رفتارهای منطقی شناسایی می‌شود و هر اقدامی با واکنشی در سطح خودش روبه‌رو خواهد شد. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن، ائتلاف متجاوز به فرماندهی سعودی را به اتخاذ گام‌های عملی و جدی برای تحقق صلح در یمن فراخواند. وی در صفحه توییتر خود نوشت: زبان صلح، زبان قابل فهمی است که همه از طریق رفتارهای منطقی آن را می‌شناسند و اعتقاد به این زبان با صدای بلند و قابل شنیدن مشخص است؛ گام‌های جدی، مقیاس حقیقی برای تعامل عملی است. هفته جاری «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن از مقابله همه‌جانبه با تحرکات خصمانه علیه کشورش خبر داد و درباره توسعه بانک اهداف ارتش یمن در طول و عرض جغرافیایی کشورهای ائتلاف متجاوز هشدار داد. سریع از توسعه بانک اهداف نیروهای یمنی صحبت کرد و افزود، این بانک اهداف شامل مراکز حیاتی و حساس در طول و عرض جغرافیایی کشورهای ائتلاف متجاوز خواهد بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- یگان پدافند ارتش و کمیته‌های مردمی یمن طی شبانه‌روز گذاشته موفق شد ۲ فروند پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی را در استان‌های صعده و الحدیده ساقط کند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، یگان پدافند هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن عصر روز دوشنبه، ۹ دی، یک فروند پهپاد جاسوسی ائتلاف عربستان را در استان «صعده» ساقط کرد. ساعاتی بعد از سرنگونی این پهپاد، سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن از سرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی دیگر متعلق به ائتلاف عربستان در استان «الحدیده» خبر داد. «یحیی سریع» گزارش داد که یک فروند پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی از نوع «کاریل»، در استان الحدیده از سوی پدافند هوایی ارتش یمن ساقط شده است. طی یک ماه اخیر چنین فروند پهپاد جاسوسی ائتلاف عربستان از سوی یگان پدافند هوایی ارتش یمن رهگیری و منهدم شده است.
فارسفارس2 هفته قبل
رئیس کمیته عالی انقلاب یمن خطاب به ائتلاف سعودی اعلام کرد، زبان صلح از طریق‌ رفتارهای منطقی شناسایی می‌شود و هر اقدامی با واکنشی در سطح خودش روبه‌رو خواهد شد. یمن، ائتلاف سعودی را به گام‌های جدی برای صلح فراخواندبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن، ائتلاف متجاوز به فرماندهی سعودی را به اتخاذ گام‌های عملی و جدی برای تحقق صلح در یمن فراخواند. وی در صفحه توییتر خود نوشت: زبان صلح، زبان قابل فهمی است که همه از طریق رفتارهای منطقی آن را می‌شناسند و اعتقاد به این زبان با صدای بلند و قابل شنیدن مشخص است؛ گام‌های جدی، مقیاس حقیقی برای تعامل عملی است. هفته جاری «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن از مقابله همه‌جانبه با تحرکات خصمانه علیه کشورش خبر داد و درباره توسعه بانک اهداف ارتش یمن در طول و عرض جغرافیایی کشورهای ائتلاف متجاوز هشدار داد. سریع از توسعه بانک اهداف نیروهای یمنی صحبت کرد و افزود، این بانک اهداف شامل مراکز حیاتی و حساس در طول و عرض جغرافیایی کشورهای ائتلاف متجاوز خواهد بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- محکومیت حمله متجاوزانه آمریکا به مواضع حشدالشعبی از سوی مقامات و گروه‌های عراقی و ادعا‌های بی‌اساس مقامات دولت آمریکا در این باره از جمله تحولات مهم جهان طی ساعات گذشته هستند. * اظهارات بی‌اساس مقامات آمریکا درباره حمله به مواضع حشدالشعبیمقامات وزارت خارجه آمریکا طی ساعات گذشته ادعا‌های بی اساسی را درباره تجاوز این کشور به مواضع حشدالشعبی مطرح کردند. * تصمیم وزارت خارجه عراق برای احضار سفیر آمریکاوزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای، ضمن محکوم کردن حمله آمریکا به مواضع حشدالشعبی، از تصمیم خود برای احضار سفیر آمریکا در این کشور خبر داد. * د رخواست نتانیاهو برای مصونیت قضاییکانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی از درخواست «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر این رژیم، مبنی بر مصونیت قضایی خبر داد. *امضای توافق انتقال گاز میان روسیه و اوکراینمقامات روسیه و اوکراین با امضای مجموعه‌ای از اسناد، انتقال گاز روسیه از طریق اوکراین از آغاز ماه ژانویه را تضمین کردند.

به انتهای لیست رسیدید