ارتش یمن

ارتش یمن

جام نیوزجام نیوز1 ساعت قبل
این کارشناس حقوق بین الملل بیان کرد: اما راهکار دوم وجود مسئله‌ای به نام «هم افزایی واگرا» است. فرهنگ وصال افزود: در راستای سیاست‌های کلی قانون گذاری هم که چندی پیش رهبری ابلاغ فرمودند، ما می‌توانیم به بحث قانون سازی برای فراسوی مرزها و در امتداد عمق راهبردی نگاهی داشته باشیم. وی گفت: همچنین طبق بیانات رهبری، یکی از مهمترین عوامل برای پیشبرد عمق راهبردی و نگاه گسترده بر جغرافیای مقاومت، وجود معنویت است. وی اظهار داشت: بنابراین هر کشوری بخواهد از این حق دفاع پیش دستانه استفاده کند باید امتداد عمق راهبرد داشته باشد و بایست توجه کرد که منظور رهبر انقلاب از امتداد عمق راهبردی تنها منطقه غرب آسیا نیست. حقوق بین الملل نیز ابزارهای دقیقی برای برخورد با تروریسم اقتصادی، تروریسم رسانه‌ای و هر قسم دیگری از تروریسم را در اختیار دارد.
فارسفارس7 ساعت قبل
دیوید پترائوس در گفت‌وگو با شبکه سعودی العربیه ایران را بزرگ‌ترین حامی تروریسم خواند و گفت هرگز به ایران اعتماد نداشته است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دیوید پترائوس»، ژنرال بازنشسته آمریکایی و رئیس اسبق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در گفت‌وگویی اختصاصی با شبکه سعودی العربیه، ادعاهای مقامات آمریکایی علیه ایران را تکرار کرد. ایران بزرگ‌ترین حامی دولتی تروریسم در جهان است.» پترائوس در ادامه سخنان ضدایرانی خود با تاکید بر اینکه مساله اعتماد به ایران مطرح نیست ادعا کرد: «مساله این است که باید سازوکارهای راستی‌آزمایی کاملا دقیقی وجود داشته باشد.» رئیس سابق سیا ضمن اذعان به اینکه ایران به توافق هسته‌ای با ۱+۵ پایبند بود ادعا کرد که با این حال ایران حاضر نشد «فعالیت‌های شرورانه» خود را در خارج از این کشور متوقف کند. اتهام‌زنی‌های مقامات آمریکایی به جمهوری اسلامی ایران در شرایطی ادامه دارد که این کشور با خروج یک‌جانبه از توافق هسته‌ای با ایران که به تائید شورای امنیت سازمان ملل رسیده بود، دست به تشدید تحریم‌های غیرقانونی علیه ایران زده است. انتهای پیام/

:: السدح-توقیف کشتی‌های حامل سوخت یمن

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
اوضاع یمن به دلیل کمبود شدید سوخت به سبب توقیف کشتی‌های حامل سوخت یمن توسط کشور‌های متجاوز، رو به وخیم‌تر شدن می‌رودبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از صنعا، اوضاع یمن به دلیل کمبود شدید سوخت به سبب توقیف کشتی‌های حامل سوخت یمن توسط کشور‌های متجاوز، رو به وخیم‌تر شدن می‌رود و هر روز شاهد متوقف شدن فعالیت چند مرکز درمانی و طولانی‌تر شدن صف خودرو‌ها در پمپ بنزین‌ها و بالا رفتن قیمت بنزین و مواد غذایی هستیم. از سوی دیگر، اختلاف میان گروه‌های مزدور در یمن از جمله شورای انتقالی جنوب یمن و دولت غیرقانونی منصور هادی گسترده‌تر شده. این امر مزدوران را سردرگم کرده به گونه‌ای که حافظ معیاد رئیس خودخوانده کمیته امور اقتصادی در دولت منصور هادی گفته است کشتی‌های حامل سوخت، زمانی آزاد خواهند شد که هر کدام دو میلیون ریال یمنی بپردازند تا در بانک‌های عربستان سپرده گذاری شود. در روز‌های اخیر گروهی از مزدوران وابسته به عربستان، با استفاده از عفو عمومی، خود را به صنعا تسلیم کردند. با صداها: -رشید ابو لحوم / رئیس بانک مرکزی یمن- فهمی الیوسفی معاون وزیر اطلاع رسانییمن

سعدالله زارعی: یمنی‌ها استراتژی خود را تغییر دادند/ آل‌سعود مجبور است پایان جنگ یمن را اعلام کند/ عملیات آرامکو ۶ ماه زمان برد/ اول جنگ یمنی‌ها به دنبال آر پی جی بودند/ هادی محمدی: برای سعودی‌ها افت پرستیژ دارد بگویند یک گروه ضعیف چنین بلایی سر ما آورده است

6+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، سلسله عملیات‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن علیه مزدوران سعودی ادامه دارد. بر اساس این گزارش، نیروهای یمنی به تازگی عملیات جدیدی را علیه مزدوران سعودی ترتیب داده‌اند. طبق اعلام رسانه‌های عربی، نیروهای یمنی مواضع مزدوران سعودی در الجوف را هدف قرار دادند. این درحالی است که مواضع عناصر مزدور در استان تعز نیز هدف حملات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن قرار گرفت. به دنبال عملیات‌های مذکور، شماری از عناصر مزدور سعودی توسط نیروهای مقاومت یمن کشته و زخمی شدند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: مقامات عربستان در شرایط وانفسایی قرار گرفته‌اند و چاره‌ای جز صلح در یمن، برای باقی ماندن در حکومت و ادامه کار خود ندارند، لذا ترجیح داده‌اند تا از طریق ایران، وارد صلح با یمن شوند. در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به وضعیت فعلی تجاوز نظامی عربستان به مردم مظلوم یمن اظهار کرد: عربستان در منجلاب خطرناکی قرار گرفته است و چاره‌ای جز پایان دادن به جنگ یمن ندارد. کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه عربستان از نظر نظامی در یمن به انتهای راه رسیده است، خاطرنشان کرد: عربستان سامانه‌ای برای مقابله با پهپاد‌های انصارالله ندارد. در شرایط داخلی کشورشان نیز در وضعیت آسیب پذیری قرار گرفته‌اند. البته جنگ یمن هم پایه‌های سیاست داخلی عربستان را سست کرده است و مردم این کشور به هزینه‌های این جنگ بی ثمر طولانی شکوه‌های فراوان دارند.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن دوشنبه شب اعلام کرد که مناطق مختلف این کشور در ۲۴ ساعت گذشته، بیش از ۳۰ بار هدف حمله هوایی قرار گرفتند. وی گفت که در تجاوزات هوایی ائتلاف سعودی به یمن در روز دوشنبه، استان صعده واقع در شمال یمن، بیش از سایر استان‌های این کشور هدف قرار گرفته است. وی تاکید کرد که «حملات ائتلاف سعودی با تشدید تجاوزات آن در جبهه‌های مرزی و لشکرکشی گسترده آن به سمت پایگا‌های ارتش یمن و کمیته‌های مردمی یمن همراه شده است». این در حالی است که سخنگوی نیروهای مسلح یمن دیروز گفته بود که یمن طی ۷۲ ساعت گذشته بیش از ۷۵ بار هدف حمله هوایی ائتلاف سعودی قرار گرفته است. وی تاکید کرد که ائتلاف سعودی تاکنون هیچ تصویر واقعی از حملات خود به یمن را ارائه نکرده است و این نشان می‌دهد که ائتلاف سعودی همواره خواستار ادامه جنگ هستند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
فارسفارس1 روز قبل
رئیس شورای عالی سیاسی یمن در سالروز انقلاب ۱۴ اکتبر اعلام کرد، عربستان سعودی هنوز به طرح پیشنهادی صلح پاسخی نداده و یمن منتظر اقدامات عملی است. مقام یمنی خطاب به ریاض: منتظر اقدام عملی در پاسخ به طرح صلح هستیم نه حرفبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن یکشنبه شب (دیشب) در پنجاه و ششمین سالروز انقلاب ۱۴ اکتبر (نجات یمن از استعمار انگلیس) سخنرانی کرد و به آخرین تحولات یمن پرداخت. رئیس شورای عالی سیاسی یمن سپس درباره پیامدهای ادامه توقیف کشتی‌های یمن به دست ائتلاف سعودی هشدار داد و گفت: ادامه این اقدام منجر به تحولات خطرناکی می‌شود که با تلاش‌های اخیر برای صلح در یمن و منطقه هماهنگ نیست. عربستان سعودی در فروردین ۱۳۹۴ چند کشور دیگر را با خود همراه کرد و به بهانه بازگرداندن آنچه دولت قانونی می‌خواند به یمن حمله کرد. این حملات وارد سال پنجم خود شده است و تا کنون هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان در آن کشته شده‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
بیشتر بخوانید: موافقت ملک سلمان با استقرار تجهیزات نظامی آمریکااسپوتنیک در این خصوص با «حکم امهز» کارشناس امور غرب آسیا گفت‌وگویی انجام داده است. وی معتقد است نیرو و تجهیزات نظامی آمریکایی هیچ چیزی از معادلات موجود در منطقه را عوض نخواهد کرد. امهز یکی از مهم‌ترین دلایل در اثبات عقیده خود را این بیان کرد که سه هزار نیرویی که آمریکا به عربستان می‌فرستد در برابر ابعاد عظیم جبهه مقاومت چیزی به حساب نمی‌آید. یعنی به سادگی می‌توان گفت این تعداد سرباز آمریکایی برای حفاظت از رژیم بحرین هم کفایت نمی‌کند. «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا روز جمعه اعلام کرد، این کشور به درخواست «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی چند صد نیروی دیگر به عربستان اعزام می‌کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
اسپوتنیک در این خصوص با «حکم امهز» کارشناس امور غرب آسیا گفت‌وگویی انجام داده است. وی معتقد است نیرو و تجهیزات نظامی آمریکایی هیچ چیزی از معادلات موجود در منطقه را عوض نخواهد کرد. امهز یکی از مهم‌ترین دلایل در اثبات عقیده خود را این بیان کرد که سه هزار نیرویی که آمریکا به عربستان می‌فرستد در برابر ابعاد عظیم جبهه مقاومت چیزی به حساب نمی‌آید. یعنی به سادگی می‌توان گفت این تعداد سرباز آمریکایی برای حفاظت از رژیم بحرین هم کفایت نمی‌کند. «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا روز جمعه اعلام کرد، این کشور به درخواست «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی چند صد نیروی دیگر به عربستان اعزام می‌کند.
فارسفارس2 روز قبل
وبگاه خبری اسپوتنیک نوشت اعزام چندصد نیروی نظامی آمریکایی به عربستان سعودی نمی‌تواند معادلات منطقه را تغییر دهد و واشنگتن هم با این اقدام صرفا به دنبال کسب منافع مالی است. اسپوتنیک در این خصوص با «حکم امهز» کارشناس امور غرب آسیا گفت‌وگویی انجام داده است. وی معتقد است نیرو و تجهیزات نظامی آمریکایی هیچ چیزی از معادلات موجود در منطقه را عوض نخواهد کرد. یعنی به سادگی می‌توان گفت این تعداد سرباز آمریکایی برای حفاظت از رژیم بحرین هم کفایت نمی‌کند. «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا روز جمعه اعلام کرد، این کشور به درخواست «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی چند صد نیروی دیگر به عربستان اعزام می‌کند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه که قرار است فردا (دوشنبه) عازم عربستان سعودی شود در گفت‌وگویی با شبکه سعودی «العربیه» به صحبت درباره موضوعات مختلفی از جمله رابطه مسکو و ریاض، عملیات ارتش یمن علیه آرامکو، نقش ایران در منطقه و تحولات سوریه پرداخت. پوتین تأکید کرد که روسیه به درخواست سوریه و برای حمایت از دولت سوریه و مقابله با گروه‌های تروریستی به این کشور رفته است. برجامسوال بعدی العربیه درباره برجام بود و از پوتین پرسید آیا مسکو مذاکره دوباره برای ایجاد بندهای جدید در این توافق درباره برنامه موشکی ایران را تأیید می‌کند یا خیر. پوتین جواب داد؛ طرحی به نام برنامه جامع اقدام مشترک یا همان توافقنامه مربوط به برنامه هسته‌ای ایران وجود دارد و ایران بر اساس آن تعهدهای مشخصی را بر عهده گرفته است. پوتین در ادامه گفت، این عادلانه نیست که اتهاماتی به ایران درباره مواردی که آنها را انجام نداده، زده شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
سفر به شهرهای جنوبی ایران همیشه جذاب است. شهرهایی که به خاطر گرم بودن آب و هوایشان مسافران را مجبور می‌کنند در فصل‌های خنک‌تری به این شهرها سر بزنند. سفر امروز ما سفر به بوشهر ایران است، بوشهری که جای جای آن دیدنی است. در این استان شهری قرار دارد که در فاصله‌ی ۹۵ کیلومتری شمال شرقی بوشهر و در حوزه‌ی آبریز رود حله قرار گرفته است: شبانکاره که از شهرهای تاریخی ایران است.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 روز قبل
دعای ماه صفر: یا شدید القوی‏ ویا شدید المحال یا عزیز یا عزیز یا عزیز ذلت بعظمتک جمیع خلقک فاکفنی‏ شر خلقک یا محسن یا مجمل یا منعم یا مفضل یا لا اله الا انت سبحانک انی‏ کنت من الظالمین فاستجبنا له ونجیناه من الغم وکذلک ننجی المؤمنین وصلی الله علی‏ محمد و اله‏ الطیبین الطاهرین
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به گزارش مشرق به نقل از المسیره، عملیات‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن علیه متجاوزان سعودی ادامه دارد. بر اساس این گزارش، نیروهای یمنی یک فروند پهپاد جاسوسی رژیم سعودی را در آسمان الحدیده هدف قرار دادند. منابع رسانه‌ای اعلام کردند که این پهپاد جاسوسی پس از هدف قرار گرفته شدن توسط یمنی‌ها، ساقط شد. این در حالی است که پیشتر نیز یمنی‌ها تعداد زیادی از پهپادهای سعودی را در آسمان خود ساقط کرده‌اند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، پدافند هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، امروز- یکشنبه- یک پهپاد جاسوسی ائتلاف متجاوز سعودی را در حین انجام عملیات خصمانه در استان الحدیده ساقط کرد. این پهپاد ائتلاف در منطقه «کیلو ۱۶» در الحدیده ساقط شد. همچنین در تحولی دیگر، شماری از مزدوران ائتلاف متجاوز در جریان انفجار یک بمب کارگذاشته‌شده در جنوب «مجمع المتون» کشته و یا زخمی شدند. یگان مهندسی ارتش یمن، دو روز پیش طی عملیاتی شماری از مزدوران سعودی را در بخش‌های «خب و الشعف» در جنوب غرب استان الجوف به هلاکت رساند و مهمات جنگی و خودروهای زرهی آنها را منهدم کرد. انتهای پیام/
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، عملیات‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن علیه متجاوزان سعودی ادامه دارد. بر اساس این گزارش، نیروهای یمنی یک فروند پهپاد جاسوسی رژیم سعودی را در آسمان الحدیده هدف قرار دادند. منابع رسانه‌ای اعلام کردند که این پهپاد جاسوسی پس از هدف قرار گرفته شدن توسط یمنی‌ها، ساقط شد. این در حالی است که پیشتر نیز یمنی‌ها تعداد زیادی از پهپادهای سعودی را در آسمان خود ساقط کرده‌اند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
در سیاست خارجی نیز آنها تصمیم گرفتند که از کنج عافیت خارج گشته، ورودی فعال به عرصه تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی داشته باشند. اما سیاست خارجی جدید آنها محاسبه‌شده نبود. همانطور که گفتیم، این جریان در اواخر دوران عبدا … به ویژه در سیاست خارجی وی آغاز شد. این بدین علت است که اصولا‌ بسیاری از رژیم‌های عربی این منطقه سیاست خارجی مشخصی ندارند و «ابن‌الوقت» هستند. سیاست خارجی آنها عملا تبدیل شد به ترکیبی از سیاست امنیتی و تبلیغاتی و منطقه‌ای که از نگاه خودشان پشتوانه حمایت ترامپ را نیز به همراه داشت.
مهرمهر3 روز قبل
این دو ویژگی در کنار هم برای مقام رسمی یک کشور واقعا فاجعه آمیز است. این کارشناس رادیو اسپانیایی معاونت برون مرزی صداوسیما در ادامه افزود: انصارالله و ارتش یمن رویاهای عربستان را نقش بر آب کرده‌اند. دیگر خبری از آن گرد و خاکی که عربستان و ائتلاف وی در منطقه تحت عنوان «طوفان سهمگین» به راه انداخته بودند، نیست. وی یادآور شد: چیزی که در طول این ۵ سال جنگ یمن دیده‌ایم، بی سابقه بوده است. توضیح و شرح این جنگ ورای قوانین مادی و فیزیکی حاکم بر این جهان است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد، محمد البخیتی عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن اعلام کرد که بازگشت فرمانده نظامی ارشد نیروهای طارق صالح تحت حمایت امارات به صنعا٬ ضربه‌ای مهلک به کشورهای متجاوز خواهد بود. البخیتی تأکید کرد که بازگشت این رهبر به صنعا یک ضربه جدی به کشورهای متجاوز بوده و هویت وی بعدا اعلام خواهد شد. وی در ادامه تصریح کرد که بیشتر نیروها و فرماندهان تحت امر دشمن متجاوز قصد بازگشت به صنعا را دارند. وی دراین راستا اضافه کرد که اگر این نیروها نبودند٬ ارتش یمن و کمیته‌های مردمی می‌توانستند به مرزهای عربستان نفوذ کنند. هم‌زمان با این٬ وزارت کشور یمن در صنعا از بازگشت ۱۱۳ عنصر فریب‌خورده از جمله چندین فرمانده در ۱۰ روز اخیر به یمن خبر داد.
ایسناایسنا3 روز قبل
ارتش یمن اعلام کرد، در جریان دو عملیات در استان الجوف در مرز با عربستان، خسارت‌های جانی و مالی را به نیروهای مزدور دولت مستعفی یمن وارد کرده است. به گزارش ایسنا، انصارالله در سایت شبکه «المسیره» اعلام کرد، یگان مهندسی وابسته به ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دو کمین جداگانه علیه نیروهای دولت مستعفی یمن در غرب جبهه الیتمه در ناحیه خب و الشعف در شرق الجوف ایجاد کرد. در جریان این دو کمین، گروهی از نظامیان دولت مستعفی کشته و خودروی زرهی و خودروی نظامی حامل سربازان این دولت منهدم شدند. عربستان به بهانه حمایت از نیروهای دولت مستعفی یمن برای پس گرفتن قدرت در این کشور، ائتلاف نظامی عربی را از سال ۲۰۱۵ علیه انصارالله رهبری می‌کند. جنگ و درگیری‌ها در یمن به آواره شدن صدها هزار تن، شیوع بیماری‌های مسری و قحطی و نیز نابودی زیرساخت‌ها منجر شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
خبرگزاری میزان- اولین نقطه بحرانی آمریکا، به شکست سیاست‌های ضد ایرانی عربستان بازمی‌گردد. اولین نقطه بحرانی آمریکا، به شکست سیاست‌های ضد ایرانی عربستان بازمی‌گردد. آل سعود در پی ناکامی در پادویی کردن برای آمریکا، دچار کابوس بزرگ انصار الله و ارتش یمن هم شد. رهبران و سیاستمداران هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات آمریکا، مخالف تصمیم ترامپ هستند و بالاتفاق آن را به نفع ایران و جبهه مقاومت می‌دانند. «امانوئل مکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه همچنان با بحران جلیقه زرد‌ها رو به روست و این اعتراضات، به کابوسی برای الیزه تبدیل شده.
فارسفارس4 روز قبل
فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران گفت که واشنگتن با ارسال نیرو و تجهیزات به عربستان سعودی قصد دارد تا امنیت این کشور را تقویت کند تا سعودی‌ها بتوانند از خود دفاع کنند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «برایان هوک» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران بامداد شنبه در مصاحبه‌ای گفت که عربستان سعودی شریک امنیتی آمریکا بوده و واشنگتن با ریاض منافع مشترکی دارد. روز جمعه وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۳ هزار نیروی اضافی و دو اسکادران جنگنده و دو سامانه دفاع موشکی تاد و پاتریوت به عربستان ارسال خواهد کرد. هوک در ادامه مصاحبه با متهم کردن ایران به حمله به تاسیسات نفتی آرامکوی سعودی گفت که این حملات نشان از ضعف تهران دارد. آمریکا و برخی کشورهای غربی ایران را متهم به انجام چنین حمله‌ای کردند، ادعایی که مقامات ایران به شدت آن را رد کردند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
به گزارش مشرق، رویترز به نقل از یک منبع نزدیک خبر داد که در پی حملات اخیر به تاسیسات نفتی آرامکوی سعودی، آمریکا قصد دارد تعداد زیادی از نیروهای بیشتر و چه بسا هزاران نفر را به عربستان سعودی اعزام کند. یگان پهپادی ارتش یمن چندی قبل با ۱۰ فروند پهپاد تهاجمی به تأسیسات نفتی عربستان سعودی در شهرهای «بقیق» و «خریص» حمله کرده که براثر آن، این تأسیسات آتش گرفت و بر اساس برآوردها و گزارش‌های منتشر شده، نزدیک به نیمی از تولید نفت سعودی کاهش یافت. پنتاگون هنوز به درخواست رویترز برای پاسخ به این ادعا واکنشی نشان نداده است. این منبع مشخص نکرده که آمریکا دقیقا چه تعداد نیرو به عربستان سعودی اعزام خواهد کرد یا آنکه این نیروها جایگزین دیگر نیروهای آمریکایی خواهند شد که ممکن است دیگر مناطق را در منطقه ترک کنند. یک منبع دیگر نیز گفته است که آمریکا به دنبال استقرار پرسنل نیروی هوایی بیشتر در عربستان سعودی است اگر چه هنوز این موضوع توسط پنتاگون تایید نشده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ واشنگتن اعلام کرده است که در پی حملات چند هفته پیش به تاسیسات نفتی آرامکوی سعودی، ‌ چند هزار نیروی اضافی به عربستان سعودی اعزام خواهد کرد. یگان پهپادی ارتش یمن چندی قبل با ۱۰ فروند پهپاد تهاجمی به تأسیسات نفتی عربستان سعودی در شهرهای «بقیق» و «خریص» حمله کرده که براثر آن، این تأسیسات آتش گرفت و بر اساس برآوردها و گزارش‌های منتشر شده، نزدیک به نیمی از تولید نفت سعودی کاهش یافت. پنتاگون هنوز به درخواست رویترز برای پاسخ به این ادعا واکنشی نشان نداده است. این منبع مشخص نکرده که آمریکا دقیقا چه تعداد نیرو به عربستان سعودی اعزام خواهد کرد یا آنکه این نیروها جایگزین دیگر نیروهای آمریکایی خواهند شد که ممکن است دیگر مناطق را در منطقه ترک کنند. یک منبع دیگر نیز گفته است که آمریکا به دنبال استقرار پرسنل نیروی هوایی بیشتر در عربستان سعودی است اگر چه هنوز این موضوع توسط پنتاگون تایید نشده است.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، منابع اگاه به رویترز اعلام کرده‌اند که آمریکا در نظر دارد تا تعداد بیشتری از نظامیان خود را به عربستان سعودی اعزام کند. گفته شده اعزام این نظامیان به عربستان سعودی به دنبال حملات اخیر به تاسیاست نفتی عربستان سعودی در ۱۴ سپتامبر صورت می‌گیرد. وزارت دفاع آمریکا هنوز توضیحات بیشتری در ارتباط با اعزام نظامیان بیشتر به عربستان نداده است. اعزام نظامیان بیشتر به عربستان سعودی یکی از گزینه‌های آمریکا پس از حمله صورت گرفته اخیر به تاسیسات نفتی آرامکو است. یک هفته پس از حمله ارتش یمن به تاسیسات نفتی عربستان در آرامکو، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا با اعزام نظامیان آمریکا به منطقه خلیج فارس برای تقویت نیروهای دفاع هوایی و موشکی عربستان سعودی موافقت کرد.
انتخابانتخاب4 روز قبل
به نوشته رویترز، واشنگتن اعلام کرده است که در پی حملات چند هفته پیش به تاسیسات نفتی آرامکوی سعودی، ‌ چند هزار نیروی اضافی به عربستان سعودی اعزام خواهد کرد. یگان پهپادی ارتش یمن چندی قبل با ۱۰ فروند پهپاد تهاجمی به تأسیسات نفتی عربستان سعودی در شهرهای «بقیق» و «خریص» حمله کرده که براثر آن، این تأسیسات آتش گرفت و بر اساس برآوردها و گزارش‌های منتشر شده، نزدیک به نیمی از تولید نفت سعودی کاهش یافت.

به انتهای لیست رسیدید