اردوغان

اردوغان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
به گزارش مشرق، وزارت امور خارجه ترکیه اعلام کرد که این کشور قصد دارد نام «محمد دحلان»، از رهبران سابق جنبش فتح فلسطین و مشاور امنیتی سابق محمود عباس را در لیست تروریستی قرار دهد. بیشتر بخوانید: افشای جزئیات شبکه جاسوسی امارات در ترکیهمحمد دحلان بعد از اختلاف با جنبش فتح فلسطین در امارات مستقر شد. وزیر خارجه ترکیه نزدیک به یک ماه پیش از امارات به دلیل حمایت از دحلان شدیدا انتقاد کرد. چاووش‌اوغلو گفته است: «تروریستی به نام «محمد دحلان» به سمت شما فراری شده است؛ او مزدور اسرائیل است». ترکیه محمد دحلان را به دست داشتن در کودتای نافرجام ۲۰۱۶ متهم کرده است.
فارسفارس5 ساعت قبل
وزارت خارجه ترکیه با تعیین پاداش ۷۰۰ هزار دلاری برای بازداشت «دحلان»، عضو سابق جنبش فتح، نام او را در لیست سیاه تروریسم قرار داد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت امور خارجه ترکیه اعلام کرد که این کشور قصد دارد نام «محمد دحلان»، از رهبران سابق جنبش فتح فلسطین و مشاور امنیتی سابق محمود عباس را در لیست تروریستی قرار دهد. محمد دحلان بعد از اختلاف با جنبش فتح فلسطین در امارات مستقر شد. چاووش‌اوغلو گفته است: «تروریستی به نام «محمد دحلان» به سمت شما فراری شده است؛ او مزدور اسرائیل است» (+). ترکیه محمد دحلان را به دست داشتن در کودتای نافرجام ۲۰۱۶ متهم کرده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
سخنان ماکرون در خصوص مرگ مغزی ناتو بار دیگر به داغ شدن بحث‌ها بر سر فروپاشی ناتو منجر شد. هر چند که که یک مقام ارشد نظامی فرانسه تلاش کرد که این گفته رئیس جمهور فرانسه را توجیه کند. پارلی همچنین افزوده است که قصد ماکرون «اعلام هشدار» به اعضای ناتو بود و این پیمان باید مورد اصلاح قرار گیرد. «رابرت اوبراین» مشاور امنیت ملی آمریکا در اظهاراتی تند احتمال فروپاشی ناتو را طرح کرد. به دلیل اینکه آلمان و سایر کشورهای عضو ناتو سهم عادلانه خود را نمی‌پردازند این پیمان در حال فروپاشی است.
الفالف8 ساعت قبل
به گزارش فارس، علی‌رضا زاکانی امروز در یادواره سرداران و ۱۶۰ شهید پل‌سفید و حومه با اشاره به اینکه در جبهه‌ها هیچگاه نشنیدیم که فرماندهان بگویند «بروید» بلکه می‌گفتند «ما می‌رویم، شما بیایید» و خودشان الگو بودند، اظهار داشت: مسؤولان باید خودشان را سپر بلای مردم کنند و یاد بگیرند که با عمل و حرکت در مسیر انقلاب اسلامی، راه را برای مردم باز کنند و نه اینکه مردم را زمینه پیروزی خود قرار دهند؛ در حالی که فرهنگ شهدا توسط برخی از مدیران فراموش شد که عامل مشکلات جامعه است. وی با بیان اینکه امروز اسلام، ایران، رهبری و ملت خوب و نظام در دست ما امانت است، چرا برخی‌ها با آن بازی می‌کنند، خاطرنشان کرد: کوخ‌نشین‌ها امانت هستند و امام راحل و مقام معظم رهبری یک موی کوخ‌نشین‌ها را به کاخ‌نشین‌ها نمی‌دهند و بند بند شهدا حامل درس‌های بزرگی است. استانداران هم مخالف شیوه فعلی سهمیه‌بندی بنزین بودندزاکانی در پاسخ به سؤالی که چرا رهبری از خودشان در روزهای اخیر خرج کردند و وضعیت طرحی که کارشناسان اعتقاد دارند که با لجاجت انجام شد، اظهار کرد: سپاه مخالفت خود را رسما در شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد و اکثر وزرا و استانداران هم مخالفت خود را بیان کردند و شیوه انجام طرح هم، شیوه خوبی نیست و بیان می‌شود که کلاه سر ما گذاشتند، در حالی که رئیس جمهور و سخنگوی دولت و وزیر نفت بیان کردند که اتفاقی نمی‌افتد. زاکانی از حلقه‌های سه گانه آشوب‌های اخیر نام برد و اظهار کرد: درگیری توسط ۳ حلقه انجام شد که حلقه سخت سازمان ‌یافته‌ای که دشمن از سال‌ها قبل در کشور سازمان‌دهی کردند و در گزارشی مطالعه می‌کردم که از ۱۰ دستگیرشده همه آنها عضو کومله بودند و به دنبال بهانه‌ای بودند که به اهداف خود برسند و «اردوغان» هم چندی پیش اعلام کرد که عده‌ای به دنبال این هستند که در ایران انقلاب پیاده کنند و از جنوب کشور درباره دسیسه خبر دادند و از عراق هم بیان شد که اسلحه وارد شد و رهبر معظم انقلاب هم یک‌ماه قبل در دیدار با ارتشیان از آمادگی برای فتنه خبر دادند. زاکانی گفت: ۴۰ سال انقلاب اسلامی نشان داد که هر کسی با خون شهدا بازی کند، بی‌آبرو می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها8 ساعت قبل
وزارت خارجه ترکیه با تعیین پاداش ۷۰۰ هزار دلاری برای بازداشت «دحلان»، عضو سابق جنبش فتح، نام او را در لیست سیاه تروریسم قرار داد. خبرگزاری فارس: وزارت امور خارجه ترکیه اعلام کرد که این کشور قصد دارد نام «محمد دحلان»، از رهبران سابق جنبش فتح فلسطین و مشاور امنیتی سابق محمود عباس را در لیست تروریستی قرار دهد. محمد دحلان بعد از اختلاف با جنبش فتح فلسطین در امارات مستقر شد. چاووش‌اوغلو گفته است: «تروریستی به نام «محمد دحلان» به سمت شما فراری شده است؛ او مزدور اسرائیل است». ترکیه محمد دحلان را به دست داشتن در کودتای نافرجام ۲۰۱۶ متهم کرده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا که نامش را فاش نکرد به رویترز گفت: این که ترکیه از اس ۴۰۰ صرفنظر کند پیش شرط پیوستن دوباره این کشور به برنامه خرید جنگنده‌های اف ۳۵ است. این مقام در ادامه تاکید کرد: فضا برای ترکیه که همچنان به پای میز مذاکره برگردد وجود دارد. آنها می‌دانند برای آن که چنین چیزی عملی شود باید از سامانه اس ۴۰۰ به نحوی خلاص شود و یا آن را از بین برده یا برگردانند. با این حال براساس این گزارش ترکیه نشانه‌ای از این که بخواهد از این سامانه روسی صرفنظر کند نفرستاده است. آکار گفت: پرسنل مربوطه در ترکیه همچنان مشغول طی آموزش‌ها هستند و ترکیه بعد از تکمیل این فرآیند برنامه فعال سازی مربوط به موشک‌های جدید را اجرا خواهد کرد.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
مقامات آمریکایی از ترکیه خواسته‌اند در صورت تمایل به بازگشت به توافقات قبلی‌ با آمریکا از جمله در زمینه برنامه مربوط به خرید جنگنده اف ۳۵ باید سیستم‌های دفاع هوایی اس ۴۰۰ خود را که تاکنون از روسیه دریافت کرده «از بین برده یا مرجوع کند». یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا که نامش را فاش نکرد به رویترز گفت: این که ترکیه از اس ۴۰۰ صرفنظر کند پیش شرط پیوستن دوباره این کشور به برنامه خرید جنگنده‌های اف ۳۵ است. آنها می‌دانند برای آن که چنین چیزی عملی شود باید از سامانه اس ۴۰۰ به نحوی خلاص شود و یا آن را از بین برده یا برگردانند. با این حال براساس این گزارش ترکیه نشانه‌ای از این که بخواهد از این سامانه روسی صرفنظر کند نفرستاده است. به گزارش راشا تودی، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه به قانونگذاران این کشور گفت: آنکارا به برنامه‌اش برای خرید و استقرار سامانه اس ۴۰۰ و فعال کردن آن بر طبق برنامه ریزی ادامه می‌دهد.
ایسناایسنا17 ساعت قبل
ماه‌هاست که ترکیه با حفاری گاز در سواحل جزیره قبرس در دریای مدیترانه برای اتحادیه اروپا مشکل ایجاد کرده است. ترکیه خواهان آن است که سهمی از ثروت انرژی که به تازگی کشف شده است به ساکنان ترکیه قبرس برسد. وزیران خارجه اتحادیه اروپا هفته گذشته با تحریم‌های اقتصادی بر سر اقدامات ترکیه در آب‌های قبرس موافقت کردند. اتحادیه اروپا از آنکارا در قبال ممنوعیت از ادامه سیر ورود پناهندگان به اروپا حمایت مالی فراهم می‌کند. ترکیه از این برتری خود در برابر اتحادیه اروپا آگاه است و برای بهره برداری از آن تردید نمی‌کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
این مقاله با عنوان «صدای اردوغان را بشنویم!» به این مساله پرداخته است که ما به عنوان مهمترین همسایه ترکیه باید واکنش‌ها و مواضعمان را در قبال این کشور متعادل و مثل سابق حفظ کنیم. در نهایت اینکه حفظ ترکیه برای ایران حیاتی است، زیرا که ترکیه یکی از مهمترین بازیگران منطقه و همسایه مهم ما به حساب می‌آید. ترکیه کجای مقاومته؟ کاربر دیگری عنوان کرد: اردوغان اتفاقا زیرکانه طرف ایران را در کشاکش درگیریهای ایران- عربستان گرفته است. ما اون موقع که اردوغان به سیب زمینی میگفت دیب دمینی، مشکلمون رو با کردها حل کردیم.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از المیادین، آمریکا با مستقر کردن خودرو‌های زرهی خود نزدیک میدان‌های نفتی سوریه، راهبرد جدیدی برای اعمال فشار اقتصادی به دمشق ایجاد کرده است. خودرو‌های زرهی آمریکا بار دیگر در هفت پایگاه اطراف حوزه‌های نفتی شمال سوریه مستقر شدند. فقط واشنگتن نیست که برای دستیابی به نفت سوریه حضور دارد. پس از آنکه الهام احمد رئیس مشترک شورای سوریه دموکراتیک به یک شرکت اسرائیلی ضمانت کتبی برای تصرف در نفت سوریه ارائه کرد، این شرکت در ماه ژوئن گذشته عملیات حفاری نفت را آغاز کرد. درگیری بر سر نفت، هزینه نظامی دمشق را برای باز پس گیری همه جغرافیای سوریه و درآمد‌های آن افزایش خواهد داد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد: تجاوزات جنایتکارانه نیروهای اشغالگر ترکیه در حق ملت سوریه را محکوم می‌کنیم. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، وزارت خارجه سوریه در این بیانیه گفت، دمشق تجاوزات جنایتکارانه نیروهای اشغالگر ترکیه علیه ملت سوریه را محکوم می‌کند؛ تجاوزاتی که آخرین مورد آن حملات هوایی پهپادها به مناطق مسکونی حومه شهر تل ابیض واقع در حومه شمالی رقه بود و موجب کشته شدن پنج غیر نظامی از جمله کودکان و زخمی شدن تعدادی دیگر شد. این وزارتخانه گفت، نظام ترکیه و مزدوران تروریست آن، به رغم توافقات منعقد شده در چارچوب فرآیند آستانه و سوچی، ارتکاب جنایات علیه ملت سوریه را ادامه می‌دهند. وزارت خارجه سوریه از افکار عمومی خواست تا برای وادارکردن اردوغان به توقف جنایاتش در حق ملت سوریه که نقض آشکار قوانین و منشورهای بین‌المللی و انسانی تلقی می‌شود، اقدام فوری انجام دهند.
فارسفارس1 روز قبل
دولت سوریه حمله روز گذشته ترکیه به خودروی غیر نظامیان در شمال سوریه را به شدت محکوم کرد و از جامعه جهانی خواست مقابل اقدامات ترکیه بایستند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه امروز (پنجشنبه) نیروهای ترکیه‌ای حاضر در شمال سوریه را اشغالگر نامید و گفت که آنها علیه غیرنظامیان دست به جنایت می‌زنند. با وجود برقراری آتش‌بس در شمال سوریه، حملات ترکیه به مناطق شمالی این کشور هر از گاهی صورت می‌گیرد و به همین دلیل شبه‌نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» بارها اعلام کردند که ترکیه توافق آتش‌بس را نقض می‌کند. ارتش ترکیه به همراه تروریست‌های موسوم به «ارتش آزاد» سوریه از ۱۷ مهر ماه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و با هدف دور کردن خطر شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کردند. هشت روز پس از این عملیات (۲۵ مهر) آنکارا و واشنگتن توافق کردند که ترکیه به مدت ۱۲۰ ساعت عملیات خود را متوقف کند تا شبه‌نظامیان «یگان‌های مدافع خلق» کرد از منطقه امن خارج شوند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق به نقل از النشره، وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای تجاوزات نیروهای ترکیه علیه ملت سوریه را محکوم کرد. پهپادهای ارتش ترکیه شب گذشته مناطق مسکونی در حومه شهر تل ابیض واقع در اطراف الرقه را هدف قرار دادند که باعث کشته شدن ۵ غیر نظامی از جمله چند کودک و زخمی شدن چند نفر شد. در ادامه بیانیه گفته شده است: ترکیه به جنایات خود علیه ملت سوریه ادامه می‌دهد و همه این مسائل در حالی روی می‌دهد که در چارچوب مذاکرات آستانه و سوچی، توافقاتی حاصل شده است. حملات اخیر ترکیه به سوریه بر این موضوع تاکید دارد که رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه خارج از قوانین بین المللی رفتار می‌کند. وزارت خارجه سوریه در پایان از افکار عمومی جهان خواست که فورا اردوغان را وادار به توقف جنایات خود علیه ملت سوریه کند، جنایاتی که نقض آشکار و خطرناک قوانین انسانی و بین المللی به شمار می‌رود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای تجاوزات نیروهای ترکیه علیه ملت سوریه را محکوم کرد. پهپادهای ارتش ترکیه شب گذشته مناطق مسکونی در حومه شهر تل ابیض واقع در اطراف الرقه را هدف قرار دادند که باعث کشته شدن ۵ غیر نظامی از جمله چند کودک و زخمی شدن چند نفر شد. در ادامه بیانیه گفته شده است: ترکیه به جنایات خود علیه ملت سوریه ادامه می‌دهد و همه این مسائل در حالی روی می‌دهد که در چارچوب مذاکرات آستانه و سوچی، توافقاتی حاصل شده است. حملات اخیر ترکیه به سوریه بر این موضوع تاکید دارد که رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه خارج از قوانین بین المللی رفتار می‌کند. وزارت خارجه سوریه در پایان از افکار عمومی جهان خواست که فورا اردوغان را وادار به توقف جنایات خود علیه ملت سوریه کند، جنایاتی که نقض آشکار و خطرناک قوانین انسانی و بین المللی به شمار می‌رود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری دولتی سوریه سانا، یک منبع در وزارت خارجه سوریه امروز پنجشنبه گفت: سوریه حملات جنایتکارانه نیروهای اشغالگر ترکیه علیه ملت سوریه را با شدیدترین لحن محکوم می‌کند که آخرین مورد آن، حملات هوایی پهپادها به محله‌های مسکونی در ریف شهر تل ابیض در استان رقه سوریه بود که به شهادت پنج غیرنظامی از جمله کودکان و زخمی شدن شمار دیگری منجر شد. این منبع افزود: با وجود توافقنامه‌های سابق در چارچوب فرایند آستانه و سوچی، رژیم ترکیه و نیروها و گروه‌های تروریستی و مزدورانش به ارتکاب جنایات خود علیه ملت سوریه ادامه می‌دهند. اردوغان با این کارها مجددا تاکید می‌کند که خارج از چارچوب قوانین بین‌المللی حرکت می‌کند و مقاصد و کارهای مبتنی بر اشغالگری و تجاوزگری او پایه و اساس هر کاری است که انجام می‌دهد؛ صرف نظر از تعهدات مندرج در توافقنامه‌ها و قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل. این منبع گفت: سوریه تاکید می‌کند که از هیچ تلاشی برای دفاع از ملت و حاکمیت و وحدت سرزمینی خود در برابر حملات رژیم ترکیه و طمع ورزی‌هایش فروگذار نخواهد کرد و همزمان از افکار عمومی جهان نیز می‌خواهد تا فوری وارد عمل شده و اردوغان را مجبور به متوقف کردن فوری جنایاتش علیه ملت سوریه کنند؛ جنایاتی که نقض آشکار و خطرناک قوانین و منشورهای بین‌المللی و بشردوستانه است. انتهای پیام/
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشیک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه امروز (پنجشنبه) نیروهای ترکیه‌ای حاضر در شمال سوریه را اشغالگر نامید و گفت که آنها علیه غیرنظامیان دست به جنایت می‌زنند. با وجود برقراری آتش‌بس در شمال سوریه، حملات ترکیه به مناطق شمالی این کشور هر از گاهی صورت می‌گیرد و به همین دلیل شبه‌نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» بارها اعلام کردند که ترکیه توافق آتش‌بس را نقض می‌کند. ارتش ترکیه به همراه تروریست‌های موسوم به «ارتش آزاد» سوریه از ۱۷ مهر ماه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و با هدف دور کردن خطر شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کردند. هشت روز پس از این عملیات (۲۵ مهر) آنکارا و واشنگتن توافق کردند که ترکیه به مدت ۱۲۰ ساعت عملیات خود را متوقف کند تا شبه‌نظامیان «یگان‌های مدافع خلق» کرد از منطقه امن خارج شوند. پس از توافق آمریکا و ترکیه، «رجب‌طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه و «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه ۳۰ مهر ماه جلسه‌ای در سوچی برگزار کردند و به توافقی دست یافتندکه طبق آن یگان‌های کرد در طول ۱۵۰ ساعت، ۳۰ کیلومتر از مرز ترکیه و سوریه عقب‌نشینی می‌کنند و نیروهای امنیتی ترکیه و روسیه گشت‌زنی‌های مشترکی را در این منطقه انجام می‌دهند.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، وزارت دفاع ترکیه امروز (پنج شنبه) با انتشار توییتی اطلاع داد که این افراد از اعضای یگان‌های مدافع خلق (ی. ک. ک) بودند که پس از عملیات شناسایی به وسیله پهپادهای ارتش ترکیه مورد هدف قرار گرفتند. ترکیه در ۲۵ مهرماه برای عقب راندن شبه نظامیان کرد سوریه از مناطق مرزی الرقه والحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرد. یکی از اهداف ترکیه از این عملیات نظامی ایجاد منطقه امن در شمال سوریه در حدفاصل شهرهای راس العین و تل ابیض به طول ۱۲۰ کیلومتر و عمق ۳۰ کیلومتری از مرزهای ترکیه است. حملات یک هفته‌ای ترکیه، پس از توافق آتش بس میان ترکیه و آمریکا به طور موقت متوقف شد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، ارتش ترکیه در حومه شهر عین العرب (کوبانی) واقع در شمال سوریه عملیات پهپادی انجام داد. وزارت دفاع ترکیه امروز پنجشنبه با انتشار توئیتی اطلاع داد که این افراد از اعضای یگان‌های مدافع خلق (ی. ترکیه در ۲۵ مهرماه برای عقب راندن شبه نظامیان کرد سوریه از مناطق مرزی الرقه والحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرد. یکی از اهداف ترکیه از این عملیات نظامی ایجاد منطقه امن در شمال سوریه در حدفاصل شهرهای راس العین و تل ابیض به طول ۱۲۰ کیلومتر و عمق ۳۰ کیلومتری از مرزهای ترکیه است. حملات یک هفته‌ای ترکیه، پس از توافق آتش بس میان ترکیه و آمریکا به طور موقت متوقف شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ «حلوصی آکار» می‌گوید منطقه امنی به طول ۱۴۵ کیلومتر و عمق ۳۰ کیلومتر در شمال سوریه ایجاد شده است. وزیر دفاع ترکیه با انتشار بیانیه‌ای ضمن بیان این مطلب که منطقه امن مورد نظر آنکارا در شمال سوریه ایجاد شده است، گفت: روزانه ۱۰ تا ۱۵ بار توافق آتش آتش‌بس نقض می‌شود و تماس‌ها با روسیه برای جلوگیری از این نقض آتش‌بس ادامه دارد. حلوصی آکار در ادامه مدعی شده است: حدود ۱۲۰۰ تروریست از آغاز عملیات ترکیه در شمال سوریه کشته و یا مجروح شده‌اند. ترکیه از روز ۹ اکتبر (۱۷ مهر)، عملیات موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرده و هدف از این عملیات را پاکسازی مناطق مرزی ترکیه از وجود تروریست‌ها عنوان کرد. «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه، در جریان سفر ماه اکتبر به بندر «سوچی» توافقی در مورد مرز‌های مشترک ترکیه و سوریه با «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه، به امضا رساند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
وزارت دفاع ترکیه امروز (پنج شنبه) با انتشار توئیتی اطلاع داد که این افراد از اعضای یگان‌های مدافع خلق (ی. ک. ک) بودند که پس از عملیات شناسایی به وسیله پهپادهای ارتش ترکیه مورد هدف قرار گرفتند. ترکیه در ۲۵ مهرماه برای عقب راندن شبه نظامیان کرد سوریه از مناطق مرزی الرقه والحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرد. یکی از اهداف ترکیه از این عملیات نظامی ایجاد منطقه امن در شمال سوریه در حدفاصل شهرهای راس العین و تل ابیض به طول ۱۲۰ کیلومتر و عمق ۳۰ کیلومتری از مرزهای ترکیه است. حملات یک هفته‌ای ترکیه، پس از توافق آتش بس میان ترکیه و آمریکا به طور موقت متوقف شد.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «حلوسی آکار» وزیر دفاع ترکیه امروز (پنجشنبه) اعلام کرد منطقه امن مورد نظر کشورش در شمال سوریه، به طول ۱۴۵ کیلومتر و عمق ۳۰ کیلومتر به‌طور کامل ایجاد شده است. آکار با صدور بیانیه‌ای درباره عملیات نظامی «چشمه صلح» در شمال سوریه، گفت: «توافق آتش‌بس در شمال سوریه هر روز به تعداد ۱۰ تا ۱۵ بار از شرق و غرب نقض می‌شود». وی» وی درباره برخی گزارش‌ها مبنی بر استفاده ارتش ترکیه از سلاح‌های شیمیایی و ممنوعه علیه شبه‌نظامیان کرد در شمال سوریه نیز توضیح داد: «این اتهامات منشأ واقعی ندارند. وزیر دفاع ترکیه گفت که مقامات ترکیه طبق توافق سوچی، با همتایان روسی خود درباره نقض آتش‌بس و حملات شبه‌نظامیان کرد به منطقه امن در تماس هستند. نقشه‌ای که رسانه‌های ترکیه‌ای از وسعت منطقه امن در شمال سوریه منتشر کردندوی همچنین افزود: «ما به تمامیت ارضی همسایگان خود احترام می‌گذاریم اما اجازه تاسیس هیچ گذرگاه تروریستی در مرزهای خود را نمی‌دهیم».
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اسپوتنیک، این مطلب را صفر صفروف، افسر پلیس نظامی روسیه به خبرنگاران اعلام کرد. نظامیان روس کاروان‌های حامل کمک‌های نظامی را همراهی می‌کنند. فرمانده فرودگاه نظامی متراس گفت در حال حاضر کارهای مهندسی و بازسازی منطقه برای ایجاد شرایط مناسب جهت استقرار پرسنل نظامی روسیه ادامه دارد. باند فرودگاه در بین صخره‌ها که طول آن دو کیلومتر است، سالم مانده است. حالا بالگردهای نیروی هوایی روسیه که در مناطق شمالی سوریه به گشت زنی می‌پردازند در آنجا مستقر هستند و قرار است در صورت ضرورت فرماندهی نیروی هوایی روسیه در سوریه نیز در اینجا مستقر شود و در این رابطه کاروان تجهیزات ویژه از پایگاه حمیمیم وارد پایگاه «سیرین» گردیده و ساختمان جداگانه‌ای برای خلبانان تخصیص داده شده است.
تابناکتابناک1 روز قبل
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: طی هفته گذشته سه جلسه در کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش قیمت بنزین برگزار شده که نگرانی تمامی آنها اثرگذاری افزایش قیمت این حامل انرژی بر روی کالاها و افزایش قیمت آنها بود اما باید اطمینان داد که وزارت صنعت و دولت اجازه هیچ گونه افزایش قیمتی نخواهد داد. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۸۲ واحدی معادل ۰٫۱۰ درصد به رقم ۸۱ هزار و ۷۰۹ واحد رسید. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۶۵۳ واحدی معادل ۱٫۱۳ درصد به رقم ۵۸ هزار و ۶۸۴ واحد رسید. قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۲۲ هزار و ۴۵۵ تومان (۶۹۳ تومان افزایش نسبت به روز سه شنبه) بود. اصلاح نرخ بنزین تاثیری بر قیمت تخم‌مرغ نداردمدیرعامل اتحادیه مرغداران تخم‌گذار با اشاره به اصلاح قیمت بنزین، اظهار کرد: اصلاح قیمت بنزین تاثیری بر قیمت تمام شده تخم مرغ ندارد، زیرا میزان عرضه و تقاضا در این زمینه تعیین کننده قیمت این محصول است.
ایمناایمنا2 روز قبل
طیبه سیاوشی: دسترسی به اینترنت نیاز مردم استطیبه سیاوشی در با اشاره به ادامه قطع اینترنت در شهرهای مختلف کشور در پی ناآرامی‌های اخیر گفت: شاک دستوری را ابلاغ کرده بود مبنی بر این‌که به دلیل مسائل امنیتی کشور تا ۲۴ ساعت اینترنت قطع باشد، اما اکنون فکر می‌کنم از آن ۲۴ ساعت ۷۲ ساعت هم گذشته است، اما هنوز اینترنت برقرار نشده است. وی ادامه داد: باید توجه کنیم که دسترسی به اینترنت نیاز مردم و یک ضرورت برای ارتباط است. یک بخش عظیمی از مردم از این راه زندگی خود را می‌گذرانند و شغل و کارشان وابسته به همین اینترنت است. در واقع باید اینترنت را در این شهرهایی که شرایط عادی است وصل کنند تا این احساس در میان مردم ایجاد شود که شرایط کاملا عادی است. این قطع ارتباط یک ذهنیتی را برای مردم ایجاد می‌کند که اکنون چه وضعیت هولناکی در کشور برقرار است، اما وضعیت به این وحشتناکی نیست که اینگونه با قطع اینترنت برای مردم تصویرسازی می‌شود.
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جنگنده‌های ارتش ترکیه روز سه‌شنبه خودرویی را در روستای «قرنفل» در غرب تل ابیض در ریف الرقه (شمال سوریه) هدف قرار دادند. با وجود برقراری آتش‌بس در شمال سوریه، حملات ترکیه به مناطق شمالی این کشور هر از گاهی صورت می‌گیرد و به همین دلیل شبه‌نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» بارها اعلام کردند که ترکیه توافق آتش‌بس را نقض می‌کند. این توافقی ۳۰ مهر ماه در شهر سوچی بین «رجب‌طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه و «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه حاصل شد. بر اساس این توافق، یگان‌های کرد در طول ۱۵۰ ساعت، ۳۰ کیلومتر از مرز ترکیه و سوریه عقب‌نشینی کردند و نیروهای امنیتی ترکیه و روسیه گشت‌زنی‌های مشترکی را در این منطقه انجام می‌دهند. ارتش ترکیه به همراه تروریست‌های موسوم به «ارتش آزاد» سوریه از ۱۷ مهر ماه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و با هدف دور کردن خطر شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کردند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
اردوغان هم که می‌گوید برایش فرقی ندارد که غربی‌ها داعشی هایشان را بپذیرند یا نه. گزارش می‌افزاید: رویکرد فرانسه این است که داعشی‌ها در همان سرزمین هایی که بوده‌اند بمانند و همانجا محاکمه شوند. اخیرا پاریس این پیشنهاد را مطرح کرد که زندانیان در عراق محاکمه شوند. البته آنها برنامه‌ای هم برای آینده داعشی هایی که به سوریه و عراق صادر کرده بودند، ندارند. در پایان نیز آمده است: اما نظر آمریکائی‌ها با فرانسه و دیگر کشورهای ائتلاف تفاوت بسیاری دارد.
مهرمهر2 روز قبل
در این قرارداد فروش بیش از ۲۰ فروند جنگنده سوخو-۳۵ و مهمات ویژه آن (موشک و بمب) به ارزش حدود دو میلیارد دلار پیش بینی شده است. سوخو-۳۵، جنگنده تک کابینه و دو موتوره، چند منظوره با قابلیت مانور بالاست. این رسانه افزود که این مسئولان آمریکایی تهدید کرده‌اند چنانچه مصر خرید سوخو ۳۵ را متوقف نکند، واشنگتن این کشور را تحریم خواهد کرد. همچنین «کلارک کوپر» در حاشیه نمایشگاه هوایی دبی به خبرنگاران گفت: «امضای این قرارداد، مصر را در معرض تحریم‌های آمریکا قرار می‌دهد و مصری‌ها را در آینده در معرض از دست دادن قراردادهایی با آمریکا قرار می‌دهد. کلارک معاون وزیر امور خارجه آمریکا مصر را تهدید کرده است که اگر همچنان در خرید جنگنده‌های روسی اصرار ورزد، در معرض تحریم‌های آمریکا قرار خواهد گرفت.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
رجب طیب اردوغان با اشاره به اینکه یگان‌های مدافع خلق تروریست‌های داعش را که باید با آن‌ها مبارزه کنند، آزاد کرده‌اند از حمایت آمریکا از این گروه انتقاد کرد. یگان‌های مدافع خلق هزاران عضو داعش را که در زندان‌های سوریه زندانی بوده‌اند، به نشانه تهدید آزاد کرده‌اند. به گزارش روزنامه دیلی صباح، اردوغان افزود، روشن است که برخی از مقامات آمریکایی در تلاشند تا از گروه‌های جدایی‌طلب سوریه حمایت کنند. اردوغان اظهار کرد: تنها در طی عملیات سپر فرات بیش از ۳۰۰۰ عضو داعش را نابود کردیم. او در ادامه صحبت‌هایش اظهار کرد، برخی در تلاشند تا مبارزه ترکیه با تروریسم را جنگی علیه کردها جلوه دهند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
وی افزود که عقب نشینی نیرو‌های دموکراتیک سوریه از منطقه امن شمال سوریه عملا تکمیل شده است. پیش از این ترکیه بار‌ها با بیان این ادعا که عقب نشینی نیرو‌های کرد از شمال سوریه به پایان نرسیده و روسیه در اجرای تعهدات خود در این زمینه موفق عمل نکرده، تهدید به از سرگیری عملیات خود در شمال سوریه کرده است. «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه، در جریان سفر ماه اکتبر به بندر «سوچی» توافقی در مورد مرز‌های مشترک ترکیه و سوریه با «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه، به امضا رساند. براساس این توافق، نیرو‌های دموکراتیک سوریه از مرز مشترک با ترکیه ۳۰ کیلومتر فاصله عقب‌نشینی کردند و ترکیه و روسیه در طول نوار موسوم به امنیتی گشت زنی مشترک خود را آغاز کردند. لاوروف به تصمیم اخیر آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن شهرک سازی رژیم صهیونیستی نیز واکنش نشان داده و این تصمیم را رد کرد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
یگان‌های مدافع خلق هزاران عضو داعش را که در زندان‌های سوریه زندانی بوده‌اند، به نشانه تهدید آزاد کرده‌اند. به گزارش روزنامه دیلی صباح، اردوغان افزود، روشن است که برخی از مقامات آمریکایی در تلاشند تا از گروه‌های جدایی‌طلب سوریه حمایت کنند. اردوغان اظهار کرد: تنها در طی عملیات سپر فرات بیش از ۳۰۰۰ عضو داعش را نابود کردیم. اگر عملیات دیگر را نیز در نظر بگیریم، این آمار به ۴۰۰۰ تن افزایش می‌یابد. او در ادامه صحبت‌هایش اظهار کرد، برخی در تلاشند تا مبارزه ترکیه با تروریسم را جنگی علیه کردها جلوه دهند.

به انتهای لیست رسیدید