اردوغان

اردوغان

ایلناایلنا2 ساعت قبل
رئیس‌جمهوری ترکیه گفت که در حاشیه نشست گروه ۲۰ با همتای آمریکایی خود درباره سامانه موشکی اس-۴۰۰ گفت‌وگو خواهد کرد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهوری ترکیه، امروز -چهارشنبه- گفت که در گفت‌وگویش با «دونالد ترامپ»، همتای آمریکایی‌اش، نشانه‌ای دال بر این پیدا نکرده که ایالات متحده بنا دارد آنکارا را به‌خاطر خرید سامانه دفاع موشکی اس-۴۰۰ تحریم کند. آمریکا شدیدا مخالف خرید سامانه موشکی اس-۴۰۰ روسیه از سوی ترکیه است. اردوغان، پیش از سفر به ژاپن برای شرکت در نشست گروه ۲۰، در جمع خبرنگاران گفت که در حاشیه این اجلاس درباره این مسئله با ترامپ گفت‌وگو خواهد کرد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه پس از حضور در چهاردهمین نشست سران کشورهای عضو گروه ۲۰ در ژاپن، روز دوم ژوئیه برای انجام یک سفر رسمی به چین خواهد رفت. دفتر ارتباطات نهاد ریاست‌جمهوری ترکیه در این زمینه با اشاره به نشست امسال سران گروه ۲۰ در روزهای ۲۸ و ۲۹ ژوئن اعلام کرده است: اردوغان در حاشیه این نشست با رهبران کشورهای مختلف و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی دیدار خواهد داشت. موضوعاتی مانند رشد اقتصادی، توسعه زیرساخت‌ها، ساختار مالی بین‌المللی، مقررات مالی، مبارزه با فساد، توسعه، اشتغال، تجارت و سرمایه‌گذاری، بهره‌وری منابع، مقابله با زباله‌های پلاستیکی دریایی، اقتصاد دیجیتال، بهداشت، کشاورزی، انرژی و تغییرات آب و هوایی در این نشست بررسی خواهد شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه پس از حضور در چهاردهمین نشست سران کشورهای عضو گروه ۲۰ در ژاپن، روز دوم ژوئیه برای انجام یک سفر رسمی به چین خواهد رفت. دفتر ارتباطات نهاد ریاست‌جمهوری ترکیه در این زمینه با اشاره به نشست امسال سران گروه ۲۰ در روزهای ۲۸ و ۲۹ ژوئن اعلام کرده است: اردوغان در حاشیه این نشست با رهبران کشورهای مختلف و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی دیدار خواهد داشت. موضوعاتی مانند رشد اقتصادی، توسعه زیرساخت‌ها، ساختار مالی بین‌المللی، مقررات مالی، مبارزه با فساد، توسعه، اشتغال، تجارت و سرمایه‌گذاری، بهره‌وری منابع، مقابله با زباله‌های پلاستیکی دریایی، اقتصاد دیجیتال، بهداشت، کشاورزی، انرژی و تغییرات آب و هوایی در این نشست بررسی خواهد شد.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
رئیس‌جمهوری ترکیه پس از شرکت در نشست سران گروه ۲۰ در ژاپن، عازم چین خواهد شد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه پس از حضور در چهاردهمین نشست سران کشورهای عضو گروه ۲۰ در ژاپن، روز دوم ژوئیه برای انجام یک سفر رسمی به چین خواهد رفت. دفتر ارتباطات نهاد ریاست‌جمهوری ترکیه در این زمینه با اشاره به نشست امسال سران گروه ۲۰ در روزهای ۲۸ و ۲۹ ژوئن اعلام کرده است: اردوغان در حاشیه این نشست با رهبران کشورهای مختلف و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی دیدار خواهد داشت. موضوعاتی مانند رشد اقتصادی، توسعه زیرساخت‌ها، ساختار مالی بین‌المللی، مقررات مالی، مبارزه با فساد، توسعه، اشتغال، تجارت و سرمایه‌گذاری، بهره‌وری منابع، مقابله با زباله‌های پلاستیکی دریایی، اقتصاد دیجیتال، بهداشت، کشاورزی، انرژی و تغییرات آب و هوایی در این نشست بررسی خواهد شد. انتهای پیام‌
مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه پس از حضور در چهاردهمین نشست سران کشورهای «گروه ۲۰» در ژاپن، دوم ماه جولای (۱۱ تیر ماه) برای انجام سفری رسمی به چین خواهد رفت. دفتر ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه با اشاره به نشست امسال سران جی -۲۰ در روزهای ۲۸ و ۲۹ ژوئن اعلام کرد: رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در حاشیه این نشست دیدارهایی با رهبران کشورهای مختلف و نمایندگان سازمانهای بین المللی دیدار خواهد داشت. بیانیه مذکور در ادامه می‌افزاید: موضوعاتی مانند رشد اقتصادی، توسعه زیرساختها، معماری مالی بین المللی، مقررات مالی، مبارزه با فساد، توسعه، اشتغال، تجارت و سرمایه گذاری، بهره وری منابع، مقابله با زباله‌های پلاستیکی دریایی، اقتصاد دیجیتال، بهداشت، کشاورزی، انرژیو تغییرات آب و هوایی در این نشست بررسی خواهد شد. نشست گروه ۲۰ در روزهای ۲۸-۲۷ ژوئن (۷-۸ تیر) در شهر اوزاکای ژاپن برگزار می‌شود.
ایلناایلنا5 ساعت قبل
کنترل تسلیحات، ایران و بحران سوریه محور گفت‌وگوهای رؤسای جمهور روسیه و آمریکا در حاشیه نشست گروه ۲۰ خواهد بود. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی ان‌دی تی‌وی، «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهوری روسیه و «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا در دیدارشان در حاشیه نشست گروه ۲۰ درباره کنترل تسلیحات، ایران و بحران سوریه گفت‌وگو خواهند کرد. این خبر را کرملین امروز -چهارشنبه- اعلام کرد. «یوری اوشاکوف»، مشاور وزارت خارجه روسیه، در جمع خبرنگاران گفت که پوتین بناست با «ترزا می»، نخست‌وزیر بریتانیا، «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهوری ترکیه و «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان نیز دیدار داشته باشد. پوتین و ترامپ قرار است روز جمعه با یکدیگر دیدار کنند.
ایلناایلنا5 ساعت قبل
کنترل تسلیحات، ایران و بحران سوریه محور گفت‌وگوهای رؤسای جمهور روسیه و آمریکا در حاشیه نشست گروه ۲۰ خواهد بود. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی ان‌دی تی‌وی، «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهوری روسیه و «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا در دیدارشان در حاشیه نشست گروه ۲۰ درباره کنترل تسلیحات، ایران و بحران سوریه گفت‌وگو خواهند کرد. این خبر را کرملین امروز -چهارشنبه- اعلام کرد. «یوری اوشاکوف»، مشاور وزارت خارجه روسیه، در جمع خبرنگاران گفت که پوتین بناست با «ترزا می»، نخست‌وزیر بریتانیا، «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهوری ترکیه و «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان نیز دیدار داشته باشد. پوتین و ترامپ قرار است روز جمعه با یکدیگر دیدار کنند.
ایمناایمنا8 ساعت قبل
از این رو خبرگزاری ایمنا، به صورت روزانه به انعکاس تحولات منطقه و همسایگان جمهوری اسلامی ایران خواهد پرداخت. الحوثی در ادامه خاطرنشان کرد: ما بازوی ایران نیستیم و اگر آنطور که ادعا می‌کنند بازوی ایران بودیم نمی‌گفتیم که در صورت متوقف شدن حملاتتان ما نیز حاضر به توقف عملیات‌هایمان هستیم. ریاست فلسطین تاکید کرد که اجماع فلسطینی و بین‌المللی درباره مشروعیت موضع فلسطینی به منزله دستاوردی برای فلسطین و رهبران آن است. عبدالسلام گفت: آنچه در کنفرانس منامه مطرح شد، محتوایی ضعیف و رشوه‌ای مضحک بود که شایسته برگزاری یک نشست مطبوعاتی هم نبود چه برسد به کنفرانس. این مسؤول جنبش انصارالله تاکید کرد: مساله‌ای در ابعاد فلسطین و پایتختی همچون قدس و یا سرزمین مقدسی مانند مسجدالاقصی هرگز نابود نخواهند شد.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
طبق اعلام یک گروه حقوقی ترکیه‌ای، یک دادگاه در این کشور رای به ادامه بازداشت رهبر جامعه مدنی داده است. اعتراضات پارک گزی در سال ۲۰۱۳ طی تصمیم دولت ترکیه برای احداث ساختمان در فضای سبز و قطع درختان این منطقه در استانبول آغاز شد. دولت ترکیه با صدور این اتهامات، درصدد آن است که منبع تظاهرات را کشورهای خارجی عنوان کند و آن را با بهار عربی مرتبط سازد. در سال ۲۰۱۶، دولت ترکیه بار دیگر سرکوب مخالفان را پس از تلاش برای یک کودتا آغاز کرد؛ مقامات دولتی ترکیه، فتح‌الله گولن، روحانی ترک‌تبار ساکن آمریکا را پشت پرده این کودتای نافرجام دانسته بودند. بنیاد «جامعه باز» سوروس، محاکمه روز دوشنبه در ترکیه را یک «ریاکاری سیاسی» نامید.

(تصاویر) اردوغان در مراسم عروسی رضا کایالپ کشتی‌گیر نامدار ترکیه

6+
فراروفرارو9 ساعت قبل
کرد آنلاینکرد آنلاین10 ساعت قبل
مازن آنلاینمازن آنلاین10 ساعت قبل
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین11 ساعت قبل
تاکید دولت بر سرمایه گذاری خارجی در چابهارمعاون اقتصادی رئیس جمهوری که به چابهار سفر کرده است، گفت: سرمایه گذاری خارجی در ایران بویژه چابهار مورد تاکید دولت است و تمام حمایت‌ها در تسهیل سرمایه گذاری انجام خواهد شد. معاون رئیس جمهوری در بازدید از مناطق حاشیه شهر چابهار بر ساماندهی اصولی این مناطق هم تاکید کرد و تسریع در رسیدن امکانات نظیر برق، آب و امکانات رفاهی برای ساکنان حاشیه شهر را خواستار شد. ما به دنبال این هستیم که در هر شهرستان این منطقه، یک ستاد توسعه مکران ایجاد و توسط ستاد ملی حمایت شود. رئیس هیأت روسی در کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی هم گفت: این مجمع نقش مهمی برای همگرایی کشورهای منطقه به منظور مقابله با تحریم‌های امریکا دارد. کشفیات نیروی انتظامیکشف ۸۰ هزار لیتر سوخت قاچاق به ارزش ۵ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال در شهرستان بندرلنگه از کشفیات نیروی انتظامی در ۲۴ ساعت گذشته است.
مهرمهر11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آسومان اردوغان پیش از ظهر چهارشنبه در نشست کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی با اشاره به تحولات منطقه‌ای اظهار داشت: این تحولات بر مردم منطقه و دیگر مردم جهان، تأثیرگذار بوده است چنانچه اکنون که بحث برجام نیز مطرح است، بر اساس گزارش‌های آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای ایران همواره به توافقات بین المللی پایبند بوده و ترکیه نیز همچنان به این توافق پایبند است. وی در ادامه با اشاره به اینکه مجلس‌ها منتخب مردم هستند بر لزوم ایجاد یک اتحادیه پارلمانی تاکید کرد و گفت: نیاز است تا چنین اتحادیه‌ای در منطقه وجود داشته باشد و تلاش‌ها بر این است تا با بهره گیری از تجارب و دیدگاه‌ها با چالش‌های موجود در آسیا مقابله کنیم. رئیس هیئت پارلمانی مجلس ترکیه در مجمع مجالس آسیایی در ادامه به موضوع عراق و سوریه نیز اشاره کرد و ابراز داشت: ضروری است تا در این کشورها اقدامات سازنده‌ای داشته باشیم و فعالیت نمایندگان در این خصوص دارای اهمیت است. وی همچنین با قدردانی از مجلس ایران و برگزاری این نشست در اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگ ایران اسلامی، جمهوری اسلامی ایران را از اعضای فعال این مجمع دانست و ادامه داد: همه ما دیدگاه‌های مشترکی داریم که در این نشست آنها را به اشتراک خواهیم گذاشت.
موجموج11 ساعت قبل
وی افزود: باید بتوانیم در نشست کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی در چارچوب هدفمند به اهداف خود برسیم و نشست بعدی این مجمع اواخر سال ۲۰۱۹ خواهد بود. وی با بیان اینکه همکاری در ثبات منطقه با ایران داریم، گفت: قطعا تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی بر روابط مردم کشورها تأثیر می‌گذارد و در نشست کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی در این خصوص بحث خواهیم کرد. وی ادامه داد: از آنجایی که پارلمان‌ها منتخب مردم هستند تلاش کرده‌ایم با روابط گروه‌های پارلمانی یک همکاری کارآمد در سطح منطقه داشته باشیم. اردوغان ادامه داد: ترکیه از اعضای پیشرو در مجمع مجالس آسیایی و سازوکارهای کارآمدی برای حل مناقشات منطقه‌ای و بین‌المللی دارد. رئیس مجمع مجالس آسیایی خاطرنشان کرد: از نمایندگان مجمع انتظار داریم در خصوص تقویت بنیان‌های اجتماعی قدم بردارند و با همکاری یکدیگر بتوانیم در سوریه و یمن نقش مثبتی داشته باشیم، به همین دلیل فعالیت نمایندگان در مجمع مجالس آسیایی و در کمیته‌های مختلف بسیار مهم و حیاتی است.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
رئیس مجمع مجالس آسیایی گفت: روابط دوجانبه ایران و ترکیه همواره براساس عدم مداخله در امور داخلی کشورها و احترام به حسن همجواری است. به گزارش ایسنا، آسمان اردوغان صبح امروز چهارشنبه در نشست کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیا که در هتل کوثر اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: روابط دو جانبه ایران و ترکیه همواره براساس عدم مداخله در امور داخلی کشورها و احترام به حسن همجواری است. وی افزود: باید بتوانیم در نشست کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی در چارچوب هدفمند به اهداف خود برسیم و نشست بعدی این مجمع اواخر سال ۲۰۱۹ خواهد بود. وی با بیان اینکه همکاری در ثبات منطقه با ایران داریم، گفت: قطعا تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی بر روابط مردم کشورها تأثیر می‌گذارد و در نشست کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی در این خصوص بحث خواهیم کرد. اردوغان ادامه داد: ترکیه از اعضای پیشرو در مجمع مجالس آسیایی و سازوکارهای کارآمدی برای حل مناقشات منطقه‌ای و بین‌المللی دارد.
ایمناایمنا12 ساعت قبل
وی افزود: روابط دوجانبه ایران و ترکیه براساس عدم مداخله در امورداخلی و احترام به حسن همجواری است. وی تصریح کرد: در حوزه ثبات امنیت منطقه‌ای گفت‌وگوهای خوبی انجام شده و روابط ایران و ترکیه به عنوان دارایی و ارزشی ذینفع برای دوکشور در منطقه است. اردوغان ادامه داد: قطعا تحولات منطقه‌ای برمردم تأثیرگذاشته است، همچنین برنامه جامع اقدام مشترک هسته‌ای ایران را مورد توجه قرار دادیم که رویکردهای آن باعث تحول در منطقه شده است. نماینده رییس (APA) ادامه داد: ترکیه تلاش می‌کند دستور کارهای اتحادیه آسیایی را پیش ببرد و مکانیزم‌های کارآمدی را برای پیشبرد اهداف مجالس آسیایی انجام دهد. وی تصریح کرد: با توجه به تبعات منفی شرایط موجود انتظار می‌رود درخصوص مهاجرت آوارگان و سایر مسائل دیگر قدم‌های بزرگی برداشته شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین12 ساعت قبل
عموما تصور بر این است که روابط اقتصادی با کشورهای پیشرفته، باعث رشد و پیشرفت می‌شود اما بررسی دیپلماسی اقتصادی ترکیه در آفریقا نشان می‌دهد که یکی از عوامل رشد ترکیه در ۲۰ سال اخیر، روابط اقتصادی این کشور با کشورهای آفریقایی و صادرات کالاهای ترک به این قاره است. در همین راستا در این یادداشت سعی میشود با نگاه به عملکرد اقتصادی جمهوری ترکیه در آفریقا، نظری بر عملکرد دیپلماسی اقتصادی این کشور در این قاره بیندازیم. جایگاه آفریقا در سیاست خارجی ترکیه به قدری با اهمیت است که سال ۲۰۰۵ در ترکیه به نام «سال آفریقا» نام گذاری شده بود. در این چارچوب پیش از آنکه دیپلماسی اقتصادی ترکیه در آفریقا فعال شود ابتدا دیپلماسی فرهنگی در قالب کمک‌های بشر دوستانه، آموزش زبان ترکی و مسائل درمانی و بهداشتی در این قاره فعال شده بود. این موضوع میتواند به عنوان مدلی کاربردی و عملگرایانه برای دیپلماسی اقتصادی جمهورری اسلامی ایران نیز مطرح شود.
فارسفارس12 ساعت قبل
با روی کار آمدن حزب عدالت و توسعه از سال ۲۰۰۳، نگاه ترکیه به قاره آفریقا تغییر کرد و این موضوع باعث افزایش حجم سرمایه گذاری بخش خصوصی این کشور در آفریقا شد. در همین راستا در این یادداشت سعی میشود با نگاه به عملکرد اقتصادی جمهوری ترکیه در آفریقا، نظری بر عملکرد دیپلماسی اقتصادی این کشور در این قاره بیندازیم. جایگاه آفریقا در سیاست خارجی ترکیه به قدری با اهمیت است که سال ۲۰۰۵ در ترکیه به نام «سال آفریقا» نام گذاری شده بود. در این چارچوب پیش از آنکه دیپلماسی اقتصادی ترکیه در آفریقا فعال شود ابتدا دیپلماسی فرهنگی در قالب کمک‌های بشر دوستانه، آموزش زبان ترکی و مسائل درمانی و بهداشتی در این قاره فعال شده بود. این موضوع میتواند به عنوان مدلی کاربردی و عملگرایانه برای دیپلماسی اقتصادی جمهورری اسلامی ایران نیز مطرح شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل
به گزارش آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه گفت: امیدواریم که سامانه‌های دفاع هوایی اس -۴۰۰ روسی را تحویل بگیریم. مساله این سامانه‌های دفاعی مستقیما به حق حاکمیت ترکیه مربوط می‌شود. ما از این مسیر عقب نمی‌نشینیم. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، تنش بین ترکیه و آمریکا در ماه‌های اخیر بر سر خرید این سامانه‌های دفاع هوایی از روسیه بالا گرفته به طوری که واشنگتن می‌گوید نقش ترکیه در برنامه‌های جنگنده‌های اف -۳۵ در معرض خطر قرار می‌گیرد و احتمال وضع تحریم‌ها علیه آنکارا را نیز وجود دارد.
فارسفارس13 ساعت قبل
رئیس هیأت پارلمانی مجلس ترکیه با بیان اینکه تحولات منطقه‌ای در مردم این منطقه و سایر مناطق اثر گذاشته است، گفت: رویکرد‌ها در برابر برجام باعث تغییراتی در منطقه شده است که بنابر گزارش سازمان انرژی اتمی، ایران پایبند به این توافق و تعهداتش بوده است. رئیس هیأت پارلمانی مجلس ترکیه با بیان اینکه تحولات منطقه‌ای در مردم این منطقه و سایر مناطق اثر گذاشته است، تصریح کرد: رویکرد‌ها در برابر برجام باعث تغییراتی در منطقه شده است که بنابر گزارش سازمان انرژی اتمی، ایران پایبند به این توافق است. اردوغان تاکید کرد: ایران یکی از اعضای فعال اتحادیه است و تلاش می‌کند تا دستورالعمل‌های این اتحادیه را به خوبی اجرا کند. رئیس هیأت پارلمانی مجلس ترکیه خاطر نشان کرد: پیامدهای منطقه‌ای تحولات از نماینده‌های پارلمانی انتظار می‌رود تا در راستای مهاجرت و تقویت بنیادهای اجتماعی اقدامات مهمی را انجام دهند زیرا از جایی که باید قرار داشته باشیم فاصله داریم. وی یادآور شد: ما نیاز داریم تا در سوریه، عراق و یمن اقدامات سازنده‌ای داشته باشیم و فعالیت‌های نمایندگان در این بین حائز اهمیت است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین13 ساعت قبل
محمدرضا زائری محقق و پژوهشگر در ابتدای این مراسم در سخنانی، گفت: توجه و پرداختن به این موضوع و دغدغه برای ما جای تعجب فراوانی داشت، زیرا فضای امروز جامعه آنقدر از واقعیت جاری غافل است که برگزاری چنین برنامه‌هایی اتفاق مبارکی است. با توجه به فعالیت‌های ما در کشور بوسنی این ترکیه بود که آمد و با هوشمندی از موقعیت موجود استفاده کرد. اشتباه استراتژیک و راهبردی ما دست‌کم گرفتن دشمن استاین محقق و پژوهشگر اشتباه استراتژیک و راهبردی را دست‌کم گرفتن دشمن دانست و تاکید کرد: این اتفاق باعث شده آسیب‌های فراوانی ببینیم، زیرا دشمن از تمام ظرفیت‌های خود برای مقابله با ما استفاده می‌کند و برای یک عملیات خود ساعت‌ها فکر و برنامه‌ریزی می‌کند و این درحالی است که ما برای هوشمندی آن‌ها هیچ فکر و برنامه‌ای نداریم. بیان واقعیت‌های جنگ سوریه قدرت واقعی ما را نشان می‌دهداین محقق و پژوهشگر تصریح کرد: در مورد سوریه هم وضع به همین صورت است. آن وقت آن کسی که قصد دارد برود و در سوریه کار کند اختیارش دست آن فردی است که مشخص نیست چقدر تخصص دارد.
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
وی با اشاره به نشست بعدی در سال ۲۰۱۹ بیان کرد: در حوزه ثبات و امنیت منطقه‌ای، روابط میان کشورهای عضو به عنوان یک دارایی و ارزش محسوب می‌شود. رئیس هیئت پارلمانی مجلس ترکیه در مجمع مجالس آسیایی گفت: تحولات منطقه‌ای بر مردم این مناطق و دیگر مردم، تاثیرگذار بوده است، بحث برجام نیز مطرح است که براساس گزارش‌های آژانس انرژی هسته‌ای ایران پایبند به توافقات بوده است. وی تصریح کرد: ما نیاز داریم تا در سوریه، عراق و یمن اقدامات سازنده‌ای داشته باشیم و فعالیت‌های نمایندگان در این بین حائز اهمیت است. اردوغان با بیان اینکه اعضا همواره اقدامات قهرآمیز را محکوم کرده‌اند، گفت: هر آنچه باعث از بین رفتن تجارت بین کشورها باشد مورد محکومیت قرار گرفته است. وی تصریح کرد: این چند سال مباحث مختلفی در رابطه با سیاست‌های مدیریت در این نشست‌ها انجام گرفته و به دنبال این بودیم که راه حل‌هایی برای ارتباط مسالمت‌آمیز بین کشورها پیدا کنیم.
خانه ملتخانه ملت13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت به اصفهان، آسمان اردوغان نماینده رئیس APA در نشست کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی که صبح امروز (چهارشنبه، ۵ تیرماه) در اصفهان آغاز به کار کرد، گفت: کشورهای آسیایی به لحاظ اقتصادی به هم وابسته هستند و باید بتوانند به چارچوبی هدفمند در این راستا دست پیدا کنند. وی افزود: تا کنون همکاری‌ها و گفتگوهای سازنده‌ای با همتایان خود در ایران داشته‌ایم و روابطی که میان کشورها شکل می‌گیرد به عنوان دارایی برای منطقه است چرا که تحولات منطقه‌ای بر روی مردم تأثیر دارد. اردوغان ادامه داد: بحث برجام یکی دیگر از مهم‌ترین مسائلی است که این روزها تغییر رویکرد برخی کشورها نسبت به آن باعث تغییراتی در منطقه شده است لذا پایبندی به توافق هسته‌ای بسیار ضروری به نظر می‌رسد. نماینده رئیس APA در نشست کمیته سیاسی این مجمع گفت: از نمایندگان پارلمان‌ها انتظار می‌رود در خصوص مهاجرت و ساماندهی آوارگان جنگی قدم‌های موثر بردارد و از صلح و ثبات مد نظر در سوریه، فلسطین و یمن حمایت کند لذا اقدامات نمایندگان در این مسیر بسیار حائز اهمیت است. /پایان پیام
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل پایگاه اینترنتی تی آر تی ترکیه؛ رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد، ترکیه مصمم است از حقوق خود و بخش ترک نشین قبرس در منابع انرژی شرق مدیترانه دفاع کند. وی با بیان اینکه ترکیه در گذشته کشتی‌های حفاری نداشت، خاطر نشان کرد، ما اکنون ۴ کشتی حفاری داریم. رئیس جمهور ترکیه گفت: واحدهایی از ارتش ترکیه از این کشتی‌ها محافظت می‌کنند. رئیس جمهور ترکیه گفت: نیروهای مسلح ترکیه تدابیر لازم را اتخاذ کرده‌اند و به اتخاذ تدابیر بیشتر ادامه خواهند داد. رئیس جمهور ترکیه گفت: ‌صدراعظم آلمان نیز این طرح را مثبت ارزیابی کرد و گفت، ‌ می‌توانیم از آن حمایت مالی کنیم اما وی نیز اقدامی نکرد.
موجموج14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حاشیه نشست جی ۲۰ در اوزاکا ژاپن با همتای ترکیه‌ای خود رجب طیب اردوغان دیدار می‌کند. به گفته یکی از مقام‌های ارشد کاخ سفید که به تشریح برنامه‌های سفر رئیس جمهور آمریکا به ژاپن جهت شرکت در نشست جی ۲۰ پرداخته است، موضوع خرید سامانه موشکی اس ۴۰۰ توسط ترکیه از روسیه و روابط دوجانبه در جلسه روسای جمهور ترکیه و آمریکا به بحث و بررسی گذاشته خواهد شد. ترامپ در نشست جی ۲۰، با رئیس جمهور چین ژی جی پینگ، رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین، ولیعهد عربستان سعودی محمد بن سلمان، نخست وزیر ژاپن شینزو آبه، نخست وزیر هند نارندرا مودی، صدراعظم آلمان آنگلا مرکل، و نخست وزیر استرالیا اسکات موریسون نیز دیدار و گفتگو خواهد کرد. ترکیه و آمریکا در ماه‌های اخیر در موضوع خرید سامانه اس ۴۰۰ توسط ترکیه از روسیه با یکدیگر در تنش و اختلاف نظر به سر برده‌اند. با این حال، ترکیه قرارد خرید سامانه اس ۴۰۰ از روسیه را قراردادی قطعی و غیرقابل تغییر خوانده است.
عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
عصرایران؛ حمید عسگری-پرونده انتخابات شهرداری‌های ترکیه با مشخص شدن شهردار استانبول بسته شد. لذا امام اغلو تنها ۱۸ روز شهردار استانبول بود و مجبور شد برای باردوم وارد میدان انتخابات شود، و این بار توانست با اختلافی چشمگیر رقیب خود را کنار بزند. چراکه تعجب آور بود که انتخاب یک شهردار تا این حد شهر را از احساس شور و شعف منفجر کند. اغلب بدون داشتن تعصب سیاسی یک وجه مشترک در میان صحبت‌های خود داشتند و آن این بود: «دیگه اردوغان بسه!». افراد مسن‌تر می‌گفتند امام اغلو جوان است و با انرژی می‌تواند کار کند.

نشریات ترکیه در یک نگاه|اردوغان: نباید پیام انتخاباتی مردم را نادیده گرفت/ ترکیه به زودی اس ۴۰۰ را تحویل می‌گیرد

6+
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
ترک٬ اصرار ترکیه بر عملیات اکتشاف نفت و گاز و حفاری در شرق مدیترانه و در نزدیکی جمهوری ترک قبرس شمالی٬ صدای یونان را درآورد. ترکیه در روزهای اخیر علاوه بر کشتی فاتح٬ کشتی حفاری دیگری به نام یاووز به این منطقه اعزام کرده است و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در پاسخ به برخی اعتراضات نخست وزیر یونان اعلام کرد: نخست وزیر یونان حرف‌های بی‌سند و بی‌دلیل می‌زند و ما به کار خودمان ادامه می‌دهیم. وی در ادامه عملیات حفاری ترکیه در شرق مدیترانه را تحریک‌ آمیز خوانده و اعلام کرد: این اقدامات٬ به روابط ترکیه و اتحادیه اروپا ضربه می‌زند. ترکیه از سال ۲۰۱۰ میلادی در شرق مدیترانه در حال اکتشاف و حفاری است و یونان و آمریکا به این اقدام ترکیه معترض هستند. رسانه‌های ترکیه اعلام کرده‌اند که علاوه بر آمریکا٬ یک کمپانی متعلق به رژیم صهیونیستی نیز در آن منطقه مشغول حفاری است.

به انتهای لیست رسیدید