اخبار وام - آخرین و مهم ترین اخبار وام از خبرگزاری‌های ایران | خبری

اخبار « وام »

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز11 دقیقه قبل
قاضی پرسید: شما در چه تاریخی مدیرعامل بانک ملت شدید و چه زمانی کارتان به اتمام رسید؟ مقررات در بانک ملت رعایت نشده و اعتبار سنجی صورت نگرفته استمتهم دیواندری پاسخ داد: ۱۶ آبان ۸۴ مدیرعامل بانک ملت شدم ۱۰/۱۰/۹۲ از بانک ملت رفتم. قاضی پرسید: آیا مقررات شورای امنیت به بانک ملت و پارسیان اعلام شده بود؟ متهم دیواندری پاسخ داد: در بانک ملت بعد از رفتن من ابلاغ شده است. متهم دیواندری گفت: در خصوص پول‌هایی که بابک زنجانی از بانک ملت گرفته است فقط در این حد اطلاع دارم که زنجانی از بانک ملت پول گرفته است و جزئیاتی نمی‌دانم. در سندی دیگر نیز صرافی بانک ملت گفته که به حساب ام‌جی‌کامرز پول بریزید. قاضی موحد از وکیل دستغیب پرسید: آیا دستغیب به بانک ملت بدهکار است؟ وکیل دستغیب پاسخ داد: خیر هیچ بدهی ندارد.
ایسناایسنا24 دقیقه قبل
هجدهمین جشنواره «کتاب و رسانه» با معرفی برگزیدگان و شایسته‌های تقدیر به کار خود پایان داد. او تاکید کرد: جشنواره کتاب و رسانه وسیع‌ترین جشنواره مطبوعاتی کشور است که می‌تواند الگویی برای سایر حوزه‌ها، ازجمله دیگر بخش‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد. اختتامیه جشنواره کتاب و رسانه را به نوعی آغاز استفاده از ظرفی جشنواره می‌دانیم. حتما باید خروجی جشنواره کتاب و رسانه نقشه راه و شروع جشنواره سال آینده باشد و آسیب‌شناسی آنچه که ما نتوانستیم از طرفیت رسانه به کتاب برسیم. او در پایان با این توصیه که جشنواره هجدهم کتاب و رسانه در این ایستگاه نباید تمام شود، قول داد که بر میزان جایزه جشنواره کتاب و رسانه مبلغی را اضافه کند.
مهرمهر58 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی عمومهدی عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران کاشانی با بیان اینکه بسیج شجره طیبه انقلاب اسلامی است که چهل سال پیش به فرمان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی تشکیل شد، اظهار داشت: بسیج از مردم، با مردم و برای مردم است. بسیج چهل سال خدمت، جهاد، شهادت؛ شعار امسال هفته بسیجوی با اشاره به اینکه شعار هفته بسیج امسال «بسیج چهل سال خدمت، جهاد، شهادت» است، بیان داشت: در طول چهل سال انقلاب اسلامی از ابتدای نهال نوپای انقلاب تاکنون بسیج و بسیجیان در اقشار و رده‌های مختلف در کنار مردم برای رفاه و امنیت مردم تلاش و کوشش کردند. وی با اشاره به برگزاری ویژه برنامه‌های مختلف ناحیه مقاومت بسیج شهرستان کاشان در هفته بسیج گفت: بیش از ۴۰۰ برنامه مختلف فرهنگی، هنری، اجتماعی و غیره در طول هفته بسیج در شهرستان کاشان برنامه ریزی شده است که قبل و در طول این هفته برگزار می‌شود. عمومهدی با بیان اینکه گردهمایی بزرگ شکوه اقتدار با حضور بیش از سه هزار نفر از بسیجیان شهرستان کاشان در هفته بسیج برگزار می‌شود، تصریح کرد: یکی از فرماندهان ارشد سپاه سخنران ویژه این برنامه است. اعزام ۱۵۰ نفر از بسیجیان به مناطق سیل زدهوی همچنین افزود: ۱۵۰ نفر از بسیجیان شهرستان کاشان در قالب دو تیم ۳۰نفره برای اعزام به استان گلستان و ۱۲۰ نفره برای اعزام به استان لرستان برای کمک به مردم و هموطنان عزیز در مناطق سیل زده حضور یافتند و نسبت به پاکسازی منازل و معابر این دو استان در شهرهای مختلف اقدام کردند.
عصر ایرانعصر ایران1 ساعت قبل
دژپسند در مورد انتقاد نمایندگان از نحوه به کارگیری مدیران زن در این وزارتخانه عنوان کرد: ما در سال ۹۷ در سطح مدیران میانی ۱۲۵ مدیر زن منصوب کردیم که تا مردادماه همان سال تعداد ۸۱ نفر به آن اضافه شد. همچنین در سطح مدیران پایه ۲۰۲۴ مدیر زن در این وزارتخانه فعالیت داشتند که تا مردادماه ۸۹۵ نفر به آن اضافه شد. وزیر اقتصاد و دارایی گفت: به بهانه افزایش قیمت بنزین، اجازه داده نمی‌شود سایر کالاها گران شود تا به مردم فشار اقتصادی تحمیل گردد. به گزارش خانه‌ ملت، اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در نشستی با حضور وزیر اقتصاد و دارایی دلایل افزایش قیمت بنزین و تبعات آن را مورد بررسی قرار دادند. همچنین در سطح مدیران پایه ۲۰۲۴ مدیر زن در این وزارتخانه فعالیت داشتند که تا مردادماه ۸۹۵ نفر به آن اضافه شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه‌ ملت، اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در نشستی با حضور وزیر اقتصاد و دارایی دلایل افزایش قیمت بنزین و تبعات آن را مورد بررسی قرار دادند. از سوی دیگر به دنبال راهکاری برای تسهیل امور هستیم تا فرار مالیاتی صورت نگیرد کما اینکه سال گذشته ۵ هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از فرار مالیاتی را اخذ کردیم. این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه از وزیر اقتصاد و دارایی خواست تا بر افزایش افزوده بیمه عمر اصرار کند. نماینده مردم تبریز، آذرشهر، اسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حیف است شهرهایی از کشور که در زمینه طلاسازی حضور فعالی دارند در زمینه فروش در این بخش با رکود مواجه شوند. عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه ۵۰۰ واحد صنعتی در حوزه انتخابیه‌اش فعالیت دارند، تأکید کرد که ۹۰ درصد آنها از فرآیند گمرکات گلایه‌مند هستند.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، محمد نظری بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های مازندران با حضور در غرفه تسنیم به خبرنگار این رسانه اظهار داشت: زمان بندی که به ما دادند طرح ملی مسکن از اول آذر در مازندران برگزار می‌شود. وی افزد: طرح ملی اقدام در ۲۳ شهر از ۶۱ شهر استان ثبت نام به عمل و نیازسنجی برای خانوارهای فاقد خانه در مازندران اجرا می‌شود. وی گفت: در این طرح واحدهای انبوه نظیر ساخت مسکن مهر در اراضی نبوده بلکه تقسیسم بندی و قطعه بندی شده است. نظری بیان کرد: طرح اقدام ملی در فاز نخست در ۴ شهر بزرگ استان در شهرهای ساری‌، قائم‌شهر، بابل و آمل برگزار می‌شود. نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های مازندران تا عصر جمعه در محل نمایشگاه سعید جاده خزرآباد جریان دارد.
فارسفارس2 ساعت قبل
به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بازار دارایی‌ فکری از جمله نهادهای وابسته و همکار با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که با هدف ایجاد تحرک در بازار‌های مالی و زیست بوم نوآوری و فناوری در کشور تاسیس شد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای کمک به این فرآیند و تسهیل روند تجاری‌سازی ایده‌ها و اختراعات اقدام به طراحی یک نوع خاص از تسهیلات کرده است‌. خریدار می‌تواند نسبت به خرید یک ایده اقدام کند و ۸۰ درصد قیمت آن ایده و اختراع را با سود ۴ درصد از صندوق فناوری‌های نوین تسهیلات دریافت کند. با وجود آن که مدت زمان زیادی از تشکیل بازار دارایی‌های فکری نمی‌گذرد. در این مدت تعداد قابل توجهی معاملات روزمره اعم از انواع: فروش فکر، ایده و اختراع در آن صورت گرفته است.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
از ابتدای هفته بارها اعلام شده است که کرایه تاکسی‌های اینترنتی افزایش پیدا نمی‌کند. البته برخی از اظهارات نشان می‌دهد که تعهد تاکسی‌های اینترنتی برای عدم افزایش قیمت‌ها موقتی بوده و معلوم نیست که در ماه‌های‌ آینده، چه تغییراتی انجام شود. ما روی ذهنیت رانندگان کار می‌کنیم که بدانند هزینه‌هایشان بالا نخواهد رفت.» با وجود این، در روزهای ابتدایی این هفته، کرایه تاکسی‌های اینترنتی افزایش داشت. پس اصلا اینطور نیست که بگوییم قیمت بنزین سهمیه‌ای ۵۰ درصد بالا رفته و کرایه‌ها هم باید ۵۰ درصد گران شود. مدیر عملیات تپ‌سی: ما از سهمیه‌بندی سوخت مطلع نبودیم «هومن دمیرچی» مدیرعملیات شرکت تپسی نیز درباره بالا رفتن نرخ کرایه‌ تاکسی‌های اینترنتی می‌گوید: «من افزایش قیمت را تکذیب می‌کنم.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
حافظ بابا پور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: در زلزله‌ای که ۱۷ آبان در شهر میانه اتفاق افتاد ۳ هزار واحد صد درصد تخریب شد و ۱۵۰۰ واحد نیاز به تعمیر دارد. وی ادامه داد: تا روز گذشته ۵۸۰ مورد آوار برداری از واحد‌های مسکونی انجام شد و حدود ۱۶۸ دستگاه ماشین آلات در ۲ شهرستان سراب و میانه و ۲۳ روستا مشغول آوار برداری است. بابا پور افزود: دولت به ازای هر واحد مسکونی صد درصد تخریبی ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می‌کند براساس ارزیابی‌های صورت گرفته ۲۵۰ نفر از افراد زلزله زده در خواست اسکان موقت دادند که تا پایان هفته به متقاضیان تحویل داده می‌شود و مابقی پول نقد برای اجاره می‌خواهند. مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی تاکید کرد:۶۵۰ نفر تا به امروز قسط نخست وام بلاعوض را دریافت کردند و پرداخت قسط بعدی منوط به تحویل چادر‌ها به هلال احمر است. وی درباره پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان گفت: برای افرادی که خانه‌های آن‌ها صد درصد تخریب شده تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی با کارمزد ۴ درصد، علاوه برآن ۱۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض پرداخت می‌شود. باباپور گفت: برای واحد‌های تعمیری نیز ۱۵ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۴ درصد علاوه بر ۵ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض پرداخت می‌شود. همچنین تسهیلات کمک هزینه برای خرید لوازم خانه تا ۱۵ میلیون تومان با کارمزد ۴ درصد و ۵ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض پرداخت می‌شود. وی درباره اسکان موقت گفت: اسکان‌های موقت به صورت اتاقک‌های ۱۲ متری است که به دلیل برودت هوا تا پایان هفته سریعا تکمیل می‌شود و در اختیار مردم قرار می‌گیرد که از این تعداد تاکنون ۹۰ واحد تکمیل و به متقاضیان تحویل شده است، این اتاقک‌ها در زمین خود افراد ساخته می‌شود.
الفالف3 ساعت قبل
عباس ایروانی- مدیر عاملمتن کامل جوابیه---------------پاسخ به ادعاهای نماینده محترم داستانادعا: «آیا گروه قطعات خودروی عظام، کارگاه مونتاژ و سرهم بندی قطعات چینی است؟!» این حقیقت به تنهایی نشانگر توجه ویژه گروه عظام به تولیدکنندگان کوچک است. دستیابی به حدود ۹۰٪ ساخت داخل در اکثر قطعات استراتژیک بطور میانگین، گواه فتح قریب الوقوع قله خودکفایی است. لذا ادعای اینکه عظام به دلیل سود خود مانع توقف تولید خودرو پراید شده است بی اساس بوده و واقعیت ندارد. در پایان از کلیه اهالی رسانه دعوت میشود جهت شناخت بهتر «گروه قطعات خودرو عظام»، از کارخانجات این مجموعه بازدید نمایند تا با انعکاس واقعیت‌ها، امکان قضاوت مردم شریف و عزیز را فراهم کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
در روزهای اخیر با ابلاغ طرح سهمیه‌بندی بنزین و افزایش قیمت این حامل انرژی، رانندگان تاکسی‌های آنلاین با نگرانی‌هایی در ارتباط با افزایش هزینه‌های جاری‌شان روبه رو شده‌اند. به همین دلیل تپ‌سی برای حمایت از رانندگان خود و کاهش نگرانی آنها، یک سوم درآمدش را به آنها اختصاص می‌دهد. به گفته منشی‌پور، با اجرای این تصمیم، تپ‌سی حداقل به مدت یک هفته، با کاهش کمیسیون دریافتی خود، یک سوم درآمدش از سفرها را به سفیران اختصاص می‌دهد. به این ترتیب کمیسیون این شرکت از ۱۵ درصد به ۱۰ درصد کاهش یافته و ۵ درصد باقی مانده به درآمد رانندگان اضافه می‌شود. سهمیه بندی بنزین از بامداد جمعه ۲۴ آبان آغاز و قرار شد برای کمک به رانندگان تاکسی‌های اینترنتی تا سقف ۳۰۰ لیتر در ماه سهمیه بنزین اختصاص یابد.
برنابرنا3 ساعت قبل
وزیر اقتصاد و دارایی گفت: به بهانه افزایش قیمت بنزین، اجازه داده نمی‌شود سایر کالاها گران شود تا به مردم فشار اقتصادی تحمیل گردد. وی افزود: یکی از نکاتی که در این نشست مطرح شده، این بوده که اجازه داده نشود به بهانه افزایش قیمت بنزین سایر کالاها نیز گران شوند، بنابراین در شرایط کنونی به طور جدی مراقبت می‌شود تا چنین مشکلی ایجاد نشده و به مردم فشار اقتصادی تحمیل نشود. این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه از وزیر اقتصاد و دارایی خواست تا بر افزایش افزوده بیمه عمر اصرار کند. نماینده مردم تبریز، آذرشهر، اسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حیف است شهرهایی از کشور که در زمینه طلاسازی حضور فعالی دارند در زمینه فروش در این بخش با رکود مواجه شوند. عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه ۵۰۰ واحد صنعتی در حوزه انتخابیه‌اش فعالیت دارند، تأکید کرد که ۹۰ درصد آنها از فرآیند گمرکات گلایه‌مند هستند.
شاناشانا4 ساعت قبل
با هر مرحله نزدیک شدن به موعد عرضه اولیه آرامکو در تاریخ ۵ دسامبر (۱۴ آذرماه)، سعودی‌ها، به‌خصوص ولیعهد این کشور یک گام از اهداف و رویاهای خود برای فروش سهام آرامکو عقب‌نشینی می‌کنند. ۱٫۵ درصد آرامکو در تداولقرار است ۱٫۵ درصد از سهام آرامکو به‌عنوان عرضه اولیه در بورس داخلی عربستان با عنوان تداول به فروش رسد. از زمان اعلام برنامه فروش سهام آرامکو نزدیک به چهار سال می‌گذرد. در آن زمان بن‌سلمان میزان عرضه اولیه آرامکو را ۵ درصد و به ارزش ۱۰۰ میلیارد دلار اعلام کرده بود یعنی او ارزش آرامکو را ۲ هزار میلیارد دلار می‌دانست. ناصر، این روز را یک روز تاریخی برای تداول، آرامکو و خانواده سلطنتی دانست و گفت ما از عرضه سهام آرامکو بسیار هیجان‌زده هستیم.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، سرهنگ مرتضی عمو مهدی ظهر امروز در نشست خبری با بیان اینکه برنامههای هفته بسیج به دو دسته تقسیم میشود، اظهار داشت: در راستای اجرای طرح اعتلای بسیج برنامهها به سمت مردمیسازی حرکت کرده است چراکه تکیه گاه اصلی بسیج مردم هستند و رهبر معظم‌انقلاب و امام راحل بر این موضوع نیز تاکید دارند. فرمانده سپاه کاشان با بیان‌اینکه چهلمین سالگرد بسیج را در سال ۹۸ جشن میگیریم، ابراز داشت: تشکیل بسیج یک الهام الهی بود چراکه بسیج مستضعفین در تمامی اقشار و حوزههای مختلف نقش آفرینی میکند؛ شعار‌ سال جاری نیز «بسیج ۴۰ سال خدمت جهاد و شهادت» است که از سوی رئیس سازمان بسیج مستضعفین اعلام شد. وی با بیان اینکه پیروزی‌انقلاب اسلامی در هشت سال دفاع مقدس در گرو حضور بسیج بود، گفت: جنگهای مختلفی بعد از پیروزی انقلاب نظام‌مقدس جمهوری اسلامی را گریبان‌گیر شد که با حضور بسیج و مردم تمامی توطئه‌ای دشمن خنثی شد. عمو مهدی ضمن‌ اشاره به رزمایش بسیجیان کاشانی در دو روز اذعان داشت: برگزاری جشنواره سرود منطقهای به میزبان‌ناحیه مقامت بسیج کاشان، برگزاری ۴۰ یادواره در ۴۰ مدرسه، اجرای برنامه فرمانده دلها و غیره از جمله برنامههای شاخص هفته بسیج است به نحوی که حداقل ۴۰۰ برنامه در هفته بسیج اجرا میشود. وی ضمن اشاره به روزشمار هفته بسیج تاکید کرد: افتتاح سه پایگاه بسیج، نشست نقش زنان در گام دوم انقلاب، افتتاح سوله ورزشی مشهد اردهال، حضور‌ سازمان یافته بسیجیان در میعادگاه نماز جمعه، همایش شکوه اقتدار با سخنرانی جانشین فرمانده قدس سپاه از جمله برنامههای شاخص است.
خانه ملتخانه ملت4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی طی نشستی با حضور وزیر اقتصاد و دارایی دلایل افزایش قیمت بنزین و تبعات آن را مورد بررسی قرار دادند. رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تأثیر افزایش قیمت بنزین بر زندگی و معیشت مردم از دیگر دغدغه‌های مهم کنونی این فراکسیون است، خطاب به وزیر اقتصاد و دارایی تصریح کرد: آیا وزارت اقتصاد و دارایی در رابطه با افزایش قیمت بنزین کارشناسان خود را به دولت معرفی کرده بود. وزارت اقتصاد تدبیری برای تسهیل فعالیت زنان در گمرکات بیاندیشدمعصومه آقاپور علیشاهی در ابتدا از وزیر اقتصاد و دارایی خواست تا توضیح قانع‌کننده‌ای در رابطه با ترکیب تیم کارشناسی که برای افزایش قیمت بنزین تصمیم‌گیری کرده‌اند، ارائه دهد. این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه از وزیر اقتصاد و دارایی خواست تا بر افزایش افزوده بیمه عمر اصرار کند. زنان تولیدکننده باید از تخفیف مالیاتی بهره‌مند شوندسیده فاطمه ذوالقدر نیز در این جلسه خطاب به وزیر اقتصاد و دارایی خواستار کنترل قیمت‌ها در سطح جامعه بعد از افزایش قیمت بنزین شد.
شاناشانا4 ساعت قبل
به گزارش شانا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، علی ربیعی در حاشیه مراسم افتتاح دوره آموزشی بین‌المللی مدیریت طرح‌های اشتغال روستایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بخشی از نابرابری‌هایی که در سال‌های متعدد به‌وجود آمده مربوط به روستاییان است و برنامه‌ریزی دولت نیز در جهت گسترش زیرساخت‌های روستایی برای جلوگیری از مهاجرت شکل گرفته و دولت یازدهم و دوازدهم روی جاده‌های روستایی و دسترسی ریلی کارهای بسیار مهمی انجام داده است. وی افزود: ارتباطات اینترنتی هم از دیگر مواردی بود که در این جهت بسیاری از روستاها به اینترنت متصل و همچنین آب آشامیدنی بیش از ۹۰ درصد روستاها برقرار شد. سخنگوی دولت تصریح کرد: در جهت طرح اشتغال روستایی نیز تا کنون ۱۱۵۰۰ میلیارد تومان وام به روستاییان پرداخت شده و همچنین ۲ هزار میلیارد تومان برای بهزیستی روستاییان اختصاص یافته است. ربیعی ادامه داد: بیمه روستاییان و عشایر نیز ارزان شده است و تاکنون ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار روستایی بیمه شده‌اند تا در دوره سالمندی بدون درآمد نمانند.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
ایسنا/همدان مدیر خدمات شهری شهرداری همدان با اشاره به باز بودن گرمخانه همدان در طول سال، گفت: هم اکنون تقریبا نصف ظرفیت گرمخانه پذیرش داریم و می‌توانیم دو برابر تعداد موجود را هم پوشش دهیم بنابراین نیاز به افزایش ظرفیت نداریم. وی با اشاره به دو طبقه بودن بنای گرمخانه بیان کرد: هم اکنون تقریبا نصف ظرفیت گرمخانه پذیرش داریم و می‌توانیم دو برابر تعداد موجود را هم پوشش دهیم بنابراین نیاز به افزایش ظرفیت نداریم. خانجانی با بیان اینکه در گرمخانه همدان ظرفیت اضافه داریم و یک طبقه از محیط مورد بهره برداری قرار گرفته است، اضافه کرد: همواره دو سه بخش از گرمخانه را خالی نگه می‌داریم تا در صورت مراجعه افرادی با موقعیت‌های خاص و در راه ماندگان به طور جداگانه آنها را اسکان دهیم. وی ظرفیت کف خوابی گرمخانه را مختص درراه ماندگان و تخت‌ها را متعلق به بی خانمان‌ها دانست و یادآور شد: تعدادی از بی خانمان‌های مستقر در گرمخانه ثابت هستند با وجود اینکه نباید اسکان دائمی داشته باشیم. خانجانی با اشاره به اینکه تعدادی از بی خانمان‌ها کسی را در همدان ندارند، افزود: بعضی‌ها سرکار می‌روند اما محل زندگی ندارند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ساعت قبل
استان‌های سمنان، مرکزی، تهران، همدان، آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری، قزوین، کردستان، لرستان، قم و زنجان به ترتیب سهمی از تولید زعفران را به خود اختصاص می‌دهند. مهرداد مرادمند می‌گوید: کشت زعفران در شهرستان‌های نجف‌آباد، نایین، برخوار و شاهین‌شهر نیز توسعه یافته است. البته عمده زعفران استان در شهرستان زرند و در دهستان‌های دشتخاک، سربنان، جرجافک و حتکن تولید می‌شود. برداشت زعفران و ایجاد اشتغالبه اعتقاد کارشناسان اقتصادی، کشت و تولید محصول زعفران نقش مؤثری در ایجاد و افزایش درآمد و اشتغال پایدار بهره‌برداران دارد. اکبر دهقان از نخستین کشاورزانی است که در شهرستان ابرکوه یزد در زمینه کشت زعفران فعالیت می‌کند.
تابناکتابناک4 ساعت قبل
قاضی پرسید: شما در چه تاریخی مدیرعامل بانک ملت شدید و چه زمانی کارتان به اتمام رسید؟ مقررات در بانک ملت رعایت نشده و اعتبار سنجی صورت نگرفته استمتهم دیواندری پاسخ داد: ۱۶ آبان ۸۴ مدیرعامل بانک ملت شدم ۱۰/۱۰/۹۲ از بانک ملت رفتم. قاضی پرسید: آیا مقررات شورای امنیت به بانک ملت و پارسیان اعلام شده بود؟ متهم دیواندری پاسخ داد: در بانک ملت بعد از رفتن من ابلاغ شده است. متهم دیواندری گفت: در خصوص پول‌هایی که بابک زنجانی از بانک ملت گرفته است فقط در این حد اطلاع دارم که زنجانی از بانک ملت پول گرفته است و جزئیاتی نمی‌دانم. در سندی دیگر نیز صرافی بانک ملت گفته که به حساب ام‌جی‌کامرز پول بریزید. قاضی موحد از وکیل دستغیب پرسید: آیا دستغیب به بانک ملت بدهکار است؟ وکیل دستغیب پاسخ داد: خیر هیچ بدهی ندارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
به گزارش مشرق، دهمین جلسه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری و سایر متهمان در شعبه اول ویژه دادگاه رسیدگی به جرایم اقتصادی دادگاه انقلاب اسلامی تهران و به ریاست حجت‌الاسلام و المسلمین قاضی موحد برگزار شد. قاضی پرسید: شما در چه تاریخی مدیرعامل بانک ملت شدید و چه زمانی کارتان به اتمام رسید؟ مقررات در بانک ملت رعایت نشده و اعتبار سنجی صورت نگرفته استمتهم دیواندری پاسخ داد: ۱۶ آبان ۸۴ مدیرعامل بانک ملت شدم ۱۰/۱۰/۹۲ از بانک ملت رفتم. قاضی پرسید: آیا مقررات شورای امنیت به بانک ملت و پارسیان اعلام شده بود؟ متهم دیواندری پاسخ داد: در بانک ملت بعد از رفتن من ابلاغ شده است. متهم دیواندری گفت: در خصوص پول‌هایی که بابک زنجانی از بانک ملت گرفته است فقط در این حد اطلاع دارم که زنجانی از بانک ملت پول گرفته است و جزئیاتی نمی‌دانم. قاضی موحد ختم جلسه امروز را اعلام کرد و گفت: ادامه دفاعیات متهم دیواندری در جلسه بعدی یکشنبه ۸:۳۰ صبح استماع می‌شود.
الفالف4 ساعت قبل
دهمین جلسه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری و سایر متهمان در شعبه اول ویژه دادگاه رسیدگی به جرایم اقتصادی برگزار شد. قاضی پرسید: شما در چه تاریخی مدیرعامل بانک ملت شدید و چه زمانی کارتان به اتمام رسید؟ مقررات در بانک ملت رعایت نشده و اعتبار سنجی صورت نگرفته استمتهم دیواندری پاسخ داد: ۱۶ آبان ۸۴ مدیرعامل بانک ملت شدم ۱۰/۱۰/۹۲ از بانک ملت رفتم. قاضی پرسید: آیا مقررات شورای امنیت به بانک ملت و پارسیان اعلام شده بود؟ متهم دیواندری پاسخ داد: در بانک ملت بعد از رفتن من ابلاغ شده است. متهم دیواندری گفت: در خصوص پول‌هایی که بابک زنجانی از بانک ملت گرفته است فقط در این حد اطلاع دارم که زنجانی از بانک ملت پول گرفته است و جزئیاتی نمی‌دانم. قاضی موحد ختم جلسه امروز را اعلام کرد و گفت: ادامه دفاعیات متهم دیواندری در جلسه بعدی یکشنبه ۸:۳۰ صبح استماع می‌شود.
مهرمهر4 ساعت قبل
قاضی پرسید: شما در چه تاریخی مدیرعامل بانک ملت شدید و چه زمانی کارتان به اتمام رسید؟ مقررات در بانک ملت رعایت نشده و اعتبار سنجی صورت نگرفته استمتهم دیواندری پاسخ داد: ۱۶ آبان ۸۴ مدیرعامل بانک ملت شدم ۱۰/۱۰/۹۲ از بانک ملت رفتم. قاضی پرسید: آیا مقررات شورای امنیت به بانک ملت و پارسیان اعلام شده بود؟ متهم دیواندری پاسخ داد: در بانک ملت بعد از رفتن من ابلاغ شده است. متهم دیواندری گفت: در خصوص پول‌هایی که بابک زنجانی از بانک ملت گرفته است فقط در این حد اطلاع دارم که زنجانی از بانک ملت پول گرفته است و جزئیاتی نمی‌دانم. در سندی دیگر نیز صرافی بانک ملت گفته که به حساب ام‌جی‌کامرز پول بریزید. قاضی موحد از وکیل دستغیب پرسید: آیا دستغیب به بانک ملت بدهکار است؟ وکیل دستغیب پاسخ داد: خیر هیچ بدهی ندارد.
نامه‌نیورنامه‌نیور5 ساعت قبل
دهمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد مالی بانک ملت و پارسیان در شعبه اول دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی برگزار شد. قهرمانی گفت: شما کار انفرادی داشته‌اید و اگر هم به صورت جمعی کار کرده‌اید هم با آقای سعادتی بوده است. متهم دیواندری گفت: خرداد سال ۹۴ شورای عالی امنیت ملی از من تشکر کرد، پیش از آن طی نامه‌ای ایراداتی به من گرفته شده بود، اما پس از آن شورا تشکر کرد. قاضی موحد پرسید: آیا بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی می‌توانستید تسهیلات دهید. متهم دیواندری با بیان اینکه یکبار این تسهیلات تمدید شده‌ است، گفت: تمدید تسهیلات سال ۹۳ در زمانی که من دیگر حضور نداشتم انجام شد.
ایلناایلنا6 ساعت قبل
همایش هم اندیشی بررسی مشکلات و مسائل پیرامون بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی استان خوزستان برگزار شد. مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان ضمن تشریح خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی در استان خوزستان افزود: حدود ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر بیمه شده تامین اجتماعی در استان خوزستان است که با در اختیار داشتن ۶ بیمارستان ملکی و یک بیمارستان هیات مدیره‌ای و ۲۴ مرکز درمانی سرپایی در حال خدمت به بیمه‌شدگان هستیم. مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان خاطرنشان کرد: با این دو بیمارستان و احتساب بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی هیات مدیره‌ای میلاد اهواز مجموع تخت‌های بستری تامین اجتماعی در استان خوزستان به بیش از ۸۰۰ تخت خواهد رسید. وی افزود: بانک رفاه کارگران با ۶۳ شعبه در سطح استان خوزستان در خدمت به کارگران و مردم شریف استان است. سرپرست بانک رفاه کارگران خوزستان در خصوص وام به بیماران صعب‌العلاج گفت: بیماران متقاضی می‌توانند با مراجعه به شعب بانک رفاه در سطح استان نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند.
مازن آنلاینمازن آنلاین6 ساعت قبل
پیام مازند - ایسنا/مازندران عضوهیئت علمی گروه باغبانی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: گلخانه‌های پلاستیکی که هر چند وقت یکبار نیاز به تعویض پلاستیک آن است، از معایب این گلخانه‌ها در مواجه با خطرات زیست محیطی در مازندران محسوب می‌شود. قاسمی خاطرنشان کرد: گلخانه، سایه‌بان‌ها، کارخانه‌های گیاهی و حتی شاسی‌ها از انواع کشت‌های حفاظت شده محسوب می‌شود. وی بیان کرد: در کشت حفاظت شده، گیاهان با قرار گرفتن در یک محفظه حفاظی علاوه بر اینکه تعرق و صرفه‌جویی در مصرف آب وجود دارد، می‌توان اقدام به تولید محصول خارج از فصل کنیم. وی در توضیح روش‌های ارزان‌تر جهت صرفه‌جویی در مصرف آب، مالچ و سایه‌بان را پیشنهاد داد و اظهار کرد: مالچ پوششی است که با قرار گرفتن در سطح خاک مانع تبخیر زیاد آب می‌شود. عضوهیئت علمی گروه باغبانی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری بیان کرد: با توجه به اینکه در مازندران دما در فصل زمستان خیلی کاهش پیدا نمی‌کند بنابراین گرم کردن گلخانه‌ها راحت‌تراست.
وانانیوزوانانیوز6 ساعت قبل
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلاتی که بانک‌ها در ارائه‌ی تسهیلات به واحدهای تولیدی ایجاد کرده‌اند، تاکید کرد: سرمایه‌داران را از پشت در مدیران بانکی رهایی دهید. برای مثال آنها ۸۰ یا ۹۰ درصد کار خود را پیش می‌برند و ۱۰ درصد نیازمند کمک بانک‌ها هستند تا بتوانند در حوزه تولید اشتغالزایی کنند که عدم توجه به این موضوع مشکلاتی را ایجاد کرده است. سرمایه‌داران را از پشت در مدیران بانک‌ها رهایی دهید بازرسی را به اهر و هریس بفرستید که در این زمینه تحقیق و بررسی لازم را داشته باشند. به همین دلیل فردی که سالیانی صاحب ملک و مسکن خود بوده به این دلیل با اوقاف به مشکل می‌خورد. امنیت املاک افراد در هریس و بخشی از اهر از بین رفته است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین7 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| صندوق بین‌المللی پول (IMF) در جدیدترین گزارش خود می‌نویسد: «نرخ پایین بهره جهانی برای «بازارهای پیشتاز»، یک موهبت تمام عیار بوده است. همان‌طور که نمودار برگرفته از صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهد، فروش اوراق بهادار ارزی توسط بازارهای پیشتازی مانند آنگولا، بلاروس، اکوادور و پاکستان امسال به ۳۸ میلیارد دلار افزایش می‌یابد؛ رقمی که نزدیک به رکورد سال ۲۰۱۷ است. برای برخی از کشورها، بدهی خارجی نشان‌دهنده رشد منابع مالی است. این گزارش همچنین به بازارهای پیشتاز هشدار می‌دهد: «کشورهایی که در خطر تنگدستی قرار دارند، باید از استقراض از وام‌دهندگان خصوصی پرهیز کنند. رشد بدهی در سراسر جهان یک علامت نگران کننده برای سرمایه گذاران است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین7 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، صندوق بین‌المللی پول (IMF) در جدیدترین گزارش خود می‌نویسد: «نرخ پایین بهره جهانی برای «بازارهای پیشتاز»، یک موهبت تمام عیار بوده است. بنابراین اصطلاح بازارهای پیشتاز، برای اشاره به آن‌ها به کار گرفته می‌شود. برای برخی از کشورها، بدهی خارجی نشان‌دهنده رشد منابع مالی است. این گزارش همچنین به بازارهای پیشتاز هشدار می‌دهد: «کشورهایی که در خطر تنگدستی قرار دارند، باید از استقراض از وام‌دهندگان خصوصی پرهیز کنند. چین و ایالات متحده آمریکا ۶۰ درصد سهم در افزایش میزان بدهی جهانی دارند.
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان فارس عنوان کرد: برای اجرای عملیات احداث واحد هایی که نیازمند ساخت مجدد بوده‌اند نیز تاکنون بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات و وام پرداخت شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال عملیات ساخت این واحدها به اتمام برسد. وی خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن با مشارکت بانک‌های عامل در قالب تسهیلات بازسازی تعمیرات تا سقف ۱۵ میلیون تومان وام تعمیرات برای واحدهای شهری و روستایی، ۴۰ میلیون تومان وام احداث واحد‌های روستایی، ۵۰ میلیون تومان وام احداث واحد‌های شهری، تا سقف ۱۵ میلیون تومان وام تامین وسایل و مایحتاج زندگی در قالب وام معیشتی برای هر واحد پرداخت کرده است. نصیری اضافه کرد: علاوه بر این وام‌ها که با نرخ بهره اندک حداکثر ۴ درصد تصویب و پرداخت شده برای واحدهای خسارت دیده احداثی و تعمیری وام‌های بلا عوض نیز بین ۳ تا ۵ میلیون تومان برای هر واحد پرداخت شده است. وی با بیان اینکه کار تعمیرات واحد‌های تعمیری تا پایاین شهریور ماه به پایان رسید افزود: بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال برای اتمام عملیات تعمیر ۳ هزار و ۸۰۰ واحد شهری و روستایی آسیب دیده از سیل در شهرستان‌های مختلف استان فارس در قالب تسهیلات و وام پرداخت شده است. وی افزود: تا کنون ۱۲۵ محموله سیمان در قالب ۶۸ هزار پاکت به افراد تحویل داده شده است و خط تولید سیمان نهاوند به صورت اختصاصی برای واحد‌های آسیب دیده از سیل استان فارس سیمان تولید می‌کند.
مهرمهر7 ساعت قبل
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه چه شما بخواهید و چه نخواهید، جوانان نوآور فعالیت خود را انجام می‌دهند، از اعضای شورای اسلامی شهر تهران خواست مقابل فعالیت‌های استارتاپی جوانان نایستند. معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: این نوع فعالیت به دلیل زیرساختی است که شهر در اختیار آنها قرار داده است. معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه نظام تامین مالی در اقتصاد دانش‌بنیان متفاوت است، افزود: در این نظام دیگر بانک‌ها عامل نیستند. وی با طرح این سوال که آیا شهرداری می‌خواهد جلوی این حرکت بایستد یا اینکه خودش این حرکت را ایجاد کند، افزود: تهران جزء ۵۰ شهر استارتاپی دنیا است اما درآمد شهرداری از استارتاپ‌ها تنها یک و نیم درصد است که اگر شهرداری مقابل آنها نمی‌ایستاد و خود با آنها همراهی می‌کرد، این درآمد به ۴۰درصد می‌رسید. معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین به تبدیل خانه تاریخی سرهنگ ایرج به محل استقرار هفت تیم استارتاپی اشاره کرد.

به انتهای لیست رسیدید