ارزشمند

ارزشمند

ایرناایرنا1 ساعت قبل
وی افزود: نتیجه همدلی و همراهی بخش خصوصی، ایجاد نهادهای ارزشمند و تامین مالی خرد و فکر توسعه‌ای موجب توسعه روزافزون بخش کشاورزی است. وزیر کار اضافه کرد: با استفاده از ابزار نوین آبیاری، تحولات اساسی در کشاورزی رخ داد و ١٠ هزار اشتغال ایجاد شد. عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی وزیر کار نیز در این مراسم گفت: امروز ۹۰ هزار نفر زنبوردار، نیروی کار و کارآفرین در کشور در صنعت زنبورداری و صنایع جانبی فعالیت می‌کنند. براساس این گزارش با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سرپرست وزارت جهاد کشاورزی بنیاد ملی ارتقای بهره وری و مهارت افتتاح شد. همچنین از زنجیره ارزش ژل رویال که در تولید دارو کاربرد دارد رونمایی به عمل آمد.

چه کسی عمارت تاریخی گلستان را خواهد خرید؟

8+
الفالف1 ساعت قبل
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
در این دیدار، رئیس دفتر سیاسی حماس از مواضع پیشرو مالزی چه در شورای امنیت یا محافل مختلف سیاسی در حمایت از حق فلسطین تقدیر کرد و گفت این مواضع بیانگر حالت ارزشمند بالا و فهم ماهیت مسئله فلسطین است. ماهر صلاح رئیس حماس در خارج، نزار عوض و عزت الرشق دیگر اعضای حماس در این سفر هنیه راه همراهی می‌کنند. صفحه رسمی نخست وزیر مالزی در توئیتر در این باره نوشت که ماهاتیر محمد استقبال گرمی از هیئت فلسطینی داشت. تاکید حماس بر نامشروع بودن رژیم صهیونیستیسخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) بر نامشروع بودن رژیم صهیونیستی تاکید کرد. حازم قاسم سخنگوی مطبوعاتی جنبش حماس گفت با وجود تمام تلاش‌های بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اشغالگر برای نمایش روابط خارجی خود، رژیم صهیونیستی همچنین به عنوان رژیم نامشروعی که سرزمین فلسطین را اشغال کرده باقی خواهد ماند.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
ایسنا/فارس نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز با تاکید براینکه شیراز هم به لحاظ فقهی و هم به لحاظ هنری جایگاهی ویژه دارد، لزوم پرداختن به این ویژگی‌ها برای ترسیم عقبه تمدن سازی اسلامی را یادآور شد. امام جمعه شیراز گفت: اینکه ما میزبان یک اجلاس باشیم ارزشمند، اما اینکه شیرازی‌ها تولید فکر کنند ارزشمندتر خواهد بود و هدف گذاری برای برنامه بر سر تولید فکر است. امام جمعه شیراز گفت: امروز که شعار عدالت خواهی را در عرصه‌های سیاسی می‌دهیم، گاهی یک ساختمان نشان از عدالت ندارد و بیش از حد مجلل ساخته شده است. امام جمعه شیراز ضمن ابراز امیدواری نسبت به استمرار ارتباط ایجاد شده بین قم، تهران و شیراز در این حوزه، گفت: به نظر بنده مدتی است که از برخی جهات، خاص شیراز و توانمندی هایی که داشته حرف زده و دفاع نشده است. نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به پیشینه شیراز در فقه و فقه سیاسی و سبک فقهی و روش آموزشی میرزای شیرازی ادامه داد: از این حیثیت نیاز هست که شیراز دوباره خود را پیدا کند و به میدان بیاید.
وانانیوزوانانیوز3 ساعت قبل
به نظرم کمیته داوران باید جوانگرایی کند و پشتوانه داوری داشته باشد. اگر این کلاس‌ها به این کار کمک کنند خیلی ارزشمند است و اگر نتیجه‌ای نداشته باشند قطعا مفید نیستند. فنایی در اشاره به لزوم وجود دپارتمان داوری تصریح کرد: رئیس کمیته داوران باید سعی کند با توجه به گستردگی داوری کارها را تقسیم کند، مثلا با وجود دپارتمان که وظایف مشخصی دارد، می‌توانستند سیاستگذاری‌های کمیته داوران را اجرا کنند. فنایی ادامه داد: با توجه به آنالیزی که به همراه دوستان برای مسابقات نیم‌فصل اول انجام دادیم اشتباهات داوری در نیم‌فصل اول زیاد و مبتدیانه بود. امیدوارم روزی سیستم کمک داور ویدئوی به فوتبال ما بیاید و به کم شدن اشتباهات داوری کند تا فضای استادیوم‌ها آرامش بهتری داشته باشند.
مهرمهر3 ساعت قبل
وی افزود: کاهش سرانه مصرف شیر باعث رشد پوکی استخوان در بین مردم به ویژه زنان و کودکان خواهد شد و به دنبال ضربه زدن به صنعت شیر و حذف این ماده ارزشمند از سبد غذایی خانوارهای ایران است که این موضوع خطرهای جدی برای سلامت کشور به همراه خواهد داشت و به صنایع شیر و تولید ملی هم ضربه می‌زند. وی با بیان اینکه احتمال آلودگی شیر به افلاتوکسین امری غیرقابل اجتناب در دنیا است، گفت: استانداردهای سخت گیرانه‌ای در کشور پیرامون این موضوع وجود دارد به همین دلیل هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد. قدیر ادامه داد: دقت در واردات خوراک دام در سال‌های اخیر موجب شده تا محتوای افلاتوکسین در شیر کشور کاهش بسیار چشمگیری یابد و صنعت لبنی کشور یکی از صنایع پیش رو و مطرح در منطقه و جهان است. وی بیان کرد: عده‌ای عامدانه به دنبال ضربه زدن به صنعت شیر و حذف این ماده ارزشمند از سبد غذایی خانوارهای ایران هستند که این موضوع خطرهای جدی برای سلامت کشور به همراه خواهد داشت و به صنایع شیر و تولید ملی هم ضربه می‌زند. پایین بودن سرانه مصرف شیر در کشوررئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: سرانه مصرف سالانه شیر کشور کمتر از ۷۰ لیتر است که این معادل مصرف نیم لیوان در روز است و این در حالی است که این میزان در اروپا ۲ لیوان در روز است که میزان مصرف شیر در کشور بسیار پایین و نگران‌کننده است و با توجه به این شایعات مصرف شیر کمتر هم شده است.

آخرین اخبار از جشنواره فیلم فجر ۳۸/بازگشت متفاوت بزرگ آقا به سینما

4+
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ساعت قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور3 ساعت قبل
مشاور عالی فرمانده سپاه قدس گفت: حاج قاسم آرزو داشت اگر در ایران یک‌بار شهید شود، در عراق صد بار در دفاع از قبور مطهر اهل‌بیت (ع) شهید شود. آیین بزرگداشت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، شهدای مقاومت و شهدای سانحه هوایی شب گذشته با حضور آیت‌الله موحدی کرمانی امام جمعه موقت تهران و پیروز حناچی شهردار تهران توسط جامعه کرمانی‌های مقیم تهران در مسجد جامع نارمک برگزار شد. تعریف و تمجید این سردار بزرگ سپاه اسلام خوب است اما مهم‌تر از آن بازخوانی سیره ایشان است که ببینیم چه شد حاج قاسم به عزیز مردم تبدیل شد. حاج قاسم آرزو داشت اگر در ایران یکبار شهید شود، در عراق صد بار برای در دفاع از قبور مطهر اهل‌بیت شهید شود. حجت‌الاسلام سعادت‌نژاد اظهار کرد: سید حسن نصرالله در جران جنگ‌های ۳۳ روزه لبنان می‌گفت: وجود حاج قاسم برای ما قوت قلب است و هنگامی که حاج قاسم کنار ما است، انگار کل قدرت دنیا در کنار ما است.
فارسفارس3 ساعت قبل
اگر این کلاس‌ها به این کار کمک کنند خیلی ارزشمند است و اگر نتیجه‌ای نداشته باشند قطعا مفید نیستند. به نظرم ممبینی در انتخاب‌هایش باید افراد قوی‌تری را وارد می‌کرد تا هرکدام از آن‌ها بتوانند نقشی اساسی در کمک به داوری داشته باشند چون به هرحال به نام کمیته داوران است. فنایی در اشاره به لزوم وجود دپارتمان داوری تصریح کرد: رئیس کمیته داوران باید سعی کند با توجه به گستردگی داوری کارها را تقسیم کند، مثلا با وجود دپارتمان که وظایف مشخصی دارد، می‌توانستند سیاستگذاری‌های کمیته داوران را اجرا کنند. نه در گروه و تشکیلاتی هستم و نه شغل و پستی در کمیته داوران دارم. امیدوارم روزی سیستم کمک داور ویدئوی به فوتبال ما بیاید و به کم شدن اشتباهات داوری کند تا فضای استادیوم‌ها آرامش بهتری داشته باشند.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اجرای نقاشی خیابانی با عنوان «نقش عشق» بر روی ۴۱ بوم نقاشی به یاد ۴۱ شهید گلگون حماسه ششم بهمن در موضوعات حماسه و مقاومت هزارسنگر آمل برگزار شد. هاشم جمشیدپناه رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری آمل در خصوص این برنامه به خبرنگار مهر گفت: این برنامه‌ها در ستاد گرامیداشت ششم بهمن شهرستان آمل نیز تصویب و با هدف زنده نگه داشتن این حماسه مردمی از طریق هنر به نسل جوان جامعه برگزار شد. وی افزود: خوشبختانه این برنامه با استقبال هنرجویان هنرستان رازی و اعضای شورای اسلامی شهر وشهردار، مدیرآموزش وپرورش، سپاه شهرستان و شهروندان آملی همراه شد. وی افزود: شهدای حماسه ششم بهمن حق بزرگی بر گردن ما دارند که باید در راستای بزرگداشت و پاسداشت مقام ارزشمند این عزیزان به بهترین نحو ممکن و آن گونه که شایسته است، تلاش برای برگزاری آن شود
مهرمهر3 ساعت قبل
در خوشبینانه‌ترین حالت با موفقیت تکثیر یوزه‌ای جدید-با شانس تنها ۳٪- امکان بازگرداندن یوزها به طبیعت کاملا صفر خواهد بود. پورمیرزای افزود: در برنامه Cheetah Metapopulation Management کشور آفریقای جنوبی جمعیت یوزپلنگ از ۲۴۱ فرد در ۴۱ منطقه حفاظت شده در سال ۲۰۱۱ به ۳۸۶ فرد در ۶۰ منطقه حفاظت شده در انتهای ۲۰۱۹ رسیده است. ضمن آنکه تعریف و موقعیت مناطق حفاظت شده در بسیاری کشورهای آفریقایی با تعریف و موقعیت مناطق حفاظت شده آزاد در ایران کاملا متفاوت است. پرواضح است که با وضعیت فعلی یوز در ایران ما امکان چنین آزمون و خطایی نداریم. در مورد یوزپلنگ با وضعیت فعلی که با آن مواجهیم، هزینه شکست هر پروژه کارشناسی نشده می‌تواند انقراض یکی از گربه‌سانان آسیا باشد.
فارسفارس3 ساعت قبل
رئیس سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی کشور از ابلاغ ۹۰ میلیارد ریال اعتبار به استان‌ها در حوزه ایاب‌ و ذهاب و خدمات حمایتی برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه تا پایان هفته جاری خبر داد. به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، سید جواد حسینی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از رایزنی برای افزایش اعتبارات آموزش ‌و پرورش استثنایی با مجلس شورای اسلامی خبر داد و اظهار کرد: در طول ۱۱ سال گذشته، بودجه آموزش‌ و پرورش استثنایی ۲۱، ۳ (بیست‌ویک و سه‌دهم) درصد افزایش ‌یافته است. وی افزود: طرح تلفیق و فراگیر، ایاب‌ و ذهاب دانش‌آموزی، مراکز مشکلات ویژه یادگیری، در افزایش اعتبارات آموزش‌ و پرورش استثنایی مؤثر بوده است. رئیس سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی از ابلاغ اعتبار ایاب‌ و ذهاب در هفته جاری خبر داد و اظهار کرد: باید درآمدهای اختصاصی با شناسایی ظرفیت‌ها افزایش یابد، در این زمینه کارگروه اقتصاد آموزش‌ و پرورش استثنایی با هدف بیدار کردن اقتصاد خفته آموزش‌ و پرورش استثنایی تشکیل شود. رئیس سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی افزود: یک مدرسه که امکانات مناسب دارد در ۷۵۲ منطقه آموزشی، می‌تواند در ساعات غیر آموزشی مکانی مناسب برای بازنشستگان جهت فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی به‌عنوان باشگاه بازنشستگان آموزش‌ و پرورش استثنایی باشد.
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
علی دایی دیروز در اقدامی پسندیده برای تسلی دادن به فرزندانی که پدرشان را در سانحه هوایی پرواز تهران – کی‌یف از دست داده‌اند پیراهن تیم ملی را امضا و به آنها اهدا کرد. خبرورزشی: سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی پرواز تهران – کی‌یف دل همه را به درد آورد و جامعه ورزش کشور نیز همگام با مردم سیاهپوش این اتفاق تلخ شد. یکی از ورزشکارانی که سعی کرد در این اتفاق تلخ در کنار خانواده‌های داغدار باشد و حتی در مراسم ترحیم برخی از عزیزان از دست رفته نیز شرکت کرد، علی دایی بود؛ او دیروز هم در دیدار با فرزندان پدری که جانش را در سانحه پرواز تهران – کی‌یف از دست داده بود پیراهن تیم ملی را امضا و به این کودکان اهدا کرد. مادر این کودکان نیز ضمن تشکر از آقای گل جهان رفتار انسانی او را ستود و گفت: در این روز‌های سخت، تسلی دادن شما به خانواده ما و فرزندانم واقعا ارزشمند است و این رفتار خوب را هرگز فراموش نخواهیم کرد.
مهرمهر4 ساعت قبل
مدیر کل دفتر حقوقی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: مقام معظم رهبری همواره بر حفظ وضع موجود، اشتغال و تولید تاکید کرده‌اند. این فتوای رهبر معظم انقلاب است و اگر فردی کوتاهی در این حوزه اعمال کند، در نزد خدا مسئول است. ربیعی خاطر نشان کرد: ساختار سازمان صنعت، معدن و تجارت نسبت به سایر دستگاه‌ها متفاوت است زیرا صاحبان حرف، کارخانه‌ها، صنایع مختلف و مراجعین بسیاری به آن مراجعه می‌کنند. مدیر کل دفتر حقوقی وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: با همدلی و اخلاص و قانونمندی می‌توان تمام امور را پیش برد و زمینه ارتقای رضایت عمومی را فراهم ساخت. وی همچنین اظهار کرد: بسیاری از واحدهای تولیدی در استان مرکزی مستقر هستند که آن طور که باید در مسیر توسعه قرار نگرفته‌اند و این شرایط بایستی اصلاح شود تا بتوان به شرایط مطلوب و رونق تولید در این واحدها دست یافت.
مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، تعدادی از نخبگان توان خواه بهزیستی استان روز چهارشنبه با استاندار قزوین دیدار و گفتگو کردند. هدایت الله جمالی پور در این دیدار گفت: معلولیت شاید یک محدودیت تلقی شود اما هرگز به مفهوم ناتوانی نیست زیرا بسیاری از این گروه توانسته‌اند موفق‌تر از افراد سالم عمل کنند و به دستاوردهای مهمی برسند. وی بیان کرد: به هر حال درصدی از جامعه به دلیل مادرزادی و یا حوادث دچار معلولیت می‌شوند که وظیفه دولت بسترسازی برای حضور مؤثر آنها در جامعه است. جمالی پور تصریح کرد: در استان قزوین معلولان نخبه و توانمندی را دیده‌ایم که کارهای بزرگی را انجام داده‌اند که می‌توانند الگوی افراد دیگر هم باشند و اگر بتوانیم از این استعدادها بخوبی بهره برداری کنیم به دستاوردهای ارزشمند می‌رسیم. در این دیدار علیرضا وارثی مدیرکل بهزیستی استان قزوین هم گزارشی از موفقیت‌های معلولان است و جامعه آماری ارائه کرد.
رکنارکنا4 ساعت قبل
این کتاب به تازگی برای اولین‌بار به زبان ایتالیایی منتشر شده و در حال حاضر در سایت آمازون به فروش می‌رسد. مانی نعیمی که چند سالی است در فلورانس ایتالیا در زمینه موسیقی و نمایش فعالیت می‌کند، این اثر پژوهشی را به ایتالیایی برگردانده است. پروژه‌ای که در تمام دوران انجام آن، گاه گاه و به صورت تلفنی جناب بیضایی ناظر و مددرسان آن بود. مانی نعیمی که سال‌هاست ساکن ایتالیاست، در زمینه موسیقی و در قالب آهنگسازی و ترانه‌سرایی فعالیت داشته و در زمینه نمایش فعالیت او بیشتر نظری بوده است. «نمایش در ایران» بهرام بیضایی در سال‌های ۴۱ و ۴۲ در قالب مجموعه‌ای مقاله در مجله‌های مختلف و مشخصا در مجله موسیقی منتشر شد و در سال ۱۳۴۴ با سرمایه شخصی بهرام بیضایی و از سوی چاپ کاویان به صورت یک کتاب پژوهشی به چاپ رسید.
روزنامه سازندگیروزنامه سازندگی4 ساعت قبل
نام پست الکترونیک کد امنیتیقوانین ارسال نظرسازندگی نظراتی که حاوی تهمت یا افتراست منتشر نمیکند. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت لاتین (فینگیلیش) خودداری کنید. اگرچه تلاش میشود نظرات ظرف ۲ ساعت تعیین تکلیف شوند، اما نظراتی که پس از ساعت ۱۹ نوشته شود، حداکثر تا ساعت ۹ صبح روزبعد منتشر میشوند.
ایلناایلنا4 ساعت قبل
رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور از ابلاغ اعتبار۹۰ میلیارد ریال به استان‌ها در حوزه ایاب‌ و ذهاب و خدمات حمایتی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه تا پایان هفته خبر داد. وی افزود: طرح تلفیق و فراگیر، ایاب‌وذهاب دانش‌آموزی، مراکز مشکلات ویژه یادگیری، در افزایش اعتبارات آموزش‌وپرورش استثنایی مؤثر بوده است. رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی از ابلاغ اعتبار ایاب‌وذهاب در هفته جاری خبر داد و اظهار کرد: باید درآمدهای اختصاصی با شناسایی ظرفیت‌ها افزایش یابد، در این زمینه کارگروه اقتصاد آموزش‌وپرورش استثنایی باهدف بیدار کردن اقتصاد خفته آموزش و پرورش استثنایی تشکیل شود. وی تأکید کرد: اردوگاه‌ها، طرح سنجش و هزینه و فایده کردن ظرفیت‌هایی مانند مرکز اقدسیه، مرکز آموزش‌های ضمن خدمت پیامبر اعظم (ص) از ظرفیت‌های عالی آموزش‌وپرورش استثنایی است. حسینی خاطرنشان کرد: مجموعه احکام و قوانینی که در برنامه ششم توسعه می‌تواند به آموزش‌وپرورش استثنایی کمک کند باید به‌گونه‌ای مدون، احصاء و محور برنامه‌های سازمان قرار گیرد.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
ایسنا/قزوین مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قزوین گفت: بنزین معمولی ۴۰ برابر سوخت یورو آلودگی ایجاد می‌کند و ضروری است که برای کاهش آلودگی بنزین یورو توزیع شود، مسئولین قزوین باید به فکر باشند. حسن عباس‌نژاد، مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قزوین در نشست خبری که امروز دوم بهمن به مناسبت روز ملی هوای پاک برگزار شد، تصریح کرد: طی چهار ماه گذشته گلوگاه‌های استان قزوین در امور محیط زیستی و نیروی انسانی را شناسایی کردیم، یکی از مباحثی که سازمان محیط‌زیست باید پیگیری کند ارتقا تنوع زیستی است. وی تأکید کرد: در استان قزوین بیماری خطرناک حیات‌وحش امکان ابتلا به انسان در استان شناسایی نشده و مورد خاصی نداشتیم، همچنین برابر سرشماری صورت گرفته حیات‌وحش استان قزوین نسبت به سال گذشته دو درصد رشد داشته است. مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قزوین تأکید کرد: آلودگی هوای شهرها هرروز بیشتر می‌شود و ۶۵ تا ۷۰ درصد آلودگی‌ها مربوط به وسایل نقلیه است چراکه خودروها استاندارد و از سوخت مناسبی برخوردار نیستند، در حال حاضر در استان قزوین تنها گازوئیل یورو تولید می‌شود اما بنزین یورو تولید نمی‌شود با طیف آلودگی که داریم نباید سوخت غیر یورو توزیع شود. وی افزود: مسئولین باید به فکر باشند چراکه بنزین معمولی ۴۰ برابر سوخت یورو آلودگی ایجاد می‌کند و ضروری است که برای کاهش آلودگی بنزین یورو توزیع شود، استان قزوین ازنظر ناوگان حمل‌ونقل اتوبوسرانی خوب عمل کرده و نوسازی صورت گرفته است و در این حوزه مشکلی نداریم.
مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا مسیب‌زاده در مورد برنامه‌های اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در دهه مبارک فجر گفت: با توجه به اینکه در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی قرار داریم و مقام معظم رهبری در سالگرد چهل سالگی انقلاب طی بیانیه‌ای فرمودند «ما گام دوم انقلاب را برداشته‌ایم» باید با جدیت و تحرک بیشتر در عرصه‌های مختلف فعالیت‌ها را انجام دهیم. مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: دهه فجر امسال هم آموزش و پرورش در دو حوزه انجام وظیفه می‌کند، یک بخش کمیته دانش آموزی مراسم دهه فجر است که با مسئولیت معاونت پرورشی و عزیزانمان در قسمت فرهنگی و هنری و تشکل‌های دانش آموزی برگزار می‌شود و یک بخش هم در حوزه فعالیت‌های کمیته قرآن، عترت و نماز دهه فجر است. وی ادامه داد: در کنار مراسم‌های قرآنی در مدارس برگزاری نشست‌های پرسمان دینی و مذهبی و گفت و گو در مورد مسائل مختلف دینی را در مدارس همزمان با دهه فجر خواهیم داشت و ازجمله فعالیت‌های دیگر بحث فعالیت‌های نمایشگاهی در دهه فجر است که نمایشگاه‌های مختلف با رویکرد قرآنی در مدارس برپا خواهد شد که در آن اقلام و بسته‌های قرآنی عرضه خواهد شد. مسیب زاده گفت: اتفاق بسیار ارزشمند که با همکاری سایر نهادها در آموزش و پرورش رقم خورده است و ادامه پیدا می‌کند بحث پویش‌های قرآنی است که پویش ختم قرآن و پویش تلاوت سوره مبارکه الرحمن جز آنها است که آموزش و پرورش با جدیت در این موارد ورود پیدا کرده است. وی ادامه داد: یکی از مهمترین اولویت‌های ما حفظ جز ۳۰ قرآن کریم است که جلسات تجلیل از حافظان در ایام الله دهه فجر به صورت ویژه انجام می‌شود از این باب خدا را شاکریم در کشوری تنفس می‌کنیم که نام قرآن، عترت بلند آوازه است و مسیر حرکت ما به سمت فعالیت‌های قرآنی است.
ایرناایرنا4 ساعت قبل
به گزارش ایرنا «شیگه‌نوبو مارییاما» هنرمند ژاپنی روز چهارشنبه در پیامی به رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن افزود: زمانی که صفحات شاعران معاصر ایرانی را در کتاب «۴۷۰۰ مایل، هنر، پل ارتباط ایران و ژاپن» مطالعه می‌کردم خبر بسیار غمناک شهادت سردار سلیمانی در اقدامی غیر انسانی و تروریستی را شنیدم. او ادامه داد: به عنوان یک ژاپنی که قبلا در ایران نمایشگاه‌های نقاشی برگزار کرده‌ام و خودم را دوست همه ایرانی‌ها می‌دانم شهادت سپهبد قاسم سلیمانی که برای امنیت منطقه خاورمیانه بسیار موثر بوده و تا آخرعمرش برای این هدف ارزشمند فعالیت می‌کرده را تسلیت می‌گویم. سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه ۸ نفر دیگر بامداد روز جمعه ۱۳ دی در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد روز چهارشنبه ۱۸ دی هم در واکنش به شهادت سردار سلیمانی دهها موشک بالستیک به سمت پایگاه عین‌الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق شلیک کرد که خسارت زیادی به این پایگاه وارد کرد.
مهرمهر4 ساعت قبل
وی افزود: طرح تلفیق و فراگیر، ایاب‌وذهاب دانش‌آموزی، مراکز مشکلات ویژه یادگیری، در افزایش اعتبارات آموزش‌وپرورش استثنایی مؤثر بوده است. رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی از ابلاغ اعتبار ایاب‌وذهاب در هفته جاری خبر داد و اظهار کرد: باید درآمدهای اختصاصی با شناسایی ظرفیت‌ها افزایش یابد، در این زمینه کارگروه اقتصاد آموزش‌وپرورش استثنایی باهدف بیدار کردن اقتصاد خفته آموزش و پرورش استثنایی تشکیل شود. وی تأکید کرد: اردوگاه‌ها، طرح سنجش و هزینه و فایده کردن ظرفیت‌هایی مانند مرکز اقدسیه، مرکز آموزش‌های ضمن خدمت پیامبر اعظم (ص) از ظرفیت‌های عالی آموزش‌وپرورش استثنایی است. حسینی خاطرنشان کرد: مجموعه احکام و قوانینی که در برنامه ششم توسعه می‌تواند به آموزش‌وپرورش استثنایی کمک کند باید به‌گونه‌ای مدون، احصاء و محور برنامه‌های سازمان قرار گیرد. رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی افزود: یک مدرسه که امکانات مناسب دارند در ۷۵۲ منطقه آموزشی، می‌تواند در ساعات غیر آموزشی مکانی مناسب برای بازنشستگان جهت فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی به‌عنوان باشگاه بازنشستگان آموزش و پرورش استثنایی باشد.
رکنارکنا4 ساعت قبل
وی افزود: ‌شهید سلیمانی یک شخصیت بسیار والا و ارزشمند بود که در طول دوره خدمت به انقلاب و نظام در مسیر جهاد، فداکاری، مقاومت و ایثار، هیچگاه توقف نداشت و راه خود را با قدرت و ایمان ادامه داد. روحانی با بیان اینکه مردم در مراسم تشییع سردار سلیمانی چه در شهرهای مختلف ایران و چه در شهرهای بغداد، کربلا و نجف در کشور عراق به خوبی از خدمات این سردار بزرگ اسلام قدردانی کردند، افزود: این حضور گسترده موجب شد که آمریکا بعد از ترور شهید سلیمانی نتواند حتی متحدانش را با خود همراه کند. روحانی تصریح کرد: در حادثه ترور ناجوانمردانه شهید سلیمانی، افکار عمومی دنیا، نخبگان جامعه و دنیای اسلام بویژه همسایگان ما که خدمات سردار شهید سلیمانی را دیده بودند به خوبی عکس‌العمل نشان دادند و خط ایستادگی و مقاومت خیلی پررنگ شد. تنوع بخشی و رفع انحصار در آیین نامه ارتقای اساتید دانشگاه‌ها نیز از دیگر موضوعات مورد بحث در این جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی بود. اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین در جلسه امروز تصویب کردند جایزه جهانی ایثار که پیشنهاد سردار شهید سلیمانی بوده است، با نام خود شهید سلیمانی به ایثارگران در سطح بین‌المللی اعطا شود.
ایرناایرنا4 ساعت قبل
در تدوین و گردآوری این اثر شامل بیش از ۱۴۰ هزار جمله و واژه زبان ادبی معاصر آذربایجان در یک هزار و ۹۴۴ صفحه از فرهنگ‌های دیگر و همچنین از مجله و روزنامه‌های معاصر فارسی استفاده شده است که می‌توان گفت از لحاظ واژه گان و اصطلاحات در میان فرهنگ لغت‌های چاپ شده به زبان‌های آذربایجانی – فارسی از ویژه گی‌های ارزشمندی برخوردار است. کریم اف در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در باکو چاپ این اثر ارزشمند را برای علاقه مندان زبان و ادبیات فارسی به دنبال تلاش‌های مستمر پنج ساله گذشته خود عنوان کرد. فرهنگ لغت آذربایجانی به فارسی این استاد دانشگاه دولتی باکو سیزدهمین تالیف وی در زمینه زبان و ادبیات فارسی است. چاپ فرهنگ لغت آذربایجانی به فارسی، بی‌شک برای محققان، دانشجویان، گردشگران و کسانی که در حوزه‌های مختلف هر دو کشور جمهوری آذربایجان و ایران فعالیت دارند، مفید خواهد بود.
قدس آنلاینقدس آنلاین5 ساعت قبل
رئیس پیشین فدراسیون فوتبال ایران با بیان اینکه کنار کشیدن باشگاه‌ها از لیگ قهرمانان آسیا اشتباه است، گفت: نباید با این تصمیم اشتباه، چشم فوتبالمان را کور کنیم. مشروح گفت‌وگوی عابدینی در ادامه می‌آید: * فعلا قرعه به نام ایران افتاده استچه بخواهیم و چه نخواهیم بهانه‌هایی دست رقبایمان در آسیا داده‌ایم. باید بگویم اینجا بحث، بحث امنیت ملی نیست. آیا آن تیم‌ها گفتند چون هوادارانمان نیستند، به آسیا نمی‌رویم؟ در این شرایط رقابت برای همه یکسان است. * از انتخاب دایی با آغوش باز استقبال می‌کنمعلی دایی آدم ارزشمندی است.
ایرناایرنا5 ساعت قبل
به‌گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، «محمدصالح اولیا» در شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی صنایع در دانشگاه الزهرا با اشاره به اینکه روند مصرف در حال افزایش بوده و رویکرد وزارت نیرو به سمت مدیریت مصرف انرژی است و در این زمینه یک برنامه جدی دارد تا بخشی از کاهش مصرف را بوسیله تحول دیجیتال دنبال کند؛ به این مفهوم که درصدد ایجاد یک زیست بوم الگو برای شرکت‌های استارت‌آپی است تا داده‌های مربوط به مصرف در اختیار آنها قرار گیرد و با استفاده از اپلیکیشن‌هایی که این شرکت‌ها طراحی کرده و در اختیار مردم قرار می‌دهند، کمک کنند تا مصرف کاهش یابد. وی افزود: کاهش مصرف منافعی هم برای مردم ایجاد می‌شود که چنانچه بتوانند بخشی از میزان مصرف را به ساعات خارج از پیک منتقل کنند، علاوه بر کاهش بار شبکه، هزینه‌های مردم نیز کاهش خواهد یافت. اولیا گفت: وزارت نیرو مجموعه‌ای از عناصر مرتبط با این موضوع از جمله پژوهشگاه نیرو، مرکز رشد، پارک فناوری و صندوق پژوهش فناوری را در نظرگرفته که می‌توانند شرکت‌های استارت‌آپی را تقویت کرده و بسته به اینکه این شرکت‌ها در کدام حوزه بخواهد فعالیت کنند، امکان مشارکت وجود دارد. وی افزود: چنانچه بتوانیم بوسیله بهینه‌سازی طول عمر قطعات گران‌قیمت نیروگاه‌ها را افزایش دهیم، صرفه‌جویی بالایی عاید خواهد شد و طبق برآورد انجام شده، اتصال ۱۰۰ واحد نیروگاهی به این مرکز موجب می‌شود که حدود ۱۷۰ میلیارد تومان صرفه‌جویی سالیانه به همراه داشته باشد. معاون تحقیقات و منابع انسانی وزیر نیرو گفت: این وزارتخانه در اجرای طرح حذف قبض کاغذی برق با عنوان طرح قبوض سبز، ظرف چهار ماه توانست حدود ۶۷ میلیارد تومان صرفه‌جویی کند که این موضوع می‌تواند در بخش‌های دیگر نیز قابل توسعه باشد.
همشهریهمشهری5 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایبنا، امیرحسین خداپرست، برگزیده سی‌وششمین دوره جایزه کتاب سال و عضو هیئت علمی مؤسسه‌ پژوهشی حکمت و فلسفه‌ ایران، درباره مزیت‌سازی برای برگزیدگان جایزه کتاب سال بیان کرد: مزیت‌سازی، موجب انگیزه افراد برای تداوم فعالیت‌های آن‌ها در سال‌های آتی خواهد شد. البته پژوهش و تالیف و ترجمه نباید صرفا برای بهره‌مندی از مزایای مادی جایزه کتاب سال باشد؛ بلکه مولف و مترجم باید ضمن برخورداری از مزایای مادی، اثری مفید و موثر برای کشور تولید کند. خداپرست با اشاره به اقدامی که سال گذشته برای برگزیدگان جایزه کتاب سال انجام شد، اظهار کرد: سال گذشته، برگزیدگان سی‌وششمین دوره جایزه کتاب سال در بنیاد ملی نخبگان عضویت داده شدند و در این راستا، ایمیلی برای آن‌ها ارسال شد. از نظر من، باید بنابر بودجه و تصمیم‌گیری نهادهای مسئول، از مزیت‌سازی جایزه کتاب سال حمایت شود؛ چراکه ممکن است، اجر مادی، اجر معنوی کار را ازبین ببرد. نویسنده کتاب «درجستجوی معنا: چگونه زندگی کنیم؟» با اشاره به اینکه مزیت‌سازی برای برگزیدگان جایزه کتاب سال، باید به‌گونه‌ای باشد که مولفان و مترجمان را به فضای ادبیات، تولید محصولات علمی و پژوهشی جهانی وارد کند، خاطرنشان کرد: با این کار، نویسندگان ایرانی در سطح جهانی مطرح می‌شوند و دیگران نیز با آثار ایران آشنا خواهند شد.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
ایسنا/لرستان معاون دادگستری لرستان با بیان این‌که دادگستری بر عملکرد کارکنان خود، مراقبت و نظارت مستمری را اعمال خواهد کرد، گفت: ارتکاب برخی رفتارها چون اخذ هدیه، رشوه، دخالت در امر قضا و … ممنوع بوده و با مرتکبان در این زمینه‌ها، برخوردهای قاطع قانونی خواهد شد. فیض‌الله شیرزادی در نشست توجیهی کارمندان جدیدالاستخدام دادگستری که در سالن نشست‌های این اداره‌کل برگزار شد، بیان کرد: کارمندان دستگاه قضایی باید بر عملکرد و مراودات خود مراقبت کنند و با توجه به تکالیف قانونی دستگاه و مراجع اداری بر کارمندان و ابواب جمعی خود، دادگستری استان نیز بر عملکرد کارمندان خود مراقبت و نظارت مستمری را اعمال خواهد کرد. وی ضمن تأکید بر این مسئله که حفظ اسرار اداری، حفاظت گفتار و صیانت از اسناد و پرونده‌های حوزه متبوع بر همه کارکنان دستگاه قضائی واجب و لازم است، عنوان کرد: در صورت عدم رعایت این مورد برای آن مجازات‌های گوناگون اداری و بعضا قضایی در نظر گرفته شده ‌است. معاون منابع انسانی دادگستری لرستان ضمن اشاره به این‌که در اجرای وظایف قانونی برای کارکنان در طول خدمت دوره‌های آموزشی برگزار می‌شود و کارمندان دستگاه قضایی مکلف هستند در این کلاس‌ها شرکت کنند، گفت: جهت ارتقای شغلی همکاران دستورالعمل مشخصی تعریف شده و یکی‌ از مبناهای ارتقای شغلی، دارا بودن ساعات آموزشی است. انتهای پیام
مجله سخت‌افزارمجله سخت‌افزار5 ساعت قبل
به گزارش DigiTimes به نقل از منابعی که نمیخواستند نامشان فاش شود، اینتل در نیمه دوم سال میلادی جاری، قیمت پردازنده‌های خود را کاهش خواهد داد تا از موقعیت خود در بازار دفاع کند. شدیدترین کاهش قیمت پردازنده‌های این کمپانی را در ماه اکتبر گذشته شاهد بودیم که به واسطه آن، قیمت پردازنده‌های Cascade Lake-X اینتل بلافاصله بعد از عرضه تا ۵۰ درصد کاهش پیدا کرد. این در حالیست که به طور مثال قیمت پردازنده Core i۹-۱۰۹۸۰XE اینتل ۹۷۹ دلار بود و نسل قبلی همتای این پردازنده با قیمت ۱۹۹۹ دلار روانه بازار شده بود. کاهش قیمت پردازنده برای آن دسته از کاربرانی که قصد خرید سیستم دارند اتفاق خوشآیندی است. البته نباید فراموش کرد قیمت تراشه‌های NAND و DRAM در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ افزایش خواهد یافت که میتواند کاهش قیمت پردازنده را خنثی کند.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، سردار فرهنگ مستعد حصاری ظهر امروز در بازدید از رویداد تخصصی تولید محتوای بسیج در اردبیل اظهار داشت: سازمان فضای مجازی بسیج به عنوان پیشتاز برگزاری این رویدادها توانسته گام مهم و اساسی در راستای تولید محتوای رسانه‌ای بردارد. وی با اشاره به این که هم‌اکنون فضای مجازی مهم‌ترین بستر در راستای تاثیرگذاری در بین جوامع انسانی است بیان کرد: نباید در ساخت اپلیکیشن‌ها و زیرساخت‌های نرم‌افزاری چیزی کم‌تر از بیگانگان داشته باشیم چرا که این مسئله سبب میدان دادن به بیگانگان و نفوذ به خاک کشورمان را به آنان می‌دهد. جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با اشاره به این که افسران جنگ نرم با بصیرت و آگاهانه وارد میدان مبارزه با دشمن شوند گفت: فضای مجازی آسیب‌های بسیاری را به دنبال دارد که باید با برنامه‌ریزی‌های اساسی در راستای کاهش این آسیب‌ها اقدام شود تا جوانان در دام دشمنان نیفتند و در این زمینه داشتن ایمان برای ورود به فضای مجازی حائز اهمیت است. مستعدحصاری تصریح کرد: به دنبال بصیرت‌افزایی و تولید محتوای فاخر در بستر فضای مجازی هستیم که در این زمینه استفاده از ظرفیت نخبگان و جوانان استان می‌تواند تحول عظیمی را در این زمینه رقم زده و در تولید محتواهای ارزشمند و فاخر موثر واقع شود که این مسئله بسیار حائز اهمیت است. انتهای پیام/۱۳۲/ش

به انتهای لیست رسیدید