اروپا

اروپا

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 دقیقه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، در یکی از مسابقات مرحله مقدماتی فوتبال اروپا و در گروه B، تیم فوتبال پرتغال توانست با ۶ گل برابر تیم لیتوانی به پیروزی برسد. کریستیانو رونالدو ستاره تیم ملی پرتغال در این بازی توانست سه گل (در دقایق ۶، ۲۲ و ۶۵) به ثمر برساند تا تعداد گل‌های ملی این بازیکن به عدد ۹۸ افزایش یابد. رونالدو که از مدت‌ها پیش برای شکستن رکورد گل‌های ملی عزمش را جزم کرده است، حالا تا رسیدن به علی دایی ستاره پیشین فوتبال ایران که سالیان سال است با ۱۰۹ گل، عنوان آقای گل فوتبال جهان را در اختیار دارد، ۱۱ گل دیگر می‌خواهد. علی دایی در ماه‌های اخیر بارها در مصاحبه هایش عنوان کرده که رکوردها برای شکسته شدن است و از اینکه کریستیانو رونالدو این رکورد را می‌شکند، خوشحال است.
ایسناایسنا31 دقیقه قبل
ایسنا/گیلان شهردار آستارا از آمادگی این بندر مرزی جهت جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی خبر داد. وی با اشاره به اینکه محدوده شهر آستارا حدود ۵۴ هزار نفر جمعیت دارد، افزود: بیش از ۹۸٫۲ درصد مردم این شهر باسواد هستند و ۴۷ درصد از شهروندان آن از مدارک عالی دانشگاهی برخوردارند. شهردار آستارا مرز زمینی آستارا را سومین مرز پرتردد کشور دانست و خاطرنشان کرد: بطور متوسط سالانه حدود ۶ میلیون نفر گردشگر داخلی و بالغ بر یک میلیون نفر گردشگر خارجی در این شهر حضور می‌یابند. معیتی در بخش دیگر سخنان خود از وجود منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا به عنوان یک پتانسیل مهم در توسعه اقتصادی کشور نام برد و تصریح کرد: همه ظرفیت‌ها برای جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی در این شهر که دروازه طلایی اروپا است، وجود دارد. به گزارش ایسنا، در این جلسه شهرداران استان یزد و غرب استان گیلان به گفت و گو و تبادل نظر در خصوص طرح‌های ایجاد شده در زمینه‌های پسماند، مدیریت و زیباسازی شهری و افزایش درآمد پرداختند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز33 دقیقه قبل
نرخ اشتغال این گروه سنی در سال ۲۰۰۳ برای مردان تنها ۵۰ درصد و برای زنان تنها ۳۰درصد بوده است. یونان تنها کشوری است که شمار شاغلین سالمند آن در مقایسه با سال ۲۰۰۳ کاهش پیدا کرده است. در بین کشورهای مختلف، سالمندان کشورهای شمالی اروپا بیشتر متمایل به باقی ماندن در بازار کار بوده‌اند به گونه‌ای که در سوئد ۷۸ درصد شاغلین ۵۵ تا ۶۴ ساله در بازار کار باقی مانده‌اند. کمترین میزان مشرکت در بازار کار برای جمعیت سالمند نیز مربوط به لوکزامبورگ و یونان با ۴۰ درصد و کرواسی با ۴۶ درصد بوده است. در بین دیگر کشورهای عضو، این نسبت در هلند ۶۸ درصد، انگلیس ۶۵ درصد، اتریش و ایتالیا ۵۵ درصد، فرانسه ۵۴ درصد و بلژیک ۵۰ درصد اندازه گیری شده است.

نشست همکاری‌های اقتصادی منطقه‌ آسیای مرکزی در تاشکند + تصاویر

8+
فارسفارس35 دقیقه قبل
سینماپرسسینماپرس38 دقیقه قبل
سینماپرس: در چند سال اخیر نمایش‌های ضدفرهنگی که مجوز وزارت ارشاد را دریافت کرده‌اند رو به افزایش است که اغلب آنها به صورت سازمان یافته در حال گسترش است. به گزارش سینماپرس، اخیرا نمایش‌هایی در سالن‌های تهران به روی صحنه می‌روند که موارد قبح زدایی در آن به وفور دیده می‌شود. نکاتی که هیچ گاه با فرهنگ و آیین ایرانی – اسلامی همخوانی نداشته و تنها با ترجمه آثار نمایشی غربی برای مخاطب ایرانی اجرا می‌شود. چرا مدیران فرهنگی پاسخگوی اجرای چنین نمایش‌هایی نیستند؟ ساز و کار نظارتی اداره کل نمایش همانند پانزده سال پیش است که تنها ۲۰ نمایش به روی صحنه می‌رفت، اما در حال حاضر ۱۲۰ نمایش در حال اجرا است و تعداد بازبین‌ها ثابت مانده است. آیا سازوکار جدی برای مقابله چنین قبح شکنی‌های در وزارت ارشاد ایجاد شده است؟ و یا حتی سالن‌دارهایی مانند خانه هنرمندان از اینکه چنین نمایش‌هایی روی صحنه می‌رود مدیرانش مطلع هستند؟ این سوالات زمانی در ذهن مخاطب و اهالی رسانه ایجاد می‌شود که تا به حال هیچ عکس العملی از طرف مدیران اداره هنرهای نمایشی داده نشده است.
مهرمهر43 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در یکی از مسابقات مرحله مقدماتی فوتبال اروپا و در گروه B، تیم فوتبال پرتغال توانست با ۶ گل برابر تیم لیتوانی به پیروزی برسد. کریستیانو رونالدو ستاره تیم ملی پرتغال در این بازی توانست سه گل (در دقایق ۶، ۲۲ و ۶۵) به ثمر برساند تا تعداد گل‌های ملی این بازیکن به عدد ۹۸ افزایش یابد. رونالدو که از مدت‌ها پیش برای شکستن رکورد گل‌های ملی عزمش را جزم کرده است، حالا تا رسیدن به علی دایی ستاره پیشین فوتبال ایران که سالیان سال است با ۱۰۹ گل، عنوان آقای گل فوتبال جهان را در اختیار دارد، ۱۱ گل دیگر می‌خواهد. علی دایی در ماه‌های اخیر بارها در مصاحبه هایش عنوان کرده که رکوردها برای شکسته شدن است و از اینکه کریستیانو رونالدو این رکورد را می‌شکند، خوشحال است.
ایسناایسنا45 دقیقه قبل
بررسی داده‌های مربوط به سال‌های اخیر نشان می‌دهد شمار بیشتری از سالمندان اروپایی مایل به باقی ماندن در بازار کار هستند. این نرخ اشتغال هم برای مردان و هم برای زنان به بالاترین سطح خود در طول تاریخ تشکیل اتحادیه اروپا رسیده است. یونان تنها کشوری است که شمار شاغلین سالمند آن در مقایسه با سال ۲۰۰۳ کاهش پیدا کرده است. در بین کشورهای مختلف، سالمندان کشورهای شمالی اروپا بیشتر متمایل به باقی ماندن در بازار کار بوده‌اند به گونه‌ای که در سوئد ۷۸ درصد شاغلین ۵۵ تا ۶۴ ساله در بازار کار باقی مانده‌اند. کمترین میزان مشرکت در بازار کار برای جمعیت سالمند نیز مربوط به لوکزامبورگ و یونان با ۴۰ درصد و کرواسی با ۴۶ درصد بوده است.

اشکودا اکتاویا مدل ۲۰۲۰ رونمایی شد

12+
زومیتزومیت47 دقیقه قبل
تسنیمتسنیم49 دقیقه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از یورونیوز، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور «رشوه دهی» را در پرونده رسوایی اوکراین پذیرفته است. خانم پلوسی افزود: «آنچه رئیس جمهوری پذیرفته است و آن را «عالی» می‌داند از نظر من کاملا غلط است. این رشوه دهی است.» مجلس نمایندگان آمریکا در حال تحقیق درباره احتمال «سوءاستفاده» دونالد ترامپ از قدرت شخصی خود در رابطه با اوکراین است. دونالد ترامپ ارتکاب هرگونه تخلف در رابطه با اوکراین را رد کرده است. دیوید هولمز قرار است روز جمعه در جلسه غیرعلنی کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان شهادت دهد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز51 دقیقه قبل
چین بزرگترین اقتصاد آسیا است و پیش‌بینی می‌شود این کشور به زودی به بزرگترین اقتصاد جهان شود. چین بزرگترین اقتصاد آسیا است و پیش‌بینی می‌شود این کشور به زودی به بزرگترین اقتصاد جهان شود. به لطف این رشد سریع، میزان تولید ناخالص داخلی چین از حدود ۷۰۰ میلیارد دلار در سال ۱۹۹۴ به ۱۳٫۶ تریلیون دلار در سال ۲۰۱۸ رسیده است! بازارهای مالیطبق اعلام خبرگزاری بلومبرگ، چین پس از آمریکا دارنده دومین بازار بورس بزرگ در جهان به ارزش تقریبی ۹٫۵ تریلیون دلار است. چین در سال ۲۰۱۹ حدود دو تریلیون و ۴۹۴ میلیارد دلار صادرات به کشورهای دیگر داشته است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
کاهش رشد اقتصادی، باقی ماندن نرخ تورم در سطوح پایین و افزایش ریسک‌های موجود بر سر راه نظام مالی باعث شده که بسیاری از بانک‌های مرکزی در سراسر جهان نرخ بهره خود را کاهش دهند. بانک مرکزی آمریکا چهارشنبه هفته گذشته با کاهش ۰٫۲۵ درصدی نرخ بهره و قرار گرفتن این نرخ در سطح ۱٫۵ تا ۱٫۷۵ درصدی موافقت کرد تا بدین ترتیب سومین کاهش متوالی نرخ بهره در سال جاری به ثبت برسد. بانک مرکزی اروپا نیز نرخ بهره را به منفی ۰٫۵ درصد رسانده است که پایین‌ترین نرخ بهره ثبت شده در طول تاریخ این منطقه قرار گیرد. در ادامه نرخ بهره در کشورهای مختلف آمده است: زیمباوهنرخ بهره در حال حاضر: ۷۰٫۱۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۵۰ درصدآرژانتیننرخ بهره در حال حاضر: ۶۷٫۰۳ درصدنرخ بهره قبلی: ۶۸ درصدونزوئلانرخ بهره در حال حاضر: ۳۱٫۸۳ درصدنرخ بهره قبلی: ۲۷٫۸۷ درصدمصرنرخ بهره در حال حاضر: ۱۳٫۲۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۱۴٫۲۵ درصدگرجستاننرخ بهره در حال حاضر: ۸٫۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۷٫۵ درصدآذربایجاننرخ بهره در حال حاضر: ۸ درصدنرخ بهره قبلی: ۷٫۷۵ درصدروسیهنرخ بهره در حال حاضر: ۷درصدنرخ بهره قبلی: ۶٫۵ درصدارمنستاننرخ بهره در حال حاضر: ۵٫۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۵٫۵ درصدهندنرخ بهره در حال حاضر: ۵٫۱۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۵٫۴ درصدعراقنرخ بهره در حال حاضر: ۴ درصدنرخ بهره قبلی: ۴ درصدکویتنرخ بهره در حال حاضر: ۳ درصدنرخ بهره قبلی: ۲٫۷۵ درصدعربستاننرخ بهره در حال حاضر: ۲٫۲۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۲٫۵ درصداماراتنرخ بهره در حال حاضر: ۲٫۲۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۲ درصدکانادانرخ بهره در حال حاضر: ۱٫۷۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۱٫۷۵ درصدآمریکانرخ بهره در حال حاضر: ۱٫۵ تا ۱٫۷۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۲ تا ۱٫۷۵ درصداسترالیانرخ بهره در حال حاضر: ۰٫۷۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۰٫۷۵ درصدانگلیسنرخ بهره در حال حاضر: ۰٫۷۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۰٫۷۵ درصدژاپننرخ بهره در حال حاضر: منفی ۰٫۱ درصدنرخ بهره قبلی: منفی ۰٫۱ درصدمنطقه یورو (منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند.) نرخ بهره در حال حاضر: ۰٫۱ درصدنرخ بهره قبلی: منفی ۰٫۵ درصدسوئیسنرخ بهره در حال حاضر: منفی ۰٫۷۵ درصدنرخ بهره قبلی: منفی ۰٫۷۵ درصد
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آتلانتا مواد تروریسم بیولوژیک را در سه دسته تقسیم بندی می‌کند. تازه‌ترین مورد از تروریسم بیولوژیک در آمریکا پس از یازدهم سپتامبر به وقوع پیوست. اما فهرست مواد تروریسم بیولوژیک گسترده‌تر از آن است که فکر می‌شود. و دقیقا همین سالمونلا بود که بزرگ‌ترین حمله تروریسم بیولوژیک را در خاک آمریکا جرقه زد. حتی گذشته از موضوع تروریسم بیولوژیک، سالمونلا تهدیدات مهمی را متوجه سلامت عمومی می‌کند.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
یحیی توره، اسطوره ساحل عاجی منچسترسیتی می‌گوید قصد دارد به لیگ برتر انگلیس برگردد چرا که معتقد است تا دو سال دیگر توان فوتبال بازی کردن را دارد. توره ۳۶ساله که پیش از منچسترسیتی هم ستاره بارسلونا بود سابقه بازی زیر نظر پپ گواردیولا را در هر دو تیم دارد. توره حالا شایعات مطرح شده درباره قصد او برای بازنشستگی را رد کرده و می‌گوید منتظر بازگشت به انگلیس و لیگ برتر است. من عاشق برگشتن به لیگ برتر هستم ولی این به یک سری مسائل بستگی دارد. من معتقدم تا یک سال یا حداکثر دو سال دیگر می‌توانم فوتبال بازی کنم و بعد از آن دیگر می‌خواهم از کنار خانواده بودن لذت ببرم و فعالیت‌های دیگر انجام دهم".
مهرمهر1 ساعت قبل
الجعفری گفت: تلاشهای دولت سوریه و نهادهای آن مانند هلال احمر سوریه عامل اساسی در بهبود اوضاع انسانی با وجود چالشهایی که با آن روبرو است، محسوب می‌شود. باید از تطهیر گروههای تروریستی مانند کلاه سفیدها پرهیز شود. نماینده سوریه در سازمان ملل در ادامه اعلام کرد: اردوغان به حمایت از تروریسم و اشغال اراضی سوریه و باج خواهی وتهدید مداوم اروپا و جهان ادامه می‌دهد. وی افزود: برخی اعضای شورای امنیت اشغالگری آمریکا و چنگ انداختن آن بر نفت سوریه را نادیده می‌گیرند. ما شاهد اشغالگری ترکیه و تغییر بافت جمعیتی در برخی مناطق مرزی سوریه با ترکیه از سوی آنکارا هستیم و تروریستها در ادلب مورد حمایت علنی قرار دارند.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
تیری آنری، اسطوره آرسنال از هواداران این تیم خواست قیمت بالای نیکلاس په‌په را فراموش کرده و متوجه باشند که ناکامی او بازتابی از وضعیت نابسامان فعلی آرسنال است. با شدت گرفتن انتقادات از نیکلاس په‌په، ستاره جدید آرسنال و متهم کردن او به اینکه کیفیتی در حد قیمت بالای پرداخت شده برای خریدش را ندارد، تیری آنری اسطوره این باشگاه از هواداران آرسنال خواست قیمت بالای نیکلاس په‌په را فراموش کرده و در عوض از این مهاجم تیم‌شان حمایت کنند. تیری آنری، اسطوره آرسنال و بهترین گلزن تاریخ این باشگاه از په‌په حمایت کرده و می‌گوید به او باید فرصت داده شود تا خودش را نشان دهد. آنری در گفتگو با یاهو اسپورتز در این باره گفت: " مردم باید قیمت او را فراموش کنند. په‌په که خودش نخواسته برای انتقالش به آرسنال آن قیمت پرداخت شود.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: ما به تعهدات خود عمل کردیم و این اروپایی‌ها بودند که در راستای منافع آمریکا فقط وعده دادند و به تعهدات خود عمل نکردند. سیدکمال سجادی، سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری درباره گام چهارم ایران در کاهش تعهدات برجامی گفت: این اقدام ایران کاملا بجا بود و جای تشکر دارد. سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری به ماهیت استکباری اروپایی‌ها اشاره کرد و افزود: ما به تعهدات خود عمل کردیم و این اروپایی‌ها بودند که در راستای منافع آمریکا فقط وعده دادند و به تعهدات خود عمل نکردند. او با بیان اینکه هیچ کدام از وعده‌های اروپایی‌ها عملیاتی نشده است، تأکید کرد: غربی‌ها به تعهدات خود پایبند نیستند و از ما انتظار دارند به تعهدات خود پایبند باشیم و این نشانه ذهنیت استعماری آنهاست. او ادامه داد: گام چهارم ایران اسلامی در کاهش تعهدات برجامی واکنش‌های زیادی در مجامع بین‌المللی داشته و موجب وحشت غربی‌ها شده است.
ایمناایمنا2 ساعت قبل
** معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان گفت: طرح‌های هادی روستایی از ۹۳۵ روستای استان اصفهان، در ۷۰۵ روستا اجرا شده است. ** کارشناس گیاهان دارویی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: سطح زیر کشت زرشک در استان اصفهان ۲۰ هکتار است که از این میزان بیشترین سطح را شهرستان برخوار به خود اختصاص داده است. ** اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در توییتی از نحوه قیمت گذاری برای انرژی مورد نیاز صنعت ماینینگ توسط دولت انتقاد کرده است. ** مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان گفت: استان اصفهان ۷۰ شهرک صنعتی دایر، هشت شهرک صنعتی خصوصی و هشت شهرک در دست احداث بیشترین آمار شهرک‌های صنعتی کشور را دارد. ** مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: شش کیلوگرم خاویار در مهرماه امسال از مزارع پرورش و تولید ماهیان خاویاری استان اصفهان استخراج شده است.
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
جالب است که بدانید در صورت نبود اشتباهات VAR لیورپول باز هم صدرنشین باقی می‌ماند اما فاصله سیتی با این تیم به ۷ امتیاز کاهش می‌یافت. ما قصد داریم در این مقاله به شکل دیگری به قضیه VAR بپردازیم و می‌خواهیم بررسی کنیم که VAR چه تاثیری روی نتایج لیگ برتر و جدول رده بندی گذاشته است. کاهش فاصله سیتی با لیورپولاگر چه اشتباهات VAR تاثیری در صدرنشینی لیورپول ایجاد نمی‌کند اما قطعا باعث می‌شود که منچسترسیتی رتبه دوم جدول صعود کند. تیم برندان راجرز در صورت نبود اشتباهات VAR، سه امتیاز از دست خواهد داد و به جای دوم، به رده چهارم جدول سقوط خواهد کرد. نکته جالب پایانی نیز این است که هیچ اتفاق خاصی برای نیوکاسل درباره فناوری VAR رخ نداده است.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
حدود یک میلیون دنبال‌کننده این بازیکن در اینستاگرام به علاوه تعداد زیادی از دنبال‌کنندگان رسانه‌هایی که به خبر سفر تفریحی سیدورف به ایران پرداختند، در ذهن‌شان بین تصویر ساخته شده از ایران و تصویر واقعی ایران که توسط سیدورف به آنها نمایش داده شده، مقایسه می‌کنند. به گزارش ایسنا، روزنامه اعتماد نوشت: «حضور کلارنس سیدورف، اسطوره فوتبال جهان در ایران به منظور یک سفر تفریحی، اتفاقی از هر جهت مثبت بود. در حالی که ایران در دوره گذار از وابستگی به درآمدهای نفتی به درآمدهای غیر نفتی است، گردشگری اهمیت فراوانی پیدا می‌کند. در هفته‌های اخیر پروژه غیردولتی «فم‌تریپ» و حضور چندین اینفلوئنسر معروف در ایران، سروصدای زیادی به پا کرد. حضور ستاره‌ای مثل کلارنس سیدورف با همسرش و دیدار او با اسطوره فوتبال جهان علی دایی، برنامه جالب و تاثیرگذاری است.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، جایزه مرد سال آسیا از سال ۱۹۹۴ در قاره کهن به بهترین بازیکن سال این قاره اهدا می‌شود. * اولین برنده عنوان مرد سال چه کسی بود؟ در اولین دوره یعنی سال ۱۹۹۴ سعد العویران عربستانی به پاس درخشش در جام جهانی ۹۴ عنوان بهترین بازیکن سال را به دست آورد. * کدام ایرانی‌ها برنده جایزه مرد سال شدند؟ تاکنون چهار بازیکن از ایران توانستند ارزشمندترین جایزه انفرادی در قاره کهن را به دست بیاورند. هادی عقیلی در سال ۲۰۱۱ بعد از سرور جپاروف دومین بازیکن سال شد. مراسم انتخاب برترین‌های سال آسیا دوم دسامبر ۲۰۱۹ در هنگ کنگ برگزار می‌شود تا بهترین بازیکن قاره مشخص شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- حسین ثوری رئیس فدراسیون بوکس گفت: برگزاری اردوی مشترک بین تیم‌های بوکس ایران و ترکیه به نفع هر دو کشور خواهد بود. ما هم بهمن ماه مسابقات انتخابی المپیک را در چین پیش‌رو داریم و به نظرم این اردوی مشترک برای هر دو کشور مفید خواهد بود. برگزاری این اردو‌ها و تنه به تنه شدن مشتزنان ما با سایر کشور‌ها در آماده‌سازی تیم ملی بوکس تأثیر بسزایی دارد. به توانایی فنی استکی و کادرفنی تیم ملی اعتقاد کامل داریم و مطمئن هستیم در المپیک ۲۰۲۰ نماینده خواهیم داشت. بیشتر بخوانید: پیگیری تمرینات تیم ملی بوکس از اول آذرماهانتهای پیام/
خبر فوریخبر فوری3 ساعت قبل
ما ایرانی‌ها در کدام رویدادهای ‌سینمایی، ادبی، اجتماعی و فوتبالی جوگیر شدیم؟ در بخشی از نوشته ابراهیم افشار، روزنامه‌نگار، در روزنامه ایران می‌خوانیم:۱همین الان آن قدر جوگیر شده‌ام که می‌خواهم درباره جوگیر شدن مطلب بنویسم. روانشناسی اجتماعی جوگیری البته داستانی جداگانه دارد، اما این که ما این همه در طول تاریخ‌مان سر چیزهای غیر اساسی و مضحک جوگیر شده‌ایم، خود بنگالی‌ها نشده‌اند. ما چنان جوگیر و جوسازیم که حتی هیچکاک هم از جوگیری ما جوگیر شده است. آخر مادرت خوب، پدرت خوب، هیچکاک آن قدر بیکار است که بیاید به مردمان سینمارو ما بگوید سینما تاریک خواهد شد؟ یعنی خود هیچکاک هم در عمرش این قدر جوگیر نبود که ما شدیم. ۴البته در میان مشاغل هنری، جوگیری سینمایی‌ها از الباقی صنف‌ها بیشترتر بود.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
ما ایرانی‌ها در کدام رویدادهای ‌سینمایی، ادبی، اجتماعی و فوتبالی جوگیر شدیم؟ به گزارش ایسنا، در بخشی از نوشته ابراهیم افشار، روزنامه‌نگار، در روزنامه ایران می‌خوانیم:۱همین الان آن قدر جوگیر شده‌ام که می‌خواهم درباره جوگیر شدن مطلب بنویسم. روانشناسی اجتماعی جوگیری البته داستانی جداگانه دارد، اما این که ما این همه در طول تاریخ‌مان سر چیزهای غیر اساسی و مضحک جوگیر شده‌ایم، خود بنگالی‌ها نشده‌اند. ما چنان جوگیر و جوسازیم که حتی هیچکاک هم از جوگیری ما جوگیر شده است. آخر مادرت خوب، پدرت خوب، هیچکاک آن قدر بیکار است که بیاید به مردمان سینمارو ما بگوید سینما تاریک خواهد شد؟ یعنی خود هیچکاک هم در عمرش این قدر جوگیر نبود که ما شدیم. ۴البته در میان مشاغل هنری، جوگیری سینمایی‌ها از الباقی صنف‌ها بیشترتر بود.
کجاروکجارو3 ساعت قبل
بازنشستگی می‌تواند بهترین فرصت برای انجام دادن کارهایی باشد که همیشه در گوشه ذهن خود نگه داشته‌اید. وقت آن رسیده است تا چمدانتان را ببندید و از مقاصد بسیار دور و بیگانه گرفته تا سفرهای فراموش‌نشدنی نزدیک به خانه، این راه‌های ماجراجویانه برای بازنشستگی را آغاز کنید. هر قاره فهرستی از بهترین سفرهای جاده‌ای خود را دارد؛ اما قسمت دشوار سفر انتخاب بهترین سفر جاده‌ای برای شما است. تمام سفرهای جاده‌ای آمریکا باید شامل جاده ۶۶ ایالات متحده (Route ۶۶) باشد؛ بزرگراهی که مرکز آمریکا را به دو نیم تقسیم می‌کند. به دنبال آرزویتان برویداگر در تمام زندگی آرزویی داشته‌اید که به هر دلیلی نتوانسته‌اید آن را عملی کنید، بازنشستگی بهترین فرصت برای دنبال کردن رویاها است.
نامه‌نیورنامه‌نیور4 ساعت قبل
سازمان جهانی بهداشت ساخت واکسن ابولا را تائید کرد و مجوز بازاریابی مشروط این واکسن صادر شد. کمیسیون اروپا در ابتدای این هفته اعلام کرد که مجوز بازاریابی مشروط واکسن ابولا که اروبو (Ervebo) نام دارد را اعطا کرده است. همچنین سازمان بهداشت جهانی به تازگی اعلام کرده است که این واکسن به لحاظ امنیت، کیفیت و اثربخشی مطابق با استاندارد‌های WHO است. این سازمان همچنین اعلام کرده است که در تلاش است تا در کشور‌های در معرض خطر شیوع ابولا مجوز این واکسن را صادر کند. انتظار می‌رود سازمان غذا و داروی ایالات متحده تصمیم خود را در مورد این واکسن در مارس ۲۰۲۰ صادر کند.
ایلناایلنا4 ساعت قبل
حد نگرانی آمریکایی‌ها از فردو برابر است با چند برابر همه سایت‌های ما، اعم از نطنز و اراک و اصفهان و تهران و کرج. حد نگرانی آمریکایی‌ها از فردو برابر است با چند برابر همه سایت‌های ما، اعم از نطنز و اراک و اصفهان و تهران و کرج. آن‌ها هم عضو NPT نیستند و ما هرزمان می‌‌توانیم از NPT خارج شویم و آن‌ها بعد از اینکه از NPT خارج شدیم دیگر راهی برای اینکه بخواهند با ایران مقابله کنند را ندارند. شورای حکام یک وظیفه‌ای را انجام می‌دهد طبیعی است که هر موضوعی که در دنیا مطرح می‌شود شورای حکام جلسه می‌گذارد اما شورای حکام هرگز نمی‌تواند جمهوری اسلامی را محکوم کند زیرا جمهوری اسلامی بر اساس قوانینی حرکت می‌کند که شورای حکام هم عضو آن مجمع یا سازمان ملل است. یقینا این‌ها وارد چنین ریسکی نخواهند شد چون به ضررشان است و این را فقط به عنوان یک ابزار فشار علیه جمهوری اسلامی استفاده می‌کنند که جمهوری اسلامی از آن‌ها زرنگ‌تر است و می‌فهمد که این‌ها ارزش اجرایی ندارند.
ورزش۳ورزش۳4 ساعت قبل
کنفدراسیون فوتبال آسیا، سردار آزمون را در کنار ماکوتو ها‌سه‌به و سون هیونگ مین به عنوان کاندیدای کسب جایزه بهترین لژیونر سال قرار داده است. کنفدراسیون آسیا در کنار آزمون ماکوتو هاسه‌به ستاره ۳۵ ساله ژاپنی و سون هیونگ مین مهاجم تیم تاتنهام را نیز قرار داده است. او در سال ۲۰۱۹ میلادی زیر نظر کواچ سرمربی تیم فرانکفورت درخشید تا حالا با این سن و سال کاندیدای کسب این جایزه باشد. نکته جالب این که او فصل گذشته بهترین بازیکن شهر لندن انتخاب شد، در تیم سال حضور داشت و همچنین برترین بازیکن تیمش نیز بود. در این سال‌ها برندگان جایزه بهترین لژیونر آسیایی، از کشورهای ژاپن، استرالیا و کره جنوبی بوده‌اند.

به انتهای لیست رسیدید