اروپا

اروپا

اقتصادنیوزاقتصادنیوزچند ثانیه قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در استقبال از این هیئت پارلمانی حزب‌الله لبنان را به انجام «اقدامات تروریستی» در خاورمیانه و اروپا متهم کرده و از فرانسه و کشورهای اروپایی خواست این حزب به عنوان «تشکلی تروریستی» شناخته شود. نتانیاهو در این دیدار گفت: بسیار اهمیت دارد که فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی اقدام اخیر آرژانتین را در پیش گرفته و حزب‌الله را در رده گروه‌های تروریستی قرار دهند. نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد: حزب‌الله همان گروه تروریستی اصلی است که در خاورمیانه و در جهان فعالیت دارد و افراد را به سوی کشورهای اروپایی سوق می‌دهد، بنابراین مهمترین مساله آن است که حزب‌الله به عنوان گروهی تروریستی رده‌بندی شد و فورا این اقدام اجرا شود.
ایسناایسنا3 دقیقه قبل
مهاجم لهستانی بایرن مونیخ از این باشگاه خواست تا خریدهای بزرگی در تابستان داشته باشند. به گزارش ایسنا و به نقل از آس، بایرن مونیخ دو سه فصلی است که از روزهای اوج خود فاصله گرفته است. روبرت لواندوفسکی مهاجم لهستانی بایرن از سران این باشگاه خواست تا به دنبال خریدهای بزرگی در تابستان باشند تا تیم آماده قهرمانی در رقابت‌های بزرگ شود. بایرن نیاز به بازیکنان بزرگ دارد. بایرن مونیخ با توجه به جدایی آرین روبن و فرانک ریبری و بازگشت خامس رودریگس به رئال، به دنبال جذب بازیکنان بزرگ است.
ایسناایسنا5 دقیقه قبل
توپچی‌های لندنی منتظر موافقت زیدان با جدایی سبایوس هستند تا او را جذب کنند. دنی سبایوس یکی از بازیکنانی است که احتمال جدایی او از رئال بسیار بالا است. او از تاتنهام و آرسنال پیشنهاد دارد اما به نوشته اسکای اسپورت هم رئال و هم این بازیکن دوست دارند که به صورت قرضی راهی آرسنال شود. به نوشته اسکای اسپورت آرسنال علاقه زیادی به جذب سبایوس دارد و این باشگاه انگلیسی منتظر موافقت زیدان با جدایی این بازیکن جوان است تا او را جذب کند. سران رئال و زیدان می‌خواهند او را به صورت موقت راهی یک تیم بزرگ کنند تا تجربه کسب کند و در آینده برای کهکشانی‌ها مفید و تأثیر گذار ظاهر شود.
صدا و سیماصدا و سیما7 دقیقه قبل
دو روز پیش وی در چاپ جدید کتاب خود درباره امپراتوری رم تحت عنوان «رویای رم» با تکرار اهانت‌های خود، اسلام را به عنوان عامل عقب ماندگی کشورهای مسلمان از غرب طی چندین قرن گذشته معرفی کرد. عجیب اینکه جانسون ادعا می‌کند جد بزرگش ترک عثمانی بوده و به همراه خانواده‌اش به انگلیس پناهنده شده بود؛ به عبارت دیگر او نیز مثل الگو و اسوه خود یعنی ترامپ، یک مهاجر است. ترامپ در سفر اخیر خود به انگلیس با دخالتی وقیحانه در امور داخلی کشور میزبان، انتخاب جانسون به عنوان رئیس حزب محافظه کار و جایگزین (ترزا می) نخست وزیر این کشور را خواستار شد. وی همچنین به چهار نماینده زن رنگین پوست کنگره گفته بود اگر زندگی در آمریکا را نمی‌پسندید به کشورتان بازگردید. جانسون که در دوره وزارت خود در امور خارجه انگلیس به ما ثابت کرد چیزی از امور بین المللی نمی‌داند، نیاز مبرمی به یادگیری فشرده تاریخ و مسائل مربوط به مسلمانان دارد. او باید بفهمد نقش مسلمانان در پیشرفت علم ریاضی، پزشکی، ستاره شناسی و فلسفه موجب خروج اروپا از دوره تاریکی و جهل شد و در واقع همین علوم عامل پیشرفت اروپا و نهضت علمی (در این قاره) بود. عامل عقب ماندگی جهان اسلام نه عقاید اسلامی بلکه دسیسه‌های استعمار غرب، فساد و نظام‌های دیکتاتوری است که سخن گفتن از آن در این مجال اندک نمی‌گنجد. به قدرت رسیدن نژادپرستان در آمریکا و انگلیس و برخی کشورهای اروپایی نه تنها امنیت و ثبات این کشورها بلکه همه کشورها را تهدید می‌کند و همین می‌طلبد هر چه سریعتر جبهه قدرتمندی در سطح جهان برای مقابله با افکار مسموم و نژادپرستانه آنان تشکیل شود؛ درست مثل همان رویه‌ای که برای مقابله با احزاب نازی و فاشیسم یعنی احزابی در پیش گرفته شد که با آرای مردمی به قدرت رسیدند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز9 دقیقه قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به این خبرگزاری روسی گفت که کشورهای اروپایی باید در جهت حفظ توافق هسته‌ای به تعهدات‌شان در تامین آزادی تجارت برای ایران عمل کنند. وی اظهار کرد: ما از آن‌ها (اروپایی‌ها) انتظار داریم به تعهدات‌شان در راستای عادی‌سازی روابط اقتصادی ایران با کشورهای دیگر عمل کنند. ما باید نفت‌مان را بفروشیم. وی افزود: ما با روسیه و چین تجارت می‌کنیم اما این کافی نیست. اروپایی‌ها، هم کشورهای E۳ (فرانسه، انگلیس و آلمان) و هم اتحادیه اروپا، عضوی از این [توافق هسته‌ای] بوده و باید به تعهدات‌شان عمل کنند.
تابناکتابناک9 دقیقه قبل
رسانه‌های روسی اعلام کردند تیم لاتزیو ایتالیا علاقه‌مندی دوباره خود را برای جذب سردار آزمون، مهاجم ایرانی تیم زنیت سن‌پترزبورگ ابراز کرده ست. به گزارش تابناک ورزشی و به نقل از روزنامه اسپورت اکسپرس روسیه، سردار آزمون دوباره در فهرست خرید‌های تیم لاتزیو ایتالیا قرار گرفته است. این تیم رمی باید خط حمله خود را تقویت کند و سردار آزمون ۲۴ ساله یکی از گزینه‌های خرید است. فرناندو لورنته، مهاجم پیشین تیم تاتنهام انگلیس و آندره‌آ پتانی، مهاجم تیم اسپال نیز دیگر نامزد‌های تیم لاتزیو برای خط حمله هستند. بر اساس این گزارش، سردار آزمون زمستان گذشته با قراردادی ۱۲ میلیون یورویی از روبین‌کازان به زنیت سن‌پترزبورگ پیوست.
انتخابانتخاب10 دقیقه قبل
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که آمریکا از نظر ایجاد جنگ روانی در ایران خلع سلاح شده است، گفت: با وجود این‌که آمریکا جنگ تحریمی را راه انداخته، اما در نهایت ترامپ مجبور است تا قبل از انتخابات با انجام تحرکاتی بیشتر به ایران نزدیک شود. بعد از آن موضوع مذاکره را بیان کرده که با واکنش و موضع‌گیری‌های مقام معظم رهبری فهمیدند که نمی‌توانند مذاکره برای مذاکره را مطرح کنند. وی در جمع‌بندی اظهار کرد: در چنین شرایطی ترامپ مجبور است تا قبل از انتخابات دور دوم ریاست جمهوری آمریکا تحرکی از خود نشان دهد که این تحرک باعث نزدیکی بیشتر به ایران شود. البته این منوط به آن است که ترامپ خود تصمیم‌گیری کند نه این‌که گروه‌های افراطی در تصمیمات‌اش اثرگذار باشد. می‌توان اینگونه تعبیر کرد که هماهنگی کاری در آمریکا حاکم شده و آنها موضوع ایران را جدی گرفته از این‌رو مجموعه تحولات به سوی دیپلماسی است.
خبرآنلاینخبرآنلاین11 دقیقه قبل
به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در استقبال از این هیئت پارلمانی حزب‌الله لبنان را به انجام «اقدامات تروریستی» در خاورمیانه و اروپا متهم کرده و از فرانسه و کشورهای اروپایی خواست این حزب به عنوان «تشکلی تروریستی» شناخته شود. نتانیاهو در این دیدار گفت: بسیار اهمیت دارد که فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی اقدام اخیر آرژانتین را در پیش گرفته و حزب‌الله را در رده گروه‌های تروریستی قرار دهند. نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد: حزب‌الله همان گروه تروریستی اصلی است که در خاورمیانه و در جهان فعالیت دارد و افراد را به سوی کشورهای اروپایی سوق می‌دهد، بنابراین مهمترین مساله آن است که حزب‌الله به عنوان گروهی تروریستی رده‌بندی شد و فورا این اقدام اجرا شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴11 دقیقه قبل
ساعت ۲۴-یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که آمریکا از نظر ایجاد جنگ روانی در ایران خلع سلاح شده است، گفت: با وجود این‌که آمریکا جنگ تحریمی را راه انداخته، اما در نهایت ترامپ مجبور است تا قبل از انتخابات با انجام تحرکاتی بیشتر به ایران نزدیک شود. بعد از آن موضوع مذاکره را بیان کرده که با واکنش و موضع‌گیری‌های مقام معظم رهبری فهمیدند که نمی‌توانند مذاکره برای مذاکره را مطرح کنند. وی در جمع‌بندی اظهار کرد: در چنین شرایطی ترامپ مجبور است تا قبل از انتخابات دور دوم ریاست جمهوری آمریکا تحرکی از خود نشان دهد که این تحرک باعث نزدیکی بیشتر به ایران شود. البته این منوط به آن است که ترامپ خود تصمیم‌گیری کند نه این‌که گروه‌های افراطی در تصمیمات‌اش اثرگذار باشد. می‌توان اینگونه تعبیر کرد که هماهنگی کاری در آمریکا حاکم شده و آنها موضوع ایران را جدی گرفته از این‌رو مجموعه تحولات به سوی دیپلماسی است.
نامه‌نیورنامه‌نیور11 دقیقه قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.
خبر فوریخبر فوری16 دقیقه قبل
وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با یک رسانه روسی به لزوم پایبندی کشورهای اروپایی به تعهدات‌شان در عادی‌سازی روابط تجاری ایران تاکید کرد. به نقل از خبرگزای تاس، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به این خبرگزاری روسی گفت که کشورهای اروپایی باید در جهت حفظ توافق هسته‌ای به تعهدات‌شان در تامین آزادی تجارت برای ایران عمل کنند. وی اظهار کرد: ما از آن‌ها (اروپایی‌ها) انتظار داریم به تعهدات‌شان در راستای عادی‌سازی روابط اقتصادی ایران با کشورهای دیگر عمل کنند. ما باید نفت‌مان را بفروشیم. اروپایی‌ها، هم کشورهای E۳ (فرانسه، انگلیس و آلمان) و هم اتحادیه اروپا، عضوی از این [توافق هسته‌ای] بوده و باید به تعهدات‌شان عمل کنند.
جام نیوزجام نیوز16 دقیقه قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، ریچارد گرنل سفیر آمریکا در آلمان به فاکس نیوز گفت من از تلاش رئیس‌جمهور آمریکا برای ترغیب ایران به مذاکره تشکر می‌کنم. گرنل افزود: معتقدم که هدف آمریکا این است که تحریم‌های آمریکا علیه ایران، ایرانی‌ها را پای مذاکره بیاورد. وی افزود: تلاش ما برای کشاندن ایران به مذاکره جدی است ما می‌بینیم که کره شمالی پای میز مذاکره آمد و امیدواریم که ایرانی‌ها هم پای میز مذاکره بیایند. گرنل همچنین گفت: فشار تحریم‌ها عاملی برای آوردن ایران پای میز مذاکره است. یادآور می‌شود این سفیر آمریکا به دیکته کردن تحریم‌ها به دولتمردان و شرکت‌های آلمانی معروف است.
خبرآنلاینخبرآنلاین17 دقیقه قبل
وی در پایان نوشت: کسانی که - با مقاصد جناحی - واکنش کینه‌آلود دولت آمریکا را نتیجهٔ عملکرد ضعیف کارگزاران سیاست خارجه ایران می‌خوانند فقط سیاست‌زده و بی انصاف نیستند. لازم به ذکر است که چند روز پیش وزیر خارجه آمریکا در صفحه توئیتر خود به دروغ مدعی آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای مذاکرات موشکی شد. این خبر دروغ مایک پمپئو که به گفت‌وگوی تلویزیونی محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران با شبکه ان بی سی اشاره داشت، در حالی منتشر شد که در صحبت‌های ظریف اساسا چنین مطلبی عنوان نشده است. در همین حال نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد نیز در واکنش به ادعای برخی خبرگزاری‌ها مبنی بر آمادگی ایران برای مذاکره درباره برنامه موشکی خود را تکذیب کرد و گفت: برنامه موشکی دفاعی ایران قابل مذاکره نیست. موضع ایران و محمدجواد ظریف درباره توانمندی‌های موشکی کشور مشخص است.
قدس آنلاینقدس آنلاین22 دقیقه قبل
وی گفت: «وضعیت متشنج کنونی پیرامون ایران، نتیجه مستقیم خط‌مشی برگزیده از سوی دولت آمریکاست که بسیار خطرناک و کوته‌نظرانه است. وزیر خارجه روسیه از آمریکا خواست تا از ادامه اقدامات تحریک‌آمیز پیرامون ایران دست بردارد. وی افزود: «در جریان تماس‌ها در تمامی سطوح ما مصرانه از طرف‌های آمریکایی می‌خواهیم تا از هرگونه اقداماتی که وخامت اوضاع پیرامون ایران را افزایش می‌دهد، بپرهیزند. لاوروف گفت: «نظامیان روسی به‌دعوت دولت قانونی سوریه در این کشور حضور دارند. اقدامات ناتو دربرخورد با روسیه نگران‌کننده استسرگئی لاوروف معتقد است که در شرایط کنونی اوضاع پیرامون ناتو به‌طور نگران‌کننده‌ای پیچیده شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 دقیقه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی می‌گوید کشورهای اروپایی باید به تعهدات خود عمل کرده و به سوی عادی‌سازی روابط تجاری با ایران حرکت کنند. ظریف که در نیویورک به سر می‌برد، در گفت‌وگویی با خبرگزاری روسی «تاس»، درباره کشورهای اروپایی گفته است: «از آن‌ها انتظار داریم به تعهدات خود برای عادی‌سازی روابط اقتصادی میان ایران و دیگر کشورها، عمل کنند. ما باید نفت خودمان را بفروشیم.» وی افزود: «ما داریم با روسیه و چین تجارت می‌کنیم، اما این کافی نیست. اروپایی‌ها، هم E۳ (انگلیس، آلمان و فرانسه) و هم کل اتحادیه اروپا، بخشی از این توافق هستند و باید تعهدات خود را اجرا کنند.» وزیر امور خارجه ایران پیش از این در مصاحبه با شبکه «بی‌بی‌سی» گفته بود اگر اتحادیه اروپا می‌خواهد توافق هسته‌ای با ایران را حفظ کرده و از منافع امنیتی آن بهره ببرد، باید در این زمینه «سرمایه‌گذاری» کند. در یک سال و دو ماهی که از خروج رسمی آمریکا از برجام می‌گذرد، وعده‌های اتحادیه اروپا برای تسهیل روابط تجاری با ایران تقریبا نتیجه‌ای نداشته و تنها حاصل آن ساز و کار مبادله‌ای موسوم به «اینستکس» است که آن نیز فعلا به اقلامی محدود است که تحت تحریم آمریکا قرار ندارد.
ایسناایسنا26 دقیقه قبل
مصرف جهانی زغال سنگ عامل عمده انتشار آلایندگی‌های کربن است با این حال هیچ نشانه‌ای از افت روند استفاده از آن دیده نمی‌شود. در مناطق توسعه یافته جهان (شامل کشورهای در حال توسعه در آسیا اقیانوسیه) مصرف زغال سنگ رو به کاهش است. مصرف زغال سنگ در اتحادیه اروپا از سال ۱۹۸۹ روند کاهشی پیدا کرده و مصرف زغال سنگ آمریکا به مدت یک دهه کاهش مستمری داشته است. در مجموع سهم زغال سنگ از سبد مصرف انرژی جهان کاهش پیدا کرده است. در سال ۲۰۱۸ زغال سنگ تنها ۲۷٫۲ درصد از مصرف انرژی را تشکیل داد که کمتر از ۳۰ درصد در یک دهه گذشته بود.
الفالف26 دقیقه قبل
گروه سیاسی الف، ۲۷ تیر ۱۳۹۸، ۱۰:۵۰ ۳۹۸۰۴۲۷۰۴۹یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که آمریکا از نظر ایجاد جنگ روانی در ایران خلع سلاح شده است، گفت: با وجود این‌که آمریکا جنگ تحریمی را راه انداخته، اما در نهایت ترامپ مجبور است تا قبل از انتخابات با انجام تحرکاتی بیشتر به ایران نزدیک شود. بعد از آن موضوع مذاکره را بیان کرده که با واکنش و موضع‌گیری‌های مقام معظم رهبری فهمیدند که نمی‌توانند مذاکره برای مذاکره را مطرح کنند. وی در جمع‌بندی اظهار کرد: در چنین شرایطی ترامپ مجبور است تا قبل از انتخابات دور دوم ریاست جمهوری آمریکا تحرکی از خود نشان دهد که این تحرک باعث نزدیکی بیشتر به ایران شود. البته این منوط به آن است که ترامپ خود تصمیم‌گیری کند نه این‌که گروه‌های افراطی در تصمیمات‌اش اثرگذار باشد. می‌توان اینگونه تعبیر کرد که هماهنگی کاری در آمریکا حاکم شده و آنها موضوع ایران را جدی گرفته از این‌رو مجموعه تحولات به سوی دیپلماسی است.
ایسناایسنا26 دقیقه قبل
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در استقبال از هیئتی از نمایندگان عالی‌رتبه پارلمان فرانسه مدعی شد، حزب‌الله باید فورا در لیست «گروه‌های تروریستی» قرار بگیرد. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در استقبال از این هیئت پارلمانی حزب‌الله لبنان را به انجام «اقدامات تروریستی» در خاورمیانه و اروپا متهم کرده و از فرانسه و کشورهای اروپایی خواست این حزب به عنوان «تشکلی تروریستی» شناخته شود. نتانیاهو در این دیدار گفت: بسیار اهمیت دارد که فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی اقدام اخیر آرژانتین را در پیش گرفته و حزب‌الله را در رده گروه‌های تروریستی قرار دهند. نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد: حزب‌الله همان گروه تروریستی اصلی است که در خاورمیانه و در جهان فعالیت دارد و افراد را به سوی کشورهای اروپایی سوق می‌دهد، بنابراین مهمترین مساله آن است که حزب‌الله به عنوان گروهی تروریستی رده‌بندی شد و فورا این اقدام اجرا شود. انتهای پیام
تسنیمتسنیم27 دقیقه قبل
اکنون زمان آن است که بعد از سال‌ها مرگ مغزی برجام در ICU فریبکاری اروپا، مراسم رسمی تشییع جنازه برجام برگزار شود نه آن که بر اعتبار و رسمیت بین‌المللی برجام و تصویب آن در شورای امنیت تأکید گردد! اتمام حجت نوازشگرانه هرگز جوابگوی اقدام بازدارنده در برابر گستاخی قلدرمآبانه دشمن نخواهد بود! در این‌صورت با به رای گذاشتن اعمال مجدد تحریمها، با توجه به امکان استفاده کشورهای همسو با جمهوری اسلامی ایران از حق وتو موضوع بازگشت مجدد قطعنامه‌ها منتفی می‌گردد. بدون شک هرگز نباید از پروژه نفوذ دشمن غفلت کرد. دشمن زخم خورده درصدد است به هر طریق ممکن با طرح اتهامات ساختگی و تبرئه خود در افکار عمومی دولت‌ها و ملت‌های جهان، شرایط جدیدی را در پرونده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران رقم بزند که این مهم هوشمندی بیش از پیش سازمان انرژی اتمی ایران و هم دست‌اندرکاران برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران را می‌طلبد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز32 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی می‌گوید کشورهای اروپایی باید به تعهدات خود عمل کرده و به سوی عادی‌سازی روابط تجاری با ایران حرکت کنند. ظریف که در نیویورک به سر می‌برد، در گفت‌وگویی با خبرگزاری روسی «تاس»، درباره کشورهای اروپایی گفته است: «از آن‌ها انتظار داریم به تعهدات خود برای عادی‌سازی روابط اقتصادی میان ایران و دیگر کشورها، عمل کنند. ما باید نفت خودمان را بفروشیم.» وی افزود: «ما داریم با روسیه و چین تجارت می‌کنیم، اما این کافی نیست. اروپایی‌ها، هم E۳ (انگلیس، آلمان و فرانسه) و هم کل اتحادیه اروپا، بخشی از این توافق هستند و باید تعهدات خود را اجرا کنند.» وزیر امور خارجه ایران پیش از این در مصاحبه با شبکه «بی‌بی‌سی» گفته بود اگر اتحادیه اروپا می‌خواهد توافق هسته‌ای با ایران را حفظ کرده و از منافع امنیتی آن بهره ببرد، باید در این زمینه «سرمایه‌گذاری» کند. در یک سال و دو ماهی که از خروج رسمی آمریکا از برجام می‌گذرد، وعده‌های اتحادیه اروپا برای تسهیل روابط تجاری با ایران تقریبا نتیجه‌ای نداشته و تنها حاصل آن ساز و کار مبادله‌ای موسوم به «اینستکس» است که آن نیز فعلا به اقلامی محدود است که تحت تحریم آمریکا قرار ندارد.
مهرمهر33 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن حسینی شاهرودی صبح پنج‌شنبه در حاشیه جلسه شورای اداری شاهرود در محل فرمانداری این شهرستان در گفتگو با خبرنگاران، درباره روند صعودی مراوات و فاینانس‌های تجاری ایران و عراق در ماه‌های اخیر، بیان کرد: تجارت در بازار منطقه‌ای جایگزین فرصت از دست رفته در برجام شود تا بتوانیم شاهد تحولات خوبی باشیم. ضرورت ترویج تجارت منطقه‌ایعضو خانه ملت گفت: تجارت منطقه‌ای امروز ظرفیت عظیم و بزرگی است و باید جایگزین ظرفیت‌های از دست رفته در برجام شود که به واسطه بدعهدی آمریکا و اروپا از دست رفته و امروز به حداقل رسیده است. وی افزود: از سوی دیگر باید گفت در عرصه سیاسی نیز امروز عراق با ایران مراودات خوبی دارد و دیپلماسی اقتصادی ما کمتر توانسته از این فرصت استفاده کند. دست بالا در عراق باید با ایران باشدسخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: متأسفانه تا کنون کمتر به بازار عراق در حوزه دیپلماسی اقتصادی توجه شده، حال آنکه مراوده با این کشور می‌تواند بسیار مهم تلقی شود. وی افزود: در بازار رقابتی ایران و ترکیه، عربستان و دیگر کشورها، می‌بایست ایران اسلامی دست برتر را به واسطه روابط خوب سیاسی با عراق داشته باشد و حق این است که ایران حرف اول را در حوزه‌های اقتصادی عراق بزند.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱35 دقیقه قبل
اختصاصی | میلاد محمدی بازیکن ملی‌پوش تازه پیوسته به باشگاه خنت بلژیک، با برخورد جالب این باشگاه روبرو شد. ورزش ۱۱ - باشگاع خنت بلژیک به طور رسمی شب گذشته میلاد محمدی، بازیکن ملی‌پوش ایرانی شاغل در اروپا را برای تقویت تیم خود جذب کرد تا ورود او به این تیم سرشناس بلژیکی، موجب بروز موجی از هیجانات شود و در فضای مجازی به اشکال مختلف به ستارۀ جوان فوتبال ایران تبریک بگویند. میلاد محمدی
خبر فوریخبر فوری36 دقیقه قبل
میزان فروش خودروهای هیبریدی در بازار اروپا با رشد قابل‌توجهی روبرو بوده این در حالی است که خودروهای دیزلی روندی نزولی را تجربه کرده‌اند. این در حالیست که در گزارش LMC اتوموتیو، پیشتر کارشناسان تخمین زده بودند که تا سال ۲۰۳۰ میلادی حدود ۶۹ درصد از خودروهای جدید در ایالات متحده آمریکا بنزینی باشد. برای مقایسه می‌توان گفت خودروهای بنزینی ۵۶ درصد، خودروهای دیزلی ۳۵ درصد و هیبریدی ۳٫۹ درصد از سهم بازار خودروی کشورهای اروپایی را تشکیل داده‌اند. بنابراین بسیاری از شرکت‌های خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه‌های خود بدین منظور رونمایی کرده‌اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.
ایسناایسنا36 دقیقه قبل
وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با یک رسانه روسی به لزوم پایبندی کشورهای اروپایی به تعهدات‌شان در عادی‌سازی روابط تجاری ایران تاکید کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزای تاس، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به این خبرگزاری روسی گفت که کشورهای اروپایی باید در جهت حفظ توافق هسته‌ای به تعهدات‌شان در تامین آزادی تجارت برای ایران عمل کنند. وی اظهار کرد: ما از آن‌ها (اروپایی‌ها) انتظار داریم به تعهدات‌شان در راستای عادی‌سازی روابط اقتصادی ایران با کشورهای دیگر عمل کنند. ما باید نفت‌مان را بفروشیم. اروپایی‌ها، هم کشورهای E۳ (فرانسه، انگلیس و آلمان) و هم اتحادیه اروپا، عضوی از این [توافق هسته‌ای] بوده و باید به تعهدات‌شان عمل کنند.
الفالف37 دقیقه قبل
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت هرچند تهران با روسیه و چین روابط تجاری دارد، اما این کافی نیست و کشورهای اروپایی نیز باید به تعهدات خود برای عادی‌سازی روابط تجاری با ایران عمل کنند. گروه سیاسی الف، ۲۷ تیر ۱۳۹۸، ۱۰:۳۹ ۳۹۸۰۴۲۷۰۶۸به گزارش فارس، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی می‌گوید کشورهای اروپایی باید به تعهدات خود عمل کرده و به سوی عادی‌سازی روابط تجاری با ایران حرکت کنند. ظریف که در نیویورک به سر می‌برد، در گفت‌وگویی با خبرگزاری روسی «تاس»، درباره کشورهای اروپایی گفته است: «از آن‌ها انتظار داریم به تعهدات خود برای عادی‌سازی روابط اقتصادی میان ایران و دیگر کشورها، عمل کنند. ما باید نفت خودمان را بفروشیم.» وی افزود: «ما داریم با روسیه و چین تجارت می‌کنیم، اما این کافی نیست. اروپایی‌ها، هم E۳ (انگلیس، آلمان و فرانسه) و هم کل اتحادیه اروپا، بخشی از این توافق هستند و باید تعهدات خود را اجرا کنند.» وزیر امور خارجه ایران پیش از این در مصاحبه با شبکه «بی‌بی‌سی» گفته بود اگر اتحادیه اروپا می‌خواهد توافق هسته‌ای با ایران را حفظ کرده و از منافع امنیتی آن بهره ببرد، باید در این زمینه «سرمایه‌گذاری» کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین38 دقیقه قبل
چنان‌که مودودی، سرپرست سازمان توسعه و تجارت، می‌گوید: آنچه ما را دلواپس می‌کند، این است که نکند اینستکس فقط یک سازوکار مالی برای واردات از کشورهای اروپایی به ایران باشد. بنابراین اینستکس تلاشی فعالانه از طرف اروپایی‌هاست برای اینکه به نوعی به تحقیر آمریکا پاسخ دهند. به جز چین و روسیه که برای پیوستن به اینستکس اعلام آمادگی کرده‌اند، موگرینی نیز از حضور هفت کشور اروپایی دیگر به این سازوکار مالی خبر داده است. آیا استقبال کشورهای بیشتر بر اعتبار و کارآمدی این سازوکار می‌افزاید؟ آنچه ما را دلواپس می‌کند، این است که نکند اینستکس فقط یک سازوکار مالی برای واردات از کشورهای اروپایی به ایران باشد. برخی معتقدند اینستکس ایران را از حقوق خود محروم کرده است …!
اقتصادنیوزاقتصادنیوز40 دقیقه قبل
وی گفت: «وضعیت متشنج کنونی پیرامون ایران، نتیجه مستقیم خط مشی برگزیده از سوی دولت آمریکاست که بسیار خطرناک و کوته نظرانه است. وی افزود: «در جریان تماس‌ها در تمامی سطوح ما مصرانه از طرف‌های آمریکایی می‌خواهیم تا از هرگونه اقداماتی که وخامت اوضاع پیرامون ایران را افزایش می‌دهد، بپرهیزند. وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که مقامات مسکو امیدوارند جامعه بین الملل تلاش بیشتری برای شکل گیری کمیته قانون اساسی سوریه انجام دهد. اقدامات ناتو دربرخورد با روسیه نگران کننده و غیرقابل توجیه استسرگئی لاوروف معتقد است که در شرایط کنونی اوضاع پیرامون ناتو بطور نگران‌کننده‌ای پیچیده شده است. وزیر خارجه روسیه افزود: «لازم است تا تماس‌ها بین مقامات نظامی و در سطح کارشناسی به طور مرتب برقرار شود.
خبر فوریخبر فوری40 دقیقه قبل
«هویت» حاتمی‌کیا روی آنتن شبکه یکفیلم سینمایی «هویت» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا، پنج‌شنبه بیست و هفتم تیرماه ساعت ۲۳ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. «شجاعت» به آخر هفته تلویزیون می‌آیدفیلم سینمایی «شجاعت» به کارگردانی جیانفرانکو آلبانو، جمعه بیست و هشتم تیرماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. «مگ» روی آنتن تلویزیونفیلم سینمایی «مگ» به کارگردانی جان تارتلتاب، جمعه بیست و هشتم تیرماه ساعت ۱۹ از شبکه سه سیما پخش می‌شود. تا آن که … «هامون» با بازی خسرو شکیبایی و بیتا فرهیفیلم سینمایی «هامون» به کارگردانی داریوش مهرجویی، پنج‌شنبه بیست و هفتم تیرماه ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود. او در حالتی پریشان، خود را به امواج دریا می‌سپارد، اما …بیتا فرهی و خسرو شکیبایی در فیلم سینمایی «هامون» نقش‌آفرینی کرده‌اند.
فردا نیوزفردا نیوز45 دقیقه قبل
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت هرچند تهران با روسیه و چین روابط تجاری دارد، اما این کافی نیست و کشور‌های اروپایی نیز باید به تعهدات خود برای عادی‌سازی روابط تجاری با ایران عمل کنند. خبرگزاری فارس: «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی می‌گوید کشور‌های اروپایی باید به تعهدات خود عمل کرده و به سوی عادی‌سازی روابط تجاری با ایران حرکت کنند. ظریف که در نیویورک به سر می‌برد، در گفت‌وگویی با خبرگزاری روسی «تاس»، درباره کشور‌های اروپایی گفته است: «از آن‌ها انتظار داریم به تعهدات خود برای عادی‌سازی روابط اقتصادی میان ایران و دیگر کشورها، عمل کنند. ما باید نفت خودمان را بفروشیم.» وی افزود: «ما داریم با روسیه و چین تجارت می‌کنیم، اما این کافی نیست. اروپایی‌ها، هم E۳ (انگلیس، آلمان و فرانسه) و هم کل اتحادیه اروپا، بخشی از این توافق هستند و باید تعهدات خود را اجرا کنند.» وزیر امور خارجه ایران پیش از این در مصاحبه با شبکه «بی‌بی‌سی» گفته بود اگر اتحادیه اروپا می‌خواهد توافق هسته‌ای با ایران را حفظ کرده و از منافع امنیتی آن بهره ببرد، باید در این زمینه «سرمایه‌گذاری» کند.
طرفداریطرفداری48 دقیقه قبل
طرفداری- لیورپول فصل نقل و انتقالات کاملا آرامی را سپری می‌کند. به نقل از سایت رسمی لیورپول، یورگن کلوپ در این خصوص گفت: ما در این مسئله کاملا آرامیم و خواهیم دید در روزهای آتی چه پیش می‌آید. همان گونه که قبلا نیز گرفتم، پنجره فعلی، بزرگترین پنجره نقل و انتقالات لیورپول نخواهد بود. آیا راهکاری داریم که همه بیرون از باشگاه را خوشحال کنیم؟ فکر نمی‌کنم این گونه باشد زیرا مردم به دنبال خرید بازیکنان کلاس جهانی هستند. بازیکن کلاس جهانی روی نیمکت، دیگر یک بازیکن بزرگ نیست.

به انتهای لیست رسیدید