اروپا

اروپا

یورونیوزیورونیوز1 هفته قبل
این پیشنهاد مبنای تشکیل نهادی است که امروزه به عنوان اتحادیه اروپا شناخته می‌شود. همان‌ها هفت سال بعد در رم پیمانی را به امضاء رساندند و بازار مشترک اقتصادی اروپا یا آنچه بعدها اتحادیه اروپا نام گرفت بوجود آمد، با هدف ایجاد یکپارچگی اقتصادی و بازار مشترک میان این شش عضو. در ۱۹۹۲ با امضای پیمان ماستریخت عملا اتحادیه اروپا بوجود آمد و طی سال‌های بعد با پیوستن دیگر کشورها به آن، تعداد اعضای این اتحادیه به ۲۸ عضو رسید. به مناسبت «روز اروپا»، فدریکا موگرینی، نماینده ارشد اتحادیه اروپا در امور خارجه در توییت خود به آنچه اتحادیه اروپا را تهدید می‌کند اشاره کرد و گفت: «ما باید از اروپا محافظت کنیم و نیاز به انجام اصلاحاتی در آن هست. آنهایی که منتقد و مخالف اتحادیه اروپا هستند هم نسبت به این روز بی اعتنا نبودند.
فراروفرارو3 ماه قبل
یک روز پس از این جلسه، اتحادیه اروپا برای نخستین بار پس از امضای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) تحریم‌هایی علیه ایران اعمال کرد. فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، نگران است که شتابزدگی اروپا فروپاشی توافق هسته‌ای را تسریع کند. به همین دلیل، مایل است که اول SPV اعلام شود و سپس بیانیه وزرای خارجه اروپا علیه ایران صادر شود. در واقع، کم کاری اروپا در تامین منافع اقتصادی ایران از برجام در اطمینان آن‌ها از عدم خروج ایران از این توافق ریشه دارد. آن‌ها در حال حاضر، به خاطر برنامه موشکی، اعمال تحریم علیه ایران را بررسی می‌کنند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه فرانکفورترآلگماینه، «دونالد تاسک» رئیس شورای اروپا در یادداشتی با اشاره به انتخابات قریب الوقوع پارلمان اروپا آورده است: اروپا باید به یک بازیگر جهانی در عرصه بین المللی تبدیل شود. وی با اشاره به مناقشات اخیر میان چین و آمریکا نوشت: گفتگو تنها راهکار دیپلماتیک برای حل و فصل اختلافات است. تاسک که قرار است در نشست روز پنجشنبه اعضای اتحادیه اروپا در رومانی «برگه استراتژیک» خود درباره اروپا را ارائه دهد، همچنین خاطر نشان کرده است: مشارکت در انتخابات آتی اروپا باید بگونه‌ای باشد که مهر تائیدی بر حضور مقتدرانه اروپا در عرصه بین المللی باشد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
بنابراین ادعاهای بعدی آقایان که هدف برجام اقتصادی و لغو تحریم‌ها نبوده است، سخنی خلاف و- با عرض پوزش- کذب محض است! در این نکته دقت کنید؛ SPV کانال ویژه مالی اروپا برای تسهیل تجارت با ایران است! یعنی ایران اسلامی و مردم این مرز و بوم را دست بسته تحویل دشمن و تروریست‌های تحت امر آنها بدهیم! وقتی من‌ها، ما شدند در روز ۲۲ بهمن بزرگترین معجزه قرن رقم خورد و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید. همین مسأله است که در جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی، ضرورت تحکیم وحدت ملی ما را دو چندان می‌کند.
تابناکتابناک3 ماه قبل
اینستکس موسسه‌ای است که این اجازه را می‌دهد که بدون انجام مراودات مالی بین ایران و اتحادیه اروپا تجارت همچنان صورت گیرد. وی همچنین تأکید کرد: در بحث ساز و کار مالی اروپا هیچ الزام و شرایط خاصی وجود ندارد. منزوی کردن دلارنایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس راه اندازی کانال مالی اینستکس را کاری حیثیتی برای اروپا و در جهت تامین منافع اقتصادی دانست و گفت این کانال مالی می‌تواند گامی برای منزوی کردن دلار در آینده باشد. لومر پس از ثبت اینستکس نیز در پستی توییتری نوشت: ایجاد اینستکس یک گام مهم در راستای احقاق حق حاکمیت واقعی اروپاست. او در پاسخ به سوال مجری این شبکه در مورد کانال مالی اروپا برای تبادل تجاری با ایران (اینستکس) گفت که مکانیزم مالی اعلام شده از سوی اروپایی‌ها، اراده این اتحادیه و نحوه دور زدن تحریم‌های آمریکا از سوی آن‌ها را نشان می‌دهد.

بدعهدی تکراری اروپا

الفالف1 هفته قبل
بدعهدی تکراری اروپاگروه ویدئو الف، ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۰:۵۹ ۳۹۸۰۲۲۱۰۹۸در تاریخ کشورمان بارها و بارها شاهد بدعهدی اروپائیان بوده‌ایم این بار هم در برجام شاهد بدعهدی آنها هستیم. در این ویدیو نمونه‌های آن را خواهید دید.

گستاخی‌های ادامه‌دار اروپا …

آخرین خبرآخرین خبر3 ماه قبل
ایسناایسنا2 ماه قبل
کاندیدای «حزب مردم اروپا» برای ریاست کمیسیون این قاره اعلام کرد: ترکیه نمی‌تواند عضو اتحادیه اروپا شود. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، مانفرد وبر، کاندیدای حزب مردم اروپا برای ریاست کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد، اگر او در این انتخابات پیروز شود مذاکرات پیوستن ترکیه به این اتحادیه پایان می‌یابد. ترکیه از سال ۲۰۰۴ به طور رسمی مذاکرات پیوستن به اتحادیه اروپا را آغاز کرده است. انتخابات پارلمان اروپا قرار است در ماه مه برگزار شود، بعد از این انتخابات ریاست کمیسیون اتحادیه اروپا انتخاب می‌شود. وبر اعلام کرد: همه خواهان روابط خوب با ترکیه‌اند و می‌خواند با این کشور همکاری نزدیکی داشته باشند اما باید به صراحت اعلام کنم ترکیه نمی‌تواند عضو اتحادیه اروپا شود.
مهرمهر4 ماه قبل
تصریح کرد: اقدام آمریکا برای برگزاری اجلاس ضدایرانی در لهستان در راستای تشدید اختلاف میان کشورهای اروپایی هم هست. وی با اشاره به اینکه ایران صداقت خود را در اجرای برجام نشان داده و نگاه افکار عمومی ایران به رویکرد اروپا در قبال برجام منفی‌تر شده است، افزود: منافع اروپا ایجاب می‌کند که گام‌های عملی در قبال برجام بردارد. رئیس شورا با تصریح اینکه تن دادن اروپا به فشارهای آمریکا در این مقطع موجب فشارهای بیشتر آمریکا بر اروپا در آینده خواهد شد، هشدار داد: شکست برجام، امنیت اروپا را نیز تحت الشعاع قرار خواهد داد. خرازی در همین حال روابط ایران و اروپا را حائز اهمیت خواند و ادامه داد گفتگو در زمینه‌های مختلف میان طرفین مفید خواهد بود. رئیس شورا گفت: آمریکا اروپا را گروگان خود گرفته است و به همین خاطر اروپا در آینده با مشکلات بیشتری در قبال آمریکا مواجه خواهد شد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، این فصل نیز مانند فصل گذشته لقب ارزشمندترین بازیکن اروپا به لیونل مسی تعلق گرفته است. این ستاره آرژانتینی که امسال موفق به زدن ۳۳ گل و ۱۲ پاس گل در لیگ اسپانیا شده است، امسال ارزشمندترین بازیکن اروپا است. امباپه با ۲۷ گل و شش پاس گل در رده دوم این جدول قرار دارد. هازارد نیز مانند مسی و امباپه، ارزشمندترین بازیکن لیگ داخلی خود هم است و رقابت جذابی را با آگوئرو مهاجم منچسترسیتی دارد. این مهاجم آرژانتینی نیز در لیگ جزیره موفق به، زدن ۱۹ گل و ۶ پاس گل شده است.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
کاندیدای «حزب مردم اروپا» برای ریاست کمیسیون این قاره اعلام کرد: ترکیه نمی‌تواند عضو اتحادیه اروپا شود. مانفرد وبر، کاندیدای حزب مردم اروپا برای ریاست کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد، اگر او در این انتخابات پیروز شود مذاکرات پیوستن ترکیه به این اتحادیه پایان می‌یابد. ترکیه از سال ۲۰۰۴ به طور رسمی مذاکرات پیوستن به اتحادیه اروپا را آغاز کرده است. انتخابات پارلمان اروپا قرار است در ماه مه برگزار شود، بعد از این انتخابات ریاست کمیسیون اتحادیه اروپا انتخاب می‌شود. وبر اعلام کرد: همه خواهان روابط خوب با ترکیه‌اند و می‌خواند با این کشور همکاری نزدیکی داشته باشند اما باید به صراحت اعلام کنم ترکیه نمی‌تواند عضو اتحادیه اروپا شود.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش امروز (چهارشنبه) خبرگزاری 'اسپوتنیک گرجستان'، هان افزود: بر اساس آماری که به من ارایه شده، پس از لغو رژیم ویزا در ماه مارس سال ۲۰۱۷ میلادی برای شهروندان گرجستان جهت سفر کوتاه مدت به اروپا، چند صد هزار نفر گرجی به کشورهای اتحادیه اروپا سفر و چند هزار نفر از آنها نیز درخواست پناهندگی از کشورهای اتحادیه اروپا کرده‌اند. در سال ۲۰۱۸ میلادی برخی از کشورهای اروپایی از جمله آلمان، سوییس و ایسلند در رابطه با افزایش متقاضیان دریافت پناهندگی در میان شهروندان گرجستان ابراز نگرانی کرده و رسانه‌ها درباره قصد کشورهای اروپایی در خصوص تجدید نظر درباره لغو رژیم بدون ویزا برای شهروندان گرجستان گزارش‌های منتشر کردند. این در حالی است که هان لغو رژیم بدون ویزا برای گرجستان را امکان ناپذیر دانست و آن را دست آوردی در روابط گرجستان و اتحادیه اروپا عنوان کرد و گفت: بهتر خواهد بود دولت و جامعه گرجستان نارسایی‌های مشخص در این زمینه را برطرف کنند. خاورم ** ۳۳۷*۱۲۷۵انتهای پیام /*
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، حزب مردم اروپا (EPP) در اتحادیه اروپا اعلام کرد که این حزب از همکاری مشترک با ترکیه حمایت می‌کند نه از عضویت این کشور در اتحادیه اروپا. «مانفرد وبر» رهبر حزب مردم اروپا (EPP) و نامزد ریاست کمیسیون اتحادیه اروپا وعده توقف مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا را داد. رهبر حزب مردم اروپا (EPP) در حساب توییتری خود نوشت: اروپا و ترکیه. از همکاری مشترک در حوزه‌های معین حمایت می‌کنیم. همکاری‌های نزدیک اقتصادی و بیانیه اتحادیه اروپا-ترکیه در خصوص مهاجران نمونه‌های موفق همکاری هستند.
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
نامزد ریاست کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد در صورت انتخاب شدن مذاکرات پیوستن ترکیه به این اتحادیه را لغو می‌کند. به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «مانفرد وبر» نامزد ریاست کمیسیون اروپا امروز-چهارشنبه- گفت که در صورت انتخاب شدن برای ریاست اتحادیه اروپا، مذاکرات پیوستن ترکیه به این اتحادیه را لغو می‌کند. وبر گفت: «همه می‌خواهند روابط خوبی با ترکیه داشته باشند و با این کشور همکاری کنند اما اگر من رییس کمیسیون شوم، از مقام‌های بروکسل می‌خواهم مذاکرات با ترکیه را متوقف کنند. ترکیه نمی‌تواند عضو اتحادیه اروپا شود. این واضح است.» ترکیه از سال ۲۰۰۵ با اتحادیه اروپا برای پیوستن به این اتحادیه مذاکره می‌کند.
ایلناایلنا3 ماه قبل
اتحادیه فوتبال اروپا برای ادای احترام به بازیکن مفقود شده تیم فوتبال کاردیف در مسابقات این هفته لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا برنامه خاصی را در نظر دارد. به گزارش ایلنا، مسابقات لیگ قهرمانان اروپا امشب با رویارویی تیم‌های منچستریوناید-پاری سن ژرمن و پورتو-رم در مرحله یک هشتم نهایی آغاز می‌شود و همچنین با مصاف تیم‌های زنیت و فنرباغچه هم مرحله حذفی لیگ اروپا دنبال خواهد شد. با اعلام سایت رسمی یوفا (اتحادیه فوتبال اروپا) بازی‌های این هفته لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا با یک دقیقه سکوت به جهت ادای احترام به امیلیانو سالا آغاز خواهد شد. چند روز پیش با تایید پلیس محلی مشخص شد جسدی که در هواپیمای غرق شده در کانال مانش یافت شده بود متعلق به سالا است. هواپیمای این بازیکن جوان پیش از امضای قرارداد با تیم کادریف دورتر از سواحل فرانسه غرق شده بود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 هفته قبل
بنابراین هدف از پیگیری این سیاست پلکانی در ایران، ارسال یک پیام روشن و شفاف به طرف اروپایی و آمریکایی مبنی بر ضرورت حفظ برجام است. اکنون باید منتظر باشیم و ببینیم که اروپا و آمریکا چه برداشتی از این پیام خواهند داشت و چه اقداماتی انجام خواهند داد. مساله اصلی این است که اروپا تا چه حد این پیام ایران را جدی می‌گیرد و تلاش می‌کند که یک واکنش عینی و ملموس از خود نشان دهد. بنابراین آنها سعی دارند سیاست پلکانی را به شکل مدیریت‌شده‌ای جلو ببرند. بخشی از این تعلل اروپایی‌ها نیز به مشکلات داخلی اتحادیه اروپا همچون برگزیت، مهاجرت‌ها و بحران مالی بازمی‌گردد ولی در عین حال تردیدی نیست که اروپا می‌توانست قوی‌تر ظاهر شود و در حفظ برجام نیز مصمم‌تر عمل کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
مردم ایران نسبت به اروپا به دلیل اجرا نکردن تعهدات برجامی و تبعیت از سیاست‌های تحریمی ترامپ به‌شدت بدبین هستند". بیشتر بخوانید خرازی: فرصت اروپا محدود استبخش دوم این سخنان، درست، اما بخش اول آن کاملا غلط است. تعهد اروپا در برجام، عبور از تحریم‌های نفتی و مالی و بانکی بوده است. برجام از اروپا اینستکس نمی‌خواهد، ما نیز همین طور. اروپا عمدا در یک سال گذشته، تعهدات برجامی را به وعده راه اندازی کانال مجعولی به نام SPV فروکاست و وعده کرد مدل مبادله نفت با غذا و دارو را به اجرا بگذارد.

گستاخی‌ اروپا پایانی ندارد

آخرین خبرآخرین خبر2 ماه قبل
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ماه قبل
ترامپ توییت کرد که از انگلیس، فرانسه، آلمان و دیگر کشورهای اروپایی خواسته اجازه دهند بیش از ۸۰۰ داعشی که تابعیت اروپایی دارند و در سوریه بازداشت هستند به کشورهایشان بازگردند و در آنجا محاکمه شوند. رئیس‌جمهوری آمریکا تصریح کرد: خلافت مورد ادعای داعش در آستانه سقوط است. وی در توییت دیگری نوشت: آمریکا نمی‌خواهد جنگجویان داعش در اروپا پراکنده شوند چراکه آنجا مقصد احتمالی آنها است. پیش از این ترامپ وعده کرده بود اعلامیه مهمی درباره سرنوشت داعش در سوریه منتشر خواهد کرد. نیروهای سوریه دموکراتیک مورد حمایت آمریکا صدها داعشی را که در صفوف داعش جنگیده‌اند را در بازداشت دارند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
بنا به گفته منابع اروپایی، اختلاف در اتحادیه اروپا بر سر این است که از دو اقدام - رونمایی از SPV و صدور بیانیه محکوم کننده- کدام یک زودتر اعلام شود. فدریکا موگرینی، نگران است که شتابزدگی اروپا فروپاشی توافق هسته‌ای را تسریع کند. به همین دلیل، مایل است که اول SPV اعلام شود و سپس بیانیه وزرای خارجه اروپا علیه ایران صادر شود. طبق برخی گزارش‌ها قرار است فرانسه از ساز و کار SPV میزبانی کند. در واقع، کم‌کاری اروپا در تأمین منافع اقتصادی ایران از برجام در اطمینان آنها از عدم خروج ایران از این توافق ریشه دارد.

فیلم/ شلوغ‌ترین زندان‌ اروپا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ماه قبل
طرفداریطرفداری1 هفته قبل
طرفداری- دو فینال مهم رقابت‌های اروپایی در فصل جاری، تمام انگلیسی خواهد بود. برای اولین بار در تاریخ مسابقات اروپایی است که تیم هایی از یک کشور برگزارکننده دو فینال لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا هستند. عمر مومنی، کاریکاتوریست وبسایت گل با کاریکاتور زیر به استقبال این موضوع رفته است:
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
وی افزود: تعویق تاریخ خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تنها زمانی ممکن است که لندن بتواند اعلام کند که این تعویق چه مدت و بخصوص چرا باید انجام گیرد. به دلیل رد توافق برگزیت بین لندن و بروکسل از طرف پارلمان انگلیس شرایط درباره برگزیت بسیار مبهم و دشوار شده است. «آلاین لاماسور»، نماینده فرانسوی محافظه کار پارلمان اروپا هم شدیدا با تعویق تاریخ خروج انگلیس از اتحادیه اروپا مخالفت کرده و تاکید کرد که این مسئله نمی‌تواند مطرح شود که ما زمان بیشتری برای خروج انگلیس بدهیم. برگزیت برگزیت است و ۲۹ ماه مارس هم همان ۲۹ ماه مارس است. کمیسیون اتحادیه اروپا هم در اظهارات «می» چیز جدیدی ندیده و خواستار شفاف سازی سریع در این باره شده است.

فیلم/ ادامه گستاخی اروپا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
فراروفرارو6 روز قبل
اروپا، در عین تاکید بر پایبندی به برجام، اولتیماتوم ایران را رد کرد. به نظر می‌رسد که موضوع تداوم فروش نفت ایران، به یکی از مهمترین محور‌های گفتگو‌های دو طرف تبدیل شده است. از آن زمان، آمار دقیقی درباره مقدار صادرات نفت ایران پس از لغو معافیت‌ها منتشر نشده و هنوز کسی نمی‌داند که صادرات نفت ایران به چه نحوی صورت می‌گیرد. اروپایی‌ها معتقدند که تداوم صادرات نفت، یکی از مطالبات اصلی ایران است که در برجام هم تضمین شده بود. باید منتظر ماند و دید که آیا اروپا و سایر اعضای برجام منافع اقتصادی ایران، از جمله تداوم فروش نفت، را تضمین خواهد کرد یا اینکه به پاس‌کاری مسئولیت‌ها به یکدیگر ادامه خواهند داد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
به گزارش ایسنا، پایان فصل (۱۹-۲۰۱۸) در رقابت‌های اروپایی متفاوت خواهد بود چون قرار است فینال‌های لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا را تیم‌های انگلیسی برگزار کنند. روزهای خوش تیم‌های انگلیسی ادامه یافت و دو نماینده دیگر انگلیس، پنج‌شنبه شب در نیمه نهایی لیگ اروپا راهی فینال شدند. در نهایت چلسی با درخشش کپا (دروازه‌بان اسپانیایی) به فینال لیگ اروپا صعود کرد. مادرید زین‌الدین زیدان در سه سال اخیر سه بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد و چند سال پیش سویا به همراه اونای امری چنین رکوردی را در لیگ اروپا به ثبت رساند. فینال لیگ اروپا در باکو برگزار می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
در این سازوکار پولی رد و بدل نمی‌شود و در ازای صادرات ایران به اروپا یک حساب بستانکاری برای کشورمان ایجاد شود کهواردات ایران از اروپا از آن محل پرداخت شود. اگر این‌گونه باشد صرفا تجارت ما با اروپا تسهیل می‌شود و این سامانه هیچ مزیت نسبی خاصی برای ما ندارد. در عین حال مشخص است که اروپا روابط خود با آمریکا را تحت‌الشعاع رابطه با ما قرار نمی‌دهد. وی با اشاره به جایگزین شدن چین بعد از خروج اروپایی‌ها از بازار ایران به‌جای توتال و شرکت‌های خودروسازی افزود: این‌گونه نمی‌تواند باشد که ما پا پس بکشیم که چینی‌ها وارد شوند. به نظر می‌رسد کانال مالی اروپا برفکی است و هنوز برای قضاوت درباره کارایی آن زود است. باید منتظر ماند و دید طرفین ماجرا چه اقداماتی انجام می‌دهند تا تصویر شفاف‌تری از این کانال به دست دهد.
خبر ورزشیخبر ورزشی3 ماه قبل
تمام سر و صدای و حاشیه فوتبال در تمام نقاط جهان برای کسب اعتبار و جذب هوادار و ایجاد رضایت در بین طرفداران صورت می‌گیرد. آمار منتشر از حضور هواداران در ورزشگاه‌ها در فصل گذشته نشان می‌دهد منچستر در صدر پرتماشاگرترین تیم‌های اروپا قرار دارد. بر این اساس در فصل ۲۰۱۷/۱۸ در مجموع ۱۴۲۴۵۴۴ نفر از نزدیک در ورزشگاه برای تماشای بازی شیاطین سرخ در ورزشگاه حاضر شده‌اندکه میانگین این تعداد هوادار در هر بازی ۷۴ هزار ۹۷۶ نفر می‌شود و باشگاه دورتموند با رشدی قابل توجه در مجموع با یک میلیون ۳۵۱ هزار و ۴۳۲ نفر هوادار در رتبه دوم پرتماشاگرترین تیم‌های اروپا قرار دارد. دیگر تیمی که رشد خوبی در جذب هوادار داشته است تاتنهام انگلیس استنکته جالب اینکه بارسا و رئال با افتی محسوس در زمینه حضور هوادار در استادیوم در رتبه‌های پنجم و ششم قرار دارند. مجموع حضور هوادار برای ۱۵ باشگاه معتبر اروپایی به همراه میانگین تعداد حضور تماشاگر را در تصویر زیر به صورت کامل مشاهده می‌کنید:
تابناکتابناک2 ماه قبل
بر اساس نظرسنجی در شش کشور عضو اتحادیه اروپا احتمال می‌رود که احزاب راست‌گرای پوپولیستی در پارلمان اروپا شمار کرسی‌های خود را دو برابر کنند. خانم فکت معتقد است احزاب راست افراطی اروپا از موج بیگانه‌هراسی به طرزی آگاهانه و هوشمندانه بهره‌می‌برند تا به اهداف خود دست یابند. در حال حاضر این فراکسیون راست پوپولیستی در پارلمان اروپا که نمایندگانی از احزاب لیگ ایتالیا و حزب افراطی آزادی اتریش و حزب افراطی فرانسه دارد با ۳۷ نماینده کوچکترین فراکسیون در پارلمان اروپا هستند. نتیجه بررسی پارلمان اتحادیه اروپا نشان می‌دهد که همچنین فراکسیون محافظه کاران و اصلاح طلبان اتحادیه اروپا (EKR) هم از سومین فراکسیون قدرتمند به پنجمین فراکسیون قدرتمند در این اتحادیه سقوط خواهد کرد. با جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا همچنین محافظه کاران انگلیس که تا به حال در فراکسیون (EKR) حضور داشتند از پارلمان اتحادیه اروپا حذف می‌شوند.

به انتهای لیست رسیدید