اخبار کنسرت - آخرین و مهم ترین اخبار کنسرت از خبرگزاری‌های ایران | خبری

ارکستر

حمایت از فلسطین در کنسرت موسیقی اتریش +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، «جهان نبوی تویسرکانی» آهنگساز ایرانی مقیم اتریش شب گذشته (چهارشنبه) در پایان اجرای کنسرت موسیقی تحت عنوان «واقعیت یک شایعه معتبر» که در یکی از سالن‌های شهر وین برگزار شد، پرچم فلسطین را در حمایت از مردم این کشور به نمایش درآورد. تویسرکانی آهنگسازی این کنسرت را بر عهده داشت و پس از به نمایش درآوردن پرچم فلسطین خطاب به حاضران گفت: امروز می‌خواهم در مورد مسئله فراموش شده‌ای با شما سخن بگویم، از واقعیتی که فراموش شده است، از ملتی که از خانه رانده شده‌اند. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلودنبوی تویسرکانی دانش آموخته رشته پیانو، رهبری و آموزش‌های هارمونیک، از سال ۱۹۶۰ و پس از اخراج از سازمان رادیو و تلویزیون ملی ایران به جرم سیاسی، به اتریش مهاجرت و از سال ۱۹۶۵ تا ۱۹۷۵ نزد اساتید برجسته موسیقی اتریشی نظیر آلفرد اوهل، پل کونت و دیتر کافمن موسیقی و هنر را آموخت و از آن هنگام به عنوان آهنگساز در حوزه‌های مختلف دانشگاهی و هنرستان‌های موسیقی وین مشغول آهنگسازی و تدریس است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز32 دقیقه قبل
با این مقدمه نظری تلاش کشورهای شورای همکاری خلیج فارس برای رساندن سطح همکاری امنیتی به «دفاع دسته جمعی» بهتر قابل تبیین خواهد بود. برای فهم این موضوع بررسی اهداف شکل گیری شورای همکاری خلیج فارس کمک کننده خواهد بود. بر این اساس اهداف تاسیس شورای همکاری خلیج فارس عبارت است از تحقق همکاری و تکامل میان کشورهای عضو در همه زمینه‌ها. اما در نشست اخیر شورای همکاری خلیج فارس در ریاض و در بیانیه پایانی آن آمده است: هر گونه حمله به هر کشور شورای همکاری خلیج فارس به مثابه حمله به همه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس تلقی می‌شود. منطقه خلیج فارس باید در برابر اقدامات خصمانه ایران متحد باشد و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس باید خود را از گزند حملات با موشک‌های بالستیک مصون بدارند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
جهانبخش نبوی توسیرکانی آهنگساز ایرانی مقیم اتریش که آهنگسازی این برنامه را برعهده داشت، پس از این اقدام تحسین‌برانگیز خطاب به حضار گفت: امروز می‌خواهم در مورد مساله فراموش شده‌ای با شما سخن بگویم، از واقعیتی که فراموش شده است. از ملتی که از خانه رانده شده‌اند. وی از آن هنگام به‌عنوان آهنگساز در حوزه‌های مختلف دانشگاهی و هنرستان‌های موسیقی وین مشغول آهنگسازی و تدریس می‌باشد. این کنسرت در منطقه هفت شهر وین برگزار شد و جمعیت قابل توجهی برای شرکت در آن حضور داشتند. شرکت کنندگان عمدتا افراد تحصیل کرده و منتقد تحولات بین‌الملل و تسلط نظام سرمایه داری بر جوامع بشری بودند.

نمایش پرچم فلسطین در یکی از کنسرت‌های موسیقی در اتریش +فیلم

فارسفارس2 ساعت قبل
آهنگساز ایرانی مقیم اتریش در پایان اجرای کنسرت موسیقی در یکی از سالن‌های شهر وین، با به نمایش گذاشتن پرچم فلسطین، گفت: امروز می‌خواهم درباره ملتی که از خانه رانده شده‌‌اند، با شما سخن بگویم. به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «جهان نبوی تویسرکانی» آهنگساز ایرانی مقیم اتریش شب گذشته (چهارشنبه) در پایان اجرای کنسرت موسیقی تحت عنوان «واقعیت یک شایعه معتبر» که در یکی از سالن‌های شهر وین برگزار شد، پرچم فلسطین را در حمایت از مردم این کشور به نمایش درآورد. تویسرکانی آهنگسازی این کنسرت را بر عهده داشت و پس از به نمایش درآوردن پرچم فلسطین خطاب به حاضران گفت: امروز می‌خواهم در مورد مسئله فراموش شده‌ای با شما سخن بگویم، از واقعیتی که فراموش شده است، از ملتی که از خانه رانده شده‌اند. نبوی تویسرکانی دانش آموخته رشته پیانو، رهبری و آموزش‌های هارمونیک، از سال ۱۹۶۰ و پس از اخراج از سازمان رادیو و تلویزیون ملی ایران به جرم سیاسی، به اتریش مهاجرت و از سال ۱۹۶۵ تا ۱۹۷۵ نزد اساتید برجسته موسیقی اتریشی نظیر آلفرد اوهل، پل کونت و دیتر کافمن موسیقی و هنر را آموخت و از آن هنگام به عنوان آهنگساز در حوزه‌های مختلف دانشگاهی و هنرستان‌های موسیقی وین مشغول آهنگسازی و تدریس است. انتهای پیام/

اقدام تحسین برانگیز آهنگساز ایرانی در اتریش+فیلم

افکارنیوزافکارنیوز3 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشاگر به اوضاع و شرایط رژیم اشغالگر قدس در سالیان اخیر در تقابل با نیرو‌های حزب‌الله لبنان و نیرو‌های مقاومت فلسطین به دیده‌ قیاس بنگریم، واضح است که به مسئله‌ای جز قدرت یافتن روزافزون لشکر حزب‌الله و رو به ضعف و زوال رفتن صهیونیست‌های شیطان‌صفت پی نخواهیم برد. اخبار فرهنگ وهنر - ادعای فوق شعار نیست بلکه موضوعی حقیقی و دارای پشتوانه و مصداق بارز است. نیرو‌های حزب‌الله لبنان و گروه‌های جهادگر فلسطینی روزبه‌روز با فراگیری تاکتیک‌های نظامی و افزایش قدرت دفاعی_نظامی، کابوس صهیونیست‌ها را مضاعف می‌کنند. «جهان نبوی تویسرکانی» آهنگساز ایرانی مقیم اتریش در پایان اجرای کنسرت موسیقی در وین، پرچم فلسطین را به نمایش گذاشت. تویسرکانی گفت: «امروز می‌خواهم در مورد مسئله فراموش شده‌ای با شما سخن بگویم؛ از ملتی که از خانه رانده شده‌اند.»
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
ایرنا: آهنگساز ایرانی مقیم اتریش در پایان اجرای کنسرت موسیقی تحت عنوان «واقعیت یک شایعه معتبر» که در یکی از سالن‌های شهر وین برگزار شد در یک اقدام غافلگیر کننده پرچم فلسطین را در حمایت از مردم مظلوم این کشور به نمایش گذاشت. جهانبخش نبوی توسیرکانی آهنگساز ایرانی مقیم اتریش که آهنگسازی این برنامه را برعهده داشت، پس از این اقدام تحسین‌برانگیز خطاب به حضار گفت: امروز می‌خواهم در مورد مساله فراموش شده‌ای با شما سخن بگویم، از واقعیتی که فراموش شده است. وی از آن هنگام به‌عنوان آهنگساز در حوزه‌های مختلف دانشگاهی و هنرستان‌های موسیقی وین مشغول آهنگسازی و تدریس می‌باشد. این کنسرت در منطقه هفت شهر وین برگزار شد و جمعیت قابل توجهی برای شرکت در آن حضور داشتند. شرکت کنندگان عمدتا افراد تحصیل کرده و منتقد تحولات بین‌الملل و تسلط نظام سرمایه داری بر جوامع بشری بودند.
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان اصفهان: دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان اصفهان گفت: در زمینه گردشگری ۲۶ مورد نمونه گردشگری داریم که در ایران و اصفهان فعال است که یکی از آن‌ها کوچ سرفینگ است که در اصفهان بیش ۲۷۰ هزار نفر عضو دارد. دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان اصفهان با اشاره به خطبه منا تصریح کرد: نیاز به یک الگو داریم که در زندگی و سیره تبلیغی به کار ببریم که به فرموده قرآن رسول گرامی اسلام این اسوه است. احمد عبدالهی نژاد بیان کرد: در سفر اخیر رئیس قوه قضائیه به اصفهان پیشنهاد دادیم شعبه ویژه جرائم اجتماعی ایجاد شود و در کمترین زمان ممکن به این جرائم رسیدگی شود. دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان اصفهان بیان کرد: در هر بخش، شهر و روستا یک شورای امربه‌معروف تشکیل شود و آسیب‌های را شناسایی و پیگیری کنند. وی با بیان اینکه ائمه جمعه و جماعت با این چهار ویژگی‌ها در حال فعالیت هستند، بیان کرد: نماز جمعه و جماعت از سنگرهای راهبردی نظام اسلامی است.
برترین‌هابرترین‌ها6 ساعت قبل
سالن‌های کنسرت پایتخت از امروز (پنجشنبه، ۲۱ آذر) میزبان علاقمندان اجراهای زنده موسیقی در سبک‌های مختلف خواهند بود؛ اما مخاطبان موسیقی پاپ در آخرین هفته پاییز بیشترین امکان انتخاب را به دلیل گستردگی اجراهای این سبک خواهند داشت.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی برای برنامه‌ریزی تعطیلات آخر هفته حتما گزینه سینما و تئاتر رفتن هم برای بسیاری از مردم مطرح است؛ اما روی پرده سینماها و صحنه تئاتر مشهد چه می‌گذرد. فیلم‌های سینماها در آخر هفتههم‌اکنون ۱۳ فیلم سینمایی در ۷ سینمای فعال مشهد در حال اکران است که هریک می‌توانند گزینه فیلم دیدن آخر هفته هرکدام از ما باشند. رعنا کنسرت را رها می‌کند …این فیلم سینمایی در پردیس سینمایی هویزه، اطلس، گلشن، ویلاژتوریست و مجموعه سینمایی سیمرغ در حال اکران است. این فیلم سینمایی در پردیس سینمایی هویزه، گلشن، ویلاژتوریست، سینما آفریقا و مجموعه سینمایی سیمرغ در حال اکران است. این فیلم سینمایی در پردیس سینمایی هویزه، اطلس، گلشن، ویلاژتوریست و مجموعه سینمایی سیمرغ در حال اکران است.
فردا نیوزفردا نیوز22 ساعت قبل
خبرگزاری فارس: «سیدمحمد معتمدی» زادهٔ ۲ مهر ۱۳۵۷، خواننده ایرانی است. کار هنری اگر تک بعدی و تک نفره باشد به رکود می‌انجامد و آدم‌ها دیگر هیچ انگیزه‌ای برای رقابت کردن ندارند. مقوله انتخاب شعر برای خواننده یک اصل بسیار مهم است چراکه ساختمان اصلی یک کار باکلام و آوازی شعر است. البته صرف اینکه یک موزیسین یا خواننده داخل کشور کار نمی‌کند دلیل بر سطح پایین یا نازل بودن کارش نمی‌شود. من خواننده تعیین نمی‌کنم با چه کسی کار کنم یا کار نکنم بلکه عواملی دیگر هستند که این مراتب را تعیین و برنامه‌ریزی می‌کنند.
ایلناایلنا23 ساعت قبل
برگزاری مراسم تشییع تورج شعبانخانی و توضیحات پرواز همای درباره لغو کنسرتش در خرم‌آباد از جمله اخباری است که امروز در سرویس فرهنگی خبرگزاری ایلنا منتشر شده است. «سفرکارت ملی» باشگاه مشتریان یا سایت رزرواسیون؟ سفرکارت ملی درحالی‌که قرار بود تبدیل به طرحی برای تسهیل سفر شود امروز با شکستی که پشت سر گذاشته تبدیل به طرحی برای فروش انحصاری برخی از هتل‌های مجموعه‌های خصولتی شده است. با وجود گیتار ابداعی‌ام، ‌ حال کوک بم‌تر این اجازه را می‌دهد تا آنها را به «بک‌گراند» موزیک ببرم و این یعنی اینکه توانایی چند برابر پیدا کرده‌ام. تورج شعبانخانی تشییع شد/ مردی که شباهتی به سلبریتی‌های امروز نداشت+عکستورج شعبانخانی (ترانه‌سرا، آهنگساز و خواننده پیشکسوت موسیقی پاپ) صبح امروز چهارشنبه ۲۰ آذرماه با حضور هنرمندان و علاقمندان موسیقی از مقابل تالار وحدت تشییع شد. علیه ما دسیسه چیدند و کنسرت لغو شدپرواز همای که طی روزهای گذشته کنسرتش در شهر خرم‌آباد لغو شده بود، درباره این علل اتفاق توضیح داد و به تشریح ماجرا پرداخت.
ایلناایلنا23 ساعت قبل
برگزاری مراسم تشییع تورج شعبانخانی و توضیحات پرواز همای درباره لغو کنسرتش در خرم‌آباد از جمله اخباری است که امروز در سرویس فرهنگی خبرگزاری ایلنا منتشر شده است. تنها چیزی که می‌توانم به این نکته اضافه کنم این است که فرهنگ بسیاری از ملل ثروتمند متکثر است و این تکثر برای فرهنگ آنان مایه ارزش است. با وجود گیتار ابداعی‌ام، ‌ حال کوک بم‌تر این اجازه را می‌دهد تا آنها را به «بک‌گراند» موزیک ببرم و این یعنی اینکه توانایی چند برابر پیدا کرده‌ام. تورج شعبانخانی تشییع شد/ مردی که شباهتی به سلبریتی‌های امروز نداشت+عکستورج شعبانخانی (ترانه‌سرا، آهنگساز و خواننده پیشکسوت موسیقی پاپ) صبح امروز چهارشنبه ۲۰ آذرماه با حضور هنرمندان و علاقمندان موسیقی از مقابل تالار وحدت تشییع شد. علیه ما دسیسه چیدند و کنسرت لغو شدپرواز همای که طی روزهای گذشته کنسرتش در شهر خرم‌آباد لغو شده بود، درباره این علل اتفاق توضیح داد و به تشریح ماجرا پرداخت.
فارسفارس1 روز قبل
ناظمان مدرسه تلاش می‌‌کنند با مدیریت مجموعه هر چه زودتر دانش آموزان را در محل‌های از قبل مشخص شده مستقر کنند. دانش آ‌موزان هم با دست و جیغ و هورا آنها را همراهی می‌‌کنند. کربلایی‌زاده به روی صحنه آمد و با وصف دانش آموزان قدیم و جدید و توضیح انواع خنده، شور و نشاط را به سالن آورد و نه تنها دانش آموزان کنونی بلکه دانش آموزان قدیمی حاضر در مراسم هم به خنده وا داشت. سایت شهرداران مدارس هم رونمایی شد تا دانش آموزان از این طریق بتوانند ایده‌های شهری خود را به اشتراک گذارند. مراسم با کنسرت گروه سون پایان یافت و هر کدام از دانش آموزان با آرزوی نشستن بر صندلی شهردار در خیابان بهشت راهی مدرسه‌های خود شدند.
ایسناایسنا1 روز قبل
شهرام ناظری که برای همدردی با درد و رنج زنان، مردان و کودکان کرد سوریه از لغو کنسرت قونیه خبر داده بود، حالا با پیشنهاد جدیدی مبنی بر حضور در مراسم سالگرد درگذشت مولانا در شهر خوی (مقبره شمس تبریزی) مواجه شده است. تمام تفکرات آقای ناظری از گذشته بر مبانی تفکرات اجتماعی صحیح و عادلانه بوده است. او که از مریدان مولانا بوده و همیشه به قونیه‌ می‌رفت، امسال کنسرت قونیه را تحریم کرد و ما نیز خوشحال شدیم که آقای ناظری به این حرکت پیش‌آمده پاسخ مثبت داد و به قونیه نرفت. جمشیدی در ادامه با دعوت از شهرام ناظری برای حضور در این مراسم، خاطرنشان کرد: خوشحال می‌شویم و افتخاری است برای ما که آقای ناظری نیز در برنامه امسال بزرگداشت مولانا حضور داشته باشند. امیدوارم هر کجای دنیا که هستند این پیام را بشنوند و افتخار بدهند تا ما میزبان ایشان در شهر خوی باشیم.
همشهریهمشهری1 روز قبل
این مراسم در حالی برگزار شد که ترکیه هم به آلبانی و کوزوو پیوست و مراسم اعطای نوبل به پیتر هانتکه را به خاطر حمایتش از اسلوبودان میلشویچ و نسل‌کشی او در بالکان، تحریم کرد. در کنار این تحریم‌ها، اعطای نوبل ادبی به هانتکه، اعتراضات زیادی را در میان خبرنگاران، از کریستین امانپور تا جرمی بوئن برانگیخت. روزنامه‌نگارانی که اخبار جنگ بوسنی را پوشش داده‌اند، در توئیتر با هشتگ #BosniaWarJournalists نسبت به اعطای جایزه به هانتکه اعتراض کردند. کریستین امانپور، خبرنگار CNN که در دوران جوانی برای پوشش اخابر جنگ بوسنی اعزام شده بود نوشت: من آن‌جا بودم. بیایید درباره مخالفتمان با اعطای جایزه به هانتکه صحبت کنیم.

(ویدئو) اجرای جدید لوریس چکناواریان با ارکستر سمفونیک تهران

فراروفرارو1 روز قبل
ارکستر سمفونیک تهران به همراه گروه کر در روز‌های ۶ تا ۸ آذرماه ۱۳۹۸ به رهبری لوریس چکناوریان در تالار وحدت روی صحنه رفت. در بخش اول این کنسرت سوئیت سمفونی دفاع مقدس به اجرا درآمد. این قطعه از شش بخش تشکیل شده. این ویدئو از اجرای روز جمعه، هشتم آذرماه ضبط شده است. در این ویدئو قطعه آزادی خرمشهر را از این سمفونی به گوش جان بسپارید.
ایلناایلنا1 روز قبل
به گزارش ایلنا، پرواز همای پس از لغو کنسرتش در خرم‌آباد، به شرح ماجرا پرداخت و سودجویی برخی افراد را علت اصلی لغو کنسرتش در خرم‌آباد بیان کرد. اما برگزارکنندگان کنسرت بهرام برای یک سانس این کنسرت حدود ۱۵۰۰ بلیت می‌فروشند. اماکن از اداره ارشاد می‌خواهد که در برگزاری کنسرت به فکر سرویس بهداشتی برای مردم باشند. این دسیسه‌ها برای ما چیده شد و در نهایت به لغو کنسرت ما انجامید. برای کنسرت رضا بهرام هم به همین ترتیب عمل شده بود، اما چون در برگزاری کنسرت رضا بهرام خودشان ذی‌نفع بودند، به آن روند ایراد نمی‌گیرند.

در اینستای ستاره‌های خارجی؛ جانی، برد، کیانو و دیگران

60+
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
ایسناایسنا1 روز قبل
پرواز همای پس از لغو کنسرتش در خرم‌آباد، با انتشار مطلبی به شرح ماجرا پرداخته است. به گزارش ایسنا، پرواز همای قرار بود در روزهای ۱۸ و ۱۹ آذر ۱۳۹۸ کنسرتش را در خرم‌آباد برگزار کند که این اجراها لغو شد. این خواننده برای شفاف‌سازی درباره‌ی ماجرای لغو کنسرتش در خرم‌آباد مطالبی را مطرح کرده و می‌گوید: کنسرت‌های شهرستان در تمام استان‌ها توسط برنامه‌گذارهای استانی برگزار می‌شود. گروهی که قرار بود کنسرت ما را در خرم‌آباد برگزار کند، از یک ماه پیش به دنبال هماهنگی‌های قانونی و لازم برای اجرای این کنسرت بود. تور کنسرت‌های پرواز همای با گروه «مستان» از آبان امسال آغاز شده و تاکنون در شهرهای بندرعباس، ارومیه، اصفهان، قشم، خنج، تبریز، مهاباد، سنندج و قزوین به صحنه رفته است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
روز گذشته مدیر انجمن موسیقی لرستان در گفت‌وگویی با یکی از رسانه‌ها صحبت‌هایی مطرح کرد و دلایل لغو کنسرت همای را توضیح داد. اما گویا برخی نمی‌خواستند کنسرت ما در خرم‌آباد برگزار شود و هر روز به بهانه‌ی تازه‌اى پروسه‌ى دریافت مجوز را عقب مى‌انداختند. همای تأکید می‌کند: تیم برگزاری کنسرت من در خرم‌آباد، گروهی حرفه‌ای است که کنسرت‌های بسیاری در این شهر برگزار کرده‌اند. ما قربانی دسیسه‌های کسی شدیم که خودش در انجمن موسیقی یک ماه است به دنبال عدم برگزاری کنسرت ما بود. این دسیسه‌ها برای ما چیده شد و در نهایت به لغو کنسرت ما انجامید.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: فیلم مولوی و شمس با کمک ترکیه‌ای‌ها و با حاشیه‌های زیاد ساخته می‌شود. صحبت از کنسرت-‌نمایش «ملت عشق» است که قرار است توسط روزبه نعمت‌اللهی در روزهای ۲۴ و ۲۵ آذر سال جاری در مرکز همایش‌های برج میلاد روی صحنه برود. صحبت از کنسرت-‌نمایش «ملت عشق» است که قرار است توسط روزبه نعمت‌اللهی در روزهای ۲۴ و ۲۵ آذر سال جاری در مرکز همایش‌های برج میلاد روی صحنه برود. آن‌طور که از شواهد امر پیداست قرار است در کنسرت- نمایش «ملت عشق» روزبه بمانی، نقش مولانا و کامران تفتی، به‌جای شمس بازی کند. نکته جالب پوستر «ملت عشق»، وجود اسپانسرهای فراوان و متعدد است؛ از بانک سامان تا چای گلستان.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - سنندج - رایزن بازرگانی سفارت اتریش در تهران گفت: با توجه به اینکه سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی توسط یونسکو انتخاب شده است موسیقی این شهر می‌تواند شاخص ویژه همکاری بین طرفین باشد. طراحی و احداث سالن‌های اجرای موسیقیارسطو گویلی یکی از اعضای شورای شهر سنندج هم اظهار داشت: طراحی و احداث سالن‌های اجرا و آموزش موسیقی از جمله نیازهای سنندج شهر خلاق موسیقی است که بسترهای سرمایه‌گذاری در این حوزه وجود دارد. این عضو شورای اسلامی شهر سنندج یادآور شد: از طرف معاونت اقتصادی استانداری کردستان هم گروهی از سنندج به شهرهای کشور اتریش اعزام شود تا ارتباط دو طرفه شکل گیرد. دف یکی از سازهای کوبه‌ای معروف موسیقی عرفانی و تخته‌نرد از صنایع دستی شهر سنندج از سوی شهرداری و اعضای شورای اسلامی این شهر به سفیر اتریش در ایران تقدیم شد و سفیر اتریش هم سی‌دی کنسرت موسیقی سال ۲۰۱۹ این کشور را به شهردار سنندج اهدا کرد. برچسب‌هاکردستان سنندج سفیر اتریش در ایران موسیقی
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
علیرضا قربانی خواننده موسیقی ایرانی که طی ماه‌های گذشته درگیر اجرای پروژه «با من بخوان» بود به منظور برگزاری چند کنسرت به شهرستان‌ها سفر می‌کند. اعتمادآنلاین| علیرضا قربانی خواننده موسیقی ایرانی که طی ماه‌های گذشته درگیر اجرای پروژه «با من بخوان» با هنرمندی حسام ناصری و تعدادی دیگر از هنرمندان کشورمان بود به منظور برگزاری چند کنسرت به شهرستان‌ها سفر می‌کند. طبق برنامه ریزی‌های انجام گرفته علیرضا قربانی ساعت ۲۱:۳۰ روز سه شنبه سوم دی ماه ابتدا در مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز میزبان مخاطبانش خواهد بود. پس از موفقیت کنسرت‌های «با من بخوان» با صدای علیرضا قربانی در تهران، قرار است اجراهای این خواننده برای فصل زمستان تمدید شود. این خواننده ساعت‌های ۱۸ و ۲۱ در یکی از تالارهای شهر ارومیه کنسرتی را برگزار می‌کند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، حمید محمدی، رایزن فرهنگی ایران در آلمان در جریان بازدید از خانه فرهنگ و علم روسیه در برلین، با پاول ایزولسکی، مدیر این مرکز دیدار و درباره گسترش همکاری‌های فرهنگی بین ایران و روسیه، گفت‌وگو کرد. محمدی در سخنانی، به روابط بسیار گسترده و دیرینه دو کشور ایران و روسیه در تمامی زمینه‌ها به ویژه همکاری‌ها و تعاملات فرهنگی اشاره کرد. همچنین رایزن فرهنگی کشورمان در آلمان با تأکید بر ضرورت توسعه همکاری‌های علمی و دانشگاهی و نشست‌های فرهنگی، آمادگی این نمایندگی را برای اجرای برنامه‌های مشترک فرهنگی با خانه فرهنگ و علم روسیه اعلام کرد. ایزولسکی در سخنان خود، به بیان تاریخچه و فعالیت‌های خانه فرهنگ روسیه در برلین پرداخت و گفت: مایه افتخار ماست که خانه علم و فرهنگ روسیه در برلین بزرگترین مؤسسه فرهنگی خارجی در جهان است. وی آموزش زبان روسی، توسعه همکاری‌های دانشگاهی و گفت‌وگوهای علمی، برگزاری کنفرانس‌ها و سمینارها، جشنواره‌ها و هفته‌ها و اکران فیلم، کنسرت موسیقی، برگزاری نمایشگاه‌ها، کلاس‌های آموزشی هنری، کتاب و کتابخانه از برنامه‌های خانه فرهنگ و علم روسیه در برلین برشمرد.

وقتی عواید یک کنسرت به مدرسه تبدیل شد / بلا آمد و رفت، مهر و و بخشایش هنوز پابرجاست

3+
تسنیمتسنیم1 روز قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| پیتر هاندکه برنده نوبل ادبیات سال ۲۰۱۹ به همراه اولگا توکارچوک نویسنده لهستانی برنده نوبل ۲۰۱۸ و برندگان نوبل شیمی، پزشکی، فیزیک و اقتصاد طی مراسمی مجلل در سالن کنسرت هال شهر استکهلم سوئد، جوایز خود را از دستان پادشاه سوئد دریافت کردند. تصمیم آکادمی سوئدی برای انتخاب پیتر هاندکه، نویسنده اتریشی به عنوان برنده جایزه نوبل ادبیات سال ۲۰۱۹ با انتقادها و خشم بسیاری از افراد رو به رو شد که او را به دلیل حمایت‌های پیشین از اسلوبودان میلوشویچ رئیس‌جمهور سابق صربستان و ابراز همدردی با صرب‌ها در جنگ یوگسلاوی در دهه ۹۰ میلادی، شایسته دریافت مهم‌ترین جایزه ادبی جهان نمیدانند. پیش از این سفرای کشورهای آلبانی، بوسنی، کرواسی، کوزوو و ترکیه اعلام کردند که مراسم اعطای جایزه نوبل ادبیات ۲۰۱۹ به پیتر هاندکه را بایکوت می‌کنند. بهجت پاکولی، وزیر امور خارجه کوزوو در این باره گفت: این یک روز شرم ‌آور است و نشان میدهد اروپا آنچه بر ما در کوزوو، بوسنی و کرواسی گذشت را فراموش کرده است. او در سال ۲۰۰۴ نیز جایزه بین‌المللی «ایبسن» را برای نمایشنامه‌نویسی دریافت کرده است.
مهرمهر1 روز قبل
طبق برنامه ریزی‌های انجام گرفته علیرضا قربانی ساعت ۲۱:۳۰ روز سه شنبه سوم دی ماه ابتدا در مرکز همایش‌های بین المللی تبریز میزبان مخاطبانش خواهد بود. پس از موفقیت کنسرت‌های «با من بخوان» با صدای علیرضا قربانی در تهران، قرار است اجراهای این خواننده برای فصل زمستان تمدید شود. این خواننده ساعت‌های ۱۸ و ۲۱ در یکی از تالارهای شهر ارومیه کنسرتی را برگزار می‌کند. البته او برای این پروژه تمرکز اصلی خود را روی تولید قطعات جدید قرار داد و چند اثر محبوب علیرضا قربانی که طی سال‌های گذشته منتشر شده بود را هم مجددا تنظیم کرد. یکی از نکاتی که در قطعات با من بخوان به وضوح مشخص بود این بود که تلاشی برای نمایش کاراکتر کاملا متفاوتی از علیرضا قربانی وجود نداشت اما تلاش بر این بود که ضمن پایبندی به یک سری اصول موسیقی ایرانی و امضای همیشگی اجراهای علیرضا قربانی، تلفیقی مدرن رخ دهد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
پیتر هاندکه برنده نوبل ادبیات سال ۲۰۱۹ به همراه اولگا توکارچوک نویسنده لهستانی برنده نوبل ۲۰۱۸ و برندگان نوبل شیمی، پزشکی، فیزیک و اقتصاد طی مراسمی مجلل در سالن کنسرت هال شهر استکهلم سوئد، جوایز خود را از دستان پادشاه سوئد دریافت کردند. پیش از این سفرای کشورهای آلبانی، بوسنی، کرواسی، کوزوو و ترکیه اعلام کردند که مراسم اعطای جایزه نوبل ادبیات ۲۰۱۹ به پیتر هاندکه را بایکوت می‌کنند. بهجت پاکولی، وزیر امور خارجه کوزوو در این باره گفت: این یک روز شرم آور است و نشان میدهد اروپا آنچه بر ما در کوزوو، بوسنی و کرواسی گذشت را فراموش کرده است. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در واکنش به اعطای نوبل ادبیات به هاندکه گفت: اعطای جایزه نوبل ادبیات در تاریخ ۱۰ دسامبر مصادف با روز جهانی حقوق بشر به نژادپرستی که منکر وقوع نسل کشی در بوسنی شده و از جنایتکاران جنگی دفاع می‌کند معنی دیگری به جز پاداش دادن به نقض حقوق بشر ندارد. او در سال ۲۰۰۴ نیز جایزه بین‌المللی «ایبسن» را برای نمایشنامه‌نویسی دریافت کرده است.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
کنسرت موسیقی پرواز همای و گروه مستان که قرار بود ۱۸ و ۱۹ آذرماه امسال در خرم آباد برگزار شود به دلیل نداشتن مجوز لغو شد. ایرنا: کنسرت موسیقی پرواز همای و گروه مستان که قرار بود ۱۸ و ۱۹ آذرماه امسال در خرم آباد برگزار شود به دلیل نداشتن مجوز لغو شد. مدیر انجمن موسیقی لرستان در این خصوص به ایرنا گفت: لغو کنسرت پرواز همای به دلیل مسایل امنیتی نبوده و تنها بدلیل نداشتن مجوز برگزاری از مجاری قانونی از سوی اماکن نیروی انتظامی لرستان لغو شده است. این در حالی است که پرواز همای در صفحه شخصی خود در فضای مجازی ضمن عذرخواهی از مردم خرم آباد به دلیل لغو کنسرت به دستور اماکن نیروی انتظامی لرستان اشاره کرد. هفته گذشته نیز کنسرت رضا بهرام در سالن ورزشی استانداری در خرم آباد برگزار شد که حاضرین در سالن به دلیل نبود سرویس بهداشتی معترض بودند.
ایلناایلنا1 روز قبل
طبیعا رویه مذکور یکی از دلایل عدم تشکیل گروه‌ها یا بندهای موسیقی «راک»، «جز»، «بلوز» و دیگر گونه‌های غربی است. موسیقی «راک» در دهه پنجاه شکل گرفته و حدود ده سال بعد سبک‌های دیگری بر اساس آن ایجاد شده‌ است. می‌توان گفت موسیقی «راک» به طور نسبی تحت تاثیر سبک‌هایی چون «بلوز» و «کانتری» بوده و گاه نیز از گونه‌های کلاسیک و «جز» تاثیر گرفته است. در آن مقطع سعی‌ام این بود که با ادوات موسیقی غربی به موسیقی شرقی بپردازم و آثارم را بر همین اساس بسازم. به عنوان مثال یکی از آن آثارمان موسیقی «پراگرسیو راک» بود که بعدها در قالب آلبومی با عنوان «وجود مجازی» منتشر شد.

به انتهای لیست رسیدید