ازدواج

ازدواج

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فرارو، ارباب خیزر حیات که ۴۰۰ کیلوگرم وزن دارد در جستجوی دختری است که وزن بالای ۹۰ کیلوگرم داشته باشد. هالک پاکستان گفت: من زنی می‌خواهم که ۱۰۰ کیلو وزن داشته باشد و بلندی قدش به ۲ متر برسد. هالک پاکستان افزود: من باید ورزش کنم و غذا بخورم تا قدرتمندترین مرد جهان شوم. روزانه شمار زیادی از مردم با هالک پاکستان دیدار می‌کنند تا بتوانند با او سلفی بگیرند. هالک پاکستان گفته در کشورش عشق و تحسین زیادی دریافت کرده و می‌خواد یک ستاره جهانی شود.
فراروفرارو3 ساعت قبل
عباس عبدی در روزنامه ایران نوشت: در گذشته در کمتر خانواده‌ای بود که طلاق رخ داده باشد و طلاق امر مذمومی تلقی می‌شد. واقعیت این است که طی ۱۵ سال گذشته روند افزایشی تعداد طلاق و از آن مهم‌تر کاهش نسبت ازدواج به طلاق شدت یافته است. نسبت ازدواج به طلاقطی ۱۲ سال نسبت ازدواج به طلاق از ۳/۸ به ۱/۳ رسیده است. پرسش پایانی درباره رضایت کلی از وضع فعلی پس از طلاق در مقایسه با پیش از طلاق است که ۸۳ درصد ابراز رضایت و ۱۷ درصد ابراز عدم رضایت کرده‌اند. در مجموع طلاق در ایران نشان‌دهنده کوشش زنان برای خلاص شدن از وضعیت نابرابر و تبعیض‌آمیز آنان در خانواده است.
افکارنیوزافکارنیوز4 ساعت قبل
وقتی یکی از طرفین بمیرداگر مهریه زن توسط مرد پرداخت نشود، بعد از فوت مرد، به این دلیل که مهریه زن از طلب‌های ممتازه به حساب می‌آید، باید به زن پرداخت شود. اگر مرد، مالی داشته باشد مقداری از مال که مساوی با مهریه زن است، توقیف می‌شود و وقتی که زن مهریه‌اش را دریافت کرد، بعد از آن باقی بدهی‌های مرد از اموالش پرداخت می‌شود. مهریه در طلاق توافقیمهم‌ترین موضوعی که مطرح می‌شود بحث مهریه در طلاق توافقی می‌باشد که طرفین باید درباره‌‍ آن توافق کنند، زیرا رأی دادگاه طلاق بر مبنای این توافق صادر می¬گردد. در صورتیکه زوج متعهد گردد که در زمان‌های مشخص مهریه را پرداخت کند، در صورت خودداری از پرداخت مهریه، زن می‌تواند از طریق دادخواست مطالبه مهریه اقدام کند. در صورت ازدواج مجدد زوجه پس از طلاق هیچگونه مانعی برای اخذ مهریه قبلی از همسر سابق وجود نداشته و همچنان زن می‌تواند مهریه خود را دریافت کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ساعت قبل
دقت کنید که هر تشنجی به معنای صرع نیست و تشنج ممکن است به دلایلی مانند تب، افت قند خون، کمبود اکسیژن و غیره نیز رخ دهد. آمارهای کشوری نیز نشان می‌دهد که بیش از یک میلیون نفر دچار بیماری صرع هستند و این در حالی است که عده‌ای تصور می‌کنند صرع، همان تشنج است در حالی که این دو بیماری کاملا متفاوت هستند، باید بدانیم صرع فقط تشنج نیست، بلکه یکی از علل تشنج است. اما تا اسم صرع به میان می‌آید همه به یاد حمله صرع می‌افتند و این تصویر در ذهنشان نقش می‌بندد که فردی ناگهان کنترلش را از دست می‌دهد، روی زمین می‌افتد و دست‌وپایش را بی‌اختیار به این‌سو و آن‌سو پرتاب می‌کند اما در حقیقت این نشانه‌ها، فقط مربوط به یک نوع از انواع بیماری صرع است. رضایی با اشاره به اینکه از هر ۲۶ نفر، یک نفر ممکن است در طول زندگی خود دچار حمله صرع شود، ادامه می‌دهد: صرع بیماری مادام‌العمری نیست و با مصرف مرتب داروها کنترل و مهار می‌شود و هر یک از تشنج‌های صرع یک نقطه شروع، یک نقطه اوج و یک نقطه پایان دارند. رضایی تاکید می‌کند: از هر ۲۰ بیمار مبتلابه صرع، یک نفر به نور حساسیت دارد و ممکن است در اثر مواجهه با محرک‌های نوری دچار تشنج شود.
رکنارکنا5 ساعت قبل
آن زن در پاسخ این متلک به طرف من برگشت و لبخند زد. من هم با مهریه ۱۴ سکه بهار آزادی او را به عقد خودم درآوردم تا نزد بستگانش سرشکسته نشود. این وضعیت ادامه داشت تا این که روزی او را در کنار پسر جوانی دیدم و دوباره کارمان به کلانتری کشید. همسرم آن جا تعهد داد که بدون اجازه من جایی نرود و من هم متعهد شدم در کنارش زندگی کنم. با این حال او اصرار داشت به تنهایی به منزل خواهرش برود و همین موضوع به درگیری بین ما انجامید!
خبر فوریخبر فوری6 ساعت قبل
مردی که با اقدام به خودکشی قصد انحراف تحقیقات پلیسی و رفع ظن به خود را داشت، در نهایت صبح دیروز به قتل همسرش اعتراف کرد. باوجوداین در ادامه تحقیقات سرنخ‌هایی به دست آمد که این مرد را بار دیگر به‌عنوان مظنون اصلی قتل نشان داد. در نهایت این مرد به قتل همسر خود اعتراف کرد و گفت: قرص برنج خریدم، پودر کردم و در کپسولی ریختم و به‌عنوان داروی آرامبخش به خورد همسرم دادم. بعد از آن هم از او خبر نداشتم تا اینکه مأموران به سراغم آمدند و در مورد قتل همسرش از من تحقیق کردند. درحال‌حاضر این مرد و دختر جوان هر دو در بازداشت هستند و تحقیقات از آن‌ها ادامه دارد.
الفالف8 ساعت قبل
مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به احکام رتبه‌بندی فرهنگیان، گفت: این طرح دارای مشکلاتی است که نارضایتی فرهنگیان را در پی داشته است. گروه اجتماعی الف، ۳۰ دی ۱۳۹۸، ۲۲:۰۴ ۳۹۸۱۰۳۰۱۶۱به گزارش فارس، فرحناز قائدامینی شامگاه دوشنبه در شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری در خصوص بررسی صلاحیت دانشجویان جدیدالورود دانشگاه فرهنگیان، شاغلین مدارس غیرانتفاعی و معلمان حق‌التدریس آموزش و پرورش، گفت: از ۷۵۹ پرونده بررسی شده ورودی‌های دانشگاه فرهنگیان ۳۲۰ نفر جذب شدند و حدود ۳ هزار و ۵۸۵ پرونده نیز از شاغلین مدارس غیرانتقاعی بررسی شد. مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به احکام رتبه‌بندی فرهنگیان، عنوان کرد: این طرح دارای مشکلاتی است، در این طرح شامل کارکنان شاغل اداری، نیروهای خدماتی و انبارداران هنرستان‌ها نمی‌شود؛ همچنین طرح تعجیل برای اختصاص رتبه‌ به معلمان شاغل در مناطق محروم در طرح جدید حذف شده که این مسائل نارضایتی فرهنگیان را در پی داشته است. وی ادامه داد: از مجموع ۱۴ هزار و ۶۱۱ فرهنگی شاغل در مجموعه آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری برای ۱۳ هزار و ۸۰۰ فرهنگی حکم رتبه‌بندی صادر شده است. قائدامینی از پرداخت ۹۰ میلیارد تومان دیون پاداش خدمت بازنشستگان در سال ۹۷ خبر داد و اظهار کرد: دیون مربوط به معلمان حق‌التدریس و کمک هزینه ازدواج و فوت تا پایان سال ۹۳ پرداخت شده؛ همچنین ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان وام به فرهنگیان پرداخت شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، در این بسته خبری مهمترین اخبار گروه جامعه خبرگزاری میزان را طی امروز یک شنبه ۳۰ دی ماه مشاهده می‌کنید. منطقه ۲۲ تهران با برج‌های ناهمگون بیغوله آباد است/قلع و قمع فضای سبز متوقف شده استرئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با اشاره به عوامل آلاینده در شهر تهران، گفت: خوشبختانه شورای پنجم با تاکید بر ضرورت ممانعت از نابودی فضای سبز توانسته در این حوزه توفیقاتی حاصل کند. مهلت ثبت نام در مراسم ازدواج دانشجویی تمدید شدرئیس ستاد ازدواج دانشجویی از تمدید دو هفته‌ای مهلت نام نویسی برای شرکت در بیست و سومین دوره ازدواج دانشجویی خبر داد. ثبت نام جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها از ۲۲ بهمن شروع می‌شودرئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم گفت: فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه‌ها برای متقاضیان جذب از ۲۲ بهمن ۹۸ آغاز و تا ۳ اسفند ادامه دارد. ذخایر خون در تهران برای ۱۲ روز کفایت می‌کند/اهدای خون با توجه به برودت هوا کم شده استمدیرکل انتقال خون استان تهران با بیان اینکه ذخایر خونی در استان تهران برای ۱۲ روز نیاز استان را کفایت می‌کند، گفت: با توجه به برودت هوا کاهش مراجعه برای اهدای خون را شاهد هستم.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ حمید درخشان نیا در نشست شورای اداری استان تهران به جایگاه سازمان ثبت در بحث الکترونیکی شدن اشاره کرد و افزود: در سال ۹۷ رتبه نخست رضایتمندی مردم را داشتیم. وی با بیان اینکه در نه ماه امسال ۷۵۰ نفر افزایش جمعیت داشتیم، گفت: جمعیت تهران امسال به ۱۳ میلیون و ۵۷۵ هزار و ۲۲۵ نفر رسیده است. وی افزود: ما در تهران آرشیو الکترونیکی را انجام دادیم و در واقع همه اسناد مردم تهران را به صورت الکترونیکی بایگانی کردیم. رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: ۹۱ درصد کارت‌های هوشمند مردم نیز صادر شده است. درخشان نیا افزود: ۲۰۰ دستگاه به سازمان ثبت وصل هستند و ۳ هزار استعلام در ثانیه انجام می‌شود.
انتخابانتخاب10 ساعت قبل
شاید باورکردنی نباشد اما نتایج بررسی‌های جدید محققان کانادایی نشان می‌دهد بیماری‌های غیر واگیر ممکن است از طریق باکتری‌های روده گسترش یابند. درواقع در حالی که این نتایج هنوز در حد یک فرضیه هستند و تحقیقات بیشتری لازم است، نتایج برای ما بسیار مهم محسوب می‌شوند. " پژوهشگر ارشد این مطالعه گفت: «میکروب‌های بدن شما شبیه به فرد یا افرادی است که با آنها زندگی می‌کنید.» این ماده توسط کبد به چیزی به نام TMAO یا‌تری متیل آمین ان اکسید تبدیل شده است، که اساسا باعث آترواسکلروز می‌شود و در نتیجه سکته‌های قلبی و سکته قلبی ایجاد می‌شود. البته نمی‌توان گفت همه بیماری‌های قلبی یا دیابت حاصل مسال واگیر دار هستند اما می‌توان با برخی آزمایشات بروز این نوع بیماری را حدس زد.
برترین‌هابرترین‌ها11 ساعت قبل
خبرورزشی: مانوئل نویر که سالیان اخیر با مصدومیت‌های مختلف دست و پنجه نرم کرده، در زندگی شخصی هم با بدشانسی مواجه شده است. نشریه «بیلد» خبر داد، نویر و همسرش نینا وایس در آستانه جدایی قرار گرفته‌اند. این نشریه آلمانی مدعی شد، رابطه مانوئل و نینا سرد شده و به نظر می‌رسد این دو نفر بعد از ۳ سال زندگی مشترک جدا خواهند شد. نویر ۲۱ می‌۲۰۱۷ وقتی ۳۱ ساله بود با نینا وایس در اتریش با نینا وایس ازدواج کرد. نویر نسبت به این خبر نشریه آلمانی واکنشی نشان داده و باید دید آیا این جدایی صحت دارد یا دوباره رابطه مانو و نینا گرم خواهد شد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز12 ساعت قبل
این در حالی است که مهندس بازرگان پس از دوران نخست وزیری تنها دو بار به سفر خارجی رفت. بیش و پیش از همه به این سبب که اولین و آخرین نخست وزیر تاریخ ایران است که از مردم رأی اعتماد گرفت. از نکات دیگر دربارۀ کارنامۀ مهندس بازرگان که معمولا مغفول می‌ماند نقش او در پایان جنگ هشت ساله است، نه به لحاظ اداری که یادآوری خسارات ادامۀ آن. رأی بالای بازرگان در انتخابات مجلس در تهران نشان داد اگر کاندیدا می‌شد چه بسا بنی صدر را کنار می‌زد. جان کلام دربارۀ مهندس بازرگان را اما دکتر سروش در مراسم بزرگداشت او در حسینیه ارشاد و در همان سال ۷۳ گفت: «آن که به نام بازرگان بود، نه به صفت».
ایسناایسنا12 ساعت قبل
آفلاتوکسین؛ ادعایی بی‌اساس، آفلاتوکسین شیر در آمریکا ۵ برابر استانداردهای ایران، وام مسکن دو جانبه برای فرهنگیان، برف، دومین عامل بهبود کیفیت هوا و واکنش رییس پلیس پایتخت به حذف میزبانی ایران از رقابت‌های فوتبال از مهمترین اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است. به گزارش ایسنا، اداره اخبار اجتماعی امروز (۳۰ دی) ۵۳ خبر، مصاحبه و گزارش را منتشر کرده که در ادامه برخی از آن‌ها آورده شده است. وی در مورد مکان‌یابی آرامستان‌ جدید در تهران گفت: مکان‌یابی گورستان جدید برای تهران در دستور کار کارشناسان معاونت شهرسازی و سازمان بهشت زهرا (س) قرار دارد. آفلاتوکسین شیر در آمریکا ۵ برابر استانداردهای ایراندکتر جلال‌الدین میرزای رزاز - رییس انجمن تغذیه کشور - ضمن مقایسه میزان مجاز وجود آفلاتوکسین در شیر در ایران با دیگر کشورها گفت: میزان مجاز آفلاتوکسین در شیر در آمریکا پنج برابر استانداردهای ایران است. پس از آن بارش برف بهترین عامل برای از بین بردن آلاینده‌های هوا است و بارش باران نیز پس از این دو تاثیر مطلوبی بر کیفیت هوا دارد.
طرفداریطرفداری12 ساعت قبل
طرفداری- چند سالی است موتورسواری بانوان در ایران از جمله مباحث داغ ایران بوده و بسیاری از خانم‌های ایرانی هم نسبت به انجام آن علاقه نشان داده‌اند. مجتبی منتجبی سال‌ها کوهنوردی و موتورسواری کرده است و بعد از ازدواج هم همسرش را همراه خود در موتورسواری کرده است. رویا جم، که سال‌ها در ورزش هاکی فعالیت می‌کرده، در صحبتش با ما گفت با تهدید همسرش موتورسوار شده است: رویا جم می‌گوید با تهدید همسرش موتورسواری را شروع کرده استمجتبی منتجبی در خصوص موتورسواری خانم‌ها در کشور ادامه می‌دهد این مساله ممنوعیتی در قانون برایش ذکر نشده است و ادامه می‌دهد صدور مجوز موتورسواری بانوان، از سوی وکلا در حال پیگیری است و احتمالا به نتیجه هم خواهد رسید: این زوج موتورسوار در ادامه صحبت هایشان اعلام می‌کنند پوشش خانم‌ها در موتورسواری هیچ مشکلی ندارد: این زوج در پایان از انتظاراتشان از فدراسیون موتورسواری و اتومبیل رانی گفته و خواستند استعدادهای این رشته مورد حمایت مناسب فدراسیون قرار گیرند:
خبر فوریخبر فوری13 ساعت قبل
بعد از آن بود که مردی تماس گرفت و درباره شرایط فروش خودرو سؤال کرد که جواب او را دادم. چند روز بعد، اما با من تماس گرفت و گفت که موفق به فروش خانه نشده است. فهمیدم که سهراب بعد از گرفتن اسناد خانه، آن را جعل کرده و به فروش رسانده است که شکایت دارم. سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی‌پور، معاون مبارزه با جرائم جعل و کلاهبرداری پلیس‌آگاهی پایتخت گفت: در حال حاضر ۱۵‌نفر از دختران، سهراب را شناسایی کرده‌اند. وی از کسانی که به این شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند درخواست کرد برای پیگیری یا تشکیل پرونده به اداره‌۱۳ پلیس‌آگاهی پایتخت در خیابان وحدت‌اسلامی مراجعه کنند یا با شماره ۵۱۰۵۵۴۳۴ تماس بگیرند.
خبر فوریخبر فوری14 ساعت قبل
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: وضعیت طلاق با توجه به ساختار سنتی در این استان رقم نگران‌کننده‌ای به نظر می‌رسد. حجت‌الاسلام جعفرزاده امروز ۳۰ دی ماه در حاشیه جلسه ستاد تسهیل در اردبیل اظهار کرد: آمار ازدواج با توجه به شرایط سنتی استان اردبیل اصلا مطلوب نیست و از هر ۳٫۲ دهم ازدواج یک مورد طلاق به ثبت می‌رسد که این وضعیت طلاق با توجه به ساختار سنتی در این استان رقم نگران‌کننده‌ای به نظر می‌رسد. وی دغدغه و نگرانی از زندگی مجردی را در این استان یادآور شد و خاطرنشان کرد: ساختار اجتماعی و بافت جمعیتی ما به گونه‌ای است که اغلب خانواده‌ها به تحکیم خانواده و تقویت نظام اجتماعی اهمیت می‌دهند و در چنین ساختاری افزایش آمار طلاق نگران‌کننده است. مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل یکی از عقده‌های ذهنی جوانان را برگزاری جشن ازدواج با توجه به هزینه‌بر بودن آن اعلام و تصریح کرد: یکی از موانع ازدواج همین طلاق است که در کنار هزینه سنگین مراسم ازدواج طلاق‌های ثبت شده گاه جوانان ما را از این امر مقدس پشیمان می‌کند. جعفرزاده در پایان گفت: عوامل و عناصری که زندگی مشترک زوجین را به سمت طلاق سوق می‌دهد باید به دقت شناسایی شده و اسباب رفع آن فراهم آید.

(تصاویر) چرا هالک ۴۰۰ کیلویی به ۳۰۰ دختر برای ازدواج نه گفت؟

5+
فراروفرارو14 ساعت قبل
همشهریهمشهری14 ساعت قبل
به گفته مردم کومور هزینه کردن زیاد در مراسم عروسی مانند یک تعهد شرعی است و اگر هزینه یک نفر از دیگری کمتر باشد باعث شرم او در تمام زندگی‌اش خواهد شد. بنابراین همه می‌خواهند مراسمی بهتر از دیگران و با هزینه‌ای بیشتر برگزار کنند. برگزاری مراسم عروسی موجب رونق کسب و کار در کومور شده است. به گفته مردم کومور هزینه کردن زیاد در مراسم عروسی مانند یک تعهد شرعی است و اگر هزینه یک نفر از دیگری کمتر باشد باعث شرم او در تمام زندگی‌اش خواهد شد. بنابراین همه می‌خواهند مراسمی بهتر از دیگران و با هزینه‌ای بیشتر برگزار کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین15 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، بنیاد روشنای امید ایرانیان، از ابتدا تا کنون ۲۴۴ فرزند ترخیص شده از بهزیستی تهران از خدمات بنیاد خیریه بهره برده‌اند و تعداد ۲۷ نفر را نیز از فرزندان استان‌های خراسان رضوی، زنجان و شهر کرد تحت حمایت دارد. لازم به ذکر است در زمینه مسکن تاکنون برای ۱۲۴فرزند (۳۳ دختر و ۵۵ پسر) با یاری و نظارت بنیاد روشنای امید منزل تهیه شده که شامل ۸ مورد خرید و مابقی به صورت اجاره می‌باشد. همچنین در سال ۹۶ ساختمانی از طرف سازمان بهزیستی به عنوان خانه امید در اختیار بنیاد روشنای امید ایرانیان قرار گرفت و ۷ نفر از فرزندان در شرف خروج و مستقل شدن از بهزیستی با هدف آماده سازی برای زندگی خارج از مراکز حمایتی در آن ساکن شدند. گفتنی است بنیاد روشنای امید ایرانیان با توجه به ضرورت بسیار زیاد در انجام کلیه امور مربوط به فرزندان و تصمیم گیرها همواره از راهنمایی و همراهی گروه مشاوران روانشناسی خود بهره برده است. از اقدامات بنیاد روشنای امید میتوان به برزگزاری بازارچه‌های سالیانه با هدف تامین بخش کوچکی از هزینه‌های خود و همچنین فراهم آوردن امکانی جهت فروش صنایع دست ساز فرزندان تحت پوشش، اشاره کرد که تا به حال به کمک همراهان همیشگی مان موفق به برپایی ۴ بازارچه در فضایی بسیار شاد و صمیمی، شده‌ایم.
کرد آنلاینکرد آنلاین15 ساعت قبل
عصر کرد - سنندج - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: رعایت قوانین و مقررات حوزه‌های کارگری به ویژه در حوزه قانون کار از ضرورت‌های یک جامعه موفق در حوزه کارآفرینی است. برهان صلواتی عصر دوشنبه در شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت کار در کردستان اظهار داشت: رعایت قوانین و مقررات حوزه‌های کارگری و کارفرمایی بویژه مفاد قانون کار در زمینه مناقصات به منظور رعایت حقوق جامعه کارگری تحت پوشش شرکت‌های پیمانکاری امری ضروری است. صلواتی در این نشست همچنین بر ضرورت اجرای دستور مقام عالی وزارت کار در راستای کمک به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد. رادپور یادآور شد: نخبگان می‌توانند با معرفی از سوی بنیاد نخبگان و نهاد ریاست جمهوری، از طریق بانک رفاه کارگران تسهیلات مناسب نیاز خود را دریافت کنند. برچسب‌هابانک رفاه کارگران کردستان کارگر وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی حقوقی و قضایی
ایلناایلنا15 ساعت قبل
رئیس ستاد ازدواج دانشجویی از تمدید دو هفته‌ای مهلت نام‌نویسی برای شرکت در بیست و سومین دوره ازدواج دانشجویی خبر داد. به گزارش ایلنا، حجت الاسلام محمدمهدی صالحی، با اعلام این خبر افزود: مهلت نام نویسی در این دوره مراسم ازدواج دانشجویی تاکنون دو بار تمدید شده اما با توجه به پایان امتحانات و درخواست‌های متعدد دانشگاه‌ها مجددا تا نیمه بهمن ماه تمدید می‌شود. رییس ستاد ازدواج دانشجویی با اشاره به تراکم کاروان‌های بهمن ماه به دانشجویان مزدوج توصیه کرد هر چه سریعتر نسبت به انتخاب کاروان و تاریخ اعزام خود از طریق سایت اقدام کنند. رییس ستاد ازدواج دانشجویی اضافه کرد: زوج هایی که در دوره بیست و دوم ثبت نام کرده و تایید شده‌اند اما امکان حضور نداشته‌اند می‌توانند در این دوره شرکت کنند. جاماندگان بیست و یکمین دوره ازدواج دانشجویی نیز می‌توانند درخواست خود را به صورت کتبی (از طریق نهادرهبری دانشگاه) به ستاد ازدواج دانشجویی ارسال کنند.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
ایسنا/اردبیل مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: وضعیت طلاق با توجه به ساختار سنتی در این استان رقم نگران‌کننده‌ای به نظر می‌رسد. حجت‌الاسلام جعفرزاده امروز ۳۰ دی ماه در حاشیه جلسه ستاد تسهیل در اردبیل در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آمار ازدواج با توجه به شرایط سنتی استان اردبیل اصلا مطلوب نیست و از هر ۳٫۲ دهم ازدواج یک مورد طلاق به ثبت می‌رسد که این وضعیت طلاق با توجه به ساختار سنتی در این استان رقم نگران‌کننده‌ای به نظر می‌رسد. وی دغدغه و نگرانی از زندگی مجردی را در این استان یادآور شد و خاطرنشان کرد: ساختار اجتماعی و بافت جمعیتی ما به گونه‌ای است که اغلب خانواده‌ها به تحکیم خانواده و تقویت نظام اجتماعی اهمیت می‌دهند و در چنین ساختاری افزایش آمار طلاق نگران‌کننده است. مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل یکی از عقده‌های ذهنی جوانان را برگزاری جشن ازدواج با توجه به هزینه‌بر بودن آن اعلام و تصریح کرد: یکی از موانع ازدواج همین طلاق است که در کنار هزینه سنگین مراسم ازدواج طلاق‌های ثبت شده گاه جوانان ما را از این امر مقدس پشیمان می‌کند. به گزارش ایسنا، جعفرزاده در پایان گفت: عوامل و عناصری که زندگی مشترک زوجین را به سمت طلاق سوق می‌دهد باید به دقت شناسایی شده و اسباب رفع آن فراهم آید.
طرفداریطرفداری15 ساعت قبل
طرفداری- داستان زندگی مشترک مانوئل نویر و نینا وایش که بعد از جام جهانی ۲۰۱۴ آغاز شد، به پایان خود رسیده است. به گزارش نشریه بیلد آلمان، مدتی است که نویر و نینا وایش جدا از یکدیگر زندگی می‌کنند. پس از انتشار خبر جدایی نویر و وایش توسط بیلد، خبرنگاران پس از پایان بازی هرتابرلین و بایرن مونیخ، از نویر درخصوص وضعیت رابطه‌اش سوال کردند. این پرسش ناراحتی مانوئل نویر را در پی داشت. نینا وایش به عنوان بازیگر و مدرس در موسسه هنر شیکاگو فعالیت دارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین15 ساعت قبل
یک روانشناس و مشاور خانواده با تاکید بر همین موضوع عنوان کرد: نباید از این خبر تعجب کنیم چرا که این اتفاق خیلی پیش‌تر افتاده است. کاهش آمار ازدواج، افزایش طلاق و کوتاه شدن عمر زندگی زوج‌ها موضوعی است که من و همکارانم سال‌هاست نسبت به آن هشدار داده‌ایم اما متاسفانه برنامه‌ریزان در دولت و حکومت توجهی به آن نمی‌کنند. همچنین، عدم آشنایی مردم ایران با آموزه‌های اجتماعی و روابط و تعامل درست خانوادگی از دیگر عوامل موثر در این زمینه است. در هر خانواده‌ای نگاه کنید یک فرد طلاق گرفته دارند و دیگر قبح طلاق از بین رفته است. نمی‌توانیم در مدرسه و دانشگاه هیچ چیز درستی به بچه‌ها و جوانان یاد ندهیم و از آنها انتظار داشته باشیم که در زندگی عملکرد درخشانی داشته باشند.
مهرمهر15 ساعت قبل
با این استدلال؛ این مقاله نتیجه می‌گیرد که مذهب تعیین کننده اخلاق جامعه غنایی و از جمله قبیله آکان است، نه جامعه و سنت. برخی از ابعاد؛ مذهب، اخلاق و طبیعت، اخلاق فردی و اخلاق اجتماعی می‌باشند. کوامی جیکی (Kwame Gyekye) نقش مذهب را در شکل دادن اخلاق قبیله آکان غنا انکار نمی‌کند، ولی از نظر آنها (قبیله آکان غنا) اخلاق توسط خود جامعه تشکیل می‌شود، نه توسط مذهب. به دور از مبالغه شاید بتوان گفت که در دنیای قبیله آکان؛ زندگی، دین است و دین، زندگی است. بهرحال از آنجایی که بیشتر جمعیت غنا از مردم قبیله آکان تشکیل شده‌اند، بطور منطقی می‌توان نتیجه گرفت که اخلاق مردم غنا از مذهب سرچشمه گرفته است.
خبر فوریخبر فوری15 ساعت قبل
یک روانشناس و مشاور خانواده عنوان کرد: کاهش آمار ازدواج، افزایش طلاق و کوتاه شدن عمر زندگی زوج‌ها موضوعی است که سال‌هاست نسبت به آن هشدار داده‌ شده اما متاسفانه برنامه‌ریزان در دولت و حکومت توجهی به آن نمی‌کنند. رجبی با اشاره به همین موضوع گفت: «مشکلات اقتصادی از یک طرف و کاهش میزان اعتماد در مردم از طرف دیگر سبب شده تا زندگی‌ها دوام کمی داشته باشد. همچنین، عدم آشنایی مردم ایران با آموزه‌های اجتماعی و روابط و تعامل درست خانوادگی از دیگر عوامل موثر در این زمینه است. در هر خانواده‌ای نگاه کنید یک فرد طلاق گرفته دارند و دیگر قبح طلاق از بین رفته است. نمی‌توانیم در مدرسه و دانشگاه هیچ چیز درستی به بچه‌ها و جوانان یاد ندهیم و از آنها انتظار داشته باشیم که در زندگی عملکرد درخشانی داشته باشند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین16 ساعت قبل
وی پیرامون مدت زمان فیلمبرداری سریال «وارش» بیان کرد: سریال وارش ۸ ماه و ۲۰ روز فیلمبرداری‌اش به طول انجامید، این سریال ۳۴ قسمتی از فراز و نشیب‌های مختلفی داستان را برای بینندگان روایت کرده است. کاوری بخش دوم سریال «وارش» را مورد بررسی قرار داد و اظهار کرد: سریال وارش در بخش دوم با دشواری‌های کمتری همراه بود، اما در بخش اول به دلیل چشم انداز و جذابیت‌های ویژه کاری سخت‌تر و زمان‌بر‌تر بود. بنا بر این گزارش احمد کاوری کارگردان، محمودرضا تخشید تهیه کننده و جابر قاسمعلی نویسنده این مجموعه تلویزیونی هستند. او که نمى‌داند ماهیگیرى آن منطقه در سلطه گردنکشى به نام تراب است، به دریا مى‌زند و مقابل تراب مى‌ایستد. وارش بیوه جواد که سالها تراب در خیال ازدواج با اوست، با دیدن دلاورى یارمحمد دل به او مى‌بندد و به تراب جواب رد مى‌دهد.
قدس آنلاینقدس آنلاین16 ساعت قبل
به گزارش قدس آنلاین آیت الله جوادی آملی در این دیدار در سخنانی بیان داشتند: تفاوت انقلاب ما با سایر انقلاب‌های جهان این است که پشتوانه انقلاب ما «دین» است. ساده زیستی، منافاتی با آبرومندانه زندگی کردن ندارد اما ساده زیستی با خالی بودن جیب دو مطلب جداگانه هستند. اینکه دین می‌گوید به دنبال مال نروید مراد این است که «تکاثر» نباشد اما «کوثر» یعنی ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی مورد تأیید اسلام است. امروز یک غیرت ملی و دین لازم است، ملت باید غیور باشد و کالای غیر داخلی مصرف نکند. اقدام مهم دیگری که باید صورت گیرد این است که خلق پول بدون پشتوانه هرگز صورت نگیرد.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
احمد کاوری کارگردان سریال وارش گفت: وارش قصه‌ای است که اقوام مختلف را دور هم جمع کرده است و در این درام کاراکتر و شخصیت‌های مختلف حضور داشتند. قصد سازندگان این اثر جمع کردن اقوام مختلف کنار هم بود و تشکیل خانواده و جامعه کوچکی را شاهدیم. راستاد بازیگر سریال وارش گفت: این سریال تأثیر خود را بین مخاطبان گذاشت و بازخوردهای بسیار خوبی در این مدت دیدیم و مشخص است قصه تأثیر خود را گذاشته است. می‌توانم بگویم این سریال جزو کارهای فاخر تلویزیون است. من سال‌ها در تلویزیون کار کردم و تلویزیون را خانه خودم می‌دانم، امیدوارم همانطور که ما تلویزیون را دوست داریم او هم از ما حمایت کند. نسرین بابایی بازیگر نقش وارش گفت: من به تنهایی این نقش را به ثمر نرساندم و جا دارد از خانم طهوری نام ببرم که جوانی وارش را بازی کرد.
مهرمهر16 ساعت قبل
رامین راستاد نیز در ادامه بیان کرد: این سریال از قسمت‌های سوم و چهارم اثرش را روی مخاطب گذاشت. من در زمان پخش در شهرستان بودم و می‌دیدم اولین بازخورد مردم درباره سریال وارش بود. نگرانی مالی نداشتیمساناز سماواتی دیگر بازیگر این سریال اظهار کرد: یکی از معدود پروژه‌هایی بود که نگرانی مالی نداشتیم. نسرین بابایی بازیگر کهنسالی وارش نیز در سخنانی بیان کرد: وارش با تلاش دو بازیگر شکل گرفت. زنانی با من تماس گرفتند و گفتند تو ما را بازی کردی و این یعنی سریال وارش تأثیر خود را گذاشته است.

به انتهای لیست رسیدید