اسامه بن‌لادن

اسامه بن‌لادن

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
‌داگلاس وانکل، مأمور پیشین اداره مبارزه با مواد مخدر که هدایت نیروهای فدرال مبارزه با مواد ‌مخدر را بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۷ برعهده داشته است، می‌گوید: «مواد مخدر خیلی کثیف است. در زمان جنگ، ارتش آمریکا نمی‌توانست تصمیم بگیرد چگونه وارد جنگ تریاک شود. ‌این اسناد نشان می‌دهد خیلی از افرادی که در جنگ تریاک نقش داشتند، فکر می‌کردند ‌سیاست‌های اجرایی آنها قابل درک نیست. اما یک تفاوت بزرگ وجود دارد: جنگ ویتنام به اندازه جنگ افغانستان تأثیر مستقیمی روی زندگی شهروندان آمریکایی نداشته است. وقتی ماشین جنگ آمریکا راه می‌افتد، هیچ حقیقتی که ماهیت آن را زیر سوال ببرد نمی‌تواند جلوی حرکت آن را بگیرد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، در پی ترور و شهادت مظلومانه سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، جهان در انتظار واکنش جمهوری اسلامی به این اقدام جنایتکارانه و احمقانه ترامپ بود. ۱- فضای سیاسی آمریکا: در فضای سیاسی آمریکا شاهد ۲ رویکرد به این جنایت بودیم. ۵- انتخاب و واکنش ایران: بر اساس موارد بیان‌شده، آمریکا با این اقدام جنایت‌بار خود، عملا قواعد تعریف‌شده‌ بازی را بر هم زد و قواعد جدیدی را در بازی خود با ایران تعریف کرد. این ایران بود که باید انتخاب می‌کرد آیا به قواعد بازی آمریکا تن ‌دهد یا اساسا از شکل‌گیری چنین بازی‌ای جلوگیری کند. طبق قواعد این بازی جدید، هر فرد ایرانی اعم از مسؤولان، نظامیان، تجار و دیپلمات‌های ایران می‌توانست در لیست تروریسم آمریکا قرار گرفته؛ در هر جای جهان مورد عملیات‌های تروریستی قرار گیرد.
رکنارکنا2 هفته قبل
به گزارش رکنا، از صبح نشسته‌ام به این فکر می‌کنم یحتمل تا حالا دریافته چه خبطی کرده است. این هالیوودی محبوب بار‌ها به رئیس‌جمهور ایالات متحده حمله کرده و اتفاقا چند روز پیش از ترور سردار سلیمانی، حرف‌هایی زده. به شما می‌گویم آقای ترامپ قمارباز، بدان در آنجایی که فکر نمی‌کنی ما در نزدیک شما هستیم. دنیرو همراه با این ویدئو نوشته: «این، نه فقط لحظه‌ای در روابط ایالات متحده و ایران بلکه رویدادی بزرگ و جهانی است. او خوش‌خیالی هواداران ترامپ که قدرت ایران و سلیمانی را با قدرت گروه‌های کوچک تکفیری مقایسه می‌کنند، مورد طعنه قرار داده است.
همشهریهمشهری2 هفته قبل
تازه‌ترین نمونه از تروریسم دولتی آمریکا بامداد جمعه در ملتهب‌ترین منطقه خاورمیانه رخ داد و بلندپایه‌ترین چهره نظامی ایران در منطقه با حمله پهپادهای آمریکایی به شهادت رسید. چارلز لیستر، تحلیلگر ارشد موسسه خاورمیانه در واشنگتن می‌گوید: «دولت آمریکا اصلا در جایگاهی نیست که چنین آزادانه و بی‌پروا دست به ترور یک مقام ارشد دولتی بزند. حتی اگر آمریکا سپاه قدس را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده باشد، نمی‌تواند از جایگاه سردار سلیمانی ساده بگذرد و پیامدهای ترور او را نادیده بگیرد. دولت آمریکا در دهه‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ در ترور مخالفان سیاسی خود چنان زیاده‌روی کرد که سال ۱۹۷۵ کمیته موسوم به چرچ به تحقیق درباره این اقدام‌ها پرداخت. هر چند می‌کوشید به تروریسم دولتی لباس قانونی بپوشاند و آن در قالب قوانین بین‌المللی و دفاع از خود تعریف کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، حوادث تلخ و شیرین بسیاری بودند که این دهه را شکل دادند و در تاریخ ثبت شدند. در دهه ۲۰۱۰ همچنین دونالد ترامپ، رئیس‎جمهوری امریکا شد. شمار رخدادهای مهمی که در این دهه روی دادند، بسیار بیش از آن است که بتوان آنها را در یک صفحه خلاصه کرد. آوریل ۲۰۱۰مرغ دریایی نفت آلوددر آوریل ۲۰۱۰ سکوی نفتی شناور شرکت نفتی بریتیش پترولیوم در خلیج مکزیک، منفجر شد. ضمن آنکه اون، اولین رهبر کره شمالی شد که بعد از سال ۱۹۵۳ و پایان جنگ کره به کره جنوبی سفر می‎کرد.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
«حفیظ‎الله امین» رئیس‌جمهور وقت افغانستان توسط ژنرالهای شوروی وادار شد که به قصر دارالامان در جنوب غرب کابل برود تا بدین ترتیب تجاوز نظامی به شهر آسان‌تر شود. وی گفت: «یادمان باشد کسانی را که امروز با آن‌ها در حال جنگیم خودمان ۲۰ سال قبل تجهیز کردیم. ما این کار را به دلیل جدال و کشمکش با شوروی انجام دادیم؛ آن‌ها به افغانستان حمله کردند و ما نمی‌خواستیم شاهد سیطره آن‌ها بر آسیای مرکزی باشیم و بنابراین دست به کار شدیم». بدین صورت کمک‌های نظامی سیا در زمان اشغال شوروی از طریق سازمان اطلاعات ارتش پاکستان یکی از پرهزینه‌ترین و طولانی‌ترین عملیات‌های مخفی سیا شد. جنگ افغانستان با کشته شدن حدود یک میلیون نفر از مردم افغانستان و آواره شدن ۵ میلیون نفر دیگر بیشترین هزینه‌ها را به مردم این کشور تحمیل کرد.
فراروفرارو1 ماه قبل
یک روزنامه انگلیسی از تبدیل شدن برادرزاده اسامه بن‌لادن، رهبر سابق گروه القاعده، به ستاره یکی از کاباره‌های لندن خبر داد. به گزارش اعتمادآنلاین به نقل از دیلی‌میل، «وفاء دوفور» ۴۴ ساله که فرزند برادر ناتنی اسامه بن‌لادن است هم‌اکنون در گروه موسیقی و آواز یک کاباره در لندن فعالیت می‌کند. او که تابعیت آمریکایی دارد در کالیفرنیا به دنیا آمده و فارغ‌التحصیل دانشکده حقوق دانشگاه کلمبیای نیویورک است. دوفور اعلام کرده هرگز با عمویش دیدار نکرده و بعد از ۱۱ سپتامبر به شدت گریسته است. برادرزاده بن‌لادن تاکید کرد بعد از حملات ۱۱ سپتامبر به همراه پدرش به لندن رفته و از سال ۲۰۰۴ هم از خانواده جدا شده، چون پدرش حاضر نبوده هیچ سهمی از ثروت عظیمش به او بدهد.
ایلناایلنا1 ماه قبل
مدیرکل پیشین غرب‌آسیای وزارت خارجه گفت: القاعده و داعش از منظر چارچوب‌بندی تشکیلاتی و ایدئولوژی با هم تفاوت دارند اما استقرار آنها در جنوب یمن، موج جدید ترورها و درگیری‌ها را رقم خواهد زد. باید متوجه باشیم که «اسامه بن‌لادن» اصالتا اهل یمن بوده و از سوی دیگر، نفوذ القاعده در یمن به همین دلیل و مسائل پیرامونی آ‌ن بسیار بالا و عمیق ارزیابی می‌شود. البته ارتباط سعودی‌ها با القاعده و حتی داعش موضوع جدیدی نیست بلکه در زمان جهاد در افغانستان، صفر تا صد حمایت‌های مالی و ایدئولوژیک القاعده توسط عربستان سعودی صورت می‌گرفت. باید متوجه بود که تقویت داعش و القاعده آن هم در جنوب یمن موضوعی است که بیشتر از حیث میدانی و سپس سیاسی اهمیت دارد. محبعلی افزود: اینکه خبر استقرار القاعده و داعش در جنوب یمن چقدر صحت دارد مساله‌ای است که باید به سابقه استفاده از عناصر این تشکیلات تروریستی در منطقه رجوع شود.
ایلناایلنا2 ماه قبل
از یک سو درگیر پرونده کشمیر و منازعات همیشگی خود با هند است و از سوی دیگر چشمش به افغانستان است. او هم‌اکنون نماینده سنای پاکستان است و علاوه بر آن، ریاست کمیته ویژه کشمیر در سنا را به عهده دارد. در جلسه‌ای که در شورای امنیت با درخواست پاکستان برگزار شد، ابتدا چین و روسیه و سپس ایالات متحده، بریتانیا و فرانسه با محکوم کردن اقدام دولت هند، از موضع پاکستان حمایت کردند. موضع ارتش و دولت پاکستان در مورد تحولات کشمیر چیست؟ فخر امام: در خصوص مسئله کشمیر دولت و ارتش پاکستان کاملا در کنار یکدیگر ایستادند. به نظرتان عربستان سعودی چگونه می‌خواهد پرونده یمن را حل و فصل کند؟ فخر امام: مساله یمن به دولت عربستان مربوط می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، همسر ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش بعد از بازداشت، اطلاعات زیادی درباره این گروه تروریستی فاش کرد. با این همه تاکنون رسانه‌های جهان اغلب بیش از روایت زنان داعشی و تکفیری، بر روایت‌هایی تمرکز داشته‌اند که زنان را صرفا قربانیان این گروه تروریستی تصویر می‌کند. کتاب «زنان عاشق شهادت» یکی از این کتاب‌هاست که محمد ابورمان و حسن ابوهنیه در یک موسسه تحقیقاتی اردنی آن را جمع‌آوری کرده‌اند. این رمان، جنایت‌های آشکار داعش را در سایه داستانی عاشقانه روایت می‌کند و برخی مسائل جامعه را از نگاه زنی مطلقه به چالش می‌کشد. این رمان، روایت ظلم و ستم در برخی کشورهای عربی است، بیدادی که موجب شده تا جوانان‌شان در جهنم داعش گرفتار شوند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، همسر ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش بعد از بازداشت، اطلاعات زیادی درباره این گروه تروریستی فاش کرد. با این همه تاکنون رسانه‌های جهان اغلب بیش از روایت زنان داعشی و تکفیری، بر روایت‌هایی تمرکز داشته‌اند که زنان را صرفا قربانیان این گروه تروریستی تصویر می‌کند. حضور زنان در یکی از وحشت‌انگیزترین گروه‌های تروریستی تاریخ، آنقدر حاوی تناقض و برانگیزاننده احساسات است که برای مورد استقبال قرار گرفتن کافی باشد. کتاب «زنان عاشق شهادت» یکی از این کتاب‌هاست که محمد ابورمان و حسن ابوهنیه در یک موسسه تحقیقاتی اردنی آن را جمع‌آوری کرده‌اند. کتاب «داعشی خاطرخواه» (حبیبی داعشی) نام رمانی به قلم هاجر عبدالصمد مصری است که سال‌۹۵ با ترجمه ستار جلیل‌زاده و از سوی انتشارت کوله‌پشتی روانه بازار گردید.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشحشمت الله فلاحت پیشه در خصوص جزئیات هلاکت ابوبکر البغدادی توسط آمریکایی‌ها، اظهار داشت: در ۲ سال اخیر ابوبکر البغدادی هیچ گونه ارتباطی برای برهبری بر داعش نداشته و ارتباط وی با بدنه داعش قطع شده بود. بن لادن نیز در حریم آمریکایی‌ها چندین سال نگهداری و سپس به دست آن‌ها کشته شدوی افزود: اسامه بن لادن نیز در حریم آمریکایی‌ها چندین سال نگهداری می‌شد و بعدا هم کشتن وی مورد استفاده آمریکایی‌ها قرار گرفت. محافظه کاران آمریکا که اکنون دور ترامپ جمع شده‌اند از کشتن ابوبکر البغدادی استفاده بردند. وی افزود: همان کاری که آمریکایی‌ها با بن لادن صورت دادند، سعی کردند در یک نمایش البغدادی را نیز به هلاکت برسانند و پایان آن را در قالب یک فیلم به دنیا فروختند و خود را حافظ امنیت نشان دادند. ترامپ از پایان دادن به رهبر داعش استفاده انتخاباتی کردفلاحت پیشه اظهار داشت: فتنه داعش و تروریسم را آمریکا شکل داد و ترامپ از پایان دادن به رهبر داعش استفاده انتخاباتی کرد.
خانه ملتخانه ملت2 ماه قبل
حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص جزئیات هلاکت ابوبکر البغدادی توسط آمریکایی‌ها، اظهار داشت: در ۲ سال اخیر ابوبکر البغدادی هیچ گونه ارتباطی برای برهبری بر داعش نداشته و ارتباط وی با بدنه داعش قطع شده بود. بن لادن نیز در حریم آمریکایی‌ها چندین سال نگهداری و سپس به دست آن‌ها کشته شدوی افزود: اسامه بن لادن نیز در حریم آمریکایی‌ها چندین سال نگهداری می‌شد و بعدا هم کشتن وی مورد استفاده آمریکایی‌ها قرار گرفت. محافظه کاران آمریکا که اکنون دور ترامپ جمع شده‌اند از کشتن ابوبکر البغدادی استفاده بردند. وی افزود: همان کاری که آمریکایی‌ها با بن لادن صورت دادند، سعی کردند در یک نمایش البغدادی را نیز به هلاکت برسانند و پایان آن را در قالب یک فیلم به دنیا فروختند و خود را حافظ امنیت نشان دادند. ترامپ از پایان دادن به رهبر داعش استفاده انتخاباتی کردفلاحت پیشه اظهار داشت: فتنه داعش و تروریسم را آمریکا شکل داد و ترامپ از پایان دادن به رهبر داعش استفاده انتخاباتی کرد.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
رئیس جمهور سابق آمریکا سعی کرد از مرگ بن لادن، به عنوان دستمایه‌ای برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲ استفاده کند. در هر حال، دموکرات‌ها باید بدهی خود را به جمهوری خواهان بابت سکوت در قبال کشته شدن بن لادن در سال ۲۰۱۱ تسویه کنند. ابوبکر البغدادی پیش از مرگ یکی از معاونانش به نام عبدا … قرداش را به عنوان جانشین خود انتخاب و معرفی کرده بود. عبدا … قرداش یک عراقی ترکمانی است که پیشتر در زندان «بوکا» در شهر «بصره» عراق زندانی بوده است. اکنون سؤالی که مطرح می‌شود این است که پس از البغدادی، آیا قرداش می‌تواند صفوف فروپاشیده داعش را بازسازی کند و به نوعی به احیای این گروه تروریستی بپردازد؟
ایلناایلنا2 ماه قبل
تبدیل تشکیلات تروریستی به اجزاء کوچک‌تر که القاعده از آن برائت جست خطرناک‌تر از خطبه سرکرده داعش در مسجد نوری موصل خواهد بود. در همین حین وارد اتاق وضعیت می‌شود. آخرین وضعیت نیروهای عمل کننده بررسی می‌شود. در گزارش موقعیت نوشته شده که منطقه مورد نظر تحت کنترل القاعده است و آسمان آن توسط ترکیه و سوریه رصد می‌شود. آنکارا به هیئت تحریرالشام (شاخه القاعده در سوریه) دستور می‌دهد ورود و خروج‌ در ادلب تا اطلاع ثانوی ممنوع شود.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
آنطور که یکی از مقام‌های وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا (پنتاگون) روز دوشنبه اعلام کرد، بقایای جسد ابوبکر بغدادی، رهبر گروه داعش به دریا انداخته شده است. برترین‌ها: به نقل از رسانه فارسی زبان؛ آنطور که یکی از مقام‌های وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا (پنتاگون) روز دوشنبه اعلام کرد، بقایای جسد ابوبکر بغدادی، رهبر گروه داعش به دریا انداخته شده است. این ماجرا بلافاصله یادآور امحای جسد اسامه بن‌لادن، بنیانگذار و رهبر شبکه جهانی القاعده در دریا از سوی ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۱ بود. اما چرا جسد این دو نفر به دریا انداخته شد؟ فرانسوا-برنار هویگ (François-Bernard Huyghe) استاد علوم سیاسی و نویسنده فرانسوی در این‌باره به فیگارو می‌گوید: «به دریا انداختن جسد دو رهبر اسلام‌گرا در فاصله هشت سال قوه تخیل [شکاکان] را تغذیه می‌کند.» همانطور که هشت سال پیش بسیاری از کاربران، به‌ویژه عرب زبان و عرب‌تبار اروپایی، شبکه‌های اجتماعی واقعی بودن ماجرای قتل بن‌لادن را به استناد همین امحای جسد در دریا زیر سوال بردند. با این حال این نویسنده فرانسوی معتقد است که ترامپ تلاش می‌کند تا پا جای پای سلف خود، باراک اوباما بگذارد.
آناجآناج2 ماه قبل
آیا واقعا رهبر داعش کشته شده است؟ فرماندهی مشابه حذف تروریست ها/ دومینوی کشتار مرموز تروریستها و ایستگاه ابوبکرالبغدادیآمریکایی‌ها، گروه‌های تروریستی را برای رسدن به اهداف خودشان تاسیس می‌کنند و رهبران آنها را درست زمانی که نیاز به تقویت شخصیت سیاسی در کشورشان دارند، به گفته‌ی خودشان مثل سگ! بسیاری از تحلیلگران، این سخنرانی را به عنوان اعتراف کلینتون به پایه گذاری بزرگترین گروه تروریستی جهان و مادر گروه‌های تروریستی بعد از خود از جمله داعش، یاد می‌کنند. رهبران آمریکایی، عملیات‌های کشتار تروریست‌های شناخته شده‌ی را درست زمانی که نیاز به همراهی مردمشان دارند، فرماندهی می‌کنند. همچنین گفته شد که دی‌ان‌ای جسد بن لادن با نمونه گرفته شده از جسد خواهر وی مقایسه و اصالت جسد بن لادن تایید شد. می کشند و در نهایت هم قهرمان این شناسایی و کشتن را یک سگ دیگر معرفی می‌کنند.
ایلناایلنا2 ماه قبل
این تحلیلگر مسائل منطقه با اشاره به آینده داعش پس از کشته شدن البغدادی گفت: داعش بعد از البغدادی به مراتب مهمتر خواهد بود. باید توجه کرد که این جریان تروریستی از درون القاعده متولد شد، در صورتی که القاعده به اندازه داعش خشن نبود. باید توجه داشت که پس از کشته شدن «اسامه بن‌لادن» سازمان تروریستی القاعده در افغانستان و پاکستان فعال بود و در نقاط دیگر جهان کمتر به چشم می‌خوردند. سوال اصلی این است: حالا که البغدادی کشته شده چه اتفاقی برای این حجم از عناصر خواهد افتاد؟ تردید وجود ندارد که آنها نسبت به گذشته خطرناک‌تر می‌شوند. باید توجه کرد که نام و کارت داعش سوخته است و حتی بعثی‌های عراق هم نمی‌خواهند نامشان در کنار داعش و البغدادی قرار بگیرند.
رکنارکنا2 ماه قبل
به گزارش رکنا، روز گذشته نشریه نیوزویک به نقل از سه مقام نظامی آمریکایی نوشت که پنتاگون طی حمله‌ای در شمال سوریه، ابوبکر البغدادی، رهبر گروه تروریستی داعش را هدف قرار داده و به هلاکت رسانده است. اسنودن: شواهدی دارم که بن‌لادن کشته نشده و در آمریکا با همسرانش زندگی می‌کندادوارد اسنودن، پیمانکار آژانس امنیت ملی آمریکا (National Security Agency) در شهریور ۹۴ اظهارنظری جنجالی درباره ادعای کشته شدن اسامه بن‌لادن، رهبر سابق القاعده مطرح کرد. این آژانس از اعضای کلیدی جامعه اطلاعاتی آمریکاست و یکی از محرمانه‌ترین سازمان‌های اطلاعاتی در جهان به شمار می‌آید. اسنودن همچنین می‌گوید که اسنادی برای اثبات زنده‌بودن بن‌لادن در اختیار دارد و آن‌ها را در کتابی منتشر خواهد کرد. همراهی داعش با منافع اشغالگران صهیونیست آن‌چنان آشکار شد که حتی اندیشکده‌ها و مراکز مطالعاتی اسرائیل نیز این گروه تروریستی را «متحد» خود قلمداد کردند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
اسامه بن‌لادن، سرکرده گروهک القاعده و ابوبکر البغدادی، سرکرده داعش دو تروریست شاخصی هستند که در سال‌های اخیر خبر کشته شدن آن‌ها توسط ارتش آمریکا منتشر می‌شود و بلافاصله پس از آن روسای جمهور ایالات متحده نیز این عملیات را دستاورد دولت خود در مبارزه با تروریسم و سیاست خارجی خود اعلام می‌کنند. آن‌هم یک سال مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا!
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
خلیفه دولت اسلامی یک ماه پیش (سپتامبر ۲۰۱۹) در یک پیام صوتی، ایالات متحده آمریکا را به دلیل ناتوانی از یافتن خود به سخره گرفته بود. سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده آمریکا (سی‌آی‌ای) از هفته‌ها پیش عملیات اطلاعاتی خود را آغاز و تقویت کرده بود. مقام‌های پاکستان از اجرای عملیات مطلع نشده بودند و اگر بن‌لادن آنجا نبود، نتیجه کار قطعا یک دردسر بزرگ برای ایالات متحده می‌شد. این نخستین تلاش برای قتل بغدادی نبود. دونالد ترامپ می‌گوید ابوبکر بغدادی پیش از کشیدن ضامن جلیقه انتحاری و منفجر کردن خود و سه همراهش «جیغ می‌کشید، گریه می‌کرد و شکلک در می‌آورد» ترامپ می‌گوید بغدادی وحشت‌زده بود.
جام نیوزجام نیوز2 ماه قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام‌نیوز، خبرنگار شبکه دولتی صدای آمریکا اعلام کرد که بقایای «جسد ابوبکر بغدادی» سرکرده گروه تروریستی داعش به دریا ریخته شده است. «کارلا باب» خیرنگار صدای آمریکا در حساب توییتر خود نوشت: «منابعی به صدای‌آمریکا می‌گویند، بقایای جسد در دریا دفن شده‌اند» این خبرنگار در مورد اینکه جسد ابوبکر بغدادی از عراق به کجا منتقل شده و به کدام دریا ریخته شده، اشاره‌ای نکرد! پس از کشته شدن «اسامه بن‌لادن» سرکرده گروه تروریستی القاعده، بقایای جسد او نیز به دریا ریخته شد. دو فرمانده دو گروه تروریستی بزرگ جهان که جنایات زیادی را علیه بشریت انجام داد به ادعای دولت کنونی و دولت پیشین امریکا کشته شده‌اند و جسد هردوی آنها به دریا ریخته شد! گروه‌های تروریستی‌ای که «دونالد ترامپ» و «هیلاری کلینتون» به نقش آمریکا در تاسیس این گروه‌ها اعتراف کرده بودند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
احمد سالک در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص سخنرانی دونالد ترامپ و ادعای او مبنی بر کشته شدن «ابوبکر بغدادی» رهبر داعش توسط ارتش آمریکا، اظهار کرد: کشتن بن‌لادن و ابوبکر بغدادی در هاله‌ای از ابهام و سؤال قرار دارد. همان‌قدر که آمریکا مدارکی در خصوص کشته شدن اسامه بن‌لادن ارائه داد همان‌قدر هم در خصوص کشته شدن ابوبکر بغدادی ارائه می‌کند! معتقدم ترامپ برای برون رفت از مشکلات داخلی کشورش این موضوع را مطرح کرد، اول خبرسازی کرد و بعد مدعی شد آمریکایی‌ها رهبر داعش را کشته‌اند. وی افزود: اطلاعاتی که از منطقه کشته شدن ابوبکر بغدادی می‌رسد تصریح می‌کند که هیچ هواپیما یا بالگرد آمریکایی در آنجا عملیات نداشته است. بنابراین نمی‌توانیم به حرف ترامپ در این خصوص اعتماد کنیم و احتمال زنده بودن بغدادی وجود دارد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
پس از آن مرزهای پیشروی داعش به ترکیه و جنوب اردن رسید و علاوه بر آن٬ عملیات‌های تروریستی زیادی نیز در کشورهای غربی و آسیایی ترتیب داد. با وجود دستگیری صدها نفر از عناصر این گروه تکفیری و سرکردگان آن در خلال این عملیات‌ها٬ دغدغه اصلی همه نیروهای منطقه٬ رسیدن به سرکرده آن یعنی ابوبکر البغدادی بود. بیشتر این گروه‌های تروریستی پس از مرگ سرکردگان خود وارد مرحله تضعیف و نابودی شدند. البته همه این اتفاقات قبل از سقوط ابوبکر البغدادی سرکرده آن رخ داد؛ اما داعش پس از آن همچنان حضور خود را از طریق هسته‌های خفته حفظ کرد. منابع متعدد گزارش می‌دهند که قرار بود عبدالله قرداش معاون سابق البغدادی که پیش از این به هلاکت رسیده٬ جانشین ابوبکر البغدادی باشد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
اصغر زارعی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه طی این سال‌ها چندین بار خبر کشته شدن ابوبکر بغدادی منتشر شده ولی هر بار پس از مدتی تکذیب شده است، خاطرنشان کرد: این بار آقای ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا با پوشش رسانه‌ای وسیع ادعا کرد که ابوبکر بغدادی توسط نیروهای آمریکایی کشته شده و از او تست DNA گرفته شده است. وی ادامه داد: کشته شدن ابوبکر بغدادی تأثیری بر روند فعالیت گروه‌های تروریستی و تکفیری در منطقه نخواهد داشت چنانکه پیش از این نیز شاهد بودیم پس از کشته شدن اسامه بن‌لادن توسط آمریکایی‌ها فعالیت گروه‌های تروریستی در منطقه متوقف نشد و شاهد سر برآوردن گروه‌های تکفیری و تروریستی جدیدی بودیم. اکنون نیز ترامپ می‌خواهد از این موضوع به عنوان یک برگ انتخاباتی در انتخابات سال آینده ریاست جمهوری آمریکا استفاده کند و قطعا در این ارتباط هدفش مقابله با تروریسم نیست. این کارشناس مسائل خاورمیانه در ادامه با تأکید بر اینکه باید توجه داشته باشیم کشته شدن ابوبکر بغدادی تأثیری در روند فعالیت‌های گروه‌های تروریستی در منطقه نخواهد داشت، گفت: آمریکایی‌ها در حال حاضر سیاست ایجاد بی‌ثباتی در منطقه خاورمیانه را به جد پیگیری می‌کنند. چنانکه شاهد سوءاستفاده آن‌ها از اعتراضات مردم لبنان، ‌ عراق در راستای تأمین خواسته‌های خودشان هستیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
این مرد، با افتخار مدعی پیروزی بزرگی شد گویی که او اتحاد جماهیر شوروی را شکست داده است. تمام حرکات (بدن) ترامپ و همچنین صورت او حساب‌شده بود و او از قبل آموزش دیده بود. ما در این زمینه ابهامات بسیاری داریم که تنها با شواهدی، که مستند بر تصاویر زنده و غیرمتحرک است، مرتفع می‌شوند. فراموش نمی‌کنیم که او یک عقده دائمی از سلف خود «باراک اوباما» دارد و می‌خواهد از او در همه چیز تقلید کند؛ اوباما بن‌لادن را کشت و این یک، البغدادی را می‌کشد. نیروهای آمریکایی زمانی‌که «عدی» و «قصی» پسران صدام، دیکتاتور معدوم عراق را به قتل رساندند، آنها را مقابل عکاسان و دوربین‌های تلویزیون به نمایش درآوردند تا کشته شدن آنها را تأیید کنند.
همشهریهمشهری2 ماه قبل
پیت سوزا صبح روز یکشنبه اعتبار این تصویر را به چالش کشید. به عقیده او، ترامپ و معاونش مایک پنس و جمعی از فرماندهان ارتش آمریکا ساعت ۳:۳۰ عصر به وقت واشنگتن در اتاق عملیات کاخ سفید حضور نداشتند و این عکس واقعیت را نشان نمی‌دهد. گفته می‌شود ترامپ ساعت ۳:۳۳ از زمین تنیس خود خارج شده و دست‌کم نمی‌توانسته از ابتدا شاهد عملیات نیروهای ارتش آمریکا در ادلب سوریه برای شکار ابوبکر بغدادی باشد. آن عکس معروف هم کار شیلا کریگ‌هد، عکاس اختصاصی ترامپ در کاخ سفید است که زمانی عکاس رسمی لورا بوش، بانوی اول آمریکا بود. به این ترتیب، رئیس‌جمهوری آمریکا و پنج نفر دیگر با چهره‌های عادی مقابل عکاس حاضر در اتاق عملیات نشسته و با زل زدن به دوربین این تصویر را برای ثبت در تاریخ آفریده‌اند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
این مرد، با افتخار مدعی پیروزی بزرگی شد گویی که او اتحاد جماهیر شوروی را شکست داده است. تمام حرکات (بدن) ترامپ و همچنین صورت او حساب‌شده بود و او از قبل آموزش دیده بود. ما در این زمینه ابهامات بسیاری داریم که تنها با شواهدی، که مستند بر تصاویر زنده و غیرمتحرک است، مرتفع می‌شوند. آمریکایی‌ها همچنین جسد «معمر القذافی» رئیس‌جمهور متوفی لیبی را برای چند روز در سردخانه‌ای نگه داشته و به حضار نشان دادند. طبق بیانیه رسمی ایالات متحده در گذشته، البغدادی ۴ بار کشته شده است، و چه بسا این پنجمین باری باشد.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شده که نیروهای این کشور موفق به کشتن سرکرده داعش شده‌اند، اما این ادعا چقدر می‌تواند صحت داشته باشد؟ این برای اولین‌بار نیست که واشنگتن بدون ارائه سندی، مدعی مرگ یکی از چهره‌های مخالف‌ خود می‌شود. او درحالی اعدام شد که نه فیلمی از صحنه اعدامش منتشر شد و نه کسی جنازه وی را دید. پس از آن، در دوره باراک اوباما، کاخ سفید مدعی شد در عملیاتی در خاک پاکستان اسامه بن‌لادن سرکرده القاعده را ترور کرده است‌. حالا دوباره در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، واشنگتن مدعی ترور کسی شده که مدتهاست اهمیت خود را از دست داده است. داعش از ایران و سوریه شکست خورده و زنده و مرده سرکرده‌اش چندان اهمیتی ندارد، اما دونالد ترامپ از مرگ البغدادی استفاده تبلیغاتی می‌کند.

به انتهای لیست رسیدید