استادکار

استادکار

ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/سمنان رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان معتقد است که بخش خصوصی نیازهای جامعه را بهتر می‌شناسد. فارغ‌التحصیلان این دانشگاه شانس بیشتری برای اشتغال دارند؟ رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان با بیان اینکه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه از شانس بیشتری برای اشتغال برخوردارند اظهار کرد: بخش قابل توجهی از دانشجویان ما در بدو ورود دارای شغل هستند و علاوه بر این دانشجویان دانشگاه جامع شانس بیشتری برای ایجاد اشتغال برای خود و حتی دیگران دارند. نیمی از دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی در بدو ورود دارای شغل هستندوی با بیان اینکه نیمی از دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی در بدو ورود دارای شغل هستند خاطرنشان کرد: علاوه بر این ۵۰ درصد، ۳۰ درصد دانشجویان ما بعد از فارغ‌التحصیلی جذب بازار کار می‌شوند یعنی در مجموع ۸۰ درصد دانشجویان دانشگاه جامع جذب بازار کار می‌شوند که این آمار، آمار بسیار خوب و خیره‌کننده‌ای است. همچنین رشته‌هایی همچون طبخ انواع غذاهای ایرانی و غیرایرانی، تولید و نگهداری گیاهان آپارتمانی، مددیاری سالمندان، مهارت‌های ماساژ ورزشی و …از جمله رشته‌هایی است تدوین و در مراکز علمی و کاربردی ارائه می‌شود. چرایی حذف رقبای دولتی از دانشگاه جامع علمی کاربردیوی با اشاره به شانس بالای موفقیت در مراکز وابسته به بخش خصوصی اضافه کرد: بخش خصوصی به دنبال تولید محصول، کسب سود، جذب و جلب مشتری و …است و همین به ارتقا کیفی آموزش و مهارت‌آموزی کمک می‌کند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
پیشتر مدیر پایگاه جهانی میدان امام در بازدید رسانه‌ها از وضعیت گنبد مسجد شیخ لطف‌الله گفته بود که زیرسازی گنبد دچار فرسودگی شده و به همین دلیل امکان مرمت موضعی نبوده و ترک را به طور کامل برداشته‌اند. مسوولان میراث فرهنگی در مقابل این نقدها از پروژه مرمت گنبد مسجد شیخ لطف‌الله دفاع می‌کنند و می‌گویند شرایط نامطلوب سازه‌ای گنبد آنها را ناگزیر به این مرمت کرده است. از سوی دیگر خطابخش دلیل انتخاب پیمانکار مرمت گنبد مسجد شیخ لطف الله را مشکلات سازه‌ای گنبد می‌داند. به گفته خطابخش، میراث فرهنگی اصفهان سه گنبد مهم این شهر یعنی گنبد مسجد عباسی، گنبد مدرسه چهارباغ و حالا گنبد مسجد شیخ لطف الله را با نظارت این ناظر یعنی منصور عسگری مرمت می‌کند؛ مرمت‌هایی که برخی از کارشناسان آنها را بیشتر نوسازی می‌دانند. وی در رابطه با مرمت گنبد مسجد عباسی گفت: کاشی‌های گنبد مسجد عباسی قدیمی نبوده و مرتب کاشی‌های گنبد پایین آمده و دوباره مرمت شده است، گنبد مسجد عباسی مشکل داشت؛ وقتی کاشی‌ها نو بود، پایین آورده شدند و دوباره کاشی‌های جدید کار شد.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
مشاور معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی درباره جزئیات بیمه کارگران ساختمانی توضیحاتی داد. لیلا متعارفی مشاور معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی درباره جزئیات بیمه کارگران ساختمانی اظهار کرد: دستمزد بیمه کارگران ساختمانی طبق قانون ۳۵ سازمان تأمین اجتماعی باتوجه به شرایط شغل کارگران است. متعارفی اضافه کرد: ۷ درصد حق بیمه از دستمزد این افراد کم می‌شود که حق بیمه کارگران درجه یک ۱۴۹ هزار تومان، کارگران درجه دو ۱۳۹ هزار تومان و کارگران درجه سه ۱۲۸ هزار تومان است. مشاور معاونت بیمه تأمین اجتماعی بیان کرد: تعهدات درمانی و پرداخت مستمری بیمه کارگران ساختمانی مانند دیگر بیمه‌ها است. مشاور معاونت بیمه تأمین اجتماعی درباره کارگران اتباع خاطرنشان کرد: کارگران اتباع تابع قانون کار و تأمین اجتماعی هستند و علاوه بر سه شرط گفته شده باید مجوز اقامت و پروانه کار داشته باشند.
عصر ایرانعصر ایران4 روز قبل
روزانه حدود ۸ تا ۱۰ ساعت در همین حال کار می‌کنم و تاکنون مشکل خاصی هم پیدا نکرده‌ام». درباره رژیم غذایی که احیانا رعایت می‌کند می‌پرسم که مصمم جواب می‌دهد: «بله رژیم خاصی را رعایت می‌کنم. وقتی از ساعت کارش می‌پرسم با انگشت‌هایش حساب می‌کند و معلوم می‌شود در روز حدود ۱۰ ساعتی کار می‌کند. یک روز که آگهی مغازه عکاسی را توی روزنامه دیدم پیش‌شان رفتم و از آن وقت به بعد شدم تبلیغات‌چی مغازه عکاسی. توی این هشت سال برای چند مغازه مختلف عکاسی کار کرده‌ام و مدتی است که این‌جا هستم».
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مجموعه‌داستان «سقف این‌ خانه کوتاه است» نوشته ناصح کامگاری به‌تازگی توسط نشر گویا منتشر و راهی بازار نشر شده است. کامگاری متولد سال ۱۳۴۲ در شهر سنندج و فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی رشته طراحی صحنه از دانشکده هنرهای زیباست. در قسمتی از داستان «مدیر سرخ‌رو» از این‌کتاب می‌خوانیم: آن روز لاستیک فرسوده مدتی بر فراز میله پرچم معلق ماند. همه از پشت میزهای نقشه‌کشی نیم‌خیز شدند و شاهد بودند که چگونه آقای مدیر، با دقت لاستیک را وارسی کرد و با عصبانیت کف حیاط کوبید. زمستان که انقلاب اوج گرفت شایعه ساواکی بودن آقای مدیر در شهر پیچید.
ایسناایسنا1 هفته قبل
البته ما صرفه و صلاح دولت را در نظر می‌گیریم اما نه برای اثری مانند مسجد شیخ لطف‌الله. طاهری با بیان اینکه هر اثر تاریخی مخصوصا تزئینات و به‌ویژه گنبد شیخ لطف‌الله و مسجد امام دورنمای خاصی دارند و از دور کلیت آن چشم‌نواز است اما وقتی نزدیک می‌شویم متوجه وضعیت ترک‌های گنبد می‌شویم و نباید منتظر باشیم که بریزد و بعد برای آن فکر کنیم، می‌گوید: گنبد مسجد شیخ لطف‌الله از بناهایی بود که ما قبل از ریزش کاشی‌هایش پیش‌دستی کردیم و وارد مرمتش شدیم. نیازی به سبک‌سازی نبودسپس مهدی رضایت، پیمانکار پروژۀ مرمت کاشی‌های گریو و یک ترک گنبد مسجد شیخ لطف‌الله با بیان اینکه سازه‌های بنایی مورد تائید آیین‌نامه زلزلۀ کشور هستند، می‌گوید: گنبد مسجد شیخ لطف‌الله شامل دو بخش سازه‌ای و تزئینات است و خوشبختانه بهترین و قوی‌ترین بخش سازه‌ای را دارد. گنبد شیخ لطف‌الله آلوده و کثیف استخطابخش، مدیر پایگاه جهانی نقش‌جهان نیز تأکید می‌کند: ما سال‌ها گنبد شیخ لطف‌الله را به این رنگ دیده‌ایم و فکر می‌کنیم رنگ گنبد این است درحالی‌که نمی‌دانیم گنبد چقدر آلودگی دارد و کثیف است. پازل ۳۵ قطعه‌ای هر ترکمهدی رضایت، پیمانکار پروژۀ مرمت کاشی‌های گریو و یک ترک گنبد مسجد شیخ لطف‌الله در حضور رسانه‌ها و بر روی پشت‌بام مسجد، می‌گوید: ما برای مرمت دو ترک گنبد تا ارتفاع هفت متری داربست زدیم.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
فریبا خطابخش با اشاره به اینکه در سال گذشته کاشی‌های معرق هفت رنگ در گریو گنبد مسجد شیخ لطف الله شروع به ریزش کرد، اظهار داشت: با تأمین اعتبارات لازم، گریو (بخش پایینی گنبد) مسجد شیخ لطف الله مورد بازبینی قرار گرفت و تصمیم گرفته شد تا کاشی‌های گنبد مسجد هم مورد بررسی قرار بگیرد. وی با مقایسه گنبد مسجد شیخ لطف الله با مسجد امام خمینی (ره) تصریح کرد: گنبد مسجد شیخ لطف الله نسبت به مسجد امام خمینی (ره) کوتاه‌تر است، خیز کمتری دارد و برپایی کارگاه مرمت بر روی آن راحت‌تر است. مراحل تثبیت کاشی‌های گنبدمدیر پایگاه مجموعه میدان امام خمینی (ره) با تاکید بر تثبیت کاشی‌های گنبد مسجد شیخ لطف الله اظهار داشت: در دوترک گنبد مسجد شیخ لطف الله سعی شد که از کاشی جدید استفاده نشود. تمام تلاش ما این است با مرمت «اصولی» گنبد شیخ لطف الله تا صد سال اینده از این بنا حفاظت شود. مسجد شیخ لطف الله به نام یکی از علمای بزرگ عصر صفوی به نام شیخ لطف الله جبل عاملی نامیده شد که از علمای بزرگ دوره صفوی بود.
مهرمهر1 هفته قبل
فریبا خطابخش در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه در سال گذشته کاشی‌های معرق هفت رنگ در گریو گنبد مسجد شیخ لطف الله شروع به ریزش کرد، اظهار داشت: با تامین اعتبارات لازم، گریو (بخش پایینی گنبد) مسجد شیخ لطف الله مورد بازبینی قرار گرفت و تصمیم گرفته شد تا کاشی‌های گنبد مسجد هم مورد بررسی قرار بگیرد. خطابخش با توضیح نحوه مرمت کاشی‌های گنبد مسجد شیخ لطف الله گفت: کاشی‌ها از نوک گنبد با دست برداشته شد، بعد از شماره گذاری از روی طرح گنبد اسکن لیزر انجام شد و پس از ساختن قالب گنبد هر طرح قالب متناسب با سایز گنبد ساخته شد. وی با مقایسه گنبد مسجد شیخ لطف الله با مسجد امام خمینی (ره) تصریح کرد: گنبد مسجد شیخ لطف الله نسبت به مسجد امام خمینی (ره) کوتاه‌تر است، خیز کمتری دارد و برپایی کارگاه مرمت بر روی آن راحت‌تر است. مراحل تثبیت کاشی‌های گنبدمدیر پایگاه مجموعه میدان امام خمینی (ره) با تاکید بر تثبیت کاشی‌های گنبد مسجد شیخ لطف الله اظهار داشت: در دوترک گنبد مسجد شیخ لطف الله سعی شد که از کاشی جدید استفاده نشود. مسجد شیخ لطف الله به نام یکی از علمای بزرگ عصر صفوی به نام شیخ لطف الله جبل عاملی نامیده شد که از علمای بزرگ دوره صفوی بود.
ایلناایلنا1 هفته قبل
کارگران کوره‌پزخانه‌ها اغلب جمعیت حاشیه‌نشین هستند و در شرایط بسیار سختی کار می‌کنند. زندگی سخت در اتاق‌های محقر کوره‌پزخانه‌هاکارگران کوره‌پزخانه‌ها تنیده شده در معنایی تلخ به نام فقر زندگی می‌کنند. آتشکارها هم که ساعت‌های زیادی کار می‌کنند، گاها از این خانه‌ها برای استراحت استفاده می‌کنند و نیمه‌های شب بیدار می‌شوند و مجددا کار می‌کنند. کارگران کوره‌پزخانه‌ها در وضعیت خیلی سختی کار می‌کنند. کارگران زیادی را داریم که چهل سال در کوره‌پزخانه‌ها کار می‌کنند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
با اینکه این شغل سنتی رو به فراموشی‌ست اما هنوز هم رنگرزهایی هستند که در کارگاه‌های خود شغل آبا و اجدادی‌شان را ادامه می‌دهند. رنگرزی یکی از مشاغل فراموش‌ شده بوده که این روزها کمتر کسی از آن‌ها یاد می‌کند. وی گفت: رنگرزی فقط شغل نیست بلکه هنر بوده و رنگرز هنرمندی است باذوق، رنگ‌ها را با چنان علاقه‌ای ترکیب می‌کند که گویی حرف آن‌ها را می‌فهمد. وی به مواد بکار رفته در روش سنتی اشاره کرد و گفت: رنگرزی طبیعی باوجود تفاوت‌هایی که در مناطق مختلف وجود دارد، دارای فرمول مشخصی است. دسته‌ای از گیاهان دارای رنگینه‌هایی باثبات عالی و متوسط هستند و در رنگرزی گیاهی نقش مؤثری دارند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
او تصریح می‌کند: درواقع موضوع مدرک مهندسی عمران هم بهانۀ دفتر مرمت اداره کل میراث فرهنگی اصفهان بود چون در موضوع مناقصه نوشته‌شده «کاشی‌کاری گنبد مسجد شیخ لطف‌الله». برای مرمت جبهه شمالی و جنوبی چهلستون نیز به من گفتند که در مناقصه شرکت کنم و البته من به چند نفر دیگر اطلاع دادم و درنهایت مناقصه با حضور چند نفر برگزار شد و من برندۀ مناقصه شدم. درنهایت این مناقصه را کنسل کردند و یک‌بار دیگر به مناقصه گذاشتند و به من گفتند دوباره شرکت کن. این موضوع در خصوص پروژه‌های خاص مشکلاتی را برای سازمان میراث فرهنگی ایجاد کرده است و ما چندین بار هم اعلام کردیم که پروژه‌های میراث فرهنگی نباید در سامانه مناقصات قرار بگیرد و به‌این‌ترتیب معضلات زیادی برای سازمان میراث فرهنگی ایجاد شد. خطابخش با اشاره به اینکه پروژه‌های میراث فرهنگی نباید در سامانه مناقصه قرار بگیرد می‌گوید: ما نظرمان این بود که میراث فرهنگی اصلا نباید در این سامانه قرار بگیرد، چون واقعا آسیب می‌بیند.
ایمناایمنا2 هفته قبل
مرمت این مسجد با این دلیل که «ملات بین کاشی‌ها و جدار گنبد مسجد شیخ لطف الله در طول زمان طولانی رو به تخریب رفته و با ریزش کاشی‌ها همراه بود است» صورت پذیرفت. در همان ابتدا به این نکته که وضعیت مسجد شیخ لطف الله با دیگر مساجد از جمله مسجد امام تفاوت دارد تاکید و قرار بر این شد که ابتدا دو ترک از گنبد مسجد مرمت شود. درحالی که انتظار می‌رفت گنبد شیخ لطف الله در همان ابتدا مورد بحث قرار گیرد، اما کارشناسان و صاحب نظران این حوزه ترجیح دادند که اظهار نظری نداشته باشند؛ تا اینکه پس از صحبت‌های مهدی حجت حساسیت‌ها نسبت به گنبد مسجد شیخ لطف الله و مرمت آن آغاز شد و بسیاری از کارشناسان مرمت آن را غیر اصولی عنوان کردند. درباره مرمت مسجد با یک مصاحبه نمی‌توان نظری داددر هفته گذشته و به دنبال جریانی که علیه مرمت گنبد شیخ لطف الله انجام گرفت افراد معدودی در این باره سخن گفتند. مرمت مدرن یا خرابیاستاد رضایت، استادکار شناخته شده‌ای در حوزه مرمت است که مرمت گنبد شیخ لطف الله را عهده دار است.
شاناشانا2 هفته قبل
واحد نوسازی و تعمیرات منطقه عملیاتی لاوان مشتمل بر هفت واحد اصلی در خشکی شامل نوسازی و تعمیرات مکانیک، ابزار دقیق، تولید انرژی و تعمیرات توربین، تعمیرات زیرآب، تعمیرات ساختمان و برنامه‌ریزی نوسازی و تعمیرات است که به همراه پنج واحد تعمیرات در سکوها تشکیل‌دهنده مجموعه واحد تعمیرات و نوسازی منطقه هستند. نکته مهم در توضیحات جانشین نوسازی و تعمیرات منطقه عملیاتی لاوان آنکه مجموعه این عملیات سود صرفه‌جویی بالغ بر ۴۰ تا ۵۰ میلیون یورو به دنبال داشته و این روند به همین شکل ادامه خواهد داشت و سعی بر بومی‌سازی همه عملیات نوسازی، تعمیرات و تجهیزات منطقه لاوان خواهد بود. تمرکز اصلی آنان به‌تازگی تعمیر تجهیز موسوم به ولو فیلتر آبسازی‌های واحد آب و بخار منطقه عملیاتی لاوان بوده است. سختی کار را ببینیمبا این حال نمی‌توان از سختی کار و مخاطرات فراوان کار تعمیرات اساسی و نوسازی آسان گذشت. طبق اعلام جانشین نوسازی و تعمیرات منطقه عملیاتی لاوان در نیمه نخست امسال، این مجموعه ۸۰ درصد از درخواست کارهای دریافتی را انجام داده است.

گنبد مسجد شیخ لطف‌الله را خراب کرده‌اند؟

4+
ایسناایسنا3 هفته قبل
عصر ایرانعصر ایران3 هفته قبل
وی اضافه کرد: بازگشت عزتمندانه پناهندگان به کشور خود یکی از اهداف اصلی در سیاست‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. با توجه به این دیدگاه، پناهندگان در زمان حضور در کشور ایران در صورت فراگیری حرفه‌ای مناسب می‌توانند از این توانمندی خود برای بازسازی کشورشان استفاده کنند. از این رو در این سفر بازدیدی از روند برگزاری این دورهای حرفه آموزی داشتیم تا در برنامه‌ای مشترک این شرایط را برای پناهندگانی که در کشور ایران حضور دارند، فراهم کنیم. محمودی ادامه داد: خوشبختانه زمینه‌های لازم جهت برگزاری دوره‌های حرفه‌آموزی در کشور ایران فراهم است و در چند سال گذشته نیز فعالیت‌های بسیار قابل قبولی در این حوزه انجام شده اما با توجه به آغاز همکاری جمهوری اسلامی ایران و کشور آلمان در زمینه حرفه‌آموزی پناهندگان قدم‌های بلندتری برخواهیم داشت. در این صورت است که فعالیت‌های سازمان سکوا می‌تواند در کشور ایران تأثیرگذار باشد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/لرستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از افزایش تعداد استان‌ها در جشنواره فرهنگ اقوام خبر داد. سید امین قاسمی خاطرنشان کرد: جشنواره فرهنگ اقوام ۱۶ تا ۲۰ آبان‌ماه در باغ گلستان قلعه فلک الافلاک برگزار می‌شود. قاسمی اضافه کرد: در بخش‌های موسیقی، پخت غذاهای محلی و برپایی سیاه چادر شاهد حضور ۲۰ استان و در بخش صنایع دستی ۲۴ استان حضور یافته‌اند. دبیر ستاد خدمات سفر استان بیان کرد: در مجموع ۲۷ استان در این جشنواره شرکت می‌کنند. به گزارش ایسنا، در حالی هنرمندان ۲۷ استان در این جشنواره شرکت می‌کنند که پیش از این ۲۵ استان اعلام آمادگی کرده بودند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، «اسد عبدالهی» معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان از نمایشگاه جشنواره ملی «فرهنگ اقوام» در خرم‌آباد بازدید کرد. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان در این بازدید با اشاره به فرهنگ غنی اقوام ایران و ظرفیت ویژه استان‌های مختلف کشور در حوزه صنایع دستی اظهار داشت: برگزاری جشنواره ملی فرهنگ اقوام در سال رونق تولید می‌تواند اقدامی موثر در راستای حمایت از فعالان حوزه صنایع دستی باشد. اسد عبدالهی یادآور شد: برگزاری این جشنواره از سوی دیگر در شادابی جامعه و آشنایی مردم با فرهنگ غنی اقوام مختلف ایران زمین موثر است. مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان در حاشیه این بازدید گفت: جشنواره ملی فرهنگ اقوام از ۱۶ الی ۲۰ آبان ماه در مجموعه فرهنگی تاریخی قلعه فلک الافلاک در چهار بخش صنایع دستی، سیاه چادر، پخت غذاهای محلی و موسیقی از امروز پنج شنبه شانزدهم آبان ماه برای بازدید عموم برپا شده است. وی افزود: در بخش‌های موسیقی، پخت غذاهای محلی و برپایی سیاه چادر شاهد حضور ۲۰ استان هستیم و در بخش صنایع دستی ۲۴ استان کشور حضور یافته‌اند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سید امین قاسمی امروز پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفت: جشنواره ملی فرهنگ اقوام از ۱۶ الی ۲۰ آبانماه در مجموعه فرهنگی تاریخی قلعه فلک الافلاک در چهار بخش صنایع دستی، سیاه چادر، پخت غذاهای محلی و موسیقی از امروز پنج شنبه شانزدهم آبانماه برای بازدید عموم برپا شده است. وی افزود: در بخش‌های موسیقی، پخت غذاهای محلی و برپایی سیاه چادر شاهد حضور ۲۰ استان هستیم و در بخش صنایع دستی ۲۴ استان کشور حضور یافته‌اند. مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان با اشاره به نمایشگاه تخصصی سنگ‌های قیمتی و زیورآلات سنتی در حاشیه این جشنواره گفت: در این بخش نیز شاهد حضور ۲۵ استادکار نامی و برتر کشور در حوزه تراش سنگ‌های قیمتی و زیورآلات سنتی هستیم. دبیر ستاد خدمات سفر لرستان برگزاری همایش روسا و اعضای هیات مدیره دفاتر خدمات مسافری کشور را یکی دیگر از بخش‌های جانبی این جشنواره دانست و تصریح کرد: علاوه بر بازدید روسا و اعضای هیات مدیره دفاتر مسافری کشور از این جشنواره جلسه هیات مدیره این انجمن را در خرم آباد خواهیم داشت. براساس این گزارش، مراسم افتتاحیه جشنواره ملی فرهنگ اقوام ساعت ۱۴ روز جمعه ۱۷ آبانماه با حضور پویا محمودیان معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مجموعه فرهنگ- تاریخی قلعه فلک الافلاک برگزار خواهد شد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
حداقل دستمزد کارگر عراقی اما در سال ۲۰۱۸ حدود ۳۵۰ هزار دینار بود که دو تا سه برابر دستمزد یک کارگر در ایران است. سهم ۱٫۴ میلیارد دلاری از صدور نیروی کاریکی از عواملی که می‌تواند در تبدیل کشورهای مختلف به قدرت‌های اقتصادی مؤثر باشد، نیروی کار ارزان‌تر است. صدور نیروی کار و ارزآوری آن‌ها یک مبحث اقتصاد جهانی است و کشورهایی که نیروی مازاد دارند یا اسیر رکود هستند با استفاده از این ظرفیت، علاوه بر ارزآوری برای خود، با پشتیبانی از این افراد، زندگی بهتری برای آن‌ها به وجود آورده‌اند. درآمد ارزی این کشور از محل صدور نیروی کار در سال ۲۰۱۸ بیش از ۷۸٫۶ میلیارد دلار اعلام شده است. روزنامه العربی به نقل از یک مقام عراقی نیز پیشتر شمار نیروی کار ایرانی را بیش از ۱۰۰ هزار نفر ارزیابی کرده بود که ماهیانه ده‌ها میلیون دلار را به ایران حواله می‌کنند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
اگر این اصل، مبنا و معیار قرار گیرد، آن‌گاه از هر زاویه‌ای که به موضوع نگریسته شود، حوزه مسکن، حوزه‌ای برخوردار از فرصت‌ها و قوت‌های اقتصاد کشور است که قادر به عبور کشور از تنگه‌های تحریم و فشار حداکثری خواهد شد. از سوی دیگر با توجه به وجود زیرساخت‌ها در بخش قابل توجهی از این بافت‌ها، هزینه تولید مسکن را به مراتب ارزان‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر از سایر مناطق خواهد کرد. بی‌شک، ایجاد سازوکار برای اعطاء پروانه ساختمانی به این قبیل املاک، نه‌تنها پدیده‌هایی هم‌چون «بی‌پروانه‌سازی» و «خلاف‌سازی» در این بافت‌ها را کنترل می‌کند، بلکه کمک شایانی به تقویت عرضه مسکن در شهرها خواهد کرد. بدیهی است با اجرای دولت الکترونیک، ضمن مقابله با رانت ناشی از حضور و مراجعه فیزیکی متقاضیان ساخت به مراجع صدور پروانه و سایر نهادهای ذی‌مدخل، می‌توان به‌طور چشمگیری به افزایش سرعت تولید مسکن کمک رساند. د- حمایت تقنینی و عملیاتی از «مشارکت مردم با مردم» در حوزه تولید مسکن؛ در ادوار گذشته، بالاخص طی سالیان اخیر که وزیر سابق راه و شهرسازی اعتقادی به تولید مسکن نداشت، همواره سازندگان خرد، نقش مهمی در تولید سالانه مسکن و تامین نیاز بازار مسکن ایفا می‌کردند.
فارسفارس1 ماه قبل
شهید مصطفی جهانگیری قبل از شهادت به مادرش توصیه کرد که او را از روی خال روی سینه‌اش شناسایی کنند و بعد از شهادت نیز به خاطر مشخص نبودن چهره، مادر از روی همان نشانه پسرش را شناخت. او که دومین فرزند خانواده بود پس از سپری کردن دوران کودکی برای کسب علم و دانش راهی مدرسه شد. در مدرسه شهید مرتضی فلاح زاده ثبت‌نام کرد؛ اما به علت کمبود امکانات فقط تا کلاس دوم راهنمایی درس خواند و بعداز آن مدرسه را رها کرد. آخرین بار که می‌خواست به جبهه برود به مادرش گفت: اگر من شهید شدم و نتوانستید مرا شناسایی کنید، این خال روی سینه‌ام نشانه‌ای برای شناختن من است. مادر از حرف‌های مصطفی قلبش به درد می‌آید، ولی مصطفی باز این جمله را تکرار می‌کند: مادر من می‌دانم که این بار شهید می‌شوم.
الفالف1 ماه قبل
سه معلم از دو استان یزد و سیستان و بلوچستان با «اعتماد» گفت‌وگو کردند و چند معلم از دیگر استان‌ها اگر قرارداد یا فیش حقوقی داشتند، فرستادند تا صدای‌شان شنیده شود. حقوق سال پیش‌مان ۹۷۰ هزار تومان بود. حرف حرف موسس است؛ هیچ کدی نداریم، هیچ سابقه‌ای در آموزش و پرورش نداریم که تحت حمایت کسی باشیم. در ابتدایی من هم دارم عین نیروی رسمی کار می‌کنم اصلا اضافه کار از کجا بیاورم؟ یا ما را معلم حساب کنید یا کارگر. فکر کردیم مثل حق‌التدریسی‌های آموزش و پرورش است اما حالا توی مدرسه حق امضا کردن هم نداریم، اصلا اسم‌مان نباید جایی باشد.
رکنارکنا1 ماه قبل
به گزارش رکنا، سلمان نصیری، کارگر ساختمانی کردستانی (برقکار) چند روز پیش به دلیل حادثه کار و سقوط از ارتفاع در شهر سنندج دچار‌ مرگ مغزی و به بیمارستان منتقل شد. با تایید مرگ مغزی بیمار توسط پزشکان و با انتقال پیکر این بیمار به تهران و رضایت خانواده‌اش، اعضای پیکر این استادکار ساختمانی به ۶ بیمار اهدا شد و آنها را از مرگ حتمی نجات داد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایلناایلنا1 ماه قبل
اهدای اعضای بدن یک استادکار سنندجی، جان شش نفر را نجات داد. به گزارش خبرنگار ایلنا، سلمان نصیری، کارگر ساختمانی کردستانی (برقکار) چند روز پیش به دلیل حادثه کار و سقوط از ارتفاع در شهر سنندج دچار‌ مرگ مغزی و به بیمارستان منتقل شد. با تایید مرگ مغزی بیمار توسط پزشکان و با انتقال پیکر این بیمار به تهران و رضایت خانواده‌اش، اعضای پیکر این استادکار ساختمانی به ۶ بیمار اهدا شد و آنها را از مرگ حتمی نجات داد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
پدرم از راه کشاورزی و باغداری مخارج خانواده ۱۱ نفره ما را تامین می‌کرد، اما وضعیت مالی خوبی نداشتیم. یک سال به صورت قراردادی در مخابرات مشغول کار شدم و زندگی مشترکم را آغاز کردم. حاصل این ازدواج دو پسر بود که هم اکنون ۲۱ و ۱۷ ساله هستند، اما مسیر بدبختی‌های من از سال ۱۳۷۲ شکل گرفت. حدود ۱۰ سال مواد مخدر سنتی مصرف می‌کردم تا این که به کریستال آلوده شدم و به دره تباهی سقوط کردم. بالاخره حدود هشت سال در زندان بودم تا این که اوایل اسفند سال گذشته از زندان آزاد شدم.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
بنابراین انتظار می‌رود که در روزهای آتی قیمت گوشی در بازار افزایش یابد. یکی از ابزارهای بسیار کاربردی برای در مقایسه قیمت فروشندگان در بازار، ترب هست. برای مثال قیمت گوشی سامسونگ گلکسی a۵۰ که بدون شک محبوب‌ترین گوشی در سال اخیر در ایران بوده است را در بین فروشگاه‌های ترب می‌بینید. مثلا قیمت آیفون ۱۱ پرومکس که به تازگی به بازار معرفی شده است را می‌توانید در بین فروشنده‌های ترب مشاهده کنید. در ترب می‌توانید روند قیمت محصولات مختلف را طی روزها، هفته‌ها و ماه‌های گذشته، مشاهده نمایید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
پدرم از راه کشاورزی و باغداری مخارج خانواده ۱۱ نفره ما را تامین می‌کرد، اما وضعیت مالی خوبی نداشتیم. یک سال به صورت قراردادی در مخابرات مشغول کار شدم و زندگی مشترکم را آغاز کردم. حاصل این ازدواج دو پسر بود که هم اکنون ۲۱ و ۱۷ ساله هستند، اما مسیر بدبختی‌های من از سال ۱۳۷۲ شکل گرفت. حدود ۱۰ سال مواد مخدر سنتی مصرف می‌کردم تا این که به کریستال آلوده شدم و به دره تباهی سقوط کردم. بالاخره حدود هشت سال در زندان بودم تا این که اوایل اسفند سال گذشته از زندان آزاد شدم.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
در حال حاضر از قدیمی‌ترین پیشکسوتان این حرفه استادان «محمد صدیق ملکی و علی گازرانی» هر یک با بیش از نیم قرن تجربه در حرفه تنکه بری مشغول فعالیتند. استاد محمد صدیق ملکی با ۷۵ سال سن که به گفته خود از ۴ سالگی در دل بازار و نزد استادکاران قدیمی نظیر استاد علی میرانی و استاد صالح این حرفه را آموخته و اینک در تنکه بری تجربه‌ای بیش از ۷۰ سال دارد. وی در خصوص تنکه بری اظهار کرد: در میان کردها و بیشتر در مناطق روستایی به این حلب‌ها که گاها به شکل پوت‌های نفت، پنیر و روغن نباتی ساخته می‌شد، «تنکه» می‌گفتند به همین دلیل قیچی مخصوص برش تنکه را «تنکه بر» نام نهادند. گاهی نیز در آشپزخانه‌ها، مادرها و مادربزرگ‌ها از آنها به برای نگهداری برنج، گندم و سایر حبوبات استفاده می‌کردند. وی در مورد وسایل حلبی افزود: بیشتر وسایل قدیمی نظیر سماور زغالی که طعم و مزه بی‌نظیری به چای می‌داد، کوره و آفتابه لگن از جنس حلب بودند که با گذر زمان کمتر کسی از آنها استفاده می‌کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
«جمعه‌­کشی»، نوشته اسماعیل خلج، نویسنده، کارگردان و بازیگری است که بیش از ۵ دهه در تئاتر، سینما و تلویزیون مشغول بوده است. پیرنگ نمایشنامه، روایت آدم‌هایی است که یک روز جمعه از صبح تا شب در یک قهوه‌خانه با هم حرف می‌زنند، این جمعه می‌تواند به‌اندازه تمام جمعه‌های یک سال حتی یک‌عمر کشدار باشد و تکرار شود، چرا؟ چون جمعه‌ها این ریختی هستند. یک اینکه نمایش قرار است یک بافت تاریخی را نشان دهد، همچون کاری که موزه می‌کند. درباره اجرا هم باید گفت اسماعیل خلج، میزانسن­‌های ساده و بی‌­تکلفی را در راستای هدف نمایشنامه طراحی و اجرا می‌کند. بازی بازیگران به‌قاعده است و بازی اسماعیل خلج در نقش مردی که با آدرس اشتباه در تهران سرگردان شده، بسیار جان‌دار و لذت‌بخش است.
برنابرنا1 ماه قبل
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اظهارکرد: یادگیری زبان خارجی، کلید ورود به عرصه علوم و ابزار فهم تغییرات در شکل و محتواست و این به معنای ضرورت فهم زبان‌های خارجی برای ارتباط با دنیای کار، یادگیری بیشتر و توسعه مستمر است. کمرئی خاطرنشان کرد: البته یادگیری زبان در آموزش و پرورش منحصر به زبان انگلیسی نیست و زبان فرانسوی وآلمانی را نیز شامل می‌شود. وی در ادامه اضافه کرد: اشکالی که عده‌ای بر تدریس زبان‌های خارجی وارد می‌کنند مرتبط با ضعف در عملکرد نظام آموزشی در جریان آموزش یا همان فرایند یاددهی و یادگیری است و این عامل نباید باعث پاک کردن صورت مساله، یعنی آموزش زبانهای خارجی از نظام آموزشی رسمی کشور شود و اینگونه تلقی شود که ضرورت ندارد آموزش وپرورش در این خصوص فعالیتی انجام دهد. اگر چه مشکلاتی در این زمینه درآموزش زبان خارجی وجود دارد اما با توجه به این هدف و کیفیت آموزش در کشور نمی‌توان گفت آموزش زبان خارجی در مدارس فاصله زیادی با هدف یادشده دارد. معاون آموزش متوسطه خاطرنشان کرد: در این مقطع سنی یعنی متوسطه زبان مادری تحکیم پیدا کرده است و شرایط برای آموزش زبان دوم مناسب‌تر از هر زمان دیگری است.

به انتهای لیست رسیدید