استارتاپ‌ها

استارتاپ‌ها

زومیتزومیت3 ساعت قبل
شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش که به اختصار سپ خوانده می‌شود، روز دوشنبه با برگزاری مراسمی که با حضور میلاد منشی‌پور، مدیرعامل تپ‌سی برگزار شد، از کتاب اقتصاد اشتراکی که به همت راه پرداخت به فارسی ترجمه شده، رونمایی کرد. موضوع کتاب اقتصاد اشتراکی به مدلی جدید از اقتصاد با عنوان Sharing Economy اطلاق می‌شود که رویکردی نوین را پدید آورده است. حسین واعظ قمصری، مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش به‌عنوان دومین بازیگر بزرگ حوزه‌ی پرداخت در سخنان خود اعلام کرد که این شرکت با وجود فعالیت در حوزه‌ی پرداخت، سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌هایی را که در چرخه‌ی پرداخت فعالیت می‌کنند، از سیاست‌های شرکت متبوعش خواند. به اعتقاد منشی‌پور گسترش اینترنت اصلی‌ترین عاملی بوده که باعث شده تا در اصل مدلی همچون اقتصاد اشتراکی شکل بگیرد. در بخش دیگری از این رویداد، قمصری به ارائه‌ی آماری در خصوص عملکرد سپ و وضعیت این شرکت پرداخت.
فارسفارس10 ساعت قبل
سازمان فاوای شهرداری تهران از تمامی استارتاپ‌ها و گروه‌های فناور حوزه ورزشی، صاحبان ایده و مراکز شتابدهی علاقمند برای همکاری و ارائه ایده‌های نوین برای راه اندازی «مرکز فناوری ورزش شهری» دعوت کرد. به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران با مشارکت سازمان ورزش شهرداری در نظر دارد تا مرکز فناوری ورزش شهری را راه اندازی کند. سازمان فاوای شهرداری تهران و مرکز و دبیرخانه تهران هوشمند از تمامی تیم‌ها، استارتاپ‌ها و گروه‌های فناور حوزه ورزشی، صاحبان ایده و مراکز شتابدهی که علاقمند به همکاری در مرکز فناوری ورزش شهری هستند دعوت کرده، درخواست خود را تا ۲۰ آبان ماه به همراه مستندات (شامل پروپوزال طرح، کاتالوگ محصولات و …) جهت ارزیابی به پست الکترونیک smart@tehran. ir ارسال کنند. توسعه هوشمندسازی مجموعه‌ها و فعالیت‌های ورزشی به منظور گسترش ورزش همگانی با ارتقای سطح مشارکت شهروندان در فعالیت ورزشی شهری پایه ریزی شده و فرصت‌های رشد و ارتقا را برای فناوران کشور فراهم می‌آورد. در این مرکز فرصت‌هایی برای حمایت از گروه‌های فناور و استارتاپ‌های نوپا فراهم شده است تا بتوانند محصولات و خدمات خود را به شهروندان در سراسر کشور مخصوصا تهران ارائه کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین10 ساعت قبل
نایب‌رئیس اتاق ایران ادامه داد: علاوه بر این همایش در طول این یک هفته نشست‌های تخصصی متعددی با بخش‌های مختلف از جمله دانشگاه‌ها و صندوق نوآوری و شکوفایی خواهیم داشت. همچنین قرار است نشستی با سازمان منطقه آزاد کیش در مورد بررسی موانع توسعه سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در مناطق آزاد داشته باشیم. بیش از ۲۰۰ تشکل فعال زیرمجموعه اتاق ایران هستند که ایجاد ارتباط بین آنها با استارتاپ‌ها می‌تواند به رشد و تبلور فعالیت‌های نوآورانه در اقتصاد کمک کند. رئیس سازمان ملی کارآفرینی ایران در مورد تأمین مالی کسب‌وکارهای مبتنی بر نوآوری نیز تصریح کرد: اعطای وام به این نوع شرکت‌ها در هیچ کجا مرسوم نیست. در این رابطه نیز سازمان ملی کارآفرینی اقداماتی را انجام داده و پیگیر ایجاد صندوق تجمیع سرمایه است.
خبر فوریخبر فوری11 ساعت قبل
او با توضیح بخش‌های بالا، دنبال‌کردن رویا را ابزاری کافی برای موفقیت نمی‌داند و مفهوم بوت‌استرپ را به‌عنوان مسیر مناسب پیشرفت بیان می‌کند. او بوت‌استرپ را به‌عنوان مسیر توسعه انتخاب کرد که در کنار ساختن کسب‌وکار مورد علاقه، آزادی و زندگی شخصی او را نیز حفظ کرد. بنیان‌گذار جت‌فرم در مسیر بوت‌استرپ درس‌های متعددی آموخت که در ادامه به ۶ مورد از آن‌ها می‌پردازیم. به‌علاوه زمان پیشرفت هم در مسیر بوت‌استرپ طولانی‌تر می‌شود. وقتی با استفاده از فرایند بوت‌استرپ کسب‌وکار خود را تأسیس کنید، تنها یک فاکتور برای شما مهم خواهد بود: سودآوری.
فارسفارس12 ساعت قبل
رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران گفت: ‌ شاخص قصد کارآفرینی در کشور ۴۲٫۳۴ درصد است یعنی از هر یکصد نفر فعال اقتصادی، ۴۲ نفر درصدد راه‌اندازی کسب و کار هستند. رئیس دانشکده کارآفرینی همچنین گفت: ‌ در شاخص قصد کارآفرینی در ایران رقم ۴۲٫۳۴ درصد است، یعنی از هر یکصد نفر جمعیت فعال ۴۲ نفر درصدد راه‌اندازی کسب و کار هستند و رتبه ایران در این شاخص با ۵ درصد رشد به رتبه ۱۰ از بین ۵۰ کشور رسیده است. حسینی‌نیا همچنین از راه‌اندازی استارتاپ‌ها، کارگاه‌های تخصصی کارآفرینی، نشست تخصصی با کارآفرینان و کارآفرینی اجتماعی، همچنین نمایش فیلم‌های کسب و کار در روز اختتامیه هفته کارآفرینی که در ۵ آذر ۹۸ در محل وزارت کار برگزار می‌شود خبر داد. وی گفت: رشته مربیگری کسب و کار که در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده، از سال آینده در مقطع فوق‌لیسانس دانشجو می‌گیرد و مربیان کسب و کار تربیت می‌کند. وی گفت: دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران تنها دانشکده کارآفرینی در کشورهای اسلامی و در منطقه منا که شامل خاورمیانه و شمال آفریقاست و این دانشکده همکاری خوبی با شرکای اجتماعی داشته است.
مهرمهر12 ساعت قبل
وی، افزایش خدمات در عرصه فناوری اطلاعات را نشانه بروز تحول دیجیتال در کشور دانست و ایجاد استارتاپ‌ها، تاکسی‌های اینترنتی و اپلیکیشن‌های پرداخت بانکی را مصداق این تحول برشمرد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد: اشتغال ۳۰۰ هزار نفر از جوانان کشور در عرصه توسعه استارتاپ‌ها، یک موقعیت بی‌نظیر برای کشور است. وی، رقم رشد اقتصاد ارتباطات در سال گذشته را مثبت ۱٫۷ درصد اعلام کرد و افزود: همچنین در بخش فناوری اطلاعات اقتصاد کشور نیز ۶٫۴ درصد رشد مثبت داشتیم که به معنای رونق حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در شرایط رکود است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، پیاده سازی سیاست ریاضت اقتصادی و پیشبرد اقتصاد اشتراکی را از راهکارهای این وزارت برای حل مشکلات دانست و عنوان کرد: تمام تلاش ما بر این بود که هزینه حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سبد هزینه‌های مردم از ۲٫۵ درصد عبور نکند. آذری جهرمی همچنین بیان کرد: در این شرایط سخت در سال ۹۷ بودجه مصوب این وزارتخانه، ۶ هزار میلیارد تومان بوده است اما میزان درآمد ۱۳۰۰ میلیارد تومان بود که با احتساب هزینه‌های نگهداری و نیروی انسانی تنها ۸۰۰ میلیارد تومان برای توسعه در اختیار داریم.
عصر ایرانعصر ایران12 ساعت قبل
نشست «آسیب‌شناسی جریان استارتاپی ایران»، یکی دیگر از برنامه‌های ویژه دومین نمایشگاه بین‌المللی تراکنش ایران بود. همچنین شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان سومین نمایشگاه تراکنش ایران، توانستند در سه سمینار با عنوان‌های «تحول بانکی»، «پرداخت همراه» و «فین‌تک» شرکت کنند. در مجموع، ۶۲ مدیر و متخصص داخلی و خارجی در رویدادهای حاشیه‌ای نمایشگاه تراکنش ایران سخنرانی و حدود پنج هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کردند. همچنین، شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان نمایشگاه تراکنش ایران، همچنین در کارگاه‌های آموزشی - کاربردی «کسب و کارهای پلتفرمی»، «رایانش تکاملی» و «مدیریت تجربه مشتری» شرکت کردند. در مجموع، ۹۶ مدیر و متخصص داخلی و خارجی در رویدادهای جانبی چهارمین نمایشگاه تراکنش ایران، سخنرانی کردند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین13 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- سلاح ورزی گفت: کسب و کار‌های دانش بنیان می‌توانند نقش مهمی در کاهش فشار تحریم و ایجاد اشتغال پایدار داشته باشد. رییس سازمان کارآفرینی افزود: اتاق بازرگانی و سازمان کارآفرینی تصمیم گرفته یک فعالیت، رویکرد و نشست‌های را در سطح ملی و استانی برگزار کنند. رییس سازمان کارآفرینی با اشاره به نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری به نام رونق تولید خاطرنشان کرد: کسب و کار‌های دانش بنیان می‌توانند نقش مهمی در کاهش فشار تحریم و ایجاد اشتغال پایدار داشته باشد. وی با بیان اینکه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان از مصادیق اقتصاد مقاومتی است، گفت: همایشی در راستای چگونگی استفاده از ظرفیت مناطق آزاد برای جذب سرمایه‌گذاری و صادرات برگزار می‌شود. رییس سازمان کارآفرینی افزود: در رقابت پذیری جایگاه ایران در بخش نوآوری و در ایجاد رشته استارتاپ جایگاه کشور بهبود یافته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین14 ساعت قبل
اقتصادآنلاین – سمانه برمخ‌شاد؛ بهروز کشاورز در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره مرکز نوآوری هلدینگ رایزکو، توضیح داد: این مرکز از ابتدای سال ۹۸ به منظور جذب ایده‌ها و توسعه کسب‌وکار تاسیس شد. او درباره عملکرد مرکز نوآوری هلدینگ رایزکو توضیح داد: یکی از اقدامات این مرکز فعال نگه داشتن جریان خلاقیت در داخل مجموعه است، مرکز نوآوری هلدینگ رایزکو شامل چهار بخش اینترنت اشیا، آی‌تی، تجهیزات پزشکی و خودروست که برای همه این حوزه‌ها پروژه تعیین کرده‌ایم. او با تاکید بر اینکه ایجاد و حمایت از مرکز نوآورانه هلدینگ رایزکو علاوه بر توسعه کسب‌وکار و ارزش‌آفرینی، یک مسئولیت اجتماعی است گفت: ایده‌های مورد تایید این مرکز در آینده تبدیل به کسب‌و کارهایی می‌شوند که اشتغال، رفع نیاز از واردات و ارزآوری و صادرات در پی خواهند داشت. کشاورز خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اهداف مرکز نوآوری هلدینگ رایزکو، جذب استارتاپ‌ها و ایده‌های نوآورانه افراد بیرون از مرکز است؛ یعنی علاوه بر متخصصان و نخبگانی که در این مجموعه کار می‌کنند، افرادی که ایده‌های نو دارند نیز می‌توانند طرح خود را به ما ارائه دهند و در صورت تایید مرکز، با آن‌ها همکاری خواهیم کرد. به گفته کشاورز، هویت حقوقی مرکز نوآوری هلدینگ رایزکو به زودی تبدیل به شرکت خواهد شد.
مهرمهر15 ساعت قبل
وی با تاکید بر اینکه ما به کسب و کارهای کوچک و متوسط باید آموزش هایی بدهیم، گفت: شرکت‌های بزرگ نیاز به بازاریابی ندارند اما استارتاپ‌ها نیاز دارند که در مورد بازار و مباحث مربوط به کسب و کار و بازاریابی آموزش ببینند. فیروزی ادامه داد: حاکمیت وظیفه دارد مباحثی همچون بازاریابی، امور مالیاتی، صادرات محور بودن و … را به بنگاه‌های کوچک و متوسط آموزش دهد. فیروزی افزود: همچنین در نظر داریم در مورد مسائلی چون بازاریابی، مالیات، آموزش قوانین تامین اجتماعی، مدیریت مالی، مدیریت منابع انسانی و مدیریت تسهیلات بانکی کلاس آموزشی برگزار کنیم. تدوین دستورالعمل ویژه برای حمایت از کسب و کارهای کوچک و متوسطاین مقام مسئول در ادامه با اشاره به تدوین دستورالعملی ویژه برای کسب وکارهای کوچک و متوسط، اظهار داشت: این دستورالعمل روی این موضوع که کسب و کارهای کوچک و متوسط را باید به گونه‌ای دیگر نگاه کرد و از این شرکت‌ها در حوزه‌های تامین اجتماعی، مالیات، گمرک و … بیشتر حمایت شود، متمرکز خواهد بود. وی تاکید کرد: امیدواریم تدوین این دستورالعمل تا پایان سال به نتیجه برسد.
ایمناایمنا16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، صفحه رسمی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در اینستاگرام نوشت: "معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی از استقرار پایگاه صادراتی و نمایشگاه دائمی محصولات دانش‌بنیان در کیش خبر داد و گفت: این کار با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی انجام می‌شود. سیاوش ملکی‌فر در نشست معرفی برج نوآوری کیش و فراخوان استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان که در محل این صندوق برگزار شد، ضمن تشریح انواع خدمات و تسهیلات صندوق نوآوری به شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها گفت: یکی از خدمات ما به شرکت‌های دانش بنیان بحث صدور ضمانت‌نامه‌هاست که این کار با معرفی صندوق نوآوری و از طریق نظام بانکی صورت می‌گیرد. ما در این زمینه انواع ضمانت‌نامه‌های حسن انجام کار، پیش پرداخت و شرکت در مناقصات را در اختیار شرکت‌های دانش بنیان قرار می‌دهیم. وی با تاکید بر برنامه صندوق نوآوری و شکوفایی برای ظرفیت‌سازی جهت ورود محصولات دانش بنیان به بازارهای جدید، گفت: ۱۰۰ درصد هزینه نمونه‌سازی را در قالب وام به شرکت‌های دانش بنیان با دوره تنفس و بازپرداخت سه ساله پرداخت می‌کنیم. در واقع ما با این نوع از تسهیلات، طرح فروش اقساطی محصولات شرکت‌های دانش بنیان را در صندوق آغاز کرده‌ایم.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز16 ساعت قبل
پس بیراه نیست که جمعیت زیادی از متقاضیان ورود به دانشگاه در هر سال رشته‌های مرتبط با پزشکی را در اولویت قرار می‌دهند. گفته می‌شود ۵۵هزار دانشجوی رشته پزشکی تا ۷سال آینده به تعداد پزشکان کشور اضافه می‌شوند و جمعیت پزشکان به بالای ۲۰۰هزار نفر می‌رسد. همچنین فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در بخش تحقیقات داروخانه‌ها یا در بخش داروهای گیاهی مشغول به‌کار شوند. همچنین تعدادی از فارغ‌التحصیلان این رشته وارد صنایع داروسازی و کارخانه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی می‌شوند. البته یک دلیل آن نیز حضور تعداد زیادی از فارغ‌التحصیلان رشته‌های دیگر در این حوزه است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق به نقل از معاونت علمی و فناوری، «چاقی» یک بیماری جدی است که علاوه بر عدم تناسب اندام، سلامت انسان را به خطر می‌اندازد. آنها در حوزه چاقی و درمان آن محصولی متفاوت را به زودی روانه بازار می‌کنند. «برچسب پوستی لاغری» نام این محصول است. نازیلا جعفری مدیر این استارت اپ درباره این محصول بیان کرد: برچسب‌هایی برای لاغری در بازار وجود دارد اما سازوکار اثر این برچسب متفاوت است. نکته دیگر این محصول عملکرد ماده موثره گیاهی در بستری نانویی است که عملکرد آن را بهینه می‌کند.
ایلناایلنا1 روز قبل
وزیر ارتباطات با حضور در پیشگامان یزد به منظور بازدید از ظرفیت‌های موجود این مجموعه، خواستار پافشاری و مقاوت استارتاپ‌ها برای اجرایی کردن ایده‌های خلاقانه و نوآورانه شد. آذری جهرمی تصریح کرد: طبیعی است دلالانی که ۵۰ سال در این حوزه تجربه‌ دارند در مقابل این حرکت‌ها سنگ‌اندازی کنند. وی افزود: وزارت ارتباطات به‌ عنوان تسهیل‌ کننده امور وظیفه حمایت از این فعالیت‌ها را دارد که به‌ طور جدی پیگیری می‌کند. وزیر ارتباطات، پیشگامان کویر یزد را مجموعه‌ای خلاق و پرتلاش عنوان کرد و گفت: این شرکت می‌تواند از ظرفیت فیبر نوری خود برای ترانزیت در بازار منطقه استفاده کند. بر اساس همین گزارش، در این جلسه از نشان پستی پیشگامان با عنوان پارسی پست توسط وزیر ارتباطات رونمایی شد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، «چاقی» یک بیماری جدی است که علاوه بر عدم تناسب اندام، سلامت انسان را به خطر می‌اندازد. آنها در حوزه چاقی و درمان آن محصولی متفاوت را به زودی روانه بازار می‌کنند. «برچسب پوستی لاغری» نام این محصول است. نازیلا جعفری مدیر این استارت اپ درباره این محصول بیان کرد: برچسب‌هایی برای لاغری در بازار وجود دارد اما سازوکار اثر این برچسب متفاوت است. نکته دیگر این محصول عملکرد ماده موثره گیاهی در بستری نانویی است که عملکرد آن را بهینه می‌کند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
سواد زندگی؛ مدیریت و کار و کسب - «پیچ دک» (Pitch Deck) روشی استاندارد برای ارائه یک استارت آپ است که کارآفرینان از آن به منظور جلب توجه سرمایه گذاران و تامین بودجه مورد نیاز شرکت خود بهره می‌برند. … بر اساس تحقیقی از شرکت DocSend، سرمایه گذاران به طور میانگین زمانی معادل ۳ دقیقه و ۴۴ ثانیه را صرف بررسی هر پیچ دک می‌کنند. در این مطالعه ۲۰۰ پیچ دک مختلف بررسی و مشخص شد که این افراد بیش از همه به عناوین منابع مالی، تیم و رقابت علاقه مند هستند و زمان بالاتری را صرف تجزیه و تحلیل اسلایدهای مرتبط با آنها می‌کنند. متن کامل و بخش‌های ۸ گانه «پیچ دک» را اینجا بخوانید. کانال سواد زندگی در تلگرام: savadzendegi@
هفته‌نامه شنبههفته‌نامه شنبه1 روز قبل
با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استارتاپ‌ها و شرکت‌های در حال رشد از سیستم‌های فناوری خبره برخوردار خواهند شد. در همین راستا شرکت‌های خلاق با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد هوشمند و دیجیتال معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌توانند از سیستم‌های فناوری خبره موسوم به ERP استفاده کنند. همچنین شرکت‌های خلاق می‌توانند با استفاده از این سیستم‌های نرم افزاری پیشرفته خدمات بازاریابی خود را به شکل مدرن و اتوماتیک درآورند. مجموعه این خدمات توسط یک شرکت دانش‌بنیان عرضه می‌شود که با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی در اختیار دیگر شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان قرار می‌گیرد. علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس سایت ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی، به نشانی http: //ictc. isti. ir/ مراجعه کنند.
فارسفارس1 روز قبل
این نمایشگاه از ۱۸ آبان ماه میزبان سومین نمایشگاه لیزر و فوتونیک ایران است. نزدیک به ۵۰ شرکت فناور و ۲۰ استارتاپ حوزه لیزر و فوتونیک در این نمایشگاه حضور دارند. با امضای این قرار داد نیز به زودی تجهیزاتی پیشرفته در حوزه لیزر در داخل تولید می‌شود. ستاری با حضور در این نمایشگاه از دستاوردهای ارائه شده توسط فعالان دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها در حوزه لیزر و فتونیک، بازدید و با فناوران حوزه لیزر گفت‌وگو کرد. سومین نمایشگاه لیزر و فوتونیک ایران با هدف ارائه ظرفیت‌های علمی مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی، صنایع، شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها در حال برگزاری است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری امروز در مراسم امضای قرارداد «خرید سیستم جوش لیزری میان مرکز ملی لیزر ایران و یک شرکت فعال در صنعت فولاد فولادی» گفت: با امضای این قرار داد نیز به زودی تجهیزاتی پیشرفته در حوزه لیزر در داخل تولید می‌شود. ستاری با اشاره به قرارداد منعقد شده بین شرکتهای دانش بنیان و شرکتهای فعال حوزه فولاد ادامه داد: این اعتماد، ثمره تحریم‌ها و محدودیت‌ها است. ستاری با حضور در این نمایشگاه از دستاوردهای ارائه شده توسط فعالان دانش‌بنیان و استارت اپ‌ها در حوزه لیزر و فتونیک، بازدید و با فناوران حوزه لیزر گفتگو کرد. سومین نمایشگاه لیزر و فوتونیک ایران با هدف ارائه ظرفیت‌های علمی مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی، صنایع، شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها در حال برگزاری است. با امضای این قرارداد از این پس ورق‌های تولید شده با جوش‌های لیزری داخلی به هم متصل می‌شود.
مهرمهر1 روز قبل
نکته بعدی شعار هفته کتاب است که در شورای سیاست گذاری بحث‌های مختلفی درباره آن شد. به این ترتیب برای نامگذاری روزهای هفته کتاب که از ۴ شنبه ۲۲ آبان آغاز می‌شود به این جمع بندی رسیدیم: کتاب و پایتخت کتاب ایران، کتابخانه کانون فرهنگی معلم، کتاب معجزه پیامبر، وقف کتاب ترویج کتابخوانی، مدرسه کتاب محور دانش آموز کتابخوان، کتاب آینده، کتاب مبنای تمدن، کتاب فضای مجازی و کتابفروشی پاتوق فرهنگی. حسینی پور افزود: هفته کتاب یک هفته ترویجی تبلیغی است و این مفهوم را به همراه اسم خود دارد. به نظرم نقش اصحاب رسانه در انتقال این مفهوم بسیار مهم است و امیدواریم بتوانیم تأثیرگذاری خبرنگاران و اصحاب رسانه را با برگزاری جشنواره کتاب و رسانه تقدیر کنیم. توضیحاتی درباره جشنواره کتاب و رسانه و دبیر آندبیر هفته کتاب ادامه داد: دومین جشنواره کتاب در فضای مجازی به عنوان صفحه خیال امسال در هفته کتاب برگزار می‌شود تا از افرادی که در صفحه مجازی و همچنین در قالب استارتاپ‌ها در زمینه کتاب فعالیت می‌کنند، تقدیر به عمل آید.
ایبناایبنا1 روز قبل
حسین مهری در مراسمی که به همین منظور برگزار شد ضمن تبریک به مناسبت اعیاد ماه ربیع الاول اظهار داشت: بانک صنعت و معدن به عنوان یک بانک تخصصی بیشترین نزدیکی را با دانشگاه دارد و رسالت اجتماعی این بانک ایجاب می‌کند که از استارتاپ‌ها و شرکت‌های نوپا حمایت کند. وی ادامه داد: با توجه به اینکه طرح هایی که به بانک پیشنهاد می‌شود در حوزه معدنی و صنعتی است، دانشگاه امیرکبیر می‌تواند در خصوص انتقال دانش لازم و به روز رسانی اطلاعات کارشناسان این بانک تاثیر به سزایی داشته باشد. مهری افزود: در حوزه استارتاپ‌ها که محور این تفاهم نامه است، حدود ۳۰۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است تا تسهیلات لازم به شرکت‌هایی که توسط دانشگاه امیرکبیر معرفی می‌شوند، پرداخت شود. البته در موضوع تجهیز آزمایشگاه نیز مبلغی بالغ بر ۱۵۰ میلیون یورو در نظر گرفته شده است. احمد معتمدی همکاری میان بانک صنعت و معدن و داشگاه امیرکبیر را مثبت و ثمر بخش توصیف کرد و بیان داشت: آموزش نیروهای بانک توسط دانشگاه امیرکبیر طبق تفاهم نامه از دیگر محورهای این همکاری است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
​به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی «ایثار»، عادل مهری با اشاره به بهره‌برداری از ظرفیت نخبگان شاهد و ایثارگر برای راه‌اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی، یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر را تربیت نیروی انسانی متعهد، متخصص و کارآمد در تراز بین‌المللی به‌وسیله آموزش در حوزه‌های نگرشی، دانشی و مهارتی برای نخبگان شاهد و ایثارگر عنوان کرد. وی با بیان اینکه نخبگان شاهد، پرچم‌داران جامعه ایثارگری هستند، تأکید کرد: استفاده از نظر و پیشنهاد‌های این عزیزان برای برنامه‌های آینده و ارائه راهکار برای بهبود بهره‌وری در تمامی عرصه‌های علمی و فرهنگی، ضروری است. آقای مهری با تاکید به اهمیت نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در ایجاد اشتغال، اظهار داشت: دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر برای طرح‌های نخبگان شاهد و ایثارگری که رویکرد اشتغال و کارآفرینی دارند، مجموعه استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان را در نظر گرفته است. مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با اشاره به پیش‌بینی برنامه‌های بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه‌مدت در راستای اهداف اشتغال و کارآفرینی، گفت: ازجمله برنامه‌های بلندمدت، بسترسازی مناسب جهت برگزاری برنامه‌ها و پیشبرد اهداف توسط اعضا و نمایندگان استانی است، همچنین برنامه‌های میان‌مدت نیز شامل آموزش مهارت و دانش به نمایندگان ستادی و استانی و تقویت مهارت و افزایش توانمندی کارگروه‌های مرکز می‌شود. آقای مهری ادامه داد: تشکیل کمیته‌های تخصصی مرکز و دعوت از افراد متخصص و صاحب‌نظر به‌منظور سیاست‌گذاری و نحوه ممیزی طرح‌های ارائه شده از جمله برنامه‌های کوتاه‌مدت در این زمینه است. وی با اشاره به ظرفیت‌های ارزشمند شرکت‌های دانش‌بنیان برای ساماندهی اشتغال ایثارگران و تقویت روحیه خوداتکایی ایثارگران تأکید کرد: اقتصاد دانش‌بنیان و توجه جدی به آن راه برون‌رفت از معضل بیکاری است و این دفتر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت آپ‌ها را در دستور کار دارد. مهری خاطرنشان کرد: در حوزه استارتاپ یا شرکت‌های نوپا که کسب‌وکار در آن عموما حول محور فناوری شکل‌گرفته است و پتانسیل بالایی دارد، ورود نخبگان شاهد و ایثارگر در این عرصه می‌تواند، فرصت‌هایی را برای اشتغال سایر ایثارگران فراهم کند و موجب تولید مناسب در شرکت‌های دانش‌بنیان شود. وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران بهشت شرکت‌های دانش‌بنیان است، زیرا هنوز ظرفیت‌های خالی زیادی در این حوزه وجود دارد و جوانان نخبه و توانمند کشور می‌توانند فعالیت‌ها و اقدامات چشمگیری در این خصوص انجام دهند. مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر اظهار کرد: تاکنون چندین طرح موردحمایت این مرکز به بنیاد ملی نخبگان معرفی‌شده است و تعداد بسیاری از ایثارگران دارای تحصیلات عالیه و دانش فنی و تخصصی می‌توانند از طرح‌های دانش‌بنیان و استارتاپی استفاده کنند. آقای مهری درباره چگونگی استفاده از طرح‌های نخبگان گفت: این دفتر از تمامی اداره‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران استان‌ها درخواست کرده است ایثارگران نخبه در حوزه دانش‌بنیان را به این دفتر معرفی کنند تا در رده‌های مختلف آموزش‌های لازم برای آن‌ها در نظر گرفته شود. مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در پایان خاطرنشان کرد: نخبگان و ایثارگران می‌توانند به‌روزترین مطالب در حوزه فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان را در بخش استارتاپ‌های سایت مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر www. mdpt. ir دریافت کنند.
ایسناایسنا1 روز قبل
هیات مدیره مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان ایران گفت: عدم آشنایی استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان و نوپا با تکنیک‌های بازاریابی و بازارسازی موجب می‌شود بسیاری از ایده‌های کارآفرینی پیش از شکوفایی به سمت نابودی حرکت کنند. به گزارش ایسنا، علی مسعودی با بیان اینکه استارتاپ‌ها تجربه بازاریابی و بازارسازی ندارند و این پاشنه آشیل آنها به شمار می‌رود، اظهار کرد: نکته اینجاست که معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری نیز چنین وظیفه و البته توانی ندارد، این وظیفه و رسالت تشکل‌هاست. وقتی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها وارد تشکل‌ها می‌شوند، تازه با فرصت‌ها و پیشنهاداتی برای فعالیت در حوزه‌های مشابه روبرو می‌شوند که برای مثال درآمدزاتر یا کم‌هزینه‌تر است. عضو هیات مدیره مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان ایران گفت: خوشبختانه صندوق نوآوری و شکوفایی نشست‌ها و نمایشگاه‌هایی برگزار می‌کند که شرکت‌ها توانمندی‌های خودشان را نشان می‌دهند تا کارفرمای دولتی مطلع شود و طبق نیازهایش اقدام به عقد قرارداد کنند. در واقع به محض اینکه یک ایده کارآفرینانه با یک طرح مناسب موجود باشد، باید سریع اقدام کرد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، امروز یکشنبه همایش بیانیه گام دوم انقلاب با رویکرد تحقق شعار سال «رونق تولید» و به همت جهاد کشاورزی لرستان برگزار شد. این همایش با حضور کارکنان و فعالان حوزه جهاد کشاورزی لرستان و در سالن همایش‌های سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد. حجت الاسلام موسوی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی لرستان در این همایش ضمن برشمردن ویژگی‌های بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت: امروز ایران اسلامی به جایگاهی رسیده که دشمنان را به عجز و التماس وادار کرده است. این استاد دانشگاه با اشاره به مشکلات امروز جامعه در حوزه‌های مختلف ادامه داد: تولید داخلی علی رغم همه تاکیدات رهبر معظم انقلاب هنوز خوب محقق نشده است. میر با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب روی بیانیه گام دوم انقلاب خیلی کار کردند و نسبت به اجرایی شدن آن تاکید دارند، گفت: برخی می‌گویند برای حل مشکلات باید با کشورهایی مثل آمریکا مذاکره کرد، اما راه حل مشکلات تکیه بر توانایی‌های داخلی، جوانان خلاق و مبتکر ایران اسلامی است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
آن روزها وقتی مدل انکوباتور (مرکز رشد) را به‌عنوان یک روش توسعه کارآفرینی نام می‌بردیم، کمتر کسی شناختی از موضوع داشت. در همین حین «ز رحمت» در دیگری گشوده شد و مدل شتاب‌دهنده از راه رسید. اما چه شد که شتاب‌دهنده، به‌عنوان منجی کارآفرینی کشور، به افول خود نزدیک می‌شود؟ عوامل متعددی در حصول این نتیجه سهیم بوده‌اند. بخشی از موفقیت شتاب‌دهنده‌ها، ناشی از حمایت‌های فراوان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بود که در حال حاضر بخش عمده‌ای از آن حمایت‌ها وجود ندارد. معاونت علمی و فناوری می‌تواند با تعریف شاخص‌های عملکردی، به ارزیابی و رتبه‌بندی شتاب‌دهنده‌ها و تخصیص حمایت‌های خود به تناسب آنها بپردازد.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/کردستان معاون وزیر کشور گفت: دفاتر تسهیلگری غیر از مراکز استان‌ها باید در مراکز شهرستان‌ها هم ایجاد شود، چرا که در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی شده که آسیب‌های اجتماعی باید ۲۵ درصد کاهش یابد. وی تاکید کرد: اگر دفاتر تسهیلگری غیر از مراکز استان، در شهرستان‌های کشور ایجاد شود، آمار و شاخص‌های جابجا شده و در کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر خواهد بود چراکه در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی شده که آسیب‌های اجتماعی ۲۵ درصد کاهش یابد. رئیس سازمان امور اجتماعی وزارت کشور با تاکید بر استمرار برخی فعالیت‌ها در حوزه اجتماعی و بیان اینکه در حوزه اجتماعی نیازمند زمان هستیم، گفت: برای رسیدن به نقطه مطلوب به فعالیت‌های اجتماعی مستمر در این حوزه نیاز است. رئیس سازمان امور اجتماعی کشور، افزود: در مجموع مدیران و مسئولان باید با کارآمدی بیشتر اعتماد مردم به نظام را بیشتر کنند. در ادامه فرانک قدسی، گزارش کاملی از اهم وضعیت آماری استان، آسیب‌های احصاء شده در حوزه‌های مختلف، عملکرد دفاتر تسهیلگری و مطالبات حوزه اجتماعی و فرهنگی استان ارائه داد.
ایسناایسنا2 روز قبل
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به توسعه آموزش عالی در کشور گفت: با توجه به مد نظر قرار دادن کیفیت آموزش، جذب دانشجویان خارجی یکی از برنامه‌های وزارت علوم است، دانشگاه‎هایی که معیارهای لازم جهت پذیرش دانشجویان خارجی را داشته باشند با حمایت‌های وزارت علوم به سمت و سوی بین‌المللی شدن خواهند رفت. به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی قم در این جلسه همچنین رضایی‌نور رئیس دانشگاه صنعتی قم، آموزش عالی در دولت تدبیر و امید را متمایز قلمداد کرد و افزود: در این دوره شاهد اصلاح ساختارها، توسعه فرهنگ ماموریت‌گرایی و کارآفرینی در بین دانشگاهیان و ایجاد فضایی آرام برای فعالیت‌های دانشجویی در دانشگاه‌ها بوده‌ایم. وی در خصوص دانشگاه در حال توسعه صنعتی قم گفت: اساتید جوان و نخبه و کارکنان جوان و با انگیزه وجه تمایز این دانشگاه با سایر دانشگاه‌ها است. وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری علمی و پژوهشی دانشگاه با مراکز مختلف گفت: ۸۰ درصد دانشجویان دانشگاه صنعتی قم با مهارت‌آموزی در دوران تحصیل توانسته‌اند جذب بازار کار شوند. رئیس دانشگاه صنعتی قم با اشاره به افزایش چشمگیر آمار مقالات اعضای هیات علمی این دانشگاه گفت: هدف ما در دانشگاه صنعتی قم این است که با ارتباط هرچه بیشتر دانشگاه با صنایع مختلف فاصله صنعت و دانشگاه را به حداقل برسانیم.
برنابرنا2 روز قبل
به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، در این نشست مشترک که در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برگزار شد، طرفین بر طراحی سازوکارهای جدید به منظور تحرک بخشی و رفع موانع و چالش‌های پیش روی گسترش برنامه‌های بازرگانی در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور تأکید کردند. در جریان این نشست، مدیرعامل و معاونان سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به تشریح مأموریت‌ها، وظایف و اقدامات این سازمان در حوزه تأمین زیرساخت‌های صنعتی و برنامه‌های حمایتی صنایع کوچک و متوسط پرداختند. وی از راه‌اندازی مراکز نمایشگاهی و فروشگاهی برای تولید کنندگان در شهرک‌های صنعتی، به‌عنوان یکی از برنامه‌های گسترش خدمات تجاری در شهرک‌های صنعتی یاد کرد و ادامه داد: خدمات تجاری در قالب بازاریابی، برند سازی، تأمین مواد اولیه با سهولت بیشتر، ارائه خدمات بانکی و بیمه‌ای و راه‌اندازی مراکز فروشگاهی و نمایشگاهی در شهرک‌های صنعتی قابل ارائه خواهد بود. بر این اساس لازم است تا میز صادرات نیز در سازمان توسعه تجارت ایران برای حمایت و پشتیبانی از آن‌ها به موازات فعالیت‌های صورت گرفته در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اختصاص یابد. وی در پایان بر اجرای مفاد تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان توسعه تجارت ایران با سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران که در خرداد سال جاری به امضاء رسیده بود، تأکید کرد.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 روز قبل
معاون وزیر کشور: عصر کرد - ایسنا/کردستان معاون وزیر کشور گفت: دفاتر تسهیلگری غیر از مراکز استان‌ها باید در مراکز شهرستان‌ها هم ایجاد شود، چرا که در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی شده که آسیب‌های اجتماعی باید ۲۵ درصد کاهش یابد. وی تاکید کرد: اگر دفاتر تسهیلگری غیر از مراکز استان، در شهرستان‌های کشور ایجاد شود، آمار و شاخص‌های جابجا شده و در کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر خواهد بود چراکه در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی شده که آسیب‌های اجتماعی ۲۵ درصد کاهش یابد. رئیس سازمان امور اجتماعی وزارت کشور با تاکید بر استمرار برخی فعالیت‌ها در حوزه اجتماعی و بیان اینکه در حوزه اجتماعی نیازمند زمان هستیم، گفت: برای رسیدن به نقطه مطلوب به فعالیت‌های اجتماعی مستمر در این حوزه نیاز است. رئیس سازمان امور اجتماعی کشور، افزود: در مجموع مدیران و مسئولان باید با کارآمدی بیشتر اعتماد مردم به نظام را بیشتر کنند. در ادامه فرانک قدسی، گزارش کاملی از اهم وضعیت آماری استان، آسیب‌های احصاء شده در حوزه‌های مختلف، عملکرد دفاتر تسهیلگری و مطالبات حوزه اجتماعی و فرهنگی استان ارائه داد.
برنابرنا2 روز قبل
پس بیراه نیست که جمعیت زیادی از متقاضیان ورود به دانشگاه در هر سال رشته‌های مرتبط با پزشکی را در اولویت قرار می‌دهند. تعداد پزشکان کشور: ۱۷۵هزار نفرتعداد کمبود پزشک در کشور: ۳۰هزار پزشک متخصصتعداد پزشکان متخصص فارغ‌التحصیل در هر سال: ۷هزار نفرداروسازیرشته داروسازی از بازار کار خوبی برخوردار است. با این حال، برخلاف دید عمومی به این حوزه، آمار بیکاری میان متخصصان رشته‌های مربوط به کامپیوتر بالاست. البته یک دلیل آن نیز حضور تعداد زیادی از فارغ‌التحصیلان رشته‌های دیگر در این حوزه است. رشته‌های پولساز از نظر دانشگاه هاروارد کدام‌ها هستند؟ فوق‌‌لیسانس مدیریت کسب و کار MBAلیسانس علوم مهندسیلیسانس علوم‌پرستاریفناوری اطلاعات (IT) دستیاری وکالت

به انتهای لیست رسیدید