آخرین و مهم‌ترین اخبار « استانبول »
استانبول

اخبار « استانبول »

دنیای خودرودنیای خودرو1 روز قبل
از این رو دراین گزارش بر آن شدیم تا قیمت تورهای خارجی ارائه‌شده توسط شرکت‌های داخلی را با خرید مستقیم بلیت و رزرو شخصی هتل مقایسه کنیم. هزینه تور نوروزی استانبولاستانبول شهری است که به‌دلیل هزینه پایین و فاصله کم آن با ایران، درسال‌های اخیر گردشگران ایرانی بسیاری را به‌خود جلب کرده است. امکانات این تور هتل سه‌ستاره ارکید و پرواز ماهان است و مدت زمان آن نیز سه‌شب درنظر گرفته شده است. به‌عبارت دیگر می‌توان گفت آژانس‌ها یک‌بار روی قیمت بلیت‌ هواپیما سود می‌کنند و یک‌بار نیز قیمت نهایی را افزایش می‌دهند. همچنین باید به‌این موضوع نیز توجه کرد که در روزهای اخیر نرخ ارز به ۱۶ هزار تومان رسید و قیمت آژانس‌های مسافرتی بر مبنای نرخ پیشین ارز است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
وضعیت در سایر کشورهای همجوار ایرانسایر کشورهای همجوار ایران نیز از ویروس کرونا در امان نبوده‌اند بطوریکه در امارات، بحرین، افغانستان و کویت نیز مواردی از ابتلاء به ویروس کرونا گزارش شده است. فاز جدید ایران هراسیبه نظر می‌رسد که با شیوع ویروس کرونا در ایران، فرصتی جدید برای کشورها و رسانه‌های مخالف ایران پیش آمده تا هجمه‌ای سنگین را علیه جمهوری اسلامی به راه بیاندازند. نحوه پوشش اخبار کرونا از سوی این کشورها و رسانه‌ها به گونه‌ای است که گویا ایران منشأ ابتدایی ویروس کرونا بوده و نه چین. دیر یا زود وضعیت به وجود آمده در ایران به دلیل ویروس کرونا به پایان می‌رسد و آنگاه این کشورها باید پاسخگوی رفتار خود باشند. نکته‌ای که باید به آن توجه کرد تبلیغات سنگینی است که علیه ویروس کرونا در جریان است و این در حالی است که خطر این ویروس به مراتب از ویروس آنفلوانزا کمتر است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
ائتلاف مخالفین اردوغان به نام ائتلاف ملت٬ تشکیل شده از حزب جمهوری خلق (CHP) و حزب خوب (IYI) هر دو جمعا نزدیک به ۳۵ درصد رای مردم ترکیه را در اختیار دارند. به عبارتی روشن٬بر اساس آخرین نظرسنجی‌ها ائتلاف اردوغان در حال حاضر حتی رای نیمی از مردم ترکیه را در اختیار ندارد اما عنصر کردها٬ مانع از شکل‌گیری یک جبهه وسیع از مخالفین شده است. چه کسی با کردهای وابسته به پ. ک. ک متحد می‌شود؟ دیروز در آنکارای پایتخت ترکیه٬ چهارمین کنگره حزب دموکراتیک خلق‌ها برگزار شد. تنها اتفاق جدید در کنگره حزب دموکراتیک خلق‌ها این بود که سزایی تمللی کنار رفت و مدحت سنجار رهبر حزب شد. پروین بولدان٬ همچنین از کمال کلیچدار اوغلو رهبر حزب جمهوری خلق درخواست کرد که از حرف و حدیث رسانه‌ها نترسد و با حزب دموکراتیک خلق‌ها٬ متفق و همراه شود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وضعیت در سایر کشورهای همجوار ایرانسایر کشورهای همجوار ایران نیز از ویروس کرونا در امان نبوده‌اند بطوریکه در امارات، بحرین، افغانستان و کویت نیز مواردی از ابتلاء به ویروس کرونا گزارش شده است. فاز جدید ایران هراسیبه نظر می‌رسد که با شیوع ویروس کرونا در ایران، فرصتی جدید برای کشورها و رسانه‌های مخالف ایران پیش آمده تا هجمه‌ای سنگین را علیه جمهوری اسلامی به راه بیاندازند. نحوه پوشش اخبار کرونا از سوی این کشورها و رسانه‌ها به گونه‌ای است که گویا ایران منشأ ابتدایی ویروس کرونا بوده و نه چین. دیر یا زود وضعیت به وجود آمده در ایران به دلیل ویروس کرونا به پایان می‌رسد و آنگاه این کشورها باید پاسخگوی رفتار خود باشند. نکته‌ای که باید به آن توجه کرد تبلیغات سنگینی است که علیه ویروس کرونا در جریان است و این در حالی است که خطر این ویروس به مراتب از ویروس آنفلوانزا کمتر است.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی پنجمین دوره کنفرانس و نمایشگاه آموزش عالی اتحادیه دانشگاه‌های اوراسیا موسوم به یوری ۲۰۲۰ (EURIE۲۰۲۰) از ۳۰ بهمن تا دو اسفند ماه در محل نمایشگاه روملی استانبول برگزار شد. سرپرستی هیات ایرانی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر عهده دانشگاه تبریز و رییس این دانشگاه بود. دانشگاه تبریز به عنوان مرجع ملی همکاری‌های علمی، دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه از ماه‌ها قبل و همانند سال گذشته طبق مذاکراتد با برگزارکنندگان این رویداد و جلب نظر آن‌ها، بسته ویژه‌ای برای تسهیل حضور دانشگاه‌های ایرانی در این رویداد بزرگ بین‌المللی تدارک دیده بود. رییس دانشگاه تبریز، معاون پژوهش و فناوری و مدیر همکاری‌های علمی و بین‌المللی این دانشگاه با حضور در دانشگاه‌های «استانبول»، «ییلدیز تکنیک»، «بوغازیچی» و «کوچ» از دانشگاه‌های قدیمی و برتر ترکیه، دیدار کرده و ضمن گفت‌وگو با روسا و معاونان این دانشگاه‌ها به بررسی راه‌های توسعه همکاری‌های مشترک پرداختند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، بازدید از امکانات دانشگاه آیدین استانبول و امضای تفاهم نامه راه اندازی دوره مشترک در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار مابین دانشگاه تبریز و این دانشگاه از دیگر برنامه‌های فشرده هیات دانشگاه تبریز در مدت اقدامت در شهر استانبول بود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
دهه‌های ۵۰، ۶۰ و ۷۰ میلادی عصر نویسندگی، روشنفکری و فلسفه بود. از ۱۸۷۰ تا دهۀ ۱۹۷۰، به ندرت تحصیل کرده‌ای پیدا می‌شد که متون فلسفی نخوانده باشد. از فرانسه تا مصر، از آمریکا تا برزیل، از آلمان تا هند، از ایران تا چین، روشنفکری، مطالعۀ متون مدرن و رمان خوانی، رسم مسلط زمانه بود. در حالی که متوسط حقوق سالانه در سال ۱۹۵۰، ۳۲۰۰ دلار بود، در سال ۲۰۱۹ این حقوق ۴۸۰۰۰ دلار تخمین زده می‌شود. دلیل چهارم به دلیل سوم مربوط می‌شود که انسان­ها عموما نمی‌خواهند سیاسی باشند و از سیاست، سیاست مداران و مشغولیت‌های آنان فاصله می‌گیرند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
رئیس اتاق بازرگانی ایران و ترکیه گفت: مقامات ترکیه هیچ بازه زمانی مشخص نکردند و نمی‌توان گفت آیا تا نوروز مرزها باز می‌شود یا خیر، آنها براساس پخش و شیوع بیماری در کشور تصمیم خواهند گرفت. اعتمادآنلاین| مهرداد سعادت در خصوص بسته شدن مرزهای ایران و ترکیه گفت: مطابق توافقی که وزرای بهداشت دو کشور کرده‌اند، ترکیه بر اساس منافع ملی خود تصمیم گرفت که به صورت یکجانبه مرز زمینی و هوایی خود را با ایران به طور موقت ببندد. وی ادامه داد: البته مرزهای ما باز است یعنی اینکه کامیون‌ها و هواپیماهای ترک به ایران می‌آیند اما خالی بر می‌گردند پس هیچ نگرانی در خصوص تامین مواد وارداتی وجود ندارد. اما در حال مذاکره هستیم که مرزهای زمینی برای عبور کالاها باز شود زیرا این کشور مسیر ترانزیتی صادرات ما است. وی در خصوص تورهای مسافرتی به خصوص تعطیلات نوروز گفت: مقامات ترکیه هیچ بازه زمانی مشخص نکردند و نمی‌توان گفت آیا تا نوروز مرزها باز می‌شود یا خیر، آنها براساس به پخش و شیوع بیماری در کشور تصمیم خواهند گرفت.
همشهریهمشهری3 روز قبل
در سال۲۰۰۱ با دوستش رجب طیب اردوغان، حزب عدالت و توسعه را تاسیس و دوباره وارد مجلس شد. برخی منابع خبری ترکیه می‌گویند عبدالله گل قصد دارد خود را نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۳ ترکیه کند. این در حالی است که عبدالله گل این خبر را تاکنون نه تأیید و نه تکذیب کرده است. انتخابات ۲۰۲۳برخی منابع خبری ترکیه می‌گویند عبدالله گل قصد دارد خود را نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۳ ترکیه کند. این در حالی است که عبدالله گل این خبر را تاکنون نه تأیید و نه تکذیب کرده است.
همشهریهمشهری3 روز قبل
وی افزود: ‌در پروازهای عراق ویزا برای مسافران ایرانی صادر نمی‌شود و پروازها بدون مسافر ایرانی انجام می‌شود، البته اتباع عراقی مقیم ایران می‌توانند با پروازهای ما به عراق سفر کنند اما در فرودگاه مقصد معاینه و احتمالا قرنطینه می‌شوند. دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اظهار کرد: همچنین کشور کویت نیز اعلام کرد همه پروازهای خود به ایران را لغو کرده و اجازه انجام پروازهای شرکت‌های هواپیمایی ما را به آن کشور نمی‌دهد. اسعدی‌سامانی افزود: استانبول نیز اعلام کرده است از فردا مسافران ایرانی در فرودگاه استانبول پیش از گیت گذرنامه معاینه می‌شوند و مسافران ایرانی قبل از ورود به ترکیه در فرودگاه‌های این کشور از فردا معاینه خواهند شد. تقاضای سفرهای داخلی ناشی از کرونا کاهش یافتدبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان این که موضوع بیماری کرونا و شیوع محدود آن بر پروازهای داخلی ما نیز تاثیر گذاشته است، گفت: تعداد مسافران پروازهای داخلی و تقاضای سفر تا اندازه‌ای کاهش‌ داشته است. بنا بر این گزارش از حدود دو روز پیش موضوع شیوع محدود بیماری کرونا در کشور ما مطرح شد.
ایسناایسنا4 روز قبل
رئیس جمهوری فرانسه خواستار برگزاری نشستی پیرامون سوریه با مشارکت آلمان، روسیه و ترکیه و با هدف توقف درگیری‌های ادلب و اجتناب از بحران انسانی در زودترین زمان ممکن در استانبول شد. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، پیش از این هم امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در تماس تلفنی با روسای جمهوری ترکیه و روسیه اوضاع سوریه را مورد بررسی قرار دادند. در این گفت‌وگوهای تلفنی ماکرون و مرکل خواستار برگزاری نشست چهارجانبه مذکور شدند. در همین راستا، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد، امکان برگزاری این نشست با مشارکت روسیه، ترکیه، فرانسه و آلمان پیرامون سوریه در دست بررسی است اما تاکنون توافق مشخصی در این باره حاصل نشده است. نخستین نشست چهارجانبه درباره سوریه اکتبر ۲۰۱۸ در استانبول برگزار شد.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
وزیر خارجه آلمان ضمن اشاره به فاجعه انسانی در یمن در نتیجه جنگ ائتلاف سعودی، از ریاض خواست برای جلوگیری از تشدید تنش در این کشور تلاش کند. ماس گفت: «ازسرگیری مذاکرات مستقیم ریاض با انصارالله گامی در مسیر صحیح است ولی این امر همچنین نیازمد بازگشت به مذاکرات سیاسی تحت نظارت سازمان ملل متحد است.» پیش از این، فیصل آل سعود در گفت‌وگو با خبرگزاری آلمان خواستار لغو ممنوعیت صادرات سلاح آلمان به عربستان سعودی شده بود. دولت ائتلافی آلمان در مارس ۲۰۱۸ تصمیم گرفت صادرات تسلیحات را به کشورهایی که به طور مستقیم در جنگ یمن دخیل هستند، متوقف کند. این تصمیم ۶ ماه پس از قتل فجیع «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار منتقد در کنسولگری سعودی در استانبول، اتخاذ شد. پیش از این، روزنامه فرامنطقه‌ای «القدس العربی» در مقاله‌ای نوشته بود که در سایه کمبود جدی در زرادخانه جنگی عربستان سعودی و عدم دستیابی آن به هدف استراتژی‎اش و همچنین در معرض خطر قرار گرفتن امنیت ملی این کشور و امارات، جنگ یمن در مرحله پایانی‎اش قرار دارد.

نشریات ترکیه در یک نگاه| گفت‌وگوی اردوغان و پوتین در مورد ادلب/ هشدار در دروازه‌های مرزی ایران به ترکیه به‌خاطر کرونا

4+
تسنیمتسنیم4 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران5 روز قبل
هر چند که بهمن فرمان‌آرا گفته است بر اساس داستان‌های او فیلم‌نامه نوشته اما به تولید فیلم نینجامیده است. «ثریا در اغما» ‌یی که سال ۱۳۶۳ خریده‌ام و نشرنو در ۳۳۰ صفحه منتشر کرده ۵۱ تومان قیمت دارد.۵۱ تا تک تومانی. چاپ سوم «داستان جاوید» در سال ۶۹ قیمت ندارد اما تیراژ آن ۳۳۰۰ نسخه است و چاپ چهارم در سال ۷۱ با ۵۵۰۰ نسخه ۳۸۰ تومان است. جفای اصلی در حق او اما این بود و هنوز هم هست که با آن همه تصویر سازی فیلم وسریال نشد. پس بعد این همه سال دوباره کتاب را می‌گشایم و نقل می‌کنم: «ساعت سه صبح، به تبریز می‌رسیم.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، دفتر ریاست جمهوری ترکیه روز پنج شنبه از دیدار غیرمنتظره «رجب طیب اردوغان» با «فائز السراج» در استانبول خبر داد. در بیانیه دفتر ریاست جمهوری ترکیه آمده است: «رئیس جمهور رجب طیب اردوغان با رئیس شورای ریاست جمهوری دولت وفاق ملی لیبی، فائز السراج، در کاخ دولمه باغچه در استانبول دیدار کرد». گفته می‌شود که دیدار مزبور در برنامه کار روز پنج شنبه اردوغان قرار نداشت. دفتر ریاست جمهوری ترکیه نیز جزئیات بیشتری پیرامون گفتگوهای انجام شده در این دیدار ارائه نکرد. گفتنی است که پس از ترور «معمر قذافی» رهبر پیشین لیبی، این کشور آفریقای شمالی درگیر یک جنگ داخلی خونین شده که این کشور را میان دو کانون قدرت- دولت وفاق ملی لیبی به رهبری فائز السراج و ارتش ملی لیبی به رهبری خلیفه حفتر- دوپاره کرده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
راز در این نهفته است که شاهزاده محمد بن سلمان هر مبلغ پولی را که ترامپ می‎خواهد، به او می‎دهد؛ چرا که این مرد عاشق پول است و این خصلت او بر هیچ کسی پوشیده نیست. بن سلمان تمام این پول‌های سعودی‎ها را برای حفظ بقایش در قدرت به ترامپ تقدیم کرده است. بقای بن سلمان در قدرت تاکنون برای سعودی‎ها بسیار هزینه‎بر بوده است. مهم‎ترین سوالی که مطرح می‎شود این است که آیا محمد بن سلمان به این فکر کرده است که وضعیتش، در صورت شکست ترامپ در انتخابات ریاست‎جمهوری قریب‎الوقوع آمریکا، چگونه خواهد بود؟ سوال دیگر، این‎که اگر برنی سندرز، نامزد احتمالی دموکرات‎ها در انتخابات ریاست‎جمهوری آمریکا پیروز شود، چه اتفاقی برای محمد بن سلمان خواهد افتاد؟ برنی سندرز اخیرا در انتقادی شدید اللحن از رهبران سعودی، آنها را قاتلان و جلادان توصیف کرده و محمد بن سلمان، ولیعهد را دیکتاتور خوانده است. او همچنین از سیاست دولت ترامپ در حمایت از ریاض و جنایت‎های آن در منطقه انتقاد کرده است.
ایرناایرنا6 روز قبل
به گفته بوگدانف، طرف ایرانی پیشنهاد کرده است که در اوایل ماه مارس اجلاس سران کشورهای ضامن مذاکرات فرمت آستانه در تهران برگزار شود. نماینده پوتین خاطرنشان کرد که در زمان حاضر برگزاری این اجلاس بستگی به موافقت شرکای ترکیه‌ای برای شرکت اردوغان در آن دارد. ما و طرف ایرانی در انتظار پاسخ حکومت ترکیه برای برگزاری این اجلاس هستیم. وی در مورد امکان برگزاری دیدار پوتین و اردوغان برای گفت وگو درباره اوضاع ادلب گفت که از امکان برگزاری چنین دیداری اطلاعی ندارد. تاکنون سران کشورهای ضامن صلح آستانه پنج بار با هم دیدار داشته‌اند که دوبار آن در مسکو، دوبار در استانبول و یک بار به میزبانی تهران برگزار شد.
ایرناایرنا6 روز قبل
این پژوهش که به بررسی اسناد کاغذی مرتبط با تخت جمشید در آرشیو ملی ایران پرداخته بود، چهار محور تاسیسات و امور عمرانی، اموال و نشریات امور مالی و اداری، رویدادهای مهم تخت جمشید و کاوش‌ها و مطالعات را شامل می‌شد. قدیمی‌ترین سند متعلق به سال ١٢٩۶ خورشیدی بود و از آن زمان، اسناد در بازه‌های ده‌ساله طبقه‌بندی شده است. یکی از آنها، سند درخواست گزارش‌های تخت جمشید برای انجمن آثار ملی ازسوی ارنست هرتسفلد، باستان‌شناس آلمانی است که به زبان آلمانی هم نوشته شده است و به تاریخ آوریل ۱۹۳۱ است. و سندی در تکمله آن، رسید تحویل راپورت تخت جمشید به انجمن آثار ملی برای هرتسفلد است که به امضای ارباب کیخسرو شاهرخ رسیده است. این سند که تاریخ ١١ بهمن ١٣١١ بر خود دارد، یکی از اسناد متقدم این مجموعه به شمار می‌آورد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
به گزارش ایسنا، فرزانه فصیحی، بانوی دونده ایران شب گذشته در دوی ۶۰ متر کاپ بین‌المللی استانبول دوید و رکورد ملی ایران را که پیش از این هم در اختیار خودش بود، شکست. فصیحی در این مسابقات زمان ۷٫۲۵ را ثبت کرد و ۴ صدم ثانیه رکورد قبلی خود را ارتقا داد ضمن اینکه فدراسیون جهانی نیز این رکورد فصیحی را مانند رکوردهای قبلی‌اش ثبت کرد. این ارتقاء رکورد در حالی اتفاق افتاد که عملکرد فصیحی پس از ثبت زمان ۷٫۲۹ در صربستان و کسب سهمیه مسابقات جهانی داخل سالن با حواشی زیادی رو به رو شد. بارها رکورد او و مسابقات صربستان به دلیل نداشتن شماره روی سینه و ابهام در فتوفینیش از سوی برخی زیر سوال رفت. ‌فصیحی این بار در مسابقاتی دوید که هم فتوفینیش داشت و هم‌شماره سینه.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشفرزانه فصیحی که به مسابقات بین‌المللی کاپ استانبول دعوت شده بود، در ماده ۶۰ متر در رقابت با دوندگان آسیایی همچون الگا از قزاقستان موفق شد با ثبت زمان ۷٫۲۵ ثانیه ضمن کسب عنوان نخست، رکورد ملی ایران را نیز بهبود بخشد. اخبار ورزشی- فصیحی که پیش از این نیز در مسابقات بین‌المللی صربستان رکورد جدیدی در دوی ۶۰ متر ایران با زمان ۷٫۲۹ ثانیه به ثبت رسانده بود، این بار نیز رکوردشکنی کرد. او در مسابقات بلگراد صربستان با زمان ۷٫۲۹ ثانیه حد نصاب حضور در مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان را نیز کسب کرده بود. رکورد جدید فرزانه فصیحی پس از تأیید کمیته پزشکی و ضد دوپینگ و کمیته مسابقات فدراسیون دوومیدانی به‌عنوان رکورد ملی ایران در ماده ۶۰ متر منظور خواهد شد.
طرفداریطرفداری1 هفته قبل
۵ موزه استانبول که در نوروز ۹۹ باید از آن‌ها بازدید کنیداستانبول یا همان قسطنطنیه (عربی شده کنستانتینوپول، به معنای شهر کنستانتین) نام امروزی شهری است که چند قرن پیش محل تاخت و تاز سپاه صلیبیون و مسلمانان بود. موزه دلمه باغچه دارای سه قسمت است: موزه مجموعه کاخ دلمه باغچه، موزه موسیقی و موزه ساعت. کلیسا کورا در سال ۱۹۴۸ میلادی به موزه تبدیل شد و به جرات میتوان گفت بعد از موزه ایاصوفیه «Hagia Sophia» محبوب‌ترین جاذبه گردشگری استانبول است. نام این کلیسا در ابتدا «کلیسای ناجی مقدس کورا» بود که در آن زمان بر روی خرابه هایی در بیرون از شهر قسطنطنیه (استانبول امروزی) ساخته شده بود. ابراهیم پاشای چنان قدرت و ثروت عظیمی در امپراطوری عثمانی داشت که موجب حسادت و کینه ورزی اطرافیانش شد.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
بهروز دیجوریان از عرضه ترجمه ترکی استانبولی رمان «بوف کور» نوشته صادق هدایت توسط انتشارات شرق در استانبول خبر داد. وی افزود: این‌کتاب با عنوان ترکی «Doğu Kitabevi» در حجم ۱۰۰ صفحه و قیمت ۱۲ لیر به چاپ رسیده و از ۸ تا ۱۶ فوریه هم در نمایشگاه کتاب سی. ان. ‌آر در استانبول عرضه می‌شود. این‌مترجم گفت: پشت جلد نسخه ترکی این‌کتاب جملات توصیفی از آندره برتون، رنه لانوا و هنری میلر نویسنده آمریکایی درباره «بوف کور» درج شده است. در یادداشتی هم که ناشر ترک درباره این‌کتاب کرده، چنین‌جملاتی آمده است: «بوف کور؛ یکی از اساسی‌ترین آثار ادبیات ایران است. و اکنون با ترجمه‌ی منحصر به فرد بهروز دیجوریان که آثار زیادی را از ترکی به فارسی و از فارسی به ترکی ترجمه کرده است به خواننده تقدیم می‌گردد.»
جام نیوزجام نیوز1 هفته قبل
البته وان تنها شهر ترکیه نیست که می‌توان با استفاده از قطار به آن سفر کرد. سفر زمینی به شهر وان با استفاده از اتوبوسهما‌ن‌طور که اشاره کردیم برای سفر به شهر زیبای وان در عید نوروز می‌توان به راحتی و با خرید بلیط هواپیما از سامانه فروش قاصدک ۲۴ سفر خوبی را داشته باشیم اما در روزهای دیگر سال برای سفر به شهر وان با استفاده از اتوبوس، ابتدا باید مسیر خود را مشخص کنید و سپس برای خط مورد نظر خود بلیط اتوبوس بخرید. در ادامه مطلب «چگونه با اتوبوس به شهر وان ترکیه سفر کنیم؟» می‌توانید با جزئیات هر یک از این مسیرها آشنا شوید؛ با قاصدک ۲۴ همراه باشید. مرز رازی – کاپیکویاغلب گردشگران ایرانی برای سفر به شهر وان از مرز رازی استفاده می‌کنند. مرز سرو – اسندرهاگر مرز سرو را برای سفر خود انتخاب کرده‌اید باید بلیط اتوبوس خود را به مقصد ارومیه بخرید.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 هفته قبل
امتیازهای تور اقساطی سفرمارکتدر طرح عرضه تورهای اقساطی در سایت سفرمارکت (https: //www. safarmarket. com) نیاز به هیچ نوع وثیقه، ضامن یا سفته‌ای نیست و همه هم‌میهنان با چک بانکی (صیاد) می‌توانند تورهای خود را به صورت اقساطی خریداری کنند. دیگر ویژگی تورهای اقساطی سفرمارکت، تنوع تورهای عرضه شده است. تورهای اقساطی موجود هم شامل تورهای خارجی مانند تور مشهد و تور کیش می‌شود و هم شامل تورهای خارجی همچون تور استانبول، وان، مارماریس، آنتالیا و سن‌پترزبورگ. اما می‌توان این اطمینان را به هم‌میهنان داد که تورهای عرضه شده در این طرح، از جمله ارزان‌ترین تورهای گردشگری در بازار هستند. تورهای اقساطی چه کمکی به صنعت گردشگری می‌کند؟ این خدمات در پاسخ به نیاز بازار سفر به امکانات تسهیلی و آسان ساز سفر عرضه شده است.
الفالف1 هفته قبل
در آستانه ۴۱ سالگی انقلاب اسلامی، سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و تعامل ایران با غرب، یکی از اصلی‌ترین مسائل پیش روی کشور است. انقلاب اسلامی ایران، واکنشی طبیعی به زیاده خواهی‌های روزافزون واشنگتن و استفاده ابزاری از حکومت در ایران برای اجرای اهدافش بود. در چنین شرایطی است که انقلاب اسلامی ایران اتفاق می‌افتد و دوره سوم روابط میان تهران و واشنگتن آغاز می‌شود. این توافق یک عهدنامه یا پیمان بین المللی نبود و تمامیت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران را هم نباید به سرنوشت آن گره زد. یکی از ویژگی‌های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران این است که به خوش عهدی مشهور است و به تعهداتش پایبند است.
مهرمهر1 هفته قبل
وی افزود: این‌کتاب با عنوان ترکی «Doğu Kitabevi» در حجم ۱۰۰ صفحه و قیمت ۱۲ لیر به چاپ رسیده و از ۸ تا ۱۶ فوریه هم در نمایشگاه کتاب سی. ان. ‌آر در استانبول عرضه می‌شود. طراحی جلد کتاب توسط آرمین مهدوی انجام شده و بناست روز جمعه ۱۴ فوریه در مراسم جشن امضایی که برای آن ترتیب داده شده، در نمایشگاه مذکور حاضر شوم. این‌مترجم گفت: پشت جلد نسخه ترکی این‌کتاب جملات توصیفی از آندره برتون، رنه لانوا و هنری میلر نویسنده آمریکایی درباره «بوف کور» درج شده است. در یادداشتی هم که ناشر ترک درباره این‌کتاب کرده، چنین‌جملاتی آمده است: «بوف کور؛ یکی از اساسی‌ترین آثار ادبیات ایران است. و اکنون با ترجمه‌ی منحصر به فرد بهروز دیجوریان که آثار زیادی را از ترکی به فارسی و از فارسی به ترکی ترجمه کرده است به خواننده تقدیم می‌گردد.»
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 هفته قبل
رپورتاژ تبلیغی / این فستیوال با شکوه در مدت کوتاهی بعد از فستیوال خرید در این شهر برگزار میگردد و طی آن تمامی شهر استانبول غرق در موسیقی بلوز، جاز و فولکلور خواهد شد و شور و هیجان و شادی تمام این شهر را در بر خواهد گرفت. هر ساله در فصل تابستان و دی ماه این شهر برگزار کننده فستیوال بزرگ خرید خواهد بود و طی آن مسافران بیشماری صرفا با نیت خرید عازم این شهر می‌گردند. مرکز خرید استانبول مال، مرکز خرید فروم، مرکز خرید زورلو و مرکز خرید ایستینیه از جمله مراکز خریدی هستند که پیشنهاد می‌کنیم در این بازه زمانی سری به آنها بزنید. جشنواره معماری بین الملل استانبول ‏در جشنواره معماری بین الملل استانبول به تجربه‌ای متفاوت دست خواهید یافت. این جشنواره از سال ۲۰۰۷ میلادی آغاز و سالانه در شهر استانبول برگزار می‌گردد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 هفته قبل
بیشتر کارشناسان دلیل این اتفاق را افزایش قیمت تورهای امسال می‌دانند به طوری که قیمت تور استانبول امسال را می‌توان یکی از گران‌ترین تورهای یا بهتر بگوییم گرانترین تور در مقایسه با کیفیت آن دانست. تور وان مناسب‌ترین تور ترکیه از نظر قیمتبرخی مسافران فقط قصد سفر به ترکیه را دارند و در مورد شهر آن در بین گزینه‌های موجود هنوز انتخابی نداشته‌اند. ارزانترین تور ترکیه، تور وان است که با داشتن قطار مستقیم از تهران و تبریز، مقصد جذاب‌تری هم می‌شود. البته قیمت تورهای وان برای هتل‌های لوکس بیشتر از ۴ میلیون تومان هم می‌شود. کدام تور نوروز امسال؟ آنچه که شرایط را برای سفر نوروزی شما بهتر می‌کند یک مشاوره مناسب با اشراف کامل به وضعیت بازار گردشگری نوروز امسال است.
رکنارکنا2 هفته قبل
به گزارش رکنا، در شرایطی که با ورود هوش مصنوعی به بازار کار بسیاری از مشاغل به خطر افتاده‌اند، داشتن نیروی کار ماهر برای ارتقای بهره وری و رقابت با دیگر کشورها به یک ضرورت تبدیل شده است. گزارش مشترک مدرسه بازرگانی جهانی و گروه مشاورین «ادیکو» برای ششمین سال متوالی اقدام به رتبه بندی و انتشار کشورهای جهان بر حسب استعداد نیروی کار آن‌ها کرده است. این گزارش کشورها و شهرهای جهان را بر اساس ۷۰ معیار مختلف از جمله مهارت‌های کاری، سطح تحصیلات نیروی کار، مشاغل نیازمند به مهارت علمی و عملی بالا، نرخ بیکاری، نظام آموزشی، بهره‌وری نیروی کار و همچنین رضایت شغلی کارکنان طبقه بندی کرده است. بهترین کشورها۱-سوئیس۲- سنگاپور۳- آمریکا۴- سوئد۵- دانمارک۶- هلند۷- فنلاند۸- لوکزامبورگ۹- نروژ۱۰- استرالیارتبه ایرانایران در رتبه بندی امسال بالاتر از زامبیا و سنگال و پایین‌تر از مراکش و بوسنی و هرزگوین در رده ۱۰۲ قرار گرفته است. رتبه شهرهاامسال نیز نیویورک به مانند سال‌های قبل در صدر شهرهایی قرار گرفت که ماهرترین نیروی کار را در اختیار دارند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
به گزارش مشرق، در چند سال اخیر هوای تهران در فصول پائیز و زمستان تعادل خود را از دست داده است به‌طوری که دیده شده پایتخت‌نشینان در پاییز و بعضا در فصل زمستان با البسه تابستانی خود در شهر تردد می‌کنند. همچنین در سال‌های اخیر دیده شده که در فصل پاییز و یا زمستان برف و بارانی که مختص این دو فصل بوده است را کمتر شاهدیم. این آلاینده در تیرماه سال جاری ۱۳ روز از هوای تهران را آلوده کرده بود، ولی در مرداد ماه به‌صورت چشمگیری غلظت این آلاینده در هوای تهران کاهش داشته و تنها ۵ روز از هوای پایتخت را در شرایط بحرانی برای گروه‌های حساس قرار داده بود. برخی از کارشناسان بر این باورند که گرمای تهران دلایل متعددی دارد. وی افزود: براساس محاسبه‌ای که من انجام دادم حدود ۳۳ درصد از آلودگی‌هایی که وارد تهران می‌شود و به‌عنوان عوامل اصلی گرمایش کاذب می‌شود را می‌توان با اصلاح مسیر اتوبان‌ها و روان‌تر کردن تردد خودروها در اتوبان کرج-تهران کنترل کرد.

به انتهای لیست رسیدید

استانبول

استانبول (به ترکی استانبولی: İstanbul) (نام پیشین: قسطنطنیه عربی‌شدهٔ کُنستانتینوپول، به‌معنای شهر کنستانتین) بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر در کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن کشور است. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. تنگه بسفر دو قارهٔ آسیا و اروپا را از یکدیگر جدا می‌کند و استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره‌ی جهان گسترده شده‌است. بندر طبیعی شاخ طلایی یا خلیج در این شهر واقع است. این کلان‌شهر به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا در سال ۲۰۱۰ انتخاب شده‌است. همچنین از لحاظ تعداد گردشگران خارجی سومین شهر توریستی جهان به‌شمار می‌رود. ویکی‌پدیا