استانداری سمنان

استانداری سمنان

تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
امروز معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان پس از بازدید از روند اجرایی این پروژه از به طول انجامیدن آن و وعده‌های عمل نشده مدیرکل راه‌آهن شمال شرق (۱) انتقاد کرد. منوچهر فخری از مدیرکل راه‌آهن شمال شرق (۱) خواست تا در اسرع وقت وعده‌های داده‌شده برای راه‌اندازی آسانسور و پله‌برقی راه‌آهن سمنان و شاهرود را عملی کند. وی از مدیریت راه‌آهن شمال شرق (۱) خواست تا توجه به مطالبات مردم را در دستور کار قرار دهد. آسانسور و پله‌برقی ایستگاه راه‌آهن سمنان و شاهرود دی‌ماه به بهره‌برداری می‌رسددر پی این انتقاد معاون استاندار از عدم عملی شدن وعده‌های پیاپی مدیریت راه‌آهن شمال شرق (۱) درباره پروژه راه‌اندازی آسانسور و پله‌برقی ایستگاه راه‌آهن سمنان و شاهرود فرشاد زاد خور، مدیرکل راه‌آهن شمال شرق (۱) از مردم استان سمنان عذرخواهی کرد. وی گفت: با تصمیم جدید اداره کل راه‌آهن شمال شرق (۱)، این پروژه در پایان دی‌ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، منوچهر فخری ظهر امروز در بازدید از پروژه پله‌برقی و آسانسور ایستگاه راه‌آهن سمنان اظهار داشت: باید اجرای این پروژه سرعت بیشتری بگیرد چراکه مردم از این خلف وعده ناراضی هستند. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان با بیان اینکه راه‌اندازی پله‌برقی و آسانسور ایستگاه‌های راه‌آهن سمنان و شاهرود مهم‌ترین مطالبه مسافران در این بخش است افزود: باید زیرساخت‌های موجود در این بخش بیش‌ازپیش تقویت شود. فخری با بیان اینکه اجرای پروژه راه‌اندازی پله‌برقی و آسانسور ایستگاه‌های راه‌آهن سمنان و شاهرود به‌صورت مستمر از سوی معاونت عمرانی استانداری سمنان پیگیری شده است گفت: علی‌رغم همه این پیگیری‌ها هنوز این پروژه اجرایی نشده است. وی تصریح کرد: در صورت عدم اجرای این پروژه و تداوم روند بدقولی‌ها این مهم از طریق راه‌آهن کشور پیگیری می‌شود. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان با بیان اینکه بخش عمده‌ای از مردم برای سفر از حوزه حمل‌ونقل ریلی استفاده می‌کنند تصریح کرد: باید زیرساخت‌های موجود در بخش ریلی تقویت شود.
ایسناایسنا21 ساعت قبل
ایسنا/سمنان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان ضمن انتقاد از راه‌آهن شمال‌شرق یک گفت: مردم از وعده‌های عمل نشده این راه‌آهن خسته شدند. منوچهر فخری در بازدید از روند اجرایی پروژه پله برقی و آسانسور ایستگاه راه آهن سمنان اظهار کرد: مردم شاهرود و سمنان از وعده‌های عملی‌نشده مدیریت راه آهن شمال شرق (۱) در رابطه با افتتاح و راه‌اندازی پله برقی ایستگاه‌های راه آهن سمنان و شاهرود خسته شدند. وی ادامه داد: متاسفانه علی‌رغم پیگیری‌ها و بازدیدهای مستمر حوزه معاونت امور عمرانی استانداری سمنان، قول‌ها و وعده‌های داده شده، از هفته‌ای به هفته دیگر موکول شده و مردم نیز از روند این بد قولی‌ها ناراضی هستند. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان افزود: مدیریت استان از عملکرد مدیریت راه آهن شمال شرق (۱)، در خصوص این موضوع گله‌مند و ناخرسند است. وی از مدیریت راه‌آهن شمال شرق (۱) کشور خواست به‌منظور رفع مشکل مردم استان، در اسرع وقت و در کمترین زمان ممکن با قید فوریت، نسبت به راه اندازی پله برقی و آسانسور در ایستگاه‌های راه آهن سمنان و شاهرود اقدام کند.
مهرمهر21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر فخری پیش از ظهر یکشنبه در بازدید از روند اجرایی پروژه پله‌برقی و آسانسور ایستگاه راه‌آهن سمنان ضمن بیان اینکه مردم از وعده‌های عمل نشده مدیریت راه‌آهن شمال شرق (۱) ناراضی هستند، اظهار داشت: راه‌اندازی و تسریع در فرآیند پروژه ایجاد آسانسور و پله‌برقی در ایستگاه راه‌آهن سمنان و شاهرود در دستور کار قرار دارد. وی با اشاره به پیگیری‌ها و بازدیدهای مستمر استانداری سمنان از فرآیند اجرای این پروژه بیان کرد: مجموعه مدیریت راه‌آهن شمال شرق (۱) باید برای رفع مشکلات مردم و جلب رضایت آن‌ها به قید فوریت نسبت به راه‌اندازی پله‌برقی و آسانسور ایستگاه‌های راه‌آهن سمنان و شاهرود اقدام ‌کنند. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان با تأکید بر لزوم تکمیل به‌موقع این پروژه خاطرنشان کرد: ایجاد امکانات رفاهی در اماکن عمومی برای مردم ازجمله رویکردهای مهم دولت محسوب می‌شود. فخری بابیان اینکه ایجاد پله‌برقی در ایستگاه راه‌آهن سمنان و شاهرود ازجمله مطالبات عموم مردم و مسافرانی است که از این منطقه تردد دارند، تصریح کرد: تقویت زیرساخت‌های موجود در حوزه جابه‌جایی مسافران به‌صورت ریلی نقش مؤثری در جذب جمعیت به این منطقه ایفا می‌کند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حبیب الله خجسته پور شامگاه شنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی استانداری سمنان بابیان اینکه برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس ۱۵۱ نفر در استان ثبت‌نام کردند، ابراز داشت: بیشترین داوطلب در حوزه انتخابیه سمنان، مهدی‌شهر و سرخه با ۵۲ نفر گزارش می‌شود. وی افزود: در حوزه انتخابیه شاهرود و میامی ۴۹ نفر، حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان ۲۰ نفر و حوزه انتخابیه دامغان هم ۳۰ نفر طی این هفت روز در انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند. رئیس ستاد انتخابات استان سمنان بابیان اینکه از بین ۱۵۱ متقاضی نمایندگی مجلس ۱۳۲ نفر مرد هستند، ابراز داشت: از این تعداد ۱۹ نفر خانم هستند که از حوزه انتخابیه چهار فرمانداری برای نمایندگی مجلس ثبت‌نام کردند. خجسته پور بابیان اینکه از بین داوطلبان ۲۷ نفر مدرک دکترا دارند در ادامه تصریح کرد: ۱۱۸ نفر کارشناسی ارشد یا معادل و شش نفر از تحصیلات حوزوی برخوردار هستند. وی بابیان اینکه مهلت ثبت‌نام به عنوان کاندیدای مجلس یازدهم امروز به پایان رسید، افزود: خوشبختانه روند برگزاری انتخابات در استان سمنان و چهار فرمانداری حوزه انتخابیه مثبت ارزیابی می‌شود و هیچ مشکلی برای ثبت‌نام داوطلبان وجود نداشت.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مهدی صمیمیان شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران به میزبانی استانداری سمنان ضمن بیان اینکه ششمین دوره آزمون مکاتبه‌ای دهیاران استان سمنان امروز جمعه در محل دانشگاه پیام نور سمنان برگزار شد، تأکید کرد: برای اولین بار این آزمون به‌صورت متمرکز و با حضور نماینده سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور برگزار شد. وی ارتقای آگاهی و دانش دهیاران در حوزه‌های مختلف مؤثر در توسعه روستاها را هدف این آزمون دانست و تصریح کرد: نتیجه آزمون مکاتبه‌ای دهیاران استان روز سه‌شنبه نوزدهم آذر امسال اعلام می‌شود. مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان بابیان اینکه بیش از ٨٠درصد دهیاران در آزمون شرکت کردند، ادامه داد: شرکت دهیاران در آزمون مکاتبه‌ای و کسب نتیجه مطلوب یکی از شاخص‌های مؤثر در تخصیص اعتبارات دهیاری‌ها است. صمیمیان بابیان اینکه نفرات برتر آزمون مکاتبه‌ای دهیاران استان به سومین المپیاد علمی دهیاری‌های کشور راه خواهند یافت، ابراز کرد: آزمون دهیاران بر اساس هفت محور مؤثر در توسعه و مدیریت روستا، مانند اصول و مبانی بهداشت روستایی، مقررات و قوانین روستایی، اقتصاد، گردشگری و مقررات مالی روستایی و مدیریت بحران برگزار شد.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حبیب الله خجسته پور در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی استانداری سمنان بابیان اینکه طی ششمین روز ثبت‌نام نمایندگی مجلس ۱۷ نفر در استان سمنان داوطلب شدند، ابراز داشت: روز اول ۹ نفر، روز دوم ۱۰ نفر، روز سوم ۱۳ نفر، روز چهارم ۱۴ نفر، روز پنجم ۳۱ نفر برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی در استان سمنان ثبت‌نام کردند. وی بابیان اینکه همه این ۱۷ نفر ثبت نامی روز ششم ثبت‌نام نمایندگی مجلس مرد بودند و امروز هیچ خانمی در استان سمنان کاندید نشد، افزود: تعداد کاندیدای خانم با این حساب تا پایان روز ششم ثبت‌نام ۹ نفر اعلام می‌شود. رئیس ستاد انتخابات استان سمنان بابیان اینکه در ششمین روز شلوغ‌ترین فرمانداری دامغان با مراجعه هفت نفر بود، ابراز داشت: در شاهرود سه نفر، سمنان شش نفر و گرمسار یک نفر با مراجعه به فرمانداری‌های حوزه انتخابیه کاندیدای مجلس شورای اسلامی شدند. خجسته پور بابیان اینکه از این ۱۷ نفر پنج نفر دارای مدرک دکترا، ۱۱ نفر کرشناسی ارشد و یک نفر تحصیلات حوزوی دارد، تصریح کرد: با این حساب از بین ۹۴ داوطلب نمایندگی مجلس ۱۴ نفر دارای مدرک دکترا و چهار نفر تحصیلات حوزوی هستند و مابقی این افراد کارشناسی ارشد یا معادل آن رادارند. وی بابیان اینکه فردا آخرین مهلت ثبت‌نام یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خواهد بود، افزود: ثبت نامی‌ها تا پایان روز ششم ۹۴ نفر اعلام می‌شود که پیش‌بینی می‌شود برای فردا شاهد حضور بیشتری از متقاضیان باشیم.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حبیب الله خجسته پور غروب پنج‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی استانداری سمنان بابیان اینکه طی پنجمین روز ثبت‌نام از متقاضیان کاندیداتوری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۲۹ نفر در استان سمنان داوطلب شدند، ابراز داشت: روز اول ۹ نفر، روز دوم ۱۰ نفر، روز سوم ۱۳ نفر و در روز چهار ۱۴ نفر ثبت‌نام کرده بودند که با این حساب شمار این افراد به ۷۵ نفر رسید. وی بابیان اینکه از بین ثبت نامی‌های امروز شش نفر زن و ۲۳ نفر مابقی مرد بودند، افزود: با این حساب تا پایان روز پنجم ثبت‌نام در انتخابات مجلس تعداد زنان داوطلب کاندیداتوری مجلس به ۹ نفر رسیده استرئیس ستاد انتخابات استان سمنان بابیان اینکه امروز شاهرود با ۱۲ نفر بیشترین متقاضی نمایندگی مجلس را در انتخابات پیش رو داشته است، ابراز داشت: در سمنان پنج نفر، دامغان هفت نفر و گرمسار پنج نفر با مراجعه به فرمانداری‌های حوزه انتخابیه داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی شدند. خجسته پور بابیان اینکه از بین داوطلبان امروز سه نفر دارای مدرک دکتری، ۲۳ نفر کارشناسی ارشد و سه نفر تحصیلات حوزوی دارند، تصریح کرد: از بین ۷۵ متقاضی نمایندگی مجلس هفت نفر مدرک دکترا داشته و مابقی از مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن برخوردار هستند. وی بابیان اینکه ثبت‌نام نمایندگان مجلس تا پایان روز شانزدهم آذرماه ادامه خواهد داشت، افزود: امروز بیشترین حجم کار را فرمانداری شاهرود به خود اختصاص داده است که خوشبختانه این روند در چهار حوزه انتخابیه به نحو مطلوب در حال انجام است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
وی با تأکید بر توجه نسبت به محورهای توسعه استان سمنان افزود: لازم است راهکارهای توسعه استان در کارگروه پژوهش مطرح شود تا برنامه‌های راهبردی برای تحقق این امر از سوی شورای برنامه‌ریزی استان سمنان به دستگاه‌های اجرایی که در این زمینه تکلیف دارند؛ تبیین شود. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان یکی از راهکارهای توسعه استان سمنان را حوزه گردشگری عنوان کرد و بیان داشت: طرح پژوهشی استان سمنان در این حوزه ارائه و اشکالات و ایرادات آن رفع شده است. وی گفت: خط قرمزها در حوزه گردشگری در شورای برنامه‌ریزی استان سمنان باید روشن و واضح برای مجموعه فعالیت دستگاه‌های اجرایی مشخص شود. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بیان داشت: دستگاه‌های اجرایی باید برنامه‌های خود را متناسب با اهداف توسعه گردشگری تبیین کرده و اقدامات دستگاه‌های مختلف اجرایی نباید در حوزه گردشگری نفی‌کننده یکدیگر باشند. عسگری با تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های صنعتی و معدنی در توسعه صنعت گردشگری استان سمنان گفت: برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی در حوزه گردشگری باید در راستای منافع مردم باشد.
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/سمنان معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و سرپرست معاونت توسعه منابع استانداری سمنان بر ضرورت ‌برنامه‌ریزی در راستای ایجاد استارت آپ‌های شهری در استان تاکید کرد. معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان با اشاره به حضور کارکنان ساختمانی در میادین مختلف شهر از شهرداری‌های استان خواست ساماندهی کارگران ساختمانی‌ها را به طور جدی پیگیری کنند. معاون استاندار سمنان گفت: باید بهروری در دستگاهها برنامه ریزی شده و به صورت شفاف و صریح در این‌خصوص اقدام شود. وی بر ضرورت توجه کارگروه پژوهش استان به چهارچوب محورهای توسعه استان تاکید کرد و گفت: باید این مهم به‌عنوان یک شاکله و نیاز مطرح شود تا در شورای برنامه ریزی برای دستگاههایی که دراین خصوص تکلیف دارند، برنامه تببین شود. عسگری با بیان اینکه اقدامات دستگاه‌ها در حوزه گردشگری نباید نافی یکدیگر باشد گفت: همه اقدامات باید در راستای منافع مردم صورت گیرد ‌تا به توسعه گردشگری خدشه‌ای وارد نشود.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حشمت الله عسگری شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای راهبردی استان سمنان به میزبانی استانداری سمنان بابیان اینکه در پنج سال آینده با بازنشستگی نیروی انسانی در پست‌های دولتی مواجه خواهیم بود، ابراز داشت: از هم‌اکنون باید بررسی‌ها لازم در رابطه با رفع چالش‌های موجود انجام شود. وی بابیان اینکه برخی از کارکنان دستگاه‌های اجرایی کیفیت و توانمندی چندانی نداشته و پتانسیل ارتقای مهارت و پست سازمانی را نیز دارا نیستند، افزود: بر این اساس جذب نیروی متخصص و کارآمد در دستگاه‌های اجرای استان سمنان می‌بایست مورد توجه گیرد. ‌معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه برای ارزیابی دستگاه‌های اجرایی می‌بایست هر جلسه یکی از شاخص‌ها موردبررسی و ارزیابی قرار گیرد، ابراز داشت: می‌بایست در پایان سال این ۱۰ شاخص جمع‌بندی و برای ارزیابی و اعلام نتیجه دستگاه‌های برتر در جشنواره شهید رجایی معرفی شوند. عسگری بابیان اینکه موضوع بهره وری در دستگاه‌ها صرفا یک‌ موضوع لوکس و تزئینی به شمار می‌رود و لذا باید سهم سازمان بهره وری در قانون برنامه‌ریزی مشخص شود، تصریح کرد: باید بهروری در دستگاه‌ها برنامه‌ریزی‌شده و به صورت شفاف و صریح در این خصوص اقدام شود. وی بابیان اینکه خوشبختانه استان سمنان در میزان رضایتمندی مردم رتبه دوم را در کشور دارا است، افزود: برای ارتقا این جایگاه باید دستگاه‌ها واکاوی شده و آن‌هایی که عملکرد ضعیفی را در پاسخگویی داشتند مورد تجزیه‌وتحلیل قرار گیرد تا استانی پاسخگو در قبال شهروندان و فعالان سیاسی و اقتصادی و فرهنگی داشته باشیم و این جایگاه ارتقا یابد.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حبیب الله خجسته پور شامگاه چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی استانداری سمنان بابیان اینکه طی چهارمین روز ثبت‌نام کاندیداتوری نمایندگی مجلس در استان سمنان ۱۴ نفر داوطلب شدند، ابراز داشت: با احتساب این تعداد می‌توان گفت تعداد متقاضیان نمایندگی مجلس در استان سمنان به ۴۶ نفر رسیده است. وی بابیان اینکه چهار نفر در سمنان، سه نفر در گرمسار، پنج نفر در شاهرود و دو نفر در دامغان ثبت نامی‌های امروز را تشکیل دادند، افزود: از این تعداد ۱۳ نفر مرد و یک نفر خانم بود که با این حساب تعداد شرکت‌کنندگان خانم برای کاندیداتوری مجلس سه نفر گزارش می‌شود. رئیس ستاد انتخابات استان سمنان بابیان اینکه از بین متقاضیان امروز دو نفر کارشناسی، یک نفر دکترا و ۱۱ نفر کارشناسی ارشد داشتند، ابراز داشت: با این حساب از بین ۴۶ داوطلب نمایندگی مجلس چهار نفر دارای مدرک دکترا بوده و مابقی کارشناسی ارشد یا معادل آن رادارند. خجسته پور با بیان اینکه در بین داوطلبان امروز سن ۳۰ تا ۳۵ سال با شش نفر بیشترین متقاضی را داشت، تصریح کرد: مابقی بالای ۳۵ سال سن دارند که می‌توان گفت افراد با سن کم بیشتر داوطلب نمایندگی انتخابات این دوره مجلس شدند. وی بابیان اینکه آخرین فرصت برای شرکت درکاندیداتوری انتخابات مجلس شنبه ۱۶ آذرماه است، افزود: طی بازدید از فرمانداری‌های چهار حوزه انتخابیه استان روند برگزاری انتخابات در حد مطلوب و تعداد داوطلبان شرکت نسبت به دوره قبل رشد داشته است.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، حشمت‌الله عسگری ظهر امروز در نشست شورای توسعه راهبردی استان سمنان که در سالن غدیر استانداری سمنان برگزار شد اظهار داشت: در پنج سال آینده تعداد قابل‌توجهی از کارمندان دستگاه‌های اجرایی استان سمنان بازنشسته می‌شوند. وی افزود: تدبیری ویژه باید برای ساماندهی کارکنان دولت در استان سمنان اتخاذ شود. معاون هماهنگی امور اقتصادی استان سمنان گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان سمنان اقدام به تهیه ساختاری متشکل از اطلاعاتی نظیر مهارت، سن و دیگر مشخصات کارمندان کرده است. وی بیان داشت: باید ارتقای جایگاه کارکنان دولت با ظرافت و دقت نظر خاصی انجام شود؛ چراکه تعداد بسیاری از کارکنان دولت این قابلیت و ظرفیت را ندارند که جایگاه و رسته شغلی‌شان ارتقا یابد. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بیان داشت: هوشمند سازی شهر و توسعه دولت الکترونیک منجر به کاهش نیروی انسانی در دستگاه‌های اجرایی می‌شود.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حشمت‌الله عسگری پیش از ظهر چهارشنبه در نشست شورای توسعه راهبردی استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه جذب نیروی انسانی در دستگاه‌های اجرایی مبتنی بر آزمون‌های عملی و علمی است، تأکید کرد: اتخاذ رویه‌های اصولی برای ساماندهی کارکنان دستگاه‌های دولتی یک رویکرد مهم است که باید مدنظر قرار گیرد. وی بابیان اینکه سابقا شاید کمتر به مقوله آزمون در به‌کارگیری نیروها توجه می‌شد اما امروز شایستگی در آزمون علمی و عملی ملاک اصلی است، افزود: ما معتقد هستیم که حتی در جذب نیروی انسانی ویژه ایثارگران نیز باید نیروهای کیفی به استخدام دستگاه‌های اجرایی درآیند تا شاهد موفقیت سیستم اداری باشیم. معاون استاندار سمنان بابیان اینکه در پنج سال آینده بخش قابل توجهی از کارمندان دستگاه‌های اجرایی بازنشسته می‌شوند، تأکید کرد: باید رویه‌ای اصولی برای ساماندهی کارکنان دولت را مدنظر قرارداد. وی در ادامه گفت: بسیاری از کارکنان دولت ظرفیت ارتقای جایگاه را ندارند و با اشغال ردیف‌های شغلی اداری مشکلاتی برای مجموعه ایجاد می‌کنند. به گزارش خبرنگار مهر، در روزهای گذشته یک خبرگزاری در سطح استان شائبه به‌کارگیری دختر استاندار سمنان دریکی از مناسب شغلی استانداری سمنان را مطرح کرد که به نظر می‌رسد بخشی از سخنان امروز عسگری در واقع بیانی پیرامون این موضوع است.
ایسناایسنا4 روز قبل
ایسنا/سمنان رئیس ستاد انتخابات استان سمنان از کاندیداتوری ۳۲داوطلب نمایندگی یازدهمین دوره مجلس در این استان خبر داد. حبیب‌الله خجسته‌پور در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات دامغان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: تا صبح امروز ۳۲ نفر با مراجعه به فرمانداری‌های چهار حوزه اصلی استان برای کاندیداتوری در انتخابات اسفندماه ثبت‌نام کردند. وی با بیان اینکه ثبت‌نام تا ساعت ۱۸ روز ۱۶آذر ادامه دارد از داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خواست ثبت‌نام خود را به روزهای آخر موکول نکنند. معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان از انتخاب اعضای هیات‌های اجرایی در شهرستان‌های این استان خبر داد و خاطرنشان کرد: خوشبختانه فرآیند ثبت‌نام نامزدها و انتخاب هیات‌های اجرایی براساس برنامه زمان‌بندی شده انجام و تاکنون در هیچکدام از شهرستان‌های استان مشکلی نداشتیم. خجسته‌پور همچنین با اشاره به بازدید خود از ستاد انتخابات شهرستان دامغان گفت: تا صبح امروز پنج داوطلب نمایندگی حوزه انتخابیه دامغان برای یازدهمین دوره مجلس ثبت‌نام کردند.
فارسفارس5 روز قبل
تولید اتوبوس برقی در ایران که برای نخستین بار از امروز استارت خورد، زمینه‌ساز رشد اقتصادی کشورمان خواهد شد و باید از آن حمایت شود. انعقاد تفاهم‌نامه همکاری گروه مپنا و این گروه صنعتی در پروژه تولید اتوبوس برقی برای نخستین بار در ایران صورت گرفت که رشد اقتصادی استان سمنان را سبب خواهد شد. وی تصریح کرد: مجموعه صنعتی مپنا توانسته در عرصه‌های ملی و بین‌المللی بدرخشد و در جوامع بین‌المللی رقابت کند. علی‌رضا آشناگر گفت: اجرای طرح‌هایی که در استان سمنان منجر به توسعه صنایع پاک شده و توجیه اقتصادی داشته باشد نیازمند توجه و حمایت است. آشناگر افزود: با تأمین آب استان سمنان در بخش شرب و صنایع، گام مهمی در جهت ایجاد اشتغال برداشته شده و این استان می‌تواند جمعیت سرریز پایتخت را جذب کند.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حبیب‌الله خجسته پور غروب سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی استانداری سمنان بابیان اینکه طی سومین روز ثبت‌نام انتخابات مجلس ۱۳ نفر در استان کاندید شدند، ابراز داشت: روز اول ۹ نفر و روز دوم ۱۰ نفر ثبت‌نام کردند به این ترتیب تعداد ثبت نامی‌ها به ۳۲ نفر رسید. وی بابیان امروز از بانوان برای کاندید انتخابات مجلس به فرمانداری‌ها مراجعه نکرد، افزود: امروز در سمنان شش نفر، گرمسار یک نفر، شاهرود سه نفر و دامغان سه نفر کاندید شدند که با این حساب تعداد کاندیدهای زن دو نفر تا اینجا گزارش می‌شود. رئیس ستاد انتخابات استان سمنان بابیان اینکه طی سومین روز ثبت‌نام در انتخابات مجلس چهار نفر مدرک تحصیلی دکترا و ۹ نفر مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد داشتند، ابراز داشت: در بین ثبت نامی‌های دو روز گذشته نیز سه نفر دارای مدرک دکترا و مابقی کارشناسی ارشد دارند. وی بابیان اینکه آخرین مهلت ثبت‌نام برای نمایندگی مجلس شنبه ۱۶ آذرماه است، افزود: داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس می‌توانند با در دست داشتن مدارک لازم به یکی از چهار فرمانداری گرمسار، سمنان، دامغان و شاهرود مراجعه کنند و از متقاضیان نیز درخواست می‌شود که ثبت‌نام را به‌روز آخر موکول نکنند. به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا کاتب روز اول و سید حسن حسینی شاهرودی از نمایندگان حاضر استان در مجلس، روز سوم در انتخابات مجلس آتی ثبت‌نام کردند.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حبیب‌الله خجسته پور عصر سه‌شنبه در جلسه شورای اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی استان سمنان به میزبانی سالن غدیر استانداری بابیان اینکه این شورا با هدف نقش‌آفرینی عرصه مدیریت افکار عمومی استان در چارچوب سیاست‌های کلی کشور و راهبردهای دولت تشکیل‌شده است، ابراز داشت: تبیین خط مشی و سیاست‌گذاری برای اطلاع‌رسانی از عملکرد و دستاوردهای استان در حوزه‌های مختلف از برنامه‌های شورای اطلاع‌رسانی استان محسوب می‌شود. وی بابیان اینکه اتاق‌های فکر متناسب با وظایف و ماموریت‌های شورا و نیازهای نوپدید در عرصه مدیریت افکار عمومی، تشکیل خواهد شد، افزود: شورای اطلاع‌رسانی استان با تاکید بر لزوم اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، از اجرای ابعاد مرتبط با عرصه اطلاع‌رسانی در منشور و مقررات مرتبط با حقوق شهروندی حمایت خواهد کرد. ‌خجسته پور در ادامه تصریح کرد: شورای اطلاع‌رسانی استان باید در شرایط فعلی باهدف همگرایی و همبستگی حداکثری، با برنامه‌ریزی مستمر همه ارکان نظام، سیاست‌ها و برنامه‌های خود را تدوین و ارائه کند. وی بابیان اینکه به‌زودی برای نخستین بار کمیته فضای مجازی استان ذیل شورای اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی باهدف سامان بخشی و مدیریت راهبردی فضای مجازی تشکیل خواهد شد، افزود: تهیه پیوست رسانه‌ای برای پروژه‌های مهم، ارزیابی عملکرد رسانه‌ها در استان و کمک در راستای حل مشکلات استان، بخشی از برنامه‌های شورای اطلاع‌رسانی استان محسوب می‌شود. به گزارش خبرنگار مهر، با تصویب شورای اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی استان نشست‌های تبیینی، اطلاع‌رسانی و روشنگری برگزار خواهد شد، در همین راستا نخستین نشست با موضوع اطلاع‌رسانی در خصوص چرایی افزایش قیمت سوخت، در روز دوشنبه آینده (هجدهم آذرماه) با حضور مدیران کل شش دستگاه مرتبط و خبرنگاران و اصحاب رسانه در استانداری سمنان برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان عنوان کرد: استقرار واحد ریخته‌گری در ناحیه صنعتی بیارجمند شاهرود، بهره‌برداری واحد تولید غلات حجیم‌شده در آرادان روستای یاتری علیا مورد موافقت مشروط کمیسیون ماده ۱۱ قرارگرفته است. عسگری از مخالفت با استقرار سه طرح خبر داد و گفت: واحد تولید تخته فیبر سخت با روکش ملامینه شرکت زاگرس چوب سام واقع در شهرک صنعتی ایوانکی گرمسار، استقرار واحد مونتاژ لوازم‌خانگی شرکت نیک عالی پارسیان واقع در شهرک صنعتی گرمسار و بهره‌برداری واحد ریخته‌گری آلومینیوم و آلیاژهای آن واقع در شهرک صنعتی گرمسار در کمیسیون تائید نشد. وی عنوان کرد: استقرار واحد تولید صفحه و ورق پی وی سی فومیزه در شهرک صنعتی ایوانکی گرمسار، استقرار واحد تولید پارافین و استقرار واحد تولید فیلتر هوای خودرو هر دو در شهرک صنعتی ایوانکی گرمسار مورد موافقت در این کمیسیون قرارگرفته است. امیر عبدوس مدیرکل محیط‌زیست استان سمنان نیز در این جلسه گفت: بررسی آلایندگی واحد‌های صنعتی و تولیدی در مناطق مختلف استان سمنان در دستور کار اصلی این کمیسیون قرار دارد. وی افزود: در ۱۰ مورد پرونده از واحد‌های تولیدی و صنعتی مختلف در سه شهرستان شاهرود، گرمسار و آرادان تصمیم‌گیری‌های لازم اتخاذشده است.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حبیب‌الله خجسته پور غروب دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی استانداری سمنان بابیان اینکه طی دومین روز ثبت‌نام متقاضیان حضور در انتخابات مجلس ۱۰ نفر ثبت‌نام کردند، ابراز داشت: از این تعداد ۹ نفر مرد و یک نفر زن بود که با این حساب شمار زنان به دو نفر و حضور مردان به ۱۷ نفر رسید. وی بابیان اینکه دامغان امروز بدون متقاضی ثبت‌نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی بود، افزود: در سمنان و شاهرود هر کدام چهار نفر و در گرمسار دو نفر با مراجعه به فرمانداری‌های این شهرستان‌ها برای حضور اعلام آمادگی کردند. رئیس ستاد انتخابات استان سمنان بابیان اینکه روز اول ۹ نفر در کل استان برای انتخابات ثبت‌نام کرده بودند، ابراز داشت: متقاضیان تنها تا پایان روز شانزدهم آذرماه برای ثبت‌نام فرصت دارند و این زمان تمدید نخواهد شد لذا می‌بایست در طی هفته کاندیدا حضور خود را اعلام کنند. خجسته پور بابیان اینکه از بین ثبت‌نامی‌ها در روز دوم یک نفر مدرک دکترا و ۹ نفر باقی کارشناسی ارشد داشتند، تصریح کرد: در بین ثبت نامی‌ها تا به امروز سه نفر مدرک دکترا دارند و مابقی کارشناسی ارشد هستند. وی بابیان اینکه مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام در انتخابات مجلس طی اعلامیه‌ای ذکرشده است، افزود: از متقاضیان درخواست می‌شود که ثبت‌نام خود را به‌روز آخر موکول نکنند و با مراجعه به فرمانداری‌ها ثبت‌نام خود را کامل کنند.
ایسناایسنا6 روز قبل
ایسنا/سمنان رئیس ستاد انتخابات استان سمنان از کاندیداهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خواست ثبت‌نام خود را به روزهای آخر موکول نکنند. معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان با بیان اینکه ثبت‌نام تا ۱۶ آذر ادامه دارد از نامزدهای حوزه‌های انتخابیه این استان خواست حتی‌الامکان ثبت‌نام خود را به آخرین روز موکول نکنند. همچنین برای اینکه به مشکلی برخورد نکنند همه مدارکی که در اطلاعیه‌های ستاد انتخابات برآن تاکید شده را با خود به همراه داشته باشند تا ثبت‌نام آنها انجام شود. وی با بیان اینکه ۲۴ فرآیند از ۲۵ فرآیند انتخابات به صورت الکترونیکی انجام می‌شود گفت: نوشتن رای و شمارش آرا تنها فرآیندی است که به صورت غیرالکترونیکی انجام می‌شود. خجسته پور با اشاره به وجود زیرساخت‌های مناسب الکترونیکی در این استان گفت: استان سمنان از زیرساخت خوبی در حوزه‌های ارتباط الکترونیک برخوردار است و هیچ مشکلی در این بخش ندارد.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان و رئیس ستاد انتخابات استان در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در سمنان، اظهار داشت: در دومین روز ۶ نفر برای حضور در انتخابات ثبت‌نام کردند. به گزارش تسنیم و بر اساس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان سمنان روز گذشته نیز ۹ نفر برای حضور در انتخابات نام‌نویسی کردند. روز گذشته از شهرستان سمنان ۲ نفر، شاهرود ۲ نفر، دامغان ۲ نفر و شهرستان گرمسار نیز ۳ نفر برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند. از این تعداد ۲ نفر دارای مدرک دکترا بوده و هفت نفر دیگر دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند. در حال حاضر تعداد افراد برای حضور در انتخابات مجلس در استان سمنان به ۱۵ نفر رسیده است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حبیب‌الله خجسته پور شامگاه یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی استانداری سمنان ضمن بیان اینکه در اولین روز ثبت‌نام یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان از نگاه آمار ۹ نفر ثبت‌نام کردند، ابراز داشت: از این تعداد هشت نفر مرد و یک نفر زن بود که این افراد به فرمانداری‌های استان مراجعه و متقاضی ثبت‌نام در این دوره از انتخابات مجلس شدند. وی بابیان اینکه گرمسار با سه نفر بیشترین ثبت نامی امروز را به خود اختصاص داده است، افزود: در فرمانداری شهرهای سمنان، شاهرود و دامغان نیز هرکدام دو نفر برای ثبت‌نام در نخستین روز پیش‌قدم شدند. رئیس ستاد انتخابات استان سمنان بابیان اینکه افراد ثبت نامی می‌بایست دارای مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر یا معادل آن‌ها باشند، ابراز داشت: بر اساس مدرک تحصیلی دو نفر از ثبت نامی‌ها دارای مدرک دکترا و مابقی کارشناسی ارشد داشتند. خجسته پور بابیان اینکه جوان‌ترین متقاضی ثبت‌نام بین ۳۰ تا ۳۵ سال سن دارد، اضافه کرد: دو نفر در بازه سنی ۳۶ تا ۴۰ سال، یک نفر در بازه سنی ۴۱ تا ۴۵ سال، یک نفر در بازه سنی ۴۶ تا ۵۰ سال، دو نفر در بازه سنی ۵۱ تا ۵۵ سال و دو نفر نیز در بازه سنی ۵۶ تا ۶۰ سال بودند. وی افزود: ثبت‌نام متقاضیان در انتخابات مجلس به مدت یک هفته تا شانزدهم آذرماه ادامه خواهد داشت و کاندیدها می‌توانند در ساعات هشت لغایت ۱۸ هرروز به یکی از فرمانداری‌های حوزه انتخابیه در سطح استان سمنان مراجعه و ثبت‌نام کنند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، منوچهر فخری بعدازظهر امروز در نشست شورای امور زیربنایی و توسعه استان سمنان که در سالن جلسات استانداری سمنان برگزار شد، اظهار داشت: ساخت شهرک صنعتی برای پسماندهای ویژه در سطح سمنان در دست اجرا است. وی عملیاتی شدن اجرای این طرح را منوط به همکاری و‌ هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی استان سمنان عنوان کرد. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان بیان داشت: انتقال پسماند از استان‌های مجاور استان سمنان موضوعی نگران‌کننده و از دغدغه‌های مهم زیست‌محیطی در این استان است. وی بیان داشت: رعایت ملاحظات زیست‌محیطی در استان سمنان نیازمند اتخاذ تدابیری ویژه نظیر راه‌اندازی شهرک صنعتی ویژه پسماندهای ویژه است و لازم است در این راستا از نقطه نظرات فعالان محیط‌زیست هم بهره برد. فخری با بیان اینکه باید مشکلات زیرساختی در استان سمنان رفع شود تأکید کرد: حمایت از فعالان حوزه تولید، اقتصاد و اشتغال در استان سمنان باید در اولویت امور قرار گیرد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/سمنان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان ضمن مخالفت جدی با خام‌فروشی معادن بر ضرورت لغو مجوز معادنی که به فرآوری محصولات معدنی نمی‌پردازند تاکید کرد. معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان با بیان اینکه استان سمنان یک استان معدنی است تصریح کرد: همه معادن استان سمنان از ارزش بالایی برخوردار هستند و و باید در اخذ مجوزهای استخراج معادن تجدید نظر شود. عسگری با بیان اینکه انتظار می‌رود سرمایه‌گذاران بخش معدن برای چرخه تولید، برنامه‌ریزی کنند ادامه داد: مواد معدنی باید وارد چرخه تولید شده و ارزش افزوده ایجاد کنند. معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان از سرمایه گذاران معدن در این استان خواست چرخه تولید و فرآوری محصولات معدنی را در دستور کار خود قرار دهند ‌. معاون استاندار سمنان با تقدیر از سرمایه‌گذاران کارخانه کربنات استرانسیوم گفت: طرح احداث کارخانه کربنات استرانسیوم باید جهت بررسی به صنعت معدن و تجارت ارائه شود.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر فخری ظهر یکشنبه در نشست شورای امور زیربنایی و توسعه استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه ساخت شهرک صنعتی برای پسماندهای ویژه ازجمله برنامه‌های در دست اجرا در سطح سمنان است، تأکید کرد: با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی، عملیاتی کردن این طرح پیگیری می‌شود. وی بابیان اینکه راه‌اندازی شهرک صنعتی برای پسماندهای ویژه تنها مختص سمنان خواهد بود، تأکید کرد: یکی از نگرانی‌ها و دغدغه‌های موجود زیست‌محیطی در درون استان سمنان موضوع انتقال پسماندها از استان‌های مجاور است که در این حوزه نگرانی‌ها به استانداری سمنان انعکاس داده‌شده است. رعایت ملاحظات زیست محیطیمعاون استاندار سمنان ادامه داد: در این راستا باید صراحتا اعلام کرد که راه‌اندازی این قبیل شهرک‌ها فقط و فقط برای واحدهای تولیدی سمنان خواهد بود درنتیجه اجازه انتقال پسماندهای ویژه از سایر استان‌ها به سمنان داده نخواهد شد. فخری علت این تصمیم را رعایت ملاحظات زیست‌محیطی دانست و تصریح کرد: دغدغه فعالان محیط‌زیست برای تصمیم سازان در سطح استان سمنان مهم است. وی ساخت شهرک‌های تخصصی برای رفع مشکلات زیست‌محیطی را یک اقدام زیرساختی و مهم در راستای کاهش دغدغه‌های محیط زیستی استان سمنان دانست و تأکید کرد: این طرح در زمره برنامه‌های مؤثر برای توسعه استان محسوب می‌شود.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حشمت‌الله عسگری ظهر یک‌شنبه در جلسه احداث کارخانه کربنات استرانسیوم به میزبانی سالن غدیر استانداری سمنان بابیان اینکه سمنان یک استان معدنی به شمار می‌رود و همه معادن آن از ارزش بالایی برخوردار هستند، ابراز داشت: سرمایه‌گذاران معادن باید چرخه تولید و فرآوری محصولات معدنی را در دستور کار خود قرار دهند. وی بابیان اینکه مجوز معادن فاقد فراوری محصول در استان سمنان لغو می‌شود و هیچ مجوز واگذاری جدیدی در معدن نخواهیم داشت، افزود: لغو پروانه معادنی که برنامه‌ای برای تولید ندارند باید در دستور کار صنعت و معدن و تجارت استان قرار گیرد. معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان ضمن بیان اینکه با هرگونه خام فروشی معادن به‌شدت برخورد خواهد شد، ابراز داشت: خام فروشی مواد معدنی، صرفه اقتصادی ندارد و باید در اخذ مجوزهای استخراج معادن تجدیدنظر شود. عسگری بابیان اینکه سرمایه‌گذاران بخش معدن استان سمنان برای چرخه تولید برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند، در ادامه تصریح کرد: معتقدیم مواد معدنی باید وارد چرخه تولیدشده و ارزش‌افزوده ایجاد کند. وی بابیان اینکه طرح احداث کارخانه کربنات استرانسیوم برای بررسی به صنعت معدن و تجارت باید ارائه شود، افزود: با توجه به شرایط کمبود آب در استان سمنان می‌بایست در ایجاد کارخانه‌های آب‌بر بررسی‌های لازم صورت گیرد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، احمد همتی شامگاه شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان سمنان به میزبانی سالن غدیر استانداری سمنان بابیان اینکه رویکرد تخریبی برخی سخنرانی‌ها در کلان ضربه به کشور است، ابراز داشت: گاهی روی منبرها و پشت تریبون‌های مذهبی کشور مباحثی مطرح و در جامعه، چیز دیگر عنوان می‌شود و این امر گسست ایجاد کرده و باعث خواهد شد تا حوزه‌های علمیه و جامعه ضعیف شوند. وی بابیان اینکه وحدت جامعه و همگرایی موضوعی که باید محوریت تریبون‌ها باشد، افزود: باید بین ‌تریبون داری و مملکت‌داری ارتباط منطقی ایجاد شود و بدانیم که کارشناسان فرهنگی با سیاست‌گذاران فرهنگی تفاوت دارند و باید هریک، نقش خود را به‌درستی ایفا کنند. نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس بابیان اینکه سخنان در پشت تریبون‌ها نباید منجر تخریب نظام اسلامی شود، ابراز داشت: معتقدیم سخنرانی‌های پشت تریبون باید با واقعیت جامعه منطبق و محلی برای ایجاد وحدت بین گروه‌های مختلف باشد. همتی بابیان اینکه باید سمت‌وسوی حوزه‌های علمیه ازنظر آزادی اندیشه و آزادی بیان و ارتباط با علوم جدید تبیین شود، تصریح کرد: باید به بسترهای فرهنگی توجه بیشتری صورت گیرد زیرا همه فرهنگ‌ها ختم به تقوا می‌شود و برای تقواپیشگی باید بسترها و شاخص‌ها ایجاد شوند. وی بابیان اینکه اختلاف نظرات با گفتگو قابل‌حل هستند، افزود: امروز می‌بایست از نقدهای غیرمنصفانه و دور از واقعیت فاصله گرفت و به‌جای آن همفکری و گفتگو جایگزین باشد و از سوی دیگر نیز بین دانش آموزان انگیزه دین باوری ایجاد شود تا اثر بخشی فرهنگی بیشتری را در سطح جامعه شاهد باشیم.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، حبیب‌الله خجسته پور عصر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان سمنان که در سالن جلسات استانداری سمنان برگزار شد اظهار داشت: فرهنگ عمومی دارای ابعاد مختلفی است که لازم است به تمام وجوه آن توجه شود. خجسته پور با تأکید بر اینکه باید در حوزه فرهنگ به فهم مشترکی دست‌یابیم گفت: دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی باید خواسته‌های خود را در حوزه ترویج فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی بیان کرده و در این زمینه مطالبه‌گری کنند. وی بیان داشت: باید از ظرفیت حوزه‌های علمیه در حوزه توسعه و ترویج فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی استفاده شود. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با تأکید بر اصلاح فرهنگ عمومی گفت: باید نیازهای فرهنگی جامعه و همچنین، آسیب‌ها و معضلات فرهنگی و اجتماعی شناسایی شوند. خجسته پور نقش حوزه‌های علمیه به‌طور ویژه حوزه‌های علمیه خواهران را در ترویج فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی بسیار مهم دانست و‌ گفت: باید از ظرفیت بانوان طلبه با توجه به اثرگذاری آنها در حوزه توسعه هنجارهای و ارزش‌های فرهنگی به نحو مطلوبی استفاده شود.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، منوچهر فخری عصر امروز در جلسه پیگیری و رسیدگی مسائل و موارد فرودگاه سمنان که در سالن جلسات استانداری سمنان برگزار شد با تأکید بر لزوم رفع موانع و کمبودهای احتمالی در فرودگاه سمنان و تقویت پروازهای مستمر از این فرودگاه اظهار داشت: باید به‌صورت مستمر زمان پروازها از فرودگاه سمنان به مردم اطلاع‌رسانی شود. وی افزود: برای این مهم باید از ظرفیت‌های موجود، روش‌های مرسوم و فضای مجازی استفاده شود تا مردم در جریان کم و کیف پروازها از فرودگاه سمنان به‌طور دقیق قرار گیرند. فخری عنوان کرد: باید راهکارهای علمی برای توسعه گردشگری بر اساس زیرساخت‌های موجود در استان سمنان از سوی میراث فرهنگی این استان اتخاذ شود. احمد همتی نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست بر تقویت و حمایت زیرساخت‌های فرودگاه سمنان تأکید کرد و گفت: برای برقراری مستمر پرواز از فرودگاه سمنان اقدامات خوبی در حال انجام است. وی از راه‌اندازی و برقراری خطوط پروازی دیگر از فرودگاه سمنان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به انتهای لیست رسیدید