استانداری مازندران

استانداری مازندران

مازن آنلاینمازن آنلاین8 ساعت قبل
معاون استاندار مازندران: پیام مازند - ساری - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران گفت: بازآفرینی شهری سبب توسعه متوازی شهری و ایجاد سرمایه گذاری در شهرها خواهد شد. رازجویان با اشاره به اینکه بازآفرینی شهری می‌تواند به عنوان بازوان شهردار عمل کند، گفت؛ توسعه شهر را سرمایه گذار رقم می‌زند و شهرداری نیز مکلف به ارائه خدمات به آنهاست. معاون عمرانی استاندار مازندران اظهار کرد: بازآفرینی شهری نگاهی متفاوت است از این جهت که یک سری امکانات در محله‌های هدف لحاظ می‌شود، به همین خاطر شهرداران در بازآفرینی شهری باید تصمیم بگیرد که برای پوست اندازی و توسعه شهر اقدام کند. رازجویان تصریح کرد: همه دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند همکاری لازم را داشته باشد زیرا بازآفرینی شهری ابزاری برای توسعه متوازی شهری است. معاون استاندار عنوان کرد: اگر شبکه توزیع برق و دستگاه‌های خدمات رسان در شهر اعتباری دریافت می‌کنند ابتدا برای پروژه‌های بازآفرینی شهری باید دریافت کنند و اگر اعتبار مازاد بود در نقاط دیگر هزینه کنند.
مهرمهر9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد آزاد عصر سه شنبه در جلسه تنظیم بازار گفت: ستاد تنظیم بازار شهرستان رامسر با توجه به شرایط اقتصادی و تحریم‌های ناجوانمردانه با اقدامات و فعالیت‌های خوب و مناسب و با یک کار جمعی و مناسب اعضا توانست مورد تقدیر استانداری مازندران قرار گیرد. وی افزود: در آستانه سال نو شاهد حضور مهمانان و گردشگران در شهرستان باید نظارت بر بازار اولویت اصلی ستاد تنظیم بازار باشد تا با شناسایی نقاط ضعف و قوت بازار از گران فروشی، احتکار پیشگیری کند و کمبود کالا در بازار احساس نشود. فرماندار رامسر تصریح کرد: قرارگاه نظارت بر بازار شکل گرفت تا با فعالیت آن آرامش و تعادل در بازار ایجاد شود.
ایرناایرنا10 ساعت قبل
آ لودگی شناگاه‌ها، کمترین آسیب فاضلاب پلاژهای ساحلیورود فاضلاب پلاژهای ساحلی به دریای خزر در سواحل مازندران سبب شده است تا در سال‌های اخیر بسیاری از شناگاه‌های عمومی این استان دچار آلودگی شده و سلامت گردشگران، مسافران و مجاوران به صورت جدی در معرض تهدید قرار بگیرد. آلودگی شناگاه‌های ساحلی دریای مازندران سبب شد تا سازمان محیط زیست به همراه دستگاه‌های متولی از جمله دانشگاه علوم پزشکی مازندران از سه سال پیش طرح سلامت سنجی این مناطق را به اجرا بگذارد. فشار بر محیطزیست برای توقف ساماندهی فاضلابمدیرکل محیط زیست مازندران می‌گوید: با گذشت بیش از سه دهه فعالیت پلاژهای وزارتخانه‌ها و دستگاههای دولتی، حاکمیتی و شبه دولتی در ساحل خزر در تمام این مدت نیز فاضلاب این اماکن اقامتی به دلیل عدم تعبیه تصفیه خانه فاضلاب وارد دریای خزر می‌شد. عباس زارع افزود: براساس این ضرب الاجل تمام پلاژداران در ساحل فرح آباد شهرستان ساری می‌بایست حداکثر تا نیمه دوم اسفندماه تصفیه خانه فاضلاب خود را به بهره برداری برسانند و در این صورت می‌توانند نسبت به پذیرش مسافران برای تعطیلات نوروز اقدام کنند. وی اضافه کرد: در حال حاضر محیط زیست برای عملیاتی کردن این کار مصمم است و از حمایت دستگاه قضایی و استانداری مازندران نیز برخوردار است، و برنامه را طبق روال پیش می‌بریم، مگر اتفاق خاصی رخ دهد که محیط زیست از لحاظ قانونی برای پیگیری این کار منع شود.
مازن آنلاینمازن آنلاین11 ساعت قبل
فرماندار رامسر: پیام مازند - رامسر - فرماندار رامسر با تاکید براینکه نظارت بر بازار اولویت اصلی ستاد تنظیم بازار باشد از تشکیل قرارگاه نظارتی در شهرستان خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر، محمد آزاد عصر سه شنبه در جلسه تنظیم بازار گفت: ستاد تنظیم بازار شهرستان رامسر با توجه به شرایط اقتصادی و تحریم‌های ناجوانمردانه با اقدامات و فعالیت‌های خوب و مناسب و با یک کار جمعی و مناسب اعضا توانست مورد تقدیر استانداری مازندران قرار گیرد. وی افزود: در آستانه سال نو شاهد حضور مهمانان و گردشگران در شهرستان باید نظارت بر بازار اولویت اصلی ستاد تنظیم بازار باشد تا با شناسایی نقاط ضعف و قوت بازار از گران فروشی، احتکار پیشگیری کند و کمبود کالا در بازار احساس نشود. فرماندار رامسر تصریح کرد: قرارگاه نظارت بر بازار شکل گرفت تا با فعالیت آن آرامش و تعادل در بازار ایجاد شود.
مازن آنلاینمازن آنلاین14 ساعت قبل
پیام مازند - ساری - استانداری مازندران اعلام کرد که فرمانداران ۱۲ شهرستان استان از در بهمن ماه جاری از طریق سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت یا «سامد» پاسخگویی مشکلات مردم هستند. هر یک از فرمانداران برابر برنامه از فردا دوم تا سی ام بهمن به مدت ۲ ساعت در ساختمان سامد واقع در شهرستان ساری، خیابان فرهنگ، جنب اداره کل تربیت بدنی حضور یافته و از طریق تماس مردم با شماره ۱۱۱ پاسخگوی مشکلاتشان خواهند بود. بر اساس اعلام استانداری مازندران، حضور فرمانداران در سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت روزهای چهارشنبه دوم، ۱۶، ۲۳ و ۳۰ بهمن و به شرح زیر تعیین شده است: برنامه سامد مازندران برای ماه بهمن عنوان روز تاریخ ساعت فرماندار شهرستان گلوگاه چهارشنبه ۹۸/۱۱/۰۲ ۸-۹:۴۵ فرماندار شهرستان سیمرغ چهارشنبه ۹۸/۱۱/۰۲ ۱۰-۱۱:۴۵ فرماندار شهرستان میاندرود چهارشنبه ۹۸/۱۱/۰۲ ۱۲:۱۵-۱۴ فرماندار شهرستان تنکابن چهارشنبه ۹۸/۱۱/۱۶ ۸-۹:۴۵ فرماندار شهرستان سوادکوه چهارشنبه ۹۸/۱۱/۱۶ ۱۰-۱۱:۴۵ فرماندار شهرستان بابل چهارشنبه ۹۸/۱۱/۱۶ ۱۲:۱۵-۱۴ فرماندار شهرستان رامسر چهارشنبه ۹۸/۱۱/۲۳ ۸-۹:۴۵ فرماندار شهرستان قائمشهر چهارشنبه ۹۸/۱۱/۲۳ ۱۰-۱۱:۴۵ فرماندار شهرستان ساری چهارشنبه ۹۸/۱۱/۲۳ ۱۲:۱۵-۱۴ فرماندار شهرستان عباس آباد چهارشنبه ۹۸/۱۱/۳۰ ۸-۹:۴۵ فرماندار شهرستان آمل چهارشنبه ۹۸/۱۱/۳۰ ۱۰-۱۱:۴۵ فرماندار شهرستان نکاء چهارشنبه ۹۸/۱۱/۳۰ ۱۲:۱۵-۱۴برچسب‌هااستانداری مازندران مطالبات مردمی
مازن آنلاینمازن آنلاین14 ساعت قبل
پیام مازند - ساری- محیط‌زیست مازندران ضرب‌الاجل سه ماهه دیگری (تا پایان ۹۸) را برای جمع‌آوری فاضلاب پلاژهای وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی و حاکمیتی تعیین کرد، قبلا این مهلت تا پایان تیرماه گذشته تعیین شد و اصرار بر عدم تمدید بود. آلودگی شناگاه‌های ساحلی دریای مازندران سبب شد تا سازمان محیط زیست به همراه دستگاه‌های متولی از جمله دانشگاه علوم پزشکی مازندران از سه سال پیش طرح سلامت سنجی این مناطق را به اجرا بگذارد. فشار بر محیطزیست برای توقف ساماندهی فاضلابمدیرکل محیط زیست مازندران می‌گوید: با گذشت بیش از سه دهه فعالیت پلاژهای وزارتخانه‌ها و دستگاههای دولتی، حاکمیتی و شبه دولتی در ساحل خزر در تمام این مدت نیز فاضلاب این اماکن اقامتی به دلیل عدم تعبیه تصفیه خانه فاضلاب وارد دریای خزر می‌شد. عباس زارع افزود: براساس این ضرب الاجل تمام پلاژداران در ساحل فرح آباد شهرستان ساری می‌بایست حداکثر تا نیمه دوم اسفندماه تصفیه خانه فاضلاب خود را به بهره برداری برسانند و در این صورت می‌توانند نسبت به پذیرش مسافران برای تعطیلات نوروز اقدام کنند. برچسب‌هااداره کل حفاظت محیط زیست مازندران
مازن آنلاینمازن آنلاین14 ساعت قبل
پیام مازند - ساری- استاندارمازندران عباس مهدوی ورکی را به عنوان معاون روابط عمومی و تشریفات استانداری این خطه شمال کشور منصوب کرد. به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، در این حکم امده است: بنا بر تجربیات ارزنده و تخصصی جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان معاون روابط عمومی و تشریفات، دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری مازندران منصوب می‌شوید. احمد حسین زادگان که اوایل آذرماه سال ۹۷ از سوی هیات دولت به عنوان استانداری مازندران انتخاب شد تاکنون چندین تغییر را در مدیریت ادارات کل استانداری مازندران از جمله روابط عمومی انجام داده است. پیش از این در زمان استاندار سابق که به سمت وزیر راه و شهرسازی در دولت تدبیر و امید ارتقاء یافت، احمد مظفری مسوولیت روابط عمومی استانداری مازندران را به مدت پنج سال بر عهده داشت. برچسب‌هااستانداری مازندران
مهرمهر1 روز قبل
وی با اظهار اینکه مابقی سرمایه مورد نیاز هلدینگ ثروت آفرینی توسط یک سرمایه گذاری بومی که در خارج از استان حضور دارد، تأمین می‌شود، ایده تشکیل این هلدینگ را به پیشنهاد این سرمایه گذار و استاندار مازندران دانست. وی با اشاره به اهمیت کار هلدینگ سرمایه گذاری و نقش آن در توسعه استان، افزود: امیدواریم با سرانجام رسیدن این هلدینگ، یک گام اساسی و زیربنایی برای توسعه استان برداریم. گلچوب یادآور شد: یکی از دغدغه‌های استان، شکل گیری هلدینگ سرمایه گذاری بوده تا بتواند روند توسعه استان را شتاب بخشد، زیرا استان دارای پتانسیل‌های خوبی در حوزه‌های مختلف است. مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران با اشاره به اینکه بیش از هفت میلیون تن تولیدات بخش کشاورزی استان است، افزود: همواره جای خالی یک هلدینگ سرمایه گذاری برای ثروت آفرینی و جهش توسعه استان احساس می‌شد. وی گفت: با ابتکار استاندار مازندران و استقبال یک گروه تولیدی و سرمایه گذاری، ایده هلدینگ سرمایه گذاری به نتیجه رسید و چند نشست با فعالان اقتصادی در مناطق مختلف استان برگزار شده است.
ایرناایرنا1 روز قبل
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران که در این نشست ثروت آفرینی از طریق ایجاد هلدینگ را برای فعالان اقتصادی بخش‌های مختلف کشاورزی استان تشریح می‌کرد، همچنین گفت که اساسنامه شرکت هلدینگ ثروت آفرینی مازندران آماده و بانک پذیرنده آن نیز مشخص شده است. وی توضیح داد: بانک پذیرنده شرکت ثروت آفرینی مازندران ۸۰۰ سهم به ارزش۸۰ میلیارد تومان را متقبل شده است، ضمن این که تا کنون ۱۷۵سهم هلدینگ نیز به ارزش ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به افراد حقیقی فروخته شده است. سهم ۱۵۰ میلیارد تومانی بخش کشاورزیمدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران همچنین در این نشست اعلام کرد که برای بخش کشاورزی استان فرصت خرید ۱۵۰ سهم به ارزش ۱۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. وی یکی از قابلیت‌های کشاورزی مازندران را صادراتی بودن آنها برشمرد و توضیح داد: به هیچ عنوان در ارز آوری محصولات کشاورزی مازندران تردید نداریم و باید در مسیر توسعه نوین کشاورزی حرکت کنیم تا این قابلیت هر چه بیشتر شکوفا شود چون مازندران قطب کشاورزی و تولید محصولات مختلف به ویژه برنج استراتژیک است که باید مورد توجه قرار بگیرد. طبق آمار رسمی، میزان گردش ملی استان مازندران در حال حاضر ۲ هزار هزار میلیارد تومان یا به عبارت دیگر ۲ هزار تریلیون تومان است و منابع مالی بانک‌های مازندران نیز به بیش از ۵۵ هزار میلیارد تومان می‌رسد.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران: پیام مازند - ساری - مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران با اشاره به شکل گیری هلدینگ ثروت آفرینی گفت: این طرح روند توسعه استان را شتاب می‌بخشد. وی با اظهار اینکه مابقی سرمایه مورد نیاز هلدینگ ثروت آفرینی توسط یک سرمایه گذاری بومی که در خارج از استان حضور دارد، تأمین می‌شود، ایده تشکیل این هلدینگ را به پیشنهاد این سرمایه گذار و استاندار مازندران دانست. وی با اشاره به اهمیت کار هلدینگ سرمایه گذاری و نقش آن در توسعه استان، افزود: امیدواریم با سرانجام رسیدن این هلدینگ، یک گام اساسی و زیربنایی برای توسعه استان برداریم. گلچوب یادآور شد: یکی از دغدغه‌های استان، شکل گیری هلدینگ سرمایه گذاری بوده تا بتواند روند توسعه استان را شتاب بخشد، زیرا استان دارای پتانسیل‌های خوبی در حوزه‌های مختلف است. مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران با اشاره به اینکه بیش از هفت میلیون تن تولیدات بخش کشاورزی استان است، افزود: همواره جای خالی یک هلدینگ سرمایه گذاری برای ثروت آفرینی و جهش توسعه استان احساس می‌شد.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - ساری - مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران میزان سرمایه‌گذاری هلدینگ ثروت‌آفرینی استان را در یک دوره پنج ساله پنج هزار میلیارد تومان اعلام کرد. مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران که در این نشست ثروت آفرینی از طریق ایجاد هلدینگ را برای فعالان اقتصادی بخش‌های مختلف کشاورزی استان تشریح می‌کرد، همچنین گفت که اساسنامه شرکت هلدینگ ثروت آفرینی مازندران آماده و بانک پذیرنده آن نیز مشخص شده است. سهم ۱۵۰ میلیارد تومانی بخش کشاورزیمدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران همچنین در این نشست اعلام کرد که برای بخش کشاورزی استان فرصت خرید ۱۵۰ سهم به ارزش ۱۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. طبق آمار رسمی، میزان گردش ملی استان مازندران در حال حاضر ۲ هزار هزار میلیارد تومان یا به عبارت دیگر ۲ هزار تریلیون تومان است و منابع مالی بانک‌های مازندران نیز به بیش از ۵۵ هزار میلیارد تومان می‌رسد. برچسب‌هاتولید ملی مازندران کشاورزی سرمایه گذاری
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
پیام مازند - ساری - استاندار مازندران با بیان اینکه دیگر افزایش آمار و تعداد گردشگران نباید اولویت استان باشد، تاکید کرد: بهره برداری حداکثری از گردشگران برای اقتصاد مازندران مهم‌ترین اولویت ما است. احمد حسین‌زادگان روز یکشنبه در نخستین جلسه ستاد تسهیلات خدمات سفر نوروزی استان مازندران گفت: اینکه صرفا هر سال افزایش تعداد گردشگران را اولویت گردشگری استان قرار دهیم نه تنها کمکی به مازندران نمی‌کند، بلکه انرژی زیادی از استان را هدر خواهد داد. وی با تاکید بر اینکه گردشگری برای مازندران باید آورده اقتصادی داشته باشد، افزود: همه باید به نوعی گردشگری مازندران را برنامه ریزی و اجرا کنیم که در نهایت منجر به افزایش درامد و شاخص‌های اقتصادی استان شود. اسناندار مازندران همچنین تاکید کرد: نباید مدیریت و طرح‌های گردشگری استان کوتاه مدت و خلاصه به ایام نوروز باشد، زیرا این به معنای فقدان نگاه اقتصادی کلان به گردشگری است. برچسب‌هاگردشگری استانداری مازندران مازندران
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، جلسه ویژه اعضای کمیته ستاد برگزاری جام شهید هاشمی‌نژاد ظهرامروز (۲۹ دی ماه) در محل استانداری مازندران برگزار و تصمیم به تعویق مسابقات بین‌المللی کشتی این جام و برگزاری آن در زمان مناسب‌تری گرفته شد. در این جلسه که به ریاست حسن‌نژاد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران برگزار شد، پس از جمع بندی و اظهار نظر اعضا و با موافقت خانواده بزرگوار شهید هاشمی‌نژاد و همچنین با توجه به زمان اعلام شده از سوی فدراسیون کشتی مبنی بر برگزاری مسابقات قهرمانی جوانان کشور در اسفند ماه، مقرر شد رقابت‌های بین‌المللی جام شهید هاشمی‌نژاد در تاریخ دیگری و به احتمال فراوان در فروردین ماه سال آینده برگزار شود. حبیب حسین‌زادگان، مدیرکل ورزش و جوانان استان، اصغر ثمربخش، رئیس هیات کشتی استان، خنجری، فرماندار شهرستان بهشهر، مسعود رمضانی و عادل عالیشان معاونین دستگاه ورزش استان به همراه دیگر مسئولین شهری شهرستان بهشهر در این جلسه حضور داشتند. انتهای پیام/س
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
پیام مازند - ساری - استاندار مازندران برای رفع مشکلات شهرک صنعتی مصطفی خمینی ساری ضرب الاجل ۱۰ روزه تا ۲ ماهه با توجه به وظایف دستگاههای اجرایی و خدمات رسان و نام بردن از آنها، تعیین کرده است. به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی استانداری مازندران، مشکلات واحدهای تولیدی و مسایل زیربنایی شهرک صنعتی ساری از موضوعاتی بود که در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان که به ریاست احمد حسین زادگان در محل این شهرک برگزار شد، مورد بررسی قرار گرفت. استاندار مازندران پس از شنیدن مسایل و مشکلات به شرکت مخابرات ۱۰ روز مهلت داد تا به طور کامل مشکل فیبر نوری جهت پوشش اینترنتی و مخابراتی شهرک را حل کند. بر اساس این گزارش، قرار شد سایر مسایل و مشکلات شهرک صنعتی ساری هم با توجه به الزمات و بستر قانونی از سوی دستگاههای متولی پیگیری و حل شود. شهرک صنعتی مصطفی خمینی ساری در زمینی با وسعت ۱۳۳ هکتار احداث شده و هم اکنون ۱۷۲ واحد بهره بردار در آن فعالیت دارند.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
پیام مازند - ساری - استاندار مازندران با بیان اینکه دیگر افزایش آمار و تعداد گردشگران نباید اولویت استان باشد، تاکید کرد: بهره برداری حداکثری از گردشگران برای اقتصاد مازندران مهم‌ترین اولویت ما است. احمد حسین‌زادگان روز یکشنبه در نخستین جلسه ستاد تسهیلات خدمات سفر نوروزی استان مازندران گفت: اینکه صرفا هر سال افزایش تعداد گردشگران را اولویت گردشگری استان قرار دهیم نه تنها کمکی به مازندران نمی‌کند، بلکه انرژی زیادی از استان را هدر خواهد داد. وی با تاکید بر اینکه گردشگری برای مازندران باید آورده اقتصادی داشته باشد، افزود: همه باید به نوعی گردشگری مازندران را برنامه ریزی و اجرا کنیم که در نهایت منجر به افزایش درامد و شاخص‌های اقتصادی استان شود. اسناندار مازندران همچنین تاکید کرد: نباید مدیریت و طرح‌های گردشگری استان کوتاه مدت و خلاصه به ایام نوروز باشد، زیرا این به معنای فقدان نگاه اقتصادی کلان به گردشگری است. برچسب‌هاگردشگری استانداری مازندران مازندران
مهرمهر3 روز قبل
وی همچنین خواستار تعیین تکلیف واحدهای کسبی مستقر در مسیر اجرای پروژه کانال درمقابل استانداری شد و گفت: باید هرچه زودتر در زمینه این تصمیم گیری کرد. نقیبی عضو دیگر شورای شهر ساری نیز از شهردار خواست تا پاسخ دهد مقدار هزینه صرف شده در بخش عمرانی را به اعضای شورای شهر توضیح دهد. وی همچنین خواستار تعیین تکلیف وضعیت نیروهای شرکتی از جمله خودروهای استیجاری شد و گفت: باید وضعیت این نیروها و راننده‌ها تعیین تکلیف شوند. کوروش یوسفی دیگر عضو شورای شهر ساری نیز گفت: از ۱۵ دی ماه به مدت یکماه لایحه عوارض و نوسازی در شورای شهر مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در این جلسه عنوان شد شهرداری در زمینه اجرای مصوبات و درصد پیشرفت آن به شورای شهر گزارشی ارائه دهد.
ایرناایرنا3 روز قبل
وی ادامه داد: محدودیت زمین در مازندران نه تنها ایجاد فضای گسترده سبز شهری را مانع می‌شود، بلکه عدم تغییر کاربری برخی از اراضی نیز پاشنه آشیل برخورداری مناطق شهری مازندران از فضای سبز است. هزینه بالا و درآمد پایینمدیرکل دفتر فنی استانداری مازندران همچنین درآمد پایین شهرداری‌ها و هزینه ایجاد فضای سبز شهری را از دیگر دلایل کمبود فضای سبز عنوان کرد. سرانه فضای سبز کشور برای مازندران صدق نمی‌کندمدیرکل دفتر فنی مازندران با اشاره به اینکه اغلب شهرهای مازندران در جوار جنگل‌ها و پارک‌های جنگلی وسیعی قراردارند، گفت: سرانه‌ای که برای فضای سبز شهری کشور اطلاق می‌شود، برای مردم مازندران صدق نمی‌کند. توکلی گفت: به همین خاطر آنچه در کشور به عنوان فضای سبز شهری مرسوم است با معادلات جغرافیای مازندران سازگار نیست و نباید با این مقیاس و معیار فضای سبز شهری در مازندران را سنجید. پس نتیجه‌ای که می‌توان از سال‌ها نگرانی از محدودیت فضای سبز شهری گرفت این است که شهروندان مازندرانی با وجود اینکه در کنار فضای سبز زندگی می‌کنند، اما از امکانات و خدمات استاندارد فضای سبز بی بهره و محروم هستند.
مازن آنلاینمازن آنلاین3 روز قبل
وی ادامه داد: محدودیت زمین در مازندران نه تنها ایجاد فضای گسترده سبز شهری را مانع می‌شود، بلکه عدم تغییر کاربری برخی از اراضی نیز پاشنه آشیل برخورداری مناطق شهری مازندران از فضای سبز است. هزینه بالا و درآمد پایینمدیرکل دفتر فنی استانداری مازندران همچنین درآمد پایین شهرداری‌ها و هزینه ایجاد فضای سبز شهری را از دیگر دلایل کمبود فضای سبز عنوان کرد. سرانه فضای سبز کشور برای مازندران صدق نمی‌کندمدیرکل دفتر فنی مازندران با اشاره به اینکه اغلب شهرهای مازندران در جوار جنگل‌ها و پارک‌های جنگلی وسیعی قراردارند، گفت: سرانه‌ای که برای فضای سبز شهری کشور اطلاق می‌شود، برای مردم مازندران صدق نمی‌کند. توکلی گفت: به همین خاطر آنچه در کشور به عنوان فضای سبز شهری مرسوم است با معادلات جغرافیای مازندران سازگار نیست و نباید با این مقیاس و معیار فضای سبز شهری در مازندران را سنجید. پس نتیجه‌ای که می‌توان از سال‌ها نگرانی از محدودیت فضای سبز شهری گرفت این است که شهروندان مازندرانی با وجود اینکه در کنار فضای سبز زندگی می‌کنند، اما از امکانات و خدمات استاندارد فضای سبز بی بهره و محروم هستند.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سمیه قاسمی طوسی مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مازندران ظهر پنجشنبه در همایش بانوان فرهنگ یار، هدف از اجرای طرح بانوان فرهنگ یار را کاهش حوادث ترافیکی بیان کرد و نقش آن را در رعایت فرهنگ راهنمایی و رانندگی مهم برشمرد. وی افزود: برای اولین بار در سطح کشور طرح بانوان فرهنگ یار با حضور فرهنگیان و معلمان در استان اجرا شد و فرهنگسازی از طریق آموزش بانوان، توسعه فرهنگ ترافیک توسط بانوان در جامعه، افزایش انضباط و کاهش سوانح ترافیکی از اهداف آن است. مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری مازندران افزود: زنان صرفنظر از این مادر و یا شاغل هستند می‌توانند برای کودکان نقش آموزش دهنده را بازی کنند و مفاهیم مهم ترافیک را آموزش دهند. وی افزود: اگر مادران مبانی اولیه ترافیک را به فرزندان بیاموزند آنان تا آخر عمر نسبت به این مسئله توجه خواهند کرد و طرح بانوان فرهنگ یار می‌تواند در ارتقای فرهنگ ترافیکی نقش بسزایی داشته باشد. وی گفت: طیف گسترده‌ای مشکلات مهندسی و ساختمانی نظیر فقدان مناسب سازی معابر، فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی وجود دارد و انتظار داریم دستگاه‌های متولی این مسائل را مدیریت کنند.
مازن آنلاینمازن آنلاین5 روز قبل
پیام مازند - ساری - همایش بانوان فرهنگ یار با هدف ارتقای فرهنگ ترافیک و کاهش تصادفات در ساری برگزار شد. به گزارش خبرنگار مهر، سمیه قاسمی طوسی مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مازندران ظهر پنجشنبه در همایش بانوان فرهنگ یار، هدف از اجرای طرح بانوان فرهنگ یار را کاهش حوادث ترافیکی بیان کرد و نقش آن را در رعایت فرهنگ راهنمایی و رانندگی مهم برشمرد. وی افزود: برای اولین بار در سطح کشور طرح بانوان فرهنگ یار با حضور فرهنگیان و معلمان در استان اجرا شد و فرهنگسازی از طریق آموزش بانوان، توسعه فرهنگ ترافیک توسط بانوان در جامعه، افزایش انضباط و کاهش سوانح ترافیکی از اهداف آن است. مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری مازندران افزود: زنان صرفنظر از این مادر و یا شاغل هستند می‌توانند برای کودکان نقش آموزش دهنده را بازی کنند و مفاهیم مهم ترافیک را آموزش دهند. وی افزود: اگر مادران مبانی اولیه ترافیک را به فرزندان بیاموزند آنان تا آخر عمر نسبت به این مسئله توجه خواهند کرد و طرح بانوان فرهنگ یار می‌تواند در ارتقای فرهنگ ترافیکی نقش بسزایی داشته باشد.
مازن آنلاینمازن آنلاین5 روز قبل
احمد حسین زادگان روز پنجشنبه احکام معاونانش را به عنوان معاون معین این سه منطقه صادر کرد و یک نسخه از آن را در اختیار رسانه‌ها قرار دارد. استانداری مازندران دارای سه معاونت «سیاسی، امنیتی و اجتماعی»، «هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع» و «هماهنگی امور عمرانی» است. استاندار مازندران هدف از تعیین معاون معین برای مناطق سه گانه استان را «تسهیل در پیگیری امور مربوط به برنامه‌های توسعه‌ای و تسریع در رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم» عنوان کرد. بر اساس احکام صادره، معاونان استاندار با حفظ سمت و پست سازمانی به عنوان معین مناطق انتخاب شده‌اند. در این احکام همچنین بر ضرورت همکاری معاونان معین مناطق با فرمانداران و مدیران کل دستگاههای اجرایی استان در ایفای مطلوب وظایف تاکید شده است.
ایسناایسنا6 روز قبل
ایسنا/مازندران معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران‌ از مکلف شدن شهرداری‌های این استان برای استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان خبر داد. وی تصریح کرد: شهرداری‌ها متولی اعمال و اجرا طبق قانون پسماند هستند و از این‌ جهت خدمات شهرداری‌ها باید افزایش یابد. وی افزود: اعتبارات خوبی تا رقم اعتباری سقف ۳۰ میلیارد تومن از سوی نهاد ریاست جمهوری برای شرکت‌های دانش بنیان در نظر گرفته شد و بجای اینکه دانش آموخته‌گان پناهندگی بگیرند باید بستر آن فراهم شود تا این فکر و دانش به فعلیت در بیاوریم. معاون‌ هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران با اشاره به اینکه همه شهرهای استان مشکل شیرآبه و جمع آوری زباله دارند، بیان کرد: بهره‌گیری از شرکت‌های دانش بنیان برای تبدیل شیرآبه‌ها به آب کشاورزی باید در دستور کار قرار بگیرد و در این راستا شهرداران مکلف به انعقاد قرار داد با شرکت‌های دانش بنیان هستند. رازجویان ادامه داد: برخی شرکت‌های خارجی در خصوص تبدیل ضایعات مرغ به خوراک ماهی و صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس انجام دادند و در حوزه کاه کلش نیز طرح‌هایی ارائه کردند که کاربردی بوده و انتظار می‌رود که این دو مورد توسط شرکت‌های دانش بنیان مازندران در دستور کار قرار بگیرد.
ایرناایرنا6 روز قبل
مهدی رازجویان روز چهارشنبه در کارگروه مدیریت پسماند استان مازندران اظهار داشت: در گذشته مشکلات پسماند به بهانه فقدان اعتبارت انجام نمی‌شد اما اکنون برغم تامین اعتبار از سوی دولت جدیت در مدیریت شهری و روستایی استان دیده نمی‌شود. وی با اشاره به اینکه دیگر بهانه‌ای برای تعویق طرح‌های پسماند مورد قبول نیست، افزود: برای آخرین بار از مسئولان پسماند استان خواهش می‌کنم در امور پسماند جدی عمل کنند. وی با تاکید بر اینکه جلسه حاضر آخرین هشدار به مدیران پسماند شهری و روستایی مازندران است، افزود: باید برای تحمل و صبر مردم نیز آستانه تحمل در نظر بگیریم، زیرا مسئله پسماند دیگر از تحمل مردم مازندران خارج شده است. معاون عمرانی استانداری مازندران تامین اعتبارات پسماند شهری و روستایی مازندران را برای سال جاری مطلوب عنوان کرد و گفت: اجازه نخواهیم داد ریالی از اعتبارات بازگردانده شود. مسئله پسماند و زباله یکی از مشکلات استان مازندران است که در سالهای اخیر به یک بحران تبدیل شد و حتی حل این مشکل را به سطح ملی کشاند.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مهدی رازجویان عصر چهارشنبه در کارگروه پسماند استان با اظهار اینکه پسماند اولویت اصلی استان به شمار می‌رود، تصریح کرد: پسماند مشکل و معضل کشوری است و دغدغه همه مسئولان و مردم به شمار می‌رود. وی با بیان اینکه اعتبار برای حل معضل پسماند در استان وجود دارد، گفت: در حال حاضر حرکت و جدیت لازم برای حل این مسئله وجود ندارد تا مشکل را به سرانجام رسانیم. وی عنوان کرد: قبلا به بهانه اعتبارها، کارهای بخش پسماند معطل مانده بود درحالی اکنون با داشتن اعتبار لازم نباید بهانه‌ای داشته باشیم. وی خدمات شهری را اولویت اصلی شهرداران بیان کرد و ادامه داد: قدم اول خدمات شهری، جمع آوری زباله است و اگر زباله را جمع نکنیم، اقدامات دیگر با شکست مواجه می‌شود. رازجویان با بیان اینکه همه شهرهای استان مشکل شیرابه زباله دارند خواستار بهره گیری از شرکت‌های دانش بنیان برای تبدیل شیرابه‌ها به آب کشاورزی شد و گفت: شهرداران با شرکت‌های دانش بنیان در این زمینه قرارداد منعقد کنند.
مازن آنلاینمازن آنلاین6 روز قبل
معاون استاندار مازندران: پیام مازند - ساری - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران با اشاره به اینکه اعتبار خوبی برای پسماند شهری و روستایی مازندران تامین شده است، گفت: از این پس هیچ بهانه‌ای از مدیران شهری و روستایی برای کم‌کاری در مسئله پسماند قابل پذیرش نیست. وی با اشاره به اینکه دیگر بهانه‌ای برای تعویق طرح‌های پسماند مورد قبول نیست، افزود: برای آخرین بار از مسئولان پسماند استان خواهش می‌کنم در امور پسماند جدی عمل کنند. معاون عمرانی استانداری مازندران تامین اعتبارات پسماند شهری و روستایی مازندران را برای سال جاری مطلوب عنوان کرد و گفت: اجازه نخواهیم داد ریالی از اعتبارات بازگردانده شود. معاون عمرانی استانداری مازندران گفت: با وجود اینکه شهرداری‌ها از مردم شهرهای مازندران عوارض پسماند دریافت می‌کنند صلاح نیست به مردم پاسخگو نباشند. برچسب‌هامحیط زیست پسماند استانداری مازندران
مازن آنلاینمازن آنلاین6 روز قبل
معاون استاندار مازندران: پیام مازند - آمل - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران خواستار توجه و بهره گیری از ظرفیت مجامع خیرین برای تکمیل فضاهای آموزشی و ساخت مدرسه شد. به گزارش خبرنگار مهر، مهدی رازجویان ظهر چهارشنبه در حاشیه جلسه مجمع خیران مدرسه ساز استان، بررسی مسائل و مشکلات فراروی خیرین مدرسه ساز را از جمله اهداف بیان کرد و گفت: یکسری دغدغه‌ها و مشکلات از سوی مجمع خیران در این نشست مطرح شده است. وی توجه خاص به خیران مدرسه ساز را ضروری دانست و گفت: اگر این افراد دغدغه‌ای نداشته باشند می‌توانند اهداف و برنامه‌هایشان را عملی کنند. وی با اشاره به وضعیت اقتصادی دولت، فشارها و تحریم‌ها و اعتبارات قطره چکانی گفت: برای تکمیل فضاهای آموزشی و افزایش سرانه‌های خدماتی آموزشی به مجامع خیرین مدرسه ساز توجه ویژه شود. رازجویان گفت: هر چه به آموزش و پرورش و استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه ساز توجه بیشتری داشته باشیم، خروجی مطلوب‌تری در زمینه تربیت نخبگان و اعتلای وضعیت آموزشی خواهیم داشت.
مازن آنلاینمازن آنلاین6 روز قبل
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران: پیام مازند - ساری – معاون هماهنگی امور استانداری مازندران گفت: برای حل معضل زباله و پسماند اعتبار داریم اما اراده و حرکت لازم وجود ندارد. به گزارش خبرنگار مهر، مهدی رازجویان عصر چهارشنبه در کارگروه پسماند استان با اظهار اینکه پسماند اولویت اصلی استان به شمار می‌رود، تصریح کرد: پسماند مشکل و معضل کشوری است و دغدغه همه مسئولان و مردم به شمار می‌رود. وی با بیان اینکه اعتبار برای حل معضل پسماند در استان وجود دارد، گفت: در حال حاضر حرکت و جدیت لازم برای حل این مسئله وجود ندارد تا مشکل را به سرانجام رسانیم. وی عنوان کرد: قبلا به بهانه اعتبارها، کارهای بخش پسماند معطل مانده بود درحالی اکنون با داشتن اعتبار لازم نباید بهانه‌ای داشته باشیم. رازجویان با بیان اینکه همه شهرهای استان مشکل شیرابه زباله دارند خواستار بهره گیری از شرکت‌های دانش بنیان برای تبدیل شیرابه‌ها به آب کشاورزی شد و گفت: شهرداران با شرکت‌های دانش بنیان در این زمینه قرارداد منعقد کنند.
مازن آنلاینمازن آنلاین6 روز قبل
مدیرکل دفتر امور شهری استانداری مازندران مطرح کرد: پیام مازند - ساری - مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری مازندران، وضعیت شیرابه زباله در شهرستان نور را قرمز اعلام کرد. به گزارش خبرنگار مهر، سیدمحمدی محمدی تاکامی عصر چهارشنبه در کارگروه پسماند استان با اظهار اینکه وضعیت شیرابه و پسماند در نور و برخی شهرهای استان قرمز است، افزود: این به دلیل شرایط محل دپو زباله ایجاد شده است. وی با اظهار اینکه سال‌های قبل اعتباراتی برای حل مشکل شیرابه زباله در نور درنظر گرفته شده بود، دلیل عدم جذب آن را تغییرات مدیریتی بیان کرد و گفت: در حال حاضر وضعیت قرمز شیرابه در شهرهای استان نظیر نور و نوشهر مسئله ساز شده است. علی امانی شهردار نوشهر نیز در این جلسه با ارائه گزارشی درباره وضعیت نیروگاه زباله سوز شهرستان گفت: این پروژه هفته آخر بهمن ماه بهره برداری خواهد شد. وی افزود: این پروژه که از سال ۹۱ کلنگ زنی و آغاز شده است، امسال پایان می‌یابد.
مازن آنلاینمازن آنلاین6 روز قبل
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران‌ خبر دادپیام مازند - ایسنا/مازندران معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران‌ از مکلف شدن شهرداری‌های این استان برای استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان خبر داد. وی تصریح کرد: شهرداری‌ها متولی اعمال و اجرا طبق قانون پسماند هستند و از این‌ جهت خدمات شهرداری‌ها باید افزایش یابد. وی افزود: اعتبارات خوبی تا رقم اعتباری سقف ۳۰ میلیارد تومن از سوی نهاد ریاست جمهوری برای شرکت‌های دانش بنیان در نظر گرفته شد و بجای اینکه دانش آموخته‌گان پناهندگی بگیرند باید بستر آن فراهم شود تا این فکر و دانش به فعلیت در بیاوریم. معاون‌ هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران با اشاره به اینکه همه شهرهای استان مشکل شیرآبه و جمع آوری زباله دارند، بیان کرد: بهره‌گیری از شرکت‌های دانش بنیان برای تبدیل شیرآبه‌ها به آب کشاورزی باید در دستور کار قرار بگیرد و در این راستا شهرداران مکلف به انعقاد قرار داد با شرکت‌های دانش بنیان هستند. رازجویان ادامه داد: برخی شرکت‌های خارجی در خصوص تبدیل ضایعات مرغ به خوراک ماهی و صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس انجام دادند و در حوزه کاه کلش نیز طرح‌هایی ارائه کردند که کاربردی بوده و انتظار می‌رود که این دو مورد توسط شرکت‌های دانش بنیان مازندران در دستور کار قرار بگیرد.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
وی با بیان اینکه بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس در مرحله دوم اتمام یافت، افزود: افرادی که واجد شرایط نشده حق اعتراض برای آنان در شورای نگهبان وجود دارد. مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری مازندران با اشاره به اینکه رسانه‌های معاند چشم دیدن پیشرفت‌های جمهوری اسلامی را ندارند، افزود: باید انتخاباتی را برگزار کنیم که شایسته ملت ایران باشد و بهترین یارانی که می‌توانند برای برگزاری انتخابات سالم تلاش کنند کمک شوند. محمدی با بیان اینکه از همه افرادی که صلاحیت آنان در انتخابات احراز شده است می‌توانند در رسانه‌ها تبلیغ کنند گفت: به‌دنبال دو قطبی کردن انتخابات مجلس شورای اسلامی در مازندران نیستیم چون به مصلحت جامعه و مردم نیست. وی افزود: با توجه به اینکه کمتر از یک ماه تا تبلیغات انتخابات مجلس داریم و همه رسانه‌های مازندران برای حضور حداکثری مردم و شور انتخاباتی تلاش کنند. مدیرکل ارشاد استان مازندران با اشاره به اینکه قالب فعالان رسانه‌ای استان جوان و در حوزه تولید محتوا موفق هستند، تصریح کرد: امیدواریم رسانه‌های استان امسال برای تقویت شور و شعور انتخاباتی تلاش مضاعف داشته باشند.

به انتهای لیست رسیدید