استاندار ایلام

استاندار ایلام

تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، محمد نوذری عصر امروز در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای هفته پژوهش بابیان اینکه در این نمایشگاه دستاوردها، فناوری‌ها، اختراعات، نوآوری‌ها محصولاتی از مراکز رشد و دانش‌بنیان، پارک علم و فناوری و دستگاه‌های اجرایی و فن بازارها به نمایش گذاشته‌شده است، اظهار کرد: وضعیت پژوهش ایلام روند رو به رشدی دارد. وی ادامه داد: این روند رو به رشد نشان‌دهنده این است که برنامه‌ریزی‌ها در طول سال‌های گذشته در حوزه پژوهش، دانشگاه‌ها و پارک علم و فناوری روند رو به رشد بوده است. معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام افزود: همچنین دانشگاه‌ها با توان و امکاناتی که در اختیاردارند نیازهای استان را رفع کنند. نوذری بابیان اینکه در شرایط امروز تحریم می‌توانیم نیازهایمان را از طریق واحدهای فناوری فراهم کنیم، عنوان کرد: انتظار می‌رود که دستگاه‌های اجرایی، واحدهای تولیدی و دولت با ارتباط گرفتن با این واحدهای فناوری و دانشگاه‌ها به ارتقا وضعیت پژوهشی کمک کنند. معاون استاندار ایلام بابیان اینکه مسئله پژوهش باید از پایه و مدارس، دانشگاه‌ها موردتوجه قرار گیرد، تصریح کرد: پژوهش باید در استان کاربردی شوند و ماحصل پژوهش‌ها در راستای حل مشکلات جامعه مورداستفاده قرار گیرد.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام از مدیران خواست حداقل یک روز در هفته برنامه ملاقات عمومی داشته باشند و از نزدیک به خواسته‌ها و مطالبات مردمی رسیدگی کنند. «قاسم سلیمانی‌دشتکی» در حاشیه دیدار مردمی با تاکید بر این که مسئولان باید همواره در دسترس مردم باشند، اظهار کرد: ارتباط سهل و ساده مردم با مسئولان یک ضرورت است و مدیران باید این مهم را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند. وی گفت: به معاونین، مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران بخشنامه کرده‌ایم که حداقل یک روز در هفته برنامه ملاقات عمومی داشته باشند و از نزدیک به خواسته‌ها و مطالبات مردمی رسیدگی کنند. در این برنامه شهروندان از نزدیک خواسته‌ها و مطالبات خود را مطرح کردند و در ادامه استاندار ایلام دستورات لازم در جهت رفع مشکلات به مدیران مربوطه صادر کرد. انتهای پیام
مهرمهر9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در راستای برنامه‌های مردمی استاندار ایلام امروز دوشنبه با حضور تعدادی از شهروندان ایلامی از اقصی نقاط استان ملاقات عمومی با قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام برگزار شد. در این برنامه شهروندان از نزدیک خواسته‌ها و مطالبات خود را مطرح کردند و در ادامه استاندار ایلام دستورات لازم در جهت رفع مشکلات به مدیران مربوطه صادر کرد. سلیمانی دشتکی در حاشیه این دیدارها با تاکید بر این مهم که مسئولان باید همواره در دسترس مردم باشند، گفت: ارتباط سهل و ساده مردم با مسئولان یک ضرورت است و مدیران بایست این مهم را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند. وی ادامه داد: به معاونین، مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران بخشنامه کرده‌ایم که حداقل یک روز در هفته برنامه ملاقات عمومی داشته باشند و از نزدیک به خواسته‌ها و مطالبات مردمی رسیدگی کنند.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
ایسنا/ایلام معاون سیاسی استاندار ایلام دانشجویان را به خواندن بیشتر تاریخ ایران دعوت کرد و گفت: نقش دانشجویان در تاریخ معاصر ایران موثر بوده است. «محمد نوذری» در مراسم روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی ایلام، اظهار کرد: دوران دانشجویی، دورانی طلایی است و هیچ نهادی بالاتر از نهاد دانشجویی نیست، دوران دانشجویی زیباترین و لذت‌بخش‌ترین دوران زندگی این افراد است و مرور این خاطرات بسیار شیرین و دل‌چسب است. وی گفت: فراز و نشیب‌های زیادی در راه این مرز و بوم داشتیم اما ما باید تاریخ را به خوبی بدانیم و کسانی که تاریخ را ندانند محکوم به تکرار آن هستند و اگر آن را بررسی کنیم به یک موضوع برمی‌خوریم که در این جنبش‌ها همیشه دانشجویان نقش مهمی داشته‌اند. وی تصریح کرد: در دانشگاه باید به دانشجویان درس اخلاق، محبت، اعتماد را یاد بدهند و دانشجویان آن‌را در جامعه بازتاب کنند. معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استاندار ایلام خاطرنشان کرد: استان ایلام یک استان باظرفیت و بزرگ است که مردم آن هشت سال از ناموس و کیان این جامعه دفاع کردند که خود این نشان‌دهنده بینش عمیق این مردمان است.
مهرمهر14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر کاظمی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: پی گیری احداث آزاد راه پل زال- مورموری- دهلران- مرز چیلات با هدف اتصال آزاد راهی کشور و نجف اشرف وتسهیل در ترانزیت بار و مسافراز سال گذشته در دستور کار اداره کل راه و شهرسازی استان قرار گرفت و در سفرهای وزیر راه و شهرسازی به استان مقدمات احداث این آزاد راه کلید خورد. وی گفت: با پیگیری و همراهی استاندار ایلام در سفر هیئت بلند پایه اقتصادی به استان بر مشارکت چهار بانک عامل در احداث این طرح تاکید شد. وی خاطر نشان کرد خوشبختانه با پی گیری‌های مکرر در این زمینه امروز شاهد اخذ مجوز ماده ۲۳ و قرار گرفتن این پروژه در ردیف اعتباری ملی در بودجه سال ۱۳۹۹ هستیم و انشااله به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی طرح خواهیم بود. کاظمی افزود: با اتصال آزاد راهی استان به کشور و در ادامه اتصال به کشور عراق یکی از مولفه‌های توسعه استان فراهم خواهد شد.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
ایسنا/ایلام معاون استاندار ایلام گفت: لازم است از پژوهش‌های کلیشه‌ای و تکراری جلوگیری و در این راستا نمایشگاه هفته پژوهش و فن‌آوری کیفی و اثر گذار برگزار شود. دکتر «محمد نوذری» در کارگروه پژوهش و فن‌آوری استان اظهار کرد: در حوزه‌ی پژوهش باید طوری عمل شود که بتواند به حل مشکل و مسائل استان بینجامد. وی تاکید کرد: پژوهش‌ها نباید صرفا در کتابخانه‌ها نگهداری شود بلکه باید حاصل و خروجی مثبت تحقیقات در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی به کار بیاید و اثر مثبت آن مشهود باشد. معاون سیاسی استاندار ایلام با بیان اینکه می‌طلبد در هفته پژوهش دانش‌آموزان و دانشجویان را با مسائل پژوهشی آشنا و از پژوهشگران برتر نیز تجلیل کنیم، گفت: توسعه بدون تحقیق و پژوهش امکان پذیر نیست و نمایشگاه هفته پژوهش باید به صورت کیفی و اثرگذار برگزار شود. وی ادامه داد: لازم است از پژوهش‌های کلیشه‌ای و تکراری جلوگیری شود و در این راستا نمایشگاه هفته پژوهش و فن‌آوری کیفی و اثر گذار برگزار شود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام؛ قاسم سلیمانی دشتکی عصر امروز در جمع تیم اقتصادی استان ایلام اظهار داشت: طی یکی دو سال گذشته علی‌رغم شرایط موجود کشور، شاهد تحرک خوب و مثبتی در مسائل اقتصادی و تجاری استان بوده‌ایم. وی در ادامه با اشاره به نگاه ضعیف به بخش خصوصی، گفت: امروز مشکلی که داریم بر می‌گردد به این موضوع که که غالب مدیران ما اعتقاد و اعتمادی به بخش خصوصی ندارند. سلیمانی دشتکی با تاکید بر این مهم که بایست به بخش خصوصی میدان داد، افزود: دولت راهی جز اعتماد و واگذاری تصدی‌گری به بخش خصوصی ندارد. وی در ادامه از مدیران استان خواست تا مطالبه‌گر منافع استان در مرکز باشند و اضافه کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی در خصوص افزایش اعتبارات دستگاه مربوطه با توجیه مناسب رایزنی کنند. نماینده عالی دولت در ادامه یکی از ملاک‌های بودجه‌بندی استان‌ها را درآمدهای استانی عنوان کرد و گفت: برخلاف آنچه دیده می‌شود درآمدهای استان بسیار بالاتر از این است که محاسبه می‌شود به‌طور مثال در بحث نفت و گاز و پتروشیمی درآمدهای بسیار بالایی در استان وجود دارد که مالیات آن در خارج از استان واریز می‌شود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی امروز یکشنبه در نشست گفتگوی دولت و بخش خصوصی ضمن تقدیر از عملکرد مدیران گمرک و امور مالیاتی استان گفت: طی یکی دو سال گذشته علی‌رغم شرایط موجود کشور، شاهد تحرک خوب و مثبتی در مسائل اقتصادی و تجاری استان بوده‌ایم. سلیمانی دشتکی با تاکید بر این مهم که بایست به بخش خصوصی میدان داد، افزود: دولت راهی جز اعتماد و واگذاری تصدی‌گری به بخش خصوصی ندارد. وی در ادامه از مدیران استان خواست تا مطالبه‌گر منافع استان در مرکز باشند و اضافه کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی در خصوص افزایش اعتبارات دستگاه مربوطه با توجیه مناسب رایزنی کنند. وی ادامه داد: اما متاسفانه نه تنها این درآمدها در استان هزینه نمی‌شود و در چرخه اقتصادی استان نقش ندارد بلکه به خارج از استان واریز می‌شود البته در این زمینه پیگیری‌های بسیاری صورت گرفته است و در این زمینه یکی از اولویت‌های مهم دستگاه‌های مرتبط وصول درآمدها در استان است. سلیمانی دشتکی در پایان گذری به عملکرد موفق برخی از دستگاه‌های استان در بودجه ریزی اشاره کرد و گفت: در این میان بودجه راهسازی نسبت به سال گذشته بین ۶۰ تا ۷۰ درصد افزایش یافته است.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: پیمانکاران بخش خصوصی باید در اجرای طرح‌های بزرگ نظیر پتروشیمی، عمرانی و راه‌سازی، مالیات خود را به استان پرداخت کنند که نیازمند پیگیری است. استاندار ایلام با تاکید بر اینکه بازگشایی مرز چنگوله موجب تحول در زمینه صادرات کالا و مسافر و تسهیل آنها می‌شود، گفت: با توجه به اینکه گمرک درآمد قابل توجهی در زمینه صادرات کالا و مسافر جذب کرده است باید تلاش و پیگیری شود از مرکز اعتبارهایی برای استان جذب کند. استاندار ایلام افزود: درآمدها در ضریب‌های بودجه‌بندی و اعتبارهای اختصاص یافته تاثیر دارد که باید پیگیری شود تا اعتبار مناسبی به استان اختصاص یابد. مهندس «روح‌الله غلامی» مدیرکل گمرک ایلام نیز در این نشست به ارایه گزارشی اظهار کرد: عراق دومین شریک تجاری بزرگ کشور محسوب می‌شود که حجم زیادی از صادرات و واردات و تردد افراد از طریق مرز مهران انجام می‌شود. وی با بیان اینکه از سال ۸۲ تاکنون میزان صادرات کالا از طریق این مرز به عراق ۱۳ میلیارد و ۲۴۰ میلیون دلار بوده که در ه۸ ماهه‌ی امسال به ۸ میلیون و ۴۷۵ هزار دلار افزایش پیدا کرده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: برای دیده شدن سد چناره در بودجه ۹۹ در تلاش برای گرفتن مجوز ماده ۲۳ هستیم. «قاسم سلیمانی دشتکی» در دیدار با اعضای شورا و شهردار سرابله از سد چناره به عنوان یکی از مطالبات استان نام برد و اظهار کرد: همه متفق القول خواستار اجرایی شدن این طرح هستند و در تلاش برای ورود این طرح به بودجه ۹۹ هستیم و باید مجوز ماده ۲۳ گرفته شود. استاندار ایلام دستور داد جهت تکمیل دریاچه توریستی سد سرابله ۷۰۰ میلیون تومان اختصاص داده شود. سلیمانی با اشاره به تلاش‌های انجام شده از جمله ورود این طرح به بودجه ۹۹: برای اجرایی شدن این طرح بایست مجوز ماده ۲۳ گرفته شود و در این مسیر تمام تلاش خود را بکار خواهیم بست. استاندار ایلام در ادامه گفت: همزمان با تلاش‌های صورت گرفته برای آزاد راه پل زال چیلات نجف اشرف کار آزاد راه حمیل ایلام مهران کربلا نیز در دستور کار قرار گرفته و خوشبختانه فاز اول این طرح از طرف کرمانشاه در حال انجام است.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام در دیدار با خانواده دو تن از شهدای دانشجوی استان، گفت: خدمت بی‌منت به مردم و رسیدگی به امور آنان قدم گذاشتن در مسیر شهدا است. وی در این دیدارها آرامش و اقتدار امروز کشور را مدیون خون شهدا عنوان کرد و گفت: برنامه ریزی کرده‌ایم که همه مسئولان استان سعادت حضور در خانواده معظم شهدا را داشته باشند. وی افزود: البته در این میان وظیفه ما مسئولان است که در این بازدیدها به وضعیت خانواده معظم شهدا و جانبازان و ایثارگران رسیدگی کنیم. سلیمانی دشتکی گفتار و رفتار شهدا را چراغ راه سعادت دنیوی و اخروی عنوان کرد و گفت: منش و گفتار شهدا بایست الگوی مسئولان باشد و خدمت بی منت به مردم و رسیدگی به امور آنان قدم گذاشتن در مسیر شهداست. وی در پایان تاکید کرد: یکی از بزرگترین افتخارات من در دوران زندگی و طول خدمتم نزدیک بودن به خانواده شهدا و جانبازان و ایثارگران بوده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی صبح امروز یکشنبه در دیدار با رئیس و اعضای جمعیت هلال احمر استان ضمن ابراز رضایت از عملکرد جمعیت هلال احمر استان روز جهانی داوطلب را تبریک گفت و تصریح کرد: هلال احمر در امور خیر و تشکیل نهادهای مردم نهاد همواره پیشگام بوده است. وی ادامه داد: هلال احمر استان در وقایع پیش رو از جمله در سیل فروردین ماه و اربعین ۹۸ عملکرد موفقی داشته است. استاندار ایلام در ادامه از تفاهم‌نامه با هلال احمر کشور برای استقرار بالگرد در استان خبر داد و گفت: بر اساس توافقنامه بین هلال احمر و اورژانس کشور با استانداری ایلام مقرر شد که بالگرد هلال احمر در فرودگاه ایلام استقرار پیدا کند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی عصر شنبه در با اعضای شورا و شهردار سرابله از سد چناره به عنوان یکی از مطالبات استان یاد کرد که همه متفق القول خواستار اجرایی شدن آن هستند. وی در ادامه از تلاش‌های انجام شده از جمله ورود این طرح به بودجه ۹۹ گفت و تصریح کرد: برای اجرایی شدن این طرح بایست مجوز ماده ۲۳ گرفته شود و در این مسیر تمام تلاش خود را بکار خواهیم بست. استاندار ایلام در ادامه گفت: همزمان با تلاش‌های صورت گرفته برای آزاد راه پل زال چیلات نجف اشرف کار آزاد راه حمیل ایلام مهران کربلا نیز در دستور کار قرار گرفته و خوشبختانه فاز اول این طرح از طرف کرمانشاه در حال انجام است. وی در ادامه به مسیر چرداول به ایلام اشاره کرد و گفت: این مسیر یکی از مهم‌ترین مسیرهای راه کربلا است و خوشبختانه کارهای بسیار خوبی در این زمینه انجام شده است و برای تکمیل نیازمند یک تونل دیگر هستیم که در دستور کار است. وی در ادامه جهت تکمیل دریاچه توریستی سد سرابله دستور داد که ۷۰۰ میلیون تومان اختصاص داده شود.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام بر ضرورت بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها در برگزاری کنگره ۳۰۰۰ شهید استان تاکید کرد. استاندار ایلام برگزاری کنگره ملی شهدا را از مهم‌ترین برنامه‌های این استان در سال جاری اعلام کرد و گفت: این استان با جمعیت کم خود در دوران دفاع مقدس با تقدیم سه هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز، دین خود را به کشور ادا کرد و امروز همه موظف به خدمتگذاری این مردمان شهیدپرور هستند. وی برگزاری کنگره شهدا در استان را متعلق به همه آحاد جامعه و تک تک خانواده‌ها دانست و بر بهره گیری از همه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها در راستای هر چه بهتر برگزار شدن این کنگره تاکید کرد. سلیمانی دشتکی تصریح کرد: اکنون در این مقطع حساس زمانی، برگزاری کنگره شهدای استان، تلنگری است که با ایجاد فضای معنوی و زنده کردن یاد و خاطره آنان به ما کمک کند تا این مقطع را نیز به راحتی پشت سر بگذاریم. استاندار ایلام خاطرنشان کرد: از استان‌های دیگر که تجربه برگزاری این کنگره‌ها را داشته‌اند الگوبرداری شده و از تجارب و کارهای مهمی که در برگزاری آن صورت گرفته استفاده شود.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام؛ قاسم سلیمانی دشتکی ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی برگزاری کنگره سه هزار شهید استان ایلام اظهار داشت: استان ایلام با جمعیت کم خود در دوران دفاع مقدس سه هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز دین خود را به کشور ادا کرد و امروز همه موظف به خدمتگذاری این مردمان شهیدپرور هستند. وی، برگزاری کنگره شهدا در استان را متعلق به همه آحاد جامعه و تک تک خانواده‌ها دانست و بر بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها در راستای هر چه بهتر برگزار شدن این کنگره تاکید کرد. استاندار ایلام افزود: از استان‌های دیگر که تجربه برگزاری این کنگره‌ها را داشته‌اند الگوبرداری شده و از تجارب و کارهای مهمی که در برگزاری آن صورت گرفته استفاده شود. وی ادامه داد: یک نماد مشخص برای المان‌های شهدا در استان تعریف کنیم و نمایشگاهی مختصری از آثاری فاخر، کتاب‌ها و آثار شاخص به صورت نمایشگاه کوچکی در کنار سالنی که رهبر معظم انقلاب حضور می‌یابند دایر و برگزار شود. وی با تاکید بر این امر که در برگزاری کنگره شهدا باید یک کار ناب و ابداعی را برگزار کنیم، گفت: آثار برجسته‌ای از استان در موزه دفاع مقدس ارائه و بیشتر تلاش شود تا هنر ایلامی با شاخصه‌های دفاع مقدس را در این کنگره به نمایش بگذاریم.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام با صدور پیامی به مناسبت روز دانشجو، گفت: دانشجو، منادی حق و حقیقت و صاحب فکر و اندیشه است. متن پیام قاسم سلیمانی دشتکی به این شرح است:۱۶ آذر یادآور شکوه دانشجو و دانشگاهی است که همواره مبداء تحولات بوده است. روز دانشجو یادآور شهیدانی چون مهدی شریعت رضوی، احمد قندچی و مصطفی بزرگ‌نیا است که ندای آزادی خواهی و استقلال طلبی را در نظام پوسیده و استبدادی پهلوی فریاد زدند و خون گرم و جوشان خود را در رگ‌های فسرده و خواب آلود جامعه آن زمان جاری و ساری نمودند. آینده‌ای که سرشار از عشق و امید مبتنی بر خردورزی، گفتگو و کرامت‌ انسانی است. اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عزیز دانشجو، ۱۶ آذر را که نمادی از استقلال، آزادی و استکبار ستیزی دانشجویان است به مردم شریف استان ایلام به ویژه دانشگاهیان و دانشجویان عزیز تبریک عرض نموده و از درگاه خداوند متعال سلامتی و توفیق روزافزون همگان را مسئلت می‌دارم.
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/ایلام رئیس ستاد انتخابات استان ایلام از تشکیل تمام هیئت‌های اجرایی انتخابات در استان خبر داد. «محمد نوذری» از تشکیل ۱۰۰ درصد هیئت‌های اجرایی در استان خبر داد و گفت: ایلام جزء اولین استان‌ها در کشور بود که هیئت‌های اجرایی تشکیل و شروع به کار کرد. وی گفت: دو روز مانده به پایان ثبت نام نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۰۰ درصد هیئت‌های اجرایی استان در ۲۷ حوزه اصلی و فرعی برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تشکیل شده است. معاون سیاسی استاندار ایلام با تاکید بر این مهم که اولین وظیفه هیات‌های اجرایی رسیدگی به صلاحیت‌های نامزدهای انتخابات ظرف ۱۰ روز است، گفت: پس از اعلام رای هیات‌های اجرایی، نتیجه صلاحیت‌ها از طریق فرمانداران حوزه‌های انتخابیه مراکز ثبت نام به داوطلبان اعلام می‌شود. نوذری به تعامل خوب میان هیئت‌های اجرایی و نظارت در استان اشاره کرد و گفت: مهمترین راهبرد ما در این انتخابات زمینه سازی حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای با رعایت اصل بی طرفی، اجرای صحیح قانون و صیانت از آرای مردم است.
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: امیدوارم از همه سلایق در این دوره از انتخابات شرکت کننده داشته باشیم. " وی افزود: دشمن می‌خواهد ما نباشیم و ما هم می‌خواهیم نظام سلطه و استکبار از زمین برچیده شود. وی افزود: پروژه مهم دیگر که با جدیت در دست اقدام داریم آزاد راه پل زال چیلات نجف اشرف است که تمام مراحل آن طی شده و با پیگیری‌های فراوان سرانجام دستور ورود این پروژه به بودجه ۹۹ نیز گرفته شده است. سلیمانی دشتکی در ادامه به آزاد راه حمیل ایلام مهران کربلا اشاره کرد و گفت: فاز اول این پروژه مهم نیز از سمت کرمانشاه شروع شده است و ادامه پیدا می‌کند. استاندار ایلام در ادامه به یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه روند انتخابات در استان ایلام به خوبی پیش می‌رود.
مهرمهر4 روز قبل
وی به سرمایه گذاری وزارت نفت در استان با پروزه هایی چون لرزه‌نگاری در ایوان و قسمتی از شهرستان چرداول، آبدانان و دهلران با سرمایه گذاری ۱۸۰۰ میلیارد تومان، پروژه تغذیه و تقویت چاه‌های گاز با سرمایه گذاری ۱۳۰ میلیون یورو و … اشاره کرد و این اقدامات را جزو خدمات نظام در استان ایلام خواند. آزاد راه پل زال -چیلات-نجف اشرف اجرایی می‌شودوی افزود: پروژه مهم دیگر که با جدیت در دست اقدام داریم آزاد راه پل زال -چیلات-نجف اشرف است که تمام مراحل آن طی شده و با پیگیری‌های فراوان سرانجام دستور ورود این پروژه به بودجه ۹۹ نیز گرفته شده است. سلیمانی دشتکی در ادامه به آزاد راه حمیل ایلام مهران کربلا اشاره کرد و گفت: فاز اول این پروژه مهم نیز از سمت کرمانشاه شروع شده است و ادامه پیدا می‌کند. وی ادامه داد: در کمتر از یک سال گذشته وزارتخانه‌های مختلفی از جمله وزارت نفت، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان در استان سرمایه گذاری و هزینه کرده است و این رقم حدود ۵۰ برابر بودجه عمرانی استان بوده است. استاندار ایلام در ادامه به یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه روند انتخابات در استان ایلام به خوبی پیش می‌رود.
ایسناایسنا4 روز قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام از حضور پزشکان موسسه خیریه محکم در ایلام قدردانی پیشنهاد کرد در مراسمی با حضور درمان شدگان از کار انسانی این پزشکان تقدیر شود. وی در ادامه مردم استان ایلام را لایق خدمت گذاری عنوان کرد و گفت: مرزداران غیور ایلامی در طول تاریخ به ویژه در ۸ سال دفاع مقدس مرزبانان قابل اعتمادی برای کشور بوده‌اند. سلیمانی دشتکی در ادامه با استقبال از حضور گروه‌ها و موسسه‌های خیریه در ایلام، گفت: بایست زیر پای پزشکان خییر و کسانی که زمینه ساز این موسسه‌ها در استان شده‌اند، فرش قرمز پهن کرد. وی ادامه داد: پیشنهاد می‌شود در راستای قدرشناسی از خدمات ارزشمند این پزشکان مراسمی با حضور درمان شدگان برگزار و از کار انسانی آنان تجلیل شود. گفتنی است که اعضای موسسه خیریه محکم با مدیرعاملی دکتر صلاح الدین دلشاد که در زمینه درمان ناهنجاری‌های مادر زادی کودکان فعالیت می‌کند از روز شنبه هفته جاری به استان سفر کرده‌اند و تا روز جمعه به درمان این ناهنجاری‌ها می‌پردازند.
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/ایلام مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام برنامه جدید استاندار را برای ملاقات مردمی اعلام کرد. «آیت قیصربیگی» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در راستای تکریم مردم و پاسخگویی به خواسته‌ها و مطالبات مردمی برنامه ملاقات عمومی قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام با مردم روزهای سه شنبه هر هفته از ساعت ۱۵ الی ۱۷ عصر برگزار می‌شود. قیصربیگی در ادامه به برنامه‌های استاندار ایلام در راستای تکریم ارباب رجوع اشاره و تصریح کرد: استاندار ایلام در جهت استیفای حقوق شهروندی برنامه‌های مختلفی چون ملاقات عمومی بصورت هفتگی، حضور در سامانه سامد بصورت ماهیانه و برگزاری میز خدمت به صورت فصلی برگزار می‌کند. وی ادامه داد: استاندار ایلام با صدور چند بخشنامه در حمایت از حقوق شهروندی از جمله برگزاری نشست‌ها و گردهمایی‌ها خارج از ساعات اداری، تعیین ضرب‌الاجل در پاسخگویی به مکاتبات و درخواست‌های مردمی ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت توسط مدیران و … این بار نیز وقت ملاقات عمومی خود را در پایان ساعات کاری قرار داد. وی در پایان افزود: با توجه به برنامه‌های استاندار ایلام در مرکز احیانا درصورت تداخل با برنامه مذکور از جمله ملاقات عمومی، این برنامه در وقت دیگر و با هماهنگی با ثبت‌نام کنندگان برگزار خواهد شد.
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام به دواطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی توصیه کرد: در چارچوب شرح وظایف نمایندگان مجلس نسبت برنامه ارائه کنند و به مردم قول دهند. استاندار ایلام گفت: نقد از روی احساس و بر اساس مسائل حزبی و جناحی منطقی نیست و اگر نقدی بر عملکرد یک مدیر وارد است باید با عدد و رقم و بر اساس شاخص‌های آن دستگاه مطرح کرد. سلیمانی تصریح کرد: آموزش و پرورش دستگاه مهم و تاثیر گذاری بر مسائل مختلف جامعه است و نوع نگاه ما به این مقوله مهم باید از دریجه عقلانی و خارج از مسائل احساسی باشد. نماینده عالی دولت در استان با اشاره به شروع ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی، گفت: داوطلبان از همان ابتدا، رفتار خود را قانونمند دنبال کنند تا در ادامه مسیر انتظارات نامعقول شکل نگیرد. وی افزود: کاندیداها در چارچوب شرح وظایف نمایندگان مجلس نسبت برنامه ارائه کنند و به مردم قول دهند.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی صبح امروز چهارشنبه در هشتمین نشست شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به برخی نقدها در خصوص عملکرد تعدادی از مدیران گفت: به خاطر مسائل شخصی و گروهی نباید مجموعه خدمات نظام را نادیده گرفت. وی ادامه داد: وقتی عملکرد مدیری را بررسی می‌کنیم بایست با دید علمی، منطقی و عقلانی شاخص‌ها را بررسی کنیم. وی آموزش و پرورش را مبداء تحولات عنوان کرد و گفت: آموزش و پرورش دستگاه مهم و تاثیر گذاری بر مسائل مختلف جامعه است و نوع نگاه ما به این مقوله مهم بایست از دریجه عقلانی و خارج از مسائل احساسی باشد. استاندار ایلام در استان با اشاره به شروع ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: نامزدها و کاندیداهای محترم از همان ابتدا، رفتار خود را قانونمند دنبال کنند تا در ادامه مسیر انتظارات نامعقول شکل نگیرد. وی افزود: کاندیداها نیز باید در چارچوب شرح وظایف نمایندگان مجلس نسبت به ارائه برنامه‌ها، قول و وعده به مردم اقدام نمایند.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام؛ قاسم سلیمانی دشتکی ‌عصر امروز در چهارمین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان، با تاکید بر رسیدگی به امور جوانان، اظهار داشت: امروز بایست تمام هم و غم مسئولان بر ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری جوانان باشد. وی با اشاره بر این مهم که رفع معضل بیکاری جوانان رفع مشکلات اجتماعی را در پی دارد، اضافه کرد: علی رغم شرایط سخت اقتصادی، امروز اقدامات بسیار خوبی در زمینه ایجاد اشتغال و رفع بیکاری جوانان در استان انجام شده است. استاندار ایلام با بیان اینکه این استان در حوزه سرمایه‌گذاری جزو ۷ استان برتر کشور است، تصریح کرد: استان ایلام در چهار ماهه نخست سال در حوزه سرمایه گذاری بیش از ۲۰۰ درصد رشد داشته است. سلیمانی دشتکی در ادامه اشاره‌ای به آثار اقدامات انجام شده در حوزه سرمایه‌گذاری داشت و گفت: در اثر این اقدامات مهم و ارزنده وضعیت اشتغال استان روند مثبتی به خود گرفته است بطوریکه امروز نرخ بیکاری استان تک رقمی شده است. وی ادامه داد: بر اساس گزارش مرکز آمار ایران نرخ بیکاری استان از ۱۲٫۷ درصد در سال ۹۶ به ۸٫۷ درصد در تابستان امسال کاهش یافته است.
ایسناایسنا6 روز قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام با تاکید بر اینکه باید تمام هم و غم مسئولان حل مشکل اشتغال جوانان باشد، گفت: اگر این مشکل حل شود بسیاری از مسائل اجتماعی نیز حل خواهند شد. «قاسم سلیمانی دشتکی» در چهارمین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان، با تاکید بر رسیدگی به امور جوانان، اظهار کرد: امروز باید تمام هم و غم مسئولان ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری جوانان باشد. وی با اشاره بر اینکه رفع معضل بیکاری جوانان، رفع مشکلات اجتماعی را در پی دارد، گفت: باوجود شرایط سخت اقتصادی، امروز اقدامات بسیار خوبی در زمینه ایجاد اشتغال و رفع بیکاری جوانان در استان انجام شده است. سلیمانی ادامه داد: در اثر این اقدامات مهم و ارزنده وضعیت اشتغال استان روند مثبتی به خود گرفته است بطوریکه امروز نرخ بیکاری استان تک رقمی شده است. وی گفت: بر اساس گزارش مرکز آمار ایران نرخ بیکاری استان از ۱۲٫۷ درصد در سال ۹۶ به ۸٫۷ درصد در تابستان امسال کاهش یافته است.
ایسناایسنا6 روز قبل
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: آماده برگزاری یک انتخابات سالم، امن و با حضور حداکثری هستیم. «قاسم سلیمانی دشتکی» در نشست استانداران کشور اظهار کرد: با وحدت و همدلی کم نظیری که امروز در استان وجود دارد، آماده برگزاری یک انتخابات سالم، امن و با حضور حداکثری هستیم. وی ادامه داد: مردم استان ایلام در هر برهه‌ای از زمان درصحنه حاضر بوده‌ و در انتخابات‌های مختلف نیز این استان با مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای همواره پیشگام در این امر مهم بوده‌اند. استاندار ایلام در ادامه گزارشی از طرح اصلاح قیمت بنزین در استان داد و گفت: مردم استان ایلام در قضایای بعد از سهمیه بندی بنزین از یک آزمون بزرگ سربلند بیرون آمدند. وی ادامه داد: امروز بین مردم و مسئولان استان وحدت، همدلی و همراهی مثال زدنی وجود دارد، به طوری که در اتفاقات بعد از سهمیه بندی بنزین با حضور مسئولان در بین مردم و گفتگو با آنان حداقل تجمعاتی که صورت گرفت به شکل مسالمت آمیز پایان یافت.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 هفته قبل
امروز همچنین مردم در شهرهای مختلف به خیابان آمدند و با محکوم کردن اقدام آشوبگران در تخریب اموال عمومی و به هم زدن امنیت جامعه، فریاد «دفاع از امنیت و اقتدار» سر دادند. طرح رتبه‌بندی دانشگاه‌های کشور سال ۹۹ اجرایی می‌شودوزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت که طرح رتبه‌بندی ملی دانشگاه‌های کشور از ابتدای سال ۹۹ اجرایی خواهد شد. وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین اعلام کرد: بر اساس طرح ساماندهی دانشگاه‌ها، شبکه آموزش عالی در هر استان راه‌اندازی می‌شود. وزارت کشور با مجریان متخلف در انتخابات برخورد می‌کندسخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: هر کدام از عوامل اجرایی و مدیران برگزاری انتخابات، دچار خطا یا مرتکب تخلفاتی که در قانون آمده، بشوند، حتی اگر شب انتخابات باشد، برکنار می‌شوند. حسین خوش اقبال اظهار داشت: این خسارت‌ها در شهرهای سنندج، مریوان و سقز به اموال عمومی، بانک‌ها، پمپ‌های بنزین و مراکز خدمات شهری وارد شده است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/ایلام معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: تلاش دولت رونق تولید و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت است. وی گفت: با توجه به فرصت کم جذب تسهیلات اشتغال روستایی باید روند جذب تسهیلات تسریع شود و اگر تعلل مجری و عدم پیگیری وی روند جذب تسهیلات را کند کرد پس از اخطار از سوی بانک از دستور کار خارج و طرح جایگزین معرفی شود. وی با بیان اینکه مجموع اعتبار اشتغال توسعه روستایی استان ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال است که ۲ هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال آن به طرح‌های حمایتی و غیرحمایتی پرداخت شده است، گفت: بر اساس آمارهای اعلام شده، بانک توسعه تعاون دارای ۳۶۰ میلیارد ریال تسهیلات غیرحمایتی و ۱۹۴ میلیارد ریال تسهیلات بخش حمایتی است. وی تاکید کرد: با توجه به اینکه طرح‌های بهزیستی از سوی کمیته فنی ملی معرفی می‌شوند به طور معمول روند جذب تسهیلات طولانی‌تر می‌شود. شیرخانی با بیان اینکه طرح‌های غیرحمایتی ۲۴۴ طرح با اعتبار ۲ هزار و ۵۸۰ میلیارد ریال است، گفت: با جذب به موقع تسهیلات و پای کار آمدن مجریان طرح‌های بسیار خوبی با کمک تسهیلات اشتغال روستایی در ایلام اجرا شود.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، عباس معمارنژاد عصر امروز در سفر به ایلام با قاسم سلیمانی دشتکی دیدار و در این دیدار اظهار داشت: بهبود فضای کسب و کار از اولویت‌های وزارت اقتصاد است و باید دستگاه‌های تابعه این وزارتخانه در راستای بهبود این رویه از اقتصادهای نوین جهانی متناسب با شرایط و نیازهای کشور الگو بگیرند. وی افزود: اصلاح فرآیندها سودآوری را برای بانک‌ها و بیمه‌ها بیشتر و بسیاری از هزینه‌های جاری آنها را حذف می‌کند، بنابراین تحول دیجیتال در راستای اقتصاد هوشمند نیاز ضروری جامعه است که باید انجام شود. استاندار ایلام در ادامه گفت: قانون طرح هدفمندی یارانه‌ها کار خوبی بود اما به درستی اجرا نشد. وی افزود: هدف اصلی این طرح، هدفمندی واقعی یارانه‌ها بود اما اینکه به فقیر و غنی هر دو به یک اندازه یارانه بدهیم با هدف اصلی این طرح فاصله داشت. وی افزود: سرمایه‌گذاران همچنین می‌توانند در این مناطق از املاکی که تملیک شده استفاده کنند و از هزینه‌های اضافی سرمایه‌گذاری جلوگیری شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
معمارنژاد گفت: تحول دیجیتال در راستای اقتصاد هوشمند نیاز ضروری جامعه است که باید صورت گیرد و از فناوری‌های نوین در راستای تحول و پیشرفت اقتصاد استفاده شود. وی از نبود ناظر پولی در استان انتقاد کرد و گفت: نیاز است که ناظر پولی در استان ایلام استقرار پیدا کند. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: شورای هماهنگی بیمه نیاز است که فعال شود تا بتوان با کمک آن مسایل و مشکلات بیمه در استان رصد و برطرف شود. وی همچنین در خصوص شرکت‌های بیمه‌ای استان نیز گفت: ۲۸۷ میلیارد ریال حق بیمه واحدهای تولیدی در استان سال قبل اخذ شده و ۲ هزار و ۴۴میلیارد ریال خسارت بیمه‌ای پرداخت شده است. وی بیان کرد: واحدهای تملیکی راکد از دیگر مشکلات بانک‌ها هستند که نیاز است هر چه سریعتر تعیین تکلیف شوند.

به انتهای لیست رسیدید