استاندار بوشهر

استاندار بوشهر

مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم گراوند شامگاه سه‌شنبه در نشست کارگروه اشتغال استان بوشهر با تأکید بر لزوم کنترل نحوه پرداخت تسهیلات به طرح‌های اشتغال‌زا اظهار داشت: ضمانت‌های لازم برای جلوگیری از انحراف پرداخت تسهیلات اخذ شود. وی با تشکر از بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در ایجاد اشتغال در مناطق محروم استان گفت: این نهاد با ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان‌های استان موجبات شتاب بخشی به توسعه شده که قابل‌تقدیر است. استاندار بوشهر از کاهش نرخ بیکاری در استان بوشهر خبر داد و ابراز داشت: از سال ۹۶ وضعیت بیکاری در استان سیر کاهشی داشته است. گراوند اضافه کرد: در پاییز امسال نرخ بیکاری در استان بوشهر به ۹٫۴ درصد رسیده که جزو استان‌های تک‌رقمی هستیم و از میانگین کشوری وضعیت مناسب‌تری داریم. گراوند از تدوین سند اقتصاد دانش‌بنیان استان بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: سند اقتصاد دانش‌بنیان استان در بحث‌های کارشناسی و ستاد نقشه راه علمی کشور تصویب‌شده و در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز تصویب می‌شود که بوشهر نخستین استان کشور در این زمینه است.
مهرمهر3 ساعت قبل
وی تصریح کرد: هرچند کودک‌آزاری و کودک همسری امری تقبیح شده است ولی باید بر اساس آمار دقیق موضوعات را اولویت‌گذاری و پیگیری کنیم. رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر بابیان اینکه دادگستری استان بوشهر به‌عنوان مدعی‌العموم در کودک‌آزاری ورود می‌کند افزود: پیشگیری و مهار بحران تا قبل از وقوع یک ضرورت است و راهکار کم‌هزینه‌تری است. جمادی بیان کرد: این تفاهم‌نامه گویای عزم همگانی برای مقابله با یک موضوع مهم اجتماعی است و امیدوارم باکیفیت مطلوب اجرایی شود. وی بابیان اینکه برنامه‌ریزی برای مقابله با پدیده شوم کودک‌آزاری باید بر اساس اطلاعات دقیق صورت گیرد گفت: دادگستری برای اجرای این تفاهم‌نامه با تمام ظرفیت همکاری خواهد کرد و در حوزه معاونت اجتماعی و حوزه دادستان‌ها هر جا نیاز باشد به‌عنوان مدعی‌العموم ورود خواهیم کرد. رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر خاطرنشان کرد: به‌عنوان یک تعهد اجتماعی به تمام حوزه‌های قضائی دستور همکاری می‌دهیم و قضات توانمند را برای این مأموریت انتخاب می‌کنیم.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه سه‌شنبه تفاهم‌نامه چندجانبه همکاری مشترک حقوق کودک با موضوع کودک‌آزاری و کودک همسری بین استانداری بوشهر، اداره کل دادگستری، اداره کل آموزش‌وپرورش، اداره کل بهزیستی، معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان بوشهر و سازمان مردم‌نهاد جمعیت امام علی (ع) منعقد شد. مجید خورشیدی در آئین انعقاد این تفاهم‌نامه با تقدیر از دستگاه‌هایی که در این راستا همکاری کرده‌اند اظهار داشت: یکی از مبنایی‌ترین آسیب‌های جامعه کودک‌آزاری و کودک همسری است و کودکی که دچار آسیب شود همواره این آسیب، رفتار آینده او را متأثر خواهد کرد. معاون سیاسی اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به تأکیدات دین اسلام در حمایت از حقوق کودکان ابراز داشت: دین اسلام ضمن توجه به‌تمامی امور جامعه، به زندگی کودکان نگاه خاص داشته بر رعایت حقوق خانواده و کودک تأکید فراوان دارد. خورشیدی با بیان اینکه این تفاهم‌نامه و اقدامات متأثر از آن، از اجر الهی برخوردار است، گفت: از مدیران و کارشناسان که در تدوین این تفاهم‌نامه همکاری داشته‌اند قدردانی می‌کنم و معتقدم اطلاع جامعه از تدوین این سند بالادستی و مبنایی، باعث کنترل اجتماعی و جلوگیری از رواج پدیده کودک همسری و کودک‌آزاری خواهد شد. معاون سیاسی و اجتماعی استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: دستگاه‌های متولی از پنهان‌سازی اطلاعات مؤثر در اجرای این پروژه خودداری کنند و با اقدام جمعی و تبادل اطلاعات، این سند باید بدون کمترین مقاومت اجرایی شود.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
ایسنا/بوشهر رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: هر چند کودک آزاری و کودک همسری امری تقبیح شده است ولی باید بر اساس آمار دقیق موضوعات را اولویت گذاری و پیگیری کنیم. رئیس کل دادگستری استان بوشهر عنوان کرد: هر چند کودک آزاری و کودک همسری امری تقبیح شده است ولی باید بر اساس آمار دقیق موضوعات را اولویت گذاری و پیگیری کنیم. مریم آذرشب به اهداف اصلی این طرح اشاره کرد و یادآور شد: مقابله با این آسیب در راستای سیاست‌های حمایتی از حقوق کودکان و نوجوانان، پیشگیری از بروز کودک آزاری/ کودک همسری و فرهنگ سازی در این خصوص و مداخلات لازم و به موقع به منظور کنترل و کاهش کودک آزاری / کودک همسری و پیامدهای ناشی از آن از اهداف اساسی این طرح است. مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر به اهداف جزئی این طرح نیز اشاره کرد و گفت: ارتقای سطح آگاهی عمومی بالاخص کودکان، والدین، مربیان آموزش و پرورش و تسهیل گران در خصوصپدیده کودک آزاری/ کودک همسری و توانمندسازی افراد جامعه در خصوص مقابله با کودک آزاری و کودک همسری و همچنین ارتقای سطح آگاهی تخصصی کارکنان نهادهای مرتبط با پدیده کودک آزاری / کودک همسری از جمله این اهداف است. وی بیان کرد: مداخلات درمانی و توانبخشی به منظور کاهش عواقب کودک آزاری / کودک همسری، ارائه حمایت‌های مددکاری، قضایی و اجتماعی به گروه هدف و حمایت از کارکنان نهادهای مرتبط با پدیده کودک آزاری / کودک همسری نیز از دیگر اهداف این طرح است.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
ایسنا/بوشهر رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر عنوان کرد: کسب‌وکارهای نوین نیاز جامعه امروز است و یقینا توجه به این حوزه رفاه جامعه را در بر خواهد داشت. که منجر به صدور گواهینامه‌های معتبر جهاد دانشگاهی که قابل ترجمه و ارائه در خارج از کشور است. احمدی‌زاده افزود: با توجه به نیاز استان، انتظار داریم پیگیری‌ها برای اختصاص سهمیه سال بعد نیز انجام شود. این مرکز با هدف شتاب دهی کسب و کار جوانان و دانش‌آموختگان استان در حوزه‌های فناوری اطلاعات، آبزیان، و انرژی راه اندازی شده است. رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر تاکید کرد: کسب‌وکارهای نوین نیاز جامعه امروز است و یقینا توجه به این حوزه رفاه جامعه را در بر خواهد داشت.
مهرمهر9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم گراوند بعدازظهر سه‌شنبه در شورای آب استان بوشهر اظهار داشت: ظرفیت‌های داخلی استان بوشهر در بخش منابع آب باید شناسایی و از آن‌ها برای حل مشکلات آب آشامیدنی، کشاورزی و صنعت استفاده شود. گراوند اضافه کرد: برای سرعت بخشی در اجرای سدهای کوچک، آب‌شیرین‌کن‌ها در شهرها و روستاهای این استان ۵۰ میلیارد ریال برای اجرای سد کاردنه دشتی تخصیص یافت. گراوند با تأکید بر سرعت بخشی در اجرای طرح مخزن ذخیره آب شهر دلوار شهرستان تنگستان گفت: برای سرعت بخشی در اجرای طرح‌های آب‌شیرین‌کن روستایی و شهری باید زیرساخت تأمین برق آن‌ها فراهم شود. وی بیان کرد: اجرای خط انتقال آب از سد اخند در شهرستان عسلویه یک ضرورت است و با اجرای این خط، مشکل آب روستاهای مختلف این شهرستان برطرف می‌شود. استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: با حل مشکلات پروژه آب‌شیرین‌کن روستاهای هلیله، بندرگاه و شیف باید این پروژه در کوتاه‌ترین زمان تکمیل شود.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
ایسنا/بوشهر استاندار بوشهر بر ضرورت مهار گازهای صنایع مستقر در پارس جنوبی تاکید کرد. گراوند در ادامه با تاکید بر نقش مهم هوای پاک در سلامت انسان‌ها گفت: هوای پاک را نمی‌توان خرید ولی می‌توان آن را ساخت. استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم مهار گازهای صنایع مستقر در پارس جنوبی بیان کرد: در این خصوص با وزیر نفت برای استفاده از ظرفیت گازهایی که هدر می‌رود مکاتبه شده است. گراوند با اشاره به استقرار بیش از ۱۸ مجتمع و صنایع پتروشیمی و فازهای مختلف گازی در منطقه پارس جنوبی خاطرنشان کرد: مردم انتظار دارند از این ظرفیت‌ها به نفع آنان بهره برده شود که توجه به مسئولیت‌های اجتماعی در منطقه پارس جنوبی از ضروریات است. وی فراهم شدن اشتغال نیروهای مناطق پیرامونی صنایع پارس جنوبی را مورد تاکید قرار داد و افزود: اشتغال نیروهای بومی در صنایع مرتبط با پارس جنوبی یک ضرورت است و از متولیان انتظار است در این راستا نهایت تلاش خود را معمول دارند.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
ایسنا/بوشهر انتخابات هیات رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان بوشهر برگزار شد. صبح امروز با حضور مجید خورشیدی، معاون سیاسی استاندار بوشهر و مدیران روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی اولین دوره انتخابات هیات رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی‌ها برگزار شد. نتیجه انتخابات شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان بوشهر به شرح زیر است:۱. پری حیدری (۲۷ رای) /اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهراعضای علی البدل:۱. محمود مظفری /جمعیت هلال احمر استان بوشهرهمچنین در این انتخابات «زهره عرب»، روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان بوشهر به عنوان بازرس شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان بوشهر انتخاب شد.
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند صبح امروز در شورای آب استان بوشهر با تاکید بر حل مشکلات تامین آب آشامیدنی شهرها و روستاهای استان بوشهر اظهار داشت: باید از تمام ظرفیت استانی و ملی برای حل مشکلات آب آشامیدنی استان استفاده شود. وی، اجرای خط انتقال آب از سد اخند در شهرستان عسلویه را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: با اجرای این خط انتقال، آب روستاهای مختلف شهرستان عسلویه برطرف می‌شود. استاندار بوشهر، پروژه آب شیرین‌کن در روستاهای هلیله، بندرگاه، شیف را مورد اشاره قرار داد و افزود: حل مشکلات اجرای این پروژه‌ها باید در کوتاه‌ترین زمان برطرف شود. وی، از تخصیص ۵ میلیارد ریال برای اجرای طرح اصلاح و نوسازی شبکه آبرسانی شهرهای بوشهر و برازجان خبر داد و بیان کرد: برای تسریع در اجرای سد کاردنه دشتی که نقش مهمی در تامین آب آشامیدنی مردم منطقه دارد ۵ میلیارد تومان تخصیص می‌یابد. استاندار بوشهر بر بهره جستن از منابع داخلی آب استان در حل مشکلات این حوزه تاکید کرد و افزود: ظرفیت‌های داخلی استان بوشهر باید شناسایی و بر بهره جستن از آنها در حل مشکلات آب شرب، کشاورزی و صنعت استفاده شود.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
ایسنا/بوشهر معاون سیاسی استاندار بوشهر گفت: در دولت تدبیر و امید ضعف ارتباطی وجود داشت که هیچگاه هم برطرف نشد و این ضعف اساسی باعث شد جامعه هیچگاه بسیاری از اقدامات مطلع نشود. امید که سعی نماییم هم جامعه از اطلاعات صحیح دستگاه و هم دستگاه از اطلاعات صحیح جامعه بهره مند شود. خورشیدی خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید یک ضعف اساسی ارتباط وجود داشت که هیچگاه هم برطرف نشد و این ضعف ارتباطی باعث شد جامعه هیچگاه بسیاری از اقدامات مطلع نشود. وی تصریح کرد: اگر روابط عمومی‌ها خوب کار کنند تا حدود زیادی امنیت، آرامش و رضایت افراد تامین خواهد شد. اگر از این تشکل مطالبه‌گری را آغاز کنید می‌توانید در جامعه نیز از این ویژگی استفاده فراوانی داشته باشید.

بازدید استاندار بوشهر از پتروشیمی جم در روز هوای پاک + تصاویر

14+
تسنیمتسنیم1 روز قبل
ایرناایرنا1 روز قبل
عبدالکریم گراوند روز دوشنبه در نشست با مسئولان شرکت پتروشیمی جم در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس افزود: اکنون بخشی از سرمایه‌های کشور از طریق فلرهای صنایع نفتی و گازی هدر می‌رود که باید از این سرمایه‌ها استفاده شود. وی بیان کرد: مردم انتظار دارند از این ظرفیت‌ها به نفع آنان بهره‌برداری شود که در این ارتباط در منطقه ویژه پارس توجه به مسئولیت‌های اجتماعی از ضرورت‌ها است. گراوند همچنین با تاکید بر مهار گازهای صنایع مستقر در پارس جنوبی بیان کرد: در این زمینه با وزیر نفت برای استفاده از ظرفیت گازهایی که هدر می‌رود مکاتبه شد ه‌است. وی با تاکید بر نقش مهم هوای پاک در سلامت انسان‌ها اضافه کرد: هوای پاک را نمی‌توان خرید ولی می‌توان ساخت و این نقشی مهم در کاهش آسیب‌های محیطی دارد. گراوند در ارتباط با شرکت پتروشیمی جم گفت: این شرکت نقشی مهم و تاثیرگذار در بخش‌های تولید، اشتغال و صادرات دارد و در عرصه جلوگیری از آلایندگی زیست محیطی نقش مطلوبی ایفا می‌کند.
ایرناایرنا1 روز قبل
ارسطو زاده ادامه داد: برای احداث و بازسازی موزه منطقه‌ای خلیج فارس ۳۸ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده‌است. ارسطوزاده اضافه کرد: موزه منطقه‌ای خلیج فارس یکی از موزه‌های فاخر جنوب کشور است و تلاش شده از فناوری‌های نوین روز دنیا در نمایش اشیای موجود درآن استفاده شود. ستوده با بیان اینکه ۷۰۰ میلیارد تومان پروژه قرار است در دهه فجر در استان بوشهر افتتاح شود گفت: مهمترین پروژه افتتاحی استان در دهه فجر امسال موزه منطقه‌ای خلیج فارس است. وی اضافه کرد: پروژه موزه منطقه‌ای خلیج فارس پروژه‌ای منحصر به فرد و با کیفیت هر چه تمام اجرا شده‌است و به عنوان افتخار ملی به‌شمار می‌رود. ستوده اظهار داشت: با به نتیجه رساندن موزه منطقه‌ای خلیج فارس، بوشهر می‌تواند به عنوان مرکز ثقل فرهنگی جنوب کشور شود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
استاندار بوشهر با تاکید بر مهار گازهای صنایع مستقر در پارس جنوبی بیان کرد: در این خصوص با وزیر نفت برای استفاده از ظرفیت گازهایی که هدر می‌رود مکاتبه شده است. گراوند از استقرار بیش از ۱۸ مجتمع و صنایع پتروشیمی و فازهای مختلف گازی در منطقه پارس جنوبی خبر داد و خاطر نشان کرد: مردم انتظار دارند از این ظرفیت‌ها به نفع آنان بهره برده شود که توجه به مسئولیت‌های اجتماعی در منطقه پارس جنوبی از ضروریات است. وی، فراهم شدن اشتغال نیروهای مناطق پیرامونی صنایع پارس جنوبی را مورد تاکید قرار داد و افزود: صنعت نفت که در استان بوشهر به ویژه در جنوب این استان مستقر است خیلی با استان پیوند ندارد. استاندار بوشهر، اشتغال، صادرات و توسعه مناطق پیرامونی را از جمله قابلیت‌های صنایع نفت، گاز و پتروشیمی دانست و افزود: با توجه به ظرفیت بالای تولید، اشتغال، صادرات در صنایع پارس جنوبی و استقرار آنها در جنوب استان بوشهر، ضمن پیوند با این استان باید گوشه‌ای به استان بوشهر توجه کنند. وی با تاکید بر حمایت و کمک به شرکت پتروشیمی جم گفت: شرکت پتروشیمی جم که دارای نشان صنعت سبزدر منطقه است مورد حمایت ویژه قرار دارد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 روز قبل
وی تاکید کرد: سعی می‌کنیم جعبه سیاه هواپیمای سانحه دیده اوکراینی در ایران خوانده شود و گزینه‌های بعدی ما کشور اوکراین و فرانسه است اما هنوز تصمیمی برای ارسال به کشور دوم نداریم. این درحالی است که پیش ازاین مدیر کل دفتر بررسی سوانح سازمان هواپیمایی گفته بود جعبه سیاه هواپیمای سانحه‌دیده برای دانلود به فرانسه فرستاده می‌شود. هر طرف را می‌زد، ریسک و خطرپذیری داشت. همزمان روز گذشته مراسم خاکسپاری برخی ازجان باختگان این سانحه درشهرهای مختلف کشور برگزارشد. شهروندان شیرازی نیز دیروزغنیمت اژدری را تا خانه ابدی بدرقه کردند. ازسوی دیگر آیین یادبود ۲ شهید سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی (مهندس محسن صلاحی و شهیده مهندس مهسا امیرلیراوی) روز گذشته در روستای «حصار» شهرستان دیلم با حضور استاندار بوشهر و مسوولان و دیگر قشرهای مردم برگزار شد. پیکر‌های این ۲ شهید در تهران به خاک سپرده شده است. شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان نیز دیروز با پخش تصاویری از فرودگاه کی‌یف، گزارش داد: پیکر ۱۱ قربانی حادثه هوایی اوکراین، از ایران وارد این شهر شد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر با تاکید بر رعایت شئونات اهل بیت (ع) در برنامه‌های تبلیغات کاندیداهای انتخاباتی گفت: ساحت مراسم‌های عرض ارادت به خاندان اهل بیت (ع) بالاتر از این است که این مراسم‌ها به مطالب بدون شان این بزرگواران آلوده و خدای نکرده به مراسم تبلیغاتی تبدیل شود. خورشیدی، با بیان اینکه شان مراسم ایام فاطمیه مهم‌تر از این است که این مراسم به استفاده تبلیغاتی تبدیل شود تصریح کرد: کاندیداهای مجلس شورای اسلامی در ایام فاطمیه باید مراقب باشند که شان و منزلت فاطمه زهرا (س) حفظ شود و نباید از این مراسم‌ها به عنوان استفاده تبلیغاتی قرار بگیرد. رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر با تاکید بر رعایت تبلیغات محیطی کاندیداها در ایام فاطمیه افزود: برای چهلمین روز شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی برنامه‌های خوبی پیش بینی شده و با توجه به اینکه این روز مقارن است با پایان ایام فاطیمه، باید باشکوه هرچه تمامتر برگزار شود. وی، جنبه مردمی بودن مراسم ایام فاطیمه را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: ماندگاری این مراسم به مردمی بودن آن بوده چراکه ایام فاطیمه ۱۴ قرن اگر پویایی و دوام داشته به سبب مردمی بودن آن است. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تاکید بر اجرای وظایف دستگاه‌های اجرایی ذیربط برای برگزاری ایام باشکوه فاطمیه (س) گفت: از شهرداری‌های استان بوشهر خواهش می‌شود برای برگزاری باشکوه ایام فاطمیه با مشارکت مردم و همکاری لازم با دستگاه مربوطه داشته باشند.
رجانیوزرجانیوز2 روز قبل
اقدامی که سوالات متعددی را در خصوص علل ردصلاحیت اولیه و تایید صلاحیت شوکه کننده و زودهنگام آنها بوجود آورد. اقدامی که سوالات متعددی را در خصوص علل ردصلاحیت اولیه و تایید صلاحیت شوکه کننده و زودهنگام آنها بوجود آورد. به عنوان نمونه دیدبان شفافیت و عدالت (نزدیک به احمدتوکلی) تایید صلاحیت تاجگردون و حسنوند را باورنکردنی دانسته است. ماجرای ردصلاحیت و تایید صلاحیت وی هم مانند روابط سیاسی او با دولت‌های قبلی و کنونی جالب است. یک خبرنگار اصلاح طلب نیز اخیرا با جدی شدن تایید صلاحیت تاجگردون به انتشار اسنادی در فضای مجازی دست زده است.
ایرناایرنا2 روز قبل
این آیین که به یادبود شهادت شهید مهندس محسن صلاحی و شهیده مهندس مهسا امیرلیراوی در حسینیه این روستا برگزار شد، با تلاوت قرآن مجید توسط قاریان آغاز و شرکت‌کنندگان به خانواده‌های داغدار این جان باختگان ادای احترام کردند. استاندار بوشهر نیز در این آیین ضمن تسلیت به بازماندگان این ۲ شهید، با آنان ابراز همدردی کرد. پیکر‌های این ۲ شهید در تهران به خاک سپرده شد و آیین یادبود در روستای حصار زادگاه پدری شهیده مهندس مهسا امیرلیراوی برگزار شد. صبح شنبه (بیست و یکم دی‌ماه ۹۸)، ‌ ستاد کل نیروهای مسلح ایران تایید کرد که بر اثر بروز خطای انسانی و غیرعمد، هواپیمای خطوط هوایی اوکراین مورد اصابت قرار گرفته است. روستای حصار از توابع شهرستان دیلم در شمال استان بوشهر واقع است.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمجید مصلح عصر شنبه در بررسی روند اجرایی پروژه‌های عمرانی دانشگاه خلیج فارس بوشهر اظهار داشت: طرح‌های مهمی از جمله کارخانه نوآوری، دانشکده مهندسی، استخر سرپوشیده، مهمانسرای اساتید را در دست اجرا داریم. رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر با اشاره به تأمین اعتبار کارخانه نوآوری خلیج فارس از محل اعتبارات استانی اضافه کرد: با افتتاح کارخانه نوآوری این دانشگاه زمینه فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و حمایت از دانشجویان کارآفرین فراهم می‌شود. وی افزود: کارخانه نوآوری این دانشگاه با اعتبار ۲۲٫۲ میلیارد ریال در محل پردیس ۲ دانشگاه خلیج فارس بوشهر در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود. مصلح با قدردانی از توجه استاندار بوشهر به طرح‌های دانشگاه خلیج فارس بوشهر بیان کرد: امروز اگر دانشگاه خلیج فارس بوشهر توانسته در راستای اهداف و مأموریت‌های خود موفق باشد به سبب حمایت مجموعه استانداری بوشهر است. وی دانشگاه خلیج فارس را سومین دانشگاه کشور در جذب منابع از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دانست و افزود: این موفقیت جز در سایه تلاش و همدلی همه اعضای هیئت علمی، کارمندان و دانشجویان دانشگاه خلیج فارس امکان پذیر نبود.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم گراوند عصر شنبه در نشست با مسئولان دانشگاه خلیج فارس بوشهر اظهار داشت: دانشگاه‌ها مرکز توسعه و رشد هر جامعه‌ای هستند و نیاز است که به آنها توجه خاصی صورت گیرد. وی با تاکید بر لزوم توجه به نیازهای دانشجویان، خاطرنشان کرد: دانشجویان آینده سازان ایران اسلامی هستند و لازم است بر اساس رابطه پدر و فرزندی با دانشجویان ارتباط برقرار شود. استاندار بوشهر خواستار توجه به حرف‌ها و انتقادات دانشجویان شد و تصریح کرد: باید به دغدغه‌ها و نظرات دانشجویان به خوبی توجه شده و با آرامش به دغدغه‌های آنان پاسخ داده شود. وی با قدردانی از فراهم بودن فضای همدلی، همکاری و دوستی در دانشگاه خلیج فارس گفت: مطمئن باشید دانشجویان در اینگونه فضاها قادر می‌شوند زمینه موفقیت خود و اعتلای استان و کشور را فراهم کنند. اعضای هیئت‌رئیسه دانشگاه خلیج فارس بوشهر در این نشست به بیان مشکلات موجود در دانشگاه مانند هزینه برق، آب و عدم اتمام برخی پروژه‌های عمرانی نیمه تمام به سبب کمبود منابع پرداختند که استاندار بوشهر قول مساعدت و کمک در بر طرف شدن برخی از این مشکلات داد.

استاندار بوشهر: فراهم بودن فضای همدلی و همکاری در دانشگاه خلیج فارس ستودنی است + تصاویر

4+
تسنیمتسنیم3 روز قبل
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد ستوده بعدازظهر شنبه در نشست با مسئولین دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر اظهار داشت: سد ارغون کلمه دشتستان حدود شش ماه پیش عملیات اجرایی آن آغازشده است. وی بابیان اینکه این سد نقش مهمی در تأمین آب آشامیدنی و کشاورزی منطقه دارد تصریح کرد: با تلاش مجری پروژه و آب منطقه‌ای استان بوشهر پیشرفت پروژه سد ارغون کلمه بسیار مطلوب است. ستوده افزود: شهرداران و دهیارانی که دارای برنامه تدوینی باشند و برنامه محور حرکت می‌کنند موردتوجه ویژه از لحاظ تخصیص اعتبارات قرار دارند. وی از رفع موانع اجرای پروژه ورودی شهر کلمه خبر داد و بیان کرد: برای اجرای پروژه ورودی شهر کلمه نیاز به یکسری تغییر کاربری‌هایی دارد که با تصویب آن در کمیسیون امور زیربنایی استان بوشهر، زمینه مشارکت سرمایه‌گذار در کنار این پروژه برای افزایش عمران و آبادانی بیشتر و بهتر شهر کلمه فراهم می‌شود. معاون امور عمرانی استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده در اسرع وقت مناقصه اجرای خط انتقال سد ارغون برگزار و سال آینده قبل از هفته دولت این سد به‌طور کامل افتتاح می‌شود.

افتتاح مرکز «منش» جهاد دانشگاهی بوشهر

23+
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/بوشهر معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر گفت: جهاد دانشگاهی رقیب دانشگاه‌ها یا بخش‌های دیگر نیست و همچون گذشته رفیق آنها خواهد بود که این بستگی به تعامل و همکاری مجموعه‌ها و بخش‌های مختلف دارد. وی با اشاره به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در بحث‌های بیوتکنولوژی، نانوفناوری، سلول‌های بنیادی و … افزود: برداشت من این است که در هر حوزه‌ای که در کشور نیاز هست و ظرفیت کار وجود داشته مجموعه جهاد دانشگاهی بسیار فعال و کاربردی وارد عمل شده و ارائه خدمت می‌کند. این مسئول اظهار کرد: با توجه به نقش ارزنده جهاد دانشگاهی در کشور خوشحال هستیم که در استان بوشهر نیز شرایط راه اندازی جهاد دانشگاهی فراهم شد و امروز این پتانسیل وجود دارد و می‌توانیم از خدمات و امکانات آن استفاده کنیم. وی با بیان اینکه همراهی با مجموعه جهاد دانشگاهی از سوی مجموعه دانشگاه‌ها و بخش دولتی ضروری است، افزود: نقش انقلابی و جهادی این نهاد کمک به مجموعه دانشگاه‌ها است که تا الان نیز این کار را انجام داده است. قطعا جهاد دانشگاهی رقیب دانشگاه‌ها یا بخش‌های دیگر نیست و همچون گذشته رفیق آنها خواهد بود که این بستگی به تعامل و همکاری مجموعه‌ها و بخش‌های مختلف دارد.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سعید زرین‌فر صبح شنبه در آئین افتتاحیه مرکز نوآوری و شکوفایی جهاد دانشگاهی استان بوشهر اظهار داشت: ایجاد این مراکز از اهمیت بسیار زیادی در توسعه علم و فناوری در استان بوشهر برخوردار است. وی اضافه کرد: در استان بوشهر با توجه به ظرفیت‌های خوبی که داریم و پایتخت انرژی کشور هستیم، نیاز است که در بخش‌های مختلف شاهد توسعه و پیشرفت استان باشیم. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر پرورش ماهی در قفس را یک ظرفیت مهم در استان دانست و بیان کرد: اجرای این طرح‌ها در توسعه اشتغال و درآمدزایی نقش مهم و اساسی دارد. وی بومی‌سازی تولید ماهی در قفس را از اهمیت بسیار زیادی دانست و خاطرنشان کرد: خواهش ما از دوستان دانشگاهی و دولتی این است که در راستای تجاری سازی محصولات و تولیدات اقدام کنند. زرین‌فر بر لزوم همکاری با جهاد دانشگاهی در اجرای برنامه‌های انقلابی و جهادی تاکید کرد و افزود: جهاد دانشگاهی رقیب مرکز دانشگاهی نخواهد بود و بلکه یار و مددکار این بخش‌ها خواهد بود.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
وی، با تاکید بر تامین اعتبار بر اساس برنامه‌ زمانبندی خاطر نشان کرد: امید است با تامین اعتبار ۸۰ میلیارد تومانی مصوبه سفر رئیس جمهور به استان بوشهر هفته دولت سال آینده فاز نخست سد دالکی شامل سیستم انحراف آن افتتاح شود. مدیرعامل آب منطقه‌ای بوشهر استان بوشهر سیستم انحراف تونل سد دالکی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: برای بهره‌برداری از سیستم تونل انحراف آب سددالکی، فرازبند آن به ارتفاع ۶۰ متر ساخته می‌شود. وی، ارتفاع سد دالکی را ۱۰۶ متر اعلام کرد و افزود: سد دالکی با ارتفاع ۱۰۶ متر، طول تاج یک‌هزار و ۱۷۶ متر، عرض تاج ۱۰ متر و با حجم مفید مخزن به ظرفیت ۲۷۰ میلیون مترمکعب ساخته می‌شود. مدیرعامل آب منطقه‌ای بوشهر استان بوشهر حجم تنظیمی آب این سد ۴۳۲ میلیون مترمکعب در سال دانست و خاطر نشان کرد: حجم پیشنهادی برای شرب و صنعت ۲۰ میلیون مترمکعب، کشاورزی ۳۲۶ میلیون مترمکعب و زیست‌محیطی ۸۹ میلیون مترمکعب در سال است. محمدی با بیان اینکه سد دالکی آب مورد نیاز بیش از ۱۴ هزار هکتار اراضی کشاورزی دشتستان را تامین می‌کند افزود: تامین آب مطمئن ۸۵۰۰ هکتار نخلستان‌های شبکه آبیاری دشتستان از اهداف مهم سد مخزنی دالکی است.

رونمایی از تمبر کنگره ملی سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهربه روایت تصویر

6+
تسنیمتسنیم6 روز قبل
ایسناایسنا6 روز قبل
ایسنا/بوشهر استاندار بوشهر گفت: همه ملت ایران پشت سر دژ مستحکم امنیت نظام مقدس حضور دارند و از حریم نظام و انقلاب دفاع می‌کنند. عبدالکریم گراوند در کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر با بیان اینکه سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی سردار دل‌ها بود، گفت: در حالی که هنوز پیکر پاک شهید سلیمانی دفن نشده بود با برخورد قاطع سپاه ابهت آمریکا شکسته شد. مقام عالی دولت در استان بوشهر با تسلیت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: سردار سلیمانی سردار دل‌ها بود و در مراسم مربوط به ایشان در نقاط مختلف شاهد حضور گسترده و پرشور مردم بودیم. استاندار بوشهر با اشاره به اینکه ابهت آمریکا شکسته شده است، خاطرنشان کرد: همه ملت ایران پشت سر دژ مستحکم امنیت نظام مقدس حضور دارند و از حریم نظام و انقلاب دفاع می‌کنند. گراوند با بیان اینکه سپاه پاسداران مقتدرانه در عرصه‌های گوناگون حضور دارد، بیان کرد: دشمنان بدانند سپاه با اقتدار از حریم انقلاب و نظام دفاع می‌کند و مورد حمایت همه جانبه ملت و مسئولان است.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند صبح امروز در کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر با قدردانی از حضور سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در این کنگره و سپاسگذاری از خانواده معظم شهدا و دست‌اندرکاران این کنگره اظهار داشت: توصیه و تاکید رهبر معظم انقلاب این است که فرهنگ شهادت در جامعه بیش از پیش ترویج شود. وی با تسلیت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: سردار سلیمانی سردار دل‌ها بود و در مراسم مربوط به ایشان در نقاط مختلف شاهد حضور گسترده و پرشور مردم بودیم. استاندار بوشهر با اشاره به اینکه ابهت آمریکا شکسته شده است خاطرنشان کرد: همه ملت ایران پشت سر دژ مستحکم امنیت نظام مقدس حضور دارند و از حریم نظام و انقلاب دفاع می‌کنند. گراوند با بیان اینکه سپاه پاسداران مقتدر در عرصه‌های گوناگون حضور دارد بیان کرد: دشمنان بدانند سپاه با اقتدار از حریم انقلاب و نظام دفاع می‌کند و مورد حمایت همه جانبه ملت و مسئولان است. انتهای پیام/۱۹۰/ح
مهرمهر6 روز قبل
وی با تسلیت شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: سردار سلیمانی سردار دل‌ها بود و در مراسم مربوط به ایشان در نقاط مختلف شاهد حضور گسترده و پرشور مردم بودیم. استاندار بوشهر با اشاره به اینکه ابهت آمریکا شکسته شده است اضافه کرد: همه ملت ایران پشت سر دژ مستحکم امنیت نظام مقدس حضور دارند و از حریم نظام و انقلاب دفاع می‌کنند. کنگره سرداران و دو هزار شهید استان بوشهر از صبح چهارشنبه آغاز شد و در این مراسم پیکر دو شهید گمنام تشییع شد. در بخش نخست این مراسم بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای کنگره پخش شد. سردار حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سخنران این مراسم خواهد بود.

به انتهای لیست رسیدید