استاندار خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی

ایسناایسنا22 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی گفت: مجموع اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و هزینه‌ای ۲۴۶۳ میلیارد تومان به استان ابلاغ شده که دارای تخصیص است. رضا جمشیدی امروز پنجشنبه ۳ بهمن ماه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در سالن شهید باهنر استانداری خراسان رضوی، اظهار کرد: مجموع اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و هزینه‌ای ۲۴۶۳ میلیارد تومان به استان ابلاغ شده که ۵۲ درصد دارای تخصیص است. وی افزود: در ۱۰ ماه تملک دارایی‌های هزینه‌ای ۸۸۸ میلیارد تومان بوده که ۷۶ درصد تخصیص یافته، تملک دارایی‌های سرمایه‌ای نیز ۱۵۷۵ میلیارد تومان بوده که ۳۸ درصد تخصیص شده است. در کل ۶۰۸ میلیارد تومان تخصیص یافته که ۸۴ میلیارد تخصیص نقدی و ۵۲۳ اسناد خزانه اسلامی با سررسید یک تا ۳ سال است. افراد زیادی بعد فوت نیز باید القاب خود را بر سنگ قبرشان بنویسند، اما سردار سلیمانی اینگونه نبود.
مهرمهر1 روز قبل
در طول یک سال گذشته در خراسان رضوی ۱۶۳ معین اقتصادی ایجاد شده است. معاون هماهنگی امور استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه تاکنون سه هزار شغل مستقیم توسط معین‌های اقتصادی در سطح استان ایجاد شده است، عنوان کرد: تاکنون حدود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه اقتصادی قابل پیش بینی در سطح استان وجود دارد. ظرفیت‌های سرمایه گذاری خوبی در استان خراسان رضوی وجود دارد، لذا می‌توان با کم کردن روند بروکراسی‌های اداری به انجام این کارها سرعت بخشید. وی با اشاره به ارائه نرخ بیکاری توسط مرکز آمار ایران در آذرماه سال جاری، ادامه داد: مطابق این امار خراسان رضوی دومین استان دارای پایین‌ترین نرخ بیکاری است. محمدرضا هاشمی، فرماندار مشهد در ادامه این نشست با اشاره به طرح مثلث اقتصادی استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: باید با برنامه ریزی از تعطیلی واحدهای اقتصادی جلوگیری شود، همچنین ۲۶۶ پروژه برای اشتغالزایی در سطح استان راه اندازی شده است.
فارسفارس3 روز قبل
استاندار خراسان رضوی گفت: طبق گزارش‌ها درحال حاضر هیچ پرونده‌ای در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید وجود ندارد که نیازمند رفع موانع بوده و منتهی به مصوبه نشده باشد. وی افزود: خوشبختانه همگرایی خوبی در استان وجود دارد و همه دستگاه‌ها برای حل مشکلات استان پای کار هستند و کمک می‌کنند. استاندار خراسان رضوی، با گرامیداشت یاد و خاطره سردار بزرگ جبهه مقاومت، بیان کرد: امیدوارم همه ما بتوانیم راه سردار سرافراز شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را با همان صفات برجسته‌ای که ایشان داشتند، ادامه ‌دهیم. معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی نیز در حاشیه این جلسه اظهار کرد: استاندار خراسان رضوی امروز از دو واحد مهم صنعتی استان به‌نام شرکت لاستیک پولاد آورین مرتبط با قطعات خودرو و شرکت دانش‌بنیان پارس سامان ایرانیان که در حوزه تولید لامپ‌های ال ای دی، صنایع برق و الکترونیک فعالیت می‌کند، بازدید به‌عمل آورد. علی‌ رسولیان با اشاره به برگزاری جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی در حاشیه این بازدید‌ها، افزود: ۲۵ مصوبه در حوزه بانکی و مالیات ماحصل جلسه امروز بود، از طرف دیگر مشکلات حوزه راه و تأمین اجتماعی هم در جلسه ستاد تسهیل مطرح و حول محور آن‌ها تصمیم‌گیری صورت گرفت.
ایسناایسنا4 روز قبل
ایسنا/خراسان رضوی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: با انتصاب سفیر جدید ایران در ترکمنستان، روابط اقتصادی این استان با آن کشور وارد مرحله تازه‌ای شده است. علی رسولیان با اشاره به دیدار خود با سفیر جدید ایران در ترکمنستان در استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: حضور ایشان در ترکمنستان زمینه توسعه روابط خراسان رضوی با این کشور را فراهم کرده است. وی ادامه داد: مشکلاتی که در مرز سرخس برای عبور کامیون‌های صادراتی و ترانزیتی از سوی ترکمنستان ایجاد شده بود، با پیگیری سفیر جدید ایران در آن کشور در کوتاه‌ترین زمان ممکن حل خواهد شد. معاون‌ هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: طبق توافقات انجام گرفته با سفیر جدید ایران در ترکمنستان، مقرر شد زمینه انجام سفرها و ارتباطات متقابل بین استاندار مرو و استاندار خراسان رضوی فراهم شود. رسولیان با اشاره به نمایشگاه کالایی که امسال از سوی مسوولان و بازرگانان استان آخال ترکمنستان در مشهد برپا شد، افزود: طی توافق انجام گرفته با سفیر جدید ایران در ترکمنستان، موضوع سفر استاندار آخال به مشهد نیز پیگیری خواهد شد.
مهرمهر5 روز قبل
وی با تاکید بر رعایت توازن در توزیع پزشکان متخصص و تجهیزات پزشکی در استان، افزود: هر چقدر شبکه بهداشت و خدمات مربوط به آن گسترش پیدا کند، حوزه بهداشت و سلامت ارتقا پیدا خواهد کرد. رزم‌حسینی ابراز کرد: بهتر است دانشگاه علوم پزشکی به عنوان دانشگاه مادر جلساتی را با رؤسای دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار و جلسات تخصصی در بخش سلامت را همچنان دنبال کند. در این مسیر و در صورت لزوم از اختیارات استانی هم استفاده خواهیم کرد. وی بخش سلامت را تأثیرگذار در حوزه امنیت استان دانست و گفت: اگر نظام ارجاع به عنوان پایلوت در خراسان رضوی ساماندهی و مردم آموزش‌های لازم را ببینند از نظر بالا رفتن شاخص‌های سلامت مردم بسیار ارزشمند خواهد بود. در این دیدار مشهد محمدحسین بحرینی‌طوسی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی در خصوص سرمایه‌گذاری در بخش سلامت استان اعلام آمادگی کرد و افزود: در این راستا تلاش‌هایی صورت گرفته اما به نتیجه نرسیده است، لذا درخواست می‌کنیم با کمک استاندار خراسان رضوی، نگاه بخش خصوصی در مورد دانشگاه علوم پزشکی تغییر کند.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، علیرضا رزم‌حسینی در دیدار اعضای هیئت مدیره دانشگاه علوم پزشکی مشهد که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار داشت: ایجاد قطب‌های درمانی اقدام زیربنایی قابل توجهی در حوزه بهداشت و درمان استان محسوب می‌شود که رضایت‌مندی مردم را در پی خواهد شد. وی با تاکید بر رعایت توازن در توزیع پزشکان متخصص و تجهیزات پزشکی در استان، افزود: هر چقدر شبکه بهداشت و خدمات مربوط به آن گسترش پیدا کند، حوزه بهداشت و سلامت ارتقاء پیدا خواهد کرد. رزم‌حسینی ابراز کرد: بهتر است دانشگاه علوم پزشکی به عنوان دانشگاه مادر جلساتی را با روسای دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار و جلسات تخصصی در بخش سلامت را همچنان دنبال کند. در این مسیر و در صورت لزوم از اختیارات استانی هم استفاده خواهیم کرد. وی بخش سلامت را تاثیرگذار در حوزه امنیت استان دانست و گفت: اگر نظام ارجاع به عنوان پایلوت در خراسان رضوی ساماندهی و مردم آموزش‌های لازم را ببینند از نظر بالا رفتن شاخص‌های سلامت مردم بسیار ارزشمند خواهد بود.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رزم‌حسنی عصر پنج‌شنبه در گردهمایی سالانه شوراهای آموزش و پرورش خراسان رضوی که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: نظام یکپارچه آموزشی و محتوای مشخص برای همه شهرها، مناطق و اقشار دانش‌آموزی ارائه می‌شود که این یکپارچه بودن درست نیست و این مسئله باید حل شود. استاندار خراسان رضوی گفت: کمک به نظام آموزش و پرورش کمک به نیروی انسانی و سرمایه‌های اجتماعی است، زیرا نظام آموزش و پرورش در حقیقت یک نظام سرمایه‌ای است و نه یک نظام هزینه‌ای. وی ادامه داد: از دیگر مشکلات موجود در نظام آموزش و پرورش محتوای آموزشی کشور است که هنوز نتوانسته‌ایم این محتوا را کارآمد کنیم. استاندار خراسان رضوی گفت: سومین مشکل نظام آموزش و پرورش کشور، روش‌های آموزشی به معنای شیوه و سبک آموزش سنتی است که همچنان تکالیف و برنامه‌های اجباری را به دانش آموزان ارائه می‌دهیم. استاندار خراسان رضوی گفت: اگر تعلیم و تربیت درست ارائه شود، آسیب‌های اجتماعی کاهش می‌یابد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، از لحظاتی پیش آیین هفتمین روز تدفین سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و سردار شهید سرتیپ حسین پورجعفری با حضور خانواده‌های معظم این شهدا در مصلی بزرگ امام علی (ع) شهر کرمان آغاز شد. حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان، محمدجواد فدائی استاندار کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین مروی تولیت آستان قدس رضوی، رزم حسینی استاندار خراسان رضوی، امیر معمارباشی فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب شرق ارتش جمهوری اسلامی ایران، سردار ناظری فرمانده انتظامی استان کرمان و تعداد زیادی از فرماندهان نظامی و انتظامی، حجت‌الاسلام علیمرادی نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان مردم استان کرمان در مجلس شورای اسلامی، موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان و معاونان استاندار کرمان نیز در این مراسم حضور دارند. از لحظات اولیه آغاز مراسم شاهد حضور با شکوه و بی‌نظیر خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، همرزمان این شهید بزرگوار، هیئت‌های مذهبی، مردم کرمان و عزاداران هستیم. به گزارش تسنیم این مراسم که از لخظاتی پیش آغاز شده و تا نماز مغرب ادامه دارد با برگزاری کرسی تلاوت قرآن، مداحی مداحان اهل‌بیت (ع)، سخنرانی و عزاداری همراه است و در پایان حجت‌الاسلام والمسلمین مروی تولیت آستان قدس رضوی سخنرانی می‌کند. انتهای پیام/۵۱۱/ش
رکنارکنا1 هفته قبل
به گزارش رکنا، المیادین گزارش داد، شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان اعلام کرد: «ما اجازه نخواهیم داد از خاک پاکستان برای تهدید علیه کشورهای دیگر به ویژه ایران استفاده شود.» وزیر امور خارجه پاکستان گفت: «ما نمی‌خواهیم در منازعات به ویژه منازعات منطقه مشارکت داشته باشد.» شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان، شب گذشته وارد مشهد مقدس شد. وزیر خارجه پاکستان به‌منظور تلاش‌های دیپلماتیک پاکستان برای کاهش تنش در منطقه به ایران سفر کرده است. وزیر امور خارجه پاکستان در هنگام ورود به مشهد به زیارت امام رضا (ع) رفت و مورد استقبال استاندار خراسان رضوی قرار گرفت. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی با حضور در استانداری خراسان رضوی و تسلیت به علیرضا‌ رزم‌حسینی استاندار خراسان رضوی به مناسبت شهادت همرزم وی سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، اظهار داشت: به علت وابستگی به آن شهید بزرگوار، این مصیبت برای شما یک حساسیت ویژه‌ای دارد. وی افزود: سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نبوغ فراوان داشت، زندگی‌اش زاهدانه‌ و واقعا یک انسان با اخلاص و مخلص بود. استاندار خراسان رضوی نیز در ادامه این دیدار با قدردانی از رهنمود‌های نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد اظهار کرد: سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی به آرزوی خود که شهادت بود رسید، ایشان اعتقاد داشت که اگر به شهادت برسد به سعادت خواهد رسید، یعنی مسیر شهادت، مسیر تعالی است. رزم‌حسینی افزود: مراسم تشییع پیکر مطهر ایشان و شهدای مقاومت به گونه‌ای باشکوه رقم خورد که موجب شد تا پیکرهای مطهر این شهدا در عتبات عالیات و بارگاه مطهر رضوی طواف داده شود. وی تصریح کرد: پیکر مطهر سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی همانطور که وصیت کرده بودند در کنار مزار شهید محمد حسین یوسف‌الهی به خاک سپرده شد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی با حضور در استانداری و ضمن تسلیت به علیرضا رزم‌حسینی استاندار خراسان رضوی به‌مناسبت شهادت همرزم وی سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: به‌علت وابستگی به آن شهید بزرگوار، این مصیبت برای شما یک حساسیت ویژه‌ای دارد. نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نبوغ فراوان داشت، زندگی‌اش زاهدانه و واقعا یک انسان با اخلاص و مخلص بود. رزم‌حسینی افزود: مراسم تشییع پیکر مطهر ایشان و شهدای مقاومت به‌گونه‌ای باشکوه رقم خورد که موجب شد تا پیکرهای مطهر این شهدا در عتبات عالیات و بارگاه مطهر رضوی طواف داده شود. وی تصریح کرد: پیکر مطهر سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی همانطور که وصیت کرده بودند در کنار مزار شهید محمد حسین یوسف‌الهی به خاک سپرده شد. استاندار خراسان رضوی ادامه داد: باید گفت که ایشان به یک الگوی واقعی برای جوانان نسل حاضر و آینده تبدیل شده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
ساعت ۲۴-شاه محمود قریشی اعلام کرد پاکستان نخواهد گذاشت از خاکش برای تهدید علیه کشورهای دیگر به ویژه ایران استفاده شود. به نقل از تلویزیون المیادین، شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان اعلام کرد: «ما اجازه نخواهیم داد از خاک پاکستان برای تهدید علیه کشورهای دیگر به ویژه ایران استفاده شود.» وزیر امور خارجه پاکستان گفت: «ما نمی‌خواهیم در منازعات به ویژه منازعات منطقه مشارکت داشته باشد.» شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان، شب گذشته وارد مشهد مقدس شد. وزیر خارجه پاکستان به‌منظور تلاش‌های دیپلماتیک پاکستان برای کاهش تنش در منطقه به ایران سفر کرده است. وزیر امور خارجه پاکستان در هنگام ورود به مشهد به زیارت امام رضا (ع) رفت و مورد استقبال استاندار خراسان رضوی قرار گرفت.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/خراسان رضوی وزیر امور خارجه پاکستان گفت: ما می‌توانیم‌ بر برخی چالش‌ها از جمله تحریم غلبه کنیم، همانطور که از نیاکان خود آموخته‌ایم می‌توانیم با محبت، علاقه، روابط گرم و اعتماد بین طرفین از این موانع گذر کنیم. قریشی اضافه کرد: من مطمئن هستم که ما می‌توانیم‌ بر برخی چالش‌ها از جمله تحریم غلبه کنیم، همانطور که از نیاکان خود آموخته‌ایم می‌توانیم با محبت، علاقه، روابط گرم و اعتماد بین طرفین از این موانع گذر کنیم. در ادامه علیرضا رزم‌حسینی، استاندار خراسان رضوی ضمن خیر مقدم به وزیر امور خارجه پاکستان، اظهار کرد: خراسان رضوی از مهم‌ترین استان‌های کشور است و مراودات اقتصادی زیادی با کشورهای همسایه دارد. وی افزود: با توجه به دارا بودن خطوط ارتباطی راه‌آهن و جاده‌ای خوبی که با کشورهای همسایه داریم، روز به روز صادرات و واردات از استان در حال افزایش است. روزانه ۲۵۰ پرواز از فرودگاه بین‌المللی مشهد به سایر استان‌ها و خارج از کشور انجام شده و تقریبا پرواز مستقیم از مشهد به همه کشورهای منطقه انجام می‌گیرد.
فارسفارس2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، ‍ آیین بزرگداشت سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی و سردار شهید پورجعفری با حضور خانواده حاج‌قاسم، سخنگوی سپاه پاسداران، مسئولان کشوری و لشکری، مسئولان استان و اقشار مختلف مردم در محل مصلی امام علی (ع) شهر کرمان برگزار شد. حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، سیدحیدر حکیم فرزند آیت‌الله شهید محمدباقر حکیم، سردار ابوحمزه فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان، نمایندگان مردم استان کرمان در مجلس شورای اسلامی، علیرضا رزم‌حسینی استاندار خراسان رضوی، استاندار کرمان و مسئولان قضائی از جمله حاضران در این جلسه بودند. در این مراسم علاوه بر تلاوت آیات روحبخش قرآن کریم و مداحی و عزاداری، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به ایراد سخنرانی پرداخت. انتهای پیام/۳۳۸۸/ق/ق
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/کرمان مراسم بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و سردار شهید پور جعفری دقایقی قبل در مصلی امام علی (علیه السلام) شهر کرمان آغاز شده است. این مراسم با حضور اقشار مختلف مردم، مسوولان، نیروهای نظامی و انتظامی برگزار می‌شود و خانواده داغدار این دو شهید بزرگوار نیز میزبان خیل عزاداران شهدای مقاومت هستند. در این مراسم علاوه بر خانواده شهیدسپهبد حاج قاسم سلیمانی و سردارشهید حسین پورجعفری، استاندار خراسان رضوی، فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان، تعدادی از نمایندگان مردم استان کرمان در مجلس شورای اسلامی، رییس کل دادگستری استان کرمان، استاندار کرمان و دادستان کرمان حضور دارند. این مراسم همراه با قرائت قرآن کریم، مداحی و عزاداری استادامه دارد
ایسناایسنا2 هفته قبل
بر اساس گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در خصوص شهید سردار قاسم سلیمانی، اظهار کرد: شهید سلیمانی یک مجاهد عارف بود و نمی‌توان ایشان را فقط به عنوان یک شخصیت نظامی تصور کرد. حاج قاسم سلیمانی معتقد بود آبرویش متعلق به خانواده شهدا و ایثارگران است، بنابراین برای آن بزرگواران از آبروی خود می‌گذشت. رزم‌حسینی با بیان اینکه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی «شهادت» و پیوستن به شهدای عاشورا و همرزمانش را باور داشت، عنوان کرد: اگر تاریخ ایران را ورق بزنیم شخصیتی مثل ایشان پیدا نمی‌کنیم. با اینکه سردار شهید سلیمانی اهل کرمان بود اما مردم سراسر ایران و کشورهای منطقه و جهان به ایشان احترام می‌گذارند. وی بیان کرد: حاج قاسم سلیمانی بر قلب‌ها فرماندهی می‌کرد و نیروهای ایشان عاشق وی بودند.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
وی ادامه داد: هر درصد افزایش نرخ مشارکت اقتصادی در خراسان رضوی معادل افزایش ۵۰ هزار نفر متقاضی شغل است. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی گفت: نرخ مشارکت اقتصادی کشور در پاییز امسال ۴۴. ۵ درصد بود که نشان دهنده کاهش این نرخ در کشور است اما نرخ مشارکت اقتصادی استان در پاییز سال گذشته ۵۲. ۸ درصد بود اما این نرخ برای خراسان رضوی در پاییز امسال به ۶. یک می‌لیون و ۷۳۳ هزار نفر از جمعیت خراسان رضوی در روستاهای این استان سکونت دارند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
وی درباره آخرین وضعیت شرکت پدیده افزود: مجمع عمومی شرکت پدیده در چند روز اخیر برگزار شد و خوشحالم که یک شرکت بحران زده با حمایت دولت و دستگاه قضا در مسیر اصلاحات قانونی قرار گرفته است. استاندار خراسان رضوی افزود: آقای نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهور هم اعلام کرد که در اولین جلسه شورای هماهنگی اقتصادی موارد مورد نظر استان در خصوص شرکت پدیده بررسی خواهد شد. رزم‌حسینی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: با توجه به قابلیت کشورهای همسایه از جمله افغانستان، تاجیکستان و ترکمستان و نیازهای این کشورها، خراسان رضوی می‌تواند تا ۵ میلیارد دلار به این مناطق صادرات داشته باشد، لذا فرصت بسیار خوبی برای فعالان اقتصادی در این زمینه مطرح است. رئیس اتاق بازرگانی ایران هم در این جلسه گفت: با ارزیابی وزارت کشور شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی علاوه بر کسب رتبه اول کشور، از نظر کسب امتیازهای مربوطه، فوق‌العاده عمل کرده است. غلامحسین شافعی از دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی خواست تا در خصوص میزان حضور و اثرگذاری اعضای شورا ارزیابی لازم صورت بگیرد.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 هفته قبل
سلامت نیوز: رئیس هیات عامل ایمیدرو از تشکیل کمیته اجرایی طرح ملی انتقال آب دریای عمان به نوار شرقی کشور خبر داد و گفت: نشستی با حضور استاندار خراسان رضوی و سهامداران این طرح به منظور بررسی و زمانبندی آغاز عملیات اجرایی طی روزهای آتی برگزار می‌شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از رونامه اطلاعات از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور دیروز در نشست بررسی پروژه ملی «انتقال آب دریای عمان» افزود: با تشکیل کمیته اجرایی این طرح و هم اندیشی با سازمان‌ها و ارگان‌های ذیربط، برنامه آغاز عملیات احداث طرح یادشده به طور رسمی آغاز خواهد شد. وی از برنامه ریزی برای ثبت سرمایه اولیه توسط سهامداران این پروژه خبر داد و گفت: سهامداران عمده این طرح نمایندگان خود را برای تشکیل هیات مدیره شرکت مرتبط با این طرح اعلام خواهند کرد. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهتمام سهامداران برای تامین زیرساخت‌های این طرح اظهار داشت: بخش زیادی از تجهیزات طرح انتقال آب، ساخت داخل خواهد بود. وی طول کل مسیر انتقال آب را ۱۵۰۰ کیلومتر اعلام کرد و افزود: این پروژه در سه فاز ۲۵۰ میلیون متر مکعبی تعریف شده که در مجموع ۷۵۰ میلیون متر معکب آب را به مناطق شرقی کشور منتقل خواهد کرد. غریب پور گفت: سهم شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی ۲۰ درصد از سرمایه گذاری است و آماده حضور در مناطق شرقی کشور هستند. شرکت‌های مبارکه، فولاد خراسان، اپال پارسیان، فولاد خوزستان و فولاد شرق کاوه به میزان تعهد خود، اقدام به سرمایه‌گذاری در این طرح خواهند کرد.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
متن این پیام بدین شرح است. سرداران بزرگ اسلام شهیدان سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس و هم رزمان شهیدشان به دیگر شهدای تاریخ نبرد حق علیه باطل پیوستند، اما سرداران دیگری از خون مطهر این شهید به بار خواهند نشست تا پرچمدار جبهه مقاومت و ولایتمداری باشند. در این راستا؛ امروز یکشنبه ۱۵ دی ماه ساعت ۱۲ ظهر؛ پیکر مطهر و پاک شهیدان والامقام جبهۀ مقاومت، از میدان ۱۵ خرداد مشهد بر روی دستان مریدان کوی دوست تشییع و مضجع شریف و ملکوتی امام هشتم (ع) را طواف خواهند کرد. بدینوسیله از آحاد مردم شهید پرور و انقلابی مشهد مقدس دعوت می‌شود در این مراسم پر فیض حضور بهم رسانند. انتهای پیام/۲۸۲/ش
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 هفته قبل
او در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به کسب رتبه اول از سوی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی خراسان‌رضوی در میان دیگر شوراهای استانی، گفت: امتیازی که از سوی شورای گفت‌وگوی استان کسب‌شده فوق‌العاده است و این اتفاق نتیجه تلاش‌های دبیرخانه و همراهی و همگرایی بخش‌های مختلف است. اما نباید این را نادیده گرفت که ورای مشکلات ایجادشده به‌واسطه آیین‌نامه وزارت بهداشت، تشکل‌های بخش‌خصوصی ما نیز در حوزه گردشگری به‌درستی عمل نمی‌کنند و بیماران در مشهد گرفتار دلال‌ها می‌شوند. این موضوع باید در سطح ملی حل شود و به صحن علنی شورای گفت‌وگوی مرکز برود تا مسائل در آنجا پیگیری شود. در ادامه این نشست، علیرضا رزم‌حسینی، استاندار خراسان‌رضوی ضمن موافقت با درخواست شافعی درخصوص ارزیابی عملکرد اعضای شورای گفت‌وگو گفت: اعضا باید فعال باشند و وقت بگذارند تا در حل مشکلات بخش‌خصوصی استان نتیجه بگیریم. بنایی از استاندار خراسان رضوی خواست در مدت ۴ ماه باقیمانده به پایان مجلس کنونی، ارزیابی از عملکرد نمایندگان استان انجام بگیرد تا مشخص شود که نمایندگان مردم برای حل مشکلات چه کرده‌اند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/خراسان رضوی آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، حجت‌الاسلام و المسلمین احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی و علیرضا رزم‌حسینی، استاندار خراسان رضوی، از مردم برای حضور در مراسم تشییع پیکر شهدای جبهه مقاومت دعوت کردند. در پی شهادت مظلومانه سردار راستی و صداقت، شجاعت و نجابت و سرباز فداکار ولایت، سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، آیت‌الله علم‌الهدی نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد، حجت‌الاسلام مروی تولیت آستان قدس رضوی و علیرضا رزم‌حسینی استاندار خراسان رضوی، در پیامی مشترک، از مجاوران و زائران حرم امن رضوی برای حضور در مراسم تشییع پیکر مطهر این شهید والامقام دعوت کردند. سرداران بزرگ اسلام شهیدان سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس و هم‌رزمان شهیدشان به دیگر شهدای تاریخ نبرد حق علیه باطل پیوستند، اما سرداران دیگری از خون مطهر این شهید به بار خواهند نشست تا پرچمدار جبهه مقاومت و ولایتمداری باشند. در این راستا؛ فردا یکشنبه ۱۵ دی ماه ساعت ۱۲ ظهر، پیکر مطهر و پاک شهیدان والامقام جبهه مقاومت، از میدان ۱۵ خرداد مشهد بر روی دستان مریدان کوی دوست تشییع و مضجع شریف و ملکوتی امام هشتم (ع) را طواف خواهند کرد. بدینوسیله از آحاد مردم شهیدپرور و انقلابی مشهد مقدس دعوت می‌شود تا در این مراسم پرفیض حضور بهم رسانند.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 هفته قبل
پیام مازند - مشهد- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: پیکر مطهر سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و پنج شهید دیگر حادثه تروریستی بغداد، ظهر فردا (یکشنبه) در مشهد مقدس تشییع می‌شود. وی گفت: مراسم وداع با پیکر شهدا در حرم مطهر رضوی انجام خواهد شد و پس از آن پیکر مطهر سردار شهید سلیمانی و چهار شهید دیگر به تهران منتقل شده و سرانجام پیکر مطهر سردار دلها در کرمان به خاک سپرده خواهد شد. جعفری افزود: در مراسم تشییع این شهدا که سرپرست نیروهای حشدالشعبی عراق نیز حضور دارد، پیکر مطهر شهید «ابومهدی المهندس» پس از تشییع از حرم مطهر رضوی به نجف منتقل می‌شود. وی علت تغییر برنامه‌های تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی را تشییع با شکوه و مردمی پیکر وی در عراق و بغداد عنوان کرد و ادامه داد: حضور انبوه جمعیت شرکت کننده، مراسم را تحت‌الشعاع قرار داده است. وی افزود: این سردار شهید ذخیره رهبری و نظام جمهوری اسلامی ایران بود که موجب عزت داخلی و خارجی کشور و رعب و وحشت دشمنان اسلام شده بود.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 هفته قبل
عصر کرد - مشهد- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: پیکر مطهر سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و پنج شهید دیگر حادثه تروریستی بغداد، ظهر فردا (یکشنبه) در مشهد مقدس تشییع می‌شود. وی گفت: مراسم وداع با پیکر شهدا در حرم مطهر رضوی انجام خواهد شد و پس از آن پیکر مطهر سردار شهید سلیمانی و چهار شهید دیگر به تهران منتقل شده و سرانجام پیکر مطهر سردار دلها در کرمان به خاک سپرده خواهد شد. جعفری افزود: در مراسم تشییع این شهدا که سرپرست نیروهای حشدالشعبی عراق نیز حضور دارد، پیکر مطهر شهید «ابومهدی المهندس» پس از تشییع از حرم مطهر رضوی به نجف منتقل می‌شود. وی علت تغییر برنامه‌های تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی را تشییع با شکوه و مردمی پیکر وی در عراق و بغداد عنوان کرد و ادامه داد: حضور انبوه جمعیت شرکت کننده، مراسم را تحت‌الشعاع قرار داده است. وی افزود: این سردار شهید ذخیره رهبری و نظام جمهوری اسلامی ایران بود که موجب عزت داخلی و خارجی کشور و رعب و وحشت دشمنان اسلام شده بود.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 هفته قبل
پیام خوزستان - مشهد- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: پیکر مطهر سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و پنج شهید دیگر حادثه تروریستی بغداد، ظهر فردا (یکشنبه) در مشهد مقدس تشییع می‌شود. وی گفت: مراسم وداع با پیکر شهدا در حرم مطهر رضوی انجام خواهد شد و پس از آن پیکر مطهر سردار شهید سلیمانی و چهار شهید دیگر به تهران منتقل شده و سرانجام پیکر مطهر سردار دلها در کرمان به خاک سپرده خواهد شد. جعفری افزود: در مراسم تشییع این شهدا که سرپرست نیروهای حشدالشعبی عراق نیز حضور دارد، پیکر مطهر شهید «ابومهدی المهندس» پس از تشییع از حرم مطهر رضوی به نجف منتقل می‌شود. وی علت تغییر برنامه‌های تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی را تشییع با شکوه و مردمی پیکر وی در عراق و بغداد عنوان کرد و ادامه داد: حضور انبوه جمعیت شرکت کننده، مراسم را تحت‌الشعاع قرار داده است. وی افزود: این سردار شهید ذخیره رهبری و نظام جمهوری اسلامی ایران بود که موجب عزت داخلی و خارجی کشور و رعب و وحشت دشمنان اسلام شده بود.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/خراسان رضوی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی شهادت سردار سرافراز سپاه اسلام شهید قاسم سلیمانی را به محضر شریف حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران اسلامی تسلیت و تعزیت گفت. از آنجا که فرهنگ ایثار و شهادت همواره تقویت‌کننده عزم استوار نیروهای انقلابی و الهام‌بخش هویت ملی ما بوده است، شهادت افتخارآمیز این شهید والامقام بی تردید درخت مقاومت را تنومندتر خواهد کرد و همرزمان وفادارش را در ادامه راه غرورآفرین وی و تحقق اهداف متعالی‌اش مصمم‌تر خواهد ساخت. به یقین این سردار رشید اسلام، نمونه‌ای ارزشمند و بزرگ برای همه ملت ایران به ویژه جوانان و دانشجویان بود که بر سر دفاع از ارزش‌های امام و نظام مقدس اسلامی جان خود را تقدیم انقلاب و مردم و رهبر عزیزمان کرد. اینجانب شهادت افتخارآمیز سردار بزرگ اسلام را که با احساس مسؤولیت انقلابی، شجاعانه در ترویج آرمان‌های بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کوشید و سرانجام جان عزیز خویش را بر سر این آرمان نهاد، به محضر حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، عموم مردم قدرشناس ایران، هم‌رزمان مؤمن و دلاور و به‌ویژه خانواده عزیز ایشان تبریک و تسلیت عرض نموده ضمن آرزوی علو درجات برای آن سفر کرده، سلامت، صبر و اجر تمامی بازماندگان را از پیشگاه خداوند بزرگ مسئلت دارم.» گفتنی است: در پی شهادت سردار بزرگ اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و اعلام سه روز عزای عمومی از سوی مقام معظم رهبری، با دستور سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد تمامی برنامه‌ها، همایش‌ها و جشن‌های مناسبتی این دانشگاه لغو شد. انتهای پیام
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 هفته قبل
مردم مومن و همیشه در صحنه تبریز در این راهپیمایی بر تداوم راه شهید سلیمانی و انتقام از متجاوزان آمریکا تاکید کردند. همچنین بازاریان تبریز و اراک در سوگ از دست دادن سردار جبهه مقاومت، امروز (۱۴ دی ماه) مغازه‌های خود را تعطیل کرده‌اند. قزوینی‌ها نیز در سوگ شهادت سردار سلیمانی با برپایی کاروان عزاداری از میدان میرعماد تا میدان آزادی، ضمن محکم کردن جنایت آمریکا در ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی، در غم از دست دادن این سردار رشید اسلام اشک ماتم ریختند. اما مشهد مقدس جایی که قرار است پیکر پاک سپهبد شهید قاسم سلیمانی و در حرم مطهر رضوی طواف داده شود نیز یکپارچه سیاه پوش و عزادار از دست دادن سردار است. آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه نیز با صدور پیامی اعلام کرد: به مناسبت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی دروس حوزه‌های علمیه شنبه تعطیل است.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، علیرضا رزم‌حسینی استاندار خراسان رضوی با صدور پیامی، شهادت سردار دل‌ها و فرمانده قلب‌ها حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تسلیت گفت. در متن این پیام آمده است: بسم رب الشهدا و صدیقینامروز سرداران شهید اسلام و ایران مهمانی از جنس صلابت و نجابت دارند، مهمانی که همواره مغموم جا ماندن از شهادت بود، شهیدی که جز شهادت هیچ مطاعی پاداش سال‌ها مجاهدت و ایثارش نبود. حاج قاسم سلیمانی سال‌ها جبهه‌های مقاومت و نبرد حق علیه باطل را در پی شهادت پویید و اینک به آنچه آرزو داشت رسید و مشی این اسطوره شجاعت، رشادت، ولایت مداری، مهر و عطوفت، مروت و مردانگی تا بیکرانه تاریخ این مرز و بوم حکایت زبان آزادگان و دلدادگان خواهد بود و تا خورشید بر می‌آید؛ زمین، خاطره آن همه ایثار و رشادت را فراموش نخواهد کرد و بر جریده تاریخ عشق و اشتیاق به شهادت و وصال به معشوقش ماندگار خواهد ماند. اینجانب شهادت سردار دل‌ها و فرمانده قلب‌ها، امیر عاشق و بی همتا را خدمت حضرت، ولی عصر (عج)، رهبر معظم انقلاب، خانواده معظم شهدا، همرزمان و دلدادگان در سراسر جهان اسلام تبریک و تسلیت عرض می‌کنم و برای خانواده صبور و مکرم ایشان طلب صبر جزیل از درگاه احدیت دارم. انتهای پیام/۲۸۱/ش
ایسناایسنا3 هفته قبل
ایسنا/خراسان رضوی استاندار خراسان رضوی با صدور پیامی، شهادت سردار دل‌ها و فرمانده قلب‌ها حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تسلیت گفت. در متن این پیام آمده است: بسم رب الشهدا و صدیقینامروز سرداران شهید اسلام و ایران مهمانی از جنس صلابت و نجابت دارند، مهمانی که همواره مغموم جا ماندن از شهادت بود، شهیدی که جز شهادت هیچ مطاعی پاداش سال‌ها مجاهدت و ایثارش نبود. حاج قاسم سال‌ها جبهه‌های مقاومت و نبرد حق علیه باطل را در پی شهادت پویید و اینک به آنچه آرزو داشت رسید و مشی این اسطوره شجاعت، رشادت، ولایت‌مداری، مهر و عطوفت، مروت و مردانگی تا بیکرانه تاریخ این مرز و بوم حکایت زبان آزادگان و دلدادگان خواهد بود و تا خورشید بر می‌‌آید؛ زمین، خاطره آن همه ایثار و رشادت را فراموش نخواهد کرد و بر جریده تاریخ عشق و اشتیاق به شهادت و وصال به معشوقش ماندگار خواهد ماند. اینجانب شهادت سردار دل‌ها و فرمانده قلب‌ها، امیر عاشق و بی‌همتا را خدمت حضرت ولی عصر (عج)، رهبر معظم انقلاب، خانواده معظم شهدا، همرزمان و دلدادگان در سراسر جهان اسلام تبریک و تسلیت عرض می‌کنم و برای خانواده صبور و مکرم ایشان طلب صبر جزیل از درگاه احدیت دارم. انتهای پیام
ایسناایسنا3 هفته قبل
ایسنا/خراسان رضوی استاندار خراسان رضوی گفت: در حال حاضر شرکت پدیده از مجوزهای قانونی برخوردار است و در صورت‌های مالی، اصلاحات قانونی به نفع مردم صورت گرفته است. وی اضافه کرد: خوشبختانه شرکت پدیده مجمع عمومی را برگزار کرد و من بسیار خوشحالم از این بابت که موفق شدیم یک شرکت بحران‌زده را به مسیر اصلی خود بازگردانیم. در حال حاضر این شرکت از مجوزهای قانونی برخوردار است و در صورت‌های مالی، اصلاحات قانونی به نفع مردم صورت گرفته است. حدود دو هزار و هشت نفر از سراسر کشور در کمال آرامش و ادب در این مجمع شرکت کردند و یک جلسه کارشناسی با حضور مردم برگزار شد. استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: اینکه سهام مردم به بیش از هشت درصد نرسید قاعدتا طبق قانون تجارت به مجمع بعدی واگذار خواهد شد.

به انتهای لیست رسیدید