استان حلب

استان حلب

ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، تروریست‌ها محله «حلب جدید» در این شهر را هدف گلوله خمپاره قرار دادند. پنجشنبه گذشته نیز در حمله راکتی تروریست‌ها به شهر حلب سوریه، پنج غیرنظامی کشته و ۱۳ نفر دیگر زخمی شده بودند. تروریست‌های وابسته به جبهه النصره مستقر در حومه غربی و جنوبی استان حلب، هر از چندگاهی مناطق مسکونی شهر حلب، روستاها و شهرک‌های اطراف آن را مورد حمله قرار می‌دهند که کشته و زخمی شدن شمار زیادی از غیر نظامیان را در پی داشته است. ارتش سوریه از ۱۹ دسامبر (۲۸ آذر) عملیات گسترده‌ای را علیه تروریست‌های جبهه النصره در ادلب آغاز کرد تا بتواند جاده بین المللی حلب- دمشق را از کنترل آنها خارج و از گلوله باران شهر حلب و مناطق اطراف آن از سوی تروریست‌ها جلوگیری کند. درگیری ارتش سوریه با عناصر جبهه النصره در این مدت منجر به کشته شدن حدود ۳۰۵ تروریست شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، عناصر گروهک‌های تروریستی در روزهای گذشته چندین مرتبه توافق آتش بس را نقض کردند و حملات سنگینی را علیه مواضع نیروهای ارتش سوریه در جنوب شرق استان ادلب ترتیب دادند. تروریست‌ها زیر پا گذاشتن آتش بس را در جنوب شرق استان ادلب با پشتیبانی گسترده دولت ترکیه انجام دادند اما روز جمعه (بیست و هفتم دی ماه) با واکنش قاطع و محکم نیروهای سوری مواجه شدند و ضربات مهلکی را دریافت کردند. نیروهای ارتش سوریه در پاسخ به نقض مکرر آتش بس، حملات غافلگیرانه‌ای را علیه عناصر تروریستی انجام دادند و پس از درگیری‌های سنگین، شهرک‌های «نوحه شرقی، نوحه غربی، تل خطره و ابوجریف» را از اشغال خارج و به کنترل درآوردند. به گزارش مشرق، نیروهای ارتش سوریه در نهایت با پشتیبانی یگان‌های هوایی، موشکی و توپخانه‌ای توانستند پیشروی عناصر تروریستی را در این محور متوقف کنند و عملیات معکوسی را برای بازپس گیری مناطق آغاز کردند. به گزارش مشرق، نیروهای ارتش سوریه سه گذرگاه (الحاضر، ابوالظهور و الهبیط) را در استان‌های حلب و ادلب بازگشایی کرده‌اند تا غیرنظامیان بتوانند از مناطق تحت اشغال گروهک‌های تروریستی خارج شوند و در امان باشند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری سوریه (سانا)، وزارت خارجه سوریه در نامه‌های خود به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت، اعلام کرد: کشورهای حامی تروریسم هر زمان که ارتش سوریه پیشروی می‌کند کمپین‌های تبلیغاتی را به راه می‌اندازند تا نگاه‌ها را از اقدامات تروریست‌ها منحرف کنند. این کشورها ارزشی برای زندگی غیرنظامیان قائل نیستند بلکه به دنبال سرمایه‌گذاری در تروریسم هستند و ده‌ها میلیارد دلار برای حمایت از تروریسم هزینه کرده‌اند. وزارت خارجه سوریه با اشاره به رنج‌های غیرنظامیان در نتیجه اقدامات گروه‌های تروریستی در ۹ سال گذشته، یادآور شد: این تروریست‌ها در مسیر کشتار، خرابی و ویرانی حرکت و از غیرنظامیان در مناطق تحت کنترل خود به عنوان سپر انسانی استفاده کرده‌اند و بیمارستان‌ها و مدارس را به مراکز نظامی تبدیل کرده و مناطق مسکونی را با خمپاره و راکت هدف قرار می‌دهند. دمشق در این نامه تأکید کرد، گروه‌های تروریستی مسلح در حومه غربی استان حلب و مناطق دیگر در ادامه جنایات خود ضد غیرنظامیان، حملات خمپاره‌ای و موشکی خود به محلات امن و پرجمعیت را در شهرهای حلب و ادلب و لاذقیه تشدید کردند و در نتیجه آن، ده‌ها غیرنظامی از جمله زنان و کودکان شهید و مجروح شده‌اند. انتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
خبرگزاری میزان- ارتش سوریه که خود را برای عملیات بزرگ زمینی در راستای پاکسازی ادلب آماده می‌کند، مواضع بقایای تروریست‌ها را در حلب و ادلب هدف قرار داده است. عملیات پاکسازی استان «ادلب»، آخرین پناهگاه گروه‌های تروریستی در سوریه از اواخر وقت روز ۱۵ ژانویه (۲۵ دی) توسط ارتش سوریه وارد مرحله‌ای جدید شد که به آزادسازی دست‌کم ۵ منطقه راهبردی انجامید. با توجه به آخرین نفس‌های باقیمانده گروه‌های تروریستی در ادلب، انتظار می‌رود عرصه درگیری‌های شدید در جنوب غرب استان «حلب» باشد. مهم‌ترین تحولات مهم‌ترین تحولات سوریه در ساعات گذشته عبارتند از: *عملیات هوایی گسترده مشترک روسیه و سوریههواپیماهای ارتش سوریه و روسیه از صبح دیروز جمعه تاکنون به دفعات مواضع گروه‌های تروریستی را در حلب و ادلب هدف قرار دادند. *کشته شدن دستکم پنجاه تروریست در ادلبدر درگیری شدید میان ارتش سوریه و گروه‌های تروریستی در ادلب، دستکم ۵۰ نفر از اعضای گروه‌های تروریستی به هلاکت رسیدند.

ممانعت تروریستها از خروج ساکنان حومه حلب

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، خبرنگار تلویزیون الاخباریه گفت، گروه‌های تروریستی همچنان با اعمال فشار بر ساکنان استان حلب از خروج آن‌ها از این منطقه از طریق گذرگاه الحاضر جلوگیری می‌کنند. به سبب اعمال فشار‌های گروه‌های مسلح بر غیر نظامیانی که خواستار رسیدن به گذرگاه الحاضر هستند، هنوز هیچ غیر نظامی به این گذرگاه نرسیده است. گروه‌های تروریستی مسلح دیروز مانع رسیدن اهالی به این نقطه شدند. هیچ غیر نظامی تاکنون به این نقطه نرسیده است. گروه‌های تروریستی مسلح بر اهالی ساکن در مناطق استقرار این عناصر فشار زیادی اعمال می‌کنند تا مانع خروج آن‌ها شوند.
رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش رکنا، ارتش سوریه به حملات مکرر گروه‌های تروریستی به محله‌های مسکونی در شهر حلب و مناطق امن در شرق و جنوب شرق ادلب پاسخ داد و با حملات متمرکز خود، موشک اندازها و خمپاره‌اندازهای آنها را در غرب، جنوب غرب و جنوب شرق استان ادلب منهدم کرد. یک مقام محلی در استان حلب هم اعلام کرد که بامداد امروز ده‌ها تروریست در حملات هوایی روسیه و سوریه به مواضع آنها در استان‌های حلب و ادلب زخمی شدند. گروه‌های تروریستی هم به بازداشت غیرنظامیان در مناطق استقرار آنها در ادلب ادامه می‌دهند و نمی‌گذارند آنها از گذرگاه‌هایی که در ابوالظهور (جنوب شرق استان ادلب)، الحاضر (جنوب استان حلب) و الهبیط (جنوب استان ادلب) ایجاد شده خارج شوند و آنها را به عنوان سپر انسانی به کار گرفته‌اند. این تروریست‌ها همزمان به حملات راکتی به روستاهای «ابودفنه» و «تل خطره» در شرق و جنوب شرق استان ادلب ادامه می‌دهند. دو گذرگاه الحاضر و ابوالظهور طی روزهای گذشته شاهد خروج ده‌ها غیرنظامی از مناطق استقرار تروریست‌ها در ادلب و استان حلب به مناطق ایمنی هستند که ارتش سوریه آنجا را از تروریسم پاکسازی کرده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
ارتش سوریه از هوا و زمین مواضع تروریست‌ها را در دو استان ادلب و حلب در هم کوبید، تروریست‌هایی که با راکت پراکنی به محله‌های مسکونی، ده‌ها غیرنظامی را کشته و زخمی کردند. یک مقام محلی در استان حلب هم اعلام کرد که بامداد امروز ده‌ها تروریست در حملات هوایی روسیه و سوریه به مواضع آنها در استان‌های حلب و ادلب زخمی شدند. گروه‌های تروریستی هم به بازداشت غیرنظامیان در مناطق استقرار آنها در ادلب ادامه می‌دهند و نمی‌گذارند آنها از گذرگاه‌هایی که در ابوالظهور (جنوب شرق استان ادلب)، الحاضر (جنوب استان حلب) و الهبیط (جنوب استان ادلب) ایجاد شده خارج شوند و آنها را به عنوان سپر انسانی به کار گرفته‌اند. این تروریست‌ها همزمان به حملات راکتی به روستاهای «ابودفنه» و «تل خطره» در شرق و جنوب شرق استان ادلب ادامه می‌دهند. دو گذرگاه الحاضر و ابوالظهور طی روزهای گذشته شاهد خروج ده‌ها غیرنظامی از مناطق استقرار تروریست‌ها در ادلب و استان حلب به مناطق ایمنی هستند که ارتش سوریه آنجا را از تروریسم پاکسازی کرده است.
فارسفارس4 روز قبل
ارتش سوریه در پاسخ به نقض گسترده آتش بس توسط تروریست‌ها در مناطق کاهش تنش در شمال سوریه، مواضع آنها را در غرب و جنوب استان حلب هدف گرفت. مواضع گروهک تروریستی جبهه النصره در کفرناها، عنجاره و حی الراشدین در غرب حلب هدف بمباران جنگنده‌های روسیه و سوریه و همچنین حملات توپخانه‌ای قرار گرفت. به گزارش شبکه المیادین، ارتش سوریه همچنین مواضع «هیئة تحریر الشام» در خلصه و خان طومان در جنوب استان حلب را هم هدف حملات توپخانه‌ای گرفت. تروریست‌های جبهة النصره با همراهی تروریست‌های «الجبهة الوطنیة للتحریر» روز گذشته (چهارشنبه) نقاط تجمع ارتش سوریه در خط مقدم جنوب و شرق ادلب را هدف قرار دادند. همچنین جنگنده‌های ارتش سوریه و روسیه، مراکز جبهة النصره را در مناطق مختلف استان ادلب به خصوص بزرگراه حماه به حلب را بمباران کردند.
ایرناایرنا4 روز قبل
به گزارش روز پنج شنبه روزنامه الوطن سوریه، توافق آتش بس در شمال سوریه از جمله استان ادلب که چندی قبل میان ترکیه و روسیه به امضا رسید با اقدامات گروه‌های تروریستی از جمله تحریر الشام (النصره سابق) نقض و دوام چندانی نیافت و تروریست‌ها در سه روز گذشته محل تجمع نیروهای ارتش سوریه در جنوب و شرق ادلب را مورد هدف قرار دادند. الوطن همچنین به نقل از منابع محلی افزود که جنگنده‌های روسیه و سوریه روز گذشته (چهارشنبه) پایگاه‌های گروه تروریستی النصره را در حومه شهر ادلب و جاده حماه- حلب مورد هدف قرار دادند. سفارت آمریکا در دمشق نیز با انتشار مطلبی در شبکه اجتماعی فیسبوک، روسیه و سوریه را به نقض توافق آتش بس و کشتار غیرنظامیان متهم و دولت دمشق و حامیان آن را به اعمال تحریم‌های سخت سیاسی و اقتصادی تهدید کرد. استان ادلب که هم اکنون مرکز تجمع تروریست‌های تحریر الشام (النصره) به شمار می‌رود، آخرین پایگاه گروه‌های تروریستی در سوریه است که به گفته کارشناسان، آزادسازی این استان و بخش هایی از غرب حلب و شرق لاذقیه به پایان تروریسم در سوریه منجر خواهد شد. اما دو روز پس از آن برخی رسانه‌ها گزارش دادند که در پی حمله گسترده تروریست‌ها به استان حلب این توافق آتش بس نقض شده است.

:: دمشق - آزادسازی منطقه ادلب

صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از دمشق، پس از به بن بست رسیدن تلاش‌های سیاسی برای تخلیه منطقه ادلب از تروریست‌ها ارتش سوریه برای آغاز عملیاتی گسترده در این منطقه آماده می‌شود تا به توافقات روند آستانه در بازگرداندن منطقه ادلب به حاکمیت دولت سوریه جامعه عمل بپوشاند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
سرویس جهان مشرق- بامداد روز ۸ ژانویه پایگاه هوایی عین الاسد در غرب عراق که محل حضور نظامیان امریکایی بود در عملیات انتقام شهادت سردار شهید حاج قاسم سیلمانی هدف حملات موشکی کشورمان قرار گرفت. اعتراف اپراتور پهپادی امریکاییوبسایت Yahoo news امریکا سخنانی را به نقل از ستوان Costin Herwig از کاربران پهپادی ارتش امریکا در پایگاه عین الاسد به هنگام حملات موشکی کشورمان منتشر کرده است. پهپاد MQ_۱Cستوان Costin Herwig دلیل این امر را هشدار احتمال حملات زمینی به پایگاه عین الاسد همزمان با حمله موشکی اعلام می‌کند. عقاب خاکستری و موشک‌های مرموزپهپاد MQ۱_C از سال ۲۰۰۹ در ارتش امریکا به خدمت درآمده و قیمت هر واحد آن حدود ۲۱ میلیون دلار است. طبق گفته منابع غربی این پهپاد از سال ۲۰۱۶ در عراق و سوریه مستقر شده و در عملیات تهاجمی ارتش امریکا مورد استفاده قرار میگیرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 روز قبل
خبرگزاری میزان- خروج غیرنظامیان از مناطق تحت اشغال تروریست‌ها که از روز‌های گذشته آغاز شده، همچنان ادامه دارد و همزمان آنکارا می‌گوید که از پست‌های دیده بانی در ادلب عقب نشینی نخواهد کرد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ ده‌ها نفر از غیرنظامیان، از طریق کریدور «الحاضر»، مناطق تحت اشغال تروریست‌ها در ریف استان‌های «ادلب» و «حلب» را ترک کردند. به گزارش خبرگزاری سانا، ارتش سوریه سه گذرگاه بشردوستانه را برای خروج غیرنظامیان از استان ادلب بازگشایی کرده و صبح روز دوشنبه با توزیع هوایی بیانیه از غیرنظامیان در ادلب خواست تا برای خروج از این استان از سه گذرگاه در «الحبیت»، در حومه جنوبی ادلب، «ابوظهور»، در حومه جنوب شرقی ادلب و «الحاضر» در جنوب غرب استان حلب استفاده کنند. خروج غیرنظامیان از مناطق تحت اشغال تروریست‌ها در ادلب پس از آن صورت می‌گیرد که «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه، و «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه، بر سر ایجاد آتش بس در ادلب به توافق رسیدند. وی می‎گوید «رایزنی‌ها با روسیه درباره ایجاد یک منطقه امن در ادلب که پناهجویان سوری زمستان را در آنجا بگذرانند، ادامه دارد.» انتهای پیام/
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز6 روز قبل
«رجب طیب اردوغان» رییس جمهوری ترکیه امروز (سه شنبه) در پارلمان این کشور ضمن متهم کردن دمشق به نقض توافقنامه آتش بس در شمال سوریه، اعلام کرد که ترکیه در صورت لزوم جهت پایان دادن به نقض توافق آتش بس در استان ادلب از عزم کافی برای مقابله با دولت سوریه برخوردار است. به گزارش خبرگزاری آناتولی، اردوغان با انتقاد از جامعه جهانی نسبت به آنچه در ادلب در حال جریان است مدعی شد که آنکارا عزم کافی را برای پایان دادن به آنچه که وی نقض توافق آتش بس از سوی دولت دمشق خواند، دارد. در همین حال توافق آتش بسی میان «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه و رجب طیب اردوغان همتای ترکیه‌ای وی در روز چهارشنبه ۱۸ دی ماه درخصوص برقراری دوباره آتش بس در شمال سوریه و استان ادلب به امضا رسید. اما دو روز بعد از آن برخی رسانه‌ها گزارش دادند که در پی حمله گسترده تروریست‌ها به استان حلب این توافق آتش بس نقض شده است. آنکارا هم مدعی است که ارتش و دولت سوریه با کشتار غیرنظامیان توافق آتش بس را در مناطق شمالی سوریه نقض کرده‌اند.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، ‌تروریست‌های تکفیری مرتکب جنایت جدیدی علیه شهروندان ساکن حلب شدند. یک منبع در فرماندهی پلیس استان حلب گفت یک غیرنظامی در تجاوز گروه‌های تروریستی به میدان النورس در محله جمعیه الزهراء در شمال غربی شهر حلب به شهادت رسید. گروه‌های تروریستی مستقر در حومه غربی شهر حلب همواره با انواع سلاح‌ها و همچنین با تک تیراندازهای خود به محله‌های مسکونی شهر حلب و روستاها و شهرک‌های امن حمله می‌کنند که به شهید و زخمی شدن شماری از غیرنظامیان منجر می‌شود. انتهای پیام/
ایسناایسنا6 روز قبل
وزارت دفاع روسیه از خروج نزدیک به ۱۰۰۰ غیرنظامی از منطقه کاهش تنش ادلب واقع در شمال غرب سوریه پس از بازگشایی سه گذرگاه انسانی در حومه‌های ادلب و حلب برای سهولت بخشیدن به خروج غیرنظامیان از مناطق تحت کنترل مخالفان مسلح خبر داد. خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز گزارش داد، ده‌ها غیرنظامی با هدف بازگشت به روستاها و شهرهای خود که توسط نیروهای ارتش سوریه آزاد شده‌اند، از گذرگاه الحاضر در حومه جنوبی حلب از مناطق تحت کنترل مخالفان مسلح خارج شدند. ارتش سوریه روز دوشنبه برای سهولت بخشیدن به خروج غیرنظامیان از مناطق تحت کنترل گروه‌های مخالف مسلح سه گذرگاه انسانی در حومه ادلب و حلب را ایجاد کردند. روسیه بر اساس توافقی با ترکیه آغاز آتش‌بس در ادلب از روز پنج‌شنبه را اعلام کرد. بیشتر مناطق استان ادلب به همراه بخش‌هایی از استان حمص، لاذقیه و حلب جزو مناطق کاهش تنش تعیین شده در چارچوب مذاکرات آستانه میان روسیه، ایران و ترکیه هستند.
الفالف1 هفته قبل
یک منبع میدانی در گفت وگو با گروه بین الملل الف اعلام کرد: نخستین گذرگاه در شهرک «الحاضر» در جنوب غرب استان حلب باز شده است تا شهروندان سوری بتوانند به نیروهای ارتش سوریه پناه ببرند. وی این شهرک را دروازه ورود به جنوب شهر سراقب دانست و گفت: گذرگاه سوم در محور شهرک «الهبیط» در جنوب استان ادلب برای خارج شدن شهروندان سوری از مناطق اشغالی در نظر گرفته شده است. https: //www. alef. ir/files/archive/originals/۲۰۲۰/۰۳/۱۷۲۰۳۲. pngروند تحولات میدانی نشان می‌دهد، با وجود آتش بس برقرار شده، عملیات نیروهای سوری برای پاکسازی مناطق اشغالی استان ادلب و استان حلب در صورتی که تروریست‌ها تسلیم نشوند و مناطق اشغالی را تخلیه نکنند قریب الوقوع است. در حال حاضر نیروهای سوری در محورهای شرق، جنوب شرق و جنوب استان ادلب و جنوب غرب استان حلب در آماده باش کامل هستند تا فرمان آغاز عملیات را دریافت کنند و علیه گروهک‌های تروریستی وارد عمل شوند. نیروهای ارتش سویه مستقر در منطقه پس از درگیری‌های سنگین موفق شدند حملات تروریست‌ها را به طور کامل دفع و شماری از آنان را کشته و زخمی کنند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
یک منبع آگاه به روسیاالیوم گفت که تروریست‌های جبهة النصره چندین محله در شهر حلب واقع در شمال سوریه را آماج حملات راکتی گسترده خود قرار دادند. ارتش سوریه نیز در پاسخ به اقدام تروریست‌ها، دست به حملات موشکی و توپخانه‌ای علیه مقرها و تحرکات عناصر مسلح در حومه‌های غربی و جنوبی حلب زد. بنابر اطلاعات منتشره از سوی رسانه‌های سوری، ارتش سوریه مقدمات آغاز عملیات نظامی در شهرک‌های اطراف حلب را که در تصرف تروریست‌ها می‌باشد، تکمیل کرده است. نیروهای ارتش سوریه در ماه‌های گذشته موفق شدند شهر مهم و راهبردی «الهبیط» در منطقه راهبردی در حومه جنوبی استان ادلب را آزاد و این منطقه را از وجود تروریست‌های تحریر الشام آزاد کنند. پیش از آن نیز نیروهای ارتش سوریه طی عملیاتی موفق شده بودند شهرک «الجیسات» واقع در جنوب شهر الهبیط را که مهمترین پایگاه گروه تروریستی هیات تحریر الشام بود را به کنترل خود درآورند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- گروه‌های تروریستی با نقض فوری آتش بس و کشاندن عرصه درگیری‌ها به حومه حلب تلاش دارند مواضع خود را از عملیات گسترده زمینی ارتش سوریه حفظ کنند. به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ نبض تحولات سوریه در روز‌های اخیر در استان «نبض تحولات سوریه در روز‌های اخیر در استان «ادلب»، آخرین دژ گروه‌های تروریستی در سوریه می‌زند؛ استان «حلب» در این جریان، درگیر تحولات عمده‌ای است که از طریق تروریست‌ها رقم می‌خورد. گروه‌های تروریستی مستقر در ادلب تلاش دارند با کشاندن عرصه درگیری‌ها به خارج از این استان و اقدام به درگیری نظامی با ارتش سوریه در حومه استان حلب، از میزان تمرکز یگان‌های مختلف ارتش سوریه بر مواضع خود در ادلب بکاهند؛ این در حالی است که آتش بس به میانجیگری روسیه و ترکیه از ساعت ۱۲ شب، یکشنبه ۲۲ دی، آغاز شد. از این رو گروه‌های تروریستی اقدام به درگیری‌های توپخانه‌ای شدید در شهرک «راشدین»، در حومه حلب کردند. این در حالی است که ارتش سوریه اقدام به تقویت مواضع و نیرو‌های خود در این بخش کرده و به این حملات پاسخ داد؛ این درگیری‌ها از شب گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
تروریست‌های وابسته به جبهه النصره مستقر در حومه غربی و جنوبی استان حلب، هرازچندگاهی مناطق مسکونی شهر حلب، روستاها و شهرک‌های اطراف آن را مورد حمله قرار می‌دهند که کشته و زخمی شدن شمار زیادی از غیر نظامیان را درپی داشتهاست. در همین حال، گروه‌های تروریستی مستقر در حومه جنوبی ادلب، چندین راکت به سمت روستای «العزیزیه» واقع در شمال غربی حماه شلیک کردند. در این حمله کسی کشته یا زخمی نشد اما این حملات خسارت‌های مادی بر جا گذاشت. ارتش سوریه از ۱۹ دسامبر (۲۸ آذر) عملیات گسترده‌ای را علیه تروریست‌های جبهه النصره در ادلب آغاز کرد تا بتواند جاده بین المللی حلب- دمشق را از کنترل آنها خارج و از گلوله باران شهر حلب و مناطق اطراف آن از سوی تروریست‌ها جلوگیری کند. درگیری ارتش سوریه با عناصر جبهه النصره در این مدت نزدیک به ۳۰۵ تروریست کشته شدند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ ارتش ارتش سوریه در ادامه تلاش برای پاکسازی مناطق سراسر کشور از بقایای تروریست‎ها، خود را برای انجام عملیات بزرگ در استان «ادلب» آماده می‌کند. مهم‌ترین تحولات سوریه در ساعات اخیر عبارتند از: *عملیات گسترده ارتش سوریه علیه مواضع تروریست‌ها در ادلبارتش سوریه شنبه شب در عملیاتی گسترده مواضع گروه‌های تروریستی را در استان ادلب هدف قرار داد. *زخمی شدن یک نظامی ترکیه بر اثر عملیات ارتش سوریهیک نظامی ترکیه بر اثر عملیات موشکی ارتش سوریه علیه مواضع تروریست‌ها در شمال غرب حلب زخمی شد. *موفقیت ارتش سوریه در دفع حمله تروریست‌های تحریرالشاممرکز مصالحه روسیه در سوریه می‌گوید ارتش سوریه موفق شد حمله گروه تروریستی «هیئت تحریرالشام»، را به شهر «جرجاناز»، دفع و از نزدیک شدن تروریست‌ها به تلمنس جلوگیری کند. *حرکت لشکر چهارم ارتش سوریه به سمت حلبگزارش‌ها از حرکت لشکر چهارم ارتش سوریه از «دیرالزور» به سمت استان حلب حکایت دارند.
فارسفارس1 هفته قبل
گروه‌های مسلح به رغم برقراری آتش‌بس در مناطق کاهش تنش سوریه دو فرودگاه بین المللی و نظامی حلب را هدف حملات راکتی قرار دادند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، گروه‌های مسلح، مناطق پیرامونی فرودگاه بین‌المللی شهر «حلب» و فرودگاه نظامی «النیرب» در شمال سوریه را هدف راکت پراکنی قرار دادند. در شمال این فرودگاه شهرک صنعتی «الشیخ نجار» یکی از بزرگ‌ترین مناطق صنعتی سوریه واقع است. این در حالی است که از بامداد امروز یکشنبه اجرای توافق آتش‌بس در مناطق کاهش تنش در استان ادلب سوریه آغاز شده است. استان ادلب سوریه به همراه مناطق اطراف آن بر اساس توافق آستانه چهارم بین ایران، روسیه و ترکیه جزو مناطق کاهش تنش به شمار می‌رود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، از محور جنوب غرب استان حلب سوریه خبر می‌رسد، یگان‌های موشکی و توپخانه ارتش سوریه در روزهای اخیر حملات گسترده‌ای علیه مواضع تحت اشغال گروهک‌های تروریستی انجام دادند. این منبع میدانی از اعزام نیروهای تازه نفس و تجهیزات سبک و سنگین نظامی به محور غربی حلب خبر داد و اعلام کرد: نیروهای ارتش سوریه برای عملیات قریب الوقوع در حومه غربی شهر حلب و جنوب غربی استان حلب آماده می‌شوند. آرشیووی با بیان این که نیروهای ویژه ارتش سوریه (گروه چهارم) و رزمندگان تیپ قدس از پنج شنبه هفته گذشته به حومه شهر حلب اعزام شده‌اند، گفت: روند انتقال نیروها به محور غربی شهر حلب و جنوب غربی استان حلب همچنان ادامه دارد. به گفته منابع میدانی، عملیات نیروهای ارتش سوریه در محور جنوب غربی استان حلب با هدف پاکسازی شهرک‌های مهمی از جمله «العیس، الزربه، خان طومان، البرقوم، زیتان، بانس و …» انجام می‌شود. به گزارش مشرق، حدود ۳۷ درصد از مساحت استان حلب نیز در اشغال نیروهای موسوم به دموکراتیک سوریه (شبه نظامیان کرد) و ارتش ترکیه است؛ ۵۵ درصد از خاک استان حلب هم در کنترل نیروهای ارتش سوریه است.

برگزاری سالگرد شهید محمدرضا ‌علیخانی در اهواز + تصاویر

3+
تسنیمتسنیم1 هفته قبل

مراسم گرامیداشت شهدای مقاومت در «نبل و الزهراء» +تصاویر

16+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
الفالف1 هفته قبل
رژیم تروریستی آمریکا پایگاه‌های نظامی خود را در محور شمال شرق استان حلب، مرکز و شمال استان رقه و شمال غرب استان حسکه تخلیه یا منهدم کردند و نیروها و تجهیزات نظامی را به سایر پایگاه‌ها در خاک سوریه یا کشور عراق انتقال دادند. موقعیت پایگاه‌های رژیم تروریستی آمریکا در مناطق اشغالی سوریه (استان‌های حسکه و دیرالزور) در نقشه میدانی ذیل به صورت مشخص شده که هر کدام از آنان می‌توانند از سوی جبهه مقاومت هدف قرار بگیرند. پایگاه نظامی «تل بیدر» یکی دیگر از پایگاه‌های رژیم تروریستی آمریکا در شمال استان حسکه سوریه محسوب می‌شود و این پایگاه نیز به باند فرود و پرواز برای بالگردهای نظامی مجهز شده است. پایگاه‌های نظامی رژیم تروریستی آمریکا در استان دیرالزور؛ به گزارش گروه بین الملل الف، رژیم تروریستی آمریکا پایگاه‌های نظامی را در مناطق نفتی شرق استان دیرالزور حفظ کرده چون ماهانه میلیون‌ها دلار از غارت منابع نفتی در این مناطق به دست می‌آورد. رژیم تروریستی آمریکا در استان‌های حسکه و دیرالزور حداقل ۶ پایگاه نظامی دارد و در روزهای آینده باید منتظر ماند و دید این پایگاه‌های نظامی و نظامیان تروریست آمریکایی هدف قرار خواهند گرفت یا عملیان انتقام در منطقه‌ای دیگر با خاک یکسان خواهند شد.

عکس/ بزرگداشت شهدای محورمقاومت در نبل و الزهرا

17+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
ابوذر علیخانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اهواز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: آئین بزرگداشت چهارمین سالگرد شهادت رزمنده دلیر سردار رشید اسلام شهید محمدرضا علیخانی از شهدای مدافع حرم خوزستان در اهواز برگزار می‌شود. فرزند شهید علیخانی در ادامه سخنان خود بیان کرد: چهارمین سالگرد شهادت سردار شهید محمدرضا علیخانی از شهدای مدافع حرم خوزستان در تالار اجتماعات شرکت ملی حفاری واقع در اهواز، ملی راه، خیابان شهید سید فخرالدین طباطبایی (زاویه) برگزار می‌شود و اقشار مختلف مردم یاد این شهید را گرامی می‌دارند. علیخانی تصریح کرد: جمعی از خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم و شهدای ۳۱ شهریور اهواز نیز در آئین بزرگداشت چهارمین سالگرد شهید محمدرضا علیخانی از شهدای مدافع حرم خوزستان حضور می‌یابند. در روز مجروحیت شهید علیخانی یکی از دوستان صمیمی و همرزمان دیرینه‌اش یعنی شهید فرامرز رضازاده مظلومانه نیز در حلب سوریه به شهادت رسید. استان خوزستان شهدای زیادی را در راه دفاع از حرم تقدیم کرد که سردار شهید سید حمید تقوی‌فر، سردار جاویدالاثر شهید روزبه هلیسایی، سردار جاویدالاثر شهید حسین سعادت‌خواه، شهید سید مهدی موسوی، شهید سید عمار موسوی، شهید حسن حزباوی، معلم شهید رضا ملایی، شهید محمود مراداسکندری، شهید محمد ظهیری، شهید علی منیعات، شهید احمد حیاری، شهید محمد تاج‌بخش، سردار شهید سعید سیاح‌طاهری، سردار شهید محمدرضا علیخانی، سردار شهید فرامرز رضازاده، سردار شهید جبار عراقی، شهید حبیب بدوی، روحانی شهید احمد مکیان، روحانی شهید میلاد بدری، شهید محمدرضا عسکری‌فرد، شهید مجتبی زکوی‌زاده، شهید صالح صالحی، روحانی شهید صالح حسن‌زاده، شهید رضا عادلی کردزنگنه، شهید داوود نریمیسا، روحانی شهید مصطفی خلیلی‌بلوطکی، شهید علی حسینی‌کاهکش، شهید علی خوش‌لسان، شهید احسان فتحی چم‌خانی و شهید حسین معماری از جمله آنها هستند.
فارسفارس2 هفته قبل
مرکز دیده‌بان حقوق بشر سوریه (وابسته به معارضان این کشور)، از ورود یک کاروان نظامی جدید ترکیه به «ادلب» سوریه خبر داد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مرکز دیده‌بان حقوق بشر سوریه (وابسته به معارضان این کشور)، از ورود یک کاروان نظامی جدید نیروهای ترکیه از گذرگاه «کفرلوسین» در مرزهای مشترک سوریه با «لواء اسکندرون» به شمال «إدلب» خبر داد. لواء اسکندرون (هاتای در خاک ترکیه) در خلیج اسکندرون و در غرب و شمال غرب استان حلب و ادلب و شمال استان لاذقیه قرار دارد. بر اساس این گزارش، این کاروان نظامی شامل چندین خودروی نظامی زرهی و خودروهای حامل کمک‌های لجستیک است که به سوی پست‌های دیده‌بانی مربوط به منطقه «کاهش تنش» در سوریه در حرکت است. مرکز دیده‌بان حقوق بشر سوریه، ۲۶ دسامبر گذشته نیز از ورود یک کاروان نظامی ترکیه به اراضی سوریه از طریق گذرگاه کفرلوسیت در شمال ادلب خبر داده بود.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
مرکز دیده‌بان حقوق بشر سوریه (وابسته به معارضان این کشور)، از ورود یک کاروان نظامی جدید ترکیه به «ادلب» سوریه خبر داد. خبرگزاری فارس: مرکز دیده‌بان حقوق بشر سوریه (وابسته به معارضان این کشور)، از ورود یک کاروان نظامی جدید نیروهای ترکیه از گذرگاه «کفرلوسین» در مرزهای مشترک سوریه با «لواء اسکندرون» به شمال «إدلب» خبر داد. لواء اسکندرون (هاتای در خاک ترکیه) در خلیج اسکندرون و در غرب و شمال غرب استان حلب و ادلب و شمال استان لاذقیه قرار دارد. بر اساس این گزارش، این کاروان نظامی شامل چندین خودروی نظامی زرهی و خودروهای حامل کمک‌های لجستیک است که به سوی پست‌های دیده‌بانی مربوط به منطقه «کاهش تنش» در سوریه در حرکت است. مرکز دیده‌بان حقوق بشر سوریه، ۲۶ دسامبر گذشته نیز از ورود یک کاروان نظامی ترکیه به اراضی سوریه از طریق گذرگاه کفرلوسیت در شمال ادلب خبر داده بود.
فارسفارس2 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نیروهای موسوم به ائتلاف بین‌المللی به روند حمایت نظام‌مند خود از شبه نظامیان گروه موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) ادامه می‌دهند. روزنامه سوری الوطن امروز پنجشنبه به نقل از منابع معارض گزارش داد: کاروانی از کمک‌های نظامی شامل ۱۳۰ کامیون با بار خودروهای نظامی، تانکر و تجهیزات نظامی و لجستیک از گذرگاه «الولید» از مرز منطقه کردستان عراق وارد سوریه شد. از سوی دیگر حملات انفجاری در مناطق تحت اشغال نظام ترکیه در شمال سوریه ادامه دارد. رژیم ترکیه همچنان به تلاش‌های خود برای تغییر بافت جمعیتی در مناطق تحت اشغال در شمال سوریه خود ادامه می‌دهد. این گروه قبلا از انتقال مقر خود به داخل سوریه و منطقه شمال استان حلب که تحت اشغال ترکیه و مزدوران تروریستش است، خبر داده بود.

به انتهای لیست رسیدید