استان سمنان

استان سمنان

همشهریهمشهری1 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جریان سفر به استان سمنان، در جمع خبرنگاران از مهار آنفلوآنزا در کشور خبر داد و گفت: با ارائه آموزش‌های لازم و همراهی‌های مردم امروز از پیک حاد آنفلوآنزا عبور کردیم. وی اظهار کرد: میزان رشد و پراکندگی آنفلوآنزا کمتر شده و این بیماری مهار شده است. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برنامه‌ریزی برای افتتاح و بهره‌برداری از ‌هزار پروژه در کشور خبر داد و افزود: تا هفته سلامت در اردیبهشت ۹۹ به طور هفتگی ۲۰ و ماهانه ۵۰ پروژه بهداشت و درمان در کشور افتتاح می‌شود. بر طبق این گزارش، وزیر بهداشت به منظور افتتاح و بازدید از ۳ پروژه بهداشت و درمان شهرستان‌های شاهرود و میامی به استان سمنان سفر کرده است. مرکز درمانی ناباروری و نازایی بیمارستان بهار از دیگر پروژه‌هایی است که در سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شاهرود به بهره‌برداری خواهد رسید.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، رضا چمن ظهر سه‌شنبه در مراسم افتتاح متمرکز پروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با حضور وزیر بهداشت به میزبانی سالن آمفی تئاتر بیمارستان بهار این شهر، ضمن تاکید بر اینکه اورژانس بیمارستان امام حسین (ع) بزرگ‌ترین اورژانس شرق کشور با ۷۵ تخت بستری است، بیان کرد: ۳۰ میلیارد تومان تا کنون برای ساخت این مجموعه هزینه شده است. وی بابیان اینکه این طرح بزرگ و عظیم هشت میلیارد تومان هنوز نیازمند است، افزود: ۱۰ میلیارد تومان نیز برای ساخت مرکز درمان ناباروری شاهرود هزینه شده که امروز این دو مرکز با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در ادامه ضمن بیان اینکه ۱۰ مرکز تحقیقاتی در مجموعه این دانشگاه وجود دارد، ابراز داشت: موافقت اصولی با ایجاد مرکز مطالعات چشم در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اخذشده است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بابیان اینکه این دانشگاه دارای چهار دانشکده است، بیان کرد: نسبت استاد به دانشجو در این دانشگاه ۱۴ به یک است که با توجه به وجود دو هزار دانشجو در این دانشگاه باید گفت همچنان با نرم کشوری فاصله‌داریم. چمن در خاتمه همچنین با بیان اینکه نگرانی مردم درباره آنفولانزا به‌جا است، گفت: هیچ موردی درباره مرگ بر اثر آنفولانزا در شاهرود رخ نداده و مردم نباید نگران باشند.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مهدی یحیایی صبح سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی اداره صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ضمن بیان اینکه ۳۰ هزار واحد صنفی در استان سمنان فعالیت می‌کند، اظهار داشت: پایش و نظارت این واحدهای صنفی باوجود چندین هزار از انواع کالاها با بهره‌گیری از ظرفیت ناظران افتخاری امکان‌پذیر خواهد بود. وی بابیان اینکه رصد مستمر بازار به‌صورت کالا به کالا در دستور کار این نهاد قرار دارد، افزود: ۱۹۵ ناظر افتخاری در سطح استان سمنان برای رصد و پایش بازار در استان ساماندهی شده است که این ظرفیت برای سرعت بخشی و نظارت دقیق در حوزه بازرسی از واحدهای صنفی نقش مؤثری ایفا می‌کند. معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۰۰ مورد گزارش تخلف از سوی ناظران افتخاری به این نهاد ارسال‌شده است، خاطرنشان کرد: جلوگیری از هرگونه افزایش غیرقانونی قیمت کالاها در اولویت نخست این سازمان قرار دارد. یحیایی با تأکید بر اینکه عموم مردم می‌توانند در این طرح شرکت کنند، تصریح کرد: مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف و افزایش قیمت غیرقانونی به بهانه اصلاح قیمت بنزین مراتب را به سامانه خبری و تلفن گویای ۱۲۴ این سازمان اطلاع دهند. وی خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان برای ثبت‌نام در طرح ناظر افتخاری می‌توانند در سامانه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به نشانی http: //cppo. mimt. gov. ir ثبت‌نام کنند.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شاهرود، سعید نمکی امروز به‌منظور افتتاح چند پروژه بهداشتی و درمانی در شهرستان‌های شاهرود و میامی، به شرق استان سمنان سفرکرده است. وزیر بهداشت در نخستین برنامه خود وارد شهرستان میامی شده و مرکز جامع «خدمات سلامت و مدیریت شبکه بهداشت و درمان میامی» را افتتاح کرد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در گفت‌و گو با خبرنگار تسنیم درباره مشخصات اورژانس بزرگ شرق کشور اظهار داشت: این اورژانس با زیربنای پنج هزار و ۲۰۰ مترمربع یکی از بزرگ‌ترین اورژانس‌های بزرگ کشور محسوب می‌شود. رضا چمن با اشاره به شروع عملیات اجرایی این پروژه بهداشتی گفت: این پروژه در سال ۹۵ آغاز و عملیات احداث آن در سال ۹۸ به اتمام رسیده است. وی تعداد تخت این اورژانس را ۷۵ عنوان کرد و گفت: درمجموع برای آماده‌سازی این پروژه بهداشتی ۳۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
فراروفرارو1 ساعت قبل
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مهار آنفلوآنزا در کشور خبر داد و گفت: با ارائه آموزش‌های لازم و همراهی‌های مردم امروز از پیک حاد آنفلوآنزا عبور کردیم. به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی در حاشیه سفر به میامی استان سمنان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: میزان رشد و پراکندگی آنفلوآنزا کمتر شده و این بیماری مهار شده است. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برنامه‌ریزی برای افتتاح و بهره‌برداری از یک‌هزار پروژه در کشور خبر داد و افزود: تا هفته سلامت در اردیبهشت ۹۹ به طور هفتگی ۲۰ و ماهانه ۵۰ پروژه بهداشت و درمان در کشور افتتاح می‌شود. وی از تامین تجهیزات مرکز جامع سلامت میامی خبر داد و خاطرنشان کرد: اعتباری به ساختمان شبکه بهداشت میامی نیز اختصاص می‌یابد تا به سرعت تکمیل شود و مهمتر این قرار است که استقلال شبکه شهرستان میامی را اعلام کنیم. دکتر نمکی با اشاره به درخواست مسوولان برای تامین برخی تجهیزات بیمارستانی گفت: تجهیزات سنوگرافی، تصویربرداری و … طی همین هفته به میامی ارسال خواهد شد.
ایران‌جیبایران‌جیب1 ساعت قبل
فاز ۴ ثبت‌نام طرح ملی مسکن در ۷۴ شهر ۵ استان کشور از ساعت ۱۰ صبح امروز آغاز شد. قرار است پروسه ثبت‌نام این طرح تا ۳۰ آذرماه در ۲ فاز دیگر انجام شود. بر اساس اعلام قبلی دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی ثبت‌نام فاز چهارم در ۵ استن سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی، ایلام، سمنان و خراسان رضوی آغاز شده است. بنابر اعلام دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه قرار استفاز ۵ ثبت‌نام طرح ملی مسکن از ۲۳ آذرماه در ۶ استان اصفهان، زنجان، گیلان، هرمزگان، مازندران و لرستان آغاز خواهد شد. همچنین در فاز ششم، ۲۶ آذرماه ثبت‌نام طرح ملی مسکن برای استان‌های فارس (لارستان) اردبیل، آذربایجان‌ شرقی، مرکزی و بوشهر انجام می‌شود و در نهایت ثبت‌نام طرح ملی مسکن استان‌های تهران، ‌ البرز، قزوین و جنوب کرمان ۳۰ آذرماه و به مدت ۳ روز اجرایی خواهد شد.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی بعدازظهر سه‌شنبه در ادامه سفر یک‌روزه به شرق استان سمنان، وارد سالن آمفی تئاتر بیمارستان بهار شاهرود شد تا در پایان سفر خود در جمع فعالان جامعه پزشکی، بهداشت و درمان شهرستان‌های شاهرود و میامی و همچنین مسئولان این شهرستان‌ها سخنرانی کند. پیش‌بینی می‌شود گزارشی از افتتاح و بازدید پروژه‌های امروز شاهرود و میامی بخشی از سخنرانی وزیر بهداشت باشد. نمکی همچنین موضوع پروژه‌های درمانی سال‌های اخیر دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و میامی را نیز مطرح خواهد کرد. به عقیده برخی کارشناسان در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهرستان شاهرود اقدامات ویژه‌ای طی سه سال اخیر رخ‌داده که با تمام اقدامات صورت گرفته در دو دهه اخیر برابری می‌کند. وی امروز ابتدا شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان را بازدید کرد و بعدازآن در مراسم افتتاح بزرگ‌ترین اورژانس شرق کشور و همچنین مرکز ناباروری بهار شاهرود حضور یافت.
مهرمهر1 ساعت قبل
سعید نمکی در حاشیه افتتاح مرکز ناباروری شاهرود در گفتگو با خبرنگار مهر، تاکید کرد: یکی از سیاست‌های وزارت بهداشت توسعه مراکز درمان ناباروری است که امروز خوشبختانه در شاهرود شاهد افتتاح یکی از همین مراکز هستیم و امیدواریم بتواند منشاء خدمات خوبی به حوزه بهداشت و درمان شرق استان سمنان باشد. وی همچنین افزود: یکی از مسائلی که امروز مد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز قرار دارد رشد جمعیت است که در این مسیر وزارت بهداشت اهتمام خود را بر موضوع عدم منفی شدن رشد جمعیت و بروز سالمندی قرار داده است. به گزارش خبرنگار مهر، مرکز درمان ناباروری بیمارستان بهار شاهرود امروز با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد. نمکی همچنین بزرگترین اورژانس شرق کشور را نیز در شاهرود افتتاح کرد. وی قرار است در جمع فعالان بخش بهداشت و درمان سخنرانی کند.
جام نیوزجام نیوز1 ساعت قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، «محمود محمودزاده»، روز دوشنبه در برنامه زمانبندی ثبت‌نام متقاضیان مسکن ملی در۲۳ استان باقیمانده را اعلام کرد. قرار بود فردا استان‌های جدیدی که می‌توانند در طرح مسکن ملی ثبت نام کنند مشخص شد که با اعلام معاون مسکن وزیر راه ترتیب ثبت نام در ۲۳ استان مشخص شد. وی خبر داد که چهار استان سمنان، ایلام، آذربایجان غربی، خراسان رضوی و همچنین شرق سمنان و شهرستان ایرانشهر از ۱۹ آذرماه به مدت سه روز فرصت دارند تا در سامانه مسکن ملی به نشانی https: //tem. mrud. ir/ ثبت نام کنند. بر این اساس ثبت نام استانهای تهران، البرز، قزوین، جنوب کرمان و کرمان نیز ۳۰ آذرماه آغاز می‌شود و به مدت سه روز ادامه خواهد یافت. ثبت‌نام نخستین گروه از متقاضیان مسکن ملی روز ۲۱ آبان آغاز شد و مردم استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی و قم برای ثبت نام مسکن ملی در سایت https: //tem. mrud. ir/مدارک خود را بارگذاری کردند. سه روز بعد مردم استان‌های گلستان، کهگیلویه و بویراحمد و کردستان با ثبت نام در سامانه مسکن ملی در روز ۲۵ آبان ماه در این طرح مشارکت داشته باشند. استان کرمان قبلا به عنوان پایلوت انتخاب شده بود و اکنون متقاضیان واقعی در این استان درحال شناسایی هستند. متقاضیان ثبت نام در طرح اقدام ملی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از روز اول فروردین ماه ۸۴ به بعد باشند و پس از انقلاب اسلامی از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد. به عبارتی فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه باید سبز باشد.
رکنارکنا1 ساعت قبل
به گزارش رکنا، بر اساس اعلام قبلی دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی ثبت‌نام فاز چهارم در ۵ استان سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی، ایلام، سمنان و خراسان رضوی آغاز شده است. در سیستان و بلوچستان ثبت‌نام در شهرهای ایرانشهر، پیشین، چابهار، راسک، سرباز، فنوج، کنارک، گلمورتی، محمدان و نیک‌شهر، در آذربایجان غربی ثبت‌نام در شهرهای ارومیه، اشنویه، تکاب، خوی، سردشت، سیه‌چشمه، شاهین‌دژ، محمدیار و نقده، در استان ایلام ثبت‌نام در شهرهای آبدانان، ارکواز، ایلام، ایوان، دره‌شهر، دهلران، سرابله، لومار و مهران، در استان سمنان ثبت‌نام در شهرهای آرادان، بیارجمند، دامغان، ‌سرخه، سمنان، شاهرود، ایوانکی (شهر جدید)، شهمیرزاد، کلاته خیج، گرمسار، مجن، مهدیشهر و میامی و در استان خراسان رضوی ثبت‌نام در شهرهای انابد، بردسکن، بیدخت، تایباد، جغتای، جنگل، خرو، خواف، داورزن، درگز، درود، رباط‌سنگ، رشتخوار، روداب، سبزوار، سفیدسنگ، سنگان، ششتمد، بینالود، گلبهار، شهروز، فرهادگرد، قاسم‌آباد، قدمگاه، قلندرآباد، کاخک، کاشمر، کندر، گناباد، مزدآوند، نقاب، همت‌آباد و یونسی در حال انجام است. بنابر اعلام دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه قرار استفاز ۵ ثبت‌نام طرح ملی مسکن از ۲۳ آذرماه در ۶ استان اصفهان، زنجان، گیلان، هرمزگان، مازندران و لرستان آغاز خواهد شد. همچنین در فاز ششم، ۲۶ آذرماه ثبت‌نام طرح ملی مسکن برای استان‌های فارس (لارستان) اردبیل، آذربایجان‌ شرقی، مرکزی و بوشهر انجام می‌شود و در نهایت ثبت‌نام طرح ملی مسکن استان‌های تهران، البرز، قزوین و جنوب کرمان ۳۰ آذرماه و به مدت ۳ روز اجرایی خواهد شد. منبع: تسنیم/برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از میامی، سعید نمکی امروز به منظور افتتاح چند پروژه بهداشتی و درمانی در شهرستان‌های شاهرود و میامی، به شرق استان سمنان سفر کرده است. وزیر بهداشت در نخستین برنامه خود وارد شهرستان میامی شده و مرکز جامع «خدمات سلامت و مدیریت شبکه بهداشت و درمان میامی» را افتتاح کرد. رضا چمن میزان اعتبار هزینه شده برای آماده‌سازی مرکز جامع خدمات سلامت و مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان میامی را ۴۰ میلیارد ریال عنوان کرد. وی در ادامه به دیگر برنامه‌های وزیر بهداشت در شاهرود اشاره کرد و گفت: اورژانس بزرگ شرق کشور امروز با حضور وزیر بهداشت افتتاح می‌شود. به گفته وی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان از مرکز درمانی ناباروری و نازایی بیمارستان بهار بازدید کرده و این مرکز را نیز افتتاح می‌کند.
مهرمهر1 ساعت قبل
رضا چمن در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه در حاشیه سفر ظهر سه‌شنبه وزیر بهداشت به شاهرود پروژه مجتمع درمان ناباروری شاهرود افتتاح شد، گفت: این طرح در کنار اورژانس عظیم شهرستان شاهرود دو طرحی بودند که توسط وزیر بهداشت در سفر یک‌روزه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند. وی افزود: افتتاح مرکز جامع درمان ناباروری و آی وی اف مرکز آموزشی پژوهشی درمانی بهار شاهرود یکی از دستاوردهای خوب درمانی در شرق استان سمنان است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بیان کرد: این مجموعه سال ۹۵ کلید خورد و امسال در زیربنای ۹۶۵ متر مربع افتتاح می‌شود. قرار است وزیر بهداشت در جمع فعالان بخش بهداشت و درمان شهرستان‌های شاهرود و میامی در سالن آمفی تئاتر بیمارستان بهار شاهرود سخنرانی کند. وی امروز شاهرود را به مقصد تهران ترک می‌کند.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی پیش از ظهر سه‌شنبه در ادامه سفر یک‌روزه خود به شرق استان سمنان وارد بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود شد تا بزرگ‌ترین اورژانس شرق کشور را در این بیمارستان افتتاح کند. این اورژانس دارای ۷۵ تخت بستری است که از دومین اورژانس شرق کشور ۱۰ تخت بیشتر دارد. این مجتمع عظیم در درون بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود ساخته و توسط وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شاهرود تجهیز شده است. اورژانس شاهرود همچنین امکان ترنسفر بیماران به‌صورت هوایی را نیز دارا است. وزیر بهداشت قرار است در ادامه و در جمع فعالان بخش بهداشت و درمان شهرستان شاهرود و میامی سخنرانی کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ساعت قبل
سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از مهار آنفلوآنزا در کشور خبر داد و گفت: با ارائه آموزش‌های لازم و همراهی‌های مردم امروز از پیک حاد آنفلوآنزا عبور کردیم. سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: اعتمادآنلاین| سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه سفر به میامی استان سمنان در جمع خبرنگاران گفت: میزان رشد و پراکندگی آنفلوآنزا کمتر شده و این بیماری مهار شده است. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برنامه‌ریزی برای افتتاح و بهره‌برداری از یک‌هزار پروژه در کشور خبر داد و افزود: تا هفته سلامت در اردیبهشت ۹۹ به طور هفتگی ۲۰ و ماهانه ۵۰ پروژه بهداشت و درمان در کشور افتتاح می‌شود. وی از افتتاح ۶۶ بیمارستان کشور تا اردیبهشت ۹۹ خبر داد و گفت: خوشبختانه علی‌رغم محدودیت‌های اعتباری اعتبارات خوبی به این بخش اختصاص یافته و تلاش می‌کنیم همه پروژه‌ها را تکمیل و افتتاح کنیم. نمکی در پاسخ به پرسشی در خصوص جذب نیروی جدید در این وزارتخانه خاطرنشان کرد: فرآیند جذب ۱۰ هزار نیروی جدید به زودی آغاز خواهد شد.
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
ثبت‌نام متقاضیان در سامانه طرح اقدام ملی مسکن از ۳۰ آذر امسال در استان تهران آغاز می‌شود و به مدت سه روز ادامه دارد. بنا بر اعلام روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، ثبت نام استان‌های تهران، البرز، قزوین، جنوب کرمان، کرمان از ۳۰ آذرماه آغاز می‌شود. ثبت‌نام متقاضیان در سامانه طرح اقدام ملی مربوط به ۲۳ اداره کل راه و شهرسازی باقیمانده در چهار فاز مجزا تا پایان آذرماه اجرا می‌شود. فاز‌های چهارم تا هفتم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن برای استان‌های سراسر کشور تا ۳۰ آذرماه به طول می‌انجامد. زمان ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در فاز پنجم برای ۶ استان دیگر از ۲۳ آذر ماه و استان‌های اصفهان، زنجان، گیلان، هرمزگان، مازندران و لرستان جزء ۶ استانی هستند که ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در فاز پنجم برای آن‌ها انجام خواهد شد.
مهرمهر2 ساعت قبل
علیرضا فلاحی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به آغاز عملیات اجرایی احداث پروژه ۱۲ واحدی مسکن مهر در دامغان اظهار داشت: این پروژه در سه‌طبقه به مساحت ۷۷۳ هزار مترمربع بااعتبار ۳۴ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال احداث می‌شود. وی بابیان اینکه هر واحد به‌طور متوسط ۱۱۰ مترمربع مساحت دارد، افزود: ۱۲ پارکینگ مسقف و یک دستگاه آسانسور برای این پروژه طراحی‌شده است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال یک ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد. مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان با اشاره به مشخصات فنی پروژه ۱۲ واحدی مسکن مهر دامغان خاطرنشان کرد: نوع سازه این پروژه از اسکلت بتنی و نوع سقف آن تیرچه با بلوک پلی استایرن است. به گزارش خبرنگار مهر، با حضور معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران پروژه ۲۴ واحدی شاهرود افتتاح شد و در ادامه این سفر پروژه ۵۷ واحدی گرمسار نیز افتتاح می‌شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، بر اساس اعلام قبلی دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی ثبت‌نام فاز چهارم در ۵ استن سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی، ایلام، سمنان و خراسان رضوی آغاز شده است. در سیستان و بلوچستان ثبت‌نام در شهرهای ایرانشهر، پیشین، چابهار، راسک، سرباز، فنوج، کنارک، گلمورتی، محمدان و نیک‌شهر، در آذربایجان غربی ثبت‌نام در شهرهای ارومیه، اشنویه، تکاب، خوی، سردشت، سیه‌چشمه، شاهین‌دژ، محمدیار و نقده، در استان ایلام ثبت‌نام در شهرهای آبدانان، ارکواز، ایلام، ایوان، دره‌شهر، دهلران، سرابله، لومار و مهران، در استان سمنان ثبت‌نام در شهرهای آرادان، بیارجمند، دامغان، ‌سرخه، سمنان، شاهرود، ‌ ایوانکی (شهر جدید)، شهمیرزاد، کلاته خیج، گرمسار، مجن، مهدیشهر و میامی و در استان خراسان رضوی ثبت‌نام در شهرهای انابد، بردسکن، بیدخت، تایباد، جغتای، جنگل، خرو، خواف، داورزن، درگز، درود، رباط‌سنگ، رشتخوار، روداب، سبزوار، سفیدسنگ، سنگان، ششتمد، بینالود، گلبهار، شهروز، فرهادگرد، قاسم‌آباد، قدمگاه، قلندرآباد، کاخک، کاشمر، کندر، گناباد، مزدآوند، نقاب، همت‌آباد و یونسی در حال انجام است. بنابر اعلام دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه قرار استفاز ۵ ثبت‌نام طرح ملی مسکن از ۲۳ آذرماه در ۶ استان اصفهان، زنجان، گیلان، هرمزگان، مازندران و لرستان آغاز خواهد شد. همچنین در فاز ششم، ۲۶ آذرماه ثبت‌نام طرح ملی مسکن برای استان‌های فارس (لارستان) اردبیل، آذربایجان‌ شرقی، مرکزی و بوشهر انجام می‌شود و در نهایت ثبت‌نام طرح ملی مسکن استان‌های تهران، ‌ البرز، قزوین و جنوب کرمان ۳۰ آذرماه و به مدت ۳ روز اجرایی خواهد شد.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس اعلام قبلی دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی ثبت‌نام فاز چهارم در ۵ استن سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی، ایلام، سمنان و خراسان رضوی آغاز شده است. در سیستان و بلوچستان ثبت‌نام در شهرهای ایرانشهر، پیشین، چابهار، راسک، سرباز، فنوج، کنارک، گلمورتی، محمدان و نیک‌شهر، در آذربایجان غربی ثبت‌نام در شهرهای ارومیه، اشنویه، تکاب، خوی، سردشت، سیه‌چشمه، شاهین‌دژ، محمدیار و نقده، در استان ایلام ثبت‌نام در شهرهای آبدانان، ارکواز، ایلام، ایوان، دره‌شهر، دهلران، سرابله، لومار و مهران، در استان سمنان ثبت‌نام در شهرهای آرادان، بیارجمند، دامغان، ‌سرخه، سمنان، شاهرود، ‌ ایوانکی (شهر جدید)، شهمیرزاد، کلاته خیج، گرمسار، مجن، مهدیشهر و میامی و در استان خراسان رضوی ثبت‌نام در شهرهای انابد، بردسکن، بیدخت، تایباد، جغتای، جنگل، خرو، خواف، داورزن، درگز، درود، رباط‌سنگ، رشتخوار، روداب، سبزوار، سفیدسنگ، سنگان، ششتمد، بینالود، گلبهار، شهروز، فرهادگرد، قاسم‌آباد، قدمگاه، قلندرآباد، کاخک، کاشمر، کندر، گناباد، مزدآوند، نقاب، همت‌آباد و یونسی در حال انجام است. بنابر اعلام دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه قرار استفاز ۵ ثبت‌نام طرح ملی مسکن از ۲۳ آذرماه در ۶ استان اصفهان، زنجان، گیلان، هرمزگان، مازندران و لرستان آغاز خواهد شد. همچنین در فاز ششم، ۲۶ آذرماه ثبت‌نام طرح ملی مسکن برای استان‌های فارس (لارستان) اردبیل، آذربایجان‌ شرقی، مرکزی و بوشهر انجام می‌شود و در نهایت ثبت‌نام طرح ملی مسکن استان‌های تهران، ‌ البرز، قزوین و جنوب کرمان ۳۰ آذرماه و به مدت ۳ روز اجرایی خواهد شد. انتهای پیام/
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی صبح سه‌شنبه پس از از بازدید از پروژه‌های حوزه بهداشت و درمان شهرستان میامی و بازدید از بیمارستان در دست‌ساخت و شبکه بهداشت و درمان این شهرستان، به شاهرود سفر کرد تا در این بزرگ‌ترین شهرستان استان سمنان، دو طرح بزرگ درمانی و بهداشتی مهم را افتتاح کند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اما در حاشیه استقبال از نمکی در شاهرود به خبرنگار مهر، گفت: بزرگ‌ترین اورژانس شرق کشور با ۷۵ تخت بستری در شاهرود با حضور نمکی افتتاح خواهد شد. وی افزود: با حضور وزیر بهداشت همچنین پروژه مرکز ناباروری شاهرود نیز افتتاح خواهد شد. قرار است نمکی در جمع فعالان بخش بهداشت و درمان شاهرود نیز سخنرانی کند. این مراسم در سالن پور سینای دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار خواهد شد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 ساعت قبل
از ساعت ۱۰ امروز ثبت نام برای متقاضیان استان‌های سمنان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، ایلام و آذربایجان غربی آغاز شد، اما این دور از نام‌نویسی‌ها با محدودیت‌هایی همراه است. اما در همین سامانه محدودیت‌‎هایی را برای متقاضیان ثبت نام در طرح اقدام ملی در استانهای خراسان رضوی و سمنان اعلام شده است که براساس آن برای متقاضیان مشهد درحال حاضر، صرفا امکان ثبت نام در شهرهای شهر جدید گلبهار و بینالود پیش بینی شده است. همچنین برای کسانی که از شهر چناران قصد نام‌نویسی دارند در حال حاضر، صرفا امکان ثبت نام در شهر جدید گلبهار وجود دارد. و برای شهر نیشابور در حال حاضر متقاضیان می‌توانند برای ثبت نام در شهر جدید بینالود اقدام کنند. برای استان سمنان نیز این امکان در نظر گرفته شده که متقاضیان شهرهای سمنان و گرمسار علاوه بر شهر خودشان، می‌توانند در شهر جدید ایوانکی نیز ثبت درخواست کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
روانه اصلانی، مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: فاز چهارم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن از ساعت ۱۰ صبح امروز (۱۹ آذر ماه) آغاز می‌شود. اعتمادآنلاین| پروانه اصلانی، مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در خصوص زمان ثبت نام فاز چهارم طرح اقدام ملی مسکن بیان کرد: ثبت نام فاز چهارم طرح اقدام ملی مسکن از ساعت ۱۰ امروز (۱۹ آذر ماه) در ۴ استان سمنان، ایلام، خراسان رضوی و فاز دوم سیستان و بلوچستان آغاز می‌شود. مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: ۴ استان ذکر شده در قالب ۱۸ ادراه کل واگذار می‌شود. اصلانی در پاسخ به این سوال که چرا استان سیستان و بوچستان دوبار در لیست ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن قرار گرفته است، گفت: براساس زمینی که در شهر و یا استان‌ها اهداد می‌شود ظرفیت زمین اصلاح و ظرفیت مجدد برای ثبت متقاضایان فراهم می‌شود. منبع: میزان
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی صبح سه‌شنبه در ادامه سفر یک‌روزه به شرق استان سمنان از پروژه در حال ساخت بیمارستان میامی بازدید کرد. احمد ملایری فرماندار میامی در سخنانی کوتاه در هنگام افتتاح این پروژه به خبرنگار مهر گفت: ساخت این بیمارستان علاوه بر رفع نیاز درمانی شهرستان می‌تواند در زمینه پوشش تصادفات و سوانح جاده‌ای منطقه و خصوصا کریدور تهران-مشهد نیز دارای اهمیت باشد. وی با بیان اینکه میامی در میانه راه تهران-مشهد است و بسیاری از تصادفات بر اثر خستگی و خواب آلودگی در حوزه این شهرستان رخ می‌دهد، بیان کرد: ایجاد اورژانس و همچنین بیمارستان در این شهرستان دارای اهمیت است. مسئولان به‌طور غیررسمی اعلام کرده‌اند که این مجموعه بهداشتی و درمانی تا سال آتی به بهره‌برداری کامل می‌رسد.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
ایسنا/سمنان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مهار آنفلوآنزا در کشور خبر داد و گفت: با ارائه آموزش‌های لازم و همراهی‌های مردم امروز از پیک حاد آنفلوآنزا عبور کردیم. دکتر سعید نمکی در حاشیه سفر به میامی استان سمنان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: میزان رشد و پراکندگی آنفلوآنزا کمتر شده و این بیماری مهار شده است. وی در پاسخ به پرسشی در خصوص کمبود برخی داروها و از جمله آنسولین از تامین داروهای لازم خبر داد و تصریح کرد: کمبود انسولین در کشور وجود ندارد و در حال حاضر این دارو به اندازه کافی وجود دارد. ادامه دارد …
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
اهمیت و جایگاه این هنر صنعت خود بهانه‌ای شد تا علت تعطیلی یک‌ساله سینمای شهرستان سرخه را از متولیانش جویا شویم. محمود قبیله مدیر سینما باران سرخه نیز پاسخ داد: راه‌اندازی سینما در سرخه از مطالبات مردم این شهرستان بود که با تلاش‌ها و پیگیری‌های متعدد موفق به اخذ مجوز شدیم و خوشبختانه فیلم‌های اکران شده در سینما باران سرخه با استقبال خوب مردم مواجه بود. مدیر سینما باران سرخه گفت: شرکتی که دستگاه‌های سینما باران سرخه را در اختیارمان قرار داده است در اولتیماتومی خواهان جمع‌آوری سیستم‌ها و دستگاه‌های این سینما از سرخه و انتقال آن به شهرستان‌های دیگر به دلیل کم شدن استقبال مردم شد که با پافشاری و پیگیری‌های متعدد از بردن دستگاه‌ها جلوگیری کردیم. وی گفت: اگر بر اساس‌نامه فعالیت سینمای سرخه آغاز نشود و دستگاه‌های مرتبط با این سینما به دیگر شهرستان‌ها انتقال یابد؛ دیگر نمی‌شود کاری انجام داد و شاید دیگر شاهد بازگشت سینما به شهر سرخه نباشیم و چراغ سینما باران سرخه برای همیشه خاموش شود. مسئولان شهرستان سرخه حتی علت تعطیلی سینما را جویا نمی‌شوندمدیر سینما باران سرخه افزود: یک سال است از تعطیلی سینمای سرخه می‌گذرد؛ اما مدیران و مسئولان این شهر حتی علت را جویا نشده‌اند که چرا تعطیل‌شده است.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سیده فاطمه تقوی صبح سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی سالن جلسات کمیته امداد استان سمنان ضمن بیان اینکه پرداخت حق بیمه مددجویان کمیته امداد ازجمله رویکردهای این نهاد برای بهبود بخشی به ارائه خدمات بهداشتی است، اظهار داشت: ۳۷ مرکز درمانی طرف قرارداد با کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان است که به مددجویان خدمات درمانی ارائه می‌کنند. وی از پوشش بیمه‌ای یک هزار و ۲۰۰ خانوار مددجو در سازمان تأمین اجتماعی خبر داد و گفت: از ابتدای سال تا آبان ماه یک میلیارد و ۴۰ میلیون تومان حق بیمه تأمین اجتماعی مددجویان این نهاد پرداخت‌شده است. معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان ارزیابی سلامت زنان، طرح‌های غربالگری بهداشت و سلامت سالمندان ازجمله خدمات بهداشتی و درمانی است که در اولویت قرار دارد، افزود: تهیه سبد بهداشتی خانوار، توزیع سبد غذائی، بهسازی محیط‌های خودکفایی و بهداشت در مناطق محروم در قالب خدمات بهداشتی به مددجویان ارائه می‌شود. تقوی با اشاره به اینکه ۶۱۹ خانوار مددجو مشمول بیمه روستایی و عشایری هستند، تصریح کرد: حق بیمه‌ای افراد نیز سالانه به‌حساب صندوق بیمه روستاییان و عشایر پرداخت می‌شود که این امر گامی مؤثر در راستای حمایت از مددجویان در درازمدت است.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی صبح سه‌شنبه در بدو سفر یک‌روزه خود به شرق استان سمنان، وارد میامی شد و مورد استقبال مسئولان ارشد استانی و شهرستانی قرار گرفت و در یک برنامه رسمی، شبکه بهداشت و درمان میامی را مورد بازدید قرارداد. فرماندار میامی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره این سفر، گفت: هدف از اجرای این طرح از سوی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، ارتقای وضعیت بهداشت و درمان به‌خصوص در روستاهای شهرستان میامی عنوان‌شده است. وزیر بهداشت از بیمارستان در حال ساخت میامی نیز بازدید کرد. این بیمارستان توسط پیمانکار هم‌اکنون در حال ساخت است و احتمالا سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد. به گزارش خبرنگار مهر، قرارگیری میامی در میانه راه تهران- مشهد و بروز تصادفات عمده رانندگی در این شهرستان یکی از مواردی است که تجهیز و ساخت بیمارستان در این شهرستان را الزامی کرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ساعت قبل
پروانه اصلانی مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان در خصوص زمان ثبت نام فاز چهارم طرح اقدام ملی مسکن بیان کرد: ثبت نام فاز چهارم طرح اقدام ملی مسکن از ساعت ۱۰ امروز (۱۹ آذر ماه) در ۴ استان سمنان، ایلام، خراسان رضوی و فاز دوم سیستان و بلوچستان آغاز می‌شود. پروانه اصلانی مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان در خصوص زمان ثبت نام فاز چهارمبیان کرد: ثبت نام فاز چهارم طرح اقدام ملی مسکن از ساعت ۱۰ امروز (۱۹ آذر ماه) در ۴ استان سمنان، ایلام، خراسان رضوی و فاز دوم سیستان و بلوچستان آغاز می‌شود. مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: ۴ استان ذکر شده در قالب ۱۸ ادراه کل واگذار می‌شود. اصلانی در پاسخ به این سوال که چرا استان سیستان و بوچستان دوبار در لیست ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن قرار گرفته است، گفت: براساس زمینی که در شهر و یا استان‌ها اهداد می‌شود ظرفیت زمین اصلاح و ظرفیت مجدد برای ثبت متقاضایان فراهم می‌شود. انتهای پیام/
مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی صبح سه‌شنبه در آغاز سفر یک‌روزه به شرق استان سمنان وارد میامی شد و مورد استقبال مسئولان ارشد استان سمنان، نماینده شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و … قرار گرفت. نمکی که به دعوت سید حسن حسینی شاهرود به شرق استان سمنان سفر کرده است، قصد دارد در این سفر از پروژه‌های بهداشت و درمان میامی بازدید کند. قرار است نمکی شبکه بهداشت و درمان میامی را نیز افتتاح کند. برنامه اصلی سفر وزیر بهداشت اما در شاهرود است جایی که یکی از بزرگ‌ترین اورژانس‌های شرق کشور قرار است در بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود افتتاح شود. وی همچنین در مراسم افتتاح مرکز ناباروری شاهرود نیز حضور خواهد داشت و در جمع فعالان بخش سلامت، بهداشت و درمان و همچنین مسئولان شهرستان‌های شاهرود و میامی سخنرانی خواهد کرد.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
ایسنا/سمنان رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان سمنان با اشاره به تقدیم لایحه بودجه به مجلس شورای اسلامی در روزهای اخیر از رشد ۱۳ درصدی اعتبارات عمرانی این استان در لایحه تقدیمی امسال خبر داد. نادر مالکی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اظهار کرد: در مجموع بودجه استان سمنان رشد خوبی در لایحه بودجه ۹۹ دارد. وی با بیان اینکه استان سمنان همراه در انتهای جدول بودجه کشور قرار داشته افزود: در لایحه بودجه سال آینده استان سمنان پس از سال‌ها از رتبه ۳۰ و ۳۱ به رتبه ۲۷ ارتقاء یافته است. وی با اشاره به بودجه امسال استان سمنان گفت: خوشبختانه با توجه به مصوبات سفر رئیس‌جمهور به استان امسال دو برابر اعتبارات استانی و ملی اختصاص یافته به استان، اعتبارت سفر به این استان اختصاص یافت. مالکی اعتبار سفر اول سفر رئیس‌جمهوری به استان را ۹۶۲ میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: اعتبارات سفر اول تقریبا به صورت ۱۰۰درصدی تحقق پیدا کرده است.
فارسفارس4 ساعت قبل
مدیرکل پیشگیری‌های اجتماعی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در خوانش جدید این سازمان، تبادل افکار به‌عنوان یک اصل در نظر گرفته شده است. به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، ویدا آزاد صبح امروز در در دیدار با حبیب‌الله خجسته‌پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان اظهار کرد: در خوانش جدید سازمان تعزیرات حکومتی، تبادل افکار به‌عنوان یک اصل در نظر گرفته شده است. وی اضافه کرد: عمده هدف سازمان تعزیرات حکومتی، حمایت از حقوق مصرف‌کننده، بهبود فرصت کسب و کار و رسیدگی سریع و قاطع به تخلفات اقتصادی است. مدیرکل پیشگیری‌های اجتماعی سازمان تعزیرات حکومتی ادامه داد: تلاش کرده‌ایم تا با رویکرد تعاملی و اجتماعی و بهره‌مندی از سرمایه‌های اجتماعی همچون صداقت، پاسخگوی دوجانبه به مردم و دولت داشته باشیم. آزاد افزود: در گام اول، نخستین مرجعی که می‌تواند سازمان تعزیرات حکومتی را یاری کند، استانداری‌های سراسر کشور هستند و با هدف همسویی و بهره‌مندی از نگاه مسؤولان، تعامل مستقیم با استانداران و مجموعه استانداری‌ها در دستور کار این سازمان قرار دارد.

به انتهای لیست رسیدید