استان لرستان

استان لرستان

تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
بهروز مرادپور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، در رابطه با وضعیت آب و هوای استان طی ساعات و روزهای آینده اظهارداشت: هوای استان لرستان از روز جمعه تا پایان روز دوشنبه تحت تاثیر سامانه بارشی قرار می‌گیرد به طوری که بارش‌های این سامانه از ظهر روز جمعه آغاز می‌شود. وی پدیده غالب استان را روزهای مذکور بارش باران با احتمال رعدوبرق، بارش برف، وزش باد شدید لحظه‌ای و احتمال تگرگ در مناطق گرمسیر دانست و عنوان کرد: در این ایام دماهای روزانه کاهش قابل توجه‌ای دارند. مدیرکل هواشناسی لرستان با پیش بینی بارش پراکنده و رگباری باران در ساعاتی از روزهای پنجشنبه و جمعه عنوان کرد: برای روز روز شنبه در اکثر مناطق استان بارش باران را داریم و در نقاط سردسیر نیز بارش برف پیش بینی می‌شود. مرادپور با اشاره به آبگرفتگی معابر سیلابی شدن مسیل‌های استان در روزهای مذکور گفت: با توجه به بارش باران، برف و وزش تند بادهای لحظه‌‎ای میدان دید کاهش می‌یابد. وی تصریح کرد: مسئولان دستگاه‌های مربوطه برای کاهش خسارت احتمالی ناشی از رگبار، رعدوبرق و بارش برف، وزش باد شدید (شکستن سرشاخه‌های درختان، سقوط اجسام و عدم توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها) تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، مرتضی باقری ظهر امروز در حاشیه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان لرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از مهرماه ۹۸ وزیر راه و شهرسازی به عنوان وزیر معین پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان لرستان انتخاب شد به همین دلیل مقام عالی این وزارت‌خانه دستور تشکیل دبیرخانه‌ای جهت پیگیری پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان را داده است. وی افزود: به همین منظور بنده و هیئت همراه از وزارت راه‌‌ و شهرسازی بازدید دو روزه‌ای را از پروژه‌های مختلف استان آغاز کرده‌ایم و تاکنون از طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد و چهارخطه کردن کمربندی خرم‌‌آباد نیز بازدید به عمل آمده است. وی بیان کرد: به پروژه‌هایی که در سامانه نیپا ثبت‌شده‌اند توجه و عنایت ویژه‌ای می‌شود و به همین دلیل بنده پیشنهاد اصلاح و بازنگری این پروژه‌ها را دارم. باقری با اشاره به اینکه پروژه راه‌آهن خرم‌آباد دارای ویژگی‌های پروژه‌های اقتصاد مقاومتی است، خاطرنشان کرد: اما برخی از پروژه‌های جاده‌ای استان ممکن است فاقد ویژگی‌های مدنظر باشند. وی در ادامه در مورد وضعیت جاده خرم‌آباد پلدختر تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی بعد از سیل فروردین‌ماه حضور پررنگی را در استان داشته و بنده به طور ویژه جاده خرم‌آباد پلدختر را در تهران پیگیری خواهم کرد.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمدصادق وجدی ظهر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان لرستان با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی کنارگذر دورود خرم‌آباد ۲۸ درصد است، اظهار داشت: از مسئولان استان لرستان تقاضا دارم که مشارکت خود را در شهرستان دورود بیشتر کنند زیرا تعاملات سازمان‌های داخل استان می‌تواند کمک کند تا ما فرصت کار را از دست ندهیم. وی به وضعیت محور داران الیگودرز دورود اشاره کرد و افزود: ۹۵ کیلومتر این کریدور در استان لرستان قرار دارد که ۶۵ کیلومتر آن به اتمام رسیده و ۱۲ کیلومتر نیز در حوزه دورود نیازمند مشارکت مسئولان استانی در این شهرستان است. مدیرکل ساخت و توسعه راه‌های غرب و مرکز کشور عنوان کرد: ۱۸ کیلومتر باقی‌مانده محور داران-الیگودرز-دورود در حوزه استان لرستان درصورت افزایش منابع طرح آماده مناقصه است که در صورت همت مسئولان این پروژه تا پایان سال ۹۹ به پایان خواهد رسید. وی به پروژه محور خرم‌آباد-پلدختر اشاره و بیان کرد: باید همه نیروها برای تامین منابع مالی این پروژه‌ بکار گرفته شوند زیرا محور خرم‌آباد-پلدختر نیازمند هزار میلیارد تومان منابع مالی است. انتهای پیام/ش
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
وی با تاکید به اینکه ۲۰ طرح ملی در استان لرستان تعریف شده است، افزود: این طرح‌ها از نظر پیشرفت فیزیکی دارای وضعیت مطلوبی دارند البته برخی از پروژه‌ها همانند آزادراه خرم‌آباد- اراک و راه‌آهن سراسری به عنوان ابر پروژه تعریف می‌شوند. وی بیان کرد: از آنجایی که جاده خرم‌آباد- پلدختر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است وزیر راه‌ و شهرسازی شخصا ورود پیدا کرده و به عنوان ریاست گروه مطالعات در جلسه حضور داشتند. وی در مورد وضعیت محور خرم‌آباد-کوهدشت تصریح کرد: از آنجایی که این محور دارای پیشرفت فیزیکی بالایی است باید جزو پروژه‌های اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شد. معاون شرکت ساخت و توسعه زیربنایی حمل‌ و نقل کشور گفت: وزیر راه‌ و شهرسازی اعلام آمادگی کرد که جهت بررسی مشکلات به استان لرستان سفر می‌کند و جهت بودجه و پیشتیبانی موارد را در کارگروه اقتصاد مقاومتی دولت مطرح کنند. انتهای پیام/۶۴۱/ح
مهرمهر15 ساعت قبل
بلاتکلیفی شبکه‌های آبیاری سدهای لرستانوی با بیان اینکه ۱۲۰ پروژه کلیدی در این رابطه در استان پیش بینی شده است؛ عنوان کرد: ۵۰ درصد این پروژه‌ها اقتصادی و مابقی نیز عمرانی هستند. معاون استاندار لرستان با اشاره به تهیه برش استانی حوزه آب در لرستان، بیان داشت: به وجود اینکه لرستان، تامین کننده آب استان‌های جنوبی کشور است و این استان‌ها از سیستم آبیاری غرق آبی در بخش کشاورزی استفاده می‌کنند اما لرستان از آبیاری قطره‌ای هم نباید استفاده کند. روند کند اجرای پروژه‌های ریلیمعاون استاندار لرستان با بیان اینکه همچنین نیروگاه گازی دورود نیز به زودی به بهره برداری می‌رسد، افزود: همچنین استفاده از طرفیت گیاهان دارویی در دستور کار است. معاون استاندار لرستان، گفت: روند عملیاتی شده پروژه‌های ریلی لرستان شروع شده اما روند آن خیلی کند است. انتقاد از روند فعالیت هلدینگ‌های اقتصادی دولت در لرستانعبدالهی همچنین با بیان اینکه هلدینگ هایی که متعلق به دولت هستند در برخی از شهرستان‌ها ورود پیدا کرده‌اند اما روند کار آنها نیز متاسفانه کند است، تصریح کرد: با وجود پیگیری‌های صد باره در این رابطه، اما هنوز به نتیجه لازم نرسیده‌ایم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین15 ساعت قبل
*** افزایش ۲۷درصدی مبلغ اجاره برای قراردادهای تمدیدشدهنتیجه چک‌ و چانه صاحبخانه‌ها با مستاجران در تابستان امسال افزایش ۲۷درصدی مبلغ اجاره بوده است. گزارش مرکز آمار نشان می‌دهد، تابستان پارسال قراردادهای اجاره با افزایش مبلغ ۲۶٫۳درصدی تمدید شده‌اند، درحالی‌که نرخ تورم اجاره در تابستان ۹۷ تنها ۱۷درصد بوده است. خیلی‌ها در این فصل سراغ اجاره کردن خانه می‌روند و طبیعتا موعد پایان قراردادها هم مربوط به فصل تابستان است. اجاره‌نشین‌ها هم در این فصل تصمیم می‌گیرند سر افزایش مبلغ اجاره با صاحبخانه کنار بیایند، یا محل زندگی‌شان را تغییر دهند. *** افزایش اجاره، از نرخ تورم عقب افتادمقایسه تورم اجاره‌خانه با نرخ تورم نشان می‌دهد، افزایش مبلغ اجاره‌بها کشش لازم را نداشته است.
مهرمهر15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، رضاخواجه‌ای در گفت و گو با رسانه‌ها، از پرداخت ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به مردم سیل زده استان لرستان خبر داد. رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق سیل زده لرستان با اشاره به معرفی بیش از ۴۷ هزار واحد خسارت دیده به بانک‌های استان، افزود: ۴۳ هزار واحد خسارت دیده با بانک‌های عامل عقد قرارداد کرده‌اند. خواجه‌ای با اشاره به شروع عملیات تعمیر ۱۸ هزار و۵۰۰ واحد آسیب دیده از سیل اخیر، تصریح کرد: عملیات تعمیر ۱۸ هزار و ۳۵۰ واحد سیل زده لرستان به اتمام رسیده است. وی با اشاره به شروع عملیات احداث ۱۱ هزار و ۵۰۰ واحد تخریبی از سیل لرستان، افزود: عملیات اجرای آرماتور بندی ۹ هزار و ۷۵۰ واحد، اسکلت ۷ هزار و ۹۰۰ واحد، سقف ۵ هزار و ۹۸۰ واحد و گچ و خاک ۲ هزار و ۲۰۰ واحد به پایان رسیده است. خواجه‌ای، نقش مردم لرستان را در عملیات بازسازی واحدهای سیل زده بی بدیل دانسته و افزود: امیدواریم با مشارکت و همکاری حداکثری مردم قدر شناس استان لرستان تاپایان سال جاری عملیات احداث واحدهای سیل زده لرستان پایان یابد.
فارسفارس16 ساعت قبل
علیرضا عسگریان معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت ساخت و ساز واحدهای مسکونی در مناطق سیل‌زده به خصوص در استان‌های خوزستان، لرستان و گلستان اظهار داشت: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پس از سیل ابتدای امسال کمیته امداد تعمیر ۳۰ هزار واحد مسکونی و همین‌طور احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی را عهده‌دار شد. وی افزود: ۹۰ درصد این واحدهای مسکونی در ۳ استان ذکر‌شده هستند که از سوی دستگاه‌های مختلف نیز به کمیته امداد برای احداث این واحدهای مسکونی کمک شد. وی یادآور شد: تعمیرات واحدهای مسکونی به اتمام رسیده است، ولی ساخت واحدهای مسکونی همچنان در استان‌ها ادامه دارد و با مشکلاتی نیز مواجهیم. عسکریان افزود: هفته آینده ۳۰۰ واحد مسکونی در استان لرستان به بهره‌برداری می‌رسد که ۲۴۰ واحد آن توسط کمیته امداد و ۶۰ واحد دیگر توسط وزارت بهداشت ساخته شده است. وی تاکید کرد: هر زمان زمین به کمیته امداد داده شود، بعد از ۱۰ ماه واحد مسکونی را ساخته و تکمیل می‌کنیم و آن را تحویل خواهیم داد.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
ایسنا/مرکزی کارشناس ارشد ایمنی شرکت توانیرگفت: تدوین برنامه همه‌جانبه برای حذف و کاهش حوادث ناشی از برق‌گرفتگی ضروری است. وی بیان کرد: حجم بالایی از کار شرکت‌های توزیع برق به پیمانکاران واگذار شده است، لذا گروه‌های نظارتی باید بر نظارت دقیق بویژه در زمینه ایمنی اهتمام ورزند. جریان قلم افزود: شناخت صحیح و واگذاری کار به افراد دارای صلاحیت، نظارت بر اجرای صحیح کار و استفاده از تجهیزات از موارد مهم است. معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی هم در این جلسه گفت: ایمنی سرلوحه هر کاری است و توجه به رعایت اصول آن ضامن سلامتی جامعه و افراد است. در ادامه «علی عزیزآبادی» مدیر دفتر ایمنی و کنترل ضایعات شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی با ارائه گزارشی در حوزه ایمنی، آمار حوادث اتفاق افتاده و مقایسه آن با سنوات گذشته را تشریح کرد.
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدصادق وجدی در ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان در سخنانی با اشاره به پروژه کنارگذر دورود در استان لرستان، اظهار داشت: در حال حاضر پیشرفت فیزیکی این پروژه حدود ۲۸ درصد است. وی با بیان اینکه مسئولان استانی و شهرستانی، مشارکت را در اجرای پروژه‌ها در دورود فراهم کنند، عنوان کرد: تعاملات بین نهادهای استان می‌تواند در اجرای پروژه‌ها تاثیر گذار باشد. وجدی، افزود: اگر مسئولان استانی و شهرستانی همت کنند این پروژه تا انتهای سال ۹۹ به اتمام می‌رسد. وی همچنین به پروژه راهسازی خرم آباد- پلدختر اشاره کرد و گفت: در این رابطه همه نیروها برای تامین منابع مالی این پروژه‌ها به کار گرفته شود. مدیرکل ساخت و توسعه راه‌های غرب و مرکز کشور با تاکید بر اینکه این پروژه به هزار میلیارد تومان منابع مالی نیاز دارد، افزود: همچنین مطالعات فنی این پروژه باید به طور جدی در دستور کار قرار گیرد.
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمدرضا کدخدازاده ظهر امروز در حاشیه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان لرستان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کریدور غرب یکی از کریدورهای نمونه کشور است اظهار داشت: ما دو کریدور را در کشور تعریف کردیم که یکی از آن‌ها کریدور غرب است که از مرز بازرگان تا بندر امام ادامه دارد و پنج استان را دربرمی‌گیرد. وی با تاکید به اینکه هیئت دولت و سازمان برنامه و بودجه از ظرفیت‌های پیش‌بینی‌ شده در قانون از جمله بحث‌ سرمایه‌گذاری را در کریدور غرب استفاده کرده‌اند، افزود: براساس آخرین جلسات برگزار شده با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ۶۰۰ میلیارد تومان به عنوان تسهیلات در اختیار کریدور غرب قرار داده تا سرمایه‌گذاران در صورت دریافت وام و تسهیلات بتوانند آن را به عنوان استهلاک سود تسهیلات استفاده کنند. معاون شرکت ساخت و توسعه زیربنایی حمل‌ و نقل کشور عنوان کرد: پکیج و بسته‌ای نیز برای سرمایه‌گذارانی که در هر یک از پنج استان کریدور غرب سرمایه‌گذاری می‌کنند آماده شده است. وی با بیان اینکه مطالعات فاز صفر محور لرستان-نجف آغاز شده است، تصریح کرد: امیدوار هستیم که این قضیه کار خودش را طی کند تا بتوانیم سرمایه‌گذاری در این زمینه پیدا کنیم که مرکز کشور را به عراق و عتبات عالیات وصل کند. انتهای پیام/۶۴۱/ح
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، مرتضی باقری ظهر امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی استان با اعلام اینکه از اواسط مهرماه سال ۹۸ پیگیری پروژه‌های اقتصاد مقاومتی لرستان از طرف معاون اول رئیس‌ جمهور به وزیر راه‌ و شهرسازی واگذار شد اظهار داشت: ما در همان ابتدا به دنبال ارتباط گرفتن با استان لرستان بودیم و اطلاعاتی که در مورد پروژه‌های اقتصاد مقاومتی برای ما ارسال شده نیازمند اصلاح و بازنگری است. وی با بیان اینکه نامی از پروژه‌های راه‌ و شهرسازی استان در سامانه نیپا نیست، افزود: ما از طریق سامانه نیپا بهتر می‌توانیم پیگیر جذب بودجه و اعتبار برای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی باشیم. وی بیان کرد: باید توجه بیشتری به برگزاری جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی در استان شود و ما جهت برنامه‌ریزی نیازمند دریافت ریز و جزئیات پروژه‌های اقتصاد مقاومتی لرستان هستیم. باقری با بیان اینکه ما باید وضعیت پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان را در قالب داشبورد مدیریتی به اطلاع وزیر راه و شهرسازی برسانیم، خاطرنشان کرد: وزیر راه و شهرسازی سفر خود به لرستان را منوط به تنظیم برنامه زمان‌بندی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان کرده است. مشاور و دستیاری ویژه راه و شهرسازی به درگیر کردن دانشگا‌ه‌ها با پروژه‌های اقتصاد مقاومتی تاکید و گفت: دانشگا‌هیان در جامعه بسیار اثرگذار و نام‌آور هستند بنابراین می‌توان با برگزاری همایش‌هایی از نیروهای جوان و دانشگاهیان در راستای اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان استفاده کرد.
مهرمهر17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی باقری در جمع خبرنگاران در سخنانی با بیان اینکه از اواسط مهر ماه ۹۸ از سوی معاون رئیس جمهور، وزیر راه و شهر سازی در اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی معین استان و جانشین ایشان در ستاد اقتصاد مقاومتی شدند، اظهار داشت: در این راستا وزیر راه و شهرسازی دستور دادند که دبیرخانه‌ای در ستاد تشکیل دهیم و برای پیگیری پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان لرستان پیگیری شود. وی، تصریح کرد: با ثبت این پروژه‌ها در سامانه «نیپا» توجه بیشتری برای اجرای آنها صورت خواهد گرفت و دست همکاران ما برای پیگیری آنها در وزارتخانه بازتر می‌شود. مشاور وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه در این راستا پیشنهاد اصلاح، بازنگری و به روز رسانی این پروژه‌ها را به استان داده‌ایم، افزود: ولی باید دقت شود که دارای ویژگی‌های مدنظر باشند. باقری با اشاره به اینکه پروژه‌های ریلی لرستان، به خصوص پروژه ریلی خرم آباد دارای این ویژگی‌ها هست، گفت: اما برخی از پروژه‌های جاده‌ای استان دارای این ویژگی‌ها نیست. مشاور وزیر راه و شهرسازی، عنوان کرد: به طور حتم برای اجرایی شدن پروژه جاده خرم آباد- پلدختر پیگیری لازم را خواهیم داشت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین18 ساعت قبل
بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، درحالی بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه اجاره مسکن مربوط به استان لرستان با ۳۷٫۲ درصد افزایش بوده، متوسط افزایش هزینه اجاره بها برای کل خانوارهایی که تمدید قرارداد داشته‌اند، در فصل تابستان ۱۳۹۸ برابر با ۲۷,۱ درصد است. این بخش شامل زیر بخش‌های «اجاره بهای واحدهای مسکونی» و «خدمات نگهداری و تعمیر واحد مسکونی» (تعمیرات جزئی واحد مسکونی: لوله کشی، گچ‌کاری، برق کاری، نصب ایزوگام و …) می‌باشد. در فصل تابستان ۱۳۹۸، شاخص قیمت اجاره بهای واحدهای مسکونی در مناطق شهری، به عدد ۱۵۱,۹ رسید که نسبت به فصل قبل (۱۴۲. �)، ۶٫۹ درصد افزایش داشته است. در این فصل بیشترین نرخ تورم فصلی مربوط به استان لرستان با ۲۳٫۶ درصد افزایش و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان شرقی با ۲٫۷ درصد افزایش می‌باشد. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان لرستان با ۳۷٫۲ درصد افزایش و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی با ۱۱. �درصد افزایش است.
ایلناایلنا19 ساعت قبل
مدیر کل دفتر تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش درباره تعامل فدراسیون کشتی با معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش گفت: فدراسیون کشتی معلمان و مربیان تربیت بدنی آموزش و پرورش را اولویت دوره‌های مربی‌گری و آموزشی قرار داده است. در همین راستا با فدراسیون کشتی این تفاهم نامه را داشتیم که در راستای تقویت کانون‌های ورزشی به ویژه کشتی با فدراسیون کشتی همکاری داشته باشیم. در حال حاضر در آموزش و پرورش معلمان تربیت بدنی داریم که در رشته کشتی متخصص هستند و حتی هیات‌ها و فدراسیون کشتی از این معلمان در داوری و مربی‌گری استفاده می‌کند. به عنوان مثال معاون تربیت بدنی و سلامت استان لرستان داور بین‌المللی کشتی است. به همین دلیل فدراسیون کشتی این تفاهم‌نامه را با آموزش و پرورش بسته است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
پیام خوزستان - اهواز - رییس کارگروه هواشناسی و اقلیم شناسی هیات ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها مهمترین عامل بارش‌های سال گذشته را تغییر اقلیم دانست و گفت: معتقدیم در سال‌های آینده بارندگی کل کشور کاهش می‌یابد اما بارندگی‌های شدید سیلابی فراوان‌تر خواهد بود. وی افزود: چنین بارش‌هایی از نظر شدت پیش از این نیز در کشور رخ داده اما آنچه تفاوت کرده استمرار بارش‌ها بوده است. وی با اشاره به تاثیر سیل اخیر روی منابع آب کشور افزود: این سیل ذخیره مخازن سدها و اقتصاد تولید برقابی را افزایش داده است. وی وقوع سیل را اجتناب ناپذیر دانست و افزود: سیل در طول تاریخ بارها اتفاق افتاده و ماهیت جلگه خوزستان بر مبنای سیل شکل گرفته است. به گفته وزیر کشور ۴۰۰ هزار نفر در خوزستان تحت تاثیر سیل بهار امسال بودند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
به شکل کاملا طبیعی بعضی مستاجرها به این افزایش اجاره تن نداده‌اند و با تخلیه خانه، سراغ چهار دیواری جدیدی رفته‌اند. افزایش ۲۷ درصدی مبلغ اجاره برای قراردادهای تمدیدشدهنتیجه چک و چانه صاحبخانه‌ها با مستاجران در تابستان امسال افزایش ۲۷ درصدی مبلغ اجاره بوده است. چرا که نرخ رشد اجاره در قراردادهای تمدیدشده، خیلی بالاتر از تورم اجاره در تابستان ۹۸ است. گزارش مرکز آمار نشان می‎دهد، تابستان پارسال قراردادهای اجاره با افزایش مبلغ ۲۶٫۳ درصدی تمدید شده‌اند، درحالی که نرخ تورم اجاره در تابستان ۹۷ تنها ۱۷ درصد بوده است. خیلی‎ها در این فصل سراغ اجاره کردن خانه می‌روند و طبیعتا موعد پایان قراردادها هم مربوط به فصل تابستان است.
ایلناایلنا1 روز قبل
آمار فوت ناشی از حوادث کار طی شش ماهه نخست سال ۱۳۹۸ در کشور ۷٫۴درصد افزایش یافته است. به گزارش ایلنا، آمار فوت ناشی از حوادث کار طی شش ماهه سال ۱۳۹۸ در کشور در حالی ۷٫۴ درصد افزایش یافت که آمار مصدومین این حوادث کار به نسبت سال گذشته با کاهش ۳٫۱ درصدی مواجه بود. این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات ۸۳۶نفر بود، ۷٫۴درصد افزایش داشته است. در عین حال سقوط از بلندی در حوادث کار بیشترین علت مرگ میررا به خود اختصاص داده است به نحوی که در شش ماهه اول امسال ۳۹٫۴ درصد از کل تلفات حوادث کار به دلیل سقوط از بلندی جان خود را از دست داده‌اند. همچنین در این مدت آمار مصدومین ناشی از حوادث کار با ۱۴ هزارو ۲۰۰ مورد شامل (۱۳ هزار و ۵۵۱ نفر مرد و ۶۴۹ نفر زن) نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳٫۱ درصد کاهش داشته است.
ایسناایسنا1 روز قبل
به گزارش ایسنا، شبکه فن‌بازار ملی ایران پس از ارزیابی و بررسی‌های انجام شده موافقت خود مبنی بر بازگشایی دفتر فن‌بازار منطقه‌ای لرستان را اعلام کرد. بر این اساس مجوز ایجاد و راهبری فن‌بازار منطقه‌ای آن استان به شرکت شهرک‌های صنعتی استان لرستان اعطا شد، این شرکت تحت نظارت شبکه فن‌بازار ملی ایران فعالیت خواهد کرد. مراسم بازگشایی دفتر فن‌بازار منطقه‌ای لرستان با حضور خادمی، استاندار استان لرستان، صالحی‌نیا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، قنبرپور معاون پارک فناوری پردیس و صدرخانلو رئیس شبکه فن‌بازار ملی ایران برگزار شد. شبکه فن‌بازار ملی ایران دارای ۲۰ دفتر فن‌بازار منطقه‌ای و یک دفتر فن‌بازار تخصصی است. بر اساس برنامه‌های اعلامی این مرکز، طی سال جاری چهار دفتر فن‌بازار منطقه‌ای و دو دفتر فن‌بازار تخصصی دیگر نیز ایجاد خواهد شد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری، سینماهای مؤسسه بهمن سبز حوزه هنری در ۱۸ استان با ۳۴ سالن نمایش برای تمامی سانس‌های صبح، میزبان آثار بخش مسابقه چهل‌ونهمین دوره جشنواره فیلم «رشد» می‌شود. بر پایه این خبر، سالن‌های ۲۹ بهمن تبریز در استان آذربایجان شرقی؛ ایران ارومیه در استان آذربایجان غربی، سپاهان اصفهان، یاسمن شاهین‌شهر، پردیس فرهنگ فولادشهر، پردیس بهمن کاشان، سینما بهار شهرگز، سینما فرهنگ میمه، بهمن خوراسگان در استان اصفهان، سینما بهمن بوشهر در استان بوشهر، سینما شاهد تهران در استان تهران، سینما بهمن شهرکرد در استان چهارمحال و بختیاری، سینما بهمن بیرجند در استان خراسان جنوبی، سینما قدس مشهد، سینما بهمن سبزوار در استان خراسان رضوی، سینما بهمن اهواز، سینما آزادی آبادان، سینما نخل خرمشهر در استان خوزستان، سینما بهمن زنجان در استان زنجان، سینما شیراز شیراز در استان فارس، سینما بهمن قزوین در استان قزوین، سینما بهمن سنندج، سینما آزادی بیجار در استان کردستان، سینما آزادی کرمانشاه در استان کرمانشاه، سینما عصرجدید گرگان، سینما هجرت گنبد، سینما بهمن آزادشهر در استان گلستان، سینما استقلال خرم‌آباد، سینما فلسطین بروجرد در استان لرستان، سینما سپهر ساری، سینما بهمن بهشهر، سینما بهمن آمل در استان مازندران، سینما قدس همدان، سینما بهمن ملایر در استان همدان از ظرفیت‌های نمایش حوزه هنری میزبان چهل‌ونهمین دوره جشنواره فیلم «رشد» و دانش آموزانند. چهل‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی آموزشی و تربیتی رشد عصر جمعه همین هفته ۲۴ آبان‌ماه سال جاری در سالن شماره یک سینما فلسطین افتتاح می‌شود و تا اول آذرماه همزمان در ۱۰ها سالن سینما و مراکز فرهنگی سراسر استان تهران برگزار می‌شود. انتهای پیام/
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید علی حسینی ظهر سه شنبه در همایش هم اندیشی بزرگان، ریش سفیدان و سران طوایف روستاهای بخش مرکزی که در سالن دکتر زرین کوب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد برگزار شد، با اشاره به هفته وحدت اظهار داشت: در جهان اسلام وحدت بین شیعه و سنی مطرح است چرا که قرآن، پروردگار، قبله و واجبات و محرمات آنها همه یکی است. وی افزود: باید در مقابل جنایتکاران، دشمنان و کفار وحدت بین شیعه و سنی حفظ شود. امام جمعه بروجرد تصریح کرد: اهل تسنن و شیعه باید دست در دست هم داده و طبق سنت پیامیر اکرم (ص) در ایجاد وحدت بین خود کوشا باشند. حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه مردم استان لرستان مهربان، با سخاوت و شجاع هستند، ادامه داد: این خصایص اخلاقی باید در جلوگیری از نزاع‌های دسته جمعی و درگیری‌ها به ویژه در سطح روستاها استفاده شود. به گفته وی، در انقلاب اسلامی تا کنون از قوم لر ضد انقلاب نداشته‌ایم و همه انقلابی هستند و مردم لرستان به اهل بیت (ع) اعتقاد دارند که از این ویژگی‌های اخلاقی می‌توان در جهت پیشگیری از خیلی از مشکلات اجتماعی جلوگیری بهره گرفت.
مهرمهر1 روز قبل
محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور به خبرنگار مهر گفت: قلعه فلک الافلاک مدتی در دست نیروهای نظامی بوده است که در این مدت سرمایه گذاری هایی انجام داده بودند و باید آن را برای در اختیار قرار دادن عرصه این تاریخی به میراث فرهنگی واگذار می‌کردند. معاون میراث فرهنگی کشور بیان کرد: سازمان برنامه و بودجه به تدریج مکلف شد که مبلغی بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان در سالهای متوالی با نظر کارشناسان در نظر بگیرد. اکنون مرحله نهایی در قالب اسناد خزانه اسلامی در حال تبادل است که همزمان با تحویل گرفتن فضاهای مذکور و برنامه ریزی برای ساماندهی در سال ۹۸ انجام می‌شود. در آن صورت می‌توانیم برای تهیه پرونده نامزدی ثبت جهانی آن اقدام کنیم. نظر ما بر این است که باید همان کاربری کشاورزی را داشته باشد و هر گونه ساخت و ساز دیگر موجب بر هم خوردن محدوده اثر کاخ خواهد شد.
فارسفارس1 روز قبل
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به تاکید رهبر انقلاب بر عدم مذاکره با آمریکا گفت: هر سخن خارج از این نص صریح اقدام ابتر و ناصواب است. این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر راه و شهرسازی گفت: مهمترین سرفصل برنامه کاری شما هنگام رای اعتماد، رسیدگی ویژه به راه‌های روستایی کشور بود. شرم‌آور است که بعد از چهل سال عمر پربرکت انقلاب اسلامی در حوزه انتخابیه دلفان و سلسله هنوز جاده روستایی مالرو وجود دارد. نماینده مردم دلفان و سلسله در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امروز با اندک بارندگی امکان رفت و آمد مردم میسر نیست. آقای وزیر راه و شهرسازی از دستور ۱۰ روزه شما برای رفع جاده‌های روستایی حوزه انتخابیه بیش از ۱۲۰ روز می‌گذرد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
توکل شاکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: هم اکنون ۵۰۴ زندانی جرائم غیرعمد در استان داریم که از این تعداد ۴۹۷ مرد و ۷ نفر از بانوان هستند. وی افزود: مجموع بدهی این ۵۰۴ زندانی جرائم غیرعمد ۱۲۰ میلیارد تومان است که براساس پیش‌بینی برای آزادی این تعداد زندانی حدود ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است. وی بیان کرد: از این تعداد زندانی جرائم غیرعمد استان ۱۳ نفر بدهکار دیه تصادفات راهنمایی و رانندگی، ۱۰ نفر بدهکار حوادث کارگاهی و اتفاقات خطایی، ۳۵۹ نفر بدهکار مالی در جرائم غیرکلاهبرداری، ۱۱۸ نفر بدهکار مهریه و ۱۱ نفر بدهکار نفقه‌اند. وی تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون ۷۸ نفر زندانی جرائم غیرعمد با بدهی ۶ میلیارد تومان آزاد شدند که ۷ نفر بدهکار دیه، ۵۷ نفر بدهکار مالی در جرائم غیرکلاهبرداری و ۱۴ نفر بدهکاران مهریه و نفقه بودند. مدیر نمایندگی ستاد دیه استان لرستان خاطرنشان کرد: کل مبلغی که از ابتدای سال تاکنون با صلح و سازش گرفتیم نزدیک دو میلیارد تومان بود و نزدیک ۴ میلیارد تومان نیز جهت آزادی این زندانیان پرداخت شد.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر راه و شهرسازی گفت: مهمترین سرفصل برنامه کاری شما هنگام رای اعتماد، رسیدگی ویژه به راه‌های روستایی کشور بود. شرم‌آور است که بعد از چهل سال عمر پربرکت انقلاب اسلامی در حوزه انتخابیه دلفان و سلسله هنوز جاده روستایی مالرو وجود دارد. نماینده مردم دلفان و سلسله در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امروز با اندک بارندگی امکان رفت و آمد مردم میسر نیست. آقای وزیر راه و شهرسازی از دستور ۱۰ روزه شما برای رفع جاده‌های روستایی حوزه انتخابیه بیش از ۱۲۰ روز می‌گذرد. دلار با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان از کشور خارج می‌شود اما کالای خریداری شده وارد کشور نمی‌شود یا با قیمت آزاد در اختیار مردم گذاشته می‌شود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، «محمد اسدی ملک آباد» ملی پوش دلفانی عضو تیم ملی کیک بوکسینگ کشورمان که در مسابقات بین المللی کیک بوکسینگ گرجستان برگزار شد توانست عنوان نخست وزن ۸۸کیلوگرم را برای کشورمان کسب کند و مدال طلای این رشته رزمی و کمربند طلای این دوره از مسابقات را از آن خود کند. این دوره از مسابقات با شرکت کشورهای ارمنستان، آذر بایجان، اکراین، روسیه، قزاقستان، آذربایجان و ایران برگزار شد که ۴۵۰ رزمی کار این رشته با هم به میدان آمدند که محمد اسدی ملک آباد از تیم کیک بوکسینگ جمهوری اسلامی ایران توانست با شکست حریفانی از کشورهای روسیه، گرجستان و ارمنستان مدال طلای این دوره از مسابقات را کسب کند و حریف‌های آذربایجان و گرجستان به ترتیب مدال نقره و برنز این وزن را به خود اختصاص دادند. این دلاور لرستانی که به همراه ۲۵ نفر از کیک بوکسینگ کاران کشورمان از طرف فدراسیون ورزش‌های رزمی ایران به این دوره از مسابقات اعزام شد توانست برای کشورمان مدال به ارمغان بیاورد. دلفان یکی از شهرستانهای با استعداد در رشته‌های مختلف ورزشی استفرماندار دلفان در مراسم تجلیل از این ملی پوش کشورمان ضمن خسته نباشید و تبریک به ایشان برای کسب مدال طلای مسابقات گفت: شهرستان دلفان یکی از شهرستانهای با استعداد در رشته‌های ورزشی است که همواره شاهد خوش درخشیدن فرزندان برومند این دیار در عرصه‌های ورزشی بین المللی و داخلی بوده‌ایم. وی از مسئولان اداره ورزش و جوانان خواست این ورزشکاران را حمایت جدی کنند و از ظرفیت آنان برای پرورش قهرمانان آینده کشور، استان و شهرستان استفاده کنند.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: سینماهای موسسه بهمن سبز میزبان آثار بخش مسابقه چهل و نهمین دوره جشنواره فیلم «رشد» است. به گزارش سینماپرس، سینماهای موسسه بهمن سبز حوزه هنری در ۱۸ استان با ۳۴ سالن نمایش برای تمامی سانس‌های صبح، میزبان آثار بخش مسابقه چهل و نهمین دوره جشنواره فیلم «رشد» می‌شود. سالن‌های ۲۹ بهمن تبریز در استان آذربایجان شرقی، ایران ارومیه در استان آذربایجان غربی، سپاهان اصفهان، یاسمن شاهین شهر، پردیس فرهنگ فولادشهر، پردیس بهمن کاشان، سینما بهار شهر گز، سینما فرهنگ میمه، بهمن خوراسگان در استان اصفهان، سینما بهمن بوشهر در استان بوشهر، سینما شاهد تهران در استان تهران، سینما بهمن شهرکرد در استان چهارمحال و بختیاری، سینما بهمن بیرجند در استان خراسان جنوبی، سینما قدس مشهد، سینما بهمن سبزوار در استان خراسان رضوی، سینما بهمن اهواز، سینما آزادی آبادان، سینما نخل خرمشهر در استان خوزستان، سینما بهمن زنجان در استان زنجان، سینما شیراز شیراز در استان فارس، سینما بهمن قزوین در استان قزوین، سینما بهمن سنندج، سینما آزادی بیجار در استان کردستان، سینما آزادی کرمانشاه در استان کرمانشاه، سینما عصر جدید گرگان، سینما هجرت گنبد، سینما بهمن آزادشهر در استان گلستان، سینما استقلال خرم آباد، سینما فلسطین بروجرد در استان لرستان، سینما سپهر ساری، سینما بهمن بهشهر، سینما بهمن آمل در استان مازندران، سینما قدس همدان، سینما بهمن ملایر در استان همدان از ظرفیت‌های نمایش حوزه هنری میزبان چهل و نهمین دوره جشنواره فیلم «رشد» و دانش آموزان هستند. چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی آموزشی و تربیتی «رشد» عصر جمعه ۲۴ آبان ماه جاری در سالن شماره یک سینما فلسطین افتتاح و تا اول آذر همزمان در ده‌ها سالن سینما و مراکز فرهنگی سراسر استان تهران برگزار می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
رئیس شورا‌های حل اختلاف استان لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان با اشاره به نهمین سازش قتل عمد از ابتدای سال جاری تاکنون گفت: یک فقره پرونده قتل عمد که متهم به قصاص نفس محکوم و حکم قطعیت یافته بود، پس از شش سال با رضایت اولیای دم با سازش مختومه شد. رئیس شورا‌های حل اختلاف استان لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان با اشاره به نهمین سازش قتل عمد از ابتدای سال جاری تاکنون گفت: یک فقره پرونده قتل عمد که متهم به قصاص نفس محکوم و حکم قطعیت یافته بود، پس از شش سال با رضایت اولیای دم با سازش مختومه شد. یاراله کاکولوند با اعلام این خبر اظهار داشت: در سال ۱۳۹۲ بر اثر اصابت گلوله در شهرستان بروجرد یک نفر به قتل رسید که با تلاش مسئولان و اعضای شورای حل اختلاف شعبه ۱۲ و جمعی از ریش سفیدان این شهرستان منتهی به سازش شد. وی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۹ پرونده قصاص نفس، با همت اعضا و کارکنان شورا‌های حل اختلاف لرستان به سازش ختم شده است. بیشتر بخوانید: انتهای پیام/
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری، سینماهای موسسه بهمن سبز حوزه هنری در ۱۸ استان با ۳۴ سالن نمایش برای تمامی سانس‌های صبح، میزبان آثار بخش مسابقه چهل و نهمین دوره جشنواره فیلم «رشد» می‌شود. سالن‌های ۲۹ بهمن تبریز در استان آذربایجان شرقی، ایران ارومیه در استان آذربایجان غربی، سپاهان اصفهان، یاسمن شاهین شهر، پردیس فرهنگ فولادشهر، پردیس بهمن کاشان، سینما بهار شهر گز، سینما فرهنگ میمه، بهمن خوراسگان در استان اصفهان، سینما بهمن بوشهر در استان بوشهر، سینما شاهد تهران در استان تهران، سینما بهمن شهرکرد در استان چهارمحال و بختیاری، سینما بهمن بیرجند در استان خراسان جنوبی، سینما قدس مشهد، سینما بهمن سبزوار در استان خراسان رضوی، سینما بهمن اهواز، سینما آزادی آبادان، سینما نخل خرمشهر در استان خوزستان، سینما بهمن زنجان در استان زنجان، سینما شیراز شیراز در استان فارس، سینما بهمن قزوین در استان قزوین، سینما بهمن سنندج، سینما آزادی بیجار در استان کردستان، سینما آزادی کرمانشاه در استان کرمانشاه، سینما عصر جدید گرگان، سینما هجرت گنبد، سینما بهمن آزادشهر در استان گلستان، سینما استقلال خرم آباد، سینما فلسطین بروجرد در استان لرستان، سینما سپهر ساری، سینما بهمن بهشهر، سینما بهمن آمل در استان مازندران، سینما قدس همدان، سینما بهمن ملایر در استان همدان از ظرفیت‌های نمایش حوزه هنری میزبان چهل و نهمین دوره جشنواره فیلم «رشد» و دانش آموزان هستند. چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی آموزشی و تربیتی «رشد» عصر جمعه ۲۴ آبان ماه جاری در سالن شماره یک سینما فلسطین افتتاح و تا اول آذر همزمان در ده‌ها سالن سینما و مراکز فرهنگی سراسر استان تهران برگزار می‌شود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، احمد حسین فتایی امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، ۲۳ برنامه فرهنگی و هنری با محوریت کتاب در سطح استان به اجرا گذاشته می‌شود، اظهار داشت: اصلی‌ترین برنامه این هفته، آیین تجلیل از فعالان کتاب و نشر استان خواهد بود که با حضور نویسندگان، ناشران، مترجمان و دست‌اندرکاران چاپ و عرضه کتاب استان، در تالار شهید آوینی مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم آباد برگزار خواهد شد. وی افزود: همچنین دیدار نویسندگان، مولفین، مترجمان و فعالان عرصه کتاب استان با نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد دیگر برنامه‌ای است که همزمان با بیست و هفتمین هفته کتاب در لرستان برگزار می‌شود. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه‌های کتاب شهرستانی، دیدار با پیشکسوتان حوزه کتاب استان، بازدید از کتابفروشی‌ها و کتابسراهای مهم مرکز استان، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های نقد و بررسی کتاب، برگزاری مسابقات فرهنگی، برگزاری نمایشگاه کتاب، به صدا در آمدن زنگ مطالعه و برگزاری مسابقه انشاء‌نویسی با موضوع کتاب در مدارس و آموزشگاه‌ها از دیگر برنامه‌های این هفته خواهد بود. فتایی به سایر برنامه‌های بیست و هفتمین دوره هفته کتاب در لرستان اشاره کرد و گفت: برگزاری ایستگاه نقاشی، اهداء کتاب به مراکز فرهنگی، بازدید از کتابخانه‌های عمومی استان، رونمایی از تازه‌های نشر، برگزاری مراسم عصری با شعر و مسابقه کاریکاتور با موضوع کتاب، معرفی کتابهای مولفین استان از طریق صدا و سیمای استان، برگزاری همایش پیاده روی، برگزاری مسابقه قصه نویسی، بازدید از انتشارات استانی و اجرای برنامه‌های فرهنگی در کانون‌های مساجد استان، رئوس دیگر برنامه‌های طراحی شده برای بیست و هفتمین هفته کتاب در استان است. وی تصریح کرد: برگزاری جشن بزرگ «بهار مهربانی» با مشارکت برخی دستگاه‌های فرهنگی استان نیز دیگر برنامه‌ای است که به مناسبت این هفته و تقارن آن با هفته وحدت با حضور عموم مردم در یکی از بوستان‌های شهر خرم آباد به اجرا در خواهد آمد.

به انتهای لیست رسیدید