آخرین و مهم‌ترین اخبار استان گلستان
استان گلستان

اخبار « گلستان »

مهرمهر5 دقیقه قبل
وی با اشاره به اینکه سیل دو نعمت نصیب استان گلستان کرد، افزود: چهار میلیارد مترمکعب آب شیرین نصیب استان شد که اگر ۱۰ درصد آن رواناب باشد ۳٫۶ میلیارد مترمکعب اب شیرین برای گلستان باقی مانده است. استاندار گلستان با بیان این که در مجموع دو برابر خسارت سیل آب شیرین نصیب گلستان شد، اضافه کرد: به واسطه این آب شیرین ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی گلستان زیر کشت شالی رفت و ۷۰۰ هزار تن شلتوک و ۴۰۰ هزار تن برنج تولید شد. حق شناس تصریح کرد: این میزان کشت شالی در گلستان چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای کشاورزان درآمد ایجاد شد. وی خاطرنشان کرد: تاکنون دولت از منابع تملک دارایی و استان و بانک‌ها دو هزار میلیارد تومان برای جبران خسارت سیل به گلستان تخصیص داده است. استاندار گلستان گفت: بر اثر سیل ۲۱ هزار واحد مسکونی خسارت دید که تاکنون ۱۴ هزار واحد بازسازی شده و ساخت هشت هزار واحد مسکونی تاکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و تا پایان سال بازسازی این واحدها به پایان می‌رسد.
ایسناایسنا12 دقیقه قبل
ایسنا/خراسان شمالی شهردار بجنورد گفت: شهر بجنورد با کمبود ۳۰ دستگاه اتوبوس برای خدمات رسانی به شهروندان مواجه است. وی افزود: در حال حاضر تعداد اتوبوس‌های این شهر یک سوم بالاتر از میانگین جهانی خدمات رسانی می‌کند. زارعی به بودجه حوزه ترافیک شهرداری بجنورد نیز اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر بودجه حوزه ترافیک شهرداری بجنورد ۵۰۰ میلیون تومان است که در سال آینده به این رقم مقدار قابل توجهی افزوده خواهد شد. وی بیان کرد: تاکنون شهرداری بجنورد رقم شش میلیارد تومان در آنجا هزینه کرده است اما حتی یک ریال نیز از سوی اداره کل راه و شهرسازی اختصاص نیافته است. وی میزان مطالبات این نهاد را نیز ۳۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعلام کرد.
ایسناایسنا15 دقیقه قبل
ایسنا/گلستان رئیس کل دادگستری گلستان از دستگیری یکی از کارشناسان رسمی دادگستری خبرداد. هادی هاشمیان اظهار کرد: این کارشناس در ازای صدور نظر کارشناسی غیرواقع در یک پرونده زیست محیطی که مدت‌ها درباره آن جنجال وجود داشت، از یکی از طرفین پرونده رشوه گرفت که دستگیر شد. وی بیان کرد: این کارشناس رسمی که قرار بود در پرونده با موضوع انتقال آب از جنگل‌های علی آبادکتول به شاهرود نظر کارشناسی اعلام کند، به یکی از طرفین پرونده گفته بود حاضر است در ازای دریافت ۳ سکه تمام بهار آزادی، نظر کارشناسی محیط زیستی به نفع او صادر کند که با تلاش کارکنان حفاظت و اطلاعات دادگستری استان، این کارشناس هنگام دریافت رشوه دستگیر شد. رئیس کل دادگستری گلستان افزود: متهم کارمند اداره منابع طبیعی استان است و در عین حال کارشناس رسمی در امور منابع طبیعی و محیط زیست بود. بر اساس اعلام روابط عمومی دادگستری کل گلستان، این فرد به اتهام تحصیل مال از طریق مال نامشروع بازداشت شد و با قرار تامین مناسب تا تکمیل تحقیقات فعلا آزاد است.
ایسناایسنا17 دقیقه قبل
رییس کل بیمه مرکزی با اشاره به افزایش قیمت بنزین گفت: با همکاری اعضای دولت در صدد هستیم تا مالیات مربوط به بیمه اجباری شخص ثالث را حذف نماییم. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، با هدف حداکثر رانندگان زندانی و پیشگیری از ورود بدهکاران دیات فوتی و جرحی به زندان جلسه مشترک اعضاء این نهاد مردمی با غلامرضا سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی برگزار شد. وی افزود: امروز برکات بیمه و آثار آن در بروز هر حادثه‌ طبیعی یا سانحه‌ای ارادی بر کسی پوشیده نیست. مدیرعامل ستاد دیه کشور بیان کرد: با عنایت به افزایش نرخ دیه و به خصوص تغلیظ آن در ماه‌های حرام انتظاری از کاهش نرخ‌های مصوب نداریم. حال با عنایت به مشکلات معیشتی ضروت توجه به این ظرفیت بیش از پیش احساس می‌شود.
مهرمهر57 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، هادی هاشمیان بعدازظهر سه شنبه در خصوص پرونده انتقال آب اظهارکرد: یک کارشناس در ازای صدور نظر کارشناسی غیرواقع در یک پرونده زیست محیطی گلستان که مدت‌ها درباره آن جنجال وجود داشت از یکی از طرفین پرونده رشوه گرفت که دستگیر شد. هاشمیان بیان کرد: این کارشناس رسمی که قرار بود در پرونده با موضوع انتقال آب از جنگل‌های علی آباد به شاهرود نظر کارشناسی اعلام کند، به یکی از طرفین پرونده گفته بود حاضر است در ازای دریافت سه سکه تمام بهار آزادی، نظر کارشناسی محیط زیستی به نفع او صادر کند که با تلاش کارکنان حفاظت و اطلاعات دادگستری استان این کارشناس هنگام دریافت رشوه دستگیر شد. وی گفت: متهم کارمند اداره منابع طبیعی استان است و در عین حال کارشناس رسمی در امور منابع طبیعی و محیط زیست بود. هاشمیان بیان کرد: این فرد به اتهام تحصیل مال از طریق مال نامشروع بازداشت شد و با قرار تامین مناسب تا تکمیل تحقیقات فعلا آزاد است.
تسنیمتسنیم58 دقیقه قبل
وی با بیان اینکه امروز در حوزه‌های علمیه عده‌ زیادی به دنبال گرفتن مدرک هستند، گفت: مدرک‌گرایی بلای جان حوزه‌های علمیه شده و این یک آفت است. امروز ما با چندین هزار فارغ‌التحصیل بیکار مواجه‌ هستیم این امر نشان می‌دهد مشکلات کشور با مدرک و مدرک‌گرایی حل نمی‌شود. رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: طلبه‌های امروز جوابگوی نیاز جامعه نیستند چراکه تعداد طلبه‌هایی که به مهدهای کودک بروند و قصه بگویند یا در دانشگاه جواب سئوالات دانشجویان را بدهند، خیلی محدود است. قرائتی با بیان اینکه وضعیت حوزه‌های علمیه نیازمند بازنگری است، اظهارداشت: باید متناسب با نیازهای جامعه، عقب‌ماندگی‌هایی که حوزه‌ها وجود دارد جبران شود. وی گفت: طلبه‌هایی که منبر در اختیار دارند باید فن و مهارت قصه‌گویی، گریاندن و خنداندن مردم را بدانند.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
ایسنا/گلستان رئیس نمایندگی وزارت امورخارجه در استان گلستان در دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گلستان حضور یافت. ذوالفقار امیرشاهی در جمع خبرنگاران ایسنا-منطقه گلستان اظهار کرد: دفتر وزارت امور خارجه در استان گلستان، ۲۳ سال پیش تأسیس ‌شد و در سال ۱۳۹۸ این دفتر به نمایندگی وزارت امورخارجه ارتقائ پیدا کرده است. رئیس نمایندگی وزارت امورخارجه در گلستان گفت: در ابتدا با هماهنگی نمایندگی وزارت خارجه در استان گلستان، هیئت تقریبا ۱۲ نفره از منطقه ساتارف روسیه به استان سفر کردند و دیدار با استاندار، اتاق بازرگانی، فعالان اقتصادی و برگزاری سمینار و نشست در زمینه‌های مختلف اقتصادی با این هیئت انجام شد. رئیس نمایندگی وزارت امورخارجه در گلستان در خصوص راه‌اندازی خط پروازی گرگان-آکتائو، گفت: در این زمینه آیت‌الله نورمفیدی، نماینده ولی‌فقیه در استان و دکتر حق‌شناس استاندار گلستان تأکید فراوانی داشتند و با تلاش مدیران این مهم محقق شود. وی خاطرنشان کرد: امروز شاهد حضور قابل‌توجهی از تجار، دانشجویان، مهاجرین و سایر افرادی که با انگیزه‌های مختلف قصد مهاجرت از کشور را دارند، در نمایندگی وزارت امورخارجه در استان جهت تأیید اسناد هستیم.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، عادله کشمیری ظهر امروز در نشست خبری سیزدهمین نمایشگاه سراسری در استان گلستان اظهار داشت: نمایشگاه سراسری کتاب به عنوان بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی از ۲۴ تا ۲۸ آذرماه در استان برپا می‌شود. وی افزود: در این دوره از نمایشگاه ۵۵۰ ناشر در ۲۶۰ غرفه تازه‌های نشر را در زمینه‌های مختلف فرهنگی، هنری، علمی، آموزشی، ادبیات داستانی و غیره در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌دهند. به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان در سیزدهمین دوره نمایشگاه سراسری کتاب در استان ۷۳ هزار و ۹۷۰ عنوان کتاب به ارزش ۵ میلیارد تومان در نمایشگاه عرضه خواهد شد. برای افراد دیپلم تا ۱۰۰ هزار تومان و بالاتر از دیپلم ۱۵۰ هزار تومان بن پیش‌بینی شد. وی یادآور شد: سال گذشته ۳ میلیارد تومان کتاب در این نمایشگاه به فروش رسید و امسال هم پیش‌بینی می‌کنیم مردم استقبال خوبی از این رویداد فرهنگی داشته باشند.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
وی با بیان اینکه کمیته‌های سه‌گانه برگزاری پنجمین اجلاس نماز استان بوشهر نقش مهمی در برگزاری با شکوه این اجلاس دارد گفت: کمیته‌های اطلاع رسانی و تبلیغ، پشتیبانی و مالی، علمی و پژوهشی در برپایی با شکوه پنجمین اجلاس نماز استان بوشهر نقش مهمی دارد. رئیس کمیته اطلاع‌رسانی پنجمین اجلاس نماز استان بوشهر، طراحی و انتشار پوسترهای فراخوان از طریق رسانه‌ها، فضای مجازی و صدا وسیما را از جمله برنامه‌های اجراء شده دانست و تصریح کرد: مشارکت دستگاه‌های فرهنگی از جمله آموزش و پرورش سبب شد اجلاس نماز امسال با وضعیت بهتری اطلاع رسانی شود تا دانش آموزان، دانشجویان، پژوهشگران و محققان حضور پر رنگ‌تری در پنجمین اجلاس نماز استان بوشهر داشته باشند. کاظمی، با اشاره به اینکه امسال آثار بیشتری به اجلاس نماز استان بوشهر ارسال شده است افزود: امسال آثار ارسالی به پنجمین دوره اجلاس استانی نماز با افزایش بیش از ۳٫۵ برابری به ۳۵۰ اثر رسیده است. کاظمی زمان برگزاری پنجمین اجلاس نماز استان بوشهر را هفته آخر ماه آذر دانست و گفت: بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز با موضوع نماز و مدرسه در استان گلستان برگزار می‌شود. وی با اشاره به تجلیل از آثار برگزیده اجلاس استانی نماز در بوشهر افزود: در این اجلاس ضمن تجلیل از آثار برتر، دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر که در امر ترویج فرهنگ فریضه الهی نماز همکاری کرده‌اند مورد تجلیل قرار می‌گیرند.
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
سمیه عظیمی: پیشکسوت ارجمند، جناب آقای عباس عبدی روز گذشته در پاسخ به یادداشت اینجانب با عنوان «آقای عبدی! و اما، جناب آقای عبدی! ===========بنده اصلا داغدار رد صلاحیت اقای هاشمی نبودم و نیستم. ان روزی که آقای هاشمی از رد صلاحیت نامزدهای مجلس حمایت می‌کرد بهتر بود به فکر روز رد صلاحیت خودش هم باشد. من حتی رد صلاحیت احمدی‌نژاد را هم قبول ندارم.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان، حسین طلوعیان در اجلاس عمومی اتاق اصناف مرکز استان اظهار کرد: در اجرای طرح سهمیه بندی بنزین اشکالاتی وجود داشت ولی آنچه مهم است لزوم اجرای آن بود و از کلیه اصناف و بازرایان که با دولت همراه بودند و اجازه ندادند که عده‌ای اغتشاشگر اوضاع بازار استان را به هم بریزند تقدیر و تشکر می‌کنم. رئیس سازمان صمت گلستان با اشاره به این که عمده حمل و نقل کالا در کشور از طریق خودروهای گازوئیل سوز انجام می‌شود، افزود: افزایش قیمت بنزین تاثیر چندانی بر قیمت تولید ندارد، ولی در صنوف خدماتی تاثیراتی دارد که امیدواریم با تمهیدات دولت هر چه سریعتر مشکلات این بخش نیز حل شود. طلوعیان گفت: از زمان اجرای طرح سهمیه بندی بنزین تا کنون حدود ۹ هزار بازرسی از بازار استان انجام شده که تخلفات ناشی از این بازرسی‌ها بسیار اندک بوده و این نشان می‌دهد که بازاریان استان چقدر به نظام پایبند هستند. وی با بیان این که ساماندهی صنوف و امور مربوط به آن بسیار حائز اهمیت است، افزود: رفع موانع صدور مجوزهای صنفی برای ما بسیار با اهمیت است و با جدیت آن را پیگیری خواهیم کرد. رئیس سازمان صمت گلستان گفت: از آن جایی که حوزه تولید، سرمایه گذاری بالایی نیاز دارد و پرهزینه است، اشتغال زایی در این بخش بسیار سخت است، و از طرفی در حوزه اصناف با کمترین هزینه می‌شود شغل ایجاد کرد از این رو بسیاری از جوینگان کار به سمت صنوف سرازیر می‌شوند و لازم است فضای کسب و کار را برای فعالان این بخش تسهیل کنیم.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، بنا بر تصمیم کمیته سلامت استان گلستان و با هدف پیشگیری از شیوع آنفلوانزا و تأمین سلامت دانش آموزان، تمامی مراکز پیش دبستانی و مدارس استان گلستان در همه مقاطع تحصیلی و در دو نوبت صبح و بعدازظهر روز چهارشنبه ۲۰ آذر تعطیل شد. شایان ذکر است پیش از این مدارس استان گلستان تا شیفت صبح امروز سه شنبه ۱۹ آذرماه تعطیل اعلام شده بود. اداره کل بهزیستی هم اعلام کرد که مهد کودک‌ها هم در روزهای سه شنبه و چهارشنبه تعطیل است. همچنین در این جلسه مقرر شد که با مرخصی اولیایی که هر دو شاغل هستند توسط دستگاه‌های مربوطه موافقت صورت گیرد. پیش از این از ظهر شنبه تا ظهر سه شنبه مدارس و مهدکودک‌های استان تعطیل بودند.

سفر رئیس ستاد اقامه نماز کشور به گلستان

9+
مهرمهر1 ساعت قبل
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین، لیلی گلستان در یادداشتی در روزنامه شرق خطاب به پروانه سلحشوری نماینده تهران که برای انتخابات مجلس یازدهم کاندیدا نشده نوشت: خانم سلحشوری عزیز خبر را که در روزنامه خواندم، بهت‌زده ماندم. خانم سلحشوری عزیز انصراف، رفتن و غیبت چاره کار نیست. همه‌مان می‌دانیم که حسود و حقیر در اطرافمان به‌وفور یافت. خانم سلحشوری عزیز جایتان خالی خواهد بود. در همین رابطه: حضور پرتعداد اصلاح طلبان؛ خاتمی دستور داد؟ | کاندیداتوری به خاطر دستور کروبی | قالیباف بدون نوبت ثبت نام کردچهره‌های مطرحی که از تهران کاندیدای مجلس شدند | چهره‌های مطرحی که نیامدنددرگیری در مجلس | سلحشوری: چگونه کشته‌ شدن جوانان را برتابم | عضو جبهه پایداری: نمی‌شود هرکسی هر غلطی بکندفیلم | نطق جنجالی پروانه سلحشوری که به درگیری ختم شد | جز اقلیتی برخوردار مابقی مردم را رها کرده‌ایمتوییت پروانه سلحشوری درباره نطق جنجالی امروزش | ایرانی آزاد برای همه می‌خواهم
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین معروفی در مراسم اجلاسیه دانشجو در گام دوم انقلاب اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی علی آباد کتول اظهارکرد: جوانان گام اول ما که دست خود را در دست امام گذاشتند در مبارزات ابتدای انقلاب، در فتنه‌های تجزیه طلبی و هشت سال دفاع مقدس حماسه آفرینی کردند. وی افزود: باور داشته باشید که دیروز امام راحل (ره) و شهدای ما ملی‌ترین شخصیت بشری در کنار ائمه معصومین بودند و امروز هم رهبری همان راه را ادامه می‌دهند. معروفی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ادامه داد: گام دوم انقلاب اسلامی جوان مومن انقلابی پا به کاری می‌خواهد که مسلط بوده و مهارت داشته باشد. وی با بیان ویژگی‌های یک دانشجو گفت: بیگانه ستیزی و استکبار ستیزی از ویژگی شهدای دانشجو است و من تعجب می‌کنم چرا عده‌ای بدشان می‌آید مورد انتقاد جوانان قرار بگیرد. وی اضافه کرد: استکبار ستیزی خصوصیت بزرگ ملت ایران است که مردم جامعه را عزت بخشیده است که دانشجویان از این موضوع مستثنی نیستند و برادران و خواهران بدانید سیاسی بودن دانشجویان اصرار رهبری است اما سیاسی کاری و سیاست زدگی در جریان ناب دانشجویی راهی ندارد.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو، مرحله نخست هفدهمین دوره مسابقات قهرمانی شنای باشگاه‌های کشور در سال ۱۳۹۸ با عنوان جام خلیج فارس از ۲۸ آذر ۱۳۹۸ در استخر قهرمانی آزادی تهران آغاز می‌شود. طبق اعلام کمیته برگزاری مسابقات، این رقابت‌ها با حضور ۱۰ تیم در سه مرحله پیگیری خواهد شد که شناگران در هر مرحله دو روز در رشته‌های زیر به رقابت خواهند پرداخت. قهرمان لیگ هفدهم نیز پس از برگزاری سه مرحله و احتساب مجموع امتیاز تیم‌ها مشخص خواهد شد. استخر شهید هاشمی نژاد مشهد، آکادمی ۹ دی و آزادی، پرسپولیس، توسعه شنای البرز، هتل آپارتمان کورش کرمانشاه، کیان شنای گلستان، عقاب نهاجا، مقاومت بسیج، نفت تهران و نفت امیدیه ۱۰ تیم حاضر در هفدهمین دوره لیگ شنای باشگاه‌های کشور هستند. برنامه زمانبندی مراحل سه گانه هفدهمین دوره مسابقات شنای باشگاه‌های کشور به شرح زیر است: مرحله اول۲۸ و ۲۹ آذرمرحله دوم۱۰ و ۱۱ بهمنمرحله سوم۸ و ۹ اسفندانتهای پیام/
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عادله کشمیری بعدازظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان اظهارکرد: سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گلستان و چهارصد و دومین نمایشگاه کتاب استانی از ۲۴ تا ۲۸ آذر ماه در محل نمایشگاه بین المللی گرگان برپا می‌شود. وی افزود: در این نمایشگاه ۵۵۰ ناشر در ۲۶۰ غرفه حضور دارند و کتاب هایی با موضوعات مختلف فرهنگی، هنر، دانشگاهی، زبان، کمک آموزشی، علوم پزشکی، عمومی، کشاورزی، نوجوان، ارائه می‌کنند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان اضافه کرد: ۷۳ هزار و ۹۷۰ عنوان کتاب به ارزش پنج میلیارد تومان در نمایشگاه عرضه خواهد شد. کشمیری بیان کرد که سال گذشته سه میلیارد تومان کتاب در نمایشگاه فروخته شد. یاداوری می‌شود که این نمایشگاه از (۲۴ تا ۲۸ آذر) همه روزه از ساعت ۱۰ صبح الی ۹ شب برای بازدید علاقمندان برپا است.
رکنارکنا2 ساعت قبل
به گزارش رکنا، هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری گلستان از دستگیری کارشناس پرونده انتقال آب گلستان خبر داد و بیان کرد: این کارشناس در ازای صدور نظر کارشناسی غیرواقع در یک پرونده زیست محیطی که مدت‌ها درباره آن جنجال وجود داشت، از یکی از طرفین پرونده رشوه گرفت که دستگیر شد. رئیس کل دادگستری گلستان بیان کرد: این کارشناس رسمی که قرار بود در پرونده با موضوع انتقال آب از جنگل‌های علی آباد به شاهرود نظر کارشناسی اعلام کند، به یکی از طرفین پرونده گفته بود حاضر است در ازای دریافت سه سکه تمام بهار آزادی، نظر کارشناسی محیط زیستی به نفع او صادر کند که با تلاش کارکنان حفاظت و اطلاعات دادگستری استان گلستان این کارشناس هنگام دریافت رشوه دستگیر شد. وی گفت: متهم کارمند اداره منابع طبیعی استان گلستان است و در عین حال کارشناس رسمی در امور منابع طبیعی و محیط زیست بود. هاشمیان در پایان اذعان کرد: این فرد به اتهام تحصیل مال از طریق مال نامشروع بازداشت شد و با قرار تامین مناسب تا تکمیل تحقیقات فعلا آزاد است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
فراروفرارو2 ساعت قبل
مدیرکل آموزش و پرورش گلستان گفت: براساس تصمیم کارگروه سلامت استان همه مدارس استان در تمامی مقاطع در نوبت دوم امروز و شیفت صبح و بعدازظهر فردا، چهارشنبه (۲۰ آذرماه) تعطیل است. به گزارش تسنیم، احسان گوهری‌راد ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: طبق دستور استاندار قرار شد امروز وضعیت استان درخصوص شیوع بیماری آنفلوآنزا رصد و در صورت نیاز تعطیلی مدارس تمدید شود. وی گفت: دقایقی قبل در شورای سلامت استان مصوب شد تا در روز چهارشنبه ۲۰ آذرماه نیز تمامی مراکز پیش دبستانی و مدارس استان در تمامی مقاطع تحصیلی تعطیل شود. گوهری‌راد افزود: این تصمیم با هدف پیشگیری از شیوع آنفلوآنزا در مدارس و بین دانش‌آموزان گرفته شده است. پیش از این مدارس استان گلستان با هدف پیشگیری از شیوع آنفلوآنزا و تامین سلامت دانش‎آموزان تا ظهر امروز سه شنبه ۱۹ آذر ۹۸ تعطیل اعلام شده بود که بنابر تصمیم امروز کمیته سلامت استان، مدارس در دو نوبت صبح و عصر فردا هم تعطیل خواهد بود.
فارسفارس2 ساعت قبل
احسان گوهری‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گرگان، اظهار کرد: با توجه به تصمیم کارگروه سلامت گلستان به منظور لزوم تعطیلی مداری گلستان در روز چهارشنبه، مدارس استان در تمام مقاطع تحصیلی در نوبت صبح و عصر روز چهارشنبه ۲۰ آذر ماه جاری تعطیل است. وی ادامه داد: این تصمیم توسط کارگروه سلامت استان گلستان به منظور پیشگیری از شیوع آنفلوآنزا گرفته شده است. مدیرکل آموزش و پرورش گلستان در خصوص تعطیلی مدارس در نوبت عصر امروز گفت: با توجه به اینکه کارگروه ساعتی تشکیل جلسه داد و برای این موضوع تصمیم گرفت که ساعت رفتن به مدارس در شیفت عصر امروز بود، شیفت عصر را تعطیل اعلام نکردیم اما به مدارس تاکید شد در صورتی که دانش‌آموزی به مدرسه نیامد نسبت به غیبت این دانش‌آموز سخت‌گیری صورت نگیرد. گوهری‌راد درباره تعطیلی مدارس در هفته آینده بیان کرد: تاکنون برای هفته آینده تصمیمی اتخاذ نشده و در صورت تصمیم‌گیری اعلام خواهد شد و این تصمیم توسط کارگروه سلامت استان اتخاذ خواهد شد. لازم به ذکر است، مدارس استان گلستان از روز یکشنبه تا نوبت صبح امروز نیز به دلیل پیشگیری از شیوع آنفولانزا در گلستان تعطیل شده بود.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
ایسنا/گلستان فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: از محل دپوی چوب آلات و همچنین یک کارگاه چوب‌بری در شهرستان کردکوی، ۵۶۶ عدد کاتین چوب‌آلات قاچاق از نوع توسکا کشف شد. سرهنگ حبیب یارادبزی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این چوب آلات قاچاق در دو مکان دپوی چوب‌آلات و کارگاه چوب‌بری وجود داشت که با هوشیاری و اقدام به‌موقع مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی استان، توقیف و ضبط شدند. وی افزود: در این راستا پرونده تخلف برای کارگاه چوب‌بری و دو انبار مخصوص دپوی چوب آلات، تنظیم و جهت رسیدگی به مراجع قضایی استان معرفی شد. فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گلستان بیان کرد: حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی و تلاش برای مبارزه با قاچاق چوب آلات جنگلی از وظایف همگانی است و انتظار می‌رود در این زمینه مردم همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند و با مشاهده چنین مواردی مراتب را هرچه سریع‌تر از طریق شماره ۱۵۰۴ به ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع‌رسانی کنند. انتهای پیام
ایسناایسنا2 ساعت قبل
ایسنا/فارس معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که طی دو روز گذشته، خصوصا پس از بارندگی حجم مراجعه به بیمارستان‌ها و مراکز پیش‌بینی شده برای درمان آنفلوآنزا در فارس و شیراز کاهش یافته است. دکتر عبدالرسول همتی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به رد شدن از موج نخست آنفلوآنزا، بیان کرد: خوشبختانه مدت زمان موج اول این بیماری با تداوم بارش‎ها در حال کاهش است و بیشتر مراجعه کنندگان به بیمارستان‌ها طی دو روز اخیر به دلیل بیماری شبه آنفلوآنزا، به بیمارستان‌ها مراجعه کرده‌اند. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچینن تمایز آنفلوآنزا با سرما خوردگی را در تب بالای ۳۸ درجه و عدم قطع آن پس از سه روز عنوان و اضافه کرد: در این صورت فرد مشکوک به آنفولانزاست و سریعا باید به پزشک برای انجام آزمایش و دریافت دارو مراجعه کند. همتی یادآور شد: بیماران مبتلا به آنفلوآنزا همانند کسانی که سرما می‌خورند باید مایعات کافی، آبمیوه‌ طبیعی، آش و سوپ مصرف کنند. انتهای پیام
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کریم احمدی صومعه رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت جهاد کشاورزی در همایش ارتقای سامانه پایش محصولات کشاورزی با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای که امروز با حضور نمایندگانی از فائو در تهران و سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها در سالن توسعه برگزار شد، اظهار کرد: تاکنون روش‌های رایج پایش مانند سرشماری، نمونه گیری، کارشناسی و «ثبتی مبنا» برای پایش محصولات کشاورزی استفاده می‌شده است. وی، پایش محصولات کشاورزی با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای را یکی از روش‌های متداول در کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته دانست و افزود: شروع این پروژه در ایران و امضای تفاهم نامه آن در سال ۹۵ بوده است؛ در این پروژه تمام غلات را می‌توان پایش کرد و لازم است این روش برای محصولات دیگر هم اجرا شود. احمدی صومعه افزود: پس از اتمام طرح پایلوت سامانه پایش محصولات کشاورزی با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای در سه استان زنجان، مازندران و جنوب کرمان این طرح در چهار استان خوزستان، کردستان، فارس و گلستان هم اجرایی خواهد شد. در ادامه این نشست، «متیو هنری»، مشاور پروژه سامانه پایش محصولات کشاورزی با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای سازمان فائو اظهار کرد: اگر این پروژه در سطح ملی توسعه یابد، می‌تواند به بهبود نظام کشاورزی کشور کمک کند. وی افزود: هدف از اجرای این طرح، توسعه سامانه‌های پایش و روش هایی برای پی بردن به بهبود محصول و اطلاعات به دست آمده از محصولات کشاورزی، کمک به وزارت جهاد کشاورزی برای به دست آوردن داده‌های مختلف، تبادل دانش و توسعه راه حل‌های پیشرفته برای پایش محصولات کشاورزی بوده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ساعت قبل
هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان از دستگیری کارشناس پرونده انتقال آب گلستان خبر داد و بیان کرد: این کارشناس در ازای صدور نظر کارشناسی غیرواقع در یک پرونده زیست محیطی که مدت‌ها درباره آن جنجال وجود داشت، از یکی از طرفین پرونده رشوه گرفت که دستگیر شد. رئیس کل دادگستری گلستان بیان کرد: این کارشناس رسمی که قرار بود در پرونده با موضوع انتقال آب از جنگل‌های علی آباد به شاهرود نظر کارشناسی اعلام کند، به یکی از طرفین پرونده گفته بود حاضر است در ازای دریافت سه سکه تمام بهار آزادی، نظر کارشناسی محیط زیستی به نفع او صادر کند که با تلاش کارکنان حفاظت و اطلاعات دادگستری استان گلستان این کارشناس هنگام دریافت رشوه دستگیر شد.
تابناکتابناک3 ساعت قبل
آزمونهای کشوری شامل کنکور سراسری، کنکور کارشناسی ارشد، کنکور دکتری وزارت علوم و وزارت بهداشت شامل سهمیه‌های متعددی هستند. آزمونهای کشوری شامل کنکور سراسری، کنکور کارشناسی ارشد، کنکور دکتری وزارت علوم و وزارت بهداشت شامل سهمیه‌های متعددی هستند. سهمیه آزاد: داوطلبان فاقد سهمیه رزمندگان و ایثارگران هستند به عبارتی افرادی که متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان بسیجی و ایثارگران نیستند. در آزمون دستیاری پزشکی اکنون سهمیه‌های سھمیه رزمندگان و ایثارگران، سهمیه مناطق محروم ناشی از قانون برقراری عدالت آموزشی و سهمیه استعداد درخشان اعمال می‌شود. از میان سهمیه‌ها، سهمیه بومی گزینی و بخشی از سهمیه مناطق محروم، امتیاز تسهیلات فرزندان هیئت علمی، سهمیه داوطلبان مناطق آسیب دیده بلایای طبیعی از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، بخشی از سهمیه مناطق محروم (قانون عدالت آموزشی)، سهمیه ایثارگران، سهمیه مربیان، امتیاز حافظان قرآن مجید مصوب مجلس شورای اسلامی است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
مدارس گلستان چهارشنبه تعطیل شدمدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان اعلام کرد: برابر مصوبه کارگروه سلامت استان، همه مدارس در کلیه مقاطع تحصیلی در سراسر استان، فردا چهارشنبه ۲۰ آذر تعطیل است
ایسناایسنا3 ساعت قبل
ایسنا/گلستان مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان گفت: تمامی مدارس استان فردا چهارشنبه هم به منظور پیشگیری از شیوع بیماری آنفلوآنزا تعطیل شد. احسان گوهری راد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برابر مصوبه کارگروه سلامت استان، همه مدارس نوبت صبح و عصر در تمامی مقاطع تحصیلی در سراسر استان گلستان، فردا چهارشنبه ۲۰ آذر تعطیل است. به گزارش ایسنا، پیش از این نیز از روز یکشنبه (۱۷ آذر) تا سه شنبه (۱۹ آذر) مدارس استان به منظور پیشگیری از شیوع آنفلوآنزا تعطیل شده بود. انتهای پیام

نمای هوایی از جنگل‌های ۴۰ میلیون ساله هیرکانی (عکس)

31+
عصر ایرانعصر ایران3 ساعت قبل
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرگز، صبح امروز پیکر شهید مرزبانی احمد کندابی از مقابل ستاد انتظامی این شهرستان و با حضور مردم و مسئولان تشییع شد. احمد کندابی در حادثه تیراندازی که در پاسگاه دریابانی بندرلنگه رخ به همراه دو تن دیگر از پرسنل ناجا به درجه رفیع شهادت رسید. پیکر شهید کندابی در گلزار شهدای روستای باغو در شهرستان بندرگز به خاک سپرده می‌شود. همچنین مراسم یادبود شهید مرزبانی، احمد کندابی ۱۰ صبح فردا در مسجد جامع روستای باغو در این شهرستان برگزار خواهد شد. انتهای پیام/۵۸۱/ ت

به انتهای لیست رسیدید

استان گلستان

استان گُلِستان از استان‌های شمالی ایران است. مرکز این استان گرگان است. بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهرستان آن گرگان است. مذهب اکثریت این استان تشیع و اقلیت قابل ملاحظه‌ای از آنان اهل سنت است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار استان گلستان را می‌خوانید. ویکی‌پدیا