آخرین و مهم‌ترین اخبار استان گیلان
استان گیلان

اخبار «استان گیلان»

مهرمهر1 روز قبل
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به گردش مالی ۱۰۰ هزار میلیارد تومان زراعت و کشت برنج در سال ۹۸، افزود: ۸۰ درصد امنیت غذایی کشور تحت تأثیر بخش کشاورزی است و استان گیلان تولید کننده برنج کیفی کشور محسوب می‌شود. درجانی با بیان اینکه امنیت گیلان به کشاورزی گره خورده است، گفت: ۲۸ درصد اشتغال کشور و بیش از ۴۰ درصد معیشت استان گیلان تحت تأثیر بخش کشاورزی است و ۳۰۰ هزار خانوار بهره مند از کشاورزی در استان گیلان داریم. امنیت غذایی، مؤلفه امنیت کشوررئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با تاکید بر اینکه امنیت غذایی، مؤلفه امنیت هر کشور است، ادامه داد: امسال با ۶ درصد افزایش تولید برنج کیفی معادل تولید ۷۵۰ هزار تن برنج سفید رکوردار تولید برنج هستیم. وی با اشاره به تولید گوشت سفید در استان گیلان، گفت: بیش از ۸ درصد مرغ و گوشت سفید کشور توسط استان گیلان تأمین می‌شود و ۱۳ هزار خانوار در بخش طیور فعالیت می‌کنند. رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه نیاز سالانه برنج کشور ۲٫۸ میلیون تن برنج سفید است و بخش اعظمی از آن در داخل کشور تولید می‌شود، اظهار کرد: حفظ و پایداری تولید و ارتقای کمی و کیفی برنج یکی از اهداف اصلی وزارت جهاد کشاورزی است.
رکنارکنا1 روز قبل
صادق ضیائیان مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی درباره آخرین وضعیت آب و هوای کشور اظهار کرد: بر اساس آخرین نقشه‌های هواشناسی امروز در استان‌های گیلان و اردبیل و به صورت جزئی در مازندران و کرمانشاه بارش باران پیش‌بینی می‌شود. مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه امروز در نیمه شرقی کشور به ویژه در جنوب سیستان و بلوچستان وزش باد را خواهیم داشت، افزود: بر اساس نقشه‌های هواشناسی برای مناطق سیستان و بلوچستان بارندگی نخواهیم داشت. ضیائیان ادامه داد: روز شنبه بارش محدوده وسیع‌تری از کشور را تحت تأثیر خود قرار خواهد داد. آسمان تهران بارانی می‌شودضیائیان درباره آخرین وضعیت آب و هوای تهران گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی روز یکشنبه و طی روز دوشنبه در نیمه شرقی استان تهران انتظار بارش باران می‌رود. مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در پایان از کاهش محسوس دما خبر داد و گفت: از روز یکشنبه به بعد دمای تهران بین ۳ تا ۴ درجه کاهش می‌یابد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
مسجدی ادامه داد: سالانه حدود ۶۰ میلیارد نخ سیگار در کشور مصرف می‌شود که با احتساب مرگ یک انسان به ازای مصرف هر یک میلیون نخ سیگار، سالی ۶۰ هزار نفر به علت عوارض ناشی از سیگار فوت می‌کنند. دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران گفت: ۲۰ درصد از فوت شدگان ناشی از مصرف سیگار کسانی هستند که در معرض استنشاق دود آن قرار دارند که شامل همسران افراد سیگاری و کودکان زیر ۱۴ سال می‌شود. وی اضافه کرد: هنوز قبح مصرف سیگار در جامعه ما به طور کامل شکسته نشده و دختران یا پسران جوان از کشیدن سیگار در مقابل والدین خودداری می‌کنند اما متاسفانه مصرف قلیان به طور دسته جمعی و خانوادگی انجام می‌گیرد که این امر دقیقا بنیان خانواده را نشانه گرفته است. مسجدی افزود: هم اینک مصرف دخانیات در کشورهای در حال توسعه افزایش یافته زیرا اهرم‌های نظارتی در آن کشورها چندان جدی نیست. دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران گفت: نخست وزیر ژاپن که اخیرا به ایران سفر کرد هم بنای ایجاد دو کارخانه تولید سیگار را در قشم و بندرانزلی بنیان نهاد و هم اینک ۵۱ درصد سیگار تولیدی در کشور مربوط به برند شرکت جی. تی. آی است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع پنجشنبه در مراسم افتتاح خانه احزاب استان گیلان با اشاره به توجه دولت به فعالیت احزاب، اظهار کرد: احزاب به عنوان یکی از ارکان جامعه نقش مهمی در توسعه کشور دارند. وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۱۶ حزب دارای پروانه فعالیت هستند، افزود: امسال ۹ جبهه حزبی در استان گیلان پروانه فعالیت دریافت کرده‌اند. استاندار گیلان با اشاره به اینکه رمز توسعه کشور دستیابی به اهداف مورد نظر است، گفت: متأسفانه عده‌ای به این وفاق ملی باور نداشته و زمینه انشقاق این وحدت و اتحاد را فراهم می‌کنند. وی به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه امسال اشاره و با بیان اینکه حضور و مشارکت حداکثری مردم بسیار مهم است، ادامه داد: احزاب نقش مهمی در جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات دارند. افزایش مشارکت مردمی با حفظ وحدتدر ادامه این مراسم معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان به نقش مؤثر احزاب در توسعه کشور اشاره و اظهار کرد: حفظ نظام سیاسی و زمینه تحرک و پویایی بیشتر مردم، آگاهی سیاسی جامعه، اشتغال و رفع محدودیت‌ها برای قرار گرفتن در کنار یکدیگر وجه مشترک در بین احزاب است.
ایرناایرنا1 روز قبل
مسجدی ادامه داد: سالانه حدود ۶۰ میلیارد نخ سیگار در کشور مصرف می‌شود که با احتساب مرگ یک انسان به ازای مصرف هر یک میلیون نخ سیگار، سالی ۶۰ هزار نفر به علت عوارض ناشی از سیگار فوت می‌کنند. دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران گفت: ۲۰ درصد از فوت شدگان ناشی از مصرف سیگار کسانی هستند که در معرض استنشاق دود آن قرار دارند که شامل همسران افراد سیگاری و کودکان زیر ۱۴ سال می‌شود. وی اضافه کرد: هنوز قبح مصرف سیگار در جامعه ما به طور کامل شکسته نشده و دختران یا پسران جوان از کشیدن سیگار در مقابل والدین خودداری می‌کنند اما متاسفانه مصرف قلیان به طور دسته جمعی و خانوادگی انجام می‌گیرد که این امر دقیقا بنیان خانواده را نشانه گرفته است. دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران گفت: مصرف سیگار باعث بروز چندین نوع سرطان در فرد می‌شود و استنشاق دود سیگار و قلیان توسط زن باردار به جنین او منتقل شده‌ و احتمال سقط یا نارس به دنیا آمدن کودک و یا بروز مشکلات جسمی در سالهای بعدی زندگی کودک را افزایش می‌دهد. مسجدی افزود: هم اینک مصرف دخانیات در کشورهای در حال توسعه افزایش یافته زیرا اهرم‌های نظارتی در آن کشورها چندان جدی نیست.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/گیلان استاندار گیلان، رمز موفقیت و توسعه کشور را دستیابی به اهداف مورد نظر برای پیشرفت در بستر وحدت ملی خواند و گفت: برخی به ضرورت این انسجام ملی باور ندارند و در این راستا گاهی زمینه انشقاق و دلسردی بخش هایی از جامعه را ایجاد می‌کنند، در حالیکه امید آفرینی و امید افزایی لازمه امروز جامعه ماست. وی با اشاره به خاموش شدن چراغ فعالیت احزاب در دولت‌های نهم و دهم گفت: دولت تدبیر و امید به زمینه سازی و حمایت برای نقش آفرینی بیشتر و بهتر احزاب در کشور توجه ویژه دارد. استاندار گیلان با اشاره به فعالیت ۱۱۶ حزب دارای پروانه گفت: در سال جاری ۹ جبهه حزبی جدید تشکیل و اطلاعات آن به وزارت کشور نیز رسیده است. مدارایی با اشاره و لزوم حمایت دولت از احزاب تاکید کرد و گفت: ۱۰۹ حزب شناسنامه دار در کشور داریم. به گزارش ایسنا؛ در این مراسم نماینده سه حزب اصولگرا، اصلاح طلب و اعتدال به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه عامل موثر در تربیت کودکان مدیریت جهادی توسط والدین و مربیان است گفت: درک تعاملی نخستین الزام مدیریت جهادی در عرصه تربیت است و باید توجه کنیم که نسل آینده از فرهنگ بومی و محلی بریده شده و به‌طرف فرهنگ‌های دیگر گرایش پیدا می‌کند. امام جمعه رشت دومین الزام تربیت جهادی را شناخت نیازمندی‌های جامعه عنوان کرد و ابراز داشت: رشته‌های تحصیلی باید به‌سمت رفع نیازمندی‌های جامعه بروند و معلمان دانش‌آموزان خود را در تراز انقلاب اسلامی تربیت کنند. فلاحتی با تاکید بر اینکه معلمان و مدیران آموزش و پرورش باید همواره مطالعه داشته باشند و دانش خود را به‌روز کنند خاطرنشان کرد: تربیت دینی از جمله الزام‌های تربیت جهادی محسوب می‌شود و معلمان باید دانش‌آموزان را در راستای تربیت دینی پرورش دهند. نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به تحصیل طلاب خواهر تصریح کرد: خواهران طلبه باید با هدف فهم معارف دین، خودسازی و همچنین عرضه و تبیین بی‌منت معارف دین به دانش‌آموزان وارد حوزه‌های علمیه شوند. رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان اعتبارات کم آموزش و پرورش و پژوهش در بودجه سالانه کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: ائمه‌ جمعه و مدیران آموزش و پرورش در شهرستان‌ها باید از خیران برای انجام فعالیت‌های فرهنگی استفاده کنند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور را تشریح کرد. سرهنگ نادر رحمانی رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با اشاره به وضعیت راه‌های مناطق سیل‌زده، با بیان اینکه در حال حاضر بارندگی در جاده‌های مواصلاتی مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان قطع شده است، گفت: محورهای فرعی در مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان به دلیل تخریب، کماکان مسدود است که اقدامات لازم برای بازگشایی آن‌ها در حال انجام است، اما خوشبختانه راه‌های اصلی در این استان بازگشایی شده است. وی با اشاره به وضعیت ترافیکی سایر راه‌های مواصلاتی کشور، افزود: در حال حاضر در آزادراه قزوین به کرج و کرج به تهران در مقاطع مختلف شاهد ترافیک نیمه‌سنگین هستیم. در اغلب محورهای استان گیلان نیز بارش باران مشاهده می‌شود. رحمانی تأکید کرد: برای چند روز آینده با پیش‌بینی‌های انجام شده به رانندگان هشدار می‌دهیم که محورهای مواصلاتی با شدت قابل توجهی دچار بارش برف و باران خواهند شد.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/گیلان سرپرست معاونت فنی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از شیوع موج دوم بیماری آنفلوآنزا خبر داد و اضافه کرد: مردم نگران نباشند، زیرا اقدامات مناسب جهت پیشگیری و مبارزه با این ویروس در استان فراهم است. مسعود نوروزی امروز پنجشنبه ۲۶ دی ماه در دومین جلسه مجمع سلامت شهرستان صومعه سرا، ۲۵ درصد از عوامل تاثیرگذار بر مقوله سلامت را بر عهده وزارت بهداشت دانست و اظهار کرد: ۷۵ درصد دیگر عوامل موثر بر مقوله سلامت در خارج از حیطه وزارت بهداشت است. وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تشکیل مجمع سلامت در شهرستان‌ها به دنبال مشارکت و همراهی کردن ۷۵ درصد مردم با نظام سلامت در استان است. وی همچنین از شیوع موج دوم بیماری آنفلوآنزا خبر داد و اضافه کرد: مردم نگران نباشند، زیرا اقدامات مناسب جهت پیشگیری و مبارزه با این ویروس در استان فراهم است. فرماندار صومعه سرا با بیان اینکه پیرترین شهرستان استان گیلان هستیم، گفت: این آمار نشان دهنده امید به زندگی و سلامت مردم این شهرستان است که نیازمند توجه بیشتر است.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان بر اقامه نماز اول وقت در مدارس تاکید کرد و گفت: معلمان به ویژه مدیران باید اقامه نماز اول وقت در مدارس را نهادینه کنند. امام جمعه رشت با اشاره به اینکه درک نیازمندی‌های جامعه دومین الزم تربیت جهادی است، خاطرنشان کرد: سمت و سوی دانشجویان و رشته‌ها باید به جهت نیازمندی‌های جامعه ختم شود. آیت الله فلاحتی بر برنامه ریزی معلمان و مدیران آموزش و پرورش در راستای تربیت دانش آموزان تاکید کرد و یادآور شد: هدف باید تربیت دانش آموز در تراز انقلاب اسلامی باشد. نماینده ولی فقیه در گیلان به برنامه دین در لایه‌های مختلف زندگی بشر اشاره کرد و افزود: بنابراین تربیت دانش آموز از مهدکودک و پیش دبستانی باید در اولویت باشد. آیت الله فلاحتی با تاکید بر اقامه نماز اول وقت در مدارس، بیان کرد: معلمان به ویژه مدیران باید اقامه نماز اول وقت در مدارس را نهادینه کنند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، دومین مراسم اختتامیه طرح بسیج همگام با کشاورز در سال ۹۸ و مراسم شکرگزاری برداشت برنج پیش از ظهر امروز با حضور مقامات سپاه قدس گیلان، مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی کشور، دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه و تعداد زیادی از کشاورزان نمونه سراسر گیلان برگزار شد. گیلان و مازندران به عنوان دو استان شمالی که از آب کافی برای تولید محصول استراتژیک برنج برخوردار هستند در طرح بسیج همگام با کشاورز سپاه به عنوان مناطق پایلوت انتخاب شدند به طوری‌که در سال‌های اخیر با آموزش، سازماندهی و اعزام مربیان متخصص به سمت روستاها در راستای افزایش تولید برنج گام‌های خوبی برداشته شد. سازمان بسیج مهندسین کشاورزی سپاه قدس گیلان نیز برای دومین سال متولی با اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز در سطح بسیاری از روستاهای هدفگذاری شده توفیقات بسیار خوبی را در زمینه تولید برنج کیفی و افزایش تولید در واحد سطح به دست آورد و امروز با برگزاری این مراسم آئینی از کشاورزان نمونه استان تقدیر کرد. به گزارش تسنیم امروز در مراسم شکرگزاری برداشت برنج تعدادی از کشاورزان نمونه استان گیلان سخنرانی کرده و در مورد مزایا و کارکردهای اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز که با کمک و همراهی سپاه قدس استان انجام شد مطالبی را بیان کردند. پخش کلیپی از فداکاری‌های سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، تقدیر از تعداد زیادی از کشاورزان نمونه استان گیلان، پخش نماهنگ، اجرای برنامه قرعه‌کشی از جمله قسمت‌های متنوع برنامه امروز اختتامیه طرح بسیج همگام با کشاورز محسوب می‌شد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، گیلان از طبیعت فوق‌العاده دل‌انگیز و مواهب خدادادی بسیار زیادی در دشت، جنگل و ساحل دریا برخوردار است اما گزارشات نشان می‌دهد تغییر کاربری اراضی باغی و زراعی آن جدی بوده به طوری‌که سطح زیادی از شالیزارهای این خطه سرسبز شمال کشور به تصرف غیربومیان درآمده است. یاور پیرعلایی برنج را محصول استراتژیک گیلان خواند و با بیان اینکه ارتقاء سطح درآمد روستائیان و خروج استان از تک محصولی بسیار حائز اهمیت است تصریح کرد: استان گیلان علاوه بر تولید برنج در تولید بسیاری از محصولات مهم دیگر در زمینه شیلات، مرکبات و گیاهان دارویی دارای پتانسیل‌های زیادی است. مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان وجود هزار و ۸۳۲ دهیار تحصیلکرده و ۶ هزار نفر عضو شورا در استان را مورد توجه قرار داد و ابراز داشت: تاکنون جلسات تخصصی زیادی با حضور شوراها و دهیاران سراسر استان گیلان برگزار شده است که مطمئنا چنین جلساتی به ما در پیشبرد اهداف تدوین شده کمک می‌کند. پیرعلایی تغییر کاربری اراضی باغی و زراعی گیلان را مشکل و چالش بسیار جدی این استان در عصر حاضر تلقی کرد و گفت: چند روز گذشته خبری به دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان در مورد تغییرکاربری و دیوارچینی سطح وسیعی از زمین‌های زراعی یکی از شهرستان‌ها رسید که بسیار نگران‌کننده بود. وی وجود نزدیک ۲ هزار و ۵۰۰ روستا در گیلان را مورد اشاره قرار داد و با تأکید اینکه اراضی باغی و شالیزارهای این استان در حال نابودی هستند خاطرنشان کرد: کاربری اراضی شالیکاری و باغی در استان خط قرمز مسئولان استانداری گیلان است و برای جلوگیری از تشدید هر چه بیشتر آن مطمئنا اقدامات لازم انجام می‌شود.
مهرمهر1 روز قبل
معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: توسعه یافتگی از طریق ایجاد ظرفیت‌های جدید و همچنین ارتقای بهره وری دو روشی است که می‌توانیم برای توسعه کشور از آن بهره مند شویم. وی با اشاره به عدم شکل گیری باورهای ذهنی در زمینه بهره وری و همچنین عدم طراحی فرآیندها کاری بر اساس این مفهوم در ساختار سازمانی، تصریح کرد: بهره وری در زمینه نیروی انسانی، سرمایه و ساختار مدیریتی سبب ارتقای بهره وری در تمامی عوامل تولید می‌شود. وی با تأکید بر اینکه توجه به بهره وری سبب می‌شود فعالیت‌های هر فرد، سازمان و کشور اثربخش و کارآمد باشد، اظهار کرد: بهره وری بدان معنا است که کار درست را درست انجام دهیم. وی با تأکید بر اینکه فرهنگ سازمان باید مبتنی بر بهره وری، اثربخشی و کارایی باشد، گفت: استفاده از فناوری در قالب سامانه‌های اداری و سازمانی به افزایش بهره وری کمک می‌کند متأسفانه یکی از مهم‌ترین چالش‌ها در مسیر بهره وری نظام آموزشی است. وی بر لزوم توجه بیشتر به نهادینه کردن فرهنگ بهره وری در سطح جامعه تأکید کرد و گفت: تعیین شاخص‌های بهره وری و اندازه گیری آنها، تجزیه و تحلیل شاخص‌ها، شناسایی عوامل ارتقای بهره وری، تعیین راهکارها و برنامه ریزی بهبود بهره وری و اجرای راهکارهای بهبود بهره وری الزامی است.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/گیلان عضو هیات رئیسه خانه احزاب گفت: احزاب نباید صلاحیت را گدایی کنند چون شورای نگهبان کار قانونی خود را انجام داده است، لذا احزاب باید روند بررسی صلاحیت‌های داوطلبین را اصلاح کنند. طاهرنژاد صبح امروز در افتتاح خانه احزاب گیلان با اشاره به فلسفه تشکیل خانه احزاب اظهار کرد: تعامل، همگرایی و خنثی سازی تنازعات از اهداف تشکیل خانه احزاب بوده است. عضو هیات رئیسه خانه احزاب با بیان این که احزاب دولت ساز هستند و برای تشکیل دولت و نقش آفرینی در کشور تشکیل می‌شوند گفت: احزاب برای اینکه دولت تعیین کنند شکل نمی‌گیرند بلکه شکل می‌گیرند تا دولت بسازند. وی با اشاره به رد صلاحیت عده کثیری از داوطلبین یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: احزاب نباید صلاحیت را گدایی کنند چون شورای نگهبان کار قانونی خود را انجام داده است، لذا احزاب باید روند بررسی صلاحیت‌های داوطلبین را اصلاح کنند. وی خاطرنشان کرد: یارانه احزاب به همت رئیس جمهور شکل گرفت و در تمام استان‌ها خانه احزاب در حال شکل گیری مجدد است.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/گیلان معاون پژوهش و برنامه ریزی ستاد همکاری وزارت آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه از اعزام سالانه ۲۷ هزار مبلغ دینی به مناسبت‌های مختلف به مدارس کشور خبر داد. معاون پژوهش و برنامه ریزی ستاد همکاری وزارت آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه گفت: سالانه ۲۷ هزار مبلغ دینی در مناسبت‌های مختلف به مدارس کشور اعزام می‌شوند. رحیمی با بیان اینکه ۱۵۰۰ سرباز طلبه داریم، تصریح کرد: تعداد ۴۵۰۰ طلبه ثابت در بخش‌های طرح امین، طرح روشنا و بخش عشایری با آموزش و پرورش همکاری می‌کنند. مدیرکل آموزش و پرورش گیلان نیز در جلسه مذکور به رسالت حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش در تربیت دانش آموزان اشاره کرد و گفت: تلاش بیشتری باید برای هویت یابی دانش آموزان داشته باشیم. نادر جهان آرای به پیشینه قوی و موثر روحانیون در آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: ائمه جمعه در تقویت همکاری حوزه‌های علمیه با آموزش و پرورش در شهرستان‌ها تاثیرگذار هستند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، یدالله طاهرنژاد ظهر پنجشنبه در مراسم افتتاحیه خانه احزاب استان گیلان با اشاره به نقش مهم احزاب در ساختن دولت‌ها، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین نقش‌های احزاب نقش آفرینی در تشکیل دولت‌ها است. وی با بیان اینکه وجود احزاب قوی برای ایجاد توسعه همه جانبه در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی ضروری است، گفت: در سطح کشور نباید به کمیت احزاب توجه شود بلکه کیفیت فعالیت‌های احزاب و اثرگذاری آنها از اهمیت بیشتری برخوردار است. عضو خانه احزاب ایران در ادامه با اشاره به حمایت این خانه از دولت، تأکید کرد: به رغم حمایت خانه احزاب از دولت کنونی در مواقع لزوم نیز از عملکرد آنها انتقاد شده است. طاهرنژاد آغاز فعالیت خانه احزاب را از زمان روی کار آمدن دولت اصلاحات دانست و ادامه داد: تعامل، همگرایی و خنثی سازی رفتارهایی که سبب گرفتن انرژی دولت‌ها به جای پرداختن به امور جاری کشور می‌شد از مهم‌ترین اهداف ایجاد خانه احزاب است. احزاب باید روند و بررسی صلاحیت‌های داوطلبان را اصلاح کنند.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/گیلان معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه، گفت: شایسته سالاری یکی از شاخص‌های مهم بهره وری است. وی بهبود بهره وری سرمایه، بهبود بهره وری نیروی انسانی، بهبود بهره وری ساختارهای مدیریتی را موجب ارتقای بهره وری کل عوامل تولید دانست و خاطرنشان کرد: توسعه یافتگی نتیجه ارتقای کیفیت زندگی مبتنی بر افزایش تولید ناخالص داخلی است. وی نگرش، انگیزه، ارزش‌ها و دانش و مهارت را موجب افزایش بهره وری فردی دانست و عنوان کرد: فرهنگ سازمان باید مبتنی بر بهره وری، اثربخشی و کارایی باشد. همچنین استفاده از فناوری در قالب سامانه‌های اداری و سازمانی به افزایش بهره وری کمک می‌کند. معاون سازمان برنامه و بودجه همچنین خواستار فعالیت‌های آموزشی برای اشاعه فرهنگ بهره وری شد و تاکید کرد: تعیین شاخص‌های بهره وری و اندازه گیری آنها، تجزیه و تحلیل شاخص‌ها، شناسایی عوامل ارتقای بهره وری، تعیین راهکارها و برنامه ریزی بهبود بهره وری و اجرای راهکارهای بهبود بهره وری الزامی است.
مهرمهر1 روز قبل
وی در ادامه به از خودگذشتگی سردار سلیمانی برای امت اسلامی و محور مقاومت نیز اشاره کرد و افزود: حاج قاسم سلیمانی در راه انسانیت به شهادت رسید. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با اشاره به مشکوک و بحث انگیز شهادت سردار سلیمانی و سانحه سقوط هواپیما اوکراینی نیز اشاره و تصریح کرد: دشمنان نظام همواره به دنبال مشروعیت زدایی و عدم اعتماد ملت نسبت به مسئولان بودند. محمدی با بیان اینکه وجود امنیت، آرامش و اتحاد زمینه توسعه هر جامعه‌ای را فراهم می‌کند، افزود: هر فردی که بخواهد در راستای برهم زدم آرامش و اتحاد این ملت گام بردارد مخالفوی تأکید کرد: یکی از مهم‌ترین وظایف ما حرکت در مسیر تقویت این اتحاد، آرامش و همدلی در سطح جامعه است تا مسیر توسعه را فراموش نکنیم زیرا دشمن به دنبال از بین بردن این آرامش و اتحاد است. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با اشاره به حضور پرشور مردم از هر قشر و دیدگاه سیاسی در تشییع پیکر شهید سلیمانی و شهدای مقاومت، افزود: ایران طنین وحدت و پرهیز از اختلاف را به گوش جهانیان رساند. وی با بیان اینکه متأسفانه در اکثر سازمان‌ها به بهره وری توجهی نمی‌شود، اظهار کرد: نیاز اصلاحات اساسی در حوزه آموزش و پرورش هستیم تا بتوانیم بهره وری را نهادینه کنیم.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، سرهنگ حسین محمدپور، رئیس پلیس راه گیلان گفت: در این حادثه که دو دستگاه پراید با هم تصادف کردند، یک مرد ۳۰ ساله کشته شد. او افزود: در این تصادف رانندگان ۳۰ و ۴۸ ساله و دو سرنشین که یک خانم ۳۰ ساله و یک کودک ۱۱ روزه بودند، مجروح شدند. رئیس پلیس راه گیلان با بیان اینکه مجروحان برای مداوا به بیمارستان منتقل شدند گفت: کارشناسان پلیس راه علت این حادثه را تجاوز به چپ یکی از خودروها اعلام کرده‌اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/گیلان معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان گفت: تمام احزاب حفظ کلیت نظام برایشان مهم است و در سایه این ویژگی می‌توانیم بسیاری از مشکلات را حل کنیم. قاسم نژاد صبح امروز در افتتاح خانه احزاب استان گیلان با اشاره به فعالیت نقش احزاب اظهار کرد: حفظ نظام سیاسی، زمینه تحرک پویایی مردم، آگاهی به جامعه، اشتغال و رفع مسائل و مشکلات کشور وجه مشترک تمام احزاب است. وی با بیان اینکه وجوه مشترک در تمام احزاب راهکاری برای حل مشکلات کشور است افزود: تمام احزاب حفظ کلیت نظام برایشان مهم است و در سایه این ویژگی می‌توانیم بسیاری از مشکلات را حل کنیم. معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان افزود: استفاده از ظرفیت احزاب به عنوان پتانسیل به خصوص در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است که می‌تواند کشور را یاری رساند. قاسم نژاد با تاکید بر این که احزاب ضریب مطالبه‌گری مردم را افزایش می‌دهند گفت: احزاب می‌توانند ضرورت‌ها و نیازهای مردم را به حاکمیت منتقل کنند.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/گیلان رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با بیان اینکه توسعه به آرامش، اتحاد و پرهیز از اختلاف نیاز دارد، خاطرنشان کرد: هر کسی که در جهت بر هم زدن آرامش و خدشه دار کردن وحدت و اتحاد مردم حرکت می‌کند مخالفت توسعه است. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان تصریح کرد: سردار سلیمانی نه تنها جانش را برای اسلام و ایران در طبق اخلاص گذاشت، بلکه از مظلومان دفاع کرد و در راه انسانیت به شهادت رسید. وی ترویج بی اعتمادی در جامعه را بسیار خطرناک دانست و عنوان کرد: بی اعتمادی مشکل ایجاد می‌کند و هر مشکل می‌تواند مخل راه توسعه کشور باشد. این مقام مسئول با بیان اینکه توسعه به آرامش، اتحاد و پرهیز از اختلاف نیاز دارد، خاطرنشان کرد: هر کسی که در جهت بر هم زدن آرامش و خدشه دار کردن وحدت و اتحاد مردم حرکت می‌کند مخالفت توسعه است. وی با بیان اینکه تشییع باشکوه سردار سلیمانی دشمنان را شوکه کرد، گفت: ایران طنین وحدت و پرهیز از اختلاف را به گوش جهانیان رساند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مسعود نوروزی ظهر پنجشنبه در جلسه شورای سلامت صومعه سرا که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: آب آشامیدنی به واسطه آلودگی شیمیایی و کدورت در دراز مدت در سلامت و عفونت روده‌ای تأثیرگذار بوده و سبب بروز مشکلات و معضلات اجتماعی و حتی امنیتی می‌شود. نوروزی با بیان اینکه کاهش موالید و پیری جمعیت یک زنگ خطری برای استان گیلان است، افزود: متأسفانه در کل کشور کمترین نرخ موالید و بیشترین درصد سالمندان به استان گیلان اختصاص دارد که امیدواریم با یک فرصت این تهدید را برطرف کنیم. سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه امسال شاهد ۴ مورد مرگ ناشی از حیوان گزیدگی در کل کشور بوده‌ایم، گفت: متأسفانه ۳ مورد این مرگ‌ها مربوط به استان گیلان است که از لحاظ شاخص بهداشتی یک نوع فاجعه در کل کشور است. وی با اشاره به موج دوم بیماری آنفلوانزا، تاکید کرد: بیماری آنفلوانزا به هیچ عنوان بیماری نو ظهوری نیست که نگرانی ایجاد کند بلکه این ویروس از زمان به وجود آمدن بشر این بیماری بوده و تمام داروها برای پیشگیری از این بیماری در کشور و استان موجود است.
ایرناایرنا1 روز قبل
گزارش مرکز مدیریت راه‌های کشور از وضعیت محورهای شمالی نشان می‌دهد تردد روان در محورهای چالوس، هزار، فیروزکوه و آزاد راه قزوین–رشت در مسیر رفت و برگشت برقرار بوده و محورهای شمالی فاقد هرگونه مداخلات جوی است. همچنین ترافیک نیمه سنگین در آزاد راه قزوین – کرج- تهران حد فاصل ساسانی تا پل کلارک برقرار است. بر اساس این گزارش، بارش برف و باران در برخی محورهای استان‌های اردبیل و همدان و همچنین بارش باران در برخی محورهای استان‌های گیلان و مازندران وجود دارد. محور شمشک-دیزین نیز تا اطلاع بعدی مسدود است. این مرکز از مسافران درخواست کرده است برای تردد در محورهای کوهستانی و برفگیر، زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سیدحسین ناظر صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر اظهار داشت: این کنگره روز گذشته با حضور فرمانده کل سپاه، نماینده ولی‌فقیه در استان، استاندار، فرماندهان نیروهای مسلح، خانواده معظم شهدا و قشرهای مختلف مردم با شکوه خاصی در بوشهر برگزار شد. مدیرکل صدا و سیمای استان بوشهر با اشاره به اینکه این کنگره ملی به‌صورت زنده از شبکه‌های مختلف سیما پخش شد خاطر نشان کرد: در یک انعکاس بی‌نظیر رسانه‌ای، کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر به‌صورت زنده از ۱۶ شبکه تلویزیونی و از همه بخش‌های خبری رسانه ملی پخش شد. سید حسین ناظر گفت: این کنگره در یک انعکاس بی نظیر رسانه‌ای از ۶ شبکه سراسری و ۱۰ شبکه استانی به‌صورت زنده پخش شد. مدیرکل صدا و سیمای مرکز بوشهر با اشاره به ضرورت انعکاس خبر و گزارش کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر تصریح کرد: همه بخش‌های خبری رسانه ملی به‌صورت گسترده و اثر گذار به پخش خبر کنگره پرداختند. سید حسین ناظر از پخش ۲۴ هزار دقیقه برنامه ویژه این کنگره خبر داد و افزود: با افزایش ۱۰ درصدی پیش‌بینی‌های قبلی، صدا و سیمای مرکز بوشهر برای کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر حدود ۲۴ هزار دقیقه برنامه رادیویی، تلویزیونی، خبری، فضای مجازی و موسقیایی در گستره استانی، ملی و فراملی پخش کرد.
مهرمهر1 روز قبل
مسئول بسیج مهندسین کشاورزی گیلان در تشریح عوامل اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز گفت: از بین ۳ هزار مهندس بیکار، ۳۰۰ مهندس بسیجی بیکار تحت آموزش قرار گرفتند و کار خود را در روستاها ابتدا با آشنایی و ارتباط با دهیاران آغاز کردند. مسئول بسیج مهندسین کشاورزی گیلان تصریح کرد: عمل به توصیه‌های تغذیه‌ای و کودی منجر به کاهش طول رشد، تسریع در برداشت و کاهش مصرف آب در کشاورزی می‌شود که استفاده از اساتید مجرب، برگزاری کلاس‌های آموزشی برای مربیگری در این امر بسیار مؤثر است. مرادی با اشاره به طرح زنجیره‌ای زارع، شالیکوبی و مصرف کننده که سال گذشته توسط بسیج سازمان مهندسین کشاورزی ایجاد شد، افزود: در سال ۹۸ تعداد مربیان به ۴۷۵ نفر، ۹۳۰ روستا و با ۱۴ هزار کشاورز افزایش یافت و موظف هستیم تا سال ۱۴۰۰ تمام روستاهای استان را تحت پوشش طرح بسیج همگام با کشاورز قرار دهیم. پیرعلایی ادامه داد: شناسایی و آموزش بانوان کارآفرین روستایی و سرمایه گذاری و تسهیلات در جذب گردشگر برای روستاییان انجام می‌شود. وی با بیان اینکه بیمه حوادث روستاییان از هفته‌های آینده ابلاغ می‌شود، گفت: روستاییان با یک حق بیمه خیلی ناچیز می‌توانند در مقابل تمام حوادث غیر مترقبه مزارع و منازل خود را بیمه کنند.
فارسفارس1 روز قبل
مشاور فرمانده کل قوا و دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی با بیان اینکه ۱۱ هزار و ۷۹۵ مأموریت و پروژه بااعتباری بالغ‌بر ۱۴۰ میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان در گیلان انجام‌ شده است، گفت: در هرجایی از گیلان عملکرد و پروژه‌های سپاه قدس گیلان، بسیج سازندگی و نیروی دریایی مشهود است. وی با بیان اینکه سپاه علاوه بر امنیت کشور در منطقه در بحث عمران، ساخت‌وساز و حتی کشاورزی در کنار مردم است، افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تنها نیروی نظامی در دنیا است که علاوه بر بخش نظامی و امنیتی در تمام امور در کنار مردم قرار گرفته است‌. مشاور فرمانده کل قوا و دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی با اشاره به حدود ۱۱ هزار و ۷۹۵ مأموریت و پروژه با اعتباری بالغ‌بر ۱۴۰ میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان در گیلان گفت: در هرجایی از استان گیلان عملکرد و پروژه‌های سپاه قدس گیلان، بسیج سازندگی و نیروی دریایی مشهود است. حزنی با اشاره به حمله هوایی ایران به پایگاه نظامی آمریکا بیان کرد: اگر بازهم آمریکا یا اسرائیل حرکت اضافه‌ای کند پاسخی کوبنده‌تر از حمله هوایی اخیر انجام می‌شود. انتهای پیام/۸۴۰۰۷/خ
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سردار سید ضیاالدین حزنی پیش از ظهر پنجشنبه در مراسم شکرگزاری برداشت برنج در سالن اجتماعات ناجا رشت، با بیان اینکه عقب ماندگی‌ها در کشاورزی زیاد است، اظهار کرد: قرارگاه مرکزی سپاه اعلام آمادگی می‌کند که در هر طرح همانند طرح بسیج همگام با کشاورز که می‌توان مردم را به راحتی خوشحال، امیدوار کرد و منجر به اشتغالزایی شود حضور خواهد داشت. دبیر قرارگاه محرومیت زدایی با بیان اینکه سپاه علاوه بر امنیت کشور در منطقه در بحث عمران، ساخت و ساز و حتی کشاورزی در کنار مردم است، افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تنها نیروی نظامی در دنیا است که علاوه بر بخش نظامی و امنیتی در تمام امور در کنار مردم قرار گرفته است. وی با اشاره به انجام حدود ۱۱ هزار و ۷۹۵ مأموریت و پروژه با بیش از ۱۴۰ میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان اعتبار در گیلان، گفت: در هرجایی از استان گیلان عملکرد و پروژه‌های سپاه قدس، بسیج سازندگی، نیروی دریایی و سایر ارگان‌ها مشهود است. سردار حزنی با اشاره به حمله هوایی ایران به پایگاه نظامی آمریکا، تصریح کرد: اگر باز هم آمریکا یا اسرائیل حرکت اضافه‌ای انجام دهند پاسخی کوبنده‌تر از حمله هوایی اخیر انجام می‌شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
در این هوای سرد و یخبندان درخواست مردم مناطق سیل زده اختصاص سهمیه نفت است. تامین رایگان سیمان برای بازسازی مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان از سوی بنیاد مستضعفانمعاون بنیاد مستضعفان از مصوبه هیات امنای این بنیاد برای تامین سیمان مورد نیاز برای بازسازی مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان به صورت رایگان خبر داد. منظور از تامین خون هم وجود ذخایر متوازن خون سالم و کافی در کلیه نقاط استان سیستان و بلوچستان است. به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان، گفت: خوشبختانه تجارب بسیار خوبی در سیلاب‌های گسترده بهار امسال در کشور به دست آمد که از دستاوردهای آن در پیشگیری از بروز بیماری در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان، استفاده می‌کنیم. وی افزود: بعد از پیام حکیمانه مقام معظم رهبری، سیل هدایای مردمی به سمت مناطق سیل زده ستودنی است.
مهرمهر1 روز قبل
رئیس سازمان بسیج مهندسان کشاورزی با بیان اینکه کشاورزی در ایران و کشورهای اسلامی دارای چالش‌های بسیاری هستند درباره واردات نیز گفت: سالانه بین ۱۹ تا ۱۵ میلیارد دلار واردات محصولات کشاورزی داریم و از این میان در سال گذشته در زمینه محصولات استراتژیک شاهد واردات ۹ میلیارد دلاری بودیم که این رقم بسیار بالا است. وی درباره اقدامات بسیج مهندسان کشاورزی در راستایی رسیدن به خودکفایی در تولیدات محصول استراتژیک برنج، بیان کرد: شرکت‌های دانش بنیان و تولیدات علمی، آموزش توانمندسازی، ایجاد سامانه‌های عملیاتی، افزایش بهره وری، شناسایی و بکارگیری ظرفیت‌های علمی، فنی و اقتصادی از جمله این اقدامات است. جهانسوز با تاکید بر اینکه استان گیلان ظرفیت‌های کافی برای تبدیل به نخستین استان کشاورزی هوشمند در کل کشور شود، تصریح کرد: بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب و شرایط و ظرفیت‌های گیلان، حماسه کشاورزان این استان در پایداری کشاورزی ایران در رکن اساسی و اصلی به عنوان یک برگ زرین قرار گیرد که نیازمند حمایت استانداری گیلان هستیم. وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب که بسیج کشاورزی با ۳۰ هزار مهندس بسیجی تولید و پوشش پنج اقلام اساسی کشور بویژه گندم، برنج و جو را عهده دار شوند، افزود: بسیجیان ملزم هستند سراغ کارهای اساسی و بزرگ بروند. جهانسوز تأکید کرد: کشاورزان و مسئولان گیلان و مازندران باهم میثاق نامه‌ای داشته و به کشور اعلام کنند که تا ۳ سال آینده کشور را در زمینه برنج پایداری قوی خواهند رساند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا آخرین وضعیت ترافیکی امروز (بیست و ششم دی ماه ۹۸) را تشریح کرد. وی افزود: در حال حاضر ترافیک در آزادراه قزوین-کرج-تهران حدفاصل ساسانی تا پل کلاک نیمه سنگین است. رئیس مرکز اطلاعات کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: در برخی از محور‌های استان‌های اردبیل و همدان بارش برف و باران و در برخی از محور‌های استان‌های گیلان و مازندران بارش باران را شاهد هستیم. سرهنگ رحمانی تصریح کرد: جهت تردد در محور‌های کوهستانی و برف‌گیر کشور همراه داشتن زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانی الزامی است. رئیس مرکز اطلاعات کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: محور بندرلنگه - بندرخمیر (آبنمای کنخ) مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین محور دژگان انجام می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید

استان گیلان

استان گیلان (به گیلکی: گیلان یا گیلؤن)، از استان‌های شمالی ایران به مرکزیت کلانشهر رشت است. گیلان دهمین استان پرجمعیت و دومین استان پرجمعیت شمال ایران پس از استان مازندران است. تراکم جمعیت در این استان با ۱۷۷ نفر در هر کیلومترمربع جایگاه سوم را در ایران دارد. کلانشهر رشت با داشتن ۴۶ درصد جمعیت کل استان، مرکز و پرجمعیت‌ترین شهر شمال کشور و دوازدهمین شهر پرجمعیت ایران است. از دیگر شهرهای پرجمعیت این استان می‌توان به ترتیب به شهرهای بندر انزلی، مهم‌ترین بندر ایرانی در حاشیه دریای کاسپین، لاهیجان، تالش، لنگرود، رودسر، بندر آستارا، صومعه سرا و اشاره کرد. در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار استان گبلان را می‌خوانید... ویکی‌پدیا