اخبار استرالیا - آخرین و مهم ترین اخبار استرالیا از خبرگزاری‌های ایران | خبری
استرالیا

استرالیا

ایسناایسنا1 ساعت قبل
شکست برابر عراق در انتخابی جام جهانی، پایانی بر عملکرد تیم ملی در سال ۲۰۱۹ بود و تیم ملی تا چهار ماه دیگر در یک بازی رسمی به میدان نخواهد رفت. به گزارش ایسنا، تیم ملی ایران نتایج خوبی در انتخابی جام جهانی کسب نکرده و از سوی دیگر عملکرد کادر فنی تیم ملی از جهات مختلف مورد بحث است. ویلموتس با وجود به مخاطره افتادن وضعیت تیم ملی، به ایران نیامد و مستقیم از فرودگاه راهی کشورش شد. با ان حال ویلموتس همچنان یک مربی پروازی است که فقط هنگام بازی‌ها کارت سرمربی‌گری تیم ملی را به گردنش می‌اندازد و به اردو می‌رود. برنامه‌ای جامع برای موفقیت، پیش پای تیم ملی قرار دارد و مردان مرد ملی هیچ مانعی را برنمی‌تابند.
فارسفارس2 ساعت قبل
راه اندازی کامل شبکه ملی اطلاعات درشرایط محدودیت اینترنت، بسیاری از مشکلات را برطرف می‌کرد. به گفته سید علیرضا آل داوود، پژوهشگر فضای مجازی اگر این شبکه، راه اندازی شده بود کسب و کارهای اینترنتی ۹۰۰ میلیارد تومان خسارت نمی‌دیدند. شبکه ملی اطلاعات به عنوان راهکار اصلی برای استقلال کشور و تملک واقعی بر اطلاعات و زیرساخت‌های ارتباطی و اطلاعاتی است. با راه‌اندازی مرکز ملی تبادل اطلاعات می‌توانیم هم از شبکه جهانی اینترنت بهره مند شویم و هم خدمات شبکه ملی اطلاعات با هزینه‌های کم برای تامین پهنای باند در اختیار همه قرار می‌گیردهمچنین شبکه ملی اطلاعات و افزایش امنیت اطلاعات ملی حفظ حریم خصوصی کاربران و توسعه نرم افزارها منجر می‌شود. پیش از این هم کشورهایی نظیر ژاپن، آلمان، کره جنوبی و استرالیا نیز از شبکه ملی اطلاعات بهره مند شده‌اند طی هفته گذشته نیز روسیه از راه اندازی شبکه ملی اطلاعات خبر داد. شبکه ملی اطلاعات یک شبکه ۱۰۰ درصد مزیت ساز در حوزه فضای فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور است، اگر شبکه ملی اطلاعات به طور کامل راه اندازی شده بود در مشکلات اخیر و محدودیت اینترنت، کسب و کارهای اینترنتی ۹۰۰ میلیارد تومان خسارت نمی‌دیدند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ساعت قبل
چین در حدود ۸۰ درصد از تولید جهانی عناصر خاکی نادر سهم دارد. عناصر خاکی نادر گروهی متشکل از ۱۷ عنصر شیمیایی مورد استفاده در دستگاه‌های الکترونیکی مصرفی و تجهیزات نظامی هستند. استرالیا میزبان شرکت لیناس است که بزرگ‌ترین معدنکار عناصر خاکی نادر جهان در خارج از چین به‌شمار می‌رود. این شرکت در ماه مه توافق مقدماتی برای ساخت یک تاسیسات جداسازی عناصر خاکی نادر در تگزاس آمریکا امضا کرد که این تاسیسات تا سال ۲۰۲۱ فعالیتش را آغاز خواهد کرد. بر اساس گزارش رویترز، آژانس‌های مواد معدنی استرالیا و آمریکا توافقی را برای دستیابی به درک بهتر از ذخایر مواد معدنی استراتژیک خود امضا کردند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ساعت قبل
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد»، براساس این گزارش با انباشت سیاست‌های محدودکننده تجارت، سهمی از تجارت جهان که هدف این سیاست‌ها قرار گرفته‌اند روندی افزایشی داشته است. اگر ما می‌خواهیم از افزایش نااطمینانی‌ها، کاهش سرمایه‌گذاری و حتی رشد ضعیف تجارت جلوگیری کنیم، باید شاهد رهبری قدرتمند اقتصادهای گروه ۲۰ باشیم. باید این روند معکوس شود.» براساس گزارش جدید دیده‌بانی تجارت «سازمان تجارت جهانی» کاهش رشد تجارت جهانی با شاخص‌های آینده‌نگر منفی برای تجارت و تولید جهانی شامل سفارش‌های صادرات همزمان شده است. بر این اساس، ریسک‌های متوجه رشد، عموما منفی هستند، ریسک‌هایی که شامل تشدید اقدامات محدودکننده تجارت و کاهش بیشتر رشد جهان در اقتصادهای اصلی می‌شوند. گزارش دیده‌بانی تجارت «سازمان تجارت جهانی» از سال ۲۰۰۹ توسط دبیرخانه این سازمان منتشر می‌شود.

حمله به زن مسلمان باردار در استرالیا

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
هشدار: این ویدئو حاوی صحنه‌های دلخراشی می‌باشدتصاویر ضبط شده دوربین امنیتی نشان می‌دهد، مردی به سه زن با حجاب در یک رستوران نزدیک می‌شود. در ادامه بدون بروز هیچگونه اقدام تحریک آمیزی از سوی زنان مسلمان، مظنون ۴۳ ساله به سمت یک زن ۳۱ ساله‌ای که طبق گزارش پلیس ۳۸ ماهه باردار است، حمله ور شد و پس از چندین ضربه شدید مشت، زن مسلمان بر روی زمین می‌افتد. پلیس اعلام کرده است، مهاجم با قصد آسیب رسانی جدی بدنی و سلب آسایش مردم متهم شده است، اما از اظهارنظر درباره انگیزه‌های شخص مهاجم خودداری کرده است. شورای فدراسیون اسلامی استرالیا AFIC روز پنجشنبه اعلام کرد، شنیده شده است این مرد علیه زن قربانی و دوستانش جملات تنفر آمیز ضد اسلامی به زبان آورده است. رئیس این شورا اعلام کرد: «این موضوع به طور واضح یک حمله نژادپرستانه و اسلام هراسانه بود و ما انتظار داریم به این شکل با آن برخورد شود.» طبق گزارش پلیس در روز جمعه، پس از این حمله، زن آسیب دیده به بیمارستان منتقل شد. گزارش اخیری از سوی محققان دانشگاه چارلز استورت نشان می‌دهد، اسلام هراسی در استرالیا «یک پدیده مداوم» است و زنانی که حجاب دارند در معرض خطر هستند. محققان این دانشگاه دریافته‌اند، از مجموع ۱۱۳ زن قربانی که به صورت فیزیکی مورد حمله قرار گرفته‌اند، ۹۶ درصد از آن‌ها دارای حجاب بوده‌اند.
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
مارک ویلموتس و همکارانش در کنار مدیران فدراسیون فوتبال عملکرد پرانتقادی داشتند. ویلموتس با وجود به مخاطره افتادن وضعیت تیم ملی، به ایران نیامد و مستقیم از فرودگاه راهی کشورش شد. با ان حال ویلموتس همچنان یک مربی پروازی است که فقط هنگام بازی‌ها کارت سرمربی‌گری تیم ملی را به گردنش می‌اندازد و به اردو می‌رود. انتظارات از فدراسیون فوتبال این است که به جای قلم‌فرسایی و تاکید بر برنامه‌ریزی برای تیم ملی، برنامه‌ای را برای تیم ملی ایران در پاییز و زمستان پیش رو ببیند. برنامه‌ای جامع برای موفقیت، پیش پای تیم ملی قرار دارد و مردان مرد ملی هیچ مانعی را برنمی‌تابند.
رکنارکنا4 ساعت قبل
یک زن باردار مسلمان، هنگام نشستن در کافه‌ای در استرالیا هدف یک حمله وحشیانه و نژادپرستانه قرار گرفت. این زن مسلمان گفته در صورتی که مشکل نژادپرستی حل نشود از دنیایی که قرار است کودکش در آن زندگی کند هراس دارد. او همچنین با صدور بیانیه‌ای از کسانی در استرالیا که از او حمایت کرده‌اند تشکر کرده است. او گفت: «امیدوارم دستگاه عدالت کاری را که از نامش برمی‌آید انجام دهد. اگر این مسئله حل نشود از دنیایی که کودکانمان در آن بزرگ می‌شوند می‌ترسم.

حمله وحشیانه به زن باردار مسلمان در استرالیا + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران5 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک زن باردار مسلمان، هنگام نشستن در کافه‌ای استرالیا هدف یک حمله وحشیانه و نژادپرستانه قرار گرفت. بیشتر بخوانید: ویدیویی جدید با زاویه متفاوت از حمله سارقان مسلح به اتومبیل مسوت اوزیلانتهای پیام/کتک زدن خانم باردار توسط فرد مهاجم + فیلم

حمله وحشیانه به زن باردار مسلمان در استرالیا +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ساعت قبل
به گزارش مشرق، یک زن باردار مسلمان، هنگام نشستن در کافه‌ای استرالیا هدف یک حمله وحشیانه و نژادپرستانه قرار گرفت. این زن مسلمان گفته در صورتی که مشکل نژادپرستی حل نشود از دنیایی که قرار است کودکش در آن زندگی کند هراس دارد. او همچنین با صدور بیانیه‌ای از کسانی در استرالیا که از او حمایت کرده‌اند تشکر کرده است. اگر این مسئله حل نشود از دنیایی که کودکانمان در آن بزرگ می‌شوند می‌ترسم. از همه استرالیایی‌ها اعم از مسلمان و غیرمسلمان می‌خواهم برای محافظت از مردم در برابر حملات نژادپرستانه یا مذهبی با هم همبسته باشند.»

حمله وحشیانه به زن باردار مسلمان در استرالیا+فیلم

فارسفارس6 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک زن باردار مسلمان، هنگام نشستن در کافه‌ای استرالیا هدف یک حمله وحشیانه و نژادپرستانه قرار گرفت. این زن مسلمان گفته در صورتی که مشکل نژادپرستی حل نشود از دنیایی که قرار است کودکش در آن زندگی کند هراس دارد. او همچنین با صدور بیانیه‌ای از کسانی در استرالیا که از او حمایت کرده‌اند تشکر کرده است. اگر این مسئله حل نشود از دنیایی که کودکانمان در آن بزرگ می‌شوند می‌ترسم. از همه استرالیایی‌ها اعم از مسلمان و غیرمسلمان می‌خواهم برای محافظت از مردم در برابر حملات نژادپرستانه یا مذهبی با هم همبسته باشند.» انتهای پیام/
زومیتزومیت9 ساعت قبل
روز گذشته یکی از کاربران اپل اینسایدر با این وب‌سایت ارتباط برقرار کرد و گفت که ظاهرا دیگر بخشی تحت‌عنوان Ratings & Reviews در صفحه‌ی محصولات وب‌سایت خرده‌فروشی آنلاین اپل دیده نمی‌شود. نقد و بررسی‌های کاربران در اواخر هفته‌ی گذشته از روی وب‌سایت اپل حذف شده‌اند و در حال حاضر به‌طور دقیق از دلیل آن مطلع نیستیم. با در نظر گرفتن همین موضوع، حذف شدن بخش Ratings & Reviews از وب‌سایت اپل، اتفاقی تعجب‌برانگیز به‌شمار می‌آید. در ویدئوی موردبحث، Fstoppers نگاهی به نقد و بررسی‌های منفی کاربران در صفحه‌ی رسمی مک‌بوک پرو ۱۶ اینچ در خرده‌فروشی آنلاین اپل می‌اندازد. بنابراین وجود بخش Ratings & Reviews در وب‌سایت اپل، امری مهم به‌شمار می‌آید و حذف شدن آن عجیب به‌نظر می‌رسد.
همشهریهمشهری9 ساعت قبل

برادرهای ناکام فوتبالیستهای مشهور؛ زیر سایه داداش!

3+
روزنوروزنو11 ساعت قبل
مهرمهر11 ساعت قبل
در این سر مقاله آمده است: در حال حاضر، خشونت‌های جدی در خیابان‌های هنگ کنگ رخ داده و بسیاری از شهروندان هنگ کنگی به علت هراس از انتقام فتنه گران در مقابل خشونت‌ها سکوت کرده‌اند. این امر در گذشته در زمان حکمفرمایی استعمارگرانه انگلیس در هنگ کنگ به هیچ وجه قابل تحمل نبود. با این حال، رسانه‌های غربی برچسب «دشمن مردم» را به پلیس مجهز و منضبط هنگ کنگ چسبانده‌اند. اما در حقیقت، معترضان تندرو دشمن واقعی هنگ کنگ هستند. در این مقاله تاکید شده است، آن افرادی که در هنگ کنگ «مدافع آزادی و دموکراسی» خوانده شده‌اند، باید به عنوان اوباش ظالم شناسایی و دستگیر شوند.
ایمناایمنا12 ساعت قبل
* کریستیانو رونالدو بازیکنتیم ملی فوتبال پرتغال در مسابقات مقدماتی یورو مقابل لوکزامبورگ گلزنی کرد. این بازیکن با این گل به آمار ۹۹ گل رسید و فاصله خودبا علی دایی مهاجم افسانه‌ای تیم ملی ایران را به ۱۰ گل رساند. * پس پیروزی پنج بر صفر تیم ملی فوتبال اسپانیا برابر رومانی، مورنو سرمربی سرخ‌ها استعفا کرد. فدراسیون فوتبال اسپانیا پس از این موضوع لوئیز انریکه را به عنوان سرمربی بعدی اسپانیا انتخاب کرد. انریکه سابقه هدایت تیم ملی فوتبال اسپانیا را دارد، اما به دلیل بیماری و سپس فوت دختر کوچکش مجبور به جدایی از این تیم شد.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
سازمان توسعه و همکاری اقتصادی پیش‌بینی کرد رشد اقتصادی همه کشورهای صنعتی کاهش پیدا کند. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان توسعه و همکاری اقتصادی در گزارش جدید خود از وضعیت اقتصادی جهان پیش‌بینی کرد که متوسط رشد اقتصادی کشورهای جهان تا پایان سال جاری به ۲٫۹ درصد برسد که ۰٫۱ درصد کمتر از نرخ پیش‌بینی شده توسط این سازمان در گزارش قبلی است. لاورنس بوئن- کارشناس ارشد مسائل اقتصادی در این سازمان - گفت: در طول دو سال اخیر چشم انداز اقتصاد جهانی در نتیجه نامطمئن بودن سیاست گذاری‌ها، جریانات سرمایه‌ای و اختلافات تجاری بیش از پیش ناپایدار شده است و برخلاف بانک‌های مرکزی که تلاش زیادی برای تقویت رشد اقتصادی انجام‌داده‌اند، دولت‌ها کمتر به فکر تقویت زیرساخت‌های اقتصادی و سطح رشد خود بوده‌اند. در بین کشورهای مختلف، این سازمان رشد اقتصادی آمریکا را ۲ درصد، ژاپن ۰٫۷ درصد، منطقه یورو ۱٫۲ درصد، چین ۵٫۵ درصد، استرالیا ۲٫۳ درصد، کانادا ۱٫۷ درصد، فرانسه ۱٫۲ درصد، آلمان ۰٫۹ درصد، سوئیس یک درصد، ترکیه ۳٫۲ درصد و انگلیس ۱٫۲ درصد پیش بینی شده است. سازمان توسعه و همکاری اقتصادی در سال ۱۹۶۱ با هدف تقویت رشد اقتصادی و از میان برداشتن موانع تجاری بین کشورهای توسعه یافته تشکیل شد و مقر آن در شهر پاریس فرانسه قرار دارد.

راهنمای جامع شرایط و مدارک دریافت بلو کارت آلمان ۲۰۲۰

21+
تکراتوتکراتو14 ساعت قبل
ایسناایسنا14 ساعت قبل
دود ناشی از آتش‌سوزی‌های گسترده که ایالت نیوساوت ولز در استرالیا را فرا گرفته، موجب ثبت بالاترین سطح آلودگی هوا در این منطقه شده‌ است. به گزارش ایسنا، تداوم آتش‌سوزی‌ها در بیشه‌زارهای ایالت نیوساوت ولز و دود غلیظ ناشی از آن موجب شده بالاترین سطح آلودگی هوا در این منطقه ثبت شود. این موضوع همچنین موجب افزایش تعداد مراجعات به مراکز درمانی و کاهش دید افقی برای رانندگان شده‌ است. همچنین دودی غلیظ برای چهارمین روز متوالی، سیدنی - پرجمعیت‌ترین شهر استرالیا را در بر گرفته و موجب شده این شهر در فهرست ۱۰ شهر آلوده جهان جای گیرد. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، آلودگی هوا در منطقه بورک در ایالت نیوساوت ولز نیز ۱۵ برابر بالاتر از سطح استاندارد گزارش شده‌است؛ چرا که وزش باد شدید موجب پراکنده ساختن دود ناشی از آتش‌سوزی و گرد و خاک خشکسالی‌های اخیر شده‌ است.
روزنوروزنو15 ساعت قبل
اکنون چهار ماه تا بازی‌های تیم ملی در دور برگشت جام جهانی زمان باقی مانده و باید ببینیم آیا تا آن زمان او دلش می‌خواهد برای تیم ملی بازی کند یا خیر. ۲ کارشناس فوتبال ایران هم نظر خود را درباره احتمال بازگشت قوچان نژاد به تیم ملی اعلام کردند که در ادامه اظهارات آن‌ها را می‌خوانیم. عنایتی: بازگشت قوچان نژاد به تیم ملی اتفاق مثبتی استتا جایی که من اطلاع دارم خود رضا نمی‌خواهد به تیم ملی بازگردد و حتی دعوت مارک ویلموتس را رد کرده است. ضمن اینکه مهاجم مان خوبی در تیم ملی حضور دارند و احتمال دارد او بازگشت به تیم ملی پشت خط آن‌ها بماند. بهترین زمانی که فوتبالیست می‌تواند در تیم ملی حضور داشته باشد بین ۲۰ تا ۳۰ سال است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین15 ساعت قبل
سومین و چهارمین دیدار به تساوی یک و بر یک و باخت ۲ بر یک مقابل اندونزی منجر شد و نهایتا شکست ۲ بر یک مقابل قطر پایان کار تیم امید ایران بود. ۶ گل زدیم که پنج گل در نیمه اول و تنها یک گل در ۴۵ دقیقه دوم به ثمر رسید. در سوی مقابل ۴ گل در نیمه نخست و سه گل در نیمه دوم دریافت کرده‌ایم. تیم حمید استیلی هم در نیمه اول خوب گل می‌زند و هم خوب گل می‌خورد اما در نیمه مربیان، بیشتر تسلیم بوده است. زمان زیادی تا شروع مسابقات باقی نمانده و اردوی بعدی تیم امید به مسابقات انتخابی منتج می‌شود.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
برخلاف بورس‌های آسیایی، شاخص‌ها در آمریکا و اروپا قرمزپوش شدند. به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، شاخص‌های بورسی در معاملات روز جمعه، تحت تاثیر اخبار مربوط به جنگ تجاری و مساله برگزیت قرار گرفتند. از سوی دیگر اما برخی مقامات چینی از تداوم تلاش‌ها برای حل‌وفصل اختلافات تجاری با آمریکا خبر داده‌اند. در چین شاخص «شانگ‌های کامپوزیت» با ریزش ۰٫۹۷ درصدی در سطح ۳۸۵۱٫۹۷ واحد بسته شد. همچنین در بازار فلزات گران بها، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با افزایش ۰٫۱۹ درصدی به ۱۴۶۷٫۱۵ دلار رسید.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
به نظر می‌رسد اثرگذاری وقایع جنگ تجاری بر روی بازارهای جهانی کماکان در سطح بالایی قرار دارد. هر یورو نیز با ۰٫۰۰۷ درصد کاهش به ۱٫۱۰۶۸ دلار کاهش یافت. هم‌چنین هر دلار آمریکا به ۱٫۳۲۸۵ دلار کانادا افزایش یافت. در برابر همتای سنگاپوری، هر دلار به ازای ۱٫۳۶۲۷ دلار سنگاپور مبادله شد. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا به ازای ۱٫۴۷۳۳ دلار مبادله شد.
ایلناایلنا16 ساعت قبل
شکستن همزمان بیست استخوان با نام بین المللی «رونا مادر عظیم» جایزه تنوع فرهنگی جشنواره آسیاپاسفیک را بدست آورد. به گزارش ایلنا، رونا مادر عظیم ساخته برادران محمودی در سیزدهمین دوره جشنواره آسیاپاسفیک در استرالیا جایزه تنوع فرهنگی یونیسف را بدست آورد. در مراسم جوایز آسیاپاسیفیک ۲۰۱۹، «رونا مادر عظیم» تنها فیلم ایرانی بود که دست خالی از این مراسم بیرون نیامد. پخش بین المللی فیلم برعهده شرکت فرانسوی نوری پیکچرز به مدیریت کتایون شهابی است. محسن تنابنده، مجتبی پیرزاده، فرشته حسینی، فاطمه حسینی، فاطمه میرزایی، محیی رضایی، سعید چنگیزیان وعلیرضا استادی در این فیلم نقش آفرینی کرده‌اند.
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پرس اسوسیشنز، یک انفجار کوتاه اما بسیار قدرتمند کیهانی در یک کهکشان دوردست، رکورد درخشان‌ترین نوری را که تاکنون از زمین دیده شده، را ثبت کرده است. جما اندرسون یکی از محققان ارشد این پژوهش می‌گوید: انتشار این اشعه‌های پرتو گاما پر انرژی‌ترین رویداد در جهان پس از انفجار بزرگ هستند. اندرسون در این باره می‌گوید: اشعه‌های قدرتمند پرتو گاما در نتیجه انفجار ستاره‌ها به شکل ابرنواختر به وجود می‌آیند و یک سیاهچاله به جا می‌گذارند. پرتوهای اشعه گاما به طور ناگهانی در آسمان ظاهر می‌شوند. به گفته اندرسون پرتو قدرتمند اشعه گاما در ۱۴ ژانویه ۲۰۱۹ میلادی به زمین رسید و ۲ ماهواره فضایی آن را رصد کرد.
مهرمهر16 ساعت قبل
نظام رتبه بندی تایمز در این رتبه بندی هم از شاخص‌های کلی استفاده می‌کند اما در برای هر یک شاخه‌های علمی شاخص‌های اختصاصی نیز به کار می‌گیرد. ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در رده بندی تایمز ۲۰۲۰ حوزه علوم زیستیدانشگاه کمبریج از انگلستان، دانشگاه هاروارد از آمریکا، دانشگاه آکسفورد از انگلستان، موسسه فناوری ماساچوست MIT از آمریکا، دانشگاه استانفورد از آمریکا، موسسه فناوری کالیفرنیا از آمریکا، دانشگاه جان هاپکینز از آمریکا، دانشگاه پرینستون از آمریکا، دانشگاه ییل از آمریکا، دانشگاه UCL از انگلستان. دانشگاه میشیگان و دانشگاه بریتیش کلمبیا برای اولین بار به جمع ۱۰ دانشگاه برتر پیوسته‌اند. ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در رده بندی تایمز ۲۰۲۰ حوزه روانشناسیدانشگاه استانفورد از آمریکا، دانشگاه پرینستون از آمریکا، دانشگاه پنسیلوانیا از آمریکا، دانشگاه UCL از انگلستان، دانشگاه شیکاگو از آمریکا، دانشگاه هاروارد از آمریکا، دانشگاه ییل از آمریکا، دانشگاه میشیگان آن آربور از آمریکا، دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس از آمریکا، دانشگاه بریتیش کلمبیا از کانادادر حوزه روانشناسی تنها دانشگاه ایرانی دانشگاه تهران با رتبه جهانی ۳۰۱–۴۰۰ است. رتبه بندی دانشگاه‌های جهان در نظام رتبه بندی بین المللی تایمز در سال ۲۰۲۰ با موضوع: بالینی، کلینیکی و سلامت نشان می‌دهد که دانشگاه‌های پیشتاز در پزشکی، دندانپزشکی و سایر موضوعات سلامت رتبه بندی شده‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
شروع اردویی که تحت تاثیر عدم پرداخت مطالبات سرمربی تیم ملی برگزار شد تا مارک ویلموتس قبل از سفر به تهران در ترکیه بماند و منتظر پرداخت قسط اول قراردادش باشد. تیم ملی فوتبال ایران که با کارلوس کی‌روش عادت کرده بود به ‌راحتی به جام جهانی صعود کند، حالا کارش با مارک ویلموتس گره خورده است. در این گزارش قصد داریم به وضعیت تیم ملی در گروه خودش برای صعود به جام جهانی رسیدگی کنیم. بازی‌های دوستانه کمک می‌کند تا تیم‌ها به هماهنگی بیشتری برسند و سرمربی بتواند بهترین بازیکنان تیمش را انتخاب کند، اما بازی‌های تدارکاتی فیفا دی برای تیم ملی ایران هدر می‌روند. شانس صدرنشینیاگر شاگردان ویلموتس در این ۴ دیدار پیروز شوند می‌توانند به عنوان تیم صدرنشین گروه صعود کنند.
ایسناایسنا17 ساعت قبل
شرکت «تسلا» پروژه موفق خود موسوم به «تسلا باتری» (Tesla battery) را پس از دو سال از راه اندازی، گسترش خواهد داد. به گزارش ایسنا، پروژه «تسلا باتری» مجموعه باتری‌های نصب شده در استرالیای جنوبی توسط شرکت تسلا است که برای ذخیره‌سازی نیروی الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. پروژه باتری تسلا در استرالیا در حال جلب توجه جهانی است و شرکت‌ها را وادار به تغییر ساختار نیروگاه‌های انرژی سنتی کرده است. سیستم باتری تسلا شامل ذخیره انرژی «Hornsdale» و مزرعه بادی «Hornsdale» است. این بیانیه حاکی از موفقیت بزرگ پروژه «تسلا باتری» بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین17 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- تیم ملی فوتبال ایران که با کارلوس کی‌روش عادت کرده بود به ‌راحتی به جام جهانی صعود کند، حالا کارش با مارک ویلموتس گره خورده است. تیم ملی فوتبال ایران که با کارلوس کی‌روش عادت کرده بود به ‌راحتی به جام جهانی صعود کند، حالا کارش با مارک ویلموتس گره خورده است. در این گزارش قصد داریم به وضعیت تیم ملی در گروه خودش برای صعود به جام جهانی رسیدگی کنیم. تیم ویلموتس در دیدار برابر بحرین و عراق نشان داد که هنوز ترکیب برگزیده تیمش را انتخاب نکرده است. شانس صدرنشینیاگر شاگردان ویلموتس در این ۴ دیدار پیروز شوند می‌توانند به عنوان تیم صدرنشین گروه صعود کنند.

نگاهی به عناوین مطبوعات امروز برخی کشور‌ها

14+
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل

صعود رویایی کانادا به نیمه نهایی

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
گروه یک: گروه دو: گروه سه: گروه ۴: گروه پنج: گروه ۶: دور یک چهارم نهایی: هر مصاف شامل ۲ دیدار انفرادی و یک دیدار دوبل است. نتایج و برنامه مسابقات به این شرح است: صربستان ۳ - ۰ ژاپنفیلیپ کرائینوویتس ۳ - ۰ یوئیچی سوگیتانواک جوکوویچ ۳ - ۰ یوشیهیتو نیشی اوکا (ست‌ها: ۶ - ۱ و ۶ - ۲) فرانسه ۱ - ۲ صربستانژو ویلفرد سونگا ۰ - ۲ فیلیپ کرائینوویتسبنوا پیر ۰ - ۲ نواک جوکوویچ (۳ - ۶ و ۳ - ۶) - تیم صربستان با ۲ برد صعود کرد و تیم‌های فرانسه با یک برد و ژاپن بدون برد دوم و سوم و حذف شدند. کرواسی (قهرمان دوره قبل) ۰ - ۳ اسپانیانیکولا مکتیچ ۰ - ۲ روبرتو بائوتیستا آگوتبورنا گویو ۰ - ۲ رافائل نادال (۴ - ۶ و ۳ - ۶) - تیم‌های اسپانیا با ۲ برد و روسیه با یک برد اول و دوم شدند و صعود کردند. تیم کرواسی با ۲ باخت حذف شد. آرژانتین ۰ - ۳ آلمانگیدو پیا ۱ - ۲ فیلیپ کولشرایبردیه گو اسکوآرتسمن ۰ - ۲ یان لنارد اشتروفآلمان ۲ - ۱ شیلیفیلیپ کولشرایبر ۲ - ۰ نیکولاس خارییان لنارد اشتروف ۱ - ۲ کریستین خارین- تیم‌های آلمان با ۲ برد و آرژانتین با یک اول و دوم شدند و صعود کردند. تیم شیلی بدون برد حذف شد. استرالیا ۲ - ۱ بلژیکنیک کرگیوس ۲ - ۰ استیو دارسیسآلکس دمینور ۲ - ۰ دوید گوفان- تیم استرالیا با ۲ برد صعود کرد و تیم‌های بلژیک با یک برد و کلمبیا بدون برد دوم و سوم شدند و از دور رقابت‌ها کنار رفتند. انگلیس ۲ - ۱ هلنداندی ماری ۲ - ۱ تالون خریکسپور (۶ - ۷ ‏ ۶ - ۴ و ۷ - ۶) دانیل اوانز ۱ - ۲ روبین هاسانگلیس ۲ - ۱ قزاقستانکایل ادموند ۲ - ۰ میخائیل کوکوشکیندانیل اوانز ۱ - ۲ آلکساندر بوبلیک- تیم انگلیس با ۲ برد صدرنشین شد و صعود کرد. تیم‌های قزاقستان با یک برد و هلند بدون برد دوم و سوم و حذف شدند. آمریکا ۲ - ۱ ایتالیاریلی اوپلکا ۱ - ۲ فابیو فونینیتیلر فریتز ۲ - ۱ ماتئو برتینی- تیم کانادا با ۲ پیروزی صعود کرد و تیم‌های آمریکا با یک برد و ایتالیا بدون برد دوم و سوم شدند و از دور رقابت‌ها کنار رفتند. استرالیا ۱ - ۲ کاناداجان میلمن ۰ - ۲ واسک پوسپیسلآلکس دمینور ۲ - ۱ دنیس شاپووالوف- برنامه امروز - جمعه اول آذر: ‌صربستان - روسیهانگلیس - آلماناسپانیا - آرژانتین- در دوره قبل تیم کرواسی قهرمان شد و تیم‌های فرانسه دوم و اسپانیا و آمریکا سوم مشترک شدند. در جام دیویس که از سال ۱۹۰۰ سابقه برگزاری دارد، تیم آمریکا با ۳۲ قهرمانی و ۲۹ نایب قهرمانی رکورد دار است و تیم‌های استرالیا با ۲۸ قهرمانی و ۱۹ نایب قهرمانی دوم و فرانسه با ۱۰ قهرمانی و ۹ نایب قهرمانی سوم و انگلیس با ۱۰ قهرمانی و ۸ نایب قهرمانی چهارم هستند.

به انتهای لیست رسیدید

استرالیا

کشور همسود استرالیا کشوری است توسعه یافته در نیمکره جنوبی. این کشور با ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ کیلومتر مربع وسعت، ششمین کشور پهناور دنیا است. استرالیا یکی از قلمروهای همسود است و در سال ۱۹۰۱ از بریتانیای کبیر استقلال یافته‌است. پایتخت استرالیا شهر کانبرا است، شهری که در آن مجلس کشور و خانه فرماندار کل قرار دارد. ویکی‌پدیا