اخبار استرالیا - آخرین و مهم ترین اخبار استرالیا از خبرگزاری‌های ایران | خبری
استرالیا

استرالیا

فردا نیوزفردا نیوز1 ماه قبل
اگر می‌خواهید به این کشور سفر کنید باید به کمک سفارت استرالیا در ایران برای ویزا اقدام کنید. اطلاعات سفارت استرالیا در ایران: سفارت کشور استرالیا در شهر تهران و در خیابان خالد اسلامبولی (وزرا)، خیابان بیست و سوم، پلاک ۲ قرار گرفته است. ایمیل سفارت استرالیا: immigration. tehran@dfat. gov. auوب سایت رسمی سفارت استرالیا: http: //iran. embassy. gov. au/مدارک لازم برای دریافت ویزا از سفارت استرالیابهتر است قبل از مراجعه به سفارت، برای گرفتن وقت سفارت استرالیا، از طریق آنلاین درخواست خود را ثبت کنید. بعد از گرفتن وقت سفارت استرالیا باید مدارک خود را به این سفارت تحویل دهید. همانطور که می‌دانید زبان رسمی کشور استرالیا انگلیسی است، در نتیجه یکی از مدارکی که هنگام مراجعه به سفارت استرالیا باید ارائه دهید مدرک زبان آیلتس با نمره‌ای بالاتر از ۶٫۵ است.
عصر ایرانعصر ایران3 ماه قبل
هزاران شهروند استرالیایی روز ملی این کشور را روز اشغال خواندندبه گزارش عصرایران به نقل از یورونیوز، هزاران نفر از مردم استرالیا روز شنبه، ۲۶ ژانویه با برگزاری تظاهرات در این کشور، خواستار تغییر تاریخ روز ملی یا حذف کامل آن شدند. ۲۶ ژانویه ۱۷۸۸، نخستین گروه از بریتانیایی‌ها وارد خاک سرزمینی شدند که امروز استرالیا نامیده می‌شود. این روز، روز ملی استرالیا است. معترضان با یادآوری سرکوب و قتل عام بومیان استرالیا از دولت این کشور خواستند یا تاریخ روز ملی را تغییر دهد یا چنین مناسبتی را از اساس لغو کند. بومیان استرالیا همچنان پس از سه قرن یکی از محروم‌ترین و به‌حاشیه رانده شده‌ترین مردم این کشور هستند.

گل علی مبخوت به استرالیا (امارات ۱-۰ استرالیا)

طرفداریطرفداری3 ماه قبل

گل عمر خربین به استرالیا (استرالیا ۱-۱ سوریه)

طرفداریطرفداری4 ماه قبل

گل عمر السومه به استرالیا (استرالیا ۲-۲ سوریه)

طرفداریطرفداری4 ماه قبل

خشکسالی در استرالیا

7+
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
ایسناایسنا3 هفته قبل
شیائومی به منظور توسعه خدمات و افزایش میزان فروش خود تصمیم گرفته است که قدم به بازار استرالیا نیز بگذارد. به گزارش ایسنا، از آنجا که شیائومی چهارمین تولیدکننده بزرگ محصولات تکنولوژی و گوشی در جهان محسوب می‌شود، حالا در تازه‌ترین اقدام خود اعلام کرده است که قصد دارد به عرصه فروش گوشی و گجت‌های هوشمند قدم بگذارد و بازار استرالیا را نیز همچون بسیاری از کشورهای دیگر، قبضه کند. شیائومی بر اساس تازه‌ترین گزارش‌های منتشره از سوی مؤسسه تحقیقاتی کانالیز، چهارمین تولیدکننده بزرگ موبایل در جهان از لحاظ میزان فروش گوشی‌های هوشمند است. شرکت چینی شیائومی که به تازگی از سایر رقبای هموطن خود سبقت گرفته و با غول‌های تکنولوژی و برندهای برتر تولیدکننده گجت‌ها و گوشی‌های هوشمند به رقابت تنگاتنگی پرداخته است، سعی دارد سهم خود را از بازار محصولات فناوری در جهان افزایش و توسعه دهد. بر اساس وب سایت smarthouse، در طول یک سال اخیر، شیائومی به بازار کشورهای مختلفی ورود پیدا کرده و سعی دارد به افزایش میزان فروش و محبوبیت خود در سراسر جهان بپردازد تا بدین ترتیب سهم بیشتری از بازارهای جهانی گوشی‌های هوشمند و سایر محصولات فناوری را به خود اختصاص دهد.
انتخابانتخاب2 هفته قبل
فیلم سینمایی «کاتیوشا» به کارگردانی علی عطشانی نامزد بهترین فیلم یک جشنواره استرالیایی شد. فیلم سینمایی «کاتیوشا» در ادامه حضور بین المللی در جشنواره‌های مختلف، نامزد بهترین فیلم در جشنواره اینسپیریشن استرالیا شد که از ۲۰ اردیبهشت ماه مصادف با ۱۰ می‌برگزار می‌شود. همچنین «کاتیوشا» به بخش مسابقه پنجمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مارییتا جورجیای آمریکا و پنجمین دوره جشنواره بین المللی فیلم فالکه هندوستان نیز راه یافته است. احمد مهرانفر، هادی حجازی‌فر، لیلا اوتادی، میترا حجار، ارژنگ امیرفضلی و بیژن بنفشه‌خواه بازیگران این فیلم سینمایی هستند. در خلاصه داستان این فیلم با طرح اولیه‌ای از مهراب قاسم‌خانی و نویسندگی علی عطشانی آمده است: «من اگه بخوام توی زندگی موفق باشم حتما نباید اونجوری به زندگی نگاه کنم که تو نگاه می‌کنی …»
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- عکس روز به انتخاب نشنال جئوگرافیک، صخره موج در هایدن استرالیا پدیده‌ای طبیعی است که سال‌ها ده‌ها هزار گردشگر را به خود جذب می‌کند. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، عکس روز به انتخاب نشنال جئوگرافیک، صخره موج در هایدن استرالیا پدیده‌ای طبیعی است که سال‌ها ده‌ها هزار گردشگر را به خود جذب می‌کند. انتهای پیام/منبع: مشرقخبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
شیائومی به منظور توسعه خدمات و افزایش میزان فروش خود تصمیم گرفته است که قدم به بازار استرالیا نیز بگذارد. از آنجا که شیائومی چهارمین تولیدکننده بزرگ محصولات تکنولوژی و گوشی در جهان محسوب می‌شود، حالا در تازه‌ترین اقدام خود اعلام کرده است که قصد دارد به عرصه فروش گوشی و گجت‌های هوشمند قدم بگذارد و بازار استرالیا را نیز همچون بسیاری از کشورهای دیگر، قبضه کند. شیائومی بر اساس تازه‌ترین گزارش‌های منتشره از سوی مؤسسه تحقیقاتی کانالیز، چهارمین تولیدکننده بزرگ موبایل در جهان از لحاظ میزان فروش گوشی‌های هوشمند است. شرکت چینی شیائومی که به تازگی از سایر رقبای هموطن خود سبقت گرفته و با غول‌های تکنولوژی و برندهای برتر تولیدکننده گجت‌ها و گوشی‌های هوشمند به رقابت تنگاتنگی پرداخته است، سعی دارد سهم خود را از بازار محصولات فناوری در جهان افزایش و توسعه دهد. بر اساس وب سایت smarthouse، در طول یک سال اخیر، شیائومی به بازار کشورهای مختلفی ورود پیدا کرده و سعی دارد به افزایش میزان فروش و محبوبیت خود در سراسر جهان بپردازد تا بدین ترتیب سهم بیشتری از بازارهای جهانی گوشی‌های هوشمند و سایر محصولات فناوری را به خود اختصاص دهد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
از آنجا که شیائومی چهارمین تولیدکننده بزرگ محصولات تکنولوژی و گوشی در جهان محسوب می‌شود، حالا در تازه‌ترین اقدام خود اعلام کرده است که قصد دارد به عرصه فروش گوشی و گجت‌های هوشمند قدم بگذارد و بازار استرالیا را نیز همچون بسیاری از کشورهای دیگر، قبضه کند. شیائومی بر اساس تازه‌ترین گزارش‌های منتشره از سوی مؤسسه تحقیقاتی کانالیز، چهارمین تولیدکننده بزرگ موبایل در جهان از لحاظ میزان فروش گوشی‌های هوشمند است. شرکت چینی شیائومی که به تازگی از سایر رقبای هموطن خود سبقت گرفته و با غول‌های تکنولوژی و برندهای برتر تولیدکننده گجت‌ها و گوشی‌های هوشمند به رقابت تنگاتنگی پرداخته است، سعی دارد سهم خود را از بازار محصولات فناوری در جهان افزایش و توسعه دهد. بر اساس وب سایت smarthouse، در طول یک سال اخیر، شیائومی به بازار کشورهای مختلفی ورود پیدا کرده و سعی دارد به افزایش میزان فروش و محبوبیت خود در سراسر جهان بپردازد تا بدین ترتیب سهم بیشتری از بازارهای جهانی گوشی‌های هوشمند و سایر محصولات فناوری را به خود اختصاص دهد.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارش «برندون هامر» نماینده استرالیا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پیامی در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت که با توجه به تصریح مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر پایبندی کامل ایران به قوانین آژانس و برنامه جامع اقدام مشترک، استرالیا به حمایت خود از برجام ادامه می‌دهد. وی با اشاره به اهمیت پایبندی کامل ایران به تعهدات خود تحت برنامه جامع اقدام مشترک و تنظیم فعالیت‌های هسته‌ای ایران تحت نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکید و آن را بسیار حائز اهمیت دانست.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «برندون هامر» نماینده استرالیا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پیامی در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت که با توجه به تصریح مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر پایبندی کامل ایران به قوانین آژانس و برنامه جامع اقدام مشترک، استرالیا به حمایت خود از برجام ادامه می‌دهد. وی با اشاره به اهمیت پایبندی کامل ایران به تعهدات خود تحت برنامه جامع اقدام مشترک و تنظیم فعالیت‌های هسته‌ای ایران تحت نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکید و آن را بسیار حائز اهمیت دانست. انتهای پیام/.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
شناسه خبر: ۸۴۹۴۶۳ ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۲۳:۲۸ ۰ Aخانه | سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان منبع: نماینده استرالیا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: با توجه به گزارش مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر پایبندی کامل ایران به تعهدات خود در برجام، استرالیا به حمایت خود از این توافق ادامه می‌دهد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در ادامه مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا، تیم ملی فوتبال استرالیا با برتری در ضربات پنالتی مقابل ازبکستان جواز صعود به مرحله بعدی رقابت‌ها را کسب کرد. این دیدار پس از تساوی بدون گل در وقت‌های قانونی و اضافی، با برتری ۴-۲ استرالیا در ضربات پنالتی به پایان رسید. مت رایان دروازه بان سرشناس استرالیایی‌ها با مهار دو ضربه پنالتی ستاره تیمش در این مسابقه بود. استرالیا حالا باید به مصاف برنده دیدار تیم‌های امارات و قرقیزستان برود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ماه قبل
اعتمادآنلاین|‌ به نقل از AFC، متئو رایان، دروازه‌بان تیم ملی فوتبال استرالیا در مرحله گروهی جام ملت‌ها درخشش خوبی داشت و با این تیم به مرحله حذفی رسید. رایان درباره شرایط این تیم گفت: ‌ خوشبختانه از مرحله گروهی توانستیم صعود کنیم. تیم ملی استرالیا نسبت به یک سال قبل خیلی تغییر کرده است. از تغییر مربی گرفته تا رفتن چند بازیکن، باعث شده چهره جدیدی از تیم ملی استرالیا را شاهد باشیم. تیم ملی فوتبال استرالیا در یک هشتم نهایی جام ملت‌ها برابر ازبکستان قرار خواهد گرفت.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش ای بی سی نیوز، بانک مرکزی استرالیا در جدیدترین گزارش خود از وضعیت اقتصاد این کشور پیش بینی کرده است نرخ رشد امسال به ۱٫۷ درصد کاهش یابد که ۰٫۵ درصد کمتر از رقم پیش بینی شده در گزارش قبلی این بانک است. فیلیپی لووه، رئیس بانک مرکزی استرالیا ماه گذشته در جمع نمایندگان مجلس این کشور گفته بود: مساله مهم حال حاضر رشد پایین سطح دستمزدها است. از سوی دیگر نرخ تورم استرالیا در حال حاضر ۱٫۳ درصد است که فاصله زیادی با تورم سه درصدی هدف گذاری شده توسط بانک مرکزی دارد. بخش بزرگی از دلیل پایین بودن نرخ تورم در بزرگ‌ترین اقتصاد منطقه اقیانوسیه مربوط به وزن سنگین تورم بخش پوشاک و برق از سبد شاخص بهای مصرف کننده استرالیا است. اقتصاد استرالیا که وارد بیست و هشتمین سال رشد متوالی مثبت شده است کماکان نتوانسته است برای ۱۳ درصد از شاغلان امنیت شغلی فراهم کند و این افراد با وجود شاغل بودن، از دستمزد کافی برای تأمین مایحتاج خود برخوردار نیستند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، از آنجا که شیائومی چهارمین تولیدکننده بزرگ محصولات تکنولوژی و گوشی در جهان محسوب می‌شود، حالا در تازه‌ترین اقدام خود اعلام کرده است که قصد دارد به عرصه فروش گوشی و گجت‌های هوشمند قدم بگذارد و بازار استرالیا را نیز همچون بسیاری از کشورهای دیگر، قبضه کند. شیائومی بر اساس تازه‌ترین گزارش‌های منتشره از سوی مؤسسه تحقیقاتی کانالیز، چهارمین تولیدکننده بزرگ موبایل در جهان از لحاظ میزان فروش گوشی‌های هوشمند است. شرکت چینی شیائومی که به تازگی از سایر رقبای هموطن خود سبقت گرفته و با غول‌های تکنولوژی و برندهای برتر تولیدکننده گجت‌ها و گوشی‌های هوشمند به رقابت تنگاتنگی پرداخته است، سعی دارد سهم خود را از بازار محصولات فناوری در جهان افزایش و توسعه دهد. بر اساس وب سایت smarthouse، در طول یک سال اخیر، شیائومی به بازار کشورهای مختلفی ورود پیدا کرده و سعی دارد به افزایش میزان فروش و محبوبیت خود در سراسر جهان بپردازد تا بدین ترتیب سهم بیشتری از بازارهای جهانی گوشی‌های هوشمند و سایر محصولات فناوری را به خود اختصاص دهد.
کجاروکجارو1 هفته قبل
فرد متقاضی ویزای سرمایه گذاری استرالیا اجازه دارد درخواست مهاجرت را برای فرزندان و همسران خود ثبت کند. علاوه بر این، کشور استرالیا از نظر صادرات انرژی، سومین اقتصاد بزرگ دنیا به‌شمار می‌رود. به همین علت سود سرمایه‌گذاری در استرالیا در حوزه کشاوری و صنایع غذایی بسیار بالا است و بازده خوبی دارد. در صورت استخدام وکیل مهاجرت به استرالیا، شرایط حفظ سرمایه و افزایش امکان تبدیل اقامت موقت به دائم را رقم خواهید زد. پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب وکیل مهاجرت به استرالیا از تجربه موفق مهاجران استفاده کنید و قطعا وکلای رسمی مقیم استرالیا انتخاب بهتری هستند.

عکس/ دریاچه صورتی استرالیا

6+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل

خلاصه بازی استرالیا - سوریه

خبر فوریخبر فوری4 ماه قبل
اگر خانم مارپل اینجا بود، معمای فوت بابا حل می‌شد/ چرا برخی گذاشتند و بعد از فوت به سخنان بابا جواب دادند؟ آدم شک می‌کند/ اصلاح‌طلبان به شعارهایشان پایبند نبودند/ اعظم طالقانی را تحسین می‌کنم
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
خبرگزاری میزان- تیم فوتبال استرالیا با وجود قبول شکست برابر امارات، عملکرد آماری بهتر از حریف داشت. به گزارش گروه ورزشی خبرگزای میزان، در آخرین بازی از مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا تیم امارات با یک گل مقابل استرالیا، مدافع عنوان قهرمانی پیروز شد. آمار این دیدار به شرح زیر است: * مالکیت توپ: امارات ۳۶٫۲ درصد - استرالیا ۶۳٫۸ درصد* بازپس گیری توپ: امارات ۵ - استرالیا ۸* آفساید: امارات صفر - استرالیا یک* کرنر: امارات ۳ - استرالیا ۱۱* تعداد پاس: امارات ۲۹۳ - استرالیا ۴۹۴* سانتر: امارات ۸ - استرالیا ۳۶* شوت: امارات ۷ - استرالیا ۲۲* شوت در چهارچوب: امارات ۲ - استرالیا ۲* تکل: امارات ۱۹ - استرالیا ۱۱* تعداد خطا: امارات ۱۳ - استرالیا ۱۱* کارت زرد: امارات ۲ - استرالیا ۲*کارت قرمز: امارات صفر - استرالیا صفرانتهای پیام/
انتخابانتخاب1 هفته قبل
میلیونها اسکناس ۵۰ دلاری استرالیا با اشتباه تایپی چاپ شده و اکنون بین شهروندان دست به دست می‌شود. روی اسکناس چهره «ادیت کووان» اولین زن عضو پارلمان استرالیا به چشم می‌خورد. در پشت این اسکناس تصویری از «دیوید یونایپن»، نویسنده و مخترع بومی استرالیا دیده می‌شود. این جمله چندین بار روی اسکناس دیده می‌شود و هر بار همین اشتباه تکرار شده است. بانک مرکزی استرالیا با تأیید اشتباه اعلام کرده که از موضوع آگاه است و در آینده اسکناس‌های صحیح چاپ خواهند شد.
عصر ایرانعصر ایران3 ماه قبل
دانشمندان در تازه‌ترین تحقیقات خود از جزیره‌ای که در نتیجه یک آتشفشان در شرق استرالیا ایجاد شده به اکتشافات جالبی دست یافتند. تونگا مجموعه‌ای از ۱۷۰ جزیره است که در شرق استرالیا در اقیانوس آرام قرار دارد. وی پس از بازدید از جزیره گفت جزیره سریع‌تر از آنچه پیش‌بینی می‌شد از بین خواهد رفت. «به‌نظر می‌رسد باران در از بین رفتن (جزیره) تأثیر دارد. به همین جهت اگر باران شدید ادامه یابد، ممکن است عمر این جزیره تنها برای یک دهه یا در همین حدود باشد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
وزیر خارجه استرالیا بر حمایت کشورش از برجام تاکید کرد. «ماریس پین» وزیر خارجه استرالیا به تصمیم برای کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران واکنش نشان داد و در این باره گفت: «ما به شدت از این توافق حمایت می‌کنیم». به گزارش آسوشیتدپرس، وی در ادامه گفت: «متوجه شدم که ایران گفته است که در حال خروج از برجام نیست. ما ایران را به خویشتن‌داری، صبر و انجام تعهدات خود دعوت می‌کنیم». این مقام استرالیایی در ادامه افزود: «طرفین قرارداد هسته‌ای با ایران را به انجام تعهدات و احترام به برجام دعوت می‌کنیم».
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
مجلس نمایندگان استرالیا ۱۵۱ کرسی دارد که برای به دست آوردن اکثریت آن باید ۷۶ کرسی کسب کرد. حزب کارگر در این انتخابات ۶۵ کرسی را تصاحب کرده و حزب لیبرال ۷۴ کرسی. با پیروزی موریسون مردم نشان دادند که خسته از یک رهبر جدید هستند و ترجیح دادند با رهبر عاشق راگبی خود باقی بمانند. اسکات موریسون پس از پیروزی در انتخابات استرالیا، اکنون وظیفه بازسازی کابینه را بر عهده دارد. جیل شپرد، مدرس علوم سیاسی در رابطه با پیروزی موریسون به نیویورک‌تایمز گفت: «مردم استرالیا به‌شدت محافظه‌کار هستند.
موجموج3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری موج، نظرسنجی‌ها در استرالیا نشان می‌دهند که ائتلاف تحت رهبری حزب لیبرال در این انتخابات شکست می‌خورد و اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا کوتاه‌ترین دوره فعالیتش را در تاریخ ۱۱۸ ساله فدراسیون استرالیا خواهد داشت. حزب چپ میانه کارگر به رهبری بیل شورتن مبارزات انتخاباتی سخت خود را بیشتر روی اهداف جاه‌طلبانه با هدف کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای معطوف کرده است. وی روز جمعه در سیدنی گفته بود: من مطمئنم که حزب کارگر می‌تواند در انتخابات استرالیا پیروز شود چون ما یک برنامه مثبت برای انجام تغییرات واقعی داریم تا این ناآرامی و بحران را متوقف کنیم. بر اساس نظرسنجی منتشر شده در روزنامه استرالیا، مشخص شد که حزب کارگر با ۵۱٫۵ درصد می‌تواند پیش از محافظه کارها با ۴۸٫۵ درصد قرار گیرد. دولت با ۷۴ کرسی و حزب کارگر با ۶۹ کرسی در این انتخابات شرکت کرده است.

عکس/ آبشاری تماشایی در استرالیا

6+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل

به انتهای لیست رسیدید

استرالیا

کشور همسود استرالیا کشوری است توسعه یافته در نیمکره جنوبی. این کشور با ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ کیلومتر مربع وسعت، ششمین کشور پهناور دنیا است. استرالیا یکی از قلمروهای همسود است و در سال ۱۹۰۱ از بریتانیای کبیر استقلال یافته‌است. پایتخت استرالیا شهر کانبرا است، شهری که در آن مجلس کشور و خانه فرماندار کل قرار دارد. ویکی‌پدیا