استعمار

استعمار

عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
"در این عرصه (فعالیت‌های سایبری) دروغ و توهین ممنوع است و باید بدانید اگر کار غیر اخلاقی کنید، خداوند به یاری شما نخواهد آمد. ملی شدن فضای مجازی از ملی شدن صنعت نفت مهمتر استوی افزود: ما امروز طرفدار ملی شدن فضای مجازی هستیم و آن را از ملی شدن صنعت نفت مهمتر می‌دانیم. یک روز هم مردم ما باید قیام کنند و مانند ملی شدن صنعت نفت، فضای مجازی را نیز به استقلال ملی برسانند. سردار نقدی گفت: باید با ترفندهای رسانه‌ای آن خبر را زنده و علیه استعمار آمریکا و غرب به کار بریم. باید همزمان، دسته جمعی و موریانه وار به دشمن در فضای مجازی حمله کنیم.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
سردار نقدی خاطرنشان کرد: یقین بدانید قیام شما حق است و وقتی به این یقین برسید، دیگر ترسی از دشمن وجود نخواهید داشت. ملی شدن فضای مجازی از ملی شدن صنعت نفت مهمتر استوی افزود: ما امروز طرفدار ملی شدن فضای مجازی هستیم و آن را از ملی شدن صنعت نفت مهمتر می‌دانیم. یک روز هم مردم ما باید قیام کنند و مانند ملی شدن صنعت نفت، فضای مجازی را نیز به استقلال ملی برسانند. سردار نقدی گفت: باید با ترفندهای رسانه‌ای آن خبر را زنده و علیه استعمار آمریکا و غرب به کار بریم. باید همزمان، دسته جمعی و موریانه وار به دشمن در فضای مجازی حمله کنیم.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
وی افزود: مقام معظم در دیدارهای خصوصی و عمومی با مدیران درباره زبان فارسی مطالبی را مطرح کردند حتی در اواخر هم گله کردند و احساس خطری داشتند که ممکن است زبان فارسی در مرحله تهدید باشد. مشاور عالی معاون سیما ادامه داد: زبان فارسی را باید زبان علم شود، البته ایران درگذشته زبان علم بود اما متأسفانه در آخرین آمار وزارت علوم زبان فارسی چهاردهمین زبان علم در رده‌بندی است و البته قبل از انقلاب رده پنجاه‌ام بودیم. وی ادامه داد: باید تلاش کنید مؤلفه بزرگ هویتی خود را از دست ندهیم تا جایی که برخی بزرگان زبان فارسی را زبان اول عرفان اسلامی نامیده‌اند، زبان اول عرفان اسلامی زبان عربی نیست بلکه زبان فارسی است چراکه متون عرفانی ابتدا زبان فارسی نوشته‌شده و بعد به زبان‌های دیگر ترجمه‌شده است. بااین‌حال، بعد از گذشت مدتی، زبان انگلیسی را کاملا مسلط کردند و دیگر خبری از زبان فارسی نشد. البته رهبری هرگاه از نگرانی خود درباره زبان فارسی حرف زدند، با امیدواری تأکید کردند که زبان فارسی باید تبدیل به زبان علم شود تا هر کس بخواهد علم را فرابگیرد، داوطلبانه بیاید و فارسی بیاموزد.
فارسفارس1 روز قبل
این مقاله در این راستا یعنی تبیین چرایی صدور آموزه‌های انقلاب اسلامی و نقش بی بدیل آن در شکست آمریکا، تدوین شده است. [۲] به این دلایل، مقوله صدور آموزه‌های انقلاب، از پیشینه تاریخی برخوردار است. ۱. پیشینه تاریخیبررسی تاریخ انقلاب‌ها، نشانگر این واقعیت است که صدور انقلاب به عنوان امری لازم برای همه انقلاب‌ها تلقی می‌گردد. در این راستا انقلابیون در فرانسه به طرح و مقوله صدور انقلاب توجه جدی داشتند. [۲۴] - یدالله محمدی، نفت و سیاست خارجی ایران در دهه اول انقلاب اسلامی (۱۳۶۷-۱۳۵۷)، تهران، مرکز اسناد انقلاب اسلامی، ۱۳۹۰، ص ۱۲.
تابناکتابناک1 روز قبل
به گزارش «تابناک»؛ بنا به ادعای این نشریه، چین برای تکمیل پروژه‌ها، فناوری، کارکنان و اجزای دیگر را فراهم خواهد کرد. جالب‌ترین شرط این است که ۵۰۰۰ تن از کارکنان امنیتی چین برای محافظت از کارگران و متخصصان چینی به ایران خواهند آمد. البته رئیس کمیسیون بازار پول اتاق تهران درباره ماجرای خط ۴۰۰ میلیارد دلاری ایران و چین به تجارت‌نیوز گفت: راه‌اندازی خط اعتباری ۴۰۰ میلیارد دلاری از سوی چینی‌ها مطرح شده، ولی این خطوط هنوز راه‌اندازی نشده است. وی در بخش دیگری از گفته‌های خود اظهار کرد: بنا بر مستندات دو کشور، یک خط ۴۰۰ میلیارد دلاری را برای معاملات تجاری برقرار کردند و بر اساس توافق صورت گرفته، شرکت‌های چینی بدون حضور در مناقصات می‌توانند به هر پروژه‌ای ورود کنند. این با وضعیت فرد سازگار نیست و می‌تواند ۵۰ میلیون دریافت کند، زمانی که کل درآمد نفتی ما در حالت غیر تحریمی ۴۰ تا ۵۰ میلیارد دلار می‌شود، نمی‌توان ۴۰۰ میلیارد قرارداد بست.
فارسفارس1 روز قبل
وزیر امور خارجه ژاپن گفت در حال حاضر برنامه‌ای برای دیدار بین مقامات توکیو و سئول وجود ندارد اما خواهان حفظ روابط دیپلماتیک هستیم. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «توشیمیتسو موتگی» وزیر امور خارجه ژاپن اعلام کرد در حال حاضر برنامه‌ای برای دیدار با مقامات کره جنوبی وجود ندارد اما روابط دیپلماتیک بین دو کشور ادامه خواهد داشت. این در حالی است که به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، امروز (چهارشنبه) کره جنوبی، در اقدامی متقابل، ژاپن را از لیست شرکای تجاری ترجیحی خود خارج کرد. پیش‌تر ژاپنی‌ها در پی رأی دادگاهی در سئول، کره جنوبی را از لیست شرکای تجاری نزدیک خود خارج کردند. این دادگاه خواستار پرداخت غرامت از سوی ژاپن برای اقدامات غیرانسانی در طول استعمار شبه‌جزیره کره شده بود.
ایسناایسنا1 روز قبل
به گزارش ایسنا منطقه قزوین، نشست خبری فرماندهان نیروهای مسلح استان قزوین با موضوع تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس و رژه ۳۱ شهریورماه صبح امروز در سالن کنفرانس شهید پرویز سپاه استان قزوین برگزار شد. وی افزود: تنها یکی از مأموریت‌های انقلاب اسلامی تشکیل جمهوری اسلامی بود و می‌توان از مهم‌ترین اهداف آن به صدور انقلاب در اقصی نقاط جهان اشاره کرد که نتایج آن را در جهان می‌بینید. برزگر تأکید کرد: با وحدت و اتحاد و ‌انسجام در طول ۴۰ سال از عمر انقلاب اسلامی شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» تحقق یافته و‌ در جهان نیز مسلمانان به اقتداری بالا دست یافتند. جانشین فرمانده سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین به برنامه‌های مختلف پیش‌بینی‌شده در هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: رژه اقتدار در روز ۳۱ شهریورماه با حضور ۱۷ یگان در جلوی لشکر ۱۶ زرهی قزوین برگزار می‌شود. برزگر در پایان با اعلام اینکه ۲۵۰ برنامه در طول هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: غبارروبی مزار شهدا، سرکشی به خانواده شهدا، برگزاری ۲۴ یادواره شهدا، اعزام گروه‌های جهادی و برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس در سبزه‌میدان از جمله دیگر برنامه‌های این هفته خواهد بود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
ایشان در دیدارهای خصوصی و عمومی با مدیران درباره زبان فارسی مطالبی را مطرح کردند حتی در اواخر گله نیز کردند؛ چرا که احساس خطر داشتند که زبان فارسی در خطر است. شاید اگر موضوع زبان فارسی را امروز رها کنیم، کتاب‌های امروزمان را بچه‌های ۵۰ سال دیگر می‌خوانند، اما نمی‌توانند متوجه شوند. من می‌خواهم تاکید کنم که زبان فارسی زبان علم است و از این دریچه بدان نگاه کنم. زبان فارسی دومین مولفه هویت ایران اسلامی است؛ اگر در هویت ایرانی اسلامی دو مولفه بزرگ داشته باشیم، یکی دین است و دیگری زبان فارسی است. اگر یافته‌های بزرگ علمی داریم، چرا نباید اینها را به زبان فارسی بنویسیم که بقیه دانشمندان مجبور باشند بروند و زبان فارسی یاد بگیرند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
این استاد ادبیات فارسی دغدغه‌های بسیاری برای حفظ و صیانت از شعر و ادبیات فارسی دارد. از این رو به بهانه هفته شعر و ادب فارسی به گفت و گو با او پرداخته‌ایم. کار استعمار این است که اندیشه را از هر کسی بگیرد. فضای مجازی ذهن‌ها را تسخیر کرده استآذر با اشاره به اینکه فضای مجازی فضای خوبی است، گفت: ما درگیر فضای مجازی هستیم؛ فضای مجازی کارها را ساده کرده اما نباید مسحور آن باشیم. اگر بخواهیم مغلوب فضای مجازی نشویم، باید شعر و فرهنگمان را از دست ندهیم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴-به دنبال افزایش تنش‌های تجاری و اقتصادی میان کره جنوبی و ژاپن، سئول شامگاه سه شنبه اعلام کرد ژاپن را از لیست سفید تجاری خود حذف کرده است. وزارت تجارت، صنعت و انرژی این کشور روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد از این پس ژاپن در بین کشورهایی قرار خواهد گرفت که هنگام وارد کردن مواد استراتژیک از کره جنوبی با محدودیت روبرو هستند. در این بیانیه آمده است دولت اطمینان خواهد داد که شرکت‌های کره جنوبی تا حد امکان کمترین تأثیر را از این ابطال تجربه کنند. در همین حال مقام‌های آمریکا از تشدید مناقشه تجاری میان کره جنوبی و ژاپن ابراز نگرانی کرده‌اند و از این هراس دارند که این موضوع باعث شود تا در نهایت اتحاد نظامی سه کشور از هم گسسته شود. ژاپن و کره جنوبی یکدیگر را متهم می‌کنند که در قبال مسایل برجای مانده از جنگ جهانی دوم و دوران استعمار اشتباهاتی مرتکب شده‌اند بخصوص کره ای‌ها خواستار دریافت غرامت هستند.
برنابرنا1 روز قبل
زبان فارسی موضوع مهمی است و قرابت این مراسم با روز شعر و ادب فارسی را فرصتی برای نگاه ویژه به زبان فارسی می‌دانم و امیدوارم رسانه ملی نیز، با نگاه ویژه‌ای به این موضوع بپردازد. درآمیختگی زبان فارسی با زبان محلی هند، منجر به حضور زبان فارسی در این کشور شده و به موجب آن زبان اردو با بهره مندی٥٠ درصدی از واژه‌های فارسی، به وجود آمد. در این میان وظیفه دانشگاه‌ها در آموزش زبان فارسی را نمی‌توان نادیده گرفت و باید به این نیاز پاسخ کامل داده شود. وی افزود: زبان فارسی، زبان علم است که بعد از دین، دومین مولفه هویت ایرانی - اسلامی است این موضوع مهم است. وی عنوان کرد: ما باید بدانیم زبان فارسی، زبان اول تمدن و علم بوده است و با ترجمه کامل فرد برای فهمیدن نیاز به زبان دیگری نداشته است.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
اکثرا برای دیدن بارگاه مقدس امام رضا به مشهد یا خراسان سفر کرده‌ایم اما کمتر کسی به خاطر تاریخ یک شهر، آن را به عنوان مقصد سفر انتخاب می‌کند! امروز شما را به بیرجند، شهری در استان خراسان جنوبی با جاذبه‌های تاریخی زیبای می‌بریم. شهری که زیبایی‌های بی‌نظیرش را نباید از دست داد و تا هوا سرد نشده، بهتر است بار سفرتان را به آنجا ببندید‍! در ادامه‌ی مطلب همراه ما باشید، چراکه قصد داریم تا شما را با یکی از زیباترین عمارت‌های تاریخی ایران در این منطقه آشنا کنیم.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشرئیس مخالفان هنگ کنگ به آمریکا رفته است و می‌کوشد در آنجا حمایت‌هایی را جلب کند. از اوایل ماه ژوئن (اواسط خرداد) هنگ کنگ شاهد تظاهرات در اعتراض به لایحه استرداد مجرمان به چین است. پیش از این، پکن اعتراضات هنگ کنگ را نشانه‌هایی از تروریسم دانسته بود. هنگ کنگ در سال ۱۹۹۷ از استعمار انگلیس خارج شد و به جمهوری خلق چین پیوست. این منطقه هم‌اکنون تحت فرمول «یک کشور، دو نظام» اداره می‌شود که به موجب آن از استقلال نسبی برخوردار است، اما جزئی از خاک کشور چین محسوب می‌شود.
انتخابانتخاب2 روز قبل
روحانیت، با پیروزی انقلاب اسلامی وارد مرحله جدیدی از حیات خود شد. بالاترین وظیفه روحانیت حفظ هویت اسلامی نظام جمهوری اسلامی است. عدالت موردنظر اسلام، اعم است از عدالت اقتصادی، عدالت اخلاقی، عدالت قضائی و عدالت اجتماعی. این رفتار، از یکطرف با استقلال روحانیت منافات دارد و از طرف دیگر، صداقت و عدالت در عملکردها را از روحانیین سلب می‌کند. فقط با این حرکت اصلاحی است که روحانیت می‌تواند هویت اسلامی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را حفظ کند، کاری که وظیفه حتمی امروز روحانیت است.
فارسفارس2 روز قبل
نخست‌وزیر دولت تشکیلات خودگردان می‌گوید، هر زمانی حماس اعلام آمادگی کند وی به نوار غزه سفر می‌کند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمد اشتیه» نخست‌وزیر دولت تشکیلات خودگردان اعلام کرد، وی در هر شرایطی آماده رفتن به غزه است و گزینه‌ای جز آشتی ندارد. وی در مصاحبه با شبکه لبنانی «المیادین» گفت: ما آمده‌ایم هر وقت حماس اعلام آمادگی کرد به غزه برویم تا توافق‌نامه (آشتی) را اجرایی کنیم؛ هچ گزینه‌ای در برابر ما جز آشتی وجود ندارد. مرزهای امنیتی اسرائیل امروز در مرزهای ایران است و مرزهای جغرافیایی آن تا به امروز ترسیم نشده است. وی ادامه داد: جهان درک می‌کند که فلسطین مرکز نزاع است و بدون حل این نزاع، منطقه روی آرامش نخواهد دید.
ایسناایسنا2 روز قبل
نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرد که اگر حماس آماده اجرای توافق آشتی باشد، وی به غزه خواهد رفت. به گزارش ایسنا، محمد اشتیه، نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در مصاحبه با المیادین گفت: اگر حماس آمادگی خود را برای اجرای توافق نشان دهد؛ ما آماده‌ایم به غزه برویم، چراکه هیچ گزینه‌ای جز آشتی نداریم. نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان عنوان داشت: دیگر هیچ چیزی وجود دارد که ما بر اساس آن ارتباطی با اسرائیل داشته باشیم. بعد از ۱۷ سپتامبر ما در مرحله جدیدی هستیم، چه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل مجددا این پست را در دست بگیرد چه نگیرد. اشتیه گفت: اگر اسرائیل بخواهد بین معالیه ادومیم و تل‌آویو تفاوت قائل نشود بین رام الله و یافا نیز تفاوت قائل نمی‌شود.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 روز قبل
پیام خوزستان - آبادان - رئیس مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس آبادان گفت: کار آماده‌سازی موزه دفاع مقدس آبادان با گذشت ۱۳سال از شروع عملیات به کندی پیش می‌رود. به گزارش ایرنا موزه دفاع مقدس آبادان با ۲۷ هکتار مساحت در منطقه بریم یکی از مکان‌های منحصر به فرد و دست نخورده سال‌های دفاع مقدس در حاشیه اروندرود می‌باشد که عملیات ساخت آن از سال ۱۳۸۵ آغاز شد. وی بیان داشت: برای اجرای ۲ طرح سر در ورودی موزه و مرمت سوله مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس آبادان تاکنون ۲۴ میلیارد ریال هزینه شده است. صریحی به آماده سازی موزه دفاع مقدس آبادان برای افتتاح در دهه فجر سالجاری خبر داد و اظهار داشت: طبق هماهنگی انجام شده قرار است فضای داخلی موزه دفاع مقدس آبادان بهمن ماه امسال به صورت ویدئو کنفرانس از سوی رییس جمهوری افتتاح شود. موزه دفاع مقدس آبادان بر خلاف دیگر موزه‌های ساخته شده در کشور، در منطقه صفر مرزی در حاشیه اروندرود در نوار مرزی ساخته می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
۴- بدون شک داستان عاشورا و شهادت مظلومانه امام حسین (ع) و یارانش و اسارت ظالمانه و وهن‌آور اهل بیت آن حضرت یکی از تکان‌دهنده‌ترین فرازهای تاریخ اسلام است. عاشورا به مراتب بزرگ‌تر و تعیین کننده‌تر از یک حادثه تاریخی و حتی یک مقاومت حق‌طلبانه قهرمانانه است. ۶- سخن امام از روز نخست، عدم پذیرش یزید به عنوان خلیفه مسلمین بود و اینکه با این پذیرش از اسلام اثری نخواهد ماند. اگر امام یزید را می‌پذیرفت عملا این نظام را پذیرفته بود و اینکه این ساختار بخشی از دین است. حال آنکه در میان شخصیت‌های صدر اسلام کمتر فردی چون او به لحاظ خانوادگی تا قبل از فتح مکه در ضدیت کامل و همه‌جانبه با اسلام قرار داشته است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، دکتر توموکو شیمویاما (پرستو شادپیام) تاریخ‌نگار و ایران‌شناس ژاپنی مقیم ایران است. وی دومین دکترای تخصصی خویش را در دانشگاه تربیت مدرس گرفته‌ است. او در یادداشتی با عنوان «بررسی تنش ۴۰ ساله در روابط آمریکا و ایران» برای تسنیم نوشت: با یک بررسی کوتاه سعی می‌کنیم که دلایل ۴۰ سال تنش بین این دو کشور را دریابیم. ارتباط بین ایران و آمریکا به اواسط قرن ۱۹ میلادی برمی‌گردد. بنابرین با بررسی اجمالی درباره ارتباط بین آمریکا و ایران، مشاهده می‌شود که بقول چامسکی: ایران نه تنها تهدید برای صلح جهانی نیست بلکه این خود آمریکاست که برای صلح جهانی تهدید جدی محسوب می‌شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 روز قبل
جان مانگایودا، رئیس بانک مرکزی زیمبابوه با اشاره به انتظار این بانک برای آغاز چرخه کاهشی نرخ تورم گفت: نرخ بهره با هدف کاهش به کمک نرخ تورم به این سطح افزایش یافت و همچنین انتظار داریم با حذف تدریجی نظام چند نرخی در بازار ارز، افزایش نرخ بهره به مهار افزایش نرخ ارز خاتمه دهد و نرخ‌ها مجددا تحت کنترل درآیند. دولت زیمبابوه آمار رسمی از تورم منتشر نمی‌کند اما نرخ تورم توسط مراجع غیر‌رسمی در حالت خوش‌بینانه ۲۳۰ درصد و در حالت بدبینانه ۵۷۰ درصد اندازه‌گیری شده است. جان رابرتسون گفت: افزایش نرخ بهره می‌تواند گامی مهم باشد اما نرخ بهره هنوز فاصله زیادی با نرخ تورم دارد که در بهترین حالت بالای ۲۰۰ درصد است. با این حال اکنون این کشور با کمبود دلار نقد در بازار و افزایش شدید تقاضا برای دلار مواجه شده است. برنامه مشکل‌ساز اصلاحات ارضی دولت از سال ۱۹۹۰ / ۱۳۶۸ تا سال ۲۰۰۲ / ۱۳۸۰ ادامه داشت. هدف دولت موگابه در این طرح، تسریع توزیع مجدد زمین‌های اقلیت سفیدپوست بین جمعیت سیاه‌پوست کشور بود.
فارسفارس4 روز قبل
نشست خبری «مذاکره مجدد با آمریکا، راهگشا یا بن‌بستی دیگر» به همت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان و با حضور سعدالله زارعی، ابراهیم متقی و احمد دستمالچیان برگزار شد. وی افزود: برای آمریکا مذاکره ابزاری است برای رسیدن به اهداف دیگر. آمریکا در حالی بحث مذاکره را مطرح می‌کند که در همین زمان وزیر خارجه ما را تحریم کرده است! سفیر اسبق ایران در لبنان با اشاره به تقابل دو جریان در فضای بین‌الملل، اظهار داشت: امروز محور آمریکا و غرب در مقابل محور مقاومت قرار دارد. محور مقاومت هم معتقد است که کشورهای منطقه باید استقلال و عزت خود را داشته باشند.

(تصاویر) چهره‌های سیاسی در چهلمین سالگرد آیت‌الله طالقانی

16+
فراروفرارو4 روز قبل
ایمناایمنا4 روز قبل
توقف تولید نفت عربستان در پی حملات انصارالله یمنعبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان که به تازگی این وزارتخانه را به دست گرفته در بیانیه‌ای که به دست خبرگزاری رسمی این کشور رسیده، گفت، حملات به تاسیسات شرکت آرامکو در بقیق و خریص روند تولید نفت خام شرکت حدود ۵٫۷ میلیون بشکه در روز یعنی معادل حدود ۵۰ درصد تولید کشور را متوقف کرد. خبرگزاری بلومبرگ نیز اعلام کرد، عربستان نیمی از تولیدات نفت خود را در پی حملات انصارالله متوقف کرد. به گزارش بلومبرگ، شرکت آرامکو عربستان انتظار دارد بخش اعظم تولید نفت طی چند روز آینده از سرگرفته شود. خبرگزاری رویترز نیز به نقل از سه منبع مطلع گزارش داد، تولید و صادرات نفت عربستان روز شنبه در پی حملات گروه انصارالله متوقف شدند. یک منبع به این خبرگزاری گفت، این حملات بر تولید پنج میلیون بشکه نفت در روز یعنی حدود نیمی از تولیدات کنونی عربستان تاثیر گذاشته است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 روز قبل
در ادامه توجه شما را به این موارد جلب می‌کنیم: اوه، شما بلدید انگلیسی صحبت کنید!! من طرفدار کریکت نیستم! اما زمانی که شروع به مقایسه‌ی تیم کریکت هند با دیگر تیم‌های جهان به خصوص پاکستان یا استرالیا کنید همه چیز برای آنها رنگ عوض می‌کند. هند کشوری است که در آن زبان‌های متنوعی وجود دارد که هر کدام از آنها بسیار آهنگین هستند؛ آن جمله می‌توان به پاهاری، مالایالام یا پنجابی اشاره کرد. جمعیت انگلیسی زبان هندی روی سیلاب‌های مختلف استرس قرار می‌دهند تا تلفظی هماهنگ‌تر ارائه کنند.
مهرمهر4 روز قبل
رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: زندگی آیت الله طالقانی که از سوی امام خمینی، ابوذر زمان نام گرفت، با ساده زیستی، اخلاق و مدارا توام بود، ایشان بر حفظ جایگاه روحانیت در مردم و جلوگیری از ایجاد فاصله با اقشار گوناگون جامعه تاکید داشت. وی در ادامه سخنان خود با یادآوری سه همرزم دوران مبارزه، آیت الله طالقانی، آیت الله منتظری و آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: آیت الله طالقانی در دو مقطع یعنی در دهه ۴۰ و از سال ۴۲ تا ۴۶، و در دهه پنجاه از سال ۱۳۵۴ تا ۱۳۵۷، توسط ساواک دستگیر و شکنجه و به زندان طویل المدت محکوم شد که در هر دو این مقاطع آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز حضور در زندان را تجربه کرد بخصوص در مقطع دوم که تقریبا دستگیری و آزادی این دوشخصیت همزمان بود و در زندان زیست مشترک و همراهی توام با فیوضات معنوی را تجربه کردند و من که برای ملاقات پدر به زندان اوین می‌رفتم از نزدیک سیما و سیره مثال زدنی آیت الله طالقانی که برای دیدار خانواده‌اش به سالن ملاقات زندان اوین آورده می‌شد را مشاهده کردم. محسن هاشمی افزود: اثر قرآنی ماندگار آیت الله طالقانی، پرتوی از قرآن که شش جلد از آن منتشر شده است، در دوران زندانی بودن ایشان در سال ۱۳۴۲ انجام شد و شاید این اثر ومصاحبت با ایشان به آیت الله هاشمی رفسنجانی انگیزه و ایده تدوین تفسیر راهنما و پرتوی از قرآن را که تاکنون ۵۴ جلد از آن منتشر شده است را داد. شاید بتوان خطبه‌های ماندگار آیت الله هاشمی در دوران دفاع مقدس و پس از آن را که نمازجمعه را به میعادگاه همه نیروهای انقلاب با سلایق وعلایق گوناگون تبدیل کرده بود تداوم خطبه‌های آیت الله طالقانی نامید. شاید امروزبیش از هرزمان دیگری خلا حضور روحانیون مردمی با سلوک متفاوتی نظیر آیت الله طالقانی را در جامعه حس می‌کنیم و اگر نهاد روحانیت می‌خواهد جایگاه گذشته خود در اثرگذاری بر نسل جوان و نخبگان را احیا کند، باید سیره و روش زندگی و نگاه آیت الله طالقانی را بازآفرینی کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
به گزارش مشرق، یک منبع آگاه به «میدل ایست نیوز» خبر داد که آیت الله محمدتقی مصباح یزدی، روحانی بلندپایه ایرانی و رئیس مؤسسه آموزشی امام خمینی در قم که پیش‌تر عضو مجلس خبرگان ایران بود، در سفری به نجف اشرف در سال جاری، ضمن زیارت عتبات عالیات با آیت‌الله سیستانی، مرجع عالی شیعیان عراق، دیدار کرد. در این دیدار که به گفته این منبع در فضایی صمیمانه انجام شد، آیت الله سیستانی تأکید کرد که اختلاف بین ملت‌ها و مذاهب در دستور استعمار و به طور خاص کار انگلستان است و ازجمله در فضای مجازی برنامه هایی را برای تفرقه افکنی در عراق پیش می‌برد. به گفته این منبع، آیت الله سیستانی در این دیدار اظهار داشت که از زمان سقوط صدام حسین در سال ۲۰۰۳ مقامات امریکایی از طرق مختلف درخواست ملاقات با آیت الله سیستانی را داده بودند اما وی با این درخواست موافقت نکرد زیرا حضور امریکایی‌ها در عراق را نامشروع می‌دانست. این منبع افزوده که آیت الله مصباح نیز ضمن دعا برای سلامتی مرجع عالی شیعیان عراق ایشان را «معجزه تشیع» خواند.
فارسفارس4 روز قبل
به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران با حضور در بهشت زهرا به مناسبت سالگرد رحلت آیت الله سید محمود طالقانی اظهار داشت: آیت الله طالقانی را به حق می‌توان دائره المعارف مبارزات علیه رژیم طاغوت دانست چرا که ایشان برای سه دهه بصورت مستمر، زندگی خویش را وقف مبارزه با استبداد و استعمار کرده بود و از ملی شدن صنعت نفت تا نهضت امام خمینی، همواره در صف اول مبارزان و رنج کشیدگان قرار داشت. رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: زندگی آیت الله طالقانی که از سوی امام خمینی، ابوذر زمان نام گرفت، با ساده زیستی، اخلاق و مدارا توام بود، ایشان بر حفظ جایگاه روحانیت در مردم و جلوگیری از ایجاد فاصله با اقشار گوناگون جامعه تاکید داشت. هاشمی افزود: اثر قرآنی ماندگار آیت الله طالقانی، پرتوی از قرآن که شش جلد از آن منتشر شده است، در دوران زندانی بودن ایشان در سال ۱۳۴۲ انجام شد و شاید این اثر ومصاحبت با ایشان به آیت الله هاشمی رفسنجانی انگیزه و ایده تدوین تفسیر راهنما و پرتوی از قرآن را که تاکنون ۵۴ جلد از آن منتشر شده است را داد. وی بیان داشت: شاید امروز بیش از هرزمان دیگری خلاء حضور روحانیون مردمی با سلوک متفاوتی نظیر آیت الله طالقانی را در جامعه حس می‌کنیم و اگر نهاد روحانیت می‌خواهد جایگاه گذشته خود در اثرگذاری بر نسل جوان و نخبگان را احیا کند، باید سیره و روش زندگی و نگاه آیت الله طالقانی را بازآفرینی کند. انتهای پیام/
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
یک منبع آگاه خبر داد آیت‌الله سیستانی در دیدار با آیت‌الله مصباح یزدی تأکید کرد استعمار و به‌خصوص انگلستان با استفاده از فضای مجازی درپی ایجاد فتنه فرقه‌ای هستند. اعتمادآنلاین| یک منبع آگاه به «میدل ایست نیوز» خبر داد که آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی، روحانی بلندپایه ایرانی و رئیس مؤسسه آموزشی امام خمینی در قم که پیش‌تر عضو مجلس خبرگان ایران بود، در سفری به نجف اشرف در سال جاری، ضمن زیارت عتبات عالیات با آیت‌الله سیستانی، مرجع عالی شیعیان عراق، دیدار کرد. در این دیدار که به گفته این منبع در فضایی صمیمانه انجام شد، آیت الله سیستانی تأکید کرد که اختلاف بین ملت‌ها و مذاهب در دستور استعمار و به طور خاص کار انگلستان است که از جمله در فضای مجازی برنامه‌هایی را برای تفرقه افکنی در عراق پیش می‌برد. به گفته این منبع، آیت الله سیستانی در این دیدار اظهار داشت که از زمان سقوط صدام حسین در سال ۲۰۰۳ مقامات امریکایی از طرق مختلف درخواست ملاقات با آیت الله سیستانی را داده بودند اما وی با این درخواست موافقت نکرد زیرا حضور آمریکایی‌ها در عراق را نامشروع می‌دانست. این منبع افزوده که آیت الله مصباح نیز ضمن دعا برای سلامتی مرجع عالی شیعیان عراق ایشان را «معجزه تشیع» خواند.
صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای محسن هاشمی پیش از آغاز یکصد و شصت و چهارمین جلسه شورای شهر تهران گفت: آقای پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، در این خصوص تذکراتی را اعلام کرده و جلساتی در شهرداری تشکیل شده است. رئیس شورای شهر تهران اظهار امیدواری کرد تا با هماهنگی پلیس راهور و معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، ترافیک روز اول مهر کنترل شود. نهاد شورا امروز به درختی تناور و بالنده تبدیل شدهرئیس شورای اسلامی شهر تهران: لزوم تاسیس نهاد شورا، میراث گرانقدر مرحوم طالقانی است. نیمی از درختان پارک جنگلی را گونه‌های سوزنی برگ و نیم دیگر گونه‌های متعدد درختان پهن برگ تشکیل می‌دهند. وی گفت: امیدوارم با اقدام بموقع و موثر و توجه آقای حناچی شهردار محترم تهران شاهد تضمین سرزندگی و شادابی برای سرمایه ملی و تفرجگاه فرامنطقه شهر تهران باشیم.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

استعمار