استقبال از بهار

استقبال از بهار

مهرمهر1 روز قبل
محمود ایرانمنش در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: هم اکنون ۸۰ دکه در سطح شهر وجود دارد که اقدام به عرضه محصولات مختلف فرهنگی، مواد غذایی و گل و گیاه می‌کنند. وی با بیان اینکه مجوز نصب و فعال سازی دکه در شهر برعهده این سازمان است، گفت: متأسفانه بعضی از نهادها اقدام به صدور مجوز واگذاری دکه به شهروندان کرده‌اند که باید در این زمینه آئین نامه‌ای تدوین و در اختیار همگان قرار گیرد. ایرانمنش یادآور شد: بعضی از دکه‌ها هم اکنون غیر فعال و بعضی در عرضه محصولات خود تغییراتی ایجاد کرده و کالاهای جدیدی اضافه کرده‌اند که در آئین نامه جدید به همه مسائل از جمله نحوه واگذاری، نوع محصول قابل عرضه، میزان فضا و نحوه طراحی دکه‌ها اشاره خواهد شد. وی از متحدالشکل کردن کلیه دکه‌های سطح شهر کرمان خبر داد و گفت: در طرح ساماندهی دکه‌های شهری، جابه جایی مکان بعضی از دکه‌ها و واگذاری دکه‌های غیر فعال نیز دیده شده است. وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به تدوین طرح استقبال از بهار ۱۳۹۹ اشاره کرد و افزود: در این طرح برنامه‌های متعددی با همکاری اصناف و بازاریان برای میوه شب عید، ماهی و سبزه و تجهیزات سفره‌های هفت سین دیده شده است.
خبر فوریخبر فوری4 روز قبل
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد، با بیان اینکه بر اساس آخرین اطلاعاتی که داریم بدهی دولت به شهرداری مشهد ۱۱۳هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است، این عدد را معادل بودجه دو سال شهرداری مشهد عنوان کرد. رئیس شورای شهر مشهد با بیان اینکه بر اساس آخرین اطلاعاتی که داریم بدهی دولت به شهرداری مشهد ۱۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است، این عدد را معادل بودجه دو سال شهرداری مشهد عنوان کرد. حیدری تصریح کرد: بخش مهمی از این عدد مربوط به همان درآمدهای پایداری است که دولت به تعهدات قانونی خود در قبال شهرداری مشهد به آنها عمل نکرده است و لازم است با جدیت بیشتری پیگیری شود. مشهد بیش از هر شهر دیگری در ایران دیده و قضاوت می‌شودرئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد، ناطق پیش از دستور هشتاد و سومین جلسه علنی شورا بود. احسان اصولی گفت: با آغاز فعالیت دوره‌ی پنجم شورای شهر مشهد، یکی از جدی‌ترین دغدغه‌های یکایک ما، فضای فرهنگی و هنری حاکم بر شهر بود.
فارسفارس4 روز قبل
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد، با بیان اینکه بر اساس آخرین اطلاعاتی که داریم بدهی دولت به شهرداری مشهد ۱۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است، این عدد را معادل بودجه دو سال شهرداری مشهد عنوان کرد. رئیس شورای اسلامی شهر مشهد افزود: مهم‌ترین نکته‌ای که در شورای شهر بر آن تاکید داریم این است که بودجه به ویژه در بخش عمرانی، حتما در چارچوب برنامه عملیاتی مصوب باشد. رئیس شورای شهر مشهد با بیان اینکه بر اساس آخرین اطلاعاتی که داریم بدهی دولت به شهرداری مشهد ۱۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است، این عدد را معادل بودجه دو سال شهرداری مشهد عنوان کرد. مشهد بیش از هر شهر دیگری در ایران دیده و قضاوت می‌شودرئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد، ناطق پیش از دستور هشتاد و سومین جلسه علنی شورا بود. احسان اصولی گفت: با آغاز فعالیت دوره‌ی پنجم شورای شهر مشهد، یکی از جدی‌ترین دغدغه‌های یکایک ما، فضای فرهنگی و هنری حاکم بر شهر بود.
ایسناایسنا4 روز قبل
ایسنا/خراسان رضوی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: نمی‌توان با افزایش محدود بودجه که هرساله رقم می‌خورد، انتظار مشهدی را داشته باشیم که کانون هنر شهری ایران است. به‌عنوان اولین گام، لازم بود جشنواره‌ای به نام خانه بهار راه‌اندازی شود و در جهت برندسازی مشهد کانون هنر شهری گام برداریم. در حال حاضر هنرمندان ایران، مشهد را به‌عنوان مهم‌ترین کانون هنر شهری می‌شناسند. تجربه‌ دو سال‌ونیم گذشته باعث شده امکانات نرم‌افزاری بهتری در زمینه‌ اجرای هنر شهری داشته باشیم. نمی‌توان با افزایش محدود بودجه که هرساله رقم می‌خورد، انتظار مشهدی را داشته باشیم که کانون هنر شهری ایران است.
رکنارکنا3 هفته قبل
به گزارش رکنا، مشاهده این موش‌های عظیم الجثه برای ساکنان شهر تهران حالا دیگر امری عادی شده است. با این وضعیت، حالا فکر کنید توی یکسال چقدر موش به خیابان‌های تهران و شهرهای دیگر اضافه می‌شود. در تهران، آمار دقیقی از شمار موشها در دست نیست اگرچه برخی برآوردها از وجود بیش از شش میلیون موش نروژی در تهران حکایت دارد. به گفته مقامهای مسئول در شهرداری تهران، موش‌های نروژی و موش‌های سیاه دو گونه مهاجر و غیربومی کشور ما است که بر اساس تحقیقات علمی صورت گرفته، زیستگاه‌های اصلی آنها کشورهایی نظیر چین و هند بوده است. بر این اساس، در مناطق جنوبی شهر تهران به لحاظ فرسودگی و تراکم جمعیتی نسبت به مناطق شمالی موش بیشتری به چشم می‌خورد.
ایسناایسنا3 هفته قبل
ایسنا/خراسان رضوی مدیرعامل خانه هنرمندان مشهد گفت: معتقدیم که تا پایان دوره برگزاری جشنواره خانه بهار به شعار «تبدیل مشهد به پایگاه هنری شهری» و «شهری پر از آرایه‌های شهری» که می‌تواند برای مردم دوست‌‎داشتنی‌تر باشد، برسیم. یوسفی ادامه داد: با بررسی وضع موجود هدفی برای خود مشخص کردیم که مشهد به‌عنوان کانون هنرهای شهری کشور و هنر شناخته شود. شهروندی که به گالری، تئاتر، سینما و … می‌رود و از دیدن آرایه‌های هنری سطح شهر ی لذت می‌برد، به شهروندی با رفتار بهتری برای شهر تبدیل می‌شود. طرح‌های نوروزی یکی از بخش‌های این جشنواره است که با ارائه در شهر داشته‌های هنری شهر را افزایش می‌دهد. به همین خاطر ما تلاش داریم آرایه‌هایی در سطح شهر با داشتن ویژگی‌های هنری و ارزشمند برای شهر به یادگار بماند.
ایسناایسنا3 هفته قبل
ایسنا/خراسان جنوبی شهردار بیرجند گفت: تعویض المان‌های شهری نیز هزینه‌های زیادی دربردارد که رویکرد تبدیل به این امر شده است که به جای المان‌های موقت از المان‌های دائم بهره ببریم که در این راستا از هنرمندان این شهر دعوت کرده و از نظرات آنان بهره می‌بریم. محمدعلی جاوید در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: فرآیند زیباسازی شهری در طی این سال‌های اخیر تغییر پیدا کرده و در چند بخش به آن توجه می‌شود. شهردار بیرجند با بیان اینکه بخش دوم حوزه نورپردازی است، تصریح کرد: به نورپردازی شهر به عنوان یک بخش مهم توجه می‌شود و شهرداری از نظرات افرادی که در این حوزه فعال باشند، بهره می‌برد. جاوید با اشاره به پاکسازی شهری، اظهار کرد: رنگ‌آمیزی جداول، رنگ‌آمیزی خطوط عابر پیاده و تابلوها بخشی از کار تمیزی شهرها است. شهردار بیرجند با تاکید بر توجه به مبلمان شهری، افزود: حدود ۱۰ هرار اصله نهال تا پایان سال کاشته می‌شود.
سینماپرسسینماپرس3 هفته قبل
سینماپرس: رادیو انقلاب امسال هم به استقبال از بهار انقلاب اسلامی خواهد آمد. به گزارش سینماپرس، رادیو انقلاب امسال نیز با هدف تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی آغاز بکار خواهد کرد. این رادیو به عنوان یک رادیوی فصلی، از طریق موج اف‌ام پخش خواهد شد.
ایلناایلنا4 هفته قبل
در «چکه سماع» مردانه؛ سازهای سورنا و دهل که به گویش محلی به آنها «زرنا» و «دیل» می‌گوییم، ‌ کاربرد دارند. مثلا اگر یکی از اهالی کتول، مقام «حقانی» را بخواند، مخاطبان می‌دانند که آن اثر متعلق به موسیقی کتول نیست و مربوط به موسیقی سمنان است. در «چکه سماع» مردانه سازهای سورنا و دهل که به گویش محلی به آنها «زرنا» و «دیل» می‌گوییم، ‌ کاربرد دارند. آواز کتولی در کدامیک از بخش‌هایی که گفتید اجرا می‌شود یا کدام مقام‌هاست؟ مقام «کله‌کش» اوج آواز کتولی است. «سحرخوانی» نیز یکی دیگر مناسک موسیقی‌محوری است که ماه رمضان در کتول اجرا می‌شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/خراسان جنوبی شهردار بیرجند گفت: سال گذشته بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان جهت استقبال از بهار هزینه شده که این مبلغ برای سال جاری یک میلیارد تومان پیش بینی شده است. وی بیان کرد: مباحث زیباسازی نیز شامل گلکاری، نورپردازی و المان‌های سطح شهر توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری با تعیین مکان‌ها و اطلاعات تکمیلی به کمیته تحویل شود. وی ضمن تاکید بر توجه به معابر اصلی اظهار کرد: ظرفیت بسیار خوبی که در این شهر وجود دارد، اما کمتر مورد استفاده قرار گرفته درختان کاج در سطح شهر است که می‌توان برای زیباسازی آنها در حاشیه بلوارها اقدام کرد. وی از اجرای نورپردازی در میادین و بلوارهای سطح شهر به عنوان برنامه‌های استقبال از بهار سازمان خبر داد و افزود: در خصوص المان‌ها نیز باید تعداد آن‌ها و هزینه‌ای که مدنظر است، تعیین تکلیف شود. محمدرضا قلاسی مود، مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند نیز تعویض یا ترمیم تابلوهای جهت نما و پرچم‌های معیوب سطح شهر را ضروری دانست و تصریح کرد: اصلاح و حذف نواقص نورپردازی‌های سطح شهر و بهسازی و نورپردازی اماکن تاریخی برای نوروز مورد انتظار است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
وی یادآور شد: مباحث زیباسازی شامل گلکاری، نورپردازی و المان‌های سطح شهر توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری با تعیین مکان‌ها و اطلاعات تکمیلی به کمیته تحویل شود. شهردار بیرجند با تاکید بر توجه به معابر اصلی بیان کرد: ظرفیت بسیار خوبی که در این شهر وجود دارد اما کمتر مورد استفاده قرار گرفته درختان کاج در سطح شهر است که می‌توان برای زیباسازی آنها در حاشیه بلوارها اقدام کرد. ابراهیم تقی‌زاده اظهار داشت: استفاده از ریسه‌ها و جابه‌جایی و جانمایی کارشناسی شده المان‌ها در نقاط مختلف شهر نیز می‌تواند تاثیر خوبی داشته باشد. رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری نیز در این جلسه بیان کرد: گونه‌های گیاهی برای گل کاری‌های نوروز ۹۹ مشخص شده و کاشت آنها از اوایل اسفند ماه آغاز می‌شود. محمدرضا قلاسی مود تصریح کرد: اصلاح و حذف نواقص نورپردازی سطح شهر و بهسازی و نورپردازی اماکن تاریخی برای نوروز مورد انتظار است.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، هفتمین مجموعه از دفتر شعر میرجلال‌الدین کزازی، استاد دانشگاه و پژوهشگر، با عنوان «در این خم چرخ» از سوی نشر برسم روانه کتابفروشی‌ها شد. این اثر دربردارنده سروده‌های کزازی در قالب‌های سنتی شعر از جمله قصیده و رباعی است که در سال ۹۶ سروده شده‌اند. کزازی چه در نوشتن و چه در سخن گفتن بر آن است تا گزندی از جانب او بر پیکره زبان فارسی وارد نیاید. هم از آن است که در میان دفترهای هفت‌گانه، پنج دفتر سروده‌‌های سال‌های ۹۳ تا ۹۶ را دربردارد. هنجار کار و خوی و خیم من آن است که در زمان‌های مرده، به سه کار دست می‌یازم: یا می‌اندیشم یا می‌خوانم یا می‌سرایم.
مهرمهر4 ماه قبل
از جمله اقدامات شهرداری تهران در این راستا آفرینش و تولید رویدادهای اجتماعی، فرهنگی و هنری در عرصه شهر است. * شیوه‌های ارزیابی برنامه‌های شهرداری تهران در نوروز ۹۸نایب رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه ارزیابی برنامه‌های استقبال از نوروز در سال ۹۸ به سه روش انجام گرفته است، گفت: نخستین روش، ارزیابی رویدادهای اجتماعی فرهنگی، رویدادهای هنری، گردشگری و محل‌های اسکان مسافران بود. هدف از مطالعه، ارزیابی تمامی رویدادهای برگزارشده در سطح شهر تهران و هم‌چنین کیفیت خدمات‌رسانی مراکز وابسته به شهرداری تهران بوده است. * تهران در نوروز تبدیل به شهری گردشگرپذیر شدنایب رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران ضمن‌ قدردانی از تلاش بی‌وقفه همه دست‌اندرکاران اجرای برنامه‌ها به ویژه معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و سازمان زیباسازی شهر تهران یادآور شد: بی‌تردید و به اذعان کارشناسان، فعالیت‌های فرهنگی هنری شهرداری تهران در ایام نوروز ۹۸ نسبت به سنوات گذشته از فراگیری بیشتر و بهبود کیفی قابل توجهی برخوردار بوده است. فخاری در ادامه گفت: شهر تهران در ایام نوروز، فضای خلوتی را تجربه می‌کند که همین موضوع منجر به افزایش فضای جرم‌خیز در تهران می‌شود.
ایلناایلنا4 ماه قبل
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران گزارش نظارتی این کمیسیون در خصوص برنامه‌های شهرداری تهران در نوروز ۹۸ را ارائه داد. از جمله اقدامات شهرداری تهران در این راستا آفرینش و تولید رویدادهای اجتماعی، فرهنگی و هنری در عرصه شهر است. هدف از مطالعه، ارزیابی تمامی رویدادهای برگزارشده در سطح شهر تهران و هم‌چنین کیفیت خدمات‌رسانی مراکز وابسته به شهرداری تهران بوده است. نایب رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران ضمن‌ قدردانی از تلاش بی‌وقفه همه دست‌اندرکاران اجرای برنامه‌ها به ویژه معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و سازمان زیباسازی شهر تهران یادآوری کرد: بی‌تردید و به اذعان کارشناسان، فعالیت‌های فرهنگی هنری شهرداری تهران در ایام نوروز ۹۸ نسبت به سنوات گذشته از فراگیری بیشتر و بهبود کیفی قابل توجهی برخوردار بوده است. فخاری در ادامه گفت: شهر تهران در ایام نوروز، فضای خلوتی را تجربه می‌کند که همین موضوع منجر به افزایش فضای جرم‌خیز در تهران می‌شود.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، در متن پاسخ پیروز حناچی به مجید فراهانی این چنین آمده است: «نظر به اهمیت تأمین ایمنی شهروندان در بوستان‌ها و فضاهای سبز شهری، شهرداری توجه ویژه‌ای به این امر داشته و با لحاظ نمودن موارد ایمنی و بهداشتی در شرح وظایف پیمانکاران نگهداری فضای سبز، تعیین الزامات و ارائه اقدامات اصلاحی مربوطه در قالب دستورالعمل‌های اجرایی و بخشنامه‌های متعدد و نیز همکاری با سایر ارگان‌های ذیربط (سازمان ملی استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی و …) در راستای ارتقای سطح ایمنی در فضاهای سبز شهری تلاش نموده است. از عمده فعالیت‌های مذکور می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:۱- نظارت و کنترل عملکرد پیمانکاران با توجه به شرح وظایف آنها توسط ناظرین عالی سازمان و بر اساس نظام فنی نگهداری فضای سبز. ۲- ارسال دستورالعمل ایمنی – بهداشتی – محیط‌زیست بوستان‌ها شامل سیستم‌های امدادرسانی و اورژانس – سیستم‌های برقی و الکتریکی پارک – زمین‌های بازی کودکان و شهربازی‌ها – تعیین بهره‌برداری و حفاظت از آب‌نماها، برگه‌ها، دریاچه‌ها و … بر اساس عمق آب و تأسیسات برقی موجود – پیست دوچرخه و تیچراسکیت – سیستم‌های آب‌رسانی – واحدهای بهداشتی – بوفه‌ها – تأسیسات سیستم جمع‌آوری زباله – محل‌های اسکان کارگری و حفاظت فردی کارگران – مبلمان پارکی – حیوانات خانگی و پرندگان – دستورالعمل ایمنی – بهداشت – محیط‌زیست در پارک‌های جنگلی. ۷- ملزم نمودن مناطق به استانداردسازی وسایل بدن‌سازی با نظارت سازمان ملی استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و پیگیری اجباری نمودن استانداردهای مربوطه. با تشکیل سامانه HSE در شهرداری تهران به عنوان متولی اصلی کلیه امور ایمنی بهداشتی و زیست‌محیطی، سازمان بوستان‌ها و فضای سبز در تهیه و ابلاغ دستورالعمل‌ها و ارائه اقدامات اصلاحی در قالب سیستم مدیریتی مربوطه با بخشنامه‌های تأکیدی و الزام‌آور همکاری و پیگیری‌های لازم را به عمل آورده و ضمن یادآوری مسئولیت پیمانکاران در قبال هر گونه حادثه و خسارت احتمالی، بر ضرورت کنترل و نظارت ناظرین مقیم و واحدهای HSE مناطق مطابق (دستورالعمل الزامات HSE) سامانه مذکور تأکید شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ماه قبل
شهردار تهران در پاسخ به تذکر یکی از اعضای شورای شهر گفت: شهرداری تهران نسبت به ایمنی و امنیت شهروندان در بوستان‌ها و پارک‌ها توجه ویژه داشته و اقدامات زیادی در این زمینه انجام داده است. اعتمادآنلاین|‌ ۱۸ تیر ماه امسال بود که مجید فراهانی در صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران نسبت به برخی مشکلات موجود در پاکرها تذکری را به شهردار تهران داد. در آن جلسه فراهانی نسبت به لزوم توجه به ایمنی بوستانها، پارکهای محلی و فراهم آوردن زمینه حضور امن و ایمن خانواده به شهردار تهران تذکر داد. حالا پیروز حناچی شهردار تهران در نامه‌ای خطاب به رئیس شورای اسلامی شهر تهران پاسخ مجید فراهانی را داده است. در نامه پاسخ شهردار تهران به تذکر مجید فراهانی آمده است نظر به اهمیت تامین ایمنی شهروندان در بوستان‌ها و فضاهای سبز شهری شهرداری توجه ویژه‌ای به این امر داشته و با لحاظ کردن موارد ایمنی و بهداشتی در شرح وظایف پیمانکاران نگهداری فضای سبز و تعیین الزامات و ارائه اقدامات اصلاحی مربوطه در قالب دستورالعمل اجرایی و بخشنامه‌های متعدد و نیز همکاری با سایر ارگانهای ذیربط در راستای ارتقای سطح ایمنی در فضاهای سبز شهری تلاش‌های زیادی کرده است که در هفت مورد اشاره می‌شود۱- نظارت و کنترل عملکرد پیمانکاران با توجه به شرح وظایف آنها توسط ناظرین عالی سازمان و بر اساس نظام فنی نگهداری فضای سبز۲- ارسال دستورالعمل ایمنی بهداشت محیط زیست بوستان‌ها شامل سیستم‌های امدادرسانی و اورژانس سیستم‌های برقی و الکتریکی پارک زمین بازی کودکان و شهر بازی‌ها و تعیین نحوه بهره برداری و حفاظت از آب نما‌ها برکه‌ها دریاچه‌ها و بر اساس عمق آب و تاسیسات برقی موجود پیست دوچرخه و اسکیت سیستم‌های آبرسانی واحدهای بهداشتی بوفه‌ها تاسیسات و سیستم جمع آوری زباله از محل‌های اسکان کارگری و حفاظت فردی مبلمان پارکی حیوانات خانگی و پرندگان دستورالعمل ایمنی بهداشت و محیط زیست در پارک‌های جنگلی۳- ملزم نمودن مناطق به بررسی بهداشت و ایمنی شغلی و کنترل تجهیزات حفاظت فردی و اسکان کارگری۴- تاکید بر کنترل وضعیت آبخوری‌ها بوفه‌ها و رستوران‌های موجود در بوستان‌ها و رعایت دستورالعمل مربوطه۵- تاکید بر رفع نواقص بوستان‌ها در اجرای طرح‌های استقبال از بهار با اولویت ایمن سازی۶- همکاری با سازمان ملی استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و ملزم نمودن مناطق به اخذ گواهی نامه استاندارد برای کفپوش زمین‌های بازی کودکان و کلیه تجهیزات و وسایل بازی از سازمان استاندارد و انجام بازرسی‌های لازم توسط شرکت‌های طرف قرارداد آن سازمان در جهت تایید استاندارد ساخت و تولید استاندارد نصب و استاندارد بهره برداری تجهیزات مربوطه و انعقاد تفاهم نامه با اداره کل استاندارد جهت تسهیل و تسریع فرایند استانداردسازی تجهیزات بازی کودکان۷- ملزم نمودن مناطق به استانداردسازی وسایل بدنسازی با نظارت سازمان ملی استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و پیگیری اجباری کردن استانداردهای مربوطه.
فارسفارس4 ماه قبل
شهردار تهران در پاسخ به تذکر یکی از اعضای شورای شهر گفت: شهرداری تهران نسبت به ایمنی و امنیت شهروندان در بوستان‌ها و پارک‌ها توجه ویژه داشته و اقدامات زیادی در این زمینه انجام داده است. به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، ۱۸ تیر ماه امسال بود که مجید فراهانی در صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران نسبت به برخی مشکلات موجود در پاکرها تذکری را به شهردار تهران داد. در آن جلسه فراهانی نسبت به لزوم توجه به ایمنی بوستانها، پارکهای محلی و فراهم آوردن زمینه حضور امن و ایمن خانواده به شهردار تهران تذکر داد. حالا پیروز حناچی شهردار تهران در نامه‌ای خطاب به رئیس شورای اسلامی شهر تهران پاسخ مجید فراهانی را داده است. انتهای پیام/
مهرمهر4 ماه قبل
خیرالله رحمانی در آستانه بازگشایی مدارس در گفتگو با خبرنگار مهر از تمهیدات لازم برای آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد و اظهار داشت: با توجه به اهمیت اجرای کامل مفاد دستورالعمل نظارتی پروژه مهردر مهلت تعیین شده برنامه‌های نمادین استانی پروژه مهر برای هماهنگی و برنامه ریزی بهتر اجرا می‌شود. رحمانی تصریح کرد: دانش آموزان پایه هفتم و پایه دهم در اجرای طرح جوانه‌ها و امیدها حضور خواهند داشت. وی یادآور شد: مراسم استانی پروژه مهر در استان شامل مراسم نمادین غنچه‌ها ۳۱ شهریور ماه در روز یکشنبه در دبستان فدک در ناحیه ۲ و مراسم نمادین شکوفه‌ها ۳۱ شهریور دبستان شهید شیرودی ناحیه ۲، مراسم نمادین جوانه‌ها در روز ۲۵ شهریورماه در محل دبیرستان همت یاران یک و دو البرز برگزار می‌شود. رحمانی گفت: همچنین روز بازگشایی مدارس مقطع متوسطه دوم فنی و حرفه‌ای روز دوشنبه اول مهر ماه در هنرستان چمران ناحیه ۱ آموزش و پرورش استان قزوین برگزار می‌شود. مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: برای روز بازگشایی با توجه به شعار سال که رونق تولید نامگذاری شده یکی از مدارس فنی و حرفه‌ای انتخاب شده تا بر اهمیت و لزوم جایگاه تولید و کارآموزی و مهارت آموزی به نسل امروز تاکید شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 ماه قبل
دهمین محفل فکری فعالان فرهنگی مشهدالرضا با موضوع «عملکرد فرهنگی شهرداری و شورای شهر» و با بررسی موضوعاتی از جمله چالش‌های فرهنگی مدیریت شهری، سیاست‌های فرهنگی شورای شهر، حوزه هنر و فضاسازی شهری و جایگاه مسجد در مدیریت شهری برگزار شد. محسن فاطمی‌نژاد/دهمین محفل فکری فعالان فرهنگی مشهدالرضا با موضوع «عملکرد فرهنگی شهرداری و شورای شهر» و با بررسی موضوعاتی از جمله چالش‌های فرهنگی مدیریت شهری، سیاست‌های فرهنگی شورای شهر، حوزه هنر و فضاسازی شهری و جایگاه مسجد در مدیریت شهری برگزار شد. موضوعاتی که عملکرد دوره‌های مختلف شورای شهر و شهرداری‌های مشهد نیز در آن‌ها به بوته نقد گذاشته شد و محل نقد و نظر فعالان فرهنگی شهر مشهد قرار گرفت. تجربه‌های مختلف مدیریت شهری با این رویکرد که بخواهد مدیریت واحد شهری شکل بگیرد نیازمند این است که جنس خود افراد دخیل در مدیریت شهری دارای نگاه هویتی باشند. در مورد شهر مشهد باید تعریفمان از بحث بومی را با توجه به ظرفیت‌ها و مؤلفه‌های هویتی خودش مدنظر قرار دهیم که از این نظرگاه بدون تردید مؤلفه‌های ملی و بین‌المللی و آمد و شد زائران ایرانی و غیرایرانی به آن، ذیل هویت بومی مشهد تعریف می‌شوند.
موجموج6 ماه قبل
باید پرتره نگاری شهدا در سطح شهر باید متحول شودوی درباره اجرای تصویر شهدا روی دیواره‌های شهر تهران گفت: نقاشی دیواری شهری از ابتدای انقلاب تا چند سال پیش بیشتر متمرکز بر پرتره شهدا بوده است. اتفاقا بر اساس آمار یکی از پر ترافیک‌ترین پروژه‌های طرح استقبال از بهار ما است. در تهران جای مناسبی برای نصب مجسمه نداریممعاون فرهنگی و هنری سازمان زیباسازی شهر تهران در مورد جانمایی بد مجسمه‌ها هم گفت: در این توسعه شتابزده کشور نه تنها در سطح کشور (به غیر از شهرهایی که شهرسازان ترکیبشان را به هم نریخته‌اند) بلکه در تهران به این بزرگی و با جمعیت زیاد، جای مناسب برای نصب مجسمه نداریم! و بسیاری از مجسمه‌ها با توجه به آلودگی‌های بصری بسیاری که در سطح شهر تهران با آن روبرو هستیم امکان دیده شدن، پیدا نمی‌کنند. از همین رو پیشنهاد داده‌ایم که این مجسمه پس از نامگذاری یکی از میادین تهران به نام این دانشمند بزرگ ایرانی، به آن مکان منتقل شود.
مهرمهر7 ماه قبل
شهردار محمدیه بیان کرد: از نظز تجهیزات آتش تشانی نیازمند کمک هستیم که در حال حاضر ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اوراق داده‌اند تا هزینه شود. وی از صدور ۴۱ هزار و ۷۰۰ مترمربع مجوز ساخت در شهر محمدیه خبر داد تا درآمد پایدار برای شهرداری ایجاد شود. وی اظهارداشت: آغاز عملیات ساخت ایستگاه آتش نشانی در مهرگان، نورپردازی مناطق دو و چهار در شهر محمدیه، ساخت زیرگذر الماس، توسعه دیوار نگاره‌ها در مهرگانو راه اندازی بازارچه‌های فصلی از اقدامات دیگر شهرداری محمدیه است. بودجه ۷۲ میلیارد تومانی شهرداری محمدیهنخستین تصریح کرد: بودجه شهرداری محمدیه ۷۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بود که ۱۰ میلیارد و ۴۵۳ میلیون تومان آن محقق شده است. شهردار محمدیه اظهارداشت: برای تامین امنیت بیشتر مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان برای خرید و نصب دوربین‌های مدار بسته در شهر محمدیه و مهرگان اقدام شده است.
ایرناایرنا8 ماه قبل
بابک مهدی آزاد روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ارتقای کیفیت معابر و زیبا سازی محیط شهری از شاخص‌های افزایش نشاط و سلامتی در بحث جامعه و از طرح‌های اولویت دار این شهرداری است. وی اظهار داشت: در راستای ایجاد جلوه‌های بصری و زیبا سازی محیط شهری، شهرداری همدان اقدام به ساخت و نصب نمادهایی در سطح شهر در فصل بهار کرده است. سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان گفت: آذین بندی پل‌ها توسط ریسه پارچه ایی، ساخت و نصب تابلو معرف مسیر، ساخت و نصب تابلو معرف معبر، ساخت و نصب تابلو اسامی کوچه‌ها، رنگ آمیزی تابلو‌های راهنمای مسیر، معرف معابر و تابلو‌های اعلانات شهر و طراحی و نصب تابلوهای راهنمای مسافر از دیگر اقدامات این سازمان است. مهدی آزاد اضافه کرد: در راستای توسعه فضای سبز پایدار پویش 'نهال به جای سبزه ' از دیگر اقدامات حائز اهمیت در حوزه فضای سبز بود و در همین راستا شهروندان با مراجعه به مرکز تحقیقات آموزش و مشاوره فضای سبز واقع در پارک مردم نسبت به دریافت کود کمپوست و بذر درخت افرا به صورت رایگان اقدام کردند. وی عنوان کرد: همچنین به منظور گسترش این پویش مردمی، بسته‌های ذکر شده در میان دانش‌آموزان و برخی فروشگاه‌ها توزیع شد.
خبر فوریخبر فوری9 ماه قبل
شهردار مشهدمقدس از راه‌اندازی دبیرخانه دائمی جشنواره هنرهای شهری خانه بهار مشهد خبر داد. به گزارش مشهد فوری، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی در مراسم اختتامیه دومین جشنواره هنرهای شهری خانه بهار ۹۸ اظهار داشت: دی ماه گذشته یعنی ۱۱۵ روز پیش و در آغاز کار جشنواره خانه بهار ۵ نکته را به عنوان هدف اعلام کردم. کلائی ادامه داد: یکی دیگر از اهداف ما در برگزاری جشنواره هنرهای شهری تحت عنوان خانه بهار این است که مردم شهر مشهد را دوست داشته باشند، که معتقدم اقدامات خانه بهار در ایجاد احساس تعلق مردم به شهر موفقیت نسبی داشته است. همچنین صدرا یوسفی، دبیر جشنواره خانه بهار ۹۸ در ادامه مراسم اختتامیه خانه بهار ۹۸ با بیان اینکه فراخوان دومین جشنواره خانه بهار از شش ماه قبل با پشتوانه پیشینه دوازده ساله استقبال از بهار با تمام ظرفیت رسانه‌ای زده شد، اظهار کرد: پس از اعلام فراخوان با تمام ظرفیت رسانه‌ای هنرمندانی از ۶۲ شهر در خواست حضور در این جشنواره را ارائه دادند. یوسفی گفت: دبیرخانه دائمی جشنواره هنرهای شهری از امروز آغاز بکار کرد و فراخوان سومین جشنواره هنرهای شهر خانه بهار ۹۹ اوایل تابستان زده خواهد شد تا هنرمندان فرصت بیشتری برای ارائه و تولید آثار خود را داشته باشند.
تسنیمتسنیم9 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی در مراسم اختتامیه دومین جشنواره هنرهای شهری خانه بهار ۹۸ اظهار داشت: دی ماه گذشته یعنی ۱۱۵ روز پیش و در آغاز کار جشنواره خانه بهار ۵ نکته را به عنوان هدف اعلام کردم. کلائی ادامه داد: یکی دیگر از اهداف ما در برگزاری جشنواره هنرهای شهری تحت عنوان خانه بهار این است که مردم شهر مشهد را دوست داشته باشند، که معتقدم اقدامات خانه بهار در ایجاد احساس تعلق مردم به شهر موفقیت نسبی داشته است. شهردار مشهد گفت: در سالی که پیش‌بینی‌ها مبنی بر سخت بودن آن داشت و دارد، هدف‌مان با اقدامات خانه بهار خوب کردن حال مردم بود. همچنین صدرا یوسفی، دبیر جشنواره خانه بهار ۹۸ در ادامه مراسم اختتامیه خانه بهار ۹۸ با بیان اینکه فراخوان دومین جشنواره خانه بهار از شش ماه قبل با پشتوانه پیشینه دوازده ساله استقبال از بهار با تمام ظرفیت رسانه‌ای زده شد، اظهار کرد: پس از اعلام فراخوان با تمام ظرفیت رسانه‌ای هنرمندانی از ۶۲ شهر در خواست حضور در این جشنواره را ارائه دادند. یوسفی گفت: دبیرخانه دائمی جشنواره هنرهای شهری از امروز آغاز بکار کرد و فراخوان سومین جشنواره هنرهای شهر خانه بهار ۹۹ اوایل تابستان زده خواهد شد تا هنرمندان فرصت بیشتری برای ارائه و تولید آثار خود را داشته باشند.
ایرناایرنا9 ماه قبل
صدرا یوسفی در مراسم پایانی این جشنواره هنری در مشهد افزود: طرح خانه بهار از مرداد ماه پارسال در قالب فراخوان هنرمندان برای المانهای نوروزی آغاز شده بود. یوسفی افزود: هنرهای تجسمی، هنرهای چند رسانه ‌ای، هنرهای نمایشی، پژوهشهای هنر شهری، جشنواره عکس و بخش بین ‌الملل از بخش‌های این جشنواره بود. یوسفی افزود: با رویکرد شورای شهر و مدیریت شهری، جشنواره امسال با نگاه تخصصی در هر رشته هنری برگزار شد. * مشهد، شهر امید و زندگینایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این مراسم گفت: پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد با شعار مشهد، شهر امید و زندگی آغاز به کار کرد و در طول فعالیت خود همواره این شعار را مدنظر داشت. اجرای موسیقی توسط 'کیوان ساکت' و قدردانی از برگزیدگان بخش‌های مختلف جشنواره بهار ۹۸ از دیگر بخش‌های این مراسم بود.
ایرناایرنا9 ماه قبل
به گزارش ایرنا، مهدیه قافله باشی عصر چهارشنبه در آئین اختتامیه جشنواره عیدانه ۹۸ استقبال از بهار که از سوی سازمان زیباسازی شهرداری قزوین برگزار شد، افزود: در همین راستا تلاش شده با انجمن‌های فرهنگی و هنری زیر مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ارتباط و از آنان در برگزاری و اجرای برنامه‌ها کمک گرفته شود. وی با تاکید بر لزوم گسترش برنامه‌های فرهنگی و هنری از سوی شهرداری قزوین، اظهار داشت: سال گذشته نقاشی دیواری که از سوی شهرداری قزوین برگزار شد مورد استقبال فراوان شهروندان قرار گرفت و جشنواره هایی که هنگام عید نیز شاهد آن بودیم جنب و جوش خاصی را به مردم این شهر بخشید. وی ادامه داد: خوشبختانه در فعالیت‌های هنری شهرداری قزوین شاهد مشارکت شهروندان نیز هستیم و این اتفاق خوبی است که باید در طول سال تکرار شود. قافله باشی اضافه کرد: امیدواریم با کارهای صورت گرفته در زمینه‌های فرهنگی و هنری در ارتقای نشاط اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی موفق عمل کنیم. در ادامه این مراسم از مسوولان و دست اندرکار جشنواره عیدانه ۹۸ استقبال از بهار با اهدای لوح و جوایز تقدیر به عمل آمد.
ایرناایرنا9 ماه قبل
به گزارش ایرنا، داریوش قاسمی شامگاه چهارشنبه در آئین اختتامیه جشنواره عیدانه ۹۸ استقبال از بهار افزود: از مجموع بودجه ۷۰ میلیارد ریالی سال گذشته این سازمان ۵۰ میلیارد ریال آن مربوط به بخش عمرانی بود. این مسئول گفت: بودجه این سازمان در سال جاری با توجه به کارهای انجام شده در سال ۹۷ از سوی شهرداری و شورای شهر به ۲ برابر افزایش یافته است. قاسمی یادآور شد: در بخش جشنواره‌های نوروزی از مجموع ۵۷۱ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره ۳۳۰ اثر در بخش تخم مرغ رنگی، ۶۰ اثر در کافوهای زیبا، ۵۵ اثر در حوزه عید باف، ۵۶ اثر در خطوط بهاری و ۸۰ اثر نیز به جشنواره نگارینه ارسال شد. ## انجمن هنرهای تجسمی تنها پایگاه تخصصی هنرمندان استان قزوین استرییس انجمن هنرهای تجسمی قزوین نیز در این مراسم این انجمن را تنها پایگاه تخصصی هنرمندان استان دانست و گفت: انجمن هنرهای تجسمی استان برای دومین سال متوالی جهت مزین کردن شهر و ایجاد محیط‌های شاد و مفرح با سازمان زیباسازی شهرداری همکاری داشت. در پایان این مراسم از سوی مسئولان و دست‌اندرکاران جشنواره‌های عیدانه ۹۸ استقبال از بهار با اهدای لوح و جوایزی تقدیر به عمل آمد.
خبر فوریخبر فوری9 ماه قبل
معاون فنی و اجرایی شهرداری منطقه ۲ از کسب رتبه دوم در حوزه فضای سبز شهری سطح مناطق ۱۳ گانه شهرداری خبر داد. به گزارش مشهد فوری، معاون فنی و اجرایی شهرداری منطقه ۲ از کسب رتبه دوم در حوزه فضای سبز شهری سطح مناق ۱۳ گانه شهرداری خبر دادو گفت: اداره پارکها و فضای سبز شهرداری منطقه ۲ در راستای زیبا سازی فضای سبز شهری و ایجاد محیطی مناسب و مفرح برای شهروندان و زائرین در استقبال از بهار ۹۸، فعالیت خود را از آذر ماه سال ۱۳۹۷ با برگزاری جلسات کارگروه تخصصی با هدف اقدامات مد نظر در خانه بهار ۱۳۹۸ شروع کرد و با برنامه ریزی و پیاده سازی پروژه‌های فضا یسبز توانست حائز رتبه شود. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲ مشهد، احسان قیطاقی به اقدامات صورت گرفته در فضای سبز منطقه اشاره کرد و گفت: این اقدامات شامل طراحی باغچه‌های جدید از لحاظ شکل و رنگ بندی، کاشت گلهای مورد نظر در باغچه‌های گل فصلی، واکاری گل دائمی و پرچین در تمام سطوح فضای سبز منطقه، رنگ آمیزی مبلمان پارکی، آماده سازی آبنما‌ها و فضای مسقف، رفع نقص روشنایی‌ها و نورپردازی‌ها و … می‌باشد که با انجام به موقع این فعالیت‌ها اداره فضای سبز منطقه موفق به کسب رتبه دوم در بین ادارات فضای سبز مناطق در استقبال از بهار ۱۳۹۸ در بین مناطق سیزده گانه گردید. معاون فنی و اجرایی شهرداری منطقه ۲ به هدف زیبا سازی بصری سطح منطقه نیز اشاره کرد و عنوان نمود: اقدامات صورت گرفته در سطح منطقه مخصوصا مناطق کم برخوردار علاوه بر افزایش سطح گل در سطح منطقه و شهر موجب زیبایی بصری نیز گردیده و علاوه بر آن نقاشی‌های شاد و بهاری حک شده بر روی مبلمان پارکی (نیمکت و سطل زباله) و نقاشی طرح فرش در معابر بوستان‌های اسماعیل آباد، نجف ۲۹، توس ۶۳ که در حاشیه شهر غاز دیگر شاخصه‌های اقدامات استقبال از بهغار منطقه بود. قیطاقی دیگر اقدامات ویژه اداره فضای سبز منطقه ۲ را در تغییر طرح کاشت کلیه باغچه‌های گل فصلی و احداث باغچه‌های گل فصلی جدید با مساحت بیشتر نسبت به سال گذشته در نقاط شاخص شامل میدان جانباز، بلوار فردوسی، میدان فردوسی، بلوار قرنی، میدان توحید بیان کرد.
مهرمهر9 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، شهردار مشهد که چند ماهی است با رأی شورای شهر به عنوان سکان دار کلانشهر مذهبی مشهد انتخاب شده سه شنبه شب در دیدار با اعضای تیم فوتبال پدیده شهر خودرو در اقدامی تعجب برانگیز وعده داد در صورت کسب سهمیه آسیایی مجسمه بازیکنان این تیم ساخته و در بوستان‌ها و میادین مشهد نصب می‌شود. وی گفت: همچنین پیشنهاد می‌کنم در صورت صعود تیم فوتبال پدیده به آسیا مجسمه‌های بازیکنان این تیم ساخته و در میادین و بوستان‌های شهر به عنوان اولین تیم مشهدی صعود کننده به آسیا نصب شود. شهناز رمارم بیان کرد: این اقدام می‌تواند با نصب نمادی از بازیکنان و تیم پدیده و نصب آن در شهر به یادگار بماند اما اینکه بخواهیم مجسمه تک تک بازیکنان این تیم را ساخته و در شهر نصب کنیم اقدام معقولی نیست. عضو شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص لزوم تصویب ساخت و نصب مجسمه بازیکنان پدیده در صورت کسب سهمیه آسیایی در شورای شهر مشهد گفت: شهرداری می‌تواند برای این اقدام لایحه‌ای را به شورا ارسال کرده و در صورت تأیید در صحن کمیسیون و صحن علنی شورا اجرایی شود. به هر حال برای ساخت مجسمه بازیکنان پدیده باید کار کارشناسی انجام شده و در شورای به بحث گذاشته شود.
ایرناایرنا9 ماه قبل
شهرستان سلسله نیز همچون سایرشهرهای استان درگیر بلایا و خسارات ناشی از سیل، این مهمان ناخوانده لرستان شد و خسارت‌های بسیاری به بخش کشاورزی، زیرساخت‌ها، پلها، جاده‌های ارتباطی و منازل مسکونی شهروندان وارد کرد. رئیس جمعیت هلال احمر سلسله ادامه داد: نیروهای امدادی شهرستان با وجود امکانات کم، با تمام توان تلاش خود را در امدارسانی به شهروندان و کمک به سیل زدگان شهرستان به کار گرفتند. وی افزود: مطابق گزارشات، ۱۳۹ تن ماهی بازاری نیز تلف و یک واحد پرورش ماهی گرمابی نیز در شهرستان دچار خسارت شد. ** سیل بیش از سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به سلسله خسارت زدشریف خسروی فرماندار سلسله نیز با بیان اینکه بر اثر جاری شدن سیل بیش از سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال خسارت به زیرساخت‌های این شهرستان وارد شد. ** سیل به ۴۸۰ خانوار تحت پوشش بهزیستی سلسله خسارت زداحمد حیدری مهر رئیس بهزیستی سلسله نیز با اشاره به اینکه به ۴۸۰ خانوار تحت پوشش بهزیستی دراین شهرستان که در سیل دچار خسارت شدند کمک هزینه مالی پرداخت شد، افزود: سقف این کمک هزینه پرداختی از پنج میلیون تا ۱۰ میلیون ریال متفاوت است.

به انتهای لیست رسیدید