استقبال از بهار

استقبال از بهار

موجموج2 هفته قبل
باید پرتره نگاری شهدا در سطح شهر باید متحول شودوی درباره اجرای تصویر شهدا روی دیواره‌های شهر تهران گفت: نقاشی دیواری شهری از ابتدای انقلاب تا چند سال پیش بیشتر متمرکز بر پرتره شهدا بوده است. اتفاقا بر اساس آمار یکی از پر ترافیک‌ترین پروژه‌های طرح استقبال از بهار ما است. در تهران جای مناسبی برای نصب مجسمه نداریممعاون فرهنگی و هنری سازمان زیباسازی شهر تهران در مورد جانمایی بد مجسمه‌ها هم گفت: در این توسعه شتابزده کشور نه تنها در سطح کشور (به غیر از شهرهایی که شهرسازان ترکیبشان را به هم نریخته‌اند) بلکه در تهران به این بزرگی و با جمعیت زیاد، جای مناسب برای نصب مجسمه نداریم! و بسیاری از مجسمه‌ها با توجه به آلودگی‌های بصری بسیاری که در سطح شهر تهران با آن روبرو هستیم امکان دیده شدن، پیدا نمی‌کنند. از همین رو پیشنهاد داده‌ایم که این مجسمه پس از نامگذاری یکی از میادین تهران به نام این دانشمند بزرگ ایرانی، به آن مکان منتقل شود.
مهرمهر3 هفته قبل
شهردار محمدیه بیان کرد: از نظز تجهیزات آتش تشانی نیازمند کمک هستیم که در حال حاضر ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اوراق داده‌اند تا هزینه شود. وی از صدور ۴۱ هزار و ۷۰۰ مترمربع مجوز ساخت در شهر محمدیه خبر داد تا درآمد پایدار برای شهرداری ایجاد شود. وی اظهارداشت: آغاز عملیات ساخت ایستگاه آتش نشانی در مهرگان، نورپردازی مناطق دو و چهار در شهر محمدیه، ساخت زیرگذر الماس، توسعه دیوار نگاره‌ها در مهرگانو راه اندازی بازارچه‌های فصلی از اقدامات دیگر شهرداری محمدیه است. بودجه ۷۲ میلیارد تومانی شهرداری محمدیهنخستین تصریح کرد: بودجه شهرداری محمدیه ۷۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بود که ۱۰ میلیارد و ۴۵۳ میلیون تومان آن محقق شده است. شهردار محمدیه اظهارداشت: برای تامین امنیت بیشتر مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان برای خرید و نصب دوربین‌های مدار بسته در شهر محمدیه و مهرگان اقدام شده است.
ایرناایرنا1 ماه قبل
بابک مهدی آزاد روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ارتقای کیفیت معابر و زیبا سازی محیط شهری از شاخص‌های افزایش نشاط و سلامتی در بحث جامعه و از طرح‌های اولویت دار این شهرداری است. وی اظهار داشت: در راستای ایجاد جلوه‌های بصری و زیبا سازی محیط شهری، شهرداری همدان اقدام به ساخت و نصب نمادهایی در سطح شهر در فصل بهار کرده است. سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان گفت: آذین بندی پل‌ها توسط ریسه پارچه ایی، ساخت و نصب تابلو معرف مسیر، ساخت و نصب تابلو معرف معبر، ساخت و نصب تابلو اسامی کوچه‌ها، رنگ آمیزی تابلو‌های راهنمای مسیر، معرف معابر و تابلو‌های اعلانات شهر و طراحی و نصب تابلوهای راهنمای مسافر از دیگر اقدامات این سازمان است. مهدی آزاد اضافه کرد: در راستای توسعه فضای سبز پایدار پویش 'نهال به جای سبزه ' از دیگر اقدامات حائز اهمیت در حوزه فضای سبز بود و در همین راستا شهروندان با مراجعه به مرکز تحقیقات آموزش و مشاوره فضای سبز واقع در پارک مردم نسبت به دریافت کود کمپوست و بذر درخت افرا به صورت رایگان اقدام کردند. وی عنوان کرد: همچنین به منظور گسترش این پویش مردمی، بسته‌های ذکر شده در میان دانش‌آموزان و برخی فروشگاه‌ها توزیع شد.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
شهردار مشهدمقدس از راه‌اندازی دبیرخانه دائمی جشنواره هنرهای شهری خانه بهار مشهد خبر داد. به گزارش مشهد فوری، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی در مراسم اختتامیه دومین جشنواره هنرهای شهری خانه بهار ۹۸ اظهار داشت: دی ماه گذشته یعنی ۱۱۵ روز پیش و در آغاز کار جشنواره خانه بهار ۵ نکته را به عنوان هدف اعلام کردم. کلائی ادامه داد: یکی دیگر از اهداف ما در برگزاری جشنواره هنرهای شهری تحت عنوان خانه بهار این است که مردم شهر مشهد را دوست داشته باشند، که معتقدم اقدامات خانه بهار در ایجاد احساس تعلق مردم به شهر موفقیت نسبی داشته است. همچنین صدرا یوسفی، دبیر جشنواره خانه بهار ۹۸ در ادامه مراسم اختتامیه خانه بهار ۹۸ با بیان اینکه فراخوان دومین جشنواره خانه بهار از شش ماه قبل با پشتوانه پیشینه دوازده ساله استقبال از بهار با تمام ظرفیت رسانه‌ای زده شد، اظهار کرد: پس از اعلام فراخوان با تمام ظرفیت رسانه‌ای هنرمندانی از ۶۲ شهر در خواست حضور در این جشنواره را ارائه دادند. یوسفی گفت: دبیرخانه دائمی جشنواره هنرهای شهری از امروز آغاز بکار کرد و فراخوان سومین جشنواره هنرهای شهر خانه بهار ۹۹ اوایل تابستان زده خواهد شد تا هنرمندان فرصت بیشتری برای ارائه و تولید آثار خود را داشته باشند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی در مراسم اختتامیه دومین جشنواره هنرهای شهری خانه بهار ۹۸ اظهار داشت: دی ماه گذشته یعنی ۱۱۵ روز پیش و در آغاز کار جشنواره خانه بهار ۵ نکته را به عنوان هدف اعلام کردم. کلائی ادامه داد: یکی دیگر از اهداف ما در برگزاری جشنواره هنرهای شهری تحت عنوان خانه بهار این است که مردم شهر مشهد را دوست داشته باشند، که معتقدم اقدامات خانه بهار در ایجاد احساس تعلق مردم به شهر موفقیت نسبی داشته است. شهردار مشهد گفت: در سالی که پیش‌بینی‌ها مبنی بر سخت بودن آن داشت و دارد، هدف‌مان با اقدامات خانه بهار خوب کردن حال مردم بود. همچنین صدرا یوسفی، دبیر جشنواره خانه بهار ۹۸ در ادامه مراسم اختتامیه خانه بهار ۹۸ با بیان اینکه فراخوان دومین جشنواره خانه بهار از شش ماه قبل با پشتوانه پیشینه دوازده ساله استقبال از بهار با تمام ظرفیت رسانه‌ای زده شد، اظهار کرد: پس از اعلام فراخوان با تمام ظرفیت رسانه‌ای هنرمندانی از ۶۲ شهر در خواست حضور در این جشنواره را ارائه دادند. یوسفی گفت: دبیرخانه دائمی جشنواره هنرهای شهری از امروز آغاز بکار کرد و فراخوان سومین جشنواره هنرهای شهر خانه بهار ۹۹ اوایل تابستان زده خواهد شد تا هنرمندان فرصت بیشتری برای ارائه و تولید آثار خود را داشته باشند.
ایرناایرنا2 ماه قبل
صدرا یوسفی در مراسم پایانی این جشنواره هنری در مشهد افزود: طرح خانه بهار از مرداد ماه پارسال در قالب فراخوان هنرمندان برای المانهای نوروزی آغاز شده بود. یوسفی افزود: هنرهای تجسمی، هنرهای چند رسانه ‌ای، هنرهای نمایشی، پژوهشهای هنر شهری، جشنواره عکس و بخش بین ‌الملل از بخش‌های این جشنواره بود. یوسفی افزود: با رویکرد شورای شهر و مدیریت شهری، جشنواره امسال با نگاه تخصصی در هر رشته هنری برگزار شد. * مشهد، شهر امید و زندگینایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این مراسم گفت: پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد با شعار مشهد، شهر امید و زندگی آغاز به کار کرد و در طول فعالیت خود همواره این شعار را مدنظر داشت. اجرای موسیقی توسط 'کیوان ساکت' و قدردانی از برگزیدگان بخش‌های مختلف جشنواره بهار ۹۸ از دیگر بخش‌های این مراسم بود.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش ایرنا، مهدیه قافله باشی عصر چهارشنبه در آئین اختتامیه جشنواره عیدانه ۹۸ استقبال از بهار که از سوی سازمان زیباسازی شهرداری قزوین برگزار شد، افزود: در همین راستا تلاش شده با انجمن‌های فرهنگی و هنری زیر مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ارتباط و از آنان در برگزاری و اجرای برنامه‌ها کمک گرفته شود. وی با تاکید بر لزوم گسترش برنامه‌های فرهنگی و هنری از سوی شهرداری قزوین، اظهار داشت: سال گذشته نقاشی دیواری که از سوی شهرداری قزوین برگزار شد مورد استقبال فراوان شهروندان قرار گرفت و جشنواره هایی که هنگام عید نیز شاهد آن بودیم جنب و جوش خاصی را به مردم این شهر بخشید. وی ادامه داد: خوشبختانه در فعالیت‌های هنری شهرداری قزوین شاهد مشارکت شهروندان نیز هستیم و این اتفاق خوبی است که باید در طول سال تکرار شود. قافله باشی اضافه کرد: امیدواریم با کارهای صورت گرفته در زمینه‌های فرهنگی و هنری در ارتقای نشاط اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی موفق عمل کنیم. در ادامه این مراسم از مسوولان و دست اندرکار جشنواره عیدانه ۹۸ استقبال از بهار با اهدای لوح و جوایز تقدیر به عمل آمد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش ایرنا، داریوش قاسمی شامگاه چهارشنبه در آئین اختتامیه جشنواره عیدانه ۹۸ استقبال از بهار افزود: از مجموع بودجه ۷۰ میلیارد ریالی سال گذشته این سازمان ۵۰ میلیارد ریال آن مربوط به بخش عمرانی بود. این مسئول گفت: بودجه این سازمان در سال جاری با توجه به کارهای انجام شده در سال ۹۷ از سوی شهرداری و شورای شهر به ۲ برابر افزایش یافته است. قاسمی یادآور شد: در بخش جشنواره‌های نوروزی از مجموع ۵۷۱ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره ۳۳۰ اثر در بخش تخم مرغ رنگی، ۶۰ اثر در کافوهای زیبا، ۵۵ اثر در حوزه عید باف، ۵۶ اثر در خطوط بهاری و ۸۰ اثر نیز به جشنواره نگارینه ارسال شد. ## انجمن هنرهای تجسمی تنها پایگاه تخصصی هنرمندان استان قزوین استرییس انجمن هنرهای تجسمی قزوین نیز در این مراسم این انجمن را تنها پایگاه تخصصی هنرمندان استان دانست و گفت: انجمن هنرهای تجسمی استان برای دومین سال متوالی جهت مزین کردن شهر و ایجاد محیط‌های شاد و مفرح با سازمان زیباسازی شهرداری همکاری داشت. در پایان این مراسم از سوی مسئولان و دست‌اندرکاران جشنواره‌های عیدانه ۹۸ استقبال از بهار با اهدای لوح و جوایزی تقدیر به عمل آمد.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
معاون فنی و اجرایی شهرداری منطقه ۲ از کسب رتبه دوم در حوزه فضای سبز شهری سطح مناطق ۱۳ گانه شهرداری خبر داد. به گزارش مشهد فوری، معاون فنی و اجرایی شهرداری منطقه ۲ از کسب رتبه دوم در حوزه فضای سبز شهری سطح مناق ۱۳ گانه شهرداری خبر دادو گفت: اداره پارکها و فضای سبز شهرداری منطقه ۲ در راستای زیبا سازی فضای سبز شهری و ایجاد محیطی مناسب و مفرح برای شهروندان و زائرین در استقبال از بهار ۹۸، فعالیت خود را از آذر ماه سال ۱۳۹۷ با برگزاری جلسات کارگروه تخصصی با هدف اقدامات مد نظر در خانه بهار ۱۳۹۸ شروع کرد و با برنامه ریزی و پیاده سازی پروژه‌های فضا یسبز توانست حائز رتبه شود. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲ مشهد، احسان قیطاقی به اقدامات صورت گرفته در فضای سبز منطقه اشاره کرد و گفت: این اقدامات شامل طراحی باغچه‌های جدید از لحاظ شکل و رنگ بندی، کاشت گلهای مورد نظر در باغچه‌های گل فصلی، واکاری گل دائمی و پرچین در تمام سطوح فضای سبز منطقه، رنگ آمیزی مبلمان پارکی، آماده سازی آبنما‌ها و فضای مسقف، رفع نقص روشنایی‌ها و نورپردازی‌ها و … می‌باشد که با انجام به موقع این فعالیت‌ها اداره فضای سبز منطقه موفق به کسب رتبه دوم در بین ادارات فضای سبز مناطق در استقبال از بهار ۱۳۹۸ در بین مناطق سیزده گانه گردید. معاون فنی و اجرایی شهرداری منطقه ۲ به هدف زیبا سازی بصری سطح منطقه نیز اشاره کرد و عنوان نمود: اقدامات صورت گرفته در سطح منطقه مخصوصا مناطق کم برخوردار علاوه بر افزایش سطح گل در سطح منطقه و شهر موجب زیبایی بصری نیز گردیده و علاوه بر آن نقاشی‌های شاد و بهاری حک شده بر روی مبلمان پارکی (نیمکت و سطل زباله) و نقاشی طرح فرش در معابر بوستان‌های اسماعیل آباد، نجف ۲۹، توس ۶۳ که در حاشیه شهر غاز دیگر شاخصه‌های اقدامات استقبال از بهغار منطقه بود. قیطاقی دیگر اقدامات ویژه اداره فضای سبز منطقه ۲ را در تغییر طرح کاشت کلیه باغچه‌های گل فصلی و احداث باغچه‌های گل فصلی جدید با مساحت بیشتر نسبت به سال گذشته در نقاط شاخص شامل میدان جانباز، بلوار فردوسی، میدان فردوسی، بلوار قرنی، میدان توحید بیان کرد.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، شهردار مشهد که چند ماهی است با رأی شورای شهر به عنوان سکان دار کلانشهر مذهبی مشهد انتخاب شده سه شنبه شب در دیدار با اعضای تیم فوتبال پدیده شهر خودرو در اقدامی تعجب برانگیز وعده داد در صورت کسب سهمیه آسیایی مجسمه بازیکنان این تیم ساخته و در بوستان‌ها و میادین مشهد نصب می‌شود. وی گفت: همچنین پیشنهاد می‌کنم در صورت صعود تیم فوتبال پدیده به آسیا مجسمه‌های بازیکنان این تیم ساخته و در میادین و بوستان‌های شهر به عنوان اولین تیم مشهدی صعود کننده به آسیا نصب شود. شهناز رمارم بیان کرد: این اقدام می‌تواند با نصب نمادی از بازیکنان و تیم پدیده و نصب آن در شهر به یادگار بماند اما اینکه بخواهیم مجسمه تک تک بازیکنان این تیم را ساخته و در شهر نصب کنیم اقدام معقولی نیست. عضو شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص لزوم تصویب ساخت و نصب مجسمه بازیکنان پدیده در صورت کسب سهمیه آسیایی در شورای شهر مشهد گفت: شهرداری می‌تواند برای این اقدام لایحه‌ای را به شورا ارسال کرده و در صورت تأیید در صحن کمیسیون و صحن علنی شورا اجرایی شود. به هر حال برای ساخت مجسمه بازیکنان پدیده باید کار کارشناسی انجام شده و در شورای به بحث گذاشته شود.
ایرناایرنا3 ماه قبل
شهرستان سلسله نیز همچون سایرشهرهای استان درگیر بلایا و خسارات ناشی از سیل، این مهمان ناخوانده لرستان شد و خسارت‌های بسیاری به بخش کشاورزی، زیرساخت‌ها، پلها، جاده‌های ارتباطی و منازل مسکونی شهروندان وارد کرد. رئیس جمعیت هلال احمر سلسله ادامه داد: نیروهای امدادی شهرستان با وجود امکانات کم، با تمام توان تلاش خود را در امدارسانی به شهروندان و کمک به سیل زدگان شهرستان به کار گرفتند. وی افزود: مطابق گزارشات، ۱۳۹ تن ماهی بازاری نیز تلف و یک واحد پرورش ماهی گرمابی نیز در شهرستان دچار خسارت شد. ** سیل بیش از سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به سلسله خسارت زدشریف خسروی فرماندار سلسله نیز با بیان اینکه بر اثر جاری شدن سیل بیش از سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال خسارت به زیرساخت‌های این شهرستان وارد شد. ** سیل به ۴۸۰ خانوار تحت پوشش بهزیستی سلسله خسارت زداحمد حیدری مهر رئیس بهزیستی سلسله نیز با اشاره به اینکه به ۴۸۰ خانوار تحت پوشش بهزیستی دراین شهرستان که در سیل دچار خسارت شدند کمک هزینه مالی پرداخت شد، افزود: سقف این کمک هزینه پرداختی از پنج میلیون تا ۱۰ میلیون ریال متفاوت است.
ایرناایرنا3 ماه قبل
به گزارش ایرنا، علی اکبریان یکشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان شاهرود افزود: ۱۳ هزارو ۷۹۵پرونده در دادگاه‌ها، ۱۱هزارو ۴۴۹ پرونده در دادسرا و ۱۰ هزارو ۵۱۱ در شورای حل اختلاف شهرستان شاهرود به غیر از بسطام و بیارجمند رسیدگی شد. وی افزود: ۱۰۳ پرونده قدیمی هم پارسال رسیدگی و با صدور رای بسته شدند. اکبریان گفت: در شورای حل اختلاف هم ۱۰ هزارو ۵۱۱ فقره پرونده رسیدگی شد که سه هزارو ۸۱ پرونده منجر به سازش گردید. رییس دادگستری شاهرود از دایر بودن شعب دادگستری در ایام عید خبرداد و گفت: در این مدت یک فقره قتل در روستای پیرمردان طرود اتفاق افتاد. محسن احمدی افزود: بتازگی شرکتی در شاهرود دستگاه شستشوی جداول را طراحی کرده و بزودی در اختیار شهرداری قرار می‌دهد.
ایرناایرنا3 ماه قبل
در استان سمنان، ۶۰ اقامتگاه بوم گردی، هفت خانه مسافر، یک متل و سه مجتمع، محوطه و مجموعه گردشگری در منطقه روستایی سمنان احداث شده است. **زیباسازی شهری راهکار رونق گردشگریشهردار سمنان با بیان این که «تبدیل معبر به مقصد» شعار سمنان برای رونق گردشگری است، گفت: زیباسازی و ایجاد فضای شاد شهری، معرفی جاذبه‌های شهر سمنان به عنوان مقصد سفر و برنامه ریزی برای پذیرایی و میزبانی مطلوب از مسافران عبوری، از رویکردهای شهرداری سمنان برای رونق گردشگری در نوروز بوده است. شهردار سمنان گفت: به منظور ایجاد فضای بانشاط و زیبا در شهر سمنان سه هزار متر مربع دیوارنگاری انجام و مبلمان شهری مناسب سازی و جایگزین شد. سرهنگ غلامحسین پاکدامن در نشست شورای اداری شهرستان سمنان افزود: نوروز امسال با تلاش ماموران انتظامی در جاده‌های حوزه استحفاظی شهرستان سمنان تصادف منجر به فوت رخ نداد. وی خاطرنشان کرد: نوروز امسال ۷۶ درصد جرائم خشن و ۱۰۰ درصد جرائمی مانند شرارت در شهر سمنان کاهش یافت.
ایلناایلنا3 ماه قبل
همزمان با فرارسیدن ایام نوروز ۱۳۹۸، سامانه مدیریت HSE شهرداری تهران همگام با طرح استقبال از بهار، براساس مسئولیت ذاتی خود و نیز به پیشنهاد کمیته فنی و تخصصی شورای عالی سیاستگذاری HSE شهرداری تهران به منظور حفظ و ارتقای سلامت، ایمنی و محیط زیست شهروندان، مسافران و گردشگران نوروزی که در ایام عید و نیز روز طبیعت به اماکن تحت مدیریت این مجموعه بزرگ مراجعه کردند، همگام و هم‌راستا با واحدهای تابعه حوزه مدیریت شهری، نسبت به برنامه‌‌ریزی طرح فوریتی «بهار ایمن» اقدام کرد. به گزارش ایلنا، این سامانه که به ریاست شهردار تهران از سال ۱۳۸۸ و براساس مصوبه سومین دوره شورای اسلامی شهر تشکیل شده است، با هدف پیشگیری از حوادث، کنترل مخاطرات و ریسک‌های موجود، حفظ سلامت و ارتقای سطح ایمنی شهر در سه حوزه کارکنان شهرداری و پیمانکاران و نیز شهروندان تهرانی همواره مشغول به خدمت‌‌رسانی بوده است که در ایام خاص همانند نوروز یا هنگام بروز حوادث غیرمترقبه، نقش آن پر رنگ‌‌تر از گذشته مشهود می‌‌شود. از دیگر اقدامات این سامانه که در نوروز امسال به صورت ویژه بر روی آن تمرکز شده بود، بازدیدهای پیاپی کارشناسان و ناظران عالی مرکز از مسیل‌‌ها و حرایم مناطق بود که از آنها به عنوان کانون‌‌های پر خطر سیل یاد می‌‌شود. فرهنگ‌‌سازی به منظور ارتقای سطح آگاهی شهروندان نیز یکی دیگر از اقدامات مهم این سامانه بود که طی آن، محتوای توصیه‌‌های ایمنی و بهداشتی به منظور پیشگیری از بیماری‌‌ها و حوادث، تهیه و جهت نصب بنر در بوستان‌‌ها و فضاهای طبیعی و گردشگری به کلیه مناطق ابلاغ شد. کارشناسان این سامانه در روز طبیعت با حضور در بوستان‌‌های شاخص شهر تهران به منظور ارائه راهنمایی‌‌های ویژه و بازدید از نقاط حادثه‌‌‌خیز و رفع موارد ناایمن احتمالی، به وظایف خود در قالب طرح بهار ایمن پایان دادند و با انجام این مجموعه اقدامات، برگ زرین دیگری در ارائه خدمات به شهروندان تهرانی در کارنامه مجموعه مدیریت شهری رقم زدند.
ایرناایرنا3 ماه قبل
به گزارش ایرنا، سید امیر سامع عصر دوشنبه در نودمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر قم، با بیان اینکه حجم سیلاب ثبت شده در روزهای اخیر بسیار بیشتر از پیش بینی‌ها بود افزود: در روزهای پنجم و یازدهم فروردین ماه سال جاری با ثبت ۴۹ و ۳۹ میلی متر بارندگی در قم شاهد وقوع سیل و طغیان رودخانه بودیم. سامع اضافه کرد: در ماه‌های گذشته به صورت مستمر، جوی‌ها و کانال‌های مسیر عبور آب لایروبی و رسوب گیری و ۵ هزار و ۲۵۱ چاه جاذب در قم شناسایی شد. وی با اشاره به روز رسانی تجهیزات و ماشین آلات لایروبی شهرداری قم در سال‌های اخیر گفت: ۹ پمپ آتی سر، ۳۲ دستگاه پمپ روبین، ۷۸ دستگاه پمپ کف کش و ۱۰ دستگاه پمپ لجن کش در اختیار این نهاد قرار دارد. وی افزود: علاوه بر هشت ستاد در مناطق هشتگانه شهرداری قم، پنج نقطه به عنوان راهنمای زائر در سطح شهر ایجاد شد. به گفته وی، اجرای تور قم گردی، ایجاد ۱۱ نقطه برای برپایی نماز جماعت در پارک‌ها، ساماندهی بوستان‌ها از منظر زیباسازی، ایجاد ۱۵ المان شهری و ایجاد غرفه‌های توزیع میوه تنظیم بازار، از جمله اقدام‌های دیگر شهرداری قم در ایام نوروز امسال بود.
ایرناایرنا3 ماه قبل
به گزارش ایرنا، سید امیر سامع عصر دوشنبه در نودمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر قم، با بیان اینکه حجم سیلاب ثبت شده در روزهای اخیر بسیار بیشتر از پیش بینی‌ها بود افزود: در روزهای پنجم و یازدهم فروردین ماه سال جاری با ثبت ۴۹ و ۳۹ میلی متر بارندگی در قم شاهد وقوع سیل و طغیان رودخانه بودیم. سامع اضافه کرد: در ماه‌های گذشته به صورت مستمر، جوی‌ها و کانال‌های مسیر عبور آب لایروبی و رسوب گیری و ۵ هزار و ۲۵۱ چاه جاذب در قم شناسایی شد. وی با اشاره به روز رسانی تجهیزات و ماشین آلات لایروبی شهرداری قم در سال‌های اخیر گفت: ۹ پمپ آتی سر، ۳۲ دستگاه پمپ روبین، ۷۸ دستگاه پمپ کف کش و ۱۰ دستگاه پمپ لجن کش در اختیار این نهاد قرار دارد. وی افزود: علاوه بر هشت ستاد در مناطق هشتگانه شهرداری قم، پنج نقطه به عنوان راهنمای زائر در سطح شهر ایجاد شد. به گفته وی، اجرای تور قم گردی، ایجاد ۱۱ نقطه برای برپایی نماز جماعت در پارک‌ها، ساماندهی بوستان‌ها از منظر زیباسازی، ایجاد ۱۵ المان شهری و ایجاد غرفه‌های توزیع میوه تنظیم بازار، از جمله اقدام‌های دیگر شهرداری قم در ایام نوروز امسال بود.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
استاندار خراسان رضوی گفت: کلانشهر مشهدمقدس نیازمند یک فرودگاه باکیفیت‌تر است. وی با بیان اینکه برای ساماندهی حاشیه نشینی در شهر مشهد اقداماتی در گذشته انجام گرفته است، افزود: برای تحقق این مهم نمی‌توان یک نسخه واحد تجویز کرد و به نظر می‌رسد که ساماندهی مناطق پیرامونی و سکونتگاه‌های غیررسمی به چند راهکار اساسی نیاز داشته باشد. رزم حسینی گفت: تاکنون ۸ جلسه کارشناسی با حضور مدیران دستگاه‌ها و یک جلسه هم با حضور وزیر راه و شهرسازی درباره حاشیه شهر مشهد برگزار و به صورت مفصل مشکلات این مناطق و راهکارهای موجود مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه پیشگیری از توسعه حاشیه شهر هم یکی از برنامه‌های مدنظر دستگاه‌های اجرایی خواهد بود، افزود: اگر در گذشته پیشگیری‌های لازم انجام می‌شد، امروز شاهد این حجم از حاشیه نشینی نمی‌بودیم. رزم حسینی همچنین بر ضرورت جابجایی فرودگاه مشهد تاکید کرد و گفت: کلانشهر مشهد نیازمند یک فرودگاه با سطح کیفی بالاتر است که برنامه‌ریزی‌های لازم برای تعیین مکان جدید آن و تعیین مشاور خارجی برای انجام مطالعات درحال انجام است و تا چند ماه آینده به نتیجه خواهد رسید.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
وی با بیان اینکه برای ساماندهی حاشیه نشینی در شهر مشهد اقداماتی در گذشته انجام گرفته است، افزود: برای تحقق این مهم نمی‌توان یک نسخه واحد تجویز کرد و به نظر می‌رسد که ساماندهی مناطق پیرامونی و سکونتگاه‌های غیررسمی به چند راهکار اساسی نیاز داشته باشد. رزم حسینی گفت: تاکنون ۸ جلسه کارشناسی با حضور مدیران دستگاه‌ها و یک جلسه هم با حضور وزیر راه و شهرسازی درباره حاشیه شهر مشهد برگزار و به صورت مفصل مشکلات این مناطق و راهکارهای موجود مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه پیشگیری از توسعه حاشیه شهر هم یکی از برنامه‌های مدنظر دستگاه‌های اجرایی خواهد بود، افزود: اگر در گذشته پیشگیری‌های لازم انجام می‌شد، امروز شاهد این حجم از حاشیه نشینی نمی‌بودیم. رزم حسینی همچنین بر ضرورت جابجایی فرودگاه مشهد تاکید کرد و گفت: کلانشهر مشهد نیازمند یک فرودگاه با سطح کیفی بالاتر است که برنامه‌ریزی‌های لازم برای تعیین مکان جدید آن و تعیین مشاور خارجی برای انجام مطالعات درحال انجام است و تا چند ماه آینده به نتیجه خواهد رسید. انتهای پیام/ ع
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
شهردار مشهدمقدس از شهروندان مشهد بابت آبگرفتگی‌های سطح شهر در اثر بارندگی اخیر عذرخواهی کرد. محمدرضا کلائی عصر امروز در مراسم تقدیر از دست اندرکاران استقبال از بهار مشهد اظهار داشت: خوشبختانه مردم از فضاآرایی شهری مشهد در ایام نوروز راضی بودند و این مهم خوشحال کننده است. شهردار مشهدمقدس با اشاره به بارندگی‌های اخیر در مشهد بیان کرد: از شهروندان بابت آبگرفتگی‌ها عذر خواهی می‌کنم، باید تمهیداتی شود تا سال آینده شاهد آبگرفتگی در این مناطق نباشیم. وی خاطرنشان کرد: از شهروندان مشهدی می‌خواهم برای کمک‌رسانی به هم‌وطنان سیل‌زده مشارکت داشته باشند. اقداماتی که در نوروز امسال رخ داد به گونه‌ای بود تا در آینده مشهد را به کانون هنر شهری تبدیل کنیم.
فارسفارس3 ماه قبل
وی ادامه داد: نوروز امسال هم تلویزیون برای استقبال از بهار و گرامیداشت آیین ملی نوروز و همراهی و همدلی با مردم، چندویژه برنامه داشت که هرکدام به فراخورهزینه و امکانات و عوامل تولیدخودمخاطبانی داشتند. در میان این ویژه برنامه‌ها، «پل فروردین» ویژه برنامه نوروزی گروه اجتماعی فرهنگی شبکه دو سیما به تهیه کنندگی احسان ارغوانی و مهدی بابایی به دلیل سادگی، صفا و صمیمیت در اجرا و پرداخت هنری و بخش‌های متنوع و سرگرم کننده و نوآور جلوه‌ای دیگر داشت. آذین اظهارداشت: با آنکه این برنامه تماشایی هم مانند سایر ویژه برنامه‌های نوروزی تلویزیون، کاستی‌هایی در اجرا و پردازش هنرمندانه و طراحی پرسش‌ها و موضوع‌های به روز بیشتر را داشت، ولی امتیازهای فراوان آن، پل فروردین را از بقیه متمایز و متفاوت کرده بود. پل فروردین در فاز نخست، با اجرای ژیلا صادقی که با توجه به توانایی‌ها و تجربه او می‌توانست، با حذف برخی پرحرفی‌ها و گزیده‌گویی و تحرک بیشتر، جذاب‌ترباشد، به استقبال از نوروز باستانی، پیشواز بهار و گرامیداشت میلاد فرخنده و باسعادت امام علی (ع) شتافت. وی در پایان گفت: «پل فروردین» پل نوروزی امید و شادی شبکه دو سیما و مردم در نوروز نود و هشت بود و احسان ارغوانی یکی از تهیه‌کنندگان برنامه که اتفاقا کارنامه پرباری هم در تولید برنامه‌های ترکیبی دارد، نشان داد در شناخت مخاطبان موفق بوده و تلویزیون می‌تواند به او اعتماد داشته باشد.
انتخابانتخاب3 ماه قبل
دبیر شورای عالی ترافیک کشور گفت، تعداد جان‌باختگان ناشی از تصادفات درون‌شهری تا ۱۴ فروردین نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۱۸ درصد کاهش یافت. به گزارش ایسنا، مدیرکل دفتر حمل و نقل و دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور از کاهش ۱۸ درصدی جان باختگان در حوادث ترافیک شهری طی تعطیلات نوروزی امسال تا روز ۱۴ فروردین نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: این کاهش جان باختگان حاصل همکاری مستمر دستگاه‌های عضو شورایعالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور است. به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، پوریا محمدیان یزدی با بیان خبر فوق در حاشیه بازدید از پایگاه‌های امداد نوروزی استان تهران، افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در طول سال ۱۳۹۷ و بررسی طرح اجرا شده در سال گذشته، برنامه نوروزی سال ۱۳۹۸ تدوین و آغاز شد و دستگاه‌های متولی تردد در سطح کشور به صورت روزانه وضعیت تصادفات را پایش نموده و بر این اساس از آغاز طرح تا پایان روز ۱۴ فروردین سال جاری، تعداد جان‌باختگان ناشی از تصادفات درون‌شهری ۱۸ درصد کاهش داشته است. وی با اشاره به این که در طرح نوروزی سال ۱۳۹۷ و در مدت مشابه ۴۸ نفر جان خود را بر اثر تصادفات درون شهری از دست دادند، افزود: تعداد اولیه فوتی در سرصحنه تصادف در حوزه درون‌شهری در طول دوره اجرای نوزده روزه طرح نوروزی سال ۱۳۹۸، تاکنون ۴۰ تن اعلام شده که در مقایسه با مدت مشابه در طرح نوروز سال گذشته، ۱۸ درصد کاهش داشته است. محمدیان با بیان این که یکی از عوامل اصلی کاهش تلفات درون‌شهری توجه ویژه رانندگان به هشداری ترافیکی پخش شده از رسانه‌ها است، ادامه داد: شرایط جوی، تدابیر اتخاذ شده توسط پلیس ترافیک شهری با حضور پرتلاش و شبانه روزی و کاهش سرعت در معابر و خیابان‌های اصلی و فرعی شهرها، بازپیرایی و رفع کمبود علائم افقی و عمودی برای استقبال از بهار توسط شهرداری‌ها از جمله عوامل اثرگذار در کاهش تلفات ناشی از مخاطرات رانندگی در شهرها است.
ایسناایسنا3 ماه قبل
برگزاری جشنواره بازی‌های بومی و محلی در روستاهای شاخص ملایررئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر از برگزاری جشنواره بازی‌های بومی و محلی در روستاهای شاخص ملایر در ایام باقی مانده از تعطیلات نوروز امسال خبر داد. رییس اداره میراث فرهنگی ملایر به اجرای مسابقه طنز همزمان با روز مبعث حضرت رسول (ص) در بام ملایر و باغ تاریخی سیفیه اشاره کرد و گفت: برپایی سیاه چادر و بازارچه صنایع دستی در عمارت مصدقی و موزه ملایر انجام می‌شود. معبد نوشیجان؛ یادگاری از عصر باستانکارشناس اداره میراث فرهنگی، ‌ گردشگری و صنایع دستی ملایر نیز در راستای معرفی برخی از آثار باستانی این منطقه ‌گفت: بنای تاریخی نوشیجان در حدود ۶۰ کیلومتری جنوب همدان و ۲۰ کلیومتری شمال غرب شهر ملایر بر فراز تپه‌ای طبیعی به ارتفاع تقریبی ۳۷ متر قرار گرفته است. این کارشناس میراث فرهنگی ملایر خاطرنشان کرد: عناصر این مجموعه به عنوان نخستین الگوهای معماری ایرانی در فلات قاره ایران از منحصربه فردترین و ارزشمندترین آثار باستانی موجود در کشور محسوب می‌شود. کارشناس میراث فرهنگی ملایر، ‌گفت: زیباترین بخش بنا، ‌ حوض خانه است که با طاق نماهای زیبایی آجری به شیوه چهاربخشی پوشیده شده است.
ایرناایرنا3 ماه قبل
لرستان خود را مهیای استقبال از مسافران نوروزی ساخته بود و چشم امید به مقصد گردشگری شدن داشت و رونق اقتصادی که در پی می‌داشت اما امروز در گوشه گوشه لرستان، بهارمالگه هایی که برپا شده بود برای استقبال از بهار، در زیر سیلابهای خروشان مدفون است. لرستان چشم امید به رونق صنعت گردشگری و فرارسیدن بهار و استقبال از مسافران داشت اما امروز آنچه برجای مانده ویرانی و خرابی و خسارت هایی است که تا سالهای سال زخمی بر دل لرستان خواهد بود. امروز مردم لرستان به جای رفتن به دامان طبیعت، سیزده بدر را در دل ویرانی هایی سر می‌کنند که مصیبتش را باید گره زد به صورتهای سیلی خورده در مقابل امواج بی رحم و خروشان. لرستان امروز نیازمند عزم و همتی ملی است تا دوباره قامت راست نماید و پولادین‌تر از دیروز استوار شود. لرستان را دریابید، مرهمی بر دردهای این دیار باید …* خبرنگار ایرنا۷۲۶۵/۶۰۶۰انتهای پیام /*
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، ایرج شهین باهر صبح امروز دوشنبه در حاشیه بازدید از مسیل‌های شهر تبریز به خبرنگاران گفت: لایروبی تمامی کانال‌ها و مسیل‌های مناطق دهگانه تبریز از ماه گذشته با شروع بارش‌ها آغاز شده و هم اکنون نیز ادامه دارد. وی از آمادگی کامل شهرداری تبریز برای رفع آب گرفتگی‌های احتمالی در این شهر خبر داد و افزود: پرسنل شهرداری تبریز جهت واکنش سریع در شرایط اضطراری و مقابله با بحران سیل احتمالی در آماده باش ۲۴ ساعته هستند. شهین باهر با بیان اینکه از ۱۵ روز پیش ماشین آلات شهرداری تبریز در تمامی مسیل‌ها اقدام به لایروبی و نخاله برداری کرده‌اند، گفت: ۱۵۰ اکیپ مهیای مقابله با سیل احتمالی در تبریز هستند. البته ما در داخل شهر هیچ نوع مشکلی برای مواجهه با سیل نداریم. شهردار تبریز در این بازدیدها دستورات لازم را برای تسریع در تداوم عملیات پاکسازی و لایروبی کانال‌ها و مسیل‌ها را به منظور مواجهه با سیلاب‌های احتمالی صادر کرد.
ایرناایرنا3 ماه قبل
** «کوزه شکستن»، آیین برخاسته از سنت خانه تکانیمراسم استقبال از نوروز و آمدن بهار نزد ایرانیان با ویژگی‌های رفتاری، آیینی و نمایشی گوناگونی همراه بوده است. آناهیتا مصطفی از پژوهشگران آیینی فرهنگ نوروز در ایران در کتاب ایران شناسی خود آورده: «مراسم کوزه شکستن یکی از مراسم برخاسته از چهارشنبه‌سوری است. آن‌ها عقیده داشتند که بلاها و قضاهای بد را در کوزه متراکم کرده‌اند و با شکستن کوزه، آن بلاها دفع خواهد شد. تفاوت‌های جزئی در نوع شکستن کوزه در مناطق مختلف وجود دارد. در خراسان، پیش از شکستن کوزه، مقداری ذغال، نمک، و سکه در آن نهاده می‌شد و سپس هر عضو خانواده با گرداندن کوزه به دور سر خویش، هرگونه بدیمنی و حادثهٔ بد را به کوزه منتقل کرده و در نهایت آن را از فراز بام به کوچه می‌انداخت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، سید حمید موسوی اظهار داشت: رشدو توسعه شهر، ابعاد جدیدی از زندگی شهری را ایجاد کرده و مشارکت جامعه دانشگاهی در اداره شهر به سبب در اختیار داشتن دانش، روشن بینی و بی طرفی می‌تواند بازوانی توانمند برای مدیریت شهری باشد. مدیر کل دفتر شهردار تهران نیز بهره مندی از پتانسیل‌های علمی و تخصصی دانشجویان و مشارکت آنان در امور اجرایی شهرداری را هم به لحاظ اجتماعی و هم به لحاظ مالی به نفع شهر و شهرداری دانست. معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران نیز اعلام آمادگی کرد تا پس از تعریف پروژه‌های عملیاتی توسط دانشجویان در حوزه‌های زیباسازی، فضای سبز، پسماند، میادین میوه و تره بار، آتش نشانی و ساماندهی مشاغل، کمک و همراهی لازم را ارایه نماید. یزدانی همچنین در خصوص بهسازی منظر گلابدره با استفاده از نقاشی دیواری که طرح پیشنهادی دانشجویان در جلسات قبلی با شهرداری تهران بود، گفت: تلاش می‌کنیم تا قبل از سال ۹۸ و در برنامه‌های استقبال از بهار بهسازی منظر گلابدره را آغاز کنیم. انتهای پیام/
ایرناایرنا3 ماه قبل
محمدرضا قربانیان اظهار داشت: در این طرح تمامی کانال‌‌ها و مسیل‌‌های شهر تبریز به منظور جلوگیری از بروز آب گرفتگی و سیلاب لایروبی، خاکبرداری و ساماندهی می‌شود. به گفته وی تعداد ۱۶۰ دستگاه کمپرسوری و لودر در حال فعالیت در میدان چایی و سایر مسیل‌های شهر است تا سیل وارد شهر نشود. و گفت: ما در آماده باش کامل هستیم تا در بارش‌های آتی مشکلی برای همشهریان عزیز جهت عبور و مرور وسایل نقلیه پیش نیاید. مهدوی از مردم تبریز درخواست کرد به منظور تسریع در عملیات عمرانی و بازسازی منازل آسیب دیده همکاری لازم را با مسئولین و نهادهای مربوطه داشته باشند. فرماندار شهرستان تبریز اضافه کرد: میدان چایی (مهرانه روز) در طول تاریخ مقابل باران‌های سیل آسا نقش مهم و بارزی ایفا کرده است و در جریان بارش‌های اخیر نیز تاکنون این نقش به وضوح مشاهده شده است.
ایرناایرنا3 ماه قبل
هموطنان سایر مناطق کشور که وضعیت مردم سیل زده گلستان را از رسانه‌ها پیگیری می‌کردند دست به کار شده و برای کمک به سیل زدگان این مناطق اعلام آمادگی کردند. حضور چهره‌های تلوزیونی، ورزشی، هنرمندان و غیره در میان سیل زدگان بار دیگر تصویر انسان دوستی و نوعدوستی زلزله سرپل ذهاب کرمانشاه را بار دیگر تداعی کرد. انسنهایی که به تفریح تعطیلات نوروزی نه گفتند و خود را برای کمک و همدردی با سیل زدگان به گلستان و روستاهای اطرافش رساندند. اگرچه عمق این حادثه بسیار دردناک بود اما آنچه این واقعه تلخ را کمی التیام داد حرکت انساندوستانه مردم شیراز در پذیرایی و اسکان مسافران نوروزی بود. سیل روزهای اخیر در کشور اگرچه با حجم بالایی از خسارت مالی و جانی همراه بود ولی همدردی مردم با بازماندگان این حوادث عیدانه‌ای بود که ملت ایران در نخستین روزهای فصل بهار به هم هدیه دادند.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
مردم آذربایجان همزمان با فرا رسیدن عید نوروز، دید و بازدید‌های خویشاوندی را آغاز کرده و غبار از چهره خانه‌هایشان می‌زدایند. از طرفی دیگر در سفره نوروز آذربایجان تخم‌مرغ‌هایی که آن را به رنگ قرمز درآورده‌اند، جایگاه ویژه‌ای دارد. عید نوروز در تاجیکستان و برخی دیگر از نقاط آسیای مرکزی «عید سر سال» یا «عید سال نو» نامیده می‌شود. جشن رنگارنگ نوروز در تاجیکستاننار ناراف، تهیه کننده و گوینده رادیو تاجیکی معاونت برون مرزی صداوسیما در خصوص برگزاری جشن نوروز در کشورش می‌گوید: بیش از دو دهه است که جشن نوروز به صورت رسمی در تاجیکستان برگزار می‌شود. عید نوروز در تاجیکستان و برخی دیگر از نقاط آسیای مرکزی «عید سر سال» یا «عید سال نو» نامیده می‌شود.
مهرمهر3 ماه قبل
فرشاد زادخور در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه بارش‌ها معمولا در بهار پر قدرت و پر حجم است لذا در این ایام باید آمادگی لازم را برای جلوگیری و کاهش خسارت‌های احتمالی داشته باشیم، تاکید کرد: بارش‌های اخیر که در برخی مناطق استان سمنان منجر به سیلاب شد، هیچ گونه خسارتی به زیرساخت‌های راه آهن شمال‌شرق (۱) وارد نشده است. وی با اشاره به اجرای عملیات‌های عمرانی مختلف طی زمستان سال گذشته در این ناحیه افزود: در طرح استقبال از بهار با پیش بینی بارش‌های بهاری و رویکرد مهم راه آهن جمهوری اسلامی در راستای ایجاد امنیت در سفرهای نوروزی اقدامات و تمهیدات لازم اندیشیده شد. جابجایی ۹۰۰ هزار مسافر از طریق راه آهن شمال‌شرقزادخور در ادامه با بیان اینکه از ۲۰ اسفند ماه لغایت ۲۰ فروردین هر سال عملیات ویژه نوروز اداره کل راه آهن شمال‌شرق (۱) اجرایی می‌شود، تأکید داشت: این عملیات برای استقبال از بهار، مسافران نوروزی و قطارهای پیک ایام عید امسال از ۲۴ اسفند در ناحیه شمال شرق آغاز شده و تا ۱۷ فروردین ادامه دارد. وی اضافه کرد: عملیات بهسازی و ترمیم ایستگاه‌ها و نگهداری خطوط راه آهن از اوایل زمستان سال ۹۷ آغاز شده و این عملیات با رویکرد استقبال از بهار و سفر ایمن پیش از آغاز طرح نوروزی تکمیل شد که در این راستا پل‌ها، آب راه‌ها، آخرین اصلاحات زیرساختی و تعمیرات سالن‌های مسافری، سکوها، سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه‌ها و… سامان‌دهی شدند. مدیرکل راه آهن شمال شرق (۱) با بیان اینکه از طریق راه آهن در مسیر تهران – مشهد روزانه بالغ بر ۴۰ هزار مسافرتردد می‌کنند، افزود: همچنین با احتساب بیش از ۲۲ روز عملیات نوروزی پیش‌بینی می‌شود تا پایان طرح نوروزی بالغ بر ۹۰۰ هزار نفر از محور تهران-مشهد از این ناحیه تردد داشته باشند.

به انتهای لیست رسیدید