آخرین و مهم‌ترین اخبار اسحاق جهانگیری
اسحاق جهانگیری

اخبار مرتبط با «اسحاق جهانگیری»

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ساعت قبل
اعتبارات لازم برای جبران خسارت‌های زلزله استان آذربایجان شرقی تصویب شدهیئت وزیران در جلسه امروز خود با اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت برای جبران خسارت و بازسازی بخش‌های آسیب دیده ناشی از زلزله در استان آذربایجان شرقی موافقت کردند. وزیر کشور گفت: اگر ساختارهای ما دچار تناقض یا چندگانگی شوند یقینا نمی‌توانیم به اهداف مورد نظر خود در جامعه دست پیدا کنیم. رئیس‌جمهور گفت: به وزیر کشور و ستاد بحران دستور می‌دهم که شرایط اجاره خانه یا اتاق را برای مردم زلزله‌زده استان آذربایجان شرقی فراهم کنند؛ پرداخت اجاره‌بها آن‌ها را دولت برعهده می‌گیرد. استاندار آذربایجان شرقی: از نظر اسکان اضطراری خانوارهای زلزله‌زده مشکلی نداریماستاندار آذربایجان شرقی گفت: از نظر اسکان اضطراری خانوارهای زلزله زده مشکلی نداریم و کم کم به سمت اسکان موقت می‌رویم و بعد بازسازی‌ها شروع می‌شود. استاندار آذربایجان شرقی گفت: از نظر اسکان اضطراری خانوارهای زلزله زده مشکلی نداریم و کم کم به سمت اسکان موقت می‌رویم و بعد بازسازی‌ها شروع می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل
فارسفارس13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، پس از انتشار خبر برگزاری نشست مسوولان استان مرکزی با معاون اول رئیس جمهور جمعی از کارگران اراک بیانیه‌ای صادر کردند. در این بیانیه آمده است: پس از وقوع مشکلات بسیار برای صنایع مهم کشور در استان مرکزی، اعضای عالی‌رتبه‌ دولت در سطح معاون اول، وزرای اقتصاد، کار، صنعت، راه، کشور و استاندار مرکزی، جلسه‌ای را با عنوان «بررسی مشکلات واحدهای بزرگ تولیدی استان مرکزی» در روز یکشنبه ۲۶ آبان ۹۸ برگزار‌ خواهند‌ کرد. در این بیانیه آمده است: بی شک تکرار روند قبلی؛ خلاف شرع، عقل و قانون است و مردم، کارگران و کارشناسان موافق واگذاری‌ این شرکت‌ها به یک شخص نخواهد بود، بر اساس قانون، واگذاری صنایع راهبردی و حیاتی به یک فرد، چه در سطح مالکیت و چه در سطح مدیریت، اشتباهی بزرگ و ادامه‌ دور باطل مسائل کنونی است! این بیانیه می‌افزاید: بدینوسیله ضمن تشکر از مسوولین بابت تشکیل چنین جلسه‌ای، تاکید می‌شود که هرگونه تصمیم گیری بدون رعایت موارد ذکر شده، نه تنها منجر به اصلاح امور نشده و درد صنعت و کارگر را دوا نمی‌کند؛ بلکه روند کنونی را به شکل بدتری ادامه خواهد داد و نشان دهنده‌ عدم وجود اراده‌ راستین برای احیای صنعت به دلیل مسائل سیاسی و انتخاباتی خواهد بود. انتهای پیام/خ
ایسناایسنا13 ساعت قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری ۱۸ زون تخصصی نمایشگاه نوآوری و فناوری رینوتکس، گفت: امسال حدود ۳۲۳هزار و ۲۲۲ طرح فناورانه در این نمایشگاه ثبت نام کرده بود که از این تعداد، ۱۹۰۰ طرح فناورانه در این نمایشگاه حضور داشتند. به گزارش ایسنا، علی جهانگیری در اختتامیه هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس۲۰۱۹) ومیز تخصصی تعمیق ساخت داخل صنعت مس، با بیان این‌که نمایشگاه رینوتکس امسال نسبت به سال گذشته از نظر کمی و کیفی پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است، گفت: امسال با حضور مجموعه وزارت صمت، بخش تقاضای این نمایشگاه پربار بود. وی ادامه داد: این نمایشگاه به عنوان سازمان کوچک مرکزی با سیستم نوآوری باز، توانسته هم افزایی خوبی بین سازمان‌ها و دانشگاه‌ها ایجاد کند. جهانگیری خاطرنشان کرد: سال ۹۴ بخشی از کار را به معرفی نیازمندی‌های فناورانه از صنایع مختلف و سازمان‌ها اختصاص دادیم و در خواست کردیم با سازمان‌های متولی، بخش نیازهای فناورانه لحاظ شود با سیاست وزیر صمت که از ابتدای سال جاری پیش گرفتند، این همکاری موجب شد امسال بخش نیازماندیهای فناورانه برجسته شود. انتهای پیام
افکارنیوزافکارنیوز14 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشپس از انتشار خبر برگزاری نشست مسوولان استان مرکزی با معاون اول رئیس جمهور جمعی از کارگران اراک بیانیه‌ای صادر کردند. اخبار اجتماعی- در این بیانیه آمده است: پس از وقوع مشکلات بسیار برای صنایع مهم کشور در استان مرکزی، اعضای عالی‌رتبه‌ دولت در سطح معاون اول، وزرای اقتصاد، کار، صنعت، راه، کشور و استاندار مرکزی، جلسه‌ای را با عنوان «بررسی مشکلات واحدهای بزرگ تولیدی استان مرکزی» در روز یکشنبه ۲۶ آبان ۹۸ برگزار‌ خواهند‌ کرد. این بیانیه می‌افزاید: طی سال‌های گذشته به اسم اصل ۴۴ قانون اساسی و خصوصی سازی، شرکت‌های راهبردی و بسیار بزرگی به اشخاص واگذار شده که نتیجه آن پسرفت این صنایع و بروز مشکلات متعدد بوده است، در حقیقت، ایراد از اصل ۴۴ قانون اساسی نبوده بلکه اشکال به نحوه اجرا و عملکرد مسوولین در دوره‌های مختلف بوده که راه برای عده‌ای سودجو و یا ناتوان که از مصادیق قانون دان‌های قانون شکن هستند، باز کردند و با این سبک خصوصی سازی، به جای «مردمی شدن اقتصاد» به «اختصاصی کردن اقتصاد» و فقر، فساد و تبعیض دامن زده شد. در این بیانیه آمده است: بی شک تکرار روند قبلی؛ خلاف شرع، عقل و قانون است و مردم، کارگران و کارشناسان موافق واگذاری‌ این شرکت‌ها به یک شخص نخواهد بود، بر اساس قانون، واگذاری صنایع راهبردی و حیاتی به یک فرد، چه در سطح مالکیت و چه در سطح مدیریت، اشتباهی بزرگ و ادامه‌ دور باطل مسائل کنونی است! این بیانیه می‌افزاید: بدینوسیله ضمن تشکر از مسوولین بابت تشکیل چنین جلسه‌ای، تاکید می‌شود که هرگونه تصمیم گیری بدون رعایت موارد ذکر شده، نه تنها منجر به اصلاح امور نشده و درد صنعت و کارگر را دوا نمی‌کند؛ بلکه روند کنونی را به شکل بدتری ادامه خواهد داد و نشان دهنده‌ عدم وجود اراده‌ راستین برای احیای صنعت به دلیل مسائل سیاسی و انتخاباتی خواهد بود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴15 ساعت قبل
وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید با همه توان به دنبال ایجاد نشاط، شادابی و امید به آینده در میان جوانان است و اجرای طرح‌‎های مختلف به‌ویژه طرح‌های توسعه زیرساخت‌های ورزشی در همین رابطه انجام‌ می‌گیرد. جهانگیری افزود: احداث زیرساخت‌های مورد نیاز قشر جوان از وظایف مهم دولت‌هاست که به خوبی در کشور انجام شده است و افتتاح صدها طرح طی سال‌های اخیر آن را نشان می‌دهد. معاون اول رئیس جمهوری گفت: دشمنان به دنبال ناامید کردن مردم به ویژه جوانان از آینده کشور هستند و اجرای اینگونه طرح‌ها آنان را در رسیدن به اهداف خود ناامید می‌کند. وی‌بیان‌کرد: همه مسئولان باید تلاش کنند تا امید به آینده در جوانان روز به روز بیشتر شود و همراهی همه بخش‌ها در این خصوص ضروری است. در این آیین ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه که کار احداث آن از سال ۱۳۸۳ آغاز شده بود، به بهره‌برداری رسید؛ این ورزشگاه با ۱۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار ساخته شد.
مهرمهر15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مسعود سلطانی فر عصر پنجشنبه در آیین بهره برداری از ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه اظهارداشت: هم اکنون ۴۵ ورزشگاه پنج هزار نفری در دست اجراست که تاپایان سال ۱۶ مورد از این ورزشگاه‌ها به بهره برداری می‌رسد. وی با بیان اینکه دو ورزشگاه ۱۵ هزار نفری نیز در کشور در حال احداث است افزود: با اتمام این دو ورزشگاه تمام استادیوم‌های ۱۵ هزار نفری کشور به بهره برداری می‌رسد. سلطانی فر با بیان اینکه امسال اولویت این وزارت خانه اتمام طرح‌های نیمه تمام است عنوان کرد: ورزشگاه شهید باکری ارومیه بیست و دومین ورزشگاه از نوع خود در مراکز استان‌های کشور است که به بهره‌برداری می‌رسد. سلطانی‌فر با اشاره به اینکه برای احداث ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال هزینه شده، گفت: ارزش اسمی این ورزشگاه یکهزار و ۳۰۰ میلیارد ریال است و همه استانداردهای مورد تایید فیفا در آن وجود دارد. ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه که کار احداث آن از سال ۱۳۸۳ آغاز شده، در این آیین و با حضور «اسحاق جهانگیری» به بهره‌برداری رسید.
مهرمهر16 ساعت قبل
وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید با همه توان به دنبال ایجاد نشاط، شادابی و امید به آینده در میان جوانان است و اجرای طرح‌‎های مختلف به‌ویژه طرح‌های توسعه زیرساخت‌های ورزشی در همین رابطه انجام‌ می‌گیرد. جهانگیری افزود: احداث زیرساخت‌های مورد نیاز قشر جوان از وظایف مهم دولت‌هاست که به خوبی در کشور انجام شده است و افتتاح صدها طرح طی سال‌های اخیر آن را نشان می‌دهد. معاون اول رئیس جمهوری گفت: دشمنان به دنبال ناامید کردن مردم به ویژه جوانان از آینده کشور هستند و اجرای اینگونه طرح‌ها آنان را در رسیدن به اهداف خود ناامید می‌کند. وی‌بیان‌کرد: همه مسئولان باید تلاش کنند تا امید به آینده در جوانان روز به روز بیشتر شود و همراهی همه بخش‌ها در این خصوص ضروری است. در این آیین ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه که کار احداث آن از سال ۱۳۸۳ آغاز شده بود، به بهره‌برداری رسید؛ این ورزشگاه با ۱۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار ساخته شد.
عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: این دریاچه بدون اجرای مصوبه‌های این ستاد به بیابان پنج هزار کیلومتر مربعی نمک تبدیل می‌شد. وی اضافه کرد: طبق برنامه‌ریزی‌ها دریاچه ارومیه با تاخیر یک و نیم ساله نسبت به پیش‌بینی صورت گرفته و تا سال ۱۴۰۶ به طور کامل احیا می‌شود. وی بیان‌ کرد: تا امروز دولت بیش از۹۰ هزار میلیارد ریال برای احیای دریاچه ارومیه هزینه کرده است و با ۱۵ درصد این‌ میزان نیز کارهای سخت‌افزاری پایان می‌یابد. معاون رئیس‌جمهوری تاکید کرد: تا زمانی که در مصوبه‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه تجدیدنظر نشده است باید به طور کامل توسط نهادهای مرتبط اجرایی شود. «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس‌جمهوری روز گذشته در سفری ۲ روزه وارد ارومیه شد و امروز علاوه بر افتتاح طرح‌های بیمارستانی در میاندوآب از تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه در نقده و آخرین وضعیت دریاچه ارومیه بازدید کرد؛ وی در مصاحبه بدو ورود به آذربایجان‌غربی نیز گفت که احیای دریاچه ارومیه برای دولت خیلی مهم است و این دریاچه پس از احیا به کانون حیات و توسعه منطقه و کشور تبدیل می‌شود.
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، استادیوم ورزشی ۱۵ هزار نفری شهید باکری ارومیه بعد از ۱۵ سال افتتاح شد. استاندار آذربایجان غربی در مراسم افتتاح استادیوم ۱۵ هزار نفری شهید باکری ارومیه گفت: درخشش سیامند رحمان و امثال او نمودی از مشارکت بارز دولت در توسعه ورزش این استان است. وی بیان کرد: افتتاح این ورزشگاه به عنوان مطالبه جوانان نمود اهتمام دولت به ورزش استان و توجه به مطالبه جوانان است. در ۱۵ سال گذشته به انحای مختلف روند پیشرفت این استادیوم متوقف شده اما امروز در نهایت نام‌گذاری و افتتاح می‌شود. وی افزود: این استادیوم از ابتدا تا انتها در طول ۱۵ سال حدود ۶۰ میلیارد تومان هزینه در بر داشته است که به ارزش امروز ۱۶۰ میلیارد تومان است.
فارسفارس17 ساعت قبل
معاون اول رییس جمهور گفت: با وجود اینکه امکانات لازم ورزشی در اختیار بانوان قرار نگرفته اما آنان در رشته‌های مختلف ورزشی عملکرد و درخشش مناسبی داشتند. وی با تاکید بر اینکه باید شرایط برای ورزش و نشاط جامعه جوان فراهم شود تصریح کرد: اگر جامعه جوان پرانرژی و بانشاط باشند کشور به سمت توسعه‌یافتگی حرکت می‌کند. وی با اشاره به تونل انتقال آب از رودخانه زاب به دریاچه ارومیه بیان کرد: این تونل ۳۵ کیلومتر بوده و هم‌اکنون در حال انجام است. وی افزود: این در حالی است که جامعه زنان کشور در رشته‌های مختلف خوب درخشیده و باید امکانات ورزشی در اختیار آنان نیز قرار گیرد‌. جهانگیری با اشاره به حضور بانوان در ورزشگاه‌ها گفت: خوشبختانه بانوان مومن، با متانت در ورزشگاه‌ها حضور یافته و از سوی دیگر باید شرایط و امکانات مناسب ورزشی برای آنها فراهم می‌شود.
ایسناایسنا17 ساعت قبل
ایسنا/آذربایجان غربی نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی خواستار تامین اعتبار لازم برای اتمام پروژه انتقال آب از آب دریاچه ارومیه شد. وی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی استانی کشاورزی است، تصریح کرد: مردم استان احیای دریاچه ارومیه و رونق کشاورزی استان را تواما می‌خواهند که ظاهرا این دو خواسته تداخل دارند. به گزارش ایسنا، بهادری با بیان اینکه صنعت کشاورزان استان آسیبی جدی دیده و کشاورزان بسیاری متضرر هستند، تصریح کرد: مردم به دنبال رسیدگی مسئولین و حل مشکلات و نابسامانی‌های بخش کشاورزی استان هستند. این نماینده خانه ملت به اهمیت اشتغال جایگزین اشاره کرد و افزود: ۳۵ درصد اشتغال استان مربوط به کشاورزی است که لازم است به سمت صنعت حرکت شود. انتهای پیام
ایسناایسنا17 ساعت قبل
ایسنا/آذربایجان غربی ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه افتتاح شد. ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه چندی پیش با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور افتتاح شد. کلنگ احداث این ورزشگاه در سال ۸۳ به زمین زده شد برای احداث کامل این ورزشگاه بیش از ۱۱۰۰ میلیارد ریال هزینه شد که بخش عمده آن در یک و نیم سال اخیر بوده است‌. به گزارش ایسنا، این ورزشگاه با ظرفیت ۱۵ هزار نفر دارای امکانات به روز در بخش تامین روشنایی، پارکینگ، رختکن، بخش VIP و اتاق‌های گرم‌کن است که در ۸۰ هزار مترمربع زیربنا احداث شده است. انتهای پیام
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
بازدید از آخرین وضعیت دریاچه ارومیه برنامه دوم معاون اول ریاست جمهوری کشور بود که امروز صورت گرفت و پس از این بازدیداز تونل خط انتقال آب سد کانی سیب به دریاچه ارومیه نیز بازدید صورت گرفت. جهانگیری در دوازدهمین جلسه کار گروه ملی دریاچه ارومیه گفت: تغییرات توسعه در آذربایجان غربی جدی و چشمگیر است به نوعی که یک جریان توسعه‌ای خیلی قوی در آذربایجان غربی شکل گرفته است. وی بیان کرد: تنوع اقوام و مذاهب در این استان ظرفیت خوبی است و نیاز است تا از این ظرفیت در مدیریت و توسعه استان استفاده شود. شهریاری گفت: این دو موضوع از خواست‌های به‌حق مردم آذربایجان غربی است که درخواست داریم مجدد مورد بررسی قرار گیرد. همچنین افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری فوتبال مجموعه ورزشی شهید باکری ارومیه برنامه آخر معاون اول رئیس جمهور در جریان این سفر دو روزه است.
مهرمهر17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اسحاق جهانگیری عصر پنجشنبه در جلسه ستاد احیای دریاچه ارومیه با بیان اینکه احیای دریاچه ارومیه تجربه خوبی در راستای احیای تالاب‌ها و دریاچه‌های کشور است افزود: دولت به دنبال آرامش و توسعه کل کشور به ویژه حوضه دریاچه ارومیه است و تمام برنامه‌ریزی‌ها را نیز در این خصوص انجام می‌دهد. وی با بیان اینکه تاکنون ۳۴ هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال به غیر از منابع داخل دستگاهی برای احیای دریاچه هزینه شده است ادامه داد: اقدامات سخت افزاری در راستای احیای دریاچه ارومیه می‌بایست به پایان رسد و در این حوزه بیش از ۳ هزار میلیارد تومان به جز تامین اعتبار پروژه‌های دستگاه‌ها هزینه شده است. جهانگیری با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی نیز اقدامات لازم را با اعتبارات درون‌دستگاهی باید انجام دهند و منتظر تخصیص اعتبار سالانه نباشند خاطرنشان کرد: در حال حاضر دریاچه ارومیه به نماد و شاخص هویتی تبدیل شده و احیا و زوال آن، احیا و زوال بخشی از ایران است. جهانگیری با بیان ینکه ظرفیت‌های توسعه آذربایجان غربی نامحدود است که نیازمند به کارگیری صحیح است عنوان کرد: تغییرات توسعه در آذربایجان غربی جدی و چشمگیر بوده و یک جریان توسعه‌ای خیلی قوی در استان شکل گرفته است. وی با بیان اینکه در تخصیص آب برای صنعت و گلخانه در حوضه دریاچه ارومیه مشکلی نداریم، ادامه داد: ما به دنبال حل مشکل مردم هستیم و تمام توان خود را در این خصوص به کار می‌گیریم و بنا نداریم که برای مردم مشکل‌آفرین باشیم.
فارسفارس17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، رضا اردکانیان امروز در دوازدهمین جلسه کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه که با حضور معاون اول رییس جمهور برگزار شد اظهار کرد: به برکت پیروزی انقلاب اسلامی، تاکنون دستاوردهای فراوانی در کشور اتفاق افتاده، برای مثال در ساخت سدها و نیروگاه‌ها کارهای عظیمی انجام شده است. وی تصریح کرد: از سوی دیگر یکی از مشکلات کنونی محدود کردن سازمان‌های بین بخشی است در حالی که باید آن را تقویت کرد. وزیر نیرو بیان کرد: همچنین در عرصه‌های بین‌بخشی، مثل مدیریت منابع آب باید اقدامات لازم انجام شده و فارغ از نقطه ضعف‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه باید آن را تقویت و به آن کمک کرد. اردکانیان با اشاره به اینکه در چند ساله اخیر با مدیریت مخازن در حوضه آبریز دریاچه ارومیه خوشبختانه بیش از چهار میلیارد مترمکعب آب تنظیم شده وارد دریاچه شده است، اظهار کرد: این خلاصه مشارکت دستگاه‌ها در بحث احیای دریاچه ارومیه بوده است. وی با اشاره به اینکه برای کشت گلخانه باید تخصیص کشاورزی انجام شود تصریح کرد: این مهم نیز از محل جا به جایی چاه‌ها انجام می‌شود‌.
ایلناایلنا18 ساعت قبل
وزیر نیرو گفت: از ابتدای اجرای طرح‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه تاکنون، چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون مترمکعب آب از سدهای اقماری به این دریاچه وارد شده‌است. به گزارش ایلنا، رضا اردکانیان امروز پنجشنبه در دوازدهمین جلسه کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه که با حضور «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس‌جمهوری در ارومیه برگزار شد، افزود: این امر با اجرای طرح‌های مختلف نظیر احداث سردهنه‌ها و لایروبی رودخانه‌ها انجام شده است. وی اضافه کرد: اختصاص آب برای بخش صنعت نیز در دستور کار قرار دارد و تخصیص ۱۰ درصد از آب ناشی از انسداد چاه‌های غیرمجاز به این بخش نیز به‌زودی ابلاغ می‌شود. تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه نیز تا پایان سال مالی به پایان ‌می‌رسد که تاثیر قابل توجهی در بهبود وضعیت دریاچه ارومیه خواهد داشت. اردکانیان متذکر شد: اجرای طرح‌های بین‌بخشی از جمله مهمترین اقداماتی است که باید در راستای احیای دریاچه ارومیه مورد توجه قرار گیرد. اصلاح الگوی کشت از جمله مهمترین اقداماتی است که باید مورد توجه قرار گیرد و برای آن برنامه‌ریزی شود.
فارسفارس18 ساعت قبل
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: خوشبختانه دریاچه ارومیه از وضعیت خوبی برخوردار بوده و طرح‌های احیای آن به خوبی پیش می‌رود. به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، اسحاق جهانگیری عصر امروز در دوازدهمین جلسه کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه که در محل استانداری آذربایجان‌غربی برگزار شد با تبریک هفته وحدت اظهار کرد: خوشبختانه هم‌اکنون جریان توسعه‌ای قدرتمندی در استان شکل گرفته است. جهانگیری با اشاره به وضعیت دریاچه ارومیه گفت: بی‌تردید نباید نسبت به آن بی‌تفاوت بود چون آثار زیست‌محیطی فراوانی در صورت خشکی آن دارد و از سوی دیگر دریاچه ارومیه به عنوان نماد و‌ هویت حیثیتی مطرح بوده و حساسیت فراوانی در مردم برای احیای دریاچه ارومیه به وجود آمده است. وی افزود: بی‌شک آینده دریاچه ارومیه، رو به حیات است و باید این مهم در جامعه بازگو شود بنابراین باید براساس مطالعات علمی در مورد احیای دریاچه ارومیه تصمیم‌گیری شود. جهانگیری با اشاره به بازدید امروز از دریاچه ارومیه گفت: خوشبختانه دریاچه ارومیه وضعیت خوبی داشته و حتی طرح‌های احیای دریاچه ارومیه به خوبی پیش می‌رود.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
ایسنا/آذربایجان غربی معاون اول رییس جمهور با اشاره به اهمیت احیای دریاچه ارومیه با تاکید براینکه آینده دریاچه ارومیه روبه حیات است و روز به روز حال این دریاچه روبه بهبودی است، افزود: هر تصمیمی در خصوص احیای دریاچه ارومیه باید مبتنی بر مطالعات علمی باشد. ‌اسحاق جهانگیری در دوازدهمین جلسه کارگروه نجات ملی احیای دریاچه ارومیه که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با اشاره ضمن بازدید از تونل خط انتقال آب به دریاچه با بیان اینکه ۳۱ کیلومتر از این خط انجام شده که با تامین اعتبار ۷۰۰ میلیارد تومانی ۵ کیلومتر باقی مانده انجام می‌شود، تصریح کرد: طرحهای احیای دریاچه ارومیه باید به صورت جدی پیگیری شود‌. وی با بیان اینکه جریان توسعه‌ای بسیار قوی در آذربایجان غربی رخ داده است و گفت: ظرفیت‌های توسعه استان نا محدود است و باید از این ظرفیت‌ها بخصوص در حوزه‌های صنعت، معدن، نیروی انسانی و گردشگری نهایت استفاده را برای به حرکت در آوردن چرخه توسعه استان بکار برد. جهانگیری با بیان اینکه دریاچه ارومیه به یک نماد و شاخص هویتی و بخش مهمی از پیکره ایران تبدیل شده است، افزود: احیا و زوال دریاچه ارومیه در واقع احیا و زوال پیکره ایران محسوب می‌شود. انتهای پیام
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی شهریاری بعد از ظهر پنجشنبه در جلسه ستاد احیای دریاچه ارومیه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری و کلانتری رییس ستاد احیا دریاچه ارومیه خواستار بازنگری برخی مصوبات ستاد احیا دریاچه ارومیه به منظور افزایش بهره‌وری کشاورزی، صنعت و آب‌شرب شهرستان شد. استاندار آذربایجان‌غربی به تخصیص ۱۵۰ میلیون مترمکعب آب زرینه‌رود برای اب شرب تبریز اشاره کرد و گفت: طبق بررسی‌ها این میزان آب بجای آب شرب در صنعت و کشاورزی تبریز مصرف می‌شود درحالیکه آذربایجان‌غربی با محدودیت تخصیص آب به کشاورزی و صنعت مواجه است. شهریاری با اشاره به اختصاص ۱۵۰ میلیون مترمکعب آب شرب از زرینه‌رود به آب شرب شهر تبریز، افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد که این آب به بخش شرب اختصاص نیافته است و در بخش دیگری مصرف می‌شود. سخنان استاندار آذربایجان غربی با واکنش عیسی کلانتری، رییس ستاد احیا دریاچه ارومیه مواجه شد. به گفته کلانتری، دولت تاکنون ۹هزار میلیارد تومان برای احیا دریاچه هزینه کرده و اگر ۱۵ درصد این اعتبار نیز تزریق شود اقدامات سخت افزاری احیا دریاچه به پایان خواهد رسید.
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر ظهر امروز در دومین اجلاسیه خانه‌های صنعت، معدن و تجارت، در مشهد اظهار کرد: امروز دشمنان ما مایوس هستند از اینکه در حوزه مسائل نظامی حرفی برای گفتن داشته باشند و جبهه جنگ را در حوزه مسائل اقتصادی آورده‌اند و ما امروز باید در این جبهه، یک قرارگاه اساسی را تشکیل دهیم و واقعا این قرارگاه شکل نگرفته است. وی افزود: مباحث مسائل اقتصادی را علی‌رغم اینکه ۱۰ سال است رهبری نظام داد زده‌اند که مسئله اصلی این حوزه است و دشمن دارد برایش سرمایه‌گذاری می‌کند، جدی نگرفته‌ایم و تعارفاتی می‌کنیم و هم مجلس هم دولت و هم دستگاه قضایی ما در حال تعارف است. نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما بد عمل کردیم. حجت‌الاسلام پژمانفر تاکید کرد: مهم‌ترین مسئله امروز تمرکزی است که وجود دارد. اگر آقای رئیس جمهور همین بخش‌نامه‌ای را که طی آن به استانداردها در بخش تولید اختیاراتی داده شده بود و آقای جهانگیری لغو کردند را دوباره اجرا کنند، حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد استان‌ها حل می‌شود.
ایسناایسنا19 ساعت قبل
ایسنا/آذربایجان غربی رئیس سازمان محیط زیست گفت: دریاچه ارومیه تا سال ۱۴۰۶ احیا می‌شود. کلانتری در دوازدهمین جلسه کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه که با حضور معاون اول رئیس جمهور در استانداری برگزار شد، با بیان اینکه ۱٫۵ سال از برنامه و نقشه راه احیای دریاچه ارومیه عقب هستیم، تاکید کرد: مردم آذربایجان غربی تا سال ۱۴۰۶ شاهد احیای دریاچه ارومیه خواهند بود. وی با اشاره به اهمیت اجرای مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه تصریح کرد: مصوبات این ستاد توسط دولت نشخص شده و لازم الاجرا است چرا که اگر این مصوبات نبود امروز از دریاچه ارومیه چیزی جز ۵۰۰۰ کیلومتر بیابان پر نمک باقی نمانده بود. به گزارش ایسنا، کلانتری تصریح کرد: تاکنون دولت اعتبار ۹۰۰۰ میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه هزینه شده است که اگر امسال تنها ۱۵ درصد اعتبارات احیای دریاچه ارومیه تزریق شود، کارهای سخت‌افزاری آن به پایان می‌رسد. انتهای پیام
برترین‌هابرترین‌ها19 ساعت قبل
افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه در دومین روز سفر معاون اول رییس جمهور به آذربایجان غربیخبرگزاری ایسنا: ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه چندی پیش با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور افتتاح شد. کلنگ احداث این ورزشگاه در سال ۸۳ به زمین زده شد برای احداث کامل این ورزشگاه بیش از ۱۱۰۰ میلیارد ریال هزینه شد که بخش عمده آن در یک و نیم سال اخیر بوده است‌. به گزارش ایسنا، این ورزشگاه با ظرفیت ۱۵ هزار نفر دارای امکانات به روز در بخش تامین روشنایی، پارکینگ، رختکن، بخش VIP و اتاق‌های گرم‌کن است که در ۸۰ هزار مترمربع زیربنا احداث شده است.
مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اسحاق جهانگیری ظهر پنجشنبه در جریان سفر دو روزه به آذربایجان غربی از آخرین روند اجرای طرح انتقال آب کانی سیب به دریاچه ارومیه بازدید و دستورات لازم برای تسریع در روند اجرای این طرح را صادر کرد. معاون اجرایی طرح انتقال اب دریاچه ارومیه در این بازدید اظهارداشت: تونل انتقال کانی سیب به دریاچه ارومیه به طول ۳۵٫۵ کیلومتر است که از این میزان ۳۱ کیلومتر از طرح اجرا و به اتمام رسیده و مابقی طرح در دست اجراست. وی ادامه داد: بخش سوم این طرح شامل ۱۱ کیلومتر کانال رو باز مابین دهنه خروجی تونل تا رودخانه گدار است که در مراحل پایانی قرار دارد که با اتمام آن سالانه ۶۵۰ میلیون مترمکعب آب وارد دریاچه ارومیه شود. معاون اجرایی طرح انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه کل هزینه طرح را یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: اعتبار این طرح از صندوق توسعه ملی تامین می‌شود و در سایه عنایت مسوولان امر، مشکل تامین اعتبار ندارد و یکی از اقدامات مهم ستاد احیا دریاچه ارومیه به شمار می‌رود که احداث آن از سال ۱۳۹۵ آغاز شد. همچنین جهانگیری معاون اول رئیس جمهور دقایقی پیش به همراه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و استاندار آذربایجان غربی از آخرین وضعیت دریاچه ارومیه بازدید کرد.
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
در این جلسه نمایندگان استان قزوین در مجلس شورای اسلامی، استاندار قزوین، معاونان استاندار قزوین، مدیران کل استان قزوین و فرمانداران شهرستان‌های استان قزوین حضور داشتند. مدیر کل آب منطقه‌ای استان قزوین با اشاره به اینکه همه دستگاه‌ها در زمینه آب مسئول هستند، عنوان کرد: شرایط استان قزوین در زمینه آب تقریبا شرایط خاصی است که این شرایط نیازمند توجه همه دستگاه‌ها می‌باشد. وی بیان کرد: مصارف آب قزوین ۹۱ درصد صرف کشاورزی، چهار درصد صرف صنعت و خدمات و پنج درصد در زمینه شرب استفاده می‌شود. مدیر کل آب منطقه‌ای استان قزوین تصریح کرد: طرح‌های مهم و راهبردی استان قزوین شامل سدنهب، سد بالاخانلو و طرح آبرسانی از سد طالقان می‌شود که مورد آخر شاید مهم‌ترین طرح برای مدیریت منابع آبی استان محسوب می‌شود و در صورت تامین آب شرب ۸۰ درصد جمعیت استان را پوشش می‌دهد. بیرانوندی با اشاره به اولویت‌های برطرف شدن مشکلات آب استان قزوین عنوان کرد: ایجاد پکیج سرامیکی، انتقال آب سد طالقان و احداث آب شیرین کن از مهم‌ترین اولویت‌هایی است که سبب برطرف شدن مشکلات آبی استان قزوین می‌شود.
برنابرنا20 ساعت قبل
با تحقق قولی که وزیر ورزش و جوانان به دکتر روحانی داده بود، استادیوم ۱۵۰۰۰ هزار نفری ارومیه با حضور معاون اول رییس جمهوری و وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، استادیوم ۱۵۰۰۰ هزار نفری مجموعه ورزشی شهید باکری استان آذربایجان غربی، روز پنج شنبه ۲۳ آبان ماه با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، شهریاری استاندار، نمایندگان مجلس و مسئولین استانی افتتاح گردید. کلنگ ساخت استادیوم سال ۱۳۸۳ بر زمین زده شد، اما تکمیل آن به علت کمبود منابع و تغییر پیمانکار ۱۵ سال به تعویق افتاد که با پیگیری وزیر ورزش و جوانان امروز به بهره برداری رسید. این ورزشگاه با ظرفیت ۱۵ هزار تماشاگر، دارای زمین چمن مصنوعی، ۲۰۰ لوکس روشنایی است و در دو ضلع غربی و شرقی پارکینگ با گنجایش ۳۶۶ خودرو می‌باشد که توسط شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور ساخته شده است.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: مهم‌ترین مساله امروز ما تمرکز است. اگر رئیس جمهور دستور آقای جهانگیری را که بعد از دو ماه تفویض اختیارات به استانداران را در بخش تولید لغو کردند، دوباره اجرا کنند، به نظر من بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد مشکلات استان‌ها حل می‌شود. باید در این زمینه یک قرارگاه اقتصادی ایجاد کنیم که هنوز این قرارگاه شکل نگرفته است. در حوزه اقتصادی که ۱۰ سال است مقام معظم رهبری فریاد می‌زند که دشمن در این زمینه سرمایه گذاری کرده، مساله را جدی نگرفته‌ایم. رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی عنوان کرد: آیا یک استاندار برای حل مسائل باید از وزیر، معاون اول یا رئیس جمهور خواهش کند که موضوع بررسی شود؟ ما به غیر از تعارف کردن کاری نداریم.
فارسفارس21 ساعت قبل
معاون اول رئیس جهور گفت: بی شک زیرساخت‌های بهتر موجب امنیت پایدار می‌شود که مقوله اصلی و لازمه توسعه پایدار است. وی با بیان اینکه امنیت لازمه توسعه است، افزود: بی شک زیرساخت‌های بهتر موجب امنیت پایدار می‌شود که مقوله اصلی و لازمه توسعه پایدار است. معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: فرهنگ و تمدن اصیل کشور در کنار توسعه و امنیت پایدار نشان می‌دهد که اگر مشکلی وجود دارد به خاطر کم‌کاری مدیران بوده است. جهانگیری با تاکید بر اینکه طرح‌های مفید برای مردم در زمینه توسعه باید به پایان برسند، گفت: استدلال‌های مختلف به منظور معطل ماندن درست نیست. معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد: در حوزه بیمارستانی و درمان، خدمت رسانی و تامین نیازهای مردم اندازه هزاران سخنرانی اثرگذار است و باید به این سمت حرکت کنیم.
جام نیوزجام نیوز21 ساعت قبل
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه کسی که در خیابان دزدی می‌کند مجرم بوده چرا که همه او را دیده‌اند و جرم واضح انجام داده است، گفت: فساد در جایی که ساختارهای غلط و عدم شفافیت وجود نداشته باشد افزایش پیدا می‌کند، امر به معروف و نهی از منکر در این زمینه بسیار مهم بوده و از اوجب واجبات در عرصه شفافیت و عدالت است. وی با تأکید بر اینکه حیف‌ومیل بیت‌المال بد بوده و نوعی فساد تلقی می‌شود، ادامه داد: تعارض منافع نیز نوعی فساد به شمار می‌آید، کسی که در موقعیتی قرار دارد باید به نفع جامعه حرکت کند و اگر به نفع خودش عمل کند فساد صورت گرفته و باید با او مبارزه شود. رئیس دیده‌بان شفافیت و عدالت ادامه داد: اینکه رئیس‌ جمهور می‌گویند فساد بدتر از مفسد بوده درست است، چرا که سیاست‌های غلط هم می‌تواند فسادزا باشد، به‌عنوان‌مثال مسئله ارز که کشور را تا الان به بحران کشانده است. ‌ در سیاست‌های ارزی دو راه‌حل به کار می‌رود یا ارز تزریق می‌کنند و یا متقاضی ارز را کم می‌کنند. فساد یعنی با یک تصمیم غلط ملاکین، صاحبان طلا و جنس یکباره در یک شب اموالشان ۳ برابر می‌شود و کسانی که ثروت ریالی دارند اموالشان یک‌سوم می‌شود. توکلی با انتقاد از رئیس سابق بانک مرکزی، گفت: عراقچی یک نامه به سیف می‌نویسد که ارز ما بیهوده به باد می‌رود و پس از آن سیف همان نامه را به‌علاوه نامه خودش به رئیس‌جمهور ابلاغ می‌کند اما رئیس‌ جمهور می‌گوید بحران ارز نداریم، عراقچی گفته این کار غلط است اما رئیسش به آن فرمان داده است که کار غلط را انجام بدهد، عراقچی یک زیر دست بوده و اما سیف که رئیس بانک مرکزی بوده باید محاکمه شود.
برنابرنا21 ساعت قبل
وزیر ورزش و جوانان پیش از مراسم رسمی افتتاحیه با حضور در ورزشگاه پانزده هزار نفری نفری از بخش‌های مختلف مجموعه بازدید کرد. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ وزیر ورزش و جوانان پیش از مراسم رسمی افتتاحیه با حضور در ورزشگاه پانزده هزار نفری نفری از بخش‌های مختلف این مجموعه بازدید کرد. بر اساس این خبر، استادیوم پانزده هزار نفری فوتبال ارومیه تا ساعاتی دیگر با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان افتتاح خواهد شد. مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان دقایقی پیش با حضور در ورزشگاه ۱۵۰۰۰ نفری مجموعه ورزشی شهید باکری ارومیه از امکانات و بخش‌های مختلف این ورزشگاه بازدید به عمل آورد. همچنین سیامند رحمان قهرمان وزنه برداری جهان و پارالمپیک در مراسم افتتاح این ورزشگاه حضور پیدا کرد و خوش و وزیر ورزش و جوانان خوش و بش گرمی با او داشت و لحظاتی با این قهرمان ارزنده گفتگو کرد.

به انتهای لیست رسیدید

اسحاق جهانگیری

اسحاق جهانگیری (زادهٔ ۲۰ دی ۱۳۳۶ سیرجان) سیاست‌مدار اصلاح طلب و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است، که هم‌اکنون در دولت دوازدهم، به‌عنوان معاون اول رئیس‌جمهور فعالیت می‌نماید. او پیش‌تر در دولت یازدهم نیز عهده‌دار معاون اولی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران بود. وی دانش‌آموخته کارشناسی فیزیک از دانشگاه کرمان، کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف و دکترای مدیریت صنعتی از دانشگاه آزاد اسلامی تهران (واحد علوم و تحقیقات) است و فعالیت سیاسی خود را از سال ۱۳۵۸ در جهاد سازندگی آغاز نمود. جهانگیری در ادوار دوم و سوم مجلس شورای اسلامی، به عنوان نمایندهٔ جیرفت در مجلس حضور داشت. در فاصله سال‌های ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶ استاندار اصفهان بود. وی از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹ در کابینه نخست سیدمحمد خاتمی؛ وزیر معادن و فلزات بود و از سال ۱۳۷۹ در پی ادغام این وزارتخانه با وزارت صنایع و تشکیل وزارتخانه جدید، تا سال ۱۳۸۴ در جایگاه وزیر صنایع و معادن فعالیت نمود. وی رئیس پیشین شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار مرتبط با اسحاق جهانگیری را می‌خوانید. ویکی‌پدیا