آخرین و مهم‌ترین اخبار اسحاق جهانگیری
اسحاق جهانگیری

اخبار مرتبط با «اسحاق جهانگیری»

ساعت ۲۴ساعت ۲۴28 دقیقه قبل
ساعت ۲۴-دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: فردا روند پرونده بزرگ‌ترین بدهکار بانکی در این ستاد به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور بررسی می‌شود. کاظم پالیزدار دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در مورد موضوعات مورد بررسی در جلسه فردای این ستاد خاطرنشان کرد: پیگیری موضوع پرونده بزرگترین بدهکار بانکی و روند گزارش دهی بانک مرکزی و کمیته فرا دستگاهی وصول مطالبات معوق در این باره، یکی از موضوعات جلسه فردای ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی به ریاست اسحاق جهانگیری است. دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی ادامه داد: موضوع دیگر بحث فرودگاه منطقه طلاب قم است. اجرای احکام برای این پرونده حکم صادر کرده است و بررسی این موضوع نیز یکی دیگر از موارد جلسه فردای ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی خواهد بود. این پرونده در حال تبدیل شدن به یک «پدیده شاندیز» دیگر بود که جلوی آن گرفته شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین53 دقیقه قبل
وقتی وارد جاده شهرکرد به ایذه می‌شوید یکی از منحصربفردترین، زیباترین و در عین حال پرپیچ و خم‌ترین جاده‌های ایران را نظاره خواهید کرد. با ادامه دادن به مسیر، درختان سر به فلک کشیده در دامنه‌های زاگرس خودنمایی می‌کنند. با پشت سر گذاشتن این مسیر، راه‌های فرعی شما را به کوه هزار دره و شاخه‌ای از رودخانه کارون می‌رساند. با عبور از پل، پشت سر گذاشتن روستای جوزستان و روستای پوراز را خواهید دید و جشمتان به جمال این همه زیبایی روشن خواهد شد. و اما در ادامه‌ی مسیر چه عجایبی انتظارتان را می‌کشند؟
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز58 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، کاظم پالیزدار دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در مورد موضوعات مورد بررسی در جلسه فردای این ستاد خاطرنشان کرد: پیگیری موضوع پرونده بزرگترین بدهکار بانکی و روند گزارش دهی بانک مرکزی و کمیته فرا دستگاهی وصول مطالبات معوق در این باره، یکی از موضوعات جلسه فردای ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی به ریاست اسحاق جهانگیری است. دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی ادامه داد: موضوع دیگر بحث فرودگاه منطقه طلاب قم است. اجرای احکام برای این پرونده حکم صادر کرده است و بررسی این موضوع نیز یکی دیگر از موارد جلسه فردای ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی خواهد بود. این پرونده در حال تبدیل شدن به یک «پدیده شاندیز» دیگر بود که جلوی آن گرفته شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: فردا روند پرونده بزرگترین بدهکار بانکی در این ستاد به ریاست معاون اول رئیس‌جمهوری بررسی می‌شود. اعتمادآنلاین| کاظم پالیزدار دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در مورد موضوعات مورد بررسی در جلسه فردای این ستاد بیان کرد: پیگیری موضوع پرونده بزرگترین بدهکار بانکی و روند گزارش دهی بانک مرکزی و کمیته فرا دستگاهی وصول مطالبات معوق در این باره، یکی از موضوعات جلسه فردای ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی به ریاست اسحاق جهانگیری است. دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی ادامه داد: موضوع دیگر بحث فرودگاه منطقه طلاب قم است. اجرای احکام برای این پرونده حکم صادر کرده است و بررسی این موضوع نیز یکی دیگر از موارد جلسه فردای ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی خواهد بود. این پرونده در حال تبدیل شدن به یک «پدیده شاندیز» دیگر بود که جلوی آن گرفته شد.
فارسفارس1 ساعت قبل
دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: فردا روند پرونده بزرگ‌ترین بدهکار بانکی در این ستاد به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور بررسی می‌شود. کاظم پالیزدار دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در گفت و گو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس در مورد موضوعات مورد بررسی در جلسه فردای این ستاد خاطرنشان کرد: پیگیری موضوع پرونده بزرگترین بدهکار بانکی و روند گزارش دهی بانک مرکزی و کمیته فرا دستگاهی وصول مطالبات معوق در این باره، یکی از موضوعات جلسه فردای ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی به ریاست اسحاق جهانگیری است. دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی ادامه داد: موضوع دیگر بحث فرودگاه منطقه طلاب قم است. اجرای احکام برای این پرونده حکم صادر کرده است و بررسی این موضوع نیز یکی دیگر از موارد جلسه فردای ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی خواهد بود. این پرونده در حال تبدیل شدن به یک «پدیده شاندیز» دیگر بود که جلوی آن گرفته شد.
ایلناایلنا3 ساعت قبل
یک عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس گفت: اگر می‌خواهید قانونی و به دور از تبعیض عمل کنید، جلوی اجرای طرح‌های غیر قانونی را بگیرد. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر قرار نیست کسی به حرف‌هها و صحبت‌هایمان گوش کند، بهتر است مجلس را تعطیل کنیم، گفت: سازمان بازرسی کل کشور نامه‌ای نوشته است که طرح انتقال آب گلاب ۱ و ۲ تخلف بوده و مجوز قانونی ندارد. بنابر این آقای وزیر نیرو چرا پاسخ بنده را با دورغ می‌دهید؟ نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید همواره با همکاران و دوستانم در استان اصفهان، یزد و خوزستان درگیر باشیم در حالی که مشکل جای دیگر است، افزود: متاسفانه هیچ دستگاهی پاسخگوی مشکلات مردم نیست، مجلس تعطیل و دولت نیز تعطیل‌تر است. سازمان پدافند غیرعامل کجاست؟ نوریان افزود: متاسفانه وزیر نیرو در پاسخ به نامه‌ای مبنی بر حل مشکلات حوزه آب و جلوگیری از طرح‌های انتقال آب، ۱۰ صفحه دروغ تحویل داده است، از طرفی سازمان بازرسی کل کشور در نامه ۸ صفحه‌ای به صراحت مخالفت خودش را با این طرح اعلام کرده است. وی با بیان اینکه مخالفت با طرح‌های غیرمجاز انتقال آب را طی نامه‌ای در کمیسوین نظارتی اصل ۹۰ مطرح کردیم، اما جوابی دریافت نکردیم، افزود: نامه‌ای به رئیس جمهور نوشتیم که حتی یک خط هم پاسخ نداشت، بنابر این از آقای امیری معاون رئیس جمهور درخواست می‌کنیم، این موضوع را پیگیری کنند.
فارسفارس3 ساعت قبل
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر قرار نیست کسی به حرف‌ها و صحبت‌هایمان گوش کند، بهتر است مجلس را تعطیل کنیم، گفت: سازمان بازرسی کل کشور نامه‌ای نوشته است که طرح انتقال آب گلاب ۱ و ۲ تخلف بوده و مجوز قانونی ندارد. بنابر این آقای وزیر نیرو چرا پاسخ بنده را با دروغ می‌دهید؟ نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید همواره با همکاران و دوستانم در استان اصفهان، یزد و خوزستان درگیر باشیم در حالی که مشکل جای دیگر است، افزود: متاسفانه هیچ دستگاهی پاسخگوی مشکلات مردم نیست، مجلس تعطیل و دولت نیز تعطیل‌تر است. سازمان پدافند غیرعامل کجاست؟ نوریان افزود: متاسفانه وزیر نیرو در پاسخ به نامه‌ای مبنی بر حل مشکلات حوزه آب و جلوگیری از طرح‌های انتقال آب، ۱۰ صفحه دروغ تحویل داده است، از طرفی سازمان بازرسی کل کشور در نامه ۸ صفحه‌ای به صراحت مخالفت خودش را با این طرح اعلام کرده است. وی با بیان اینکه مخالفت با طرح‌های غیرمجاز انتقال آب را طی نامه‌ای در کمیسوین نظارتی اصل ۹۰ مطرح کردیم، اما جوابی دریافت نکردیم، افزود: نامه‌ای به رئیس جمهور نوشتیم که حتی یک خط هم پاسخ نداشت، بنابر این از آقای امیری معاون رئیس جمهور درخواست می‌کنیم، این موضوع را پیگیری کنند. انتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دکتر محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور در فرآیند بازدید از بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ ضمن دیدار و گفتگو با دکتر علی فلاح، دبیرکل کانون پیشخوان دولت از نزدیک در جریان آخرین خدمات زیرساخت فنی و الکترونیکی ایجاد شده دولت که از سوی کانون کشوری دفاتر پیشخوان ارائه می‌شود قرار گرفت. واعظی در این دیدار ضمن تاکید بر ضرورت عملیاتی شدن اپلیکشن موبایلی و سیستم نوبت دهی در دفاتر، از نزدیک این سامانه را بازدید کرد. وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر دلیل موازی کاری در دفاتر پیشخوان دولت، پلیس +۱۰ و دفاتر الکترونیک شهر با وجود دستور جناب آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در یکی شدن دفاتر و دوری از موازی کاری گفت:: به وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات رادیویی دستور داده‌ایم تا این موضوع پیگیری و انجام شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر قرار نیست کسی به حرف‌هها و صحبت‌هایمان گوش کند، بهتر است مجلس را تعطیل کنیم، گفت: سازمان بازرسی کل کشور نامه‌ای نوشته است که طرح انتقال آب گلاب ۱ و ۲ تخلف بوده و مجوز قانونی ندارد. بنابر این آقای وزیر نیرو چرا پاسخ بنده را با دورغ می‌دهید؟ نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید همواره با همکاران و دوستانم در استان اصفهان، یزد و خوزستان درگیر باشیم در حالی که مشکل جای دیگر است، افزود: متاسفانه هیچ دستگاهی پاسخگوی مشکلات مردم نیست، مجلس تعطیل و دولت نیز تعطیل‌تر است. این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به نامه سازمان محیط زیست مبنی بر مخالفت با طرح انتقال بین حوزه آب، تصریح کرد: به بهانه پدافند غیرعامل طرحی هشت سال پیش آغاز شد و برای آن هزینه کردند و بعدا متوجه شدند که مجوز قانونی ندارد و ما هم به آن اعتراض کردیم. سازمان پدافند غیرعامل کجاست؟ نوریان افزود: متاسفانه وزیر نیرو در پاسخ به نامه‌ای مبنی بر حل مشکلات حوزه آب و جلوگیری از طرح‌های انتقال آب، ۱۰ صفحه دروغ تحویل داده است، از طرفی سازمان بازرسی کل کشور در نامه ۸ صفحه‌ای به صراحت مخالفت خودش را با این طرح اعلام کرده است. وی با بیان اینکه مخالفت با طرح‌های غیرمجاز انتقال آب را طی نامه‌ای در کمیسوین نظارتی اصل ۹۰ مطرح کردیم، اما جوابی دریافت نکردیم، افزود: نامه‌ای به رئیس جمهور نوشتیم که حتی یک خط هم پاسخ نداشت، بنابر این از آقای امیری معاون رئیس جمهور درخواست می‌کنیم، این موضوع را پیگیری کنند.
فراروفرارو3 ساعت قبل
من همان موقع و همان شب تصمیم‌ام را گرفته بودم که از آقای روحانی حمایت کنم. همین منطق را که شما می‌گویید در مورد حمایت از آقای روحانی به کار بردند. به نظر می‌رسد الان آقای روحانی از این می‌ترسد که کار‌های انفجاری و زیربنایی کردن ریسک بالایی برایش داشته باشد. پس قصد جدا کردن آقای جهانگیری از دولت را ندارند؟ آقای جهانگیری خودش باید ببیند در دولت کارایی دارد یا نه. اگر متناسب با کارآیی که دارد کار می‌کند، می‌ماند و اگر این چنین نباشد باید بگوید من کار نمی‌کنم.
دنیای خودرودنیای خودرو4 ساعت قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، سردرگمی خریداران خودروهای وارداتی در حالی هنوز ادامه دارد که دومین مهلت تعیین‎شده برای ترخیص این خودروها از سوی هیات دولت در تاریخ ۱۶ تیرماه به پایان رسیده است. مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ایران در همین راستا می‌گوید: «قول مساعد دولت برای تمدید مصوبه ترخیص وارداتی‌ها تنها راهگشای خودروهای دپوشده در انبارهای گمرک نیست. درواقع، عدم هماهنگی بین دستگاه‌ها موجب فرصت‎سوزی و اتمام مهلت ترخیص خودروها شد و بخش زیادی از خودروها باز هم پشت درهای گمرک باقی ماند.» دادفر ادامه داد: «با توجه به پایان مهلت ترخیص خودروها و ترخیص کمتر از یک‎سوم خودروهای دپوشده در گمرک، انجمن واردکنندگان طی نامه‌هایی به آقایان رحمانی، وزیر صنعت و جهانگیری، معاون‎اول رئیس‎جمهوری خواستار تمدید مجدد مهلت ترخیص خودروهای دپوشده در گمرکات از سوی هیات دولت شد. اما با وجود گذشت دو هفته از اتمام مهلت ترخیص و درخواست این انجمن تاکنون دولت با درخواست شرکت‌های واردکننده موافقت نکرده است. اما در صورت متوقف‎شدن ترخیص خودروهای مانده در گمرک، موج گرانی این بار بازار خودروهای خارجی را بیشتر از گذشته تهدید خواهد کرد.»
خانه ملتخانه ملت4 ساعت قبل
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر قرار نیست کسی به حرف‌هها و صحبت‌هایمان گوش کند، بهتر است مجلس را تعطیل کنیم، گفت: سازمان بازرسی کل کشور نامه‌ای نوشته است که طرح انتقال آب گلاب ۱ و ۲ تخلف بوده و مجوز قانونی ندارد. بنابر این آقای وزیر نیرو چرا پاسخ بنده را با دورغ می‌دهید؟ نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید همواره با همکاران و دوستانم در استان اصفهان، یزد و خوزستان درگیر باشیم در حالی که مشکل جای دیگر است، افزود: متاسفانه هیچ دستگاهی پاسخگوی مشکلات مردم نیست، مجلس تعطیل و دولت نیز تعطیل‌تر است. سازمان پدافند غیرعامل کجاست؟ نوریان افزود: متاسفانه وزیر نیرو در پاسخ به نامه‌ای مبنی بر حل مشکلات حوزه آب و جلوگیری از طرح‌های انتقال آب، ۱۰ صفحه دروغ تحویل داده است، از طرفی سازمان بازرسی کل کشور در نامه ۸ صفحه‌ای به صراحت مخالفت خودش را با این طرح اعلام کرده است. وی با بیان اینکه مخالفت با طرح‌های غیرمجاز انتقال آب را طی نامه‌ای در کمیسوین نظارتی اصل ۹۰ مطرح کردیم، اما جوابی دریافت نکردیم، افزود: نامه‌ای به رئیس جمهور نوشتیم که حتی یک خط هم پاسخ نداشت، بنابر این از آقای امیری معاون رئیس جمهور درخواست می‌کنیم، این موضوع را پیگیری کنند. /پایان پیام
ایسناایسنا5 ساعت قبل
نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه سازمان بازرسی کل کشور در خصوص پروژه‌های انتقال آب گفت: سازمان بازرسی کل کشور معتقد است این پروژه‌ها نگرانی و التهابات اجتماعی را به دنبال خواهد داشت. من امروز اسناد آن را آورده‌ام این اسناد شامل نامه‌های خود وزارت نیرو، نامه‌های وزارت سازمان کل کشور و نامه معاون محیط زیست است. سازمان پدافند غیرعامل کجاست؟ نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش گفت: ما در این خصوص به آقای لاریجانی و آقای جهانگیری نامه نوشتیم و دیوان محاسبات نیز رسما اعلام کرد که این پروژه‌ها مجوز قانونی ندارد. به کمیسیون اصل ۹۰ نیز نامه نوشتیم و دو بار توجیهاتی را برای کمیسیون آوردند. در بخشی دیگر ۲۲ نماینده به رییس جمهور نامه نوشتند و هیچ کس یک خط پاسخ دریافت نکرد.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
من همان موقع و همان شب تصمیم‌ام را گرفته بودم که از آقای روحانی حمایت کنم. به آقای یونسی و ربیعی هم گفتم که به ستاد ‌آقای روحانی بروید. این چیزی نیست که انتخاب ما باشد ولی از بین گزینه‌ها چون به مشارکت هم فکر می‌کنیم، به نظرمان آقای روحانی باشد خوب است. به نظر می‌رسد الان آقای روحانی از این می‌ترسد که کارهای انفجاری و زیربنایی کردن ریسک بالایی برایش داشته باشد. اگر متناسب با کارآیی که دارد کار می‌کند، می‌ماند و اگر این چنین نباشد باید بگوید من کار نمی‌کنم.
خانه ملتخانه ملت5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت، سیدحمایت میرزاده در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۳۰ تیر ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: با توجه به نص قانون خواستار تخصیص صد درصدی اعتبار پروژه‌های عمرانی شهرستان گرمی هستیم چرا که تخصیص اعتبار بعد از ماه مهر نوش دارو پس از مرگ سهراب است؛ همچنین دستگاه‌های مربوطه باید در پیگیری پروژه‌های عمرانی تسریع کنند. نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی در ادامه خطاب به جهانگیری بیان داشت: نتیجه جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی به خصوص درباره وزارت نیرو در شهرستان گرمی هر چه سریعتر اعلام شود. وی در ادامه با اشاره به سفر سال گذشته رئیس سازمان میراث فرهنگی به گرمی خواستار اعلام نتیجه این سفر و توضیح درباره بی‌توجهی‌ها به برخی وعده‌ها و مصوبات حاصل از این سفر شد. میرزاده همچنین در تذکری خطاب به وزیر کشور اظهار داشت: لازم است حقوق مرزنشینان گرمی از جمله تأمین سوخت، وضعیت کارمندان، فعال سازی تجارت یعنی بازارچه‌های مرزی و ارتقاء اداری بزرگترین بخش شهرستان گرمی مد نظر قرار گیرد. سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان در تذکر به هیأت دولت درباره بلاتکلیفی وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: هر چه سریعتر ۱۰ هزار میلیارد تومان معوقه فرهنگیان و کسری مطالبات سال جاری از جمله پاداش پایان خدمت فرهنگیان و اعمال مدرک تحصیلی آنها پیش از ماه مهر صورت گیرد. /
خانه ملتخانه ملت6 ساعت قبل
پیگیر مسائل و مشکلات آنها هستیم و آخرین جلسه را با قائم مقام بانک مرکزی، وزارت صنعت معدن تجارت و خودروسازها داشتیم. رئیس فراکسیون حمایت از صنعت قطعه سازی کشور افزود: در حال حاضر اگر به قطعه سازها حدود ۸ هزار میلیارد تومان نقدینگی تزریق نشود، متاسفانه با تعطیلی کارخانه یا تعدیل کارگران رو به رو خواهیم شد. هدف اصلی این فراکسیون این بود که کمک کنیم تا مسائل روزمره را حل کنند و صادرات را راه بیندازیم. اخیرا نیز وزیر بهداشت گفته یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار برای دارو پول گرفتند که معلوم نیست کجاست و چه کار کردند. البته واحدهای بورس نیز باید برای تامین نقدینگی اقدام کنند چراکه مهمترین مشکل اکثر واحدهای تولیدی، کمبود نقدینگی و بخش نامه‌هایی است که برای واردات و صادرات صادر می‌کنند.

عبدی: اگر جهانگیری در دولت کارایی ندارد؛ بگوید کار نمی‌کنم/ اروپا به تعهداتش عمل نکند، ایران مجبور به خروج از برجام است

3+
فارسفارس6 ساعت قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 ساعت قبل
یک نماینده اصلاح‌طلب مجلس گفت: طبیعتا اگر افرادی مثل جهانگیری و زنگنه و این دست افراد توانمند در دولت حذف شوند، دولت با چالش بسیار جدی مواجه خواهد شد و این چالش هم دامن‌گیر کل کشور خواهد شد و تنها برای دولت نخواهد بود. اعتمادآنلاین| بهرام پاراسایی، در مورد فشار برخی به اعضای دولت از جمله اسحاق جهانگیری و بیژن نامدار زنگنه گفت: آقایان جهانگیری و زنگنه دو چهره اصلاح‌طلب و موفق در دولت هستند، به نظر من برخی به عواقب اینگونه اقدامات فکر نمی‌کنند که در آینده چه اتفاقی می‌افتد، یا می‌دانند چه اتفاقی خواهد افتاد و نگران آن موضوع نیستند. این نماینده اصلاح‌طلب مجلس دهم تاکید کرد: طبیعتا اگر افرادی مثل آقای جهانگیری و زنگنه و این دست افراد توانمند در دولت حذف شوند، دولت با چالش بسیار جدی مواجه خواهد شد و این چالش هم دامن‌گیر کل کشور خواهد بود و تنها برای دولت نخواهد بود. نماینده مردم شیراز در پاسخ به این سوال که آیا افرادی که فشار به بعضی اعضای دولت را ادامه می‌دهند با نزدیک شدن به انتخابات اسفندماه به این رویه شدت می‌بخشند؟، گفت: بخشی از آن به منافع اقتصادی برمی‌گردد. باتوجه به صحبت‌هایی که ما از آقای زنگنه شنیده‌ایم این‌ها اشخاصی هستند که یا منافعی دارند یا منافعی را از دست داده‌اند و الان می‌خواهند تلافی کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| عباس عبدی، تحلیلگر مسائل سیاسی با اشاره به وضعیت کشور عنوان کرد: دولت اصلا با این وضعیت می‌افتد و احتیاجی نیست که کسی دولت را بیندازد. با وضعیت فروش نفت و درآمدهای ریالی و انواع و اقسام مشکلات بودجه هزار مسئله وجود دارد. دولت با این وضعیت می‌افتد و نیازی نیست کسی دولت را بیندازداین فعال سیاسی اصلاح طلب ضمن تاکید بر اینکه یکی از کارهای دولت‌ها همین انتخاب ریسک است، گفت: دولت اصلا با این وضعیت می‌افتد و احتیاجی نیست که کسی دولت را بیندازد. با وضعیت فروش نفت و درآمدهای ریالی و انواع و اقسام مشکلات بودجه هزار مسئله وجود دارد. ممکن است در این صورت قضیه مقداری فرق کند، ولی هیچ‌گاه غیر از این مصاحبه‌ای که گفتم ترامپ مسئله را به این خوبی توضیح نداده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
علی کاظمی باباحیدری افزود: در دیدار روز شنبه خود با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، از وی دعوت شد تا به چهارمحال و بختیاری سفر کند. وی تصریح کرد: معاون رئیس جمهوری موافقت کرد که در آینده به چهارمحال و بختیاری سفر و در جلسه اقتصاد مقاومتی این استان شرکت کند و از نزدیک طرحهای در دست ساخت این استان را بررسی کند. به گفته وی، در این دیدار در خصوص مساله نرخ بیکاری در چهارمحال و بختیاری، توسعه زیرساخت‌ها، مساله اجرایی شدن راه آهن استان به عنوان یکی از نیازهای اساسی و اصلی بحث و گفت وگو شد. وی گفت: با توجه به اینکه محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه به عنوان عضو هیات دولت در ستا اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری انتخاب شده است، از وجود وی به عنوان یک ظرفیت مهم برای استان باید بهره گرفت. گفتنی است، یشتر نیز در آبانماه سال ۹۵ معاون اول رئیس جمهوری به چهارمحال و بختیاری سفر کرده بود.
فارسفارس7 ساعت قبل
مهندسی فرهنگی بها دادن به تک تک صنوف فرهنگی جامعه استعاملی تصریح کرد: بها دادن به تک تک صنوف فرهنگی جامعه نظیر اهالی موسیقی، سینما، مطبوعات، میراث تمدنی، گردشگری از دیگر نکات مورد توجه در تعریف مهندسی فرهنگی در جلسه بود. مهندسی فرهنگی مشارکت اجتماعی در حوزه فرهنگ استعاملی با بیان اینکه مهندسی فرهنگی مشارکت اجتماعی در حوزه فرهنگ است، ادامه داد: مهندسی فرهنگی، نگاهی است میان رشته‌ای به فرهنگ که از ظرفیت نگاه مهندسی و محاسباتی به نظام فرهنگی بهره می‌گیرد و تلاشی برای فراهم آوردن زیرساخت‌های فرهنگی متناسب با جامعه اسلامی و تقویت خدمات فرهنگی به جامعه مسلمان و انقلابی ایران است. جلوگیری از تبعیض اجتماعی و تامین عدالت فرهنگی اساس مهندسی فرهنگی استوی افزود: مسئولیت اصلی ستاد مهندسی فرهنگی؛ راهبری و هماهنگی دستگاه‌های فرهنگی و توجه محوری به جامعه و رصد نیازهای اجتماعی است به ویژه در شرایط کنونی جلوگیری از تبعیض اجتماعی، تامین عدالت فرهنگی، توجه به نیازهای اساسی و اقتصاد فرهنگ در پایه و اساس مهندسی فرهنگی است. مهندسی فرهنگی برنامه ریزی دقیق فرهنگی برای جامعه استعاملی گفت: مهندسی فرهنگی به معنای ایجاد فضای کنترلی برای فرهنگ جامعه و مداخله‌گری در همه جزئیات زندگی مردم نیست و برنامه ریزی دقیق فرهنگی برای جامعه یکی از نگاه‌های مهم در این سند است. تصویب آئین نامه داخلی ستاد راهبری مهندسی فرهنگیدبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین از تصویب آئین نامه داخلی ستاد راهبری مهندسی فرهنگی به اتفاق آراء خبر داد.
مهرمهر8 ساعت قبل
وی با تاکید به اینکه تحقق مسؤلیت اجتماعی دانشگاه‌ها در شرایط تحریم، نیاز به زیر ساخت‌هایی در درون دانشگاه‌ها دارد، افزود: به طور مثال این زیر ساخت‌ها شامل تجهیزات آزمایشگاهی، بودجه‌های عمرانی و … می‌شود. البته در حال حاضر مشکلات ناشی از کمبود بودجه به شدت ما را آزار می‌دهد و شدیدا بر حقوق اساتید تأثیر گذاشته است. پس از آن نیز نامه نگاری‌هایی انجام شده و امیدواریم به این مساله توجه جدی صورت گیرد. فتوحی اضافه کرد: با وجود شرایط بد اقتصادی، اما در این مدت ارتباط خود را با صنعت افزایش داده و حجم قراردادها رشد خوبی داشته است. علت این پیشنهاد آن بود که در حال حاضر تحریم‌ها مسلما، تنگناهایی را برای صنایع ما ایجاد کرده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
اینکه گفتم ترجیع‌بند سه‌گانه‌ای با آقای همدانی دارم، اولین آن را گفتم. آن‌ زمان آقای همدانی فرمانده سپاه استان بود. گوش به فرمان فرماندهدقیقا چه سالی در مقطع کارشناسی‌ارشد قبول شدید؟ سال ۷۱ قبول شدم، گفتم: «آقای همدانی سال‌های جنگ به من گفت: برو! هر زمانی که در دوراهی قرار می‌گرفتید، به آقای همدانی رجوع می‌کردید؟ بله! خود آقای همدانی می‌گوید: «دوست داشتم قبرم کنار قبر ایشون باشه.» الان هم قبر ایشان کنار حسن ترک است.
ایلناایلنا8 ساعت قبل
یک نماینده اصلاح‌طلب مجلس گفت: طبیعتا اگر افرادی مثل جهانگیری و زنگنه و این دست افراد توانمند در دولت حذف شوند، دولت با چالش بسیار جدی مواجه خواهد شد و این چالش هم دامن‌گیر کل کشور خواهد شد و تنها برای دولت نخواهد بود. بهرام پاراسایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در مورد فشار برخی به اعضای دولت از جمله اسحاق جهانگیری و بیژن نامدار زنگنه گفت: آقایان جهانگیری و زنگنه دو چهره اصلاح‌طلب و موفق در دولت هستند، به نظر من برخی به عواقب اینگونه اقدامات فکر نمی‌کنند که در آینده چه اتفاقی می‌افتد، یا می‌دانند چه اتفاقی خواهد افتاد و نگران آن موضوع نیستند. این نماینده اصلاح‌طلب مجلس دهم تاکید کرد: طبیعتا اگر افرادی مثل آقای جهانگیری و زنگنه و این دست افراد توانمند در دولت حذف شوند، دولت با چالش بسیار جدی مواجه خواهد شد و این چالش هم دامن‌گیر کل کشور خواهد بود و تنها برای دولت نخواهد بود. نماینده مردم شیراز در پاسخ به این سوال که آیا افرادی که فشار به بعضی اعضای دولت را ادامه می‌دهند با نزدیک شدن به انتخابات اسفندماه به این رویه شدت می‌بخشند؟، گفت: بخشی از آن به منافع اقتصادی برمی‌گردد. باتوجه به صحبت‌هایی که ما از آقای زنگنه شنیده‌ایم این‌ها اشخاصی هستند که یا منافعی دارند یا منافعی را از دست داده‌اند و الان می‌خواهند تلافی کنند.
فارسفارس11 ساعت قبل
وی را می‌توان یکی از فعالان نهادهای مردمی غیر سیاسی نیز دانست که در حوزه محیط زیست فعالیت دارد. فارس: ارزیابی خود از فعالیت دولت در ۶ سال گذشته و اقدامات دولت در حل مشکلات مردم را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ رسول بیات: بررسی عملکرد دولت و دولت‌ها نیازمند اطلاعات دقیقی است و بنده چنین اطلاعی برای مقایسه دولت فعلی با سایر دولت‌ها را ندارم ولی ارزیابی کلی بنده که نه به معنای تایید مطلق و نه نفی مطلق بوده این است که در مجموع دولت در دور نخست خود در مهار تورم و برخی اقدامات موفق بوده ولی عوامل متعددی موجب شده اکنون مردم مشکل اقتصادی داشته باشند و می‌شود گفت نمره دولت متوسط است چرا که نمی‌توان دولت را موفق یا ناموفق خواند اما به نظر من دولت بهتر از این می‌توانست عمل کند. فارس: ارزیابی شما از فعالیت استانداران به عنوان نمایندگان دولت در استان چیست؟ چقدر نمایندگان دولت در این حوزه موفق بودند؟ رسول بیات: مدیریت استان درصدی است و به نوعی مشارکت قوای دیگر هم در آن موثر است قوه قضائیه که تبلور عینی آن در دادگستری است و قوه مقننه که تبلور آن در نمایندگان دیده می‌شود. دولت نگفته است دولت اصلاح طلبان است بسیاری از وزرا هم از تفکرات دیگر هستند و اصلاح طلبان هم قبول کردند که دولت، دولت اصلاح‌طلبان نیست و تصمیم گرفتن زیاد جلوی چشم نباشند. اعتراضاتی که شد عللی دارد که مهم‌ترین آن برگزاری انتخابات الکترونیک برای نخستین بار است، پس از انتخابات برخی نمایندگان استان متوسل به دروغ شدند.
افکارنیوزافکارنیوز12 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمحمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر شنبه به وقت محلی با «نیکولاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا دیدار و در خصوص ابعاد مختلف روابط دوجانبه و سایر مسائل مورد علاقه گفتگو و تبادل نظر کرد. اخبار سیاسی- ظریف که دیروز (شنبه) ۲۹ تیر برای شرکت در نشست وزرای عدم تعهد و سفری دوجانبه وارد کاراکاس شد ضمن شرکت و سخنرانی در این نشست با «دلسی رودریگرز» معاون اول رئیس جمهور ونزوئلا دیدار کرد. وی همچنین در «کمیته فلسطین» جنبش عدم تعهد در کاراکاس حضور یافت. ظریف قرار است در ادامه این سفر به نیکاراگوئه و بولیوی هم برود. وی پیش از هم برای شرکت در نشست سطح عالی شورای اقتصادی و اجتماعی ملل متحد به نیویورک سفر کرده بود.
برترین‌هابرترین‌ها12 ساعت قبل
یک نماینده اصلاح‌طلب مجلس گفت: طبیعتا اگر افرادی مثل جهانگیری و زنگنه و این دست افراد توانمند در دولت حذف شوند، دولت با چالش بسیار جدی مواجه خواهد شد و این چالش هم دامن‌گیر کل کشور خواهد شد و تنها برای دولت نخواهد بود. خبرگزاری ایلنا: یک نماینده اصلاح‌طلب مجلس گفت: طبیعتا اگر افرادی مثل جهانگیری و زنگنه و این دست افراد توانمند در دولت حذف شوند، دولت با چالش بسیار جدی مواجه خواهد شد و این چالش هم دامن‌گیر کل کشور خواهد شد و تنها برای دولت نخواهد بود. این نماینده اصلاح‌طلب مجلس دهم تاکید کرد: طبیعتا اگر افرادی مثل آقای جهانگیری و زنگنه و این دست افراد توانمند در دولت حذف شوند، دولت با چالش بسیار جدی مواجه خواهد شد و این چالش هم دامن‌گیر کل کشور خواهد بود و تنها برای دولت نخواهد بود. نماینده مردم شیراز در پاسخ به این سوال که آیا افرادی که فشار به بعضی اعضای دولت را ادامه می‌دهند با نزدیک شدن به انتخابات اسفندماه به این رویه شدت می‌بخشند؟، گفت: بخشی از آن به منافع اقتصادی برمی‌گردد. باتوجه به صحبت‌هایی که ما از آقای زنگنه شنیده‌ایم این‌ها اشخاصی هستند که یا منافعی دارند یا منافعی را از دست داده‌اند و الان می‌خواهند تلافی کنند.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
پس از گذشت ۵ سال پیگیری مستمر، امتیاز ویژه برخورداری از ۲۰ درصد تخفیف سود بازرگانی واردکنندگان کالا مجددا به منطقه ویژه اقتصادی بوشهر اعطا شد، معافیتی که نبودش شده بود دردسر و سبب شده بود که سرمایه گذاران یکی یکی از این منطقه پر بکشند و ورشکستگی و رکود را برای این منطقه به ارمغان بیاورد. در فاصله سال‌های ٩٣ تا ٩٨ مکاتبات و پیگیری‌های فراوانی صورت گرفت و مدیران قبلی منطقه ویژه و مسئولین استانی به تناسب توان خود تلاش زیادی کردند اما موفقیتی حاصل نشد. مدیران منطقه ویژه اقتصادی بوشهر پس از پیگیری‌های فراوان از این موضوع ناامید شده و به تعبیری باورشان شد که این معضل دیگر قابل حل نیست، تا اینکه در جلسه اتاق بازرگانی مجددا این مسئله، مطرح و در دستور جلسه قرار گرفت. همه اینها را حسین نامور، مدیران منطقه ویژه اقتصادی بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا مطرح کرد و در ادامه خاطرنشان کرد: هم اکنون مهمترین چالش سالهای اخیر منطقه ویژه اقتصادی بوشهر برطرف شده است. او معتقد است که حالا با توجه به برقراری مجدد معافیت بیست درصدی، سرمایه گذاران می‌توانند از این فرصت و مزیتی که برای استان ایجاد شده استفاده کنند.

به انتهای لیست رسیدید

اسحاق جهانگیری

اسحاق جهانگیری (زادهٔ ۲۰ دی ۱۳۳۶ سیرجان) سیاست‌مدار اصلاح طلب و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است، که هم‌اکنون در دولت دوازدهم، به‌عنوان معاون اول رئیس‌جمهور فعالیت می‌نماید. او پیش‌تر در دولت یازدهم نیز عهده‌دار معاون اولی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران بود. وی دانش‌آموخته کارشناسی فیزیک از دانشگاه کرمان، کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف و دکترای مدیریت صنعتی از دانشگاه آزاد اسلامی تهران (واحد علوم و تحقیقات) است و فعالیت سیاسی خود را از سال ۱۳۵۸ در جهاد سازندگی آغاز نمود. جهانگیری در ادوار دوم و سوم مجلس شورای اسلامی، به عنوان نمایندهٔ جیرفت در مجلس حضور داشت. در فاصله سال‌های ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶ استاندار اصفهان بود. وی از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹ در کابینه نخست سیدمحمد خاتمی؛ وزیر معادن و فلزات بود و از سال ۱۳۷۹ در پی ادغام این وزارتخانه با وزارت صنایع و تشکیل وزارتخانه جدید، تا سال ۱۳۸۴ در جایگاه وزیر صنایع و معادن فعالیت نمود. وی رئیس پیشین شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار مرتبط با اسحاق جهانگیری را می‌خوانید. ویکی‌پدیا