اسد رئیس جمهور

اسد رئیس جمهور

فارسفارس6 ساعت قبل
یک مقام سابق اردنی اعلام کرد که بزودی در رأس هیأتی از کشورش به سوریه می‌رود و هدف این سفر، ترمیم روابط دمشق-امان و بازگشت آن به سال‌های پیش از بحران سوریه است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سمبر الحباشنه» وزیر کشور اسبق اردن، روز پنجشنبه (۱۴ آذرماه) از سفر قریب الوقوع یک هیأت از کشورش به سوریه خبر داد. به گزارش وبگاه خبری عمون، الحباشنه اعلام کرد، هیأت اعزامی حدود سی عضو از وزراء پیشین و نمایندگان پارلمانی خواهد داشت که به ریاست طاهر المصری نخست‌وزیر اسبق اردن طی ماه جاری به سوریه خواهد رفت. الحباشنه گفت که امیدوار است این سفر بتواند روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور را در همه سطوح ترمیم کند. همچنین یک نماینده پارلمان اردن که خواست نامش فاش نشود به وبگاه خبری «۲۴» امارات گفت که هدف از این سفر پیشبرد روابط دو کشور و تلاش برای حل مشکلات و پرونده‌های موجود میان دو طرف است.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشکاردار سفارت امارات در دمشق نسبت به برقراری امنیت و ثبات در سراسر سوریه تحت رهبری بشار اسد رئیس جمهور این کشور ابراز امیدواری کرد. اخبار بین‌الملل- «عبدالحکیم ابراهیم النعیمی» در مراسمی که به مناسبت روز ملی کشورش در سفارت امارات در دمشق برگزار شده بود، گفت: روابط سوریه و امارات مستحکم و قوی و مبتنی بر اصول ثابت و واضح بر اساس جمع کردن کشورهای عربی از طریق سیاست اعتدال است. وی همچنین از دولت و ملت سوریه به دلیل مهمان نوازی تشکر کرد و از وزارت خارجه سوریه بخاطر حمایت‌ها جهت رفع دشواری‌های پیش روی سفارت امارات در راستای انجام وظایف خود با هدف تعمیق روابط بین دو کشور قدردانی کرد. از سوی دیگر، فیصل المقداد معاون وزیر خارجه سوریه نیز ضمن اشاره به روابط تاریخی دو کشور از امارات بخاطر میزبانی از تعدادی از آوارگان سوری تشکر کرد. المقداد در عین حال همکاری عربی برای مقابله با خطراتی را که منطقه در معرض آن قرار دارد، خواستار شد.
فارسفارس2 روز قبل
حدود یک ماه پس از آنکه رئیس جمهور سوریه گفت، ‌ همتای ترکیه‌ای او «دزد» است، منابع سوری گفتند، «گروه‌های وابسته به ترکیه»، آثار باستانی متعلق به منطقه‌ای در استان حلب را می‌دزدند و به ترکیه قاچاق می‌کنند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ‌ «گروه‌های وابسته به ترکیه» آثار باستانی متعلق به «قلعه نبی هوری» در شهر عفرین را دزدیدند و به جای آن «تابلوهای جعلی» قرار دادند. به گزارش وبگاه خبری مرکز موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه»، ‌ گروه‌های وابسته به ترکیه از زمان آغاز عملیات «شاخه زیتون» تا به امروز، ‌ آثار باستانی مربوط به شهر عفرین را می‌دزدند و آنها را برای فروش به ترکیه قاچاق می‌کنند. عملیات نظامی ارتش ترکیه موسوم به «شاخه زیتون» از ابتدای بهمن ماه سال گذشته (۱۳۹۷) در منطقه عفرین سوریه آغاز شد؛ در این عملیات، دیگر گروه‌های مسلح سوری از جمله گروهک «ارتش آزاد سوریه» نیز با نیروهای ترکیه همکاری کردند. به گفته دیده‌بان، ‌ این شخص یکی از اهالی ادلب است که به تجارت آثار باستانی مشغول است.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارش «گروه‌های وابسته به ترکیه» آثار باستانی متعلق به «قلعه نبی هوری» در شهر عفرین را دزدیدند و به جای آن «تابلوهای جعلی» قرار دادند. اخبار بین‌الملل- منطقه نبی هوری در شمال غرب سوریه در فاصله سی کیلومتری شهر مرزی عفرین در استان حلب است. به گزارش وبگاه خبری مرکز موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه»، ‌ گروه‌های وابسته به ترکیه از زمان آغاز عملیات «شاخه زیتون» تا به امروز، ‌ آثار باستانی مربوط به شهر عفرین را می‌دزدند و آنها را برای فروش به ترکیه قاچاق می‌کنند. عملیات نظامی ارتش ترکیه موسوم به «شاخه زیتون» از ابتدای بهمن ماه سال گذشته (۱۳۹۷) در منطقه عفرین سوریه آغاز شد؛ در این عملیات، دیگر گروه‌های مسلح سوری از جمله گروهک «ارتش آزاد سوریه» نیز با نیروهای ترکیه همکاری کردند. (دیروز) کارخانه‌ها، گندم و نفت سوریه را دزدید و امروز مشغول دزدیدن خاک سوریه است … همه سرزمین سوریه یک اهمیت دارد اما ما طبق اولویت‌ها و وضعیت نظامی میدانی عمل می‌کنیم.
فارسفارس2 روز قبل
کاردار امارات در دمشق روابط کشورش با سوریه را عالی خواند و ابراز امیدواری کرد سرتاسر سوریه را تحت رهبری بشار اسد، امنیت و ثبات کامل فراگیرد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «عبدالحکیم ابراهیم النعیمی» کاردار امارات در دمشق ابراز امیدواری کرد که سرتاسر سوریه را تحت رهبری بشار اسد رئیس جمهور این کشور امنیت و ثبات فراگیرد. از جمله اینکه امارات، از سوری‌هایی که از جنگ در کشورشان به امارات پناه بردند استقبال کرد و حالا امیدواریم آنها به وطنشان بازگردند. سوریه با اشاره به دستاوردهای بزرگ ضد ترویسم سوریه گفت: مناطق باقیمانده تحت کنترل تروریست‌ها هم به آغوش دولت سوریه بازخواهد گشت و ما خواهان همکاری کشورهای عربی در مقابله با خطراتی هستیم که منطقه را تهدید می‌کند. در این مدت تاجران اماراتی هم با مشارکت در نمایشگاه‌ها وفعالیت‌هایی در سوریه از آمادگی خود برای تجارت و معامله با دولت سوریه خبر دادند.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه در نامه‌ای خطاب به «صدقی المقت» اسیر دربند در زندان‌های رژیم صهیونیستی که با آزادی خود به شرط عدم بازگشت به جولان اشغالی مخالفت کرده بود، گفت: هنگامی که با بازگشت به بخشی از میهن بدون اینکه بخشی دیگر از وطن را شامل شود مخالفت کردی به کاملترین صورت به میهن پرستی تجسم بخشیدی. بشار اسد زندانی کردن این اسیر و مخیر کردن وی بین باقی ماندن در دمشق و عدم بازگشت به جولان یا ادامه درد و رنج در زندان‌های رژیم اشغالگر اسرائیل را نشان دهنده روحیه مبارزه طلبانه که در نفس‌های باعزت و شریف و کراتمند خاموش شدنی نیست، برشمرد. رئیس جمهور سوریه تصریح کرد: مبارزه این اسیر در کنار فداکاری‌ها و حماسه نیروهای ارتش سوریه در سنگر مواجهه با دشمن دیرینه و تروریسم، چراغی است که مسیر این نسل و نسل‌های آینده را روشن می‌کند.
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، بشار اسد رئیس جمهور سوریه با ارسال نامه‌ای به «صدقی المقت» اسیر سوری دربند رژیم صهیونیستی، مقاومت او را در مقابل زیاده خواهی‌های رژیم صهیونیستی ستود. در این نامه آمده است: به اسم خودم و ملت سرافراز سوریه از دمشق عربی به شما و همه اسرای قهرمان و ملت ما در جولان اشغالی سوریه و فلسطین اشغالی درود می‌فرستم. موضع اخیر شما و ترجیح دادن زندان به بازگشت به جایی غیر از جولان اشغالی، بیانگر روحیه مبارزه طلبی شماست. شما با نپذیرفتن انتقال به جایی غیر از جولان اشغالی، میهن پرستی را کاملا مجسم نمودید. به همان اندازه که منتظر خروج شما از زندان هستیم، به همان اندازه به احترام نپذیرفتن شروط رژیم اشغالگر برای خروج از زندان می‌ایستیم.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، بشار اسد رئیس جمهور سوریه با الکساندر لاورنتیف فرستاده ویژه پوتین به سوریه و سرگئی ورشینین معاون وزیر خارجه روسیه و همراه روس دیدار کرد. در این دیدار اوضاع سوریه به ویژه اوضاع ادلب و حملات متوالی گروههای ترویسستی که در ادلب هستند ضد مناطق مسکونی مجاور آن مورد رایزنی قرار گرفت و بر موضع سوری-روسی مشترک در ادامه مبارزه باتروریسم و جلوگیری از اینکه گروههای تروریستی از ساکنان منطقه به عنوان سپر انسانی با هدف تبدیل ادلب به پایگاه دائمی برای تروریستها استفاده کنند، تاکید شد. همچنین در این دیدار اوضاع در شمال شرق سوریه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تاکید شد که سیطره کامل دمشق بر همه اراضی سوریه عامل اساسی در بازگشت ثبات و امنیت به اهالی این مناطق و بازگشت آنها به زندگی عادی است. در این دیدار آخرین روند سیاسی و نیز مذاکرات آستانه مورد رایزنی قرار گرفت و بر اهمیت ادامه رایزنی و هماهنگی میان طرفین برای مقابله با تلاش برخی کشورها برای دخالت در روند سیاسی سوریه و منحرف کردن آن از هدف اساسی آن تاکید شد و اینکه منافع ملت سوریه در حفظ وحدت و استقلال سوریه و تمامیت اراضی آن است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، در این دیدار آخرین تحولات روند سیاسی و آماده سازی دور بعدی مذاکرات آستانه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. روند آستانه از اواخر سال ۲۰۱۶ میلادی (آذر ماه ۱۳۹۵) به ابتکار وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه آغاز شد. پیشبرد روند سیاسی سوریه با راه‌اندازی کمیته قانون اساسی این کشور یکی از محورهای روند آستانه بوده است. در حال حاضر کمیته قانون اساسی سوریه۱۵۰ عضو دارد که در چارچوب روند سیاسی حل و فصل بحران سوریه قرار است قانون اساسی کنونی را اصلاح کرده یا قانون اساسی تازه‌ای تدوین کنند. این کمیته با مشارکت تمام طرف‌های سیاسی سوریه از جمله احزاب سیاسی معارض تشکیل شده است.
فارسفارس4 روز قبل
سوریه با حضور در نشست مجمع پارلمانی مدیترانه در موضوع مبارزه با تروریسم، وهابیت را عامل اصلی تغذیه کننده تروریسم خواند و تاکید کرد، مبارزه با تروریسم از طریق ایجاد روابط میان کشورهای مبتنی بر دوستی و احترام متقابل آغاز می‌شود. این سخنان را نماینده سوریه در نشست مجمع پارلمانی مدیترانه که با موضوع مبارزه با تروریسم و طی هماهنگی کمیته پارلمانی ویژه مبارزه با تروریسم این مجمع در مقر پارلمان ایتالیا برگزار شد، بیان کرد. هیأتی از پارلمان سوریه به راست «رامی صالح» دبیر پارلمان و دو عضو دیگر آن در این نشست حضور داشتند. وی افزود: مبارزه با ریشه‌های تروریسم همچنین نیازمند پرداختن به ایدئولوژی تغذیه کننده آن، ایدئولوژی وهابی و اخوان المسلمین است که پایه و اساس تروریسم است. نماینده سوریه خواستار ایجاد یک حرکت فرهنگی جمعی در دنیا شد که از مدارس گرفته تا دانشگاه‌ها، احزاب و پارلمان‌ها آغاز می‌شود تا این تروریسم را روشن و از اسلام، دین محبت و صلح جدا کند.
افکارنیوزافکارنیوز4 روز قبل
اخبار بین‌الملل-این سخنان را نماینده سوریه در نشست مجمع پارلمانی مدیترانه که با موضوع مبارزه با تروریسم و طی هماهنگی کمیته پارلمانی ویژه مبارزه با تروریسم این مجمع در مقر پارلمان ایتالیا برگزار شد، بیان کرد. هیأتی از پارلمان سوریه به راست «رامی صالح» دبیر پارلمان و دو عضو دیگر آن در این نشست حضور داشتند. به گزارش وبگاه خبری روزنامه الوطن سوریه، صالح در نطق سوریه در برابر این مجمع با بیان اینکه تروریسم نه فقط سوریه بلکه همه دنیا را هدف گرفته است، تاکید کرد: تروریسم چالش و خطری بزرگ است و مبارزه با تروریسم از طریق تدوین قوانین روشن و برقراری روابط بین کشورها بر پایه صداقت و احترام متقابل آغاز می‌شود. وی افزود: مبارزه با ریشه‌های تروریسم همچنین نیازمند پرداختن به ایدئولوژی تغذیه کننده آن، ایدئولوژی وهابی و اخوان المسلمین است که پایه و اساس تروریسم است. نماینده سوریه خواستار ایجاد یک حرکت فرهنگی جمعی در دنیا شد که از مدارس گرفته تا دانشگاه‌ها، احزاب و پارلمان‌ها آغاز می‌شود تا این تروریسم را روشن و از اسلام، دین محبت و صلح جدا کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 روز قبل
خبرگزاری میزان- رئیس جمهور سوریه گفت: غرب در تلاش بود، شاه ایران را نگه دارد، ولی با تمام حمایت خود موفق به انجام این کار نشد. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به نقل از روزنامه خراسان، بشار اسد، رئیس جمهور سوریه با بیان اینکه بحران سوریه انتفاضه مردمی نیست و اگر بود نمی‌توانست ۹ سال باقی بماند، گفت: هیچ کس نمی‌تواند در برابر انتفاضه مردمی ایستادگی کند. گواه این مساله نیز این است که غرب در تلاش بود، شاه ایران را نگه دارد، ولی با تمام حمایت خود موفق به انجام این کار نشد. بیشتر بخوانید: انگلیس و فرانسه قصد اعزام نیروی نظامی به سوریه را داشتندانتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
مقامات دولت ترکیه معتقدند که کردهای مسلح وابسته به پ. ک. ک در چارچوب نیروهای «قسد» و «ی. پ. گ» ٬ تهدیدی جدی علیه آینده سوریه و ترکیه هستند و به دنبال تاسیس یک دولت غیرقانونی هستند. شرایط دشوار روزهای حمله نظامی موسوم به «عملیات چشمه صلح» ٬ این واقعیت را نشان داد که آمریکا به کردها چک سفید و ضمانت دفاع نداده و هر آن ممکن است آنان را رها کند. دولت سوریه٬ بازیگری که نباید فراموش شودبدون تردید در جریان بحران حملات گروه‌‌های تروریستی – تکفیری٬ بخش قابل توجهی از منابع و زیرساخت‌های سوریه از بین رفت و نابود شد. در چنین فضایی است که اهمیت تغییر رویکرد سیاسی و دفاعی ترکیه نیز٬ اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. در چنین شرایطی٬ اگر ورق برگردد و ترکیه و سوریه به سوی عادی‌سازی روابط بروند٬ از سویی تحرکات غیرقانونی کردها با مشکل و بن‌بست دوسویه روبرو می‌شود و از دیگر سو٬ آمریکا نیز در برابر جبهه روسیه٬ سوریه٬ ترکیه و ایران٬ از قدرت و توان پایین‌تری برخوردار خواهد بود.

غارت نفت سوریه با ادامه اشغالگری آمریکا

صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
گزارش ترکیبی از آمریکا و سوریهغارت نفت سوریه با ادامه اشغالگری آمریکاآمریکا به بهانه حراست از نفت سوریه سه پایگاه نظامی در شرق این کشور ساخت و به این مناطق نفت خیز بازمی گردد
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
مهمترین چیز این است که آیا ابوبکر البغدادی واقعا کشته شده است و این که آیا این کمدی زیبا که آمریکایی‌ها به اجرا گذاشتند، واقعا اتفاق افتاده است. اسد بیستم نوامبر در دمشق در گفتگو با این نشریه به برخی سوالات مربوط به سوریه و جنگ داخلی این کشور پاسخ داد. سوال: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در قدردانی‌های خود پس از کشته شدن ابوبکر البغدادی نام سوریه را نیز به زبان آورد. مهمترین چیز این است که آیا ابوبکر البغدادی واقعا کشته شده است و این که آیا این کمدی زیبا که آمریکایی‌ها به اجرا گذاشتند، واقعا اتفاق افتاده است. سوال: در حالی که هشت سال از آغاز جنگ سوریه می‌گذرد، پیروزی شما در شرایطی حاصل شده که کشورتان به ویرانه تبدیل شده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش سرویس بین المللی خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری یونیوز، «بشار اسد»، رئیس جمهور سوریه روز چهارشنبه اعلام کرد، با گروه‌های مختلف سیاسی و معارضان در مناطق تحت تسلط این کشور طبق قوانین سوریه برخورد خواهد شد. بشار اسد افزود، هر مخالف دولت سوریه در مناطق تحت کنترل این کشور، مشمول قوانین سوریه خواهد بود و قانون سوریه درباره موضوع تروریسم، مشخص است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
رئیس جمهور سوریه با ارسال پیامی برای میشل عون، رئیس جمهور لبنان جشن استقلال این کشور را تبریک گفت. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المنار، بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در این پیام اظهار کرد: از سالگرد جشن استقلال لبنان بسیار خوشحالم و آن را به شما و مردم لبنان صمیمانه تبریک می‌گویم و آرزومندم لبنان همواره در آرامش و رفاه باشد و توسعه و شکوفایی و رفاهی که مردم این کشور خواستار آن هستند، محقق شوند. همچنین عون پیام‌های تبریکی دریافت کرد که مهم‌ترین آنها از طرف عبدالله دوم، پادشاه اردن بود. در این پیام پادشاه اردن ضمن تبریک جشن استقلال لبنان از طرف ملت و دولت اردن، از خداوند متعال برای عون آرزوی سلامت و عافیت و برای مردم این کشور آرزو کرد خواسته‌هایشان برای توسعه و شکوفایی بیشتر محقق شوند. همچنین رام نات کویند، رئیس جمهور هند، حلیمه یعقوب، رئیس جمهور سنگاپور و علی بونگو، رئیس جمهور گابن پیام‌های تبریکی را برای عون ارسال کردند.

عکس بشار اسد پس زمینه ساعت مچی یک مقام سوری

3+
فراروفرارو1 هفته قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- رئیس جمهور سوریه در مصاحبه با یک نشریه فرانسوی به پرسش‎هایی درباره کشته شدن ابوبکر البغدادی و کمک‎های تهران و مسکو به دمشق در مبارزه با تروریسم پاسخ داده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان؛ بشار اسد، رئیس جمهور سوریه می‌گوید: هر تروریستی که در مناطق تحت کنترل نیروهای دولتی حضور داشته باشد مشمول قانون سوریه خواهد بود چرا که قانون سوریه در قبال تروریسم شفاف است. بیشتر بخوانید: بشار اسد در بخشی از این مصاحبه به هلاکت ابوبکر البغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش اشاره کرده و می‌گوید: هر وقت درباره کشته شدن ابوبکر البغدادی چیزی پرسیده می‌شود من می‌خندم چرا که مهمترین پرسشی که ما باید بپرسیم این است که آیا این نمایش زیبای آمریکایی‌ها به راستی اتفاق افتاده است؟. رئیس جمهور سوریه در بخش دیگری در پاسخ به این پرسش که درباره حمایت ایران و روسیه از دمشق، تاکید کرد «مطمئنا حمایت دوستان ما خسارت‌ها را محدود و به ما کمک کرد تا سرزمین خود را باز پس بگیریم.» انتهای پیام/
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه در گفت‌وگویی تازه با نشریه‌ الکترونیک «پاریس مچ» گفت که با همه تروریست‌های حاضر در سوریه، طبق قانون برخورد خواهد شد. پاریس مچ پرسید، «دونالد ترامپ بعد از قتل ابوبکر البغدادی از سوریه تشکر کرد. آیا شما اطلاعاتی از او به آمریکایی‌ها دادید» که بشار اسد گفت: ‌ نمی‌دانم آیا طرح این سوال مهم است یا خیر. آنچه باید پرسید این است که آیا البغدادی واقعا کشته شده یا خیر؟ این نمایشنامه فوق‌العاده‌ای است که آمریکایی‌ها درست کرده‌اند. پنج سال پیش نیز (۲۰۱۴) پاریس مچ با بشار اسد گفت‌وگو کرده بود.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارش «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه در گفت‌وگویی تازه با نشریه‌ الکترونیک «پاریس مچ» گفت که با همه تروریست‌های حاضر در سوریه، طبق قانون برخورد خواهد شد. پاریس مچ پرسید، «دونالد ترامپ بعد از قتل ابوبکر البغدادی از سوریه تشکر کرد. آیا شما اطلاعاتی از او به آمریکایی‌ها دادید» که بشار اسد گفت: ‌ نمی‌دانم آیا طرح این سوال مهم است یا خیر. آنچه باید پرسید این است که آیا البغدادی واقعا کشته شده یا خیر؟ این نمایشنامه فوق‌العاده‌ای است که آمریکایی‌ها درست کرده‌اند. پنج سال پیش نیز (۲۰۱۴) پاریس مچ با بشار اسد گفت‌وگو کرده بود.
فارسفارس1 هفته قبل
صدها خانواده ساکن شهر حلفایا که به خاطر جنایات تروریست‌ها، خانه و کاشانه خود را ترک کرده بودند، پس از بازگشت آرامش و امنیت، به آن بازگشته‌اند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روند بازگشت صدها خانواده سوری به منازل خود در شهر «حلفایا» واقع در شمال استان «حماه» از امروز سه‌شنبه آغاز شده است. ساکنان این شهر ضمن ابراز خرسندی به خاطر بازگشت به منازل و محل زندگی خود پس از سال‌ها آوارگی، تأکید کردند که به خاطر جنایات گروههای تروریستی مجبور شدند، خانه و دیار خود را رها کنند. این افراد ضمن قدردانی از ارتش و بشار اسد رئیس جمهور سوریه به خاطر برقراری مجدد امنیت در این شهر پس از بیرون راندن تروریستها از شمال استان حماه، خاطر نشان کردند که این بازگشت، معلول پیروزی‌های ارتش سوریه در برابر تروریسم است. ارتش سوریه در آگوست گذشته شمال حماه و شهر خان شیخون و چند شهرک و روستا را در جنوب استان ادلب آزاد کرد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
این فراکسیون پارلمان آلمان حالا از دولت آلمان درخواست کرده است که مناسبات اقتصادی با این کشور را آغاز کند. در سال ۲۰۱۸ هم اعضای حزب افراطی جایگزینی برای آلمان با نمایندگان دولت بشار اسد در سوریه دیدار کرده بودند. دولت آلمان در سال ۲۰۱۸ شدیدا به دیدار نمایندگان حزب جایگزینی برای آلمان با نمایندگان دولتی بشار اسد در سوریه انتقاد وارد کرد. حزب افراطی جایگزینی برای آلمان اخیرا با اقبال بالای شهروندان آلمانی مواجه شده و در انتخابات‌های ایالتی اخیر در آلمان موفقیت‌های بسیار چشمگیری را به دست آورده است. البته احزاب بزرگ و سنتی آلمان همچنان هرگونه همکاری با این حزب افراطی در آلمان را رد می‌کنند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، «وانگ چیچان» معاون رئیس جمهوری چین با «هلال الهلال» جانشین دبیرکل حزب بعث سوریه دیدار کرد. وی سلام شی جین پینگ رئیس جمهور چین را خطاب به بشار اسد رئیس جمهور سوریه ابلاغ کرد. چیچان تاکید کرد که چین از سوریه در جنگ علیه تروریسم جهانی و امپریالیسم که تلاش کرد تا نظام این کشور را ساقط کند حمایت می‌کند. وی افزود: امپریالیسم کوشید سوریه را تجزیه کند. پیروزی سوریه بعد از تمام این سالها نشان دهنده قدرت و عظمت این کشور است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
سخنان ماکرون در خصوص مرگ مغزی ناتو بار دیگر به داغ شدن بحث‌ها بر سر فروپاشی ناتو منجر شد. هر چند که که یک مقام ارشد نظامی فرانسه تلاش کرد که این گفته رئیس جمهور فرانسه را توجیه کند. پارلی همچنین افزوده است که قصد ماکرون «اعلام هشدار» به اعضای ناتو بود و این پیمان باید مورد اصلاح قرار گیرد. «رابرت اوبراین» مشاور امنیت ملی آمریکا در اظهاراتی تند احتمال فروپاشی ناتو را طرح کرد. به دلیل اینکه آلمان و سایر کشورهای عضو ناتو سهم عادلانه خود را نمی‌پردازند این پیمان در حال فروپاشی است.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از المیادین، آمریکا با مستقر کردن خودرو‌های زرهی خود نزدیک میدان‌های نفتی سوریه، راهبرد جدیدی برای اعمال فشار اقتصادی به دمشق ایجاد کرده است. خودرو‌های زرهی آمریکا بار دیگر در هفت پایگاه اطراف حوزه‌های نفتی شمال سوریه مستقر شدند. فقط واشنگتن نیست که برای دستیابی به نفت سوریه حضور دارد. پس از آنکه الهام احمد رئیس مشترک شورای سوریه دموکراتیک به یک شرکت اسرائیلی ضمانت کتبی برای تصرف در نفت سوریه ارائه کرد، این شرکت در ماه ژوئن گذشته عملیات حفاری نفت را آغاز کرد. درگیری بر سر نفت، هزینه نظامی دمشق را برای باز پس گیری همه جغرافیای سوریه و درآمد‌های آن افزایش خواهد داد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
حجت‌الاسلام والمسلمین مختاری در دیدار رئیس و هیات رئیسه دانشگاه الفرات سوریه، گفت: همه درگیری‌ها و خشونت‌ها که میان مذاهب اسلامی در کشورهای مختلف به وجود می‌آید، به دلیل جهل، تعصب و قرائت‌های نادرست از متون و آموزه‌های دینی است. به گزارش ایسنا، به نقل از دانشگاه مذاهب اسلامی هیأتی از سوریه با حضور راغب العلی الحسین- رئیس دانشگاه الفرات- و جمعی از هیاترئیسه و روسای دانشکده‌های دانشگاه «الفرات» سوریه، امروز چهارشنبه ۲۹ آبان با حجت‌الاسلام و المسین محمد حسین مختاری- رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی- دیدار و گفتگو کردند. رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به دیدار خود با بشار اسد رئیس جمهور سوریه و درخواست آنها برای راه اندازی چنین مدل دانشگاهی در این کشور، افزود: در دیدارهایی که با وزیر اوقاف سوریه نیز داشتیم این پیشنهاد مطرح شد که دانشگاهی همچون دانشگاه مذاهب اسلامی در سوریه نیز تأسیس شود. اما ما به مقاومت خود ادامه دادیم و جمهوری اسلامی ایران نیز در کنار ما ایستاد تا توانستیم بر تروریست‌ها پیروز شویم. در پایان نشست دکتر مختاری، لوح تقدیر و هدایای دانشگاه مذاهب اسلامی را به اساتید دانشگاه الفرات سوریه اهدا کرد.
فارسفارس2 هفته قبل
عضو پارلمان جمهوری چک تأکید کرد که غرب باید از مردم سوریه، عراق و لیبی به خاطر مداخله در این کشورها به بهانه صدور دموکراسی عذرخواهی کند. نماینده پارلمان چک: غرب از مردم سوریه، عراق و لیبی عذرخواهی کندبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «یاروسلاو وولدینا» عضو پارلمان جمهوری چک از نقش منفی غرب در ایجاد بحران برای کشورهای خاورمیانه و آفریقا به شدت انتقاد کرد. خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از وولدینا گزارش داد که «غرب باید از مردم سوریه، عراق و لیبی به خاطر مداخله در کشورهای آنان به بهانه صدور دموکراسی عذرخواهی کند». وی تصریح کرد که عذرخواهی غرب باید «به صورت نامه سرگشاده خطاب به این ملت‌ها باشد و در آن متعهد شود که آنچه رخ داده تکرار نخواهد شد». این نماینده چک خاطر نشان کرد که غرب باید به مردم سوریه، عراق و لیبی بگوید که وضعیت این کشورها از طریق ملت‌های این کشورها ساماندهی شود.

حمایت نمین از افزایش قیمت بنزین

4+
ایمناایمنا2 هفته قبل
ایسناایسنا2 هفته قبل
رئیس جمهور سوریه تاکید کرد، آنچه در جامعه سوریه و عموما جهان عرب نداریم گفتگو میان اقشار مختلف از هر طیف و سطحی است. به گزارش ایسنا، به نقل از سیریا نیوز، بشار اسد، رئیس جمهور سوریه درگفتگو با نمایندگان اتحادیه ملی دانشجویان سوریه و شرکت‌کنندگان در جلسات گفتگوی جوانان که ماه گذشته میلادی به مدت سه روز در دانشگاه‌های مختلف سوریه برگزار شد، اظهار کرد: آنچه در جامعه سوریه و به طور کلی در کشورهای عربی وجود ندارد، احیای گفتگوها میان گروه‌های مختلف و از همه اقشار جامعه است؛ گفتگویی که سازنده و هدفمند بوده و مسیر دستیابی به راه‌حل‌ها و اجرای آنها را فراهم کند نه صرفا گفتگوی بی نتیجه. بشار اسد گفت: چنین گفتگوهایی نیاز مبرم هر جامعه‌ای است که چالش‌های بزرگی همانند آنچه ما با آن مواجه شدیم، به آن تحمیل شده است، چالش‌هایی که نیازمند همبستگی و آگاهی اجتماعی است و این همبستگی و آگاهی تنها از طریق نشست و گفتگو با همه طرف‌ها محقق می‌شود. در این دیدار سوال‌های مختلفی که در حال حاضر ذهن مردم سوریه را به خود مشغول کرده از جمله سوالاتی درباره وضعیت اقتصادی، فساد، نقش جوانان در هدایت کشور، افراط‌گرایی و تروریسم، شفاف‌سازی و مقابله با شایعه‌ها و نقش رسانه‌ها در این زمینه و دیگر موضوعات مطرح شدند. انتهای پیام

به انتهای لیست رسیدید