اسرائیل

اسرائیل

ایسناایسنا1 روز قبل
دولت لهستان در پی بالا گرفتن اختلاف با اسرائیل بر سر صحبتهای جنجالی نتانیاهو در نشست ورشو و لغو نشست ویزگراد، خواهان عذرخواهی اسرائیل شد؛ همزمان یک تحلیلگر اسرائیلی هشدار داده، بحران به وجود آمده در روابط با لهستان خطرناک است و هیچ افق روشنی برای حل آن وجود ندارد. باراک رابید، تحلیلگر مسایل سیاسی در شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل گفت: بحران با لهستانی‌ها خطرناک و عمیق است و به نظر نمی‌رسد برای این بحران راه‌حلی در شرایط فعلی وجود داشته باشد. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر و یسرائیل کاتس، وزیر خارجه اسرائیل امروز سه شنبه واکنشی نسبت به این بحران نداشته‌اند و محافل اسرائیلی تلاش می‌کنند از شدت این تنش بکاهند. بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، سفیر اسرائیل در ورشو برای دومین بار جهت توبیخ به وزارت خارجه لهستان فراخوانده شده و در آنجا معاون وزیر خارجه لهستان به این مسئول اسرائیلی گوشزد کرد، لهستان خواستار عذرخواهی علنی یسرائیل کاتس، وزیر خارجه اسرائیل است. کمیته یهودیان آمریکا نیز از مسئولان اسرائیلی و لهستانی خواست کلمات خود را با دقت انتخاب کنند تا منجر به وخامت بحران میان دو طرف نشود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل مدعی همکاری سازمان‌های امنیتی این رژیم با برخی از کشورها در خنثی کردن شماری از عملیات‌های تروریستی شد. به گزارش اعتمادآنلاین، پایگاه اینترنتی شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل با اعلام این خبر به نقل از بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر این رژیم مدعی شد سازمان‌های اطلاعاتی اسرائیل ۴۰ عملیات تروریستی گروه داعش را طی سال گذشته کشف و خنثی کرده‌اند. نتانیاهو در این زمینه گفت: سازمان‌های اطلاعاتی اسرائیل موفق شدند مانع از انفجار یک هواپیمای مسافربری شوند که از ابوظبی عازم سیدنی استرالیا بود. گفتنی است اوت ۲۰۱۷ وزیر کشور وقت لبنان از تلاش چهار لبنانی در توطئه انفجار یک هواپیمای مسافربری اماراتی با ۴۰۰ سرنشین از جمله ۱۲۰ لبنانی پرده برداشت و خبر داد این اقدام با همکاری سازمان‌های مربوطه استرالیا انجام شده است.
انتخابانتخاب1 روز قبل
کرملین امروز (سه شنبه) اعلام کرد، رئیس جمهوری روسیه ۲۱ فوریه با نخست وزیر اسرائیل درباره اوضاع در سوریه و خاورمیانه گفتگو می‌کند. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در بیانیه کرملین آمده است: ۲۱ فوریه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل که برای سفر کاری به روسیه می‌آید، دیدار می‌کند. کرملین در ادامه بیانیه خود آورد است: دو طرف درباره همکاری تجاری و اوضاع در خاورمیانه شامل سوریه و مساله اسرائیل-فلسطین گفتگو می‌کنند.
ایسناایسنا1 روز قبل
کرملین امروز (سه شنبه) اعلام کرد، رئیس جمهوری روسیه ۲۱ فوریه با نخست وزیر اسرائیل درباره اوضاع در سوریه و خاورمیانه گفتگو می‌کند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در بیانیه کرملین آمده است: ۲۱ فوریه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل که برای سفر کاری به روسیه می‌آید، دیدار می‌کند. کرملین در ادامه بیانیه خود آورد است: دو طرف درباره همکاری تجاری و اوضاع در خاورمیانه شامل سوریه و مساله اسرائیل-فلسطین گفتگو می‌کنند. انتهای پیام
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
حمید بعیدی‌نژاد سفیر کشورمان در لندن در واکنش به اختلاف نظرهای پیش آمده میان مقامات لهستانی و صهیونیستی با عنوان «پس لرزه‌های نشست ورشو» در صفحه توییتر خود نوشت: با مخالفت لهستان، برگزاری نشست سران کشورهای اروپای مرکزی موسوم به «گروه ویزگراد» که قرار بود در اسرائیل تشکیل شود لغو شد. نتانیاهو که برای شرکت در نشست ورشو به لهستان رفته بود، اظهار کرد که در جریان نسل‌کشی یهودیان در جنگ جهانی دوم (هولوکاست) "لهستانی‌ها با آلمانی‌ها همکاری کردند. بعد از آن، لهستان سفیر اسرائیل را احضار کرد و به او اطلاع داد که موراویتسکی در نشست گروه ویزگراد در اسرائیل شرکت نخواهد کرد. اسرائیل برای تقویت مناسبات خود با کشورهای عضو اتحادیه اروپا و به ویژه اروپای مرکزی و شرقی تصمیم گرفته بود که میزبان نشست ویزگراد در بیت‌المقدس باشد. این شاید اولین پس لرزه کنفرانس ورشو برای لهستان باشد و این‌که تصور نمی‌کرد «چاقو، دسته خود را به این سرعت ببرد».
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- جانشین فرمانده سپاه در مراسم گرامیداشت شهدای مدافع امنیت و آرامش ملت ایران گفت: ما برای شکستن آمریکا و اسرائیل برنامه‌ریزی می‌کنیم. به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، سردار حسین سلامی در مراسم گرامیداشت شهدای مدافع امنیت و آرامش ملت ایران گفت: ما برای شکستن آمریکا و اسرائیل برنامه‌ریزی می‌کنیم. تکمیل می‌شود
ایلناایلنا1 روز قبل
سفیر ایران در لندن تاکید کرد: پس‌‌لرزه‌های نشست ورشو: با مخالفت لهستان، برگزاری نشست سران کشورهای اروپای مرکزی موسوم به «گروه ویزگراد» که قرار بود در اسرائیل تشکیل شود، لغو گردید. به گزارش ایلنا، حمید بعیدی‌نژاد در توییتر خود نوشت: پس‌‌لرزه‌های نشست ورشو: با مخالفت لهستان، برگزاری نشست سران کشورهای اروپای مرکزی موسوم به «گروه ویزگراد» که قرار بود در اسرائیل تشکیل شود، لغو گردید. برگزاری این نشست در این مرحله حساس، اهمیت زیادی برای تل آویو داشت و لغو آن ضربه سنگینی به موقعیت سیاسی نتانیاهو وارد می‌آورد.
ایرناایرنا1 روز قبل
وی افزود: تبادل نظر در خصوص وضعیت کنونی در خاورمیانه از جمله مسائل مربوط به حل و فصل مناقشه میان فلسطین و اسرائیل و وضعیت سوریه از دیگر موضوعات مورد طرح در این دیدار است. گفتنی است، اواسط بهمن ماه جاری «آنا یوناتان لئوز» سخنگوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو بزودی راهی مسکو می‌شود تا با رئیس جمهوری روسیه در خصوص ایران گفت وگو کند. او به خبرنگاران روس در سرزمین‌های اشغالی گفت که نتانیاهو در نظر دارد دوم اسفند ماه به روسیه برود تا در خصوص نقش ایران در سوریه با ولادیمیر پوتین رایزنی کند. سخنگوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پاسخ به این پرسش که نتانیاهو دیگر در خصوص چه موضوعاتی با پوتین گفت وگو خواهد کرد هم اظهار داشت که هنوز موضوع مذاکرات را مطرح نکرده‌ایم اما هدف نخست نتانیاهو مقابله با تحکیم حضور نظامی ایران در سوریه است. مسکو در واکنش به این اقدام اسرائیل اگر چه آن را عمدی نخواند اما شماری پدافند هوایی اس-۳۰۰ راهی سوریه کرد با این وجود حمله‌های هوایی و موشکی اسرائیل به سوریه همچنان ادامه یافت.
فراروفرارو1 روز قبل
فرارو- یوسف بن علوی، وزیر خارجه عمان، چند روز پس از شرکت در کنفرانس ورشو، گفته روند پایان «بازی‌های بزرگ» در خاورمیانه آغاز شده است. او بر حل مسئله فلسطین بر اساس راه حل «دو دولتی» تاکید کرد. به گزارش فرارو، در کشور‌های عربی، هرگونه رابطه با اسرائیل، مانند رابطه نامشروع جنسی می‌ماند که افشای آن صاحبش را نزد مردم رسوا می‌کند. به همین دلیل، برخی از کشور‌های عربی، برای تحت فشار قرار دادن کشور‌های رقیب، مدام آن‌ها را به برقراری روابط سری با اسرائیل متهم می‌کنند. او در این گفتگو اعلام کرده که پایان بازی‌های بزرگ در خاورمیانه، از جمله بحران سوریه، آغاز شده است.
ایلناایلنا1 روز قبل
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در تازه‌ترین اظهارات خود علیه ایران مدعی شد که رهبران عرب تنها راه ایجاد صلح در خاورمیانه را مقابله با ایران می‌دانند. نتانیاهو در این سخنرانی تجربیات خیالی خود از نشست ورشو را به اشتراک گذاشت. وی بدون اشاره به شکست اهداف نشست ورشو مدعی شد: در این نشست با ۶۰ نفر از سران کشورهای مختلف درباره پیدا کردن راه حل‌هایی برای مشکلات خاورمیانه بحث کردیم. ما همه می‌خواهیم مشکلات بین اسرائیل و فلسطین را حل‌ کنیم اما قبل از آن باید بر نفوذ ایران در منطقه غلبه کنیم. نخست وزیر اسرائیل در ادامه با تحریف واقعیت کنفرانس شکست‌خورده مدعی شد: همه افراد حاضر در سالن کنفرانس مانند سران عرب و دیگر کشورها ایران را بزرگترین خطر دانستند.

آخرین خبرها درباره «اسرائیل»

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
گزارش اندیشکده مطالعات امنیت ملی اسرائیل می‌گوید در صورتی که سناریوی جنگ فراگیر محقق شود، این جنگ تنها، یک جنگ نخواهد بود؛ بلکه اسرائیل خود را در مقابل یک جنگ تمام‌عیار می‌یابد، به نحوی که ناچار است با ایران، سوریه و حزب‌الله در شمال و گروه‌های مقاومت فلسطینی در نوار غزه در جنوب، مقابله کند و این امر نیازمند آمادگی کامل آن است. اعتمادآنلاین| زهیر أندراوس در رای الیوم نوشت: اندیشکده مطالعات امنیت ملی اسرائیل، وابسته به دانشگاه تل‌آویو، گزارش استراتژیک سالیانه خود را به رئیس دولت عبری، رووین ریولین، ارائه کرد و این مساله نشان‌دهنده اهمیت این اندیشکده برای سران رژیم اشغالی و مطالعات استراتژیک ان است. در ادامه این مطلب آمده است: این گزارش، تقریبا تفاوتی با گزارش سال گذشته این مرکز نداشت و بر این مساله تاکید داشت که احتمال درگرفتن مقابله نظامی با ایران، حزب الله و فلسطین، رو به افزایش است و این جبهه‌ها، در سال ۲۰۱۹، جبهه‌های متشنجی برای مقابله با اسرائیل خواهند بود. طبق گزارش مذکور، دلایل نگرانی اسرائیل از واقعیت منطقه‌ای، از حضور ایران در سوریه نشأت می‌گیرد؛ آنچه که به یک واقعیت تبدیل شده است و به موازات آن، تل‌آویو نگران موشک‌های پیشرفته حزب‌الله و قابلیت شعله‌ور شدن اوضاع در کرانه باختری است. منبع: انتخاب
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
برخی ازناظران سیاسی احتمال می‌دهند خرید گسترده زمین درپاتاگونیا توسط اسرائیل به دنبال پیش بینی آیت الله خامنه‌ای مبنی بر فروپاشی اسرائیل تا بیست و پنج سال دیگر باشد. این میلیاردر انگلیسی، در مناطق حایل بین آرژانتین و شیلی، اراضی وسیعی را خریده و معروف است که املاک او چندین برابر بزرگتر از وسعت اسرائیل است. دولت انگلیس ازقرن نوزدهم تاکنون اجرای طرح اسکان یهودیان اسرائیل را دنبال کرده ومعمولا سه منطقه در اوگاندا، آرژانتین و فلسطین را مد نظر داشته که نهایتا بااشغال فلسطین، سرزمین فعلی اسرائیل ایجاد شده است. در عین حال مقامات رژیم صهیونیستی خرید اراضی مناطق دورتر برای تاسیس یک سرزمین ثانوی را در برنامه داشته و در دو سال اخیر به خرید اراضی پاتاگونیا سرعت بخشیده‌اند. برخی از ناظران سیاسی که فروپاشی نظام آپارتاید در آفریقای جنوبی را شاهد بوده‌اند، معتقدند که اسرائیل هم همان مسیر را طی می‌کند.
ایسناایسنا3 هفته قبل
نخست‌وزیر مالزی در واکنش به محرومیت کشورش از میزبانی مسابقات جهانی شنا ۲۰۱۹ به خاطر مخالفت با مشارکت شناگران اسرائیلی در این رقابت‌ها، بار دیگر بر موضع ثابت کشورش در رابطه با ممانعت از ورود اسرائیلی‌ها به این کشور تأکید و اعلام کرد که رژیم صهیونیستی یک دولت جنایتکار است. به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، ماهاتیر محمد، نخست‌وزیر مالزی ضمن اشاره به تعامل غیرعادلانه رژیم صهیونیستی با فلسطینیان، تصریح کرد که این رژیم یک دولت جنایتکار است و باید محکوم شود. محمد تصریح کرد: ما بر حق خود در رابطه با ممانعت از ورود اسرائیلی‌ها به کشورمان پایبندیم و وقتی جهانیان ما را به خاطر این اقدام محکوم می‌کنند، حق داریم که بگوییم آن‌ها منافق هستند. دولت مالزی قبلا اعلام کرده بود که در حمایت از ملت فلسطین و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان، اجازه ورود شناگران اسرائیلی به این کشور را نخواهد داد و بر موضع خود ثابت خواهد ماند؛ ولو این مسأله به سلب حق میزبانی مسابقات جهانی شنا یا هر مسابقه بین‌المللی دیگری از مالزی منجر شود. کمیته پارالمپیک میزبانی مالزی را برای مسابقات شنا قهرمانی جهان به خاطر عدم اجازه ورود شناگران اسرائیلی گرفت.
رکنارکنا4 هفته قبل
رکنا: ارتش رژیم صهیونیستی یک بالن مجهز به دوربین مداربسته و تجهیزات جاسوسی را از مناطق…رکنا: وزیر کشور گفت: بهترین و سالم‌ترین اطلاعات در حوزه جمعیتی در اختیار ثبت احوال است و…
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
به گزارش مشرق، «یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان، بار دیگر با به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی به عنوان یک کشور، مدعی شد که مسقط در راستای واسطه‌گری برای نیل به صلح در خاورمیانه تلاش می‌کند. او گفت که سیاست خارجی عمان بر اساسی استقلال و بی طرفی مثبت بنا شده است و رابطه با ایران نیز در این حیطه تعریف می‌شود. بن علوی رابطه عمان و ایران را ادامه‌دار توصیف کرد. دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه هفته گذشته، در بیانیه‌ای در پایگاه‌های اجتماعی اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو با یوسف بن علوی، وزیر خارجه عمان در پایتخت لهستان دیدار و گفتگو کرده است. بنیامین نتانیاهو در تاریخ ۲۵ اکتبر سال گذشته میلادی در سفری غیرمنتظره و محرمانه عازم مسقط، پایتخت عمان شد و با سلطان قابوس، پادشاه این کشور دیدار و گفتگو کرد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد، حزب‌الله لبنان در راستای ایجاد شرایطی برای نفوذ به داخل اراضی تحت کنترل اسرائیل، تلاش می‌کند. به گزارش ایسنا، ژنرال آویو کوخاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در سخنرانی که به مناسبت سالگرد نظامیان اسرائیلی کشته شده در حادثه سقوط دو بالگرد در سال ۱۹۹۷ برگزار شد، گفت: حزب‌الله تلاش می‌کند خود را به سلاح‌های پیشرفته مجهز کند، همچنین این حزب برای توسعه شیوه‌های خود جهت نفوذ به اسرائیل تلاش می‌کند. کوخاوی در ادامه مدعی شد، فعالیت‌های حزب‌الله در هدف قرار دادن غیرنظامیان با موشک‌ها و راکت‌ها نقض آشکار توافقنامه‌های بین‌المللی و قوانین جنگی و ارزش‌های انسانی است. این اظهارات کوخاوی پس از سخنان اخیر سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان مطرح شدند. دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین اظهار کرد: بخشی از برنامه ما ورود به الجلیل است و ما توان چنین کاری را داریم، ما سال‌هاست توان اجرای این عملیات را داریم و پس از تجربه‌ای که در سوریه داشتیم، اکنون این کار برای ما آسان‌تر شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، «ماهاتیر محمد» نخست وزیر مالزی در این پیام که در وبلاگ خود منتشر کرده می‌نویسد: اسرائیل جنایتکار است و باید محکوم شود. در روزهای گذشته اقدام ماهاتیر محمد علیه رژیم صهیونیستی در حوزه ورزشی با واکنش‌های زیادی مواجه شده بود و مالزی از حق میزبانی پارالمپیک محروم شده بود. ماهاتیر محمد با جنایتکارخواندن رژیم صهیونیستی، تصمیم درباره محروم کردن مالزی از حق میزبانی مسابقات جهانی پارالمپیک شنای ۲۰۱۹ را تلافی کرد. این تصمیم به این علت گرفته شده است که ماهاتیر با صدور مجوز ورود صهیونیست‌ها به کشورش به منظور شرکت در این مسابقه مخالفت کرده بود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 هفته قبل
رژیم صهیونیستی امروز (سه شنبه) اردوگاه البریج در نوار غزه را هدف قرار داد. به نقل از اسکای نیوز، در پی این حمله رژیم صهیونیستی به اردوگاه البریج در نوار غزه، یک فلسطینی به شهادت رسیده است. دو فلسطینی دیگر نیز در پی این حمله زخمی شده‌اند. پیشتر رسانه‌های عبری زبان از زخمی شدن یک سرباز اسرائیلی در پی شلیک گلوله از حصار مرزی با نوار غزه خبر دادند.
مهرمهر4 هفته قبل
شبکه اینترنتی نصرتی وی به تازگی کلیپی ساخته است که فرمایش تاریخی رهبر معظم انقلاب درباره نابودی رژیم صهیونیستی تا ۲۵ سال آینده را به زیبایی به تصویر کشیده است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
حمایت از تحریم اسرائیل توسط دو قانون‌گذار زن مسلمان که برای نخستین بار و جدیدا وارد کنگره آمریکا شده‌اند، تهدید شکاف در ائتلاف آهنین آمریکا-اسرائیل را بوجود آورده است. اما برای حامیان اسرائیل از جمله بسیاری از دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در کنگره آمریکا، جنبش انزوا، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم اسرائیل نشان یهود ستیزی در خود دارد و تهدیدی علیه اسرائیل محسوب می‌شود. اظهارات عمر در ماه ژانویه در یاهونیوز باعث ایجاد خشم در بین حامیان اسرائیل در کنگره، جامعه یهودیان دموکراتیک آمریکا و خود اسرائیل شد. اما جمهوری خواهان حمایت این دو قانون‌گذار را هم تهدیدی برای یهودیان و هم یک اختلاف قابل سوء استفاده در بین دموکرات‌ها می‌دانند. نگرانی‌ها درباره این مساله اندک است اما حمایت رو به رشد از جنبش انزوا، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم اسرائیل در آمریکا پیش از ظهور سیاسی طیب و عمر صورت گرفته است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
رژیم صهیونیستی در اقدامی جهت تقویت گفت‌وگو میان اسرائیل و کشورهای عربی، از راه‌اندازی سفارت مجازی میان خود و کشورهای عرب حاشیه خلیج‌فارس خبر داد. اعتمادآنلاین| وزارت خارجه این رژیم در صفحه توئیتری وابسته به خود موسوم به «اسرائیل بالعربیه» آورده است: مایه خوشوقتی است که اعلام کنیم صفحه اسرائیل در خلیج (فارس) با هدف تقویت گفت‌وگو میان اسرائیل و ملت‌های عرب حاشیه خلیج (فارس) بار دیگر راه‌اندازی شد. در این پیام توئیتری آمده است: امیدواریم این سفارت مجازی در تحکیم بخشیدن به تفاهم میان ملت‌های کشورهای عرب حاشیه خلیج (فارس) و مردم اسرائیل در زمینه‌های مختلف نقش داشته باشد. گفتنی است، صفحه توئیتری اسرائیل در خلیج‌فارس بار نخست در سال ۲۰۱۳ راه‌اندازی شد اما پایان ۲۰۱۴ متوقف و دوباره روز سه‌شنبه فعالیت خود را از سرگرفت. روابط میان اسرائیل و برخی کشورهای عرب حاشیه خلیج‌فارس شاهد هم‌گرایی بی‌سابقه‌ای است و علاوه بر سفر هیئت‌های اسرائیلی بلندپایه به امارات، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل هم اخیرا به عمان سفر داشته است.
ایسناایسنا2 هفته قبل
یکی از این شرکت‌ها به نام شرکت TAR Ideal Concepts گزارش‌ها در خصوص این که به میانمار سلاح فروخته را رد کرد. در سال ۲۰۱۱ یارون مایر، سفیر وقت اسرائیل در میانمار به مجله مومنت گفت: میانمار یکی از معدود دوستان واقعی اسرائیل است. رونن گیلور، سفیر اسرائیل در میانمار ماه دسامبر در مصاحبه‌ای گفت: دو طرف دوستی تاریخی دارند و مجاورت میانمار با چین و هند یک مزیت ژئوپولتیک محسوب می‌شود. با وجود پستی و بلندی‌ها در روابط اسرائیل با میانمار، اسرائیل همواره سفارتش در میانمار را حفظ کرده و در سال ۲۰۰۸ بعد کشته شدن ۱۵۰ هزار نفر در طوفان نارگیس در میانمار از اولین طرف‌های بود که مستقیما به میانمار کمک کرد. در دسامبر ۲۰۱۷ یو ماونگ لی، سفیر میانمار در اسرائیل گفت، اسرائیل همچنان به کشور وی سلاح می‌فروشد.
ایسناایسنا3 هفته قبل
نویسنده عربستانی در اظهارنظری جسورانه و جنجالی مدعی شد که "وجود اسرائیل به یک واقعیت تبدیل شده و مخالفت با عادی‌سازی روابط با آن تنها شعارهایی احساسی هستند! به گزارش ایسنا، سهام حسین القحطانی، نویسنده بخش فرهنگی روزنامه الجزیره عربستان توییت کرد، "رسوایی عادی‌سازی روابط با اسرائیل، ننگ عادی‌سازی روابط با اسرائیل و جرم عادی‌سازی با اسرائیل!! القحطانی، نویسنده کتاب «اعراب و اسرائیل، قرارداد صلح» افزود: اسرائیل واقعیت دارد و اعتراف نکردن به این واقعیت و اهمیت و تاثیر آن بر ما هرگز آن را تغییر نخواهد داد، همواره آغازهای جدیدی در تاریخ وجود دارند. القحطانی در کتاب خود که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد، همین تفکرات دعوت به عادی‌سازی روابط با اسرائیل در سایه تغییرات جهانی را مطرح کرده بود. این مقاله به قلم دحام العنزی، نویسنده عربستانی با عنوان «آری به سفارت اسرائیل در ریاض و روابط عادی در چارچوب طرح عربستان» منتشر شده بود.
فراروفرارو4 هفته قبل
فرارو - مقامات تل‌آویو، در اقدامی کم‌سابقه، مدعی شدند ارتش اسرائیل به اهدافی ایرانی در خاک سوریه حمله کرده است. این حمله، که پس از روی کار آمدن آویو کوچاوی، رئیس جدید ستاد مشترک ارتش اسرائیل، انجام شد، از چند جهت قابل‌توجه است. سرتیپ رونین مانلیس، سخنگوی ارتش اسرائیل، این ادعا را مطرح کرد و گفت که ایرانیان به دنبال برقراری بازدارندگی در مقابل اسرائیل هستند. برخلاف سال‌های گذشته، اسرائیل در روز حمله کرده و ارتش آن، با صدور بیانیه رسمی، مسئولیت حمله را به گرفته است. اسرائیل، پس خروج ناگهانی نیرو‌های آمریکا از سوریه، خود را در مقابل ایران در سوریه تنها یافته است.
انتخابانتخاب4 هفته قبل
الجزیره نوشت: برای شناخت موضع فعلی اسرائیل در عرصه سیاسی و نظامی ابتدا باید اوضاع سوریه را تحلیل کنیم. برای اسرائیل، مشکل در ظاهر ایران است، اما مشکل واقعی روسیه است. دولت اسرائیل مخالف دخالتهای روسیه به نفع ایران بوده و معتقد است در صورتی که ایران و نیروهای شیعه، سوریه را ترک کنند، این مساله می‌تواند باعث تضعیف روسیه شود. اسرائیل برای مقابله با برنامه‌های ایران در منطقه، به دنبال ائتلاف با ایالات متحده و دولتهای عربی است و در این میان، روسیه هرگز با طرح اسرائیل موافقت نمی‌کند. اسرائیل و روسیه هر دو می‌دانند که درگیری در سوریه به مثابه جنگی است که نه تنها بر خاورمیانه، بلکه بر تمام جهان اثر می‌گذارد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
رژیم صهیونیستی در اقدامی جهت تقویت گفت‌وگو میان اسرائیل و کشورهای عربی، از راه‌اندازی سفارت مجازی میان خود و کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس خبر داد. به گزارش ایسنا، وزارت خارجه این رژیم در صفحه توئیتری وابسته به خود موسوم به «اسرائیل بالعربیه» آمده است: مایه خوشوقتی است که اعلام کنیم صفحه «اسرائیل در خلیج فارس» با هدف تقویت گفت‌وگو میان اسرائیل و ملت‌های عرب حاشیه خلیج فارس بار دیگر راه‌اندازی شد. به نقل از روسیا الیوم، در این پیام توئیتری آمده است: امیدواریم این سفارت مجازی در تحکیم بخشیدن به تفاهم میان ملت‌های کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس و مردم اسرائیل در زمینه‌های مختلف نقش داشته باشد. گفتنی است، صفحه توئیتری «اسرائیل در خلیج فارس» بار نخست در سال ۲۰۱۳ راه‌اندازی شد اما پایان ۲۰۱۴ متوقف و دوباره روز سه شنبه فعالیت خود را از سر گرفت. روابط میان اسرائیل و برخی کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس شاهد همگرایی بی‌سابقه‌ای است و علاوه بر سفر هیئت‌های اسرائیلی بلندپایه به امارات، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل هم اخیرا به عمان سفر داشته است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
استفان والت در مقاله تفصیلی خود در فارن پالیسی با عنوان «چگونه درباره اسرائیل حرف بزنیم یا نزنیم» به این مساله پرداخت و نوشت: طوفانی پیرامون توئیت ایلهان عمر نماینده مجلس آمریکا به تازگی در آمریکا به پا شده است. این توئیت انتقادی در مورد نحوه اداره اسرائیل و حامیان آن در آمریکا، به خصوص کمیته روابط عمومی آمریکا-اسرائیل (آیپک) بود. والت یادآور شد: این مساله، شامل فعالیت‌های گروه‌های مختلف و افراد همچون لابی اسرائیل هم می‌شوند و انجمن ملی سلاح آمریکا، بیگ فارما، اتحادیه آزادی‌های شهروندی آمریکا نیز از این مقوله جدا نیستند. والت تصریح کرد: لابی ونفوذ اسرائیل بر مبنای دین و قومیت آنها تایین نمی‌شود بلکه بر اساس برنامه سیاسی اسرائیل تعریف می‌شود. قسمت دیگری از اعتبار این گروه‌ها مربوط به نقشی است که افراد حامی اسرائیل در دولت آمریکا به طور مستقیم بازی می‌کنند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی به بررسی روابط تل‌اویو و ریاض پرداخت. در این گزارش آمده است که پس از آنکه «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان شد وی برای تقویت روابط با اسرائیل کوشیده و تمامی مسئولان اسرائیلی آرزو دارند که محمد بن سلمان پادشاه عربستان شود. دو روز پیش نیز «باراک رابید» تحلیلگر امور سیاسی کانال سیزدهم تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارش پخش شده می‌گوید حکومت بحرین دو سال پیش نامه (پیام) سری را به اسرائیل منتقل کرده که در این نامه بر تمایل خود برای تقویت روابط میان دو طرف تاکید کرده است. بر اساس این گزارش، مقامات اسرائیلی گفته‌اند که خالد بن احمد آل خلیفه وزیر خارجه بحرین این نامه را از طریق زیپی لیونی وزیر خارجه اسبق اسرائیل به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل رسانده است. این گزارش آورده است در فوریه ۲۰۱۷، لیونی به صورت سری و محرمانه با خالد بن احمد آل خلیفه دیدار کرد که این دیدار در چارچوب کنفرانس امنیتی مونیخ آلمان برگزار شد که دراماتیک توصیف شده است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی فاش کرد که نخست‌وزیر این رژیم با طرح عربستان برای حل بحران اسرائیل و فلسطین طی پایان عملیات «صخره سخت» اسرائیل علیه غزه در سال ۲۰۱۴ مخالفت کرده بود. پیشنهاد این بود که اسرائیل و عربستان ساختار جدید طرح صلح عربی را ارائه کنند. این تحولات به بحران شدیدی میان اسرائیل و عربستان منجر شد و تنها بعد از اینکه ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان بر تخت نشست روابط بهبود یافت. براساس گزارش این شبکه، کشته شدن جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی در دوم اکتبر ۲۰۱۸ و مخالفت فلسطین با طرح معامله قرن آمریکا تلاش‌های بن سلمان برای عادی سازی روابط با اسرائیل را متوقف کرد و ترمز او را کشید. این شبکه همچنین افزوده است، جزئیات بیشتری را درباره روابط محرمانه بین اسرائیل و امارات فاش خواهد کرد.
ایران‌جیبایران‌جیب1 ماه قبل
معاون وزیر خارجه کویت، عادی سازی روابط با اسرائیل را رد نمود. به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فلسطینی من، خالد الجار الله معان وزیر امور خارجه در خصوص خبرهای اخیر در خصوص از سرگیری روابط با اسرائیل گفت: ما با عادی سازی روابط با اسرائیل مخالف هستیم. از سوی دیگر به تمام مواضعی که در خصوص عادی سازی روابط با اسرائیل مطرح می‌شود احترام می‌گذاریم. کویت اقدامی در راستای عادی سازی روابط انجام نداده است و هیچ موضع رسمی غیر از این موضع اتخاذ نکرده است. کویت آخرین کشوری خواهد بود که دست به عادی سازی روابط با اسرائیل می‌زند.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آلمان، «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان در گفتگو با رادیو اسرائیل با اشاره به مخالفت‌های ایران با سیاست‌های تل آویو اظهار داشت: من نگرانی تل آویو درباره ایران و سیاستهای این کشور به خصوص عدم به رسمیت شناختن اسرائیل را به خوبی درک می‌کنم. صدر اعظم آلمان با بیان اینکه اسرائیل حق دارد به منافع امنیتی خود بیندیشد، ادعا کرد: سیاست‌های ایران در قبال تل آویو همواره تهدید آمیز بوده و در این مورد حق را به اسرائیل می‌دهم. وی همچنین تاکید کرد که اسرائیل باید موجودیت خود را حفظ کند.
ایرناایرنا3 روز قبل
به گزارش ایرنا به نقل از اعلام روز یکشنبه خبرگزاری ملی لبنان، وی افزود: عادی سازی روابط با اسرائیل تهدید حقیقی برای امنیت ملی عربی و تشویق اسرائیل برای تجاوز مجدد به لبنان است. وی افزود: نمی‌توان در برابر عادی سازی روابط عربستان و اسرائیل به عنوان خادمین حرمین الشرفین بی تفاوت باشیم. قاووق افزود: لبنان بیشتر از همه زیان خواهد دید چرا که عادی سازی بر امنیت و نقض حقوق لبنان در زمینه نفت و گاز از سوی اسرائیل تاثیر خواهد و اسرائیل را برای ادامه تجاوز‌گری‌ها بخصوص به شکل علنی قوی‌تر می‌کند. بسیاری از تحلیل‌ها حاکی از آن بود که این نشست شوی تبلیغاتی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل برای انتخابات و عادی کردن روابط با برخی کشورهای عربی بود. خاورم**۹۳۶۶*۱۴۳۶*انتهای پیام /*
انتخابانتخاب6 روز قبل
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در حاشیه نشست ورشو با یوسف بن علوی، وزیر خارجه عمان دیدار کرد. چهار ماه پیش بنیامین نتانیاهو به عنوان اولین نخست وزیر اسرائیل طی ۲۰ سال گذشته به دعوت پادشاه عمان از این کشور دیدار کرد. اما نخست وزیر اسرائیل این دیدار را به مثابه وقوع انقلابی در سیاست خارجی کشورش عنوان کرد. یک روز پس از سفر بنیامین نتانیاهو به مسقط، وزیر خارجه عمان اسرائیل را یک کشور «پذیرفته شده» در خاورمیانه خواند. از آن پس روابط دیپلماتیک اسرائیل با کشورهای عربی به ویژه امارات عربی متحده و عربستان شکل علنی‌تری به خود گرفت و بهبود پیدا کرد.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «آناتولی یکتوروف» سفیر فدراسیون روسیه در اسرائیل (فلسطین اشغالی) در مصاحبه‌ای با یک شبکه تلویزیونی محلی، ابراز اطمینان کرد که دولت روسیه هیچ قصدی برای دخالت در انتخابات آتی در اسرائیل ندارد و یادآور شد که اظهارات جنجالی رئیس اداره ضداطلاعات اسرائیل بدون ارائه هیچ دلیل و مدرکی مطرح شده است. لازم به یادآوری است که در اوایل ماه ژانویه سال جاری، برخی رسانه‌های گروهی محلی بر اساس سخنان رئیس سرویس امنیت عمومی اسرائیل درباره تهدید دخالت در روند انتخابات الکترونیکی از سوی برخی از کشورها هشدار داده و یادآور شدند که صحبت بر سر دخالت احتمالی روسیه در انتخابات آتی در اسرائیل است. من تردید دارم که دلایل و مدارکی برای اتهامات مطرح شده از سوی رئیس اداره ضداطلاعات اسرائیل علیه مسکو وجود داشته باشد.» سفیر روسیه یادآور شد: «ما دارای روابط دوجانبه خوبی با اسرائیل در زمینه امنیتی هستیم و در این یک کانال تبادل اطلاعات وجود دارد. با توجه به این مسئله چطور ممکن است این کانال‌های ارتباطی از چنین اتهامی علیه روسیه بی اطلاع باشند.» در اسرائیل (سرزمین اشغالی فلسطین) در اوایل ماه آوریل (اواسط فروردین ماه) انتخابات پارلمانی برگزار خواهد شد که نتیجه آن روی شکل گیری دولت جدید و همچنین تعیین نخست وزیر آینده اسرائیل تاثیر مستقیم دارد. انتهای پیام/
فارسفارس3 هفته قبل
وزیر امور خارجه در سایه انگلیس از وزارت امور خارجه خواسته تا به تل‌آویو هشدار داده شود در صورتی که حملات به سوریه شدت یابد فروش سلاح به اسرائیل متوقف شود. هشدار مقام انگلیسی به اسرائیل درباره تشدید حملات به سوریهبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «امیلی تورنبری» وزیر خارجه در سایه انگلیس از وزارت خارجه خواست تا اسرائیل را به قطع فروش سلاح و پایان رزمایش‌ مشترک تهدید کند. وی در نامه‌ای به «جرمی هانت» وزیر امور خارجه انگلیس نوشت: اقدام اسرائیل در بمباران هوایی پایگاه‌های وابسته به ایران در سوریه تحولی به سوی مسیر خطرناک است. تورنبری از تشدید تنش میان اسرائیل و ایران انتقاد کرده و از هانت خواست تا به هر دو طرف هشدار دهد که حمایت انگلیس به صورت مشروط است. وی افزود: در صورتی که اسرائیل بر خلاف قطعنامه بین‌المللی به خاک عراق حمله کند، هانت باید به دولت عراق بگوید که انگلیس به شدت به این اقدام اسرائیل اعتراض خواهد کرد.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه گفت: ما اقدام اخیر اسرائیل را شدیدا محکوم می‌کنیم. خبرگزاری ایسنا: سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه گفت: ما اقدام اخیر اسرائیل را شدیدا محکوم می‌کنیم. عمر چلیک، سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه در واکنش به اقدام اخیر رژیم صهیونیستی مبنی بر عدم تمدید مأموریت نیروهای سازمان ملل گفت: این اقدام اسرائیل برای سرپوش گذاشتن بر بی‌عدالتی را محکوم می‌کنیم. این گروه امدادرسان برای ایجا د امنیت برای فلسطینی‌ها و به دعوت اسرائیل و فلسطین از سال ۱۹۹۷ در این منطقه حضور دارد. وی اضافه کرد: این اقدام اخیر اسرائیل نشان می‌دهد که این رژیم به دنبال حملات جدید است.
تابناکتابناک4 هفته قبل
مقامات اسرائیلی قبلا اعتراف کرده‌اند که صد‌ها حمله را علیه ارسال سلاح و اهداف ایران در سوریه انجام داده‌اند. نیروهای نظامی سوریه روز دوشنبه حملات اسرائیل را تایید کردند، اما اذعان کرده‌اند که دفاع هوایی سوریه، بیشتر موشک‌های اسرائیلی را قبل از رسیدن به اهدافشان نابود کرده است. رسانه‌های خبری دولت سوریه روز یکشنبه گزارش دادند که حملات موشکی اسرائیل در نزدیکی فرودگاه بین المللی دمشق رخ داده است. این هواپیما به طور تصادفی در پاسخ به حمله هوایی اسرائیل توسط سوریه منهدم شد و مقامات روسی اسرائیل را در خصوص آن سرزنش کردند. این حمله اخیر نشان دهنده گسترده شدن تعارضات میان ایران و اسرائیل در سوریه است.

اسرائیل

اسرائیل کشوری در غرب آسیا و در منطقهٔ خاورمیانه است. نام رسمی آن دولت اسرائیلو پایتخت آن شهر اورشلیم است. پهناوری این کشور مورد اختلاف است ولی طبق یکی از تعریف‌های مرزی ۲۲٬۱۴۵ کیلومتر مربع (صد و پنجاه و یکم در جهان) است. اسرائیل در ساحل شرقی دریای مدیترانه واقع شده و در شمال با لبنان، در شمال شرقی با سوریه، در شرق با اردن و در جنوب غربی با مصر مرز زمینی دارد. اسرائیل هم‌چنین در شرق با کرانه باختری رود اردن و در جنوب غربی با نوار غزه مجاورت دارد. این کشور با وجود اندازه نسبتاً کوچک دارای ویژگی‌های جغرافیایی متنوع است. در ۲۹ نوامبر ۱۹۴۷ میلادی، سازمان ملل متحد، طرح تقسیم فلسطین به دو کشور اسرائیل و فلسطین و اداره شهر اورشلیم، به صورت بین‌المللی را تصویب کرد. این طرح موافقت سران اسرائیلی را در پی داشت اما فلسطینیان و دولت‌های عرب منطقه، بی‌درنگ آن را رد کردند. در نتیجه از تاریخ ۳۰ نوامبر ۱۹۴۷ تا ۱۴ مه ۱۹۴۸ میان شبه‌نظامیان فلسطینی و یهودی، نبردهای خونینی درگرفت. نهایتاً در ۱۴ مه ۱۹۴۸ هم‌زمان با پایان قیومیت بریتانیا بر فلسطین، «دولت اسرائیل» با صدور منشور استقلال، اعلام موجودیت کرد. یک روز پس از اعلام استقلال، تمامی همسایگان عرب به‌طور هم‌زمان به اسرائیل حمله کردند که متحمل شکست شدند. از آن پس، مجموعه‌ای از درگیری‌های نظامی بین نیروهای اسرائیلی و کشورهای عرب رخ داده که جنگ ۱۹۴۸، جنگ ۱۹۵۶، جنگ شش‌روزه ۱۹۶۷ و جنگ یوم کیپور ۱۹۷۳ مهم‌ترین آن‌ها بوده‌اند. ویکی‌پدیا