اخبار اسرائیل - آخرین و مهم ترین اخبار اسرائیل از خبرگزاری‌های ایران | خبری
اسرائیل

اسرائیل

اقتصادنیوزاقتصادنیوز20 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا؛ با افزایش امید به زندگی در کشورهای توسعه یافته فشار زیادی به نظام تامین اجتماعی این کشورها وارد شده است چرا که اکنون آن‌ها باید مستمری طولانی‌تری را به افراد بیشتری پرداخت کنند. در بین کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی به طور متوسط به زنان تا ۲۰ سال پس از بازنشستگی و به مردان به طور متوسط تا ۱۸ سال پس از بازنشستگی مستمری پرداخت می‌شود. این سازمان از کشورهای جهان خواسته است با اصلاح نظام بازنشستگی، الگوی پایدارتری برای تامین منابع مالی مورد نیاز برای هزینه‌های درمانی و مستمری را توسعه دهند. در ادامه با متوسط دریافت حقوق بازنشستگی در کشورهای منتخب آشنا می‌شوید:۱- فرانسهمتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای زنان: ۲۶٫۹ سالمتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای مردان: ۲۲٫۷ سال۲- اسپانیامتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای زنان: ۲۶٫۶ سالمتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای مردان: ۲۱٫۷ سال۳- ایتالیامتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای زنان: ۲۵٫۷ سالمتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای مردان: ۲۰٫۷ سال۴- آلمانمتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای زنان: ۲۲٫۵ سالمتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای مردان: ۱۹٫۱ سال۵- انگلیسمتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای زنان: ۲۲٫۲ سالمتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای مردان: ۱۸٫۹ سال۶- آمریکامتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای زنان: ۱۹٫۸ سالمتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای مردان: ۱۶٫۴ سال۷- مکزیکمتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای زنان: ۱۷٫۵ سالمتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای مردان: ۱۲٫۸ سال۸- کره جنوبیمتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای زنان: ۱۶٫۳ سالمتوسط دریافت حقوق بازنشستگی برای مردان: ۱۲٫۹ سالسازمان توسعه و همکاری اقتصادی در سال ۱۹۶۱ با هدف تقویت رشد اقتصادی و از میان برداشتن موانع تجاری بین کشورهای توسعه یافته تشکیل شد و مقر آن در شهر پاریس فرانسه قرار دارد. همچنین کشورهای برزیل، چین، هند، اندونزی و آفریقای جنوبی شرکای این سازمان هستند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین20 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تورم موجود در قیمت طلا، سکه و ارز یک اثر روانی داشته و واقعی نیست. در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سایسی خبرگزاری میزان، با اشاره به افزایش قیمت طلا، سکه و ارز در بازار طی روزهای اخیر، گفت: به نظر بنده این موضوع یک اتفاق واقعی در صحنه اقتصاد نیست و بیشتر از یک عنصر روانی تبعیت می‌کند. بیشتر بخوانید: وی تاکید کرد: با این حال همزمانی برگزاری انتخابات و بروز ویروس کرونا در کشور فضای روانی موجود را تا حدودی تشدید کرده است. وی تاکید کرد: با این حال همزمانی برگزاری انتخابات و بروزدر کشور فضای روانی موجود را تا حدودی تشدید کرده است. این نماینده مجلس تاکید کرد: اگر مسئولین دولتی فضای روانی موجود در کشور را مدیریت کنند، این امید هست که این فضای روانی فروکش کند.
ایسناایسنا21 ساعت قبل
فرانسوی‌ها رکورددار سال‌های دریافت حقوق بازنشستگی در جهان هستند. به گزارش ایسنا به نقل از سازمان توسعه و همکاری اقتصادی، با افزایش امید به زندگی در کشورهای توسعه یافته فشار زیادی به نظام تامین اجتماعی این کشورها وارد شده است چرا که اکنون آن‌ها باید مستمری طولانی‌تری را به افراد بیشتری پرداخت کنند. در بین کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی به طور متوسط به زنان تا ۲۰ سال پس از بازنشستگی و به مردان به طور متوسط تا ۱۸ سال پس از بازنشستگی مستمری پرداخت می‌شود. این سازمان از کشورهای جهان خواسته است با اصلاح نظام بازنشستگی، الگوی پایدارتری برای تامین منابع مالی مورد نیاز برای هزینه‌های درمانی و مستمری را توسعه دهند. همچنین کشورهای برزیل، چین، هند، اندونزی و آفریقای جنوبی شرکای این سازمان هستند.
ایرناایرنا21 ساعت قبل
این کارشناس مسایل فلسطین گفت: این ترورها اگر موفق باشند می‌تواند ضربه سنگینی به توان ایران برای مقابله با اسرائیل وارد کند. وی تصریح کرد: تا کشورهای اسلامی نتوانند نشان دهند می‌توانند پاسخ مناسب دهند و این وضعیت ادامه خواهد داشت چرا که توان تک تک کشورهای اسلامی برای چنین کاری کافی نیست. این استاد دانشگاه گفت: از نظر بنده توان لازم برای چنین کاری تنها زمانی فراهم می‌شود که کشورهای اسلامی، یا حداقل چند کشور مهم و بزرگ اسلامی، توان و توشه خود برای برخورد با سازمان امنیتی اسرائیل را یک کاسه کنند. درک کنند برتری امنیتی اسرائیل امروزه در حدی است که هیچ کشور اسلامی به تنهایی نمی‌تواند آن را به چالش بکشد. آن روز کشورهای اسلامی به صرافت همکاری با یکدیگر خواهند افتاد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴22 ساعت قبل
اما از نیمه دوم سال ۲۰۱۹، ماهاتیر محمد مواضعی اتخاذ کرد که نشان می‌داد علاقمند است برای مدت بیشتری نخست وزیر مالزی باشد. مثلا وی چند بار گفت که زمانی قدرت را تحویل انورابراهیم می‌دهد که مشکلات مهم اقتصادی این کشور حل شود. از تاثیر استعفای او بر جهان اسلام نیز نباید غافل شد. ماهاتیر محمد یک شخصیت برجسته در جهان اسلام است و دارای دیدگاه‌های خوبی در مورد فلسطین، یمن، مبارزه با تروریسم و وحدت اسلامی است. لذا وی نمی‌تواند بدون نظر عربستان اقدامی انجام دهد. بقیه نامزدهای نخست وزیری نیز در قد و قواره ماهاتیر نیستند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
یسرائیل کاتس وزیر خارجه رژیم صهیونیستی، در یک مناظره تلویزیونی، اظهارات ساندرز را شوک آور توصیف کرده بود. کاتس افزود ساندرز در آن زمان صحبت می‌کرد بدون اینکه وضعیت حقیقی نوار غزه را درک کند. حمله مجدد لیبرمن به نتانیاهوخبر دیگر اینکه وزیر خارجه اسبق رژیم صهیونیستی و رئیس حزب موسوم به اسرائیل خانه ما اعلام کرد دولت آتی اسرائیل را بدون حضور نتانیاهو تشکیل خواهد داد. آویگدور لیبرمن گفت قصد دارد دولت جدید اسرائیل را بدون بنیامین نتانیاهو نخست وزیر فعلی و رئیس حزب لیکود تشکیل دهد. خبر دیگر اینکه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت گابی اشکنازی (رئیس اسبق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی) برای پیوستن به حزب لیکود تلاش کرده است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
از سوی دیگر مهاتیر محمد تلاش داشت تا مالزی نقش پررنگی در جهان اسلام بازی کند. اما اختلاف در ائتلاف باعث شد که این روند انجام نشود و سر اخر استعفای مهاتیر محمد مطرح شود. مهاتیر محمد تلاش زیادی کرد تا با انور ابراهیم به یک توافق و نتیجه‌ای برسد، اما اختلافاتی که در درون حزب خود مهاتیر محمد وجود داشت، باعث شد که او دست به استعفا بزند. به نظر نمی‌رسد که هر کس دیگری هم که جای مهاتیر محمد بیاید، این وضعیت تغییری کند. در دوره قبل از انتخابات ۲۰۱۸ و روی کارامدن مهاتیر محمد، تمرکز مالزی به روابط با سعودی‌ها و کشورهای عربی نزدیک به آن بود.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش پایگاه خبری معا فلسطین، لیبرمن گفت: دولتی بدون حضور نتانیاهو تشکیل خواهیم داد. وی افزود: همه از اعضای لیکود در کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) از نتانیاهو متنفر هستند. لیبرمن افزود: مشخص است که با وجود هر دو آن‌ها تشکیل کابینه ناممکن است و در انتخابات آتی ۶۱ کرسی بدون حضور نتانیاهو، آریی درعی و یعقوب لیتسمان کسب خواهیم کرد. در انتخابات گذشته کنست که ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) برگزار شد، حزب آبی- سفید ۳۳ کرسی، لیکود ۳۲ و حزب «اسرائیل خانه ما» هشت کرسی را به دست آوردند. بنابه عقیده کارشناسان، اختلافات ریشه‌ای و اساسی میان حزب لیکود و حزب ائتلافی آبی- کشیده شدن انتخابات به دور چهارم و قرار گرفتن رژیم صهیونیستی در مدار شکست برای تشکیل کابینه ائتلافی را تقویت می‌کند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه تایمز اسرائیل، یسرائیل کاتس، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به اظهارات روز گذشته برنی سندر، نامزد پیشتاز دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا واکنش نشان داد و گفت: اظهارات سندرز «شوکه‌کننده و تکان دهنده» است. وی در ادامه افزود: "به نظر من دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اقدام مهمی را اتخاذ کرد. او این واقعیت را که قدس پایتخت مردم یهود و پایتخت اسرائیل است را به رسمیت شناخت". این اظهارات برنی سندرز که پیشینه‌ای یهودی دارد، در نوع خود دومین بار است که علیه عقاید یهودی ایراد می‌شود. او تاکید کرد که در صورت راهیابی به کاخ سفید، گزینه بازگرداندن سفارت آمریکا از بیت‌المقدس به تل آویو را بررسی می‌کند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشبنی گانتز، رئیس حزب آبی و سفید رژیم صهیونیستی در آستانه انتخابات سوم مارس در اراضی اشغالی، به طور چشمگیری حملات لفظی علیه رقیب خود بنیامین نتانیاهو را افزایش داده است. اخبار بین الملل - در حالی که پیش‌بینی می‌شود در کابینه آینده رژیم صهیونیستی حزب لیکود و آبی و سفید دست به ائتلاف بزنند، گانتز، نتانیاهو را فردی دروغگو خطاب کرده است. او خطاب به نتانیاهو، تاکید کرده: «اقدامات تو اسرائیل را مسموم می‌کند. بنی گانتز در ادامه حملات خود علیه نتانیاهو تاکید کرده که وی مرتکب «جنایاتی نفرت انگیز علیه دموکراسی و جامعه اسرائیل» شده است. دادگاه رژیم صهیونیستی به او مصونیت قضایی موقت داده تا بتواند در انتخابات شرکت کند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشمیشل عون، رئیس جمهور لبنان روز چهارشنبه اعلام کرد که کشورش از روز پنجشنبه فرآیند استخراج نفت را آغاز خواهد کرد. اخبار بین الملل - او خاطرنشان کرد که طی ساعات آتی برداشت نفت از نقاط ساحلی لبنان آغاز خواهد شد. عون این را هم گفت که لبنان رسما وارد گروه کشورهای صاحب نفت شده است. گفتنی است، نفت در لبنان که چندی است کشف شده می‌تواند نقش مهمی را در اقتصاد این کشور ایفا کند. نگرانی سران لبنان درباره طمع رژیم صهیونیستی به منابع نفتی لبنان همزمان بیشتر هم شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
در ادامه این بیانیه آمده است، اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی بیانگر صریح و آشکار بربریت این رژیم و عدم آشنایی کامل آن با اصول اخلاقی، انسانی و دینی است. حزب‌الله لبنان از سکوت مشکوک دولت‌ها و سازمان‌های حقوق بشری در قبال این جنایت وحشیانه ابراز تعجب کرد و از همه انسان‌های شریف خواست این جنایت را محکوم کنند. با این حال سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که جنگنده‌های این رژیم اهداف متعلق به جنبش جهاد اسلامی فلسطین در جنوب دمشق را هدف قرار داده است. در همین راستا، حازم قاسم، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس در سخنانی در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی به مواضع مقاومت در دمشق اظهار کرد، هدف قرار دادن مواضع مقاومت در دمشق تأیید می‌کند که ذهنیت تهاجمی رژیم اشغالگر تمامی تشکیلات امت را هدف قرار می‌دهد. وی در ادامه بر لزوم اتحاد و یکپارچه‌سازی تلاش‌های امت اسلامی به منظور مقابله با طرح توسعه طلبانه رژیم صهیونیستی تأکید کرد.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از فلسطین الیوم، فوزی برهوم سخنگوی جنبش حماس گفت که در صورت ادامه حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه این رژیم با مقاومتی بی سابقه مواجه خواهد شد. وی افزود: اقدامات مقاومت پاسخ به جنایات رژیم صهیونیستی صورت گرفته است و این اقدامات در راستای استراتژی «خون فلسطینیان خط قرمز» است صورت گرفته است. سخنگوی جنبش حماس گفت که ما عاشق جنگ نیستیم ولی از ملتمان دفاع می‌کنیم و حفظ آزادی و کرامت آنها و پایان اشغالگری تلاش می‌کنیم. ارتش رژیم صهیونیستی روز یکشنبه (۴ اسفندماه) در جنایتی وحشیانه و ضد انسانی جوان فلسطینی را که در شرق خان یونس به ضرب گلوله زخمی شده بود، با تیغه لودر به شهادت رساند. مقاومت نیز در واکنش به این اقدام غیرانسانی شهرک‌های صهیونیست‌نشین را هدف حملات موشکی خود قرار داد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 روز قبل
حزب‌الله لبنان همچنین جنایت وحشیانه‌ای که ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی در نوار غزه مرتکب شد و با بولدوزر یک شهروند فلسطینی را در مقابل دیدگان همه بر روی زمین کشید، محکوم کرد. در ادامه این بیانیه آمده است، اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی بیانگر صریح و آشکار بربریت این رژیم و عدم آشنایی کامل آن با اصول اخلاقی، انسانی و دینی است. حزب‌الله لبنان از سکوت مشکوک دولت‌ها و سازمان‌های حقوق بشری در قبال این جنایت وحشیانه ابراز تعجب کرد و از همه انسان‌های شریف خواست این جنایت را محکوم کنند. با این حال سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که جنگنده‌های این رژیم اهداف متعلق به جنبش جهاد اسلامی فلسطین در جنوب دمشق را هدف قرار داده است. وی در ادامه بر لزوم اتحاد و یکپارچه‌سازی تلاش‌های امت اسلامی به منظور مقابله با طرح توسعه طلبانه رژیم صهیونیستی تأکید کرد.
ایسناایسنا3 روز قبل
حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای با عبارت‌های شدیداللحن، تلاش رژیم صهیونیستی برای هدف قرار دادن رهبران جنبش جهاد اسلامی در دمشق را محکوم کرد. حزب‌الله لبنان همچنین جنایت وحشیانه‌ای که ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی در نوار غزه مرتکب شد و با بولدوزر یک شهروند فلسطینی را در مقابل دیدگان همه بر روی زمین کشید، محکوم کرد. حزب‌الله لبنان از سکوت مشکوک دولت‌ها و سازمان‌های حقوق بشری در قبال این جنایت وحشیانه ابراز تعجب کرد و از همه انسان‌های شریف خواست این جنایت را محکوم کنند. با این حال سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که جنگنده‌های این رژیم اهداف متعلق به جنبش جهاد اسلامی فلسطین در جنوب دمشق را هدف قرار داده است. وی در ادامه بر لزوم اتحاد و یکپارچه‌سازی تلاش‌های امت اسلامی به منظور مقابله با طرح توسعه طلبانه رژیم صهیونیستی تأکید کرد.
الفالف3 روز قبل
نخست وزیر رژیم صهیونستی سفر به شمال فلسطین اشغالی و حضور در مراسم حزب لیکود را از بیم حملات راکتی نیروهای مقاومت لغو کرد. گروه جهان الف، ۵ اسفند ۱۳۹۸، ۱۹:۴۹ ۳۹۸۱۲۰۵۱۶۹به گزارش فارس، در پی حملات راکتی اخیر نیروهای مقاومت فلسطین، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی حضور در رویدادهای حزب لیکود را که قرار بود امروز در شهرهای «طبریه» و صفد» در شمال سرزمین‌های اشغالی برگزار شود، لغو کرد. به نوشته روزنامه «جروزالم پست» انتظار می‌رود نتانیاهو به جای شرکت در این دو رویداد با «نفتالی بنت» وزیر جنگ و سایر مقامت نظامی اسرائیل نشستی برگزار کند. نخست وزیر رژیم اسرائیل با هشدار به حملات راکتی نیروهای مبارز فلسطینی از احتمال یک اقدام گسترده‌تر علیه نیروی مقاومت حماس در غزه خبر داد. نتانیاهو که صبح امروز غزه را تهدید کرده و گفته بود به دنبال جنگ نیست، هشدار داد: «یا حماس راکت‌پراکنی را متوقف می‌کند یا ما وارد عمل می‌شویم.» جنبش مقاومت اسلامی فلسطین به رژیم صهیونیستی هشدار داد در صورتی که بمباران غزه را گسترش دهد باید پیامدهای این اقدام را متحمل شود.
ایرناایرنا3 روز قبل
حزب الله در بیانیه‌ای که در بیروت منتشر شد، اعلام کرد: بمباران یکی از مراکز این جنبش و شهادت اعضای آن در این تجاوز ناجوانمردانه، اصرار و تصمیم مجاهدان را برای آزادسازی سرزمین فلسطین و مقدسات آن دوچندان خواهد کرد. سلیم احمد سلیم و زیاد احمد منصور ۲ عضو جنبش جهاد اسلامی فلسطین بامداد امروز در پی بمباران مرکز این جنبش در دمشق توسط جنگنده‌های اسرائیلی به شهادت رسیدند. در این بیانیه آمده است: اقدام گروههای رژیم صهیونیستی در این جنایت وحشیانه، بیانگر خوی وحشی‌گری این رژیم و نادیده گرفتن همه مبانی اخلاقی و انسانی است. در بیانیه حزب الله از سکوت مشکوک دولتهای مختلف و سازمانهای حقوقی در قبال این جنایت ابراز تعجب و خاطر نشان کرده است: حزب الله صدای خود را در دعوت از همه شرافتمندان جهان برای محکوم کردن این جنایت بالا می‌برد. حزب الله لبنان سکوت در قبال این جنایت را تأیید آن دانست و تاکید کرد: این سکوت به نفع قاتلان اسرائیلی است؛ زیرا اگر حادثه بسیار کوچک‌تری در نقطه دیگری از جهان اتفاق می‌افتاد، مردم جهان شاهد دروغ پراکنی‌های گسترده بودند.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشجنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) روز دوشنبه به رژیم صهیونیستی هشدار داد در صورتی که بمباران نوار غزه را گسترش دهد باید با پیامدهدی این اقدام مواجه شود. ظهر امروز یک هواپیمای بدون سرنشین رژیم صهیونیستی یک موضع مقاومت را در غرب «خان یونس» (جنوب غزه) دستکم با یک موشک هدف قرار داد. در همین خصوص، دیشب، ‌ جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به مناطقی در نوار غزه حمله کردند که طی آن چند فلسطینی مجروح شدند. امروز (دوشنبه)، ‌ همچنین رسانه‌های صهیونیستی گزارش کردند که چند فروند راکت از نوار غزه به سمت شهرک‌های اطراف این منطقه شلیک شده و آژیرهای هشدار را به صدا درآورده است. «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز امروز با تهدید نوار غزه به آغاز جنگ، از حماس خواست مانع شلیک راکت به سمت جنوب فلسطین اشغالی شود.
ایرناایرنا3 روز قبل
به گزارش پایگاه خبری «فلسطین الان»، حماس در واکنش به سخنان امروز بنیامین نتانیاهو درباره گسترش حملات به غزه، اعلام کرد: اسرائیل باید مسؤولیت گسترش حملات هوایی خود به نوار غزه را برعهده بگیرد. حماس در حالی به اسرائیل هشدار می‌دهد که نتانیاهو پس از شلیک چند موشک از غزه به سمت فلسطین اشغالی، شامگاه یکشنبه و امروز دوشنبه، از احتمال حمله گسترده به غزه خبر داد. نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز به دنبال تشدید درگیری با نیروهای مقاومت نشستی با فرماندهان ارتش در مقر وزارت دفاع در تل آویو برگزار کرد. نیروهای مقاومت فلسطین در غزه امروز (دوشنبه) نیز در واکنش به جنایت‌های رژیم صهیونیستی دست کم هشت فروند موشک به سمت جنوب سرزمین‌های اشغالی شلیک کردند. یک فروند از موشک‌ها در شهر «سدروت» فرود آمد و موجب وارد شدن خساراتی به یک ساختمان شده است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار، حزب الله لبنان در بیانیه‌ای حمله دشمن صهیونیستی به رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین در دمشق را به شدت محکوم کرد. حزب الله در این بیانیه اعلام کرد: حملات موشکی به مقر جهاد اسلامی که منجر به شهادت دو نفر از اعضای این جنبش شد تجاوزی بزدلانه است که نتیجه‌ای به جز بیشتر شدن عزم و اراده مجاهدان در آزادسازی سرزمین و مقدسات نخواهد داشت. حزب الله همچنین جنایت وحشیانه ارتش رژیم صهیونیستی در نوار غزه و زیر گرفتن یک شهروند فلسطینی را محکوم کرد. حزب الله در این بیانیه از سکوت مشکوک دولت‌ها و نهادهای حقوقی در قبال این جنایت وحشیانه تعجب کرد و این سکوت را به منزله حمایت از این جنایت دانست. انتهای پیام/
ایسناایسنا3 روز قبل
گردان‌های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین مسئولیت پرتاب راکت به سمت اراضی اشغالی را بر عهده گرفت. ابوحمزه، سخنگوی این گردان‌ها پیشتر با انتشار توییتی تاکید کرد، دشمن باید نتیجه این اقدام خود را دریافت کند. رژیم صهیونیستی پس از این تهدید، به دلیل نگرانی از پاسخ فلسطین به ترور یکی از نیروهای سرایا القدس، آتش‌بار گنبد آهنین خود را در مرزهای غزه مستقر کرد. حملات گردان‌های سرایا القدس پس از آن انجام شد که ارتش اشغالگر قدس صبح یکشنبه در نزدیکی دیوار امنیتی واقع در جنوب غزه، یک جوان فلسطینی را به شهادت رساند و سه تن را زخمی کرد. گردان‌های القدس اعلام کرد، یکی از رزمندگان این گروه مقاومت، در جنایت خان‌یونس به شهادت رسید.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، برنی سندرز نامزد پیشتاز در رقابت مقدماتی برای کسب نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری آمریکا در سخنانی اعلام کرد که در نشست سالانه «کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل» (AIPAC) شرکت نخواهد کرد. نامزد پیشتاز دموکرات‌ها در این باره اعلام کرد: مردم فلسطین نیز حق دارند در صلح و امنیت زندگی کنند. این در حالیست برنی سندرز که یهودی است پیش از این بارها کابینه بنیامین نتانیاهو را «نژادپرست» خوانده است. گفتنی است چنانچه سندرز موفق به کسب عنوان نامزد نهایی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا شود؛ نخستین یهودی خواهد بود که به این جایگاه دست یافته است. با این حال، به دلیل گرایش ضدصهیونیستی، تل آویو و لابی‌های صهیونیستی آمریکا از در مخالفت با وی درآمده‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق به نقل از فلسطین الیوم، پلیس رژیم صهیونیستی راه‌های منتهی به نوار غزه را از بیم شلیک موشک‌های مقاومت بست. از سوی دیگر توپخانه رژیم صهیونیستی یک مقر مقاومت در شرق اردوگاه البریج در مرکز نوار غزه را هدف قرار داد. بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به ارتش این رژیم دستور داده که عملیات در غزه را ادامه دهد. گردان‌های القدس اعلام کرد که این حملات موشکی را در واکنش به جنایت هدف قرار دادن دمشق و ترور شهیدان زیاد منصور و سلیم سلیم انجام داده است. جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز طی بیانیه‌ای از شهادت دو عضو این جنبش در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به خاک سوریه خبر داده بود.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از فلسطین الیوم، پلیس رژیم صهیونیستی راه‌های منتهی به نوار غزه را از بیم شلیک موشک‌های مقاومت بست. از سوی دیگر توپخانه رژیم صهیونیستی یک مقر مقاومت در شرق اردوگاه البریج در مرکز نوار غزه را هدف قرار داد. بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به ارتش این رژیم دستور داده که عملیات در غزه را ادامه دهد. گردان‌های القدس اعلام کرد که این حملات موشکی را در واکنش به جنایت هدف قرار دادن دمشق و ترور شهیدان زیاد منصور و سلیم سلیم انجام داده است. جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز طی بیانیه‌ای از شهادت دو عضو این جنبش در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به خاک سوریه خبر داده بود.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مصعب البریم سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم افزود: ما همچنان در نبردی تمام‌عیار با اشغالگران قرار داریم. این سخنگو گفت: ملت فلسطین به‌طور واحد و یکپارچه با رژیم اسرائیل مقابله می‌کنند و گروههای مقاومت همگی برای مقابله با اشغالگران متحد هستند. امروز دشمن در کابوسی در سطح سیاسی، نظامی و امنیتی به‌سر می‌برد که نامش مقاومت فلسطین است. مقاومت فلسطین توانست از هویت مسجدالاقصی دفاع کند و مقاومت فلسطین همه نقشه‌های این دشمن را خنثی کرد و در همه میادین سیاسی، امنیتی و نظامی در برابر آن بازدارندگی ایجاد کرد. نتانیاهو اکنون متزلزل شده است اما ابهت مقاومت و ملت فلسطین همچنان پابرجاست و خللی به آن وارد نشده است.
جام نیوزجام نیوز3 روز قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام نیوز، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در تلاش برای فرار از پرونده‌های متعدد فساد مالی غزه را تهدید کرد. خبرگزاری «آناتولی» در این باره گزارش داد که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی تکراری نوار غزه را به جنگ تهدید کرد. گفتنی است، رسانه‌های صهیونیستی شب گذشته از حملات موشکی از سوی غزه به سمت شهرک‌های صهیونیست نشین مجاور این منطقه خبر دادند. رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند که آژیر خطر در شهرک‌های صهیونیست نشین اطراف غزه به صدا درآمده است. بر اساس اعلام رسانه‌های صهیونیستی، ۲۰ راکت از سوی نوار غزه به سمت شهرک‌های صهیونیست نشین شلیک شده بود.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
منابع خبری از حمله مجدد جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به نوار غزه خبر دادند. جنگنده‌های رژیم صهیونیستی با شلیک چهار موشک بار دیگر ظهر امروز موضعی در خان‌یونس در جنوب نوار غزه را هدف قرار دادند. در همین راستا، ارتش اسرائیل مدعی شد که از صبح امروز (دوشنبه) تاکنون ۱۴ موشک به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه شلیک شده است. جنگنده‌های اسرائیل یکشنبه شب نیز مواضعی در غزه و حومه دمشق را هدف قرار داده بودند. گلعاد آردان، وزیر امنیت داخلی اسرائیل نیز درباره پاسخ گروه‌های مقاومت به حملات رژیم اشغالگر به غزه گفت: من معتقدم که بیش از هر زمان دیگری به اتخاذ تصمیم آغاز عملیات نظامی گسترده در غزه نزدیک شده‌ایم.
ایرناایرنا3 روز قبل
سردار دهقان در مصاحبه‌ای با روزنامه انلگیسی فایننشال تایمز که روز دوشنبه منتشر شد، افزود: بودجه هیچ یکی از بخش‌های دفاعی و نظامی ایران کاهش نیافته است. وی افزود: امروز از نظر نظامی، ایران بدون تردید درموقعیت بهتری نسبت به سه سال پیش زمانی که دونالد ترامپ مسند قدرت را در آمریکا بدست گرفت، قرار دارد. سردار دهقان گفت: باز هم اگر ترامپ دوباره انتخاب شود، وضعیت نظامی و دفاعی ما در پنج سال آینده قوی‌تر خواهد شد. وی در عین حال تاکید کرد که ایران علیه آمریکا دست به حمله نمی‌زند، مگر آنکه آمریکا علیه ایران اینگونه عمل کند. سردار دهقان گفت که ایران دلیلی نمی‌بیند که به گروه‌های همسو با خود در منطقه دستور اقدام دهد، اما آنها را از اقدام باز نمی‌دارد.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از منابع رژیم صهیونیستی، وزارت بهداشت این رژیم از ثبت دومین مورد ابتلا به ویروس کرونا خبر داد. اولین مورد ابتلا به کرونا در میان صهیونیست‌ها اوایل هفته اعلام شده بود. انتهای پیام/

به انتهای لیست رسیدید

اسرائیل

اسرائیل کشوری در غرب آسیا و در منطقهٔ خاورمیانه است. نام رسمی آن دولت اسرائیلو پایتخت آن شهر اورشلیم است. پهناوری این کشور مورد اختلاف است ولی طبق یکی از تعریف‌های مرزی ۲۲٬۱۴۵ کیلومتر مربع (صد و پنجاه و یکم در جهان) است. اسرائیل در ساحل شرقی دریای مدیترانه واقع شده و در شمال با لبنان، در شمال شرقی با سوریه، در شرق با اردن و در جنوب غربی با مصر مرز زمینی دارد. اسرائیل هم‌چنین در شرق با کرانه باختری رود اردن و در جنوب غربی با نوار غزه مجاورت دارد. این کشور با وجود اندازه نسبتاً کوچک دارای ویژگی‌های جغرافیایی متنوع است. در ۲۹ نوامبر ۱۹۴۷ میلادی، سازمان ملل متحد، طرح تقسیم فلسطین به دو کشور اسرائیل و فلسطین و اداره شهر اورشلیم، به صورت بین‌المللی را تصویب کرد. این طرح موافقت سران اسرائیلی را در پی داشت اما فلسطینیان و دولت‌های عرب منطقه، بی‌درنگ آن را رد کردند. در نتیجه از تاریخ ۳۰ نوامبر ۱۹۴۷ تا ۱۴ مه ۱۹۴۸ میان شبه‌نظامیان فلسطینی و یهودی، نبردهای خونینی درگرفت. نهایتاً در ۱۴ مه ۱۹۴۸ هم‌زمان با پایان قیومیت بریتانیا بر فلسطین، «دولت اسرائیل» با صدور منشور استقلال، اعلام موجودیت کرد. یک روز پس از اعلام استقلال، تمامی همسایگان عرب به‌طور هم‌زمان به اسرائیل حمله کردند که متحمل شکست شدند. از آن پس، مجموعه‌ای از درگیری‌های نظامی بین نیروهای اسرائیلی و کشورهای عرب رخ داده که جنگ ۱۹۴۸، جنگ ۱۹۵۶، جنگ شش‌روزه ۱۹۶۷ و جنگ یوم کیپور ۱۹۷۳ مهم‌ترین آن‌ها بوده‌اند. ویکی‌پدیا