اسراییل

اسراییل

ایرناایرنا5 روز قبل
وی افزود: هیات امنیتی مصر همچنین از مقامات اسرائیل خواست به آتش بس در غزه بدون شرط‌های قبلی پایبند باشد و اجازه دهد که کمک‌های انسانی به غزه وارد شود. قاهره در حالی چنین توصیه هایی را به حماس ارایه می‌کند که با گذشت ۱۴ سال از محاصره غزه از سوی رژیم صهیونیستی و جلوگیری از ورود مواد غذایی و دارو، از مساعدت در این زمینه برای کمک به مردم غزه خودداری می‌کند. هیاتی از نیروهای امنیتی مصر که به منظور برقراری آتش بس بین حماس و رژیم صهیونیستی به نوار غزه سفر کرده بود، روز گذشته (سه شنبه) پس از دیدار با مقامات حماس، باریکه غزه واقع در جنوب غربی فلسطین را ترک کرد. اعضای این هیات به ریاست سرلشگر «احمد عبدالخالق»، صبح دوشنبه برای گفت و گو با مقامات جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از طریق گذرگاه «بیت حانون» وارد غزه شده بودند. این منبع خاطر نشان کرد: آخرین باری که هیات امنیتی مصر از نوار غزه دیدار کرده است، در ماه اکتبر گذشته (مهر و آبان ۱۳۹۸) بود.
الفالف5 روز قبل
در آستانه ۴۱ سالگی انقلاب اسلامی، سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و تعامل ایران با غرب، یکی از اصلی‌ترین مسائل پیش روی کشور است. انقلاب اسلامی ایران، واکنشی طبیعی به زیاده خواهی‌های روزافزون واشنگتن و استفاده ابزاری از حکومت در ایران برای اجرای اهدافش بود. در چنین شرایطی است که انقلاب اسلامی ایران اتفاق می‌افتد و دوره سوم روابط میان تهران و واشنگتن آغاز می‌شود. این توافق یک عهدنامه یا پیمان بین المللی نبود و تمامیت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران را هم نباید به سرنوشت آن گره زد. یکی از ویژگی‌های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران این است که به خوش عهدی مشهور است و به تعهداتش پایبند است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 روز قبل
این شرکت تولیدهای‌اش را به بیش‌از ۱۲۰کشور ازجمله ایران، دولت‌های نظامی آمریکای جنوبی، واتیکان، هند و پاکستان فروخته. ابزارهای رمزگذاری به‌شیوه‌ای دست‌کاری می‌شدند که این دست‌گاه‌های اطلاعاتی بتوانند رمزها را بشکنند. روزنامه واشنگتن‌پست این عملیات را کودتای اطلاعاتی قرن نامیده است. یک‌بار ایران حتی در سال ۱۹۹۲ بابت درز اطلاعات پنهانی‌ یک پرونده، به هانس بوهلر فروشنده ارشد شرکت سوئیسی شک و بازداشت‌اش‌کرد. کریپتو ای‌جی در سال ۱۹۹۳ «یک‌میلیون‌دلار» برای آزادی او پرداخت و وقتی مطمئن شد چیزی به ایران لو نداده اخراج‌اش کرد چون سوال‌های دردسرسازی می‌پرسید.
ایرناایرنا5 روز قبل
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «رای الیوم» در این بیانیه آمده است: حملات مداوم گروه‌های تروریستی، ارتش سوریه را به انجام عملیاتی با هدف تأمین امنیت در مناطقی که تحت کنترل دولت هستند، واداشت. ارتش سوریه در هفته‌های اخیر ۶۰۰ کیلومتر مربع از مناطق اشغالی سوریه را در شمال غرب این کشورو در دو استان حلب و ادلب از دست تروریست‌ها آزاد کرد. در جریان کشف و خنثی سازی سلاح‌های به جا مانده از تروریست‌ها در مناطق آزاد شده مهماتی از کشورهای غربی که در اختیار تروریست‌ها قرار گرفته بود، کشف شد. پیشتر نیز در جریان سرکوب تروریست‌ها در جنوب سوریه و استان‌های سویدا و درعا مهمات ساخت امریکا و اسراییل از آنان کشف شده بود. این دو استان با فلسطین اشغالی هم مرز هستند و اسراییل در طول ۱۰ سال گذشته از تروریست‌ها حمایت‌های تسلیحاتی، اطلاعاتی، آموزشی و درمانی می‌کرد.
کرد آنلاینکرد آنلاین5 روز قبل
عصر کرد - سنندج - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: قوی بودن از کلیدواژه‌های مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بوده و اگر بخواهیم تهدید نشویم چاره‌ای جز تقویت اقتدار ملی نداریم. رسول شیخی‌زاده روز سه‌شنبه در جمع راهپیمایی کنندگان ۲۲ بهمن در کامیاران اظهار داشت: کلید واژه‌ای که رهبر معظم انقلاب بر روی آن تاکید داشتند قوی بودن است از این رو تقویت این مهم در عرصه عمل ضرورت دارد. شرکت کنندگان در راهپیمایی ۲۲ بهمن در کامیاران از میدان امام خمینی (ره) به سمت خیابان امام خمینی (ره) حرکت کرده سپس در چهار راه آزادی تجمع کردند. از ۱۲ بهمن سالروز ورود امام خمینی (ره) به میهن جمهوری اسلامی تا ۲۲ بهمن روز اعلام پیروزی انقلاب اسلامی به نام دهه فجر نامگذاری شده و مردم ایران اسلامی همه ساله در ۲۲ بهمن با راهپیمایی در شهرهای مختلف این روز را جشن می‌گیرند. برچسب‌هاکردستان راهپیمایی ۲۲ بهمن دهه فجر کامیاران
کرد آنلاینکرد آنلاین5 روز قبل
عصر کرد - سنندج - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: قوی بودن از کلید واژه‌های مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بوده و اگر بخواهیم تهدید نشویم چاره‌ای جز تقویت اقتدار ملی نداریم. محمدرسول شیخی‌زاده روز سه‌شنبه در جمع راهپیمایی کنندگان ۲۲ بهمن در کامیاران اظهار داشت: کلید واژه‌ای که رهبر معظم انقلاب بر روی آن تاکید داشتند قوی بودن است از این رو تقویت این مهم در عرصه عمل ضرورت دارد. شرکت کنندگان در راهپیمایی ۲۲ بهمن در کامیاران از میدان امام خمینی (ره) به سمت خیابان امام خمینی (ره) حرکت کرده سپس در چهار راه آزادی تجمع کردند. از ۱۲ بهمن سالروز ورود امام خمینی (ره) به میهن جمهوری اسلامی تا ۲۲ بهمن روز اعلام پیروزی انقلاب اسلامی به نام دهه فجر نامگذاری شده و مردم ایران اسلامی همه ساله در ۲۲ بهمن با راهپیمایی در شهرهای مختلف این روز را جشن می‌گیرند. برچسب‌هاکردستان راهپیمایی ۲۲ بهمن دهه فجر کامیاران
فراروفرارو1 هفته قبل
همه مردم ایران در کنار یکدیگر به خیابان آمدند و در برابر یک استبداد و حضور استعمار، قیام کردند. امروز در برابر یک تحریم ظالمانه و یک اقدام تروریستی، از طرف آمریکا بر کل ملت ایران هستیم و هیچ کس امروز تردید ندارد که فشار حداکثری آمریکا و تحریم آمریکا علیه تک تک مردم است. تحریم برای مواد غذایی و دارو خلاف همه مقررات بین المللی است و آمریکا همه این مقررات را زیر پا گذاشته است و عمل تروریستی را ادامه می‌دهد. جمهوری اسلامی ایران از آغاز انقلاب منادی صلح بوده و در طول این ۴۱ سال علیه هیچ کشوری اقدام نکردیم. مردم ما به هر دولتی که علیه تروریسم از ما کمک خواست، کمک کردند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
سفیر فلسطین در تهران ادامه داد: لازم می‌دانم به عنوان سفر فلسطین از مواضع پایدار، حمایت و تلاش تان برای تامین امنیت و تسهیل کردن ماموریت ما در کشور عزیزتان تشکر کنم. زواوی گفت: همچنین از حمایت‌ها و مواضع شرافتمندانه شما در سراسر جهان از معامله قرن قدردانی می‌کنم همان طور ما را به عنوان ناظر در سازمان ملل متحد به رسمیت شناختید امیدوارم روزی ما را به عنوان عضو کامل در این سازمان بشناسید و از مواضع ما و رویارویی با معامله شوم قرن حمایت کنید. سفیر فلسطین اظهار داشت: همچنین حاکمیت مطلق دولت ما را در هوا، دریا، روی زمین و زیر زمین از آن دشمنان قرار داده است و از ما خواسته است که اسراییل را به عنوان دولت صهیونیستی به رسمیت بشناسیم. زواوی خاطر نشان کرد: طرحی که به ما ارائه شده یعنی معامله قرن سال ۲۰۱۲ میلادی توسط نتانیاهو به ما داده شده بود و آن را نادیده گرفتیم امروز به وسیله ترامپ بازیابی می‌شود. نبرد ما بسیار طولانی است به جز شکست باطل و بازگشت حقوق عادلانه ما پایان نخواهد پذیرفت.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
سردار سلیمانی اگر می‌خواست ژنرال‌های آمریکایی را بکشد، بسیار بسیار برای او در افغانستان و عراق و هر جای دیگر، آسان بود اما هیچ وقت این کار را نکرد، هیچ موقع سلیمانی این کار را نکرد. جمهوری اسلامی ایران از آغاز انقلاب منادی صلح بوده و در طول این ۴۱ سال علیه هیچ کشوری اقدام نکردیم. مردم ما به هر دولتی که علیه تروریسم از ما کمک خواست، کمک کردند. دکتر ظریف خاطرنشان کرد: پس از انقلاب هم فهم غلط و ناقص از واقعیت‌های ایران باعث سیاست‌های نادرست شد که ایران، منطقه و جهان را به آشوب کشیده است. وزیر امور خارجه خطاب به دشمنان ملت ایران گفت: آرزوهای غلط خود را کنار بگذارید و دعواها و بگومگوهای خانگی ما را به حساب فاصله مردم نگذارید؛ فاصله مردم از نگرش شما در مراسم تشییع شهید سلیمانی مشخص شد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
وی امروز (دوشنبه) در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در بیروت افزود: انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۹۷۹ میلادی امید و انگیزه برای نبرد با اسراییل میان جوانان منطقه خاورمیانه ایجاد کرد و موازنه قدرت در این منطقه را تغییر داد. نوفل اظهار کرد: نظام سیاسی آمریکا هم چنین تلاش کرد یک فتنه مذهبی ایجاد و اختلاف میان شیعیان و اهل سنت را تشدید کند. وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی برغم تلاش‌های تخریبی آمریکا، حضور خود را در منطقه خاورمیانه تثبیت کرد و اکنون نمی‌توان بدون اشاره به نقش ایران، در باره سیاست در این منطقه سخن گفت. وی خاطرنشان کرد: درست است که ارتش شاه از هم گسیخته بود اما هنوز بخشی از قدرت آن به خصوص نیروی هوایی فعال بود. وی افزود: این انقلاب در همان ابتدا دشمنی خود با رژیم اسراییل را اعلام کرد و یکی از مهم‌ترین حوادث آن تسخیر سفارت این رژیم در تهران و فرار کارکنان آن بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
همه مردم ایران در کنار یکدیگر به خیابان آمدند و در برابر یک استبداد و حضور استعمار، قیام کردند. جمهوری اسلامی ایران از آغاز انقلاب منادی صلح بوده و در طول این ۴۱ سال علیه هیچ کشوری اقدام نکردیم. مردم ما به هر دولتی که علیه تروریسم از ما کمک خواست، کمک کردند. آنچه کاخ سفید انجام می‌دهد بر علیه منافع این ملت، ملت‌های منطقه و علیه ثبات منطقه و علیه منافع خود آمریکا و مردم آمریکاست. ظریف خاطرنشان کرد: پس از انقلاب هم فهم غلط و ناقص از واقعیت‌های ایران باعث سیاست‌های نادرست شد که ایران، منطقه و جهان را به آشوب کشیده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
غلامعلی دهقان، عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه، در یادداشتی نوشت: واقعیت این است عرصه سیاسی کشور بیشتر تحت‌تاثیر سه طیف سیاسی است. اگر از واژه «طیف» استفاده می‌شود؛ بیشتر از آن جهت است که گستره وسیع صف‌بندی سیاسی کشور را نشان دهیم. دوم: طیف میانه که از سه ضلع اصلاح‌طلبان، اعتدالیون و اصولگرایان معتدل تشکیل شده است. در این شرایط سیاسی بر همه فعالان سیاسی فرض است تا با نگاه دوراندیشانه همچنان به تقویت طیف میانه بیاندیشند. خبر شکل‌گیری لیستی از اعضای طیف میانه طی روزهای آتی در تهران خبری خوشایند و امیدوارکننده است که باید از آن استقبال کرد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
همه مردم ایران در کنار یکدیگر به خیابان آمدند و در برابر یک استبداد و حضور استعمار، قیام کردند. جمهوری اسلامی ایران از آغاز انقلاب منادی صلح بوده و در طول این ۴۱ سال علیه هیچ کشوری اقدام نکردیم. مردم ما به هر دولتی که علیه تروریسم از ما کمک خواست، کمک کردند. آنچه کاخ سفید انجام می‌دهد بر علیه منافع این ملت، ملت‌های منطقه و علیه ثبات منطقه و علیه منافع خود آمریکا و مردم آمریکاست. خواست ما پایان جنگ‌ها، پایان تجاوزها، پایان حمایت از تروریسم، پایان تحریم‌ها و در کنار هم زندگی کردن است که این پیام پیام انقلاب ماست.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گفته ایبیاتوف، اگر گروه فلسطینی در مقابل فشارهای آمریکا و اسراییل برای پذیرش طرح معامله قرن نرمش نشان می‌دادند به نتیجه کنونی در رد این طرح ضدفلسطینی دست نمی‌یافتند. ایبیاتوف معتقد است که حمایت کشورهای دوست فلسطین و بویژه اتحاد بسیاری از کشورهای اسلامی برای مقابله با طرح معامله قرن در بی اعتبار شدن این طرح نقش مهمی داشت. استاد دانشگاه دولتی مدیریت روسیه خاطرنشان کرد: ترامپ این طرح را برای افزایش شانس پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر آینده ارائه کرد. به گفته استاد دانشگاه روس، «جرد کوشنر» داماد ترامپ نماینده لابی یهودی در دستگاه حکومت آمریکا است و در تنظیم طرح معامله قرن و پیشبرد آن شرکت داشته است. کارشناس روس گفت: روسیه نیز از طرح معامله قرن انتقاد کرده است و آن را دور از واقعیت‌های کنونی خوانده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
علی‌اکبر صالحی در سومین سمینار امنیت هسته‌ای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شرکت و در جلسه افتتاحیه این سمینار تاکید کرد: ایران در صیانت از امنیت‌ خود از به‌کارگیری هیچ اقدامی تردید و کوتاهی نخواهد کرد. او حفظ برجام را در نهایت تامین کننده امنیت هسته‌ای و تلاش‌های بین‌المللی در این حوزه عنوان کرد. صالحی دولت آمریکا را مقصر اصلی شرایط موجود معرفی و رفتار غیرمسئولانه و نامعقول رژیم حاکم در آمریکا و اسراییل را محکوم نمود. او با یادآوری و قدر دانی از همکاری‌های آژانس با کشورمان در حوزه امنیت هسته‌ای به ذکر نمونه‌هایی از این همکاری‌ها پرداخت. همچنین او در خصوص نحوه تامین امنیت سایت‌های هسته‌ای و ازجمله رعایت موازین آژانس در خصوص امنیت دو نیروگاه در حال ساخت بوشهر توضیحات لازم را ارایه داد.
وانانیوزوانانیوز1 هفته قبل
علی‌اکبر صالحی در سومین سمینار امنیت هسته‌ای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شرکت و در جلسه افتتاحیه این سمینار تاکید کرد: ایران در صیانت از امنیت‌ خود از به‌کارگیری هیچ اقدامی تردید و کوتاهی نخواهد کرد. وی حفظ برجام را در نهایت تامین کننده امنیت هسته‌ای و تلاش‌های بین‌المللی در این حوزه عنوان کرد. صالحی دولت آمریکا را مقصر اصلی شرایط موجود معرفی و رفتار غیر مسئولانه و نامعقول رژیم حاکم در آمریکا و اسراییل را محکوم نمود. وی با یادآوری و قدر دانی از همکاری‌های آژانس با کشورمان در حوزه امنیت هسته‌ای به ذکر نمونه‌هایی از این همکاریها پرداخت. همچنین وی در خصوص نحوه تامین امنیت سایت‌های هسته‌ای و ازجمله رعایت موازین آژانس در خصوص امنیت دو نیروگاه در حال ساخت بوشهر توضیحات لازم را ارایه داد.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 هفته قبل
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری: پیام مازند - ساری - نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: اولین دستاورد انقلاب اسلامی ایران تطهیر دین و دینداری از یک اتهام بزرگی به نام افیون توده‌ها بود که ایدئولوژی کمونیستی به آن چسبانده بود. امام جمعه قائمشهر اظهار داشت: آنها در ایران دست به هر جنایتی که می‌زدند، پلیس ایران حق دستگیری و محاکمه آنان را نداشت و این حرکت‌ها بود که داد و فریاد ملت ایران را بلند کرد. وی افزود: اینکه گفته می‌شود که یوم الله به حق است و خداوند قدرت نمایی کرد همین است که قدرت الهی به کمک مردم آمد تا نظام شاهنشاهی را ساقط کند و انقلاب اسلامی به پیروزی دست یابد. معلمی گفت: اگر چه پیروزی انقلاب اسلامی ۴۱ ساله شد چون آغاز انقلاب اسلامی در ۵۷ سال بود، ولی آغاز حرکت نهضت اصلامی سال ۴۱ بود و از آن زمان تا بهمن ۵۷ رفته رفته منطق و کلام و پیام امام راحل گسترده شد و در سراسر کشور نفوذ کرد و به همین دلیل معتقدیم که ۵۷ سال از آغاز انقلاب اسلامی می‌گذرد. وی ادامه داد: زندانی و تبعید امام (ره) از سوی رژیم شاهنشاهی نه تنها هیچ تاثیری بر روی امام و ملت ایران نگذاشت، بلکه فریاد ملت و امام را برای سرنگونی رژیم شاهنشاهی بلندتر و نزدیکتر کرد تا اینکه انقلاب به پیروزی بزرگی دست یافت.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 هفته قبل
پیام مازند - وزیر دفاع اسراییل می‌گوید هدف این رژیم بیرون راندن ایران از سوریه طی ۱ سال آینده استتهدید ایران توسط وزیر دفاع اسرائیلبه نقل از وب سایت «تایمز اسراییل»، «نفتالی بنت» وزیر دفاع اسراییل که یکی از تندروترین سیاستمداران راستگرای اسراییلی است، در سخنرانی انتخاباتی روز شنبه خود خواستار راه‌اندازی یک «جنگ سرد» با ایران به منظور کاستن از نفوذ این کشور در منطقه شد. بنت که رهبر حزب دست راستی مذهبی «یامینا» است و حدود ۳ ماه پیش به عنوان وزیر دفاع اسراییل منصوب شده است، در این باره گفت هدف او تبدیل سوریه به «ویتنام ایران» و بیرون راندن ایران از سوریه طی ۱ سال آینده است. او در ادامه گفت اسرائیل تا کنون تنها یک پنجم کاروان‌های ارسال سلاح ایران به حزب الله را هدف قرار می‌داد اما از امروز همه آن را هدف گیری می‌کنیم. او گفت واشنگتن و تل آویو توافقی دارند که اسراییل مسئول مقابله با ایران در سوریه و ایالات متحده آمریکا به مبارزه با ایران در عراق مشغول باشد. تضعیف ایران به معنای تضعیف نیروهای نیابتی این کشور یعنی حزب الله و حماس است.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش پایگاه خبری العهد، برهوم از این تهدیدها به عنوان یک «تلاش مذبوحانه برای ترساندن ملت فلسطین و در هم شکستن عزم و اراده فلسطینی‌ها» نام برد. وی گفت: نتانیاهو با این تهدیدها می‌خواهد بر بحران‌های رژیم صهیونیستی و جرم و جنایت هایش و نقض حقوق فلسطینیان و الحاق سرزمین‌های فلسطینی سرپوش بگذارد. وی خاطرنشان کرد: عدم اتخاذ تصمیمات قاطعانه از سوی تشکیلات خودگردان فلسطین و سرکوب مقاومت و انجام هماهنگی‌های امنیتی با رژیم اشغالگر قدس و تلاش برای بهبود مناسبات با آن از سوی این تشکیلات باعث شده تا رژیم صهیونیستی به جنایات خود علیه فلسطینی‌ها ادامه دهد. وی ادامه داد: ما رژیم اسراییل را از ارتکاب هر گونه حماقتی علیه مردمان و سرزمین و مقدسات خود در نوار غزه برحذر می‌داریم و این رژیم باید پیامدهای وخیم حاصل از این اقدام را درک کند. نتانیاهو روز یکشنبه بار دیگر ساکنان تحت محاصره نوار غزه را به خاطر پرتاب بالن‌های آتش‌زا به سوی فلسطین اشغالی به حمله شدید نظامی تهدید کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- شامیل سلطانف نماینده پیشین مجلس دوما و رئیس مرکز مطالعات خاورمیانه روسیه معتقد است که معامله قرن در واقع طرح کلاهبرداری بزرگ آمریکا از مردم خاورمیانه برای کمک به اسراییل است. سلطانف ادامه داد: واکنش شدید و مخالفت بسیاری از کشورهای اسلامی با معامله قرن نیز دورنمای اجرا و تحقق این طرح ضدفلسطینی را در ابهام قرار داده است. کارشناس روس گفت: فلسطین نیز به عنوان طرف اصلی مناقشه، معامله قرن را رد کرده و پیشنهاد چنین طرحی را ازسوی آمریکا محکوم کرده است. به گفته سلطانف اگر کشورهای اسلامی متحد شوند و سازمان همکاری اسلامی بر مواضع کنونی خود در رد این طرح ایستادگی کند، آمریکا و اسراییل نمی‌توانند معامله قرن را به اجرا درآورند. وی گفت: باید قطعنامه‌های شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل در مورد فلسطین اجرا شود و حکومت مستقل فلسطین تاسیس شود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
علی‌اکبر صالحی در سومین سمینار امنیت هسته‌ای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شرکت و در جلسه افتتاحیه این سمینار تاکید کرد: ایران در صیانت از امنیت‌ خود از به‌کارگیری هیچ اقدامی تردید و کوتاهی نخواهد کرد. وی حفظ برجام را در نهایت تامین کننده امنیت هسته‌ای و تلاش‌های بین‌المللی در این حوزه عنوان کرد. صالحی دولت آمریکا را مقصر اصلی شرایط موجود معرفی و رفتار غیر مسئولانه و نامعقول رژیم حاکم در آمریکا و اسراییل را محکوم نمود. وی با یادآوری و قدر دانی از همکاری‌های آژانس با کشورمان در حوزه امنیت هسته‌ای به ذکر نمونه‌هایی از این همکاریها پرداخت. همچنین وی در خصوص نحوه تامین امنیت سایت‌های هسته‌ای و ازجمله رعایت موازین آژانس در خصوص امنیت دو نیروگاه در حال ساخت بوشهر توضیحات لازم را ارایه داد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 هفته قبل
پیام خوزستان - وزیر دفاع اسراییل می‌گوید هدف این رژیم بیرون راندن ایران از سوریه طی ۱ سال آینده استتهدید ایران توسط وزیر دفاع اسرائیلبه نقل از وب سایت «تایمز اسراییل»، «نفتالی بنت» وزیر دفاع اسراییل که یکی از تندروترین سیاستمداران راستگرای اسراییلی است، در سخنرانی انتخاباتی روز شنبه خود خواستار راه‌اندازی یک «جنگ سرد» با ایران به منظور کاستن از نفوذ این کشور در منطقه شد. بنت که رهبر حزب دست راستی مذهبی «یامینا» است و حدود ۳ ماه پیش به عنوان وزیر دفاع اسراییل منصوب شده است، در این باره گفت هدف او تبدیل سوریه به «ویتنام ایران» و بیرون راندن ایران از سوریه طی ۱ سال آینده است. او در ادامه گفت اسرائیل تا کنون تنها یک پنجم کاروان‌های ارسال سلاح ایران به حزب الله را هدف قرار می‌داد اما از امروز همه آن را هدف گیری می‌کنیم. او گفت واشنگتن و تل آویو توافقی دارند که اسراییل مسئول مقابله با ایران در سوریه و ایالات متحده آمریکا به مبارزه با ایران در عراق مشغول باشد. تضعیف ایران به معنای تضعیف نیروهای نیابتی این کشور یعنی حزب الله و حماس است.
ایرناایرنا1 هفته قبل
حجت الاسلام علیرضا پناهیان در نشست «بازخوانی ابعاد مکتب شهید قاسم سلیمانی» که روز دوشنبه در شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، با بیان اینکه مکتب سردار، عناصر خاص کلیدی دارد که توانسته با مردم ارتباط برقرار کند، افزود: این موضوع شفاف است که مردم به شدت تحت تاثیر شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی قرار گرفتند، مردمی که از عینیت یافتن مکتب اسلام تا این حد استقبال می‌کنند. اینکه مردم زیبایی‌ها را در شخصیت سردار چه دیده‌اند و به چه دلیل به او علاقه مند شده‌اند. پناهیان اظهار داشت: مردم با چنان احساس و با آن کیفیت برای مراسم بدرقه پیکر شهید سردار سلیمانی آمدند، کسی که عینیت و تجسم یافته اسلام ناب است بنابراین اگر ما در بیان اسلام ناب و جذب عمیق، موفق نیستیم باید شیوه تبیین آن را مورد بازنگری قرار دهیم. کسی که بخواهد ادعای صلح در جهان داشته باشد، آن فرد، سردار شهید سلیمانی است. مصلح زاده ادامه داد: در نبرد ۶۰ به یک کدام طرف پیروز می‌شود؟ اما خیلی عجیب است در این نبرد نابرابر، با رشادت‌های سردار سلیمانی سوریه پیروز می‌شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
«شیخ حمد بن جاسم آل‌ثانی» وزیر خارجه سابق قطر از گام بعدی به اصطلاح طرح صلح ترامپ برای منطقه خاورمیانه پرده برداشت و نوشت: امضای معاهده عدم تعرض بین کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی گام بعدی پس از رونمایی «معامله قرن» است. اعتمادآنلاین| شیخ حمد بن جاسم گفت: دومین گام معامله قرن امضای توافقنامه عدم تجاوز میان شش کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس یعنی عربستان، بحرین، امارات، قطر، کویت و عمان به علاوه مصر و اردن و احتمالا مغرب از یک سو و اسراییل از سوی دیگر خواهد بود. شیخ حمد توضیحی در خصوص گام دوم معامله قرن ارائه نداد هر چند رسانه‌های گروهی بین المللی و رژیم صهیونیستی اخیرا از این موضوع سخن به میان آورده‌اند. وزیر خارجه پیشین قطر افزود: در صورت دستیابی به نتایج روشن در فرآیند صلح من مخالف برقراری صلح عادلانه و پیامدهای حاصل از آن از جمله امضای چنین توافقنامه‌ای نیستم. نخست وزیر سابق قطر ادامه داد: به طور حتم و یقین می‌توان گفت که این کشورها با چنین وعده هایی می‌خواهند به آمریکا نزدیک شوند در حالی که می‌دانند معامله قرن از سوی اکثر کشورهای عضو اتحادیه عرب به تعطیلی کشانده خواهد شد.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 هفته قبل
عصر کرد - وزیر دفاع اسراییل می‌گوید هدف این رژیم بیرون راندن ایران از سوریه طی ۱ سال آینده استتهدید ایران توسط وزیر دفاع اسرائیلبه نقل از وب سایت «تایمز اسراییل»، «نفتالی بنت» وزیر دفاع اسراییل که یکی از تندروترین سیاستمداران راستگرای اسراییلی است، در سخنرانی انتخاباتی روز شنبه خود خواستار راه‌اندازی یک «جنگ سرد» با ایران به منظور کاستن از نفوذ این کشور در منطقه شد. بنت که رهبر حزب دست راستی مذهبی «یامینا» است و حدود ۳ ماه پیش به عنوان وزیر دفاع اسراییل منصوب شده است، در این باره گفت هدف او تبدیل سوریه به «ویتنام ایران» و بیرون راندن ایران از سوریه طی ۱ سال آینده است. او در ادامه گفت اسرائیل تا کنون تنها یک پنجم کاروان‌های ارسال سلاح ایران به حزب الله را هدف قرار می‌داد اما از امروز همه آن را هدف گیری می‌کنیم. او گفت واشنگتن و تل آویو توافقی دارند که اسراییل مسئول مقابله با ایران در سوریه و ایالات متحده آمریکا به مبارزه با ایران در عراق مشغول باشد. تضعیف ایران به معنای تضعیف نیروهای نیابتی این کشور یعنی حزب الله و حماس است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
یک کنشگر سیاسی اصلاح‌طلب در یادداشتی مطرح کرد: بیشترین کلمه در جمله‌های امام (ره)، پس از اسلام، مردم است؛ آن هم عامه مردم. نکته دیگری که نشان از باور و عمل امام (ره) به جمهوریت دارد، آن است که عده‌ای از نخبگان و اطرافیان امام (ره) این عقیده را داشتند که مردم ایران مسلمان هستند و بنابراین نیازی به برگزاری رفراندوم نیست، اما امام (ره) اسلامیت و جمهوریت نظام را به آرای عمومی واگذار کردند که ۹۸درصد از مردمی که در رفراندوم شرکت کردند، به جمهوری اسلامی آری گفتند. از ویژگی‌ها‌ی نهضت امام (ره) همین تکیه بر مردم است، عده‌ای به امام ایراد می‌گرفتند که چرا این‌قدر بیانیه می‌دادند و دیدار می‌کردند. اما امام (ره) در هر موضوعی با مردم صحبت می‌کردند. اگر قدس به آتش کشیده می‌شد یا در کشور معامله‌ای با اسراییل بسته می‌شد، امام (ره) آنها را افشا می‌کردند و به مردم اطلاع می‌دادند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
شبکه المیادین به نقل از رسانه‌های صهیونیستی گزارش داد که بنت در یک سخنرانی انتخاباتی درباره توافق رژیم صهیونیستی با آمریکا درباره سوریه و عراق سخن گفته است. وزیر جنگ اسرائیل گفت: طبق این توافق، اسرائیل مسئول مقابله با ایران در سوریه و آمریکا مسئول مقابله با جمهوری اسلامی در عراق است. سخنان وزیر جنگ رژیم صهیونیستی پس از آن بیان می‌شود که مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا و بنت چند روز گذشته در ملاقاتی در وزارت دفاع امریکا (پنتاگون)، درخصوص همکاری‌های نظامی، مسائل منطقه‌ای و منافع مشترک گفت و گو کردند. وی اعلام کرد که شهر قدس پایتخت یکپارچه رژیم صهیونیستی باقی می‌ماند. عراق یکی از کشورهایی است که مقام‌ها و گروه‌های سیاسی، دینی و ملی آن مخالفت‌های گسترده‌ای با معامله قرن اعلام کرده‌اند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
پرینچک در سالگرد انقلاب اسلامی ایران و در گفتگو با ایرنا در آنکارا، این مطلب را عنوان کرد. پرینچک با اشاره به اینکه عزم ایران، موجب تاثیرگذاری در معادلات جهانی و منطقه‌ای شده است، افزود: بسیاری از کشورها در مقابله با امپریالسیم آمریکا و اشغالگری اسراییل از انقلاب اسلامی ایران تاسی گرفتند و با عزمی راسخ‌تر حرکت کردند. مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران را افزایش حس اعتماد به نفس در ایران و منطقه خواند و گفت: انقلاب اسلامی موجب تقویت وحدت در ایران شده است و ایران با نیروهای داخلی خود در مقابل تحریمها ایستادگی و امنیت را برقرار کرده است. پرینچک با اشاره به اینکه در سایه انقلاب، تلاشهای ایران برای ساخت اقتصاد خود افزایش یافته است، افزود: در کنار اینها همبستگی ایران با کشورهای غرب آسیا که در مقابله با امپریالیسم آمریکا و صهیونیسم اسراییل هستند نیز از دستاوردهای مهم انقلاب ایران است. پرینچک افزود: با گذشت ۴۰ سال از انقلاب و به رغم تحریمها دولت ایران راه و اراده خود را تغییر نداده و قولهایی که به مردم ایران و منطقه داده بود را انجام داده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
اخبار بین الملل- رونمایی دونالد ترامپ از معامله قرن با موجی از واکنش‌ها در جهان و خاورمیانه روبرو شد. مقامات برخی از کشورها از طرح آمریکا حمایت کردند اما برخی از دیگر کشورها معامله قرن را مورد انتقاد شدید قرار دادند. *به نظر شما طرح معامله قرن منافع مردم فلسطین را تامین خواهد کرد؟ برخی طرح آمریکا و رژیم صهیونیستی موسوم به معامله قرن را اشغال قرن توصیف می‌کنند. ترامپ و نتانیاهو با این اقدام یک بار دیگر حقوق بین الملل و ارزش‌های انسانی را نادیده گرفتند. به نظر شما هدف این کشورها با حمایت از طرح «معامله قرن» چیست؟ هیچ کدام از رهبران این کشورها براساس اراده مردم خود عمل نمی‌کنند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری رسمی اردن (پترا)، عبدالله دوم در دیدار با هیات روسی به ریاست سرگئی ورشنین بر تحقق صلح جامع و عادلانه تاکید و بیان کرد: تحقق صلح تنها با برپایی کشور مستقل فلسطینی به پایتختی قدس شرقی و بر اساس مرزهای سال ۱۹۶۷ امکان پذیر است. بر اساس این گزارش شاه اردن در دیدار با هیات روسی درباره آخرین تحولات سوریه نیز گفت و گو کرده است. ترامپ در ۲۸ ژانویه گذشته (۸ بهمن) طرح «معامله قرن» را اعلام کرد که بر اساس آن کشور فلسطین به شکل «مجمع الجزایر» شکل خواهد گرفت که به وسیله پل‌ها و تونل‌ها به یکدیگر متصل خواهند شد و بخشی از قسمت شرقی بیت المقدس به عنوان پایتخت آن برگزیده و بیت المقدس اشغالی به عنوان پایتخت ادعایی اسراییل شناخته خواهد شد. این اقدام ترامپ با موجی از اعتراضات مردمی در شماری از کشورها به ویژه در کشورهای شمال آفریقا از جمله الجزایر، مغرب، مصر، سودان و همچنین تونس همراه شد. ۲ طرف در این گفت و گو درخصوص اهمیت ادامه همکاری برای مبارزه با تروریسم توافق و تاکید کردند که تروریسم دشمن مشترکی است که باید جامعه بین‌المللی برای سرکوب نظامی، امنیتی و ایدئولوژیک آن کار کند.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

سیاسی