اسراییل

اسراییل

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «ایتامار رابینوویچ» با سخنرانی در مرکز مطالعات اسرائیل گفت: این رژیم هم اکنون در منطقه‌ای قرار گرفته که ایران و ترکیه در آن بسیار قدرتمند و اعراب ضعیف هستند. وی ادامه داد: در حال حاضر کشورهایی در منطقه خاورمیانه قدرت و نفوذ دارند که هیچ کدام از آنان از اعراب نیستند و کشورهای عربی هم اکنون دچار ضعف و نخوت هستند. وی ادامه داد: حمایت آشکار تل اویو از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و جمهوریخواهان یک اشتباه بزرگ بوده است. رابینوویچ در بررسی منطقه اوراسیا و حمله ترکیه به شمال شرق سوریه گفت: چالش فعلی اسرائیل، هشت سال پس از بهار عربی و پنج سال پس از ظهور داعش، چگونگی مقابله با خاورمیانه جدید است که در حال ظهور است. به گفته رابینوویچ، هرج و مرج و بی ثباتی در کشورهای عربی کاهش یافته است، اما بسیاری از حکام عرب ضعیف‌تر شده‌اند و در مقابل، ترکیه و ایران بسیار قدرتمند‌تر شده‌اند.
جام نیوزجام نیوز12 ساعت قبل
به گزارش جام نیوز، سربازان ارتش اسرائیل سال هاست به دلیل ترس از درگیری نظامی با محور مقاومت به بیماری‌های روانی مبتلا شده‌اند و روز به روز بر تعداد این سربازان بیمار افزوده می‌شود. اما روزنامه عبری زبان معاریو در روزهای گذشته با انتشار گزارشی از بحران بیماری‌های روانی در میان نظامیان صهیونیستی پرده برداشت. فرماندهان ارتش اسرائیل که پیوسته به توانمندی دفاعی و قهرمانی‌های نیروهای مسلح کشور افتخار می‌کردند، پس از نشر گزارش‌های در مورد وضعیت روانی رقت انگیز سربازان اسرائیلی، به شدت دچار نا امیدی و سرخوردگی شدند. سپس ارتش اسرائیل برای رهایی از این بحران، اقدام به ساخت یک مرکز درمانی ویژه کرد تا سربازان آسیب دیده از جنگ به صورت محرمانه در این مرکز درمان شوند و اعتبار ارتش اسرائیل بیشتر از این، زیر سوال نرود. طبق برخی گزارش‌ها، ده‌ها تن از سربازانی که برای درمان به این مرکز انتقال داده شده بودند، دست به خودکشی زدند.

اعتراف رژیم صهیونیستی به هزینه کمرشکن مقابله با توان موشکی رزمندگان فلسطینی / اسراییل به دنبال جایگزینی گنبد آهنین با پدافند لیزری +تصاویر

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل
مهرمهر14 ساعت قبل
مقامات رسمی رژیم صهیونیستی برآورد کردند که این مجموعه ۲۰ درصد از کل آرشیو هسته‌ای ایران است. و آرشیو این را روشن می‌کند که آیا هدف برنامه هسته‌‍ای ایران تولید تسلیحات هسته‌ای بوده است؟ اسناد نشان می‌دهد که برنامه هسته‌ای ایران با هدف ساخت سلاح هسته‌ای دنبال شده است. مقام اسرائیلی گزارش داد که در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ که گفتگوهای هسته‌ای ایران جریان داشت، ایران شروع به سازماندهی کردن آرشیو اسناد هسته‌ای خود کرد و منابع اسرائیلی نیز این آرشیوها را بدست آوردند. آرشیو نشان می‌دهد که آژانس درک خوبی از برنامه هسته‌ای ایران و مشخصات آن داشته است در عین حال آرشیو نشان می‌دهد که آژانس درک خوبی از برنامه هسته‌ای ایران و مشخصات آن داشته است. اگرچه در گزارش آمده است که «آرشیو نشان می‌دهد که آژانس درک خوبی از برنامه هسته‌ای ایران و مشخصات آن داشته است.
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، «ناتالی پورتمن» در استوری اینستاگرام خود تصویری از شعر «فروغ‌ فرخزاد» منتشر کرد. در ادامه تصویر شعر «به آفتاب سلامی دوباره خواهم داد» در اینستاگرام «ناتالی پورتمن» را مشاهده می‌کنید: این بازیگر هالیوودی اخیرا مواضع ضد اسرائیلی خود را بیان کرده بود. ناتالی پورتمن که دیدگاه‌های سیاسی روشنی داشته و از منتقدان بنیامین نتانیاهو است در سال ۲۰۱۵ گفته بود: «بسیار ناراحت و ناامیدم که دوباره او برای نخست وزیری انتخاب شده است. نظرهای نژادپرستانه او وحشتناک است.» همین‌طور نماینده پورتمن درباره عدم حضور او در جشنی سینمایی در اسرائیل گفته بود که: «اتفاقات اخیر در اسراییل به شدت وی را آزرده خاطر کرده است و خانم پورتمن نمی‌توانند با آرامش خاطر در مراسم‌های برگزار شده در اسراییل شرکت کنند. ایشان با وجدانی راحت نمی‌توانند در این مراسم شرکت کنند.» انتهای پیام/
مهرمهر18 ساعت قبل
در این میانه هرم استکباری با طرح مسائل تفرقه افکنانه بدنبال ایجاد پیاده نظام این نزاع و کشمکش بی حاصل و پرهزینه - برای جهان اسلام- هستند. شعارها و نمادهای هر دو جریان غالبا ساختگی و طراحی شده استکبار و خارج از سیره پیامبر و ائمه معصومین (ع) و علمای بزرگ تاریخ اسلام است. جنگها، ترورها و کشتار میلیونی چند سال گذشته در عراق و افغانستان و یمن و لبنان و سایر بلاد اسلامی حاصل تزریق این تفکرات مسموم به بدنه مردمی کشورهای اسلامی است. به امید روزی که جهان اسلام یکپارچه متحد به دور از تفرقه‌های بی حاصل مشت محکمی بر سینه دشمنان اسلام باشند. والسلام علینا و علی عبادالله الصالحین* مدرس گروه معارف دانشگاه‌های کرمانشاه
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین20 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد در فضای مجازی پستی به این شرح منتشر کرد: در سالگرد شهادت پدر موشکی ایران سردار تهرانی مقدم رحمةالله علیه، رزمندگان مقاومت فلسطین ثابت کردند زمان «بزن در رو» تمام شده است! به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، سید محمد حسینی، وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد در فضای مجازی پستی به این شرح منتشر کرد: «در سالگرد شهادت پدر موشکی ایران سردار تهرانی مقدم رحمةالله علیه، رزمندگان مقاومت فلسطین، شهر‌ها و سرزمین‌های اشغالی را موشکباران کردند و اسراییل را از شمال تا جنوب به حالت نیمه تعطیل درآوردند و صهیونیست‌ها را روانه پناهگاه‌ها ساختند و ثابت کردند زمان «بزن در رو» تمام شده است!» بیشتر بخوانید: لو رفتن هدف گردانندگان شبکه من و توانتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

نشریات ترکیه در یک نگاه| اردوغان – ترامپ٬ حساس‌ترین دیدار سالیان اخیر/ ۲۲۸۰ داعشی در ترکیه

5+
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از اعتماد، مهدی ذاکریان، استاد دانشگاه و تحلیلگر مسائل بین‌الملل معتقد است که اگرچه اروپا به روح برجام پایبند بوده اما نتوانسته خواسته‌های ایران را برآورده کند. بنابراین به لحاظ سیاسی در موضوع تعلیق قطعنامه‌های شش‌گانه علیه ایران، اروپا به تعهد خود عمل کرد. اروپایی‌ها نیز وعده‌ داده بودند که بخش‌هایی از منافع تجاری ایران در برجام را تامین کنند و از ایران خواستند که صبر کند. خروج امریکا از جامعه ملل تبدیل به یکجانبه‌گرایی امریکا و پس رفتن اروپا در جامعه بین‌المللی شد. نخست اینکه اروپایی‌ها تمام زیان‌های ایران از برجام را در حد توان جبران و سعی کنند ایران را برای ماندن در برجام راضی کنند.
الفالف22 ساعت قبل
علاوه بر اینکه کارنامه سامانه‌های ضد موشکی داخلی رژیم صهیونیستی به ویژه سامانه گنبد آهنین نیز در درگیری‌های گذشته این رژیم در نوار غزه چندان درخشان نبوده است. این موضوع در اظهارات بدرالدین الحوثی نیز تاکید شد و وی گفت نیروی دریایی یمن می‌تواند بنادر رژیم صهیونیستی را هدف قرار دهد. فاصله اسرائیل تا یمن حدود ۲۲۱۱ کیلومتر است و برد بالای این موشک، علاوه بر نام آن، نگرانی رژیم صهیونیستی از تحولات یمن را دو چندان کرده است. رژیم صهیونیستی همچنین موقعیت استراتژیک تنگه باب المندب در تعاملات منطقه‌ای را برای خود مهم‌ ارزیابی می‌کند. بندر ایلات رژیم صهیونیستی بخش قابل توجهی از اهمیت خود را از کشتیرانی آزاد در باب المندب دریافت کرده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
قرار است انتخابات ۲۱ آذر (۱۲ دسامبر) برگزار شود و تلاش دیگری از سوی پارلمان انگلیس برای خروج از بن بست برگزیت محسوب می‌شود. انتخابات پیش رو در انگلیس، به قدرت رسیدن دولت حزب کارگر به ریاست کوربین را به واقعیت نزدیک‌تر می‌کند؛ حزبی که با حضور مقام‌های یهودستیز در صفوف حزبی خود مواجه است و این امر انتقادهایی را برانگیخته است. ترامپ به تازگی در اظهاراتی دخالت آمیز گفت که کوربین را گزینه مناسبی برای نخست وزیری انگلیس نمی‌داند. در انتخابات پیش رو در انگلیس، حزب پیروز، سکان دولت این کشور را به مدت پنج سال در دست خواهد گرفت. به گفته ناظران، انتخابات پیش رو بعد از سال ۱۹۲۳ یکی از پیچیده‌ترین انتخابات تاریخ انگلیس است.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به دنبال ان، مقاومت فلسطین بلافاصله پاسخ این جنایت را داد. درحالیکه جلسه کابینه امنیتی اسراییل تشکیل شد مقاومت تاکید کرده این جنگ را رژیم صهیونیستی شروع کرده، اما پایان ان با پاسخ قاطع مقاومت خواهد بود. تاکید هنیه بر مقاومت در برابر صهیونیستهااسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت فلسطین «حماس» گفت: سیاست ترورها موفق نخواهد بود و نخواهد توانست ما را از عقاید و روحیه رزمندگی بازدارد. احمد المدلل از فرماندهان جنبش جهاد اسلامی نیز تاکید کرد پاسخ مقاومت فلسطین به اسرائیل متناسب با جنایت ترور شهید ابوالعطا خواهد بود. در پی عملیات مقاومت فلسطین، آژیر خطر در محله‌های «ریشون لتسیون» و «منطقة حولون» در تل آویو به صدا درآمد.
الفالف1 روز قبل
اگر من جای اقای روحانی بودم، اولا: تعهدات ایران درقالب ان پی تی را تعلیق میکردم چون ترامپ حق ایران درقالب ان پی تی را منکر شده است. ثانیا: یا مثل ترامپ از برجام خارج میشدم و یا حداقل تعهدات ایران در قالب برجام را تعلیق میکردم. ایران درصورتی از ان پی تی خارج خواهد شد که پرونده هسته‌ای ایران مجدد به شورای امنیت سازمان ملل برود. مجری: آقای روحانی درنیویورک طرح صلح هرمز را برای صلح و همکاری با کشورهای همسایه خلیج فارس را مطرح کرد. آقای روحانی هم با طرح صلح هرمز همین سیاست را بطور شفاف به جهان اعلام کرده است.

ترور فرمانده شاخه نظامی جهاد اسلامی در غزه و پاسخ موشکی مقاومت + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به دنبال آن، مقاومت فلسطین بلافاصله پاسخ این جنایت را داد. یک آپارتمان مسکونی دیگر نیز نزدیک بانک القدس در مرکز غزه هدف حمله قرار گرفت. جنگنده‌های اسرائیلی امروز منزل اکرم العجوری از فرماندهان جهاد اسلامی فلسطین در دمشق را هدف قرار دادند و پسر او را شهید و نوه‌اش را مجروح کردند. با آغاز حملات راکتی مقاومت، آژیر خطر در شهرک‌های نزدیک غزه از جمله شهرک نتیفوت به صدا درآمد و شهرک عسقلان و منطقه تل الربیع هدف قرار گرفتند. بیشتر بخوانید: لحظه دلخراش به شهادت رسیدن جوان فلسطینی به دست نظامیان صهیونیست + فیلمانتهای پیام/حمله اسراییل به فلسطین + فیلم
ایلناایلنا1 روز قبل
سفیر فلسطین در ایران گفت: صهیونیست‌ها صرفا به دنبال اشغال فلسطین و آواره کردن مردم ما نیستند، بلکه آنها به دنبال اسراییل بزرگ هستند اسراییلی بزرگی که شامل اردن و سوریه نیز می‌شود و حتی تا مدینه پیش می‌رود. وی با بیان اینکه از اقدامات دکتر ظریف خوشنودم، گفت: اقدامات دکتر ظریف کمتر از فعالیتهای نظامی نیست و در مسیر درستی حرکت می‌کند و در رابطه با تحولات که در منطقه اتفاق می‌افتد گامهای درستی بر می‌دارند. اتفاقات خاورمیانه هم یک جنگ سرد است و هم جنگ نرم. شما یک ملت اصولگرا هستید انقلاب کردید که نه فقط برای مردم ایران کار انجام دهید بلکه فراتر از آن و برای دیگر ملتها انقلاب کردید. لشکرکشی آمریکا و استفاده از ادوات جنگی یک فاجعه در هیروشیما و ناکازاکی ایجاد کرد در افغانستان نیز همین فجایع تکرار شد ای کاش وقت بیشتری داشتم تا درباره الجزایر رواندا و دیگر مناطق صحبت کنم.

نشریات ترکیه در یک نگاه| اردوغان به آمریکا نرود/ مرگ اسرارآمیز جاسوس انگلیسی

6+
تسنیمتسنیم1 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
دولت آرژانتین از دولت آذربایجان درخواست کرده تا «علی اکبر ولایتی» مشاور بین‌الملل مقام معظم رهبری و وزیر امور خارجه اسبق ایران را به اتهام نقش داشتن در حادثه انفجار ساختمان یهودیان آرژانتین (آمیا) در سال ۱۹۹۴، دستگیر و تحویل دهد. وزارت امور خارجه آرژانتین روز جمعه گذشته سفیر آذربایجان را در «بوینوس آیرس» احضار کرده و ضمن ابراز «نگرانی عمیق» دولت آرژانتین از حضور ولایتی در باکو، از دولت آذربایجان درخواست همکاری کرده تا ولایتی را به محض ورود به این کشور بازداشت و تحویل مقامات قضایی آرژانتین بدهد. این سومین درخواست استرداد ولایتی از سوی دولت آرژانتین از سال ۲۰۱۶ به بعد است. علی اکبر ولایتی در زمان انفجار ساختمان آمیا در شهر «بوینوس‌آیرس» – پایتخت- آرژانتین (۱۸ ژوئیه ۱۹۹۴) وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بوده است. در تاریخ قضایی آرژانتین پرونده آمیا یک رکورد قضایی محسوب می‌شود.
الفالف2 روز قبل
من فکر می‌کنم که اکنون تنها نام برجام و سند امضا شده‌ای باقی مانده که طرف مقابل (آمریکا و سه کشور اروپایی) هیچ پایبندی به آن ندارند و نظام جمهوری اسلامی ایران تصمیم گرفته که خروج از برجام به صورت گام به گام طراحی شود. اگر چراغ سبز آمریکا نبود، عربستان سعودی به هیچ وجه به لحاظ لجستیکی و فنی در قد و قواره‌ای نبود که بخواهد آغازگر جنگ در یمن باشد. بار دیگر تاکید می‌کنم که اساسا حاکمان سعودی بسیار ولخرج هستند و وضعیت اقتصادی کنونی عربستان نمی‌تواند جوابگوی چنین خراجی‌هایی باشد. در آنجا ۵۲۰ کشته از ایران و نزدیک به ۱۰ هزار کشته در مجموع از دیگر کشور‌ها به جای ماند. عربستان در سوریه نقش منفی داشت و در لبنان نقش منفی این کشور تا جایی پیش رفت که آقای بندر بن سلطان هدایت عملیات تروریستی علیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در لبنان و شهید رکن آبادی را در دست گرفت.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
با این حال ترجیح ایران این است که کماکان باب رابطه با اروپا بسته نشود و مشارکت ایران در این نشست‌ها نیز مفید است. ایران هم ضمن اینکه اعلام کرد چندان به اقدامات اروپا امیدوار نیست اما تاکید کرد که با آن مخالفتی ندارد. در این شرایط اروپا مدعی است که در حال تلاش برای کاهش اثر تحریم‌ها بر ایران است. این کمپانی‌ها تعدادشان در اروپا بسیار زیاد است که اکنون تعدادی از آنها مشغول کار با ایران هستند بدون اینکه اعلام کنند. دقیقا از زمان خروج امریکا، بحث حضور کمپانی‌های کوچک و متوسط مطرح است.
فارسفارس2 روز قبل
دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: دفتر این مجمع در عراق با گروه‌های شیعی، حشدالشعبی و دیگر جریان‌های سیاسی و مذهبی ارتباط گسترده‌ای دارد و تلاش‌های زیادی انجام شده تا انسجام بیشتری میان شیعیان عراق را شاهد باشیم. آیت‌الله محسن اراکی، دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس با ارائه تحلیلی از اتفاقات اخیر کشور عراق اظهار داشت: ‌ آنچه در عراق اخیرا رخ داده است، مانند اتفاقات برخی کشورهای دیگر است که از سوی ایادی استکبار مدیریت می‌شود. همچنین شاهد حضور مردم عراق با هوشیاری و قدرت در انتخابات سیاسی و تحقق آرمان‌ها و خواسته‌های خود هستیم. دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: پیش‌بینی ما از تحولات عراق بر این بود که توطئه‌ داخلی شکل خواهد گرفت؛ زیرا آمریکا، اسراییل و وابستگان آن‌ها تلاش زیادی برای ایجاد اختلاف کرده بودند. تلاش‌های مجمع تقریب برای حفظ انسجام شیعیان ایران و عراقدبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در پاسخ به این سوال که حمله به کنسولگری ایران در کربلا نشان‌دهنده تلاش دشمن برای ایجاد اختلاف میان جریان شیعی در جهان اسلام است.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
وی هم چنین از رسیدن ادوات مربوط به عملیات حفاری اولین چاه اکتشافی نفت در بندر بیروت خبر داد. اولین چاه نفت لبنان قرار است در آبهای شمالی بیروت و در فاصله سی کیلومتری از پایتخت لبنان حفر شود. آمریکایی‌ها که نشان داده‌اند، بوی نفت آنها را به سمت کشورهای نفت خیز کشانده و هر جا سخن از نفت باشد نام آمریکا در آنجا نمایان می‌شود این روزها نسبت به اوضاع لبنان و سرنوشت مردم این کشور بسیار نگران شده‌اند. به تازگی، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا مدعی شده بود که مردم لبنان و عراق می‌خواهند کشور خود را از نفوذ ایران خلاص کنند! بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان آگاه می‌گویند تمام فشار امروز آمریکا بر لبنان اول برای خارج کردن حزب الله از قدرت است (تامین امنیت اسراییل) و دوم به دست گرفتن انحصاری نفت لبنان است.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
لوایح پالرمو و CFT دو لایحه بسیار خطرناکی هستند. اخبار سیاسی- وی ادامه داد: بنده از مسؤولانی که خواستار تصویب لوایح پالرمو و CFT هستند تعجب می‌کنم. اگر مجمع تشخیص آنها را رد کند باز می‌گویند مجمع عامل تشدید مشکلات اقتصادی و بدتر شدن وضعیت زندگی مردم است. مجمع تشخیص کاملا مخالف تصویب لوایح پالرمو و CFT است. وی گذشت زمان و تصویب نشدن لوایح پالرمو و CFT در مجمع تشخیص را به معنای تصویب لوایح مذکور ندانست و ادامه داد: این اشتباه است که گفته شود سکوت مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره لوایح پالرمو و CFT به معنای موافقت است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، جلسه صحن علنی شورای شهر همدان ظهر امروز با دستور جلسه بررسی نامه‌های رسیده برگزار شد. وی بابیان اینکه با احداث چندین هتل در سطح شهر شهرداری توانست عوارض نوسازی، نقل‌وانتقال و غیره را کسب کند افزود: این در حالی است که در طول ۴۰ سال گذشته هتلی در شهر ساخته نشده بود. در این بخش نیز رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر همدان عنوان کرد: در این طول این مدت شاهد برگزاری رویدادهای بین‌المللی در عرصه گردشگری در همدان بودیم و همه اعتقاد داشتیم برنامه‌ای که اجرا می‌شود باید نتیجه نیز داشته باشد. فتحی دیگر عضو شورای شهر نیز بابیان اینکه نباید خودزنی کنیم، عنوان کرد: کاستی‌هایی در برگزاری همایش وجود داشت اما کارهای خوبی نیز انجام‌ شده است پس باید از ظرفیت‌های ایجاد شده به‌درستی استفاده کنیم. رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر همدان بیان کرد: جهانی‌شدن یعنی فرهنگ، اقتصاد و سیاست ما در جهت خواست رژیم غاصب صهیونیستی حرکت کند به همین دلیل مخالف این هستم که با دستان خودمان برای آنها در شهر همدان دفتر راه‌اندازی کرده و فرهنگ آنها را وارد جامعه کنیم.
مهرمهر3 روز قبل
وی هم چنین از رسیدن ادوات مربوط به عملیات حفاری اولین چاه اکتشافی نفت در بندر بیروت خبر داد. اولین چاه نفت لبنان قرار است در آبهای شمالی بیروت و در فاصله سی کیلومتری از پایتخت لبنان حفر شود. ۱۰ بلوک نفتی در آبهای ساحلی لبنان به مساحت تقریبی ۱۸ هزار کیلومتر مربع شناسایی شده است. آمریکایی‌ها که نشان داده‌اند، بوی نفت آنها را به سمت کشورهای نفت خیز کشانده و هر جا سخن از نفت باشد نام آمریکا در آنجا نمایان می‌شود این روزها نسبت به اوضاع لبنان و سرنوشت مردم این کشور بسیار نگران شده‌اند. بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان آگاه می‌گویند تمام فشار امروز آمریکا بر لبنان اول برای خارج کردن حزب الله از قدرت است (تامین امنیت اسراییل) و دوم به دست گرفتن انحصاری نفت لبنان است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
- فراگیر شدن اعتراضات سبب تشدید مخالفت‌ها و بلندترشدن فریادها و در بسیاری از مواقع سبب حمله به اماکن عمومی و به اتش کشیدن آنها شده است. - با وجود گسترش اعتراضات مردمی در شهرهای بزرگ و حتی مذهبی گروهها و تشکل‌های سیاسی در این مرحله اعلام موضعی نداشته و بنوعی سکوت کرده بوند. - بالا رفتن عکس برخی چهره‌ها در تظاهرات بویژه فرمانده «لشگر طلایی» و به آتش کشیدن پرچم ایران و برخی مقامات عالی عراق نشان از بروز یک پدیده جدید داده است. - به آتش کشیدن دفاتر حشد الشعبی در عراق و تهاجم کور به افرادی که در مبارزه با داعش در صف اول بودند، نشان از جهت گیری خاص در به میدان آمدن برخی معترضین دارد. روزهای آینده سیاسی در عراق محکی بر این مدعاست.
ایبناایبنا3 روز قبل
هیچ کشوری تاکید می‌کنم هیچ کشوری در دنیا نتوانسته است درتنش و انزوا به رشد و توسعه دست یابد. تجارب سه کشور لبنان، کره شمالی و روسیه در تعامل با FATF از آن رو ارزشمند است که بیانگر سه رویکرد و راهبرد متفاوت است. لبنان کشوری است با نظام مالی و بانکی پیشرفته و داعیه آن را دارد که هاب مالی خاورمیانه است. تحریم‌های آمریکا اولا تحریم‌های یکجانبه هستند و دوم اینکه با یک مصوبه می‌تواند برچیده شوند. اما تحریم FATF همگانی است و هرگز به صورت یکباره ممکن نیست برچیده شوند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
اعتمادآنلاین| آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به آخرین وضعیت لوایح پالرمو و CFT در مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: بحث مربوط به این دو لایحه مدتی بود که در مجمع تشخیص مصلحت نظام فروکش کرده بود. وی ادامه داد: بنده از مسؤولانی که خواستار تصویب لوایح پالرمو و CFT هستند تعجب می‌کنم. اگر مجمع تشخیص آنها را رد کند باز می‌گویند مجمع عامل تشدید مشکلات اقتصادی و بدتر شدن وضعیت زندگی مردم است. مجمع تشخیص کاملا مخالف تصویب لوایح پالرمو و CFT است. وی گذشت زمان و تصویب نشدن لوایح پالرمو و CFT در مجمع تشخیص را به معنای تصویب لوایح مذکور ندانست و ادامه داد: این اشتباه است که گفته شود سکوت مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره لوایح پالرمو و CFT به معنای موافقت است.
افکارنیوزافکارنیوز4 روز قبل
اخبار بین‌الملل- گزارشگر النشره تاکید کرد: همزمان شدن اعتراضات مردمی در این دو کشور به منظور هدف قرار دادن حزب الله لبنان و الحشد الشعبی عراق نمی‌تواند یک امر تصادفی باشد. نویسنده گزارش مزبور با اشاره به دو بار سخنرانی «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله در اوج اعتراضات مردمی در لبنان خاطر نشان کرد: دبیرکل حزب الله در دومین سخنرانی خود یکی از نکات «پشت پرده» اعتراضات را برملا کرد. جروزالم پست یادآور شد که گفت وگوی سه جانبه میان نتانیاهو و بن سلمان و مارک اسپر به لبنان اختصاص یافت. در واقع آمریکا، اسراییل و عربستان تلاش برای ایجاد تنش و بحران در میان افکار عمومی لبنان را از چند ماه پیش آغاز کرده بودند. ماجده پیش بینی کرد که حزب الله لبنان هم اکنون در حال تدارک یک اقدام غیرمنتظره است که بدون شک به سرعت در صحنه لبنان و به دنبال آن در منطقه انعکاس وسیعی خواهد داشت.
الفالف4 روز قبل
فردو، بار دیگر در کانون توجه جهان قرار گرفت، محقق نشدن اهداف اقتصادی ایران در چارچوب برجام و چهارمین گام تلافی جویانه ایران در مواجهه با بدعهدی شرکای برجامی، باعث شد بار دیگر مرکز هسته‌ای فردو به عرصه‌ای فراتر از میدان تحقیق و توسعه فناوری‌های هسته‌ای تبدیل شود. این موضوع به یکی از مناقشه انگیزترین محورهای مذاکرات هسته‌ای تبدیل شد. تأسیسات هسته‌ای «فردو» با نام رسمی «مرکز هسته‌ای شهید علی‌محمدی» با هدف یک مرکز پشتیبان و مکمل سایت هسته‌ای نطنز طراحی شد که قادر بود با چرخش هزاران سانتریفیوژ تا سطح ۲۰ درصد اورانیوم غنی سازی کند. اما در خلال مذاکرات هسته‌ای برای اعتمادسازی متقابل میان طرفین، ایران به باقی ماندن ۱۰۴۴ سانتریفیوژ اکتفا کرد و پذیرفت که فردو تنها محلی برای تحقیق و توسعه فعالیت‌های هسته‌ای باشد. سرعت بخشیدن به عملیات تحقیق و توسعه و چرخش دوباره سانتریفیوژها در فردو که خبرنگاران در روز گذشته در جریان جزییات ان قرار گرفتند، عرصه‌ای برای این تصمیم راهبردی ایران گشوده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
بخش اعظمی از خاک سوریه از دست گروه‌های مسلح تروریستی آزاد شده است و این روند ادامه دارد. متاسفانه دولت ترکیه با تجاوز به خاک سوریه، حسن همجواری را نادیده گرفت و به بهانه مقابله با کردها به خاک سوریه تجاوز کرده است. دولت و ارتش سوریه مصمم است تا آزادی کامل سوریه و پاک‌سازی داعش، کار مبارزه با تروریسم را ادامه دهد. ایران به دعوت دولت سوریه در این کشور حضور دارد اما آمریکا و اروپا بدون اجازه سوریه وارد خاک کشور ما شده‌اند؛ حضور آنها غیر قانونی است و باید خاک سوریه را ترک کنند. -سوال: برنامه دولت سوریه برای مناطق آزاد شده چیست؟ محمود الشوا: دولت سوریه برنامه روشنی برای آبادانی و ترمیم تاسیسات زیربنایی مناطق آزاد شده دارد.

به انتهای لیست رسیدید