اسماعیل عباسی

اسماعیل عباسی

کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری1 هفته قبل
این کتاب سال ۱۳۶۴ در انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با عنوان «درخت‌ها» با ترجمه محسن احسانی به چاپ رسیده است. کتاب «درخت‌ها» صرفا یک کتاب آموزشی برای ترسیم درختان نیست. موناری پیشنهاد می‌دهد: «هنگام ترسیم درخت، همیشه به یاد داشته باشید که هر شاخه‌ای باریک‌تر از شاخه قبلی است. هرچند این کتاب مناسب افراد بالای ۱۵ سال معرفی شده، ولی بی‌تردید برای کودکان و نوجوانان کم‌سن و سال‌تر هم مفید خواهد بود. «درخت‌ها» که بازنویسی آن را اسماعیل عباسی بر عهده داشته است، با قیمت ۱۲هزار تومان در فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مجموعه شهر کتاب در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
سید محمدحسن یزدی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم اظهار داشت: هم‌زمان با دهه بصیرت چهارمین دوسالانه سراسری عکس نور برگزار می‌شود که عکاسان قمی به مراسم اختتامیه آن راه یافتند. وی افزود: آثار دریافتی چهارمین دوسالانه سراسری عکس نور سازمان بسیج هنرمندان با حضور سیدعباس میرهاشمی، سیف‌الله صمدیان، اسماعیل عباسی، داود عامری و حمیدرضا مجیدی مورد ارزیابی قرار گرفت. یزدی‌نژاد عنوان کرد: حمید عابدی و مطهره سپاهی از استان قم در چهارمین دوسالانه سراسری عکس نور بسیج هنرمندان کشور برگزیده شدند و به همراه استاد راهنما در مراسم اختتامیه که در تبریز برگزار می‌شود شرکت می‌کنند. وی تصریح کرد: مراسم اختتامیه چهارمین دوسالانه سراسری عکس نور بسیج هنرمندان کشور ۹ تا ۱۱ دی‌ماه برگزار می‌شود. مسئول بسیج هنرمندان استان قم با اشاره به برنامه‌های بسیج هنرمندان استان قم در ایام دهه بصیرت خاطرنشان کرد: برنامه‌های متنوع فرهنگی تدارک دیده‌ شده است که مراسم شب‌شعر با حضور شاعران آئینی مطرح کشور از جمله آن است.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، انتشارات چتر فیروزه نخستین چاپ خود از کتاب «نقد هنر: شناخت هنر معاصر» نوشته‌تری برت و ترجمه کامران غبرایی را با شمارگان هزار نسخه، ۴۴۲ صفحه و بهای ۹۵ هزار تومان منتشر کرد. کتاب ۶ فصل دارد که به ترتیب عبارتند از «درباره نقد هنر»، «نظریه و نقد هنری»، «توصیف هنر»، «تفسیر هنر»، «داوری درباره هنر» و «نگارش و گفت‌وگو درباره هنر». مباحث دو فصل پایانی کتاب یعنی «داوری درباره هنر» و «نگارش و گفت‌وگو درباره هنر» از ابداعات نویسنده به شمار می‌رود. همچنین نقد نویسنده بر نقد «پیتر پلاگنز» از نقاشی‌های «فریدا کالو» نقاش مکزیکی و یکی نامدارترین زنان هنرمند در تاریخ هنر معاصر، بر جذابیت این بخش افزوده است. کتاب «نقد عکس» نیز از این منتقد آمریکایی با ترجمه مشترک کاوه میرعباسی و اسماعیل عباسی از سوی نشر مرکز منتشر شده است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
در این نمایشگاه ۴۰ پروژه عکاسی از ۴۰ عکاس به نمایش گذاشته شد. در ادامه گزارش خبرنگار ایسنا را از این نمایشگاه می‌خوانید: در کلیه گالری‌های خانه هنرمندان، مجموعه عکس‌های این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفته است. هر مجموعه عکس دارای توضیح‌هایی از زبان عکاس بود که این امر تقریبا مخاطب را از حضور خود عکاس در نمایشگاه بی‌نیاز می‌کرد. در بین عکس‌های این نمایشگاه تقریبا پنج مجموعه را برگزیدیم تا به اختصار توضیحاتی را درباره آنها ذکر کنیم. مصادرهزمانی که شروع به بازدید از نمایشگاه کردیم، مجموعه عکسی از یک مکان متروکه، توجهمان را جلب کرد.
مهرمهر1 ماه قبل
عباسی تأکید داشت: خلأیی در تمامی نمایشگاه‌ها و برنامه‌های عکاسی احساس می‌شد که چرا به تحولات عکاسی ایران پرداخته نمی‌شود. به همین دلیل هیات مدیره انجمن عکاسان ایران در اقدامی متحولانه، قصد کرد «۱۰ روز با عکاسان» را به نمایشگاهی ایده‌محور تبدیل کند. انجمن عکاسان ایران در خواب زمستانی! حسن غفاری هنرمند عکاس پیشکسوت که سابقه‌ای ۱۰ ساله در ترکیب هیات مدیره انجمن عکاسان ایران دارد، درباره رویکرد جدید هیات مدیره انجمن عکاسان ایران در برپایی این دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» به خبرنگار مهر گفت: انجمن عکاسان ایران اتفاقی جدید را در هشتمین «۱۰ روز با عکاسان» تجربه کرد و این در حالی رخ داد که این رویداد تجربه هفت ساله پیوسته‌ای را پشت سر گذاشته است. انجمن عکاسان ایران در هفت دوره قبلی برنامه «۱۰ روز با عکاسان ایران» با دعوت از کلیه انجمن‌ها، نمایشگاه‌های متعددی در ژانرهای انجمن‌های تخصصی برگزار کرد اما با ضعف‌هایی در اجرای آنها مواجه بودیم.
ایمناایمنا1 ماه قبل
به گزارش ایمنا، هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان که با برگزاری نمایشگاه و نشست‌های گفت‌وگو با عکاسان و نقد نمایشگاه از هشتم آذرماه در خانه هنرمندان ایران آغاز شد، عصر امروز _دوشنبه ۱۸ آذرماه_ با حضور مسئولان هنری و عکاسان به کار خود پایان داد. مجید رجبی معمار، مدیرعامل خانه هنرمندان ایران ضمن قدردانی از برگزارکنندگان این رویداد، اظهار کرد: از اعضای شورای انجمن عکاسان ایران تشکر می‌کنم که تلاش‌هایشان سبب شد هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان محفلی برای دورهم جمع شدن عکاسان جوان و پیشکسوت شود. اسماعیل عباسی، دبیر هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان از دیدار شاگردان خود که اکنون به مقام استادی رسیدند ابراز خشنودی کرد و گفت: متنی که برای ارائه در این رویداد انتخاب کردم تجربه‌های شخصی در گزارش غیررسمی می‌توان نام نهاد. سپس ویدیوی در سالن پخش شد که اعضای شورای هنری این رویداد به صورت جداگانه از روند انتخاب آثار و دغدغه‌های پیش‌رو سخن گفتند. صمدیان از تحول انجمن عکاسان ایران در انتخابات داخلی این مجموعه خبر داد و افزود: امیدوارم خون تازه‌ای وارد انجمن شود، هر چند مسیر روشنی پیش‌رو نیست و سایه سیاست زدگی بشتر از همیشه کارها را با مشکل به جلو می‌برد؛ امید است نسل جوان این ناامیدی ما را کنار بزند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مراسم پایانی هشتمین «۱۰ روز با عکاسان» عصر دوشنبه ۱۸ آذرماه با حضور جمعی از عکاسان و اعضای هیات مدیره انجمن عکاسان ایران در سالن شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار شد. برنامه بعدی این مراسم رونمایی کتاب آثار هشتمین «۱۰ روز با عکاسان» توسط اسماعیل عباسی، سیف‌الله صمدیان و علی قلم‌سیاه بود. در این بخش علی قلم‌سیاه عکاس پیشکسوت پشت تریبون قرار گرفت و در سخنانی گفت: انجمن عکاسان ایران را تحسین می‌کنم چراکه در مسیر کاری‌اش تصمیم گرفت هشتمین دوره «۱۰ روز با عکاسان» را به سوی نگاه آکادمیک ببرد. در ادامه، کلیپی از صحبت‌های شورای هنری هشتمین «۱۰ روز با عکاسان» پخش شد که در آن، اعضای شورا تاکید کردند: در هشتمین «۱۰ روز با عکاسان» اتفاق مهمی روی داد که می‌تواند سنگ بنای اتفاقی باشد که در آینده راجع‌ به آن صحبت خواهد شد. سیف‌الله صمدیان نیز در سخنانی درباره توجه نکردن به این دوره «۱۰ روز با عکاسان» گفت: متاسفانه جامعه سیاست‌زده ما کار را به جایی رسانده که دیگر خبری از برگزاری بینال‌ها نیست و ما دلخوش به «۱۰ روز با عکاسان» شدیم.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: اختتامیه هشتمین «۱۰ روز با عکاسان» دوشنبه ۱۸ آذرماه در سالن شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود. به گزارش سینماپرس، هشتمین «۱۰ روز با عکاسان» که با برگزاری نمایشگاه و نشست‌های گفت و گو با عکاسان و نقد نمایشگاه از هشتم آذرماه در خانه هنرمندان ایران آغاز شده است، روز دوشنبه به کار خود پایان می‌دهد و اختتامیه این رویداد با حضور مسوولان هنری و عکاسان برگزار می‌شود. در هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران ۴۰ مجموعه از ۴۰ عکاس شامل پروژه هایی از مهران مقیمی، عاطفه علایی، گلرو علی آبادی زاده، محمد مهرآرا، پریا احمدی، حمید حکاکی، شکیب مجیدی، سودابه شایگان، فرناز دمنابی، سجاد دادپور، مژده مؤذن زاده، عاطفه خدابخش، مجید قدکساز، مهری رحیم زاده، رضایاوری، ساجد حق شناس، نرگس مقدم، محمد مروج، امیرهادی شیرزادی، بابک جوادزاده، عطا نوین، فرزانه رضایی، بهنام صادقی، مهدی مرادپور، پولاد حقیقی، سحر مختاری، نرجس نادری نژاد، خشایار شریفایی، علی سلطانی تهرانی، الهه زکویی، حنانه حیدری، عرفان دادخواه، امید امیدواری، پریسا فهامی، سینا شیری، آرمین عبدی، ثنا حسینی، میلاد گرگین، بنفشه عرشی و صبا خوانساری به نمایش گذاشته شد. نشست‌های گفتگو با عکاسان و نقد نمایشگاه از برنامه‌های دیگر این دوره ۱۰ روز باعکاسان ایران بود. هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران به دبیری اسماعیل عباسی برگزار شد و مهدی مقیم نژاد، بهنام صدیقی، زانیار بلوری و رامیار منوچهرزاده شورای هنری این دوره هستند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، هشتمین «۱۰ روز با عکاسان» که با برگزاری نمایشگاه و نشست‌های گفت و گو با عکاسان و نقد نمایشگاه از هشتم آذرماه در خانه هنرمندان ایران آغاز شده است، روز دوشنبه به کار خود پایان می‌دهد و اختتامیه این رویداد با حضور مسوولان هنری و عکاسان برگزار می‌شود. در هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران ۴۰ مجموعه از ۴۰ عکاس شامل پروژه هایی از مهران مقیمی، عاطفه علایی، گلرو علی آبادی زاده، محمد مهرآرا، پریا احمدی، حمید حکاکی، شکیب مجیدی، سودابه شایگان، فرناز دمنابی، سجاد دادپور، مژده مؤذن زاده، عاطفه خدابخش، مجید قدکساز، مهری رحیم زاده، رضایاوری، ساجد حق شناس، نرگس مقدم، محمد مروج، امیرهادی شیرزادی، بابک جوادزاده، عطا نوین، فرزانه رضایی، بهنام صادقی، مهدی مرادپور، پولاد حقیقی، سحر مختاری، نرجس نادری نژاد، خشایار شریفایی، علی سلطانی تهرانی، الهه زکویی، حنانه حیدری، عرفان دادخواه، امید امیدواری، پریسا فهامی، سینا شیری، آرمین عبدی، ثنا حسینی، میلاد گرگین، بنفشه عرشی و صبا خوانساری به نمایش گذاشته شد. نشست‌های گفتگو با عکاسان و نقد نمایشگاه از برنامه‌های دیگر این دوره ۱۰ روز باعکاسان ایران بود. هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران به دبیری اسماعیل عباسی برگزار شد و مهدی مقیم نژاد، بهنام صدیقی، زانیار بلوری و رامیار منوچهرزاده شورای هنری این دوره هستند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، نشست‌های هشتمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» در بخش‌های گفت‌وگو با عکاسان و نقد و بررسی نمایشگاه از ۱۰ تا ۱۷ آذر ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود. در بخش گفت‌وگو با عکاسان ۱۲ نشست با حضور ۳۰ عکاس از بین ۴۰ عکاسی که پروژه‌های آنان در نمایشگاه هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران به نمایش درآمده است، برگزار می‌شود و هفت نشست نقد و بررسی با حضور هنرمندان، استادان، منتقدان و پژوهشگران هنر در بخش نقد و بررسی نمایشگاه برگزار می‌شود. هشتمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» به دبیری اسماعیل عباسی شامل ۴۰ پروژه عکاسی از عکاسانی چون: مهران مقیمی، عاطفه علایی، گلرو علی‌آبادی‌زاده، محمد مهرآرا، پریا احمدی، حمید حکاکی، شکیب مجیدی، سودابه شایگان، فرناز دمنابی، سجاد دادپور، مژده مؤذن‌زاده، عاطفه خدابخش، مجید قدکساز، مهری رحیم‌زاده، رضایاوری، ساجد حق‌شناس، نرگس مقدم، محمد مروج، امیرهادی شیرزادی، بابک جوادزاده، عطا نوین، فرزانه رضایی، بهنام صادقی، مهدی مرادپور، پولاد حقیقی، سحر مختاری، نرجس نادری‌نژاد، خشایار شریفایی، علی سلطانی تهرانی، الهه زکویی، حنانه حیدری، عرفان دادخواه، امید امیدواری، پریسا فهامی، سینا شیری، آرمین عبدی، ثنا حسینی، میلاد گرگین، بنفشه عرشی و صبا خوانساری است. انتهای پیام/
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
به همین خاطر هم امسال برای «۱۰ روز با عکاسان ایران» فراخوان نداشتیم. محمدجواد حق شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران نیز اظهار کرد: «۱۰ روز با عکاسان ایران» یکی از مهم‌ترین رویدادهایی است که در عرصه هنر در شهر تهران برگزار می‌شود و هنرمندان و عکاسان در آن نقش محوری دارند. همچنین اسماعیل عباسی، دبیر هشتمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» در این مراسم گفت: هنرمند عکس برگردان نیست، فیلسوفی است دوستدار دانش و دانستن. عباسی ادامه داد: در پشتیبانی از دگرگونی‌هایی که انجمن عکاسان ایران خواستار آن شد و به پشتیبانی کارشناسانه و هوشمندانه شورای هنری هشتمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» تشکیل یافته از دکتر مهدی مقیم‌نژاد، رامیار منوچهرزاده، زانیار بلوری و بهنام صدیقی و به پشت‌گرمی مسعود زنده‌روح کرمانی هشتمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» برگزار می‌شود. در ادامه، نمایشگاه هشتمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» که شامل ۴۰پروژه عکس است، افتتاح شد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی انجمن عکاسان ایران، در این مراسم مجید رجبی معمار، مدیرعامل خانه هنرمندان ایران در سخنانی اظهار کرد: خوشحالیم که خانه هنرمندان چند دوره میزبان «۱۰ روز با عکاسان ایران» است و امیدوارم با برنامه‌هایی که تدارک دیده شده است، این دوره بهتر از دوره‌های قبل برگزار شود. به همین خاطر هم امسال برای «۱۰ روز با عکاسان ایران» فراخوان نداشتیم. همچنین اسماعیل عباسی، دبیر هشتمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» در این مراسم گفت: هنرمند عکس برگردان نیست؛ فیلسوفی است دوستدار دانش و دانستن. عباسی ادامه داد: در پشتیبانی از دگرگونی‌هایی که انجمن عکاسان ایران خواستار آن شد و به پشتبانی کارشناسانه و هوشمندانه شورای هنری هشتمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» تشکیل یافته از دکتر مهدی مقیم‌نژاد، رامیار منوچهرزاده، زانیار بلوری و بهنام صدیقی و به پشتگرمی مسعود زنده‌روح کرمانی هشتمین دروه «۱۰ روز با عکاسان ایران» برگزار می‌شود. در ادامه، نمایشگاه هشتمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» که شامل ۴۰ پروژه عکس است افتتاح شد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، در این مراسم مجید رجبی معمار، مدیرعامل خانه هنرمندان ایران گفت: خوشحالیم که خانه هنرمندان چند دوره میزبان «۱۰ روز با عکاسان ایران» است و امیدوارم با برنامه‌هایی که تدارک دیده شده است، این دوره بهتر از دوره‌های قبل برگزار شود. سیف‌الله صمدیان، رییس هیأت مدیره انجمن عکاسان ایران نیز با بیان اینکه «اگر عکس نبود تاریخ‌های کج، کج‌تر نوشته می‌شد»، گفت: قرار بود مجمع عمومی انجمن عکاسان ایران و انتخابات هیأت مدیره انجمن اردیبهشت ماه برگزار شود و امور انجمن به هیأت مدیره جدید سپرده شود، اما به دلیل اینکه تعداد کاندیداهای هیأت مدیره انجمن به حد نصاب نرسید، مجمع عمومی برگزار نشد و چون نمی‌خواستیم «۱۰ روز با عکاسان ایران» متوقف شود، در فرصت کم با بهره‌گیری از آبرو، حرمت و دانش اسماعیل عباسی این دوره برگزار شد؛ به همین خاطر هم امسال برای «۱۰ روز با عکاسان ایران» فراخوان نداشتیم. امیدوارم قدر با هم بودن را بدانیم و اگر در دوره‌هایی اشتباهاتی داشتیم ما را ببخشید. عباسی ادامه داد: در پشتیبانی از دگرگونی‌هایی که انجمن عکاسان ایران خواستار آن شد و به پشتبانی کارشناسانه و هوشمندانه شورای هنری هشتمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» تشکیل یافته از دکتر مهدی مقیم‌نژاد، رامیار منوچهرزاده، زانیار بلوری و بهنام صدیقی و به پشتگرمی مسعود زنده‌روح کرمانی هشتمین دروه «۱۰ روز با عکاسان ایران» برگزار می‌شود. در ادامه، نمایشگاه هشتمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» که شامل ۴۰ پروژه عکس است افتتاح شد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
هشتمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» عصر روز جمعه (۸ آذر ماه) با حضور برخی از هنرمندان عکاس و پیشکسوتان این عرصه در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد. به همین خاطر هم امسال برای «۱۰ روز با عکاسان ایران» فراخوان نداشتیم. همچنین اسماعیل عباسی، دبیر هشتمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» در این مراسم گفت: هنرمند عکس برگردان نیست؛ فیلسوفی است دوستدار دانش و دانستن. عباسی ادامه داد: در پشتیبانی از دگرگونی‌هایی که انجمن عکاسان ایران خواستار آن شد و به پشتبانی کارشناسانه و هوشمندانه شورای هنری هشتمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» تشکیل یافته از دکتر مهدی مقیم‌نژاد، رامیار منوچهرزاده، زانیار بلوری و بهنام صدیقی و به پشتگرمی مسعود زنده‌روح کرمانی هشتمین دروه «۱۰ روز با عکاسان ایران» برگزار می‌شود. در ادامه، نمایشگاه هشتمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» که شامل ۴۰ پروژه عکس است افتتاح شد.
همشهریهمشهری1 ماه قبل
مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران در ابتدای این مراسم ضمن خوشامدگویی به حضار و هنرمندان، حضور مجدد آنها را در این مرکز هنری، شایسته دانست. سیف‌الله صمدیان رییس هیات مدیره انجمن عکاسان ایران نیز در سخنانی کوتاه گفت: قرار بود اردیبهشت‌ماه کارها را تحویل هیات مدیره جدید دهیم که به دلایلی این اتفاق نیفتاد و مجبور شدیم خودمان را به این دوره «۱۰ روز با عکاسان» تحمیل کنیم. محمدجواد حق‌شناس نیز رویداد «۱۰ روز با عکاسان ایران» را یکی از مهمترین رویدادهای هنری شمرد و گفت: عکاسان و هنرمندان در این رویداد سهمی ویژه دارند و شهرداری نیز افتخار می‌کند همراهانه این جمع را دور هم نگاه داشته است و خوشحالم در جمع شما حضور دارم. به گزارش مهر، هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران تا ۱۸ آذرماه در خانه هنرمندان ایران برپا خواهد بود. در این دوره از این رویداد، ۴۰ عکاس زیر ۳۵ سال، ۴۰ پروژه عکاسی را با شیوه ارائه‌ای جدید روی دیوار برده‌اند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران با حضور عکاسان عصر جمعه هشتم آذرماه در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد. مجید رجبی معمار (مدیرعامل خانه هنرمندان ایران) در ابتدای این مراسم گفت: خوشحالیم که خانه هنرمندان چند دوره میزبان ۱۰ روز با عکاسان ایران است و امیدوارم هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران با برنامه‌هایی که تدارک دیده شده است، بهتر از دوره‌های قبل برگزار شود. سیف الله صمدیان (رییس هیات مدیره انجمن عکاسان ایران) در ادامه مراسم گفت: اگر عکس نبود تاریخ‌ها کج، کج‌تر نوشته می‌شد. امسال برای ۱۰ روز با عکاسان ایران فراخوان نداشتیم. امیدوارم قدر با هم بودن را بدانیم و اگر در دوره‌هایی اشتباهاتی داشتیم ما را ببخشید.
ایلناایلنا1 ماه قبل
رییس هیات مدیره انجمن عکاسان ایران در مراسم گشایش هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران، گفت: اگر عکس نبود تاریخ‌ها کج، کج‌تر نوشته می‌شد. به گزارش ایلنا، هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران با حضور عکاسان عصر جمعه هشتم آذرماه در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد. سیف الله صمدیان (رییس هیات مدیره انجمن عکاسان ایران) در ادامه مراسم گفت: اگر عکس نبود تاریخ‌ها کج، کج‌تر نوشته می‌شد. امسال برای ۱۰ روز با عکاسان ایران فراخوان نداشتیم. اسماعیل عباسی (دبیر هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران) در این مراسم گفت: هنرمند عکس برگردان نیست.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیین افتتاحیه هشتمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» عصر جمعه ۸ آذرماه در خانه هنرمندان ایران برگزار شد. مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران در ابتدای این مراسم ضمن خوشامدگویی به حضار و هنرمندان، حضور مجدد آنها را در این مرکز هنری، شایسته دانست. سیف‌الله صمدیان رییس هیات مدیره انجمن عکاسان ایران نیز در سخنانی کوتاه گفت: قرار بود اردیبهشت‌ماه کارها را تحویل هیات مدیره جدید دهیم که به دلایلی این اتفاق نیفتاد و مجبور شدیم خودمان را به این دوره «۱۰ روز با عکاسان» تحمیل کنیم. به گزارش مهر، هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران تا ۱۸ آذرماه در خانه هنرمندان ایران برپا خواهد بود. در این دوره از این رویداد، ۴۰ عکاس زیر ۳۵ سال، ۴۰ پروژه عکاسی را با شیوه ارائه‌ای جدید روی دیوار برده‌اند.
مهرمهر1 ماه قبل
خانه هنرمندان ایرانهشتمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» از ۸ تا ۱۸ آذرماه در خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد. گالری نگرنمایشگاه گروهی نقاشی خط با عنوان «چهار اقلیم» به کیوریتوری شادی طلایی از جمعه هشتم آذر در گالری نگر به نشانی ضلع جنوبی پارک قیطریه، خیابان روشنایی، خیابان دلارام پلاک٣٣ واحد٣ آغاز به کار می‌کند. گالری ا «سرخوشی» عنوان نمایشگاه انفرادی نقاشی‌های امیر کریمی است که از ۸ آذرماه در گالری ا به نشانی خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸، طبقه اول افتتاح می‌شود. علاقه‌ عزیزی به هندسه و معماری در مجموعه‌ «گنبد کبود» که اولین نمایش انفرادی او نیز هست، نمود یافته‌است. در برخی از کارهای این مجموعه، لحظه‌ای ملموس، گاه تروماتیک، از دل واقعیت روزمره برش می‌خورد و اتفاقی ساده و زمینی تبدیل به صحنه‌ای ماندگار می‌شود.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی این رویداد، هشتمین دوره «۱۰ روز با عکاسان ایران» با رویکرد ایده محور برگزار می‌شود و ۴۰ پروژه در خانه هنرمندان ایران به نمایش گذاشته می‌شود. در این رویداد پروژه هایی از مهران مقیمی، عاطفه علایی، گلرو علی آبادی زاده، محمد مهرآرا، پریا احمدی، حمید حکاکی، شکیب مجیدی، سودابه شایگان، فرناز دمنابی، سجاد دادپور، مژده مؤذن­زاده، عاطفه خدابخش، مجید قدکساز، مهری رحیم زاده، رضایاوری، ساجد حق­شناس، نرگس مقدم، محمد مروج، امیرهادی شیرزادی، بابک جوادزاده، عطا نوین، فرزانه رضایی، بهنام صادقی، مهدی مرادپور، پولاد حقیقی، سحر مختاری، نرجس نادری­نژاد، خشایار شریفایی، علی سلطانی تهرانی، الهه زکویی، حنانه حیدری، عرفان دادخواه، امید امیدواری، پریسا فهامی، سینا شیری، آرمین عبدی، ثنا حسینی، میلاد گرگین، بنفشه عرشی و صبا خوانساری به نمایش گذاشته می‌شود. هشتمین «۱۰ روز با عکاسان ایران» به دبیری اسماعیل عباسی هشتم تا ۱۸ آذرماه برگزار می‌شود و مهدی مقیم نژاد، بهنام صدیقی، رامیار منوچهرزاده، زانیار بلوری و رامیار منوچهرزاده شورای هنری این دوره ۱۰ روز با عکاسان هستند که سیاستگذاری و انتخاب آثار را انجام داده‌اند.
ایلناایلنا1 ماه قبل
صمدیان درباره حمایت‌های مالی از هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران گفت: مسائل مالی انجمن‌ها در حد فاجعه است. سال گذشته مرکز هنرهای تجسمی حرکتی را شروع کرد که در برگزاری ۱۰ روز با عکاسان کمک‌رسانی بود. در ابتدای این نشست، صمدیان گفت: از هشتم تا هجدهم آذرماه هشتمین دوره این رویداد به همت انجمن عکاسان ایران برگزار می‌شود. این انجمن یک انجمن سراسری است و با ۶ انجمن دیگر (میراث فرهنگی، مطبوعاتی، سینما، تئاتر، صنعتی و تبلیغاتی، انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس) که در رشته عکاسی فعال هستند، تفاوت دارد. پس از آن قرار بود نوبت اول مجمع عمومی انجمن عکاسان ایران اول آذرماه برگزار شود و برای نخستین بار انتخابات هیات مدیره به صورت اینترنتی برای اعضای شهرستانی انجمن برگزار شود، اما به دلیل قطعی اینترنت، برگزاری مجمع عمومی و انتخاب هیأت مدیره جدید به تأخیر افتاد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
در این نشست، صمدیان گفت: هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران از هشتم تا هجدهم آذرماه جاری به همت انجمن عکاسان ایران در خانه هنرمندان برگزار می‌شود. این انجمن سراسری است و با ۶ انجمن دیگر اعم از انجمن عکاسان میراث فرهنگی، انجمن عکاسان مطبوعاتی، انجمن عکاسان سینمایی، انجمن عکاسان تئاتر، انجمن عکاسان صنعتی و تبلیغاتی و انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس که در رشته عکاسی فعالند، تفاوت دارد. وی ضمن بیان مطلب فوق، افزود: انجمن عکاسان ایران از ۱۳۸۸ راه‌اندازی شد. البته دوره کنونی دوره گذار است و در دوره نهم می‌توان تغییر و تحولات مدنظر را در شکل مطلوب خود دید. ۵ دوره همراهی انجمن‌های تخصصی با انجمن عکاسان ایران قابل تقدیر است و باید بگویم که ما از انجمن‌های دیگر فاصله نگرفته‌ایم؛ بلکه شیوه برگزاری رویداد تغییر کرده است.
مهرمهر1 ماه قبل
این در حالی است که انجمن‌های هنری مختلف دارای چندین انجمن نیستند و این موقعیت خاصی است که انجمن عکاسان ایران دارد. صمدیان: متاسفانه گاهی بودجه مرکز هنرهای تجسمی برای برگزاری کل بینال‌های هنری به اندازه بودجه یک فیلم سینمایی هم نیست! در هشتمین ۱۰ روز با عکاسان، پکیجی ۴۰ نفره عکاسانی حضور دارند که فضای مکالمه رو در روی آنها را با عکاسان و هنرمندان دیگر ایجاد کردیم. وی در پایان گفت: برای اولین بار وزارت کشور را متقاعد کردیم برای برپایی انتخابات هیات مدیره انجمن عکاسان ایران، رای‌گیری اینترنتی داشته باشیم اما قطع اینترنت چند روز گذشته این اتفاق را به تاخیر انداخت. به گزارش مهر، هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران از ۸ تا ۱۸ آذرماه در خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
نشست خبری هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران دوشنبه (چهارم آذر ماه) با حضور سیف الله صمدیان (رییس هیات مدیره انجمن عکاسان ایران) اسماعیل عباسی (دبیر هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران) و مسعود زنده‌روح کرمانی (عکاس) در خانه هنرمندان ایران برگزار شد. به گزارش ایسنا، در ابتدای این نشست سیف الله صمدیان گفت که قرار است از ۸ تا ۱۸ آذر امسال هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان در خانه هنرمندان برگزار شود. او در ادامه به بحث انجمن ملی عکاسان ایران پرداخت و گفت: عبارت انجمن ملی عکاسان ایران توسط ارشاد پذیرفته‌شده نیست، ولی به دلیل اینکه بجز انجمن عکاسان ایران شش انجمن دیگر در شاخه‌های میراث فرهنگی، مطبوعات، تئاتر، سینما، صنعتی و تبلیغاتی و دفاع مقدس داریم، پس این انجمن به عنوان یک انجمن جامع‌تر در نظر گرفته می‌شود. صمدیان اضافه کرد: در دوره هفتم سعی کردیم امکان خودباوری و خودرأیی در رابطه با رویدادی مانند ۱۰ روز با عکاسان به دیگر انجمن‌های عکاسی داده شود. انجمن ملی عکاسان ایران از سال ۸۸ تاسیس شد و بزرگان عکاسی ایران به عنوان هیات موسس در این امر مشارکت داشتند.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی انجمن عکاسان ایران، اسماعیل عباسی دبیر هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران مهدی مقیم نژاد، بهنام صدیقی، رامیار منوچهرزاده و زانیار بلوری را به عنوان شورای هنری این رویداد معرفی کرد. همچنین انجمن عکاسان ایران محسن زین العابدینی را به عنوان مدیر اجرایی هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران معرفی کرد. دبیر و شورای هنری هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران مهرماه امسال فعالیت خود را آغاز کردند و به تازگی احکام آنان صادر شده است. شورای هنری هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران با هدف پشتیبانی از جریان‌های هنری عکاسی نسل جوان و با رویکرد حرکت به سمت برگزاری نمایشگاههای اندیشمند، ایده محور و به شیوه کیوریتوریال با برگزاری جلسات و نشست هایی و بررسی آثار جمع آوری شده، آثار نهایی را برای هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران انتخاب کرد. انجمن عکاسان ایران هشتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران را به دبیری اسماعیل عباسی ۸ تا ۱۸ آذرماه در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
اعتمادآنلاین| در این فراخوان آمده است؛ تمامی هنرمندان تجسمی ایران، پژوهشگران و دانشگاهیان، انجمن‌های هنری، تشکلها، مراکز هنری، نگارخانه‌ها و فعالان عرصه هنرهای تجسمی به این جشن دعوتند. اهداف جشنواره در فراخوان بدین شرح اعلام شده است: تشویق هنرمندان به سمت شیوه‌های معاصر خلق آثار در بستر هنرهای تجسمی. در فراخوان جشنواره دوازدهم تجسمی فجر برای امکان دادن به بروز خلاقیت هنرمندان و دوری از محدودیت محتوایی، موضوع جشنواره آزاد اعلام شده است. شورای سیاستگذاری جشنواره هنرهای تجسمی فجر همچنین جوایزی برای نفرات برگزیده در نظر گرفته است. ارکان دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر (طوبای زرین) به این شرح است: رئیس جشنواره: هادی مظفری.
سینماپرسسینماپرس2 ماه قبل
سینماپرس: از سوی ستاد برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی فجر (طوبای زرین) فراخوان دوازدهمین دوره این جشنواره اعلام شد. به گزارش سینماپرس، فراخوان دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر (طوبای زرین) با رویکرد «گفت‌وگوی هنرها؛ آفرینش تجسمی نوین با نگاهی بین رشته‌ای» منتشر شد. اهداف جشنواره جشنواره در فراخوان بدین شرح اعلام شده است: تشویق هنرمندان به سمت شیوه‌های معاصر خلق آثار در بستر هنرهای تجسمی. شورای سیاستگذاری جشنواره هنرهای تجسمی فجر همچنین جوایزی برای نفرات برگزیده در نظر گرفته است. ارکان دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر (طوبای زرین) به این شرح است: رئیس جشنواره: هادی مظفری.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در این فراخوان آمده است؛ تمامی هنرمندان تجسمی ایران، پژوهشگران و دانشگاهیان، انجمن‌های هنری، تشکلها، مراکز هنری، نگارخانه‌ها و فعالان عرصه هنرهای تجسمی به این جشن دعوتند. اهداف جشنواره جشنواره در فراخوان بدین شرح اعلام شده است: تشویق هنرمندان به سمت شیوه‌های معاصر خلق آثار در بستر هنرهای تجسمی. در فراخوان جشنواره دوازدهم تجسمی فجر برای امکان دادن به بروز خلاقیت هنرمندان و دوری از محدودیت محتوایی، موضوع جشنواره آزاد اعلام شده است. شورای سیاستگذاری جشنواره هنرهای تجسمی فجر همچنین جوایزی برای نفرات برگزیده در نظر گرفته است. ارکان دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر (طوبای زرین) به این شرح است: رئیس جشنواره: هادی مظفری.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد خبری دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، فراخوان دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر (طوبای زرین) با رویکرد «گفت‌وگوی هنرها؛ آفرینش تجسمی نوین با نگاهی بین رشته‌ای» منتشر شد. اهداف جشنواره جشنواره در فراخوان بدین شرح اعلام شده است: تشویق هنرمندان به سمت شیوه‌های معاصر خلق آثار در بستر هنرهای تجسمی. در فراخوان جشنواره دوازدهم تجسمی فجر برای امکان دادن به بروز خلاقیت هنرمندان و دوری از محدودیت محتوایی، موضوع جشنواره آزاد اعلام شده است. شورای سیاستگذاری جشنواره هنرهای تجسمی فجر همچنین جوایزی برای نفرات برگزیده در نظر گرفته است. ارکان دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر (طوبای زرین) به این شرح است: رئیس جشنواره: هادی مظفری.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
اهداف جشنواره در فراخوان بدین شرح اعلام شده است: -تشویق هنرمندان به سمت شیوه‌های معاصر خلق آثار در بستر هنرهای تجسمی. طبق اعلام شورای سیاستگذاری جشنواره تجسمی فجر، جشنواره در ۱۰ رشته هنری شامل تصویرسازی، خوشنویسی، سرامیک، عکاسی، کاریکاتور و کارتون، طراحی گرافیک، مجسمه، نقاشی، نگارگری و رسانه‌های هنری جدید (شامل سه رسانه ویدئوآرت، پرفورمنس‌آرت، و چیدمان) برگزار می‌شود. در فراخوان جشنواره دوازدهم تجسمی فجر برای امکان دادن به بروز خلاقیت هنرمندان و دوری از محدودیت محتوایی، موضوع جشنواره آزاد اعلام شده است. -شورای سیاستگذاری جشنواره هنرهای تجسمی فجر همچنین جوایزی برای نفرات برگزیده در نظر گرفته است. ارکان دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر (طوبای زرین) به این شرح است: رئیس جشنواره: هادی مظفری.

به انتهای لیست رسیدید