اخبار اسکار - آخرین و مهم ترین اخبار اسکار از خبرگزاری‌های ایران | خبری

اسکار

زوم‌جیزوم‌جی48 دقیقه قبل
اسکار گیلبرت، موسس دونت‌نات اینترتینمنت، اعلام کرده است که Vampyr در ماه اکتبر برای نینتندو سوییچ عرضه می‌شود. در انتهای سال ۲۰۱۸ بود که اعلام شد ومپیر برای نینتندو سوییچ هم عرضه می‌شود، اما از آن زمان تا به امروز دیگر خبری حول تاریخ انتشار و ویژگی‌های آن در دسترس قرار نگرفت. حال طبق جدیدترین اخبار بازی، اسکار گیلبرت، موسس دونت‌ناد اینترتینمنت (Dontnod Entertainment)، با یک وبسایت فرانسوی گفت‌وگوی جدیدی داشته است و در این گفت‌وگو تاریخ انتشار بازی را اعلام کرده است. وی اعلام کرده است که Vampyr در ماه اکتبر (اواسط مهر ماه/اوایل آبان ماه) برای نینتندو سوییچ عرضه می‌شود. بااینکه هنوز تاریخ دقیق انتشار مشخص نشده است، اما حال کاربران می‌دانند که در چه ماه می‌توانند منتظر این بازی باشند.
سینماپرسسینماپرس1 ساعت قبل
سینماپرس: تاریخ اکران فیلم جدید مایکل بی جردن، برای حضور در نود و دومین دوره جوایز اسکار تغییر کرد. به گزارش سینماپرس به نقل از ورایتی، تاریخ اکران فیلم سینمایی «فقط رحمت» که مایکل بی جردن در آن ایفای نقش می‌کند، سه هفته جلو افتاد. مایکل جردن در حالی در این فیلم نقش استیونسان را بازی خواهد کرد که جیمی فاکس نیز نقش مک میلان را برعهده دارد. این فیلم محصول کمپانی برادران وارنر خواهد بود و عوامل دیگر فیلم بری لارسون، تیم بلک نلسون، راف اسپال و راب مورگان خواهند بود. دستین دنیل کریتون، این فیلم را کارگردانی می‌کند و اندرو لانهام نیز کمک نویسنده این فیلم است.
همشهریهمشهری2 ساعت قبل
ضمن اینکه شبکه HBO هم به لطف درخشش این سریال و البته «چرنوبیل» امسال با ۱۳۷ نامزدی امی پیشتاز شبکه‌های تلویزیونی است. «بازی تاج و تخت» با ۳۲ نامزدی رکورد بیشترین تعداد نامزدی امی در یک فصل را شکست که سال ۱۹۹۴ با ۲۶ مورد به نام NYPD Blue ثبت شده بود. فصل هشتم و پایانی «بازی تاج و تخت» جز بخش بهترین سریال درام، در ۹ بخش بازیگری هم بخت بردن جایزه دارد. سریال «خانم میزل شگفت‌انگیز» از شرکت آمازون با ۲۰ نامزدی از جمله بهترین سریال کمدی پس از «بازی تاج و تخت» از نظر تعداد نامزدی در رده دوم قرار دارد. «خانم میزل شگفت‌انگیز» سال گذشته هشت جایزه از جمله بهترین سریال کمدی و بهترین بازیگر زن کمدی (ریچل برازناهان) را برد.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 ساعت قبل
پس از سریال «بازی تاج و تخت» که با نامزدی در ۳۲ شاخه پیشتاز نامزدهای این جوایز است، سریال «خانم میزل شگفت‌انگیز» محصول آمازون با ۲۰ نامزدی و سریال معروف «چرنوبیل» دیگر محصول «HBO» با ۱۹ نامزدی، پیشترین تعداد نامزدی را به خود اختصاص دادند. محصولات شبکه «HBO» در جوایز امی ۲۰۱۹ در مجموع در ۱۳۷ شاخه نامزد کسب جایزه شدند تا این کمپانی رکورد قبلی خود را در سال ۲۰۱۵ با ۱۲۶ نامزدی بهبود ببخشد. محصولات کمپانی نتفلیکس نیز در جوایز امی امسال در ۱۱۷ شاخه شانس کسب جایزه دارند و محصولات «NBC» و آمازون نیز به ترتیب در ۵۷ و ۴۷ شاخه نامزد شده‌اند. سریال «چرنوبیل» نیز در شاخه بهترین مینی سریال‌ها باید برای کسب جایزه به «فرار از دانمورا»، «چیزهای تیز»، «چرا آنها ما را می‌بینند» و «فاس / ‏‬وردون» رقابت کند. مراسم معرفی برندگان و اعطای جوایز هفتاد و یکمین دوره جوایز امی موسوم به اسکار تلویزیونی روز ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور) برگزار می‌شود.
موجموج4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج به نقل از هالیوود ریپورتر، آخرین فصل سریال بازی تاج و تخت کاری از کمپانی HBO با کسب نامزدی در ۳۲ شاخه از هفتاد و یکمین دوره از جوایز تلویزیونی امی، رکورد نامزدی یک سریال تلویزیونی در یک سال را شکست. محصولات شبکه «HBO» در جوایز امی ۲۰۱۹ در مجموع در ۱۳۷ شاخه نامزد کسب جایزه شدند تا این کمپانی رکورد قبلی خود را در سال ۲۰۱۵ بال ۱۲۶ نامزدی بهبود ببخشد. محصولات کمپانی نتفلیکس نیز در جوایز امی امسال در ۱۱۷ شاخه شالنس کسب جایزه دارند و محصولات «NBC» و آمازون نیز به ترتیب در ۵۷ و ۴۷ شاخه نامزد شده‌اند. سریال «چرنوبیل» نیز در شاخه بهترین مینی سریال‌ها باید برای کسب جایزه به «فرار از دانمورا»، «چیزهای تیز»، «چرا آنها ما را می‌بینند» و «فاس / ‌‬وردون» رقابت کند. مراسم معرفی برندگان و اعطای جوایز هفتاد و یکمین دوره جوایز امی موسوم به اسکار تلویزیونی روز ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور) برگزار می‌شود.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
فهرست نامزدهای هفتادو یکمبن دوره جوایز تلویزیونی امی با نامزدی آخرین فصل از سریال محبوب «بازی تاج و تخت» در ۳۲ شاخه و ثبت یک رکورد تاره اعلام شد. محصولات شبکه «HBO» در جوایز امی ۲۰۱۹ در مجموع در ۱۳۷ شاخه نامزد کسب جایزه شدند تا این کمپانی رکورد قبلی خود را در سال ۲۰۱۵ بال ۱۲۶ نامزدی بهبود ببخشد. محصولات کمپانی نتفلیکس نیز در جوایز امی امسال در ۱۱۷ شاخه شالنس کسب جایزه دارند و محصولات «NBC» و آمازون نیز به ترتیب در ۵۷ و ۴۷ شاخه نامزد شده‌اند. سریال «چرنوبیل» نیز در شاخه بهترین مینی سریال‌ها باید برای کسب جایزه به «فرار از دانمورا»، «چیزهای تیز»، «چرا آنها ما را می‌بینند» و «فاس / ‏‬وردون» رقابت کند. مراسم معرفی برندگان و اعطای جوایز هفتاد و یکمین دوره جوایز امی موسوم به اسکار تلویزیونی روز ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور) برگزار می‌شود.

موسیقی متن فیلم پنج انگشت؛ برنارد هرمن

تابناکتابناک5 ساعت قبل
فیلم سینمایی «پنج انگشت / ۵Fingers» به کارگردانی جوزف ال. منکیه‌ویچ محصول سال ۱۹۵۲ کمپانی فاکس قرن بیستم است. در این فیلم جاسوسی، جیمز میسون، دانیل داریو، مایکل رنی، والتر همپدن، اسکار کارلویز، جان ونگراف، آلفرد زیسلر، ایوان تریسولت، کانستنتین شین، لرنس دابکین، لستر متیوز، مایکل پتی، نستور پایوا، ریچارد لو، اتو والدیس و استنلی لوگن مقابل دوربین نوربرت برودین بازی کردند. برنارد هرمن موسیقی متن این فیلم را ساخت که قطعه اصلی آن را بر روی تصاویری از این فیلم می‌بینید و می‌شنوید.
سینماپرسسینماپرس5 ساعت قبل
سینماپرس: شب پیش با معرفی نامزدهای جوایز امی ۲۰۱۹ که به اسکار آثار تلویزیونی مشهور است، ‌ «بازی تاج و تخت» محصول شبکه اچ‌بی‌او با ۳۲ نامزدی در بخش سریال درام رکوردی جدیدی به‌نام خود ثبت کرد. در این فهرست در بخش درام قسمت آخر سریال «بازی تاج و تخت» محصول شبکه اچ‌بی‌او با نامزدی در ۳۲ بخش در تاریخ رکوردشکن شد. نامزدی در بخش بهترین سریال درام، چهار نامزدی برای بهترین بازیگر زن مکمل و سه نامزدی در بخش بهترین بازیگر مرد مکمل از جمله این نامزدی‌ها بود. مینی‌سریال «چرنوبیل» از شبکه اچ‌بی‌او نیز با ۱۹ نامزدی در بخش بهترین سریال کوتاه خوش درخشید. موفقیت چند سریال شبکه اچ‌بی‌او در مجموع ۱۳۷ نامزدی برای این شبکه به ارمغان آورده است و پس از آن نت‌فلیکس با ۱۱۷ نامزدی جای دارد.
سینماپرسسینماپرس5 ساعت قبل
سینماپرس: حضور در جشنواره‌های خارجی به عنوان محلی برای عرضه محصولات فرهنگی هر کشوری دارای اهمیت است. ایران نیز سالانه در جشنواره‌های معتبر خارجی حاضر می‌شود. اما از حضور در مصادیق کوچک و کم اهمیت به دنبال چه هستیم؟ به گزارش سینماپرس، حضور در جشنواره‌های خارجی به عنوان محلی برای عرضه و نمایش محصولات فرهنگی هر کشوری دارای اهمیت است. مطابق این اصل مصوب یکی از معتبرترین سندهای فرهنگی کشور قرار است تا محصول و اقدام فرهنگی کشور در تعامل موثر با دستگاه و نهاد مقابل خود باشد. غالبا با حضور فیملسازان ما در جشنواره‌های خارجی یا حضور نمایندگان و توزیع کنندگان در این مراسم‌های هنری فیلم برنده می‌شود و جوایز نقدی خود را دریافت می‌کند.
خبر فوریخبر فوری5 ساعت قبل
اختلاف‌نظری که این روزها درباره‌ اولویت توجه به جشنواره‌های فیلم غرب یا شرق جهان شکل گرفته، هم می‌تواند نوعی دوقطبی را دامن بزند و هم این خطر را گوشزد می‌کند که مبانی خسارت‌زا، مبنای تصمیم‌گیری‌ها در حوزه سینما بشود. ماجرا از آنجا نمود یافت که رییس جدید سازمان سینمایی، احراز جایزه از جشنواره‌ی فیلم شانگهای را به دبیر جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر که کارگردان فیلم برگزیده در شانگهای بوده است، با صدور بیانیه‌ای رسمی، تبریک گفت. رییس جمهور محترم هم بی‌شک، با یاری همین گرایش سینماگران، بر مسند عالی مدیریت اجرایی کشور قرار گرفت. ما حتی در فوتبال و والیبال هم چنین تصمیمی نگرفتیم که عرصه‌های جهانی کشورهای غربی، حتا ایالات متحده‌ آمریکا، را ترک کنیم و تنها به عرصه‌های آسیایی و خاورمیانه بیاندیشیم. در پایان دو پرسش باقی می‌ماند: - آیا نگاه و عقیده‌ رییس سازمان سینمایی، واقعا همانی است که از آن پیام تبریک برداشت شد؟ - بر فرض این‌که چنین اظهار نظری در پیام صادرشده، نوعی تقویت دوقطبی‌سازی را در فضای سینمایی کشور دامن زده باشد، آیا اگر زمان به قبل برگردد، رییس سازمان سینمایی باز به انتشار چنین پیامی مبادرت می‌ورزد؟
ایسناایسنا5 ساعت قبل
ایسنا - یادداشت روز علیرضا بهرامیاختلاف نظر جدال‌انگیزی که این روزها درباره‌ی اولویت توجه به جشنواره‌های فیلم غرب یا شرق جهان شکل گرفته، هم از این منظر خطرناک است که نوعی دوقطبی قابل تقویت را می‌تواند دامن بزند، هم این خطر را گوشزد می‌کند که مبادا مبانی امتحان پس داده و به‌نوعی خسارت‌زا، مبنای تصمیم‌گیری‌ها در حوزه‌ی سینمای کشور قرار گیرد. ماجرا از آنجا نمود یافت که رییس جدید سازمان سینمایی، احراز جایزه از جشنواره‌ی فیلم شانگهای را به دبیر جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر که کارگردان فیلم برگزیده در شانگهای بوده است، با صدور بیانیه‌ای رسمی، تبریک گفت. رییس جمهور محترم هم بی‌شک، با یاری همین گرایش سینماگران، بر مسند عالی مدیریت اجرایی کشور قرار گرفت. ما حتا در فوتبال و والیبال هم چنین تصمیمی نگرفتیم که عرصه‌های جهانی کشورهای غربی، حتا ایالات متحده‌ی آمریکا، را ترک کنیم و تنها به عرصه‌های آسیایی و خاورمیانه بیاندیشیم. در پایان دو پرسش باقی می‌ماند: - آیا نگاه و عقیده‌ی رییس سازمان سینمایی، واقعا همانی است که از آن پیام تبریک برداشت شد؟ - بر فرض این‌که چنین اظهار نظری در پیام صادرشده، نوعی تقویت دوقطبی‌سازی را در فضای سینمایی کشور دامن زده باشد، آیا اگر زمان به قبل برگردد، رییس سازمان سینمایی باز به انتشار چنین پیامی مبادرت می‌ورزد؟ انتهای پیام
برترین‌هابرترین‌ها6 ساعت قبل
تاریخ اکران فیلم جدید مایکل بی جردن، برای حضور در نود و دومین دوره جوایز اسکار تغییر کرد. باشگاه خبرنگاران جوان: تاریخ اکران فیلم سینمایی «فقط رحمت» که مایکل بی جردن در آن ایفای نقش می‌کند، سه هفته جلو افتاد. مایکل جردن در حالی در این فیلم نقش استیونسان را بازی خواهد کرد که جیمی فاکس نیز نقش مک میلان را برعهده دارد. این فیلم محصول کمپانی برادران وارنر خواهد بود و عوامل دیگر فیلم بری لارسون، تیم بلک نلسون، راف اسپال و راب مورگان خواهند بود. دستین دنیل کریتون، این فیلم را کارگردانی می‌کند و اندرو لانهام نیز کمک نویسنده این فیلم است.
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
تمام عناوین کاندیداهای «بازی تاج و تخت» در هفتادویکمین جایزه امی را می‌توانید در این لیست ببینید:۱. بهترین سریال درام۲. بهترین بازیگر مکمل زن در سریال درام (لنا هدی) ۵. بهترین بازیگر مکمل زن در سریال درام (سوفی ترنر) ۷. بهترین فیلمنامه در سریال درام (اپیزود تخت آهنین) ۱۳. بهترین کارگردانی سریال درام (اپیزود تخت آهنین) ۱۴.
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، حضور در جشنواره‌های خارجی به عنوان محلی برای عرضه و نمایش محصولات فرهنگی هر کشوری دارای اهمیت است. مطابق این اصل مصوب یکی از معتبرترین سندهای فرهنگی کشور قرار است تا محصول و اقدام فرهنگی کشور در تعامل موثر با دستگاه و نهاد مقابل خود باشد. غالبا با حضور فیملسازان ما در جشنواره‌های خارجی یا حضور نمایندگان و توزیع کنندگان در این مراسم‌های هنری فیلم برنده می‌شود و جوایز نقدی خود را دریافت می‌کند. این مساله فرضیه بده بستان فرهنگی و اقتصادی میان فیلمسازان، رسانه‌ها و نهادهای خصوصی فرهنگی که برگزار کننده این جشنواره‌ها هستند را برانگیخته می‌کند. در اینباره با دیگر تحلیلگران و همینطور مدیران فرهنگی کشور سخن خواهیم گفت.
خبر فوریخبر فوری16 ساعت قبل
فیلم «دیوید کاپرفیلد» که بر اساس رمان نوشته «چالز دیکنز» ساخته شده به عنوان فیلم افتتاحیه شصت و سومین جشنواره فیلم لندن معرفی شد. «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد» به کارگردانی «آرماندو یانوچی» که بر اساس رمان معروف نوشته «چالز دیکنز» ساخته شده است در تاریخ دوم اکتبر در افتتاحیه جشنواره فیلم لندن به روی پرده می‌رود. در این فیلم «دو پاتل» بازیگر انگلیسی فیلم برنده اسکار «میلیونر زاغه‌نشین»، در نقش «دیوید کاپرفیلد» بازی کرده است در کنار بازیگرانی چون «تیلدا سوئینتون» مقابل دوربین رفته و داستان فیلم نیز درباره یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های ادبی خلق شده توسط «چالز دیکنز» یعنی «دیوید کاپرفیلد» است، فردی که همزمان مهربان، شرور و فقیر و ثروتمند است و در قرن ۱۹ میلادی با مجموعه‌ای از شخصیت‌های برجسته انگلستان دیدار می‌کند. قرار است فیلم «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد» توسط کمپانی لاینزگیت در بریتانیا اکران عمومی شود. شصت و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم لندن از تاریخ ۲ تا ۱۳ اکتبر (۱۰ تا ۲۱ مهرماه) برگزار می‌شود و برنامه کامل فیلم‌های حاضر در این رویداد سینمایی روز ۲۹ اوت (۷ شهریور) اعلام می‌شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز18 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، آکادمی علوم و هنرهای تلویزیونی، سه‌شنبه شب به وقت ایران اسامی نامزدهای جوایز امی را که مهم‌ترین جایزه تلویزیونی در آمریکاست و از آن به‌عنوان به اسکار تلویزیونی یاد می‌شود، اعلام کرد. برندگان هفتاد و یکمین جوایز امی ۲۲ سپتامبر (بامداد دوشنبه ۲۵ شهریور به وقت ایران) در مراسمی در مایکروسافت تیه‌تر در لس آنجلس معرفی می‌شوند. فصل‌های جدید سریال‌های «چیزهای عجیب» (Stranger Things) تولید شبکه نت‌فلیکس، «سرگذشت ندیمه» (The Handmaid's Tale) تولید هولو و «دروغ‌های کوچک بزرگ» تولید اچ‌بی‌او برای رقابت در این دوره جوایز امی واجد شرایط نبودند. آکادمی علوم و هنرهای تلویزیونی هر سال جایزه ‌امی را به بهترین‌ آثار تلویزیون در بخش‌های مختلف درام، کمدی، سریال کوتاه، فیلم تلویزیونی، برنامه‌های زنده و … اعطا می‌کند. نامزدهای امی ۲۰۱۹ از میان برنامه‌های تلویزیونی انگلیسی‌زبان که از تاریخ اول ژوئن ۲۰۱۸ تا ۳۱ مه ۲۰۱۹ از شبکه‌های مختلف تلویزیونی در آمریکا روی آنتن رفتند، انتخاب شدند.
زوم‌جیزوم‌جی19 ساعت قبل
روز گذشته بود که اعلام شد فیلم Babylon (بابیلون) قرار است پروژه بعدی دیمین شزل، کارگردان فیلم‌های تحسین‌شده‌ای چون فیلم Whiplash (ویپلش)، فیلم La La Land (لا لا لند) و فیلم First Man (نخستین انسان)، باشد که او وظیفه کارگردانی و نوشتن فیلمنامه این فیلم را بر عهده دارد. همچنین اما استون که پیش از این در فیلم La La Land همکاری و جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش زن را نیز برای این فیلم دریافت کرده بود، مذاکره برای حضور در فیلم Babylon را آغاز کرده است. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، ستاره و بازیگر دیگری ممکن است در فیلم شزل به ایفای نقش بپردازد. طبق به‌روز رسانی اخیر ددلاین از خبر فیلم جدید شزل، برد پیت مذاکرات اولیه برای حضور و بازی در فیلم Babylon را آغاز کرده است. اطلاعات بیشتری از فیلم Babylon از جمله زمان شروع ساخت و اکران منتشر نشده است.
زوم‌جیزوم‌جی21 ساعت قبل
فروردین امسال اعلام شد که تام هنکس، بازیگر برنده دو جایزه اسکار، در حال انجام مذاکرات نهایی و بستن قرارداد برای بازی در نقش تام پارکر، مدیر برنامه‌های مشهور الویس پریسلی است. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، بازیگر نقش الویس پریسلی نیز در این فیلم بدون نام مشخص و معرفی شده است. حال باز لورمن با انتشار توییتی در صفحه شخصی خود در توییتر اعلام کرد که آستین باتلر قرار است نقش الویس پریسلی را در فیلم زندگینامه این خواننده بازی کند. لورمن در ادامه گفت که حضور باتلر در تئاتر موزیکال The Iceman Cometh باعث شد تا او تست بازیگری و خوانندگی بهتر و گسترده‌تری از باتلر بگیرد و در نهایت باعث انتخاب او برای نقش الویس پریسلی شود. فیلمبرداری و تولید فیلم زندگینامه الویس پریسلی قرار است در سال ۲۰۲۰ در کوئینزلند در استرالیا آغاز شود، اما هنوز تاریخ اکرانی برای آن اعلام نشده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین23 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد» به کارگردانی «آرماندو یانوچی» که بر اساس رمان معروف نوشته «چالز دیکنز» ساخته شده است در تاریخ دوم اکتبر در افتتاحیه جشنواره فیلم لندن به روی پرده می‌رود. به گزارش هالیوود ریپورتر، در این فیلم «دو پاتل» بازیگر انگلیسی فیلم برنده اسکار «میلیونر زاغه‌نشین»، در نقش «دیوید کاپرفیلد» بازی کرده است در کنار بازیگرانی چون «تیلدا سوئینتون» مقابل دوربین رفته و داستان فیلم نیز درباره یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های ادبی خلق شده توسط «چالز دیکنز» یعنی «دیوید کاپرفیلد» است، فردی که همزمان مهربان، شرور و فقیر و ثروتمند است و در قرن ۱۹ میلادی با مجموعه‌ای از شخصیت‌های برجسته انگلستان دیدار می‌کند. قرار است فیلم «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد» توسط کمپانی لاینزگیت در بریتانیا اکران عمومی شود. شصت و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم لندن از تاریخ ۲ تا ۱۳ اکتبر (۱۰ تا ۲۱ مهرماه) برگزار می‌شود و برنامه کامل فیلم‌های حاضر در این رویداد سینمایی روز ۲۹ اوت (۷ شهریور) اعلام می‌شود. منبع: ایسنا
ایسناایسنا23 ساعت قبل
فیلم «دیوید کاپرفیلد» که بر اساس رمان نوشته «چالز دیکنز» ساخته شده به عنوان فیلم افتتاحیه شصت و سومین جشنواره فیلم لندن معرفی شد. به گزارش ایسنا به نقل از هالیوود ریپورتر، «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد» به کارگردانی «آرماندو یانوچی» که بر اساس رمان معروف نوشته «چالز دیکنز» ساخته شده است در تاریخ دوم اکتبر در افتتاحیه جشنواره فیلم لندن به روی پرده می‌رود. در این فیلم «دو پاتل» بازیگر انگلیسی فیلم برنده اسکار «میلیونر زاغه‌نشین»، در نقش «دیوید کاپرفیلد» بازی کرده است در کنار بازیگرانی چون «تیلدا سوئینتون» مقابل دوربین رفته و داستان فیلم نیز درباره یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های ادبی خلق شده توسط «چالز دیکنز» یعنی «دیوید کاپرفیلد» است، فردی که همزمان مهربان، شرور و فقیر و ثروتمند است و در قرن ۱۹ میلادی با مجموعه‌ای از شخصیت‌های برجسته انگلستان دیدار می‌کند. قرار است فیلم «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد» توسط کمپانی لاینزگیت در بریتانیا اکران عمومی شود. شصت و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم لندن از تاریخ ۲ تا ۱۳ اکتبر (۱۰ تا ۲۱ مهرماه) برگزار می‌شود و برنامه کامل فیلم‌های حاضر در این رویداد سینمایی روز ۲۹ اوت (۷ شهریور) اعلام می‌شود.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش ایسنا به نقل از هالیوود ریپورتر، انتشارات «هاتون مافین کورت» ‌ انتشار کتاب خاطرات این فیلم‌ساز برنده اسکار را به عهده خواهد داشت. هنوز عنوان مشخصی برای این کتاب تعیین نشده ولی قرار است پاییز سال ۲۰۲۰ به دست مخاطبان برسد. با توجه اطالاعات ارائه‌شده از سوی انتشارات، ‌ کتاب خاطرات این فیلم‌ساز بیشتر بر روی سال‌های اولیه فعالیتش تمرکز خواهد داشت. «الیور استون» پیشینه اعتیاد به الکل و مواد مخدر را دارد و تاکنون سه مرتبه ازدواج کرده است. «‌استون» ۷۲ ساله در بیانیه‌ای اعلام کرد، تمامی خاطرات زندگی‌اش از جمله خاطرات خوشایند و غم‌انگیز را در این کتاب ثبت خواهد کرد.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
ملی پوش اسبق تیم ملی آفریقای جنوبی در جریان یک حمله مسلحانه برنامه ریزی شده، در ژوهانسبورگ به ضرب گلوله کشته شد. ایرنا: ملی پوش اسبق تیم ملی آفریقای جنوبی در جریان یک حمله مسلحانه برنامه ریزی شده، در ژوهانسبورگ به ضرب گلوله کشته شد. براساس اعلام پلیس هیچ انگیزه‌ای از این حمله مسلحانه در دست نبوده و هیچ مظنونی بازداشت نشده است. رسانه‌های محلی تصاویری را از خودروی مقتول منتشر کردند که شیشه جلوی آن با گلوله‌های متعدد سوراخ شده است. بچلر ۴۹ ساله، سابقه پوشیدن قدرتمندترین تیم‌های باشگاهی آفریقای جنوبی یعنی اورلاندو پایرتس و قیصر چیفس را در کارنامه دارد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
سینمای الجزیر به عنوان اولین کشور، نماینده خود را برای حضور در شاخه بهترین فیلم خارجی جوایز سینمایی اسکار در سال ۲۰۲۰ معرفی کرد. به گزارش ایسنا به نقل از هالیوود ریپورتر، فیلم «پاپیچا» به کارگردانی «مونیا مدور» به عنوان نماینده سینمای الجزایر در شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی جوایز اسکار ۲۰۲۰ انتخاب شد، شاخه‌ای که از امسال تحت عنوان «بهترین فیلم بین‌المللی» برگزار می‌شود. سینمای الجزایر تاکنون چهار بار به جمع نامزدهای نهایی شاخه بهترین فیلم خارجی جوایز اسکار راه یافته است و «کوستا گاوراس» با فیلم سیاسی هیجانی «زد» در سال ۱۹۶۹ تنها جایزه این شاخه از جوایز اسکار را برای الجزایری‌ها به ارمغان آورده است. فهرست نامزدهای نهایی جوایز اسکار ۲۰۲۰ روز ۱۳ ژانویه (۲۳ دی ماه) اعلام خواهد شد و مراسم اعطای جوایز نود و دومین دوره این رویداد سینمایی در تاریخ ۹ فوریه (بامداد دوشنبه ۲۱ بهمن) برگزار خواهد شد. آخرین معرفی فیلم از سوی کشورها برای شرکت در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی جوایز سینمایی اسکار ۲۰۲۰، اول اکتبر ۲۰۱۹ (۱۰ مهرماه) تعیین شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
«‌الیور استون» از چاپ کتاب خاطرات زندگی‌اش که بخش زیادی از آن به دوران اولیه حرفه‌اش ازجمله دوران حضور او در ویتنام اختصاص دارد، خبر داد. اعتمادآنلاین| انتشارات «هاتون مافین کورت» ‌ انتشار کتاب خاطرات این فیلم‌ساز برنده اسکار را به عهده خواهد داشت. با توجه اطالاعات ارائه‌شده از سوی انتشارات، ‌ کتاب خاطرات این فیلم‌ساز بیشتر بر روی سال‌های اولیه فعالیتش تمرکز خواهد داشت. «الیور استون» پیشینه اعتیاد به الکل و مواد مخدر را دارد و تاکنون سه مرتبه ازدواج کرده است. «‌استون» ۷۲ ساله در بیانیه‌ای اعلام کرد، تمامی خاطرات زندگی‌اش از جمله خاطرات خوشایند و غم‌انگیز را در این کتاب ثبت خواهد کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سینمای ایران این روزها آنقدر که در داخل کشور پرهیاهو و پرشور به نظر می‌آید، در جشنواره‌های جهانی خارجی کم فروغ شده است. این مسئله باعث شد تا برای یادآوری هم که شده است بر شاخص‌ترین حضورهای جهانی موفق سینمای ایران در جشنواره‌های جهانی مروری داشته‌ایم که در ادامه می‌خوانید. رخشان بنی‌اعتماد هم پس از یک سال با فیلم سینمایی «قصه‌ها» موفق به کسب جایزه بهترین فیلم‌نامه جشنواره فیلم ونیز شد. او با فیلم سینمایی «فروشنده» که اولین نمایشش در جشنواره فیلم کن بود موفق به کسب جایزه بهترین فیلمنامه این جشنواره شد و شهاب حسینی بازیگر فیلم هم توانست جایزه بهترین بازیگر مرد را دریافت کند. فیلم‌هایی که در جشنواره‌ فیلم فجر هم برای کسب جوایز رقابت سختی داشتند و کار داوران را سخت کرده بودند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
«‌الیور استون» از چاپ کتاب خاطرات زندگی‌اش که بخش زیادی از آن به دوران اولیه حرفه‌اش ازجمله دوران حضور او در ویتنام اختصاص دارد، خبر داد. انتشارات «هاتون مافین کورت» ‌ انتشار کتاب خاطرات این فیلم‌ساز برنده اسکار را به عهده خواهد داشت. با توجه اطالاعات ارائه‌شده از سوی انتشارات، ‌ کتاب خاطرات این فیلم‌ساز بیشتر بر روی سال‌های اولیه فعالیتش تمرکز خواهد داشت. «الیور استون» پیشینه اعتیاد به الکل و مواد مخدر را دارد و تاکنون سه مرتبه ازدواج کرده است. «‌استون» ۷۲ ساله در بیانیه‌ای اعلام کرد، تمامی خاطرات زندگی‌اش از جمله خاطرات خوشایند و غم‌انگیز را در این کتاب ثبت خواهد کرد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، استودیوهای زیادی خواهان همکاری با دیمین شزل کارگردان جوان هالیوودی برای ساخت فیلم جدید او هستند. شزل که پیشتر با دو فیلم «لا لا لند» و «ویپلش» توانسته بود نام خودش را سر زبان‌ها بیندازد حالا قرار است با پروژه‌ای که فعلا «ببیلون» نام دارد دوباره به عالم سینما برگردد. ظاهرا در رقابت بین استودیوها برای در اختیار گرفتن حقوق این اثر لاینزگیت که پیشتر پخش «لا لا لند» را هم بر عهده داشت از بقیه پیشی گرفته است. ظاهرا داستان «ببیلون» در اواخر دوره سینمای صامت می‌گذرد و گذار سینما از صامت به دوره صدا را نشان می‌دهد. گفته می‌شود اما استون که همراه با شزل در «لا لا لند» توانسته بود اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را به خودش اختصاص دهد این بار هم قرار است با این کارگردان در «ببیلون» همکاری کند.
ایسناایسنا1 روز قبل
«‌الیور استون» از چاپ کتاب خاطرات زندگی‌اش که بخش زیادی از آن به دوران اولیه حرفه‌اش ازجمله دوران حضور او در ویتنام اختصاص دارد، خبر داد. به گزارش ایسنا به نقل از هالیوود ریپورتر، انتشارات «هاتون مافین کورت» ‌ انتشار کتاب خاطرات این فیلم‌ساز برنده اسکار را به عهده خواهد داشت. با توجه اطالاعات ارائه‌شده از سوی انتشارات، ‌ کتاب خاطرات این فیلم‌ساز بیشتر بر روی سال‌های اولیه فعالیتش تمرکز خواهد داشت. «الیور استون» پیشینه اعتیاد به الکل و مواد مخدر را دارد و تاکنون سه مرتبه ازدواج کرده است. «‌استون» ۷۲ ساله در بیانیه‌ای اعلام کرد، تمامی خاطرات زندگی‌اش از جمله خاطرات خوشایند و غم‌انگیز را در این کتاب ثبت خواهد کرد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
کارگردان فیلم «لالالند» برنده جایزه اسکار، در فیلم جدیدش از حضور برد پیت و اما استون بهره می‌گیرد. برد پیت و اما استون بازیگر فیلم جدید دمین شازل با عنوان «بابل» شدند. اما استون، سابقه همکاری با دمین شازل در فیلم «لالالند» را داشته و جایزه اسکار بهترین بازیگر زن را برای همین فیلم از آن خود کرده است. دمین شازل اکنون مشغول ساختن سریال درام «ادی» برای نت‌فلیکس است و پس از آن روی صندلی کارگردانی «بابل» می‌نشیند. در حالی که چندین استودیو برای گرفتن حقوق فیلم «بابل» اعلام آمادگی کرده‌اند، احتمال می‌رود لاینزگیت که توزیع کننده فیلم «لالا لند» بود، حقوق این فیلم را نیز به دست آورد.
همشهریهمشهری1 روز قبل
انسل الگورت، هری استایلز و مایلز تلر هم گزینه‌های بازی در نقش الویس بودند که در نهایت قرعه به نام باتلر افتاد. لورمن استرالیایی که عاشقانه‌های نامزد اسکار «مولن روژ!» و «گتسبی بزرگ» را در کارنامه دارد، درباره انتخاب باتلر برای ایفای نقش پریسلی گفت: «می‌دانستم اگر روند انتخاب بازیگر درست پیش نرود، نمی‌توانم فیلم را بسازم. ما دنبال گزینه‌ای بودیم که هم بتواند مسئولیت حرکت‌ها و کیفیت صدای یک ستاره بی‌همتا را بر عهده بگیرد هم آسیب‌پذیر بودن درونی هنرمند را نشان دهد. فیلمنامه را لورمن با همکاری کریگ پیرس نوشته و قرار است فیلمبرداری از اوایل سال آینده در کویینزلند استرالیا آغاز شود. هر دو فیلم در جشنواره کن امسال حضور داشتند و او در دومی با لئوناردو دی‌کاپریو و برد پیت همبازی است.

به انتهای لیست رسیدید