اسکار

عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
یکی از اتفاقاتی که هر سال در روزهای منتهی به مراسم اسکار می‌افتد، این است که افراد بسیاری در صدد گمانه‌زنی برای برنده‌های اسکار برمی‌آیند. بر اساس برنده‌های قبلی، هر فیلمی که ارزش برنده‌شدن در اسکار بهترین فیلم را دارد باید مردی پشت دوربین داشته باشد که به اندازه آنهایی که جلوی دوربین هستند، معروف باشد. یک عنوان کوتاه انتخاب کنید۶۱ اسکار از ۸۳ اسکار بهترین فیلم به فیلم‌هایی با عناوینی شامل سه یا کمتر از سه کلمه رسیده است. آنها را نخندانیدکمدی سال‌هاست که توسط آکادمی اسکار کم‌ارزش شده است. با این حال موارد مورد اشاره توسط نویسنده و آمار ارائه‌شده توسط وی، نکاتی درخور تأمل درباره تصمیمات آکادمی اسکار و انتخاب آنها دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
او چهارمین فرد در تاریخ اسکار بود که برای چهار بخش متفاوت نامزد اسکار می‌شود. اسکار بهترین تدوین صدا به «بوهمین راپسودی» تعلق گرفت و بلافاصله اسکار بهترین صداگذاری هم به همین فیلم رسید. «سوگولی» سومین اثر از میان ۸ نامزد اسکار بهترین فیلم بود که پس از استراحت تبلیغاتی پرزنت شد. اسپایک لی با وجود نامزدی در ۵ جایزه اسکار هنوز نتوانسته بود هیچ تندیسی را به خودش اختصاص دهد. بعد از معرفی آخرین فیلم نامزد اسکار، «کتاب سبز» نوبت به اهدای جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن رسید.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ماه قبل
شاید خبر مهم دیگر، ‌حذف فیلم «سوختن» نماینده کره جنوبی از فهرست نامزدهای بهترین فیلم خارجی زبان بود. با اعلام نامزدهای اسکار سال ۲۰۱۹ روشن شد که زنان بیش از هر زمان دیگر موفق شدند تا در میان نامزدهای این دوره جای بگیرند. نت‌فلیکس با این فیلم برای نخستین بار نامزد بهترین فیلم اسکار شده است. آخرین فیلم سیاه و سفیدی که به‌عنوان بهترین فیلم اسکار انتخاب شد «آرتیست» در سال ۲۰۱۲ بود. حتی سال ۲۰۰۸ فیلم تحسین شده کریستوفر نولان یعنی «شوالیه تاریکی» نیز نامزدی بهترین فیلم اسکار را کسب نکرده بود.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
مراسم اسکار ۲۰۱۹ (اسکار نود و یکم) بامداد امروز دوشنبه برگزار شد‌. جایزه اسکار بهترین چهره‌ پردازی و آرایش‌ مو تعلق گرفت به فیلم معاونجوایز اسکار بهترین طراحی صحنه و لباس، هر دو به فیلم بلک پنتر (پلنگ سیاه) تعلق گرفت. جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان تعلق گرفت به فیلم روما به کارگردانی آلفونسو کوارون از مکزیک. جایزه اسکار فیلم مستند کوتاه تعلق گرفت به فیلم دوره؛ پایان محکومیت. جایزه اسکار بهترین فیلم کوتاه به فیلم پوست - Skin ساخته گای ناتیو رسید.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
در آستانه اسکار ۹۱ بازیگرانی را که بیشترین نامزدی و جایزه را از جشنواره سالانه اسکار را دریافت کرده‌اند را اینجا بخوانید. مریل استریپاستریپ، بازیگر ۶۹ ساله آمریکایی است که با ۲۱ نامزدی و ۳ بار بردن جایزه اسکار با افتخار‌ترین بازیگر اسکار شناخته می‌شود. او بیشترین جوایز اسکار را از آن خود نکرده، ولی با ۲۱ نامزدی اسکار در این زمینه رکورد دار است. او با ۱۲ نامزدی و برنده شدن ۴ جایزه اسکار دومین بازیگر پر افتخار اسکار و رکورد دار دریافت جایزه اسکار محسوب می‌شود. او تنها بازیگر مردی است که ۳ اسکار را از آن خود کرده است و با ۱۲ نامزدی اسکار سومین بازیگر پر افتخار محسوب می‌شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
یکی از اتفاقاتی که هر سال در روزهای منتهی به مراسم اسکار می‌افتد، این است که افراد بسیاری در صدد گمانه‌زنی برای برنده‌های اسکار برمی‌آیند. البته گمانه‌زنی‌های عمومی از میان ۲۴ جایزه اسکار اکثرا درمورد جوایزی مانند بهترین بازیگر مرد و زن، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و زن، بهترین موسیقی، بهترین انیمیشن و در نهایت، شاه‌بیت مراسم، بهترین فیلم است. یک عنوان کوتاه انتخاب کنید۶۱ اسکار از ۸۳ اسکار بهترین فیلم به فیلم‌هایی با عناوینی شامل سه یا کمتر از سه کلمه رسیده است. آنها را نخندانیدکمدی سال‌هاست که توسط آکادمی اسکار کم‌ارزش شده است. با این حال موارد مورد اشاره توسط نویسنده و آمار ارائه‌شده توسط وی، نکاتی درخور تأمل درباره تصمیمات آکادمی اسکار و انتخاب آنها دارد.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
آکادمی علوم و هنرهای سینمایی فرانسه جمعه ۲۲ فوریه در حالی اسامی برگزیدگان چهل و چهارمین دوره جوایز سزار را معرفی کرد که در این دوره فیلم «حضانت» ساخته خاویر لگراند توانست جوایز مهم از جمله بهترین فیلم را از آن خود کند. به گزارش صبا به نقل از ورایتی، جوایز چهل و چهارمین دوره سزار که معادل اسکار در کشور فرانسه است، جمعه ۲۲ فوریه در سالن ‌پلیل شهر پاریس به برگزیدگان اهدا شد. در این دوره از جوایز سزار، فیلم «حضانت» نخستین ساخته بلند خاویر لگراند توانست جایزه بهترین فیلم را از آن خود کند. «حضانت» همچنین جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن (لیا دراکر)، بهترین فیلمنامه اصلی (خاویر لگراند) و بهترین تدوین را نیز تصاحب کرد. لیا دراکر بازیگر فیلم «حضانت» در سخنرانی هنگام دریافت جایزه‌اش به زنان شجاعی که الهام بخش او برای ایفای نقشش بوده‌اند ادای احترام کرد. ریاست این دوره جوایز سزار را کریستین اسکات توماس بازیگر نامزد جایزه اسکار برعهده داشت.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
خبرگزاری صبا: پس از آنکه در ابتدا اعلام شده بود تنها ۲ ترانه از پنج ترانه نامزد جایزه اسکار در مراسم جوایز اسکار امسال اجرا می‌شوند، آکادمی اسکار تصمیمش را عوض کرد. به نقل از ایندیپندنت، بعد از آنکه اعلام شده بود تنها ۲ ترانه از پنج ترانه نامزد جایزه اسکار در مراسم روز ۲۴ فوریه اجرا می‌شوند، آکادمی اسکار سرانجام اعلام کرد که هر پنج ترانه نامزد جایزه اسکار در شب مراسم اجرا می‌شوند. آکادمی اسکار پیش از این اعلام کرده بود که تنها ترانه «سطحی» با اجرای بردلی کوپر و لیدی گاگا در فیلم «ستاره‌ای متولد می‌شود» و ترانه «همه ستاره‌ها» با اجرای کندریک لامار و SZA در فیلم «پلنگ سیاه» در شب مراسم نود و یکمین دوره اسکار اجرا می‌شوند. تهیه کنندگان مراسم اسکار اعلام کرده بودند که با کوتاه شدن این مراسم مجالی برای اجرای دیگر ترانه‌ها نیست. بنابراین به سنت سال‌های گذشته هر پنج ترانه نامزد جایزه اسکار بهترین ترانه در شب مراسم اسکار به صورت زنده اجرا می‌شوند.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
چرا اسکار جذاب‌ترین مراسم اهدای جایزه دنیاست؟ با وجود همه دگرگونی‌هایی که در ۹۰ سال گذشته در صنعت فیلم پیش آمده، جایزه اسکار همچنان پابرجا مانده‌است. جایزه اسکار یکی از نه جایزه از جوایز آکادمی است. مایر نخستین تندیس را دید و گفت: به نظر شاه اسکار دوم (اسکار فردریک شاه سابق نروژ و سوئد) میرسه. اتفاقات منحصر‌‌بفردتا کنون دو نفر از برندگان جایزه اسکار برنده جایزه نوبل نیز بوده‌اند. والت دیزنی با دریافت ۲۲ جایزهٔ آکادمی و ۴ جایزهٔ افتخاری آکادمی، رکورددار دریافت جایزهٔ اسکار است.

گزارش کامل از حرف‌ها و حاشیه‌های اسکار/ یک ایرانی در میان برندگان +عکس

3+
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
پس از انتشار نامه اعتراضی به برگزارکنندگان اسکار، حالا برد پیت، کلونی، رابرت دنیرو و آلفونسو کوارون نیز از روسای اسکار خواستند از تصمیم خود در نحوه پوشش خبری اسکار صرف‌نظر کنند. شماری دیگر از چهره‌های مطرح سینما از آکادمی اسکار خواستند، پوشش مستقیم مراسم اسکار اهدای چهار جایزه و معرفی برندگانش در بخش آگهی تبلیغاتی قرار نگیرد. در حالی که تنها ۱۰ روز به برگزاری مراسم اسکار مانده، نحوه پوشش خبری مراسم به شدت خبرساز و در صفوف هنرمندان با اعتراض به مدیران آکادمی روبه رو شده است. سال پیش شمار مخاطبان مراسم اسکار به پایین‌ترین حد خود رسید و مسئولان معتقدند شاید طولانی بودن مراسم دلیل کم‌توجهی به پخش مستقیم مراسم باشد. تارانتینو، اسکورسیزی، اسپایک لی از جمله کارگردان‌هایی بودند که نامه به مقامات اسکار را امضا کردند.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
نکاتی خواندنی از آمار و هزینه‌های اسکار ۲۰۱۹نود و یکمین دوره جوایز سینمایی اسکار که هفته آینده برگزار می‌شود، شامل نکاتی جالب از حیث رکوردها، آمار و ارقام و هزینه‌های نجومی خواهد بود. * به طور متوسط برنده جایزه اسکار بهترین فیلم، شاهد افزایش ۱۵ میلیون دلاری فروش خود در گیشه سینما خواهد بود. * برای اولین بار در تاریخ جوایز سینمایی اسکار «پلنگ سیاه» به عنوان یک فیلم ابرقهرمانی توانست نامزد اسکار بهترین فیلم شود. * فیلم «روما» اولین فیلم از محصولات کمپانی نتفلیکس است که توانست در شاخه بهترین فیلم نامزد اسکار شود. * «روما» در صورت کسب اسکار بهترین فیلم، اولین فیلم غیرانگلیسی زبان تمام ادوار تاریخ جوایز سینمایی اسکار است که چنین جایزه‌ای کسب می‌کند.

(تصاویر) جایزه اسکار ۲۰۱۹

96+
فراروفرارو1 ماه قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ماه قبل
آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار اعلام کرد که تمامی جوایز ۲۴ شاخه این جوایز بدون تغییر و طبق روال گذشته اعلام و پخش تلویزیونی خواهد شد. به گزارش سایت رسمی آکادمی اسکار، «مارتین اسکورسیزی»، «کوئنتین تارانتینو»، «کریستوفر نولان»، «اسپایک لی»، «مایکل مان»، «الخاندرو گونزالز ایناریتو»، «گیرمو دل‌تورو»، «آلفونسو کوارون»، «رابرت دنیرو»، «الیزابت بنکس»، «پیتر دینکلج» و «کری واشینگتن» از جمله چهره‌هایی بودند که با امضای نامه‌ای سرگشاده اعتراض خود را به آکادمی اسکار نشان دادند. در این نامه تصمیم آکادمی اسکار، توهین به کسانی معرفی شده است که عشق و عمر خود را وقف حرفه خود کرده‌اند و از آکادمی اسکار خواسته‌اند هر چه زودتر تصمیم بر عدم پخش تلویزیونی اعطای جوایز چهار شاخه از جوایز اسکار را لغو کند. اما «جان بیلی» رئیس آکادمی اسکار در ابتدا و درواکنش به این اعتراضات گفته بود که آکادمی قصد ندارد دستاوردهای هیچ یک از هنرمندان در ۲۴ شاخه جوایز اسکار را نادیده بگیرد اما برای کاهش زمان مراسم جوایز اسکار (که سال گذشته ۳ ساعت ۵۳ دقیقه به طول انجامید) تحت فشار قرار داد. مراسم اعطای جوایز نود و یکمین دوره‌ی اسکار روز ۲۵ فوریه (بامداد دوشنبه ۶ اسفند) در لس آنجلس برگزار می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، کوئنتین تارانتینو، اسپایک لی و مارتین اسکورسیزی در کنار بیش از ۴۰ کارگردان و فیلمبردار و تدوینگر مشهور نامه‌ای را امضا کردند که به تندی تصمیم آکادمی علوم و هنرهای سینما برای اهدای ۴ جایزه اسکار هنگام پخش تبلیغات را محکوم می‌کند. بر اساس تصمیم آکادمی جایزه ۴ رشته فیلمبرداری، ‌ تدوین، چهره‌پردازی و فیلم‌ کوتاه هنگامی اهدا می‌شود که تبلیغات تلویزیونی پخش می‌شود و پس از تبلیغات سخنرانی ضبط شده فرد برنده پخش خواهد شد. در این نامه که امضای راجر دیکینز فیلمبردار سرشناس هم پای آن دیده می‌شود، از آکادمی علوم و هنرهای سینما درخواست شده است که تصمیمش را عوض کند. آکادمی علوم و هنرهای سینما برای کوتاه‌تر شدن زمان پخش تلویزیونی مراسم دست به این اقدام زده است و باور دارد که با کوتاه کردن زمان پخش تلویزیونی جلوی افت میزان بینندگان اسکار را خواهد گرفت. راسل کرو بازیگر سرشناس سینما هم این تصمیم آکادمی را احمقانه توصیف کرده است.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
دقایقی قبل نود و یکمین دوره مراسم اسکار به پایان رسید و برندگان این دوره تندیس هایشان را دریافت کردند. به گزارش تسنیم، نود و یکمین دوره مراسم اسکار با اجرای گروه کویین آغاز شد. اسکار بهترین تدوین صدا به «بوهمین راپسودی» تعلق گرفت و بلافاصله اسکار بهترین صداگذاری هم به همین فیلم رسید. «سوگولی» سومین اثر از میان ۸ نامزد اسکار بهترین فیلم بود که پس از استراحت تبلیغاتی پرزنت شد. بعد از معرفی آخرین فیلم نامزد اسکار، «کتاب سبز» نوبت به اهدای جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن رسید.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
خبرآنلاین: فیلم «کفرناحوم‌» ‌ به کارگردانی نادین لبکی ۲ روز پیش به جمع ۵ نامزد نهایی اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان اسکار راه پیدا کرد و نام لبنان را در کانون توجه سینمادوستان جهان قرار داد. اما فراتر از این افتخار طلسمی بود که با حضور نادین لبکی میان نامزدهای اسکار ۲۰۱۹ شکسته شد. تا پیش از این هیچ زنی از دنیای عرب نامزد اسکار نشده بود. کاش فیلمسازان زن بیشتری در این دوره از اسکار نامزد جایزه می‌شدند. البته از بخت بد لبکی امسال رقابت برای رسیدن به اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان دشوار است و در حضور «رما»، «جنگ سرد» و «هرگز روی برنگردان» مجسمه اسکار دست‌نیافتنی شده است.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
خبرگزاری صبا: راسل کرو ستاره فیلم «گلادیاتور» از تصمیم آکادمی اسکار که لحظه اهدای چهار جایزه اسکار را پخش تلویزیونی نمی‌کند، انتقاد کرد. به نقل از گلددربی، راسل کرو از آکادمی اسکار برای تصمیمش مبنی بر پخش زنده تلویزیونی نکردن چهار بخش جوایز اسکار امسال انتقاد کرد. راسل کرو که سه بار بین سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۱ برای فیلم‌های «نفوذی»، «گلادیاتور» و «یک ذهن زیبا» نامزد جایزه اسکار نقش اول مرد بازیگری شد و توانست یک بار نیز این جایزه را برای حضورش در نقش ماکسیموس در فیلم «گلادیاتور» با خود به خانه ببرد، از تصمیم روز گذشته آکادمی اسکار مبنی بر پخش زنده تلویزیونی نکردن لحظه اهدای چهار جایزه اسکار انتقاد کرد. بازیگر «گلادیاتور» در صفحه توییتر خود نوشت: آکادمی پخش زنده تلویزیونی جوایز فیلمبرداری، تدوین و چهره پردازی را حذف کرده است؟ این تصمیمی اساسا احمقانه است. در طی ۲۴ ساعت گذشته بسیاری از شخصیت‌های سینما مانند گی یرمو دل تورو، آلفونسو کوارون که به احتمال زیاد برنده جایزه بهترین فیلمبرداری اسکار امسال است به این تصمیم بحث برانگیز اسکار انتقاد کرده‌اند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بامداد دوشنبه به وقت ایران زمان برگزاری نود و یکمین دوره مراسم سینمایی اسکار است. پس از آن اما پرسر و صداترین ماجرایی که گریبان اسکار را گرفت انتخاب مجری بود. در آغاز امر کوین هارت به عنوان مجری اسکار انتخاب شد که گزینه بسیار مناسبی به نظر می‌رسید. تا نود و یکمین دوره اسکار بدون مجری برگزار شود. این‌ها پایان جنجال‌های اسکار نبود و اندکی پیش از مراسم تصمیم آکادمی برای اهدای ۴ اسکار حین پخش تبلیغات تلویزیونی غوغا به پا کرد.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
آکادمی اسکار روز دوشنبه ۴ فوریه نخستین فهرست اهدا کنندگان جوایز اسکار امسال را که شامل نام هایی چون بری لارسون، دنیل کریگ، تینا فی و جنیفر لوپز است، معرفی کرد. خبرگزاری صبا: آکادمی اسکار روز دوشنبه ۴ فوریه نخستین فهرست اهدا کنندگان جوایز اسکار امسال را که شامل نام هایی چون بری لارسون، دنیل کریگ، تینا فی و جنیفر لوپز است، معرفی کرد. به نقل از ورایتی، آکادمی اسکار روز دوشنبه ۴ فوریه اولین فهرست اهداکنندگان جوایز اسکار امسال را معرفی کرد، بر این اساس کریس اوانز، بری لارسون و آوکافینا به همراه دنیل کریگ، تینا فی، ووپی گلدبرگ، جنیفر لوپز، ایمی پوهلر، مایا رودولف، آماندلا استنبرگ، شارلیز ترون، تیسا تامپسون و کنستانس وو به عنوان گروه نخست از اهداکنندگان جایزه اسکار امسال معرفی شدند. دانا گیگلیوتی و گلن ویس تهیه کنندگان مراسم اسکار اعلام کردند که رونمایی از فهرست دیگر اهدا کنندگان جوایز اسکار امسال در هفته‌های آینده صورت می‌گیرد. درباره مراسم اسکار امسال، ورایتی به تازگی گزارش داد که برخلاف آنچه گفته شده بود که در مراسم اسکار امسال تنها ۲ ترانه اجرا می‌شود، هر ۵ ترانه حاضر در بخش اسکار بهترین ترانه به صورت زنده اجرا خواهند شد.

بهترین فیلم‌های سال گذشته؛ ۱۰ فیلمی که نباید از دست بدهید!

18+
فراروفرارو3 هفته قبل
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
همچنان که گفته شد، تقریبا همه کارشناسان سینما و اسکار، در رشته بهترین فیلم هم شانس اصلی را برای او و فیلم «رما» قائل بودند اما در نهایت این «رما» نبود که به‌عنوان بهترین فیلم اسکار ۲۰۱۹ معرفی شد. دومین جایزه آلفونسو کوارون در اسکار نودویکم تبدیل به نخستین اسکار تاریخ سینمای مکزیک شد. کوارون اما یک جایزه مهم دیگر را در اسکار امسال گرفت و آن جایزه بهترین کارگردانی بود. بهترین‌ سلبریتی‌هاهمان‌طور که پیش‌بینی می‌شد لیدی گاگا برای ترانه «کم عمق» در فیلم «ستاره‌ای متولد می‌شود» برنده اسکار بهترین ترانه شد. لیدی گاگا برای دریافت جایزه بهترین بازیگر زن هم نامزد دریافت جایزه بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
چنانچه سه هنرپیشه زن «سوگلی» نامزد دریافت جایزه اسکار شوند، به عنوان نوزدهمین فیلم تاریخ سینما که سه هنرپیشه زن نامزد اسکار داشته‌اند، معرفی می‌شود. اعتمادآنلاین| بسیاری پیش‌بینی‌ها از منابع مختلف احتمال نامزد شدن هر سه هنرپیشه زن فیلم «سوگلی» را حدس زده‌اند. چنانچه «اولیویا کولمن»، «اما استون» و «ریچل ویز» سه هنرپیشه «سوگلی» در ۲۲ ژانویه نامزد دریافت جایزه اسکار شوند، به عنوان نوزدهمین فیلم تاریخ سینما که سه هنرپیشه زن نامزد اسکار داشته‌اند، معرفی می‌شود. «همه چیز درباره ایو» تنها فیلم این فهرست است که بیش از ۳ زن در آن نامزد اسکار شده است. این فیلم ۴ زن نامزد اسکار داشت از جمله «آن بکستر» و «بت دیویس» نامزد هنرپیشه نقش اصلی زن و «سلست هولم» و «تلما ریتر» نیز در بخش هنرپیشه نقش مکمل زن نامزد اسکار شدند که البته متاسفانه همه دست خالی از جایزه اسکار به خانه رفتند.
فراروفرارو2 ماه قبل
سازمان‌دهندگان برگزاری مراسم اسکار سال ۲۰۱۹، از تصمیم خود برای اهدای چهار جایزه این مراسم در جریان پخش آگهی‌های بازرگانی طی پخش زنده تلویزیونی، به دلیل اعتراض فیلم سازان و هنرپیشگان صرف نظر کردند. در پی کاهش شمار بینندگان تلویزیونی اسکار در سال ۲۰۱۸، تصمیم اهدای این چهار جایزه در زمان پخش آگهی‌های بازرگانی، با هدف کوتاه کردن پخش تلویزیونی اسکار و ترغیب تماشاگران تلویزیونی به تماشای این مراسم، اتخاذ شد. به همین منظور، نشستی با حضور اتحادیه فیلمبرداران آمریکا و مقام‌های ارشد اسکار برگزار و تصمیمی اتخاذ شد تا پخش تلویزیونی مراسم اسکار طی سه ساعت انجام شود. قرار است نود و یکمین مراسم اسکار روز ۲۴ فوریه (۵ اسفند ماه) بدون مجری برگزار شود. مراسم اسکار سال جاری، اولین مراسم اسکار از سال ۱۹۸۹ است که از داشتن مجری بی بهره مانده است.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: استیون اسپیلبرگ که مخالف ورود محتواهای سینمایی نت‌فلیکس به بخش رقابتی اسکار بوده، ‌ معتقد است فیلم‌های این ابررسانه اینترنتی واجد حضور در جوایز «امی» است، نه اسکار. به گزارش سینماپرس به نقل از ورایتی، استیون اسپیلبرگ که مخالف ورود محتواهای سینمایی نت‌فلیکس به بخش رقابتی اسکار است در نشست بعدی آکادمی در مقام مدیر بخش کارگردانان اسکار به این موضوع می‌پردازد. وی در مقام رئیس بخش کارگردانان آکادمی اسکار از تغییرات اعمال شده قوانین در اجلاس سالانه حمایت می‌کند. اسپیلبرگ همواره نگرانی خود را از تفاوت بین انتشار اینترنتی محتواهای سینمایی با اکران در سالن سینماها ابراز کرده و معتقد است که محتواهای تولید شده توسط نت‌فلیکس نباید در بخش رقابتی اسکار قرار بگیرند. این کارگردان اسطوره‌ای هالیوود معتقد است که فیلم‌های نت‌فلیکس فقط باید واجد شرایط شرکت در بخش رقابتی «امی» را داشته باشد نه اسکار.
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
«جان بیلی» رئیس آکادمی اسکار که خود یک فیلمبردار و زمانی رئیس انجمن فیلمبرداران آمریکا بوده است تاکید کرده بود که آکادمی اسکار دستاوردهای همه ۲۴ شاخه را در این رویداد سینمایی ارج می‌نهد اما در عین حال با افزایش فشارها برای کاهش مدت زمان برگزاری مراسم اسکار روبرو شده است (مراسم اسکار سال گذشته در مجموع سه ساعت و ۵۳ دقیقه به طول انجامید). همچنین اضافه کرد که عدم پخش تلویزیونی اعطای جوایز چهار شاخه به صورت چرخشی خواهد بود و سال آینده چهار شاخه دیگر مشمول این تصمیم خواهند شد. در این نامه تصمیم آکادمی اسکار، توهین به کسانی معرفی شده است که عشق و عمر خود را وقف حرفه خود کرده‌اند و از آکادمی اسکار خواسته‌اند هر چه زودتر تصمیم بر عدم پخش تلویزیونی اعطای جوایز چهار شاخه از جوایز اسکار را لغو کند. شاید بعضی از رسانه‌ها با تعبیر «عقب‌نشینی آکادمی اسکار» از این تغییر موضع یاد کرده‌اند اما بیشتر از عقب نشینی این اقدام آکادمی اسکار نشان از درک موقعیت و همدلی آکادمی با اعضایش دارد. کوتاه این که: چنین رویکردی افزایش اعتبار رئیس آکادمی اسکار و تیم تصمیم گیرنده را در پی دارد و هیچ وقت نقطه ضعفی در کارنامه آنها محسوب نمی‌شود ولی اگر بر تصمیم خود پای‌فشاری کرده و بر انجام آن اصرار می‌کردند آن وقت یک نکته منفی در کارنامه آنها ثبت می‌شد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ماه قبل
ای‌بی‌سی هر سال مراسم اسکار را پوشش می‌دهد و با برنامه‌ریزی‌های آکادمی ارتباطی تنگاتنگ دارد. این اتفاق برای دومین بار در تاریخ ۹۱ ساله اسکار رخ می‌دهد و نخستین بار سال ۱۹۸۹ مراسم اسکار بدون مجری برگزار شد. گفته شده از سال پیش اسکار تصمیم گرفته بود تا مراسم را در ۳ ساعت برگزار کند که نیم ساعت از حد معمول کوتاه‌تر است. مخاطبان مراسم اسکار در سال‌های اخیر روبه کاهش رفته و سال ۲۰۱۸ شمار تماشاگران مستقیم اسکار ۵/ ۲۶ میلیون نفر و از همیشه کمتر بود. امسال «رما» درام مکزیکی ساخته آلفونسو کوارون و «سوگلی» یک کمدی تاریخی بریتانیایی هر یک با ۱۰ نامزدی پیشتاز جوایز اسکار هستند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
کمپانی نتفلیکس نسبت به اظهارات اخیر اسپیلبرگ در خصوص عدم شاسیتگی فیلم‌های نتفلیکس برای حضور در اسکار، واکنش نشان داد. باشگاه خبرنگاران جوان: کمپانی نتفلیکس نسبت به اظهارات اخیر اسپیلبرگ در خصوص عدم شاسیتگی فیلم‌های نتفلیکس برای حضور در اسکار، واکنش نشان داد. کمپانی نتفلیکس در صفحه توئیتر خود در خصوص اظهارات و انتقادهای استیون اسپیلبرگ واکنش نشان داد. اسپیلبرگ گفته بود فیلم‌های نتفلیکس به دلیل عدم رعایت قوانین اکران شایستگی حضور در اسکار را ندارند. اسپیلبرگ از مدیران اکادمی اسکار در بخش کارگردانی، معتقد است که اسکار به تغییر قوانین نیاز دارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
اعتمادآنلاین| «گلن کلوز» ۲۱ فوریه در چهاردهمین مراسم سالانه «جوایز اسکار وایلد» که در سانتامونیکای کالیفرنیا برگزار می‌شود تقدیر خواهد شد. «ملیسا مک‌کارتی» که خود در سال ۲۰۱۲ جایزه اسکار وایلد را دریافت کرده است، این جایزه را به «گلن کلوز» اهدا خواهد کرد. به گزارش ورایتی، «گلن کلوز» ۶ بار نامزد جایزه «اسکار» شده است. او ششمین نامزدی اسکار خود را در سال ۲۰۱۲ برای بازی در فیلم «آلبرت نابز» کسب کرد. او همچنین برای بازی در فیلم‌های «جذابیت مرگبار»، «روابط خطرناک»، «جهان به گفته گارپ»، «اندوه شدید» و «طبیعی» نامزد اسکار شده است.
همشهریهمشهری1 ماه قبل
از دیگر فیلم‌های جشنواره ونیز که در چند سال اخیر در جوایز اسکار عملکرد موفقی داشته‌اند و چندین جایزه کسب کرده‌اند می‌توان به «هرت لاکر» (۲۰۱۰)، «جاذبه» (۲۰۱۴) و «لالا لند» (۲۰۱۷) اشاره کرد. ونیز در سال ۲۰۱۷ بهترین عملکرد را در جوایز اسکار ثبت کرد و فیلم‌های «لالا لند» و «ستیغ اره‌ای» در مجموع برنده ۹ جایزه شده‌اند. طی دو دهه اخیر فیلم‌هایی که در ونیز معرفی شده‌اند ۱۳٫۶ درصد از جوایز اسکار را کسب کرده‌اند و ۱۲٫۵ درصد آنها نیز نامزد کسب اسکار شده‌اند. پس از ونیز، فیلم‌های جشنواره کن با کسب ۴۲ جایزه اسکار در ۲۰ سال اخیر در رده دوم قرار دارند و سال ۲۰۱۲ موفق‌ترین سال کن در اسکار بود که فیلم‌های «هنرمند» (بهترین فیلم، کارگردانی و بازیگر مرد، موسیقی متن و طراحی لباس) و «نیمه شب در پاریس» (بهترین فیلمنامه) در مجموع ۶ جایزه اسکار را به خانه بردند. در صد نامزدی و کسب فیلم‌های حاضر در کن در جوایز اسکار نیز به ترتیب ۱۱٫۲ درصد و ۹٫۸ درصد است.

به انتهای لیست رسیدید