اس ۴۰۰

اس ۴۰۰

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، «علی الغانمی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق تهدیدهای ایالات متحده آمریکا مبنی بر احتمال تحریم بغداد را بی‌اثر خواند. بیشتر بخوانید: توضیح نماینده عراقی درباره مصوبه اخراج نظامیان آمریکایی از عراقالغانمی به پایگاه خبری «بغداد الیوم» گفت که «تحریم‌های آمریکا علیه عراق نیازمند موافقت کانون‌های تصمیم‌ساز آمریکا است». این نماینده عراقی تأکید کرد که این کشور به «موجب قانون اساسی در تجهیز تسلیحاتی، تجهیزات نظامی و خرید هر گونه سامانه‌ای که با وضعیت آن (عراق) در تناسب باشد، آزاد است». در همین ارتباط، «محمدرضا طالب» رئیس کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق از روسیه خواست که برای دور نگه داشتن بغداد از درگیری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی مداخله کند. وی در پایان خاطر نشان کرد که تجهیز تسلیحاتی ارتش عراق توسط روسیه، در مقایسه با آمریکا، کم‌هزینه‌تر است.
فارسفارس1 روز قبل
عضو کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق ضمن بی‌اهمیت خواندن تحریم‌های احتمالی آمریکا علیه این کشور، تأکید کرد که بغداد در تجهیز تسلیحاتی نیروهای خود آزاد است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «علی الغانمی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق تهدیدهای ایالات متحده آمریکا مبنی بر احتمال تحریم بغداد را بی‌اثر خواند. الغانمی به پایگاه خبری «بغداد الیوم» گفت که «تحریم‌های آمریکا علیه عراق نیازمند موافقت کانون‌های تصمیم‌ساز آمریکا است». در همین ارتباط، «محمدرضا طالب» رئیس کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق از روسیه خواست که برای دور نگه داشتن بغداد از درگیری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی مداخله کند. وی در پایان خاطر نشان کرد که تجهیز تسلیحاتی ارتش عراق توسط روسیه، در مقایسه با آمریکا، کم‌هزینه‌تر است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارش «علی الغانمی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق تهدیدهای ایالات متحده آمریکا مبنی بر احتمال تحریم بغداد را بی‌اثر خواند. اخبار بین الملل - الغانمی به پایگاه خبری «بغداد الیوم» گفت که «تحریم‌های آمریکا علیه عراق نیازمند موافقت کانون‌های تصمیم‌ساز آمریکا است». الغانمی خاطر نشان کرد که وارد کردن سامان دفاعی هوایی روسی «اس-۴۰۰»، نیازمند نظارت روسیه است و باید نیروهای عراق را برای استفاده از آن، آموزش دهد. در همین ارتباط، «محمدرضا طالب» رئیس کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق از روسیه خواست که برای دور نگه داشتن بغداد از درگیری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی مداخله کند. وی در پایان خاطر نشان کرد که تجهیز تسلیحاتی ارتش عراق توسط روسیه، در مقایسه با آمریکا، کم‌هزینه‌تر است.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشروز دوشنبه بود که انتشار خبر برگزاری نخستین نشست اطلاعاتی علنی ترکیه و سوریه در مسکو توجه تحلیل گران و صاحب نظران را به خود جلب کرد. رؤسای سازمان‌های اطلاعات ترکیه و سوریه برای اولین بار پس از سال‌ها نشست داشتند و این به رغم موضع خصمانه ترکیه در قبال رئیس‌جمهوری سوریه است. یک مقام آگاه سوری اعلام کرد که اخبار منتشر شده در خصوص محور مذاکرات نشست سه جانبه اخیر میان سوریه، ترکیه و روسیه در مسکو نادرست است. خبرگزاری رویترز مدعی شده بود که در این نشست در خصوص همکاری میان سوریه و ترکیه برای مقابله با نیروهای کرد در شمال سوریه رایزنی شده است. این نشست از دو جنبه قابل بررسی است: نخست از جنبه روابط استراتژیک میان روسیه و ترکیه و دوم تلاش آنکارا و دمشق برای حل پرونده سوریه از طریق گفتگو.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
این سامانه به ایران ظرفیت کافی برای دفاع از مرز‌های خود در خلیج فارس را خواهد داد. ایران در آن صورت خواهد توانست از خود در برابر ناو عبور کرده در آب‌های خلیج فارس دفاع کند. سامانه دفاع هوایی اس -۴۰۰این شاهکار پدافند هوایی روسیه در جهان بی‌نظیر است. موشک‌های این سامانه قادر به شلیک به هدف در محدوده‌ای ۲۰۰ کیلومتری هستند. این سامانه قادر به سرنگون کردن جنگنده‌های نسل پنجم است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 روز قبل
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه امروز با این ادعا که حملات ارتش سوریه ادامه دارد اعلام کرد که نیروهای ترکیه هرگز از نقطه ایست بازرسی در ادلب عقب نشینی نخواهند کرد بلکه بالعکس احتمالا آن را تقویت خواهند کرد. وی با بیان این مطلب افزود: مذاکرت با روسیه برای ایجاد منطقه امن در ادلب ادامه دارد. آکار در بخش دیگر سخنان خود گفت: سامانه دفاع موشکی روسیه موسوم به «اس ۴۰۰» در ماه آوریل یا می‌فعال خواهد شد. وی همچنین گفت: ما از سوی پارلمان عراق درخواست رسمی برای خروج نیروهای بیگانه دریافت نکرده‌ایم.
ایرناایرنا3 روز قبل
«جوی هود» گفته است که به شرکای آمریکا هشدار می‌دهیم که از خرید سامانه موشکی روسیه خودداری کنند. کارشناس برجسته امنیتی عراق در صفحه شخصی خود در توئیتر تاکید کرده است که خرید سامانه موشکی اس ۳۰۰ یا ۴۰۰ روسیه توسط عراق، امری غیر ممکن است. «فاضل ابورغیف» خاطر نشان ساخته است که آمریکا به عراق اجازه نمی‌دهد که این سامانه موشکی را خریداری کند. به گفته وی، ترکیه اکنون بعد از خرید سامانه موشکی روسیه به دلیل تحریم‌های آمریکا در شرایط سخت اقتصادی به سر می‌برد. «ماکسیم ماکسیموف» سفیر روسیه در عراق نیز پیشتر اعلام کرد بود اگر عراق خرید سامانه اس ۴۰۰ را درخواست کند، مسکو آماده بررسی این موضوع است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، خلوصی وزیر دفاع ترکیه طی سخنانی با اشاره به تلاش‌های ترکیه درباره برقراری آتش بس در ادلب سوریه و لیبی اظهارداشت: نمی‌توانیم بگوییم که احتمال آتش بس از بین رفته است. برای حفظ آن تلاش‌ها دنبال می‌شود. وی همچنین درباره نشست برلین درباره لیبی نیز گفت: در این نشست احتمال رسیدن به یک راه حل وجود دارد. وزیر دفاع ترکیه همچنین درباره سامانه پدافندی اس ۴۰۰ و راه اندازی آن اظهار داشت: این سامانه در ماه‌های آپریل و می‌سال جاری میلادی (فروردین و اردیبهشت ماه سال ۹۹) عملیاتی خواهد شد. انتهای پیام/
ایلناایلنا3 روز قبل
وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو از تحریم‌های آمریکا علیه بغداد در صورت خرید سامانه اس- ۴۰۰ هراسی ندارد. به گزارش ایلنا به نقل از المیادین، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو از تحریم‌های آمریکا در صورت فروش سامانه موشکی اس- ۴۰۰ به عراق بیمی ندارد. «جودی هود» معاون امور خاورمیانه وزیر امور خارجه آمریکا پیش از این اعلام کرده بود: «احتمالا عملیات خرید سامانه موشکی اس- ۴۰۰ روسیه توسط عراق موجب اعمال تحریم‌هایی علیه بغداد شود. به همین دلیل به شرکایمان توصیه می‌کنیم چنین خریدهایی انجام ندهند». «سعد جواد قندیل»، سفیر عراق در تهران دوشنبه گذشته تأکید کرد که بغداد در حال مذاکره با روسیه برای خرید سامانه‌های دفاع موشکی مسکو است و احتمالا این سامانه خریداری شود.
ایرناایرنا3 روز قبل
روزنامه وال استریت ژورنال روز سه‌شنبه (۲۴ دی) به نقل از ایمیل‌هایی از وزارت خارجه و دفاع آمریکا گزارش داد: اداره امور خاور نزدیک وزارت خارجه آمریکا در حال بررسی قطع کمک نظامی ۲۵۰ میلیون دلاری به عراق در سال مالی جاری میلادی است. رابرت اوبرایان مشاور امنیت ملی کاخ سفید به تازگی اعلام کرد که واشنگتن براساس شرایط خود از عراق خارج می‌شود. دفتر نخست وزیری عراق نیز تاکید کرده که بغداد به هیچ وجه از تصمیم پارلمان مبنی بر اخراج نیروهای نظامی خارجی از این کشور کوتاه نخواهد آمد. ولیم ورده سخنگوی دفتر نخست وزیری عراق در گفت‌وگو با رسانه‌ها تاکید کرد که بغداد هرگز توافقنامه‌ای را برای باقی‌ماندن نیروهای آمریکایی در عراق با هدف ادامه مبارزه با گروه تروریستی داعش امضا نخواهد کرد. وی افزود: تا این لحظه دولت به تصمیم پارلمان برای اخراج نیروهای آمریکا پایبند بوده و این قانون فقط شامل نیروهای آمریکایی نمی‌شود بلکه همه نظامیان خارجی باید عراق را ترک کنند.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز، چهارشنبه اعلام کرد که این کشور از تحریم‌های آمریکا نمی‌ترسد و به خوبی می‌داند که چگونه با آنها مقابله کند. ریابکوف امروز در جمع خبرنگاران و در رابطه با تهدیدات جدید واشنگتن برای اعمال تحریم‌های جدید در صورت تصمیم عراق برای خرید سامانه‌های موشکی اس-۴۰۰ از روسیه گفت: «آمریکایی‌ها هر کسی که قصد توسعه همکاری‌های نظامی-فنی را داشته باشد را به اعمال تحریم یا گسترش تحریم‌ها تهدید می‌کند. ریابکوف همچنین ابراز امیدواری کرد که «جان سالیوان» سفیر جدید ایالات متحده در روسیه بتواند در تقویت گفت‌وگوها بین مقامات مسکو و واشنگتن که در حال حاضر در وضعیت بسیار دشواری قرار دارد، نقش مثبتی داشته باشد. به گفته وی، هنوز هیچ تاریخی برای دور جدید رایزنی‌ها درباره ثبات راهبردی بین روسیه و آمریکا در نظر گرفته نشده است. انتهای پیام/
ایسناایسنا3 روز قبل
به دنبال تهدیدهای آمریکا علیه عراق درخصوص خرید اس ۴۰۰، روسیه اعلام کرد برای ارسال سامانه‌های اس ۴۰۰ به عراق ترسی ندارد. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت المیادین، کاخ کرملین اعلام کرد، روسیه برای وارد کردن سامانه‌های دفاع هوایی اس ۴۰۰ به عراق از تحریم‌ها هراسی ندارد. پیش از این یکی از مقام‌های ارشد وزارت خارجه آمریکا گفت، چنانچه عراق سامانه‌های دفاع هوایی اس ۴۰۰ از روسیه خریداری کند با تحریم‌های آمریکا مواجه می‌شود. روسیه در حال حاضر سامانه اس۴۰۰ را به ترکیه صادر می‌کند و قصد دارد این سامانه را در اختیار عراق نیز قرار دهد. این در حالی است که آمریکا بارها تهدید کرده در صورت فروش این سامانه توسط مسکو، هر سه کشور روسیه، ترکیه و عراق را تحریم می‌کند.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشخلوصی وزیر دفاع ترکیه طی سخنانی با اشاره به تلاش‌های ترکیه درباره برقراری آتش بس در ادلب سوریه و لیبی اظهارداشت: نمی‌توانیم بگوییم که احتمال آتش بس از بین رفته است. برای حفظ آن تلاش‌ها دنبال می‌شود. اخبار بین الملل - وی همچنین درباره نشست برلین درباره لیبی نیز گفت: در این نشست احتمال رسیدن به یک راه حل وجود دارد. وزیر دفاع ترکیه همچنین درباره سامانه پدافندی اس ۴۰۰ و راه اندازی آن اظهار داشت: این سامانه در ماه‌های آپریل و می‌سال جاری میلادی (فروردین و اردیبهشت ماه سال ۹۹) عملیاتی خواهد شد.
ایلناایلنا3 روز قبل
معاون امور خاورمیانه وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن احتمالا عراق را در صورت خرید سامانه موشکی اس-۴۰۰ روسیه تحریم می‌کند. به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نیوز، «جودی هود» معاون امور خاورمیانه وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد: «احتمالا عملیات خرید سامانه موشکی اس- ۴۰۰ روسیه توسط عراق موجب اعمال تحریم‌هایی علیه بغداد شود. به همین دلیل به شرکایمان توصیه می‌کنیم چنین خریدهایی انجام ندهند». «سعد جواد قندیل»، سفیر عراق در تهران دوشنبه گذشته تأکید کرد که بغداد در حال مذاکره با روسیه برای خرید سامانه اس- ۳۰۰ است و احتمالا این سامانه خریداری شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، «جوی هود» معاون دستیار وزیر خارجه آمریکا، شب گذشته در گفت‌وگو با خبرگزاری «اسپوتنیک» اعلام کرد، در صورتی‌که عراق سامانه‌های دفاع هوایی «اس- ۴۰۰» از روسیه خریداری کند با تحریم‌های آمریکا روبرو خواهد شد. وی گفت: «چنین خریدی تحریم‌هایی را به دنبال دارد، بنابراین ما به شرکای‌مان پیشنهاد می‌کنیم تا دست به چنین اقدامی نزنند.» در حالی‌که «سعد جواد قندیل» سفیر عراق در تهران روز دوشنبه تأکید کرد که بغداد در حال رایزنی با مسکو برای خرید سامانه دفاع موشکی «اس- ۴۰۰» است. قندیل به اسپوتنیک گفت: «موضوع خرید اس- ۴۰۰ روی میز مذاکرات میان روسیه و عراق مطرح است و ممکن است که عراق این سامانه را بخرد.» پیشتر نیز روزنامه «وال استریت ژورنال» به نقل از اعضای پارلمان عراق گزارش داد، بغداد تصمیم به خرید یک سامانه دفاع هوایی از روسیه دارد؛ در شرایطی که کرملین در تلاش است تا حضورش در خاورمیانه را افزایش دهد.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «جوی هود» معاون دستیار وزیر خارجه آمریکا، شب گذشته در گفت‌وگو با خبرگزاری «اسپوتنیک» اعلام کرد، در صورتی‌که عراق سامانه‌های دفاع هوایی «اس- ۴۰۰» از روسیه خریداری کند با تحریم‌های آمریکا روبرو خواهد شد. وی گفت: «چنین خریدی تحریم‌هایی را به دنبال دارد، بنابراین ما به شرکای‌مان پیشنهاد می‌کنیم تا دست به چنین اقدامی نزنند.» در حالی‌که «سعد جواد قندیل» سفیر عراق در تهران روز دوشنبه تأکید کرد که بغداد در حال رایزنی با مسکو برای خرید سامانه دفاع موشکی «اس- ۴۰۰» است. قندیل به اسپوتنیک گفت: «موضوع خرید اس- ۴۰۰ روی میز مذاکرات میان روسیه و عراق مطرح است و ممکن است که عراق این سامانه را بخرد.» پیشتر نیز روزنامه «وال استریت ژورنال» به نقل از اعضای پارلمان عراق گزارش داد، بغداد تصمیم به خرید یک سامانه دفاع هوایی از روسیه دارد؛ در شرایطی که کرملین در تلاش است تا حضورش در خاورمیانه را افزایش دهد. انتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد واشنگتن، عراق را در صورت خرید سامانه موشکی اس -۴۰۰ روسیه تحریم می‌کند.
ایلناایلنا4 روز قبل
رئیس‌جمهوری آمریکا قرار است برای نخستین‌بار، ماه آینده میلادی به هند سفر کند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا قرار است برای نخستین‌بار، ماه آینده میلادی، ‌ به هند سفر کند. این خبر را خبرگزاری بلومبرگ به نقل از منابع هندی گزارش داد. بلومبرگ گزارش داد که آمریکا و هند در حال کار روی روزهای این سفر هستند. این در حالی است که اعمال تعرفه‌های تجاری روی محصولات دو کشور و سامانه دفاع موشکی اس-۴۰۰ روسیه از جمله مواردی است که به اختلاف میان واشنگتن و دهلی‌نو افزوده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 روز قبل
ساعت۲۴-یک مقام روس، مذاکرات بغداد با مسکو برای خرید سامانه‌های پدافند موشکی پیشرفته را تایید کرد. «الکساندر شرین» معاون کمیته نظامی پارلمان (دوما) روسیه روز دوشنبه گفت عراق در حال مذاکره با این کشور برای خرید سامانه‌های پدافند موشکی «اس-۳۰۰» و «اس-۴۰۰» است. به نوشته «روس آنلاین» شرین در مصاحبه با خبرگزاری فدرال روسیه، ضمن تایید مذاکرات بغداد با مسکو برای خرید سامانه‌های پدافند موشکی پیشرفته، توضیح داد: «آنها احتمالا فهمیده‌اند که کشوری اشغال‌شده هستند که حقی برای اقدامات مستقل ندارند». پیشتر «سعد جواد قندیل» سفیر عراق در تهران گفته بود: «مسئله خرید اس - ۳۰۰، بر روی میز مذاکرات عراق و روسیه قرار دارد و ممکن است که عراق این سامانه را خریداری کند». این در حالی است که وزارت خارجه آمریکا تهدید کرده هر کشوری که از روسیه سامانه‌های پدافند موشکی خریداری کند، در فهرست تحریم‌های اقتصادی واشنگتن وارد می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
به گزارش مشرق، «الکساندر شرین» معاون کمیته نظامی پارلمان (دوما) روسیه روز دوشنبه گفت عراق در حال مذاکره با این کشور برای خرید سامانه‌های پدافند موشکی «اس-۳۰۰» و «اس-۴۰۰» است. به نوشته «روس آنلاین» شرین در مصاحبه با خبرگزاری فدرال روسیه، ضمن تایید مذاکرات بغداد با مسکو برای خرید سامانه‌های پدافند موشکی پیشرفته، توضیح داد: «آنها احتمالا فهمیده‌اند که کشوری اشغال‌شده هستند که حقی برای اقدامات مستقل ندارند». این مقام روس همچنین درباره پرداخت هزینه این سامانه‌ها گفت: «نمی‌دانم عراق چگونه می‌خواهد هزینه این تسلیحات را به ما بپردازد اگر آمریکا [حساب‌های آنها را] توقیف کنند. همینطور اینکه چگونه می‌خواهند اس-۴۰۰ را از روسیه به کشورشان منتقل کنند نیز مشخص نیست». این در حالی است که وزارت خارجه آمریکا تهدید کرده هر کشوری که از روسیه سامانه‌های پدافند موشکی خریداری کند، در فهرست تحریم‌های اقتصادی واشنگتن وارد می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران4 روز قبل
معاون کمیته نظامی پارلمان روسیه اجرای مذاکرات با عراق برای فروش سامانه‌های دفاع موشکی «اس ۳۰۰» و «اس ۴۰۰» را تأیید کرد. به گزارش مهر به نقل از روسیا الیوم، «الکساندر شرین» معاون کمیته نظامی پارلمان روسیه اجرای مذاکرات با عراق برای فروش سامانه‌های دفاع موشکی «اس ۳۰۰» و «اس ۴۰۰» را تأیید کرد. وی تصریح کرد که عراق در حال مذاکره با این کشور برای خرید سامانه‌های پدافند موشکی «اس -۳۰۰» و «اس -۴۰۰» است. پیش از این، کریم علاوی عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق تاکید کرد که مقامات این کشور مسأله خرید سامانه دفاع موشکی اس ۴۰۰ از روسیه را بررسی می‌کنند. وی تاکید کرد: ما به سیستم‌های پدافند هوایی قدرتمند نیاز داریم اما آمریکایی‌ها چندین بار ما را ناامید کردند.
الفالف4 روز قبل
گروه جهان الف، ۲۴ دی ۱۳۹۸، ۰۸:۴۳ ۳۹۸۱۰۲۴۰۲۳به گزارش فارس، «الکساندر شرین» معاون کمیته نظامی پارلمان (دوما) روسیه روز دوشنبه گفت عراق در حال مذاکره با این کشور برای خرید سامانه‌های پدافند موشکی «اس-۳۰۰» و «اس-۴۰۰» است. به نوشته «روس آنلاین» شرین در مصاحبه با خبرگزاری فدرال روسیه، ضمن تایید مذاکرات بغداد با مسکو برای خرید سامانه‌های پدافند موشکی پیشرفته، توضیح داد: «آنها احتمالا فهمیده‌اند که کشوری اشغال‌شده هستند که حقی برای اقدامات مستقل ندارند». این مقام روس همچنین درباره پرداخت هزینه این سامانه‌ها گفت: «نمی‌دانم عراق چگونه می‌خواهد هزینه این تسلیحات را به ما بپردازد اگر آمریکا [حساب‌های آنها را] توقیف کنند. همینطور اینکه چگونه می‌خواهند اس-۴۰۰ را از روسیه به کشورشان منتقل کنند نیز مشخص نیست». این در حالی است که وزارت خارجه آمریکا تهدید کرده هر کشوری که از روسیه سامانه‌های پدافند موشکی خریداری کند، در فهرست تحریم‌های اقتصادی واشنگتن وارد می‌شود.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «الکساندر شرین» معاون کمیته نظامی پارلمان روسیه اجرای مذاکرات با عراق برای فروش سامانه‌های دفاع موشکی «اس ۳۰۰» و «اس ۴۰۰» را تأیید کرد. وی تصریح کرد که عراق در حال مذاکره با این کشور برای خرید سامانه‌های پدافند موشکی «اس -۳۰۰» و «اس -۴۰۰» است. شرین هم چنین گفت: «آنها احتمالا فهمیده‌اند که کشوری اشغال‌شده هستند که حقی برای اقدامات مستقل ندارند». پیش از این، کریم علاوی عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق تاکید کرد که مقامات این کشور مسأله خرید سامانه دفاع موشکی اس ۴۰۰ از روسیه را بررسی می‌کنند. وی تاکید کرد: ما به سیستم‌های پدافند هوایی قدرتمند نیاز داریم اما آمریکایی‌ها چندین بار ما را ناامید کردند.
نامه‌نیورنامه‌نیور4 روز قبل
یک مقام روس، مذاکرات بغداد با مسکو برای خرید سامانه‌های پدافند موشکی پیشرفته را تایید کرد. «الکساندر شرین» معاون کمیته نظامی پارلمان (دوما) روسیه روز دوشنبه گفت عراق در حال مذاکره با این کشور برای خرید سامانه‌های پدافند موشکی «اس-۳۰۰» و «اس-۴۰۰» است. به نوشته «روس آنلاین» شرین در مصاحبه با خبرگزاری فدرال روسیه، ضمن تایید مذاکرات بغداد با مسکو برای خرید سامانه‌های پدافند موشکی پیشرفته، توضیح داد: «آنها احتمالا فهمیده‌اند که کشوری اشغال‌شده هستند که حقی برای اقدامات مستقل ندارند». پیشتر «سعد جواد قندیل» سفیر عراق در تهران گفته بود: «مسئله خرید اس - ۳۰۰، بر روی میز مذاکرات عراق و روسیه قرار دارد و ممکن است که عراق این سامانه را خریداری کند». (جزئیات بیشتر) این در حالی است که وزارت خارجه آمریکا تهدید کرده هر کشوری که از روسیه سامانه‌های پدافند موشکی خریداری کند، در فهرست تحریم‌های اقتصادی واشنگتن وارد می‌شود.
فارسفارس4 روز قبل
مسکو مذاکره برای فروش اس-۴۰۰ و اس-۳۰۰ به بغداد را تایید کردبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «الکساندر شرین» معاون کمیته نظامی پارلمان (دوما) روسیه روز دوشنبه گفت عراق در حال مذاکره با این کشور برای خرید سامانه‌های پدافند موشکی «اس-۳۰۰» و «اس-۴۰۰» است. به نوشته «روس آنلاین» شرین در مصاحبه با خبرگزاری فدرال روسیه، ضمن تایید مذاکرات بغداد با مسکو برای خرید سامانه‌های پدافند موشکی پیشرفته، توضیح داد: «آنها احتمالا فهمیده‌اند که کشوری اشغال‌شده هستند که حقی برای اقدامات مستقل ندارند». این مقام روس همچنین درباره پرداخت هزینه این سامانه‌ها گفت: «نمی‌دانم عراق چگونه می‌خواهد هزینه این تسلیحات را به ما بپردازد اگر آمریکا [حساب‌های آنها را] توقیف کنند. همینطور اینکه چگونه می‌خواهند اس-۴۰۰ را از روسیه به کشورشان منتقل کنند نیز مشخص نیست». (جزئیات بیشتر) این در حالی است که وزارت خارجه آمریکا تهدید کرده هر کشوری که از روسیه سامانه‌های پدافند موشکی خریداری کند، در فهرست تحریم‌های اقتصادی واشنگتن وارد می‌شود.
ایرناایرنا5 روز قبل
وی ادامه داد: اکنون با توجه به تنش شدید در خاورمیانه و تقاضای نیروهای خارجی برای ترک عراق، پارلمان این کشور به نخست وزیر برای خرید سامانه دفاع هوایی از روسیه یا از هر منبع دیگری اجازه داده است. پیش از این «محمد رضا»، رئیس کمیته دفاع و امنیت پارلمان عراق اعلام کرده بود که بغداد مذاکرات با مسکو را برای خرید سامانه‌های موشکی را آغاز کرده است. عراق از سال ۲۰۱۷ میلادی سعی در خرید سامانه‌های دفاع هوایی روسیه دارد، اما تهدید امریکا به تحریم‌های اقتصادی همچنان مانع اصلی بر سر خرید این سامانه‌ها است. مجلس عراق هفته گذشته قانون خروج نیروهای امریکایی از این کشور را تصویب کرد و به موجب آن باید امریکا جدول خروج نیروهای خود را به دولت عراق تحویل دهد. ماکسیم ماکسیموف سفیر روسیه در عراق نیز پیشتر اعلام کرد بود اگر عراق خرید سامانه اس ۴۰۰ را درخواست کند، مسکو آماده بررسی این موضوع است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری السومریه امروز یک عضو کمیته امنیت و دفاع در پارلمان عراق افشا کرد که مقامات عراقی تصمیم دارند سامانه پدافند هوایی دور برد روسیه «اس-۴۰۰» را خریداری کنند. کریم علاوی نماینده پارلمان عراق به روزنامه وال استریت ژورنال اعلام کرد که به سامانه‌ پدافند هوایی قوی نیاز داریم و در این خصوص چندین بار از آمریکایی‌ها ناامید شده‌ایم و آنها کمکی در تهیه سلاح‌های ضروری به عراق نکرده‌اند. علاوی خاطرنشان کرد که به دنبال تشدید تنش‌ها در خاورمیانه و درخواست برای اخراج نیروهای خارجی از عراق٬ پارلمان کشور اجازه خرید سامانه پدافند هوایی از روسیه و یا یک کشور دیگر را به نخست وزیر داد. طبق گزارش خبرگزاری اسپوتنیک روسیه٬ محمد رضا رئیس کمیته دفاع و امنیت در پارلمان عراق پیش از این اعلام کرده بود که بغداد مذاکرات خود را با موسکو درباره خرید سامانه «اس-۳۰۰» از سرگرفته است. عراق از سال ۲۰۱۷ برای خرید سامانه پدافند هوایی روسیه تلاش می‌کند؛ اما تهدید آمریکا مبنی بر اعمال تحریم‌های اقتصادی ضد این کشور٬ مانع مذاکرات در این خصوص می‌شود.
فارسفارس5 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارسی، «سعد جواد قندیل» سفیر عراق در تهران، مذاکرات بغداد با مسکو برای خرید سامانه موشکی «اس - ۳۰۰» را تایید کرد. وی در گفت‌وگو با خبرگزاری «اسپوتنیک» توضیح داد: مسئله خرید اس - ۳۰۰، بر روی میز مذاکرات عراق و روسیه قرار دارد و ممکن است که عراق این سامانه را خریداری کند. سفیر عراق در ایران گفت که روابط عراق و روسیه در سایه تلاش‌های بغداد برای برقراری روابط با کلیه کشورهای همسایه، بسیار خوب است. عراق به دنبال تنوع دادن به منابع تسلیحات خود است و ما چندین قرارداد تسلیحاتی با روسیه داریم. پنجشنبه پیش (۱۹ دی)، «محمد رضا» رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق گفت که مسکو و بغداد مذاکرات خود را برای خرید سامانه اس - ۳۰۰ را بار دیگر آغاز کرده‌اند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
اعتمادآنلاین| کریم علاوی، عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق تاکید کرد مقامات این کشور مسأله خرید سامانه دفاع موشکی اس ۴۰۰ از روسیه را بررسی می‌کنند. او تاکید کرد: ما به سیستم‌های پدافند هوایی قدرتمند نیاز داریم اما آمریکایی‌ها چندین بار ما را ناامید کردند. علاوی تصریح کرد: آمریکایی‌ها کمک‌های لازم را برای به دست آوردن سلاح به ما ارائه ندادند. من سه ماه قبل به روسیه سفر کردم و در خصوص خرید این سامانه با مسئولان روس صحبت کردم اما بحران سیاسی در عراق مانع تحقق این مسأله شد. او تاکید کرد: به دنبال تنش‌های به وجود آمده و درخواست‌ها برای خروج نظامیان خارجی از عراق، پارلمان این اجازه را به نخست وزیر جدید برای خرید سامانه دفاع هوایی داده است.

به انتهای لیست رسیدید