اس ۵۰۰

اس ۵۰۰

ایران‌جیبایران‌جیب1 هفته قبل
ترکیه در سایه همکاری‌های محدود خود با آمریکا قصد دارد تا به صورت حداکثری از فناوری ضد موشکی روسیه بهره ببرد. ترکیه در سایه همکاری‌های محدود خود با ایالات متحده و فرانسه می‌خواهد تا بیشترین حد ممکن از فناوری ضد موشکی روسیه بهره ببرد. و این شامل سیستم جدید اس-۵۰۰ نیز می‌شود. سخنگوی وزارت دفاع ترکیه خاطرنشان کرد: هرگونه عدم تمایل غرب برای به اشتراک گذاشتن فناوری به دلایل سیاسی، ما را به جستجوی فناوریهای جایگزین در کشورهایی سوق می‌دهد که با آنها هیچ مشکلی سیاسی نداریم. این نشریه یادآوری می‌کند که در زمینه دفاع موشکی ایالات متحده (پاتریوت MIM-۱۰۴) و فرانسه (SAMP-T) تعامل خود با ترکیه را متوقف کرده‌اند.
ایلناایلنا3 هفته قبل
معاون وزیر دفاع روسیه گفت که این کشور آزمایش‌های اولیه برای سامانه دفاع موشکی اس-۵۰۰ را در سال ۲۰۲۰ آغاز می‌کند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری شینهوا، «الکسی کریووروچکو» معاون وزیر دفاع روسیه، امروز -‌شنبه- گفت که این کشور آزمایش‌های اولیه برای سامانه دفاع موشکی اس-۵۰۰ را در سال ۲۰۲۰ آغاز می‌کند. وی گفت که نخستین مدل این سامانه در سال ۲۰۲۵ تحویل داده می‌شود. بنا به گزارش‌ها، سامانه اس-۵۰۰ برای مقابله با موشک‌های بالستیک میان‌برد و بلندبرد و همچنین جنگنده‌ها طراحی شده است. سامانه اس-۵۰۰ نسخه به‌روزشده سامانه اس-۴۰۰ است که قابلیت نابودی هدف‌ها تا مسافت ۴۰۰ کیلومتری و ارتفاع ۳۰ کیلومتری را دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، آلکسی کریووروچکو، معاون وزیر دفاع روسیه اعلام کرد، آزمایشهای مقدماتی سامانه پیشرفته دفاع هوایی و موشکی اس-۵۰۰ این کشور در سال ۲۰۲۰ شروع خواهند شد و برنامه‌ریزی شده تا تحویل این سیستم برای عملیاتی شدن آن از سال ۲۰۲۵ آغاز شود. با وجود آنکه جزئیات فنی مربوط به سامانه اس-۵۰۰ هچنان محرمانه باقی مانده‌اند اما برخی گزارشها گمانه‌زنی کرده‌اند که این سیستم قادر به از بین بردن اهداف تا فاصله ۶۰۰ کیلومتر دورتر خواهد بود. کریووروچکو اظهار کرد: برنامه‌ریزی شده که سال آینده میلادی آزمایشات اولیه سامانه دفاع موشکی و هوایی اس-۵۰۰ آغاز شود و همچنین اولین مدل تولید شده از آن بر اساس زمانبندی در نظر گرفته شده در سال ۲۰۲۵ تحویل داده خواهد شد. فرآیند اولیه طراحی و تولید سامانه اس-۵۰۰ ابتدا از اوایل سال جاری میلادی آغاز شد و این سامانه در حال حاضر از سوی ارتش روسیه فرآیندهای تست تولید را سپری می‌کند و انتظار می‌رود فرآیند تولید انبوه آن از نیمه دوم سال ۲۰۲۰ آغاز شود. سرگئی چمزوف، مدیر عامل شرکت تسلیحات سازی «روستک» اظهار کرد، به مجرد آغاز شدن فرآیند تولید انبوه اس-۵۰۰ اولین اولویت تجهیز ارتش روسیه به آن خواهد بود.
فارسفارس3 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع روسیه امروز (شنبه) اعلام کرد که از ابتدای سال جدید میلادی (۲۰۲۰) آزمایش‌های مقدماتی سامانه‌های پدافند موشکی «اس-۵۰۰» را آغاز می‌کنند. شبکه «ریانووستی» به نقل از «الکسی کریوروچکو» معاون وزیر دفاع روسیه گزارش داد که علاوه بر آغاز آزمایش‌های اولیه روی اس-۵۰۰ در سال آینده، اولین سری از این سامانه‌ها و ورود آن به ارتش در سال ۲۰۲۵ انجام خواهد شد. بر این اساس، با اینکه گفته می‌شود روسیه پیشتر در ماه اکتبر سامانه پدافندی اس-۵۰۰ را در سوریه آزمایش کرده و در جریان آن متوجه جزئیاتی شد که باید برطرف شوند اما مسئولان مسکو این ادعاها را رد می‌کنند. این سامانه از حیث سرعت و قدرت از اس-۴۰۰ برتر است و گفته می‌شود برد عملیاتی آن ۶۰۰ کیلومتر بوده و بین سه تا چهار ثانیه سریع‌تر از سامانه اس-۴۰۰ عمل می‌کند. پیشتر وزارت صنایع و تجارت روسیه در تیر ماه با بیان اینکه مزیت‌های رقابتی این سامانه تایید شده هستند، از تولید انبوه سامانه اس-۵۰۰ خبر داده بود.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، «الکسی کریووروچ» معاون وزیر دفاع روسیه، با اعلام آغاز آزمایش مقدماتی سامانه هوایی اس ۵۰۰ از سال آینده اعلام کرد که روند تحویل این سامانه از سال ۲۰۲۵ آغاز می‌شود. ساخت این سامانه جدید از سال ۲۰۱۹ آغاز شده و در صورت موفقیت آمیز بودن آزمایش‌های مقدماتی تولید انبوه آن از نیمه سال ۲۰۲۰ آغاز می‌شود. پیشتر سرگئی چمزوف، رئیس شرکت تسلیحات سازی «روستک» اعلام کرده بود که با آغاز ساخت سامانه اس ۵۰۰، اولویت نخست این شرکت تجهیز ارتش روسیه به این سامانه خواهد بود. سامانه اس ۵۰۰ قادر خواهد بود هم‌زمان با ۱۰ پرنده که با سرعت تا ۱۸۰۰۰ کیلومتر بر ساعت (۵ کیلومتر بر ثانیه) در حرکت‌اند درگیر شود. برد عملیاتی موشک‌های این سامانه ۶۰۰ کیلومتر، سرعت آن‌ها ۱۲۰۰۰ کیلومتر بر ساعت و سقف پروازشان ۴۰ کیلومتر خواهد بود.
ایرناایرنا3 هفته قبل
تارنمای خبری راشاتودی امروز (شنبه ۷ دی) در گزارشی نوشت: آوانگارد سلاح شکست‌ناپذیر روسیه که سرعتی فرا صوت دارد اکنون در خدمت ارتش روسیه قرار گرفت. به نوشته این رسانه، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد موشک با توان حمل سلاح هسته‌ای مافوق صوت روز جمعه (۶ دی) در اختیار ارتش روسیه قرار گرفت و اکنون عملیاتی شده است. بنابراین گزارش سرگئی شایگو (Sergey Shoigu) وزیر دفاع روسیه روز جمعه در گزارشی به ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری گفت: این یک رویداد بی‌سابقه برای کشور و نیروهای ارتش است. به گزارش ایرنا، سوم دی‌ماه ولادیمیر پوتین با اعلام اینکه تحویل موشک‌های مافوق صوت آوانگارد به نیروی موشک‌های راهبردی روسیه آغاز شده است، گفته بود: فقط روسیه از این نوع موشک‌ها در اختیار دارد. سرگئی شایگو نیز در همان زمان در گزارشی اعلام کرد که در سال ۲۰۲۰، تعداد ۲۲ سکوی موشک‌های مافوق صوت آوانگارد و قاره پیمای سارمات، به نیروی موشک‌های راهبردی روسیه تحویل خواهد شد.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، «آلکسی کریوروچکا» معاون وزیر دفاع روسیه امروز (شنبه) در مصاحبه با روزنامه «کراسنایا زوزودا» (نشریه داخلی وزارت دفاع روسیه) اعلام کرد که آزمایشات اولیه به‌روی سامانه موشک‌های ضدهوایی «اس-۵۰۰» از سال ۲۰۲۰ آغاز و تحویل نخستین نمونه تولید انبوه آن برای سال ۲۰۲۵ برنامه‌ریزی شده است. این مقام نظامی همچنین گفت که طبق برنامه دولتی تأمین تسلیحاتی، تحویل سامانه پدافند ضدهوایی «ویتیاز» تا سال ۲۰۲۷ تحقق خواهد یافت. علاوه بر این، معاون وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که تحویل ۷۴ فروند هواپیمای راهبردی سوخو-۵۷ به نیروهای مسلح این کشور در دو مرحله انجام خواهد شد. به گفته وی، اولین هواپیماها با موتورهای نسل چهارم خریداری می‌شود و تحویل آن‌ها برای اواسط سال ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی شده است. به گفته معاون وزیر دفاع، به موازات آن، کار برای نوسازی بالگردهای «کا-۵۲» در حال انجام است و برنامه‌ریزی شده که در سال ۲۰۲۲ تکمیل شود.
افکارنیوزافکارنیوز3 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارش «آلکسی کریوروچکا» معاون وزیر دفاع روسیه امروز (شنبه) در مصاحبه با روزنامه «کراسنایا زوزودا» (نشریه داخلی وزارت دفاع روسیه) اعلام کرد که آزمایشات اولیه به‌روی سامانه موشک‌های ضدهوایی «اس-۵۰۰» از سال ۲۰۲۰ آغاز و تحویل نخستین نمونه تولید انبوه آن برای سال ۲۰۲۵ برنامه‌ریزی شده است. این مقام نظامی همچنین گفت که طبق برنامه دولتی تأمین تسلیحاتی، تحویل سامانه پدافند ضدهوایی «ویتیاز» تا سال ۲۰۲۷ تحقق خواهد یافت. علاوه بر این، معاون وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که تحویل ۷۴ فروند هواپیمای راهبردی سوخو-۵۷ به نیروهای مسلح این کشور در دو مرحله انجام خواهد شد. به گفته وی، اولین هواپیماها با موتورهای نسل چهارم خریداری می‌شود و تحویل آن‌ها برای اواسط سال ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی شده است. به گفته معاون وزیر دفاع، به موازات آن، کار برای نوسازی بالگردهای «کا-۵۲» در حال انجام است و برنامه‌ریزی شده که در سال ۲۰۲۲ تکمیل شود.
فارسفارس1 ماه قبل
ارتش روسیه به تازگی ایستگاه‌های راداری با قابلیت شناسایی اهداف مهاجم در فاصله ۳۰۰۰ کیلومتری و رهگیری جنگنده‌های پنهانکار را تاسیس کرده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش روسیه در دسامبر (آذر) سال جاری میلادی ایستگاه‌های جدید‌ راداری را برای افزایش قابلیت‌های دفاعی خود تاسیس کرده است. به گفته وزارت دفاع روسیه، این رادارها به تازگی پرواز چند جنگنده‌ پنهانکار برفراز «خاورمیانه» را شناسایی کردند. سخنگوی وزارت دفاع روسیه نیز در این زمینه گفت که این رادارها علاوه بر بمب‌افکن‌ها، جنگنده‌ها و موشک‌ها قادرند پهپادهای کوچک را نیز شناسایی کنند. چندی قبل یک مقام ارشد وزارت دفاع روسیه گفته بود که سامانه دفاع موشکی اس-۵۰۰ در آستانه ورود به خط تولید قرار دارد.

بهترین هدفون‌های ۲۰۱۹ جهان؛ موسیقی محبوبتان را با کیفیت خوب گوش دهید

12+
تکراتوتکراتو1 ماه قبل
تابناکتابناک1 ماه قبل
به گفته یوری بوریسوف معاون نخست وزیر روسیه، نسل جدید سیستم دفاعی هوایی و موشکی روسیه در آستانه ورود به تولید انبوه است. بوریسوف در روز گذشته به خبرگزاری روسی اینترفاکس گفت: «سیستم جدید - سامانه S-۵۰۰ - به موقع و در زمان تعیین شده به بهره برداری می‌رسد». با وجود بهره برداری قریب الوقوع از سامانه S-۵۰۰، مشخصات دقیق و رمسی این سامانه همانند موارد گذشته در دسترس نیست. تولید مشترک S-۵۰۰ که اخیرا اعلام شده است با آنکارا صورت خواهد گرفت، ثبات مالی طولانی مدت تولید S-۵۰۰ را نشان می‌دهد، اگرچه هنوز میزان مشارکت ترکیه در تولید این سامانه مشخص نیست. با این حال، روسیه نیازی به تولید انبوه و بیش از اندازه S-۵۰۰ برای خدمت به هدف استراتژیک مورد نظر خود ندارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، درحالی‌که برخی منابع مطلع از آزمایش سامانه دفاع موشکی «اس-۵۰۰» ساخت روسیه در «سوریه» خبر می‌دهند، یک مقام ارشد وزارت دفاع روسیه گفت که این سامانه دفاع موشکی در آستانه ورود به خط تولید قرار دارد. به نوشته روزنامه «نشنال اینترست» یک مقام صنایع دفاع روسیه ماه گذشته به روزنامه «ایزوستیا» گفت که اس-۵۰۰ در سوریه مورد آزمایش قرار گرفت. «یوری بوریسوف» معاون وزارت دفاع روسیه نیز در این زمینه اظهار داشت که سامانه اس-۵۰۰ در آستانه ورود به خط تولید قرار دارد. موشک‌های اس-۵۰۰ قادرند موشک‌های کروز و قاره پیما با سرعتی فراتر از پنج ماخ را رهگیری کنند. در این منطقه که ۳۰۰ کیلومتر با خاک روسیه فاصله دارد، ناوگان موشکی بالتیک روسیه مستقر است.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشدرحالی‌که برخی منابع مطلع از آزمایش سامانه دفاع موشکی «اس-۵۰۰» ساخت روسیه در «سوریه» خبر می‌دهند، یک مقام ارشد وزارت دفاع روسیه گفت که این سامانه دفاع موشکی در آستانه ورود به خط تولید قرار دارد. در گزارش‌های قبلی آمده بود که روسیه این سامانه بسیار قدرتمند را در سوریه آزمایش کرده، اما وزارت دفاع روسیه دوم اکتبر (آبان) اعلام کرد که نیازی به انجام این کار نبوده است. موشک‌های اس-۵۰۰ قادرند موشک‌های کروز و قاره پیما با سرعتی فراتر از پنج ماخ را رهگیری کنند. این در حالی است که یک نماینده ارشد پارلمان روسیه چندی قبل از استقرار موشک‌های قدرتمند «اسکندر» با قابلیت حمل کلاهک اتمی در منطقه «کالینینگراد» دژ دفاع موشکی روسیه خبر داد. در این منطقه که ۳۰۰ کیلومتر با خاک روسیه فاصله دارد، ناوگان موشکی بالتیک روسیه مستقر است.
فارسفارس2 ماه قبل
مقامات ارشد دفاعی روسیه ضمن اشاره به ورود سامانه دفاع موشکی اس-۵۰۰ به خط تولید، آن را سامانه‌ای قدرتمند برای مقابله با خطرناک‌ترین تهدید‌های راهبردی آمریکا توصیف کردند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، درحالی‌که برخی منابع مطلع از آزمایش سامانه دفاع موشکی «اس-۵۰۰» ساخت روسیه در «سوریه» خبر می‌دهند، یک مقام ارشد وزارت دفاع روسیه گفت که این سامانه دفاع موشکی در آستانه ورود به خط تولید قرار دارد. در گزارش‌های قبلی آمده بود که روسیه این سامانه بسیار قدرتمند را در سوریه آزمایش کرده، اما وزارت دفاع روسیه دوم اکتبر (آبان) اعلام کرد که نیازی به انجام این کار نبوده است. به نوشته نشنال اینترست، با وجود تولید اس-۵۰۰، ارتش روسیه کماکان از اس-۳۰۰ و اس-۴۰۰ استفاده می‌کند و اس-۵۰۰ نیز به عنوان یک سامانه مختلف برای مقابله با خطرناک‌ترین تهدید‌های راهبردی طراحی شده است. این در حالی است که یک نماینده ارشد پارلمان روسیه چندی قبل از استقرار موشک‌های قدرتمند «اسکندر» با قابلیت حمل کلاهک اتمی در منطقه «کالینینگراد» دژ دفاع موشکی روسیه خبر داد.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشدرحالی‌که برخی منابع مطلع از آزمایش سامانه دفاع موشکی «اس-۵۰۰» ساخت روسیه در «سوریه» خبر می‌دهند، یک مقام ارشد وزارت دفاع روسیه گفت که این سامانه دفاع موشکی در آستانه ورود به خط تولید قرار دارد. اخبار بین الملل- به نوشته روزنامه «نشنال اینترست» یک مقام صنایع دفاع روسیه ماه گذشته به روزنامه «ایزوستیا» گفت که اس-۵۰۰ در سوریه مورد آزمایش قرار گرفت. «یوری بوریسوف» معاون وزارت دفاع روسیه نیز در این زمینه اظهار داشت که سامانه اس-۵۰۰ در آستانه ورود به خط تولید قرار دارد. موشک‌های اس-۵۰۰ قادرند موشک‌های کروز و قاره پیما با سرعتی فراتر از پنج ماخ را رهگیری کنند. این در حالی است که یک نماینده ارشد پارلمان روسیه چندی قبل از استقرار موشک‌های قدرتمند «اسکندر» با قابلیت حمل کلاهک اتمی در منطقه «کالینینگراد» دژ دفاع موشکی روسیه خبر داد. در این منطقه که ۳۰۰ کیلومتر با خاک روسیه فاصله دارد، ناوگان موشکی بالتیک روسیه مستقر است.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «فرانتس کلینتسویچ» عضو ارشد کمیته دفاع و امنیت شورای فدراسیون (سنای) روسیه معتقد است که نویسندگان گزارش «Index of U. S. Military Strength» اندیشکده «هریتیج» آمریکا با نامیدن خودکفایی نظامی روسیه به عنوان تهدیدی برای منافع ایالات متحده در اروپا، در واقع آگاهانه مفاهیم را با یکدیگر جایگزین کرده‌اند. در گزارش کارشناسان آمریکایی یادآوری شده که روسیه با در اختیار داشتن بزرگترین زرادخانه تسلیحات هسته‌ای در میان قدرت‌های هسته‌ای جهان، قادر به از بین بردن تعداد زیادی از اهداف در خاک ایالات متحده و کشورهای متحد آن در اروپا است. در این سند جایگاه ویژه‌ای به تسلیحات نظامی جدید روسیه از جمله سامانه موشکی اس-۵۰۰ و تانک‌های جدید روسی اختصاص یافته است. کلینتسویچ در تفسیر این مسئله گفت: «با ارزیابی روسیه به عنوان واقعی‌ترین تهدید نظامی برای آمریکا و همچنین منافع آمریکا در اروپا، نویسندگان این گزارش در واقع آگاهانه مفاهیم را جایگزین یکدیگر کرده‌اند. «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه اخیرا در مصاحبه با شبکه‌های تلویزیونی عرب زبان در آستانه سفر خود به عربستان سعودی اعلام کرد که روسیه در حال ساخت تسلیحات نظامی و توسعه سامانههای تهاجمی خود است که قادر هستند تا بر هر سیستم دفاع ضدموشکی غلبه کنند.
ایمناایمنا2 ماه قبل
به گزارش ایمنا، نویسندگان گزارش Index of U. S. Military Strength موسسه تحقیقاتی استراتژیک آمریکا Heritage Foundation به این نتیجه رسیده‌اند که روسیه واقعی‌ترین تهدید برای آمریکا است. در این سند روسیه را از نظر توانایی‌های رو به رشد خود، کشوری با «رفتارهای تهاجمی» و «تهدید آمیز» می‌نامند. چین را نیز اینطور ارزیابی می‌کنند و محققین آنرا «جامع‌ترین و همگانی‌ترین تهدید» می‌خوانند. جایگاه ویژه در این تحقیقات به موضوع مدرن سازی ارتش روسیه اختصاص دارد. کارشناسان آمریکایی سیستم موشکی ضد هوایی اس ۵۰۰ «پرومتی» و سیستم‌های ضد ماهواره‌ای و جنگ رادیوالکترونیکی، تانک‌های تی ۷۲، تی ۸۰ و تی ۹۰ را مثال می‌زنند.
صدا و سیماصدا و سیما3 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روزنامه القدس العربی، نیرو‌های روسی، ایرانی و سوری همزمان با بازگشایی گذرگاه مرزی میان عراق و سوریه، رزمایش نظامی در غرب رود فرات برگزار کردند. القدس العربی نوشت: این رزمایش نظامی مشترک در غرب رود فرات در شمال شرقی سوریه برگزار شد. این رزمایش شامل پرواز هواپیماها، شلیک موشک و آزمایش جدیدترین صنایع موشکی روسیه از جمله سامانه موشکی «اس ۵۰۰» بود تا نشان از این باشد که ائتلاف روسی - ایرانی در منطقه قدرتمند است. این رزمایش به مثابه ارسال پیام‌های نظامی و سیاسی مستقیم برای واشنگتن و همچنین ارسال پیام علیه استقرار شبه نظامیان محلی و خارجی در منطقه است. روزنامه سوری الوطن سوریه نیز برگزاری این رزمایش‌ها را با نیرو‌های دوست و همپیمان در غرب دیرالزور، پیامی برای آمریکا دانست. شبکه «دیرالزور ۲۴» نیز اعلام کرد این نخستین بار است که نیرو‌های روسیه، سوریه و ایران در استان دیرالزور مانور مشترک برگزار می‌کنند. این شبکه افزود مانور‌ها چند روز به طول خواهد انجامید. القدس العربی در ادامه، برگزاری این رزمایش را پیامی خطاب به نیرو‌های ائتلاف آمریکا و نیرو‌های موسوم به سوریه دمکراتیک دانست، مبنی بر اینکه حکومت سوریه و همپیمانان آن به اندازه کافی از امکانات و ادوات نظامی برای تسلط بر منطقه بهره‌مند هستند.
ایمناایمنا3 ماه قبل
وی از تظاهرکنندگان نیز خواست تلاش کنند اعتراضات‌شان مسالمت‌آمیز باشد و به نیروهای امنیتی آسیبی نزنند و شعارهایی بر خلاف قوانین و قانون اساسی کشور سر ندهند. وی تاکید کرد: بحث درباره اصول فعالیت کمیته قانون اساسی سوریه ۱۸ ماه طول کشید و بر اصول اجرایی فعالیت کمیته توافق شد که هر سوری به آن افتخار می‌کند. معلم افزود: کمیته قانون اساسی متعلق به سوریه و رهبری سوریه است و مداخله خارجی در آن ممنوع است. پاکسازی ۶۵۰ کیلومتر از مرزهای عراق با سوریه و عربستان توسط الحشد الشعبیهادی الخراسانی از فرماندهان سازمان «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) از تداوم عملیات نیروهای الحشد برای پاکسازی مرزهای عراق با سوریه و عربستان سعودی خبر داد. الخراسانی همچنین تأکید کرد که عملیات نظامی الحشد و نیروهای امنیتی عراق تا زمان تأمین امنیت کامل مرزهای این کشور ادامه دارد.
موجموج3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، سرخط مهمترین اخبار بین الملل چهارشنبه ۱۰ مهرماه ۱۳۹۸ را می‌توانید در ادامه بخوانید: پلیس هند عملیات گسترده‌ای را در مناطق شمالی این کشور آغاز کرده و اقدام به شناسایی مهاجران غیرقانونی می‌کند. این افراد پس از شناسایی، به کشورهایشان بازگردانده خواهند شد.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه روسی «ایزوستیا» به نقل از وزارت دفاع روسیه گزارش داد که این کشور سامانه پدافندی اس-۵۰۰ را در سوریه با موفقیت آزمایش کرده است. در این گزارش آمده است: مشکلاتی فنی در حین آزمایش صورت گرفت؛ اما به سرعت حل شده است. این در حالیست که سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه چندی پیش اعلام کرده بود که تحویل سامانه اس-۵۰۰ به ارتش این کشور در سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد. وزیر دفاع روسیه در این خصوص گفته بود: تولید ۱۲ نوع اسلحه دیگر که آزمایش آنان در جریان عملیات در سوریه ناموفق بود را متوقف کردیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ خبرگزاری «ایزوستیا» به نقل از منابعی در وزارت دفاع روسیه گزارش داده که این کشور سامانه دفاعی «اس ۵۰۰» را در سوریه آزمایش کرد. بر اساس این گزارش، روسیه سامانه موشکی «اس ۵۰۰ پرومتی» را در خاک سوریه آزمایش کرده است. منابع وزارت دفاع سوریه آزمایش سامانه موشکی اس ۵۰۰ را موفقیت‌آمیز اعلام کرده‌اند. گفته می‌شود برد این سامانه موشکی ۶۰۰ کیلومتر است و قابلیت هدف قرار دادن همزمان ۱۰ موشک بالستیک را دارد. وزارت دفاع روسیه تاکنون به طور رسمی در این باره اظهار نظر نکرده است.
موجموج3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از ینی شفق، روز چهارشنبه (۱۰ مهرماه)، یک رسانه روسی خبر داد: سامانه پدافند هوایی اس ۵۰۰ روسیه در خاک سوریه مورد آزمایش قرار گرفته است. این رسانه که «دیلی ایزوستیا» نام دارد به نقل از منابعی در وزارت دفاع روسیه گزارش داده: برخی مشکلات در حین انجام آزمایش مشاهده شدند که بلافاصله رفع شدند. آزمایش سامانه اس ۵۰۰، موفقیت آمیز گزارش شده است. وزارت دفاع روسیه پیشتر اعلام کرده بود سامانه اس ۵۰۰ از سال ۲۰۲۰ در ارتش روسیه به کار گرفته خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما3 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما شبکه تلویزیونی «روسیا الیوم»، به نقل از روزنامه «ایزوستیا» گزارش داد که ارتش روسیه ‏آزمایش‌های موفقی روی سامانه‌های دفاع موشکی اس- ۵۰۰ در خاک سوریه انجام داده است. ‏این روزنامه به نقل از منابعی در وزارت دفاع و مرکز صنایع نظامی روس‌ها اعلام کرد که در این آزمایش‌ها اشکالاتی در ‏عملکرد سامانه‌ها مشخص شد که در مدت زمان کوتاهی بر طرف می‌شود. این آزمایش‌ها پایان یافت و موفقیت آمیز ‏توصیف شد. ‏به گفته سرلشکر «آیتچ بیژف» معاون فرمانده پیشین نیروی هوایی روسیه همه تجهیزات پیش از ساخت، در ‏شرایط آب وهایی سخت بررسی می‌شوند تا نقص‌های آن‌ها مشخص شود. از این روست که وضع آب و هوایی سوریه برای ‏آزمایش این تجهیزات مناسب به‌شمار می‌رود، زیرا حرارت موجود و گرد و غبار زیاد، زمینه خوبی را برای آزمایش و ‏بررسی این گونه تجهیزات به وجود آورده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
به گزارش مشرق، منابع خبری روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو، در وزارت دفاع و مجتمع صنایع نظامی روسیه اعلام کرده‌اند که سامانه دفاع ضدهوایی «اس-۵۰۰» (پرومتی) با موفقیت مجموعه آزمایشاتی را در خاک سوریه پشت سر گذاشته است. بیشتر بخوانید: نواقص بیشمار گنبد آهنین رژیم صهیونیستیبر اساس این اطلاعات، در جریان یک سری آزمایشات کامل به روی این سامانه موشکی، برخی نقص‌ها در کار فنی این سامانه شناسایی شد. وضعیت در سوریه همچنان ناآرام بوده و حمایت سیستم رادیویی-الکترونیکی باید دائما وجود داشته باشد. مجتمع صنایع دفاع روسیه امکان بهره برداری از این سیستم طی ۲۵ سال آینده را ایجاد کرده است. رسانه‌های گروهی غربی یادآور شده‌اند که آزمایشات به روی سامانه‌های موشکی جدید روسیه، این موفقیت بدست آمده تا اهدافی در مسافتی بیش از ۴۸۰ کیلومتری، یعنی ۸۰کیلومتر بیشتر از هر نوع سامانه‌ پدافند هوایی موجود دیگری، منهدم شوند.
افکارنیوزافکارنیوز3 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشمنابعی در وزارت دفاع و مجتمع نظامی صنعتی نیروهای روسیه اعلام کردند، در این آزمایش‌ها نقص‌هایی در عملکرد سامانه‌های اس-۵۰۰ مشخص شد که در کوتاه‌ترین زمان قابل رفع است. در این خصوص معاون سابق فرمانده نیروهای هوایی روسیه گفت، همه تجهیزات پیش از استفاده، در شرایط کار و آب و هوایی سخت آزمایش می‌شود و این اقدام باعث می‌شود نواقص این تجهیزات مشخص و مورد بررسی قرار گرفته و رفع شود. در این راستا، کارشناسان نظامی معتقدند، فعالیت سامانه اس-۵۰۰ به عملکرد موفقیت‌آمیز نقطه کنترل جنگی و سیستم جدید رادار این سامانه که قادر به رصد همه اهداف در تمامی ارتفاعات باشد، بستگی دارد. اجزای این سامانه پیش از این هم در مرکز آموزش نظامی نیروهای هوافضای روسیه در استان آستاراخان در جنوب این کشور مورد آزمایش قرار گرفته بودند. پیشتر دولت روسیه اعلام کرده بود، صنایع نظامی ملی سامانه‌های اس-۵۰۰ را در سال ۲۰۲۰ به ارتش تحویل می‌دهد.
ایلناایلنا3 ماه قبل
روزنامه «آزوستیا» امروز- چهارشنبه- از آزمایش‌های موفقیت‌آمیز یکی از مهمترین تجهیزات سامانه موشکی اس- ۵۰۰ روسیه در سوریه خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، روزنامه «آزوستیا» امروز -چهارشنبه- گزارش داد که ارتش روسیه آزمایش‌های موفقیت‌آمیزی روی یکی از مهم‌ترین تجهیزات سامانه موشکی «اس- ۵۰۰» انجام داده است. کارشناسان نظامی معتقد هستند که کارآمدی کل سامانه اس- ۵۰۰ بر عملکرد موفقیت‌آمیز نقطه کنترل مبارزه و سیستم رادارهای جدید که قادر به رهگیری اهداف در کلیه ارتفاعات هستند، مبتنی است. برخی تجهیزات سامانه اس- ۵۰۰ پیش از این در یک مرکز آموزش و استفاده جنگی نیروهای هوا و فضای روسیه در استان «آستراخان» در جنوب این کشور آزمایش شده‌اند. دولت روسیه پیش از این تأکید کرده بود که صنایع جنگی کشور سال آینده سامانه اس- ۵۰۰ را به ارتش تحویل می‌دهد.
فارسفارس3 ماه قبل
روزنامه روسی «ایزوستیا» به نقل از منابع وزارت دفاع این کشور خبر داد، روسیه در سوریه سامانه پدافندی اس ۵۰۰ را با موفقیت آزمایش کرده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع مطلع وابسته به وزارت دفاع روسیه که نامشان فاش نشده به یک روزنامه این کشور خبر دادند، ارتش روسیه در سوریه توانسته با موفقیت سامانه اس ۵۰۰ را آزمایش کند. بنا بر گفته این منابع روس که اشاره‌ای به نامشان نشده است، آزمایش‌های سامانه اس ۵۰۰ موفق بوده است. وزارت دفاع روسیه تاکنون اظهارنظری درباره آزمایش اس ۵۰۰ در سوریه نکرده و به گزارش روزنامه ایزوستیا واکنش نشان نداده است. انتشار خبر آزمایش سامانه پدافندی اس ۵۰۰ در حالی صورت گرفته که مسکو به عنوان متحد دمشق در «الحمیمیم» و برخی دیگر از نقاط سوریه چند پایگاه نظامی دارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
خبرگزاری میزان- روسیه سیستم جدید دفاع هوایی اس-۵۰۰ را تولید کرده و به افتخار یکی از الهه‌های یونان باستان، نام «پرومتئوس» را بر آن نهاده است. بر اساس گزارش‌ها، روسیه سیستم جدید دفاع هوایی اس-۵۰۰ را تولید کرده و به افتخار یکی از الهه‌های یونان باستان، نام «پرومتئوس» را بر آن نهاده است. برد شلیک این سیستم دفاع هوایی از ۵۰۰ کیلومتر فراتر بوده و می‌تواند همزمان روی ده هدف قفل کند که قابلیتی فراتر از هر سیستم دفاع هوایی مدرن در جهان است. در فوریه ۲۰۱۳ یک شهاب سنگ با قطر حدود ۲۰ متر در روسیه سقوط کرد. در نتیجه سقوط شهاب سنگ مورد اشاره، بیش از ۱۰۰۰ نفر آسیب دیدند.
ایران‌جیبایران‌جیب3 ماه قبل
اکنون اس-۴۰۰ دیگر پیشرفته‌ترین سیستم دفاع موشکی در روسیه نیست، زیرا سال آینده سیستم جدید پدافند هوایی راه می‌افتد. اکنون اس-۴۰۰ دیگر پیشرفته‌ترین سیستم دفاع موشکی در روسیه نیست، زیرا سال آینده سیستم جدید پدافند هوایی راه می‌افتد. اما برعکس اینگونه اقدامات آمریکا تبلیغات رایگان را برای سامانه‌های پدافند هوایی روسیه ایجاد می‌کند. براساس گزارش‌ها، بر پایه اس-۴۰۰، روسیه سیستم جدید دفاع هوایی اس-۵۰۰ را تولید کرده است. اثرات جنگی این مجموعه چندین برابر بیشتر از اثربخشی هر سیستم دفاع هوایی مدرن در جهان خواهد بود.

به انتهای لیست رسیدید