اخبار کارآفرینی - آخرین و مهم ترین اخبار کارآفرینی از خبرگزاری‌های ایران | خبری

اشتغالزایی

مهرمهر18 دقیقه قبل
وی عنوان کرد: کارآفرینی صرفا نو آوری نیست بلکه نوآوری باید در راستای بهبود و ایجاد کسب و کار استفاده شود. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان تصریح کرد: می‌توان با ظرفیت کافه کارآفرینی تیمی را تشکیل داد و برای جوانانی که در حال تشکیل کسب و کار هستند مکانی برای گفت و گو تبادل نظر ایجاد کرد. ابراهیمی مطرح کرد: این کافه کارآفرینی نباید صرفا به سمت تقویت کارفرمایی برود بلکه به سمت هدف خود که تقویت کارآفرینی در جامعه است حرکت کند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان اذعان کرد: ما در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی احساس می‌کنیم که استان هرمزگان به ترویج این گفتمان و ادبیات در میان جوانان نیاز دارد تا جوانان استان هرمزگان از تفکر استخدامی به دنبال تفکر کارآفرینی باشند. صندوق کارآفرینی از کسب وکارهایی که در بسترهای نوین فعالیت می‌کنند حمایت خوهد کرد.
رکنارکنا2 ساعت قبل
نخست وزیر انگلیس، کمتر از یک ماه مانده به انتخابات پارلمانی زودهنگام در این کشور با دو اتهام در دست بررسی ارتشاء و سوءاستفاده شخصی از بودجه دولتی مواجه شده است. بوریس جانسون روز دوشنبه در حاشیه نشستی تجاری تاکید کرد تنها راه پایان دادن به عدم قطعیت در انگلیس، برگزیت است. نخست وزیر انگلیس اظهار داشت «حزب محافظه کار در صورت پیروزی در انتخابات پارلمانی ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر)، عدم قطعیت و سردرگمی که اقتصاد کشور را فلج کرده، پایان خواهد داد.» ارتباط مشکوک نخست وزیر انگلیس با کارآفرین زن آمریکایی در دوران حضور وی در سمت شهرداری لندن در آستانه انتخابات، بار دیگر پررنگ شده است. انتخابات پارلمانی زودهنگام در انگلیس به دلیل ناکامی جانسون در کسب موافقت پارلمان با توافق برگزیت و انحلال این نهاد برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، سعید مازندرانی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز هفته کارآفرینی اظهارداشت: برنامه‌های این هفته از ۲۷ آبان تا ۳ آذر در استان ادامه خواهد داشت. وی گفت: برنامه‌های مختلفی در قالب همایش، سیمنار، کارگاه‌های آموزشی با حضور کارآفرینان و مدیران کسب و کارهای نوین و خلاقانه در استان برگزار می‌شود. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هدف از برنامه‌های هفته کارآفرینی را الگوسازی برای جوانان، توسعه ارتباطات و پیوستگی تمام اکوسیستم کارآفرینی در استان عنوان کرد و افزود: هدف از این برنامه‌ها شناسایی استعدادها و خلاقیت‌ها در زمینه کسب و کارها است. وی عنوان داشت: در این هفته زنگ کارآفرینی در مدارس استان از جمله هنرستان‌ها نواخته می‌شود. مازندرانی گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی با موضوع کارآفرینی برای جوانان، رونمایی نمادین از طرح باشگاه کارآفرینان نوجوان، افتتاح نخستین کتابخانه کارآفرینی در استان و کافه کارآفرینی در جهاددانشگاهی استان از دیگر برنامه‌های هفته کارآفرینی در استان است.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران5 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، غلامرضا سلیمانی امیری، رییس کل بیمه مرکزی در خصوص تبدیل اوراق بیمه‌ای به اوراق بهادار بیمه‌ای اظهار داشت: تبدیل اوراق بیمه‌ای به اوراق بهادار هدف گذاری تازه بیمه مرکزی است که از مدت‌ها قبل اجرایی شدن آن در دست اقدام است. سلیمانی افزود: هر چه جامعه پیشرفته باشد، صنعت بیمه نقش مهم‌تری را برعهده خواهد گرفت و باید در ایران هم این اتفاق ملموس‌تر رخ دهد. رییس کل بیمه مرکزی اعلام کرد: میزان رشد سرمایه گذاری در کشور و تضمین آن توسط شرکت‌های بیمه‌ای زمینه ساز اطمینان پایدار در اقتصاد می‌شود. وی تصریح کرد: در گذشته شاهد بودیم که در دوره‌ای تنها ۴ شرکت بیمه وجود داشت اما در حال حاضر ۳۲ شرکت بیمه‌ای در ایران فعال هستند. سلیمانی با بیان این که یکی از راه‌های افزایش درصد نفوذ، بیمه زندگی پس انداز است تصریح کرد؛ صنعت بیمه در سال گذشته ۴۴۰‌هزار میلیارد دلار ریسک را پوشش داد.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، ششمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازی در حالی بعدازظهر امروز در جزیره کیش با تاکید بر جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در اقتصاد کشور برگزار شد که با وجود اعلام قبلی اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و شاپور محمدی رئیس سازمان بورس از غایبین این مراسم بودند. همچنین قطعی مداوم برق در مراسم افتتاحیه در حین سخنرانی، سخنرانان این مراسم و چکه باران از سقف ساختمان مراسم افتتاحیه از دیگر نکات قابل تامل در این زمینه بود. این در حالی است که در غیاب سازمان خصوصی‌سازی به عنوان تنها متولی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی در کشور، در عنوان این نمایشگاه واژه خصوصی‌سازی نیز گنجانده شده است. این گزارش می‌افزاید: نقش بازار سرمایه در رونق تولید، هدایت نقدینگی‌های سرگردان به سمت تولید، رشد اقتصاد دانش بنیان و تقویت توانمندی‌های ملی، معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور در حوزه‌های استراتژیک، معرفی ابزارها و روش‌های نوین مالی، نقش صنعت بیمه در توسعه اقتصادی کشور، گسترش ارتباطات تجاری و اقتصادی با کشورهای همسایه و همجوار و کشورهای دوست، توسعه سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در مناطق آزاد و جذب سرمایه‌گذاری خارجی در ابعاد منطقه‌ای و جهانی از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه‌ اعلام شده است. انتهای پیام/
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران5 ساعت قبل
وی ادامه داد: یکی از آثار مثبت بازار سرمایه، ساماندهی شرایط مالی بانک‌ها است. وی افزود: استفاده از بازار سرمایه به عنوان پیشران اقتصاد می‌تواند مسیر تامین مالی صنعت را هموار کند. ریس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ادامه داد: صنعت بیمه در کنار بانک و بورس می‌تواند نقش عمده‌ای در بهبود تولید ملی داشته باشد. کیش می‌تواند به روند جذب سرمایه‌های خارجی در کسور کمک کند و در عین حال راه اندازی بورس بین الملل تا پایان سال جاری می‌تواند مبنای تعاملات بنگاه‌های داخلی با شرکت‌های خارجی شود. رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد: اجرای همزمان ۱۳۰ پروژه با مبلع ۳۰ هزار میلیارد تومان، تولید ارز دیجیتال و پرداخت‌های آینده از این طریق از جمله برنامه‌های منطقه آزاد کیش است که باعث رونق و کارآفرینی می‌شود.
فارسفارس6 ساعت قبل
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: سال گذشته با واردات ۲۴ میلیارد دلار سهم ایران از کل واردات دنیا ۲ درصد شد که برای اینکه رشد اقتصادی موفق‌تری داشته باشیم سهم ما از واردات دنیا باید حداقل ۴ درصد یعنی به ۴۸ میلیارد دلار برسد. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، حسین سلاح‌ورزی امروز در مراسم افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در کیش گفت: در شرایط تحریمی از ۴۴ میلیارد دلار صادرات ایران ۲۴ میلیارد دلار یعنی ۵۴ درصد به کشورهای همسایه و پیرامونی بوده است و این دلیلی برای تاب‌آوری اقتصاد ایران در مقابل تحریم است. وی همچنین گفت: از مجموع واردات ۱۱۸۰ میلیارد دلاری که توسط ۱۶ کشور انجام شده است سهم ایران ۲۴ میلیارد دلار یعنی ۲درصد بوده است که برای اینکه رشد اقتصادی موفق‌تری داشته باشیم سهم ما از واردات دنیا باید حداقل ۴درصد یعنی به ۴۸ میلیارد دلار برسد. نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: ۳۴ اتاق استانی در اتاق بازرگانی با تمرکز بر کشورهای همسایه مانند عراق، ترکیه، عمان، اکراین، سوریه، ترکمنستان و پاکستان ایجاد می‌شود. سلاح‌ورزی همچنین گفت: هر ساله از ۱۸ تا ۲۴ نوامبر هفته جهانی کارآفرینی در ۱۷۰ کشور دنیا با در برگیری ۱۰ میلیون نفر برگزار می‌شود.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران6 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در این مراسم حسین سلاح ورزی، نایب رییس اتاق بازرگانی ایران در سخنانی به لزوم افزایش صادرات ایران به کشورهای مختلف تاکید کرد. سلاح ورزی در این زمینه بیان کرد: یکی از مهم‌ترین مباحث اقتصادی ایران در زمان تحریم‌ها بحث افزایش صادرات و کاهش واردات است. این مقام مسئول در اتاق بازرگانی در پایان بیان کرد: برگزاری کیش اینوکس ۲۰۱۹ در روزهای جاری همزمان با هفته جهانی کارآفرینی است. موضوع مهمی که می‌تواند نقش بسزایی در رشد اقتصادی کشور داشته باشد. در این زمینه برنامه‌های بسیاری در اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور در نظر گرفته شده که می‌تواند نقطه عطفی در برنامه‌های آتی اقتصادی کشور باشد.
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
وی افزود: بسیجیان قبل و بعد از انقلاب، زمان هشت سال دفاع مقدس و در امر سازندگی در کنار مردم نقش مهم و موثری داشتند که امیدواریم همه ما در حفظ دستاوردهای انقلاب بسیجی وار عمل کنیم. شعبانی بیان کرد: در همه مسائل و موضوعات باید گوش به فرمان ولایت باشیم. مسئولان بسیجی‌وار در رونشگری و آگاه سازی مردم پیشگام شوند و از بروز چندگانگی در کشور جلوگیری کنیم. مسئولان باید با هر تفکر و سیاست از حیثیت نظام و سیاست‌های کلی دولت دفاع کنند. توحیدی مقدم گفت: در امرافزایش امنیت اجتماعی، کمک به گسترش فرهنگ وقف کمک کنیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین7 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| حسین سلاح‌ورزی در مراسم افتتاحیه اینوکس ۲۰۱۹ در کیش با بیان اینکه برگزاری چنین رویدادی که اعضاء سرمایه‌گذاران کشور را گرد هم می‌آورد به دومین دهه عمر خود وارد شده، گفت: مهمترین محور برگزاری این نمایشگاه توسعه تجارت با کشورهای همسایه با نگاه کارآفرینی و نوآوری است. وی با اشاره به آمار تجارت سال ۹۷ گفت: آمار تجارت سال گذشته نشان می‌دهد علی‌رغم شرایط سخت تحریم میزان صادرات ایران ۴۴ میلیارد دلار بوده که ۲۴ میلیارد دلار آن به کشورهای همسایه بوده یعنی ۵۴ درصد صادرات ایران به کشورهای پیرامونی انجام شد. بنابراین دلیل تاب‌آوری اقتصاد ما مقابل تحریم تداوم مبادلات اقتصادی با کشورهای همسایه است. نایب رییس اتاق بازرگانی در پایان گفت: از مجموعه واردات ۱۶ کشور در منطقه که حدود ۱۰۸۰۰ میلیارد دلار و صادرات آنها که ۲۳۰۰ میلیارد لار بوده ایران سهم ۲۴ میلیارد دلاری یا دو درصدی داشت. منبع: ایلنا
ایبناایبنا7 ساعت قبل
مظفری گفت: بانک‌ها نیز با اصلاح ساختار مناسب و تشدید نظارت‌های بانک مرکزی می‌تواند با بازوی مکملی در شکل گیری اقتصادا کارا را ایجاد کند. رشد ۶۹ درصدی شاخص صنایع بانک هاوی افزود: رشد ۶۹ درصدی شاخص صنایع بانک‌ها در بورس نشان می‌دهد که این گروه از چشم انداز مناسبی برخوردار است. مظفری گفت: صنعت بیمه در سال‌های اخیر از رشد بیش از ۱۰۰ درصدی در بورس برخوردار بوده‌اند و پوشش ریسک و فرهنگ سازی را همانند همیشه دنبال می‌کند. مظفری اعلام کرد: منطقه کیش می‌تواند به روند جذب سرمایه‌های خارجی در کسور کمک کند و در عین حال راه اندازی بورس بین الملل تا پایان سال جاری می‌تواند مبنای تعاملات بنگاه‌های داخلی با شرکت‌های خارجی شود. آمار تجارت نشان می‌دهد که صادرات ۴۴ میلیارد دلاری ایران به ۲۴ به کشور همسایه یکی از دلایل تاب آوری اقتصاد ایران در برابر تحریم‌ها بوده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصاد آنلاین، حسین سلاح‌ورزی در مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازی کیش در خصوص ویژگی‌های این رویداد گفت: در شرایطی که کشور با برخی محدودیت‌هایی مواجه است برگزاری چنین همایشی با محوریت توسعه تجارت با کشورهای همسایه با نگاه کارافرینی بسیار مهم و قابل توجه است. وی افزود: آمار تجارت ما در سال ۹۷ نشان می‌دهد که در شرایط تحریم ۲۴درصد از ۴۴میلیارد دلار صادرات ما به کشورهای همسایه بوده است که حدود ۵۰درصد آن را تشکیل می‌دهد و می‌توان گفت که شاید یکی از دلایل اصلی تاب آوری اقتصاد ما در شرایط تحریم نیز همین ارتباطات بوده است. سلاح ورزی با بیان اینکه از مجموع واردات و صادرات ۱۶ کشور همسایه سهم ما تنها دو درصد است، خاطرنشان کرد: اگر هدف‌گذاری کنیم که به منظور رشد اقتصادی این عدد را به ۴درصد برسانیم هم اقدام قابل توجهی خواهد بود. سلاح ورزی با بیان اینکه اتاق بازرگانی هم وظایفی را در جهت توسعه اقتصادی کشور برای خود قائل است، افزود: امسال تصمیم گرفتیم با شبکه‌‌ای گسترده‌ در این رویداد شرکت کنیم و تمرکز خود را بر ارتباطات با کشورهای همسایه خواهیم گذاشت. وی در پایان به همزمانی این رویداد با هفته کارآفرینی در بیش از ۱۷۰ کشور دنیا اشاره کرد و گفت: هدف اصلی این رویدادها به اشتراک گذاشتن تجربیات کارآفرینان بزرگ با افراد علاقه‌مند است که در این نمایشگاه‌ هم پنل تخصصی با محوریت کارآفرینی برگزار خواهد شد.
ایلناایلنا7 ساعت قبل
نایب رییس اتاق بازرگانی اعلام کرد که ۵۴ درصد صادرات ایران در سال گذشته به کشورهای همسایه بوده است. به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، حسین سلاح‌ورزی در مراسم افتتاحیه اینوکس ۲۰۱۹ در کیش با بیان اینکه برگزاری چنین رویدادی که اعضاء سرمایه‌گذاران کشور را گرد هم می‌آورد به دومین دهه عمر خود وارد شده، گفت: مهمترین محور برگزاری این نمایشگاه توسعه تجارت با کشورهای همسایه با نگاه کارآفرینی و نوآوری است. وی با اشاره به آمار تجارت سال ۹۷ گفت: آمار تجارت سال گذشته نشان می‌دهد علی‌رغم شرایط سخت تحریم میزان صادرات ایران ۴۴ میلیارد دلار بوده که ۲۴ میلیارد دلار آن به کشورهای همسایه بوده یعنی ۵۴ درصد صادرات ایران به کشورهای پیرامونی انجام شد. بنابراین دلیل تاب‌آوری اقتصاد ما مقابل تحریم تداوم مبادلات اقتصادی با کشورهای همسایه است. نایب رییس اتاق بازرگانی در پایان گفت: از مجموعه واردات ۱۶ کشور در منطقه که حدود ۱۰۸۰۰ میلیارد دلار و صادرات آنها که ۲۳۰۰ میلیارد لار بوده ایران سهم ۲۴ میلیارد دلاری یا دو درصدی داشت.
ایبناایبنا8 ساعت قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، در این همایش دو روزه که به همت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و منطقه آزاد تجاری چابهار و با حضور دکتر حریرچی معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران، مدیر عامل منطقه آزاد چابهار، معاون علم فناوری معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی زاهدان و ایرانشهر و شرکت‌های فعال فین تک و ایده پرداز در حوزه سلامت از دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسرکشور در سالن اجتماعات منطقه آزاد تجاری چابهار برگزار شد، بانک رفاه به عنوان بانک حامی حوزه سلامت با تبلیغات محیطی و ایجاد غرفه نمایشگاهی حضوری موثر و فعال داشت. در آئین اختتامیه این همایش دکتر هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از کمک‌های مالی و تبلیغاتی بانک رفاه در برگزاری هرچه مطلوب‌تر همایش قدردانی کرد. گفتنی است، در جریان برگزاری این همایش، کارشناسان حاضر در غرفه بانک به تشریح خدمات و محصولات بانک رفاه به ویژه درحوزه استارتاپ‌ها و کارآفرینی پرداختند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین8 ساعت قبل
بوریس جانسون روز دوشنبه در حاشیه نشستی تجاری تاکید کرد تنها راه پایان دادن به عدم قطعیت در انگلیس، برگزیت است. نخست وزیر انگلیس اظهار داشت «حزب محافظه کار در صورت پیروزی در انتخابات پارلمانی ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر)، عدم قطعیت و سردرگمی که اقتصاد کشور را فلج کرده، پایان خواهد داد.» ارتباط مشکوک نخست وزیر انگلیس با کارآفرین زن آمریکایی در دوران حضور وی در سمت شهرداری لندن در آستانه انتخابات، بار دیگر پررنگ شده است. • بیشتر بخوانید: اظهارات اخیر آرکوری در مورد وفاداری به جانسون و سکوت در مورد اسرار در پی تلاش ناکام برای برقراری ارتباط با وی، مجددا پرونده سوءاستفاده شخصی از بودجه دولتی توسط جانسون را وارد عرصه سیاسی انگلیس کرد. انتخابات پارلمانی زودهنگام در انگلیس به دلیل ناکامی جانسون در کسب موافقت پارلمان با توافق برگزیت و انحلال این نهاد برگزار می‌شود.
مهرمهر9 ساعت قبل
مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور در ادامه به ثبت سامانه اینترنتی مطالبات قرآنی اشاره کرد و گفت: ما همواره با جدیت مطالبات موسسات قرآنی را پیگیری می‌کردیم که در پی استفاده از سامانه ERP‌ رضایت گسترده از فعالیت‌های آن تصمیم گرفتیم مطالبات این موسسه را نیز به صورت اینترنتی پیگیری کنیم. محمدی در پایان به رونمایی از سامانه اشتراک گذاری فعالیت‌های تولیدی موسسات قرآنی در آینده نزدیک اشاره و خاطرنشان کرد: موسسات قرآنی علاوه بر برنامه‌های قرآنی و در راستای کارآفرینی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، اقدامات خوبی در حوزه تولید نیز انجام داده‌اند. وی ادامه داد: این سامانه صرفا مختص به پیگیری مطالبات موسسات قرآنی است و ارتباطی به پیگیری مطالبات اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت ندارد. مدیرعامل تیم یار تاکید کرد: در طراحی سامانه اینترنتی پیگیری مطالبات قرآنی تلاش شده است تمام مطالبات این موسسات همچون بیمه فعالان قرآنی و معافیت‌های مالی در نظر گرفته شود تا این موسسات بتوانند به سرعت و با سهولت مطالبات خود را پیگیری کنند. نحوه ثبت نام موسسات قرآنی در سامانه اینترنتی مطالبات موسسات قرآنیسامانه اینترنتی مطالبات موسسات قرآنی که امروز و طی نشستی با حضور اصحاب رسانه رونمایی شد، در راستای پیگیری مطالبات موسسات در ۴ بخش الف) مطالبات حقوقی و قضایی.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
ایسنا/یزد مدیر کل میراث فرهنگی استان یزد از حال خوب گردشگری یزد با رشد میزان سرمایه‎گذاری و ایجاد تاسیسات گردشگری و وضعیت بافت تاریخی خبر داد. «سید مصطفی فاطمی» در رویداد کارآفرینی گردشگری یزد با اشاره به رشد توجه به گردشگری یزد در سال‎های گذشته، اظهار کرد: این شهر اکنون در کنار شهرهای اصفهان و شیراز به عنوان مثلث طلایی گردشگری در کشور شناخته می‌شود. وی از افزایش میزان سرمایه‎گذاری در بخش گردشگری یزد نسبت به سال‌های گذشته خبر داد و گفت: تعداد هتل‎ها و تاسیسات گردشگری یزد از تعداد انگشت شمار سال‌های گذشته اکنون به بیش از ۶۰۰ واحد رسیده و بافت تاریخی یزد هم که در سال‌های پیشین وضعیت خوبی نداشت با همکاری ادارات مختلف استان، مرمت و ساماندهی شده است. فاطمی از برگزاری رویدادهای متنوع گردشگری به منظور تقویت همزیستی ادیان در یزد نیز خبر داد و در ادامه با اشاره به رشد گردشگری کویر در این استان، تصریح کرد: گردشگری این جاذبه استان کویری یزد با صدور مجوزهای جدید کمپ‌های کویرنوردی وضعیت رو به رشد و توسعه‌ای دارد. فاطمی در پایان نیز ادامه داد: استان یزد طی ۱۰ سال گذشته که کشور اهداف گردشگری خود را شناسایی کرده است، ۱۰ هسته گردشگری برای کشورهای انگلیس، آلمان، چین، ایتالیا، اسپانیا، روسیه، هند، اسکاندیناوی، اروپای شرقی و فرانسه تشکیل داده است.
مهرمهر11 ساعت قبل
مجید محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به دستاوردهای اقتصاد دانش بنیان در کشور در شرایط تحریم اظهار داشت: چند محصول داخلی در حوزه صنایع دفاعی را در سه بخش مورد بررسی قرار دادیم. یک قسمت مواد اولیه داخلی، بخش دیگر مواد اولیه وارداتی غیرتحریمی و قسمت سوم نیز بخشی بود که ناشی از وابستگی زیاد به تحریم‌ها بود. سالها است اعلام می‌کنند که پزشکان باید مالیات بپردازند اما بر اساس آماری که ارائه می‌شوند فقط ۴۰ درصد پزشکان دستگاه کارتخوان نصب کردند. محمدی با بیان اینکه قوانین مالیات و تامین اجتماعی باید به گونه‌ای باشد که مانع فعالیت شرکت‌ها نشود، تاکید کرد: بدون اغراق و شعار، مشکلات کشور با تکیه بر توان داخل قابل حل است. اگر بتوانیم پایگاه اطلاعات اطلس صنعت کشور را راه اندازی کنیم قطعا گلوگاه‌های تحریم هم با تشکیل شرکت‌های دانش بنیان در قالب کنسرسیوم و حمایت معاونت علمی و فناوری قابل حل است.
تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
حمید حاج اسماعیلی، کارشناس روابط کار در گفت وگو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره گسترش مدرک گرایی در کشور گفت: نمی توانیم همه تقصیرها را به گردن آموزش کشور بگذاریم اما آموزش‌ها هم مشکلاتی دارد ولی مشکلات جدید نیست. مهارت آموزی مهم‌تر از مدرک گرایی است و ضرورت دارد که مهارت آموزی جایگزین مدرک گرایی شود. حاج اسماعیلی با اشاره به اصلاح نظام آموزش عالی و گزینش رشته‌های دانشگاهی بیان کرد: اصلاح نظام آموزش عالی و رشته‌های دانشگاهی به شکل کارشناسی شده باید انجام شود. کارشناس اقتصادی بیان کرد: تا زمانی که کارشناسان روابط کارهدف دانشگاه‌ها، ادارات، کارگاه‌های ودولتی داشته باشند، با مشکل مدرک گرایی و بیکاری در کشور روبرو هستیم. حاج اسماعیلی باید مشکلات متعدد در مسیر کار آفرینی رفع شود گفت: ۹۵ درصد کارآفرینان شکست و ۴درصد موفق می‌شوند.
ایسناایسنا11 ساعت قبل
معاون عمرانی استانداری تهران با تاکید بر لزوم ساماندهی شهرک‌های صنعتی آنها را تضمین کننده اقتصاد شهر و موجب ایجاد اشتغال و کارآفرینی در سطح استان تهران عنوان کرد. از حیث ساماندهی کالبدی و فضایی مسائلی که در خصوص بافت‌های صنعتی مبتلابه است مورد بررسی و توجه قرار می‌گیرد تا در جهت رفع مشکلات شهرک‌های صنعتی گام برداشته شود. وی تاکید کرد: ‌ بخشی از اقتصاد استان بر پایه این صنایع قرار گرفته است اما در استان تهران محدودیت استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتر وجود دارد. لذا اگر شهرک‌های صنعتی الزامات محیط زیستی را رعایت کنند منعی نخواهند داشت. وجود شهرک‌های صنعتی علاوه بر رونق تولید در حوزه اشتغال و کارآفرینی از اهمیت بسزایی برخوردار است و در حقیقت این شهرک‌ها تضمین کننده اقتصاد شهر و با تامین نیروی انسانی در سطح استان موجب ایجاد اشتغال و کارآفرینی در سطح استان می‌شوند.
مهرمهر11 ساعت قبل
محمدرضا متین پور در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری پنج جانبه این نهاد با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شورای اسلامی شهر اصفهان، کارگروه توسعه پایدار گردشگری و یک شرکت اظهار داشت: موضوع محوری این تفاهم نامه همکاری در زمینه صنایع دستی است. وی افزود: برنامه ریزی و طرح تضمینی کارآفرینی پایدار در حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی برای اقشار محروم و مددجویان از مهمترین اهداف پژوهشی این تفاهم نامه و اجرای طرح کارآفرینی و آموزش مددجویان ذیل اکوسیستم کارآفرینی از جمله اهداف اجرای این تفاهم نامه است. وی گفت: بازاریابی، بسته بندی و برند سازی، فروش و صادرات محصولات از وظایف شرکت مذکور خواهد بود. متین پور با اشاره به نقش نظارتی و تسهیل‌گری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در این تفاهم نامه ابراز داشت: صدور مجوزهای لازم برای مددجویان آموزش دیده به صورت کیفی و هنری بر محصولات تولیدشده و تهیه محتوای تخصصی لازم برای اجرای طرح از جمله مهمترین موارد همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان در این تفاهم نامه است. مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان، صنایع دستی را با توجه به امکانات مناسب گردشگری در استان اصفهان زمینه خوبی برای ایجاد مشاغل مددجویی عنوان کرد و گفت: امیدواریم با اجرای این تفاهم نامه گام مثبتی در راستای افزایش کیفیت آثار تولیدی و همچنین بازاریابی فروش محصولات مددجویان برداشته شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین12 ساعت قبل
در برنامه امروز ۲۷ آبان ماه موضوع «سواد مالی» با حضور دکتر کمیل رودی، مدیر آکادمی هوش مالی بررسی می‌شود. او مدتی عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، عضو شورای علمی گروه مدیریت پژوهشکده مطالعات راهبردی فرهنگ، هم بوده است. دکتر کمیل رودی، هم‌اکنون مدیر آکادمی هوش مالی است. «خانه تو» کاری از گروه اجتماعی شبکه چهار است که سید محمد مناجاتی تهیه کنندگی و کارگردانی آن را برعهده دارد. این برنامه روز‌های شنبه، دوشنبه و چهارشنبه ساعت ۱۵ پخش و روز بعد در همان ساعت بازپخش می‌شود.
سلامت نیوزسلامت نیوز12 ساعت قبل
به‌گفته محمدجلال عباسی شوازی ایران طی دو دهه اخیر میزان باروری زیر سطح جایگزینی را تجربه کرده است و با ورود به پنجره جمعیتی، مسیر میانسالی را طی می‌کند. نتایج مطالعات در این حوزه نشان دهنده این است که با وجود پتانسیل‌هایی که در ساختار سنی جمعیتی کشور ما و کشورهای مشابه وجود دارد، استفاده سرمایه‌های ارزشمند جمعیتی به درستی صورت نمی‌گیرد. خوشبختانه همه افراد بویژه مسئولان نظام نسبت به مسأله جمعیت، پویایی جمعیت و تغییرات ساختار جمعیتی آگاه هستند و مفهوم پنجره جمعیتی نشان دهنده این امر است. در مسیر این انتقال که کمتر از نیم قرن است، پنجره جمعیتی را پیش رو داریم. دلیل آن هم این است که جمعیت دهه ۶۰ به سن ازدواج رسیده بود به‌همین نسبت میزان ازدواج زیاد بود.
خبر فوریخبر فوری13 ساعت قبل
در برنامه امروز ۲۷ آبان ماه موضوع «سواد مالی» با حضور دکتر کمیل رودی، مدیر آکادمی هوش مالی بررسی می‌شود. دکتر کمیل رودی، کارشناسی و کارشناسی ارشد را مدیریت صنعتی دانشگاه امام صادق علیه السلام خوانده و دکترای مدیریت رفتار سازمانی از دانشگاه تهران دارد. او مدتی عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، عضو شورای علمی گروه مدیریت پژوهشکده مطالعات راهبردی فرهنگ، هم بوده است. «خانه تو» کاری از گروه اجتماعی شبکه چهار است که سید محمد مناجاتی تهیه کنندگی و کارگردانی آن را برعهده دارد. این برنامه روز‌های شنبه، دوشنبه و چهارشنبه ساعت ۱۵ پخش و روز بعد در همان ساعت بازپخش می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل
بیشتر بخوانید: پنج مهارت جدید که همه سربازان باید فرابگیرندوی با بیان اینکه در مباحث امنیتی و دفاعی یکی از مسائل اثربخش قدرت و اقتدار است، گفت: یکی از مولفه‌های قدرت ملی نیز قدرت نظامی است و دیگر مولفه‌های قدرت از جمله قدرت اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و … نیز توسط قدرت دفاعی پشتیبانی می‌شود. وی ادامه داد: قدرت نظامی و دفاعی نیز برگرفته از یک سری مولفه‌ها و عوامل است که مهمترین عامل آن نیز عوامل فیزیکی و نیروی انسانی است. در واقع نیروهای مسلح باید نیروهای آموزش دیده و مطیع داشته باشند و پس از آن به تسلیحات مجهز شوند. همچنین مهارت و قدرت نرم افزاری نیز عامل مهمی است که باید به آن توجه شود. وی با اشاره به بخشی دیگر از مشوق‌های حین خدمت سربازی نیز گفت: اعطای تشویق مالی بر اساس ضوابط ابلاغی، امکان تشکیل استارت آپ ویژه کارکنان وظیفه در حین خدمت، فراهم شدن امکان تحصیل از راه دور برای کارکنان وظیفه زیر دیپلم، اجازه خروج از کشور به سربازان کارآفرین در حین خدمت نیز از جمله این مشوق‌هاست.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عیسی قبادی در دیدار با اتحایده صادرکنندگان استان قزوین که ظهر دوشنبه در استانداری برگزار شد اظهارداشت: بخش خصوصی در قزوین ظرفیت بالایی دارد که با کمک دولت باید بتوانیم از توانمندی‌های استان بخوبی استفاده کنیم. قبادی یادآورشد: استان قزوین در بخش شوینده‌ها، کاشی و سرامیک، مواد غذایی توانمندی‌های بالایی دارد که اگر بتوانیم در زمینه‌های شاخص خود نسبت به برند سازی محصولات اقدام کنیم می‌توان در بازارهای بین المللی بیشتری حضور یافت. سرپرست معاونت اقتصادی استان قزوین تصریح کرد: همیشه یک تولید کننده نمی‌تواند صادرکننده موفقی باشد لذا بهتر است در اتحادیه از حضور تجار، بازرگانان، تولیدکنندگان و صادرکنندگان برای پیشبرد بهتر امور استفاده کرد. قبادی از برگزاری جشنواره تولیدکنندگان محصول ارگانیک در تاکستان تشکر کرد و اظهارداشت: این رویکرد می‌تواند به تقویت تولید محصولات سالم کمک کند. وی بیان کرد: مبارزه با کالای قاچاق و حمایت از تولید داخلی راهکار عملی در حمایت از کارآفرینان است که آن را با جدیت در استان دنبال می‌کنیم.
ایلناایلنا13 ساعت قبل
معاون آموزش متوسطه در نخستین همایش ملی پنجه‌های کارآمد سرباز ماهر اظهار کرد: آموزش‌وپرورش می‌تواند از مشوق‌های ستاد کل نیروهای مسلح برای ارتقای کمی و کیفی دانش آموزان هنرستانی، فنی حرفه‌ای و کاردانش استفاده کند. قرارگاه مهارت‌آموزی به سربازان، جوانان خروجی‌هایی از آموزش‌وپرورش هستند که وارد سربازی می‌شوند، بنابراین ما از آنان حمایت خواهیم کرد. در حال حاضر حدود ۹۵۰هزار نفر در هنرستان فنی و حرفه‌ای و کاردانش تحصیل می‌کنند که ۵۴۰هزار نفر آن هنرجویان پسر هستند. وی افزود: دسته سوم فعالیت‌ها نیز مربوط به یک آموزش‌های پراکنده است که به دانش آموزان و افراد ارائه می‌شود. وی به برخی از اظهارات مطرح‌شده در مورد سهم پایین مدارس دولتی در میان رتبه‌های برتر کنکور اشاره کرد و گفت: برخی از تحلیل‌هایی که در فضای مجازی و رسانه‌ای در مورد رتبه‌های اول کنکور و مدارس دولتی مطرح می‌شود تحلیل‌های نادرستی است؛ البته باید مدارس دولتی تقویت شود اما آنچه در این تحلیل‌ها مطرح‌شده دقیق نیست چراکه بسیاری از مدارس نمونه دولتی و … نیز جزو مدارس دولتی محسوب می‌شوند.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد کارگاه آموزشی «کسب و کارهای خرد و خانگی را بهتر بشناسیم» به همت مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج برگزار شد. «محمدحسین برهمن»، مدیر اشتغال جهاددانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد روز دوشنبه، ۲۷ آبان‌ماه در حاشیه کارگاه کارآفرینی «کسب و کارهای خرد و خانگی را بهتر بشناسیم» در یاسوج، اظهار کرد: آشنایی با انواع کسب و کارها به ویژه کسب و کارهای خرد و مشاغل خانگی، توجه به مشاغل خرد برای جوانان و استفاده از فرصت‌های کارآفرینی با سرمایه کم، افزایش روحیه فرهنگ کارآفرینی، توسعه و گسترش کسب و کارهای خانگی، آشنایی با قوانین و مقررات، راه اندازی کسب و کارهای خانگی و آشنایی دانشجویان با مشاغل موجود در بازار از اهداف برگزاری این کارگاه است. وی موضوعات کارگاه را تقسیم بندی کسب و کارها، کسب و کارهای نوین و خانگی، قوانین و مقررات راه اندازی کسب و کارهای خانگی، برنامه‌های دولت و معرفی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی اعلام کرد. به گزارش ایسنا، وی درخصوص طرح توسعه روستایی و طرح یارانه دستمزد و قوانین و مقررات راه‌اندازی کسب و کارهای خرد و خانگی و فرایند کارآفرینی برای شرکت کنندگان توضیحاتی را ارائه داد. یادآورمی‌شود، بحث‌ و گفت‌وگو کارآفرینان درمورد تولید محصولات غذایی ارگانیک در خانه و پرسش و پاسخ در زمینه ایجاد شغل و قوانین و مقررات مشاغل نیز در حاشیه کارگاه برگزار شد.
سینماپرسسینماپرس13 ساعت قبل
سینماپرس: از امروز برنامه «خانه تو» با پخش سه روز در هفته با اجرای فرهاد جم و زهرا شوقی، روی آنتن می‌رود. در برنامه امروز ۲۷ آبان ماه موضوع «سواد مالی» با حضور دکتر کمیل رودی، مدیر آکادمی هوش مالی بررسی می‌شود. دکتر کمیل رودی، کارشناسی و کارشناسی ارشد را مدیریت صنعتی دانشگاه امام صادق علیه السلام خوانده و دکترای مدیریت رفتار سازمانی از دانشگاه تهران دارد. او مدتی عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، عضو شورای علمی گروه مدیریت پژوهشکده مطالعات راهبردی فرهنگ، هم بوده است. این برنامه روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه ساعت ۱۵ پخش و روز بعد در همان ساعت بازپخش می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید