اشغالگری

اشغالگری

فارسفارس33 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، «لطیف پدرام» رهبر حزب کنگره ملی افغانستان از ملت‌های منطقه خواست تا علیه حضور آمریکا متحد شوند. وی در صفحه فیسبوک خود نوشت: اشغالگرها و استعمارگران به این سادگی دست از سر ما و منطقه‌ ما بر نمی‌دارند. نئولیبرالیسم که آمریکا نوک پیکان آن است، دست اندر کار بحران سازی‌های خطیر و سودجویانه در جهان و به ویژه منطقه و حوزه‌ تمدنی ماست. این سیاستمدار افغانستانی ادامه داد: با توجه به خطیر بودن اوضاع و نقشه‌های شوم آمریکا و متحدانش در منطقه باید هوشیار بود. اگر قرار است چیزی را زیر سوال ببریم و به آن اولویت بدهیم حضور اشغالگرهاست که باید علیه آن‌ها متحد شویم.
فارسفارس1 ساعت قبل
وزارت خارجه تشکیلات خودگردان در بیانیه‌ای از دیوان کیفری بین‌المللی درخواست کرد، دادگاه‌های رژیم صهیونیستی را به عنوان اسلحه اشغالگری و ابزار تروریستی که علیه شهروندان فلسطینی استفاده می‌شود معرفی کند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه فلسطین اعلام کرد، از دیوان کیفری بین‌المللی درخواست کرده دادگاه‌های رژیم صهیونیستی را به عنوان «ابزار اشغالگری» در نظر بگیرد و قضات آن را به دلیل حکم‌هایی در حد جنایات جنگی محاکمه کند. بر اساس گزارش «الشرق الاوسط»، در بیانیه وزارت خارجه تشکیلات خودگردان آمده است: از دیوان کیفری بین‌المللی درخواست کردیم که دادگاه‌های اسرائیلی را به عنوان اسلحه اشغالگری و ابزار تروریستی که علیه شهروندان فلسطینی استفاده می‌شود در نظر بگیرد. در این بیانیه تأکید شده، طرح‌های مختلف رژیم صهیونیستی دنبال تغییر هویت عربی-اسلامی و مسیحی قدس است. «عمر عوض الله» مسؤول پرونده سازمان‌های بین‌المللی در وزارت خارجه فلسطین اعلام کرد: ما دادگاه‌های اسرائیلی را که غالبا به نفع اشغالگری، شهرک‌نشینان و علیه فلسطینی‌ها رأی می‌دهند ابزارهای اشغالگری می‌دانیم.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
"مداخله اروپا به رغم تلاش‌های اسرائیل و ترامپ می‌تواند روند صلح فلسطین را حفظ کند. به رسمیت شناختن کشور فلسطین از سوی اروپا نه تنها مسئولیت این قاره، بلکه راهی قاطع برای اقدام در راستای صلحی عادلانه و ماندگار است. " به گفته عریقات، اروپا این فرصت را دارد که نقش خود را در ایجاد صلح با به رسمیت سناختن کشور فلسطین تقویت کند. به رسمیت شناختن کشور فلسطین از سوی اروپا نه تنها مسئولیت اروپا است بلکه راهی قاطع برای اقدام در راستای صلحی عادلانه و ماندگار است. به رسمیت شناختن فلسطین توسط خودش، اشغال اسرائیل را پایان نمی‌دهد، با این حال گامی حیاتی است که حق تعیین سرنوشت فلسطین را محترم می‌شمارد.
افکارنیوزافکارنیوز4 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشوزارت خارجه فلسطین اعلام کرد، از دیوان کیفری بین‌المللی درخواست کرده دادگاه‌های رژیم صهیونیستی را به عنوان «ابزار اشغالگری» در نظر بگیرد و قضات آن را به دلیل حکم‌هایی در حد جنایات جنگی محاکمه کند. اخبار بین الملل- در بیانیه وزارت خارجه تشکیلات خودگردان آمده است: از دیوان کیفری بین‌المللی درخواست کردیم که دادگاه‌های اسرائیلی را به عنوان اسلحه اشغالگری و ابزار تروریستی که علیه شهروندان فلسطینی استفاده می‌شود در نظر بگیرد. در این بیانیه تأکید شده، طرح‌های مختلف رژیم صهیونیستی دنبال تغییر هویت عربی-اسلامی و مسیحی قدس است. «عمر عوض الله» مسؤول پرونده سازمان‌های بین‌المللی در وزارت خارجه فلسطین اعلام کرد: ما دادگاه‌های اسرائیلی را که غالبا به نفع اشغالگری، شهرک‌نشینان و علیه فلسطینی‌ها رأی می‌دهند ابزارهای اشغالگری می‌دانیم. رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۶۷ قدس را که تحت حاکمیت اردن بود اشغالگر کرد و در اقدامی خلافی عرف و قانون بین‌المللی آن را ضمیمه فلسطین اشغالی کرد.
ایرناایرنا5 ساعت قبل
«هاشم الکندی» روز سه شنبه در مصاحبه اختصاصی با ایرنا اعلام کرد که آمریکا از طریق عناصر مرتبط و وابسته خود می‌خواهد از اعتراض‌های عراق سوء استفاده کرده و بر راهپیمایی میلیونی که نیروهای ملی و گروه‌های مقاومت تحت عنوان «اخراج نیروهای اشغالگر از عراق» که جمعه آینده برگزار می‌شود، تاثیر بگذارد. وی تاکید کرد که گروه‌های خرابکار و آشوب طلب بسیاری در میدان‌های اعتراضات مردمی عراق نفوذ کردند که در راس آنها آمریکا و شبکه‌های مرتبط با آن قرار دارند. رئیس شبکه مطالعات راهبردی هدف و کارشناس مسایل سیاسی عراق گفت که پس از آن که برای معترضان مشخص شد که گروههای بسیاری در میان آنان نفوذ کرده‌اند و در راس آنها آمریکایی‌ها و گروههای مرتبط با این کشور قرار دارند تا بر تظاهرات موج سواری کنند اعتراض‌های مردمی با عقب نشینی زیادی مواجه شده است. وی ادامه داد که یکی دیگر از اهداف آمریکایی‌ها، به حاشیه بردن و تاثیر بر تظاهرات میلیونی نیروهای ملی و گروه‌های مقاومت مبنی بر «اخراج نیروهای اشغالگر از عراق» است که در ۲۴ ژانویه ۲۰۲۰ (۴ بهمن ۹۸) برگزار خواهد شد. رئیس شبکه مطالعات راهبردی هدف گفت که انتظار می‌رود که تظاهرات روز جمعه میلیونی و بی سابقه باشد؛ این تظاهرات به عنوان تصمیم جدید مردم برای اخراج اشغالگر نیز پیامی نو و شاید آخرین پیام برای آمریکا خواهد بود که به قانون پارلمان عراق برای اخراج آنها و همچنین خواست دولت عراق نیز برای تحقق این مهم تمکین کند.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
محمد صادق هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری تسنیم، ضمن تاکید بر لزوم تظاهرات گسترده برای اجرای مصوبه پارلمان مبنی بر بیرون راندن نیروهای آمریکایی از عراق گفت: نیروهای مقاومت در مورد برگزاری تظاهرات در روز جمعه آینده به توافق رسیدند. وی با تاکید بر اینکه «بر اساس مصوبه پارلمان، دولت عراق اختیار بیرون راندن نیروهای آمریکایی از کشور را دارد» افزود: با توجه به اینکه آمریکا به دلیل مصوبه پارلمان عراق و نیز موضع یکپارچه مقاومت در مخالفت با وجود پایگاههای آمریکایی در عراق، در تنگنا قرار گرفته است، مقاومت تصمیم گرفت، تظاهرات یکپارچه‌ای را برگزار کند و در این میان هرچند آمریکا نیز به تحریک جوکر، غیرنظامیان، سکولارها و تمام وابستگان خود متوسل شده است، اما به نتیجه نخواهد رسید. به عقیده این کارشناس عراقی، پویایی گسترده مردمی که در روزهای آینده به خیابان خواهند آمد، ثابت خواهد کرد، کفه ترازو به نفع نیروهای ملی مخلص است که با اشغالگری آمریکا مخالف هستند. صادق هاشمی با پیش‌بینی اینکه «مردم عراق در این تظاهرات میلیونی شرکت خواهند کرد» تصریح کرد: این تظاهرات به مثابه آغاز دوره جدیدی در سرنوشت ملت عراق خواهد بود و موجب وحدت آنان بر اساس یک نقطه مشترک و یا همان بیرون راندن نیروهای آمریکایی خواهد شد و بر این اساس تظاهرات اعتراض آمیز بر وحدت موضع سیاسی تاثیر خواهد داشت. انتهای پیام/
قدس آنلاینقدس آنلاین5 ساعت قبل
برخی شهرها از جمله الناصریه، بغداد و نجف اشرف شاهد تحرکات خشونت‌آمیزی در قالب آنچه اعتراضات به عدم انتخاب نخست وزیر خوانده می‌شود، بوده است. برخی از افرادی که راه‌ها را در بغداد به‌ویژه میدان الطیران بغداد به‌روی مردم بستند، در اقدامی موهن، تصاویر شهدای نبرد با تروریسم تکفیری از جمله تصویر شهید ابومهدی المهندس را پاره کردند. در عین حال برخی از چهره‌های عراقی چنین اقدامی را گامی در جهت منافع و خواست آمریکا تفسیر کرده‌اند. برخی محافل می‌گویند تشدید اقدامات خشونت‌آمیز در برخی مناطق عراق اقدام پیش‌دستانه پیش از تظاهرات میلیونی علیه اشغالگران آمریکایی است. به‌طور حتم ناآرامی و هرج‌ومرج کنار ناامنی در عراق بهانه‌ای برای آمریکا برای توجیه اصرار خود برای ماندن در این کشور فراهم خواهد کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
در عین حال برخی از چهره‌های عراقی چنین اقدامی را گامی در جهت منافع و خواست آمریکا تفسیر کرده‌اند. برخی محافل می‌گویند تشدید اقدامات خشونت‌آمیز در برخی مناطق عراق اقدام پیش‌دستانه پیش از تظاهرات میلیونی علیه اشغالگران آمریکایی است. نکته جالب پس از این فراخوان این بود که این درخواست با واکنش مثبت و حمایت سریع گروه‌های مقاومت و جریان‌های سیاسی نماینده اکثریت ملت عراق روبرو شد. - همزمان با تحولات اخیر در عراق، برخی منابع از اقدام امارات در میزبانی نشستی با رنگ و بوی تجزیه عراق در پوشش فریبنده تشکیل اقلیم‌ها خبر دادند تا وحدت ملی ضدآمریکایی کنونی در این کشور را تضعیف کنند. بطور حتم ناآرامی و هرج و مرج در کنار ناامنی در عراق بهانه‌ای برای آمریکا برای توجیه اصرار خود برای ماندن در این کشور فراهم خواهد کرد.
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
به طوری برخی شهرها از جمله الناصریه، بغداد و نجف اشرف شاهد تحرکات خشونت آمیزی در قالب آنچه اعتراضات به عدم انتخاب نخست وزیر خوانده می‌شود، بوده است. در عین حال برخی از چهره‌های عراقی چنین اقدامی را گامی در جهت منافع و خواست آمریکا تفسیر کرده‌اند. برخی محافل می‌گویند تشدید اقدامات خشونت‌آمیز در برخی مناطق عراق اقدام پیش‌دستانه پیش از تظاهرات میلیونی علیه اشغالگران آمریکایی است. نکته جالب پس از این فراخوان این بود که این درخواست با واکنش مثبت و حمایت سریع گروه‌های مقاومت و جریان‌های سیاسی نماینده اکثریت ملت عراق روبرو شد. بطور حتم ناآرامی و هرج و مرج در کنار ناامنی در عراق بهانه‌ای برای آمریکا برای توجیه اصرار خود برای ماندن در این کشور فراهم خواهد کرد.
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
از چهار سال قبل سلطه گسترده راست افراط گرا بر «کنست» اسرائیل آغاز شد که قوانین نژاد پرستانه‌ای را وضع کردند. فروانه در ادامه گفت: هفتاد و سه اسیر فلسطینی از آغاز اشغالگری در اتاق‌های بازجویی جان خود را از دست دادند و ده‌ها نفر نیز پس از خروج از زندان و طی دوران بازداشت به سبب بیماری‌های ناشی از شکنجه بدنی فوت کردند. وی افزود اتفاقی که برای اسیر ولید حناتشه افتاد برای ده‌ها اسیر دیگر نیز تکرار شد که آثار شکنجه روی بدنشان نمایان است. بازجویان نهاد‌های امنیتی اسرائیلی به این دلیل که از سوی جوامع بین المللی بازخواست نمی‌شوند برای گرفتن اعتراف، اسراء را شکنجه می‌کنند. فراونه افزود صد‌ها اسیر به سبب شکنجه در دوران حبس دچار معلولیت‌های روحی و جسمی شدند. شنبه گذشته عکس‌هایی از زندان اسرائیل اشغالگر به بیرون درز کرد که نشان می‌دهد آثار شکنجه بر بدن اسیر حناتشه نمایان است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
شرکت هاشمیرا که اولین شرکت امنیتی خصوصی صهیونیستی است، در حال حاضر ۱۵ هزار کارمند دارد. رژیم صهیونیستی دو سطح روابط خود را با شرکت‌های امنیتی خصوصی ایجاد کرده است: سطح اول درخصوص شرکت‌های امنیتی خصوصی اسرائیل و مناسبات فیمابین آنها است. مهم‌ترین شرکت‌های امنیتی خصوصی رژیم صهیونیستی را می‌توان در موارد زیر برشمرد: مودیعین ازراختی اند امموکد متارانوف یامشرکت منابع انسانی، امنیتی و حفاظت گلشانشرکت امنیتی آویدارشرکت امنیتی بنشرکت امنیتی رشفشرکت امنیتی بنی تالشرکت چند ملیتی مشاوره امنیتی ای اس سیگروه میکودسطح دوم فعالیت‌های رژیم صهیونیستی شامل مناسبات بین جریان‌های رسمی اسرائیل و شرکت‌های امنیتی فراملیتی است. رژیم صهیونیستی در این رابطه ارتباطات مستحکمی با شرکت‌های امنیتی خصوصی فراملیتی دارد. نقش شرکتهای امنیتی در حمایت دیپلماتیک در کشورهای مختلف به ویژه سرزمین‌های اشغالی و عراق و تعدادی از کشورهای عربی.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
شرکت هاشمیرا که اولین شرکت امنیتی خصوصی صهیونیستی است، در حال حاضر ۱۵ هزار کارمند دارد. رژیم صهیونیستی دو سطح روابط خود را با شرکت‌های امنیتی خصوصی ایجاد کرده است: سطح اول درخصوص شرکت‌های امنیتی خصوصی اسرائیل و مناسبات فیمابین آنها است. مهم‌ترین شرکت‌های امنیتی خصوصی رژیم صهیونیستی را می‌توان در موارد زیر برشمرد: مودیعین ازراخ تی اند ام موکد متارا نوف یام شرکت منابع انسانی، امنیتی و حفاظت گلشان شرکت امنیتی آویدار شرکت امنیتی بن شرکت امنیتی رشف شرکت امنیتی بنی تال شرکت چند ملیتی مشاوره امنیتی ای اس سی گروه میکودسطح دوم فعالیت‌های رژیم صهیونیستی شامل مناسبات بین جریان‌های رسمی اسرائیل و شرکت‌های امنیتی فراملیتی است. رژیم صهیونیستی در این رابطه ارتباطات مستحکمی با شرکت‌های امنیتی خصوصی فراملیتی دارد. نقش شرکتهای امنیتی در حمایت دیپلماتیک در کشورهای مختلف به ویژه سرزمین‌های اشغالی و عراق و تعدادی از کشورهای عربی.

حملات ارتش سوریه به مواضع تروریست‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
ربیع کله وندی خبرنگار شبکه در سوریه در گزارشی با اشاره به تشدید حملات ارتش سوریه به مواضع گروه‌های مسلح در حومه‌های جنوبی و غربی حلب و بخصوص المنصوره و کفرداعل و راشدین افزود: نیرو‌های ارتش سوریه در این حملات از بانک اهدافی که از مواضع عناصر مسلح بخصوص انبار‌های تسلیحات و مراکز فرماندهی و خطوط دفاعی آن‌ها در اختیار دارد استفاده می‌کند. زکریا شحود کارشناس مسائل سیاسی هم گفت: حملات هوایی روسیه و سوریه به مواضع و انبار‌های تسلیحات و مسیر‌های تردد گروه‌های مسلح در مناطق غربی حلب آغاز شده است تا راه‌های کمک رسانی به آن‌ها از ادلب قطع شود. کمال خلف استاد حقوق بین المللی در دانشگاه حلب گفت: ارتش سوریه حق دارد به عملیات خود تا ریشه کن شدن همه تروریست‌ها در خاک سوریه ادامه دهد. خبرنگار افزود: در همین حال اهالی حلب از ارتش خواستند خطر گروه‌های مسلح را از اطراف این شهر دفع کند. این درخواست با پاسخ سریع فرماندهی نیرو‌های مسلح روبرو شد و فورا حملات خود را به محور‌های غربی و جنوبی شهر آغاز کرد.
رکنارکنا1 روز قبل
در ادامه به سابقه روابط میان ایران و سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس، از پس معاهدات و قرارداد‌های بین‌المللی، نگاهی می‌اندازیم. انگلیس؛ پیر استعمارسابقه ارتباط دیپلماتیک و تجاری انگلیس با ایران، به دوره صفویه و ورود آنتونی جنکینسون به دربار شاه تهماسب صفوی باز می‌گردد. قیچی کردن خاک ایران: انگلیسی‌ها طی دوران حضور استعمارگرانه خود در ایران، نقش مهمی در جدایی بخش‌های مختلف ایران بزرگ، از سرزمین مادری داشته‌اند. به این ترتیب، بخش بزرگی از بلوچستان ایران، برای همیشه از کشور جدا و به هند انگلیس منضم شد. این رویه خیانت‌بار، باعث شد که دولت ملی، روابطش را با آلمان قطع کند.

تظاهرات جمعه آینده به مثابه اخراج اشغالگران آمریکایی است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، به نقل از تلویزیون الاتجاه، شیوخ استان بصره اعلام کردند تظاهرات روز جمعه آینده بمثابه فصل الخطابی برای خروج نیرو‌های اشغالگر آمریکایی از عراق خواهد بود. الزیداوی خاطر نشان کرد: تظاهرات روز جمعه آینده پیامی روشنی به کسانی خواهد داشت که قصد دارند خاک عراق را برای تسویه حساب‌های خود انتخاب کنند. الزیداوی تاکید کرد: تظاهرات روز جمعه فصل الخطابی برای پایان اشغالگری آمریکا خواهد بود. این اشغالگری نوین عراق پیامد‌های بسیار مخربی برای عراق داشته است و با این شرایط نمی‌توان وحدت عراق را حفظ کرد. الزیداوی افزود: ما به اشغالگران می‌گوییم نیرو‌های عراقی می‌توانند امنیت را برقرار کنند و ما نیازی به اشغالگران نداریم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
نیروی مقاومت با فلش داخلی و نیروی قدس با فلش خارجی، ابتکار عمل استراتژیک به حساب می‌آمد. مواجهه نیروی قدس با اشغال کشورهای مسلماندر دوره حیات نیروی قدس هفت اشغال سرزمینی در قلمرو کشورهای اسلامی اتفاق افتاده است. اما عملکرد نیروی قدس در مواجهه با تروریسمی که امروزه یک تهدید عمومی و حتی جهانی خوانده می‌شود، این تبلیغات را به حاشیه برده است و از این رو در کنار ادامه اقدامات تبلیغاتی وهم انگیز علیه نیروی قدس شاهد اعترافات فراوان و فراگیر نسبت به قانونی عمل کردن نیروی قدس و فرمانده نام آشنای آن هستیم. نحوه عمل نیروی قدسعمل نیروی قدس براساس «جهاد»، بنا گذاشته شده است این جهاد دارای دو جنبه جهاد با نفس و جهاد با دشمنان مردم است. یکی از مزیت‌های مهم نیروی قدس، وجود نیروی ماهر و تجربه دیده است.

ضرورت اخراج اشغالگران آمریکایی از عراق

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
ما در عراق جدیدی هستیم در عراق واحد هستیم ما بین هیچ یک از عراقی‌ها تفاوت قائل نمی‌شویم. ما از آمدن شیوخ مرکز و جنوب عراق خوشحالیم چرا که این نشست مایه تثبیت وحدت عراق است. عراق واحد امروز مخالف تقسیم وتجزیه است و با برنامه‌های خارجی مخالف است، زیرا عراق، متحد است. ما با نشست‌های پشت پرده این‌ها برای تجزیه عراق مخالفت کردیم. شیخ سعدان الحردان در بیانیه پایانی این نشست گفت: ما خواهان وحدت عراق هستیم ما با تجزیه عراق به چند منطقه مخالفیم تقسیم عراق به چند منطقه باعث تفرقه ما می‌شود.
فارسفارس1 روز قبل
یکی از دیپلمات‌های ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین در یادداشتی در یک روزنامه انگلیسی نوشت، به رسمیت شناختن فلسطین نه‌تنها مسئولیت اروپایی‌ها است بلکه راهی استوار به سمت صلحی پایدار و منصفانه است. عریقات در این مقاله می‌نویسد: «پس از گذشت حدود دو سال، روز دوشنبه ۲۰ ژانویه (۳۰ دی)، وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا، نشستی رسمی را با محوریت فلسطین برگزار می‌کنند. وی افزود، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امیدوار است که اروپا در این زمینه اقدامی انجام ندهد. روابط رژیم صهیونیستی و اروپا به شکلی رو به گسترش است که به‌نحوی به نقض حقوق بشر توسط صهیونیست‌ها پاداش می‌دهد. محدود کردن به رسمیت شناختن فلسطین به این فرض که فرایند صلح به‌معنای این نیست که حقوق فلسطینی‌ها منطبق خواسته‌های صهیونیست‌ها باشد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
نیروی مقاومت با فلش داخلی و نیروی قدس با فلش خارجی، ابتکار عمل استراتژیک به حساب می‌آمد. مواجهه نیروی قدس با اشغال کشورهای مسلماندر دوره حیات نیروی قدس هفت اشغال سرزمینی در قلمرو کشورهای اسلامی اتفاق افتاده است. اما عملکرد نیروی قدس در مواجهه با تروریسمی که امروزه یک تهدید عمومی و حتی جهانی خوانده می‌شود، این تبلیغات را به حاشیه برده است و از این رو در کنار ادامه اقدامات تبلیغاتی وهم انگیز علیه نیروی قدس شاهد اعترافات فراوان و فراگیر نسبت به قانونی عمل کردن نیروی قدس و فرمانده نام آشنای آن هستیم. نحوه عمل نیروی قدسعمل نیروی قدس براساس «جهاد»، بنا گذاشته شده است این جهاد دارای دو جنبه جهاد با نفس و جهاد با دشمنان مردم است. یکی از مزیت‌های مهم نیروی قدس، وجود نیروی ماهر و تجربه دیده است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه تشرین پس از اشغالگری دو دولت آمریکا در عراق٬ با این وجود که دونالد ترامپ هنوز هم از واژه دروغین کمک به ملت عراق برای توجیه حضور نظامیان آمریکایی در این کشور استفاده می‌کند کاملا روشن است که حضور نظامی آمریکا در عراق٬ درواقع اشغالگری بوده و کاملا بر خلاف خواسته عراقی‌ها است که از طریق دولت و پارلمان اعلام کردند که نیروهای آمریکایی باید از این کشور خارج شوند. در همین راستا مجله آمریکایی نشنال اینترست مقاله‌ای منتشر کرده مبنی بر اینکه ترامپ عراق را در صورت ادامه خواسته این کشور برای اخراج نیروهای آمریکایی تهدید به تحریم‌های بی‌سابقه کرده است. این مجله تاکید کرد که نیروهای آمریکایی ظاهرا با ادعای کمک به عراق در مبارزه با داعش در این کشور مانده‌اند؛ اما پس از جنایات اخیر آمریکا در عراق٬ واشنگتن عملیات موسوم به مبارزه با داعش را به تعلیق انداخته است. طبق گزارش این مجله بزرگترین مانع در برابر داعش در عراق٬ ایجاد ثبات در این کشور است که نیروهایی آمریکایی سهمی در این مهم ندارند و حضور نظامی آمریکا درعراق به معنای تشدید و تغذیه عدم ثبات در این کشور بوده که عراق را محیط مطلوبی برای حضور داعش قرار می‌دهد. انتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش پایگاه اینترنتی السومریه نیوز, مقتدی صدر رئیس جریان صدر عراق خواستار برپایی تظاهرات میلیونی مسالمت آمیز و یکپارچه برای محکوم کردن حضور آمریکا در عراق و اقدامات غیرقانونی اش شد. صدر در توئیتی نوشت: آسمان, خاک و حاکمیت عراق توسط مهاجمان نقض می‌شود. ای سربازان خدا و سربازان ملت پیش به سوی تظاهرات میلیونی یکپارچه و صلح آمیز که محکوم کننده حضور آمریکا و هتاکی هایش باشد. حمایت رئیس جماعت علمای اهل سنت عراق از برپایی تظاهرات میلیونی علیه آمریکابه گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، شیخ خالد الملا رئیس جماعت علمای اهل سنت عراق ضمن دعوت از مردم عراق برای مشارکت در تظاهرات میلیونی علیه حضور آمریکا در عراق، گفت: پس از دعوت سید مقتدی صدر به حضور در تظاهرات میلیونی علیه حضور آمریکا در عراق، همه در مقابل امتحان میهن پرستی قرار گرفته‌اند. حمایت ائتلاف‌ها و شخصیت‌های سیاسی و نظامی دینی عراق از برپایی تظاهرات ضد آمریکایی
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
پارلمان اردن امروز (یکشنبه) پیش‌نویس قانون ممنوعیت واردات گاز از اراضی اشغالی را تصویب کرد و به دولت ارجاع داد. پارلمان اردن با اکثریت آراء پیشنهاد کمیته حقوقی درباره پیش‌نویس قانون منع واردات گاز از اراضی اشغالی را تایید و تصویب کرده و این پیش‌نویس را فورا به دولت ارجاع داد. کمیته حقوقی یادداشتی را که ۵۷ نماینده آن را امضا کرده‌اند و شامل پیشنهاد منع خرید گاز از اسرائیل است به پارلمان داده بود. همزمان با جلسه امروز پارلمان فعالان در مقابل پارلمان تجمع کرده و علیه توافق گازی با اسرائیل شعار سر دادند. محمد العبسی، عضو حزب وحدت مردمی خواهان مخالفت با این توافق‌نامه شد که به گفته او اردنی‌ها را به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی مجبور می‌کند.
ایسناایسنا2 روز قبل
پارلمان اردن امروز (یکشنبه) پیش‌نویس قانون ممنوعیت واردات گاز از اراضی اشغالی را تصویب کرد و به دولت ارجاع داد. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، پارلمان اردن با اکثریت آراء پیشنهاد کمیته حقوقی درباره پیش‌نویس قانون منع واردات گاز از اراضی اشغالی را تاییدو تصویب کرده و این پیش‌نویس را فورا به دولت ارجاع داد. کمیته حقوقی یادداشتی را که ۵۷ نماینده آن را امضا کرده‌اند و شامل پیشنهاد منع خرید گاز از اسرائیل است به پارلمان داده بود. همزمان با جلسه امروز پارلمان فعالان در مقابل پارلمان تجمع کرده و علیه توافق گازی با اسرائیل شعار سر دادند. محمد العبسی، عضو حزب وحدت مردمی خواهان مخالفت با این توافق‌نامه شد که به گفته او اردنی‌ها را به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی مجبور می‌کند.
ایرناایرنا2 روز قبل
برخی چهره‌های سیاسی و رسانه‌ای عراقی که از آنها به عنوان بلندگوهای سفارتخانه آمریکا در عراق یاد می‌شود، به سرعت نسبت به این حادثه واکنش نشان داده و نیروهای امنیتی عراق را متهم به قتل معترضان کردند. خشونت طلبان پیش از این نیز با آتش زدن لاستیک اقدام به بستن میدان «الطیران» و برخی خیابان‌های پیرامون میدان «تحریر» در مرکز بغداد کردند. حوادث این روزهای عراق نشان می‌دهد که باندهای جوکر با سازماندهی بیشتر و پشتیبانی مادی و معنوی عوامل داخلی و خارجی وابسته به آمریکا، بعثی‌ها و دیگر بازیگران منطقه برای به چالش کشیدن عراق و تحقق منافع و مطامع حامیان داخلی و خارجی خود در حال مصادره اعتراض‌های مدنی عراق هستند. اعتراض‌های مردمی عراق از اول اکتبر سال ۲۰۱۹ (دهم مهر ۹۸) آغاز شد و همچنان با فراز و فرود ادامه دارد. اعتراض‌ها به نشانه فساد، فقر، بیکاری و نبود عدالت اجتماعی و اقتصادی منجر به استعفای «عادل عبدالمهدی» از سمت نخست وزیری عراق شد.
ایرناایرنا2 روز قبل
کاربران گوشی‌های اپل در سراسر جهان شنبه شب هنگام جستجوی این سوال که رییس اسرائیل کیست؟ با این جواب روبرو شدند که «روون ریولین رییس دولت اشغالگر صهیونیستی است». شبکه آی ۲۴ با انتشار این خبر افزود که پیشتر ریولین با عباراتی همچون «کودک اصلی اسرائیل» نیز معرفی شده بود. شبکه تلویزیونی کان نیز با انتشار این مطلب در صفحه توئیتر خود نوشت که آیا سیری علیه اشغالگری است. رژیم صهیونیستی در ادامه اشغالگری‌های خود در اراضی فلسطینی‌ها، اواسط این ماه طرح ساخت هزار و ۹۰۰ واحد دیگر در کرانه باختری را تصویب کرد. مرکز تحقیقات اراضی وابسته به انجمن مطالعات عربی در قدس نیز اعلام کرده است که ساخت و گسترش شهرک‌سازی‌های صهیونیستی در سال ۲۰۱۹ میلادی حدود ۷۰ درصد نسبت به سال گذشته آن گسترش یافته است.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
یکی از خبرگزاری اصلی ایتالیا در یادداشتی در مورد ترور سردار سلیمانی، نوشته است که این اقدام آمریکا ادامه روند تضعیف هنجارهای بین‌المللی و تبدیل واشنگتن به یک «دولت سرکش» است. قدس آنلاین؛ خبرگزاری ایتالیایی «ای‌جی‌آی» در یادداشتی در مورد ترور سردار «قاسم سلیمانی» نوشته است که این اقدام، تازه‌ترین گام آمریکا در جهت تضعیف هنجارهای بین‌المللی و تبدیل واشنگتن به «دولتی سرکش» است. همین امر موجب شده تا آنطور که روزنامه «نیویورک‌تایمز» گزارش داده، ترامپ در شرایطی عصبی و در واکنش به اعتراضات در برابر سفارت آمریکا در بغداد، دستور انجام ترور سردار سلیمانی را صادر کند. آمبروگی از سازمان ملل متحد، سازمان تجارت جهانی و دیوان کیفری بین‌المللی به عنوان نهادهایی یاد کرده که آمریکا به سمت تضعیف آن‌ها گام برداشته است. این کارشناس ایتالیایی به سیاستمداران اروپایی توصیه کرده است که از سیاست «جلب رضایت» آمریکا دست بردارند، چراکه نتیجه این سیاست اکنون روشن و واضح شده است.
رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش رکنا، خبرگزاری ایتالیایی «ای‌جی‌آی» در یادداشتی در مورد ترور سردار «قاسم سلیمانی» نوشته است که این اقدام، تازه‌ترین گام آمریکا در جهت تضعیف هنجارهای بین‌المللی و تبدیل واشنگتن به «دولتی سرکش» است. همین امر موجب شده تا آنطور که روزنامه «نیویورک‌تایمز» گزارش داده، ترامپ در شرایطی عصبی و در واکنش به اعتراضات در برابر سفارت آمریکا در بغداد، دستور انجام ترور سردار سلیمانی را صادر کند. این امر با رأی عجیب سال ۲۰۱۲ دیوان عالی آمریکا هم «عادی‌سازی» شد. آمبروگی از سازمان ملل متحد، سازمان تجارت جهانی و دیوان کیفری بین‌المللی به عنوان نهادهایی یاد کرده که آمریکا به سمت تضعیف آن‌ها گام برداشته است. این کارشناس ایتالیایی به سیاستمداران اروپایی توصیه کرده است که از سیاست «جلب رضایت» آمریکا دست بردارند، چراکه نتیجه این سیاست اکنون روشن و واضح شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، خبرگزاری ایتالیایی «ای‌جی‌آی» در یادداشتی در مورد ترور سردار «قاسم سلیمانی» نوشته است که این اقدام، تازه‌ترین گام آمریکا در جهت تضعیف هنجارهای بین‌المللی و تبدیل واشنگتن به «دولتی سرکش» است. همین امر موجب شده تا آنطور که روزنامه «نیویورک‌تایمز» گزارش داده، ترامپ در شرایطی عصبی و در واکنش به اعتراضات در برابر سفارت آمریکا در بغداد، دستور انجام ترور سردار سلیمانی را صادر کند. این امر با رأی عجیب سال ۲۰۱۲ دیوان عالی آمریکا هم «عادی‌سازی» شد. آمبروگی از سازمان ملل متحد، سازمان تجارت جهانی و دیوان کیفری بین‌المللی به عنوان نهادهایی یاد کرده که آمریکا به سمت تضعیف آن‌ها گام برداشته است. این کارشناس ایتالیایی به سیاستمداران اروپایی توصیه کرده است که از سیاست «جلب رضایت» آمریکا دست بردارند، چراکه نتیجه این سیاست اکنون روشن و واضح شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به گزارش مشرق، خبرگزاری ایتالیایی «ای‌جی‌آی» در یادداشتی در مورد ترور سردار «قاسم سلیمانی» نوشته است که این اقدام، تازه‌ترین گام آمریکا در جهت تضعیف هنجارهای بین‌المللی و تبدیل واشنگتن به «دولتی سرکش» است. همین امر موجب شده تا آنطور که روزنامه «نیویورک‌تایمز» گزارش داده، ترامپ در شرایطی عصبی و در واکنش به اعتراضات در برابر سفارت آمریکا در بغداد، دستور انجام ترور سردار سلیمانی را صادر کند. این امر با رأی عجیب سال ۲۰۱۲ دیوان عالی آمریکا هم «عادی‌سازی» شد. آمبروگی از سازمان ملل متحد، سازمان تجارت جهانی و دیوان کیفری بین‌المللی به عنوان نهادهایی یاد کرده که آمریکا به سمت تضعیف آن‌ها گام برداشته است. این کارشناس ایتالیایی به سیاستمداران اروپایی توصیه کرده است که از سیاست «جلب رضایت» آمریکا دست بردارند، چراکه نتیجه این سیاست اکنون روشن و واضح شده است.
فارسفارس2 روز قبل
یکی از خبرگزاری اصلی ایتالیا در یادداشتی در مورد ترور سردار سلیمانی، نوشته است که این اقدام آمریکا ادامه روند تضعیف هنجارهای بین‌المللی و تبدیل واشنگتن به یک «دولت سرکش» است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، خبرگزاری ایتالیایی «ای‌جی‌آی» در یادداشتی در مورد ترور سردار «قاسم سلیمانی» نوشته است که این اقدام، تازه‌ترین گام آمریکا در جهت تضعیف هنجارهای بین‌المللی و تبدیل واشنگتن به «دولتی سرکش» است. همین امر موجب شده تا آنطور که روزنامه «نیویورک‌تایمز» گزارش داده، ترامپ در شرایطی عصبی و در واکنش به اعتراضات در برابر سفارت آمریکا در بغداد، دستور انجام ترور سردار سلیمانی را صادر کند. آمبروگی از سازمان ملل متحد، سازمان تجارت جهانی و دیوان کیفری بین‌المللی به عنوان نهادهایی یاد کرده که آمریکا به سمت تضعیف آن‌ها گام برداشته است. این کارشناس ایتالیایی به سیاستمداران اروپایی توصیه کرده است که از سیاست «جلب رضایت» آمریکا دست بردارند، چراکه نتیجه این سیاست اکنون روشن و واضح شده است.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

اشغالگری