اخبار اصفهان - آخرین و مهم ترین اخبار اصفهان از خبرگزاری‌های ایران | خبری
اصفهان

اصفهان

ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ساعت قبل
او درتازه تریننوشته‌اش که امروز شنبه درروزنامه ایران درج شده می‌نویسد درداستان تحریم آمریکا هیچ انگاری کردیم و درداستان اعتراض‌ها از حاشیه نشینان غفلت کردیم. این همان استراتژی ایجاد درد است که در کتاب هنر تحریم حدود ۴۰ بار به آن اشاره شده است. این چهار روایت را باید به تحلیل کارشناسان حوزه‌های امنیتی، جامعه‌شناسی، اقتصادی و علوم سیاسی و حتی روانشناسی اجتماعی سپرد. متأسفانه روایت‌های اول و دوم صدای بلندتری دارند ولی روایت سوم و چهارم می‌توانند دستمایه بحث و بررسی قرار گیرند. این واقعیت است که امریکا با تحریم دنبال فروپاشی فیزیکی ایران، کوچک کردن ایران و فروپاشی نهاد دولت در ایران بوده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
مردم ماهشهر روز جمعه در حرکت ضداستکباری هم‌صدا با سایر ملت ایران ناامنی و حرکات ضدانقلابی برخی از افراد را محکوم کردند. مردم ماهشهر در این راهپیمایی ضمن میثاق با ولایت و حمایت از امنیت کشور خواهان جلوگیری از گرانی و استمرار فعالیت دستگاه‌های نظارتی در بازار نیز شدند. راهپیمایی حمایت از امنیت و اقتدار کشور در شهرستان آبادان از روبه‌روی مسجد حضرت امیرالمومنین (ع) تا مصلای جمعه این شهر برگزار شد. راهپیمایی‌کنندگان در قطعنامه پایانی این راهپیمایی تاکید کردند از هر کوششی برای حراست از ارزش‌های انقلاب اسلامی دریغ نخواهند کرد. تاریخ بداند این تجمعات و راهپیمایی‌ها مشتی محکم بر دهان فرصت‌طلبان و سلطنت‌طلبان داخلی و خارجی بود که در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار خواهد ماند.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، نخستین قربانی حوادث رانندگی در ایران درویش خان بود. کمی بعد به تار و سه تار علاقمند شد و در محضر اساتید آن زمان همچون آقا میرزا عبدالله و آقا حسینقلی به فرا گرفتن تار و سه تار پرداخت. درویش خان به دستگاه‌های موسیقی ایران احاطه کامل داشت و مضراب او قوی و ریز بود. پس از چندی عایدات درویش خان کفاف مخارجش را نمی‌کرد لذا دعوت دیگر بزرگان را نیز برای نوازندگی پذیرفت. این هنرمند برجسته‌ی موسیقی ایران در شب چهارشنبه دوم آذر ۱۳۰۵ بر اثر تصادف درشکه‌اش با یک اتوموبیل زندگی را بدرود گفت (این نخستین تصادف منجر به مرگ در ایران بود).

بینال ونیز در ایستگاه پایانی / مروری بر حضور ایران

8+
ایسناایسنا2 ساعت قبل
وانانیوزوانانیوز2 ساعت قبل
تقابل نکو و علیمنصور؛ ببر تا بمانیوضعیت ذوب آهن با وجود اسم و رسم این تیم در جدول خوب نیست. ذوب آهن اکنون با ۷ امتیاز در رده چهاردهم جدول است اما در نقطه مقابل فولاد با ۱۶ امتیاز در رده هفتم جدول قرار دارد. شاهین با میشو کریستیچوویچ اوج می‌گیرد؟ دیدار تیم‌های سایپا و شاهین از این جنبه که سرمربی تیم بوشهری به تازگی قرار است روی نیمکت این تیم بنشیند می‌تواند جذابیت‌های خودش را داشته باشد. اولین بازی یک مربی تازه وارد آن هم از نوع خارجی اش می‌تواند حساسیت‌های خاص خودش را داشته باشد. سرمربی کروات تیم بوشهری برای زنده کردن تیم شاهین کار راحتی در پیش ندارد.
فارسفارس2 ساعت قبل
تقابل نکو و علیمنصور؛ ببر تا بمانیوضعیت ذوب آهن با وجود اسم و رسم این تیم در جدول خوب نیست. ذوب آهن اکنون با ۷ امتیاز در رده چهاردهم جدول است اما در نقطه مقابل فولاد با ۱۶ امتیاز در رده هفتم جدول قرار دارد. شاهین با میشو کریستیچوویچ اوج می‌گیرد؟ دیدار تیم‌های سایپا و شاهین از این جنبه که سرمربی تیم بوشهری به تازگی قرار است روی نیمکت این تیم بنشیند می‌تواند جذابیت‌های خودش را داشته باشد. اولین بازی یک مربی تازه وارد آن هم از نوع خارجی اش می‌تواند حساسیت‌های خاص خودش را داشته باشد. سرمربی کروات تیم بوشهری برای زنده کردن تیم شاهین کار راحتی در پیش ندارد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ساعت قبل
شرکت فولاد مبارکه، از بزرگ‌ترین دستاوردهای صنعتی جمهوری اسلامی ایران است که در ۷۵ کیلومتری جنوب غربی اصفهان و در زمینی به وسعت ۳۵ کیلومتر مربع واقع شده است. این در حالی است که سرعت‌گیرهای موجود در روند توسعه صنعت ورق‌های فولادی اثرگذاری بزرگی بر روند توسعه صنعتی، افزایش ظرفیت یا حجم معاملات ورق در بورس کالا اثرگذاری خاصی نداشته است ولی به معنای آرامش این حوزه نیست. تولید ورق‌های فولادی عریض برای تولید لوله‌های انتقال آب. تولید ورق‌های استحکام بالا با وزن کمتر برای ساخت خودروهایی سبک وزن با مصرف سوخت پایین‌تر و ایمنی بالاتر. تولید ورق‌های فولادی با ضخامت کمتر و استحکام بیشتر برای مصارف ساختمانی و صنایع لوله و پروفیل.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ساعت قبل
حوضه آبریز «مرزی شرق» با ثبت ۳/ ۱۶ میلی‌متر بارندگی نسبت به مدت زمان مشابه سال آبی گذشته (۹/ ۷ میلی‌متر)، رشد ۱۰۶ درصدی را ثبت کرده است. پس از بررسی میانگین بارندگی‌ها نسبت به سال آبی گذشته، نوبت به حوضه‌های درجه یک می‌رسد که بیشترین و کمترین بارش‌ها را در میانگین ۱۱ساله تجربه کرده‌اند. اما میزان بارندگی‌ها در ۶۰ روز نخست سال آبی ۹۹-۹۸، در حوضه‌های اصلی نسبت به میانگین ۵۱ساله هم با تغییراتی همراه بوده است. اما این تعادل در میانگین بارندگی‌های ۶۰ روز نخست سال آبی ۹۹-۹۸ نسبت به سال آبی گذشته دیده نمی‌شود. قاسم تقی‌زاده‌خامسی در گفت‌و‌گو با شبکه خبر با اشاره به اینکه در سال آبی ۹۷-۹۶ حدود ۳۴۰ شهر درگیر تنش آبی بودند، گفت: خوشبختانه بارش‌های سال آبی گذشته و ابتدای سال آبی جدید (از ابتدای مهر ۹۷ تا پایان آبان ۹۸) تعداد شهرهای دارای تنش آبی را کاهش داده است، به‌طوری‌که میزان بارندگی‌ها نسبت به بلندمدت ۲۹ درصد افزایش داشته است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ساعت قبل
شاخص تسهیلات به سپرده‌هایکی از شاخص‌های مهم که از آمار‌های مانده تسهیلات و سپرده قابل استخراج است، نسبت تسهیلات به سپرده بانک‌ها است. براساس آمار منتشر شده در مردادماه، نسبت تسهیلات به سپرده پس از کسر سپرده قانونی به زیر ۸۰ درصد رسیده است که این میزان بی‌سابقه بوده است. آمارها نشان می‌دهد نسبت تسهیلات به سپرده‌ها در مردادماه حدود ۳/ ۷۹ درصد بوده است. از سوی دیگر در استان بوشهر نسبت تسهیلات به سپرده حدود ۳/ ۴۶ درصد بوده که کمترین مقدار این نسبت در میان استان‌های کشور است. نسبت تسهیلات به سپرده در استان تهران نیز حدود ۲/ ۹۳ درصد بوده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
در این میان نه این حجم مصرف قابل قبول بود و نه حجم یارانه‌ای که بابت آن هزینه می‌شد. این جمع‌بندی مردان دولت هر چند چندان بلاوجه هم نبود، اما از دقت و همه جانبه‌نگری هم بهره‌ای نداشت. مردم نیز همواره از معظم‌لهما همین دو انتظار را داشته‌اند و مقتضای رهبری توأمان دینی و دنیوی مردم هم جز این نیست. - موضع‌گیری رهبری سبب جدا افتادن اعتراضات طبیعی مردم از توطئه‌های بسیار پیچیده خارجی گردید. رهبری در این صحنه به وظیفه خود به درستی عمل کرد و خدا خود او را محافظت می‌فرماید.
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
درادامه مسابقات هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال فردا دو دیدار برگزار می‌شود که تقابل شاگردان منصوریان و نکونام می‌تواند جذاب باشد. تقابل نکو و علیمنصور؛ ببر تا بمانیوضعیت ذوب آهن با وجود اسم و رسم این تیم در جدول خوب نیست. ذوب آهن اکنون با ۷ امتیاز در رده چهاردهم جدول است اما در نقطه مقابل فولاد با ۱۶ امتیاز در رده هفتم جدول قرار دارد. اولین بازی یک مربی تازه وارد آن هم از نوع خارجی اش می‌تواند حساسیت‌های خاص خودش را داشته باشد. سرمربی کروات تیم بوشهری برای زنده کردن تیم شاهین کار راحتی در پیش ندارد.
اصفهان امروزاصفهان امروز6 ساعت قبل
۱ آذر ۱۳۹۸, ۱۶:۱۴ / کد خبر:۷۷۷۱۰ رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: نانوایان استان حق هیچگونه تغییری در قیمت و کیفیت نان را ندارند و در صورت مشاهده چنین تخلفی با آنها برخورد می‌شودایرج موفق در گفت و گو با ایرنا افزود: در زمان حاضر هیچ مشکلی از نظر توزیع و عرضه آرد و نان در استان اصفهان وجود ندارد و قیمت و سهمیه‌ای آن نیز تغییر نکرده است. رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان اظهار داشت: همه نانوایان ملزم به نصب تابلوی قیمت مصوب نان در مغازه هستند و از روز شنبه دوم آذر امسال با نانوایان فاقد تابلو به‌عنوان متخلف برخورد خواهد شد. وی از مردم خواست تا هرگونه تغییر در قیمت یا کیفیت نان را به سامانه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان (۱۲۴) گزارش کنند. موفق در باره آخرین قیمت انواع نان در استان خاطرنشان کرد: قیمت نان سنگک در نانوایی‌های یارانه‌پز، بدون کنجد یکهزار تومان و با کنجد یکهزار و ۳۰۰ تومان و در نانوایی‌های نیمه یارانه‌پز قیمت نان بدون کنجد یکهزار و ۳۰۰ تومان و با کنجد یکهزار و ۶۰۰ تومان است. رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان، قیمت نان تافتون تنوری بدون کنجد در نانوایی‌های یارانه‌پز را ۴۰۰ تومان و با کنجد ۴۵۰ تومان، تافتون ماشینی ساده ۳۵۰ تومان و با کنجد ۴۰۰ تومان، لواش ماشینی۲۵۰ تومان، بربری ساده را ۶۰۰ تومان و با کنجد ۷۰۰ تومان اعلام کرد. وی به قیمت انواع نان در نانوایی‌های نیمه یارانه‌پز نیز اشاره و اضافه کرد: در این نانوایی‌ها، قیمت نان بربری ساده ۸۰۰ تومان و با کنجد ۹۰۰ تومان، تافتون تنوری و ماشینی ساده ۵۰۰ تومان و با کنجد ۵۵۰ تومان، نان طرح خانگی ساده ۶۲۵ تومان و با کنجد ۷۰۰ تومان، نان طرح کمشچه با وزن خمیر ۳۰۰ گرم ساده ۷۵۰ تومان و با کنجد ۸۵۰ تومان، نان طرح کمشچه با وزن خمیر ۳۵۰ گرم ۸۷۵ تومان و با کنجد یکهزار تومان، لواش ماشینی ۳۵۰ تومان، نیمه‌حجیم ساده ۹۰۰ تومان و با کنجد یکهزار تومان، هر کیلوگرم نان خشکه کنجدی ۶ هزار تومان و هر کیلوگرم نان خشکه قندی کنجدی نیز ۱۲ هزار تومان است. قیمت نان، مهر امسال در استان اصفهان افزایش یافت که بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ تومان برای انواع نان، متغیر بود. مهر سال گذشته نیز قیمت نان در این استان حدود ۱۰ درصد افزایش یافت هرچند به گفته رییس وقت سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان، این مقدار افزایش قیمت چندان مورد قبول نانوایان نبود و آنها خواهان افزایش درصد بیشتری بودند. قبل از سال ۹۷، آخرین مصوبه شورای آرد و نان برای نرخگذاری قیمت مربوط به آذر سال ۱۳۹۳ بود. در شهرستان اصفهان ۹۸۰ و در کشور بالغ بر ۸۵ هزار واحد رسمی نانوایی وجود دارد.۲۰ درصد واحدهای تولیدی نان در اصفهان از آرد آزاد و ۸۰ درصد از آرد یارانه‌ای استفاده می‌کنند.
اصفهان امروزاصفهان امروز6 ساعت قبل
۱ آذر ۱۳۹۸, ۱۵:۳۵ / کد خبر:۷۷۷۰۹ حمایت رهبری از تصمیم سران قوا عظمت ایشان را به رخ کشید، مردم و مسوولان به تولید داخلی رو آورند، حمایت رهبری از تصمیم سران قوا نقشه دشمن را نقش بر آب کرد از جمله محورهای خطبه‌های نمازجمعه شهرستان‌های استان اصفهان بود. امام‌جمعه موقت کاشان گفت: حمایت مقام معظم رهبری از تصمیم سران سه قوه عظمت، قدرت و اقتدار ایشان را بار دیگر به رخ جهانیان کشید و آتش فتنه را خاموش و دشمن را بهت زده کرد. حجت الاسلام محمدرضا اسلامی‌تبار در خطبه‌های نمازجمعه این شهر با تبریک هفته بسیج یادآور شد: با فداکاری بسیج هشت سال جنگ تحمیلی مدیریت و آتش فتنه در کشور خاموش شد. وی افزود: آرامش و امنیت امروز ایران اسلامی مرهون خون شهدا و اقتدار نیروهای نظامی و بسیج است و که در فتنه‌ها به ندای رهبری معظم انقلاب لبیک می‌گویند. امام‌جمعه موقت کاشان با اشاره به افزایش نرخ بنزین بیان کرد: تفاوتی بین کسی که به بیت‌المال آسیب می‌رساند با کسی که با رواج ابتذال خانه‌ها را به آتش می‌کشاند، وجود ندارد. وی تصریح کرد: اصلاح یارانه‌ها یکی از مسائلی است که بین همه کارشناسان کشور با هر نوع گرایش سیاسی، در موردش اتفاق نظر وجود دارد اما باید مرحله به مرحله اجرا می‌شد تا مردم با مشکل روبرو نشوند. اسلامی‌تبار، افزایش قمیت سوخت را نیازمند نظارت دقیق و مستمر بر بازار عنوان کرد و گفت: با افرایش قیمت سوخت نباید شاهد افزایش قیمت‌ها در بازار باشیم. وی در ادامه به موضع گیری رهبری معظم انقلاب در این زمینه اشاره کرد و افزود: دشمن در برنامه‌ریزی خود مخالفت مردم و به دنبال آن مخالفت رهبری با دولت و ایجاد هرج و مرج در کشور را پیش‌بینی کرده بود اما با حمایت ایشان از سران سه قوه، این فتنه نیز در نطفه خفه شد. امام‌جمعه اردستان با اشاره به دیدار جمعی از تولیدکنندگان و صنعتگران کشور با مقام معظم رهبری، بر لزوم تشویق و ترغیب این قشر از سوی مردم و مسئولان تاکید کرد. حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه‌های نمازجمعه این شهر تصریح کرد: تحریم‌ها برداشتنی نیست، باید به تولید داخلی رو آورد و آن را حمایت کرد که امیدواریم مردم و مسئولان به این توصیه رهبری توجه کرده و تنها به روی کاغذ قناعت نکنند. وی با اشاره به اجرای طرح سهمیه‌بندی و افزایش نرخ بنزین افزود: مردم انتظار این افزایش سه برابری قیمت را نداشتند و در برخی نقاط تجمع‌هایی آرام برگزار کردند اما عده‌ای فرصت‌طلب و آشوب‌گر وارد عمل شده و به تخریب اموال عمومی و مردمی دست زدند. امام‌جمعه اردستان بیان کرد: توهین به مردم، تیراندازی بی‌هدف و جنایت‌های بی شماری در این میان صورت گرفت که مردم از آن آگاه هستند اما در این بین مردم منتظر واکنش مسئولان بودند تا اینکه رهبری فرزانه انقلاب روز یکشنبه هفته گذشته در سخنانی کوتاه مطالب مهمی اظهار کردند. وی تشریح کرد: برخی انتظار داشتند، ایشان نظری مخالف سران قوا بگیرند و دشمنان توقع داشتند از این شرایط بهره‌برداری کنند اما ایشان قدرتمندانه اعلام کردند که در این زمینه تجربه و تخصصی ندارند اما این تصمیم را تایید و تاکید کردند که مسوولان جلوی افزایش قیمت‌ها را بگیرند. دهشیری با اشاره به کشته و مجروح شدن ۲ نفر از اردستانی‌ها در جریان اعتراض‌های خیابانی خارج از این شهرستان با سلاح گرم و سرد اضافه کرد: امنیت چیزی نیست که بتوان نادیده گرفت و از مردم شهرستان اردستان که با بصیرت عمل کرده و مانند فتنه‌های گذشته اعتراضی نکردند، قدردانی می‌شود. وی در ادامه مناسبت هفته بسیج را مورد اشاره قرار داد و با قدردانی از خدمات این سازمان به انقلاب اسلامی گفت: بسیج لشکر مخلص خداست و عظمت و ارزش بسیار بالایی دارد. امام‌جمعه اردستان افزود: مقام معظم رهبری این نهاد را انقلابی، مکتبی، پیش‌رو، ارزشمند و شجره طیبه‌ای دانستند که امروز چتر معنوی خود را بر سر بسیاری کشورها مانند عراق، سوریه، لبنان، فلسطین و یمن گسترده و به مظلومان خدمت می‌کند، در حالی که دشمن جرات رویارویی با آن را ندارد. وی خدامحوری و ارتباط محکم با خدا و دین، سادگی و پرهیز از تجملات و حضور در همه صحنه‌ها همراه با ایمان، عمل، بصیرت، تلاش عاشقانه و عالمانه، همت بلند و بدون توقع انجام وظیفه کردن را از ویژگی‌های بارز بسیج برشمرد. امام‌جمعه تیران‌وکرون گفت: رهبری معظم انقلاب با حمایت از افزایش قیمت بنزین علاوه بر کمک به مسئولان، موجب آرامش در کشور و جلوگیری از اختلاف شد و تدابیر ویژه ایشان جلوی راه دشمنان و اغتشاش‌گران را گرفت. حجت الاسلام حسین رشیدیان در خطبه‌های نمازجمعه تیران افزود: تغییر در این تصمیم‌گیری موجب می‌شد که افراد سودجو در کمترین فرصت علیه تصمیم‌گیری‌های کشور اعتراض کنند و روند مدیریت با مشکل روبه‌رو شود. وی، حضور پرشکوه مردم در حمایت از نظام و ایستادگی در برابر اغتشاش‌گران را موجب افزایش امنیت کشور عنوان کرد و ادامه داد: اعتراض‌های مردمی متفاوت از آشوب و تخریب است و مردم صف خود را از این افراد اغتشاش‌گر جدا کردند و امنیت کشور را مورد حمایت قرار دادند. امام‌جمعه تیران‌وکرون همچنین با اشاره به مناسبت روز بسیج اضافه کرد: نیروهای بسیجی بدون هیچ انتظاری برای خدمت به کشور همواره در میدان هستند و در این اغتشاش‌ها نیز نقش خود را در تامین امنیت و جلوگیری از تخریب‌ اموال عمومی ایفا کردند. وی در ادامه سالروز تشکیل نیروی دریایی را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: نیروهای نظامی و امنیتی کشور در حال توسعه زیرساخت‌ها و امکانات خود هستند و همواره برای تامین امنیت در تمامی مرزها فعالیت‌های جدیدی دارند که در حال حاضر رزمایش پدافند هوایی ارتش در حال انجام است. نمازگزاران در شهرستان‌های استان اصفهان در ادامه با برگزاری راهپیمایی از محل برگزاری نمازجمعه و سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل، انزجار خود را از استکبار جهانی و تحرکات و آشوب‌های اخیر در کشور اعلام کردند.
اصفهان امروزاصفهان امروز6 ساعت قبل
۱ آذر ۱۳۹۸, ۱۸:۲۷ / کد خبر:۷۷۷۱۱ ئیس پلیس فتا استان اصفهان گفت: مردم نسبت به جمع‌آوری اینترنتی کمک‌های مردمی برای مناطق زلزله‌زده و نیازمندان هوشیار باشند. سید مصطفی مرتضوی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مراکز حمایتی مثل بهزیستی، کمیته امداد و هلال احمر پایگاه‌هایی را در فضای مجازی برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در حوزه‌های مختلف پیش بینی کردند که شناسه معتبر دارد ولی برخی از افراد سودجو با شبیه‌سازی این بستر سوء استفاده از نیت مردم می‌کنند. وی بیان کرد: کمک به مردم نیازمند و یا زلزله‌زده باید از طریق سامانه‌ای که نهادهای حمایتی اعلام می‌کنند انجام شود نه سایر بسترهایی که از سوی افراد مجرم اعلام می‌شود. رئیس پلیس فتا استان اصفهان ادامه داد: شناخت درگاه‌های معتبر الکترونیکی از سایر درگاه‌ها مهم است که داشتن کدمجوز و اعتبار و همچنین قرارگرفتن بر روی وب سایت معتبر از جمله این شاخضه‌هاست. وی با بیان اینکه سواد رسانه‌ای و دانش کافی از الزامات کار در فضای مجازی است، خاطرنشان کرد: افرادی که دانش کمتری در این حوزه دارند از مشاوره و راهنمایی افراد معتبر استفاده کنند و یا کمک‌ها و اقدامات مالی خود را از دیگر روش‌ها انجام دهند. سرهنگ مرتضوی با اشاره به کلاهبرداری‌های اینترنتی تصریح کرد: بخش زیادی از پروندهای کلاهبرداری فضای مجازی و مجرمانه بر اساس بی‌اطلاعی از قوانین و آگاهی عمومی تشکیل شده و افراد مال و اموال خود را از دست داده و یا دچار چالش‌های اجتماعی شدند. وی هوشیاری و آگاهی در فعالیت فضای مجازی را مهم بیان کرد و گفت: آگاهی و هوشیاری از مولفه‌های مهم برای پیشگیری از جرم و فرصت‌سازی برای مجرمان است که کاربران در این حوزه‌ها دقت داشته باشند. وی یادآورشد: طمع به کسب منفعت و درآمدهای غیرمشروع موجب بروز مشکلات و آسیب‌های زیادی برای افراد شده است.۸۲ درصد از مجموع جرایم فضای مجازی در این استان مربوط به حوزه اقتصادی است. بر اساس اعلام پلیس فتای استان اصفهان جرایم اقتصادی در ۶ ماه گذشته از سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰۰ درصد رشد داشت و ۲ برابر شده و ۳۶ درصد از جرایم شبکه‌های اجتماعی مربوط به موضوعات اخلاقی است.
خبر فوریخبر فوری6 ساعت قبل
بلیت فروشی کنسرت کیهان کلهر لغو شدبلیت‌فروشی کنسرت کیهان کلهر که قرار بود از روز یکشنبه بیست و ششم آبان ماه آغاز شود، به زمان دیگری موکول شد. کیهان کلهر قصد دارد کنسرت «شهر خاموش» را از هفتم دی ۱۳۹۸ در تالار وحدت روی صحنه ببرد. صحبت‌های بردیا صدر نوری درباره «نوای خرم» نشست خبری ششمین دوره جشنواره «نوای خرم» در تالار وحدت برگزار شد. تصور می‌کردیم کودکان و نوجوانان در حفظ موسیقی ایرانی تلاش نمی‌کنند، اما متوجه شدیم که آن‌ها توجه ویژه‌ای دارند و موسیقی ایرانی فراموش نشده است. علت نامگذاری این جشنواره سه مورد بود؛ نخست اینکه استاد همایون خرم جایگاه والایی در موسیقی ایرانی و آهنگ سازی موسیقی ایرانی داشتند.

بهترین مکان‌های برف بازی + تصاویر

5+
خبر فوریخبر فوری6 ساعت قبل
وانانیوزوانانیوز6 ساعت قبل
لیگ برتر فوتسال| برتری سوهان محمدسیما و ارژن و توقف سن‌ایچلیگ برتر فوتسال| برتری سوهان محمدسیما و ارژن و توقف سن‌ایچهفته هجدهم لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور با پیروزی تیم‌های سوهان محمدسیما، ارژن شیراز و ستارگان ورامین و نیز توقف سن‌ایچ ساوه در اهواز آغاز شد. به گزارش وانانیوز، هفته هجدهم مسابقات لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور، عصر امروز (جمعه) با برگزاری چهار دیدار همزمان آغاز شد که نتایج این بازی‌ها به شرح زیر است: آذرخش بندرعباس ۴ - ستارگان ورامین ۵حفاری اهواز ۲ -سن‌ایچ ساوه ۲ارژن شیراز ۴-شاهین کرمانشاه ۳سوهان محمدسیمای قم ۳ - اهورای بهبهان یکبا این نتیجه، سوهان با ۳۱ امتیاز به سوم جدول صعود کرد و سن‌ایچ ساوه هم به رده ششم جدول سقوط کرد. برنامه دیدارهای باقیمانده هفته هجدهم که هنوز تاریخ جدید آنها اعلام نشده، به شرح زیر است: مس سونگون - شهروند ساریمقاومت شهرداری البرز - گیتی‌پسند اصفهانهایپرشهر شاهین‌شهر - فرش‌آرای مشهدانتهای پیام/
ایسناایسنا8 ساعت قبل
ایسنا/اصفهان مسئول دبیرخانه شورای سالمندان استان اصفهان اجرای طرح شهر دوستدار سالمند را برندی برای اصفهان دانست و گفت: این طرح در دو محله پایلوت هزار جریب و کاوه و پهنه گردشگری چهارباغ اجرا می‌شود. زهره مولایی در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: در جریان برگزاری کارگاه بین المللی شهر دوستدار سالمند در تهران که متولی آن شورای ملی سالمندان کشور بود، نمایندگانی از دانشگاه علوم پزشکی، بهزیستی و شهرداری اصفهان ضمن شرکت در کارگاه، پیشنهاد دادند که اصفهان پایلوت اجرای طرح شهر دوستدار سالمند شود. مسئول دبیرخانه شورای سالمندان استان اصفهان خاطرنشان کرد: در دی ماه سال ۹۷ صندوق جمعیت سازمان ملل متحد باتوجه به تجربه موفقی که اصفهان در بحث شهر دوستدار کودک داشت پیشنهاد اصفهان برای پایلوت شدن در زمینه شهر دوستدار سالمند را تایید کرد. وی با بیان اینکه طرح شهر دوستدار سالمند در اصفهان هم اکنون درحال انجام است، گفت: کلیات طرح این است که ۸ محور شهر دوستدار سالمند همچون مناسب سازی فضای فیزیکی، مسکن، اشتغال، احترام، سلامت و بهداشت در دو محله شهری و یک پهنه گردشگری در اصفهان اجرا شود. مسئول دبیرخانه شورای سالمندان استان اجرای طرح شهر دوستدار سالمندان را برندی برای اصفهان دانست و گفت: فعلا تا این لحظه مانع جدی بر سر اجرای طرح وجود نداشته، اگرچه ممکن است درمرحله اجرا موانعی وجود داشته باشد.
رکنارکنا8 ساعت قبل
به گزارش رکنا، سرهنگ حسین خواجه (فرمانده انتظامی شهرستان تنگستان) اظهار داشت: یک کارگر خدماتی کارخانه سیمان تنگستان حین کار در آبدارخانه دچار برق گرفتگی شد که بلافاصله مأموران کلانتری روستای لاور شرقی از توابع بخش مرکزی شهرستان دشتی استان بوشهر به همراه نیروهای امدادی به محل اعزام شدند. وی افزود: بررسی‌های اولیه مأموران حاکی از آن بود که این کارگر هنگام کار در آبدار خانه با دست زدن به پنجره دچار برق‌گرفتگی شده است و اقدامات درمانی نیروهای امدادی نیز مثمرنتیجه نبوده و این کارگر متأسفانه حین انتقال به بیمارستان شهر «خورموج» جان خود را از دست داده است. فرمانده انتظامی اصفهان ضمن ابراز تأسف از وقوع این حادثه خاطرنشان کرد: جسد این مرد ۴۶ ساله حین برای اقدامات قانونی به پزشکی انتقال یافته است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز8 ساعت قبل
تیم پرسپولیس در دیدار با نفت مسجد سلیمان در هفته یازدهم شکست خورد و فرصت خوبی را برای نزدیک شدن به سپاهان و شهر خودرو از دست داد. تیم نفت تنها یک بار توانست دروازه پرسپولیس را تهدید کند. در دقیقه ۶۰، ضربه سر سیدجلال حسینی را سوشا مکانی روی خط دروازه نفت مهار کرد. روی اشتباه محمد طیبی مدافع نفت، مهدی ترابی صاحب موقعیت تک به تک با دروازه حریف شد اما توپ مهاجم پرسپولیس به تیرک دروازه خورد و به اوت رفت. عبدی در دقیقه ۹۳ هم ضربه محکمی را در محوطه جریمه نفت زد که بازهم توپ به تیرک دروازه نفت خورد.
ایمناایمنا8 ساعت قبل
به گزارش ایمنا و براساس گزارش سازمان هواشناسی کشور، از روز یکشنبه سوم تا سه شنبه پنجم آذر، غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت استان‌های تهران، کرج، قزوین، اراک، تبریز، ارومیه و اصفهان افزایش می‌یابد. کاهش کیفیت هوا تا حد هشدار برای گروه‌های حساس خواهد بود. سازمان هواشناسی کشور تردد و توقف به ویژه برای کودکان، افراد مسن، بیماران تنفسی و قلبی را توصیه نکرده است. وضعیت آلودگی هوا تا سه شنبه ادامه دارد.
همشهریهمشهری8 ساعت قبل
۳۰۰میلیارد تومان خسارت در اصفهانناآرامی‌های روزهای گذشته در اصفهان خسارات سنگینی را به زیرساخت‌های شهری و اماکن و اموال عمومی وارد کرد. قدرت‌الله نوروزی، شهردار اصفهان درباره میزان خسارات وارده به زیرساخت‌های شهری، می‌گوید: حوادث اخیر خسارت‌های سنگینی را به زیرساخت‌های شهر اصفهان وارد کرده است. وی با اشاره به برآوردهای اولیه خسارات واردشده به زیرساخت‌های شهری، گفت: بیش از ۳۰۰میلیارد تومان برآورد اولیه خسارات است. البته برآورد دقیقی از این موضوع صورت نگرفته اما نزدیک به ۵۰میلیارد تومان خسارات به اتوبوسرانی وارد شده است. خسارت ۵۰میلیارد تومانی به شبکه اورژانسعلاوه بر زیرساخت‌های شهری، زیرساخت‌های درمانی نیز در اعتراضات اخیر متضرر شده‌اند.
کرد آنلاینکرد آنلاین9 ساعت قبل
عصر کرد - سنندج - رقابت‌های تنیس روی میز جوانان منطقه چهار کشور عصر جمعه با قهرمانی تیم سنندج به کار خود پایان داد. در پایان تیم سنندج در جایگاه نخست ایستاد و جواز حضور در رقابت‌های کشوری را کسب کرد، کرمانشاه و سقز نیز در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند. تیم سنندج با ترکیب آریا امیری، سامران کریمی، ماردین احمدی، آرتین حسنی به مربیگری فرشید کم آزار و سرپرستی کیوان تیشه گران در این رقابت‌ها شرکت کرد. مسابقات قهرمانی تنیس روی میز جوانان کشور روزهای ۲۸ و ۲۹ آذرماه به میزبانی اصفهان برگزار می‌شود. برچسب‌هاتنیس روی میز کردستان سنندج ورزشی
ایمناایمنا9 ساعت قبل
اگر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به موضوع فسادهای مطرح شده در صندوق بازنشستگی کشوری ورود پیدا نکند در آینده موارد دیگری را در رابطه با این صندوق مطرح خواهم کرد. بنابراین نسبت ناروایی که یکی از نمایندگان مجلس به رئیس قوه مقننه داد با اخلاق سازگاری نداشته و برداری فردی و نامتعارف است که جایگزین نقد شده است. به وزیر کشور: تسریع در تهیه و ابلاغ شیوه نامه و اجرای قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان مادر ایرانی. یکشنبه ۲۶آبان ماهساداتی نژاد و ابطحی به وزیر کار: لزوم اتخاذ تمهیدات لازم و ایجاد عدالت در خصوص بازنشستگی معلولان کارگر. پوربافرانی نماینده نایین به وزیر راه و شهرسازی: تسریع در بهسازی جاده‌های اصلی و روستایی شهرستان‌های حوزه انتخابیه.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
مرحله اول لیگ برتر تنیس روی میز بانوان با صدرنشینی شهرداری شهر بابک به پایان رسید. در پایان مرحله اول لیگ برتر بانوان، تیم شهرداری شهر بابک با ۱۵ امتیاز در صدر جدول قرار گرفت. تیم‌های دانشگاه آزاد نجف آباد با ۱۳ و نیم امتیاز و درین کاشت مانا با ۱۰ و نیم امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند. پس از ۳ تیم صدر جدول، تیم‌های سپاهان اصفهان با ۸ امتیاز، مناطق نفت‌خیز جنوب با ۷ امتیاز، گلستان تجارت جنوب با ۴ امتیاز، اکباتان همدان با ۲ امتیاز و مس کرمان بدون امتیاز رتبه چهارم تا هشتم را در اختیار گرفتند. لیگ برتر تنیس روی میز بانوان با حضور ۸ تیم و در ۴ مرحله انجام می‌شود.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
وی افزود: مسئولان همواره باید به مطالبات مردم توجه ویژه داشته و طرج‌ها و مصوبات ارائه شده را به گونه‌ای ارائه کنند که به مطالبات ملت ایران همخوانی داشته باشد و بتواند گره گشای مشکلات و بهبود دهنده وضعیت معیشتی مردم باشد. فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنجان تصریح کرد: طی روزهای اخیر شاهد بروز برخی ناآرامی‌هایی در کشور بودیم و در کوتاه‌ترین زمان ممکن نقش عوامل خارجی و برخی افراد خود فروخته در ایجاد آشوب در شهرهای ایران نمایان شد و پس از سخنرانی مقام معظم رهبری شاهد جداسازی خط مردم از آشوبگران بودیم. محمدی فشارکی خاطرنشان کرد: وجود با برکت امام خمینی (ره) و حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) و رهنمودهای داهیانه ایشان و همچنین ولایت پذیری ملت ایران سبب شده نظام مقدس جمهوری اسلامی از پیچ‌های سخت تاریخی عبور کند و دشمنان را در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام بگذارند. فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنجان گفت: بسیج در طول ۴۰ سال گذشته نه‌تنها در حوزه امنیت بلکه در حوزه‌های علم و فناوری، فرهنگ، تحکیم بنیان خانواده‌ و … نقش‌آفرینی کرده و با راه اندازی بیش از ۲۰ هزار صندوق قرض‌الحسنه مسجد محور توسط بسیجیان کشور تلاش کرده در مسیر بهبود وضع معیشت مردم و همچنین تقویت کارآفرینان به وظیفه خود عمل کند. انتهای پیام/ ت
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
این راهپیمایی به حدی پرشور برگزار شد که زبان از بیان و قلم از ترسیم این عظمت قاصر است. سرافراز گفت: اهمیت پذیرش قطعنامه و شرایط حساس جبهه‌ها و احتمال سرخوردگی شدید رزمندگان و سوء استفاده دشمنان؛ با این زمان و این تصمیم قابل مقایسه نیست، اما، امام راحل آن را مستند به نظر کارشناسان و تصمیم مسئولان نظام کرده و می‌پذیرد. امام جمعه فولادشهر تصریح کرد: طبیعی است دشمنان به دلیل شکست‌های پی در پی بخواهند انتقام بگیرند و واضح است هدف اول تیرهای فتنه‌گری نشانه گرفتن امنیت کشور و مردم است، آن هم مردمی که از فضای پیش آمده نگران و ناراحتند. وی متذکر شد: دشمن عجله داشت با شعله ورسازی فتنه در ایران، دوباره آتش آشوب را در کشورهای دیگر علاوه بر عراق و لبنان (مانند سوریه و. بیفروزد چراکه عقب نشینی از اعمال حاکمیت نظام، موجب دلسردی و عقب نشینی کشورها و گروه‌های مقاومت می‌شد و دوباره دومینوی فتنه در منطقه راه می‌افتاد.
همشهریهمشهری10 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، ولی‌الله محمودی درباره شلوغی جایگاه‌های سوخت در روزهای اخیر افزود: طبق سنوات گذشته سهمیه‌بندی بنزین موجب دلال بازی و فروش سوخت در کنار جایگاه‌ها می‌شود که همین امر باعث هجوم مردم و شلوغی جایگاه‌ها شده است. وی اظهارداشت: با توجه به سهمیه‌بندی و سوختن بنزین باقیمانده در کارت‌های برخی گروه‌ها همچون تاکسی‌داران، وانت‌بارها و آژانس‌ها در پایان هر ماه، این گروه اقدام به فروش بنزین در اطراف جایگاه‌ها و حتی فروش دبه‌ای می‌کنند که همین امر موجب شلوغی جایگاه‌های سوخت در سراسر کشور شده است. محمودی تصریح کرد: همچنین شلوغی در ابتدای هر ماه نیز به دلیل شارژ شدن کارت سوخت همه مشترکان است که می‌خواهند از بنزین یارانه‌ای خود استفاده کنند. محمودی ادامه داد: استعداد فروش هر جایگاه بنزین بستگی به منطقه و مصرف آن در جایگاه‌های تک سکویی روزانه ۴۰ هزار لیتر و در چند سکویی ۳۰۰ هزار لیتر است. رئیس هیات امنای اتحادیه جایگاه‌داران کشور تصریح کرد: تک نرخی کردن بنزین و تعیین نرخ مناسب جلوی فساد و دلال بازی گرفته می‌شود.
ایمناایمنا10 ساعت قبل
آیت الله طباطبائی نژاد ادامه داد: خداوند گاهی برخی بندگان ناسپاسی را که دوست ندارد به نعمت دنیوی مشغول می‌کند تا از شکرگزاری غافل شوند. مردم ناراحت بودند و می‌خواستند به دولت بگویند بهتر تدبیر می‌کردید؛ بی تدبیری کردند با اینکه دولت تدبیر بود. امام جمعه اصفهان گفت: ناآگاهی برخی افراد موجب خشنودی دشمنان است اگر کسی عاقل باشد برای اینکه به هدفی برسد به خود لطمه نمی‌زند؛ باید بداند آنچه که از دولت است مال مردم است. امام جمعه اصفهان خاطرنشان کرد: وظیفه شرعی است که به کسانی که به مکان‌های نظامی حمله می‌کنند اجازه داده نشود به سلاح دست پیدا کنند. امام جمعه اصفهان با بیان اینکه رهبر انقلاب از بسیاری فجایع جلوگیری کردند، بر اهمیت مشورت کردن در اسلام اشاره و اظهار کرد: چرا دولت در افزایش نرخ بنزین شفاف سازی نکرد؟ گرانی بنزین تورم زا است.
ایسناایسنا11 ساعت قبل
ایسنا/مرکزی امام جمعه اراک امنیت را مهمترین مسئله کشور عنوان کرد. همچنین امیرالمومنین علیه السلام نیز احادیث بسیاری درباره منافقین ذکر کرده‌اند، از جمله اینکه آنها هم گمراه هستند و هم گمراه کننده. اکنون نیز نباید فقط بنزین را گران کرد و دست روی دست گذاشت. وی ادامه داد: امنیت بزرگترین سرمایه یک کشور است و برهم زدن امنیت بزرگترین خیانت را انجام می‌دهند و در واقع خیانتی بزرگتر از این متصور نیست. دری نجف‌آبادی افزود: تاسیس شجره طیبه بسیج یکی از اقدامات عظیم امام راحل بود که هسته‌های ناامنی در کشور را خشکاند.

به انتهای لیست رسیدید

اصفهان

اِصفَهان شهری تاریخی در مرکز ایران است. این شهر مرکز استان اصفهان و نیز شهرستان اصفهان است. اصفهان، سومین شهر پهناور و سومین شهر پرجمعیت ایران پس از تهران و مشهد است، و همچنین یکصد و شصت و پنجمین شهر پرجمعیت جهان و نهمین شهر پرجمعیت باختر آسیا به‌شمار می‌رود. کلان‌شهر اصفهان نیز هجدهمین کلان‌شهر پرجمعیت خاورمیانه است. این شهر در بین سال‌های ۱۰۵۰ تا ۱۷۲۲ میلادی به ویژه در سدهٔ شانزدهم میلادی در هنگام پادشاهی صفویان پایتخت ایران شد و رونق فراوانی گرفت. بناهای تاریخی متعددی در شهر وجود دارد که شماری از آن‌ها به عنوان میراث تاریخی در یونسکو به ثبت رسیده‌اند. این شهر به داشتن معماری زیبای اسلامی، پل‌های سرپوشیده، مسجدها و مناره‌های منحصربه‌فردش نام‌آور است. این امر سبب شده تا در فرهنگ عامه، اصفهان نصف جهان، لقب بگیرد. این شهر در آذر ۱۳۹۴ (دسامبر ۲۰۱۵) به همراه رشت به عنوان نخستین شهرهای ایران، به شبکه شهرهای خلاق جهان زیر نظر یونسکو پیوست. براساس استانداردهای یونسکو، شهر خلاق، شهری است که از نوآوری و توانمندی‌های شهروندان در توسعه پایدار شهری بهره می‌برد. میدان نقش جهان نمونه برجسته‌ای از معماری اسلامی است. این شهر دارای پانزده منطقه شهری است. از جمله دیگر آثار تاریخی اصفهان از منارجنبان، سی و سه پل، پل خواجو، کاخ چهل ستون، عمارت عالی قاپو و بسیاری از اماکن تاریخی دیگر می‌توان نام برد. ویکی‌پدیا