اصفهان

اصفهان

برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: بارها اعلام شد دولت ۳۸۴ میلیون مترمکعب آب در حوضه زاینده رود وارد کرده است این درحالی است که بیش از ۲ میلیارد متر مکعب آب فروخته است، دولت باید جوابگو باشد که این آب را از کجا آورده، به کجا فروخته و سهم چه کسانی را فروخته است.؟ خبرگزاری ایسنا: رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: بارها اعلام شد دولت ۳۸۴ میلیون مترمکعب آب در حوضه زاینده رود وارد کرده است این درحالی است که بیش از ۲ میلیارد متر مکعب آب فروخته است، دولت باید جوابگو باشد که این آب را از کجا آورده، به کجا فروخته و سهم چه کسانی را فروخته است.؟ حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی اظهار کرد: مسئولان کشوری از جمله دولت، مجلس، قوه قضائیه و شورای امنیت ملی عمق فاجعه را در رابطه با استان اصفهان لمس نکرده‌اند و این امر موجب می‌شود نمایندگانی که اطلاع کافی از وضعیت آب ندارند به اظهارنظرهای بی اساس در خصوص آب اصفهان روی آورند. وی ادامه داد: متأسفانه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کلیپی در فضای مجازی منتشر کرده بودند که در نوع خود اصفهان ستیزی محسوب می‌شد. در کلیپ پخش شده گفته شد فصل زمستان آب در زمین‌های شالیزارهای اصفهان موجود است و این امر دروغ بزرگی بیش نیست، آن‌ها می‌توانند از کشاورزان شمال کشور نیز سوال کنند که در فصل زمستان نیاز است بر روی زمین شالیزار آب باشد یا خیر؟ فیلمی که منشر شد سراسر ظلم به مردم اصفهان در شبکه‌های مجازی بود. رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان با اشاره به میزان آبی که برای باغات مصرف شده‌اند، تصریح کرد: به طور کلی در هجده ماه، سی میلیون مترمکعب آب برای باغات غرب اصفهان باز شد، از این سی میلیون متر مکعب تنها بیست میلیون برای باغات بوده و ۱۰ میلیون متر مکعب در بالا دست برداشت شده این درحالی است که در فیلم منتشر شده گفته شد کشاورزان اصفهان در سال گذشته ۶۵۰ میلیون مترمکعب آب برداشت کرده‌اند، اما چنین آبی موجود نبوده و نیست، مسئولان کشور باید به میدان عمل بیایند و مشکلات مردم اصفهان و کشاورزان شرق و غرب و شمال و جنوب استان را که به نان شب محتاج شده‌اند با چشم خود ببینند. موسوی لارگانی تاکید کرد: کشاورزان و مردم اصفهان چیزی به جز حق خود نمی‌خواهند چه کسی گفته قرار است آب کارون در اصفهان جاری شود؟ آن‌ها سهم آب خودشان را از دولت طلب می‌کنند، نه دولت آقای روحانی بلکه دولت‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حق مردم اصفهان را فروختند.
همشهریهمشهری2 هفته قبل
فاطمه شفیعی گفت: کسب مهارت‌های ارتباطی برای روزنامه‌نگاران و اصحاب رسانه ضروری است و بر این اساس اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی برای خبرنگاران اصفهان کردیم. وی گفت: با توجه به اینکه ۸۵ درصد زندگی امروز ما وابسته به موضوع ارتباطات است بنابراین فراگیری مهارت‌های ارتباطی برای یک افراد یک جامعه امری ضروری است. شفیعی گفت: در میان مجموعه مهارتهای زندگی، شاید بتوان گفت مهارتهای ارتباطی بیش از سایر مهارتها مورد توجه قرار گرفته است و معمولا در سازمان‌ها و محیط‌های کسب و کار نیز منابع قابل توجهی صرف آموزش دادن و یاد گرفتن مهارتهای ارتباطی و دانش ارتباطات می‌شود. وی ادامه داد: به همین منظور این مرکز از سوی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان با همکاری خانه ارتباطات استان اصفهان و کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفها اقدام به برگزاری دوره‌های مهارت‌های ارتباطی، روزنامه نگاری و روابط عمومی برای اصحاب رسانه در قالب ۵ کارگاه عملی کرده است. مدیر گفت: آموزش مهارت‌های ارتباطی، تیپ‌های شخصیت، ‌ روابط عمومی الکترونیک، ‌ تولید محتوای خبری، ‌ استفاده از تکنیک‌های داستان نویسی، ‌ روزنامه‌نگاری نوین و آشنایی با اینترنت اشیاء از محورهای آموزش به اصحاب رسانه است.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، محمدرضا حسینی پس از تساوی تیمش مقابل سپاهان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ابتدا سال نو را به همه تبریک می‌گویم. خوشحالیم که سال جدید را حداقل با شکست شروع نکردیم. وی در ادامه افزود: در مجموع امیدوارم که در بازی‌های آینده نتایج بهتری بگیریم. فکر می‌کنم این دربی هم مثل قبل، آن حساسیت همیشگی را داشت و از نظر کیفیت هم، از کیفیت لازم حداقل برای راضی کردن مردم برخوردار بود. فکر می‌کنم بازی سختی برای داور بود ولی داور توانست قضاوت خوبی داشته باشد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
وی افزود: با اقدامات پیچیده فنی و پلیسی، یکی از تیم‌های پلیس آگاهی موفق شد که این سارق را شناسایی کند، سارق هم شگردهای خاص خود را داشت، تکرو بود و با شگرد خاص و هوشمندانه اقدام به سرقت از منازل می‌کرد. وی تصریح کرد: پیگیری‌های انتظامی ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود که بتوانیم اموال بیشتری از این سارق حرفه‌ای و دارای سابقه متعدد به‌دست آوریم. همدستی نداشتم و روزها خانه‌ها را زیر نظر می‌گرفتمسارق منازل اصفهان نیز درباره انجام سرقت‌ها اظهار داشت: همدستی نداشتم، روزها خانه‌ها را زیر نظر می‌گرفتم و شب‌ها دزدی می‌کردم. وی افزود: فقط پول و طلا سرقت می‌کردم، همدست نداشتم و با یک خودروی پارس که از خودم بود سرقت‌ها را انجام می‌دادم، بیشتر در محله‌های احمدآباد، گلزار و هشت‌بهشت برای سرقت می‌رفتم. وی بیان کرد: در طول روز می‌گشتم و خانه‌هایی را که کنارشان خرابه بود انتخاب می‌کردم، در خیابان‌ها گشت می‌زدم و شب‌ها برای دزدی به منازل می‌رفتم.

نماهنگ حماسه‌ی اصفهان

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
ایرناایرنا4 ساعت قبل
** این دیدار در حضور بیش از ۱۲هزار تماشاگر در ورزشگاه نقش جهان اصفهان برگزار شد. ** این دیدار از شبکه استانی اصفهان، ورزش و رسانه‌های مکتوب اصفهان پوشش داده شد. ** بازیکنان قاسم حدادی فر کاپیتان ذوب آهن و عزت‌الله پورقاز، مدافع سپاهان به دلیل محرومیت در این مسابقه حضور نداشتند. ** قرار است درآمد فروش بلیط شهرآورد اصفهان به سیلزدگان شمال کشور اختصاص یابد. به گزارش ایرنا، از دیدار معوقه از هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال کشور دیدار تیم‌های سپاهان و ذوب آهن اصفهان از ساعت ۱۶ در ورزشگاه نقش جهان اصفهان برگزار شد و در پایان با تساوی یک بر یک به پایان رسید.
ایسناایسنا1 ماه قبل
اکسیر جوانی، چهره اصفهان را صفا بخشید! در جشن چهل سالگی انقلاب، زاینده رود آب دارد. آب، عصاره محبوب زندگانی اصفهان، قصد بازگشت کرد و دیگر هیچ‌کس نتوانست او را در تبعیدگاه نگاه دارد. در مسیرش به پای پینه بسته پل‌ها، یادگاران تاریخ پر فراز و نشیب اصفهان، با ابهت و صلابت همیشگی‌اش بوسه زد. بی شک این نوروز زاینده بر اصفهان پر برکت است.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
اگر خانم مارپل اینجا بود، معمای فوت بابا حل می‌شد/ چرا برخی گذاشتند و بعد از فوت به سخنان بابا جواب دادند؟ آدم شک می‌کند/ اصلاح‌طلبان به شعارهایشان پایبند نبودند/ اعظم طالقانی را تحسین می‌کنم
ایسناایسنا4 روز قبل
دو مسجد تاریخی شهر اصفهان که به مناسبت اعتکاف، در نخستین روزهای تعطیلات نوروز بسته شده بودند از سوم فرودین ماه برای بازدید عموم باز خواهند شد. همچنین «منارجنبان» اصفهان نیز با حضور «کارشناس میراث فرهنگی» در ساعت‌های مشخص تکان داده می‌شود. همچنین بخش‌هایی از بعضی اماکن ویژه تاریخی همچون تالار موسیقی عمارت عالی‌قاپو برای حفاظت از بنا، تا پایان تعطیلات بازدید ندارند. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در ادامه گفت: به مناسبت تعطیلات نوروز و حضور مسافران و گردشگران در این استان قرار است «منارجنبان» با حضور کارشناس میراث فرهنگی، در ساعت‌های مشخص، تکان‌های محدودی داده شود. رشد جمعیت مسافران در اصفهان به گونه‌ای بود که در حیاط برخی مدارس چادرهای مسافرتی برپا شد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، فتح الله معین صبح یکشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: جاری بودن دائمی زاینده رود حق غیر قابل انکار مردم اصفهان است وگامی برای تامین حقآبه شرعی و قانونی مردم اصفهان است. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه مشارکت مردم، انقلاب را روی پا نگه داشته و هرگاه این همراهی مردم را داشته باشیم موفق خواهیم بود، تصریح کرد: استفاده از آحاد مردم برای اداره کشور مهم‌ترین دستاورد جمهوری اسلامی ایران بوده است. معین با اظهار اینکه تلاش برای خدمت بیشتر جزو یکی از برنامه‌های انقلاب اسلامی بوده است، تصریح کرد: الگوی خدمت به مردم در مدیریت شهری نیز رعایت شده که اصفهان در میان کلانشهرهای کشور بالاترین جایگاه را داشته است. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان خاطر نشان کرد: در دوران جنگ هیچ کشوری نبود که تنها از ایران حمایت کرده باشد، اما همواره همراهی مردم را شاهد بودیم که همه مسئولان نظام باید قدر همراهی‌های مردم را دانسته و با مردم سالاری دینی زمینه مشارکت آن‌ها را فراهم کنند. وی بیان داشت: همه مردم از اقشار و گروه‌های مختلف با جاری شدن زاینده‌رود ابراز خوشحالی کردند زیرا مردم اصفهان به زنده‌رود زنده هستند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم ازاصفهان، محمدرضا سنگ­‌سفیدی پس از برتری تیم مس سونگون ورزقان مقابل گیتی­‌پسند در بازی فینال لیگ برتر فوتسال و قهرمانی تیمش، در جمع خبرنگاران حاضر شد و اظهار داشت: هدف ما قهرمانی بود و به اصفهان آمده بودیم تا پیروز شویم. وی در ادامه افزود: در بازی رفت در تبریز تماشاگر زیادی به سالن آمده بود و فشار زیادی روی تیم ما وجود داشت. می‌دانستیم که اگر کار را به اصفهان بکشانیم، می‌توانیم بازی بهتری نسبت به تبریز ارائه دهیم و قهرمان شویم. سنگ­‌سفیدی حضور بازیکنان بزرگ را عامل پیروزی تیمش در بازی فینال دانست و گفت: خدا را شکر می‌کنم که هر چه از بازی گذشت، شرایط ما بهتر شد و آنقدر بازیکن بزرگ و با کیفیت داشتیم که توانستیم به بازی برگردیم و یک کا‌م‌بک فوق‌العاده داشته باشیم. انتهای پیام/ف
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، تیم‌های ذوب‌آهن ایران و الکویت کویت در چارچوب دیدار مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۹ سه‌شنبه ۲۳ بهمن ماه در ورزشگاه فولادشهر اصفهان به مصاف یکدیگر می‌روند. کاروان ۴۷ نفره تیم الکویت کویت قرار بود امروز شنبه ۲۰ بهمن ماه و به رسم معمول تیم‌های مهمان چند روز زودتر از این دیدار وارد اصفهان شود، اما به دلیل پر شدن ظرفیت هتل‌های شهر اصفهان مجبور شد سفر خود را یک روز به تأخیر بیندازد. باشگاه ذوب‌آهن اعلام کرده که هتل محل اقامت تیم الکویت از یک ماه پیش رزرو شده بوده است، اما مسئولان این تیم بدون هماهنگی با ذوبی‌ها اقدام به تغییر هتل کرده‌اند که با حضور پرشمار مسافران در اصفهان که جاری شدن آب در رودخانه زاینده‌رود یکی از دلایل آن ذکر شده، به مشکل برخورده‌اند و فردا یکشنبه وارد اصفهان خواهند شد. ذوب‌آهن پیش از این در ۶ دوره لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته که نایب‌قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۰ بهترین نتیجه سبزپوشان در این مسابقات است. انتهای پیام/ ت
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
در چنین شرایطی جشنواره فجر در خارج از مرکز شهر در حال برگزاری است و استقبال اندک اصفهانی‌ها از چهار روز ابتدایی این جشنواره و مراسم افتتاحیه، تنها نشان از فرصت نابی است که مسئولان اصفهان به دلیل اختلافات از دست اصفهان گرفتند. جای خالی مسئولان استانی و کشوری در افتتاحیه جشنواره فجر اصفهاندر افتتاحیه جشنواره فجر نهم در اصفهان نه تنها جای خالی نماینده‌ای از وزارتخانه ارشاد خالی بود بلکه برای نخستین بار هیچ مسئول استانی شاخصی مانند استاندار و شهردار نیز در این جلسه حضور نداشتند که البته گویی دلایل موجهی داشته است. می‌توان گفت تنها مدیرکل ارشاد اصفهان در جلسه افتتاحیه حضور داشت که البته حضور ایشان طبیعی است، البته برخی اعضای شورای شهر نیز در جلسه حضور داشتند. یکی از مهمانان افتتاحیه جشنواره فجر اصفهان: فروشگاه‌های سیتی سنتر تنوع بیشتری از چهارباغ دارد! پیاده روی طولانی در چهارباغ بهانه عجیب دیگر از مسئولان اصفهان!
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
کوهکن خاطرنشان کرد: خوشبختانه براساس گزارشات ارائه شده استقبال مردم شهرستان لنجان از روزهای آغاز بکار این مرکز برای اهدای خون به گونه‌ای بوده که ظرفیت فعلی این مرکز پاسخگوی مراجعات نبوده و این نشان از ایثار و گذشت مردم دارد که باید قدردان آن بود. وی افزود: کشورهایی در دنیا وجود دارد که به نان و سوخت مردم کشور خود یارانه اختصاص نمی‌دهند اما بر روی بهداشت و درمان آنها یارانه پرداخت می‌کنند و این مهم نشان از اهمیت موضوع بهداشت و درمان دارد. نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ثبت اطلاعات در سامانه سیب نیازمند حمایت و مراجعه همه جانبه مردم بوده که در نهایت منجر به ارجاع مناسب بیماران از حوزه بهداشت به درمان و کاهش هزینه‌ها می‌شود. وی گفت: نمایندگان استان اصفهان جلسه‌ای با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داشتند و دراین جلسه به مسائل مختلف از جمله اجحاف‌هایی که به دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان طی سالیان دراز انجام گرفته بود اشاره شد به گونه‌ای که امروز رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با ایثار و سختی این مجموعه مهم اداره می‌شود و امیدواریم این مسئله در آینده‌ای نزدیک برطرف شود. انتهای پیام/ ت
ایرناایرنا2 ساعت قبل
برخی منابع محلی در گفت و گو با ایرنا از جاری شدن نهرهای قدیمی جنوب شهر داران مرکز فریدن واقع در غرب استان خبر داده‌اند، همچنین آب در بستر رودخانه دامنه فریدن جاری شده است. سیلاب در رودخانه روستای اوره نطنز و رودخانه بین مهاباد و موغار نیز در روز گذشته جاری شد، رودخانه علویجه پس از بارش بی وقفه باران جاری شد. رودخانه شور دهاقان به گفته منابع محلی طغیان کرد، میزان قابل توجهی از آب این رودخانه با گذر از مبارکه و فلاورجان به زاینده‌رود سرازیر می‌ شود. رودخانه زاینده رود در جوار پل قلعه شاهرخ به سمت سد زاینده رود سرشار از آب است. با ورود روان آب‌ها به زاینده رود سطح آب این رودخانه کهن در شهر اصفهان به گفته منابع محلی یک متر بالا آمده است.
ایرناایرنا3 هفته قبل
**ملتی که فرهنگ ایثار و شهادت دارد موفق خواهد بودامام جمعه نایین گفت: ملتی که فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت داشته باشد همواره پیروز و موفق خواهد بود. امام جمعه نایین تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران امروز با هدایت رهبری فرزانه روز به روز در منطقه موفق‌تر می‌شود. آیت الله عبدالنبی نمازی در خطبه‌های نماز جمعه کاشان یکی از ویژگی‌های اهل ایمان را سخاوت دانست و گفت: اهل بخل در جبهه کفر هستند زیرا مومن نماد صفات خداوند است و باید از وجود چنین موجودی برکت جاری شود. وی عنوان کرد: امید دشمن به دامن زدن بر همین اختلاف‌های کوچک درونی است که البته تا کنون نتوانستند غلطی بکنند. وی افزود: باید از این رویدادهای تاریخی درس عبرت بگیریم و مسائلی مانند بازار گوشت با نظم درست مدیریت شود.
ایرناایرنا1 ماه قبل
در مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی خاش، امروز شنبه همه اقشار از کارگران تا کارمندان، جوانان و کهنسالان، زنان و مردان، هنرمندان و ورزشکاران؛ چهره‌ای پرفروغ از حضور پرفروغ خود را به نمایش گذاشتند. یک جوان اصفهانی نیز در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد: شهدای لشکر ۱۴ به لشکر امام حسین (ع) پیوستند و ان شاالله در آن دنیا شفیع ما باشند. وی گفت: امروز همه اصفهان و اصفهانی‌ها برای تشییع پیکر شهدای خود سنگ تمام گذاشتند و شهیدان خود را تا خانه ابدیشان با خلق حماسه‌ای دیگر، بدرقه کردند. شهیدان مرزبان مدافع حریم امنیت ایران اسلامی از لشکر ۱۴ امام حسین (ع) و متعلق به ۱۴ شهر و شهرستان استان اصفهان هستند. اصفهان در دفاع مقدس افزون بر ۲۳ هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
شکایت ذوب‌آهن از باشگاه استقلال؛ چک تبریزی نقد نشدباشگاه ذوب آهن اصفهان به دلیل نقد نشدن چک دوم انتقال فروش مهاجم خود از باشگاه استقلال شکایت می‌کند. باشگاه استقلال بابت خرید مرتضی تبریزی از ذوب آهن دو فقره به مبلغ ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به باشگاه ذوب آهن چک داد. چک اول بعد از مدت زمانی تاخیر نقد شد و اکنون چک دوم این باشگاه که حدود ۹۰۰ میلیون تومان است نقد نشده است. مدیران باشگاه ذوب آهن قصد دارند به خاطر این خلف وعده از استقلال به کمیته تعیین وضعیت و همچنین مراجع قضایی شکایت کنند. سعید آ‌ذری مدیرعامل باشگاه ذوب آهم این خبر را تایید کرد.
ایرناایرنا1 روز قبل
سرهنگ حسین پورقیصری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشترین تردد در محورهای اصفهان - تهران، اصفهان - کاشان و اصفهان - شیراز گزارش شده است. وی با اشاره به شروع ناپایداری‌های جوی از روز گذشته در استان گفت: هم اینک در مسیرهای غربی شامل محورهای اصفهان - الیگودرز، اصفهان - شهرکرد و بخشی از مسیر شهرستان سمیرم و گلپایگان بارش به شکل باران همراه با وزش باد شدید گزارش شده است. رییس پلیس راه اصفهان یادآور شد: از شبانه روز گذشته تا کنون هیچ گونه تصادف سنگین و فوتی در استان روی نداده و تنها چند تصادف جزیی و خسارتی صورت گرفته است. بارش‌های رگباری، وزش باد شدید و به نسبت شدید و همچنین رعد و برق تا روز چهارشنبه در استان ادامه دارد. استان اصفهان دارای ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه شامل ۳۹۹ کیلومتر آزاد راه، یکهزار و ۶۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۲ هزار و ۷۹۱ کیلومتر راه همسنگ و ۲۹ کیلومتر آزاد راه است.
ایرناایرنا4 روز قبل
امام جمعه داران افزود: امکانات و ظرفیت‌های کشور مطلوب است که باید از آن به بهترین نحو ممکن بهره برد. ۷۱۳۱** رونق تولید با مدیریت جهادی محقق می‌شودامام جمعه گلپایگان گفت: رونق تولید و حل مشکلات اقتصادی کشور و رفع مشکلات معیشتی مردم، با مدیریت جهادی همراه با موازین علمی تحقق می‌یابد. وی ادامه داد: با رونق تولید و حمایت از تولید داخلی کسب و کارهای مولد احیا می‌شود. وی ادامه داد: مصرف کالای غیرایرانی باعث افزایش بیکاری، ورشکستگی کارخانه‌ها، کارگاهها و از طرفی موجب رونق اقتصادی کشورهای خارجی تولید کننده می‌شود. مسول امور فرهنگی ستاد نماز جمعه نایین گفت: نامگذاری سال از سوی رهبر معظم انقلاب بر دوش سه مجموعه یعنی دولت، ملت و تولید کنندگان تکلیف ایجاد می‌کند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
در مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی خاش، امروز شنبه همه اقشار از کارگران تا کارمندان، جوانان و کهنسالان، زنان و مردان، هنرمندان و ورزشکاران؛ چهره‌ای پرفروغ از حضور پرفروغ خود را به نمایش گذاشتند. یک جوان اصفهانی نیز در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد: شهدای لشکر ۱۴ به لشکر امام حسین (ع) پیوستند و ان شاالله در آن دنیا شفیع ما باشند. وی گفت: امروز همه اصفهان و اصفهانی‌ها برای تشییع پیکر شهدای خود سنگ تمام گذاشتند و شهیدان خود را تا خانه ابدیشان با خلق حماسه‌ای دیگر، بدرقه کردند. شهیدان مرزبان مدافع حریم امنیت ایران اسلامی از لشکر ۱۴ امام حسین (ع) و متعلق به ۱۴ شهر و شهرستان استان اصفهان هستند. اصفهان در دفاع مقدس افزون بر ۲۳ هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
ایرناایرنا1 ماه قبل
شهرستان خور و بیابانک ۱۱۹ شهید، ۱۷۵ جانباز و ۹ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است. ۹۸۶۰**افتتاح سه واحد مسکن مددجویان کمیته امداد در نایینرییس کمیته امداد نایین گفت: بیش از ۱۰۳ میلیون تومان کمک بلاعوض از اعتبارات دولتی و امدادی برای ساخت این سه واحد مسکونی پرداخت شده است. امرالله قنبری رییس کمیته امداد نایین بعداز ظهر امروز در آیین بهره برداری از سه پروژه مسکونی افزود: تامین مسکن و سرپناه برای مددجویان کمیته امداد یکی از اولویت‌های این نهاد است. وی اظهارداشت: تامین مسکن و سرپناه برای مددجویان کمیته امداد یکی از اولویت‌های این نهاد است. شهرستان نایین با بیش از ۳۹ هزار نفر جمعیت در ۱۴۰ کیلومتری شرق اصفهان قرار دارد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
**یادواره ۷۰ شهدای دانش آموز نایین برگزار شداصفهان- ایرنا- یادواره ۷۰ شهدای دانش آموز نایین با حضور جمعی از مسئولان و خانواده معظم شهدا برگزار شد. وی گفت: بهترین راه برای پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی مانند طلاق آموزش والدین و فرزندان است. در جلسه کارگروه طلاق خور و بیابانک در زمینه پیشگیری از طلاق و راهکارهای توجه به استحکام نهاد خانواده بحث و گفت و گو شد. / ۶۰۲۲/ ۹۸۶۰**مدیر جدید آموزش و پرورش خور و بیابانک معرفی شدبا حضور معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان مدیر جدید آموزش و پرورش شهرستان خور و بیابانک معرفی شد. به گزارش ایرنا، معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در این مراسم گفت: جایگاه ما به عنوان متولی تعلیم و تربیت در آموزش و پرورش ویژه می‌باشد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، در ادامه مسابقات هفته شانزدهم لیگ برتر تیم ذوب آهن از ساعت ۱۸:۱۵ در ورزشگاه فولادشهر اصفهان به مصاف تیم نساجی رفت که مسابقه با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسید. ذوب آهن با این تساوی یازده هفته است که رنگ برد را ندیده و با ۱۴ امتیاز در رده چهاردهم جدول است. نیمه دوم با یک موقعیت خوب گلزنی برای نساجی شروع شد که واکنش استثنایی رشید مظاهری را مانع از گلزنی نساجی شد. شوت دیدنی بازیکن نیجریه‌ای ذوب آهن را حامد لک دروازه‌بان نساجی به خوبی مهار کرد. در دقیقه ۱+۹۰ ضربه سر ابراهیم زاده با اختلاف کمی از بالای دروازه نساجی به بیرون رفت.
ایسناایسنا1 ماه قبل
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان از افزایش خروجی سد زاینده‌رود در نخستین ساعت بامداد امروز برای کشت پاییزه کشاورزان شرق و غرب و اصفهان به مدت ۲۰ روز خبر داد. حسن ساسانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به افزایش خروجی آب از سد زاینده‌رود در نخستین ساعت بامداد امروز (دوشنبه)، اظهار کرد: در حال حاضر خروجی سد زاینده‌رود ۷۰ مترمکعب بر ثانیه است و ورودی آن ۲۳ مترمکعب بر ثانیه است. وی افزود: از امروز به مدت ۲۰ روز خروجی سد زاینده‌رود برای کشت کشاورزان شرق و غرب افزایش یافته و رودخانه جاری خواهد بود. به گزارش ایسنا، دو روز پیش ۶ بهمن ماه جلسه‌ای با حضور کمیته ۱۵ نفره کشاورزان و جهادکشاورزی اصفهان برگزار شد و براساس آن بامداد امروز دوشنبه هشتم بهمن ماه خروجی سد زاینده‌رود برای کشت پاییزه کشاورزان اصفهان افزایش یافت. پیش از بازگشایی آب برای کشت پاییزه کشاورزان اصفهان، ورودی سد زاینده‌رود ۲۵ و خروجی آن ۸٫۵ مترمکعب برثانیه بود.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل

ایران زیباست - آتشگاه اصفهان

12+
ایسناایسنا10 ساعت قبل

به انتهای لیست رسیدید

اصفهان

اِصفَهان شهری تاریخی در مرکز ایران است. این شهر مرکز استان اصفهان و نیز شهرستان اصفهان است. اصفهان، سومین شهر پهناور و سومین شهر پرجمعیت ایران پس از تهران و مشهد است، و همچنین یکصد و شصت و پنجمین شهر پرجمعیت جهان و نهمین شهر پرجمعیت باختر آسیا به‌شمار می‌رود. کلان‌شهر اصفهان نیز هجدهمین کلان‌شهر پرجمعیت خاورمیانه است. این شهر در بین سال‌های ۱۰۵۰ تا ۱۷۲۲ میلادی به ویژه در سدهٔ شانزدهم میلادی در هنگام پادشاهی صفویان پایتخت ایران شد و رونق فراوانی گرفت. بناهای تاریخی متعددی در شهر وجود دارد که شماری از آن‌ها به عنوان میراث تاریخی در یونسکو به ثبت رسیده‌اند. این شهر به داشتن معماری زیبای اسلامی، پل‌های سرپوشیده، مسجدها و مناره‌های منحصربه‌فردش نام‌آور است. این امر سبب شده تا در فرهنگ عامه، اصفهان نصف جهان، لقب بگیرد. این شهر در آذر ۱۳۹۴ (دسامبر ۲۰۱۵) به همراه رشت به عنوان نخستین شهرهای ایران، به شبکه شهرهای خلاق جهان زیر نظر یونسکو پیوست. براساس استانداردهای یونسکو، شهر خلاق، شهری است که از نوآوری و توانمندی‌های شهروندان در توسعه پایدار شهری بهره می‌برد. میدان نقش جهان نمونه برجسته‌ای از معماری اسلامی است. این شهر دارای پانزده منطقه شهری است. از جمله دیگر آثار تاریخی اصفهان از منارجنبان، سی و سه پل، پل خواجو، کاخ چهل ستون، عمارت عالی قاپو و بسیاری از اماکن تاریخی دیگر می‌توان نام برد. ویکی‌پدیا