اصلاحات

اصلاحات

ایسناایسنا35 دقیقه قبل
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: در پنج روز ثبت نام داوطلبان نمایندگی، ۵ داوطلب مجلس یازدهم در حوزه بویراحمد و دنا ثبت نام کرده‌اند. «شاهرخ کناری» در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، افزود: هر ۵ نفر داوطلب نمایندگی مجلس یازدهم در حوزه بویراحمد و دنا مرد و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد بودند. وی بیان کرد: در پنجمین روز ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس یازدهم ۴ نفر ثبت نام کرد. «نستور درخشنده پور»، دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد عمران و مدیر عاملی در شهر جدید علوی استان هرمزگان و شهردار شهرستان گچساران را در کارنامه دارد. اما من منتسب به تشکلات اصلاح طلبی نبوده‌ام و نیستم، مگر می‌شود مدیری بیاید و همه کارمندان اصلاح طلب را بیرون بیاندازد؟ یا برعکس در اصولگرا.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، شبکه‌های حمل و نقل عمومی در پاریس و شهرهای سراسر فرانسه دست از کار کشیدند. همچنین معلمان، کارمندان فرودگاه، وکلا، زباله جمع کن‌ها، سندیکاها، بیمارستانها، مدارس، مترو، نیروهای پلیس نیز برای نشان دادن عصبانیت خود از طرح اصلاحات بازنشستگی امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه دست از کار کشیدند و به خیابانها آمدند. یک نظرسنجی حاکی از حمایت ۶۹ درصدی از این اعتصاب عمومی است که بیشترین حمایت در رده سنی ۱۸ تا ۳۴ صورت گرفته است. این اعتصاب عمومی چالش جدیدی برای برنامه‌های اصلاحی امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه پس از اعتراضات گسترده «جلیقه زردها» در سال گذشته بشمار می‌رود. در نظرسنجی که اخیرا انجام شده سه چهارم مردم فرانسه حمایت خود را از اصلاحات در سیستم بازنشستگی اعلام کرده‌اند، اما تنها یک سوم از آنها معتقدند که دولت در اجرای آن موفق خواهد بود.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
وی عنوان کرد: در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا ۶ نفر، حوزه انتخابیه کهگیلویه، بهمئی، لنده و چرام ۱۳ نفر و در حوزه انتخابیه گچساران و باشت ۵ نفر برای حضور در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی نام نویسی کردند. جمالی ابراز کرد: همچنین در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا دو نفر در حال ثبت نام، حوزه انتخابیه کهگیلویه، بهمئی، لنده و چرام ۳ نفر در حال ثبت نام و در حوزه انتخابیه گچساران و باشت ۴ نفر در حال ثبت نام هستند. سید محمد موحد نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در ادوار چهارم، پنجم، ششم، هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی صبح امروز با حضور در فرمانداری کهگیلویه برای حضور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی کاندیدا شد. اردلان زینل‌زاده شهردار سابق دوگنبدان در پنجمین روز ثبت نام با حضور در فرمانداری گچساران، کاندیدای یازدهمین دوره از انتخابات مجلس درحوزه انتخابیه گچساران و باشت شد. به گزارش تسنیم، داوطلبان نامزدی در یادزهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ۱۶ آذر فرصت دارند با همراه داشتن مدارک لازم به ستاد انتخابات مستقر در فرمانداری‌های کهگیلویه، گچساران و بویراحمد مراجعه کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
پس از آنکه هدف اصلی برجام ناکام ماند، برخی دولتمردان و فعالین اصلاح طلب به دستاوردسازی از برجام روی آوردند. ** مشاور خاتمی: علت ناکارآمدی مجلس، نظارت استصوابی است «عبدالله ناصری» مشاور رئیس دولت اصلاحات در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: «بزرگترین مشکل قانون انتخابات به مسائل مربوط به نظارت برمی‌گردد. اصلاح طلبان مدعی هستند که علت اصلی ناکارآمدی مجلس، نظارت استصوابی شورای نگهبان است. این در حالی است که در پروسه انتخابات شورای شهر به هیچ عنوان خبری از نظارت استصوابی شورای نگهبان وجود ندارد. فعالین اصلاح طلب بارها اذعان کرده‌اند که اعضای شورای شهر پنجم تهران- که همگی اعضای لیست امید و اصلاح طلب هستند- افرادی ناکارآمد، ناآشنا به مسائل مدیریت شهری و سیاسی باز هستند.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
خبرآنلاین: بازدید از پروژه زیرگذر گیشا و استاد معین صبح امروز با حضور معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران و حضور خبرنگاران برگزار شد. وی درخصوص ایرادات پروژه زیرگذر گیشا گفت: ده نقض طراحی در پل گیشا وجود داشت و این پروژه در حال افزایش مشکلات بود، اما با مهندسی ارزش، ۵ خط ورودی به گیشا به دو خط ورودی تبدیل شد. همچنین زیرگذر ورودی به گیشا را قطع کردیم و یک دوربرگردان غیرهمسطح در روبروی بوستان گفت و گو درنظر گرفتیم. در سال ۹۹ حتما خواهید دید که کیفیت زندگی در گیشا بالا می‌رود. معاون شهردار درباره هزینه این پروژه اظهار داشت: هزینه پروژه کمتر از ۵۰ میلیارد تومان است.

تظاهرات صدها هزار نفری کارگران در فرانسه +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
به گزارش مشرق، صدها هزار کارگر، معلم و کارمند بخش اورژانس بیمارستان‌ها، روز پنجشنبه با شرکت در یکی از بزرگ‌ترین اعتصابات دولتی فرانسه طی دهه‌های اخیر، اعتراض خود را نسبت به طرح بازنشستگی «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه نشان دادند. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، کارگران بخش حمل‌ونقل ریلی با تهدید به ادامه دادن به اعتصاب تا روز دوشنبه و فلج کردن فرانسه، اصلاحات دولت ماکرون را با بزرگ‌ترین چالش از زمان اتمام اعتراضات «جلیقه‌زردها» مواجه کرده‌اند. رهبر یکی از اتحادیه‌های کارگری فرانسه در این باره گفت: «کاری که باید انجام دهیم تعطیل کردن اقتصاد فرانسه است. کارگران فرودگاه‌ها، راننده‌های کامیون و نیروهای پلیس نیز در حال پیوستن به این اعتصاب گسترده هستند. لغو شماری از پروازها در فرانسه درپی اعتصاب سراسریتردد شهروندان فرانسوی با دوچرخه به‌دلیل تعطیلی حمل و نقل عمومیسرگردانی مسافران در پی اعتصاب سراسری کارکنان بخش حمل و نقلتعطیلی بخش حمل و نقل ریلی دورن شهری فرانسه در پی اعتصاب سراسری

سلبریتی‌های «اتوبوسی» دستمزد بحران‌سازی برای کشور را گرفتند/ چرا نوبخت دستور معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها را صادر کرد؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
بخشی از این افراد قطعا از جریان هایی که قرار بود بحران اجتماعی در ایران ایجاد کنند، نشأت می‌گرفتند. این همزمانی دستور «فوری» نوبخت با کمپین ضدملی و ضدامنیتی سلبریتی‌های «اتوبوسی»، عمیقا محل مداقه و تامل است. در ۱۴ فروردین امسال، دکتر داوود سوری، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه شریف، مدعی شد: " آقای نوبخت از روز اولی که آمد به عنوان دانش آموخته دکترای اقتصاد از دانشگاه پیزلی معرفی شد. من قبلا هم به دوستان روزنامه نگار گفته‌ام همانطور که موضوع مدرک آقای کردان را پیگیری کردید، باید مدرک آقای نوبخت را هم پیگیری کنید. " [۴] و البته بسیاری از کارشناسان اقتصادی، وضعیت اقتصادی کشور را عمدتا دستپخت همین جناب نوبخت و سایر همفکران ایشان در «مکتب نیاوران» می‌دانند.
فارسفارس6 ساعت قبل
شکوری‌راد با ادعای اینکه اگر هیئت اجرایی و هیئت‌های نظارت نظر خود را اعلام کنند شورای نگهبان هم نمی‌تواند فردی را رد صلاحیت کند، عنوان کرد: شورای نگهبان تنها به شکایت افرادی که از سوی هیئت‌های اجرایی رد شده باشند باید رسیدگی کند. در زمان حیات امام خمینی (ره) تا مجلس چهارم نظارت شورای نگهبان به همین صورت بود. شورای نگهبان برخی افراد را ناگزیر کرده که بروند با این شورا لابی کنند، بنده به سیاسیون توصیه می‌کنم به سراغ این شورا نروند. این هم به دلیل نظارت استصوابی شورای نگهبان بود، خوب یا بد بودن این نمایندگان به این دلیل است که این افراد را از سبد شورای نگهبان انتخاب کردیم. شکوری‌راد درباره بیانیه حزب اتحاد ملت در زمینه‌ دعوت برای ثبت‌نام در انتخابات اظهار کرد: ما اصلاح طلب هستیم و نمی‌توانیم انتخابات را نادیده بگیریم.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز6 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در نامه سرگشاده‌ای به محمدرضا عارف رئیس فراکسیون اصلاح‌طلبان و حامیان دولت (امید) در مجلس شورای اسلامی، به عملکرد اصلاح‌طلبان در مواجهه با حوادث و آشوب‌های آبان‌ماه به شدت اعتراض کرده است. متن کامل نامه احمد توکلی خطاب به محمدرضا عارف به این شرح است: برادر ارجمند جناب آقای دکتر عارفرئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامیسلام علیکمپیرامون ناامنی‌های بی‌سابقه و آشوب‌های مخرب هفته آخر آبان ماه که به بهانه افزایش قیمت بنزین انجام گرفت، چند نکته را باید برادرانه متذکر شوم. می‌دانید بنده از اصولگرایانی بوده‌ام که سالیانی است برای بهبود ارتباطات دو جناح سیاسی کشور کوشیده‌ام. در فعالیت‌های سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت نیز دیده بر انتساب گروهی و جناحی مظلوم یا مجرم بسته‌ایم. پس وحدت همه کسانی که دلشان برای اسلام و ایران و مردم می‌تپد، ضروری است، چه این طرفی باشد، چه آن طرفی و چه اکثریت ملت ایران که از این دسته‌بندی‌ها برکنارند.
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه الفرات، وزارت کشور عراق ورود نیروهای امنیتی به بالاترین حالت هشدار را تکذیب کرد. قصی عباس الشبکی از نمایندگان ائتلاف الفتح به رهبری هادی العامری تصریح کرد قانون کمیساریای عالی انتخابات به مراحل پایانی خود رسیده است. وی افزود اشکال اساسی مربوط به قانون انتخابات است. واحد اطلاع رسانی امنیتی در بیانیه‌ای آماری از خبرهای دروغین منتشر شده از سوی رسانه وابسته به گروه تروریستی داعش در ماه نوامبر گذشته را منتشر کرد. بارزانی: داعش همچنین تهدیدی برای عراق و جهان استرئیس اقلیم کردستان عراق تاکید کرد گروه تروریستی داعش همچنان تهدیدی برای صلح و امنیت در کردستان و عراق و جهان است.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
رئیس‌جمهوری عراق و فرستاده ویژه آمریکا به سوریه امروز (پنجشنبه) درباره حمایت بین‌المللی برای تقویت امنیت و ثبات عراق گفتگو و تبادل نظر کردند. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه تلویزیونی سومریه نیوز، ریاست جمهوری عراق در بیانیه‌ای آورده است، برهم صالح، رئیس جمهور این کشور با جیمز جفری، فرستاده ویژه آمریکا به سوریه و متیو تولر، سفیر آمریکا در عراق و هیات همراهش در قصر السلام بغداد دیدار کرد. در این بیانیه آمده است، طی این دیدار اهمیت حمایت بین‌المللی از تقویت امنیت و ثبات عراق، اجرای اصلاحات مورد نیاز، تحکیم روابط دوجانبه، گسترش چشم‌اندازهای همکاری و مبادلات تجاری میان دو کشور در راستای تحقق منافع مشترک مورد بررسی قرار گرفت. طبق این بیانیه، همچنین طرفین به آخرین تحولات سوریه، رخدادهای منطقه و لزوم تقویت صلح و امنیت بین‌المللی پرداختند. انتهای پیام
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
علی شکوری‌راد، دبیرکل اتحاد ملت ایران، درباره شرایط فعلی کشور در جمع خبرنگاران گفت: شرایط فعلی کشور نتیجه نظارت استصوابی است. بخشی از عدم مشارکت اصلاح‌طلبان نتیجه نظارت استصوابی است. ما طالب این هستیم که عرصه برای کنش اصلاح طلبانه باز بماند و انتخابات بهترین زمینه است. مطالبه ما برای مجلس آینده این است که مجلس اعتبار خودش را به دست آورد. شکوری راد گفت: ما در چارچوب شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان کنش سیاسی خواهیم داشت.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، الیزه روز پنجشنبه اعلام کرد امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در واکنش به اعتراضات به اصلاحات بخش بازنشستگی «آرام و مصمم‏ است». این منبع اعلام کرد: رئیس جمهور آرام و مصمم و با رایزنی برای این اصلاحات آماده است. وی متوجه احترام به نظم عمومی و نارضایتی فرانسوی هاست.
خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بازدید از پروژه زیرگذر گیشا و استاد معین صبح امروز با حضور معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران و حضور خبرنگاران برگزار شد. وی درخصوص ایرادات پروژه زیرگذر گیشا گفت: ده نقض طراحی در پل گیشا وجود داشت و این پروژه در حال افزایش مشکلات بود، اما با مهندسی ارزش، ۵ خط ورودی به گیشا به دو خط ورودی تبدیل شد. همچنین زیرگذر ورودی به گیشا را قطع کردیم و یک دوربرگردان غیرهمسطح در روبروی بوستان گفت و گو درنظر گرفتیم. وی افزود: طراحی پروژه باید جوری باشد که کیفیت زندگی را ارتقا دهیم و از یک محل تجاری و عبور آنرا به محل زندگی تبدیل کنیم. معاون شهردار درباره هزینه این پروژه اظهار داشت: هزینه پروژه کمتر از ۵۰ میلیارد تومان است.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از العهد، ژنرال میشل عون رئیس جمهور لبنان امروز پنجشنبه گفت: امیدواریم که دولت برای حل و فصل مشکلات ضروری و بازگشت اعتماد بین حکومت و شهروندان در اسرع وقت تشکیل شود. وی افزود: اولویت‌های دولت آینده انجام اصلاحات ضروری و تکمیل فرایند مبارزه با فساد و اصلاح نارسایی‌های ادارات کشور است.
فراروفرارو8 ساعت قبل
«نچیروان بارزانی» رییس اقلیم کردستان عراق پس از حملات شب گذشته‌ (چهارشنبه) داعش به‌ نیروهای پیشمرگ و جان باختن و مجروح شدن چند تن از آن‌ها با صدور بیانیه‌ای نسبت به افزایش تحرکات داعش ابراز نگرانی کرد. حمله شب گذشته گروه تروریستی داعش به منطه «کولجو» در منطقه «خانقین» استان دیاله عراق منجر به جان باختن سه نیروی پیشمرگ اقلیم کردستان و مجروح شدن دو تن دیگر شد. وی در بخشی از این اطلاعیه‌ به‌ شهروندان اقلیم کردستان اطمینان خاطر داده‌ است که‌ نیروهای پیشمرگ و دیگر نیروهای مسلح اقلیم کردستان در حالت آماده‌ باش برای مقابله‌ و خنثی سازی هر نوع فعالیتی از جانب تروریست‌ها به‌ سر می‌برند. بارزانی از ائتلاف جهانی ضد داعش نیز درخواست کرد همچون گذشته‌ به‌ مقابله‌ با داعش بپردازد. رئیس اقلیم کردستان همچنین خواستار تمرکز تلاش‌ها برای پایان دادن سریع به‌ وضعیت آشفته‌ عراق و بازگشت آرامی شد.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
شبکه‌های حمل و نقل عمومی در پاریس و شهرهای سراسر فرانسه دست از کار کشیدند. ایستگاه‌های مترو و راه‌آهن تقریبا خالی بودند و بسیاری از مردم برای رفتن به سر کار مجبور به استفاده از دوچرخه‌های قدیمی شدند. ۹۰ درصد سرویس قطارهای با سرعت بالا و صدها پرواز لغو شده است. یک نظرسنجی حاکی از حمایت ۶۹ درصدی از این اعتصاب عمومی است که بیشترین حمایت در رده سنی ۱۸ تا ۳۴ صورت گرفته است. این اعتصاب عمومی چالش جدیدی برای برنامه‌های اصلاحی امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه پس از اعتراضات گسترده «جلیقه زردها» در سال گذشته بشمار می‌رود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز8 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز: از دیدگاه آنها در صورتی که لایحه درآمدهای پایدار شهرداری‌ها و دهیاری با پیش‌بینی منابع درآمدی جدید برای اداره شهرها، در مجلس تصویب و برای اجرا ابلاغ شود، می‌توان امیدوار بود یک تحول نوین در سبک اداره شهرها اتفاق افتد. پس از گذشت سه سال، با اعمال اصلاحات اساسی در جزئیات این لایحه، بالاخره جریان بررسی آن در صحن علنی مجلس آغاز شده است. الویری تاکید کرد: تحقق تصویب لایحه درآمد پایدار و مالیات ارزش افزوده به گونه‌ای که منفعت شهر و شهرداری‌ها را در پی داشته باشد، نیازمند پیگیری است. الویری در ادامه با ابراز نگرانی از برخی مواد لایحه مالیات ارزش‌افزوده گفت: در این لایحه عوارض را تبدیل به مالیات کردند. با تبدیل شدن عوارض به مالیات مساله دیوان محاسبات و تخصیص اعتبارات به میان خواهد آمد و مشکلات شهرداری‌ها بیش از پیش خواهد شد.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: اگر مردم به سمت افراد پاکدست و دارای شفافیت مالی بروند مجلس بهتری خواهیم داشت. یوسف‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا پس از ثبت‌نام در انتخابات در وزارت کشور اظهار کرد: مجلس اگر بخواهد قوی باشد باید ترکیب قدرتمندی داشته باشد تا هیچ وقت به وزیر ضعیف رای ندهد و دولت را هم قدرتمند سازد. مجلس قوی امور مردم را تسهیل می‌کند و بهترین راه‌حل را برای مشکلات می‌یابد. نماینده‌ای که در مجلس غیبت کند و به امور مقطعی، پوپولیستی و محلی بپردازد نمی‌تواند مجلس را قدرتمند جلوه دهد. یوسف‌نژاد تاکید کرد: اگر مردم به سمت انتخاب افراد پاکدست و دارای شفافیت مالی بروند مجلس بهتری خواهیم داشت.
عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
نهادهای بین‌المللی حقوق بشر و سازمان ملل تعداد کشته شدگان عراقی را بیش از ۴۰۰ نفر و مجروحان را هم بیش از ۱۹ هزار نفر اعلام کردند این در حالی است که اعتراضات عراقی‌ها به رغم سرکوب شدید ادامه دارد. سارا لی ویتسون، مدیر بخش خاورمیانه دیده‌بان حقوق بشر، از دولت عراق خواسته است که به کشتار معترضان پایان دهد. جنین هنیس پلاسخارت، رئیس هیئت نمایندگی سازمان ملل متحد در عراق هم که از طریق کنفرانس ویدئویی در نشست شورای امنیت سازمان ملل شرکت کرده بود گفت که از ماه اکتبر تاکنون بیش از ۴۰۰ نفر در اعتراضات عراقی‌ها کشته و ۱۹ هزار نفر زخمی شده‌اند. به گفته نماینده سازمان ملل در بغداد تظاهرکنندگان عراقی باید بهای سنگینی را برای بیان آزادانه نظرات خود بپردازند. به گفته نماینده سازمان ملل متحد مشخص نیست که چه کسانی به روزنامه نگاران و به اعتراض‌های مسالمت‌آمیز معترضان حمله می‌کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین9 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- رئیس دانشگاه آزاد با تأکید بر بی‌طرفی این دانشگاه در انتخابات پیش رو، گفت: دانشگاه آزاد در انتخابات مجلس طرف هیچ شخص، جریان و جناحی نیست و کاندیدا‌ها اجازه استفاده از اموال عمومی را ندارند. طهرانچی با تأکید بر بی‌طرفی دانشگاه آزاد اسلامی در انتخابات پیش رو، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی در انتخابات مجلس شورای اسلامی طرف هیچ شخص، جریان و جناحی نیست و کاندیدا‌های انتخابات مجلس اجازه استفاده از اموال عمومی را ندارند. وی ادامه داد: سیر جمعیت دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۷ منفی بود. خوشبختانه با این نگاه، مردم به دانشگاه آزاد اسلامی اعتماد کردند و امسال شاهد رشد جذب دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی بودیم. دانشگاه آزاد اسلامی هم همزمان با گام دوم انقلاب باید پوست‌اندازی کند و در روش آموزش و اداره دانشگاه تغییر ایجاد کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
امیدواریم این باعث ارتباط بیشتر وکلا با جامعه و درگیری بیشتر نهاد وکالت در مسائل اجتماعی و مدنی که مردم با آنها مواجه هستند باشد. نهاد وکلات در خصوص دفاع از حقوق اساسی کشور و حقوق مردم فعال‌تر از پیش اقدام خواهند کرد. در همچین شرایطی بدترین کاری که می‌شود کرد این است که نهاد‌های حاکمیتی اقدام به صدور پروانه وکالت کنند که ممنوع از انجام آن هستند. اخیرا هم قوه قضاییه گزارشی از این نشست را ارائه کرده‌اند. این تبصره مخالف مصلحت نظام و قوه قضاییه است که به گفته خود مسئولین قوه قضاییه این تبصره لکه ننگی بر دامن آیین دادرسی کیفری است.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
وزیر خارجه آمریکا از حضور سفرای آمریکا و سودان در پایتخت‌های دو کشور و از سرگیری روابط دیپلماتیک پس از ۲۳ سال خبر داد. مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا گفت: امروز خرسندیم که اعلام کنیم آمریکا و سودان تصمیم دارند روند تبادل سفیران را پس از ۲۳ سال از سر بگیرند. وی گفت: این اقدام می‌تواند سیستم سیاسی و اقتصادی سودان را بهبود بخشد، بخشهایی که معترضین خواستار بودند. حمدوک از ۲۱ اوت نخست‌وزیر سودان شد و از آن زمان ریاست دولت موقت را برعهده داشته، کابینه‌ای غیرنظامی تشکیل داده و تغییرات کلیدی در عرصه سیاسی داشته است. انتخاب او پس از خلع عمر البشیر از قدرت پس از ۳۰ سال حکومت صورت گرفت.
اصلاحات پرساصلاحات پرس9 ساعت قبل
من با این ملاحظه که نمی‌آیم فحاشی کنم و حرف خود را می‌زنم، دعوت را پذیرفتم. مشی صداوسیما در تقابل با اصلاح‌طلبان در دولت اصلاحات نمایان بود که از جمله آنها پخش برنامه چراغ بود و در سال ۷۷ به محل افشاگری روح‌ا … حسینیان درباره قتل‌های زنجیره‌ای اختصاص یافت. دولت اصلاحات راهی برای اصلاح روند صداوسیما نداشت اما دلواپسان داستان‌های زیادی درباره انتقام اصلاح‌طلبان از صداوسیما در آن سال‌ها نوشتند مانند تسنیم که مدعی شد: «بخشی از دوران ریاست لاریجانی بر صداوسیما مصادف با دوره اصلاحات و مجلس ششم بود. دلخوری از درخواست عدم پخش اعتراف؟ به نظر می‌رسد صداوسیما اکنون بهانه خوبی برای مخالفت با اصلاح‌طلبان دارد و آن هم مخالفت این جریان سیاسی با پخش اعترافات متهمان از صداوسیماست. نماینده مردم تهران گفت طبق قانون اساسی باید دادگاه یک متهم علنی پخش شود نه اینکه در مراحل رسیدگی پرونده اعترافاتی از او در صداوسیما پخش شود.
برترین‌هابرترین‌ها9 ساعت قبل
ایسنا: کارمندان بخش راه‌آهن، اعضای کادر پزشکی، حمل و نقل عمومی، بخش اورژانس فرانسه و معلمان امروز (پنجشنبه) در اعتصابی سراسری و با هدف وادار کردن رئیس جمهور ماکرون به لغو طرح اصلاحات بازنشستگی، دست از کار کشیدند و یکی از بزرگترین اعتصاب‌ها را در چند دهه اخیر در فرانسه رقم زدند. شبکه‌های حمل و نقل عمومی در پاریس و شهرهای سراسر فرانسه دست از کار کشیدند. همچنین معلمان، کارمندان فرودگاه، وکلا، زباله جمع کن‌ها، سندیکاها، بیمارستانها، مدارس، مترو، نیروهای پلیس نیز برای نشان دادن عصبانیت خود از طرح اصلاحات بازنشستگی امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه دست از کار کشیدند و به خیابانها آمدند. یک نظرسنجی حاکی از حمایت ۶۹ درصدی از این اعتصاب عمومی است که بیشترین حمایت در رده سنی ۱۸ تا ۳۴ صورت گرفته است. این اعتصاب عمومی چالش جدیدی برای برنامه‌های اصلاحی امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه پس از اعتراضات گسترده «جلیقه زردها» در سال گذشته بشمار می‌رود.
مهرمهر10 ساعت قبل
امیدواریم این باعث ارتباط بیشتر وکلا با جامعه و درگیری بیشتر نهاد وکالت در مسائل اجتماعی و مدنی که مردم با آنها مواجه هستند باشد. نهاد وکلات در خصوص دفاع از حقوق اساسی کشور و حقوق مردم فعال‌تر از پیش اقدام خواهند کرد. در همچین شرایطی بدترین کاری که می‌شود کرد این است که نهاد‌های حاکمیتی اقدام به صدور پروانه وکالت کنند که ممنوع از انجام آن هستند. اخیرا هم قوه قضاییه گزارشی از این نشست را ارائه کرده‌اند. این تبصره مخالف مصلحت نظام و قوه قضاییه است که به گفته خود مسئولین قوه قضاییه این تبصره لکه ننگی بر دامن آیین دادرسی کیفری است.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، محمدمهدی نیازمند پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران رعایت اخلاق در انتخابات توسط کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: انتخاب آگاهانه و مسئولانه کاندیداها توسط مردم به تشکیل مجلسی در تراز انقلاب اسلامی کمک می‌کند. معاون سیاسی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه انتخابات امسال مجلس نخستین انتخابات در دهه پنجم و گام دوم انقلاب محسوب می‌شود عنوان کرد: نمایندگان و نامزدهای انتخابات باید توجه بیشتر و ویژه‌تری نسبت به مؤلفه‌های مندرج در بیانیه گام دوم انقلاب داشته و از طرفی مردم نیز باید طبق همان اصول شایسته‌ها را انتخاب کنند. نیازمند دغدغه داشتن کاندیداها مطابق با بیانیه گام دوم انقلاب را یک ویژگی خوب برای انتخاب نمایندگان اصلح جهت حضور در مجلس دانست و تصریح کرد: نقش رسانه‌ها نیز در این عرصه بسیار مؤثر و اثربخش است زیرا اصحاب رسانه ضمن ارتباط با اقشار مختلف مردم می‌توانند شاخص‌های نمایندگان در تراز انقلاب را اطلاع‌رسانی کنند. وی با اشاره به اهمیت برگزاری انتخابات سالم یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در کشور عنوان کرد: لازم است کاندیداها و نامزدهای انتخاباتی در چهارچوب قانون عمل کرده و به دستورالعمل‌ها و تصمیمات شورای نگهبان پایبند باشند از سوی دیگر نمایندگان مجلس آینده هم باید تلاش کنند که مجلس شعاری نداشته باشیم. انتهای پیام/۶۱۴/ ع
ایسناایسنا10 ساعت قبل
وزیر خارجه آمریکا از حضور سفرای آمریکا و سودان در پایتخت‌های دو کشور و از سرگیری روابط دیپلماتیک پس از ۲۳ سال خبر داد. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت خبری نیوز ۲۴، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا گفت: امروز خرسندیم که اعلام کنیم آمریکا و سودان تصمیم دارند روند تبادل سفیران را پس از ۲۳ سال از سر بگیرند. وی گفت: این اقدام می‌تواند سیستم سیاسی و اقتصادی سودان را بهبود بخشد، بخشهایی که معترضین خواستار بودند. حمدوک از ۲۱ اوت نخست‌وزیر سودان شد و از آن زمان ریاست دولت موقت را برعهده داشته، کابینه‌ای غیرنظامی تشکیل داده و تغییرات کلیدی در عرصه سیاسی داشته است. انتخاب او پس از خلع عمر البشیر از قدرت پس از ۳۰ سال حکومت صورت گرفت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین10 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- ارجاع پرونده از کمیته اطلاعات به کمیته قضایی مجلس نمایندگان، رئیس جمهور آمریکا را یک قدم به استیضاح و متعاقب آن، محاکمه در سنا نزدیک‌تر کرده است. دموکرات‌های حاکم بر مجلس نمایندگان امیدوار هستند تحقیقات کمیته‌های اطلاعات و قضایی سرانجام زمینه را برای استیضاح دونالد ترامپ مهیا کند. دموکرات‌ها معتقدند هر یک از این دو اتهام، برای تحت تعقیب قرار دادن رئیس جمهور آمریکا کفایت می‌کند. مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا می‌گوید: مردم آمریکا می‌توانند متن مکالمه تلفنی ترامپ با رئیس جمهور اوکراین را بخوانند و خواهند دید که هیچ گروکشی در کار نبوده است. نتایج اغلب نظرسنجی‌ها درهفته‌های اخیر نیز نشان می‌دهد که حدود نیمی از مردم آمریکا، ترامپ را سزاوار استیضاح و برکناری می‌دانند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس10 ساعت قبل
وی بیان کرد: اما در این سه دهه شاهد ترکیب کاملا یک دست از فقهای شورای نگهبان بودیم. عضو بنیاد باران خاطرنشان کرد: ‌ با نگاه جانبدارانه و اظهارنظرهای سیاسی به هیچ‌وجه نمی‌توان تفسیرکننده قانون‌اساسی بود. رئیس‌جمهور طبق قانون‌اساسی نماد حاکمیت ملی و مجری قانون اساسی است بنابراین اگر مرجعی هم باید قانون اساسی را تفسیر کند رئیس جمهور است. عضو بنیاد باران در پایان گفت: نمی‌شود رئیس‌جمهور مدیر جامعه ۸۰ میلیونی و مجری قانون اساسی و نفر دوم کشور باشد و همه مسئولیت‌ها متوجه او باشد اما کمتر از ۵۰ درصد از اقتصاد ملی کشور در اختیارش باشد. تا اصلاحات اساسی شکل نگیرد هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

به انتهای لیست رسیدید