اصلاح‌طلبان

اصلاح‌طلبان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
متاسفانه در هفته‌های اخیر بخشی از طیف اصلاح طلب در اقدامی مسبوق به سابقه به بلندگوی ترامپ در ایران تبدیل شده‌اند. ** برجام قبل از اینکه توافق اقتصادی باشد، توافقی سیاسی امنیتی استروزنامه اعتماد در یادداشتی به قلم «کوروش احمدی» نوشت: «اساسا برجام قبل از اینکه یک توافق اقتصادی باشد، یک توافق سیاسی – امنیتی است و تمرکز آن بر توقف سیاست امنیتی سازی ایران قرار داشته است. با خروج امریکا از برجام اگر چه به منافع اقتصادی ایران و روند عادی شدن روابط اقتصادی ایران با دنیای خارج لطمه سختی وارد شد، اما همچنان سیاست امریکا مبنی بر امنیتی سازی مجدد ایران در محاق باقی مانده و تلاش‌های دولت ترامپ برای منزوی کردن ایران با مخالفت جامعه بین‌المللی مواجه شده است». اما با اینجال، طیف اصلاح طلب با بزک اروپا، نسخه انفعال می‌پیچد. اما گویا این نماینده اصلاح طلب مجلس، گوی سبقت از رسانه‌های معاند ربوده است.
ایرناایرنا1 روز قبل
معاون اول رییس جمهوری افزود: این سالگرد با شرایط خاصی در کشور در حال برگزاری است و در شرایط دشوار وغمباری هستیم. معاول اول رییس جمهوری با بیان اینکه تضعیف جایگاه رهبری و نیروی نظامی در هیچ شرایطی به مصلحت نیست، گفت: آنها باید روحیه دفاع از کشور را داشته باشند. وی تصریح کرد: وقتی با خانواده‌های داغدار جانباختگان سقوط هواپیما صحبت کرده و درباره سرمایه‌های آنها گفت‌وگو می‌کنیم داغ‌ها صد برابر می‌شود. جهانگیری افزود: هاشمی می‌خواست عقب‌ماندگی تاریخ ایران را با فرهنگ کار، تلاش و تولید ارتقا دهد؛ او سال‌ها در خطبه‌های نماز جمعه به تشریح اقدامات و رویکرد خود می‌پرداخت. وی افزود: ایران سرمایه‌های بزرگ و نمادینی دارد که از احزاب هم تأثیرگذارتر هستند ضمن اینکه باید به خاطر خدا و مردم با هم باشیم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴- دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت: لیست انتخاباتی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی مراحل نهایی خود را می‌گذارند. دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت: وضعیت افرادی که تأیید صلاحیت نشده‌اند تا چند روز آینده مشخص می‌شود. سروری اظهار کرد: لیست انتخاباتی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی مراحل نهایی خود را می‌گذارند. لیستی که در فضای مجازی به عنوان لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی منتشر شده جعلی است. چمران درباره شائبه ایجاد شده درباره‌ی رد صلاحیت شدن سخنگوی ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: اولا چه کسی گفته که سخنگوی ائتلاف تأییدصلاحیت نشده است؟ خیر چنین مسئله‌ای نبوده است.
ایمناایمنا1 روز قبل
روزنامه آرمان ملی، در صفحه نخست خود امروز با تیتر «پیشنهاد خودکشی از ترس مرگ! گام پنجم کاهش تعهدات هسته‌ای در حالی برداشته شد که مسائلی نظیر ترور سردار سلیمانی و احتمال برخورد نظامی ایران و ایالات متحده بر آن سایه افکنده بود. همچنین براساس بند ۳۷ توافق هسته‌ای، این کشورها می‌توانند به شورای امنیت سازمان ملل متحد ابلاغ کنند که معتقدند موضوع کاهش تعهدات ایران مصداق «عدم پایبندی اساسی» به‌شمار می‌آید. اگر تمام ۸۳ میلیون متحد باشیم و یک نفر مخالف، باید تلاش کنیم آن یک نفر را هم جذب کنیم. به‌طوری‌که در مجموع هفته، معامله‌گران حقیقی با خالص خرید ۲۹۰۰ میلیارد تومانی رکوردی جدید را در کارنامه تاریخی این بازار ثبت کردند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
بخاطر اصرار دوستان به ردصلاحیتم اعتراض می‌کنمعلی مطهری یکی از نمایندگانی که نامش در زمره رد صلاحیت شده‌ها به چشم می‌خورد، درباره این رد صلاحیت به خبرآنلاین گفت: «من به استناد بند ۲ ماده ۲۸ قانون اساسی رد صلاحیت شدم. او درپاسخ به این سوال که آیا قرار است به این رد صلاحیت اعتراض کند یا خیر گفت: فعلا ترجیح می‌دهم سکوت کنم. می گویند التزام عملی به اسلام ندارمسید حسین نقوی حسینی، نماینده اصولگرای مجلس نیز درباره ردصلاحیتش به خبرآنلاین گفت: به دلیل عدم التزام عملی به اسلام رد صلاحیت شده‌ام اما هنوز مستنداتی به من ارائه نشده‌ است. رد صلاحیت برای پروژه ساختمانی مجلسمحسن کوهکن دیگر نماینده اصولگرایی است که براساس بند ۱ ماده ۲۸ یعنی عدم التزام به اسلام ردصلاحیت شده است. ولی بهتر بود که قبل از رد صلاحیت توضیحاتی می‌خواستند.
ایلناایلنا2 روز قبل
عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی درخصوص پیش بینی رفتار مردم در انتخابات اسفندماه گفت: مردم همیشه هوشمندانه تصمیم گرفته و عمل می‌کنند. اصلا این‌ها چه کاره‌اند که برای مردم انقدر تعیین تکلیف می‌کنند؟ پیشاپیش خود را برنده و رقیب را فتنه‌گر اعلام می‌کنند. وی افزود: مردم به خاطر رفتارهای این گروه در انتخابات شرکت نمی‌کنند و بعد می‌گویند دیگران فتنه می‌کنند. جوادی حصار در پاسخ به سوالی درخصوص احتمال اثرگذاری مذاکرات با شورای نگهبان گفت: اگر بخواهیم انتخابات پرشور برگزار کنیم، چاره‌ای جز تغییر روند تایید صلاحیت‌ها نداریم. در نتیجه ما مردم باهوشی داریم که به خوبی مسائل را رصد و در زمان لازم اظهارنظر، اعتراض و مخالفت می‌کنند.
ایرناایرنا2 روز قبل
در این حالت، پایان روز پنجشنبه ۲۶ دی ماه آخرین مهلت ثبت اعتراض رد صلاحیت شدگان است. تعداد زیادی از چهره‌های شاخص از جمله نمایندگان فعلی رد صلاحیت شده، نسبت به رد صلاحیت خود آن هم به استناد بندهای ۱ و ۲ و ۴ ماده ۲۸ واکنش نشان داده‌اند. مطابق این بندهای ماده ۲۸ قانون انتخابات کسانی که رد صلاحیت شده‌اند به دلیل عدم التزام به اسلام، جمهوری اسلامی، قانون اساسی و ولایت فقیه بوده است. لیست نمی‌دهیمدر واکنش به رد صلاحیت تعدادی زیادی از نامزدهای اصلاح طلبان و نمایندگان عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، شورای عالی سیاست گذاری بیانیه‌ای صادر کرد. البته تعدادی از اصولگرایان هم در میان رد صلاحیت شدگان دیده می‌شود.
ایرناایرنا2 روز قبل
در این حالت، پایان روز پنجشنبه ۲۶ دی ماه آخرین مهلت ثبت اعتراض رد صلاحیت شدگان است. تعداد زیادی از چهره‌های شاخص از جمله نمایندگان فعلی رد صلاحیت شده، نسبت به رد صلاحیت خود آن هم به استناد بندهای ۱ و ۲ و ۴ ماده ۲۸ واکنش نشان داده‌اند. مطابق این بندهای ماده ۲۸ قانون انتخابات کسانی که رد صلاحیت شده‌اند به دلیل عدم التزام به اسلام، جمهوری اسلامی، قانون اساسی و ولایت فقیه بوده است. لیست نمی‌دهیمدر واکنش به رد صلاحیت تعدادی زیادی از نامزدهای اصلاح طلبان و نمایندگان عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، شورای عالی سیاست گذاری بیانیه‌ای صادر کرد. البته تعدادی از اصولگرایان هم در میان رد صلاحیت شدگان دیده می‌شود.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 روز قبل
در گفتگو با نامه نیوز مطرح شد؛ عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: اصلاح طلبان نیروهای زیادی را آماده کردند، نیروهایی که ناشناس هستند و در فهرست قرار می‌گیرند. راست هم می‌گویند، چون می‌بینیم نمایندگانی که مواضع شان در مجلس مشخص بوده، تأیید صلاحیت نشدند. وقتی کسی مشکل دارد، تأیید صلاحیت نمی‌شود. پس شما می‌فرمایید آقای پیرهادی تأیید صلاحیت شدند؟ تا آنجا که می‌دانم تأیید صلاحیت شدند. مجمع عمومی نیروهای اصولگرا و انقلابی در تهران برای غربالگری نامزدها جمعه ۲۶ دی برگزار می‌شود؟ این جمعه برگزار نمی‌شود.
همشهریهمشهری2 روز قبل
یکی از این سناریوها اعتراض به ردصلاحیت و ایستادن تا پای تایید و نهایتا شرکت در انتخابات است. سناریوی دوم به قول علی مطهری «اعتراض کردن و التماس نکردن» است و حالا در نامه‌ای به شورای نگهبان بر این رویکرد تاکید کرده و سناریوی سوم پرهیز از اعتراض و کنار کشیدن از انتخابات. سناریویی که شاید پیشگام آن الیاس حضرتی باشد که دیروز در نامه‌ای به دبیر شورای نگهبان اعلام کرد حتی بنا ندارد که به ردصلاحیت خود اعتراض کند. بنا بر این بیانیه «از مجموع بیش از ۱۶ هزار نفر ثبت‌نام‌کننده، تاکنون تنها حدود ۵۰۰۰ نفر تایید صلاحیت شده‌اند. نامه اعتراضی مطهری به شورای نگهبانعلت ردصلاحیت اینجانب عدم التزام عملی به نظام جمهوری اسلامی اعلام شده است.
فراروفرارو2 روز قبل
روزنامه شرق نوشت: تعداد چهره‌های سرشناس اصلاح‌طلبان در کارزار انتخابات مجلس آن‌قدر کم است که بحران ارائه لیست انتخاباتی بیش‌از‌پیش جدی به نظر می‌رسد. محمود صادقی، نماینده دوره دهم مجلس که به‌صراحت بیان شهرت دارد، در زمره کسانی است که برای انتخابات اسفندماه رد صلاحیت شده است. تأثیر رویکرد عجیب شورای نگهبان نه‌تنها باعث کاهش تعهد نمایندگی می‌شود، بلکه فارغ از بحث‌های سیاسی کار کارشناسی و تخصصی را تضعیف می‌کند. علاوه بر اینها نمایندگان در دوره نمایندگی هم از ترس رد صلاحیت در دوره بعدی از جسارت لازم برخوردار نیستند؛ یعنی نظارت شورای نگهبان پیشاانتخاباتی و پساانتخاباتی است. همان تفکری که اعتراضات مردم را خون کثیف نظام می‌داند، با همه ابزارهایش به شورای نگهبان فشار وارد می‌کند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 روز قبل
عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای‌نگهبان در پیامی طعنه‌آمیز که در توییتر منتشر کرد، انتقادات انتخاباتی دیروز روحانی را به رد صلاحیت داماد رئیس‌جمهوری مرتبط کرد. سخنگوی شورای نگهبان نوشت: «جنجال برای تایید افراد فاقد صلاحیت تازگی ندارد، اما پیشگامی رئیس‌جمهور در این پروژه ضدملی تاسف بار است. تایید صلاحیت تاجگردون و حسنونددر میانه انتقادها و حواشی ایجاد شده درباره رد صلاحیت‌ها، نام دو رئیس کمیسیون مجلس دهم که در فهرست رد صلاحیت شده‌ها درج شده بود، به فهرست نامزدهای انتخاباتی بازگشت. فریدون حسنوند در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس این خبر را تایید کرد و گفت که تایید صلاحیت بنده و آقای تاجگردون طی نامه‌ای به ما اطلاع داده شده است. در میان افراد تایید یا رد صلاحیت شده افراد شاخصی از هر دو جناح سیاسی هستند که خود نشانگر این رویکرد بی‌طرفانه و مستقل شورای نگهبان است.
الفالف2 روز قبل
گروه سیاسی الف، ۲۵ دی ۱۳۹۸، ۲۰:۳۰ ۳۹۸۱۰۲۵۱۱۱آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟ برخی از کارشناسان پس از سقوط هواپیمای اوکراینی، برخورد آمریکا در این ماجرا را با عملکرد آمریکا در پرونده لاکربی و تحریم گسترده لیبی مقایسه کردند. این پرونده حادثه بوئینگ۷۳۷ اوکراین هیچ‌وقت نمی‌تواند همانند لاکربی باشد، چون به وضوح می‌دانیم که این حادثه قطعا از جانب ایران عمدی نبوده است. اگر تمام ۸۳ میلیون متحد باشیم و یک نفر مخالف، باید تلاش کنیم آن یک نفر را هم جذب کنیم. وی در خصوص حضور سفیر انگلستان در این تجمعات گفت: روشن نیست ایشان با چه هدفی در این تجمعات حضور یافته است. مایک پنس معاون ترامپ گفته است که سیاست کشورش استقرار صلح از طریق زور است!
فارسفارس2 روز قبل
کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور، جدیدترین فهرست احزاب و جبهه‌های مورد تایید کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی را منتشر کرد. احزاب، تشکل‌ها و جبهه‌های مورد تأیید کمیسیون ماده ۱۰ قانون احزاب + جدولبه گزارش خبرگزاری فارس، کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور، جدیدترین فهرست احزاب و جبهه‌های مورد تایید کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی را منتشر کرد. *فهرست جبهه‌های حزبی مورد تأیید کمیسیون ماده ۱۰ قانون احزاب و گروه‌های سیاسیردیف عنوان جبهه (به ترتیب حرف الفبا) احزاب و گروه‌های سیاسی عضو جبهه نماینده جبهه ۱ جبهه ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی ۱- جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی ۲- جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی ۳- جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی ۴- جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی ۵- حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی ۶- جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی ۷- کانون دانشگاهیان ایران اسلامی غلامعلی حداد عادل ۲ جبهه اصلاح‌طلبان ایران اسلامی ۱-حزب اتحاد ملت ایران اسلامی ۲- انجمن روزنامه‌نگاران زن ایران ۳- حزب پیشرو اصلاحات ۴- مجمع دانش‌آموختگان ایران اسلامی ۵- حزب ندای ایرانیان ۶- انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها ۷- حزب همبستگی دانش آموختگان ۷- حزب همبستگی دانش‌آموختگان ایران ۸- مجمع فرهنگیان ایران اسلامی ۹- مجمع ایثارگران ۱۰- انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران ۱۱- انجمن اسلامی معلمان ایران ۱۲- حزب همبستگی ایران اسلامی ۱۳- سازمان عدالت و آزادی داود محمدی ۳ جبهه ایستادگی ایران اسلامی ۱- حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی ۲- حزب سبز ۳- حزب نیک اندیشان ایران اسلامی ۴- جامعه جوانان متحد اسلامی ۵- تشکل اسلامی فارغ‌التحصیلان لرستانی عبدالحسین روح‌ الامینی نجف‌آبادی ۴ جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت ۱- جمعیت حامیان انقلاب اسلامی ۲- جمعیت انسجام اسلامی استان تهران ۳- جمعیت جوانان انقلاب اسلامی ۴- جمعیت آبادگران جوان ایران اسلامی ۵- حزب اسلامی ایران زمین ۶- جامعه زینب ۷- حزب دفاع از ایثارگران و قانون اساسی ۸- جمعیت طرفداران نظم و قانون ۹- انجمن اسلامی فارغ‌التحصیلان ایتالیا ۱۰- جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران ۱۱- انجمن اسلامی دانشگاهیان استان اصفهان ۱۲- مجمع اندیشه و وحدت اسلامی استان مرکزی ۱۳- تشکل اسلامی فارغ‌التحصیلان لرستانی سیدشهاب ‌ الدین صدر ۵ جبهه تحول‌گرایان ایران اسلامی ۱- مجمع جانبازان و ایثارگران انقلاب اسلامی ۲- کانون همبستگی فرهنگیان ایران ۳- حزب اسلامی ایران زمین ۴- حرب همدلی مردم تحول‌خواه اکبر مرتضوی کیاسری ۶ جبهه هماهنگی اصولگرایان استان قم ۱- جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی ۲- جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی ۳- جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی ۴- جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی ۵- جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی ۶- جمعیت آبادگران جوان ایران اسلامی احمد امیرآبادی فراهانی ۷ جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی (جمنا) ۱- جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران ۲- حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی ۳- جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی ۴-جامعه اسلامی مهندسین ۵- کانون دانشگاهیان ایران اسلامی ۶- جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی ۷- جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار ۸- جامعه اسلامی کارگران ۹- جامعه اسلامی کارگران ۱۰- جامعه اسلامی فرهنگیان ۱۱- جمعیت اسلامی فرهنگیان ۱۲- جامعه جوانان متحد اسلامی ۱۳- جمعیت پیروان زینب (س) محمدحسن رحیمیان ۸ جبهه مستقلین و اعتدالگرایان ایران ۱- حزب مستقل و اعتدال ایران ۲- دفاع از ایثارگران و قانون اساسی ۳- حزب مستقل کار ۴- کانون همبستگی فرهنگیان ایران ۵- جمعیت طرفداران نظم و قانون قدرت‌علی حشمتیان ۹ جبهه هماهنگی اصلاحات ۱-حزب همبستگی ایران اسلامی ۲- حزب اسلامی کار ۳- حزب اراده ملت ۴- مجمع فرهنگیان ایران اسلامی ۵- جمیعت زنان مسلمان نواندیش ۶- حزب توسعه ملی ایران اسلامی ۷- جمعیت تولید‌گرایان ایران ۸- حزب کارگزاران سازندگی ایران ۹- حزب آزادی ۱۰- حزب وحدت و همکاری ملی ۱۱- حزب پیشرو اصلاحات ۱۲- حزب مردم‌سالاری ۱۳- حزب همبستگی دانش‌‌آموختگان ایران ۱۴- حزب جوانان ایران اسلامی ۱۵- انجمن اسلامی معلمان ایران ۱۶- مجمع ایثارگران ۱۷- انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران ۱۸- انجمن روزنامه‌نگاران زن ایران ۱۹- انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها ۲۰- سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی ۲۱- حزب ندای ایرانیان حسین کمالی*فهرست احزاب و گروه‌های سیاسی۱- با گستره فعالیت ملیردیف نام حزب یا گروه سیاسی ۱ انجمن اسلامی فارغ‌ التحصیلان ایتالیا ۲ انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران ۳ انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها ۴ انجمن اسلامی معلمان ایران ۵ انجمن اسلامی مهندسان ایران ۶ انجمن روزنامه‌نگاران زن ایران (رزا) ۷ انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان ۸ جامعه اسلامی فرهنگیان ۱۰ جامعه اسلامی کارگران ۱۱ جامعه اسلامی کارمندان ۱۲ جامعه اسلامی مهندسین ۱۳ جامعه اسلامی ورزشکاران ۱۴ جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار ۱۵ جامعه جوانان متحد اسلامی ۱۶ جامعه زنان انقلاب اسلامی ۱۷ جامعه زینب (س) ۱۸ جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی ۱۹ جمعیت سلامی فرهنگیان ۲۰ جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی ۲۱ جمعیت آبادگران جوان ایران اسلامی ۲۲ جمعیت پیروان زینب (س) ۲۳ جمعیت تولیدگرایان ۲۴ جمیعت جانبازان انقلاب اسلامی ۲۵ جمعیت جوانان انقلاب اسلامی ۲۶ جمعیت حامیان از حقوق بشر زنان ۲۷ جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان ۲۸ جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی ۲۹ جمعیت زنان مسلمان نواندیش (ایران) ۳۰ جمعیت طرفداران نظم و قانون ۳۱ جمعیت فدائیان اسلام ۳۲ جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی ۳۳ حزب اتحاد ملت ایران اسلامی ۳۴ حزب اتحاد ملی ۳۵ حزب اراده ملی ۳۶ حزب اسلامی ایران زمین ۳۷ حزب اسلامی کار ۳۸ حزب اعتدال و توسعه ۳۹ حزب اعتماد ملی ۴۰ حزب آزادی ۴۱ حزب پیشرو اصلاحات ۴۲ حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی ۴۳ حزب ترقی ۴۴ حزب تمدن اسلامی ۴۵ حزب توسعه ملی ایران اسلامی ۴۶ حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی ۴۷ حزب ثقلین ۴۸ حزب جوانان ا
آناجآناج2 روز قبل
دست پیش اصلاح‌طلبان با صدور بیانیه؛ فرار رو به جلو با تهدید شورای نگهبان! / کدام نود درصد؟ کدام ادعا؟ شورای اصلاح‌طلبان با صدور بیانیه‌ای شورای نگهبان را تهدید کردند که اگر تایید صلاحیت گسترده اصلاح‌طلبان صورت نگیرد امسال دیگر «تکرار می‌کنم» نخواهند کرد! به گزارش آناج، روز گذشته شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان درباره رد صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان بیانیه‌ای صادر کرده که به نظر می‌رسد برای گرفتن دست پیش و در فشار گذاشتن شورای نگهبان تنظیم شده است. البته فراکسیون امید با ارزیابی دقیق دلایل رد صلاحیت نمایندگان، در حال پیگیری احقاق حق قانونی آنهاست. حدود نه هزار و پانصد نفر نیز یا احراز صلاحیت نشده‌اند و یا رد صلاحیت شده‌اند. این طیف سیاسی ظاهرا هزینه و توپ عدم ثبت‌نام اصلاح‌طلبان را پای شورای نگهبان انداخته است.
ایسناایسنا2 روز قبل
شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاح طلبان در واکنش به نتیجه بررسی صلاحیت چهره‌های شاخص این جریان بیانیه‌ای صادر کرد. با این رویکرد، این شورا با اعلام فراخوان، از همه نیروهای تشکیلاتی و همراه خود که انگیزه و توان کافی برای حضور در انتخابات مجلس یازدهم‌ داشتند، جهت ثبت نام در انتخابات دعوت کرد. بر مبنای تجارب گذشته، راهبرد این شورا اهتمام به بازسازی سرمایه اجتماعی جریان اصلاح طلب و حضور در انتخابات، با نیروهای اصلی و شاخص بود. شگفت آن‌که بیش از نیمی از نمایندگان مورد حمایت اصلاح طلبان در مجلس دهم‌ نیز با اتهاماتی کلی از گردونه رقابت‌ها حذف شده‌اند. البته فراکسیون امید با ارزیابی دقیق دلایل رد صلاحیت نمایندگان، در حال پیگیری احقاق حق قانونی آن‌هاست.
فارسفارس2 روز قبل
سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: نان اصلاح‌طلبان در دمیدن به اختلاف میان جناح رقیب است، در حالی که آنان در میان خود، اختلافاتی جدی دارند. برای بررسی علت تخریب‌هایی که از سوی جبهه اصلاحات رخ می‌دهد دقایقی با سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری به گفت‌وگو نشستیم. *نان اصلاح‌طلبان در دمیدن به اختلاف میان جناج رقیب استفارس: به نظر شما در این شرایط چرا تمرکز جناح رقیب که اصلاح‌طلبان هستند، روی هدف قرار دادن وحدت اصولگرایان واقع شده و بیشتر تلاش آنان معطوف به ایجاد شکاف در میان این ائتلاف است؟ سجادی: البته تاکید بر روی اختلاف و وجود شکاف در میان اصولگرایان همواره از کلیدواژه‌های ادبیات سیاسی اصلاح‌طلبان بوده است. در واقع به قول معروف نان این گروه در دمیدن به اختلاف میان جناح رقیب است و این در حالی است که خود اصلاح‌طلبان درون اردوگاه خود دست به تشکیل شوراها و مجامعی زده‌اند تا در میان نیروهایشان انسجام ایجاد کنند و بسیار هم در این زمینه جدی هستند. *اصلاح‌طلبان با تخریب قالیباف سعی در دفع مقدر دارندفارس: یکی از مصادیق دامن زدن به اختلاف تخریب چهره‌هاست، هم اکنون شاهدیم که به صورت مستقیم و غیرمستقیم از سوی اصلاح‌طلبان به شهردار اسبق تهران حمله می‌شود.
ایرناایرنا2 روز قبل
البته سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرده این بررسی‌ها در مرحله نخست انجام شده و قطعی نیست و ممکن است در مرحله بعد که در شورای نگهبان انجام می‌شود، تعداد تأیید صلاحیت‌شده‌ها افزایش یا کاهش یابد. احمدی‌نژادی‌ها، پایداری‌ها، سنتی‌ها و همچنین جریان جوانان انقلابی، خواهان پیروزی در انتخابات مجلس هستند. البته بخش‌های دیگر نیز تاثیر گذارند، اما اکنون در انتخابات مجلس نقش شورای نگهبان از همه پر رنگ‌تر است. باید صبر کرد و بعد از نظر اعلام نهایی شورای نگهبان، شورای عالی اصلاح طلبان تصمیم قطعی را درباره نحوه حضور می‌گیرد. شورای نگهبان یک ناظر بی طرف و یک داور ملی است و از شکست یا پیروزی جریان‌های سیاسی خوشحال یا ناراحت نمی‌شود.
ایرناایرنا2 روز قبل
در این میان تعدادی از اعضای جامعه اسلامی مهندسین با حمایت جامعه روحانیت و حزب موتلفه به مجلس راه یافتند. جامعه مهندسین در انتقاد از رویکرد اقتصادی توسعه‌گرای هاشمی، با جریان‌های سنتی اصولگرا همراه شده بود. با روی کار آمدن دولت اصلاح‌طلب، افراد نزدیک به جامعه مهندسین هم به مرور از سمت‌های دولتی کنار رفتند. این نتیجه در جریان ششمین دوره انتخابات مجلس و هشتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تکرار شد. حمایت از «محمود احمدی‌نژاد» که خود یکی از اعضای جامعه اسلامی مهندسین محسوب می‌شد، حاصل هم‌افزایی‌های اصولگرایانه بود که اتفاقا جامعه مهندسین هم در آن نقش فعالی داشت.
ایرناایرنا2 روز قبل
دهه ۷۰ و یکه‌تازی جبهه مشارکتحدود یک سال و نیم پس از تاسیس جبهه مشارکت و استقرار تشکیلات آن، زمان برگزاری ششمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی فرا رسید. در هشتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری (خرداد ۱۳۸۰) هم جبهه مشارکت در جایگاه پیشران سیاست‌های جناح چپ در انتخابات قرار گرفت و مانند انتخابات مجلس ششم، نقش بازیگر اصلی جریان اصلاحات را حفظ کرد. اصلاح طلبان در نتیجه همین تشتت‌ها، انتخابات شورای شهر سوم و چهارم را هم به اصولگرایان واگذار کردند. چالش‌های مشابه موجب شد اصلاح‌طلبان انتخابات مجالس هشتم و نهم را هم به اصولگرایان واگذار کنند. جبهه مشارکت در جریان دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری همراه مجموعه اصلاح‌طلبان از «میرحسین موسوی» حمایت کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران، به «اعتمادآنلاین» خبر داد: اعتمادآنلاین| حسین مرعشی، سخنگو و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین درباره اعضای تایید صلاحیت‌شده این حزب از طرف هیات‌ مرکزی نظارت گفت: تاکنون در مجموع کشور از حزب کارگزاران پنج نفر تایید صلاحیت شده‌اند. او با اعلام اینکه آمار دقیق ثبت‌نام‌کنندگان این حزب در انتخابات مجلس یازدهم را نمی‌داند، درباره افرادی که از شورای مرکزی تایید شده‌اند گفت: خانم پروانه مافی نماینده فعلی مجلس و سید افضل موسوی از شورای مرکزی جزو تایید صلاحیت‌شدگان هستند. مرعشی همچنین در مورد نحوه رد صلاحیت اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس یازدهم سکوت کرد و گفت: اظهارنظر در این خصوص را به بعد از تصمیم‌گیری در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان موکول می‌کنند.
اصفهان امروزاصفهان امروز2 روز قبل
۲۵ دی ۱۳۹۸, ۱۶:۲۶ / کد خبر:۷۸۸۵۴امید است شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها تجدیدنظر کندبه اعتقاد عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان اصفهان بهترین دوره مجلس شورای اسلامی دوره اول آن بود، زیرا همه دیدگاه‌ها و شخصیت‌ها در این مجلس حضور داشتند. مجلس ششم نیز مجلس مطلوبی بود زیرا همه جناح‌های توانستند آن حضور پیدا کنند. محمود ابراهیمی در مورد تأثیرات اتفاقات اخیر بر اعتماد عمومی به ایمنا گفت: رد صلاحیت‌ها در این شرایط بحرانی کشور به سرمایه اجتماعی ضربه می‌زند، زیرا در شرایط حال حاضر، کشور نیازمند همبستگی و وحدت است اما رد صلاحیت‌ها در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بسیار گسترده‌تر از دوره‌های گذشته است و شورای نگهبان اکثریت اصلاح‌طلبان را از تیغ رد صلاحیت گذرانده است. او افزود: انتخابات نشان‌دهنده وحدت جامعه است؛ از همین رو امید است شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها تجدیدنظر کند تا بتوانیم از حضور سرمایه‌های اجتماعی در انتخابات استفاده کنیم. عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و دبیر حزب همبستگی استان اصفهان گفت: بهترین دوره مجلس شورای اسلامی دوره اول آن بوده است، زیرا همه دیدگاه‌ها و شخصیت‌ها در این مجلس حضور داشتند.
همشهریهمشهری2 روز قبل
او ادامه داد: وقتی در مجلس کشوری از میان ۲۴۷ نماینده ثبت‌نام‌کننده برای حضور در انتخابات دور مجلس یازدهم ۹۰ نفرشان مساله مالی دارند، یعنی این کشور فاسد است. اظهارات آقای کدخدایی بر حضور مردم پای صندوق‌های رأی تاثیر بسیار منفی خواهد گذشت و مشارکت را کاهش می‌دهد. باید با مردم روراست باشیم و شورای نگهبان در تصمیم خود تجدید نظر کند. این نماینده مجلس گفت: رد صلاحیت نباید بدون دلیل و مدرک و با سفارش فلان امام‌جمعه و فلان آقا صورت گیرد. یک عضو فراکسیون امید تاکید کرد: مجلس باید در انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان دقت کند تا این اتفاقات پیش نیاید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه شورای سیاست‌گذاری مرجع اصلاح‌طلبان برای انتخابات پیش‌رو است، گفت: در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان استان به استان بحث‌های انجام شده است. اعتمادآنلاین| محسن علیجانی زمانی، عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه این فراکسیون برای انتخابات آتی مجلس برنامه خاصی ندارد، گفت: شورای سیاست‌گذاری مرجع اصلاح‌طلبان برای انتخابات است و اگر لیستی برای این انتخابات بسته شود قطعا این شورا آن را تدوین خواهد کرد. وی با تاکید براینکه خط‌مشی ورود اصلاح‌طلبان به انتخابات مجلس از سوی شورای سیاست‌گذاری تدوین شده است، ادامه داد: درباره انتخابات مجلس در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان استان به استان بحث‌های انجام شده است و تصمیماتی نیز برای ورود به این عرصه اتخاذ شده است. نماینده تهران در مجلس با اشاره به نحوه بسته شدن لیست اصلاح‌طلبان برای انتخابات پیش‌رو، اظهار داشت: شورای سیاست‌گذاری ضوابطی را در این زمینه تهیه کرده است، البته سامانه‌ای نیز در این زمینه به نام «سرا» تدوین شده است که بیشتر بحث انتخابات برای اصلاح‌طلبان از این طریق دنبال خواهد شد. عضو فراکسیون امید مجلس (اصلاح‌طلبان) درباره اینکه گفته شده برخی از نمایندگان فعلی فراکسیون امید به ویژه نمایندگان تهران در لیست اصلاح‌طلبان برای مجلس یازدهم قرار نخواهند گرفت، افزود: تاکنون بحثی در این زمینه با نمایندگان عضو فعلی فراکسیون انجام نشده است.
ایمناایمنا2 روز قبل
وی افزود: انتخابات نشان دهنده وحدت جامعه است؛ از همین رو امید است شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها تجدید نظر کند تا بتوانیم از حضور سرمایه‌های اجتماعی در انتخابات استفاده کنیم. عضو شورای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و دبیر حزب همبستگی استان اصفهان گفت: بهترین دوره مجلس شورای اسلامی دوره اول آن بوده است، زیرا همه دیدگاه‌ها و شخصیت‌ها در این مجلس حضور داشتند. مجلس ششم نیز مجلس مطلوبی بود زیرا همه جناح‌ها توانستند در آن حضور پیدا کنند؛ هر مجلسی که از حضور گروه‌های مختلف محروم باشد کاربری خوبی نخواهد داشت؛ بنابراین حضور سلیقه‌های مختلف در مجلس می‌تواند مجلس مطلوبی را فراهم سازد. ابراهیمی تاکید کرد: در شرایط کنونی و با توجه به رد صلاحیت‌های گسترده، شاهد از بین رفتن احزاب هستیم در صورتی که باید از افرادی که پشتوانه حزبی دارند استفاده شود زیرا می‌توانند مسائل فرهنگی و اجتماعی را در تشکل‌های خود بررسی کنند. اگر مجلسی یکدست ایجاد شود ضربه سنگینی به کشور وارد خواهد شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
یک فعال سیاسی گفت: اگر در تایید صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان اصلاح‌طلبان تایید صلاحیت شوند و تعداد کاندیداهایشان در حد یک لیست باشد، این جریان سیاسی نیز یک ضلع انتخابات پیش‌رو خواهد بود. اعتمادآنلاین| غلامرضا انصاری، فعال سیاسی، در پاسخ به این پرسش که پیش‌بینی شما از اضلاع رقابت‌ها در فضای انتخابات۹۸ چیست؟ اظهار کرد: به نظرم قطعا جریان اصولگرا با سه الی چهار لیست متفاوت در انتخابات پیش‌رو مجلس شورای اسلامی حضور پیدا می‌کند. وی در ادامه خاطر نشان کرد که اگر در تایید صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان اصلاح‌طلبان تایید صلاحیت شوند و تعداد کاندیداهایشان در حد یک لیست باشد، این جریان سیاسی نیز یک ضلع انتخابات پیش‌رو خواهد بود. انصاری گفت: گروه‌های اصولگرایی که پیش‌تر ذکر کردم امکان تبدیل شدن به یک جریان سیاسی مستقل را ندارند و در نهایت ذیل جریان اصولگرایی کنشگری سیاسی دارند. حتی برخی کسانی که به صورت سنتی رای می‌دهند هم رایشان را این مرحله در اختیار اصولگرایان قرار نمی‌دهند، با شعارهای پوپولیستی قطعا ریزش رای آن‌ها بیش‌تر هم می‌شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
وی درباره برنامه شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان برای رایزنی با شورای نگهبان گفت: برنامه گفت‌و‌گو و رایزنی با شورای نگهبان از پیش وجود داشته و همچنان هم استمرار دارد؛ گاهی اوقات به صورت تیمی مذاکره انجام می‌شود و گاهی نیز به صورت فردی؛ به طور مثال آقای عارف تلاش بسیاری در این رابطه کرده‌اند. از سویی نیز نمایندگان مجلس و فراکسیون امید به صورت تیمی در این مدت تلاش زیادی کردند تا بتوانند زمینه مشارکت حداکثری را در انتخابات مجلس آینده فراهم کنند و جلوی تندروی‌ها را بگیرند. علی صوفی درباره اینکه آیا صحبت آقای جهانگیری نشان‌دهنده این است که قصد رایزنی برای اصلاح‌طلبان را دارد؟ ‌، گفت: آقای جهانگیری به روال سابقی که از انتخابات سال ۹۴ پیش گرفته بود، همچنان ادامه می‌دهد. در آن دوره هم که رد صلاحیت‌های گسترده‌ای صورت گرفته بود و آقای جهانگیری سعی بسیاری در بازگرداندن رد صلاحیت‌شدگان انجام داد و تلاش کرد که تاثیرگذار باشد. صوفی ادامه داد: بیشتر افرادی مشمول بند یک و دو می‌شوند با این برچسب متهم می‌شوند وقتی شخصی تحت عنوان التزام عملی رد می‌شود می‌بایست یکی از چهار منبعی که در هیات‌های اجرایی از آنها استعلام گرفته می‌شود منشا صدور حکم باشند و اظهارنظر کنند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
وی درباره برنامه شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان برای رایزنی با شورای نگهبان گفت: برنامه گفت‌و‌گو و رایزنی با شورای نگهبان از پیش وجود داشته و همچنان هم استمرار دارد؛ گاهی اوقات به صورت تیمی مذاکره انجام می‌شود و گاهی نیز به صورت فردی؛ به طور مثال آقای عارف تلاش بسیاری در این رابطه کرده‌اند. از سویی نیز نمایندگان مجلس و فراکسیون امید به صورت تیمی در این مدت تلاش زیادی کردند تا بتوانند زمینه مشارکت حداکثری را در انتخابات مجلس آینده فراهم کنند و جلوی تندروی‌ها را بگیرند. علی صوفی درباره اینکه آیا صحبت آقای جهانگیری نشان‌دهنده این است که قصد رایزنی برای اصلاح‌طلبان را دارد؟ ‌، گفت: آقای جهانگیری به روال سابقی که از انتخابات سال ۹۴ پیش گرفته بود، همچنان ادامه می‌دهد. در آن دوره هم که رد صلاحیت‌های گسترده‌ای صورت گرفته بود و آقای جهانگیری سعی بسیاری در بازگرداندن رد صلاحیت‌شدگان انجام داد و تلاش کرد که تاثیرگذار باشد. صوفی ادامه داد: بیشتر افرادی مشمول بند یک و دو می‌شوند با این برچسب متهم می‌شوند وقتی شخصی تحت عنوان التزام عملی رد می‌شود می‌بایست یکی از چهار منبعی که در هیات‌های اجرایی از آنها استعلام گرفته می‌شود منشا صدور حکم باشند و اظهارنظر کنند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، غلامرضا انصاری در پاسخ به این پرسش که پیش‌بینی شما از اضلاع رقابت‌ها در فضای انتخابات۹۸ چیست؟ اظهار کرد: به نظرم قطعا جریان اصولگرا با سه الی چهار لیست متفاوت در انتخابات پیش‌رو مجلس شورای اسلامی حضور پیدا می‌کند. احمدی‌نژادی‌ها، قالیبافی‌ها، پایداری‌ها و اصولگرایان معتدل از جمله آنان هستند. وی در ادامه خاطر نشان کرد که اگر در تایید صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان اصلاح‌طلبان تایید صلاحیت شوند و تعداد کاندیداهایشان در حد یک لیست باشد، این جریان سیاسی نیز یک ضلع انتخابات پیش‌رو خواهد بود. به جز اصولگرایان معتدل که در قالب جامعه روحانیت مبارز و مدریسین قم فعالیت انتخاباتی خواهند کرد. حتی برخی کسانی که به صورت سنتی رای می‌دهند هم رایشان را این مرحله در اختیار اصولگرایان قرار نمی‌دهند، با شعارهای پوپولیستی قطعا ریزش رای آن‌ها بیش‌تر هم می‌شود.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
محسن علیجانی زمانی عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه این فراکسیون برای انتخابات آتی مجلس برنامه خاصی ندارد، گفت: شورای سیاست‌گذاری مرجع اصلاح‌طلبان برای انتخابات است و اگر لیستی برای این انتخابات بسته شود قطعا این شورا آن را تدوین خواهد کرد. وی با تاکید براینکه خط‌مشی ورود اصلاح‌طلبان به انتخابات مجلس از سوی شورای سیاست‌گذاری تدوین شده است، ادامه داد: درباره انتخابات مجلس در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان استان به استان بحث‌های انجام شده است و تصمیماتی نیز برای ورود به این عرصه اتخاذ شده است. نماینده تهران در مجلس با اشاره به نحوه بسته شدن لیست اصلاح‌طلبان برای انتخابات پیش‌رو، اظهار داشت: شورای سیاست‌گذاری ضوابطی را در این زمینه تهیه کرده است، البته سامانه‌ای نیز در این زمینه به نام «سرا» تدوین شده است که بیشتر بحث انتخابات برای اصلاح‌طلبان از این طریق دنبال خواهد شد. عضو فراکسیون امید مجلس (اصلاح‌طلبان) درباره اینکه گفته شده برخی از نمایندگان فعلی فراکسیون امید به ویژه نمایندگان تهران در لیست اصلاح‌طلبان برای مجلس یازدهم قرار نخواهند گرفت، افزود: تاکنون بحثی در این زمینه با نمایندگان عضو فعلی فراکسیون انجام نشده است. انتهای پیام/

به انتهای لیست رسیدید