اصلاح طلبان

اصلاح طلبان

ایسناایسنا10 دقیقه قبل
یک عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه تعداد اصلاح‌طلبان مجلس یازدهم قطعا از مجلس دهم کمتر خواهد بود، گفت: اصلاح‌طلبان نمی‌خواهند به طور جدی در انتخابات رقابت کنند، چون از همین حالا نتیجه انتخابات را به نفع خود نمی‌دانند. احتمال دارد اصلاح‌طلبان معتدل بتوانند اقلیتی را در مجلس بدست آورند ولی تعداد اصلاح طلبان مجلس یازدهم قطعا از مجلس دهم کمتر خواهد بود. این فعال سیاسی اصولگرا در واکنش به اعتراض اصلاح‌طلبان نسبت به روند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس چنین ابراز عقیده کرد: اصلاح‌طلبان کسانی را تشویق به ثبت‌نام کردند که اطلاع داشتند آنها دارای پرونده‌های قضایی یا غیره هستند. اصولگرایان حتی در شرایطی که اصلاح‌طلبان حضور جدی ندارند، با ارائه چند لیست ریسک نمی‌کنند. این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در پاسخ به این پرسش که آیا اصولگرایان خود را از الان پیروز انتخابات می‌دانند، اظهار کرد: خیر اصولگرایان هنوز چنین برداشتی ندارند که پیروز انتخابات مجلس یازدهم هستند.
فردا نیوزفردا نیوز8 ساعت قبل
نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به طرح اصلاح طلبان برای محدودیت اینترنت با مصوبه مجلس گفت: این طرح چون در زمره وظایف شورایعالی امنیت ملی بوده، مغایر قانون اساسی تشخیص داده شده و رد شد. خبرگزاری فارس: حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات نشست عصر امروز این کمیسیون گفت: نمایندگان اصلاح طلب طرحی را مبنی بر واگذاری موسسات مطبوعاتی کیهان و اطلاعات به بخش خصوصی مطرح کردند که مخالف اصل ۱۱۰ قانون اساسی تشخیص داده شده و کنار گذاشته شد. وی درباره دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه این کمیسیون افزود: اصلاح طلبان طرح دیگری را درباره محدودسازی اینترنت با مصوبه مجلس به کمیسیون آموزش داده بودند که این موضوع هم مغایر قانون اساسی شناخته شد. نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: ‌ محدودسازی اینترنت در کشور از وظایف شورایعالی امنیت ملی است که بتواند در موارد امنیتی و خاص کشور آن را اعمال کند لذا طبق قانون اساسی نباید مجلس به این موضوع ورود کند. سلیمی اظهار داشت: نمایندگان اصلاح طلب مجلس به دنبال آن بودند که در زمان‌هایی که مشکلات خاصی در کشور مانند اغتشاش و درگیری و … به وجود می‌آید مانند حوادث آبان، محدودسازی و قطع اینترنت فقط با مصوبه مجلس عملیاتی شود.
فارسفارس10 ساعت قبل
نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به طرح اصلاح طلبان برای محدودیت اینترنت با مصوبه مجلس گفت: این طرح چون در زمره وظایف شورایعالی امنیت ملی بوده، مغایر قانون اساسی تشخیص داده شده و رد شد. حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در گفت‌‌‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس در تشریح جزئیات نشست عصر امروز این کمیسیون گفت: نمایندگان اصلاح طلب طرحی را مبنی بر واگذاری موسسات مطبوعاتی کیهان و اطلاعات به بخش خصوصی مطرح کردند که مخالف اصل ۱۱۰ قانون اساسی تشخیص داده شده و کنار گذاشته شد. وی درباره دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه این کمیسیون افزود: اصلاح طلبان طرح دیگری را درباره محدودسازی اینترنت با مصوبه مجلس به کمیسیون آموزش داده بودند که این موضوع هم مغایر قانون اساسی شناخته شد. نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: ‌ محدودسازی اینترنت در کشور از وظایف شورایعالی امنیت ملی است که بتواند در موارد امنیتی و خاص کشور آن را اعمال کند لذا طبق قانون اساسی نباید مجلس به این موضوع ورود کند. سلیمی اظهار داشت: نمایندگان اصلاح طلب مجلس به دنبال آن بودند که در زمان‌هایی که مشکلات خاصی در کشور مانند اغتشاش و درگیری و … به وجود می‌آید مانند حوادث آبان، محدودسازی و قطع اینترنت فقط با مصوبه مجلس عملیاتی شود.
خبر فوریخبر فوری12 ساعت قبل
نظر چند تن از حقوقدانان را درباره نحوه نظارت بر انتخابات از سوی شورای نگهبان را ببینید. چند از حقوقدانان رفته و نظر آنها را درباره نحوه نظارت بر انتخابات از سوی شورای نگهبان جویا شده است. به نظرم در معیار اول، قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در ماده ۲۷ خود تلاش کرده تا استاندارد رفتار کند. وی افزود: مقایسه ماده ۲۷ قانون انتخابات مجلس با ماده ۲۸ همان قانون پاسخی روشن به ما می‌دهد. این چه طرز بررسی صلاحیت هاست؟ کامبیز نوروزی با طرح این سوال پرسیده است، «۹۰ نفر نماینده‌ای که امروز از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شدند، محصول خود شورای نگهبان هستند.
انتخابانتخاب13 ساعت قبل
محمدرضا باهنر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و دبیرکل جبهه پایداری در گفتگویی تفصیلی به نکاتی پیرامون جایگاه مجلس، انتخابات مجلس یازدهم، احتمال حضور لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری آینده و رسیدن جناح اصولگرایان به لیست واحد اشاره کرده است. وقتی شش ماه قبل از انتخابات به سراغ آقای خاتمی رفتند قبول نکرد، ولی دو ماه قبل از انتخابات ناگهانی تصمیم به حضور در انتخابات گرفتند. در سال ۹۲ هم همین اتفاق افتاد، مردم هر کسی را به جز آقای روحانی برای ریاست جمهوری پیش بینی می‌کردند. نتایج انتخابات ریاست جمهوری به جای اینکه بر مبنای فکر باشد، بر مبنای هیجانات است؛ پس با وجود این شرایط تحت هیچ شرایطی نمی‌توان انتخابات ۱۴۰۰ را از امروز پیش بینی کرد. * {درباره تفاوت لاریجانی مجلس هشتم با لاریجانی مجلس دهم} این سوال همیشه وجود داشت و از ما هم می‌پرسیدند که چرا آقای لاریجانی با اصلاح طلبان سازش می‌کنند، با اصولگرایان هم سازش می‌کنند.
ایرناایرنا15 ساعت قبل
فقط ۳۲ روز دیگر به انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده است. برخورد حذفی و جناحی با داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی وطرفداران آنها به زیان منافع ملی و نظام است. قریب یک ماه تا انتخابات مجلس شورای اسلامی زمان باقی است، هم اکنون میزان انسجام در میان نیروهای انقلابی و اصولگرا را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ به علت آنکه نامزد انتخابات مجلس شدم دیگر در جلسات شورای ائتلاف حضور پیدا نمی‌کنم. انشاءالله با حضور پرشور در انتخابات مجلس همچون گذشته از نظام جمهوری اسلامی حمایت می‌کنند. در واقع شما می‌فرمایید گفتمان مقاومت، گفتمان غالب انتخابات مجلس خواهد شد؟ بله، حتما گفتمان مقاومت گفتمان غالب خواهد بود.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
ایسنا/کرمانشاه رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان کرمانشاه با بیان اینکه شاهد رد صلاحیت‌ گسترده کاندیداهای اصلاح طلب هستیم، گفت: انتخابات را تحریم نمی‌کنیم، اما با این شرایط، فعلا تصمیم بر این است که در حوزه انتخابیه کرمانشاه لیستی ارائه ندهیم. رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان کرمانشاه معتقد است، شیوه درست کشورداری هم همین است که همه سلایق و عقاید در انتخابات حضور داشته باشند و با محدود کردن انتخابات، به اهدافی که مد نظر رهبری است، نمی‌رسیم. چقازردی در خصوص ارائه لیست از سوی اصلاح طلبان در سطح استان کرمانشاه، گفت: با این شرایط، فعلا تصمیم بر این است در حوزه انتخابیه کرمانشاه لیست ندهیم. وی اظهار کرد: از سوی دیگر در برخی استان‌ها به جهت تعدد نامزدهای تایید صلاحیت شده اصولگرایان، زمینه اختلاف بین آنها فراهم شده که البته شرایط در کرمانشاه به این شکل نیست. گفتنی است: شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان کرمانشاه ذیل جبهه هماهنگی اصلاحات است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
تعابیر حاج قاسم سلیمانی درباره رهبر معظم انقلاب اگر نگوییم منحصر به فرد بود ولی کم نظیر بودند. اساسا ادبیات حاج قاسم درباره رهبر معظم انقلاب ادبیاتی بسیار خاص، عاشقانه و کاملا در دایره اعتقاد عمیق دینی به ولایت فقیه بود. حاج قاسم در رفتارهای شخصی و اجتماعی خود اهل تعاملات و عواطف زیادی بودند. مساله بعدی درباره حاج قاسم سلیمانی جایگاه نظامی و امنیتی وی می‌باشد. شاخصی که حاج قاسم سلیمانی را از بسیاری از سیاسیونی که لبخندزنان و صمیمی با او عکس یادگاری هم دارند، کاملا متمایز کرده است.
خانه ملتخانه ملت17 ساعت قبل
ابوالفضل موسوی‌بیوکی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر لزوم تلاش‌ها برای افزایش میزان مشارکت گفت: در این اصل که همگی باید در انتخابات شرکت کنیم هیچ تردیدی وجود ندارد، در این زمینه هر ایرانی که در مسیر سیاست‌های انقلاب است برای حفظ نظام باید در انتخابات شرکت کند. نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی حضور مردم در انتخابات را یکی از شاخص‌های سنجش عیار جمهوری اسلامی برشمرد و افزود: علاوه بر نگاه داخلی در سطح بین المللی نیز میزان مشارکت باعث مشروعیت بخشی و افزایش قدرت جمهوری اسلامی می‌شود. این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه مشارکت حداکثری در انتخابات فارغ از اینکه چه لیست و جریانی پیروز انتخابات باشد از نقاط قوت جمهوری اسلامی در سطح بین المللی است ادامه داد: میزان مشارکت با عث خواهد شد قدرت چانه زنی ایران در مذاکرات به بالاترین سطح خود رسیده و فرصتی را برای امتیاز گیری از قدرتهای جهانی فراهم کند، بنابراین همه جریان‌ها اعم از اصلاح طلبان و اصولگرایان باید تمام تلاش خود را برای حضور حداکثری مردم در انتخابات به کار گیرند. وی حضور پرشور مردم در تشییع پیکر سردار سلیمانی را یکی از راه‌های کسب اعتبار برای جمهوری اسلامی دانست و گفت: اگرچه که آمریکایی‌ها تلاش کردند تظاهرات موردی بعد از سقوط هواپیما را بیشتر پوشش دهند. عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تحریم انتخابات از سوی اصلاح طلبان را گزاره‌ای مردود عنوان کرد و گفت: امیدواریم شورای نگهبان در تجدیدنظری که قرار است در بررسی صلاحیت‌ها انجام دهد فضایی را فراهم کند که امکان ورود گروه بیشتری از نامزدها به عرصه انتخابات فراهم شود، به طور قطع اگر شورای نگهبان با دید وسیع‌تری به تاییدصلاحیت‌ها نگاه کند این اقدام می‌تواند به بالارفتن مشارکت و درپی آن مشروعیت بخشی به جمهوری اسلامی کمک کند. /پایان پیام
الفالف17 ساعت قبل
هفته قبل نتیجه بررسی اولیه صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس اعلام شد. اگر چه فعلا تا اعلام نتیجه نهایی افراد تایید صلاحیت شده فرصتی حدودا سه هفته‌ای باقی مانده اما بهتر آن است نکاتی از باب این که حق الناسی احیانا ضایع نگردد گفته شود. بویژه آن که با گذشت بیش از یک هفته از اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان هنوز واکنش‌ها به آن پایان نیافته است. در حال حاضر این شائبه ایجاد شده عدم تایید صلاحیت این افراد بدلیل واکنش‌ها و موضع گیری آنها در چهار سال گذشته بوده است. این اتفاق حتما به ارتقای منزلت و جایگاه شورای نگهبان در نزد افکار عمومی و جامعه و افزایش مشارکت در انتخابات منجر می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
عصر ایران؛ جعفر محمدی* - حدود یک ماه دیگر انتخابات مجلس یازدهم برگزار می‌شود و فضای انتخابات، از روزهای برفی زمستان نیز سردتر است. ناامیدی، بی تفاوتی به بار می‌آورد و اگر استمرار یابد، می‌تواند به طغیان نیز منجر شود. ۲ - دلیل دوم که عامل تشدید کننده وضعیت حاضر است، تک جناحی شدن انتخابات است. بسیاری از اصلاح طلبان واقعی و شناخته شده با پیش بینی شرایط حاضر، ترجیح دادند زیر تیغ رد صلاحیت‌ها نروند و اندک اصلاح طلبان، میانه روها و منتقدانی هم که کاندیدا شدند، مانند علی مطهری و محمود صادقی عمدتا رد صلاحیت شدند. وضعیت به گونه است که اصلاح طلبان و میانه روها و منتقدان، حتی نمی‌توانند یک لیست سراسری داشته باشند و لذا اساسا امکانی برای رقابت عادلانه ندارند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز19 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز، حسن رسولی رییس ستاد انتخابات شورای عالی اصلاح‌طلبان درباره راهبرد اصلاح طلبان در انتخابات پیش رو به روزنامه اعتماد گفت: راهبرد جریان اصلاحات تحریم نیست. راهبرد ما حضور در استان‌ها و حوزه‌های انتخابیه‌ای است که نامزدهای اصلاح‌طلب تاییدصلاحیت شده و واجد شرایط و معیارهای شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان باشند و از این طریق امکان انتخاب‌گری برای پایگاه‌های رای جریان اصلاحات فراهم باشد. این راهبردی است که از مدت‌ها پیش در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان مطرح شده است و قرار بر این است که همین راهبرد در انتخابات مجلس یازدهم اجرا ‌شود. *راهبردهای سیاسی جریان اصلاحات متاثر از شرایط اجتماعی و سیاسی در هر مقطع انتخاباتی است. شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان که از دبیران کل و اعضای ارشد احزاب اصلاح‌طلب تشکیل شده است، برای انتخابات پیش رو، راهبرد ارایه لیست کاملا اصلاح‌طلب را تصویب کرده بود و ائتلاف با سایر جریان‌های غیر اصلاح‌طلب باتوجه به وضعیت ردصلاحیت‌ها و جهت ارتقای کیفی سطح مجلس و فراکسیون اصلاح‌طلبان در دستور کار ستاد مرکزی اصلاح‌طلبان قرار ندارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین19 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| این روزها بحث مجلس , انتخابات پیش رو و انتقادات به مجلس دهم در صدر محافل سیاسی و حزبی کشور قرار گرفته است. مدعی هستم که درصد بالایی از نامزد‌ها و مردمی که می‌خواهند رای بدهند، نمی‌دانند نماینده مجلس چه اختیارات و وظایفی دارد. برخی فکر می‌کنند، چون بیکار هستند می‌توانند در مجلس موفق شونداما امروز ماشالله ۱۶ هزار نفر ثبت نام می‌کنند و می‌خواهند نماینده مجلس بشوند، وقتی از آن‌ها پرسیده می‌شود برنامه شما برای انتخابات مجلس چیست، می‌گویند دکترا داریم و بیکاریم، چون فکر می‌کنند یک شغلی است که شبیه بقیه مشاغل است و یک کار معمولی دارد. آدم‌هایی که در بیرون از مجلس موفق بودند، وقتی به مجلس آمدند بعد از چند ماه پشیمان شدند، اما برخی فکر می‌کنند، چون بیکار هستند می‌توانند در مجلس موفق شوند. یک زمانی مرحوم پرورش که نماینده مجلس بود به شوخی می‌گفت که این نماینده‌هایی که تازه وارد مجلس می‌شوند، تا بخواهند اسم خیابان‌های مجلس را یاد بگیرند دوره مجلس تمام می‌شود.
الفالف19 ساعت قبل
«سایه جنگ» را می‌توان پربسامدترین اصطلاحی دانست که از ۶ سال پیش به این سو دیگر مردم ایران با آن مانوس شده و ملاک و معیار بسیاری از تصمیمات سیاسیون در این دوران بوده است. برخی از اصلاح طلبان این روز‌ها بعد از تجربه برجام، زمزمه مذاکره مجدد با آمریکا را تکرار می‌کنند؛ گویی مذاکره با آمریکا بیش از اینکه ابزاری برای تامین منافع ملی باشد، آویزگاهی برای رقابت‌های جناحی داخلی شده است. گویا بناست بازهم «مذاکره با آمریکا» پیروزی عده‌ای در میدانگاه انتخابات را فراهم کند، غافل از آن که این حنا دیگر رنگ باخته است. رهبری اما با درایت، اصل مذاکره را نفی نکردند ولی به صراحت اعلام کردند نه با آمریکا. حداقل هایی که اگر در ارتباط با آمریکا یافت می‌شد، رهبری بار دیگر به این صراحت، مذاکره با این کشور را نفی نمی‌کردند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز20 ساعت قبل
البته در کنار این اخبار، عده‌ای هم بر بستن لیستی با تعداد کاندیداهای کمتر تاکید دارند و حتی از رایزنی برای انتخاب سرلیست‌ سخن می‌گویند. وزیر دولت اصلاحات هم‌چنین درباره بحث بر سر سرلیست‌های تهران می‌گوید: اصلاح‌طلبان در شرایطی نیستند که بخواهند بحث لیست را مطرح کنند، لیست ببندند و بعد بگویند سر لیست چه کسی شود. روش شورای نگهبان بر حضور مردم در انتخابات لطمه خواهد زد- صحبت‌هایی هم در مورد رایزنی با شورای نگهبان مطرح شده بود که مثلا آقای مجید انصاری یا عارف مسیر رایزنی با شورای نگهبان را پیش بگیرند. هر کسی که این زمینه را دارد که با شورای نگهبان مذاکره و صحبت کند، وارد میدان می‌شود، بالاخره پای منافع ملی و حضور مردم در انتخابات در میان است. این برخورد شورای نگهبان و حذف یک جریان، بر حضور مردم لطمه خواهد زد و بر این موضوع تردید نیست.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
دبیرکل حزب جمهوریت ایران اسلامی گفت: از اعضای حزب در سراسر کشور درخواست کردیم هرکس توان و صلاحیت کافی در خود سراغ دارد در انتخابات ثبت‌نام کند ولی اکثریت نزدیک مطلق داوطلبان نمایندگی مجلس حزب نوپای جمهوریت ایران اسلامی رد صلاحیت شده‌اند. شرایط فعلی می‌طلبد مسئولان با سعه صدر، تحمل، تعامل و تامل با داوطلبان برخورد کنند. البته رد صلاحیت از طرف هیات‌های اجرایی کمتر بوده است. دبیرکل حزب جمهوریت ادامه داد: از اعضای حزب در سراسر کشور درخواست کردیم هرکس توان و صلاحیت کافی در خود سراغ دارد در انتخابات ثبت نام کند ولی اکثریت نزدیک مطلق داوطلبان نمایندگی مجلس حزب نوپای جمهوریت ایران اسلامی رد صلاحیت شده‌اند. خدمت رهبری شهادت می‌دهم، اکثریت رد صلاحیت شدگان این دوره، جز طرفداران پر و پا قرص نظام هستند.
نامه‌نیورنامه‌نیور21 ساعت قبل
این مهم وقتی با ردصلاحیت‌های نسبتا زیاد شورای نگهبان همراه شد عرصه پیش روی سیاسی برای اصلاح‌طلبان را قدری مبهم کرد. به‌طور کلی بیشتر نماینده‌های فعلی مجلس رد صلاحیت شده‌اند و در این شرایط ارائه لیست امکان پذیر نیست». هاشمی‌طبا: مشارکت ‌مانند دوره‌های پیشین خوب خواهد بودمصطفی هاشمی‌طبا، فعال سیاسی اصلاح‌طلب هم درباره این موضوع به «نامه‌نیوز» گفت: «مشارکت مردمی منوط به تائید فرد خاصی نیست بلکه مشارکت افراد برای تائید نظام است». هاشمی‌طبا در رابطه با مشارکت مردمی در انتخابات پیش رو مطرح کرد: «مشارکت مردمی منوط به تائید فرد خاصی نیست بلکه مشارکت افراد برای تائید نظام است. او در پایان متذکر شد: «اگر شرایط بر همین صورت باقی بماند امکان ارائه لیست بسیار دشوار خواهد بود».
نامه‌نیورنامه‌نیور21 ساعت قبل
گروه سیاست نامه نیوز: یک ماه تا روز انتخابات مجلس یازدهم زمان باقی است اما هنوز دود سفید از دودکش اردوگاه اصولگرایان خارج نمی‌شود. شما آذرماه بود که اعلام کردید پایداری کلیت همکاری با شورای ائتلاف را پذیرفته است. قریب یک ماه تا انتخابات مجلس شورای اسلامی زمان باقی است، هم اکنون میزان انسجام در میان نیروهای انقلابی و اصولگرا را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ به علت آنکه نامزد انتخابات مجلس شدم دیگر در جلسات شورای ائتلاف حضور پیدا نمی‌کنم. انشاءالله با حضور پرشور در انتخابات مجلس همچون گذشته از نظام جمهوری اسلامی حمایت می‌کنند. در واقع شما می‌فرمایید گفتمان مقاومت، گفتمان غالب انتخابات مجلس خواهد شد؟ بله، حتما گفتمان مقاومت گفتمان غالب خواهد بود.
ایمناایمنا1 روز قبل
آنها کسانی هستند که برای حفظ منافع‌شان حتی آبرو و حیثیت‌شان را کنار گذاشته و هر اقدامی انجام می‌دهند. نباید در مقابل اقدام AFC احساساتی تصمیم گرفتجلال میزرایی با اشاره به اقدام AFC و ایجاد محدودیت برای ایران بیان کرد: از نظر بنده قدرت گفت‌وگو و لابی‌گری ما با مراجع بین المللی بسیار ضعیف است. باید با افرادی که دست بر روی دست گذاشتند تا AFC به این تصمیم گیری برسد برخورد شود. نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش وظیفه دفاع از منافع کشور را برعهده دارند و اتفاق روی داده یک نمره منفی در عملکرد آنان است. انتقاد حاجی‌دلیگانی از نحوه برخورد با مردم برای پرداخت یارانه‌های معیشتیحسینعلی حاجی‌دلیگانی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت رفاه برای دادن یارانه‌های معیشتی به حساب‌ها سرک می‌کشد که این درست نیست.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
از این جهت است که آمریکا عراق و سوریه و سایر کشورهای نفت خیز منطقه را به حال خود رها نمی‌کند و تنها به غارت آنها می‌اندیشد. بنابراین هدف امریکا تصاحب منابع نفتی ملتها و محروم کردن آنها از ثروت خدادادی است لذا آمریکا برای تصاحب کردن منابع نفتی ما باید ده‌ها سال در منطقه بماند. ارزیابی‌ها نشان می‌دهند که منابع نفتی آمریکا تا هفت سال آینده تمام می‌شود، در حالی که منابع نفتی خلیج فارس صد سال دوام می‌آورد. دوام آمریکاییها در منطقه تنها در گرو سرنگونی نظام جمهوری اسلامی نیست بلکه آنها نیازمند تجزیه ایران و تمام کشورهای منطقه هستند. طبیعتا وقتی این افراد به واقعیت هدف آمریکا واقف هستند آگاهی رسانی عمومی در ایران و منطقه برای آگاهی بخشی و بصیرت افزایی ملت بسیار ضروری است.
ایرناایرنا1 روز قبل
اما رد صلاحیت در میان جریان اصلاح‌طلب آنقدر گسترده بود که آذر منصوری یکی از اعضای شورایعالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با انتشار توییتی اعلام کرد که بیش از ۹۰ درصد از داوطلبین این جناح سیاسی رد صلاحیت شده‌اند. در واقع زمینه حضور حداکثری مردم را مسئولان و به خصوص اعضای شورای نگهبان به وجود می‌آورند. این در حالی است که سخنگوی شورای نگهبان اعمال سلیقه سیاسی نسبت ثبت نام‌کنندگان در انتخابات را رد می‌کند. وی با بیان این که اصلاح‌طلبان خواسته‌ای فراتر از قانون ندارند، افزود: آن‌ها می‌گویند جمع زیادی از نامزدهایشان رد صلاحیت شده‌اند و باید مثل سایر افرادی که رد صلاحیت شده‌اند طبق قانون و شفاف به درخواست‌شان پاسخ داده شود و مستندات رد صلاحیت به افراد ارائه شود تا بتوانند از خودشان دفاع کنند. این عده برای فرار رو به جلو همواره شورای نگهبان را آماج تهمت‌های خود مبنی بر مهندسی در روند احراز صلاحیت انتخابات قرار داده‌اند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
شرط اول انتخابات، رقابت است و با این روندی که نهادهای نظارتی پیش گرفته‌اند عملا با مفهومی به نام انتخابات روبه‌رو نیستیم. اما آنها این خطر را پذیرفتند و برای نام‌نویسی و اعلام کاندیداتوری در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به میدان آمدند. بحث در واقع ایجاد مانع و مانع‌تراشی برای اصل انتخابات و تعطیل مفهوم انتخابات در کشور است. یادم می‌آ‌ید از ۱۵۰ نفری که در تهران برای کاندیداتوری دهمین دوره مجلس نام‌نویسی کرده بودند تقریبا ۹۰ درصدشان ردصلاحیت شدند. اگر نمایندگان ادوار مجلس را هم که برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس نام‌نویسی کرده‌اند، حساب کنیم این عدد به دو برابر می‌رسد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
فعال اصلاح طلب گفت: مشکل امروز کشورمان این است که انتخابات در کشور ما به صورت حزبی برگزار نمی‌شود. او ادامه داد: همین موضوع هم باعث می‌شود تا افراد انتخاب شده در موارد متعددی براساس ایده‌های شخصی خود عمل کنند نه سیاست‌ها و برنامه‌های حزب متبوع خود. دبیرکل حزب اسلامی کار افزود: افرادی که با حمایت احزاب وارد مجلس می‌شوند باید در مجلس از سیاست‌های حزب خود تبعیت کنند، اما نامزدها معمولا در عمل معتقدند که درست است که حزب به آنها کمک کرده اما آنها می‌بایست براساس اعتقادات خود عمل کنند و در مجلس رای خود را بدهند. فعال اصلاح طلب با اشاره به لزوم نقش احزاب در انتخابات گفت: احزاب باید انتخابات را هدایت کنند؛ زیرا وجود احزاب نمود دموکراسی در کشور است. او تاکید کرد: افرادی که خارج از احزاب و گروه‌ها وارد فضای سیاسی کشور شده‌اند تا به حال مشکلات زیادی را برای کشور به وجود آورده و هرگز هم پاسخگو نبوده‌اند.
ایمناایمنا1 روز قبل
علی‌رغم اینکه برخی منابع رسمی تلاش کردند رد صلاحیت‌های این دوره را مبهم نشان دهند و مدعی هستند تنها ۳۰ درصد از داوطلبان رد صلاحیت شدند، اما متاسفانه به لحاظ کمی کاملا روشن است که از ۱۶ هزار نفر ثبت نام کننده، حدود ۵ هزار نفر تایید صلاحیت شده‌اند که این آمار نسبت به انتخابات دوره‌های گذشته بی‌سابقه است. دامنه رد صلاحیت‌ها در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی به حدی است که تقریبا تمام داوطلبان نزدیک به اصلاح طلبان رد صلاحیت شده و حتی داوطلبان غیر سیاسی یا مستقل که اندکی تمایلات اصلاح طلبی داشتند نیز رد صلاحیت شدند. به نظر می‌رسد امکان اینکه شرایطی مانند انتخابات مجلس دهم رقم بخورد و اصلاح طلبان حتی با یک لیست گمنام با رقیب تا دندان مسلح خود رقابت کنند سلب شده است؛ به نوعی با این حجم از رد صلاحیت‌ها خیال رقیب راحت شده است؛ البته به ندرت تعدادی از نیروهای اصلاح طلب تایید صلاحیت شده‌اند که ممکن است در مراحل بعدی بررسی صلاحیت‌ها، همین افراد نیز رد صلاحیت شوند. اصلاح طلبان بارها اعلام کرده‌اند نه تنها با ردصلاحیت افرادی که دارای فساد مالی و اخلاقی هستند مشکلی ندارند، بلکه از آن استقبال هم می‌کنند اما اکثریت اصلاح طلبان به گواه بندهای قانونی که به آنان اعلام شده، به دلایل اتهامات سیاسی رد صلاحیت شده‌اند. راهبرد اصلاح طلبان برای شرکت در انتخابات مجلس یازدهم چیست؟ استراتژی اصلاح طلبان در انتخابات مجلس یازدهم این است که از همه ظرفیت‌ها برای مشارکت در انتخابات استفاده کنند و برای شکل گیری یک رقابت قابل قبول در سال جاری تلاش کنند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
محمد حسن قدیری ابیانه گفت: آمریکا برای تصاحب کردن منابع نفتی ما باید ده‌ها سال در منطقه بماند چراکه ارزیابی‌ها نشان می‌دهند که منابع نفتی آمریکا تا هفت سال آینده تمام می‌شود در حالی که منابع نفتی خلیج فارس صد سال دوام می‌آورد. بنابراین هدف امریکا تصاحب منابع نفتی ملتها و محروم کردن آنها از ثروت خدادادی است لذا آمریکا برای تصاحب کردن منابع نفتی ما باید ده‌ها سال در منطقه بماند. ارزیابی‌ها نشان می‌دهند که منابع نفتی آمریکا تا هفت سال آینده تمام می‌شود، در حالی که منابع نفتی خلیج فارس صد سال دوام می‌آورد. دوام آمریکاییها در منطقه تنها در گرو سرنگونی نظام جمهوری اسلامی نیست بلکه آنها نیازمند تجزیه ایران و تمام کشورهای منطقه هستند. طبیعتا وقتی این افراد به واقعیت هدف آمریکا واقف هستند آگاهی رسانی عمومی در ایران و منطقه برای آگاهی بخشی و بصیرت افزایی ملت بسیار ضروری است.
ایرناایرنا1 روز قبل
سرخوردگی اجتماعی، ناکارآمدی مسوولان و نمایندگان مجلس، بدبینی به سیاست و احساس ناامیدی در جامعه از مهم‌ترین پیامدهای پوپولیست است. این فعال اجتماعی گفت: کاهش پوپولیسم در جامعه تنها در گرو توسعه سیاسی و حرکت به سوی تقویت احزاب است، تا مادامی که قانون برای فعالیت احزاب برنامه‌ای نداشته باشد، ناگزیر همه جامعه مغلوب پوپولیسم خواهند شد. درحالی که مسئولان به انجام شور انتخاباتی برای مشارکت سیاسی هرچه بیشتر مردم تاکید دارند، از طرف دیگر داوطلبان مجلس در هر کوی و برزن با شعارهای بی پایه و اساس در حال کسب رای هستند. ۲۲۴ داوطلب برای شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند که از این میان، با رد صلاحیت ۱۵۰ داوطلب، نهایتا ۷۴ داوطلب توانستند با تایید صلاحیت به دور بعدی راه یابند. انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.
ایمناایمنا1 روز قبل
روزنامه آرمان ملی، در صفحه نخست امروز با تیتر «از تخریب صف‌اولی تا سرزنش رای مردم» به بررسی تخریب رئیس‌جمهور از تریبون نماز جمعه پرداخت و نوشت: انقلاب امام (ره) سالم بود؛ انتخاب غلط فساد آورد»، این اظهارات مداح نماز جمعه تهران بود که علنا انتخاب و منتخب مردم را از تریبون نمازجمعه زیر سوال برد و هیچ کسی نیز به‌ وی متعرض نشد که چرا دومین مقام رسمی کشور را مورد تخریب قرار می‌دهد. هرچند که‌این رویه سابق براین نیز در جریان نماز عید سعید فطر سال ۹۶ نیز رخ داد و آنجا نیز مداح مراسم رئیس‌جمهور را مورد تخریب قرار داد. هر چند که انتقادات دیگری نیز در تخریب مذاکرات هسته‌ای، وزیر امور خارجه، رئیس‌جمهور و … توسط برخی ائمه جمعه، سخنرانی‌ها و مداحی‌های مختلف ابراز شده است. این در حالی است که در نماز جمعه‌ای که گذشت مداح مراسم به طور مشخص رئیس‌جمهور را غیرانقلابی و رای مردم را غلط خواند. اینگونه هجمه به منتخب ملت آن هم از تریبون نماز جمعه و غلط خواندن رای مردم سابقه نداشته و مشخص نیست که مسئولان ستاد نماز جمعه بر چه اساسی تریبون وحدت بخش نماز جمعه را در اختیار چنین افرادی برای تخریب چهره و شخصیت مسئولان نظام قرار می‌دهند.
رجانیوزرجانیوز1 روز قبل
اما در پایتخت این اصلاح طلبان بودند که با لیست امید توانستند به مجلس راه بیابند و عملکرد این جناح سیاسی برای پایتخت نشینان در مجلس سرنوشت ساز بود. اما رفته رفته عملکرد اصلاح طلبان خصوصا در حوزه انتخابیه تهران طوری بود که حتی اصلاح طلبان نیز به آنها شدیدا انتقاد کردند. حضرتی هم رد صلاحیت شد البته وی زمانی مطرح کرد که از فراکسیون امید استعفا داده است. مهدی شیخ: وی نیز از جمله نمایندگان اصلاح طلبی است که نامش در میان رد صلاحیت شدگان اصلاح طلب برده شده و عملکرد چندانی در مجلس دهم نداشت. غلامرضا حیدری، فاطمه سعیدی، بهروز نعمتی از جمله نمایندگان دیگر اصلاح طلب هستند که رد صلاحیت شده‌اند.
ایرناایرنا2 روز قبل
در بخشی از این بیانیه آمده است: در این روزگار ناگوار و سختی که بر کشور عزیزمان می‌رود، با اعلام نتایج بررسی تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط هیات نظارت استان، آخرین امیدهای معرفی نامزد از سوی شورای اصلاح طلبان استان نیز رنگ می‌بازد. اما متاسفانه برخی با ایجاد حلقه‌ای از خودی‌ها عرصه حضور پرشور مردم را یکسره به تنگنا میبرند چنان که انتخابات را در بسیاری از حوزه‌ها از جمله استان قم، به رقابتی درون گروهی بدل نموده است. شورای اصلاح طلبان استان قم در این بیانیه ضمن اعلام خطر نسبت به ادامه آنچه روش‌های تنگ نظرانه و حذفی خوانده، خواستار آن شده است که اعضای محترم شورای نگهبان، خود، بیش از دیگر دستگاهها، در صیانت از قانون و حق الناس، به اصلاح و ترمیم آنچه رفته، بطور جدی اقدام کنند. بر اساس آمار رسمی اعلام شده از سوی فرماندار قم صلاحیت ۱۱۵ داوطلب نمایندگی در قم تایید نشده است. فرماندار قم، با اشاره به انصراف هفت کاندیدا در قم گفت: در مرحله اول و در زمان بررسی صلاحیت‌ها توسط هیات‌اجرایی ۲ تن و در مرحله رسیدگی هیات نظارت پنج تن از ادامه حضور در روند بررسی صلاحیت‌ها به عنوان نامزد انصراف داده‌اند. /
الفالف2 روز قبل
وی افزود: متهم کردن شورای نگهبان به عملکرد جناحی، از سوی کسانی که بیش از ۶ سال قوه مجریه را با تنگ نظری و تعصب جناحی اداره کرده و حتی مورد اعتراض هم جناحان خود قرارگرفته‌اند، کمال بی‌انصافی است. سید محمد حسینی، عضو شورای مرکزی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب هم به باشگاه خبرنگاران گفت: هنوز درباره سرلیستی بحثی مطرح نشده، اما قالیباف بعنوان یک گزینه، مطرح است. این کارشناس اقتصادی خاطرنشان کرد: … بنده بر بینش حاکم بر شورای نگهبان در داوری افراد بسیار متاسفم. برخی در برخورد با دولت کنونی به فکر سقوط آن یا استعفا رئیس دولت هستند و برخی دیگر نیز با آن برخوردی انفعالی دارند. رئیس شورای شهر تهران گفت: البته پیشنهاد من این بود که چون دولت‌ها همیشه قرار است یک دور دیگر نیز از مردم رای بگیرند، گاهی تصمیمات درستی نمی‌گیرند مگر احساس کنند رای آن‌ها کاهش پیدا می‌کند.

به انتهای لیست رسیدید