اصلاح قیمت

اصلاح قیمت

خبر فوریخبر فوری3 ساعت قبل
بر اساس تدبیر کمیسیون تلفیق مجلس یارانه نقدی و یارانه معیشتی با یکدیگر ادغام می‌شوند و در ماه یک نوبت یارانه به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد. کمیسیون تلفیق مجلس قالب جدیدی را برای یارانه نقدی سال آینده برگزید، بر این اساس، یارانه نقدی و یارانه معیشتی با یکدیگر ادغام می‌‌شوند و در ماه یک نوبت یارانه به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد. اما این تغییر تن‌هابه همی‌ن جا خلاصه نمی‌‌شود، بلکه میزان یارانه معیشتی بنزین و تعداد افراد مشمول این یارانه نیز تغییرات گسترده‌ای کرده‌اند. این تصمیم باعث شده تا میزان یارانه معیشتی برای افراد مشمول فعلی، کاهش یابد و در مقابل، افرادی که تاکنون یارانه معیشتی نگرفته‌اند، از سال بعد مشمول دریافت این نوع یارانه نقدی نیز باشند. اکنون یارانه معیشتی یک خانوار یک نفره ۵۵ هزار تومان است و سرانه یارانه معیشتی برای خانوار‌های پرجمعیت‌تر نیز از ۴۱ هزار تومان کمتر نیست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
از طرف دیگر، شرکت ایران‌خودرو نیز در پایان سال مالی۹۷، حدود۳۹۷ میلیارد تومان، در پایان سال ۹۶ حدود ۲۷۰ میلیارد تومان و در سال ۹۵ حدود ۳۰۰ میلیارد تومان فروش انواع دارایی‌ها را داشته‌ است. زیان انباشته شرکت‌های خودروساز را می‌توان به‌عنوان دومین عامل داخلی در زمینه افزایش قیمت خودرو مطرح کرد. راهکار کاهش قیمت در شرایط فعلیهمان طور که اشاره شد عوامل داخلی و خارجی روی قیمت خودرو تاثیر گذار است. علاوه بر این محاسبات کارشناسی نشان می‌دهد که فقط در بخش مشاغل تخصصی و اصناف، حداقل ۷۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی وجود دارد و رقم کل فرار مالیاتی حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود. میزان معافیت مالیاتی نیز در شرایط فعلی اقتصاد ایران حدود ۱۳۰ هزار میلیارد تومان تخمین زده می‌شود.
تابناکتابناک23 ساعت قبل
همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۸۴۹ واحد افزایش معادل ۰٫۵۷ درصد را رقم زد و به سطح ۵۰۴ هزار و ۱۶۳ واحد رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۴ درصد افزایش، به ۱۵۷۸ دلار و ۳۰ سنت رسید. به گزارش روز دوشنبه بانک مرکزی، آمار یاد شده در مقایسه با آذرماه امسال ۱۲٫۱ درصد افزایش را ثبت کرد. افزایش قیمت دلار در بازار آزاددر معاملات امروز بازار ارز، شاهد عدم تغییر نرخ در صرافی‌های بانکی و رشد شاخص ارزی در بازار آزاد بودیم. پراید ۶۱ میلیون تومان شدگزارش امروز قیمت خودرو حکایت از افزایش قیمت تعدادی از محصولات سایپا در بازار دارد.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
با مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق مجلس، یارانه نقدی ۴۵، ۵۰۰ تومانی بعد از پرداخت ۹ سال تغییر کرد و با یکی شدن با کمک معیشتی، مشمولان یارانه نقدی …با مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق مجلس، یارانه نقدی ۴۵، ۵۰۰ تومانی بعد از پرداخت ۹ سال تغییر کرد و با یکی شدن با کمک معیشتی، مشمولان یارانه نقدی ۷۲ هزار تومانی دریافت خواهند کرد. در جریان بررسی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق مجلس، طرحی به تصویب رسیده که براساس آن یارانه نقدی از ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ۷۲ هزار تومان در سال آینده افزایش پیدا می‌کند. این به معنی حذف پرداخت جداگانه یارانه معیشتی است که از آبان‌ امسال به مشمولان پرداخت می‌شد. در این شرایط در مجموع ۴۲ هزار میلیاردی که برای یارانه نقدی پیش‌بینی شده و ۲۸ هزار میلیارد تومان ناشی از درآمد بنزین حدود ۷۰ هزار میلیارد تومان بابت پرداخت یارانه نقدی ۷۲ هزار تومانی در سال آینده اختصاص خواهد یافت و بین مردم توزیع می‌شود. اما با توجه به این‌که قرار بود فقط ۶۰ میلیون نفر یارانه معیشتی دریافت کنند و از سوی دیگر ۷۸ میلیون یارانه نقدی بگیرند، با مصوبه مجلس تمام ۷۸ میلیون نفر مبلغ یکسانی را دریافت خواهند کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
وی افزود: به گفته شما ۶۰ میلیون نفر باید یارانه معیشتی دریافت کنند. آن افراد را به ما نشان دهید. از سوی دیگر گفتید پس از گرانی قیمت بنزین قیمت کالاهای اساسی افزایشی پیدا نمی‌کند اما افزایش یافت. سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با توجه به نزدیکی شب عید می‌طلبد نظارت‌ها افزایش پیدا کند تا با افزایش قیمت‌ها مواجه نشویم. لازم است وزارت کشور و راهداری ماشین‌های برف روب در اختیار حوزه انتخابیه اینجانب قرار دهد.
ایسناایسنا1 روز قبل
وی افزود: به گفته شما ۶۰ میلیون نفر باید یارانه معیشتی دریافت کنند. آن افراد را به ما نشان دهید. از سوی دیگر گفتید پس از گرانی قیمت بنزین قیمت کالاهای اساسی افزایشی پیدا نمی‌کند اما افزایش یافت. سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با توجه به نزدیکی شب عید می‌طلبد نظارت‌ها افزایش پیدا کند تا با افزایش قیمت‌ها مواجه نشویم. لازم است وزارت کشور و راهداری ماشین‌های برف روب در اختیار حوزه انتخابیه اینجانب قرار دهد.
رکنارکنا1 روز قبل
وی اضافه کرد: از فروردین سال ۹۹ رقم یارانه نقدی از ۴۵ هزار تومان به ۷۲ هزار تومان افزایش می‌یابد به این معنا که ۴۵ هزار تومان بابت یارانه نقدی و حدود ۲۷ هزار تومان به ازای کمک معیشتی به همه یارانه بگیران پرداخت خواهد شد. این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: منابع حاصل از سوخت نیروگاه‌ها ۴۲۰ میلیارد تومان، خوراک میعانات گازی پتروشیمی‌ها حدود ۲۶ هزار میلیارد تومان، فروش آب ۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان از دریافتی قانون هدفمندی یارانه‌ها را تشکیل می‌دهد. وی همچنین در تشریح پرداختی‌های قانون هدفمندی یارانه‌ها گفت: عوارض و مالیات بر ارزش افزوده فرآوردهای نفتی فروش داخلی ۱۰هزار میلیارد تومان، عوارض و مالیات بر ارزش افزوده گاز طبیعی ۲۳۶۰ میلیارد تومان، عوارض و مالیات بر ارزش افزوده برق هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان و عوارض و مالیات بر ارزش افزوده سوخت نیروگاه‌ها ۳۵ میلیارد تومان بخشی از پرداخت‌های قانون هدفمندی یارانه هار ا تشکیل می‌دهد. این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: اجرای طرح ایمن سازی و هوشمندسازی جایگاه‌های سی‌ان جی ۳۵۰ میلیارد تومان، اجرای معافیت مدارس از پرداخت هزینه‌های گاز مصرفی ۶۰ میلیارد تومان، اجرای معافیت مدارس از پرداخت هزینه‌های برق مصرفی ۳۰ میلیارد تومان، اجرای معافیت مدارس از پرداخت هزینه‌های آب مصرفی ۱۰ میلیارد تومان، بازپرداخت تعهدات وزارت نیرو بابت نیروگاه‌های سیکل ترکیبی از محل سوخت نیروگاه‌ها ۳۶۲ میلیارد تومان، هزینه حمل و نقل و توزیع فرآوردهای نفتی ۱۰ هزار میلیارد تومان نیز جزو مصارف قانون هدفمندی یارانه‌ها هستند. ۱۲ هزار میلیارد تومان برای یارانه نان و خرید تضمینی گندم در سال آینده پیش بینی شدوی ادامه داد: برای یارانه نان و خرید تضمینی گندم ۱۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان، تغذیه و امور رفاهی دانشجویان ۴۰۰ میلیارد تومان و تولید واشتغال، حمل و نقل ریلی و مسکن و نهادهای کشاورزی و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستایی ۱۰ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیاست اصلاح قیمت بنزین گفت: در مناطقی مثل سیستان که فاقد گاز است باید نسبت به افزایش سهمیه بنزین تجدیدنظر صورت گیرد. افزایش سهمیه بنزین شهروندان این مناطق باید افزایش یابد تا عدالت برقرار شود. دولت ترامپ می‌تواند گذشته خود را اصلاح کند، تحریم‌ها را بردارد و به میز مذاکره بر گردد. ما هنوز در میز مذاکره باقی مانده‌ایم. آنها طرفی هستند که میز مذاکره را ترک کرده است.
تابناکتابناک1 روز قبل
وی اضافه کرد: از فروردین سال ۹۹ رقم یارانه نقدی از ۴۵ هزار تومان به ۷۲ هزار تومان افزایش می‌یابد به این معنا که ۴۵ هزار تومان بابت یارانه نقدی و حدود ۲۷ هزار تومان به ازای کمک معیشتی به همه یارانه بگیران پرداخت خواهد شد. بر اساس گزارش تابناک اقتصادی، هادی قوامی در حالی از رقم ۳۱ هزار میلیارد تومان حاصل از افزایش قیمت بنزین سخن می‌گوید که پیش از این در گفتگو با خبرگزاری فارس از رقم ۳۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی خبر داده بود. وی گفته بود: «ما حدود ۳۵ میلیارد لیتر در سال بنزین مصرف می‌کنیم و در سال آینده نیز مصرفمان به مرز ۴۰ میلیارد لیتر خواهد رسید که با این افزایش قیمت تقاضا برای بنزین کاهش پیدا می‌کند و حدودا مصرف بنزین ۳ میلیارد لیتر کاهش پیدا می‌کند و از ۳۵ میلیارد به ۳۲ میلیارد لیتر خواهد رسید. از این ۳۲ میلیارد لیتر، ۱۷ میلیارد لیتر به قیمت لیتری ۱۵۰۰ تومان و بنزین سهمیه‌ای ۶۰ لیتر محاسبه می‌شود و ۸۵۰۰ میلیارد تومان از محل افزایش ۵۰۰ تومانی بنزین به ازای هر لیتر در این بخش درآمد حاصل می‌شود. ۱۵ میلیارد لیتر بنزین به قیمت ۳۰۰۰ تومان عرضه می‌شود و ۳۰ هزار میلیارد تومان نیز از این بخش درآمد کسب می‌شود و این ۳۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان باید به ۶۰ میلیون نفر پرداخت شود و باید کنترل و نظارت به طور کافی انجام شود که این منابع در جای دیگری هزینه نشود.»
پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با تصویب کمیسیون تلفیق مجلس، یارانه معیشت بنزین در سال آینده به همه یارانه بگیران به طور مساوی تعلق می‌گیرد و به افراد تحت پوشش کمیته و بهزیستی ۲۰ درصد بیشتر تعلق خواهد گرفت. با اصلاح قیمت بنزین در آبان ماه دولت تصمیم گرفت منابع حاصل از آن را به شکل نقدی و با عنوان «طرح حمایت معیشتی دولت» توزیع کند. بر اساس این طرح برای خانواده یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده ۴ نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان واریز می‌شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
اما در مخابرات چه گذشت؟ برخلاف شرکت‌های تولیدی و کالامحور، میزان فروش با همان قدرت خرید حاصل از ارز ۴۲۰۰ تومانی عاید شرکت می‌شود. درآمدهای مخابرات با ارز ۱۳ هزارتومانی تسعیر نمی‌شود. سود با کیفیت یعنی سود مستمر و پایدار، یعنی سودآوری شرکت تحت‌تاثیر بحران‌ها و نوسانات نرخ ارز قرار نخواهد داشت. تاکید شرکت مخابرات بر تحقق سود با ثبات است. جنس سودآوری در مخابرات مستمر، رو به رشد، پایدار و ناشی از عملکرد عملیاتی شرکت است و این سود، سود موهومی بادآورده ناشی از تورم و افزایش نرخ ارز نیست.

سفیر رژیم صهیونیستی با تصویر دختر ایرانی در مسیر ضدانقلاب/ دروغ بزرگ دوباره تکرار شد! + عکس

3+
رکنارکنا1 روز قبل
ایرناایرنا1 روز قبل
هادی قوامی در تشریح نشست امروز یکشنبه کمیسیون تلفیق با اشاره به بررسی تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال ۹۹ در جلسه کمیسیون تلفیق بودجه این خبر را اعلام کرد. نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با تصویب کمیسیون تلفیق مجلس، یارانه معیشت بنزین در سال آینده به همه یارانه بگیران به طور مساوی تعلق می‌گیرد و به افراد تحت پوشش کمیته و بهزیستی ۲۰ درصد بیشتر تعلق خواهد گرفت. با اصلاح قیمت بنزین در آبان ماه دولت تصمیم گرفت منابع حاصل از آن را به شکل نقدی و با عنوان «طرح حمایت معیشتی دولت» توزیع کند. بر اساس این طرح برای خانواده یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده ۴ نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان واریز می‌شود.

نقش رهبری، نقش نخست در ثبات امنیت کشور است

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور: نقش ولایت و رهبری نقش اول در ثبات، امنیت و استحکام کشور است. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی گفت: این چه سیستمی است که طراحی کرده‌ایم که مدیران و مسئولان ما صبح تا شب باید جلسه داشته باشند و وقت خود را در جلسات بگذرانند، وقتی وزیر ما باید در ۴۳ کمیته و کمیسیون شرکت کند مسلما نمی‌رسد که انجام وظیفه کند. ذوالفقاری با بیان اینکه گیر کار در جا‌هایی است که به آن نپرداخته‌ایم، گفت: برای طی یک فرآیند اداری باید گاهی ۱۰ جا مراجعه کرد و مردم در این سیستم اذیت می‌شوند و دقیقا فساد نیز از همین جا شکل می‌گیرد. معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه ۸۰ درصد کار ما شامل پیشگیری است، افزود: باید همه در حوزه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و به خصوص در حوزه امور روزمره مردم تلاش کنیم تا احساس ناامنی به نارضایتی تبدیل نشود. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی با بیان اینکه طیف و حجم ناامنی در کشور بالا است، گفت: امنیت در کشور ما برای مردم از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که مردم نگران ایجاد ناامنی در کشور هستند و نگرانند که خدشه‌ای به امنیت کشور و دین شان وارد نشود بنابراین هر جا در هر صحنه‌ای که لازم باشد ورود می‌کنند مانند حضور در مراسم تشییع سردار سلیمانی که این نشان از توجه به حق مردم ما است.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
وی گفت: با توجه به مصرف روزانه سه لیتر بنزین، برای فعالیت سی روزه به ۹۰ لیتر بنزین نیاز دارم در حالیکه تنها ۲۵ لیتر بنزین به صاحبان موتور سیکلت تعلق می‌گیرد. وی گفت: همچنین بخش دیگری از خریداران ضایعات را که موتورسواران تشکیل می‌دهند در وضعیت ناخوشایند قرار دارند چرا که در افزایش سهمیه‌ها اصلا لحاظ نشده‌اند. وی اضافه کرد: پیش از این ماهیگیران که بخاطر قایق با مشکل سوخت مواجه بودند با نامه نگاری و پیگیری هایی که از طریق اتحادیه و سازمان شیلات انجام دادند توانستند از سهمیه سوخت بیشتر برخوردار شوند. رییس اصناف مازندران درباره سوخت مورد نیاز خریداران ضایعات نیز گفت: با درخواست از سوی اتحادیه خریداران ضایعات که در شهرستان جویبار مستقر است مکاتبات برای درخواست افزایش سهمیه بنزین انجام می‌شود تا از طریق مسئولان مربوطه در حوزه سوخت این مشکل بررسی و راهکار لازم ارائه شود. برچسب‌هامازندران طرح تخصیص سهمیه سوخت سهمیه بندی بنزین
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
در متن دروغ اعلام شده از سوی رسانه‌های معاند آمده است: «نیکتا اسفندانی دختر نوجوان ۱۴ ساله، در خیابان ستارخان در تهران با اصابت شلیک گلوله به سرش کشته شده است». در متن دروغ اعلام شده از سوی رسانه‌های معاند آمده است: «نیکتا اسفندانی دختر نوجوان ۱۴ ساله، در خیابان ستارخان در تهران با اصابت شلیک گلوله به سرش کشته شده است». جزئیات علت مرگ نیکتا اسفندانی از زبان مدیرکل پزشکی قانونی استان تهراندکتر فروزش، مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در تشریح علت مرگ نیکتا اسفندانی بیان کرد: در تاریخ ۲۶ آبانماه سال جاری جسد خانم نیکتا اسفندانی جهت تعیین علت فوت از سوی مراجع انتظامی به پزشکی قانونی استان تهران معرفی شد. بنا بر این گزارش؛ این پرونده جزئیات پزشکی و غیر پزشکی بیشتری دارد که در فرصتی به آن پرداخته خواهد شد. تکرار دروغ بزرگ اما پس از گذشت مدت زیادی از روشن شدن واقعیت ماجرای فوت نیکتا اسفندانی، اخیرا، سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل هنگام سخنرانی خود با نشان دادن تصویر نیکتا اسفندانی ادعای واهی کشته شدن وی در جریان اغتشاشات آبان ماه را مطرح کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، عبدالله گنجی، مدیر مسئول روزنامه جوان پستی به این شرح در فضای مجازی منتشر کرد: «کانون اغتشاشات آبان مناطق حاشیه نشین بودند (حاشیه شهرهای بزرگ یا حاشیه کشور) دشمن هم مگس وار بر این زخم می‌نشیند. توقع از مدعیان هر دو جناح عمده کشور که عازم مجلس‌اند اینکه: برنامه شما برای این طبقه اجتماعی-اقتصادی چیست؟. چقدر خوب است یکی از محورهای رقابتتان برنامه حل مشکل آنان باشد. بر اساس گزارش میزان، پس از اجرای طرح اصلاح قیمت سوخت در ایران، اعتراضات به‌حق مردمی که در اجرای این طرح گلایه داشتند با اقدامات آشوب‌گرانه عده‌ای اغتشاش‌گر در برخی نقاط به آشوب کشیده شد، آشوبی که خسارات سنگینی به بیت‌المال وارد کرد و فرصت سوءاستفاده دشمنان ملت از فضای به وجود آمده را فراهم ساخت؛ هیزم آتش اغتشاشات آشوب‌گران، اما از جای دیگری تامین می‌شد. انتهای پیام/

تکرار دروغ ضد انقلاب توسط سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل/ علت مرگ نیکتا اسفندانی چه بود؟

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
در متن دروغ اعلام شده از سوی رسانه‌های معاند آمده است: «نیکتا اسفندانی دختر نوجوان ۱۴ ساله، در خیابان ستارخان در تهران با اصابت شلیک گلوله به سرش کشته شده است». در متن دروغ اعلام شده از سوی رسانه‌های معاند آمده است: «نیکتا اسفندانی دختر نوجوان ۱۴ ساله، در خیابان ستارخان در تهران با اصابت شلیک گلوله به سرش کشته شده است». کد ویدیو دانلود فیلم اصلیجزئیات علت مرگ نیکتا اسفندانی از زبان مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران دکتر فروزش، مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان در تشریح علت مرگ نیکتا اسفندانی بیان کرد: در تاریخ ۲۶ آبانماه سال جاری جسد خانم نیکتا اسفندانی جهت تعیین علت فوت از سوی مراجع انتظامی به پزشکی قانونی استان تهران معرفی شد. بنا بر این گزارش؛ این پرونده جزئیات پزشکی و غیر پزشکی بیشتری دارد که در فرصتی به آن پرداخته خواهد شد. تکرار دروغ بزرگ اما پس از گذشت مدت زیادی از روشن شدن واقعیت ماجرای فوت نیکتا اسفندانی، اخیرا، سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل هنگام سخنرانی خود با نشان دادن تصویر نیکتا اسفندانی ادعای واهی کشته شدن وی در جریان اغتشاشات آبان ماه را مطرح کرد.
دنیای خودرودنیای خودرو3 روز قبل
بازگشت تحریم‌ها به همراه وجود نوسانات ارزی در پاییز ۹۷ باعث شد تیراژ خودروسازان به زیر یک‌هزار دستگاه در روز برسد. اما حالا افزایش تولید دوباره خودروسازان سبب جذب مجدد نیروهای قطعه‌سازان به کار شده است. دوم؛ زمانی که تیراژ تولید را افزایش می‌دهیم، ناخودآگاه نقدینگی بیشتری را درگیر تولید می‌کنیم. همچنین تیراژ تولید هم امکان افزایش خواهد یافت. البته هر دو خودروساز نیز افزایش تیراژ را هدف‌گذاری کرده‌اند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
اعتمادآنلاین|‌ بعد از اعلام نتایج اعتراض برخی خانوارها نسبت به عدم دریافت کمک معیشتی، پاسخی که برخی معترضان دریافت کردند آنها را قانع نکرده و ظاهرا با آنچه در مصوبه دولت آمده برای تعیین معیارهای مشمولیت این یارانه تا حدودی مغایر بوده که موجب گله‌مندی‌ آنان شده است. از آبان‌ماه و همزمان با اصلاح قیمت بنزین، دولت از محل منابع ناشی از این افزایش قیمت که حدود ۲۵۰۰ میلیارد تومان در ماه تخمین زده شده است، طرح کمک معیشتی را اجرا کرد و پیش‌بینی بر این بود که به حدود ۶۰ میلیون نفر (حدود ۱۹ میلیون خانوار) کمک معیشتی پرداخت کند. بر این اساس خانوار یک نفر با درآمد سالانه بیشتر از ۴۸ میلیون، دو نفره ۶۰ میلیون، سه نفره ۷۲ میلیون و چهارنفره ۸۴ میلیون و پنج نفره و بیشتر ۹۶ میلیون تومان شامل دریافت کمک معیشتی می‌شوند. خانوارهای دارای خودروهای سواری با ارزش بیش از ۳۰۰ میلیون تومان یا خودروهای عمومی با ارزش بیش از ۴۰۰ میلیون تومان نیز شامل این طرح نمی‌شوند. دراین حالت به نظر می‌رسد که این خانواده سه نفره باید مشمول دریافت کمک معیشتی می‌شدند که این‌گونه نشده است.
همشهریهمشهری4 روز قبل
اما بعد از پرداخت مرحله اول، عده‌ای که تعدادشان کم هم نبود، نسبت به عدم دریافت اعتراض کردند و دولت فرصتی را فراهم کرد که افراد اعتراض خود را رسما اعلام کنند. بر این اساس خانوار یک نفر با درآمد سالانه بیشتر از ۴۸ میلیون، دو نفره ۶۰ میلیون، سه نفره ۷۲ میلیون و چهارنفره ۸۴ میلیون و پنج نفره و بیشتر ۹۶ میلیون تومان شامل دریافت کمک معیشتی می‌شوند. خانوارهای دارای خودروهای سواری با ارزش بیش از ۳۰۰ میلیون تومان یا خودروهای عمومی با ارزش بیش از ۴۰۰ میلیون تومان نیز شامل این طرح نمی‌شوند. دراین حالت به نظر می‌رسد این خانواده سه نفره باید مشمول دریافت کمک معیشتی می‌شدند که این‌گونه نشده است. در مجموع این دو مورد مطرح‌شده، اشاره‌ به تعدادی از حذف‌شدگان دارد که می‌گویند وضعیت مالی و دارایی آن‌ها آن‌گونه نیست که از دریافت کمک معیشتی حذف شوند.
خبر فوریخبر فوری4 روز قبل
بعد از اعلام نتایج اعتراض برخی خانوارها نسبت به عدم دریافت کمک معیشتی، پاسخی که برخی معترضان دریافت کردند آنها را قانع نکرده و ظاهرا با آنچه در مصوبه دولت آمده برای تعیین معیارهای مشمولیت این یارانه تا حدودی مغایر بوده که موجب گله‌مندی‌ آنان شده است. بر این اساس خانوار یک نفر با درآمد سالانه بیشتر از ۴۸ میلیون، دو نفره ۶۰ میلیون، سه نفره ۷۲ میلیون و چهارنفره ۸۴ میلیون و پنج نفره و بیشتر ۹۶ میلیون تومان شامل دریافت کمک معیشتی می‌شوند. خانوارهای دارای خودروهای سواری با ارزش بیش از ۳۰۰ میلیون تومان یا خودروهای عمومی با ارزش بیش از ۴۰۰ میلیون تومان نیز شامل این طرح نمی‌شوند. دراین حالت به نظر می‌رسد که این خانواده سه نفره باید مشمول دریافت کمک معیشتی می‌شدند که این‌گونه نشده است. در مجموع این دو مورد مطرح شده، اشاره‌ به تعدادی از حذف‌شدگان دارد که می‌گویند وضعیت مالی و دارایی آنها آن‌گونه نیست که از دریافت کمک معیشتی حذف شوند.
ایسناایسنا4 روز قبل
بعد از اعلام نتایج اعتراض برخی خانوارها نسبت به عدم دریافت کمک معیشتی، پاسخی که برخی معترضان دریافت کردند آنها را قانع نکرده و ظاهرا با آنچه در مصوبه دولت آمده برای تعیین معیارهای مشمولیت این یارانه تا حدودی مغایر بوده که موجب گله‌مندی‌ آنان شده است. بر این اساس خانوار یک نفر با درآمد سالانه بیشتر از ۴۸ میلیون، دو نفره ۶۰ میلیون، سه نفره ۷۲ میلیون و چهارنفره ۸۴ میلیون و پنج نفره و بیشتر ۹۶ میلیون تومان شامل دریافت کمک معیشتی می‌شوند. خانوارهای دارای خودروهای سواری با ارزش بیش از ۳۰۰ میلیون تومان یا خودروهای عمومی با ارزش بیش از ۴۰۰ میلیون تومان نیز شامل این طرح نمی‌شوند. دراین حالت به نظر می‌رسد که این خانواده سه نفره باید مشمول دریافت کمک معیشتی می‌شدند که این‌گونه نشده است. در مجموع این دو مورد مطرح شده، اشاره‌ به تعدادی از حذف‌شدگان دارد که می‌گویند وضعیت مالی و دارایی آنها آن‌گونه نیست که از دریافت کمک معیشتی حذف شوند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز5 روز قبل
عده‌ای از شهروندان آبادان ضمن گلایه از ضعف نظارت بر عرضه کپسول‌ گاز مایع اظهار داشتند: کمبود کپسول گاز مایع در جایگاه‌های توزیع باعث سرگردانی شهروندان شده و برای تهیه یک عدد کپسول گاز مایع روزانه باید به جایگاه‌های عرضه مراجعه کنند اما بیشتر روزها دست خالی به خانه باز می‌گردند. زهرا عبودزاده نصاری افزود: فروشندگان کپسول گاز مایع در آبادان مدعی اند در چند روز گذشته گاز مایع در آبادان توزیع نشده است. سیدمصطفی علوی نیا میزان توزیع روزانه کپسول گاز مایع در آبادان را بین چهار تا هشت هزار کپسول بیان کرد و گفت: به طور متوسط روزانه هشت هزار کپسول گاز مایع بین جایگاه‌های توزیع شهرستان آبادان توزیع می‌شود. وی‌ علت کمبود کپسول گاز مایع را افزایش تقاضا از سوی خودروهای شخصی عنوان کرد و گفت: برخی از جایگاه‌های توزیع گاز مایع از فروش کپسول به مردم خودداری می‌کنند و گاز مایع را با قیمتی بیشتر به خودروهای شخصی می‌فروشند. علوی‌نیا کمبود خودروی ویژه حمل و توزیع کپسول گاز در آبادان را از دیگر عوامل کمبود گاز مایع در این شهرستان دانست و گفت: شرکت توزیع کننده گاز مایع با کمبود خودروی توزیع کننده مواجه است و ناچار است روزانه تعداد محدودی کپسول گاز مایع بین جایگاه‌های عرضه توزیع کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
سازمان امور مالیاتی؛ تافته جدابافتهیکی از مهم‌ترین نکات ماده ۲۶ را می‌توان عدم ذکر بحث نظارت بر درآمدها و هزینه‌کردهای سازمان امور مالیاتی دانست. باید توجه داشت که درآمدهای سازمان امور مالیاتی، یکی از مهم‌ترین منابع تامین بودجه سال آینده کشور خواهد بود. لوازم‌خانگی داخلی در انبارها خاک می‌خورداز جمله مشکلات عمده در صنعت لوازم‌خانگی که منجر به قاچاق کالا شده، عدم شفافیت در زنجیره تأمین کالا است. اگر منتظر باشیم تا فقط قوه قضاییه با فساد مبارزه کند و مردم اقبالی برای این موضوع نداشته باشند به جایی نخواهد رسید. قبلا ۹۵ درصد موبایل موجود در بازار، قاچاق بود و ۵ درصد واردات قانونی اما اکنون با اجرای طرح رجیستری اوضاع برعکس شده است.
نامه‌نیورنامه‌نیور5 روز قبل
در بین مواد بودجه، بنزین بیش از پیش مورد چند و چون و پرسش است. مجلس و احتمال اصلاح مجدد قیمت بنزین در بودجه ۹۹گویا برخی نمایندگان مجلس در پی اصلاح و تغییر قیمت بنزین و نوع سهمیه بندی اش در مجلس هستند. نمایندگان طرح‌های مختلفی برای تغییر نرخ بنزین یا تک‌نرخی کردن آن دارند؛ برخی‌ها بنزین ۲۰۰۰ تومانی و برخی‌ها با نرخ ۱۶۰۰ تا ۱۸۰۰ را مطرح می‌کنند و همگی هم تاکید بر تک نرخی شدن بنزین دارند. وی ادامه داد: بعد از اصلاح قیمت بنزین دولت اعلام کرد که تمامی درآمدهای حاصل از افزایش قیمت باید به مردم برگردد. آیا درآمد دولت کم می‌شود؟ اگر بنزین تک‌نرخی شود و با یک قیمت مثلا ۲۰۰۰ تومان عرضه شود، درآمد دولت نسبت به شرایط فعلی که بنزین سهمیه‌ای را ۱۵۰۰ تومان و بنزین آزاد را ۳۰۰۰ تومان می‌فروشد، چندان تغییری نمی‌کند.
ایران‌جیبایران‌جیب5 روز قبل
کارشناسان سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت می‌گویند که حداکثر جریمه برای تبلیغات بدون پروانه ۳ میلیون تومان است اما در اکثر مواقع جریمه واحدهای صنفی در پایین‌ترین حد است. اما اینگونه برائت‌ها نشان داده است که بعضا واحدهای صنفی رویه غلط خود را ادامه می‌دهند و در نهایت مردم متضرر می‌شوند. کارشناسان سازمان حمایت می‌گویند آخرین بازبینی جریمه واحدهای صنفی ۲۲ خرداد ۹۷ بوده و جالب آنکه برخی از تعرفه‌ها به جای افزایش، کاهش داشته است. نکته دیگر اینکه هزینه دادرسی پرونده‌ها ۱۵۰ هزار تومان است، با این اوصاف شکایت از واحدهای صنفی نمی‌تواند برای مردم و دولت راهگشا باشد. اگر تعداد بازرسان سازمان حمایت و سازمان تعزیرات افزایش پیدا کند، این عامل بازدارنده از تخلف نیست.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین6 روز قبل
عده‌ای از شهروندان آبادان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا ضمن گلایه از ضعف نظارت بر عرضه کپسول‌ گاز مایع اظهار داشتند: کمبود کپسول گاز مایع در جایگاه‌های توزیع باعث سرگردانی شهروندان شده و برای تهیه یک عدد کپسول گاز مایع روزانه باید به جایگاه‌های عرضه مراجعه کنند اما بیشتر روزها دست خالی به خانه باز می‌گردند. زهرا عبودزاده نصاری افزود: فروشندگان کپسول گاز مایع در آبادان مدعی اند در چند روز گذشته گاز مایع در آبادان توزیع نشده است. سیدمصطفی علوی نیا میزان توزیع روزانه کپسول گاز مایع در آبادان را بین چهار تا هشت هزار کپسول بیان کرد و گفت: به طور متوسط روزانه هشت هزار کپسول گاز مایع بین جایگاه‌های توزیع شهرستان آبادان توزیع می‌شود. وی‌ علت کمبود کپسول گاز مایع را افزایش تقاضا از سوی خودروهای شخصی عنوان کرد و گفت: برخی از جایگاه‌های توزیع گاز مایع از فروش کپسول به مردم خودداری می‌کنند و گاز مایع را با قیمتی بیشتر به خودروهای شخصی می‌فروشند. علوی‌نیا کمبود خودروی ویژه حمل و توزیع کپسول گاز در آبادان را از دیگر عوامل کمبود گاز مایع در این شهرستان دانست و گفت: شرکت توزیع کننده گاز مایع با کمبود خودروی توزیع کننده مواجه است و ناچار است روزانه تعداد محدودی کپسول گاز مایع بین جایگاه‌های عرضه توزیع کند.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران6 روز قبل
مدیرعامل کارگزاری بانک دی در گفتگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، با اشاره به اینکه تحلیل در میان سرمایه گذاران، به یک عنصر برای تصمیم گیری تبدیل شده است، گفت: در سال جاری بازار سرمایه از فراز و نشیب هایی مانند سیاست بین الملل، اقتصاد جهانی و فضای تحریم عبور کرد و در این مدت شاهد حضور سرمایه گذاران و ورود نقدینگی جدید به این بازار بودیم. به بیان دیگر این اتفاق یک یادآوری به سهامدارانی بود که رفتارهای هیجانی در پیش گرفته بودند. البته واکنش‌های به موقع فعالان بازار سرمایه حاکی از عمق بازار و افزایش شناخت دارد. این در حالی است که سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان نهاد حاکمیتی بازار سرمایه، همواره به مردم توصیه کرده تا به صورت غیرمستقیم وارد بازار سرمایه شده و سرمایه‌گذاری کنند. این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به فاکتورهای ترغیب فعالیت سهام داران حقیقی‌ در بازار بیان کرد: مرور عملکرد این روزهای بازار سرمایه نشان می‌دهد که وجود دوره اصلاح قیمتی یا تغییر مسیر بازار به طور کوتاه مدت حاکی از هوشمندی بازار و حضور بازارگردان‌ها در عرصه معاملات است، اما معتقدم اصلاح قیمت در راستای شناسایی پتانسیل سرمایه‌گذاری سبب ارزیابی بنیادی سهام و صنایع می‌شود؛ این موضوع مهم‌ترین عامل برای ادامه فعالیت سهامداران خرد است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز6 روز قبل
پس از سهمیه‌بندی بنزین استقبال از این خودروها افزایش یافت، در نتیجه تولید این خودروها دیگر به صرفه است. «بازار خودرو این روزها حال و روز خوبی ندارد از یک طرف با رکود شدید همراه شده و از طرف دیگر قیمت‌ها روزانه تغییر می‌کند. به همین دلیل مردم استقبال بیشتری از خودرو‌های دوگانه سوز می‌کنند. چون این قیمت قیمت واقعی چنین خودرویی در مقایسه با خودروی تک سوز نیست. این موضوع نه تنها برای بازار خودرو که برای برای تمام کالاها و ارکان بازار صدق می‌کند.

به انتهای لیست رسیدید