اضافه وزن

اضافه وزن

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
به گزارش مشرق، بیژن ذوالفقارنسب در خصوص تساوی بدون گل پرسپولیس مقابل نفت مسجدسلیمان گفت: این نتیجه دلچسب هوادار نیست و طبیعی است که انتقاداتی هم از عملکرد پرسپولیس شود. پیشکسوت پرسپولیس افزود: به نظرم قابل انتظار بود که با حضور بازیکنان جدید این تیم دچار مشکل شود. با وجود اینکه پرسپولیس گل نخورد اما قدرت رهبری آنها می‌توانست کمک زیادی به تیم کند. کارشناس فوتبال ایران درباره صحبت‌های برخی منتقدان مبنی بر اینکه پرسپولیس به بن بست تاکتیکی خورده است، اظهار داشت: اینگونه نیست. بازیکنان جدید پرسپولیس نیاز به زمان دارند تا اتمسفر تیم را درک کنند.
افکارنیوزافکارنیوز3 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشبیژن ذوالفقارنسب در خصوص تساوی بدون گل پرسپولیس مقابل نفت مسجدسلیمان گفت: این نتیجه دلچسب هوادار نیست و طبیعی است که انتقاداتی هم از عملکرد پرسپولیس شود. پیشکسوت پرسپولیس افزود: به نظرم قابل انتظار بود که با حضور بازیکنان جدید این تیم دچار مشکل شود. با وجود اینکه پرسپولیس گل نخورد اما قدرت رهبری آنها می‌توانست کمک زیادی به تیم کند. کارشناس فوتبال ایران درباره صحبت‌های برخی منتقدان مبنی بر اینکه پرسپولیس به بن بست تاکتیکی خورده است، اظهار داشت: اینگونه نیست. بازیکنان جدید پرسپولیس نیاز به زمان دارند تا اتمسفر تیم را درک کنند.
ایمناایمنا1 ماه قبل
وی اظهار کرد: برخی از نشرها در گذشته به چندین نشر تبدیل شدند و برخی ناشران با چندین مجوز مشغول به فعالیت بودند. اگر این فشار اقتصادی و فشار کاری باعث شود که یک مقداری اندام نشر تناسب پیدا کند اتفاق مبارکی است. حتی اگر این فشار اقتصادی باعث شود بسیاری از کسانی که از جنس نشر نبودند و بی‌جهت به این عرصه پا گذاشتند از دنیای نشر کنار بروند به فال نیک می‌گیریم. در حال حاضر چون کتاب گران شده، مردم با وسواس کتاب می‌خرند و به همین دلیل ناشران نمی‌توانند دیگر کتاب ضعیف تولید کنند. ناشران نیز از فروش کتاب‌ها رضایت داشتند، ‌اما انتخاب‌ها محدود شده و مردم با وسواس و دقت بیشتری کتاب می‌خریدند.
الفالف3 ماه قبل
استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: بیش از ۶۰ درصد مردم ایران اضافه وزن دارند در حالی که استاندارد جهانی این عدد نسبت به جمعیت کشور، حدود ۱۳ درصد است. گروه سلامت الف، ۱۳ اسفند ۱۳۹۷، ۱۰:۲۳ ۳۹۷۱۲۱۳۰۷۲به گزارش ایرنا ساسان شرقی روز دوشنبه در اولین همایش چاقی افزود: در سال ۲۰۰۵ پیش‌بینی می‌شد تا سال ۲۰۲۵ تعداد بیماران دیابتی ۲ برابر شوند، اما متاسفانه این اتفاق در سال ۲۰۱۱ رخ داد که یکی از دلایل آن چاقی و اضافه وزن است. استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: افزایش چاقی در همه جای دنیا رو به افزایش است و ایران نیز از این امر مستثنی نیست. در ایران شیوع دیابت در سال ۲۰۰۵ زیر پنج درصد بود و حالا آمار مبتلایان به این بیماری در کشور حدود ۱۰ درصد است. علی ناصر مستوفی گفت: در مطالعاتی که در کشور انجام شده چاقی در کودکان و نوجوانان نیز به شدت رو به افزایش است که علت آن نحوه زندگی و تغذیه نامناسب است.
رکنارکنا3 ماه قبل
تیروئید موجب تنظیم متابولیسم بدن ما می‌شود. به همین دلیل میزان پایین هورمون تیروئید می‌تواند موجب چاقی شود. یکی از شایع‌ترین عوارض افسردگی، اضافه وزن یا چاقی است که می‌تواند منجر به بیماری قلبی یا دیابت شود. اضافه وزنی که ناشی از خوردن بیش از اندازه نباشد یکی از علائم شایع سندرم کوشینگ است. سندرم X می‌تواند موجب اضافه وزن شود.
انتخابانتخاب4 ماه قبل
اضافه وزن باعث بروز مشکلات کبدی، ریوی، قلبی، تفسی و از همه عجیب‌تر اختلالات حافظه می‌شود. متاسفانه اضافه وزن سراسر ضرر است و کمتر فردی در جهان پیدا می‌شود که از اضافه وزن خود خوشحال و راضی باشد. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، اضافه وزن باعث می‌شود افراد با مشکلات متعددی مثل کاهش عزت نفس، عدم توانایی حضور در جمع‌ها و البته مشکلات فیزیکی دچار شوند اما نتایج پژوهش‌های جدید نشان می‌دهد در کنار این‌ها، اضافه وزن می‌تواند منجر به مشکلات حافظه شود. این موضوع از این حیث نگران کننده‌تر است که اغلب افرادی که اضافه وزن دارن به مصرف برخی از خوراکی‌ها مثل مواد قندی اعتیاد دارند و در نتیجه از این حیث نیز ضرر می‌کنند. اگر اضافه وزن دارید، سعی کنید کم کم عادات غذایی خود را تغییر دهید.
رکنارکنا2 ماه قبل
پزشکان از عبارت اضافه‌ وزن یا چاقی زمانی استفاده می‌کنند که فرد در بالاترین حد خطر افزایش مشکلات سلامت مرتبط با وزن باشد. متاسفانه تعداد افراد مبتلا به اضافه وزن نسبت به گذشته رشد چشمگیری داشته است. نه‌تنها این امر می‌تواند منجر به حس خستگی و ناراحتی شود، بلکه اضافه‌ وزن، فشار اضافه بر بدن وارد می‌کند، بویژه بر استخوان‌ها و مفاصل پا. برخی مشکلات سلامتی ناشی از اضافه‌وزن عبارتند از: آرتروز: ساییدگی مفاصل در نتیجه اضافه وزن می‌تواند منجر به آرتروز در دوران جوانی شود. اگرچه در بیشتر نوجوانان این موضوع نادر است، اما فشارخون در نوجوانان چاق و مبتلا به اضافه وزن بیش از حد معمول است.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
تیروئید موجب تنظیم متابولیسم بدن ما می‌شود. به همین دلیل میزان پایین هورمون تیروئید می‌تواند موجب چاقی شود. یکی از شایع‌ترین عوارض افسردگی، اضافه وزن یا چاقی است که می‌تواند منجر به بیماری قلبی یا دیابت شود. اضافه وزنی که ناشی از خوردن بیش از اندازه نباشد یکی از علائم شایع سندرم کوشینگ است. سندرم X می‌تواند موجب اضافه وزن شود.
پارس نیوزپارس نیوز2 هفته قبل
دوستان عزیز یک توضیح کوچک: این‌که گاهی در کامنت‌ها من رو استاد خطاب می‌کنند، دلیل‌اش اینه که من با افتخار معلم هستم و در طول این سال‌ها از این موهبت برخوردار بودم که به تعداد زیادی از نازنین‌ترین جوان‌های کشور تجربیات و دانسته‌های اندک‌ام رو منتقل کنم و شاگردان‌ام بی‌نظیرند و من مفتخر به اون‌ها. و از روی لطف و محبت‌شون من رو استاد خطاب می‌کنند و من خود شاگرد هنرم تا آخر عمر
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، محمد عباسی صبح امروز در همایش استانی بزرگداشت روز جهانی بهداشت و هفته ملی سلامت در رشت اظهار داشت: محققان حوزه بهداشت دریافتند که برای تحقق شعار «سلامتی برای همه» نیاز است به مراقبت‌های بهداشتی نخستین توجه بیشتری شود. عباسی ضمن تاکید بر افزایش خودآگاهی افراد جامعه نسبت به وضعیت سلامتی خودشان خاطرنشان کرد: این امر یک جریان سیال است و خود مراقبتی و خودآگاهی نسبت به وضعیت سلامتی توسط افراد جامعه باید در زمان‌های گوناگون و در سنین مختلف اتفاق بیفتد. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه در استان گیلان حدود ۵۰۰ بهورز کمبود نیرو داریم گفت: باید با افزایش تعداد خانه‌های بهداشت و همچنین جذب بیشتر نیروهای بهداشتی، عقب ماندگی‌ها در بحث مراقبت‌های بهداشتی نخستین در استان را جبران کنیم. وی با اشاره به اینکه میانگین سن شروع مصرف سیگار در استان گیلان ۱۵ سال است تصریح کرد: حدود ۲۰ درصد از افراد در استان گیلان در طول عمر خود حداقل یک بار سیگار کشیده‌اند و همچنین سن استفاده از قلیان در استان نیز ۱۶ سال است که باید در فکر کاهش این آمار هشدار دهنده باشیم. وی با بیان اینکه حدود ۳۰ درصد از نوجوانان گیلانی دچار اضافه وزن و چاقی هستند خاطرنشان کرد: افرادی که دچار اضافه وزن و چاقی هستند زودتر از سایر همسالان خود به بیماری‌های مختلف دچار می‌شوند و باید اقداماتی صورت گیرد تا نسل جدید نسبت به خطری که آنان را تهدید می‌کند آگاهی بیشتری پیدا کنند.
رکنارکنا1 ماه قبل
متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند که افراد برای سلامت بدن و جلوگیری از چاقی، هفت میوه و سبزی کم کربوهیدرات را مصرف کنند. متخصصان تغذیه هفت غذای کم کربوهیدرات که طعم و مزه‌ای خوبی دارند را برای جلوگیری از چاقی و اضافه وزن توصیه می‌کنند. در هر یک چهارم فنجان آرد باقلا در مقایسه با آردهای معمولی که یک گرم فیبر دارند، این آرد ۸ گرم فیبر داشته و در عوض چهار گرم کربوهیدرات کمتر دارد و میزان پروتئین، مواد معدنی و آنتی اکسیدان آن‌ها یکسان است. کلم بروکلی حاوی فیبر، ویتامین K و ویتامین B۶ بوده و خطر به دیابت و بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد. یک فنجان از پوره این کدو، تقریبا ۲۰۰ کالری و ۳۰ گرم کربوهیدرات دارد.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: حدود ۳۰ درصد از نوجوانان گیلانی دچار اضافه وزن و چاقی هستند. محمد عباسی صبح امروز در همایش استانی بزرگداشت روز جهانی بهداشت و هفته ملی سلامت در رشت اظهار داشت: محققان حوزه بهداشت دریافتند که برای تحقق شعار «سلامتی برای همه» نیاز است به مراقبت‌های بهداشتی نخستین توجه بیشتری شود. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه در استان گیلان حدود ۵۰۰ بهورز کمبود نیرو داریم گفت: باید با افزایش تعداد خانه‌های بهداشت و همچنین جذب بیشتر نیروهای بهداشتی، عقب ماندگی‌ها در بحث مراقبت‌های بهداشتی نخستین در استان را جبران کنیم. عباسی نسبت به میزان مصرف مشروبات الکلی در استان گیلان هشدار داد و گفت: میزان شیوع مصرف الکل در استان گیلان نگران کننده است و بایستی تابوها در این زمینه را کنار بگذاریم و به مردم در رابطه با مضرات و خطراتی که این ماده سمی به مغز و کبد وارد می‌کند اطلاع رسانی کنیم. وی با بیان اینکه حدود ۳۰ درصد از نوجوانان گیلانی دچار اضافه وزن و چاقی هستند خاطرنشان کرد: افرادی که دچار اضافه وزن و چاقی هستند زودتر از سایر همسالان خود به بیماری‌های مختلف دچار می‌شوند و باید اقداماتی صورت گیرد تا نسل جدید نسبت به خطری که آنان را تهدید می‌کند آگاهی بیشتری پیدا کنند.
ایرناایرنا3 ماه قبل
به گزارش ایرنا، دکتر علی اکبر شکارچی روز پنجشنبه در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی افزود: بررسی‌های انجام شده از وضعیت جسمانی جمعیت این منطقه نشان می‌دهد که ۱٫۵ درصد از مردم خلخال لاغر بوده و ۲۹٫۲ درصد نیز وزن عادی دارند. دکتر شکارچی همچنین اظهار داشت: بر اساس بررسی‌های انجام شده در بیمارستان و مراکز درمانی امسال ۲ میلیون و ۵۹۳ هزار خدمت پزشکی و درمانی به مردم منطقه ارائه شده و ۹۷ درصد از مردم این شهرستان نیز حداقل یک بار از خدمات بهداشتی و درمانی از مراکز درمانی بهره مند شده‌اند. او بیان کرد: با راه اندازی سامانه سیب (سلامت یکپارچه بهداشتی) ارائه هر گونه خدمات بهداشتی و درمانی در مراکز بهداشتی شهری و روستایی بصورت آنلاین و الکترونیکی صورت می‌گیرد. شکارچی گفت: بر اساس آمار دریافتی از سامانه نظر سنجی دانشکده علوم پزشکی خلخال ۹۷ درصد از مراجعین به مراکز درمانی و افرادی که خدمات بهداشتی و درمانی از این مراکز دریافت کرده‌اند از نحوه و نوع خدمات ارائه شده رضایت داشتند. خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.
افکارنیوزافکارنیوز3 هفته قبل
وی با بیان اینکه افرادی که خالکوبی می‌کنند نیز از جمله مبتلایان هستند، ادامه داد: پروژه‌ای برای شناسایی این افراد در زندان‌ها آغاز شده است تا آنها را تحت درمان قرار دهیم. ملک‌زاده با بیان اینکه درمان این افراد از انتشار این بیماری در سطح کشور تا حد زیادی پیشگیری می‌کند، گفت: ۳۰ درصد ایرانیان نیز به کبد چرب مبتلا هستند که این آمار رو به افزایش هستند و حدود سی تا چهل سال طول می‌کشد که این افراد به سرطان کبد مبتلا شوند لذا برای پیشگیری از این بیماری کاهش وزن بسیار مهم است. معاون تحقیقات وزارت بهداشت توضیح داد: حداکثر مجاز اضافه وزن برای افراد ۵ کیلوگرم است، سی درصد خانم‌های ایرانی بالای ۱۵ کیلوگرم اضافه وزن دارند که بیشترین عامل چاقی در کشور ما مصرف برنج، نان، شیرینی و سیب‌زمینی است. وی افزود: مصرف شیرینی در کشور ما بسیار بالاست و خصوصا در ماه مبارک رمضان باید این موضوع را مدنظر قرار دهند. ملک‌زاده تصریح کرد: ۱۰ درصد مردم کشور به قند خون مبتلا هستند؛ ۳۰ درصد مردم در شرایط قبل از قند خون قرار دارند و در بیست سال آینده نزدیک یک چهارم مردم به قند خون مبتلا خواهند شد لذا توصیه می‌شود مردم رژیم غذایی متعادلی داشته باشند و از اسراف و پرخوری پرهیز کنند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
سرپرست جدید فدراسیون ورزش‌های همگانی و مدیر کل ورزش‌های همگانی وزارت ورزش با اشاره به کم تحرکی در جامعه گفت: در قبال این وضعیت همه حاکمیت مسئول است و سعی می‌کنیم با اجرای برنامه‌های علمی در جهت بهبود وضع فعلی گام برداریم. وی با اشاره به آمار رسمی در این باره خاطرنشان کرد: زمانیکه ۲۱ درصد دانش‌آموزان ایرانی چاق هستند و در معرض انواع بیماری‌ها قرار دارند، ۳۰ درصد جمعیت کشور چاق هستند، ۴۰ درصد جمعیت کشور اضافه وزن دارند و ۲۰ درصد جمعیت در حال ابتلاء به دیابت هستند، نشان می‌دهد ورزش جایگاه چندانی در جامعه و میان مردم ندارد و به عنوان یک ضرورت شناخته نمی‌شود. بنابریان تمام حاکمیت در قبال این وضعیت مسئولیت دارند و باید تلاش کنند تا به وضعیت مطلوب‌تری برسیم. او در پایان درباره زمان معارفه خود به عنوان سرپرست فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: قرار است این مراسم فردا (چهارشنبه) در محل فدراسیون برگزار شود. انتهای پیام
رکنارکنا2 ماه قبل
وی با اشاره به آمار رسمی در این باره خاطرنشان کرد: زمانیکه ۲۱ درصد دانش‌آموزان ایرانی چاق هستند و در معرض انواع بیماری‌ها قرار دارند، ۳۰ درصد جمعیت کشور چاق هستند، ۴۰ درصد جمعیت کشور اضافه وزن دارند و ۲۰ درصد جمعیت در حال ابتلاء به دیابت هستند، نشان می‌دهد ورزش جایگاه چندانی در جامعه و میان مردم ندارد و به عنوان یک ضرورت شناخته نمی‌شود. بنابریان تمام حاکمیت در قبال این وضعیت مسئولیت دارند و باید تلاش کنند تا به وضعیت مطلوب‌تری برسیم. ملایی در ادامه درباره ارائه آمارهای متناقض درباره میزان فعالیت‌های ورزشی در جامعه گفت: آخرین آمار رسمی که از سوی سازمان ملی آمار منتشر شده نشان دهنده این است که ۵۱ درصد مردم از هفته‌ای یک بار تا ۶ روز در هفته ورزش می‌کنند. ما باید به سمتی برویم که هر ایرانی طبق استانداردهای جهانی ۱۵۰ تا ۱۸۰ دقیقه در هفته به فعالیت‌های ورزشی بپردازد، در آن صورت می‌توانیم شاهد رشد نشاط و سلامت و کاهش بیماری‌های جسمی و روحی در جامعه باشیم. او در پایان درباره زمان معارفه خود به عنوان سرپرست فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: قرار است این مراسم فردا (چهارشنبه) در محل فدراسیون برگزار شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ماه قبل
سرپرست فدراسیون ورزش‌های همگانی: سرپرست جدید فدراسیون ورزش‌های همگانی و مدیر کل ورزش‌های همگانی وزارت ورزش با اشاره به کم تحرکی در جامعه گفت: در قبال این وضعیت همه حاکمیت مسئول است و سعی می‌کنیم با اجرای برنامه‌های علمی در جهت بهبود وضع فعلی گام برداریم. وی با اشاره به آمار رسمی در این باره خاطرنشان کرد: زمانیکه ۲۱ درصد دانش‌آموزان ایرانی چاق هستند و در معرض انواع بیماری‌ها قرار دارند، ۳۰ درصد جمعیت کشور چاق هستند، ۴۰ درصد جمعیت کشور اضافه وزن دارند و ۲۰ درصد جمعیت در حال ابتلاء به دیابت هستند، نشان می‌دهد ورزش جایگاه چندانی در جامعه و میان مردم ندارد و به عنوان یک ضرورت شناخته نمی‌شود. بنابریان تمام حاکمیت در قبال این وضعیت مسئولیت دارند و باید تلاش کنند تا به وضعیت مطلوب‌تری برسیم. او در پایان درباره زمان معارفه خود به عنوان سرپرست فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: قرار است این مراسم فردا (چهارشنبه) در محل فدراسیون برگزار شود. منبع: ایسنا
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ معمولا بازیکنی که در نیم فصل به تیمی ملحق می‌شود باید از نظر بدنی آماده باشد چراکه به هر حال در نیم فصل اول بازی کرده است. اما ایسما گونسالوس بازیکن جدید استقلال که به تازگی به این تیم ملحق شده اضافه وزن دارد و این مسئله در بازی با تراکتورسازی هم مشهود بود. او حدود ۵ کیلو اضافه وزن دارد و به همین خاطر احتمالا وینفرد شفر برنامه‌ای برایش در نظر خواهد گرفت تا بتواند سر وزن برسد و آماده شود.
خبر ورزشیخبر ورزشی4 ماه قبل
ماریو بودیمیر آن‌قدر عجیب و پر از سؤال در بازی با استقلال خوزستان ظاهر شد که صدای هواداران و پیشکسوتان را درآورد تا جایی که جواد منافی در مصاحبه‌ای گفت: «خدا می‌داند چرا بودیمیر جذب شده است.» از داخل رختکن تیم بعد از بازی نیز شنیدیم برخی بازیکنان اعتقاد داشتند چند کیلوگرم اضافه وزن باعث شده بودیمیر دوندگی پایین و قدرت جنگندگی ضعیفی داشته باشد. اگر واقعا بودیمیر دچار اضافه وزن باشد، باید این انتقاد را به کادر فنی بابت چنین خریدی وارد دانست. در فصل چهاردهم، وقتی برانکو جانشین حمید درخشان شد و با بازیکنی به نام «تادئو» در تمرینات دیدار کرد، خطاب به مسئولان باشگاه گفت: «این بازیکن اصلا فوتبالیست نیست، ۱۵ کیلوگرم اضافه وزن دارد و باید برود دنبال بوکس!»
رکنارکنا3 ماه قبل
یافته‌های جدید مطالعاتی نشان می‌دهد استفاده از آفت کش‌ها موجب افزایش ریسک ابتلا به چاقی از طریق اختلال در روده و میکروبیوم‌های روده می‌شود. مطالعات قبلی نشان داده‌اند که قرارگیری در معرض این آفت کش ممکن است موجب چاقی و دیابت شود، اما مکانیسم اصلی آن همچنان نامشخص است. میکروبیوم‌های روده که متشکل از صدها هزار میلیون میکروارگانیزم است، تأثیرات مهمی بر سیستم ایمنی و وزن بدن دارند. محققان در آزمایشات حیوانی به غذا و آب آشامیدنی موش‌ها آفت کش افزودند. آنها دریافتند مصرف آفت کش موجب اختلال در ترکیب و انسجام روده می‌شود که نتیجه آن افزایش ورود مواد سمی به بدن و در نهایت بروز التهاب، فاکتور پرخطر مقاومت انسولین و چاقی، می‌شود.
ورزش۳ورزش۳2 ماه قبل
به گزارش «ورزش‌سه»، لی اروین یکی از بی انضباط‌ترین بازیکنان این فصل تراکتورسازی بوده است؛ او ۳ هفته مانده به پایان نیم فصل اول لیگ هجدهم به کشورش رفت و سر موعد به ایران برنگشت. این مهاجم اسکاتلندی چند روز بعد یک گواهی پزشک برای مسئولان تراکتورسازی فرستاد که در آن نوشته شده بود به دلیل افسردگی نیاز به یکماه استراحت مطلق دارد. اروین بعد از پایان آن تاریخ بازهم حدود دو ماه در تمرینات غیبت داشت تا اینکه با شروع نیم فصل دوم با مسئولان باشگاه برای بازگشت به توافق رسید و در تمرینات شرکت کرد. او با این حال هیچ گاه از سوی جورج لیکنز به بازی گرفته نشد و حالا گفته می‌شود این بازیکن حدود ۱۰ کیلوگرم اضافه وزن داشته است. اروین قراردادی ۴ ساله با باشگاه تراکتورسازی امضا کرده و به همین خاطر در پایان لیگ هجدهم باید با مسئولان این باشگاه به توافق برسد و مشخص شود چه سرنوشتی در لیگ ایران پیدا می‌کند.
برترین‌هابرترین‌ها4 ماه قبل
خبرگزاری مهر: راسل کرو باید چقدر تلاش کرده باشد تا بتواند در نقش راجر ایلز بنیانگذار فاکس نیوز ظاهر شود؟ این را می‌توان از تصویر جدید او از یک سریال کوتاه با عنوان «بلندترین صدا» متوجه شد. این فیلم با تمرکز بر دهه آخر زندگی راجر ایلز ساخته شده و شبکه شوتایم با انتشار نخستین تصویر از راسل کرو در این نقش تعجب‌برانگیز شده است. در این سریال، روایتی از زندگی ایلز و از دست رفتن همه چیز او که به دنبال فاش شدن آزارهای جنسی شکل گرفته از سوی وی مطرح شد و از دست دادن جایگاهش در شبکه کابلی فاکس نیوز به تصویر کشیده شده است. ایلز که سال ۲۰۱۷ درگذشت، رییس فاکس نیوز و از چهره‌های شاخص جمهوری‌خواهان بود که به انتخاب شدن رییس جمهوری‌های آمریکا ریچارد نیکسون، رونالد ریگان و جرج بوش کمک کرد. به تازگی کریستین بیل نیز برای ایفای نقش دیک چنی در فیلم «معاون» افزایش وزن زیادی را متحمل و برای بازی در این نقش نامزد اسکار امسال شد.
رکنارکنا3 ماه قبل
چاقی و اضافه وزن مشکلات زیادی برای سلامت نظیر بیماری‌های قلبی، دیابت، فشارخون بالا، سکته، پوکی استخوان و سرطان‌های سینه و روده به همراه دارد. علاوه بر این موارد، چاقی بر سلامت جنسی هم تأثیر دارد. به گفته محققان دانشگاه بافالو نیویورک، اضافه وزن با اختلال در توازن هورمونی بر میزان تستوسترون تأثیر می‌گذارد و موجب کاهش میل جنسی می‌شود. چاقی بر جریان خون منتهی به دستگاه تناسلی تأثیر گذاشته و عدم جریان خون موجب اختلال در عملکرد جنسی می‌شود. چربی اضافی در ناحیه ران پاها منجر به دمای بالا ۳۵ درجه در این ناحیه می‌شود.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از تارنمای روزنامه تلگراف، محققان انگلیسی با بررسی پرونده ژنتیکی بیش از نیم میلیون داوطلب دریافتند که نزدیک به ۶ درصد از مردم انگلستان که ژن اروپایی دارند، از ترکیب خاصی از متغیرهای ژنتیکی برخوردارند که آن‌ها را، فارغ از سبک زندگیشان در برابر اضافه وزن محافظت می‌کند. تمرکز این مطالعه بر ژنی موسوم به MC۴R متمرکز است. محققان پیش‌تر نیز نسبت به نقش این ژن در تنظیم وزن افراد آگاه بودند اما نتایج بررسی‌های جدید آن‌ها به شناسایی ۶۱متغیر خاص از این ژن منتهی شد که برخی از آن‌ها می‌تواند جلوی اضافه وزن در افراد را بگیرد و برخی دیگر آن‌ها را در برابر عوارض ناشی از چاقی از جمله دیابت نوع دو و بیماری‌های قلبی حفظ می‌کند. امید می‌رود که با اتکا به یافته‌های اخیر، بتوان داروهای لاغری جدید و موثرتری را تولید و روانه بازار کرد. علمی**۹۴۱۸**۱۴۸۵انتهای پیام /*
خبر فوریخبر فوری5 ماه قبل
معاون فنی مرکز بهداشت استان قزوین گفت: ۶۲ درصد مردم استان قزوین در سنین ۳۰ تا ۶۰ سال اضافه وزن دارند و ۴۰ درصد چاق هستند که با رعایت تغذیه سالم می‌توانیم این وضعیت را بهبود بخشیم. معاون فنی مرکز بهداشت قزوین یادآور شد: ۸٫۵ درصد افراد بالای ۲۵ سال استان قزوین دارای دیابت هستند و ۲۴ درصد فشار خون دارند که در این میان ۷۶ درصد بیمارها غیرواگیردار هستند. ۴۰ درصد مردم استان چاق هستندیزدی گفت: ۶۲ درصد مردم استان قزوین در سنین ۳۰ تا ۶۰ سال اضافه وزن دارند و ۴۰ درصد چاق هستند که با رعایت تغذیه سالم میتوانیم تا ۸۰ درصد از بیماری دیابت، ۵۰ درصد از بیماری‌های قلبی و عروقی و ۳۰ تا ۴۰ درصد از ابتلا به فشار خون پیشگیری کنیم. وی اظهارداشت: مصرف یک قوطی نوشابه در روز می‌تواند سالانه ۷ کیلو به وزن افراد اضافه کند و مصرف قند و شکر روزانه باید ۲۵ گرم باشد که در حال حاضر به ۶۶ گرم می‌رسد. معاون فنی مرکز بهداشت قزوین اظهارداشت: میزان مصرف سرانه روغن در سال ۹۱ حدود ۴۶ گرم در روز بود که باید حداکثر ۳۵ گرم باشد.
رکنارکنا1 ماه قبل
با کمک اسموتی‌های سبز با زندگی ناسالم و اضافه وزن خداحافظی کنید. امروزه مصرف اسموتی سبز برای افرادی که به دنبال تغییر و بهبود سبک زندگی خودشان هستند تبدیل به یک باید شده است. در ادامه به مزایای مصرف اسموتی‌های سبز می‌پردازیم. اسموتی سبز بهترین فست فود! زمانی که حس کردید گرسنه‌اید و دلتان چیزی می‌خواهد می‌توانید اسموتی مورد علاقه‌تان را درست کرده و بنوشید.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشاز فواید نوشیدن آب زیاد شنیده‌ایم. حالا در یک بررسی تازه، محققان دانشگاه پنسیلوانیا، متوجه شده‌اند نخوردن آب در گروه سنی کودک و نوجوان، می‌تواند الگو‌های تغذیه‌ای غلطی را در آن‌ها تقویت کند. در مرحله بعد بر مبنای این فهرست، محققان میزان کالری دریافتی این افراد را مشخص و به نتیجه قابل توجهی دست پیدا کردند. در عین حال کودکان و نوجوانانی که آب نخورده بودند، کالری بیشتری (به صورت میانگین ۹۳ کیلوکالری) از افرادی که آب خورده بودند، دریافت کرده بودند. یادمان باشد این نوشیدنی‌ها یکی از عوامل مهم افزایش وزن در این گروه سنی است.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش ایرنا، سید علیرضا مروجی روز پنجشنبه در نشستی خبری به مناسب هفته سلامت افزود: از جمله عوارض اضافه وزن ابتلا به بیماری دیابت است که نرخ شیوع آن در کشور ۶۰ درصد و در شهرستان کاشان ۷۰ درصد می‌باشد. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان اضافه کرد: با توجه به رصد اطلاعات پرونده‌های الکترونیکی سلامت از این ۲۰ درصد، بیشترین جمعیتی که به پایگاه‌ها، خانه‌های بهداشت و مرکزهای جامع سلامت مراجعه نکرده‌اند، از قشر فرهیخته جامعه هستند. وی در ادامه نیز از اختصاص یک میلیارد ریال اعتبار استانی در سال جاری برای مبارزه با بیماری سالک در منطقه کاشان خبر داد و عنوان کرد: سال گذشته ۷۴۲ مورد بیماری سالک در منطقه گزارش و یک کانون جدید بیماری در منطقه یحیی آباد و محدوده خیابان نطنز شناسایی شد. شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارند. یکم تا هفتم اردیبهشت هفته سلامت نامگذاری شده و شعار امسال 'مراقبت‌های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت' است.
انتخابانتخاب4 ماه قبل
اضافه وزن به این معنا نیست که باید شیک پوشی را فراموش کنید. این امر به معنی خرید لباس‌های بیشتر است، اما به هر حال بهایی است که باید برای خوش پوشی بدهید. *لباسی را بیابید که برای بزرگ‌ترین قسمت بدن شما اندازه است، و بقیه‌ی قسمت‌ها را به دست خیاط بسپارید. *مناسب فصل لباس بپوشید. *به جای یقه‌های گرد، لباس‌های یقه هفت بپوشید.
ایسناایسنا3 ماه قبل
مدیر گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت آذربایجان شرقی از چاقی ۵۵ درصد از مردم این استان خبر داد. وی اظهار کرد: در مجموع میزان شیوع چاقی و اضافه وزن در میان نوجوانان استان، حدود ۲۳ درصد بوده و این گروه جزو گروه‌های هدف ما هستند، چرا که چاقی در این سن از اهمیت خاصی برخوردار است و احتمال زیادی وجود دارد که نوجوان چاق به بزرگسال چاق تبدیل شود. پورعلی میزان شیوع اضافه وزن در جوانان را ۴۲ درصد، عنوان کرد و گفت: ۷۶ درصد میانسالان (۳۰ الی ۶۰ سال) نیز اضافه وزن دارند و این گروه نیز جزو گروه‌های هدف هستند، درصد اضافه وزن در سالمندان ۵۵ درصد است که از دست دادن همسر و شغل جزو فاکتورهای مؤثر در این گروه سنی هستند. وی از تقلیل رتبه آذربایجان شرقی از نظر اضافه وزن و چاقی نسبت به سال ۸۶ خبر داد و گفت: در سال ۸۶، استان ما رتبه سوم بود و با برگزاری کمپین‌هایی مثل «چاقی می‌کشد» و برنامه‌های آموزشی و با توجه به افزایش سواد سلامت و تغذیه‌ای مردم، توانستیم استان را به جایگاه بهتری برسانیم، در مجموع ۵۵ درصد از مردم (تمام گروه‌های سنی) در آذربایجان شرقی اضافه وزن دارند. مدیر گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت آذربایجان شرقی ادامه داد: طبق آمار مقایسه‌ای برای گروه‌های سنی ۱۸ سال به بالا، اکنون ما بعد از استان‌های گیلان، مازندران، آذربایجان غربی، کردستان، قزوین، گلستان و البرز قرار داریم و در این رده‌بندی نیز میزان شیوع اضافه وزن گروه‌های بالای ۱۸ سال در استان، ۶۲ درصد است.

به انتهای لیست رسیدید