اعتراض

اعتراض

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین19 دقیقه قبل
شماری از دانشجویان دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر امروز ۱۶ آذر روز دانشجو با برگزاری تجمع، اعتراض خود را نسبت به شرایط سیاسی دانشگاه‌ها و وضعیت معیشتی مردم اعلام کردند. به دلیل شرایط سیاسی دانشگاه‌ها و وضعیت معیشتی مردم صورت گرفتاعتمادآنلاین| این دانشجویان امروز با برگزاری تجمعی ضمن اعلام اعتراض خود نسبت به شرایط معیشتی و محدودیت‌های سیاسی ایجاد شده، خواستار رسیدگی به مطالبات خود از سوی مسوولان شدند. این دانشجویان با در دست داشتن دست نوشته هایی با مضامینی چون «حق دسترسی آزاد به اطلاعات»، «دخالت اجنبی، خط قرمز ماست»، «جای دانشجو در زندان نیست»، «دانشگاه همراه با مردم» و «دانشگاه امن می‌خواهیم، نه امنیتی» اعتراض خود را بیان کردند. خیابان‌ اصلی حوالی این دانشگاه شاهد حضور ماموران نیروی انتظامی بوده است. منبع: ایرنا
فارسفارس19 دقیقه قبل
مردم فرانسه و معترضان به نظام سرمایه‌داری امروز برای برگزاری مجدد تظاهرات در پاریس گرد هم آمدند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، پنجاه و نهمین هفته تظاهرات مردم فرانسه ضد نظام سرمایه‌داری، امروز (شنبه) با حضور صدها نفر از مردم پاریس در خیابان‌های این شهر آغاز شد. در جریان تظاهرات هفته‌های گذشته، پلیس فرانسه با مشت آهنین به استقبال معترضان رفته و با استفاده از گاز اشک‌آور، ماشین‌های آب‌پاش و شلیک گلوله‌های پلاستیکی سعی کرد تا تجمع‌کنندگان را متفرق کند. تظاهرات‌های ضد سرمایه‌داری در فرانسه یک سال و سه هفته پیش ابتدا در اعتراض به طرح دولت «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور این کشور برای افزایش مالیات‌ها آغاز شده و به سرعت به یک جنبش اجتماعی علیه سیاست‌های دولت این کشور و نظام سرمایه‌داری مبدل شد. ۲۴ نفری که دستکم یک چشم خود را از دست داده‌اند و پنج نفری که یک دست خود را از دست داده‌اند، از جمله زخمی‌های سرکوب این اعتراضات توسط پلیس فرانسه هستند.
رکنارکنا22 دقیقه قبل
گفتنی است پلیس فرانسه طی یک سال اخیر خشونت کم‌سابقه علیه معترضان اعمال کرده است. تاکنون ۵۰۰ تن بر در تظاهرات مردم فرانسه آسیب دیده، ۲۶ نفر چشم خود را از دست داده و دست پنج تن نیز قطع شده است. گفتنی است یالچین روز گذشته هنگام پوشش اعتراضات علیه اصلاح نظام بازنشستگی فرانسه با پرتاب کپسول گاز توسط پلیس پاریس از ناحیه چشم آسیب دید و تحت عمل جراحی قرار گرفت. آناتولی: عامل حمله به عکاس ما در فرانسه باید محاکمه شودمدیرعامل خبرگزاری آناتولی خواستار شناسایی و محاکمه عاملان حمله به عکاس این رسانه در پاریس پایتخت فرانسه شد. تظاهرات پاریس از خیابان «گار دو نورد» شروع شد و به مرکز این شهر رسید.
تسنیمتسنیم22 دقیقه قبل
وی ادامه داد: در انتخابات پیش‌رو یکی از مباحثی که باید از کاندیداها مطالبه شود، تصحیح روند خصوصی‌سازی در کشور است. ابوالفضل رنجبر، نائب رئیس شورای اسلامی کارکنان شرکت هپکو نیز به نمایندگی از کارگران این شرکت به ارائه نقطه نظرات خود پرداخت. رنجبر با اشاره به حضور سه تن از وزرای دولت و همچنین برخی دیگر از مسئولان در شرکت هپکو، عنوان کرد: وزیر سابق صنعت وعده سفارش ۳۰۰۰ دستگاه ماشین آلات به کارکنان هپکو داد که محقق نشد. در ادامه آقای فیروز احمدی، عضو تیم پیگیری واگذاری شرکت کشت‌وصنعت دشت مغان از اقدامات پیرامون این مسئله سخن گفت. محمد امین عبدایمانی، فعال دانشجویی اردبیلی و عضو تیم پیگیری مشکلات کشت‌وصنعت در ادامه توضیحاتی راجع به دشت مغان ارائه داد.
مهرمهر23 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، فتح الله حقیقی ظهر شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان زنجان از رشد ۱۶ درصدی بودجه استان زنجان در سال ۱۳۹۹ خبر داد، گفت: این بودجه در بخش هزینه‌ای ۲۷۷ میلیارد تومان و در بخش عمرانی بیش از ۱۹۹ میلیارد تومان بسته‌شده است. وی با بیان اینکه استان زنجان در رشد بودجه در بین استان‌ها رتبه چهارم را دارد، افزود: نمایندگان مجلس و مدیران دستگاه‌های دولتی باید برای افزایش سهم استان از بودجه سال آینده تلاش کنند. استاندار زنجان با بیان اینکه خارج شدن ۱۷ دستگاه استان تا سال ۹۹ از خانه به دوشی در قالب طرح مولد سازی اموال وداریی‌های دولتی هم دیگر دستور جلسه مهم استان است، افزود: استفاده از فضاهای ورزشی دستگاه‌های اجرایی استان برای رشد و ترویج ورزش همگانی موضوع دیگر این جلسه بود که قرار شد تمامی دستگاه‌های اجرایی استان فضای ورزشی لازم را برای ترویج ورزش همگانی در اختیار سازمان ورزش و جوانان استان قرار دهند. حقیقی با بیان اینکه طرح کلی برای ورزش همگانی در نظر گرفته شود، گفت: فضاهای ورزشی دستگاه‌های دولتی برای عموم مورد استفاده قرار بگیرید وفرهنگ سازی لازم در استان برای توسعه ورزش همگانی انجام شود. وی افزود: در مجموع ۸۰ نفر از ثبت‌نامی‌ها از حوزه زنجان، ۲۳ نفر از حوزه ابهر، خرمدره و سلطانیه، ۱۵ نفر از ایجرود و ماهنشان و ۲۶ نفر از خدابنده ثبت‌نام کرده‌اند.
ایسناایسنا25 دقیقه قبل
وی خواستار ارائه پیشنهاد اجرایی برای کاهش تلفات جاده‌ای شد و افزود: برخی اقدامات به صورت کوتاه مدت می‌تواند آمار سوانح رانندگی را کاهش دهد، اما اقدامات درازمدت و کارشناسی شده ضرورت دو چندان دارد. وی با انتقاد از اجرا نشدن مصوبات و تامین زیرساخت‌هایی که منجر به کاهش تلفات جاده‌ای شود، گفت: با یک هماهنگی بین بخشی می‌توان مانع افزایش آمار تلفات جاده‌ای شد. وی بر عارضه یابی سایر دلایل وقوع تصادفات در ساوه و زرندیه تاکید کرد و افزود: در محورهای ساوه و زرندیه به اهتمام بیشتر پلیس نیاز است و باید حضور و عملکرد پلیس تقویت شود. معاون استاندار مرکزی گفت: فرمانداری ساوه مسئول نظارت بر تقویت حضور و عملکرد پلیس و اورژانس در محورهای مواصلاتی شهرستان است تا شاهد ارتقای عملکرد برای کاهش تلفات باشیم. هیچ اقدامی ارزشمندتر از نجات جان انسان‌ها نیست از این رو باید همه کارهایی که ضرورت چندانی نداشته را تعطیل کنیم و همه تلاش مان معطوف به نجات جان انسان و کاهش تلفات جاده‌ای شود.
ایلناایلنا28 دقیقه قبل
هیات عمومی دیوان عدالت اداری یک مصوبه هیات وزیران که طبق آن به تمام ماموران وزارت خارجه در خارج از کشور «فوق‌العاده سختی معیشت» تعلق می‌گرفت را غیر قانونی دانست و ابطال کرد. در ماده ۳۰ مقررات تشکیلاتی، استخدامی، انضباطی و مالی وزارت امور خارجه مقرر شده که هیأت وزیران همه ساله با پیشنهاد وزارت امور خارجه نسبت به: ۱- درجه بندی کشورها از نظر تعیین فوق العاده اشتغال خارج از کشور ماموران ثابت وزارت امور خارجه ۲- تعیین فهرست مناطق بد آب و هوا جهت پرداخت فوق العاده سختی معیشت اقدام نماید. ب- فوق العاده بدی آب و هوا به مستخدمینی که در نقاط بد آب و هوا انجام وظیفه می‌کنند قابل پرداخت است. ج- فوق العاده اشتغال خارج از کشور فقط به مستخدمینی که در خارج از کشور انجام وظیفه می‌کنند قابل پرداخت است. با توجه به این موضوع، استدلال شاکی که با انحراف از مفاهیم قانونی، فوق العاده سختی معیشت را به فوق العاده بدی آب و هوا تقلیل داده است محل تأمل است.
ایسناایسنا30 دقیقه قبل
جنبش اعتراضی و اعتصابها علیه برنامه‌های دولت فرانسه برای تغییر ساختار نظام بازنشستگی در این کشور سومین روز خود را تجربه کرد. همزمان معترضان جنبش جلیقه زردها هم امروز طبق برنامه‌ریزی قبلی تظاهرات هفتگی خود را در اعتراض به بی عدالتی اقتصادی برگزار کرده‌اند. به گزارش اسپوتنیک، معترضان جنبش جلیقه زردها امروز حدود یک ماه بعد از آنکه جنبش آنها اولین سالگرد تاسیس خود را تجربه کرد، در شهر پاریس تجمع کرده و تظاهرات جدیدی را برگزار کرده‌اند. با این حال دولت فرانسه همچنان در برابر موج جدید اعتراضات علیه طرح اصلاحات بازنشستگی خود کوتاه نیامده است. او قصد دارد چند روز دیگر جزئیات مربوط به این طرح تغییر ساختار نظام بازنشستگی فرانسه را ارائه کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین34 دقیقه قبل
در ماده ۳۰ مقررات تشکیلاتی، استخدامی، انضباطی و مالی وزارت امور خارجه مقرر شده که هیأت وزیران همه ساله با پیشنهاد وزارت امور خارجه نسبت به: ۱- درجه بندی کشورها از نظر تعیین فوق العاده اشتغال خارج از کشور ماموران ثابت وزارت امور خارجه ۲- تعیین فهرست مناطق بد آب و هوا جهت پرداخت فوق العاده سختی معیشت اقدام نماید. ب- فوق العاده بدی آب و هوا به مستخدمینی که در نقاط بد آب و هوا انجام وظیفه می‌کنند قابل پرداخت است. پ- فوق العاده محرومیت از تسهیلات زندگی به مستخدمینی که در نقاطی خدمت می‌کنند که فاقد تسهیلات لازم زندگی است قابل پرداخت است. ج- فوق العاده اشتغال خارج از کشور فقط به مستخدمینی که در خارج از کشور انجام وظیفه می‌کنند قابل پرداخت است. با توجه به این موضوع، استدلال شاکی که با انحراف از مفاهیم قانونی، فوق العاده سختی معیشت را به فوق العاده بدی آب و هوا تقلیل داده است محل تأمل است.
ایمناایمنا40 دقیقه قبل
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: دیوان عدالت اداری مولود قانون اساسی جمهوری اسلامی محسوب می‌شود و در نظام جمهوری اسلامی تاسیس شده است. وی افزود: رسیدگی به شکایت مردم از دستگاه‌های دولتی، اجرایی و نهادهای عمومی و انقلابی و همچنین بررسی مصوبه‌های خلاف قانون دستگاه‌ها دو کارکرد مهم دیوان عدالت اداری است. رئیس دیوان عدالت اداری افزایش پرونده‌های ورودی به دیوان در سال‌های اخیر را نشان دهنده همین امیدواری مردم برای احقاق حقشان دانست و گفت: دیوان هم تلاش کرده است به امیدواری مردم پاسخ مثبت دهد. رئیس دیوان عدالت اداری افزود: خوب است دستگاه‌ها در مرحله نخست و پس از آن مجلس، اشکال‌های قوانین را حل و فصل و برطرف کنند. وی گفت: بر اساس اعلام مسئولان بیش از ۲۰۰ هزار حکم قطعی تخریب در کشور داریم که اجرا نشده است و خودشان می‌گویند امکان اجرا ندارد و این نتیجه قانون ناکارآمد است.
ایسناایسنا45 دقیقه قبل
فرستاده سازمان ملل به لیبی امروز (شنبه) اعلام کرد، این سازمان حق ندارد در تصمیمات حاکمیتی هیچ کشوری مداخله کند. به گزارش ایسنا، غسان سلامه، فرستاده سازمان ملل به لیبی در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک در حاشیه کنفرانس گفت‌وگوهای مدیترانه‌ای که در رم برگزار می‌شود، گفت: سازمان ملل حق ندارد در تصمیمات حاکمیتی هیچ کشوری مداخله کند گرچه برخی مشکلات و موانع پیش‌روی پیشرفت روند سیاسی وجود دارد. وی ابراز امیدواری کرد که کشورها اهمیت وضعیت لیبی را درک کنند و ابتکار عمل‌هایی را ارائه ندهند که دستیابی به توافق سیاسی را دشوارتر کند. همچنین سلامه در این مصاحبه اعلام کرد، شش موضوع پیرامون لیبی در کنفرانس گفت‌وگوهای مدیترانه‌ای مطرح شد و حاضران با آن موافقت کردند. وی ابراز امیدواری کرد، مذاکرات لیبی- لیبی بلافاصله پس از نشست برلین در ژنو آغاز شود.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز46 دقیقه قبل
از ۷۰ شهری که امروز برای ثبت نام در مسکن ملی در نظر گرفته شده، ظرفیت ۶۵ شهر معادل ۹۳ درصد تکمیل شده است، این دور از ثبت نام‌ها با اعتراض بسیاری از مردم نسبت به تکمیل ظرفیت شهرها مواجه شده است. به گزارش تجارت‌نیوز، از ساعت ۱۰ امروز ثبت نام مسکن ملی در پنج استان یزد، همدان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان و کرمانشاه در سامانه https: //tem. mrud. ir/ آغاز شد. برای ۷۰ شهر از این پنج استان ظرفیت درنظر گرفته شده بود که در کمتر از پنج ساعت ظرفیت ۶۵ شهر تکمیل شده است و تنها متقاضیان پنج شهر فرصت نام‌نویسی دارند. در این گروه ثبت نامی استان چهارمحال و بختیاری با ۱۵ شهر، خوزستان با ۱۶ شهر، کرمانشاه با ۱۱ شهر، همدان با ۱۰ شهر و استان یزد با ۱۸ شهر قرار گرفتند. در پنج ساعت ابتدایی ثبت نام این پنج استان، ۹۳ درصد ظرفیت‌ها تکمیل شده است.
تسنیمتسنیم47 دقیقه قبل
اگر اعتراضی شده اولین بخشی که به این موضوع ورود می‌کند کمیته صدور مجوز حرفه‌ای و با مسئولیت سهیل مهدی است. همانطور که دو باشگاه فولاد و سایپا به عدم دریافت مجوز بین‌المللی اعتراض داشتند و بعد از بررسی کمیته استیناف اعتراض فولاد پذیرفته شد و این باشگاه به جمع دارندگان مجوز حرفه‌ای بین‌المللی پیوست. اولیایی تصریح کرد: درست نیست که به همین دلیل فدراسیون فوتبال را آماج حملات قرار دهند. شما حق فوتبال را پرداخت نمی‌کنید و از سویی چنین فضاسازی‌هایی را هم ایجاد کرده‌اید که این منطقی نیست. تردید ندارم اگر باشگاه‌ها در این موضوع همدلی و اتحاد داشته باشند و به یک تصمیم واحد و درست برسند فدراسیون تنها نمی‌ماند.
مهرمهر49 دقیقه قبل
عضو شورای انقلاب فرهنگی اظهار داشت: علم ایجاد نمی‌شود، بلکه موجود می‌شود. رحیم پور ازغدی با بیان اینکه ما پنج خط فکری در دانشگاه‌ها داشتیم، گفت: اولین خط فکری مربوط به حزب توده بود. عضو شورای انقلاب فرهنگی اظهار داشت: جنبش دانشجویی در دهه ۳۰ یک هدف داشت و الان هدف دیگری باید داشته باشد. عضو شورای انقلاب فرهنگی گفت: من مدتی پیش در شورای انقلاب فرهنگی پیشنهاد تشکیل خانه گفتگوی آزاد را دادم که اگر هر کسی نقد یا سوالی نسبت به حکومت دارد، در قالب تریبون آزاد مطرح کنید. عضو شورای انقلاب فرهنگی تاکید کرد: اگر شلیک به معترضی صورت گرفته، خلاف آرمان انقلاب است.
مهرمهر52 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا بحرانی ظهر شنبه در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه پیام نور بوشهر اظهار داشت: اعتراض دانشجویان در ۶۶ سال پیش در دانشگاه تهران نشان دهنده فعالیت و آگاهی سیاسی و اجتماعی دانشجویان است. بحرانی در خصوص ضرورت برگزاری چنین برنامه‌ای افزود: خیلی وقت‌ها این گفتگوها و اطلاع از فعالیت‌های پنهان کارساز است بنابراین سه محور بحث را انتخاب کردیم؛ قوانین و مقررات بازدارنده و تسهیل کننده در توسعه استان بوشهر، نقش نمایندگان مجلس در توسعه اجتماعی فرهنگی استان و تحلیل مسایل روز کشور و جهان. رئیس دانشگاه پیام نور استان بوشهر در خصوص انتخاب این موضوعات گفت: توسعه سیاسی و اجتماعی بستر توسعه سایر زمینه‌ها است و اگر این همگرایی در همه زمینه‌ها وجود داشته باشد توسعه بهتری اتفاق خواهد افتاد. وی به موفقیت‌های دانشگاه پیام نور در سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: دانشگاه پیام نور در سال‌های اخیر توانسته است موفقیت‌های ممتازی را در سطح کشور کسب کند از جمله موفقیت این دانشجویان در مسابقات هوافضا، رتبه‌های برتر آزمون وکلا و سایر موفقیت‌ها از دستاوردهای دانشجویان دانشگاه است. مراسم بزگداشت روز دانشجو با حضور دو نماینده استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی به صورت میزگرد در دانشگاه پیام نور بوشهر برگزار شد.
تابناکتابناک57 دقیقه قبل
سیدجواد حسینی‌کیا، نماینده سنقر و کلیائی در گفت‌وگو با تابناک در خصوص این موضوع اظهار داشت: نخبگان زیادی در کشور هستند که وظیفه آن‌ها، خدمت‌رسانی به مردم است. از طرفی، سازمان‌های زیادی هم مثل صداوسیما وجود دارند که می‌باید تمام ظرفیت خود را در جهت منافع عمومی به کار گیرند. در این شرایط نخبگان جامعه مثل نمایندگان مجلس، ائمه جمعه، استانداران و … موظفند رابط و صدای معترضان باشند. هر فرد یا افرادی که به موضوعی خاص اعتراض و در ادامه اظهاراتی را مطرح می‌کنند، باید جوابگوی حرف‌های خود باشند. عضو کمیسیون صنایع مجلس خاطرنشان کرد: ایجاد مکان‌هایی برای اعتراض نه تنها به اعتراضات نظم و نسق خواهد داد، بلکه فضای احساسی در آن تا میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا می‌کند و فرصت‌طلبان مجال عرض اندام پیدا نخواهند کرد.
ایسناایسنا58 دقیقه قبل
ایسنا/کرمان رییس اداره بیمه‌گری و درآمد اداره کل بیمه سلامت استان کرمان گفت: اگر خانواری در سه دهک پایین درآمدی باشد، دفترچه بیمه رایگان دریافت می‌کند، دهک چهارم ۵۰ درصد مشارکت در پرداخت حق بیمه خواهد داشت و از دهک پنجم به بالا باید کل حق بیمه مصوب هر سال را بپردازد. «امید نیکوبخت» امروز ۱۶ آذرماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبق بند الف ماده ۷۰ قانون برنامه ششم توسعه، پوشش بیمه اجباری در قالب آزمون وسع از سوی دولت ابلاغ شده و وزارتخانه‌های بهداشت و رفاه و به تبع سازمان بیمه سلامت مکلف به اجرای طرح در کشور شده‌اند. وی افزود: از ابتدای آذرماه اجرای طرح آغاز شده و قرار است همه بیمه شده‌های فعلی و فاقدین پوشش بیمه درمان سلامت براساس توانایی مالی که دارند، در پرداخت حق بیمه مشارکت داشته باشند. نیکوبخت تصریح کرد: اگر خانواری در سه دهک پایین درآمدی باشد، دفترچه بیمه رایگان دریافت می‌کند، دهک چهارم ۵۰ درصد مشارکت در پرداخت حق بیمه خواهد داشت و از دهک پنجم به بالا باید کل حق بیمه مصوب هر سال را بپردازد. وی با اشاره به اینکه کارکنان دولت و صندوق سایر اقشار بیمه سلامت شامل طرح ارزیابی وسع نمی‌شوند، افزود: کسانی که توان پرداخت حق بیمه را دارند، می‌توانند از امروز در این طرح قرار گرفته و دفترچه بیمه را دریافت کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین59 دقیقه قبل
اکنون هم به دلیل مشکلاتی که در انتقال پول به حسابش به وجود آمده، از مسئولان باشگاه عصبانی است. البته، ‌ مربی ایتالیایی به تازگی متوجه شده که باید در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشد. وی بعد از حضور در ایران متوجه شده که استقلال نمی‌تواند دستمزدش را به راحتی و مستقیما به حسابش در ایتالیا منتقل کند. استراماچونی در این مدت که با استقلال همکاری می‌کند، از سوی بانک خود پیام‌هایی دریافت کرده که باید برای انتقال پول توسط افراد مختلف به آنها توضیحاتی را ارائه کند. مشخص نیست این بار در حالی که استراماچونی در بانک خود دچار مشکل شده، چگونه باید انتقال پول انجام شود.
مهرمهر1 ساعت قبل
به دنیا آمدن و دوران کودکی میشل، هم‌زمان با آغاز انقلاب جنسی در آمریکا بوده است. در واقعیت امر هم متغیرهای هنری تا این میزان در جریان انقلاب جنسی دخیل بوده‌اند یا براساس سلیقه شخصی خود چنین انتخابی داشتید؟ یکی از رکن‌های انقلاب جنسی در آمریکا «موسیقی» بوده است. حتی قرائت‌هایی وجود دارد که می‌گوید سینما انقلاب جنسی را رقم زد نه کتاب مکنزی! کتابی که حجم زیادی از اسناد و مدارک درباره انقلاب جنسی در آن درج شده بود. همین امروز نقل‌قولی از آمریکایی‌ها می‌توان آورد که می‌گوید خدا را شکر که انقلاب جنسی را پشت سر گذاشتیم!
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
یک شبکه صهیونیستی گزارش داد، نتانیاهو برای فرار از محکومیت ذیل سه پرونده فساد دولتی، از پارلمان این رژیم درخواست مصونیت می‌کند. اعتمادآنلاین| «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که این روزها با دردسرهای متعددی از جمله اتهامات رسمی و بن‌بست تشکیل کابینه مواجه است، قصد دارد درخواستی برای مصونیت از محکومیت ارائه دهد. مندلبیت دو هفته پیش در بیانیه‌ای اعلام کرد نتانیاهو رسما به تقلب، دریافت رشوه و سوء‌استفاده از اعتماد عمومی متهم شده است. نتانیاهو ۳۰ روز فرصت دارد تا به صدور درخواست سلب مصونیت، اعتراض کند. بر اساس این گزارش، با اینکه نتانیاهو هنوز چیزی درباره تصمیم خود برای درخواست مصونیت از کنست اعلام نکرده اما بسیاری از سیاسیون راست‌گرای رژیم صهیونیستی در حال سوق دادن وی به این سمت هستند.
فارسفارس1 ساعت قبل
اکنون هم به دلیل مشکلاتی که در انتقال پول به حسابش به وجود آمده، از مسئولان باشگاه عصبانی است. البته، ‌ مربی ایتالیایی به تازگی متوجه شده که باید در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشد. وی بعد از حضور در ایران متوجه شده که استقلال نمی‌تواند دستمزدش را به راحتی و مستقیما به حسابش در ایتالیا منتقل کند. استراماچونی در این مدت که با استقلال همکاری می‌کند، از سوی بانک خود پیام‌هایی دریافت کرده که باید برای انتقال پول توسط افراد مختلف به آنها توضیحاتی را ارائه کند. مشخص نیست این بار در حالی که استراماچونی در بانک خود دچار مشکل شده، چگونه باید انتقال پول انجام شود.
سینماپرسسینماپرس1 ساعت قبل
به گزارش سینماپرس، شروع فعالیت‌های حرفه‌ای حسین پارسایی به ابتدای دهه ۶۰ بازمی‌گردد، همزمان با پیروزی انقلاب و باب شدن اجراهای مسجدی. همان آدم‌هایی که تا به امروز پای ثابت آثار حسین پارسایی بوده‌اند، چه نمایش‌های مذهبی و چه موزیکال‌های لاکچری. حسین پارسایی و مجید ملامحمدیاو و تیم قمی‌ها پایشان به حوزه هنری باز می‌شود و فعالیت‌هایشان در حوزه رقم می‌خورد. حتی خبرگزاری فارس در تیتر خبر تجلیل می‌نویسد «حوزه هنری از حسین پارسایی کارگردان تئاترهای لاکچری تقدیر کرد» تا نشان دهد حامیان همیشگی حوزه هنری چندان از رفتار این نهاد رضایت ندارند. حال باید دید با وجود نگاه منفی مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی و بنیاد روایت، در حوزه هنری چه واکنش‌هایی بازتاب می‌یابد.
فردا نیوزفردا نیوز1 ساعت قبل
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سه بار حمله نظامی رژیم بعث به آذرآب نتوانست آن را تعطیل کند، اما سوء مدیریت فعلی آن را به مرز تعطیلی کشانده است. خبرگزاری فارس: جمعی از نمایندگان شرکت‌های کشت‌وصنعت دشت مغان، آذرآب و هپکوی اراک با سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار کردند. جلیلی عنوان کرد: باید با اصلاح فرآیند خصوصی‌سازی مانع از هدررفت و تعطیلی سرمایه‌ها و فرصت‌های ملی شویم. ابوالفضل رنجبر، نائب رئیس شورای اسلامی کارکنان شرکت هپکو نیز به نمایندگی از کارگران این شرکت به ارائه نقطه نظرات خود پرداخت. در ادامه فیروز احمدی، عضو تیم پیگیری واگذاری شرکت کشت‌وصنعت دشت مغان از اقدامات پیرامون این مسئله سخن گفت.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
از زمان انقلاب فرانسه و یورش به باستیل، همین نگاه به رفتار جماعت غالب بوده است. گوستاو لوبون، روان‌شناسی اجتماعی هم‌عصر تارد، رفتار جماعت را با وصف «فلج مغزی» تبیین می‌کرد: فرد که توسط گروه هیپنوتیزم شده است، برده تکانه‌های ناخودآگاه می‌شود. امروزه چارچوب رفتار پلیس در تمامی مسابقات یوفا همین الگوی هویت جمعی از رفتار جماعت است. به‌رغم اینکه اعتبار پلیس لندن پس از شورش‌های ۲۰۱۱ لکه‌دار شده بود، افسران هماهنگی در طول مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن ۵۰ بار به کار گرفته شدند و موفق هم بودند. از نظر دروری، خطاست تقصیر فاجعه‌هایی که میان جماعت‌ها رخ می‌دهند را بر گردن رفتار جماعت بیندازیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه سعودی در جریان تماس تلفنی به شدت عملکرد سعد حریری را مورد انتقاد قرار داده و او را توبیخ کرد. اعتمادآنلاین|عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه سعودی در جریان تماس تلفنی به شدت عملکرد سعد حریری را مورد انتقاد قرار داده و او را توبیخ کرد. به گزارش اعتمادآنلاین، روزنامه لبنانی النهار در گزارشی پرده از این گفتگو برداشته و خبر داد: «این تماس از سوی سعد حریری انجام گرفته و در آن نخست‌وزیر مستعفی لبنان از الجبیر خواست تا نقطه نظرات و دیدگاه‌های ولیعهد عربستان را در مورد عملکردش در دوره اغتشاشات ابراز کند.» بر اساس این خبر، الجبیر هم در پاسخ گفت: «ولیعهد به تو می‌گوید زمانی که تو نزد او بودی و خبر دادی که میشل عون رئیس‌جمهور خواهد شد، ولیعهد به این امر اعتراض کرد اما تو گفتی از انتخاب عون حمایت می‌کنی. حال نیز باید مسئولیت و نتایج آن موضع خود را بپذیری.» این در حالی است که دفتر رسانه‌ای سعد حریری ضمن تکذیب این گفتگو آن را به طور کامل بی‌پایه و اساس اعلام کرد. گفتنی است تا دو روز پیش، یعنی زمان انجام این گفتگو، سعد حریری حمایت خود را از سمیر الخطیب سرمایه‌دار لبنان برای نخست وزیری لبنان اعلام کرده بود اما رسانه‌های لبنانی از چرخش محسوس حریری به سوی تصدی مجدد پست نخست‌وزیری سخن به میان می‌آورند.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
همزمان با سالروز ۱۶ آذر و روز دانشجو جمعی از دانشجویان دانشگاه پلی‌تکنیک و دانشگاه تهران در اعتراض به برخی رویه‌های موجود در کشور تجمع کردند. به گزارش ایلنا، دانشجویان با انتقاد از برخی معضلات موجود از جمله بیکاری، حضور نهادهای امنیتی در دانشگاه‌ها و برخی مشکلات ایجاد شده در جریان ناآرامی‌های اخیر خواستار مقابله با سیاست‌های نئولیبرالی موجود در کشور شدند. جمعی از دانشجویان دانشگاه پلی‌تکنیک با در دست داشتن پلاکاردهایی آزادی برخی دانشجویان و کارگران بازداشتی را از مسئولان مطالبه کردند. در تجمعات هر دو دانشگاه دانشجویان با خواندن سرود یار دبستانی تلاش کردند وحدت و مسالمت‌آمیز بودن اجتماع خود را نشان دهند.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، در حالی که پیتر دبروگ در راس پنج فیلم بدتر سال ۲۰۱۹ «دامبو» را قرار داده، گلیبرمن «مردان سیاهپوش: بین‌المللی» را بدترین فیلم سال ۲۰۱۹ خوانده است. سبک گوتیک برتون در نهایت به کارناوالی از شخصیت‌های ظالم و حیواناتی مجازی بدل شد و در نهایت این تصویرپردازی زشت کامپیوتری هرگز نتوانست فیلم را به پرواز درآورد. این منتقد در مکان دوم «گلس» ساخته جدید شامالان را جای داده که ترکیبی از «شکست ناپذیر» ۲۰۰۰ به عنوان بهترین فیلم این کارگردان با دیگر فیلم‌های وی بود. وی در مکان سوم «لاکوشا» را قرار داده که نویسنده، کارگردان و بازیگر آن جرمی سویل است. او می‌خواهد بامزه باشد و بگوید منظورش این است که آدم باید با خودش رو راست باشد، اما در واقع نیست.
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
به دنبال یک رستوران یا غذاخوری ساده‌اند.۸ کانکس در حاشیه میدان آزادی دیده می‌شود که برای اجرای طرح حیات شبانه به اینجا آمده بودند. «مجید کریمی» دبیر شورایاری محله استاد معین در ارتباط با مزایای اجرای طرح حیات شبانه در منطقه می‌گوید: «میدان آزادی در منطقه ما یکی از جاذبه‌های گردشگری داخلی و حتی خارجی محسوب می‌شود که متأسفانه مورد غفلت مسئولان شهری قرار گرفته است. چون پایانه اتوبوسرانی بین شهری غرب در نزدیکی بوستان المهدی (عج) و میدان آزادی واقع شده خیلی از مسافران، افراد معتاد و بی خانمان در اطراف آن همیشه در حال تردد هستند. به نظرم یکی از راه هایی که می‌شود این معتادان و بی خانمان‌ها را ساماندهی کرد همین اجرای طرح حیات شبانه است. طرح حیات شبانه دقیقا مناسب میدان آزادی است که با توجه به تردد زیاد قابلیت پاتوق شدن دارد. » «سید علی مفاخریان» شهردار منطقه ۹ می‌گوید: «شهرداری منطقه با همه ظرفیت‌های خود آماده است تا با اعلام زمان رسمی آغاز اجرای طرح حیات شبانه به اهالی منطقه خدمت رسانی کند.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
وی نمونه خسارت پنهان به محیط زیست را در رخدادهای سیل دانست و اظهار کرد: سیل اخیر در چند استان کشور رخ داد و موجب تخریب گسترده منازل و تاسیسات زیربنایی و دامی شد. چه کسی پاسخگوی هزینه‌های پنهان تلف شده است. وی خاطر نشان کرد: تنها پرداخت جریمه دلیل قابل قبولی برای ایجاد برخی از آلاینده‌های زیست محیطی نیست؛ چراکه تبعات اجتماعی آن در مقابل مبلغ جریمه بسیار ناچیز است. تنها مصرف سالانه سیمان در جهان عامل تولید بیش از ۲٫۵ میلیارد تن گاز دی اکسید کربن است. انتهای پیام/بازگشت به صفحه رسانه‌ها
فارسفارس1 ساعت قبل
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سه بار حمله نظامی رژیم بعث به آذرآب نتوانست آن را تعطیل کند، اما سوء مدیریت فعلی آن را به مرز تعطیلی کشانده است. به گزارش خبرگزاری فارس، جمعی از نمایندگان شرکت‌های کشت‌وصنعت دشت مغان، آذرآب و هپکوی اراک با سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار کردند. جلیلی عنوان کرد: باید با اصلاح فرآیند خصوصی‌سازی مانع از هدررفت و تعطیلی سرمایه‌ها و فرصت‌های ملی شویم. ابوالفضل رنجبر، نائب رئیس شورای اسلامی کارکنان شرکت هپکو نیز به نمایندگی از کارگران این شرکت به ارائه نقطه نظرات خود پرداخت. در ادامه فیروز احمدی، عضو تیم پیگیری واگذاری شرکت کشت‌وصنعت دشت مغان از اقدامات پیرامون این مسئله سخن گفت.

به انتهای لیست رسیدید