اعتراضات به اصلاح قیمت بنزین

اعتراضات به اصلاح قیمت بنزین

رسیدگی مجدد به پرونده نجفی/دیدار ظریف با مقامات طالبان/آماری از تجمعات و فعالیت‌های حزبی و …

3+
ایسناایسنا1 ماه قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
نماینده شهریار با بیان این‌که «بیشترین خسارت به شهر قدس بعد از اعتراضات به اصلاح قیمت بنزین وارد شده است» گفت که روند بازسازی بانک‌ها در شهر قدس آغاز شده ولی مشکل اصلی از بین رفتن مرکز دیالیزی در این شهرستان است که باید هر چه سریعتر فکری به حال آن کرد. محمد محمودی شاه نشین در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت شهرستان‌های شهریار، ملارد، شهر قدس و قلعه حسن خان بعد از اعتراضات اصلاح قیمت بنزین گفت: بیشترین خسارات متوجه شهر قدس شده است روند بازسازی بانک‌ها آغاز شده، بانک هایی که خسارت وارد شده به آنها در حد شکستن شیشه بوده کارشان را شروع کردند اما آن دسته از بانک‌ها که خساراتشان در حد آتش سوزی بوده مشغول بازسازی یا جایگزین کردن مکانی هستند که این کار زمان می‌برد. وی افزود: ساختمان شهرداری شهر قدس تغییر کرده و شهرداری از ساختمانی دیگری خدمات می‌دهد فرمانداری به جای خود برگشته چون تخریب ساختمان فرمانداری جزئی بوده است تنها مشکل در شهر قدس از بین رفتن مرکز دیالیز امام علی است که روزانه حداقل ۷۵ نفر در سه شیفت دیالیز می‌شدند این مکان به حدی تخریب شده که امکان جایگزینی برای آن نیست. باید هر چه سریعتر مکان دیگری در نظر گرفته شود. نماینده شهریار با بیان این‌که «در شهرستان‌های شهریار، ملارد و قلعه حسن خان مرکز درمانی آسیب ندیده است» افزود: البته در این شهرها تعدادی از بانک‌ها تخریب شده و هنوز به ما برآورد خسارات کلی و تعداد بازداشتی‌ها و کشته شده‌ها را ندادند که قرار است در این باره تجمیعی صورت گیرد ولی به طور کلی در حال حاضر در حوزه انتخابیه بنده آرامش برقرار است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، بار دیگر در اظهاراتی مداخله‌جویانه به حمایت از برخی ناآرامی‌ها و آشوب در ایران در پی اصلاح قیمت بنزین پرداخت. اعتمادآنلاین| برایان هوک در ویدیویی که در صفحه توییتر وزارت امور خارجه آمریکا منتشر شده است، درباره اعتراضات چند روز اخیر در برخی شهرها در ایران، گفت: آمریکا صدای شما را می‌شنود و ما از «مبارزه» شما برای «آینده‌ای بهتر» حمایت می‌کنیم. ما قویا، «خشونت حکومت ایران» را محکوم می‌کنیم. او در ادامه گفت: اگر حکومت [ایران] همانند یک حکومت عادی رفتار می‌کرد، شاید ما این روزها شاهد چنین اعتراضاتی نبودیم. هوک همچنین درباره قطع شدن دسترسی به اینترنت در ایران در چند روز اخیر، گفت: ما به آزادی دسترسی به اینترنت اعتقاد داریم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
مسعود گودرزی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اظهارات اخیر وزیر خارجه آمریکا و برخی مقامات اروپایی درباره اعتراضات به اصلاح قیمت بنزین را مداخله جویانه خواند و تاکید کرد که این اظهارات مصداق بارز دخالت در امور داخلی کشورمان است. اعتمادآنلاین|‌ مسعود گودرزی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به اظهارات اخیر پمپئو وزیر خارجه آمریکا و برخی مقامات اروپایی درباره اعتراضات اخیر به سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، گفت: صحبت‌های پمپئو مصداق بارز طرح مباحث مداخله جویانه در امور داخلی کشورمان است. پمپئو در حالی صحبت از حمایت از مردم ایران می‌کند که مردم مظلوم ما اهل اغتشاش و تخریب نیستند. وی تاکید کرد: بهره برداری مقامات آمریکایی از این تخریب‌ها و آشوب و به دنبال آن طرح مباحثی در مورد مسائل داخلی کشورمان نشان می‌دهد که آنها می‌خواهند از این وضعیت سهم و منفعتی کسب کنند. در همین راستا هم برخی مقامات اروپایی اظهاراتی داشتند که این هم حکایت از برنامه مشترک اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها برای دخالت در امور کشورمان را دارد.
مهرمهر2 ماه قبل
مردم توقع نظارت دقیق بر قیمت‌ها را دارندیکی از شهروندان شهریار که با خبرنگار مهر سخن می‌گفت، ضمن برائت از آشوبگران اظهار داشت: به نظر من اصلاح قیمت بنزین امری ضروری است، اما نگران گرانی‌های ایجاد شده پس از این اصلاح قیمت هستم. وی افزود: وعده مسئولان برای نظارت بر بازار و جلوگیری از افزایش قیمت‌ها پس از اصلاح قیمت بنزین تا حدود زیادی نگرانی هایم را از بین برده است. وی اضافه کرد: این که در خصوص اصلاح قیمت بنزین تصمیمی گرفته شود، دور از ذهن نبود و همه می‌دانستیم، که دیر یا زود باید چنین اتفاقی بیفتد اما در این میان مردم انتظار توسعه زیرساخت‌ها مانند حمل و نقل عمومی را دارند. وی اضافه کرد: ماهم از قشر متوسط وضعیف جامعه هستیم و از وضعیت فعلی ناراحتیم ولی اجازه خودنمایی به آشوبگران و کسانی که بخواهند نا امنی را برای اموال وخانواده‌ها ی مردم ایجاد کنند نمی‌دهیم. حجت الاسلام سید محسن محمودی افزود: همه باید در این شرایط برای تداوم آرامش در کشور، جلوگیری از گرانی‌ها و مقابله با توطئه‌های دشمنان تلاش کنیم.

به انتهای لیست رسیدید