اعزام

اعزام

تسنیمتسنیم17 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، جراحان کاشت حلزون کشورمان، تصمیم به برگزاری کنگره گرفته‌اند. نشست خبری ششمین کنگره بین‌المللی کاشت حلزون شنوایی و علوم وابسته، امروز با حضور رئیس، دبیر اجرایی، دبیر علمی کنگره و جمعی از نمایندگان سازمان‌های وارد کننده پروتز حلزون برگزار شد‌. وی خاطرنشان کرد: کشور ایران از نظر جراحی کاشت حلزون شنوایی، دارای پیشرفت رو به جلویی بوده‌ است، به طوری‌که با وجود تحریم‌های اقتصادی، متخصصان ایران تا به امسال بیش از ۱۲ هزار عمل کاشت حلزون انجام داده‌اند. محمدرضا طالع، با اشاره به انتخاب اصفهان به عنوان میزبان ششمین کنگره بین المللی کاشت حلزون شنوایی گفت: انتخاب اصفهان، به جهت قدمت فرهنگی-تاریخی و به جهت توانایی تیم کاشت حلزون اصفهان، انتخابی به‌جا و هوشمندانه به شمار می‌رود. به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، در پایان از پوستر ششمین کنگره بین المللی کاشت حلزون شنوایی رونمایی شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین36 دقیقه قبل
شهید دلاور که به همراه دیگر همکارانش به این مأموریت اعزام شده بود، هنگام انجام وظیفه، به وسیله نارنجک دست‌ساز پرتاب شده توسط یکی از اوباش، از ناحیه سر به شدت مصدوم و بلافاصله به بیمارستان لقمان حکیم منتقل شد. شهید «هادی جوان دلاور» که تنها ۳۰ سال از عمرش می‌گذشت و به تازگی ازدواج کرده بود، پس از گذشت ۵۷ روز از شب حادثه، اوایل اردیبهشت ماه ۹۳ به درجه رفیع شهادت نائل آمد. این متهم ادامه داد: کمی جلوتر رفتیم که با دیدن تعدادی مأمور پلیس، با انداختن نارنجک به سمت آنها خواستم عقده و عصبانیت خود را خالی کنم غافل از آنکه یکی از نارنجکها به سر یکی از مأموران پلیس (شهید هادی جوان دلاور) اصابت کرد. جوان دلاور عنوان کرد: والدینم بدون دریافت یک ریال، در روز تولد برادرم، قاتلش را بخشیدند، به همین دلیل به نیابت از برادرم هادی و نیز پدر و مادرم از زحمات تمام پرسنل زحمتکش نیروی انتظامی به ویژه سردار اشتری؛ فرمانده محترم نیروی انتظامی، سردار رحیمی؛ فرمانده انتظامی تهران بزرگ و سردار ساجدی نیا؛ تشکر و قدردانی می‌کنم. برادر شهید مدافع امنیت گفت: تنها خواسته‌ای که از آرش داشتیم، این بود هرساله به اتفاق مشاوران پلیس، در شب چهارشنبه آخر هر سال، به منظور پیشگیری از هرگونه حادثه دلخراشی در این روز، اقدام فرهنگی انجام دهد.
فراروفرارو1 ساعت قبل
فرارو- در ۲۴ ساعت گذشته، ادعا‌هایی علیه ایران در رسانه‌های بزرگ غربی مطرح شده که همگی ناگهان برنامه موشک‌های بالستیک ایران را برجسته می‌کنند. اما از چهارشنبه شب، محافل رسمی و رسانه‌ای غربی در چند محور، برنامه موشکی ایران را تهدیدآمیز نشان دادند. از یک طرف ادعا می‌شود که ایران در حال انتقال مخفیانه موشک به برخی کشور‌های منطقه است و از طرف دیگر، برنامه موشکی ایران مغایر با قطعنامه سازمان ملل نشان داده می‌شود. چرا موضع غرب عوض شد؟ موج ناگهانی علیه برنامه موشکی ایران و همچنین متهم کردن این کشور به نقض قطعنامه برجامی شورای امنیت، این پرسش را مطرح کرده است که چرا ناگهان لحن و ادبیات غرب در برابر ایران تغییر کرد و چه شد که اروپایی‌ها الان به این نتیجه رسیده‌اند که برنامه موشکی ایران با قطعنامه شورای امنیت مغایر است. بنت با اشاره به ناآرامی‌های ایران، مدعی شده این برای تشدید فشار‌ها بر ایران یک فرصت تکرارنشدنی است.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج از سقوط کودک ۵ ساله سنندجی به داخل داکت آپارتمان ۵ طبقه در بهاران سنندج خبر داد. صالح زند معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج اظهار کرد: با تلاش تیم عملیاتی این سازمان، کودک ۵ ساله سنندجی که به داخل داکت آپارتمان ۵ طبقه در شهرک بهاران سقوط کرده بود؛ نجات یافت. وی افزود: کودک ۵ ساله‌ای که به دلیل بی‌احتیاطی به داخل داکت یک آپارتمان سقوط کرده بود به طور معجزه آسایی نجات یافت. زندی ادامه داد: پس از دریافت خبر از سامانه ۱۲۵ از ایستگاه مرکزی، دو دستگاه خودرو سنگین و ۹ نفر آتش نشان برای نجات کودک به محل اعزام شدند. وی افزود: بعد از گرفتن پیام صوتی از کودک و صحبت کردن با او آتش نشانان متوجه شدند که کودک سالم است و عملیات امداد و نجات را آغاز کردند.

انتخاب دو اسکی باز برای اعزام به مسابقات لوزان سوئیس + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، مسابقه انتخابی اسکی مارپیچ کوچک برای اعزام تیم ملی جوانان به منظور شرکت در مسابقات لوزان سوئیس برگزار شد. فقط دو اسکی باز توانستند جواز حضور در لوزان را به دست آورند. بیشتر بخوانید: مدال آوری ایران در مسابقات جهانی اسکی روی چمن + فیلمانتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
رئیس قوه قضاییه بیان داشت: در مسائل اضطراری همچون جنگ اقتصادی، باید مقررات خاص این شرایط مورد توجه قرار گیرد و کار باید برای کارآفرین و تولیدکننده سهل باشد. وی تاکید کرد: باید شرایط برای تولیدکننده و کارآفرین تسهیل شود تا در نظام اداری کار آن‌ها سریع انجام شود و زود بتواند کار خود را انجام دهد. رئیس قوه قضاییه افزود: در مورد سرعت و تسهیل و میانبر زدن هم قانون وجود دارد، سازوکارهایی وجود دارد که می‌تواند همه گرفتاری‌ها را حل کند. وی با اشاره به اینکه مدیریت بدون نظارت معنا ندارد، افزود: مدیریت در درون خودش باید نظارت علی الدوام داشته باشد. آیت الله رئیسی تداوم اعتماد را در گرو نظارت و بازرسی و حساب کشی دانست و تصریح کرد: باید این نظارت همیشه تداوم داشته باشد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، صالح زندی اظهار کرد: با تلاش تیم عملیاتی این سازمان، کودک ۵ ساله سنندجی که به داخل داکت آپارتمان ۵ طبقه در شهرک بهاران سقوط کرده بود؛ نجات یافت. وی افزود: کودک ۵ ساله‌ای که به دلیل بی‌احتیاطی به داخل داکت یک آپارتمان سقوط کرده بود به طور معجزه آسایی نجات یافت. زندی ادامه داد: پس از دریافت خبر از سامانه ۱۲۵ از ایستگاه مرکزی، دو دستگاه خودرو سنگین و ۹ نفر آتش نشان برای نجات کودک به محل اعزام شدند. وی افزود: بعد از گرفتن پیام صوتی از کودک و صحبت کردن با او آتش نشانان متوجه شدند که کودک سالم است و عملیات امداد و نجات را آغاز کردند. صالح زندی در پایان از نجات معجزه آسای این کودک ۵ ساله خبر داد و یادآور شد: خوشبختانه با تلاش تیم عملیاتی این سازمان این کودک بدون کوچکترین آسیبی و با ایمن‌ترین شیوه از داخل گودال داکت خارج و برای اطمینان خاطر از طریق اورژانس به بیمارستان منتقل شد.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام اکبر نوروزنژاد اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه، ۵۱۶ زائر اولی بالای ۳۵ سال سن از استان آذربایجان غربی در قالب ۱۲ دستگاه اتوبوس برای زیارت امام رئوف به مشهد مشرف شده‌اند. وی ادامه داد: ۸۶ دانش آموز نیز برای نخستین بار از استان به پابوسی امام رضا علیه السلام مشرف شده‌اند. نوروزنژاد اعزام ۸۴ زوج تازه مزدوج جهت زیارت امام رضا علیه السلام را از برنامه‌های پیش روی این کانون اعلام کرد و گفت: از ابتدای سال ۹۶ تاکنون چهار هزار و ۷۰۱ زائر با حمایت آستان قدس رضوی به این سفر اعزام شده‌اند. انتهای پیام/۲۸۱/ ت
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «آیسا فرح»، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، اعزام ۱۴ هزار نیروی نظامی به خاورمیانه را برای آن چه «مقابله با ایران» عنوان شده، تکذیب کرد. سخنگوی وزارت دفاع امریکا در حساب کاربری خود در توئیتر گفته است: گزارش وال استریت ژورنال اشتباه است. آمریکا ۱۴ هزار نیرو را برای مقابله با ایران به خاورمیانه اعزام نمی‌کند. پیش از این روزنامه «وال استریت ژورنال» در روز چهارشنبه طی گزارشی مدعی شده بود که واشنگتن اعزام ۱۴ هزار نظامی دیگر به منطقه را جهت آنچه مواجهه با «تهدیدات ایران» نامیده بود، بررسی می‌کند. به نوشته وال استریت ژورنال، طبق این طرح مقامات دولت دونالد ترامپ در حال بررسی استقرار ده‌ها کشتی در منطقه هستند.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محسن جلیل بعدازظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این تصادف ظهر امروز به مرکز اورژانس گزارش شد و نیروها در دژ سلیمان و گچساران بلافاصله به محل اعزام شدند. وی بیان داشت: در این تصادف یک خودروی سواری ۴۰۵ با وانت پیکان برخورد کرده و راننده خودروی وانت پیکان جان خود را از دست داد. جلیل افزود: راننده پژو نیز مصدوم و به بیمارستان شهید رجائی گچساران انتقال یافت.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
شهید دلاور که به همراه دیگر همکارانش به این مأموریت اعزام شده بود، هنگام انجام وظیفه، به وسیله نارنجک دست‌ساز پرتاب شده توسط یکی از اوباش، از ناحیه سر به شدت مصدوم و بلافاصله به بیمارستان لقمان حکیم منتقل شد. شهید «هادی جوان دلاور» که تنها ۳۰ سال از عمرش می‌گذشت و به تازگی ازدواج کرده بود، پس از گذشت ۵۷ روز از شب حادثه، اوایل اردیبهشت ماه ۹۳ به درجه رفیع شهادت نائل آمد. این متهم ادامه داد: کمی جلوتر رفتیم که با دیدن تعدادی مأمور پلیس، با انداختن نارنجک به سمت آنها خواستم عقده و عصبانیت خود را خالی کنم غافل از آنکه یکی از نارنجکها به سر یکی از مأموران پلیس (شهید هادی جوان دلاور) اصابت کرد. وی افزود: با مشاهده صحنه انفجار نارنجک، فرار را بر قرار ترجیح داده و از محل گریختم اما نمی‌دانستم که پس از گذشت دو روز توسط پلیس دستگیر می‌شوم. برادر شهید مدافع امنیت گفت: تنها خواسته‌ای که از آرش داشتیم، این بود هرساله به اتفاق مشاوران پلیس، در شب چهارشنبه آخر هر سال، به منظور پیشگیری از هرگونه حادثه دلخراشی در این روز، اقدام فرهنگی انجام دهد.
فارسفارس5 ساعت قبل
در ادامه جلسه رایزن سابق فرهنگی ایران در سوریه در پاسخ به سوالات حاضرین در جلسه در خصوص رابطه بین ایران و سوریه گفت: رابطه بیش از ۵۰درصد مردم سوریه با جمهوری اسلامی ایران، رابطه مثبتی است. تقریبا تمام کسانی که به بشار اسد رای می‌دهند و رابطه مثبت دارند همان افراد هم به جمهوری اسلامی ایران معتقد و پایبند و علاقه مندند. رایزن سابق فرهنگی ایران در سوریه با تأکید بر این مطلب گفت: همان طور که اشاره کردم در کشور سوریه نظم پیوسته‌تری نسبت به داخل کشور ما حاکم است. اگر کسی می‌خواهد در سوریه کار فرهنگی انجام دهد طبق خواسته دولتمردان سوریه نباید وارد حوزه دین شود. وی در پاسخ به سؤال حضار در خصوص چگونگی انجام کار اقتصادی در کشور سوریه بیان کرد: برای شروع کار در کشور سوریه نیاز به یک عزم جدی داریم.
عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
رئیس پلیس راه استان مرکزی گفت: بر اثر واژگونی یک دستگاه خودروی پژو ۲۰۶ در اتوبان ساوه - تهران، ۲ نفر از سرنشینان خودرو جان باختند و ۳ نفر دیگر مجروح شدند. به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ ایرج کهریزی اظهار داشت: بامداد امروز (پنجشنبه) گزارشی از وقوع یک فقره واژگونی خودرو در کیلومتر ۷۲ اتوبان ساوه - تهران به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ اعلام شد و بلافاصله تیم‌های امدادی و انتظامی به محل اعزام شدند. وی افزود: در این سانحه رانندگی که بر اثر واژگونی خودروی پژو ۲۰۶ رخ داد، ۲ نفر از سرنشینان خودرو جان باختند و ۳ نفر دیگر از آنان مجروح و توسط تیم‌های امدادی به مرکز درمانی انتقال داده شدند. سرهنگ کهریزی اضافه کرد: در بررسی کارشناس پلیس راه علت این سانحه عدم توجه به جلو از سوی راننده خودرو اعلام شد.
انتخابانتخاب5 ساعت قبل
زینب فتاح در بلومبرگ نوشت: در ماه‌های اخیر شاهد عقب نشینی کشور‌های عربی خلیج فارس از کمپین فشار حداکثری ترامپ علیه ایران بوده‌ایم. همه شواهد موجود نشان دهنده از سر گیری دیپلماسی و کاهش تنش در منطقه خلیج فارس هستند. تابستان امسال شاهد حوادث زیادی در خلیج فارس از جمله حمله به نفت کش‌های تجاری و سرنگونی یک پهپاد جاسوسی آمریکا بودیم. البته کشور‌های عربی خلیج فارس رویکرد‌های متفاوتی را در قبال حوادث اخیر دنبال می‌کنند. هم زمان، قدرت‌های دیگر از جمله روسیه در حال تلاش برای افزایش نفوذ خود در منطقه خلیج فارس هستند.
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ مجید کریم‌پور در تشریح این خبر اظهار کرد: مرزبانان روز گذشته با انجام اقدامات اطلاعاتی و همکاری مرزنشینان منطقه، مطلع شدند قاچاقچیان یک دستگاه خودروی خارجی قاچاق را به وسیله شناور وارد خوریات منطقه کرده و آن را در خور «گز» و در لابه لای جنگل‌های حرا مخفی کرده‌اند. وی افزود: براساس این خبر بلافاصله اکیپی از گشت‌های خودرویی این پایگاه برای بررسی موضوع و برخورد با متخلفان به موقعیت شناسایی شده اعزام و اقدام به بازرسی از منطقه کردند که پس از دقایقی گشت زنی در میان جنگل‌های دریایی حرا، موفق شدند محل اختفای خودروی مذکور را که به طرز ماهرانه‌ای با شاخ و برگ درختان استتار شده بود، شناسایی کنند. سرپرست پایگاه دریابانی میناب بیان کرد: با هوشیاری و تیزبینی مرزبانان در بازرسی از محل یک فروند شناور تک ۲۰۰ و یک دستگاه خودروی بنز مدل E۳۵۰ به ارزش ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کشف شد. سرهنگ کریم‌پور تأکید کرد: تلاش مرزبانان برای دستگیری متهمان این پرونده ادامه دارد.
رکنارکنا5 ساعت قبل
به گزارش رکنا، مسعود وحیدی اظهار کرد: برابر اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک مورد واژگونی در دوراهی روستای «دوین» از توابع شیروان، بلافاصله مأموران انتظامی و پلیس‌راه به محل حادثه اعزام شدند. وی بابیان اینکه مأموران انتظامی و عوامل امدادی بلافاصله در کمترین زمان ممکن در محل حاضر و مصدومان را به مراکز درمانی منتقل کردند، افزود: متأسفانه در این حادثه یک نفر از سرنشینان خودرو به علت شدت جراحت وارده در بیمارستان فوت و سه نفر مجروح دیگر تحت درمان قرار گرفتند. فرمانده انتظامی شیروان در ادامه خاطرنشان کرد: کارشناسان پلیس‌راه، علت این حادثه را بی‌احتیاطی از سوی راننده خودرو به جهت عدم توجه به جلو و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه اعلام کردند. وحیدی در پایان به رانندگان توصیه کرد که در صورت خستگی در محل مناسب پارک و استراحت کنند تا شاهد چنین حوادث ناگواری نباشیم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
ایسنا/چهارمحال و بختیاری مدیرشعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در چهارمحال و بختیاری گفت: تسهیلات و خدماتی که بانک قرض‌الحسنه مهر ایران ارائه می‌کند به گونه‌ای است که ضعیف‌ترین قشر جامعه هم بتواند از آن‌ خدمات استفاده کند. علی توکلی ۱۴ آذرماه در بازدید از مرکز جامع توانبخشی و نگهداری معلولان ذهنی یکتا، اظهار کرد: بانک قرض الحسنه مهر ایران بانکی است که در راستای گسترش و توسعه سنت قرض‌الحسنه فعالیت دارد. مدیرشعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان گفت: تسهیلات و خدماتی که این بانک ارائه می‌کند به گونه‌ای است که ضعیف‌ترین قشر جامعه هم بتواند از آن‌ خدمات استفاده کند. وی خاطرنشان کرد: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سال جاری دو افتخار بین‌المللی کسب کرد و به عنوان اولین بانک ایرانی و سومین بانک کاملا اسلامی در جهان معرفی شد. وی افزود: استان ما موسسه‌ای برای نگهداری معلولان کمتر از ۱۴سال ندارد.
انتخابانتخاب5 ساعت قبل
دولت ژاپن اعلام کرد قصد دارد ۲۷۰ پرسنل نیروی دریایی این کشور در قالب «نیروهای دفاع از خود» را به شمال دریای عرب اعزام کند در قالب این طرح، یک فروند ناو بالگردبر که حامل یک هواپیمای گشتی است، با ۲۷۰ پرسنل نیروی دریایی به منطقه اعزام می‌شود. خلیج عمان، بخش شمالی دریای عرب و همچنین قسمت شرقی تنگه باب المندب که به دریای سرخ و خلیج عدن وصل می‌شود به عنوان مکان‌های احتمالی برای استقرار نیروهای دفاع از خود ژاپن پیش بینی شده است. این منبع آگاه به کیودو گفته است که دولت احتمال داشتن یک پایگاه سوخت گیری در عمان را برای ناوشکن نیروهای دفاع از خود در دست دارد وزیر دفاع این کشور نیز ممکن است در اواخر ماه دسامبر برای همین موضوع به عمان سفر کند. گزارش می‌افزاید ژاپن در حال اعزام نیروهای خود به خاورمیانه است و «شینزو آبه» نخست وزیر این کشور نیز روز سه شنبه این موضوع را به «عباس عراقچی» فرستاده ویژه رئیس جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است. کیودو می‌گوید با این حال حزب کومیتو، یکی از احزاب ائتلافی با دولت ژاپن با احتیاط این موضوع را دنبال کرده است و تمایل چندانی به اعزام نیرو به خاورمیانه ندارد.
مهرمهر5 ساعت قبل
منصور انصاری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به طرح تشدید نظارت بر بازار بعد از اصلاح قیمت بنزین، اظهار کرد: طرح تشدید نظارت بر بازار از ۲۵ آبان ماه آغاز شده و به مدت یک ماه به صورت آزمایشی ادامه دارد و احتمال تمدید این زمان نیز وجود دارد. انصاری در ادامه با اشاره به اینکه در این مدت ۳۵۲ اکیپ بازرسی اداره کل تعزیرات حکومتی برای نظارت اعزام شده‌اند، افزود: در این مدت هزار و ۲۰۵ مورد بازرسی از اصناف در سطح استان گیلان انجام شده است. وی با بیان اینکه از این تعداد بازرسی ۳۸۵ مورد تخلف شناسایی شده که بیش از یک میلیارد تومان جریمه شده‌اند، گفت: ۷۰۲ مورد تخلفی نداشته و ۱۱۸ مورد نیز تذکر دریافت کرده‌اند. انصاری با تأکید بر اینکه بیشتر بازرسی‌ها از بازار کالاهای اساسی، حمل و نقل در حوزه کرایه، جایگاه‌های گاز، و عرضه کپسول گاز برای خودرو انجام شده است، ادامه داد: بیشترین تخلف نیز در مورد کالاهای اساسی مشاهده شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران با بیان اینکه محل آتش‌سوزی خارج از حوزه استحفاظی آتش‌نشانی تهران بود، گفت: در محل حادثه آتش‌نشانان شهر قدس نیز حضور داشته و مشغول عملیات بودند. وی تصریح کرد: محل حادثه ساختمان سه طبقه بزرگ به وسعت هر طبقه حدود ۵ هزار بود که قصد داشتند آن را به سردخانه صنعتی تبدیل کنند. ملکی ادامه داد: داخل تمام طبقات موادغذایی مخصوصا انواع روغنهای غذایی، کره و ظروف بسته‌بندی نگهداری می‌شد و کاملا شعله‌ور بود. وی افزود: آتش‌نشانان با استفاده از آب و تزریق کف عملیات خود را آغاز کردند، اکنون آتش خاموش شده و از سرایت بیشتر آن به اطراف جلوگیری به عمل آمده است. ملکی با اشاره به دودگرفتگی جزئی چند آتش‌نشان در این حادثه، متذکر شد: نیروها مشغول ایمن‌سازی و تخلیه دود هستند و تا ساعتی دیگر عملیات به پایان می‌رسد.
رکنارکنا6 ساعت قبل
به گزارش رکنا، جلال ملکی گفت: در ساعت ۸:۵۸ صبح امروز یک مورد حادثه آتش سوزی در جاده قدیم کرج، بعد از پل کفش ملی، جاده اندیشه به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران اطلاع داده می‌شود. سخنگوی سازمان آتش نشانی با بیان اینکه و نیروهای آتش نشانی شهر قدس در محل حضور داشتند و مشغول عملیات بودند. قرار بود این ساختمان به یک سردخانه صنعتی تبدیل شود. هر طبقه ۵ هزار متر وسعت داشت و در مجموعه ۱۵ هزار متر وسعت این ساختمان بود. به گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی در حال حاضر آتش کاملا مهار شده و آتش نشانان در حال لکه‌گیری و تخلیه دود هستند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر6 ساعت قبل
نجیمی عنوان کرد: در گام اول باید ظرفیت‌های اجتماعی، فرهنگی و مذهبی را در هر منطقه شناسایی کنیم و در ادامه با توجه به آن و امکانات موجود برنامه‌ای مستمر را تدوین کنیم. وی بر لزوم توسعه پایدار روستاها تاکید کرد و اظهار داشت: به طور قطع روحانیون می‌توانند با همراهی نهادها و دستگاه‌ها در این راستا خدمات ارزنده‌ای را ایفا کنند. نجیمی تصریح کرد: آینده نگری در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی از جمله موارد مغفول مانده است که باید متولیان فرهنگی کشور نسبت به آن اهتمام جدی داشته باشند. علیرضا نوکار، نزدیکی این شهرستان به مرکز استان را از چالش‌های این شهرستان در حوزه اعتبارات دانست و افزود: پراکندگی روستاها در این شهرستان کار را برای فعالیت در حوزه‌های مختلف به ویژه در حوزه فعالیت هی فرهنگی و تبلیغی دشوار کرده است. نوکار بر لزوم تقویت فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی در روستاها تاکید کرد و گفت: در این راستا آماده همکاری با نهادهای متولی به ویژه اداره کل تبلیغات اسلامی استان هستیم.
کرد آنلاینکرد آنلاین6 ساعت قبل
معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج اعلام کردعصر کرد - ایسنا/کردستان معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج از سقوط کودک ۵ ساله سنندجی به داخل داکت آپارتمان ۵ طبقه در بهاران سنندج خبر داد. صالح زندی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: با تلاش تیم عملیاتی این سازمان، کودک ۵ ساله سنندجی که به داخل داکت آپارتمان ۵ طبقه در شهرک بهاران سقوط کرده بود؛ نجات یافت. وی افزود: کودک ۵ ساله‌ای که به دلیل بی‌احتیاطی به داخل داکت یک آپارتمان سقوط کرده بود به طور معجزه آسایی نجات یافت. زندی ادامه داد: پس از دریافت خبر از سامانه ۱۲۵ از ایستگاه مرکزی، دو دستگاه خودرو سنگین و ۹ نفر آتش نشان برای نجات کودک به محل اعزام شدند. وی افزود: بعد از گرفتن پیام صوتی از کودک و صحبت کردن با او آتش نشانان متوجه شدند که کودک سالم است و عملیات امداد و نجات را آغاز کردند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 ساعت قبل
١١‌هزار و ٩٠ ورزشکار در المپیک توکیو حضور خواهند داشت؛ عددی که نشان می‌دهد نسبت به المپیک قبلی ١٤٨نفر از تعداد ورزشکاران کاهش یافته است. ١٠٥٨ مدال؛ ٧٨‌هزار داوطلبدر ٣٣ رشته ورزشی المپیک توکیو، ٣٣٩ ماده گنجانده شده که مسابقاتش در نقاط مختلف پایتخت ژاپن برگزار می‌شود. استادیوم ملی توکیو که میزبان المپیک ١٩٦٤ هم بوده، بعد از ٥٦‌سال بار دیگر احیا شده و قرار است میزبان افتتاحیه و اختتامیه المپیک توکیو ٢٠٢٠ هم باشد. تعداد ایده‌آل ورزشکاران ایرانی در توکیو از نظر مسئولان کمیته ملی المپیک حدود ١٠٠نفر است و باید امیدوار بود که برای اولین‌بار در افتتاحیه المپیک تعداد اعضای کاروان ورزشکاران ایرانی سه‌رقمی باشد. باید دید ایران از ١١٠٩٠ ورزشکار و ١٠٥٨ مدال در المپیک توکیو چقدر سهم خواهد داشت؟
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم رفیعی ظهر پنج شنبه در مراسم گرامی‌داشت روز جهانی معلولان که در کانون سهروردی زنجان برگزار شد، از اعزام دانش‌آموزان استثنایی به مشهد مقدس خبر داد و گفت: قرار است هزینه این سفر را سازمان آموزش و پرورش استثنایی تقبل کند و دانش‌آموزانی به مشهد مقدس مشرف خواهند شد که تاکنون به زیارت امام رضا (ع) مشرف نشده‌اند. وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش با اجرای سند تحول تلاش کرده است تا چند کار مهم و اساسی را دنبال کند، ادامه داد: بی‌تردید اجرای سند تحول بنیادین، مقدماتی دارد که برای اجرای مطلوب آن باید مواردی از جمله چرخش‌های تحول‌آفرین مورد توجه قرار گیرد. رفیعی با یادآوری اینکه ایجاد تحول در محیط‌های آموزشی را باید یکی از اقدامات جدی آموزش و پرورش عنوان کرد، افزود: تلاش آموزش و پرورش این است که بتواند سیستم آموزشی متمرکز را به سیستم دارای محیط‌های یاددهی متعدد تغییر دهد. مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه یکی دیگر از اقدامات آموزش و پرورش، توسعه کانون‌های آموزش و پرورش بوده و معتقدیم کانون‌ها یکی از محل‌های یادگیری به‌شمار می‌رود، اظهار کرد: علاوه بر این و با توجه به اینکه یکی از تاکیدات سند تحول بنیادین، آموزش در محیط‌ بانشاط ورزشی است، لذا در همین راستا ۱۴ طرح ورزشی در هفته جاری به بهره‌برداری رسید. رفیعی در ادامه از احداث دو ساختمان مختص مدارس استثنایی در زنجان خبر داد.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
ایسنا/هرمزگان مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از امدادرسانی تیم جستجو و نجات دریایی مرکز هرمزگان به یک شناور مسافری در آب‌های ساحلی بندرعباس خبر داد. حمیدرضا محمدحسینی با بیان جزییاتی در این رابطه در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: حوالی ساعت ۱۲امروز (پنج شنبه، ۱۴آذرماه) شناور مسافری «ذوالفقار» با ۶۶نفر مسافر از بندر شهید حقانی بندرعباس عازم جزیره قشم بود که موتورخانه این شناور در فاصله دومایلی ساحل دچار حریق محدود شد و از ادامه حرکت بازماند. وی اظهار کرد: بلافاصله پس از اعلام اضطرار فرمانده این شناور مسافری و با اقدام فوری مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان و حضور میدانی تیم‌های امدادی بنادر و دریانوردی، شناور ناجی به موقعیت اعزام شد. محمد حسینی تصریح کرد: مسافران در ایمنی و سلامت کامل به پایانه دریایی شهید حقانی انتقال یافتند و حریق در شناور مضطر نیز توسط تیم اعزامی اداره کل بنادر استان، مهار شد. انتهای پیام
مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا محمدحسینی ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حوالی ساعت ۱۲امروز (پنج شنبه، ۱۴آذرماه) شناور مسافری «ذوالفقار» با ۶۶نفر مسافر از بندر شهید حقانی بندرعباس عازم جزیره قشم بود که موتورخانه این شناور در فاصله دومایلی ساحل دچار حریق محدود شد و از ادامه حرکت بازماند. وی اضافه کرد: بلافاصله پس از اعلام اضطرار فرمانده شناور و با اقدام فوری مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان و حضور میدانی تیم‌های امدادی بنادر و دریانوردی، شناور ناجی به موقعیت اعزام و مسافران در ایمنی و سلامت کامل به پایانه دریایی شهید حقانی انتقال یافتند و حریق در شناور مضطر نیز توسط تیم اعزامی اداره کل بنادر استان، مهار شد.
ایلناایلنا7 ساعت قبل
سخنگوی سازمان آتش نشانی از حریق گسترده در یک سردخانه صنعتی خبر داد. سخنگوی سازمان آتش نشانی با بیان اینکه و نیروهای آتش نشانی شهر قدس در محل حضور داشتند و مشغول عملیات بودند. ملکی تصریح کرد: محل آتش‌سوزی یک ساختمان سه طبقه بزرگ بود. هر طبقه ۵ هزار متر وسعت داشت و در مجموعه ۱۵ هزار متر وسعت این ساختمان بود. به گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی در حال حاضر آتش کاملا مهار شده و آتش نشانان در حال لکه‌گیری و تخلیه دود هستند.
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
از باب نمونه اگر یکی از حکایت‌ها ذکر شود بد نیست؛ یک سال در زمان امام حسن عسکری (ع) قحطی شد. ایجاد شبکه ارتباطی وکالت برای ارتباط شیعیان با همدیگر و با اماموی اظهار داشت: عرصه دیگر فعالیت‌های امام حسن عسکری (ع) ایجاد شبکه ارتباطی با شیعیان است. امام ۲ نامه به شیعیان قم و مدینه نوشتند که این‌ها حکایت از همین ظرفیت شبکه ارتباطی امام حسن عسکری (ع) برای شیعیان است. این مسئولیت در عصر امام هادی (ع) و امام حسن عسکری (ع) که به عصر غیبت نزدیک‌تر می‌شد، شدت بیشتری پیدا کرد، لذا شما در مجموعه روایات می‌بینید حضرت امام هادی (ع) و امام حسن عسکری (ع) به موضوع غیبت امام زمان (عج) تأکید و توجه بیشتری دارند. یا روایت دیگر که حضرت امام حسن عسکری (ع) دارند این است: «خصلتان لیس فوقهما شی ء الإیمان بالله و نفع الإخوان».
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین7 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، صالح زند اظهار کرد: با تلاش تیم عملیاتی این سازمان، کودک ۵ ساله سنندجی که به داخل داکت آپارتمان ۵ طبقه در شهرک بهاران سقوط کرده بود؛ نجات یافت. وی افزود: کودک ۵ ساله‌ای که به دلیل بی‌احتیاطی به داخل داکت یک آپارتمان سقوط کرده بود به طور معجزه آسایی نجات یافت. زندی ادامه داد: پس از دریافت خبر از سامانه ۱۲۵ از ایستگاه مرکزی، دو دستگاه خودرو سنگین و ۹ نفر آتش نشان برای نجات کودک به محل اعزام شدند. وی افزود: بعد از گرفتن پیام صوتی از کودک و صحبت کردن با او آتش نشانان متوجه شدند که کودک سالم است و عملیات امداد و نجات را آغاز کردند. صالح زندی در پایان از نجات معجزه آسای این کودک ۵ ساله خبر داد و یادآور شد: خوشبختانه با تلاش تیم عملیاتی این سازمان این کودک بدون کوچکترین آسیبی و با ایمن‌ترین شیوه از داخل گودال داکت خارج و برای اطمینان خاطر از طریق اورژانس به بیمارستان منتقل شد.

به انتهای لیست رسیدید